Umeå Energi Arena Öst

Adress
Gammliavägen 5, 90342 Umeå
Telefon
090-161613 
Underlag
Gummi 
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
Damer Division 1 192120055 Umeå Västra IBK - Umeå City IBF
September
2020-09-25 19:00 Träningsmatch 198101002 Team Thorengruppen Ungdom SK Div 1 - Gamla Stan IBK
2020-09-28 19:00 Träningsmatch 198101019 Team Thorengruppen SK Herrar - Gimonäs Umeå IF
Oktober
2020-10-24 12:30 Pantamera P Div. 16 194316001 Gimonäs Umeå IF/Svart - Hörnefors IF
November
2020-11-06   Uppskj. Juniorallsvenskan A HJ18 580700031 Team Thorengruppen Ungdom SK/Thorengruppen IBK - Gimonäs Umeå IF/IBF
2020-11-07 12:00 Pantamera F Div. 13 194213001 Gimonäs Umeå IF/To-Vit - Holmsund City IBC
2020-11-14 12:00 Pojkar 11 Umeå A 195101010 Team Thorengruppen SK/1 - Täfteå IK
2020-11-14 13:00 Pojkar 11 Umeå A 195101009 Umeå City IBF/Vit - Röbäcks IF/Blå
2020-11-14 14:00 Pojkar 11 Umeå B 195102010 Team Thorengruppen SK/2 - Sandåkerns SK /Vit
2020-11-20 Pantamera F Div. 2 193402005 IBF Dalen /Södra - Spöland Vännäs IF
2020-11-20 19:00 Pantamera F Div. 3 193203005 IBF Dalen /Södra - Spöland Vännäs IF
2020-11-21 11:30 Flickor 11 Umeå A 195201009 IBF Dalen - Sandåkerns SK
2020-11-21 12:30 Flickor 11 Umeå A 195201008 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF
2020-11-21 13:30 Flickor 12 Umeå 195203013 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/CSÅ-TBG
2020-11-21 14:30 Pojkar 12 Umeå A 195110009 Umeå City IBF/Vit - Röbäcks IF
2020-11-21 15:30 Pojkar 12 Umeå A 195110010 IBF Dalen - Umeå City IBF/Blå
2020-11-21 16:30 Pojkar 12 Umeå A 195110012 Sandåkerns SK /Vit - IBF Dalen/Södra
2020-11-26 20:50   Uppskj. DM Damer 2021 Omg 1 199201001 IBS Dalen - Umeå Västra IF
2020-11-29 10:30 Herrar Utveckling Serie 4 191154019 Umeå City IBF/P05 - Holmsund City IBC
2020-11-29 12:30 Herrar Utveckling Serie 4 191154020 IBF Dalen/IBS Dalen - Skellefteå IBK /P04
December
2020-12-05 Pantamera P Div. 8 193308009 Umeå City IBF - Röbäcks IF/Röd
2020-12-05 Pantamera F Div. 10 193410009 Umeå City IBF - Obbola IK
2020-12-05 Pantamera F Div. 18 194418009 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/To
2020-12-05 11:30 Pantamera P Div. 7 193107010 Umeå City IBF - Röbäcks IF/Röd
2020-12-05 12:30 Pantamera F Div. 9 193209010 Umeå City IBF - Obbola IK
2020-12-05 13:30 Pantamera F Div. 15 194215011 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen/Vit
2020-12-05 14:30 Pantamera F Div. 17 194217010 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/To
2020-12-06 Pantamera P Div. 20 194320010 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen
2020-12-06 Pantamera P Div. 24 194324010 Tegs SK IBF - Sävar IK /P10
2020-12-06 10:30 Pantamera P Div. 21 194121012 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen
2020-12-06 11:30 Pantamera P Div. 25 194125012 Tegs SK IBF - Sävar IK/P10
2020-12-06 12:30 Flickor 11 Umeå B 195202014 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF /Sjöfru-CSÅ
2020-12-06 13:30 Flickor 11 Umeå B 195202010 Ersboda SK - Röbäcks IF/Blå
2020-12-06 14:30 Pojkar 12 Umeå A 195110019 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK /Vit
2020-12-06 15:30 Flickor 12 Umeå 195203020 Umeå City IBF - Sävar IK
Januari
2021-01-09 12:30 Pantamera P Div. 7 193107018 Umeå City IBF - Holmsund City IBC
2021-01-09 13:30 Pantamera F Div. 7 193207016 Umeå City IBF/Team Thorengr. - Hissjö SK
2021-01-16 11:30 Herrar Utveckling Serie 3 191153013 Umeå City IBF/P04 - Vindelns IF
2021-01-16 13:30 Damer Utveckling Serie E 192125029 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF
2021-01-16 15:30 Damer Utveckling Serie E 192125030 Umeå Västra IBK - Holmsund City IBC
Februari
2021-02-14 10:15 Pantamera F Div. 10 193410022 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF
2021-02-14 11:10 Pantamera F Div. 14 194414021 Umeå City IBF/Vit - Holmsund City IBC
2021-02-14 12:05 Pantamera F Div. 18 194418022 Umeå City IBF/Blå - Spöland Vännäs IF
2021-02-20 11:30 Pojkar 11 Umeå B 195102043 Team Thorengruppen SK/2 - Gimonäs Umeå IF/CSÅ-Svart
2021-02-20 12:30 Pojkar 11 Umeå B 195102041 Sandåkerns SK /Vit - Röbäcks IF/Röd
2021-02-20 13:30 Pojkar 11 Umeå A 195101042 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/Blå
2021-02-20 14:30 Pojkar 11 Umeå A 195101043 Team Thorengruppen SK/1 - IBF Dalen/Södra
2021-02-20 15:30 Pojkar 12 Umeå A 195110042 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF/Tomtebog.
2021-02-20 16:30 Pojkar 12 Umeå A 195110041 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF
2021-02-28 12:00 Herrar Division 2 191121115 Thorengruppen IBK - Gamla Stan IBK Ungdom
Mars
2021-03-06 Damer Utveckling Serie E 192125050 Umeå City IBF/Vit - Gamla Stan IBK/Skeå IBK
2021-03-12 19:15 Herrar Div 1 Norrland-Norra 580030024 Team Thorengruppen Ungdom SK - Skellefteå IBK
2021-03-17 19:45 Herrar Div 1 Norrland-Norra 580030012 IBF Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK
2021-03-24 20:00 Herrar Div 1 Norrland-Norra 580030043 Team Thorengruppen Ungdom SK - Holmsund City IBC
April
2021-04-05 13:00 Damer Allsvenskan Norra 580026055 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF
2021-04-05 16:00 Herrar Div 1 Norrland-Södra 580037041 RIG Umeå IBF - Sundsvall FBC
2021-04-07 20:00 Herrar Div 1 Norrland-Norra 580030048 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBF Dalen
2021-04-10 16:00 Herrar Div 1 Norrland-Norra 580030050 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBK Luleå

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis