IFU Arena Gibon

Adress
UPPSALA
Underlag
Gummi 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
September
2022-09-04 08:00 Träningsmatcher Uppland 2022/23 175555067 Täby FC HJ1 DM JAS - Hagunda IF (JAS)
2022-09-04 09:30 Träningsmatcher Uppland 2022/23 175555068 Täby FC HJ2 - Hagunda IF Junior (H)
2022-09-18 11:30 3x20min Träningsmatcher Uppland 2022/23 175555091 FBC Åland (H3) - IBK Uppsala Teknologer U
2022-09-29 20:40 Träningsmatcher Uppland 2022/23 175555101 Fyris Nabla IBK - Hagunda IBF U
Oktober
2022-10-23 09:00 Pantamera Flickor blå 2 4 vs 4 171916012 IK Sirius IBK F11/12 - Tierp IBK F11/12
2022-10-23 10:15 Pantamera Flickor blå 2 4 vs 4 171916009 Vaksala SK F 2012 2 - Vaksala SK F 2012 3
November
2022-11-12 13:30   Uppskj. Pantamera Pojkar röd div 1 171216033 IK Sirius FBC HJ16 - Hagunda IF P06/07
Januari
2023-01-15 11:45 Pantamera Pojkar blå 3 4 vs 4 Grupp 2 170916038 Bälinge IF P13 Svart - Björklinge BK P2013
2023-01-20 18:15 Pantamera Pojkar blå 1 4 vs 4 170912041 Vaksala SK P 2012 svart - IK Sirius FBC P12
2023-01-21   Uppskj. H3 170008085 Loke IBK - Storvreta Ungdom IBK
2023-01-31 DM Damer slutspel 170092006 IBK Uppsala Teknologer (D1) - Hagunda IF (Allsvenskan)
Februari
2023-02-01 DM HJ Slutspel 176668001 Hagunda IF Junior - SK Vide HJ
2023-02-04 Damer Division 1 GUD 039974098 IK Sirius IBK - IBF Hedemora
2023-02-04 09:30 Veteran-SM H45+ Grupp D 580053001 Rotebro IS IBK Vet Herr - Telge SIBK Veteraner
2023-02-04 10:30 Veteran-SM D35+ Grupp H 580057001 Rotebro IS IBK Vet Dam - FBC Lerum
2023-02-04 11:30 Veteran-SM H35+ Grupp A 580050002 Bro IK Veteraner - IK Stanstad Herr
2023-02-04 12:30 Veteran-SM H45+ Grupp D 580053002 Telge SIBK Veteraner - IBK Finn - Lund Oldboys
2023-02-04 13:30 Veteran-SM D35+ Grupp H 580057002 FBC Lerum - IBF Ludvika Veteran Dam
2023-02-04 14:30 Veteran-SM H35+ Grupp A 580050004 Rotebro IS IBK Vet Herr - Bro IK Veteraner
2023-02-04 15:30 Veteran-SM H45+ Grupp D 580053003 IBK Finn - Lund Oldboys - Rotebro IS IBK Vet Herr
2023-02-04 16:30 Veteran-SM D35+ Grupp H 580057003 IBF Ludvika Veteran Dam - Rotebro IS IBK Vet Dam
2023-02-04 17:30 Veteran-SM H35+ Grupp A 580050006 IK Stanstad Herr - Rotebro IS IBK Vet Herr
2023-02-04 18:30 Veteran-SM H45+ A-slutspel 580064003 Ettan Grupp D - Tvåan Grupp C
2023-02-04 19:45 Veteran-SM D35+ A-slutspel 580060003 Ettan Grupp H - Tvåan Grupp G
2023-02-05 08:30 Veteran-SM H45+ Pl. 9-12 580067001 Trean Grupp C - Trean Grupp D
2023-02-05 09:45 Veteran-SM D35+ Pl. 9-12 580063001 Trean Grupp G - Trean Grupp H
2023-02-05 11:00 Veteran-SM D35+ Pl. 5-8 580062001 Förlorare Kvartsfinal 1 - Förlorare Kvartsfinal 2
2023-02-05 12:15 Veteran-SM H45+ Pl. 9-12 580067004 Vinnare i match 580067001 - Vinnare i match 580067002
2023-02-05 13:30 Veteran-SM H45+ Pl. 5-8 580066003 Förlorare i match 580066001 - Förlorare i match 580066002
2023-02-05 14:45 Veteran-SM D35+ Pl. 5-8 580062004 Vinnare i match 580062001 - Vinnare i match 580062002
2023-02-05 16:30 H3 170008091 IBS Fålhagen - Loke IBK
2023-02-05 18:30 Pantamera Pojkar röd div 4 171219059 Bälinge IF P09 - Hagunda IF P08/09 röd4
2023-02-09 20:45 H3 170008102 Fyris Nabla IBK - Tobo/Örbyhus FF
2023-02-10 18:30 Pantamera Flickor röd div 5 grupp 1 172220069 IK Sirius IBK F11/12 - Vaksala SK F 2011 1
2023-02-10 19:45 Pantamera Pojkar röd div 7 171222132 Hagunda IF P10 lag 2 - IK Sirius FBC P10/11
2023-02-11 09:00 H3 170008098 IBS Fålhagen - Rasbo IK U
2023-02-11 11:00 H3 170008097 Loke IBK - Uppsala Life IF
2023-02-11 14:00 Herrar Div 1 Östra Svealand 580032107 IBK Uppsala Teknologer - Balrog Botkyrka IK
2023-02-11 16:30 Juniorallsvenskan C DJ18 580732075 IK Sirius IBK/FBC - Vaksala SK /Björklinge BK
2023-02-11 18:15 Pantamera Flickor röd div 4 172219104 IK Sirius IBK F09 - Örsundsbro IF F09
2023-02-11 18:15 H3 170008099 Storvreta Ungdom IBK - IBF Grillby
2023-02-12 09:00 Pantamera Flickor 16 GUD (06-07) 039989094 IK Sirius IBK - Strömsbro IF
2023-02-12 11:00 D2 170103092 Hagunda IF U - Enköpings IBK
2023-02-12 14:00 Damer Allsvenskan Östra 580027071 Storvreta IBK - Hagunda IF
2023-02-12 16:30 Pantamera Flickor röd div 5 grupp 2 172221066 FBC Uppsala F10 - Vaksala SK F 2011 2
2023-02-12 17:45 H4 170004097 Storvreta AIK - Örsundsbro IF
2023-02-16 20:45 H6 grupp 1 170006090 Fyris Nabla IBK U - Hagunda IBF U
2023-02-17 18:00 Pantamera Flickor röd div 1 172216064 IK Sirius IBK F-08 - Hagunda IF F07/08 nytt lag
2023-02-17 19:45 H3 170008106 IBK Uppsala Teknologer U - Storvreta Ungdom IBK
2023-02-18 09:00 H3 170008103 Loke IBK - Rasbo IK U
2023-02-18 12:45 Pantamera Pojkar Mörkröd Svår 150300070 IS Saga - Djurgårdens IF IBS
2023-02-18 14:00 Pantamera Flickor Röd Svår 150310120 Vaksala SK / Björklinge BK - Huddinge IBS
2023-02-18 18:15 Juniorallsvenskan B HJ18 580702085 IK Sirius FBC/IBK - Hagunda IF
2023-02-19 11:00 H3 170008108 Fyris Nabla IBK - Midas IBK
2023-02-19 13:15 Damer Division 1 GUD 039974111 IBK Uppsala Teknologer - Sandvikens AIK
2023-02-19 15:30 Damer Division 1 GUD 039974112 IK Sirius IBK - Gävle GIK
2023-02-19 17:30 H5 170005103 IS Saga U - Rosersberg Arlanda IBK Legends
2023-02-24 19:45 Herrar Division 2 GUD 039970112 IK Sirius FBC - Alunda IBF
2023-02-25 13:00 Herrar Div 1 Östra Svealand 580032118 IBK Uppsala Teknologer - Vallentuna IBK
2023-02-25 16:00 Herrar Div 1 Östra Svealand 580032119 Björklinge BK - Balrog Botkyrka IK
2023-02-26 15:00 Damer Allsvenskan Östra 580027079 Storvreta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK
Mars
2023-03-03 19:45 H4 170004109 Storvreta AIK - Frötuna IBF
2023-03-04 09:00 Pantamera Flickor röd div 2 172217111 IK Sirius IBK F08 - Bälinge IF F08/09 Svart
2023-03-04 10:15 Pantamera Flickor röd div 2 172217114 Vaksala SK F 2008 1 - Storvreta IBK/Storvreta Ungdom F08
2023-03-04 11:30 H3 170008111 IBK Uppsala Teknologer U - Uppsala Life IF
2023-03-04 13:30 H3 170008112 IBS Fålhagen - Tobo/Örbyhus FF
2023-03-04 15:30 H3 170008109 Loke IBK - IBF Grillby
2023-03-04 17:30 H3 170008113 Storvreta Ungdom IBK - Fyris Nabla IBK
2023-03-05 11:00 Damer Division 1 GUD 039974125 IBK Uppsala Teknologer - KAIS Mora UIF
2023-03-05 14:00 Damer Allsvenskan Östra 580027083 Storvreta IBK - Älvsjö AIK IBF
2023-03-05 16:15 Damer Division 1 GUD 039974126 IK Sirius IBK - IK Sätra
2023-03-09 20:45 H3 170008118 Fyris Nabla IBK - Uppsala Life IF
2023-03-10 19:45 Pantamera Herrjuniorer GUD (04-05) 039976153 IS Saga - Gävle GIK HJ17
2023-03-11 10:15 Pantamera Flickor röd div 4 172219118 Vaksala SK F 2010 - Bälinge IF F10 Svart
2023-03-11 11:30 H3 170008115 Loke IBK - FBC Åland
2023-03-11 13:30 H3 170008116 IBK Uppsala Teknologer U - IBF Grillby
2023-03-11 15:45 Damer Division 1 GUD 039974132 IK Sirius IBK - IBK Uppsala Teknologer
2023-03-12 11:30 D2 170103117 IBK Uppsala Teknologer U - Uppsala Life IF
2023-03-12 13:30 Pantamera Flickor röd div 1 172216071 Hagunda IF F07/08 nytt lag - Täby FC F07
2023-03-12 13:45 Pantamera Damjuniorer GUD (03-05) 039977074 FBC Uppsala - IBF Falun Utveckling
2023-03-12 16:30 Damer Allsvenskan Östra 580027086 Hagunda IF - Tyresö Trollbäcken IBK
2023-03-17 18:30 Pantamera Flickor röd div 5 grupp 1 172220080 Vaksala SK F 2011 1 - Storvreta IBK F11
2023-03-17 19:45 H5 170005126 FBC Uppsala - SK Vide U
2023-03-18 09:00 D2 170103125 Hagunda IF U - Storvreta Ungdom IBK
2023-03-18 11:00 H3 170008121 Loke IBK - IBK Uppsala Teknologer U
2023-03-18 13:00 D2 170103122 Frötuna IBF - IBK Uppsala Teknologer U
2023-03-18 15:15 Pantamera Pojkar röd div 1 171216124 IS Saga - Alunda IBF P16
2023-03-18 17:00 D2 170103126 FBC Uppsala - Enköpings IBK
2023-03-19 09:00 H3 170008126 IBS Fålhagen - Storvreta Ungdom IBK
2023-03-19 11:00 Pantamera Flickor röd div 5 grupp 2 172221084 Vaksala SK F 2011 2 - Enköpings IBK 2 svart
2023-03-19 12:15 Pantamera Flickor röd div 4 172219122 IK Sirius IBK F09 - Storvreta IBK F09
2023-03-19 13:30 Pantamera Flickor röd div 1 172216078 Bälinge IF 2 gul - IK Sirius IBK F-08
2023-03-19 15:30 Herrar Division 2 GUD 039970132 IK Sirius FBC - IBK Östhammar
2023-03-19 17:30 Pantamera Flickor röd div 1 172216074 Bälinge IF 1 svart - Hagunda IF F07/08 nytt lag
2023-03-23 20:45 H6 grupp 1 170006106 Fyris Nabla IBK U - Rasbo IK Legends
2023-03-24 19:45 H3 170008132 IBS Fålhagen - Uppsala Life IF
2023-03-25 09:00 D2 170103129 Frötuna IBF - SK Vide
2023-03-25 11:00 H3 170008128 Fyris Nabla IBK - IBK Uppsala Teknologer U
2023-03-25 13:00 H4 170004127 IBK Uppsala Teknologer Legends - Storvreta AIK
2023-03-25 14:45 Pantamera Flickor röd div 1 172216083 IK Sirius IBK F-08 - Täby FC F07
2023-03-25 16:30 Pantamera Flickor röd div 5 grupp 1 172220087 Hagunda IF F11/F12 - IK Sirius IBK F11/12
2023-03-26 10:45 Pantamera Pojkar röd div 3 171218181 Vaksala SK P 2008 - Bortalag meddelas i januari
2023-03-26 12:00 Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt 150304122 Vaksala SK - AIK IBF
2023-03-26 13:15 Pantamera Pojkar röd div 4 171219082 Bälinge IF P09 - Vaksala SK P09
2023-03-26 14:30 Pantamera Pojkar röd div 5 171220154 Bälinge IF P09 Gul - Bortalag meddelas i januari
2023-03-26 15:45 Pantamera Pojkar röd div 7 171222185 Hagunda IF P10 lag 2 - Örsundsbro IF P10
2023-03-26 17:00 Pantamera Flickor röd div 5 grupp 1 172220088 Vaksala SK F 2011 1 - Alunda IBF F11-12 svart

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis