Fortnox Arena B-hall

Adress
Hejaregatan 5, Växjö
Telefon
0470-51 50 50 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
Pantamera PÖRöd Gr6(-07) 142706046 Växjö IBK Utveckling P07/3 - Nybro IBK P07-08
Pantamera FÖRöd Gr4(-07) 141406069 Växjö IBK Utveckling F07/1 - IF Ariel F06-08
Oktober
2020-10-24 10:45 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602001 Växjö IBK Utveckling F10/1 - Olofströms IBK F09
2020-10-24 11:30 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602002 Olofströms IBK F09 - CL98IC F11
2020-10-24 12:15 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602003 CL98IC F11 - Växjö IBK Utveckling F10/1
2020-10-31 10:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903004 Växjö IBK Utveckling P10/2 - Ingelstad IBK P10-11/2
2020-10-31 11:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903005 Ingelstad IBK P10-11/2 - Växjö IBK Utveckling P11/1
2020-10-31 12:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903006 Växjö IBK Utveckling P11/1 - Växjö IBK Utveckling P10/2
November
2020-11-06 18:30 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456017 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Ingelstad IBK P05-06
2020-11-07 10:45 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602019 Växjö IBK Utveckling F10/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10
2020-11-07 11:30 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602020 Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 - FBC Karlskrona F10-11/2
2020-11-07 12:15 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602021 FBC Karlskrona F10-11/2 - Växjö IBK Utveckling F10/2
2020-11-07 14:00 Pantamera FÖRöd Gr4(-07) 141406019 Växjö IBK Utveckling F07/1 - CL98IC F07-08
2020-11-07 16:00 Pantamera PÖRöd Gr6(-07) 142706009 Växjö IBK Utveckling P07/3 - Slätafly/SK IBK P06-07
2020-11-08 09:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903025 Växjö IBK Utveckling P11/1 - Växjö IBK Utveckling P10/1
2020-11-08 10:00 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903026 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Alvesta IBK P10/2
2020-11-08 10:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903027 Alvesta IBK P10/2 - Växjö IBK Utveckling P11/1
2020-11-13 19:00 Damjunior 20 141320023 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Värnamo IK DJ20
2020-11-14 14:00 Pantamera PÖRöd Gr6(-07) 142706016 Växjö IBK Utveckling P07/3 - FBC Kalmarsund P07-08
2020-11-14 16:00 Pantamera PVBlå Gr3(-09) 142807015 Växjö IBK Utveckling P09/3 - Öjaby Sport IBK P09-10/1
2020-11-15 09:30 Pantamera PSvBlå Gr3(-09) 142810024 Växjö IBK Utveckling P10/2 - Gransholms IF P09
2020-11-15 11:30 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456024 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Carlshamns IBK P06-07
2020-11-15 15:30 Pantamera FÖBlå Gr1(-08) 141503016 Växjö IBK Utveckling F08-09/2 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/2
2020-11-21 10:30 Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455029 Växjö IBK Utveckling P06/1 - Gransholms IF P05-06
2020-11-21 12:30 Pantamera FÖRöd Gr4(-07) 141406028 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn F07-08
2020-11-21 14:30 Pantamera PÖRöd Gr6(-07) 142706020 Växjö IBK Utveckling P08/3 - IF Ariel P06-08
2020-11-22 11:30 Pantamera PVRöd Gr7(-07) 142705030 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Lagan IBK P07-08/1
2020-11-28 14:00 Pantamera PSvBlå Gr3(-09) 142810034 Växjö IBK Utveckling P10/2 - Olofströms IBK P08-09
2020-11-29 09:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903034 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Vislanda IF P10-11
2020-11-29 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903035 Vislanda IF P10-11 - Älmhults IBK P11
2020-11-29 11:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903036 Älmhults IBK P11 - Växjö IBK Utveckling P10/1
December
2020-12-04 19:00 Damjunior 20 141320040 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Hovshaga AIF DJ20
2020-12-05 14:00 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456039 Växjö IBK Utveckling P06/3 - Ingelstad IBK P05-06
2020-12-05 16:00 Pantamera FÖRöd Gr4(-07) 141406037 Växjö IBK Utveckling F07/1 - FBC Kalmarsund Ungdom F07-08
2020-12-06 13:00 Pantamera PÖRöd Gr6(-07) 142706023 Växjö IBK Utveckling P07/3 - CL98IC P07/1
2020-12-06 16:00 Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455038 Växjö IBK Utveckling P06/1 - Växjö IBK Utveckling P05/2
2020-12-12 14:00 Pantamera PVBlå Gr1(-08) 142805045 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Moheda IBK P07-08
2020-12-12 16:00 Pantamera PÖRöd Gr1(-04) 141453028 Växjö IBK Utveckling P05/1 - Carlshamns IBK P03-04
2020-12-13 11:30 Pantamera PÖRöd Gr3(-06) 141457030 Växjö IBK Utveckling P06/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P06/2
2020-12-13 13:30 Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455042 Växjö IBK Utveckling P05/2 - KaRo IBF P04-06
2020-12-13 15:30 Pantamera FÖBlå Gr1(-08) 141503030 Växjö IBK Utveckling F08-09/2 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/1
2020-12-18 18:30 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456047 Växjö IBK Utveckling P06/3 - Alvesta IBK P06-07
2020-12-19 10:30 Pantamera PVRöd Gr7(-07) 142705047 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Rottne IF/Braås GoIF P06-08
2020-12-19 12:30 Pantamera PSvBlå Gr3(-09) 142810049 Växjö IBK Utveckling P10/2 - Växjö IBK Utveckling P10/3
2020-12-20 11:30 Pantamera PVRöd Gr6(-07) 142704050 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Ljungby IB P06-07
2020-12-20 15:30 Pantamera FSöRöd Gr3(-06) 141405050 Växjö IBK Utveckling F07/2 - Ryds SK F05-08
Januari
2021-01-08 18:30 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456053 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Växjö IBK Utveckling P06/3
2021-01-09 10:45 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602046 Växjö IBK Utveckling F10/1 - Jämjö IBK F09-12
2021-01-09 11:30 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602047 Jämjö IBK F09-12 - Nybro IBK F09-10
2021-01-09 12:15 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602048 Nybro IBK F09-10 - Växjö IBK Utveckling F10/1
2021-01-09 16:30 Pantamera PÖRöd Gr6(-07) 142706036 Växjö IBK Utveckling P07/3 - FBC Karlskrona P06-07
2021-01-15 18:30 Pantamera PVRöd Gr7(-07) 142705058 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Väckelsångs IK P07-08
2021-01-16 10:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903049 Växjö IBK Utveckling P10/2 - Ljungby IB P10-11/1
2021-01-16 11:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903050 Ljungby IB P10-11/1 - IFK Lammhult P10
2021-01-16 12:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903051 IFK Lammhult P10 - Växjö IBK Utveckling P10/2
2021-01-16 14:00 Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455057 Växjö IBK Utveckling P06/1 - Nybro IBK P05-06
2021-01-16 16:00 Pantamera FMBlå Gr1(-08) 141502056 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - Ljungby IB F07-08
2021-01-17 14:30 Pantamera PSvBlå Gr3(-09) 142810060 Växjö IBK Utveckling P10/2 - KaRo IBF P08-09
2021-01-23 14:00 Pantamera PVBlå Gr1(-08) 142805065 Växjö IBK Utveckling P08/2 - IFK Lammhult P06-08
2021-01-23 16:00 Pantamera PSvBlå Gr3(-09) 142810064 Växjö IBK Utveckling P10/2 - Öjaby Sport IBK P09-10/2
2021-01-29 18:30 Pantamera FMBlå Gr1(-08) 141502068 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - Rottne IF F07-09
2021-01-30 10:45 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602064 Växjö IBK Utveckling F10/2 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F10
2021-01-30 11:30 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602065 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F10 - Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10
2021-01-30 12:15 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602066 Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 - Växjö IBK Utveckling F10/2
2021-01-31 09:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903070 Växjö IBK Utveckling P11/1 - Moheda IBK P/F10
2021-01-31 10:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903071 Moheda IBK P/F10 - Växjö IBK Utveckling P10/2
2021-01-31 11:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903072 Växjö IBK Utveckling P10/2 - Växjö IBK Utveckling P11/1
Februari
2021-02-05 18:30 Pantamera PVBlå Gr1(-08) 142805075 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Rottne IF/Braås GoIF P07-08
2021-02-13 10:00 Enskilda matcher SmIBF Ungdom 143150021 Växjö IBK Utveckling P07 - Öjaby Sport IBK P06/07
2021-02-14 10:00 Enskilda matcher SmIBF Ungdom 143150020 Växjö IBK Utveckling P07 - Hovshaga AIF P07
2021-02-20 10:45 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903079 Växjö IBK Utveckling P10/1 - Växjö IBK Utveckling P10/2
2021-02-20 11:30 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903080 Växjö IBK Utveckling P10/2 - Vislanda IF P10-11
2021-02-20 12:15 Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 3 142903081 Vislanda IF P10-11 - Växjö IBK Utveckling P10/1
2021-02-27 10:30 Pantamera PVBlå Gr1(-08) 142805085 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Ryds SK P07-09
2021-02-27 12:30 Enskilda matcher SmIBF Ungdom 143150032 Växjö IBK Utveckling P07 - Växjö IBK Utveckling P06/1
2021-02-28 11:30 Enskilda matcher SmIBF Ungdom 143150026 Växjö IBK Utveckling P06/1 - Öjaby Sport IBK P06/07
Mars
2021-03-05 18:30 Enskilda matcher SmIBF Ungdom 143150030 Växjö IBK Utveckling P08 Vit - Ingelstad IBK P08-09
2021-03-06 10:30 Pantamera FSöRöd Gr3(-06) 141405085 Växjö IBK Utveckling F07/2 - Ingelstad IBK F05-06
2021-03-07 10:30 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456083 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Lagan IBK P05-06
2021-03-12 18:30 Pantamera PÖRöd Gr1(-04) 141453063 Växjö IBK Utveckling P05/1 - Hovshaga AIF P04
2021-03-13 10:00 Enskilda matcher SmIBF Ungdom 143150036 Växjö IBK Utveckling P10 Blå - Väckelsångs IK P09
2021-03-13 12:30 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456089 Växjö IBK Utveckling P06/3 - Carlshamns IBK P06-07
2021-03-13 14:30 Pantamera FÖRöd Gr4(-07) 141406087 Växjö IBK Utveckling F07/1 - IBK Svala F07-08
2021-03-14 09:30 Pantamera FMBlå Gr1(-08) 141502086 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - Hovshaga AIF F07-08/2
2021-03-14 11:30 Pantamera PVRöd Gr7(-07) 142705089 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Vetlanda IBF P07-08
2021-03-20 10:30 Pantamera PVRöd Gr6(-07) 142704065 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Älmhults IBK P07
2021-03-20 12:30 Pantamera PVRöd Gr7(-07) 142705062 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Lessebo GoIF P07-08
2021-03-20 14:00 Enskilda matcher SmIBF Ungdom 143150037 Växjö IBK Utveckling P10 Blå - Alvesta IBK P10
2021-03-21 10:30 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456062 Växjö IBK Utveckling P06/3 - Älmhults IBK P05-06
2021-03-21 14:30 Pantamera FSöRöd Gr3(-06) 141405065 Växjö IBK Utveckling F07/2 - Hovshaga AIF F06/2
2021-03-26 19:00 Herrjunior 18 Södra 142611061 Växjö IBK Utveckling HJ S - Nybro IBK HJ
April
2021-04-05 10:30 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456003 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Värnamo IK P05-06
2021-04-09 18:30 Pantamera PVRöd Gr2(-05) 141455072 Växjö IBK Utveckling P05/2 - Rottne IF P04-05
2021-04-17 11:00 Pantamera FÖRöd Gr4(-07) 141406078 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Ljungbyholms GOIF F05-06
2021-04-17 13:30 Pantamera PVRöd Gr7(-07) 142705080 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Hovmantorps GOIF P07-08
2021-04-18 11:00 Pantamera PVRöd Gr3(-06) 141456080 Växjö IBK Utveckling P06/3 - Hovshaga AIF P06
2021-04-18 13:30 Pantamera FÖRöd Gr1(-04) 141402079 Växjö IBK Utveckling F05 - Slätafly/SK IBK F05-06
2021-04-19 18:30 Enskilda matcher SmIBF Ungdom 143150031 Växjö IBK Utveckling P08 Vit - Ingelstad IBK P08-09

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis