Nova Floda Sportcenter

Adress
Älgvägen 31, 44834 Floda
Underlag
Gummi 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2021-08-25 20:00 Herrar träningsmatcher 2021 069002043 Floda IBK H1 - Mölndals IBF H1
2021-08-26 19:00 Herrar träningsmatcher 2021 069002039 Floda IBK H1 - Mölndals IBF H1
September
2021-09-10 19:30 Damer träningsmatcher 2021 069001016 Floda IBK D3 - Onsala IBK Dam 2
2021-09-17 19:30 Damer träningsmatcher 2021 069001017 Floda IBK D3 - IBF Älvstranden D3
2021-09-18 14:00 Herrar Div 1 Västra 580031006 Floda IBK - IBK Lidköping
2021-09-24 19:30 Juniorallsvenskan H1 HJ18 580707007 Kärra IBK / Floda IBK - IK Zenith
2021-09-25 15:00 Damer träningsmatcher 2021 069001015 Floda IBK D3 - Varla IBK Dam 2
2021-09-29 20:00 Juniorallsvenskan H1 HJ18 580707011 Kärra IBK / Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF
Oktober
2021-10-03 15:50 Herrar Div. 3 603001005 Floda IBK H3 - Burås IK H3
2021-10-03 18:00 Herrar Div. 5 605001002 Floda IBK H5 - Kärra IBK H5
2021-10-09 15:30 Herrar Div 1 Västra 580031021 Floda IBK - Karlstad IBF Ungdom
2021-10-10 15:50 Pantamera Pojk Röd I Höst FD 062009001 Floda IBK P09 svart - Överby IBK P08
2021-10-10 17:10 Pantamera Pojk Röd E Höst 062005004 Floda IBK P07/08 Svart - Utbynäs SK P 06/07
2021-10-10 18:30 Pantamera Pojk Mörkröd E Höst 069008002 Floda IBK P06 - FBC Partille U15 1
2021-10-15 19:45 Damer Div. 3 621401009 Floda IBK D3 - IBK Göteborg D3
2021-10-16 12:10 Newbody Pojk Lätt A Höst -21 066002006 Floda IBK P12 Svart - Överby IBK P11/12
2021-10-16 13:20 Newbody Pojk Medel C Höst -21 066007006 Floda IBK P11 Svart - Skår IBK P10/11
2021-10-16 14:30 Newbody Pojk Svår C Höst -21 066012004 Floda IBK P10 - Pixbo Wallenstam IBK P10 Röd
2021-10-17 14:20 Pantamera Flick Röd E Höst FD 064004007 Floda IBK F08-09 - Ale IBF F08/09 Blå
2021-10-17 15:50 Herrar Div. 3 603001021 Floda IBK H3 - Dingle AIK H3
2021-10-17 18:00 Herrar Div. 5 605001013 Floda IBK H5 - Korsvägen BBK H5
2021-10-22 19:30 Juniorallsvenskan H1 HJ18 580707023 Kärra IBK / Floda IBK - IBK Alingsås
2021-10-23 11:40 Newbody Flick Lätt A Höst -21 065000010 Floda IBK F11-12 - Pixbo Wallenstam IBK F12 Vit
2021-10-23 12:40 Newbody Pojk Lätt B Höst -21 066003010 Floda IBK P12 Vit - Landvetter IBK P12 Vit
2021-10-23 14:00 Newbody Pojk Medel A Höst -21 066008014 Floda IBK P11 Vit - Ale IBF P11 Grön
2021-10-23 15:30 Damer Div. 3 621401015 Floda IBK D3 - Ale IBF D3
2021-10-23 17:40 Pantamera Pojk Mörkröd E Höst 069008014 Floda IBK P06 - Lindås Rasta IBK P06 Svart
2021-10-24 09:00 Pantamera Pojk Röd I Höst FD 062009013 Floda IBK P09 svart - Surte IS IBK P08 Svart
2021-10-24 10:10 Pantamera Pojk Röd F Höst FD 062006013 Floda IBK P07/08 Vit - Surte IS IBK P 08
2021-10-24 11:30 Pantamera Pojk Röd J Höst FD 062011009 Floda IBK P09 vit - Frölunda IBK P09 Röd
2021-10-24 12:50 Pantamera Flick Röd E Höst FD 064004014 Floda IBK F08-09 - IBK Kungälv F08/09 Vit
2021-10-24 14:10 Pantamera Flick Mörkröd C Höst 069012009 Floda IBK F06-07 - Eken IBK F-mix
2021-10-24 15:50 Herrar Div. 3 603001028 Floda IBK H3 - Surte IS IBK H3
2021-10-24 18:00 Herrar Div. 5 605001024 Floda IBK H5 - Frölunda IBK H5
2021-10-24 23:00 Herrar Res 3*15 607001004 Floda IBK HR - Myggenäs IBK Reserver Utgår 20210913
2021-10-30 15:30 Herrar Div 1 Västra 580031031 Floda IBK - Skoghalls IBK
2021-10-31 16:00 Newbody Pojk Svår C Höst -21 066012018 Floda IBK P10 - FBC Lerum P10T
2021-10-31 17:10 Pantamera Pojk Röd J Höst FD 062011012 Floda IBK P09 vit - Kärra IBK P08-09 Röd
2021-10-31 18:30 Pantamera Flick Mörkröd C Höst 069012012 Floda IBK F06-07 - Landvetter IBK F0508
November
2021-11-07 16:00 Pantamera Pojk Röd I Höst FD 062009025 Floda IBK P09 svart - Frölunda IBK P07/08/09 2
2021-11-07 17:20 Pantamera Flick Röd E Höst FD 064004028 Floda IBK F08-09 - FBC Lerum F09 Svart
2021-11-07 19:00 Juniorallsvenskan H1 HJ18 580707026 Kärra IBK / Floda IBK - IBK Kungälv
2021-11-13 12:40 Newbody Pojk Medel A Höst -21 066008026 Floda IBK P11 Vit - Pixbo Wallenstam IBK P11 Vit
2021-11-13 13:40 Newbody Pojk Medel C Höst -21 066007027 Floda IBK P11 Svart - IK Zenith P12 Grön
2021-11-13 15:30 Herrar Div 1 Västra 580031054 Floda IBK - IBK Kungälv
2021-11-14 13:00 Newbody Pojk Lätt A Höst -21 066002027 Floda IBK P12 Svart - IBK Kungälv P12 Vit
2021-11-14 14:10 Newbody Flick Lätt A Höst -21 065000022 Floda IBK F11-12 - Pixbo Wallenstam IBK F12 Röd
2021-11-14 15:30 Newbody Pojk Svår C Höst -21 066012024 Floda IBK P10 - FBC Partille P10 Vit
2021-11-14 16:40 Pantamera Pojk Röd E Höst 062005019 Floda IBK P07/08 Svart - Frölunda IBK P07 Grön
2021-11-14 18:00 Herrar Div. 5 605001035 Floda IBK H5 - IBK Göteborg H5
2021-11-19 19:45 Damer Div. 3 621401025 Floda IBK D3 - Hindås IBK D3
2021-11-20 12:40 Newbody Flick Lätt A Höst -21 065000030 Floda IBK F11-12 - Lindås Rasta IBK F12
2021-11-20 13:40 Newbody Pojk Lätt B Höst -21 066003030 Floda IBK P12 Vit - Ale IBF P12 Blå
2021-11-20 15:30 Herrar Div 1 Västra 580031060 Floda IBK - Fristads GoIF
2021-11-21 10:50 Pantamera Flick Röd E Höst FD 064004042 Floda IBK F08-09 - Öckerö IBK F06-09
2021-11-21 12:10 Pantamera Flick Mörkröd C Höst 069012016 Floda IBK F06-07 - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd
2021-11-21 13:50 Pantamera Pojk Röd J Höst FD 062011016 Floda IBK P09 vit - Ale IBF P09 Grön
2021-11-21 15:10 Pantamera Pojk Röd F Höst FD 062006025 Floda IBK P07/08 Vit - IBF Älvstranden P08/P09 Svart
2021-11-21 16:40 Herrar Div. 3 603001052 Floda IBK H3 - Ale IBF H3
2021-11-21 18:50 Herrar Res 3*15 607001007 Floda IBK HR - Dingle AIK HR
2021-11-27 12:50 Newbody Pojk Lätt A Höst -21 066002039 Floda IBK P12 Svart - FBC Lerum P12
2021-11-27 14:10 Newbody Pojk Medel A Höst -21 066008038 Floda IBK P11 Vit - IBF Älvstranden P11/12
2021-11-27 15:10 Newbody Pojk Svår C Höst -21 066012034 Floda IBK P10 - Öckerö IBK P10 - Blå
2021-11-27 16:10 Newbody Pojk Medel C Höst -21 066007039 Floda IBK P11 Svart - Myggenäs IBK P-10
2021-11-28 12:00 Pantamera Pojk Röd E Höst 062005027 Floda IBK P07/08 Svart - Eken IBK P07 Gul
2021-11-28 13:20 Pantamera Pojk Röd F Höst FD 062006030 Floda IBK P07/08 Vit - Kärra IBK P08-09 Svart
2021-11-28 14:40 Pantamera Pojk Mörkröd E Höst 069008029 Floda IBK P06 - Kärra IBK P07
2021-11-28 16:20 Pantamera Flick Mörkröd C Höst 069012020 Floda IBK F06-07 - Lindome IBK F06/07
2021-11-28 18:00 Herrar Div. 5 605001046 Floda IBK H5 - IBK Kungälv H5
2021-11-30 20:00 Herrar Div. 3 603001064 Floda IBK H3 - Myggenäs IBK H3
December
2021-12-03 19:45 Damer Div. 3 621401035 Floda IBK D3 - IBK Älvstranden Dam
2021-12-04 13:00 Newbody Flick Lätt A Höst -21 065000046 Floda IBK F11-12 - IBF Backadalen F12
2021-12-04 14:10 Newbody Pojk Lätt B Höst -21 066003046 Floda IBK P12 Vit - Hindås IBK P12/13
2021-12-05 16:40 Pantamera Pojk Röd I Höst FD 062009049 Floda IBK P09 svart - IBK Kungälv P08 K Vit
2021-12-05 18:00 Herrar Div. 3 603001072 Floda IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3
2021-12-10 19:30 Juniorallsvenskan H1 HJ18 580707041 Kärra IBK / Floda IBK - Ale IBF
2021-12-11 12:50 Newbody Pojk Lätt A Höst -21 066002051 Floda IBK P12 Svart - Pixbo Wallenstam IBK P12
2021-12-11 14:10 Newbody Pojk Medel C Höst -21 066007051 Floda IBK P11 Svart - Pixbo Wallenstam IBK P11 Röd
2021-12-11 15:10 Newbody Pojk Svår C Höst -21 066012044 Floda IBK P10 - IBK Göteborg P09/10
2021-12-11 16:10 Newbody Pojk Medel A Höst -21 066008050 Floda IBK P11 Vit - IBK Kungälv P11 Svart
2021-12-12 13:40 Pantamera Flick Röd E Höst FD 064004058 Floda IBK F08-09 - FBC Vinga F08
2021-12-12 15:00 Pantamera Pojk Röd F Höst FD 062006038 Floda IBK P07/08 Vit - Stenungsunds IBK P08 Blå
2021-12-12 16:20 Pantamera Pojk Mörkröd E Höst 069008037 Floda IBK P06 - Mölndals IBF U15
2021-12-12 18:00 Herrar Div. 5 605001057 Floda IBK H5 - Hindås IBK H5
2021-12-17 19:30 Juniorallsvenskan H1 HJ18 580707047 Kärra IBK / Floda IBK - IBK Göteborg
2021-12-18 13:00 Damer Div. 3 621401045 Floda IBK D3 - IBF Älvstranden D3
2021-12-18 15:15 Herrar Div. 3 603001088 Floda IBK H3 - Torslanda IBF H3
2021-12-19 09:40 Newbody Flick Lätt A Höst -21 065000062 Floda IBK F11-12 - FBC Lerum F12 Svart
2021-12-19 10:40 Newbody Pojk Lätt B Höst -21 066003062 Floda IBK P12 Vit - Öckerö IBK P12
2021-12-19 12:00 Newbody Pojk Medel A Höst -21 066008058 Floda IBK P11 Vit - IK Zenith P11 Vit
2021-12-19 13:10 Pantamera Pojk Röd J Höst FD 062011029 Floda IBK P09 vit - IBF Backadalen P09
2021-12-19 14:30 Pantamera Pojk Röd E Höst 062005043 Floda IBK P07/08 Svart - IBK Kungälv P 07
2021-12-19 15:50 Pantamera Pojk Röd I Höst FD 062009061 Floda IBK P09 svart - Pixbo Wallenstam IBF P09 Vit
2021-12-19 17:10 Pantamera Pojk Röd F Höst FD 062006042 Floda IBK P07/08 Vit - IBK Alingsås P08/09 Göteborg
2021-12-19 18:30 Pantamera Flick Mörkröd C Höst 069012029 Floda IBK F06-07 - IBK Bergum DJ
Januari
2022-01-08 14:00 Herrar Div 1 Västra 580031078 Floda IBK - Hagfors IBS
2022-01-14 19:45 Damer Div. 3 621401049 Floda IBK D3 - IBK Kungälv Dam U23
2022-01-15 15:30 Herrar Div 1 Västra 580031080 Floda IBK - Nilsby IK
2022-01-16 18:50 Herrar Res 3*15 607001012 Floda IBK HR - Surte IS IBK HR
2022-01-22 13:00 Herrar Div. 3 603001104 Floda IBK H3 - Eken IBK H3
2022-01-22 15:10 Herrar Div. 5 605001078 Floda IBK H5 - Mölndals IBF H5
2022-01-23 14:00 Juniorallsvenskan H1 HJ18 580707059 Kärra IBK / Floda IBK - Mölndals IBF
2022-01-29 15:30 Herrar Div 1 Västra 580031091 Floda IBK - IBK Lockerud Mariestad
Februari
2022-02-04 19:45 Damer Div. 3 621401065 Floda IBK D3 - Landvetter IBK D3
2022-02-13 15:50 Herrar Div. 3 603001125 Floda IBK H3 - Lindome IBK H3
2022-02-13 18:00 Herrar Div. 5 605001092 Floda IBK H5 - Grundsunds IF H5
2022-02-15 20:00 Herrar Div 1 Västra 580031108 Floda IBK - IBK Alingsås
2022-02-24 Herrar Res 3*15 607001016 Floda IBK HR - Myggenäs IBK Reserver Utgår 20210913
2022-02-25 19:30 Juniorallsvenskan H1 HJ18 580707075 Kärra IBK / Floda IBK - FBC Partille
2022-02-27 18:00 Herrar Div. 3 603001137 Floda IBK H3 - Kärra IBK H3
Mars
2022-03-04 19:30 Juniorallsvenskan H1 HJ18 580707082 Kärra IBK / Floda IBK - FBC Lerum Utveckling
2022-03-05 13:00 Damer Div. 3 621401075 Floda IBK D3 - Dingle AIK D3
2022-03-06 18:00 Herrar Div. 5 605001105 Floda IBK H5 - Hisingskärra IBK H5
2022-03-13 13:30 Herrar Div. 3 603001149 Floda IBK H3 - IBK Kungälv H3
2022-03-13 16:30 Herrar Div 1 Västra 580031132 Floda IBK - Stenungsunds IBK
2022-03-18 19:45 Damer Div. 3 621401085 Floda IBK D3 - FBC Lerum D3
2022-03-20 18:00 Herrar Div. 5 605001118 Floda IBK H5 - FBC Partille H6
2022-03-27 18:00 Herrar Div. 3 603001171 Floda IBK H3 - Öckerö IBK H3
April
2022-04-02 13:00 Herrar Div. 5 605001131 Floda IBK H5 - FBC Lerum Utveckling H5

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis