Juniorallsvenskan HJ18 (2023/24)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-29 19:00 580700003 Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK - Örnsköldsvik IBF 14 - 2 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2023-09-30 11:00 580700005 Täfteå IK/Sandåkerns SK - IBK Luleå 3 - 7 Marcus Lineruth, Sanna Åslin Sävaråhallen
2023-10-03 19:45 580700004 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 12 - 2 Linus Berglund, Albin Berglund Umeå Energi Arena Väst
2023-10-04 19:30 580700001 Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK - IBF Dalen 3 - 9 Simon Blom, Ville Hedsberg Eddahallen
2023-11-18 15:30 580700002 Gimonäs Umeå IF - Öjebyns IBF 7 - 10 Tindra Edlund, Sanna Åslin Sjöfruhallen
2023-10-07 12:00 580700009 Örnsköldsvik IBF - Gimonäs Umeå IF 6 - 10 Adrian Melin, Ivan Wahlström Skyttis Arena
2023-10-13 18:15 580700007 IBK Luleå - RIG Umeå IBF 4 - 14 Axel Wernqvist, Sean Limnerius Kronanhallen
2023-10-17 19:45 580700006 IBF Dalen - Täfteå IK/Sandåkerns SK 9 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Väst
2023-10-18 19:20 580700008 Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK - Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 5 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Thoren Arena
2023-10-18 20:15 580700010 Öjebyns IBF - Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 5 - 5 Victor Hansson, Per-Anders Blind Norrmalmia Sph
2023-09-26 19:45 580700013 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 6 - 8 Linus Berglund, Albin Berglund Umeå Energi Arena Väst
2023-10-15 14:00 580700014 Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå 12 - 9 Peter Näslund, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2023-10-15 15:30 580700012 Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK - Örnsköldsvik IBF 9 - 0 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen B
2023-10-20 19:30 580700015 Täfteå IK/Sandåkerns SK - RIG Umeå IBF 4 - 21 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Sävaråhallen
2023-11-11 15:30 580700011 IBF Dalen - Öjebyns IBF 4 - 2 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2023-10-25 20:30 580700016 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 5 - 13 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2023-10-28 13:00 580700020 IBK Luleå - Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 3 - 6 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2023-10-28 15:00 580700018 RIG Umeå IBF - Öjebyns IBF 6 - 1 Tony Cederholm, Alexander Potapeiko Umeå Energi Arena Väst
2023-10-29 13:00 580700019 Täfteå IK/Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBF 9 - 6 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Sävaråhallen
2023-10-29 15:00 580700017 Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK - Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 13 - 7 Peter Näslund, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2023-10-20 19:00 580700025 IBF Dalen - IBK Luleå 12 - 6 Sanna Åslin, Tindra Edlund Umeå Energi Arena Väst
2023-11-05 13:00 580700021 Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK - Gimonäs Umeå IF 6 - 7 Simon Blom, Jens Marklund Eddahallen
2023-11-07 19:45 580700023 Örnsköldsvik IBF - RIG Umeå IBF 1 - 21 Ivica Matanovic, Peter Näslund Skyttis Arena
2023-11-07 20:30 580700022 Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK - Täfteå IK/Sandåkerns SK 7 - 3 Peter Saari, Mats Erelund Thoren Arena
2024-03-09 16:30 580700024 Öjebyns IBF - Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK Victor Hansson, Oscar Sundbaum Norrmalmia Sph
2023-11-17 19:00 580700026 Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 11 - 8 Peter Näslund, Adrian Melin Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-17 19:00 580700030 Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK - Örnsköldsvik IBF 15 - 3 Peter Saari, Jimmie Nilsson Thoren Arena
2023-11-17 19:30 580700028 Täfteå IK/Sandåkerns SK - Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 4 - 7 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2023-11-17 20:00 580700029 IBK Luleå - Öjebyns IBF 5 - 9 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2024-01-10 20:30 580700027 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF 17 - 2 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Umeå Energi Arena Väst
2023-11-24 19:00 580700032 Gimonäs Umeå IF - Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 1 - 15 Linus Berglund, Albin Berglund Umeå Energi Arena Väst
2023-11-26 12:00 580700033 Örnsköldsvik IBF - IBK Luleå 0 - 7 My Sahlen, Adrian Melin Skyttis Arena
2023-11-26 14:00 580700034 Öjebyns IBF - Täfteå IK/Sandåkerns SK 10 - 6 Victor Hansson, Oscar Sundbaum Norrmalmia Sph
2023-11-28 19:45 580700035 IBF Dalen - Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 5 - 4 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Umeå Energi Arena Väst
2023-11-29 19:30 580700031 Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK - RIG Umeå IBF 1 - 5 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
2023-12-03 13:00 580700038 IBK Luleå - Gimonäs Umeå IF 9 - 1 Gustaf Vallgren, Tobias Skogsberg Kronanhallen
2023-12-05 19:45 580700036 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 5 - 6 Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Väst
2023-12-08 19:00 580700039 Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK - Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 7 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Öst
2023-12-08 19:30 580700037 Täfteå IK/Sandåkerns SK - Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 4 - 11 Sanna Åslin, Tindra Edlund Sävaråhallen
2023-12-09 15:30 580700040 Örnsköldsvik IBF - Öjebyns IBF 2 - 5 Maria Dahlin, Andreas Nyman Skyttis Arena
2023-12-13 20:30 580700042 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK/Sandåkerns SK 10 - 1 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Sjöfruhallen
2023-12-15 19:00 580700043 Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 4 - 9 Jonas Melin, Adrian Melin Skyttis Arena
2023-12-17 15:30 580700044 Öjebyns IBF - Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 2 - 4 Axel Wernqvist, Sean Limnerius Norrmalmia Sph
2023-12-17 16:00 580700045 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBF 17 - 3 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2023-12-19 19:30 580700041 Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK - IBK Luleå 5 - 5 Patrik Häggström, Daniel Degerman Eddahallen
2024-01-12 19:30 580700050 IBF Dalen - Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 9 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Väst
2024-01-17 20:00 580700048 Örnsköldsvik IBF - Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 3 - 11 Wille Berglund, Alexander Engström Skyttis Arena
2024-01-19 19:00 580700047 Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK - RIG Umeå IBF 3 - 7 Linus Berglund, Albin Berglund Jubileumshallen Teg
2024-01-27 13:00 580700046 IBK Luleå - Täfteå IK/Sandåkerns SK 10 - 3 Anton Backelind, Tobias Skogsberg Kronanhallen
2024-02-24 16:45 580700049 Öjebyns IBF - Gimonäs Umeå IF 9 - 2 Sean Limnerius, Victor Hansson Norrmalmia Sph
2023-09-29 19:30 580700054 RIG Umeå IBF - IBK Luleå 12 - 2 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Umeå Energi Arena Väst
2024-01-13 13:30 580700052 Gimonäs Umeå IF - Örnsköldsvik IBF 7 - 6 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Umeå Energi Arena Väst
2024-01-19 19:30 580700055 Täfteå IK/Sandåkerns SK - IBF Dalen 5 - 9 Sanna Åslin, Tindra Edlund Sävaråhallen
2024-01-23 19:00 580700051 Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK - Öjebyns IBF 2 - 5 Jens Marklund, Johan Rönnberg Eddahallen
2024-02-06 19:30 580700053 Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 9 - 2 Ivica Matanovic, Peter Näslund Skyttis Arena
2024-01-23 19:45 580700056 RIG Umeå IBF - Täfteå IK/Sandåkerns SK 16 - 0 Sanna Åslin, Tindra Edlund Umeå Energi Arena Väst
2024-01-27 12:30 580700059 Örnsköldsvik IBF - Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 6 - 10 Ivica Matanovic, Wille Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-28 13:00 580700057 IBK Luleå - Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 4 - 9 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Kronanhallen
2024-01-28 15:30 580700060 Öjebyns IBF - IBF Dalen 6 - 6 Sean Limnerius, Anton Backelind Norrmalmia Sph
2024-02-02 19:00 580700058 Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK - Gimonäs Umeå IF 14 - 1 Kevin Neemé, Sanna Åslin Thoren Arena
2024-02-06 19:45 580700065 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 11 - 5 Tindra Edlund, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2024-02-10 15:45 580700061 Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK - Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 6 - 10 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Balderhallen A
2024-02-11 10:00 580700063 Örnsköldsvik IBF - Täfteå IK/Sandåkerns SK 3 - 7 Ivica Matanovic, Peter Näslund Skyttis Arena
2024-02-11 13:00 580700062 Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK - IBK Luleå 8 - 4 Sanna Åslin, Mats Erelund Umeå Energi Arena Väst
2024-02-11 15:30 580700064 Öjebyns IBF - RIG Umeå IBF 2 - 14 Robin Aidanpää, Johan Nyström Norrmalmia Sph
2023-12-10 12:00 580700067 Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK - Öjebyns IBF 11 - 2 Peter Näslund, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2024-01-20 13:00 580700070 IBK Luleå - IBF Dalen 3 - 4 Robin Aidanpää, Anton Backelind Örnäsets Sp
2024-02-16 19:30 580700069 Täfteå IK/Sandåkerns SK - Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 4 - 16 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2024-02-17 11:00 580700066 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 5 - 11 Björn Glad, Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Väst
2024-02-17 13:30 580700068 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF 24 - 1 Björn Glad, Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Väst
2024-01-22 19:30 580700073 Örnsköldsvik IBF - Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK 4 - 19 Ivica Matanovic, Peter Näslund Skyttis Arena
2024-02-20 20:15 580700074 Öjebyns IBF - IBK Luleå 7 - 4 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Norrmalmia Sph
2024-02-21 20:30 580700072 Gimonäs Umeå IF - RIG Umeå IBF 3 - 15 Peter Saari, Kevin Neemé Sjöfruhallen
2024-02-23 19:30 580700071 Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK - Täfteå IK/Sandåkerns SK 9 - 8 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2024-02-23 19:30 580700075 IBF Dalen - Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK 7 - 7 Mats Öster, Jonas Ahlehjelm Umeå Energi Arena Väst
2024-02-27 19:45 580700077 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK 12 - 3 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2024-02-28 20:30 580700080 Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK - IBF Dalen 7 - 7 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Thoren Arena
2024-03-01 19:00 580700076 Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK - Gimonäs Umeå IF Peter Näslund, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2024-03-01 19:30 580700078 Täfteå IK/Sandåkerns SK - Öjebyns IBF Linus Berglund, Albin Berglund Sävaråhallen
2024-03-03 13:00 580700079 IBK Luleå - Örnsköldsvik IBF Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2024-03-08 19:00 580700083 Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK - Täfteå IK/Sandåkerns SK Ivica Matanovic, Peter Näslund Skyttis Arena
2024-03-09 12:00 580700085 IBF Dalen - RIG Umeå IBF Marcus Lineruth, Kevin Neemé Jubileumshallen Teg
2024-03-09 14:00 580700082 Gimonäs Umeå IF - IBK Luleå Linus Berglund, Albin Berglund Sjöfruhallen
2024-03-10 16:15 580700084 Öjebyns IBF - Örnsköldsvik IBF Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2024-03-14 19:00 580700081 Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK - Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK Eddahallen
2023-09-23 16:30 580700089 Team Thorengruppen Ung SK/Thorengruppen IBK - Öjebyns IBF 7 - 2 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2024-03-13 20:30 580700086 RIG Umeå IBF - Moälvens IBK/Örnsköldsvik IBK Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Umeå Energi Arena Väst
2024-03-16 13:00 580700087 Täfteå IK/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF Linus Berglund, Albin Berglund Sävaråhallen
2024-03-16 13:30 580700090 Örnsköldsvik IBF - IBF Dalen Maria Dahlin, Matilda Öhlén Skyttis Arena
2024-03-17 16:00 580700088 IBK Luleå - Gamla Stan IBK/Skellefteå IBK Anton Backelind, Robin Aidanpää Kronanhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 16 15 0 1 210-39 171 45
2. IBF Dalen 16 12 3 1 136-77 59 39
3. Team Thorengruppen Ung SK/ Thorengruppen IBK 17 12 1 4 134-80 54 37
4. Moälvens IBK/ Örnsköldsvik IBK 14 11 1 2 141-69 72 34
5. Öjebyns IBF 15 7 2 6 77-85 -8 23
6. Gamla Stan IBK/ Skellefteå IBK 16 5 2 9 90-110 -20 17
7. IBK Luleå 15 4 1 10 82-105 -23 13
8. Gimonäs Umeå IF 15 4 0 11 72-151 -79 12
9. Täfteå IK/ Sandåkerns SK 15 2 0 13 64-151 -87 6
10. Örnsköldsvik IBF 15 0 0 15 46-185 -139 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 13:15 580701005 Hagunda IF - KAIS Mora UIF 3 - 15 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint IFU Arena DHinox
2023-09-30 18:30 580701002 IBF Falun Utveckling - Alunda IBF 10 - 5 Andreas Spång, Emil Karlsson Guide Arena
2023-10-01 14:00 580701003 Gävle GIK - Hälsinggårdens AIK 6 - 3 Pontus Grönberg, Andreas Sjöberg Alfahallen - Gavlehov
2023-12-03 12:45 580701004 Sundsvall FBC Ungdom - LI20 IBF 5 - 5 Roger Lundbäck, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-06 20:00 580701010 Alunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 4 - 7 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö Olandshallen
2023-10-07 12:00 580701007 KAIS Mora UIF - Sundsvall FBC Ungdom 11 - 2 Conny Törehed, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2023-10-08 15:30 580701008 LI20 IBF - Gävle GIK 3 - 9 Linus Isberg, Johan Forsström Leksandshallen A
2023-10-08 15:45 580701009 Hälsinggårdens AIK - IBF Falun Utveckling 6 - 5 Per Nordström, William Lundström Lugnet C
2023-10-13 19:00 580701013 IBF Falun Utveckling - LI20 IBF 11 - 3 Linus Isberg, Mattias Papmehl-Dufay Guide Arena 1
2023-10-14 16:30 580701014 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 5 - 4 Robin Klas, Joel Johansson Alfahallen - Gavlehov
2023-10-15 15:30 580701015 Hagunda IF - Sundsvall FBC Ungdom 4 - 3 Johan Hällström, Gabriel Wall IFU Arena Gibon
2023-10-15 16:00 580701012 Storvreta Ungdom IBK - Hälsinggårdens AIK 6 - 7 Martin Hallén Almroth, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2023-10-24 19:30 580701020 KAIS Mora UIF - LI20 IBF 6 - 2 William Lundström, Mattias Papmehl-Dufay Idre Fjäll Arena
2023-10-28 14:00 580701017 Gävle GIK - Storvreta Ungdom IBK 3 - 11 Andreas Sjöberg, Magnus Undén Novahallen - Gavlehov
2023-10-28 16:00 580701018 Sundsvall FBC Ungdom - Alunda IBF 5 - 3 Alexander Bergman, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2023-11-12 16:15 580701019 Hagunda IF - Hälsinggårdens AIK 6 - 11 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena A
2023-11-03 20:00 580701024 Alunda IBF - Gävle GIK 9 - 4 Jonas Nordqvist, Pontus Orebrand Olandshallen
2023-11-05 13:00 580701022 LI20 IBF - Hagunda IF 5 - 6 Conny Törehed, Mattias Hedberg Leksandshallen A
2023-11-05 15:45 580701023 Hälsinggårdens AIK - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 2 Richard Öhneskog, Jonas Tidsjö Lugnet C
2023-11-05 16:00 580701021 Storvreta Ungdom IBK - IBF Falun Utveckling 8 - 3 Gabriel Wall, Adam Jivegård Storvreta IBK Sporthall
2023-11-17 20:15 580701028 Hagunda IF - Storvreta Ungdom IBK 5 - 6 Adam Jivegård, Gabriel Wall IFU Arena Gibon
2023-11-19 16:00 580701027 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Falun Utveckling 5 - 12 Alexander Bergman, Daniel Lindberg Sundsvalls Sporthall-A
2023-11-19 18:30 580701029 KAIS Mora UIF - Alunda IBF 9 - 3 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist Idre Fjäll Arena
2024-01-07 15:00 580701030 LI20 IBF - Hälsinggårdens AIK 3 - 6 Peter Wallin, Robin Flood Leksandshallen A
2023-11-25 12:30 580701034 Alunda IBF - Hagunda IF 3 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2023-11-26 16:00 580701031 Storvreta Ungdom IBK - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 3 Handrin Thunqvist, Oskar Wallin Storvreta IBK Sporthall
2023-11-26 16:15 580701033 Hälsinggårdens AIK - KAIS Mora UIF 5 - 5 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Lugnet C
2023-11-28 20:00 580701032 IBF Falun Utveckling - Gävle GIK 10 - 2 Mattias Papmehl-Dufay, Mattias Hedberg Guide Arena 1
2023-12-08 19:30 580701038 KAIS Mora UIF - IBF Falun Utveckling 4 - 7 Terje Severinsson, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2023-12-08 20:15 580701037 Hagunda IF - Gävle GIK 6 - 8 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena Gibon
2023-12-09 15:45 580701040 Hälsinggårdens AIK - Alunda IBF 8 - 2 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Haraldsbo Sporthall
2023-12-10 15:00 580701039 LI20 IBF - Storvreta Ungdom IBK 2 - 11 Conny Törehed, Terje Severinsson Leksandshallen A
2023-12-16 17:30 580701044 Alunda IBF - LI20 IBF 8 - 3 Tima Shtutman, Christoffer Stenlund Olandshallen
2023-12-17 16:00 580701041 Storvreta Ungdom IBK - KAIS Mora UIF 8 - 2 Adam Jivegård, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2023-12-19 19:30 580701042 IBF Falun Utveckling - Hagunda IF 10 - 6 Fredrik Andersson, William Lundström Guide Arena 1
2024-02-11 17:30 580701043 Gävle GIK - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 1 Alfons Eriksson, Magnus Undén Novahallen - Gavlehov
2024-01-13 15:30 580701046 KAIS Mora UIF - Hagunda IF WO (5 - 0) Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2024-01-13 17:30 580701049 Alunda IBF - IBF Falun Utveckling 11 - 9 Johan Hällström, Christoffer Stenlund Olandshallen
2024-01-14 14:30 580701047 LI20 IBF - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 5 Mattias Hedberg, Mikael Svenske Leksandshallen A
2024-01-14 15:45 580701048 Hälsinggårdens AIK - Gävle GIK 7 - 7 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Lugnet C
2024-01-20 16:00 580701051 Storvreta Ungdom IBK - Alunda IBF 6 - 1 Alfons Eriksson, Adam Jivegård Storvreta IBK Sporthall
2024-01-21 16:00 580701054 Sundsvall FBC Ungdom - KAIS Mora UIF 7 - 10 Edvin Lindelöf, Josephine Eriksson Sundsvalls Sporthall-A
2024-01-24 20:00 580701052 IBF Falun Utveckling - Hälsinggårdens AIK 7 - 6 Erik Lindberg, Mattias Hedberg Guide Arena 1
2024-02-27 19:15 580701053 Gävle GIK - LI20 IBF 6 - 3 Oliver Parment, Elias Parment Alfahallen - Gavlehov
2024-01-26 19:00 580701058 LI20 IBF - IBF Falun Utveckling 3 - 7 Conny Törehed, Terje Severinsson Leksandshallen A
2024-01-27 14:30 580701057 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 9 - 3 Kristian Holtz, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2024-01-28 13:45 580701059 Hälsinggårdens AIK - Storvreta Ungdom IBK 6 - 6 Noel Hildensjö, Tim Nissinen Eriksson Haraldsbo Sporthall
2024-01-28 14:00 580701056 Sundsvall FBC Ungdom - Hagunda IF 5 - 4 Edvin Lindelöf, Markus Helsing Baldershallen 4
2024-02-09 19:00 580701062 LI20 IBF - KAIS Mora UIF 3 - 10 William Lundström, Emil Karlsson Leksandshallen A
2024-02-10 17:30 580701064 Alunda IBF - Sundsvall FBC Ungdom 5 - 6 Johan Hällström, Gabriel Wall Olandshallen
2024-02-11 15:45 580701063 Hälsinggårdens AIK - Hagunda IF 5 - 6 Noel Hildensjö, Erik Lindberg Lugnet C
2024-02-28 20:30 580701061 Storvreta Ungdom IBK - Gävle GIK 5 - 0 Handrin Thunqvist, Gabriel Wall Storvreta IBK Sporthall
2024-02-16 19:30 580701067 Gävle GIK - Alunda IBF 8 - 2 Magnus Undén, Håkan Thunman Alfahallen - Gavlehov
2024-02-16 20:00 580701068 Sundsvall FBC Ungdom - Hälsinggårdens AIK 7 - 4 Robin Palander, Edvin Lindelöf Sundsvalls Sporthall-A
2024-02-18 13:00 580701066 IBF Falun Utveckling - Storvreta Ungdom IBK 7 - 6 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist Guide Arena 1
2024-02-18 15:30 580701069 Hagunda IF - LI20 IBF 4 - 6 Jakob Westerlund, Petter Lundgren IFU Arena DHinox
2024-02-24 12:30 580701072 IBF Falun Utveckling - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 3 Emil Karlsson, Andreas Spång Guide Arena 2
2024-02-25 16:00 580701071 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF 4 - 3 Jonas Nordqvist, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2024-02-25 16:00 580701074 Alunda IBF - KAIS Mora UIF 11 - 10 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund Olandshallen
2024-02-25 17:15 580701073 Hälsinggårdens AIK - LI20 IBF 7 - 5 Noel Hildensjö, William Lundström Lugnet C
2024-02-28 19:30 580701079 KAIS Mora UIF - Hälsinggårdens AIK 6 - 4 Jonas Matsson, Kristian Holtz Idre Fjäll Arena
2024-03-01 19:00 580701078 Hagunda IF - Alunda IBF Petter Lundgren, Martin Hallén Almroth IFU Arena Upplands Energi
2024-03-01 19:30 580701076 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling Alfons Eriksson, Erik Palmertz Novahallen - Gavlehov
2024-03-02 16:00 580701077 Sundsvall FBC Ungdom - Storvreta Ungdom IBK Daniel Lindberg, Kian Keinia Sundsvalls Sporthall-A
2024-03-03 16:00 580701081 Storvreta Ungdom IBK - LI20 IBF Bo Pettersson Loklint, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2024-03-08 19:30 580701083 Gävle GIK - Hagunda IF Alfahallen - Gavlehov
2024-03-09 14:00 580701084 Alunda IBF - Hälsinggårdens AIK Gabriel Wall, Adam Jivegård Olandshallen
2024-03-13 20:00 580701082 IBF Falun Utveckling - KAIS Mora UIF Ej offentliggjord, William Lundström Guide Arena 1
2024-03-15 20:00 580701087 Hagunda IF - IBF Falun Utveckling Ej offentliggjord, Artem Zolotar IFU Arena DHinox
2024-03-16 13:00 580701089 LI20 IBF - Alunda IBF Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Leksandshallen A
2024-03-16 16:00 580701088 KAIS Mora UIF - Storvreta Ungdom IBK Idre Fjäll Arena
2024-03-17 14:00 580701086 Sundsvall FBC Ungdom - Gävle GIK Baldershallen 4
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta Ungdom IBK 13 10 1 2 92-46 46 31
2. IBF Falun Utveckling 13 10 0 3 104-68 36 30
3. KAIS Mora UIF 14 9 1 4 106-63 43 28
4. Hälsinggårdens AIK 15 7 3 5 93-79 14 24
5. Gävle GIK 13 7 1 5 69-73 -4 22
6. Alunda IBF 13 5 0 8 67-87 -20 15
7. Sundsvall FBC Ungdom 14 4 1 9 59-94 -35 13
8. Hagunda IF 13 3 0 10 55-86 -31 9
9. LI20 IBF 14 2 1 11 52-101 -49 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-01 10:30 580702005 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 8 - 3 Gabriel Nääs, Alfred Särnehed Hammarö Arena
2023-10-01 14:00 580702001 Hagfors IBS/Edebäck IBF - IBK Lidköping 8 - 4 Jörgen Grändefors, Nicklas Mattsson Uddeholm Arena
2023-10-01 15:00 580702002 Skälby IBK - Karlskoga IBF 7 - 5 Filip Larsson, Edvin Vare Mälarenergi Arena B
2023-10-01 17:00 580702004 Karlstad IBF Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 2 - 8 Sebastian Asplund-Larsson, Gabriel Nääs Ramirent Arena
2023-10-05 19:30 580702007 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 8 - 8 Sebastian Åberg, David Karlsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-10-06 19:00 580702010 Karlskoga IBF - Hagfors IBS/Edebäck IBF 2 - 6 Gabriel Gunnarsson, David Granström Karlbergshallen A Karlskoga
2023-10-08 10:30 580702008 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Lillån IBK 3 - 4 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2023-10-08 13:30 580702006 IBK Lidköping - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 5 Sven Persson, Martin Söderström Idrottens hus T2, Lidköping
2023-10-13 19:30 580702015 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 3 - 7 Sebastian Asplund-Larsson, Gabriel Nääs Hammarö Arena
2023-10-15 12:30 580702014 Lillån IBK - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 6 - 4 Wilhelm Hansson Tönning, Oscar Tjärnström Norrbyhallen
2023-10-15 15:00 580702011 IBK Lidköping - Karlskoga IBF 14 - 3 Daniel Envall, Martin Söderström Idrottens hus i Lidköping
2023-10-15 19:00 580702013 Skälby IBK - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 5 - 4 David Hildingstam, Mattias Strid Mälarenergi Arena A
2023-10-25 19:30 580702020 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 5 - 9 Christoffer Danielsson, Martin Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-10-29 14:00 580702017 Lillån IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 5 - 1 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-10-29 16:00 580702018 Karlstad IBF Ungdom - Karlskoga IBF 7 - 4 Anders Leander, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2023-10-29 19:00 580702016 Skälby IBK - IBK Lidköping 5 - 8 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-11-01 19:30 580702024 Karlskoga IBF - Lillån IBK 1 - 10 Sören Johansson, Jonas Snäll Karlbergshallen A Karlskoga
2023-11-04 10:00 580702025 IBK Lidköping - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 5 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottens hus i Lidköping
2023-11-04 13:30 580702022 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Skoghalls IBK Utveckling 8 - 6 Oscar Tjärnström, Johan Hägglund Tybblelundsskolan
2023-11-05 15:45 580702021 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skälby IBK 7 - 3 Ragnar Clarström, Lars Larsson Uddeholm Arena
2023-11-12 16:00 580702026 Lillån IBK - IBK Lidköping 9 - 3 Micael Svensson, Lars Fridell Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-11-17 19:30 580702028 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IBS/Edebäck IBF 1 - 4 Sebastian Asplund-Larsson, Gabriel Nääs Hammarö Arena
2023-11-18 13:00 580702029 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Karlskoga IBF 6 - 5 Magnus Jansson, Pedram Koublani Svenska Motor-hallen, Mariestad
2023-11-19 14:00 580702027 Karlstad IBF Ungdom - Skälby IBK 8 - 5 Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Colorama Arena
2023-11-22 19:30 580702034 Karlskoga IBF - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 6 Gabriel Nääs, Sebastian Asplund-Larsson Karlbergshallen A Karlskoga
2023-11-22 20:00 580702031 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 7 - 9 Jörgen Grändefors, Robin Särén Uddeholm Arena
2023-11-25 13:00 580702032 Skälby IBK - Lillån IBK 6 - 4 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena B
2023-11-27 20:00 580702035 IBK Lidköping - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 3 - 10 Pedram Koublani, David Karlsson Idrottens hus i Lidköping
2023-12-09 14:00 580702037 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK 4 - 4 Erik Ejerfeldt, Alfred Särnehed Hammarö Arena
2023-12-09 14:15 580702036 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lidköping 3 - 7 Patrik Gottfridsson, Sören Johansson Klubbhuset Arena
2023-12-10 13:30 580702039 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Hagfors IBS/Edebäck IBF 0 - 11 Lars Fridell, Micael Svensson Tybblelundsskolan
2023-12-10 16:00 580702038 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Skälby IBK 4 - 6 Sven Persson, Daniel Larm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-12-13 19:30 580702044 Karlskoga IBF - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 2 - 12 Sebastian Asplund-Larsson, Lars Larsson Karlbergshallen A Karlskoga
2023-12-17 15:30 580702043 Lillån IBK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 0 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-12-17 16:45 580702041 Hagfors IBS/Edebäck IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 8 - 4 Erik Ejerfeldt, Alfred Särnehed Uddeholm Arena
2023-12-17 18:30 580702042 Skälby IBK - Skoghalls IBK Utveckling 11 - 4 Yotsaphong Chaiphring, Philip Groop Mälarenergi Arena A
2023-12-21 19:00 580702050 IBK Lidköping - Hagfors IBS/Edebäck IBF 9 - 10 Daniel Envall, Martin Söderström Idrottens hus i Lidköping
2024-01-12 19:30 580702049 Karlskoga IBF - Skälby IBK 2 - 11 David Granström, Gabriel Gunnarsson Karlbergshallen A Karlskoga
2024-01-13 12:30 580702046 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 11 Kronoslav Kis, Sebastian Åberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-01-13 13:30 580702047 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Karlstad IBF Ungdom 4 - 4 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Tybblelundsskolan
2024-01-16 19:45 580702051 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Karlskoga IBF 8 - 0 Emil Åkervik, Markus Åberg Uddeholm Arena
2024-01-20 14:15 580702054 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 6 - 2 Björn Svensson, Anders Leander Colorama Arena
2024-01-21 10:00 580702053 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 3 - 3 Oscar Tjärnström, Wilhelm Hansson Tönning Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-02-03 14:30 580702055 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lidköping 3 - 7 Erik Ejerfeldt, Alfred Särnehed Hammarö Arena B
2024-01-26 20:00 580702060 Karlskoga IBF - IBK Lidköping 3 - 11 Christoffer Frykestam, Lars Larsson Karlbergshallen A Karlskoga
2024-01-27 16:00 580702057 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Lillån IBK 5 - 11 Henrik Sjöberg, David Karlsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-01-28 13:30 580702058 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Skälby IBK 8 - 1 Micael Svensson, Lars Fridell Tybblelundsskolan
2024-01-28 18:45 580702056 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 2 Jonas Snäll, Patrik Gottfridsson Colorama Arena
2024-02-07 19:30 580702064 Karlskoga IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 - 13 Sebastian Asplund-Larsson, Gabriel Nääs Karlbergshallen A Karlskoga
2024-02-09 20:00 580702062 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 5 - 2 Oscar Harryson, Johan Hägglund Tybblelundsskolan
2024-02-10 15:00 580702065 IBK Lidköping - Skälby IBK 4 - 5 Kevin Karlsson, Kalle Svensson Idrottens hus T2, Lidköping
2024-02-11 15:00 580702061 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Lillån IBK 4 - 7 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Uddeholm Arena
2024-02-14 19:30 580702066 Skälby IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 8 - 7 Edvin Vare, Yan Stephy Kouandio Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2024-02-18 11:30 580702069 Skoghalls IBK Utveckling - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro 3 - 8 Erik Ejerfeldt, Alfred Särnehed Hammarö Arena
2024-02-18 12:30 580702070 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - IBK Lidköping 9 - 4 Kronoslav Kis, Sebastian Åberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-02-28 20:00 580702067 Lillån IBK - Karlskoga IBF 9 - 4 Berndt Swärd, Kristofer Ek Norrbyhallen
2024-01-31 20:00 580702071 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 4 Markus Åberg, Emil Åkervik Uddeholm Arena
2024-02-23 20:00 580702072 Skälby IBK - Karlstad IBF Ungdom 5 - 10 Philip Groop, August Ericsson Mälarenergi Arena B
2024-02-24 14:00 580702074 Karlskoga IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 10 - 4 Gabriel Gunnarsson, David Granström Karlbergshallen A Karlskoga
2024-03-15 20:00 580702075 IBK Lidköping - Lillån IBK Sven Persson, Kronoslav Kis Idrottens hus i Lidköping
2024-03-03 11:00 580702077 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS/Edebäck IBF Patrik Gottfridsson, Jonas Snäll Colorama Arena
2024-03-03 13:30 580702080 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - IBK Lidköping Wilhelm Hansson Tönning, Oscar Tjärnström Tybblelundsskolan
2024-03-06 20:00 580702076 Lillån IBK - Skälby IBK Oscar Tjärnström, Wilhelm Hansson Tönning Norrbyhallen
2024-03-13 20:00 580702078 Skoghalls IBK Utveckling - Karlskoga IBF Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Hammarö Arena B
2024-03-08 20:00 580702081 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro Patrik Gottfridsson, Jonas Snäll Uddeholm Arena
2024-03-10 11:00 580702085 IBK Lidköping - Karlstad IBF Ungdom Daniel Envall, Martin Söderström Idrottens hus i Lidköping
2024-03-10 14:00 580702083 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling Oscar Tjärnström, Wilhelm Hansson Tönning Idrottshuset, Örebro Plan 2
2024-03-10 15:00 580702082 Skälby IBK - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena B
2024-03-16 10:30 580702089 Örebro SK Ungdomsklubb/IBF Örebro - Karlskoga IBF Oscar Tjärnström, Wilhelm Hansson Tönning Tybblelundsskolan
2024-03-16 11:30 580702087 Skoghalls IBK Utveckling - Skälby IBK Gabriel Gunnarsson, David Granström Hammarö Arena
2024-03-17 11:00 580702086 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Colorama Arena
2024-03-17 12:30 580702088 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Hagfors IBS/Edebäck IBF Daniel Larm, David Karlsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK 12 9 2 1 76-38 38 29
2. Hagfors IBS/ Edebäck IBF 13 9 0 4 88-56 32 27
3. Örebro SK Ungdomsklubb/ IBF Örebro 13 8 2 3 82-51 31 26
4. Karlstad IBF Ungdom 13 8 2 3 80-61 19 26
5. Skälby IBK 13 8 0 5 78-75 3 24
6. IBK Lidköping 13 6 0 7 82-77 5 18
7. Skoghalls IBK Utveckling 13 4 1 8 60-76 -16 13
8. IBK Lockerud Mariestad/ Ungdom 14 2 1 11 67-102 -35 7
9. Karlskoga IBF 14 1 0 13 47-124 -77 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D1 HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:00 580703001 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - FBC Sollentuna 9 - 3 Jonas Edström, Jakub Horyna Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-06 20:00 580703002 Väsby AIK - IK Sirius FBC 4 - 4 Niklas Forsman, Peter Hagelin Smedsgärdshallen
2023-10-08 16:30 580703003 IS Saga - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 8 Erik Andersson, Tony Nyberg IFU Arena DHinox
2023-10-15 13:15 580703006 IK Sirius FBC - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 7 - 2 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena Gibon
2023-10-15 17:30 580703004 FBC Sollentuna - IS Saga 2 - 7 Jan Erik Kristofersson, Mohamed Abdirisak Rotebrohallen (Nya)
2023-10-26 20:15 580703005 Rosersberg Arlanda IBK - Väsby AIK 13 - 4 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Ekilla Sporthall
2023-10-19 20:15 580703009 Rosersberg Arlanda IBK - IK Sirius FBC 4 - 3 Johan Lanzaro, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2023-10-20 19:30 580703007 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - IS Saga 9 - 7 William Albrecht, Jakub Horyna Österåkers Multiarena 1
2023-10-20 20:00 580703008 Väsby AIK - FBC Sollentuna 11 - 1 Alexander Mattsson, Imtiaz Karim Smedsgärdshallen
2023-10-27 19:00 580703011 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - Väsby AIK 10 - 7 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-29 16:15 580703012 IS Saga - IK Sirius FBC 3 - 3 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena A
2023-10-29 17:30 580703010 FBC Sollentuna - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 12 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Rotebrohallen (Nya)
2023-11-03 20:00 580703013 Väsby AIK - IS Saga 5 - 5 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Smedsgärdshallen
2023-11-09 20:15 580703014 Rosersberg Arlanda IBK - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 10 - 5 Eskil Simonsen, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2023-12-20 19:30 580703015 IK Sirius FBC - FBC Sollentuna 5 - 1 Simon Hillerius Öberg, Tony Nyberg IFU Arena Upplands Energi
2023-11-16 20:00 580703017 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - AIK IBF 3 - 10 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-17 19:30 580703016 IS Saga - Täby FC 6 - 6 Simon Hillerius Öberg, Martin Hallén Almroth IFU Arena DHinox
2023-11-17 19:45 580710016 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK 12 - 8 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Torsviks Idrottshall
2023-11-17 20:15 580710018 Hässelby SK IBK - IK Sirius FBC 1 - 1 Jakub Horyna, Jonas Edström Hässelbyhallen
2023-11-19 17:30 580703018 FBC Sollentuna - Järfälla Bele IBK JAS 0 - 9 Manne Jahnsson, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2024-01-09 20:00 580710017 Danderyd FC - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 2 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Mörbyhallen
2023-11-24 19:30 580710019 Täby FC - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 5 - 7 Jonas Edström, Jakub Horyna K-Rauta Arena
2023-11-24 20:00 580703019 Väsby AIK - Danderyd FC 6 - 9 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Smedsgärdshallen
2023-11-24 20:00 580710021 Järfälla Bele IBK - IS Saga 3 - 2 Theodore Idevall, Alexander Potapeiko Jakobsbergs Sporthall
2023-11-26 13:00 580703020 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK 6 - 5 Martin Hallén Almroth, Jonas Tidsjö Ekilla Sporthall
2023-11-26 13:00 580703021 IK Sirius FBC - IBF Offensiv Lidingö 1 - 7 Johan Hällström, Tony Nyberg IFU Arena A
2023-11-27 20:10 580710020 AIK IBF - FBC Sollentuna 11 - 5 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Solnahallen
2023-12-01 19:30 580703024 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - Danderyd FC 6 - 3 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Österåkers Multiarena 1
2023-12-01 20:00 580703026 Väsby AIK - Täby FC 6 - 9 Erik Palmertz, Daniel Bäckner Smedsgärdshallen
2023-12-01 20:15 580703022 IS Saga - AIK IBF 9 - 9 Petter Lundgren, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2023-12-02 13:15 580703027 IK Sirius FBC - Järfälla Bele IBK JAS 2 - 6 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena DHinox
2023-12-03 12:30 580703023 Rosersberg Arlanda IBK - IBF Offensiv Lidingö 6 - 6 Jonas Nordqvist, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2023-12-03 17:30 580703025 FBC Sollentuna - Hässelby SK IBK 4 - 7 Mathias Stegrud, Johnny Mikael Claesson Rotebrohallen (Nya)
2023-12-08 19:00 580710023 AIK IBF - Rosersberg Arlanda IBK 8 - 8 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Solnahallen
2023-12-08 19:45 580710022 IBF Offensiv Lidingö - IS Saga 4 - 4 William Albrecht, Fredrik Landin Torsviks Idrottshall
2023-12-08 20:15 580710025 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 4 - 3 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Hässelbyhallen
2023-12-12 19:55 580710024 Danderyd FC - FBC Sollentuna 4 - 0 Alexander Potapeiko, Fredrik Landin Mörbyhallen
2023-12-13 20:00 580710027 Täby FC - IK Sirius FBC 7 - 3 Theodore Idevall, Andreas Persson Stenberg K-Rauta Arena
2023-12-15 20:00 580710026 Järfälla Bele IBK - Väsby AIK 6 - 2 Tobias Berger, William Albrecht Jakobsbergs Sporthall
2024-01-12 19:30 580703028 IS Saga - Hässelby SK IBK 5 - 3 Petter Lundgren, Martin Hallén Almroth IFU Arena DHinox
2024-01-12 19:45 580710028 IBF Offensiv Lidingö - FBC Sollentuna 8 - 3 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Torsviks Idrottshall
2024-01-12 20:00 580703029 Väsby AIK - AIK IBF 3 - 6 Imtiaz Karim, William Albrecht Smedsgärdshallen
2024-01-12 20:00 580710030 Järfälla Bele IBK - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 6 - 6 Jakub Horyna, Maja Bergman Jakobsbergs Sporthall
2024-01-13 17:30 580703030 IK Sirius FBC - Danderyd FC 5 - 3 Martin Hallén Almroth, Petter Lundgren IFU Arena DHinox
2024-02-02 19:00 580710029 Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK 8 - 3 Zana Guzel, Osama Abaied K-Rauta Arena
2024-01-17 20:15 580703033 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö 2 - 5 Jakub Horyna, Jonas Edström Österåkers Multiarena 1
2024-01-18 20:05 580710033 Danderyd FC - IS Saga 3 - 2 Maja Bergman, Kevin Helly Mörbyhallen
2024-01-19 19:00 580710031 AIK IBF - IK Sirius FBC 10 - 5 Tobias Berger, David Berger Solnahallen
2024-01-19 20:15 580710032 Hässelby SK IBK - Väsby AIK 12 - 4 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Hässelbyhallen
2024-01-21 12:30 580703031 Rosersberg Arlanda IBK - Järfälla Bele IBK JAS 6 - 5 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2024-01-21 17:30 580703032 FBC Sollentuna - Täby FC 8 - 11 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Rotebrohallen (Nya)
2024-01-28 12:30 580703036 Rosersberg Arlanda IBK - IS Saga 11 - 4 Jonas Nordqvist, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2024-01-28 13:15 580703035 IK Sirius FBC - Väsby AIK 5 - 4 Petter Lundgren, Martin Hallén Almroth IFU Arena DHinox
2024-01-28 17:30 580703034 FBC Sollentuna - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 2 - 5 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Rotebrohallen (Nya)
2024-01-26 19:00 580703037 IS Saga - FBC Sollentuna 3 - 1 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist IFU Arena Upplands Energi
2024-02-08 19:00 580703039 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - IK Sirius FBC 6 - 7 Jakub Horyna, Jonas Edström Österåkers Multiarena 1
2024-02-10 12:30 580703038 Väsby AIK - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 10 Peter Saliba Gustafsson, Peter Hagelin Smedsgärdshallen
2024-02-14 18:30 580703041 FBC Sollentuna - Väsby AIK 4 - 7 Elliot Karlsson, Robert Lindén Säfström Rotebrohallen (Nya)
2024-02-16 19:30 580703040 IS Saga - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 6 - 2 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2024-02-18 13:15 580703042 IK Sirius FBC - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 7 Gabriel Wall, Johan Hällström IFU Arena DHinox
2024-01-30 20:00 580703044 Väsby AIK - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 2 - 6 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Smedsgärdshallen
2024-02-22 20:15 580703043 Rosersberg Arlanda IBK - FBC Sollentuna 18 - 5 Johan Hällström, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2024-02-28 19:30 580703045 IK Sirius FBC - IS Saga 4 - 4 Tony Nyberg, Simon Hillerius Öberg IFU Arena Upplands Energi
2024-03-07 20:00 580703047 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - Rosersberg Arlanda IBK Mathias Stegrud, Stefano Bianque Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-08 20:15 580703046 IS Saga - Väsby AIK Petter Lundgren, Martin Hallén Almroth IFU Arena Gibon
2024-03-10 17:30 580703048 FBC Sollentuna - IK Sirius FBC Filip Lövenklint, Alexander Mattsson Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rosersberg Arlanda IBK 15 11 3 1 124-75 49 36
2. Åkersberga IBF/ Vallentuna IBK 15 7 1 7 81-84 -3 22
3. IK Sirius FBC 15 5 4 6 61-69 -8 19
4. IS Saga 15 4 6 5 70-73 -3 18
5. Väsby AIK 15 2 2 11 79-112 -33 8
6. FBC Sollentuna 15 0 0 15 44-127 -83 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D2 HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:30 580710001 Danderyd FC - Hässelby SK IBK 7 - 4 Mauricio Castillo, Maryan Hrabovuk Mörbyhallen
2023-10-06 19:30 580710002 Täby FC - Järfälla Bele IBK 7 - 11 Theodore Idevall, Mohamed Abdirisak K-Rauta Arena
2023-10-06 19:45 580710003 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF 7 - 6 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Torsviks Idrottshall
2023-10-13 19:00 580710005 AIK IBF - Täby FC 5 - 5 Robert Jäderlund, Jonas Edström Solnahallen
2023-10-13 20:15 580710004 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö 3 - 1 Johan Nima, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2023-10-15 17:00 580710006 Järfälla Bele IBK - Danderyd FC 4 - 5 Håkan Augustsson, Ola Bigestans Jakobsbergs Sporthall
2023-10-20 19:30 580710007 Danderyd FC - IBF Offensiv Lidingö 3 - 5 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Mörbyhallen
2023-10-21 19:00 580710008 Täby FC - Hässelby SK IBK 5 - 4 Peter Hagelin, Robert Jäderlund K-Rauta Arena
2023-10-23 20:30 580710009 AIK IBF - Järfälla Bele IBK 5 - 4 Manne Jahnsson, William Albrecht Solnahallen
2023-10-26 20:00 580710011 Danderyd FC - Täby FC 6 - 8 Robert Jäderlund, Niklas Lundberg Mörbyhallen
2023-10-27 19:45 580710012 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla Bele IBK 3 - 5 Jakub Horyna, Jonas Edström Torsviks Idrottshall
2023-10-27 20:15 580710010 Hässelby SK IBK - AIK IBF 5 - 4 Christoffer Markovski, Theodore Idevall Hässelbyhallen
2023-11-10 19:00 580710014 AIK IBF - Danderyd FC 5 - 1 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Solnahallen
2023-11-15 19:40 580710015 Järfälla Bele IBK - Hässelby SK IBK 3 - 2 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Jakobsbergs Sporthall
2023-12-19 19:30 580710013 Täby FC - IBF Offensiv Lidingö 7 - 8 Erik Palmertz, Anton Fritshammar K-Rauta Arena
2023-11-16 20:00 580703017 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - AIK IBF 3 - 10 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-17 19:30 580703016 IS Saga - Täby FC 6 - 6 Simon Hillerius Öberg, Martin Hallén Almroth IFU Arena DHinox
2023-11-17 19:45 580710016 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK 12 - 8 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Torsviks Idrottshall
2023-11-17 20:15 580710018 Hässelby SK IBK - IK Sirius FBC 1 - 1 Jakub Horyna, Jonas Edström Hässelbyhallen
2023-11-19 17:30 580703018 FBC Sollentuna - Järfälla Bele IBK JAS 0 - 9 Manne Jahnsson, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2024-01-09 20:00 580710017 Danderyd FC - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 2 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Mörbyhallen
2023-11-24 19:30 580710019 Täby FC - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 5 - 7 Jonas Edström, Jakub Horyna K-Rauta Arena
2023-11-24 20:00 580703019 Väsby AIK - Danderyd FC 6 - 9 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Smedsgärdshallen
2023-11-24 20:00 580710021 Järfälla Bele IBK - IS Saga 3 - 2 Theodore Idevall, Alexander Potapeiko Jakobsbergs Sporthall
2023-11-26 13:00 580703020 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK 6 - 5 Martin Hallén Almroth, Jonas Tidsjö Ekilla Sporthall
2023-11-26 13:00 580703021 IK Sirius FBC - IBF Offensiv Lidingö 1 - 7 Johan Hällström, Tony Nyberg IFU Arena A
2023-11-27 20:10 580710020 AIK IBF - FBC Sollentuna 11 - 5 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Solnahallen
2023-12-01 19:30 580703024 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - Danderyd FC 6 - 3 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Österåkers Multiarena 1
2023-12-01 20:00 580703026 Väsby AIK - Täby FC 6 - 9 Erik Palmertz, Daniel Bäckner Smedsgärdshallen
2023-12-01 20:15 580703022 IS Saga - AIK IBF 9 - 9 Petter Lundgren, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2023-12-02 13:15 580703027 IK Sirius FBC - Järfälla Bele IBK JAS 2 - 6 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena DHinox
2023-12-03 12:30 580703023 Rosersberg Arlanda IBK - IBF Offensiv Lidingö 6 - 6 Jonas Nordqvist, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2023-12-03 17:30 580703025 FBC Sollentuna - Hässelby SK IBK 4 - 7 Johnny Mikael Claesson, Mathias Stegrud Rotebrohallen (Nya)
2023-12-08 19:00 580710023 AIK IBF - Rosersberg Arlanda IBK 8 - 8 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Solnahallen
2023-12-08 19:45 580710022 IBF Offensiv Lidingö - IS Saga 4 - 4 William Albrecht, Fredrik Landin Torsviks Idrottshall
2023-12-08 20:15 580710025 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 4 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2023-12-12 19:55 580710024 Danderyd FC - FBC Sollentuna 4 - 0 Alexander Potapeiko, Fredrik Landin Mörbyhallen
2023-12-13 20:00 580710027 Täby FC - IK Sirius FBC 7 - 3 Andreas Persson Stenberg, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2023-12-15 20:00 580710026 Järfälla Bele IBK - Väsby AIK 6 - 2 William Albrecht, Tobias Berger Jakobsbergs Sporthall
2024-01-12 19:30 580703028 IS Saga - Hässelby SK IBK 5 - 3 Petter Lundgren, Martin Hallén Almroth IFU Arena DHinox
2024-01-12 19:45 580710028 IBF Offensiv Lidingö - FBC Sollentuna 8 - 3 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Torsviks Idrottshall
2024-01-12 20:00 580703029 Väsby AIK - AIK IBF 3 - 6 Imtiaz Karim, William Albrecht Smedsgärdshallen
2024-01-12 20:00 580710030 Järfälla Bele IBK - Åkersberga IBF/Vallentuna IBK 6 - 6 Jakub Horyna, Maja Bergman Jakobsbergs Sporthall
2024-01-13 17:30 580703030 IK Sirius FBC - Danderyd FC 5 - 3 Martin Hallén Almroth, Petter Lundgren IFU Arena DHinox
2024-02-02 19:00 580710029 Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK 8 - 3 Zana Guzel, Osama Abaied K-Rauta Arena
2024-01-17 20:15 580703033 Åkersberga IBF/Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö 2 - 5 Jakub Horyna, Jonas Edström Österåkers Multiarena 1
2024-01-18 20:05 580710033 Danderyd FC - IS Saga 3 - 2 Kevin Helly, Maja Bergman Mörbyhallen
2024-01-19 19:00 580710031 AIK IBF - IK Sirius FBC 10 - 5 Tobias Berger, David Berger Solnahallen
2024-01-19 20:15 580710032 Hässelby SK IBK - Väsby AIK 12 - 4 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Hässelbyhallen
2024-01-21 12:30 580703031 Rosersberg Arlanda IBK - Järfälla Bele IBK JAS 6 - 5 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2024-01-21 17:30 580703032 FBC Sollentuna - Täby FC 8 - 11 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Rotebrohallen (Nya)
2024-01-26 19:00 580710036 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Solnahallen
2024-01-26 20:15 580710034 Hässelby SK IBK - Danderyd FC 6 - 5 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Hässelbyhallen
2024-02-04 19:30 580710035 Järfälla Bele IBK - Täby FC 12 - 6 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Jakobsbergs Sporthall
2024-01-30 19:15 580710037 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK 7 - 4 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Torsviks Idrottshall
2024-02-09 19:00 580710038 Täby FC - AIK IBF 7 - 17 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak K-Rauta Arena
2024-02-09 19:30 580710039 Danderyd FC - Järfälla Bele IBK 4 - 2 Imtiaz Karim, Tamuz Hidir Mörbyhallen
2024-02-16 20:00 580710042 Järfälla Bele IBK - AIK IBF 9 - 6 Anton Fritshammar, Jonatan Svahn Jakobsbergs Sporthall
2024-02-19 20:00 580710041 Hässelby SK IBK - Täby FC 11 - 4 Aldin Imamovic, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2024-02-20 19:30 580710040 IBF Offensiv Lidingö - Danderyd FC 6 - 9 Manne Jahnsson, Mohamed Abdirisak Torsviks Idrottshall
2024-02-23 19:00 580710043 AIK IBF - Hässelby SK IBK 6 - 4 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Solnahallen
2024-02-23 19:30 580710044 Täby FC - Danderyd FC 6 - 5 Svedje Ohlson, Alexander Mattsson K-Rauta Arena
2024-03-04 18:30 580710045 Järfälla Bele IBK - IBF Offensiv Lidingö Stefano Bianque, Johan Larsson Jakobsbergs Sporthall
2024-03-08 19:30 580710047 Danderyd FC - AIK IBF Marcus Rückert, Robert Lindén Säfström Mörbyhallen
2024-03-08 19:45 580710046 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC Theodore Hurtig, Anton Zaitsev Torsviks Idrottshall
2024-03-08 20:00 580710048 Hässelby SK IBK - Järfälla Bele IBK Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö 14 9 2 3 84-65 19 29
2. Järfälla Bele IBK 14 9 1 4 85-56 29 28
3. AIK IBF 15 8 3 4 112-80 32 27
4. Täby FC 15 7 2 6 101-112 -11 23
5. Hässelby SK IBK 15 7 1 7 75-65 10 22
6. Danderyd FC 15 7 1 7 69-67 2 22
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-27 20:30 580704001 Nacka IBK - Hammarby IF IBF 4 - 13 Håkan Taxén, Emil Glenngård Ormingehallen
2023-09-29 19:30 580704005 Nynäshamns IBK - Djurgårdens IF IBS 5 - 9 Jakub Horyna, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2023-09-29 19:45 580704004 Älvsjö AIK IBF - IFK Haninge 1 - 4 Filip Lövenklint, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2023-10-01 19:30 580704003 Värmdö IF - Ingarö IF 4 - 4 Kevin Helly, Maja Bergman Värmdö sporthall
2023-10-06 19:00 580704008 IFK Haninge - Värmdö IF 9 - 1 Imtiaz Karim, Johan Nima Lyckeby Sporthall
2023-10-06 20:00 580704009 Ingarö IF - Farsta IBK 7 - 7 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Charlottendalshallen
2023-10-06 20:15 580704006 Hammarby IF IBF - Nynäshamns IBK 10 - 3 Maja Bergman, Kevin Helly Sjöstadshallen
2023-10-08 16:15 580704007 Älvsjö AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 5 - 6 Johan Larsson, Stefano Bianque Västertorpshallen
2023-10-13 19:30 580704015 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 9 Petra Dynesius, Malva Sölvemark Kvarnängshallen
2023-10-13 20:15 580704012 Nacka IBK - Ingarö IF 8 - 7 Peter Saliba Gustafsson, Niklas Lundberg Ormingehallen
2023-10-13 20:20 580704013 Farsta IBK - IFK Haninge 3 - 8 Anton Fritshammar, Nicklas Sundgren Farstahallen 3
2023-11-10 20:00 580704014 Värmdö IF - Djurgårdens IF IBS 1 - 7 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2023-10-20 19:30 580704017 Värmdö IF - Nacka IBK 4 - 4 Petra Dynesius, Maja Bergman Värmdö sporthall
2023-10-20 19:30 580704019 Nynäshamns IBK - Ingarö IF 10 - 3 Svedje Ohlson, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2023-10-20 19:45 580704020 Djurgårdens IF IBS - IFK Haninge 9 - 7 Osama Abaied, Zana Guzel Hjorthagshallen
2023-10-22 16:00 580704016 Farsta IBK - Hammarby IF IBF 8 - 8 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Farstahallen 3
2023-10-27 19:00 580704022 IFK Haninge - Nynäshamns IBK 17 - 4 Osama Abaied, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2023-10-27 20:15 580704021 Nacka IBK - Farsta IBK 6 - 5 Maja Bergman, Kevin Helly Ormingehallen
2023-10-27 20:15 580704025 Hammarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS 7 - 4 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Sjöstadshallen
2023-10-29 13:00 580704023 Ingarö IF - Älvsjö AIK IBF 2 - 6 Svedje Ohlson, Erik Palmertz Charlottendalshallen
2023-09-22 19:00 580704030 IFK Haninge - Ingarö IF 8 - 3 Tobias Berger, Arash Sohrevardi Lyckeby Sporthall
2023-11-01 20:15 580704026 Värmdö IF - Hammarby IF IBF 6 - 4 Aldin Imamovic, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2023-11-05 14:00 580704027 Älvsjö AIK IBF - Farsta IBK 2 - 6 Imtiaz Karim, Niklas Lundberg Västertorpshallen
2023-11-10 19:30 580704028 Nynäshamns IBK - Nacka IBK 6 - 10 Mauricio Castillo, Aldin Imamovic Kvarnängshallen
2023-11-17 20:00 580704033 Ingarö IF - Djurgårdens IF IBS 2 - 16 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Charlottendalshallen
2023-11-17 20:15 580704031 Nacka IBK - Älvsjö AIK IBF 7 - 5 Osama Abaied, Zana Guzel Ormingehallen
2023-11-17 20:15 580704035 Hammarby IF IBF - IFK Haninge 6 - 6 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Sjöstadshallen
2023-11-17 20:20 580704032 Farsta IBK - Värmdö IF 5 - 8 Magnus Eriksson, Arash Sohrevardi Farstahallen 3
2023-11-24 19:00 580704039 IFK Haninge - Nacka IBK 9 - 4 Tobias Berger, David Berger Lyckeby Sporthall
2023-11-24 19:30 580704037 Nynäshamns IBK - Värmdö IF 3 - 11 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Kvarnängshallen
2023-11-24 19:45 580704036 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 2 - 13 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Västertorpshallen
2023-11-25 19:45 580704038 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK 12 - 6 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Hjorthagshallen
2023-12-01 20:15 580704045 Hammarby IF IBF - Ingarö IF 17 - 1 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Sjöstadshallen
2023-12-01 20:20 580704042 Farsta IBK - Nynäshamns IBK 6 - 4 Osama Abaied, Zana Guzel Farstahallen 3
2023-12-03 20:30 580704043 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Maja Bergman, Kevin Helly Värmdö sporthall
2024-02-02 19:25 580704041 Nacka IBK - Djurgårdens IF IBS 2 - 19 Arash Sohrevardi, Jonas Edström Ormingehallen
2023-12-08 19:00 580704047 IFK Haninge - Älvsjö AIK IBF 6 - 1 Tobias Berger, David Berger Lyckeby Sporthall
2023-12-08 20:00 580704048 Ingarö IF - Värmdö IF 4 - 9 Osama Abaied, Zana Guzel Charlottendalshallen
2023-12-08 20:15 580704050 Hammarby IF IBF - Nacka IBK 10 - 3 Maja Bergman, Kevin Helly Sjöstadshallen
2024-02-10 19:45 580704046 Djurgårdens IF IBS - Nynäshamns IBK 10 - 2 Imtiaz Karim, Jakub Horyna Rödabergshallen
2023-12-15 19:30 580704053 Värmdö IF - IFK Haninge 0 - 3 Jakub Horyna, Jonas Edström Värmdö sporthall
2023-12-15 19:30 580704055 Nynäshamns IBK - Hammarby IF IBF 3 - 18 Nicklas Sundgren, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2023-12-15 20:20 580704052 Farsta IBK - Ingarö IF 10 - 5 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2023-12-19 20:15 580704054 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF 12 - 3 Peter Hagelin, Manne Jahnsson Rödabergshallen
2024-01-12 19:00 580704058 IFK Haninge - Farsta IBK 8 - 4 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Lyckeby Sporthall
2024-01-12 19:45 580704056 Älvsjö AIK IBF - Nynäshamns IBK 8 - 5 Arash Sohrevardi, Malva Sölvemark Västertorpshallen
2024-01-12 19:45 580704057 Djurgårdens IF IBS - Värmdö IF 9 - 5 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Hjorthagshallen
2024-01-12 20:00 580704059 Ingarö IF - Nacka IBK 7 - 6 Kevin Helly, Tobias Berger Charlottendalshallen
2023-12-01 19:30 580704062 IFK Haninge - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 Magnus Eriksson, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2024-01-18 20:15 580704061 Nacka IBK - Värmdö IF 2 - 4 Emil Glenngård, Jakub Horyna Ormingehallen
2024-01-19 19:30 580704065 Hammarby IF IBF - Farsta IBK 14 - 5 Kevin Helly, Maja Bergman Sjöstadshallen
2024-01-20 13:30 580704063 Ingarö IF - Nynäshamns IBK 12 - 4 Maja Bergman, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2024-01-26 19:45 580704068 Älvsjö AIK IBF - Ingarö IF 6 - 4 Gustav Levin, Manne Jahnsson Västertorpshallen
2024-01-26 19:45 580704070 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF 6 - 5 David Berger, Tobias Berger Hjorthagshallen
2024-01-26 20:20 580704066 Farsta IBK - Nacka IBK 7 - 7 Magnus Eriksson, Aldin Imamovic Farstahallen 3
2024-02-02 19:30 580704069 Nynäshamns IBK - IFK Haninge 5 - 12 Aldin Imamovic, David Berger Kvarnängshallen
2024-02-09 19:30 580704075 Hammarby IF IBF - Värmdö IF 8 - 5 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Sjöstadshallen
2024-02-09 20:15 580704071 Nacka IBK - Nynäshamns IBK 7 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2024-02-09 20:20 580704072 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 6 Zana Guzel, Osama Abaied Farstahallen 3
2024-02-20 20:00 580704073 Ingarö IF - IFK Haninge 6 - 14 Jakub Horyna, Jonas Edström Ingarö Sporthall
2024-02-14 20:15 580704076 Värmdö IF - Farsta IBK 12 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Värmdö sporthall
2024-02-16 19:00 580704080 IFK Haninge - Hammarby IF IBF 6 - 2 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2024-02-16 19:45 580704079 Djurgårdens IF IBS - Ingarö IF 21 - 5 Johnny Mikael Claesson, Magnus Eriksson Hjorthagshallen
2024-02-18 18:00 580704077 Älvsjö AIK IBF - Nacka IBK 5 - 2 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Västertorpshallen
2024-02-23 19:30 580704083 Värmdö IF - Nynäshamns IBK 7 - 6 Jonas Edström, Niklas Lundberg Värmdö sporthall
2024-02-23 19:30 580704085 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 17 - 2 Tobias Berger, Jakub Horyna Sjöstadshallen
2024-02-23 19:45 580704081 Nacka IBK - IFK Haninge 3 - 6 Aldin Imamovic, Filip Lövenklint Ormingehallen
2024-02-23 20:20 580704082 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS 4 - 11 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Farstahallen 3
2024-03-08 19:30 580704087 Nynäshamns IBK - Farsta IBK Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Kvarnängshallen
2024-03-08 19:45 580704086 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Västertorpshallen
2024-03-08 19:45 580704088 Djurgårdens IF IBS - Nacka IBK Mathias Stegrud, Anders Asp Hjorthagshallen
2024-03-08 20:00 580704090 Ingarö IF - Hammarby IF IBF Anton Fritshammar, Erik Palmertz Charlottendalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Haninge 16 14 1 1 128-56 72 43
2. Djurgårdens IF IBS 15 13 0 2 155-64 91 39
3. Hammarby IF IBF 15 10 2 3 152-64 88 32
4. Värmdö IF 15 7 3 5 81-75 6 24
5. Älvsjö AIK IBF 15 6 1 8 65-95 -30 19
6. Nacka IBK 15 5 2 8 75-110 -35 17
7. Farsta IBK 15 3 3 9 83-118 -35 12
8. Ingarö IF 15 2 2 11 72-146 -74 8
9. Nynäshamns IBK 15 1 0 14 66-149 -83 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-29 19:00 580705001 IFK Gnesta - Huddinge IBS 4 - 3 Rasmus Widén, Bemir Brkic Gnesta Sporthall
2023-09-29 19:30 580705003 Nykvarns IF Utveckling - Salems IF 6 - 2 Andreas Eriksson, Martin Morén Furuborghallen
2023-09-29 19:30 580705004 FBI Tullinge - Linköping IBK Ungdom 2 - 12 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Tullingehallen
2023-09-30 14:00 580705002 Bergs Innebandyklubb (IK) - Strängnäs IBK 14 - 0 Oscar Bard, Thomas Nystrand Valkebohallen
2023-10-01 17:30 580705005 Onyx IBS - Västerås IBS Ungdom 1 - 16 Magnus Appelkvist, Robin Hynninen Rosvalla Arena A
2023-10-06 19:45 580705006 Huddinge IBS - Onyx IBS 3 - 7 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Glömstahallen
2023-10-06 20:30 580705009 Salems IF - Bergs Innebandyklubb (IK) 4 - 8 Zana Guzel, Osama Abaied Skogsängshallen
2023-10-07 16:30 580705010 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 2 - 7 Andreas Eriksson, Stefan Öberg Thomas Arena
2023-10-08 12:00 580705008 Linköping IBK Ungdom - Nykvarns IF Utveckling 1 - 4 Simon Eriksson, Marthin Andersson Folkungahallen
2023-10-08 16:00 580705007 Västerås IBS Ungdom - FBI Tullinge 14 - 1 Filip Larsson, Edvin Vare Mälarenergi Arena A
2023-10-13 19:00 580705012 IFK Gnesta - Salems IF 5 - 4 Christer Avasjö, Richard Himberg Gnesta Sporthall
2023-10-13 19:00 580705015 Onyx IBS - FBI Tullinge 6 - 3 Magnus Appelkvist, Robin Hynninen Ramdalens Sportcenter
2023-10-13 19:45 580705011 Huddinge IBS - Strängnäs IBK 6 - 3 Tobias Berger, Jakub Horyna Glömstahallen
2023-10-15 16:00 580705014 Nykvarns IF Utveckling - Västerås IBS Ungdom 3 - 2 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Björkestahallen
2023-10-17 20:00 580705013 Bergs Innebandyklubb (IK) - Linköping IBK Ungdom 9 - 0 Magnus Jakobsson, Sonny Weideborg Valkebohallen
2023-10-20 19:00 580705019 Onyx IBS - Salems IF 4 - 8 Bemir Brkic, Rasmus Widén Ramdalens Sportcenter
2023-10-20 19:30 580705018 FBI Tullinge - Strängnäs IBK 1 - 7 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Tullingehallen
2023-10-20 20:00 580705016 Bergs Innebandyklubb (IK) - Huddinge IBS 10 - 3 Rickard Olsen, Joakim Bengtsson Ljungsbro Sporthall
2023-10-22 16:30 580705017 Nykvarns IF Utveckling - IFK Gnesta 12 - 1 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Furuborghallen
2023-10-29 13:00 580705020 Västerås IBS Ungdom - Linköping IBK Ungdom 12 - 9 Filip Larsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-10-27 19:30 580705022 Linköping IBK Ungdom - Onyx IBS 11 - 0 Thomas Nystrand, Oscar Bard Campushallen-Ebbepark
2023-10-27 19:45 580705025 Huddinge IBS - Västerås IBS Ungdom 3 - 12 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Glömstahallen
2023-10-28 18:00 580705024 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Utveckling 2 - 7 Fredrik Strandlund, Stefan Öberg Thomas Arena
2023-10-29 16:00 580705021 IFK Gnesta - Bergs Innebandyklubb (IK) 2 - 10 Mathias Lindvall, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2023-10-29 18:00 580705023 Salems IF - FBI Tullinge 9 - 5 Osama Abaied, Zana Guzel Skogsängshallen
2023-11-03 19:30 580705027 FBI Tullinge - Bergs Innebandyklubb (IK) 2 - 6 Jakub Horyna, Jonas Edström Tullingehallen
2023-11-03 19:30 580705029 Västerås IBS Ungdom - Strängnäs IBK 14 - 3 Filip Larsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-11-04 12:00 580705028 Onyx IBS - IFK Gnesta 3 - 3 Magnus Appelkvist, Robin Hynninen Ramdalens Sportcenter
2023-11-05 14:30 580705030 Linköping IBK Ungdom - Salems IF 11 - 5 Oscar Bard, Thomas Nystrand Folkungahallen
2023-11-21 20:00 580705026 Nykvarns IF Utveckling - Huddinge IBS 12 - 4 Stefan Öberg, Christian Johnsson Furuborghallen
2023-11-17 19:45 580705035 Huddinge IBS - Linköping IBK Ungdom 3 - 13 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Glömstahallen
2023-11-17 20:00 580705031 IFK Gnesta - FBI Tullinge 9 - 4 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2023-11-17 20:30 580705033 Salems IF - Västerås IBS Ungdom 2 - 9 Aarre Hietanen, Christer Avasjö Skogsängshallen
2023-11-18 15:45 580705032 Bergs Innebandyklubb (IK) - Nykvarns IF Utveckling 6 - 6 Thomas Nystrand, Oscar Bard Ljungsbro Sporthall
2023-11-19 13:30 580705034 Strängnäs IBK - Onyx IBS 4 - 5 Kent Erlandsson, Mattias Lönnborg Thomas Arena
2023-11-24 18:00 580705036 FBI Tullinge - Huddinge IBS 3 - 4 Malva Sölvemark, Aarre Hietanen Tullingehallen
2023-11-24 19:00 580705037 Onyx IBS - Nykvarns IF Utveckling 1 - 14 Bemir Brkic, Rasmus Widén Ramdalens Sportcenter
2023-11-24 19:30 580705039 Linköping IBK Ungdom - IFK Gnesta 11 - 3 Simon Eriksson, Marthin Andersson Campushallen-Ebbepark
2023-11-26 13:00 580705038 Västerås IBS Ungdom - Bergs Innebandyklubb (IK) 7 - 3 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-11-26 18:00 580705040 Salems IF - Strängnäs IBK 13 - 6 Manne Jahnsson, Svedje Ohlson Skogsängshallen
2023-12-01 19:15 580705045 Huddinge IBS - Salems IF 10 - 3 Jakub Horyna, Marcus Rückert Glömstahallen
2023-12-01 19:30 580705042 Bergs Innebandyklubb (IK) - Onyx IBS 15 - 2 Johan Nordlander, Jan Wentzell Ljungsbro Sporthall
2023-12-01 20:00 580705041 IFK Gnesta - Västerås IBS Ungdom 3 - 14 Rasmus Widén, Bemir Brkic Gnesta Sporthall
2023-12-02 15:00 580705044 Strängnäs IBK - Linköping IBK Ungdom 6 - 13 Stefan Öberg, Peter Palmelius Thomas Arena
2023-12-02 16:00 580705043 Nykvarns IF Utveckling - FBI Tullinge 15 - 3 Mattias Lönnborg, Kent Erlandsson Furuborghallen
2023-12-08 19:45 580705050 Huddinge IBS - IFK Gnesta 10 - 9 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2023-12-09 13:00 580705047 Linköping IBK Ungdom - FBI Tullinge 15 - 1 Johan Nordlander, Magnus Jakobsson Campushallen-Ebbepark
2023-12-10 16:00 580705046 Västerås IBS Ungdom - Onyx IBS 11 - 5 Dan Barthlen, Camilla Eriksson Mälarenergi Arena B
2023-12-10 18:00 580705048 Salems IF - Nykvarns IF Utveckling 1 - 11 Filip Lövenklint, Magnus Eriksson Skogsängshallen
2023-12-10 18:00 580705049 Strängnäs IBK - Bergs Innebandyklubb (IK) 3 - 12 Stefan Öberg, Peter Palmelius Thomas Arena
2023-12-15 19:00 580705051 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 5 - 5 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2023-12-17 12:00 580705055 Onyx IBS - Huddinge IBS 8 - 9 Magnus Appelkvist, Robin Hynninen Ramdalens Sportcenter
2023-12-17 13:00 580705053 Nykvarns IF Utveckling - Linköping IBK Ungdom 5 - 4 Stefan Öberg, Peter Palmelius Furuborghallen
2023-12-17 17:00 580705052 Bergs Innebandyklubb (IK) - Salems IF 7 - 2 Johan Wiggur, Patricio Boiardt Folkungahallen
2023-12-20 20:30 580705054 FBI Tullinge - Västerås IBS Ungdom 3 - 19 William Tegnér, Sabina Åström Tullingehallen
2024-01-12 19:30 580705058 Linköping IBK Ungdom - Bergs Innebandyklubb (IK) 8 - 4 Thomas Nystrand, Oscar Bard Campushallen-Ebbepark
2024-01-12 20:00 580705056 FBI Tullinge - Onyx IBS 1 - 3 Osama Abaied, Zana Guzel Tullingehallen
2024-01-13 17:15 580705060 Strängnäs IBK - Huddinge IBS 5 - 6 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Thomas Arena
2024-01-14 16:00 580705059 Salems IF - IFK Gnesta 4 - 8 Mauricio Castillo, Kent Budell Skogsängshallen
2024-01-14 19:00 580705057 Västerås IBS Ungdom - Nykvarns IF Utveckling 6 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena B
2024-01-19 19:45 580705065 Huddinge IBS - Bergs Innebandyklubb (IK) 4 - 11 Manne Jahnsson, Mauricio Castillo Glömstahallen
2024-01-20 15:00 580705061 IFK Gnesta - Nykvarns IF Utveckling 6 - 7 Mikael Andersson, Christer Avasjö Gnesta Sporthall
2024-01-21 12:00 580705064 Strängnäs IBK - FBI Tullinge 5 - 3 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Thomas Arena
2024-01-21 17:00 580705062 Linköping IBK Ungdom - Västerås IBS Ungdom 3 - 5 Thomas Nystrand, Oscar Bard Linköpings Sporthall
2024-01-21 18:45 580705063 Salems IF - Onyx IBS 7 - 7 Zana Guzel, Osama Abaied Skogsängshallen
2024-01-26 19:00 580705069 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom 4 - 14 Magnus Appelkvist, Robin Hynninen Ramdalens Sportcenter
2024-01-27 15:45 580705066 Bergs Innebandyklubb (IK) - IFK Gnesta 14 - 5 Joakim Bengtsson, Lukas Rondahl Ljungsbro Sporthall
2024-01-27 16:00 580705070 Västerås IBS Ungdom - Huddinge IBS 12 - 6 Edvin Vare, Filip Larsson Mälarenergi Arena B
2024-01-28 13:00 580705067 Nykvarns IF Utveckling - Strängnäs IBK 15 - 1 Peter Palmelius, Stefan Öberg Furuborghallen
2024-01-31 20:30 580705068 FBI Tullinge - Salems IF 3 - 3 Zana Guzel, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2024-02-09 19:00 580705071 IFK Gnesta - Onyx IBS 5 - 5 Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Gnesta Sporthall
2024-02-09 19:45 580705075 Huddinge IBS - Nykvarns IF Utveckling 2 - 11 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Glömstahallen
2024-02-09 20:30 580705073 Salems IF - Linköping IBK Ungdom 4 - 16 David Berger, Mauricio Castillo Skogsängshallen
2024-02-10 15:30 580705072 Bergs Innebandyklubb (IK) - FBI Tullinge 17 - 2 Johan Wiggur, Jimmy Eliasson Ljungsbro Sporthall
2024-02-11 11:15 580705074 Strängnäs IBK - Västerås IBS Ungdom 3 - 13 Peter Palmelius, Stefan Öberg Thomas Arena
2024-02-16 19:00 580705078 Onyx IBS - Strängnäs IBK 5 - 4 Magnus Appelkvist, Robin Hynninen Ramdalens Sportcenter
2024-02-16 19:30 580705079 Västerås IBS Ungdom - Salems IF 12 - 4 Dan Barthlen, Lars Flink Mälarenergi Arena A
2024-02-16 20:00 580705077 FBI Tullinge - IFK Gnesta 3 - 5 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Tullingehallen
2024-02-18 11:00 580705080 Linköping IBK Ungdom - Huddinge IBS 13 - 5 Thomas Nystrand, Oscar Bard Linköpings Sporthall
2024-02-18 12:00 580705076 Nykvarns IF Utveckling - Bergs Innebandyklubb (IK) 11 - 6 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Furuborghallen
2024-02-23 19:00 580705084 Strängnäs IBK - Salems IF 6 - 7 Stefan Öberg, Peter Palmelius Thomas Arena
2024-02-23 19:15 580705085 Huddinge IBS - FBI Tullinge 12 - 9 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Glömstahallen
2024-02-24 12:00 580705083 Nykvarns IF Utveckling - Onyx IBS 15 - 4 Kent Erlandsson, Peter Palmelius Furuborghallen
2024-02-24 16:00 580705082 Bergs Innebandyklubb (IK) - Västerås IBS Ungdom 10 - 5 Oscar Bard, Thomas Nystrand Ljungsbro Sporthall
2024-02-25 16:00 580705081 IFK Gnesta - Linköping IBK Ungdom 3 - 13 Jesper Asplund, Stefan Öberg Gnesta Sporthall
2024-03-08 19:00 580705087 Onyx IBS - Bergs Innebandyklubb (IK) Rasmus Widén, Bemir Brkic Ramdalens Sportcenter
2024-03-08 19:30 580705086 FBI Tullinge - Nykvarns IF Utveckling Johan Larsson, Stefano Bianque Tullingehallen
2024-03-08 19:30 580705088 Västerås IBS Ungdom - IFK Gnesta Filip Larsson Mälarenergi Arena A
2024-03-08 19:30 580705089 Linköping IBK Ungdom - Strängnäs IBK Alvin Andersson, Felix Jonsson Campushallen-Ebbepark
2024-03-08 20:30 580705090 Salems IF - Huddinge IBS Manne Jahnsson, Tobias Berger Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF Utveckling 17 15 1 1 159-52 107 46
2. Västerås IBS Ungdom 17 15 0 2 183-67 116 45
3. Bergs Innebandyklubb (IK) 17 13 1 3 162-66 96 40
4. Linköping IBK Ungdom 17 12 0 5 167-75 92 36
5. IFK Gnesta 17 6 3 8 83-124 -41 21
6. Huddinge IBS 17 7 0 10 93-145 -52 21
7. Onyx IBS 17 5 3 9 70-143 -73 18
8. Salems IF 17 4 2 11 82-134 -52 14
9. Strängnäs IBK 17 2 1 14 65-146 -81 7
10. FBI Tullinge 17 0 1 16 49-161 -112 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-01 11:00 580708001 Växjö IBK Utveckling - FBC Kalmarsund HJAS 6 - 3 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Fortnox Arena A-hall
2023-10-01 12:00 580708004 CL98IC - Jönköpings IK Utveckling 4 - 3 Hannes Berggren, Linus Häggblom Falkenbergshallen
2023-10-01 12:00 580708005 KFUM Jönköping - Gransholms IF/Öjaby Sport IBK 5 - 5 Jonny Nilsson, Nicklas Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-18 19:00 580708002 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 10 - 7 Johan Nero Wikstrand, Emil Lindén Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-07 13:00 580708006 FBC Kalmarsund HJAS - KFUM Jönköping 2 - 14 Ulf Åberg, Per Elofsson Ölands Bank Center A
2023-10-07 14:30 580708010 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Växjö IBK Utveckling 3 - 6 Magnus Jansson, Pedram Koublani Habo Sporthall C
2023-10-07 17:30 580708007 Gransholms IF/Öjaby Sport IBK - CL98IC 8 - 7 Nicklas Hult, Anders Lindqvist Gemla Sporthall
2023-10-08 11:00 580708008 Jönköpings IK Utveckling - Vetlanda IBF 21 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-10-10 19:30 580708014 Vetlanda IBF - Gransholms IF/Öjaby Sport IBK 6 - 8 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-10-15 12:00 580708015 KFUM Jönköping - CL98IC 10 - 4 Adam Rydholm, Emil Lindén KFUM Sporthall, Jönköping
2023-10-15 14:30 580708011 FBC Kalmarsund HJAS - Fagerhult Habo IBK Ungdom 8 - 13 Linus Sandberg, Oscar Johansson Ölands Bank Center A
2023-10-15 17:00 580708013 Hovslätts IK - Jönköpings IK Utveckling 9 - 8 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-17 19:30 580708017 Vetlanda IBF - Växjö IBK Utveckling 2 - 6 Johan Magnusson, Johan Palm Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-10-22 12:00 580708018 CL98IC - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - 4 Linus Häggblom, Oscar Johansson Falkenbergshallen
2023-10-22 13:00 580708020 Gransholms IF/Öjaby Sport IBK - Jönköpings IK Utveckling 5 - 4 Andreas Nilsson, Rolf Vatvedt Gemla Sporthall
2023-10-22 17:00 580708016 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund HJAS 17 - 3 Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-27 19:30 580708025 FBC Kalmarsund HJAS - Gransholms IF/Öjaby Sport IBK 6 - 11 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Ölands Bank Center A
2023-10-29 13:00 580708021 Växjö IBK Utveckling - Hovslätts IK 3 - 7 Per Bratt, Filip Karlsson Fortnox Arena A-hall
2023-11-07 20:00 580708024 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Vetlanda IBF 8 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Habo Sporthall A
2023-11-21 20:00 580708022 Jönköpings IK Utveckling - KFUM Jönköping 6 - 11 Jonas Einarsson, Thomas Bergström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-30 20:00 580708028 KFUM Jönköping - Växjö IBK Utveckling 9 - 2 Gustav Perman, Anders Perman KFUM Sporthall, Jönköping
2023-11-01 20:00 580708027 CL98IC - Hovslätts IK 7 - 7 Anders Stenberg, Linus Häggblom Falkenbergshallen
2023-11-05 12:00 580708026 Vetlanda IBF - FBC Kalmarsund HJAS 7 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-11-10 19:00 580708029 Gransholms IF/Öjaby Sport IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 - 11 Anders Stenberg, Rolf Vatvedt Gemla Sporthall
2023-11-14 20:00 580708034 Fagerhult Habo IBK Ungdom - KFUM Jönköping 7 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A
2023-11-15 19:45 580708031 Växjö IBK Utveckling - CL98IC 5 - 3 Linus Sandberg, Senad Hamula Fortnox Arena A-hall
2023-11-19 16:30 580708032 Hovslätts IK - Vetlanda IBF 16 - 2 Theo Dahlslätt, Andreas Rundqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-19 17:00 580708035 FBC Kalmarsund HJAS - Jönköpings IK Utveckling 5 - 12 Frans Bladh, Dawan Mofak Ölands Bank Center A
2023-11-21 20:00 580708036 CL98IC - FBC Kalmarsund HJAS 2 - 2 Jonas Hellberg, Anders Stenberg SBB Arena
2023-11-25 17:00 580708039 Jönköpings IK Utveckling - Växjö IBK Utveckling 5 - 4 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-11-25 17:30 580708037 KFUM Jönköping - Vetlanda IBF 7 - 6 Andreas Karlsson, Jan Blohm KFUM Sporthall, Jönköping
2023-11-26 13:00 580708038 Gransholms IF/Öjaby Sport IBK - Hovslätts IK 5 - 8 Linus Sandberg, Senad Hamula Gemla Sporthall
2023-11-28 19:30 580708043 Vetlanda IBF - CL98IC 3 - 9 Adam Rydholm, Christian Österström Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-12-02 17:00 580708044 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Jönköpings IK Utveckling 9 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Habo Sporthall A
2023-12-03 17:00 580708041 Växjö IBK Utveckling - Gransholms IF/Öjaby Sport IBK 5 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Fortnox Arena A-hall
2023-12-03 17:00 580708042 Hovslätts IK - KFUM Jönköping 3 - 1 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-24 19:00 580708050 FBC Kalmarsund HJAS - Växjö IBK Utveckling 3 - 12 Rolf Vatvedt, Andreas Karlsson Ölands Bank Center A
2023-12-09 14:00 580708047 Jönköpings IK Utveckling - CL98IC 2 - 7 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-12-10 13:00 580708046 Gransholms IF/Öjaby Sport IBK - KFUM Jönköping 4 - 12 Andreas Karlsson, Jan Blohm Gemla Sporthall
2023-12-19 20:00 580708049 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Hovslätts IK 5 - 7 Anders A Nilsson, Jonas Einarsson Habo Sporthall A-hall
2023-12-12 19:30 580708053 Vetlanda IBF - Jönköpings IK Utveckling 8 - 7 Anders A Nilsson, Jonas Einarsson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-12-16 12:00 580708054 CL98IC - Gransholms IF/Öjaby Sport IBK 7 - 1 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Falkenbergshallen
2023-12-16 17:30 580708055 KFUM Jönköping - FBC Kalmarsund HJAS 18 - 7 Gustav Perman, Anders Perman KFUM Sporthall, Jönköping
2023-12-17 12:00 580708051 Växjö IBK Utveckling - Fagerhult Habo IBK Ungdom 8 - 4 Andreas Karlsson, Jan Blohm Fortnox Arena A-hall
2024-01-14 12:00 580708056 CL98IC - KFUM Jönköping 4 - 8 Anders Stenberg, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen
2024-01-14 13:00 580708057 Gransholms IF/Öjaby Sport IBK - Vetlanda IBF 6 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Mirza Karisik Gemla Sporthall
2024-01-14 13:00 580708060 Fagerhult Habo IBK Ungdom - FBC Kalmarsund HJAS 12 - 2 Henrik Sjöberg, David Karlsson Habo Sporthall A
2024-01-14 17:30 580708058 Jönköpings IK Utveckling - Hovslätts IK 3 - 4 Anders A Nilsson, Emil Lindén Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-01-19 20:00 580708064 Fagerhult Habo IBK Ungdom - CL98IC 0 - 5 Pedram Koublani, Magnus Jansson Habo Sporthall A
2024-01-21 12:30 580708061 Växjö IBK Utveckling - Vetlanda IBF 10 - 3 Therese Spjut, Malou Hallström Fortnox Arena B-hall
2024-01-21 14:00 580708065 FBC Kalmarsund HJAS - Hovslätts IK 5 - 11 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Ölands Bank Center A
2024-01-21 17:30 580708062 Jönköpings IK Utveckling - Gransholms IF/Öjaby Sport IBK 7 - 6 Anders A Nilsson, Jonas Einarsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-01-23 19:30 580708067 Vetlanda IBF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 - 16 Emil Lindén, Adam Rydholm Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2024-01-27 17:30 580708069 KFUM Jönköping - Jönköpings IK Utveckling 6 - 7 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt KFUM Sporthall, Jönköping
2024-01-28 13:00 580708070 Gransholms IF/Öjaby Sport IBK - FBC Kalmarsund HJAS 8 - 2 Linus Sandberg, Senad Hamula Gemla Sporthall
2024-01-28 16:30 580708066 Hovslätts IK - Växjö IBK Utveckling 4 - 5 Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-07 20:00 580708072 Hovslätts IK - CL98IC 4 - 4 Andreas Rundqvist, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-10 11:00 580708074 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Gransholms IF/Öjaby Sport IBK 6 - 3 Magnus Jansson, Pedram Koublani Habo Sporthall A
2024-02-11 14:30 580708075 FBC Kalmarsund HJAS - Vetlanda IBF 4 - 7 Bengt Andersson, Pelle Hallström Ölands Bank Center A
2024-02-28 20:00 580708071 Växjö IBK Utveckling - KFUM Jönköping 5 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Fortnox Arena A-hall
2024-02-04 13:00 580708080 Jönköpings IK Utveckling - FBC Kalmarsund HJAS 12 - 6 Adam Nikolausson, Andreas Rundqvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-02-17 17:30 580708078 KFUM Jönköping - Fagerhult Habo IBK Ungdom 10 - 6 Dawan Mofak, Johan Ferm KFUM Sporthall, Jönköping
2024-02-18 12:00 580708077 CL98IC - Växjö IBK Utveckling 1 - 4 Robert Risberg, Anders Stenberg Falkenbergshallen
2024-02-25 15:30 580708076 Vetlanda IBF - Hovslätts IK 3 - 7 Christian Österström, Pontus Knutsson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2024-02-27 19:30 580708083 Vetlanda IBF - KFUM Jönköping 4 - 9 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2024-03-03 11:00 580708081 Växjö IBK Utveckling - Jönköpings IK Utveckling Marcus Karlström, Linus Sandberg Fortnox Arena A-hall
2024-03-03 13:00 580708085 FBC Kalmarsund HJAS - CL98IC Anders Stenberg, Jonas Hellberg Ölands Bank Center A
2024-03-03 16:00 580708082 Hovslätts IK - Gransholms IF/Öjaby Sport IBK Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-09 16:30 580708089 Jönköpings IK Utveckling - Fagerhult Habo IBK Ungdom Thomas Bergström, Jonas Einarsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-03-09 17:30 580708087 KFUM Jönköping - Hovslätts IK Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt KFUM Sporthall, Jönköping
2024-03-10 12:00 580708086 CL98IC - Vetlanda IBF Anders Stenberg, Robert Risberg Falkenbergshallen
2024-03-10 13:00 580708088 Gransholms IF/Öjaby Sport IBK - Växjö IBK Utveckling Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Gemla Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 14 11 2 1 114-61 53 35
2. KFUM Jönköping 15 10 2 3 129-72 57 32
3. Växjö IBK Utveckling 14 10 1 3 81-54 27 31
4. Fagerhult Habo IBK Ungdom 15 9 0 6 111-83 28 27
5. Gransholms IF/ Öjaby Sport IBK 14 6 1 7 76-89 -13 19
6. Jönköpings IK Utveckling 14 6 0 8 103-88 15 18
7. CL98IC 14 5 3 6 66-61 5 18
8. Vetlanda IBF 15 3 0 12 66-139 -73 9
9. FBC Kalmarsund HJAS 15 0 1 14 63-162 -99 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H1 HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-01 18:00 580706002 FBC Lerum Utveckling - FBC Partille 2 - 2 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Rydsbergshallen
2023-10-06 19:00 580706001 IK Zenith - Floda IBK 3 - 4 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Björlanda Idrottshall
2023-10-06 20:00 580706003 IBK Kungälv - Kärra IBK 1 - 8 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Kastellegårdshallen
2023-10-13 20:00 580706005 Kärra IBK - FBC Lerum Utveckling 3 - 7 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Kärra Sporthall
2023-10-15 18:00 580706004 Floda IBK - IBK Kungälv 6 - 5 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Nova Floda Sportcenter
2023-10-15 19:00 580706006 FBC Partille - IK Zenith 8 - 7 Oscar Skogsberg, Mats Sällberg Partillebohallen
2023-10-20 19:00 580706007 IK Zenith - IBK Kungälv 4 - 5 Thomas Johansson, Adam Jällfält Björlanda Idrottshall
2023-10-20 20:00 580706008 FBC Lerum Utveckling - Floda IBK 5 - 5 Pierre Eberhard Berg, Håkan Krafft Rydsbergshallen
2023-10-20 20:00 580706009 Kärra IBK - FBC Partille 11 - 7 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Kärra Sporthall
2023-10-26 20:15 580706012 IBK Kungälv - FBC Partille 1 - 8 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Kastellegårdshallen
2023-10-27 19:00 580706011 IK Zenith - FBC Lerum Utveckling 4 - 5 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Björlanda Idrottshall
2023-10-29 18:00 580706010 Floda IBK - Kärra IBK 6 - 9 Thomas Johansson, Mats Sällberg Nova Floda Sportcenter
2023-11-03 20:30 580706014 Kärra IBK - IK Zenith 5 - 4 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Lillekärrshallen
2023-11-05 19:30 580706015 FBC Partille - Floda IBK 9 - 1 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Partillebohallen
2023-11-07 19:45 580706013 FBC Lerum Utveckling - IBK Kungälv 3 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Rydsbergshallen
2023-11-17 19:00 580706017 IK Zenith - Lindås IBK 7 - 6 Robin Boqvist, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2023-11-17 20:00 580706016 IBK Kungälv - IBK Göteborg / IBK Bergum 8 - 4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Kastellegårdshallen
2023-11-19 12:30 580707017 Pixbo IBF/IBK - Kärra IBK 8 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Wallenstam Arena A
2023-11-19 13:30 580707016 Varla IBK/Lindome IBK - FBC Lerum Utveckling 6 - 6 Sven-Gunnar Niklasson, Christoffer Söderström Lindälvshallen
2023-11-19 17:00 580707018 Fristads GoIF/Rydboholms SK - FBC Partille 5 - 9 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Nya Fristadshallen
2023-11-22 18:15 580706018 Floda IBK - Mölndals IBF 4 - 5 Marcus Orrhult, Jesper Björklund Greter Nova Floda Sportcenter
2023-11-24 19:15 580707019 IBK Göteborg/IBK Bergum - IK Zenith 4 - 9 Håkan Krafft, Pierre Eberhard Berg Torpahallen
2023-11-24 20:00 580706019 FBC Lerum Utveckling - Pixbo IBF/IBK 3 - 5 Christian Svärdström, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2023-11-24 20:00 580706020 Kärra IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 11 - 6 Jesper Wångblad, Almir Mehmedagic Kärra Sporthall
2023-11-25 14:00 580707021 Mölndals IBF - IBK Kungälv 2 - 6 Sandra Lindskog, Robin Cederdahl Aktiviteten A-Hall
2023-11-26 13:10 580707020 Lindås IBK - Floda IBK 5 - 3 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Lindås Waves Arena
2023-11-26 18:30 580706021 FBC Partille - Varla IBK/Lindome IBK 8 - 3 Alexander Pavlovic, Jesper Björklund Greter Partillebohallen
2023-11-30 20:30 580706024 IK Zenith - Pixbo IBF/IBK 2 - 13 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Björlanda Idrottshall
2023-12-01 19:30 580706025 Floda IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 4 - 4 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Nova Floda Sportcenter
2023-12-01 20:00 580706022 IBK Kungälv - Lindås IBK 3 - 6 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Kastellegårdshallen
2023-12-01 20:00 580706023 Kärra IBK - Varla IBK/Lindome IBK 10 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Kärra Sporthall
2023-12-03 19:00 580706027 FBC Partille - Mölndals IBF 11 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Partillebohallen
2023-12-13 19:30 580706026 FBC Lerum Utveckling - IBK Göteborg / IBK Bergum 5 - 4 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2023-12-08 18:30 580707023 Lindås IBK - Kärra IBK 7 - 5 Aldin Hadziselmovic, Goran Kuduzovic Lindås Waves Arena
2023-12-08 19:10 580707024 Pixbo IBF/IBK - Floda IBK 18 - 3 Gabriel Adolfsson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Wallenstam Arena A
2023-12-08 19:15 580707027 IBK Göteborg/IBK Bergum - FBC Partille 0 - 7 Felix Bark Peterson, Magnus Fredriksson Torpahallen
2023-12-10 17:00 580707025 Fristads GoIF/Rydboholms SK - IK Zenith 2 - 8 David Karlsson, Pedram Koublani Idrottshallen, Viskafors
2023-12-10 17:30 580707022 Varla IBK/Lindome IBK - IBK Kungälv 3 - 7 Benjamin Olsen, Mats Andersson Lindälvshallen
2023-12-10 18:30 580707026 Mölndals IBF - FBC Lerum Utveckling 6 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Aktiviteten A-Hall
2024-01-12 19:15 580707029 IBK Göteborg/IBK Bergum - Kärra IBK 2 - 13 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Torpahallen
2024-01-12 20:00 580706028 IBK Kungälv - Fristads GoIF/Rydboholms SK 3 - 6 Alexander Pavlovic, Amir Huseinovic Kastellegårdshallen
2024-01-12 20:00 580707028 Varla IBK/Lindome IBK - Floda IBK 4 - 3 Axel Sagdahl, Jan Svensson Skårbyhallen
2024-01-13 16:45 580706030 FBC Partille - Pixbo IBF/IBK 3 - 10 Goran Kuduzovic, Wessam Abdellrazek Partillebohallen
2024-01-13 17:00 580707030 Mölndals IBF - IK Zenith 5 - 4 Linus Svensson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Aktiviteten A-Hall
2024-01-14 18:45 580706029 FBC Lerum Utveckling - Lindås IBK 2 - 13 Marcus Larsson, Felix Bark Peterson Rydsbergshallen
2024-01-19 19:00 580706033 IK Zenith - Varla IBK/Lindome IBK 4 - 7 Jesper Wångblad, Almir Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2024-01-19 19:15 580707032 Fristads GoIF/Rydboholms SK - FBC Lerum Utveckling 4 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2024-01-19 20:00 580706031 Kärra IBK - Mölndals IBF 9 - 1 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Kärra Sporthall
2024-01-19 20:00 580707031 Lindås IBK - FBC Partille 3 - 8 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Lindås Waves Arena
2024-01-21 12:30 580707033 Pixbo IBF/IBK - IBK Kungälv 8 - 5 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
2024-01-21 18:00 580706032 Floda IBK - IBK Göteborg / IBK Bergum 7 - 4 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Nova Floda Sportcenter
2024-01-24 20:00 580706035 FBC Partille - FBC Lerum Utveckling 9 - 0 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Partillebohallen
2024-01-26 20:00 580706036 Kärra IBK - IBK Kungälv 13 - 5 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Kärra Sporthall
2024-01-28 18:00 580706034 Floda IBK - IK Zenith 4 - 6 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Nova Floda Sportcenter
2024-02-01 20:30 580706039 IK Zenith - FBC Partille 4 - 5 Christian Jensen, Oscar Skogsberg Björlanda Idrottshall
2024-02-09 20:00 580706037 IBK Kungälv - Floda IBK 6 - 7 Gabriel Adolfsson, Marcus Orrhult Kastellegårdshallen
2024-02-09 20:00 580706038 FBC Lerum Utveckling - Kärra IBK 2 - 12 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Rydsbergshallen
2024-02-23 20:00 580706040 IBK Kungälv - IK Zenith 1 - 9 Adnan Mehmedagic, Jesper Björklund Greter Kastellegårdshallen
2024-02-25 13:00 580706041 Floda IBK - FBC Lerum Utveckling 3 - 6 Wessam Abdellrazek, Robin Boqvist Nova Floda Sportcenter
2024-02-25 19:00 580706042 FBC Partille - Kärra IBK 5 - 3 Marcus Orrhult, Christian Jensen Partillebohallen
2024-03-01 20:00 580706043 Kärra IBK - Floda IBK Wessam Abdellrazek, Tommy Runhammar Kärra Sporthall
2024-03-03 15:30 580706044 FBC Lerum Utveckling - IK Zenith Gabriel Adolfsson, Jesper Björklund Greter Rydsbergshallen
2024-03-03 19:30 580706045 FBC Partille - IBK Kungälv Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Partillebohallen
2024-03-06 19:30 580706046 IBK Kungälv - FBC Lerum Utveckling Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Munkegärdehallen
2024-03-08 19:00 580706047 IK Zenith - Kärra IBK Marcus Orrhult, Christian Svärdström Björlanda Idrottshall
2024-03-08 19:30 580706048 Floda IBK - FBC Partille Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Oscar Skogsberg Nova Floda Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Partille 14 11 1 2 99-54 45 34
2. Kärra IBK 14 10 0 4 117-64 53 30
3. FBC Lerum Utveckling 14 5 4 5 55-79 -24 19
4. IK Zenith 14 5 0 9 75-74 1 15
5. Floda IBK 14 4 2 8 60-89 -29 14
6. IBK Kungälv 14 4 1 9 59-87 -28 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H2 HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:15 580707002 IBK Göteborg/IBK Bergum - Mölndals IBF 3 - 7 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Torpahallen
2023-10-06 20:00 580707003 Varla IBK/Lindome IBK - Lindås IBK 6 - 3 Dennis Jelse, Jonas Olsson Skårbyhallen
2023-10-08 17:00 580707001 Pixbo IBF/IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 10 - 2 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Wallenstam Arena A
2023-10-13 20:00 580707005 Lindås IBK - IBK Göteborg/IBK Bergum 2 - 1 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Lindås Waves Arena
2023-10-15 17:15 580707004 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Varla IBK/Lindome IBK 6 - 5 Nebojsa Stefanovski, Pedram Koublani Nya Fristadshallen
2023-10-15 18:00 580707006 Mölndals IBF - Pixbo IBF/IBK 2 - 6 Wessam Abdellrazek, Goran Kuduzovic Aktiviteten A-Hall
2023-10-20 19:15 580707008 IBK Göteborg/IBK Bergum - Fristads GoIF/Rydboholms SK 1 - 10 Felix Bark Peterson, Adnan Tongur Torpahallen
2023-10-22 16:00 580707007 Pixbo IBF/IBK - Varla IBK/Lindome IBK 19 - 2 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Wallenstam Arena A
2023-10-31 20:30 580707009 Lindås IBK - Mölndals IBF 6 - 2 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Lindås Waves Arena
2023-10-27 20:00 580707012 Varla IBK/Lindome IBK - Mölndals IBF 5 - 6 Christer Arntzen, Jonas Olsson Skårbyhallen
2023-10-29 16:00 580707011 Pixbo IBF/IBK - IBK Göteborg/IBK Bergum 12 - 4 Oscar Skogsberg, Christian Jensen Wallenstam Arena A
2023-10-29 17:00 580707010 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Lindås IBK 6 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Viskafors
2023-11-03 19:15 580707013 IBK Göteborg/IBK Bergum - Varla IBK/Lindome IBK 5 - 3 Tommy Runhammar, Gabriel Adolfsson Torpahallen
2023-11-03 20:00 580707014 Lindås IBK - Pixbo IBF/IBK 4 - 10 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Lindås Waves Arena
2023-11-05 13:00 580707015 Mölndals IBF - Fristads GoIF/Rydboholms SK 3 - 6 Robin Cederdahl, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2023-11-17 19:00 580706017 IK Zenith - Lindås IBK 7 - 6 Robin Boqvist, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2023-11-17 20:00 580706016 IBK Kungälv - IBK Göteborg / IBK Bergum 8 - 4 Thomas Johansson, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2023-11-19 12:30 580707017 Pixbo IBF/IBK - Kärra IBK 8 - 5 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Wallenstam Arena A
2023-11-19 13:30 580707016 Varla IBK/Lindome IBK - FBC Lerum Utveckling 6 - 6 Sven-Gunnar Niklasson, Christoffer Söderström Lindälvshallen
2023-11-19 17:00 580707018 Fristads GoIF/Rydboholms SK - FBC Partille 5 - 9 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Nya Fristadshallen
2023-11-22 18:15 580706018 Floda IBK - Mölndals IBF 4 - 5 Jesper Björklund Greter, Marcus Orrhult Nova Floda Sportcenter
2023-11-24 19:15 580707019 IBK Göteborg/IBK Bergum - IK Zenith 4 - 9 Pierre Eberhard Berg, Håkan Krafft Torpahallen
2023-11-24 20:00 580706019 FBC Lerum Utveckling - Pixbo IBF/IBK 3 - 5 Christian Svärdström, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2023-11-24 20:00 580706020 Kärra IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 11 - 6 Jesper Wångblad, Almir Mehmedagic Kärra Sporthall
2023-11-25 14:00 580707021 Mölndals IBF - IBK Kungälv 2 - 6 Sandra Lindskog, Robin Cederdahl Aktiviteten A-Hall
2023-11-26 13:10 580707020 Lindås IBK - Floda IBK 5 - 3 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Lindås Waves Arena
2023-11-26 18:30 580706021 FBC Partille - Varla IBK/Lindome IBK 8 - 3 Jesper Björklund Greter, Alexander Pavlovic Partillebohallen
2023-11-30 20:30 580706024 IK Zenith - Pixbo IBF/IBK 2 - 13 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Björlanda Idrottshall
2023-12-01 19:30 580706025 Floda IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 4 - 4 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Nova Floda Sportcenter
2023-12-01 20:00 580706022 IBK Kungälv - Lindås IBK 3 - 6 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Kastellegårdshallen
2023-12-01 20:00 580706023 Kärra IBK - Varla IBK/Lindome IBK 10 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Kärra Sporthall
2023-12-03 19:00 580706027 FBC Partille - Mölndals IBF 11 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Partillebohallen
2023-12-13 19:30 580706026 FBC Lerum Utveckling - IBK Göteborg / IBK Bergum 5 - 4 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2023-12-08 18:30 580707023 Lindås IBK - Kärra IBK 7 - 5 Goran Kuduzovic, Aldin Hadziselmovic Lindås Waves Arena
2023-12-08 19:10 580707024 Pixbo IBF/IBK - Floda IBK 18 - 3 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Gabriel Adolfsson Wallenstam Arena A
2023-12-08 19:15 580707027 IBK Göteborg/IBK Bergum - FBC Partille 0 - 7 Magnus Fredriksson, Felix Bark Peterson Torpahallen
2023-12-10 17:00 580707025 Fristads GoIF/Rydboholms SK - IK Zenith 2 - 8 David Karlsson, Pedram Koublani Idrottshallen, Viskafors
2023-12-10 17:30 580707022 Varla IBK/Lindome IBK - IBK Kungälv 3 - 7 Benjamin Olsen, Mats Andersson Lindälvshallen
2023-12-10 18:30 580707026 Mölndals IBF - FBC Lerum Utveckling 6 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Aktiviteten A-Hall
2024-01-12 19:15 580707029 IBK Göteborg/IBK Bergum - Kärra IBK 2 - 13 Gabriel Adolfsson, Christian Jensen Torpahallen
2024-01-12 20:00 580706028 IBK Kungälv - Fristads GoIF/Rydboholms SK 3 - 6 Alexander Pavlovic, Amir Huseinovic Kastellegårdshallen
2024-01-12 20:00 580707028 Varla IBK/Lindome IBK - Floda IBK 4 - 3 Axel Sagdahl, Jan Svensson Skårbyhallen
2024-01-13 16:45 580706030 FBC Partille - Pixbo IBF/IBK 3 - 10 Wessam Abdellrazek, Goran Kuduzovic Partillebohallen
2024-01-13 17:00 580707030 Mölndals IBF - IK Zenith 5 - 4 Linus Svensson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Aktiviteten A-Hall
2024-01-14 18:45 580706029 FBC Lerum Utveckling - Lindås IBK 2 - 13 Felix Bark Peterson, Marcus Larsson Rydsbergshallen
2024-01-19 19:00 580706033 IK Zenith - Varla IBK/Lindome IBK 4 - 7 Almir Mehmedagic, Jesper Wångblad Björlanda Idrottshall
2024-01-19 19:15 580707032 Fristads GoIF/Rydboholms SK - FBC Lerum Utveckling 4 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2024-01-19 20:00 580706031 Kärra IBK - Mölndals IBF 9 - 1 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Kärra Sporthall
2024-01-19 20:00 580707031 Lindås IBK - FBC Partille 3 - 8 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Lindås Waves Arena
2024-01-21 12:30 580707033 Pixbo IBF/IBK - IBK Kungälv 8 - 5 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Wallenstam Arena A
2024-01-21 18:00 580706032 Floda IBK - IBK Göteborg / IBK Bergum 7 - 4 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Nova Floda Sportcenter
2024-01-26 19:15 580707034 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Pixbo IBF/IBK 1 - 8 Carl Larsson, Daniel Dimitrovski Nya Fristadshallen
2024-01-26 20:00 580707036 Lindås IBK - Varla IBK/Lindome IBK 8 - 2 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Lindås Waves Arena
2024-01-28 13:00 580707035 Mölndals IBF - IBK Göteborg/IBK Bergum 4 - 4 Jesper Björklund Greter, Adnan Mehmedagic Streteredsskolan
2024-02-02 19:15 580707038 IBK Göteborg/IBK Bergum - Lindås IBK 3 - 5 Adnan Mehmedagic, Alexander Pavlovic Torpahallen
2024-02-06 19:30 580707037 Varla IBK/Lindome IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 4 - 4 Tobias Sandblom, Jan Svensson Lindälvshallen
2024-02-20 20:00 580707039 Pixbo IBF/IBK - Mölndals IBF 12 - 4 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Wallenstam Arena A
2024-02-23 20:00 580707040 Varla IBK/Lindome IBK - Pixbo IBF/IBK 2 - 8 Jonas Olsson, Hampus Abrahamsson Lindälvshallen
2024-02-25 14:00 580707042 Mölndals IBF - Lindås IBK 2 - 8 Thomas Johansson, Adam Jällfält Streteredsskolan
2024-02-25 17:15 580707041 Fristads GoIF/Rydboholms SK - IBK Göteborg/IBK Bergum 9 - 3 Nebojsa Stefanovski, Harri Tjäder Nya Fristadshallen
2024-03-01 18:30 580707043 Lindås IBK - Fristads GoIF/Rydboholms SK Marcus Orrhult, Christian Svärdström Lindås Waves Arena
2024-03-01 18:45 580707045 Mölndals IBF - Varla IBK/Lindome IBK Mattias Strid, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Aktiviteten A-Hall
2024-03-01 19:15 580707044 IBK Göteborg/IBK Bergum - Pixbo IBF/IBK Goran Kuduzovic, Felix Bark Peterson Torpahallen
2024-03-08 19:30 580707048 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Mölndals IBF Christian Ragnevi, Richard Claesson Idrottshallen, Viskafors
2024-03-08 20:00 580707046 Varla IBK/Lindome IBK - IBK Göteborg/IBK Bergum Joakim Karlsson, Benjamin Olsen Skårbyhallen
2024-03-10 16:00 580707047 Pixbo IBF/IBK - Lindås IBK Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo IBF/ IBK 14 14 0 0 147-42 105 42
2. Lindås IBK 14 9 1 4 82-60 22 28
3. Fristads GoIF/ Rydboholms SK 14 6 3 5 71-77 -6 21
4. Mölndals IBF 14 4 1 9 53-91 -38 13
5. Varla IBK/ Lindome IBK 14 3 2 9 55-97 -42 11
6. IBK Göteborg/ IBK Bergum 14 1 1 12 42-101 -59 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan I HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-27 20:15 580709001 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2023-09-29 18:30 580709003 IBK Genarp - Höllvikens IBF 11 - 3 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Genarps Idrottshall
2023-09-29 20:00 580709004 IBK Landskrona/Hofterups IBF - Warberg IBF 1 - 11 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Landskrona Idrottshall
2023-09-30 13:00 580709005 Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK - Malmö FBC 8 - 2 Erik Götborg, Robert Persson Munkahallen
2023-10-07 16:30 580709010 IBK Lund/Elit - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 10 - 8 Måns Gilén, Ali Tourabi Lerbäckshallen A
2023-10-08 16:00 580709008 Warberg IBF - IBK Genarp 5 - 2 Tobias Sandblom, Henrik Andersson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-08 16:30 580709007 Malmö FBC - IBK Landskrona/Hofterups IBF 5 - 3 Kevin Karlsson, Mats Ekblad-Thun Stadions Sporthall
2023-11-08 20:30 580709006 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK 4 - 7 Jürgen Neuenhofen, Pierre Bergsten Arena Åstorp
2023-10-14 13:00 580709015 Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK - IBK Landskrona/Hofterups IBF 10 - 2 Pierre Bergsten, Kevin Karlsson Munkahallen
2023-10-15 16:45 580709011 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/Elit 5 - 11 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Arena Åstorp
2023-10-18 20:15 580709012 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Höllvikens IBF 6 - 6 Jürgen Neuenhofen, Pierre Bergsten Västergårdshallen
2024-01-30 20:00 580709014 IBK Genarp - Malmö FBC 11 - 3 Niklas Jeppsson, Linus Dahlström-Nilsson Genarps Idrottshall
2023-10-19 20:00 580709018 IBK Landskrona/Hofterups IBF - IBK Lund/Elit 2 - 14 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Tolvåkershallen A
2023-10-21 14:00 580709017 IBK Genarp - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 7 - 8 Niklas Jeppsson, William Nilsson Genarps Idrottshall
2023-10-22 18:00 580709019 Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK - Höllvikens IBF 5 - 5 Malena Björnlund, Erik Götborg Lönsboda Sporthall
2023-11-10 19:30 580709020 Malmö FBC - Warberg IBF 4 - 11 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Stadions Sporthall
2023-10-26 19:30 580709022 Warberg IBF - Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK 8 - 4 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-29 15:00 580709025 Malmö FBC - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 7 Petter Niklasson, Erik Höst Stadions Sporthall
2023-10-29 16:45 580709024 IBK Lund/Elit - IBK Genarp 3 - 5 Erik Götborg, Simon Björkman Rydnemalm Lerbäckshallen A
2023-11-14 19:30 580709023 Höllvikens IBF - IBK Landskrona/Hofterups IBF 10 - 5 Petter Niklasson, Erik Höst Halörhallen
2023-11-04 14:00 580709026 IBK Genarp - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 5 Petter Niklasson, Magnus Dandanell Genarps Idrottshall
2023-11-04 17:00 580709030 Warberg IBF - Höllvikens IBF 9 - 0 Stefan Olsson, Henrik Andersson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-11-05 15:00 580709029 Malmö FBC - IBK Lund/Elit 2 - 9 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall
2023-12-04 20:00 580709028 Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 4 - 4 Claus Pettersson, Petter Niklasson Munkahallen
2023-11-19 11:00 580709031 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Landskrona/Hofterups IBF 7 - 2 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Helsingborg Arena B
2023-12-07 20:30 580709035 Åstorp/Kvidinge IBS - Warberg IBF 8 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Arena Åstorp
2023-12-17 16:15 580709033 Höllvikens IBF - Malmö FBC 2 - 8 Shaban Sadiku, Claus Pettersson Herrestorpshallen
2024-02-07 20:15 580709034 IBK Lund/Elit - Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK 11 - 2 Dzenan Masic, Matti Rouhiainen Lerbäckshallen A
2023-11-20 20:30 580709040 Höllvikens IBF - IBK Lund/Elit 2 - 6 Petter Niklasson, Erik Höst Halörhallen
2023-11-24 19:30 580709036 IBK Landskrona/Hofterups IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 5 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Landskrona Idrottshall
2023-11-26 17:00 580709039 Warberg IBF - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 7 - 3 Sven-Gunnar Niklasson, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-11-26 18:00 580709037 Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK - IBK Genarp 2 - 5 Robert Persson, Kevin Karlsson Munkahallen
2023-11-30 20:00 580709041 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Malmö FBC 11 - 1 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Västergårdshallen
2023-12-01 18:30 580709043 IBK Genarp - IBK Landskrona/Hofterups IBF 14 - 4 Mats Ekblad-Thun, Simon Björkman Rydnemalm Genarps Idrottshall
2023-12-03 15:30 580709044 IBK Lund/Elit - Warberg IBF 10 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Lerbäckshallen A
2023-12-03 16:00 580709045 Åstorp/Kvidinge IBS - Höllvikens IBF 10 - 6 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Arena Åstorp
2023-12-04 20:30 580709048 Höllvikens IBF - IBK Genarp 6 - 5 Kevin Karlsson, Erik Höst Halörhallen
2023-12-10 16:00 580709046 Malmö FBC - Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK 3 - 9 Robert Persson, Mats Ekblad-Thun Stadions Sporthall
2023-12-10 16:00 580709047 Warberg IBF - IBK Landskrona/Hofterups IBF 14 - 1 Axel Sagdahl, Albin Persson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-12-21 19:45 580709050 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 5 - 11 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Arena Åstorp
2023-12-11 20:00 580709051 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Lund/Elit 8 - 4 Ola Nilsson, Sigge Svensson Martell Helsingborg Arena B
2023-12-14 20:00 580709053 IBK Genarp - Warberg IBF 8 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Genarps Idrottshall
2023-12-15 20:00 580709054 IBK Landskrona/Hofterups IBF - Malmö FBC 2 - 5 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Tolvåkershallen A
2023-12-17 15:00 580709055 Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 3 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Munkahallen
2024-01-10 20:00 580709056 IBK Landskrona/Hofterups IBF - Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK 5 - 9 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Borstahusens Idrottshall
2024-01-11 20:15 580709057 Malmö FBC - IBK Genarp 2 - 6 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Kirsebergs Sporthall
2024-01-13 17:45 580709059 Höllvikens IBF - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 1 - 5 Niclas Eriksson, Linus Dahlström-Nilsson Halörhallen
2024-01-14 13:15 580709060 IBK Lund/Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 11 - 2 Robin Brunell, Tony Olsson Lerbäckshallen A
2024-01-15 20:30 580709063 Höllvikens IBF - Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK 2 - 11 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Halörhallen
2024-01-19 19:30 580709064 IBK Lund/Elit - IBK Landskrona/Hofterups IBF 8 - 1 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Killebäckshallen
2024-01-21 13:00 580709061 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - IBK Genarp 7 - 5 Petter Niklasson, Pierre Bergsten Helsingborg Arena A
2024-01-21 16:00 580709062 Warberg IBF - Malmö FBC 16 - 2 Hampus Abrahamsson, Albin Persson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-11-17 18:00 580709067 IBK Genarp - IBK Lund/Elit 8 - 6 Petter Niklasson, Erik Höst Genarps Idrottshall
2024-01-25 20:00 580709068 IBK Landskrona/Hofterups IBF - Höllvikens IBF 7 - 7 Petter Niklasson, Erik Höst Tolvåkershallen A
2024-01-25 20:00 580709069 Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK - Warberg IBF 3 - 6 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Munkahallen
2024-01-28 13:00 580709070 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC 6 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Arena Åstorp
2024-02-07 19:30 580709075 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Genarp 4 - 7 Pierre Bergsten, Jonas Pettersson Arena Åstorp
2024-02-09 19:30 580709074 IBK Lund/Elit - Malmö FBC 29 - 2 Petter Niklasson, Erik Höst Lerbäckshallen A
2024-02-27 19:30 580709073 Höllvikens IBF - Warberg IBF 2 - 14 Petter Niklasson, Erik Höst Halörhallen
2024-02-27 20:00 580709071 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK 10 - 8 Linus Dahlström-Nilsson, Kevin Prahl Helsingborg Arena B
2024-02-07 20:30 580709079 Malmö FBC - Höllvikens IBF 4 - 2 Simon Björkman Rydnemalm, Kevin Prahl Toftanäs Sporthall
2024-02-13 20:00 580709078 Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK - IBK Lund/Elit 3 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Lönsboda Sporthall
2024-02-15 20:00 580709077 IBK Landskrona/Hofterups IBF - FC Helsingborg/FBC Helsingborg 3 - 13 Petter Niklasson, Marcus Rundström Landskrona Idrottshall
2024-02-17 15:00 580709080 Warberg IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 10 - 2 Björn Ekberg, Eino Kozan Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-03-01 18:30 580709083 IBK Genarp - Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK Erik Höst, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2024-03-01 19:30 580709085 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Landskrona/Hofterups IBF Jonas Pettersson, Per-Ivar Kullman Åstorps Sporthall
2024-03-03 12:30 580709081 FC Helsingborg/FBC Helsingborg - Warberg IBF Erik Höst, Petter Niklasson Idrottens Hus A
2024-03-03 16:00 580709084 IBK Lund/Elit - Höllvikens IBF Mikael Björkqvist, Linus Dahlström-Nilsson Lerbäckshallen A
2024-03-04 20:30 580709090 Höllvikens IBF - Åstorp/Kvidinge IBS Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Halörhallen
2024-03-07 20:00 580709086 IBK Landskrona/Hofterups IBF - IBK Genarp Isac Salomonsson, Peter Dahlberg Tolvåkershallen A
2024-03-10 13:00 580709088 Malmö FBC - FC Helsingborg/FBC Helsingborg Peter Dahlberg, Petter Niklasson Stadions Sporthall
2024-03-10 19:00 580709089 Warberg IBF - IBK Lund/Elit Jonas Olsson, Dennis Jelse Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Warberg IBF 14 12 0 2 128-50 78 36
2. IBK Lund/ Elit 14 11 0 3 136-54 82 33
3. FC Helsingborg/ FBC Helsingborg 14 10 2 2 105-66 39 32
4. IBK Genarp 14 10 0 4 101-62 39 30
5. Munka-Ljungby IBK/ Lönsboda IBK 15 7 2 6 91-74 17 23
6. Malmö FBC 15 5 0 10 57-132 -75 15
7. Åstorp/ Kvidinge IBS 14 3 0 11 69-106 -37 9
8. Höllvikens IBF 14 2 3 9 54-106 -52 9
9. IBK Landskrona/ Hofterups IBF 14 0 1 13 41-132 -91 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis