Fortnox Arena B-hall

Adress
Hejaregatan 5, Växjö
Telefon
0470-51 50 50 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
Cupdag F M&Ö Röd Gr3/4 (-07) 141556020 CL98IC F06-08 - VAKANT PLATS 1
Cupdag F M&Ö Röd Gr3/4 (-07) 141556021 Växjö IBK Utveckling F07/2 - VAKANT PLATS 1
Cupdag F M&Ö Röd Gr3/4 (-07) 141556023 VAKANT PLATS 1 - Carlshamns IBK F07-08
Oktober
2021-10-09 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902005 Värnamo IK P11/2 - Växjö IBK Utveckling P11/4 Vit
2021-10-31 09:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902010 Växjö IBK Utveckling P11/1 - Väckelsångs IK P11
2021-10-31 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902011 Väckelsångs IK P11 - Ljungby IB P11
2021-10-31 11:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902012 Ljungby IB P11 - Växjö IBK Utveckling P11/1
November
2021-11-06 09:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905016 Växjö IBK Utveckling P12/2 - Sandbäckshults IBK P11-12
2021-11-06 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905017 Sandbäckshults IBK P11-12 - Växjö IBK Utveckling P11/3
2021-11-06 11:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905018 Växjö IBK Utveckling P11/3 - Växjö IBK Utveckling P12/2
December
2021-12-04 15:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902019 Växjö IBK Utveckling P11/4 Vit - IFK Lammhult P10
2021-12-04 16:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902020 IFK Lammhult P10 - Ljungby IB P11
2021-12-04 16:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902021 Ljungby IB P11 - Växjö IBK Utveckling P11/4 Vit
Januari
2022-01-09 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902038 Väckelsångs IK P11 - Lagan IBK P10-11
2022-01-15 09:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902043 Växjö IBK Utveckling P11/1 - Växjö IBK Utveckling P11/4 Vit
2022-01-15 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902044 Växjö IBK Utveckling P11/4 Vit - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK P10-11
2022-01-16 09:45 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602043 Växjö IBK Utveckling F11/1 - Alvesta IBK F10-11
2022-01-16 10:30 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602044 Alvesta IBK F10-11 - Ingelstad IBK F11
2022-01-16 11:15 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602045 Ingelstad IBK F11 - Växjö IBK Utveckling F11/1
2022-01-16 18:00   Uppskj. Pantamera P Västra Blå Gr1 (-09) 142805057 Växjö IBK Utveckling P09/2 - Alvesta IBK P09
2022-01-22 11:00   Uppskj. Pantamera P Västra Blå Gr3 (-09) 142806064 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Rottne IF P09-10
2022-01-22 13:00   Uppskj. Pantamera F Mellersta Blå Gr1 (-09) 141503056 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - Växjö IBK Utveckling F08-09/2
2022-01-23 11:00   Uppskj. Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401061 Växjö IBK Utveckling F07/1 - CL98IC F05-07
2022-01-23 13:00   Uppskj. Pantamera P Västra Blå Gr5 (-10) 142807065 Växjö IBK Utveckling P10/4 - Älmhults IBK P11
2022-01-23 15:00 Pantamera P Västra Blå Gr1 (-09) 142805064 Växjö IBK Utveckling P10/3 - Vislanda IF P08-09
2022-01-28 19:00 DamJunior 20 141320085 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Värnamo IK DJ20
2022-01-29 13:00 Pantamera F SydÖstra Blå Gr2 (-10) 141504068 Växjö IBK Utveckling F10 - Hovshaga AIF F10/2
2022-01-29 15:00 Pantamera P Östra Blå Gr4 (-10) 142809066 Växjö IBK Utveckling P10/2 - Westerviks IBK P10
2022-01-30 09:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905046 Växjö IBK Utveckling P12/2 - CL98IC P12/1
2022-01-30 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905047 CL98IC P12/1 - Väckelsångs IK P12
2022-01-30 11:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905048 Väckelsångs IK P12 - Växjö IBK Utveckling P12/2
2022-01-30 13:00 Pantamera F Mellersta Blå Gr1 (-09) 141503068 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - Ingelstad IBK F08-09
Februari
2022-02-03 19:00 Juniorallsvenskan G HJ18 580706059 Växjö IBK Utveckling - Värnamo IK
2022-02-05 13:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902052 Växjö IBK Utveckling P11/4 Vit - IFK Lammhult P10
2022-02-05 14:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902053 IFK Lammhult P10 - Växjö IBK Utveckling P11/2
2022-02-05 14:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902054 Växjö IBK Utveckling P11/2 - Växjö IBK Utveckling P11/4 Vit
2022-02-05 16:10 Damer Division 2 NordVästra 141202068 Växjö IBK Utveckling - Jönköpings IK Utveckling
2022-02-06 09:30 Pantamera P Västra Blå Gr5 (-10) 142807075 Växjö IBK Utveckling P10/4 - Öjaby Sport IBK P09-10/2
2022-02-06 13:00 Pantamera P Östra Blå Gr4 (-10) 142809072 Växjö IBK Utveckling P10/2 - FBC Karlskrona P10
2022-02-12 13:30 DamJunior 20 141320099 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Sävsjö IBK DJ20
2022-02-12 15:00 Pantamera P Västra Blå Gr1 (-09) 142805079 Växjö IBK Utveckling P09/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P09/1
2022-02-13 13:00 Pantamera P Östra Röd Gr6 (-08) 142707047 Växjö IBK Utveckling P08/3 - Ljungbyholms GOIF P08
2022-02-19 09:30 Pantamera P Västra Röd Gr2 (-06) 141452047 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Gransholms IF P06-07
2022-02-19 11:30 Pantamera P Östra Blå Gr4 (-10) 142809042 Växjö IBK Utveckling P10/2 - Slätafly/SK IBK P10-11
2022-02-19 17:00 Pantamera F SydÖstra Blå Gr2 (-10) 141504077 Växjö IBK Utveckling F10 - Gransholms IF F09-11
2022-02-20 09:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905058 Växjö IBK Utveckling P11/3 - FBC Kalmarsund Ungdom P11/2
2022-02-20 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905059 FBC Kalmarsund Ungdom P11/2 - Växjö IBK Utveckling P12/2
2022-02-20 11:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905060 Växjö IBK Utveckling P12/2 - Växjö IBK Utveckling P11/3
2022-02-20 13:00 Pantamera F Mellersta Röd Gr3 (-07) 141403045 Växjö IBK Utveckling F07/2 - Carlshamns IBK F07-08
2022-02-20 15:30 Herrjunior 18 Södra 142611051 Växjö IBK Utveckling HJ - Carlshamns IBK HJ
2022-02-26 13:00 Pantamera P Västra Blå Gr5 (-10) 142807085 Växjö IBK Utveckling P10/4 - Värnamo IK P10
2022-02-26 15:00 Pantamera P Östra Blå Gr4 (-10) 142809082 Växjö IBK Utveckling P10/2 - CL98IC P10/1
2022-02-27 09:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905055 Växjö IBK Utveckling P12/3 - Väckelsångs IK P12
2022-02-27 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905056 Väckelsångs IK P12 - Hovshaga AIF P12/1
2022-02-27 11:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 5 142905057 Hovshaga AIF P12/1 - Växjö IBK Utveckling P12/3
2022-02-27 13:00 Pantamera F Mellersta Röd Gr3 (-07) 141403053 Växjö IBK Utveckling F07/2 - Skillingaryds IK F07-08
2022-02-27 15:30 Herrar Division 3 Södra 142301109 Växjö IBK Utveckling B - Väckelsångs IK
Mars
2022-03-05 09:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902070 Växjö IBK Utveckling P11/2 - Ljungby IB P11
2022-03-05 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902071 Ljungby IB P11 - Värnamo IK P11/2
2022-03-05 11:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 2 142902072 Värnamo IK P11/2 - Växjö IBK Utveckling P11/2
2022-03-05 16:30 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401081 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Ljungby IB F05-06
2022-03-06 13:00 Pantamera P Norra Röd Gr1 (-05) 141450039 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Jönköpings IK Utveckling P05
2022-03-11 18:30 Pantamera P Västra Röd Gr4 (-07) 142704086 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Växjö IBK Utveckling P08/1
2022-03-12 13:00 Pantamera P Västra Röd Gr6 (-08) 142705090 Växjö IBK Utveckling P09/1 - Vetlanda IBF P07-08
2022-03-12 15:00 Pantamera P Östra Röd Gr1 (-05) 141453080 Växjö IBK Utveckling P06/1 - Nybro IBK P05-06
2022-03-13 13:00 Pantamera P Östra Röd Gr6 (-08) 142707089 Växjö IBK Utveckling P08/3 - FBC Karlskrona P08/2
2022-03-13 15:00 Pantamera P Västra Blå Gr1 (-09) 142805088 Växjö IBK Utveckling P09/2 - KaRo IBF P09
2022-03-19 13:00 Pantamera P Östra Blå Gr4 (-10) 142809002 Växjö IBK Utveckling P10/2 - CL98IC P10/2
2022-03-19 15:00 Pantamera P Västra Blå Gr5 (-10) 142807006 Växjö IBK Utveckling P10/4 - Alvesta IBK P10-11
2022-03-19 17:00 Pantamera P Västra Blå Gr1 (-09) 142805034 Växjö IBK Utveckling P10/3 - CL98IC P09/1
2022-03-20 14:00 Damer Division 2 NordVästra 141202086 Växjö IBK Utveckling - Nässjö IBF
2022-03-20 17:00 Herrar Division 3 Södra 142301128 Växjö IBK Utveckling B - Vetlanda IBF B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis