Juniorallsvenskan HJ18 (2021/22)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 19:00 580700003 Gimonäs Umeå IF - RIG Umeå IBF 0 - 14 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2021-09-18 13:00 580700001 IBF Dalen /IBS Dalen - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 4 - 1 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Umeå Energi Arena Öst
2021-09-18 15:00 580700004 Örnsköldsvik IBK - Öjebyns IBF 5 - 5 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2021-09-19 14:00 580700005 Sundsvall FBC Ungdom - Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK 7 - 4 Per Pålsson, Pierre Björklund Skönsbergshallen
2021-09-21 19:45 580700009 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke 18 - 0 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Umeå Energi Arena Väst
2021-09-26 12:00 580700008 Öjebyns IBF - Gimonäs Umeå IF 9 - 4 Oscar Sundbaum, Axel Wernqvist Norrmalmia Sph
2021-11-21 12:00 580700006 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Sundsvall FBC Ungdom 1 - 4 Carl Rosenberg, Simon Blom Eddahallen
2021-12-03 19:00 580700007 Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK - Örnsköldsvik IBK 12 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Midgårdshallen
2021-09-28 19:30 580700013 Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke - Öjebyns IBF 4 - 5 Patrik Häggström, Daniel Degerman Morö Backe A
2021-09-29 19:15 580700015 Sundsvall FBC Ungdom - Örnsköldsvik IBK 11 - 1 Pierre Björklund, Roger Lundbäck Skönsbergshallen
2021-09-30 20:30 580700012 IBF Dalen /IBS Dalen - RIG Umeå IBF 4 - 8 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Musköten 1
2021-10-17 14:00 580700014 Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK - Gimonäs Umeå IF 16 - 2 Manuel Garzon, Daniel Johannesson Vildmannahallen
2021-10-01 19:00 580700016 Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 4 - 4 Carl Rosenberg, Simon Blom Balderhallen A
2021-10-02 14:30 580700020 Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK - Öjebyns IBF 11 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2021-10-04 20:20 580700017 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen /IBS Dalen 0 - 11 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2022-02-26 16:00 580700019 Sundsvall FBC Ungdom - RIG Umeå IBF 5 - 9 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2021-10-05 19:45 580700023 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 14 - 1 Peter Saari, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2021-10-06 20:15 580700021 IBF Dalen /IBS Dalen - Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke 10 - 2 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Musköten 1
2021-10-09 17:00 580700022 Öjebyns IBF - Sundsvall FBC Ungdom 3 - 7 Jörgen Eriksson, Petter Lindkvist Norrmalmia Sph
2021-11-12 19:30 580700025 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK 2 - 6 Jens Marklund, Daniel Degerman Eddahallen
2021-10-16 13:30 580700027 Örnsköldsvik IBK - Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke 2 - 2 Jonas Melin, Adrian Näslund Melin Skyttis Arena
2021-10-27 19:30 580700026 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 5 - 16 Albin Berglund, Linus Berglund Sjöfruhallen
2021-11-07 15:30 580700028 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Dalen /IBS Dalen 11 - 7 Robin Palander, Teodor Lundgren Skönsbergshallen
2021-11-28 14:00 580700030 Öjebyns IBF - RIG Umeå IBF 0 - 18 Oscar Sundbaum, Axel Wernqvist Norrmalmia Sph
2021-11-07 13:30 580700032 Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke - Gimonäs Umeå IF 9 - 7 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2021-11-09 19:20 580700035 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Öjebyns IBF 3 - 4 Daniel Degerman, Maxim Khamrakulov Eddahallen
2021-11-23 20:30 580700033 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK 6 - 5 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Midgårdshallen
2022-02-05 10:00 580700031 IBF Dalen /IBS Dalen - Örnsköldsvik IBK 6 - 2 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Thoren Arena
2021-10-10 13:30 580700037 Gimonäs Umeå IF - Sundsvall FBC Ungdom 1 - 15 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Sjöfruhallen
2021-10-24 15:00 580700036 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 6 - 4 Jonas Melin, Adrian Näslund Melin Skyttis Arena
2021-11-13 16:30 580700039 Öjebyns IBF - IBF Dalen /IBS Dalen 5 - 6 Johan Nyström, Christoffer Flemström Norrmalmia Sph
2021-11-21 12:30 580700038 Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke - Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK 6 - 13 Jens Marklund, Johan Rönnberg Balderhallen A
2021-10-15 19:00 580700041 IBF Dalen /IBS Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK 8 - 5 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Musköten 1
2021-11-12 19:15 580700043 Gimonäs Umeå IF - Örnsköldsvik IBK 5 - 11 Kevin Neemé, Daniel Johannesson Midgårdshallen
2021-11-16 19:30 580700045 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - RIG Umeå IBF 1 - 7 Jens Marklund, Carl Rosenberg Eddahallen
2021-11-20 16:00 580700042 Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke - Sundsvall FBC Ungdom 1 - 9 Jens Marklund, Carl Rosenberg Balderhallen A
2021-12-12 11:30 580700046 Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK - Sundsvall FBC Ungdom 4 - 4 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Öst
2021-12-12 15:00 580700050 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - IBF Dalen /IBS Dalen 2 - 12 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
2021-12-12 15:15 580700047 Öjebyns IBF - Örnsköldsvik IBK 10 - 6 Johan Nyström, Christoffer Flemström Norrmalmia Sph
2021-12-14 19:45 580700048 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF 21 - 1 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Väst
2021-09-26 11:30 580700054 Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK 2 - 9 Isac Rönkä, Tindra Edlund Skyttis Arena
2021-12-07 19:30 580700052 Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke - RIG Umeå IBF 1 - 23 Carl Rosenberg, Simon Blom Balderhallen A
2021-12-18 13:00 580700053 Gimonäs Umeå IF - Öjebyns IBF 5 - 6 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Vildmannahallen
2021-12-19 14:00 580700055 Sundsvall FBC Ungdom - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 13 - 6 Per Pålsson, Pierre Björklund Skönsbergshallen
2022-01-18 19:15 580700056 Örnsköldsvik IBK - Sundsvall FBC Ungdom 0 - 9 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2022-01-25 19:45 580700059 RIG Umeå IBF - IBF Dalen /IBS Dalen 5 - 6 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Umeå Energi Arena Väst
2022-02-03 20:30 580700057 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK 5 - 17 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Vildmannahallen
2022-02-06 13:00 580700058 Öjebyns IBF - Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke 5 - 5 Oscar Sundbaum, Axel Wernqvist Norrmalmia Sph
2021-12-11 15:00 580700063 RIG Umeå IBF - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 7 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Väst
2022-02-14 20:20 580700061 IBF Dalen /IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF 11 - 2 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Musköten 1
2022-02-22 19:45 580700065 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke 2 - 2 Daniel Degerman, Simon Blom Eddahallen
2022-02-26 12:00 580700062 Öjebyns IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK 3 - 6 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Norrmalmia Sph
2022-01-21 19:30 580700068 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 3 - 12 Isac Rönkä, Tindra Edlund Skyttis Arena
2022-01-23 16:00 580700069 Sundsvall FBC Ungdom - Öjebyns IBF 6 - 5 Peter Palander, Anders Johansson Skönsbergshallen
2022-01-26 19:20 580700070 Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 5 - 3 Jonas Ahlehjelm, Mats Öster Thoren Arena
2022-02-08 19:15 580700066 Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke - IBF Dalen /IBS Dalen 2 - 3 Jens Marklund, Simon Blom Balderhallen A
2022-01-30 15:00 580700072 Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke - Örnsköldsvik IBK 3 - 4 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2022-02-11 19:30 580700071 IBF Dalen /IBS Dalen - Sundsvall FBC Ungdom 4 - 6 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord, Kevin Neemé, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Öst
2022-02-27 14:00 580700073 RIG Umeå IBF - Öjebyns IBF 15 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Musköten 2
2022-03-01 19:30 580700075 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Gimonäs Umeå IF 7 - 0 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2022-02-01 19:30 580700079 Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK - RIG Umeå IBF 6 - 10 Thomas Jonsson, Mats Öster Thoren Arena
2022-02-08 20:15 580700080 Öjebyns IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 2 - 3 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2022-02-13 15:30 580700077 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen /IBS Dalen 4 - 10 Peter Näslund, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2022-02-26 11:30 580700076 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke 2 - 6 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2022-01-29 12:00 580700085 Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare - Örnsköldsvik IBK 5 - 6 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
2022-02-06 12:30 580700083 Sundsvall FBC Ungdom - Gimonäs Umeå IF 6 - 3 Edvin Lindelöf, Robin Palander Skönsbergshallen
2022-02-18 19:00 580700082 Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK - Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke 9 - 3 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2022-02-20 13:00 580700081 IBF Dalen /IBS Dalen - Öjebyns IBF 6 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Umeå Energi Arena Väst
2022-02-15 20:30 580700090 RIG Umeå IBF - Skellefteå IBK/Rönnskär Railcare 10 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Midgårdshallen
2022-02-21 19:15 580700088 Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK - IBF Dalen /IBS Dalen 4 - 1 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Thoren Arena
2022-02-27 14:00 580700087 Sundsvall FBC Ungdom - Gamla Stan IBK/FBC Moröbacke 7 - 9 Robin Palander, Peter Palander Skönsbergshallen
2022-02-27 15:30 580700086 Örnsköldsvik IBK - Gimonäs Umeå IF 5 - 1 Göran Norberg, Isac Rönkä Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 16 15 0 1 198-46 152 45
2. Sundsvall FBC Ungdom 16 12 1 3 127-66 61 37
3. IBF Dalen / IBS Dalen 16 12 0 4 109-62 47 36
4. Team Thorengruppen Ungdom SK / Thorengruppen IBK 16 11 1 4 132-68 64 34
5. Öjebyns IBF 16 5 2 9 70-110 -40 17
6. Örnsköldsvik IBK 16 5 2 9 62-118 -56 17
7. Gamla Stan IBK/ FBC Moröbacke 16 3 4 9 59-123 -64 13
8. Skellefteå IBK/ Rönnskär Railcare 16 3 2 11 63-90 -27 11
9. Gimonäs Umeå IF 16 0 0 16 43-180 -137 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-18 16:20 580701003 Storvreta IBK - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 9 - 0 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2021-09-19 16:00 580701005 IBF Borlänge/IBF Säter - Sandvikens AIK /Hofors IBK 8 - 5 Fredrik Andersson, Jussi Nissinen Maserhallen
2021-09-19 16:30 580701001 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 4 - 4 Benny Grönblad, Håkan Thunman Novahallen - Gavlehov
2021-09-20 20:00 580701004 IBF Falun Utveckling - IK Sirius FBC/IBK 4 - 2 Fredrik Andersson, Tim Green Guide Arena 1
2021-10-24 14:00 580701002 Hagunda IF - LI 20 IBF/IBF Gagnef 7 - 7 Tim Solig, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-09-24 19:00 580701007 Sandvikens AIK /Hofors IBK - IBF Falun Utveckling 4 - 8 Sean Norouz, Gustav Johansson Arena Jernvallen
2021-09-24 19:00 580701010 LI 20 IBF/IBF Gagnef - Gävle GIK 3 - 12 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Rättvik Arena
2021-09-24 19:30 580701006 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge/IBF Säter 10 - 2 Linus Isberg, Mikael Svenske Idre Fjäll Arena
2021-09-26 18:00 580701008 IK Sirius FBC/IBK - Storvreta IBK 4 - 5 Bo Pettersson Loklint, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2021-12-10 20:15 580701009 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - Hagunda IF 8 - 2 Leif Sundberg, Johnny Sundberg OilQuick Arena
2021-09-28 19:15 580701013 Hagunda IF - IK Sirius FBC/IBK 3 - 9 Eskil Simonsen, Simon Holm Schlemowitz IFU Arena - Upplands Energi
2021-09-28 20:00 580701015 IBF Borlänge/IBF Säter - IBF Falun Utveckling 3 - 11 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Maserhallen
2021-09-29 19:30 580701011 KAIS Mora UIF - LI 20 IBF/IBF Gagnef 6 - 7 Jonas Matsson, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2021-09-29 19:30 580701012 Gävle GIK - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 8 - 5 Erik Lindberg, Henrik Hultin-Öberg Alfahallen - Gavlehov
2021-09-29 19:30 580701014 Storvreta IBK - Sandvikens AIK /Hofors IBK 5 - 2 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2021-10-02 14:00 580701019 IBF Borlänge/IBF Säter - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 5 - 3 Per Nordström, Linus Isberg Maserhallen
2021-10-02 16:20 580701016 Hagunda IF - KAIS Mora UIF 3 - 4 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-03 14:30 580701017 Storvreta IBK - Gävle GIK 5 - 5 Pontus Orebrand, Jonas Nordqvist Storvreta IBK Sporthall
2021-10-05 19:00 580701020 Sandvikens AIK /Hofors IBK - IK Sirius FBC/IBK 5 - 12 Sean Norouz, Gustav Johansson Arena Jernvallen
2021-10-05 20:00 580701018 IBF Falun Utveckling - LI 20 IBF/IBF Gagnef 9 - 3 Linus Isberg, Jussi Nissinen Guide Arena 1
2021-10-08 19:30 580701021 Gävle GIK - Hagunda IF 11 - 0 Sean Norouz, Gustav Johansson Novahallen - Gavlehov
2021-10-09 11:00 580701022 IK Sirius FBC/IBK - IBF Borlänge/IBF Säter 8 - 4 Pontus Orebrand, Martin Hallén Almroth IFU Arena A
2021-10-15 19:30 580701025 KAIS Mora UIF - Sandvikens AIK /Hofors IBK 4 - 4 Johan Forsström, Mikael Svenske Idre Fjäll Arena
2021-10-16 14:00 580701024 LI 20 IBF/IBF Gagnef - Storvreta IBK 4 - 7 Roger Pernling, Jonas Matsson Rättvik Arena
2021-11-27 15:00 580701023 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - IBF Falun Utveckling 0 - 16 Per-Olov Nilsson, Johnny Sundberg OilQuick Arena
2021-10-20 20:15 580701030 IK Sirius FBC/IBK - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 15 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-21 19:00 580701029 Sandvikens AIK /Hofors IBK - LI 20 IBF/IBF Gagnef 6 - 6 Henrik Hultin-Öberg, Richard Öhneskog Arena Jernvallen
2021-10-22 19:30 580701027 IBF Falun Utveckling - Hagunda IF 11 - 4 Fredrik Andersson, Tim Green Guide Arena 1
2021-10-23 14:20 580701026 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF 10 - 4 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2021-10-24 14:30 580701028 IBF Borlänge/IBF Säter - Gävle GIK 6 - 6 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Paradishallen
2021-11-05 19:30 580701031 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling 5 - 4 Magnus Undén, Henrik Hultin-Öberg Nynäshallen
2021-11-06 14:00 580701032 Hagunda IF - Storvreta IBK 5 - 11 Oskar Wallin, Handrin Thunqvist IFU Arena A
2021-11-06 14:00 580701034 LI 20 IBF/IBF Gagnef - IBF Borlänge/IBF Säter 6 - 10 Terje Severinsson, Felix Carlsson Rättvik Arena
2021-11-07 16:30 580701035 KAIS Mora UIF - IK Sirius FBC/IBK 1 - 4 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2021-11-07 17:00 580701033 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - Sandvikens AIK /Hofors IBK 5 - 5 Leif Sundberg, Johnny Sundberg OilQuick Arena
2021-11-12 19:00 580701039 IK Sirius FBC/IBK - Gävle GIK 5 - 3 Tim Solig, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-13 14:30 580701037 IBF Borlänge/IBF Säter - Storvreta IBK 3 - 8 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Paradishallen
2021-11-14 14:00 580701038 Sandvikens AIK /Hofors IBK - Hagunda IF 4 - 4 Benny Grönblad, Daniel Ahlin Arena Jernvallen
2021-11-14 15:00 580701036 IBF Falun Utveckling - KAIS Mora UIF 18 - 3 Fredrik Andersson, Tim Green Guide Arena 1
2021-12-05 17:30 580701040 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - LI 20 IBF/IBF Gagnef 8 - 9 Leif Sundberg, Johnny Sundberg OilQuick Arena
2021-11-19 19:30 580701041 Gävle GIK - Sandvikens AIK /Hofors IBK 7 - 1 Erik Lindberg, Magnus Undén Novahallen - Gavlehov
2021-11-20 14:00 580701044 LI 20 IBF/IBF Gagnef - IK Sirius FBC/IBK OW (0 - 5) Conny Törehed, Terje Severinsson Rättvik Arena
2021-11-21 16:00 580701042 Hagunda IF - IBF Borlänge/IBF Säter 6 - 4 Tony Nyberg, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2021-11-24 20:15 580701045 KAIS Mora UIF - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 4 - 4 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2021-12-05 16:00 580701043 Storvreta IBK - IBF Falun Utveckling 6 - 9 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2021-12-11 13:00 580701047 IK Sirius FBC/IBK - IBF Falun Utveckling 3 - 4 Thomas Larsson, Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-12 14:00 580701049 LI 20 IBF/IBF Gagnef - Hagunda IF 8 - 6 Viktor Snöborgs, Fredrik Andersson Rättvik Arena
2021-12-12 16:30 580701050 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 9 - 11 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Idre Fjäll Arena
2021-12-12 17:00 580701048 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - Storvreta IBK 1 - 8 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2021-12-12 18:00 580701046 Sandvikens AIK /Hofors IBK - IBF Borlänge/IBF Säter 9 - 8 Erik Lindberg, Magnus Undén Arena Jernvallen
2021-12-03 19:30 580701051 Gävle GIK - LI 20 IBF/IBF Gagnef 7 - 5 Erik Lindberg, Henrik Hultin-Öberg Novahallen - Gavlehov
2021-12-16 20:00 580701054 IBF Falun Utveckling - Sandvikens AIK /Hofors IBK 17 - 4 Fredrik Andersson, Tim Green Guide Arena 1
2021-12-18 14:00 580701052 Hagunda IF - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 9 - 7 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena B - Turbo Sport
2021-12-20 19:30 580701055 IBF Borlänge/IBF Säter - KAIS Mora UIF 8 - 7 Anders Fredriksson, Fredrik Andersson Paradishallen
2022-02-02 20:00 580701053 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK 4 - 4 Peter Alenbring, Bo Pettersson Loklint Storvreta IBK Sporthall
2022-01-09 12:00 580701058 IK Sirius FBC/IBK - Hagunda IF 9 - 0 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-11 18:30 580701060 LI 20 IBF/IBF Gagnef - KAIS Mora UIF 8 - 6 Felix Carlsson, Emil Karlsson Rättvik Arena
2022-01-11 20:00 580701056 IBF Falun Utveckling - IBF Borlänge/IBF Säter 25 - 3 Anders Fredriksson, Mattias Hedberg Guide Arena 1
2022-01-11 20:00 580701057 Sandvikens AIK /Hofors IBK - Storvreta IBK 4 - 11 Erik Lindberg, Magnus Undén Arena Jernvallen
2022-02-09 20:15 580701059 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - Gävle GIK 3 - 7 Mats Sjöqvist, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-01-09 14:00 580701064 LI 20 IBF/IBF Gagnef - IBF Falun Utveckling 4 - 16 Mikael Svenske, Linus Isberg Rättvik Arena
2022-01-12 20:15 580701062 IK Sirius FBC/IBK - Sandvikens AIK /Hofors IBK 6 - 2 Christoffer Stenlund, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2022-01-15 17:30 580701065 KAIS Mora UIF - Hagunda IF 3 - 4 Conny Törehed, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2022-01-16 17:00 580701063 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - IBF Borlänge/IBF Säter 3 - 6 Michael Hoek, Patric Jonsson OilQuick Arena
2022-02-15 19:30 580701061 Gävle GIK - Storvreta IBK 2 - 2 Sean Norouz, Gustav Johansson Nynäshallen
2022-01-20 19:00 580701070 Sandvikens AIK /Hofors IBK - KAIS Mora UIF 7 - 11 Richard Öhneskog, Pär Hedlund Arena Jernvallen
2022-01-23 16:30 580701069 IBF Borlänge/IBF Säter - IK Sirius FBC/IBK 4 - 5 Linus Isberg, Felix Carlsson Paradishallen
2022-01-23 17:00 580701066 Hagunda IF - Gävle GIK 11 - 6 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena – DHinox
2022-02-07 20:00 580701068 IBF Falun Utveckling - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 12 - 5 Per Nordström, Mikael Svenske Guide Arena 1
2022-03-05 18:00 580701067 Storvreta IBK - LI 20 IBF/IBF Gagnef 14 - 2 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-29 17:30 580701075 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 4 - 7 Roger Pernling, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2022-01-30 14:00 580701072 Hagunda IF - IBF Falun Utveckling 5 - 13 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-30 17:00 580701073 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - IK Sirius FBC/IBK 3 - 14 Michael Hoek, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2022-02-05 14:00 580701074 LI 20 IBF/IBF Gagnef - Sandvikens AIK /Hofors IBK 7 - 7 Tim Green, Viktor Snöborgs Mockfjärds Sporthall
2022-03-04 20:00 580701071 Gävle GIK - IBF Borlänge/IBF Säter 7 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2022-02-12 16:20 580701076 Storvreta IBK - Hagunda IF 11 - 1 Handrin Thunqvist, Tim Solig Storvreta IBK Sporthall
2022-02-13 15:00 580701077 IBF Falun Utveckling - Gävle GIK 14 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2022-02-13 15:20 580701080 IK Sirius FBC/IBK - KAIS Mora UIF 17 - 2 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2022-02-14 19:30 580701078 IBF Borlänge/IBF Säter - LI 20 IBF/IBF Gagnef 9 - 11 Mattias Hedberg, Mikael Svenske Paradishallen
2022-02-15 20:00 580701079 Sandvikens AIK /Hofors IBK - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 5 - 5 Martin Stenberg, Reine Schröder Arena Jernvallen
2022-02-19 14:00 580701082 Hagunda IF - Sandvikens AIK /Hofors IBK 2 - 5 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2022-02-19 17:00 580701085 KAIS Mora UIF - IBF Falun Utveckling 3 - 14 Roger Pernling, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2022-02-20 16:00 580701084 LI 20 IBF/IBF Gagnef - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 10 - 8 Tim Green, Viktor Snöborgs Rättvik Arena
2022-02-20 18:00 580701083 Storvreta IBK - IBF Borlänge/IBF Säter 13 - 8 Bo Pettersson Loklint, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2022-03-07 19:30 580701081 Gävle GIK - IK Sirius FBC/IBK 5 - 6 Sean Norouz, Gustav Johansson Nynäshallen
2022-02-11 20:00 580701090 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - KAIS Mora UIF 2 - 5 Johnny Sundberg, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2022-02-26 14:00 580701088 Sandvikens AIK /Hofors IBK - Gävle GIK 6 - 10 Magnus Undén, Reine Schröder Arena Jernvallen
2022-02-27 13:00 580701089 IK Sirius FBC/IBK - LI 20 IBF/IBF Gagnef 11 - 3 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2022-02-27 15:00 580701086 IBF Falun Utveckling - Storvreta IBK 12 - 2 Felix Carlsson, Emil Karlsson Guide Arena 1
2022-03-02 19:45 580701087 IBF Borlänge/IBF Säter - Hagunda IF 8 - 9 Anders Fredriksson, Mattias Hedberg Ornäs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Utveckling 18 17 0 1 217-62 155 51
2. IK Sirius FBC/ IBK 18 14 1 3 139-53 86 43
3. Storvreta IBK 18 13 3 2 138-74 64 42
4. Gävle GIK 18 10 4 4 119-92 27 34
5. LI 20 IBF/ IBF Gagnef 18 6 3 9 103-154 -51 21
6. Hagunda IF 18 5 2 11 81-139 -58 17
7. IBF Borlänge/ IBF Säter 18 5 1 12 102-152 -50 16
8. KAIS Mora UIF 18 4 3 11 90-134 -44 15
9. Sandvikens AIK / Hofors IBK 18 2 6 10 85-136 -51 12
10. Håsta IBK/ Hudik-Björkberg IBK 18 1 3 14 71-149 -78 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-19 11:00 580702005 Skoghalls IBK Utveckling - Örebro SK Ungdomsklubb 7 - 4 Nicklas Johansson, Johan Friman Hammarö Arena
2021-09-19 15:00 580702001 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK/Ungdom 4 - 4 Nicklas Johansson, Johan Friman Colorama Arena
2021-09-19 15:15 580702004 Hagfors IBS /Edebäck IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 2 - 7 Jonas Snäll, Gabriel Gunnarsson Uddeholm Arena
2021-09-19 16:00 580702002 Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF - Karlskoga IBF 9 - 2 Filip Larsson, Jimmy Lindell Mälarenergi Arena A
2021-09-22 20:00 580702008 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - IBF Örebro Utveckling/IBK Köping 11 - 3 Martin Johansson, Christoffer Danielsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-09-24 19:30 580702007 Örebro SK Ungdomsklubb - Hagfors IBS /Edebäck IBF 4 - 4 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Mellringehallen - Örebro
2021-09-25 16:00 580702010 Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF - Karlstad IBF Ungdom 5 - 4 Dan Barthlen, Filip Larsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2021-09-26 14:30 580702006 Lillån IBK/Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 11 - 1 Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-09-28 20:00 580702015 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IBS /Edebäck IBF 4 - 2 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2021-09-29 18:45 580702014 IBF Örebro Utveckling/IBK Köping - Örebro SK Ungdomsklubb 1 - 6 Henrik Brehmer, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2021-09-29 19:30 580702013 Karlskoga IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 6 - 7 Henrik Jansson, Pierre Malmgren Karlbergshallen A Karlskoga
2021-09-29 20:00 580702011 Lillån IBK/Ungdom - Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF 3 - 4 Tomas Persson, Berndt Swärd Rostahallen Örebro
2021-10-03 17:00 580702017 IBF Örebro Utveckling/IBK Köping - Karlstad IBF Ungdom 2 - 11 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2021-10-05 19:00 580702020 Örebro SK Ungdomsklubb - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 2 - 4 Berndt Swärd, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2021-10-11 19:30 580702016 Karlskoga IBF - Lillån IBK/Ungdom 3 - 14 Gabriel Gunnarsson, David Granström Karlbergshallen A Karlskoga
2021-10-16 13:15 580702018 Hagfors IBS /Edebäck IBF - Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF 1 - 9 Nicklas Johansson, Johan Friman Uddeholm Arena
2021-09-08 20:00 580702025 Lillån IBK/Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 6 - 3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Rostahallen Örebro
2021-10-06 19:45 580702021 Karlstad IBF Ungdom - Karlskoga IBF 5 - 0 Erik Ejerfeldt, Gabriel Nääs Colorama Arena
2021-10-08 19:30 580702024 Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF - IBF Örebro Utveckling/IBK Köping 19 - 5 August Ericsson, Francisco Contreras Mälarenergi Arena A
2021-12-05 13:00 580702022 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 3 Dan Pettersson, Pedram Koublani ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-10-19 19:30 580702028 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 4 - 4 Christoffer Frykestam, Anders Leander Hammarö Arena
2021-10-22 20:00 580702029 Örebro SK Ungdomsklubb - Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF OW (0 - 5) Mellringehallen - Örebro
2021-10-24 17:00 580702027 Hagfors IBS /Edebäck IBF - Karlskoga IBF 6 - 8 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Uddeholm Arena
2021-11-22 20:00 580702026 IBF Örebro Utveckling/IBK Köping - Lillån IBK/Ungdom 5 - 20 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Norrbyhallen
2021-11-03 19:00 580702032 Karlskoga IBF - IBF Örebro Utveckling/IBK Köping 12 - 6 Johan Friman, Nicklas Johansson Karlbergshallen A Karlskoga
2021-11-07 10:45 580702031 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS /Edebäck IBF 5 - 5 Christoffer Risberg, Christian Fröding Colorama Arena
2021-11-07 15:30 580702035 Lillån IBK/Ungdom - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 6 - 3 Oscar Söljén, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2021-11-07 16:00 580702034 Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 9 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2021-11-12 20:00 580702038 Örebro SK Ungdomsklubb - Karlskoga IBF 10 - 2 Lars Fridell, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2021-11-14 11:30 580702037 Skoghalls IBK Utveckling - IBF Örebro Utveckling/IBK Köping 8 - 4 Erik Ejerfeldt, Gabriel Nääs Hammarö Arena
2021-11-14 15:30 580702039 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 0 - 6 Christoffer Danielsson, Martin Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-14 16:45 580702036 Hagfors IBS /Edebäck IBF - Lillån IBK/Ungdom 6 - 1 Patrik Gottfridsson, Anders Leander Uddeholm Arena
2021-10-15 19:30 580702041 Karlstad IBF Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 9 - 1 Gabriel Gunnarsson, Christoffer Risberg Klubbhuset Arena
2021-11-15 19:30 580702042 Karlskoga IBF - Skoghalls IBK Utveckling 2 - 3 Lars Larsson, Sebastian Falk-Asplund Karlbergshallen A Karlskoga
2021-11-21 16:00 580702044 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF 2 - 6 Kjell Persson, Linus Svensson LF-hallen, Mariestad
2022-01-09 12:30 580702043 IBF Örebro Utveckling/IBK Köping - Hagfors IBS /Edebäck IBF 2 - 9 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2021-12-11 15:30 580702046 Örebro SK Ungdomsklubb - Skoghalls IBK Utveckling OW (0 - 5) Mellringehallen - Örebro
2021-12-11 17:00 580702049 Karlskoga IBF - Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF 4 - 18 Johan Friman, Gabriel Gunnarsson Karlbergshallen A Karlskoga
2021-12-11 17:00 580702050 Lillån IBK/Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 3 - 4 Fredrik Knutsson, Lars Fridell Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-12-12 16:00 580702047 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Hagfors IBS /Edebäck IBF 3 - 2 Christoffer Danielsson, Martin Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-28 15:30 580702054 Hagfors IBS /Edebäck IBF - Örebro SK Ungdomsklubb 8 - 3 Christoffer Risberg, Johan Friman Uddeholm Arena
2021-12-14 20:00 580702055 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK/Ungdom 1 - 6 Patrik Gottfridsson, Johan Friman Hammarö Arena
2021-12-19 14:00 580702053 IBF Örebro Utveckling/IBK Köping - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 4 - 8 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-01-09 13:00 580702051 Karlstad IBF Ungdom - Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF 10 - 6 Jonas Snäll, Anders Leander Stavdal Hyrcity Arena
2022-01-11 18:45 580702057 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Utveckling/IBK Köping 9 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2022-01-11 19:45 580702056 Hagfors IBS /Edebäck IBF - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 8 Albin Jakobsson, Anders Leander Uddeholm Arena
2022-01-12 19:30 580702060 Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF - Lillån IBK/Ungdom 1 - 5 Jonas Langgren, Michael Rosén Mälarenergi Arena A
2022-02-15 19:30 580702058 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Karlskoga IBF 8 - 4 Christoffer Danielsson, Martin Johansson LF-hallen, Mariestad
2022-01-16 14:00 580702061 Karlstad IBF Ungdom - IBF Örebro Utveckling/IBK Köping 21 - 0 Sebastian Falk-Asplund, Gabriel Nääs Colorama Arena
2022-01-17 20:00 580702065 Lillån IBK/Ungdom - Karlskoga IBF WO (5 - 0) Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Norrbyhallen
2022-01-30 16:00 580702064 Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF - Hagfors IBS /Edebäck IBF 15 - 2 Lars Flink, Marcus Karppinen Mälarenergi Arena A
2022-02-07 20:00 580702062 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 3 Kjell Persson, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-01-21 20:00 580702070 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK/Ungdom 5 - 6 Lars Fridell, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2022-01-30 13:00 580702069 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 3 - 2 Jonas Snäll, Patrik Gottfridsson Hammarö Arena B
2022-01-31 19:30 580702066 Karlskoga IBF - Karlstad IBF Ungdom 3 - 10 Christoffer Risberg, Christian Fröding Karlbergshallen A Karlskoga
2022-02-02 18:45 580702067 IBF Örebro Utveckling/IBK Köping - Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF 1 - 20 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2022-01-24 20:00 580702075 Lillån IBK/Ungdom - IBF Örebro Utveckling/IBK Köping 19 - 1 Mats Eriksson, Tomas Persson Norrbyhallen
2022-01-26 19:30 580702072 Karlskoga IBF - Hagfors IBS /Edebäck IBF 6 - 4 Lars Larsson, Pierre Malmgren Karlbergshallen A Karlskoga
2022-01-26 19:45 580702071 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 2 Christoffer Frykestam, Albin Jakobsson Colorama Arena
2022-02-06 16:00 580702074 Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF - Örebro SK Ungdomsklubb 14 - 5 August Ericsson, Francisco Contreras Mälarenergi Arena A
2022-02-09 17:30 580702077 Hagfors IBS /Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 5 - 7 Christoffer Frykestam, Christoffer Risberg Uddeholm Arena
2022-02-13 16:30 580702078 Skoghalls IBK Utveckling - Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF 3 - 6 Gabriel Gunnarsson, Anders Leander Hammarö Arena
2022-02-13 17:00 580702076 IBF Örebro Utveckling/IBK Köping - Karlskoga IBF 5 - 11 Lars Fridell, Micael Svensson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-03-01 20:00 580702080 IBK Lockerud Mariestad/Ungdom - Lillån IBK/Ungdom 2 - 4 Martin Johansson, Christoffer Danielsson LF-hallen, Mariestad
2022-02-20 12:30 580702083 IBF Örebro Utveckling/IBK Köping - Skoghalls IBK Utveckling 2 - 10 Lars Fridell, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2022-02-20 14:00 580702085 Lillån IBK/Ungdom - Hagfors IBS /Edebäck IBF 8 - 2 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Rostahallen Örebro
2022-02-20 17:30 580702081 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 4 - 1 Albin Jakobsson, Sebastian Falk-Asplund Klubbhuset Arena
2022-03-01 19:00 580702082 Karlskoga IBF - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 9 Christoffer Risberg, Christian Fröding Karlbergshallen A Karlskoga
2022-02-25 19:30 580702087 Skoghalls IBK Utveckling - Karlskoga IBF 10 - 2 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2022-02-25 20:00 580702088 Örebro SK Ungdomsklubb - Karlstad IBF Ungdom 1 - 5 Christofer Broberg, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2022-02-27 13:15 580702086 Hagfors IBS /Edebäck IBF - IBF Örebro Utveckling/IBK Köping 17 - 0 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Uddeholm Arena
2022-02-27 16:00 580702089 Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 16 - 1 Mårten Hanold, Andreas Larsson Mälarenergi Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ungdom / Surahammar IBF 16 13 0 3 160-57 103 39
2. Karlstad IBF Ungdom 16 12 3 1 114-42 72 39
3. Lillån IBK/ Ungdom 16 12 1 3 121-45 76 37
4. Skoghalls IBK Utveckling 16 10 1 5 81-66 15 31
5. IBK Lockerud Mariestad/ Ungdom 16 9 0 7 68-74 -6 27
6. Hagfors IBS / Edebäck IBF 16 4 2 10 79-90 -11 14
7. Örebro SK Ungdomsklubb 16 4 1 11 65-89 -24 13
8. Karlskoga IBF 16 4 0 12 70-129 -59 12
9. IBF Örebro Utveckling/ IBK Köping 16 0 0 16 45-211 -166 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-15 19:30 580703004 AIK IBF - Åkersberga IBF 10 - 10 Arash Sohrevardi, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2021-09-17 19:00 580703003 Järfälla IBK - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 4 Jakub Horyna, Alexander Mattsson Viksjö Sporthall
2021-09-17 20:00 580703001 Väsby AIK - Täby FC 5 - 5 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Smedsgärdshallen
2021-09-17 20:00 580703005 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 8 - 4 Arash Sohrevardi, Niklas Forsman Björkebyhallen
2021-09-24 20:00 580703006 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 6 - 5 Jakub Horyna, William Albrecht K-Rauta Arena
2021-09-24 20:00 580703008 Åkersberga IBF - Järfälla IBK 6 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2021-09-26 16:00 580703010 Rotebro IS IBK - Väsby AIK 3 - 8 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Rotebrohallen (Nya)
2021-10-15 20:15 580703007 Hässelby SK IBK - AIK IBF 2 - 6 Jonas Edström, Sabina Åström Hässelbyhallen
2021-09-28 20:00 580703011 Täby FC - Rotebro IS IBK 11 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn K-Rauta Arena
2021-09-28 20:00 580703014 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK 2 - 8 Erik Palmertz, Kenny Ly Kallhälls sporthall
2021-09-28 20:00 580703015 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF 9 - 3 Svedje Ohlson, Petra Dynesius Björkebyhallen
2021-10-19 20:00 580703012 Väsby AIK - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Smedsgärdshallen
2021-09-19 15:00 580703017 Järfälla IBK - Väsby AIK 2 - 9 Jakub Horyna, Jonas Edström Viksjö Sporthall
2021-10-01 20:00 580703019 Bele Barkarby IF IBF - Rosersberg Arlanda IBK 7 - 6 Niklas Forsman, William Albrecht Björkebyhallen
2021-10-01 20:15 580703020 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 1 - 8 Jonas Edström, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2021-10-06 19:30 580703018 AIK IBF - Rotebro IS IBK 11 - 4 Linus Warrenstein, Jonas Edström Ulriksdalshallen
2021-10-08 20:00 580703022 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2021-10-08 20:30 580703025 Täby FC - Hässelby SK IBK 5 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn K-Rauta Arena
2021-10-09 12:30 580703023 Rosersberg Arlanda IBK - AIK IBF 9 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Rosershallen
2021-10-10 16:00 580703024 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 2 - 2 Håkan Taxén, Magnus Eriksson Rotebrohallen (Nya)
2021-10-22 19:00 580703026 Järfälla IBK - Täby FC 2 - 5 Anton Fritshammar, Andreas Persson Stenberg Viksjö Sporthall
2021-10-22 20:00 580703028 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK 7 - 5 Julius Olesen, Magnus Johansson Björkebyhallen
2021-10-22 20:00 580703030 Åkersberga IBF - Rosersberg Arlanda IBK 7 - 7 Jonas Edström, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2021-10-22 20:15 580703029 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 6 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Hässelbyhallen
2021-10-29 19:30 580703033 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK 5 - 7 Tony Nyberg, Bo Pettersson Loklint Ekilla Sporthall
2021-11-09 20:00 580703031 Väsby AIK - AIK IBF 6 - 5 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Smedsgärdshallen
2021-11-10 20:15 580703034 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 1 Julius Olesen, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2021-11-25 21:00 580703035 Täby FC - Åkersberga IBF 5 - 6 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn K-Rauta Arena
2021-11-12 19:00 580703040 Rosersberg Arlanda IBK - Rotebro IS IBK 10 - 0 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Rosershallen
2021-11-12 20:00 580703039 Åkersberga IBF - Väsby AIK 6 - 6 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Åkersberga Sporthall A
2021-11-12 20:30 580703037 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 6 - 3 Jonas Edström, Jakub Horyna Björkebyhallen
2021-11-17 19:30 580703036 AIK IBF - Täby FC 1 - 3 Jakub Horyna, Jonas Edström Ulriksdalshallen
2021-11-19 19:00 580703043 Järfälla IBK - AIK IBF 1 - 2 Fredrik Hallenberg, William Albrecht Viksjö Sporthall
2021-11-19 19:00 580703045 Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 4 Ken Johansson, Jonas Edström K-Rauta Arena
2021-11-20 17:30 580703044 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 5 - 5 Jakub Horyna, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2021-11-23 20:30 580703041 Väsby AIK - Hässelby SK IBK 3 - 6 Daniel Bäckner, Jonas Edström Smedsgärdshallen
2021-12-10 20:00 580703047 Åkersberga IBF - AIK IBF 8 - 7 Kenny Ly, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2021-12-10 20:00 580703050 Täby FC - Väsby AIK 6 - 5 Julius Olesen, Magnus Johansson K-Rauta Arena
2021-12-10 20:15 580703046 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 9 - 5 Erik Palmertz, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2021-12-22 18:30 580703048 Rosersberg Arlanda IBK - Järfälla IBK 4 - 5 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Rosershallen
2021-12-15 19:30 580703054 AIK IBF - Hässelby SK IBK 6 - 6 Hampus Viking, William Rennerfelt Ulriksdalshallen
2021-12-17 19:00 580703053 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 2 - 9 Jakub Horyna, Jonas Edström Viksjö Sporthall
2021-12-17 20:00 580703055 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 5 - 6 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Björkebyhallen
2022-02-15 20:30 580703051 Väsby AIK - Rotebro IS IBK 14 - 3 Jonas Edström, Arash Sohrevardi Smedsgärdshallen
2022-01-10 20:15 580703057 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK 7 - 6 Anton Fritshammar, Christian Högberg Hässelbyhallen
2022-01-12 18:45 580703059 Rosersberg Arlanda IBK - Väsby AIK 4 - 2 Christian Högberg, Anton Fritshammar Rosershallen
2022-01-12 19:30 580703056 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 5 Jakub Horyna, Kenny Ly Ulriksdalshallen
2022-03-10 20:15 580703060 Rotebro IS IBK - Täby FC 7 - 4 Jonas Edström, Arash Sohrevardi Rotebrohallen (Nya)
2022-01-15 12:30 580703063 Rosersberg Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 8 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2022-01-17 20:00 580703064 Rotebro IS IBK - AIK IBF 3 - 6 Aldin Imamovic, Jonas Edström Rotebrohallen (Nya)
2022-01-18 20:30 580703061 Väsby AIK - Järfälla IBK 6 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Smedsgärdshallen
2022-02-14 20:15 580703062 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 9 - 4 Sabina Åström, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2022-01-19 19:30 580703068 AIK IBF - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 5 Aldin Imamovic, Arash Sohrevardi Ulriksdalshallen
2022-01-21 20:15 580703070 Hässelby SK IBK - Täby FC 2 - 3 Svedje Ohlson, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2022-02-09 20:30 580703069 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 3 - 5 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Kallhälls sporthall
2022-02-21 20:15 580703067 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 6 - 8 Imtiaz Karim, Jonas Edström Kallhälls sporthall
2022-01-28 20:00 580703075 Täby FC - Järfälla IBK 7 - 0 Erik Palmertz, Svedje Ohlson K-Rauta Arena
2022-01-29 17:00 580703071 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF 7 - 6 Jakub Horyna, Jesper Axelsson Smedsgärdshallen
2022-01-31 20:00 580703074 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 2 - 4 Daniel Bäckner, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2022-02-04 19:30 580703073 Rosersberg Arlanda IBK - Åkersberga IBF 8 - 8 Mikael Rosenius, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2022-02-09 19:30 580703077 AIK IBF - Väsby AIK 5 - 4 Jakub Horyna, Jonas Edström Ulriksdalshallen
2022-02-11 20:00 580703078 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 9 - 11 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Björkebyhallen
2022-02-11 20:00 580703080 Åkersberga IBF - Täby FC 2 - 4 Jonas Edström, Jesper Axelsson Åkersberga Sporthall A
2022-02-11 20:15 580703079 Hässelby SK IBK - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 3 Kenny Ly, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2022-02-18 19:00 580703083 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 11 Niklas Forsman, Osama Abaied Viksjö Sporthall
2022-02-18 20:00 580703081 Väsby AIK - Åkersberga IBF 3 - 7 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2022-02-18 20:00 580703084 Rotebro IS IBK - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Rotebrohallen (Nya)
2022-02-19 17:00 580703085 Täby FC - AIK IBF 4 - 3 William Albrecht, Sabina Åström K-Rauta Arena
2022-02-16 18:30 580703090 Rosersberg Arlanda IBK - Täby FC 4 - 2 Tony Nyberg, Christian Högberg Rosershallen
2022-02-23 18:45 580703086 AIK IBF - Järfälla IBK 7 - 7 Aldin Imamovic, Daniel Bäckner Solnahallen
2022-02-25 20:00 580703089 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 6 - 5 Christian Högberg, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2022-02-25 20:15 580703088 Hässelby SK IBK - Väsby AIK 7 - 9 Totte Hallgren, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 16 11 1 4 79-57 22 34
2. Åkersberga IBF 16 9 6 1 107-76 31 33
3. Väsby AIK 16 8 2 6 96-78 18 26
4. Rosersberg Arlanda IBK 16 8 2 6 88-75 13 26
5. Bele Barkarby IF IBF 16 7 2 7 100-89 11 23
6. AIK IBF 16 6 4 6 89-86 3 22
7. Hässelby SK IBK 16 7 1 8 77-82 -5 22
8. Rotebro IS IBK 16 4 2 10 69-110 -41 14
9. Järfälla IBK 16 1 2 13 49-101 -52 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 20:00 580704002 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Hampus Viking, William Rennerfelt Glömstahallen
2021-09-17 20:00 580704005 Värmdö IF / Ingarö IF - Vendelsö IK 3 - 8 William Albrecht, Jonas Edström Värmdö sporthall
2021-09-19 15:00 580704004 Nacka IBK - FBI Tullinge 7 - 4 Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
2021-09-22 19:30 580704006 Farsta IBK - Värmdö IF / Ingarö IF 14 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Farstahallen 1
2021-09-24 20:30 580704007 Vendelsö IK - Nacka IBK 3 - 1 Anton Fritshammar, Anders Westerberg Lyckeby Sporthall
2022-03-09 20:20 580704009 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS 3 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Vintervikshallen
2021-09-28 19:00 580704013 Huddinge IBS - FBI Tullinge 9 - 1 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Fleminghallen A
2021-09-29 19:30 580704011 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Farstahallen 1
2021-09-30 19:00 580704015 Värmdö IF / Ingarö IF - Nacka IBK 0 - 4 Svedje Ohlson, Erik Palmertz Grantomtahallen
2021-10-01 18:45 580704016 Huddinge IBS - Farsta IBK 7 - 7 Kerin Maclean Mitchell, Bjarne Hekkelstrand Glömstahallen
2021-10-01 19:00 580704018 Nacka IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 4 Hampus Viking, William Rennerfelt Ormingehallen
2021-10-01 19:30 580704020 Vendelsö IK - FBI Tullinge 5 - 6 Svedje Ohlson, Petra Dynesius Lyckeby Sporthall
2021-10-01 20:00 580704019 Värmdö IF / Ingarö IF - Djurgårdens IF IBS 2 - 7 Osama Abaied, Didrik Axen Värmdö sporthall
2021-10-08 20:30 580704022 FBI Tullinge - Värmdö IF / Ingarö IF 4 - 6 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Tullingehallen
2021-10-09 12:30 580704025 Farsta IBK - Vendelsö IK 7 - 2 Daniel Söderberg, Kent Budell Farstahallen 1
2021-10-10 19:15 580704023 Djurgårdens IF IBS - Nacka IBK 7 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Eriksdalshallen
2021-10-22 18:30 580704029 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 6 Magnus Eriksson, Håkan Taxén Lyckeby Sporthall
2021-10-22 19:00 580704027 Nacka IBK - Huddinge IBS 2 - 7 Kevin Helly, Mauricio Castillo Ormingehallen
2021-10-22 20:30 580704030 FBI Tullinge - Djurgårdens IF IBS 3 - 12 Hampus Viking, William Rennerfelt Tullingehallen
2021-11-03 19:30 580704035 Farsta IBK - FBI Tullinge 11 - 4 Magnus Eriksson, Erik Palmertz Farstahallen 1
2021-11-07 12:45 580704033 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK 10 - 6 Svedje Ohlson, Johannes Ekenberg Eriksdalshallen
2021-11-11 19:30 580704034 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF / Ingarö IF 4 - 3 Aldin Imamovic, Arash Sohrevardi Strandhallen - Tyresö
2021-11-12 19:00 580704036 Nacka IBK - Farsta IBK 1 - 10 Svedje Ohlson, Magnus Johansson Ormingehallen
2021-11-12 19:30 580704038 Vendelsö IK - Huddinge IBS 3 - 10 Daniel Söderberg, Shari Tingman Lyckeby Sporthall
2021-11-14 20:15 580704040 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 3 Jakub Horyna, Linus Söderblom Eriksdalshallen
2021-11-19 20:00 580704044 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 11 - 1 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Strandhallen - Tyresö
2021-11-26 20:30 580704042 Huddinge IBS - Värmdö IF / Ingarö IF 9 - 2 Hampus Viking, Jakub Horyna Glömstahallen
2021-12-08 19:30 580704045 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS 6 - 4 Jonas Edström, William Albrecht Farstahallen 1
2021-12-10 19:30 580704046 Vendelsö IK - Värmdö IF / Ingarö IF 7 - 4 Svedje Ohlson, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2021-12-10 20:00 580704049 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 2 - 1 Osama Abaied, Niklas Lundberg Strandhallen - Tyresö
2021-12-10 20:30 580704047 FBI Tullinge - Nacka IBK 3 - 4 Hampus Viking, William Rennerfelt Tullingehallen
2021-12-17 19:00 580704054 Nacka IBK - Vendelsö IK 1 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ormingehallen
2021-12-17 20:00 580704055 Värmdö IF / Ingarö IF - Farsta IBK 5 - 13 Manne Jahnsson, Osama Abaied Värmdö sporthall
2022-01-21 19:00 580704052 Huddinge IBS - Djurgårdens IF IBS 8 - 3 Hampus Viking, William Rennerfelt Glömstahallen
2022-01-11 20:40 580704056 Nacka IBK - Värmdö IF / Ingarö IF 5 - 4 Anton Fritshammar, Hampus Viking Ormingehallen
2022-02-16 20:30 580704058 FBI Tullinge - Huddinge IBS 3 - 7 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Tullingehallen
2022-02-22 19:45 580704060 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 1 - 4 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Strandhallen - Tyresö
2022-01-14 20:30 580704062 FBI Tullinge - Vendelsö IK 4 - 8 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Tullingehallen
2022-01-28 20:20 580704063 Djurgårdens IF IBS - Värmdö IF / Ingarö IF 10 - 4 Andreas Persson Stenberg, Kenny Ly Hjorthagshallen
2022-02-01 19:45 580704064 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka IBK 2 - 4 Aldin Imamovic, Ken Johansson Strandhallen - Tyresö
2022-02-09 19:30 580704065 Farsta IBK - Huddinge IBS 1 - 2 William Albrecht, Fredrik Hallenberg Farstahallen 1
2022-01-21 18:30 580704070 Vendelsö IK - Farsta IBK 4 - 14 Linus Söderblom, Jakub Horyna Lyckeby Sporthall
2022-01-21 20:00 580704069 Värmdö IF / Ingarö IF - FBI Tullinge 1 - 6 Osama Abaied, Manne Jahnsson Värmdö sporthall
2022-01-23 18:00 580704068 Nacka IBK - Djurgårdens IF IBS 0 - 7 William Hilmersson, Stefano Bianque Ormingehallen
2022-01-28 18:45 580704072 Huddinge IBS - Nacka IBK 11 - 3 Linus Söderblom, Jakub Horyna Glömstahallen
2022-01-30 19:00 580704073 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge 13 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Eriksdalshallen
2022-02-04 20:00 580704074 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 6 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Strandhallen - Tyresö
2022-02-11 19:30 580704079 Vendelsö IK - Djurgårdens IF IBS 3 - 9 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Lyckeby Sporthall
2022-02-11 20:00 580704078 Värmdö IF / Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 4 William Albrecht, Manne Jahnsson Värmdö sporthall
2022-02-11 20:30 580704080 FBI Tullinge - Farsta IBK 0 - 9 Johan Nima, Kent Budell Tullingehallen
2022-02-18 19:30 580704085 Farsta IBK - Nacka IBK 9 - 2 Hampus Viking, Sabina Åström Farstahallen 3
2022-02-18 20:00 580704084 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBS 3 - 4 Svedje Ohlson, Fredrik Hallenberg Strandhallen - Tyresö
2022-02-18 20:30 580704082 Huddinge IBS - Vendelsö IK 9 - 2 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Glömstahallen
2022-02-25 20:30 580704089 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 8 Hampus Viking, William Rennerfelt Tullingehallen
2022-02-26 17:00 580704087 Värmdö IF / Ingarö IF - Huddinge IBS OW (0 - 5) Håkan Augustsson Värmdö sporthall
2022-03-08 19:30 580704090 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK 7 - 9 Erik Palmertz, Arash Sohrevardi Hjorthagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK 14 12 1 1 118-47 71 37
2. Huddinge IBS 14 11 2 1 93-35 58 35
3. Djurgårdens IF IBS 14 10 0 4 103-57 46 30
4. Tyresö Trollbäcken IBK 14 8 1 5 60-42 18 25
5. Vendelsö IK 14 5 0 9 60-90 -30 15
6. Nacka IBK 14 5 0 9 40-75 -35 15
7. FBI Tullinge 14 2 0 12 43-111 -68 6
8. Värmdö IF / Ingarö IF 14 1 0 13 40-100 -60 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 19:30 580705001 IFK Gnesta /Telge SIBK - Torshälla IBK 3 - 5 Robin Hynninen, Jesper Asplund Gnesta Sporthall
2021-09-17 19:30 580705005 Nykvarns IF - Onyx IBS 7 - 1 Sigge Maurer, Emil Moberg Furuborghallen
2021-09-19 15:15 580705003 Linköping IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 3 - 7 Oscar Bard, Edo Sabanovic Folkungahallen
2021-09-19 17:00 580705004 Salems IF - Linköping FBC 7 - 7 Fredrik Landin, Håkan Taxén Skogsängshallen
2021-09-24 19:00 580705006 Torshälla IBK - Nykvarns IF 7 - 4 Stefan Öberg, Kurt-Göran Engfors Skjulstahallen A
2021-09-24 19:00 580705007 Onyx IBS - Salems IF 5 - 9 Rasmus Widén, Bemir Brkic Ramdalens Sportcenter
2021-09-24 19:30 580705009 Trosa Edanö IBK - Ledberg IBF/Solfjäderstaden 6 - 8 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2021-09-26 19:00 580705008 Linköping FBC - Linköping IBK Ungdom 4 - 4 Johan Nordlander, William Wengelin Linköpings Sporthall
2021-09-29 19:00 580705013 Ledberg IBF/Solfjäderstaden - Linköping FBC 2 - 9 Robin Rosendal, Alexander Lagerström Campushallen-Ebbepark
2021-09-29 19:00 580705014 Linköping IBK Ungdom - Onyx IBS 2 - 1 Oscar Bard, Didrik Axen Linköpings Sporthall
2021-09-30 19:30 580705015 Nykvarns IF - Salems IF 6 - 3 Christian Johnsson, Peter Palmelius Furuborghallen
2021-10-01 19:30 580705012 IFK Gnesta /Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 1 - 7 Robin Hynninen, Jesper Asplund Gnesta Sporthall
2021-10-01 19:00 580705020 Onyx IBS - Linköping FBC 0 - 8 Sigge Maurer, Fredrik Strandlund Ramdalens Sportcenter
2021-10-01 19:30 580705016 Ledberg IBF/Solfjäderstaden - Torshälla IBK 4 - 2 Marthin Andersson, Simon Eriksson Motala Sporthall
2021-10-03 12:00 580705019 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 5 - 1 Martin Morén, Stefan Öberg Furuborghallen
2021-10-03 13:30 580705017 Linköping IBK Ungdom - IFK Gnesta /Telge SIBK 7 - 4 Oscar Bard, Robin Rosendal Folkungahallen
2021-10-08 19:30 580705025 Torshälla IBK - Onyx IBS 1 - 4 Peter Palmelius, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2021-10-08 20:00 580705021 IFK Gnesta /Telge SIBK - Ledberg IBF/Solfjäderstaden 6 - 4 Sigge Maurer, Arne Brattehag Gnesta Sporthall
2021-10-10 12:00 580705023 Trosa Edanö IBK - Salems IF 6 - 6 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Hedebyhallen
2021-10-10 18:30 580705022 Linköping FBC - Nykvarns IF 6 - 4 Johan Nordlander, William Wengelin Folkungahallen
2021-10-24 12:00 580705028 Nykvarns IF - IFK Gnesta /Telge SIBK 6 - 0 Christer Avasjö, Jonas Holm Furuborghallen
2021-10-24 17:00 580705027 Salems IF - Ledberg IBF/Solfjäderstaden 7 - 5 Kim Svedberg, Kent Budell Skogsängshallen
2021-10-24 17:00 580705030 Linköping FBC - Trosa Edanö IBK 7 - 4 Thomas Nystrand, Magnus Jakobsson Linköpings Sporthall
2021-10-24 17:15 580705026 Linköping IBK Ungdom - Torshälla IBK 4 - 9 Oscar Bard, Alexander Lagerström Folkungahallen
2021-11-05 19:30 580705031 IFK Gnesta /Telge SIBK - Salems IF 3 - 7 Robin Hynninen, Jesper Asplund Gnesta Sporthall
2021-11-05 19:30 580705035 Torshälla IBK - Linköping FBC 5 - 5 Kurt-Göran Engfors, Martin Morén Skjulstahallen A
2021-11-06 16:30 580705032 Ledberg IBF/Solfjäderstaden - Linköping IBK Ungdom 6 - 1 Daniel Hermansson, Emil Glenngård Kärnahallen
2021-11-09 19:00 580705033 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 5 - 4 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Hedebyhallen
2021-11-13 18:30 580705038 Onyx IBS - Ledberg IBF/Solfjäderstaden 4 - 5 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Rosvalla Arena
2021-11-14 12:00 580705037 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungdom 4 - 4 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Furuborghallen
2021-11-14 15:00 580705039 Linköping FBC - IFK Gnesta /Telge SIBK 10 - 2 Oscar Bard, Emil Glenngård Linköpings Sporthall
2021-11-14 17:00 580705036 Salems IF - Torshälla IBK 9 - 9 Johnny Mikael Claesson, Ola Bigestans Skogsängshallen
2021-11-19 19:30 580705041 IFK Gnesta /Telge SIBK - Onyx IBS 4 - 11 Sigge Maurer, Magnus Appelkvist Gnesta Sporthall
2021-11-19 19:30 580705045 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 11 - 8 Göran Karlsson, Kurt-Göran Engfors Skjulstahallen A
2021-11-21 14:30 580705043 Linköping IBK Ungdom - Salems IF 6 - 11 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Folkungahallen
2021-11-21 15:00 580705042 Ledberg IBF/Solfjäderstaden - Nykvarns IF 4 - 9 Oscar Bard, Alexander Lagerström Motala Sporthall
2021-12-10 19:30 580705048 Trosa Edanö IBK - Linköping IBK Ungdom 5 - 1 Robin Hynninen, Jesper Asplund Hedebyhallen
2021-12-10 19:30 580705050 Torshälla IBK - IFK Gnesta /Telge SIBK 11 - 0 Andreas Eriksson, Martin Morén Skjulstahallen A
2021-12-12 17:00 580705047 Linköping FBC - Salems IF 9 - 3 Oscar Bard, Johan Nordlander Linköpings Sporthall
2022-02-04 19:00 580705046 Onyx IBS - Nykvarns IF 2 - 6 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Ramdalens Sportcenter
2021-12-19 11:30 580705052 Ledberg IBF/Solfjäderstaden - Trosa Edanö IBK 9 - 6 Simon Eriksson, Marthin Andersson Kärnahallen
2021-12-19 12:00 580705055 Nykvarns IF - Torshälla IBK 6 - 5 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Furuborghallen
2021-12-19 19:15 580705053 Linköping IBK Ungdom - Linköping FBC 1 - 13 Oscar Bard, Alexander Lagerström Folkungahallen
2022-02-15 20:45 580705054 Salems IF - Onyx IBS 9 - 6 Anton Fritshammar, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2022-01-11 19:00 580705059 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta /Telge SIBK 5 - 5 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2022-01-25 19:30 580705057 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom 8 - 4 Sigge Maurer, Magnus Appelkvist Ramdalens Sportcenter
2022-01-26 19:00 580705058 Linköping FBC - Ledberg IBF/Solfjäderstaden 8 - 5 Oscar Bard, Alexander Lagerström Linköpings Sporthall
2022-02-02 19:00 580705056 Salems IF - Nykvarns IF 6 - 7 Daniel Mårtensson, Hampus Viking Skogsängshallen
2022-01-14 19:00 580705063 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 5 - 2 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Hedebyhallen
2022-01-14 19:30 580705062 Linköping FBC - Onyx IBS 9 - 4 Johan Nordlander, William Wengelin Linköpings Sporthall
2022-02-04 19:30 580705061 IFK Gnesta /Telge SIBK - Linköping IBK Ungdom 5 - 2 Jesper Asplund, Robin Hynninen Gnesta Sporthall
2022-02-10 20:30 580705065 Torshälla IBK - Ledberg IBF/Solfjäderstaden 9 - 3 Martin Morén, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2022-01-21 19:30 580705068 Salems IF - Trosa Edanö IBK 6 - 8 Arash Sohrevardi, Ken Johansson Skogsängshallen
2022-02-01 19:30 580705070 Onyx IBS - Torshälla IBK 6 - 7 Camilla Örnebro, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2022-02-25 19:30 580705069 Nykvarns IF - Linköping FBC 3 - 3 Robin Hynninen, Jesper Asplund Furuborghallen
2022-03-04 19:30 580705066 Ledberg IBF/Solfjäderstaden - IFK Gnesta /Telge SIBK 3 - 8 Oscar Bard, Simon Eriksson Motala Sporthall
2022-01-28 19:30 580705071 IFK Gnesta /Telge SIBK - Nykvarns IF 0 - 5 Jesper Asplund, Robin Hynninen Västergård Arena A
2022-01-28 19:30 580705073 Trosa Edanö IBK - Linköping FBC 3 - 5 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Hedebyhallen
2022-01-29 15:00 580705072 Ledberg IBF/Solfjäderstaden - Salems IF 8 - 2 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Kärnahallen
2022-02-06 13:30 580705075 Torshälla IBK - Linköping IBK Ungdom 8 - 2 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Skjulstahallen A
2022-02-11 19:00 580705079 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Admir Brkic, Camilla Örnebro Ramdalens Sportcenter
2022-02-13 15:30 580705080 Linköping FBC - Torshälla IBK 5 - 3 Robin Rosendal, Alexander Lagerström Folkungahallen
2022-02-13 17:00 580705077 Salems IF - IFK Gnesta /Telge SIBK 11 - 3 Can Asal, Lucas Werelius Skogsängshallen
2022-02-13 17:30 580705076 Linköping IBK Ungdom - Ledberg IBF/Solfjäderstaden 5 - 5 Jan Wentzell, William Wengelin Folkungahallen
2022-02-02 19:30 580705081 IFK Gnesta /Telge SIBK - Linköping FBC OW (0 - 5) Robin Hynninen, Jesper Asplund Gnesta Sporthall
2022-02-18 19:30 580705085 Torshälla IBK - Salems IF 8 - 4 Christian Johnsson, Christer Avasjö Skjulstahallen A
2022-02-19 17:15 580705083 Linköping IBK Ungdom - Nykvarns IF 2 - 9 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Folkungahallen
2022-02-20 15:00 580705082 Ledberg IBF/Solfjäderstaden - Onyx IBS 5 - 3 Simon Eriksson, Marthin Andersson Motala Sporthall
2022-02-15 19:30 580705090 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK 6 - 6 Bemir Brkic, Rasmus Widén Hedebyhallen
2022-02-25 19:00 580705088 Onyx IBS - IFK Gnesta /Telge SIBK 2 - 7 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Ramdalens Sportcenter
2022-02-27 12:00 580705087 Nykvarns IF - Ledberg IBF/Solfjäderstaden 4 - 1 Christian Johnsson, Martin Morén Furuborghallen
2022-02-27 17:00 580705086 Salems IF - Linköping IBK Ungdom 9 - 8 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Linköping FBC 16 12 4 0 113-50 63 40
2. Nykvarns IF 16 11 2 3 87-50 37 35
3. Torshälla IBK 16 9 3 4 106-73 33 30
4. Salems IF 16 7 3 6 109-104 5 24
5. Trosa Edanö IBK 16 7 3 6 87-83 4 24
6. Ledberg IBF/ Solfjäderstaden 16 7 1 8 77-89 -12 22
7. IFK Gnesta / Telge SIBK 16 4 1 11 51-101 -50 13
8. Onyx IBS 16 3 0 13 65-93 -28 9
9. Linköping IBK Ungdom 16 2 3 11 56-108 -52 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 19:30 580706005 KFUM Jönköping - CL98IC 4 - 7 Anders A Nilsson, Jonas Einarsson KFUM Sporthall, Jönköping
2021-09-18 14:00 580706001 Värnamo IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 6 - 1 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Värnamo Sporthall
2021-09-19 11:30 580706004 Hovslätts IK - Husqvarna IK 12 - 0 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-09-19 16:00 580706003 FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom - Växjö IBK Utveckling 9 - 9 Per Elofsson, Ulf Åberg Färjehallen
2021-09-20 19:30 580706002 Vetlanda IBF - Jönköpings IK Utveckling 4 - 9 Viktor Bringstam, Linus Sandberg Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-09-24 20:00 580706008 Husqvarna IK - FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 11 Johan Ferm, Magnus Widlund Huskvarna Sporthall A
2021-09-25 12:00 580706006 Fagerhult Habo IBK Ungdom - KFUM Jönköping 7 - 7 Johnny Edh, Daniel Pettersson Habo Sporthall A-hall
2021-09-25 17:00 580706009 Växjö IBK Utveckling - Vetlanda IBF 4 - 1 Mathias Linde, Johan Palm Fortnox Arena B-hall
2021-09-26 12:00 580706007 CL98IC - Hovslätts IK 9 - 7 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Falkenbergshallen
2021-12-05 14:00 580706010 Jönköpings IK Utveckling - Värnamo IK 5 - 4 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-09-28 19:30 580706013 Vetlanda IBF - Husqvarna IK 8 - 5 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-09-28 19:30 580706014 FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom - CL98IC 5 - 10 Robert Risberg, Andreas Nilsson KIFAB Arena
2021-09-29 19:30 580706011 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Jönköpings IK Utveckling 2 - 4 Johnny Edh, Adam Nikolausson Habo Sporthall A-hall
2021-09-29 19:45 580706012 Värnamo IK - Växjö IBK Utveckling 2 - 3 Gustav Jarnegren, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2021-09-30 18:15 580706015 KFUM Jönköping - Hovslätts IK 6 - 7 Johan Ferm, Magnus Widlund KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-02 12:00 580706016 Vetlanda IBF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 12 - 7 Filip Karlsson, Kim Bjurek Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-10-03 12:00 580706019 KFUM Jönköping - Växjö IBK Utveckling 4 - 7 Magnus Widlund, Nicklas Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-03 13:00 580706020 CL98IC - Husqvarna IK 14 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Falkenbergshallen
2021-10-03 16:00 580706017 FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom - Värnamo IK 12 - 8 Senad Hamula, Linus Sandberg KIFAB Arena
2021-10-06 19:00 580706018 Hovslätts IK - Jönköpings IK Utveckling 3 - 6 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-10 10:30 580706021 Värnamo IK - Vetlanda IBF 9 - 3 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Värnamo Sporthall
2021-10-10 11:30 580706025 Fagerhult Habo IBK Ungdom - CL98IC 6 - 8 Johnny Edh, Nicklas Bard Habo Sporthall A-hall
2021-10-10 12:30 580706023 Växjö IBK Utveckling - Hovslätts IK 7 - 3 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Fortnox Arena A-hall
2021-10-10 14:00 580706024 Jönköpings IK Utveckling - FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 3 Gustav Jarnegren, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-10 18:30 580706022 Husqvarna IK - KFUM Jönköping 3 - 7 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Huskvarna Sporthall A
2021-10-23 16:00 580706030 Husqvarna IK - Växjö IBK Utveckling 7 - 15 Adam Rydholm, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2021-10-24 11:30 580706029 CL98IC - Jönköpings IK Utveckling 6 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Falkenbergshallen
2021-10-24 12:00 580706028 KFUM Jönköping - Värnamo IK 5 - 7 Thomas Bergström, Jonas Einarsson KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-24 16:00 580706026 FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom - Fagerhult Habo IBK Ungdom 15 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg KIFAB Arena
2021-12-01 20:00 580706027 Hovslätts IK - Vetlanda IBF 6 - 4 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-19 20:00 580706034 Jönköpings IK Utveckling - KFUM Jönköping 4 - 3 Johnny Edh, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-11-07 11:00 580706031 Värnamo IK - Hovslätts IK 7 - 9 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Värnamo Sporthall
2021-11-07 13:00 580706035 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Husqvarna IK 10 - 2 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Habo Sporthall A-hall
2021-11-07 15:00 580706033 Växjö IBK Utveckling - CL98IC 6 - 7 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Fortnox Arena A-hall
2021-12-04 14:30 580706032 Vetlanda IBF - FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom 12 - 14 Viktor Bringstam, Johan Magnusson Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-11-14 12:30 580706040 Växjö IBK Utveckling - Jönköpings IK Utveckling 5 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2021-11-14 13:00 580706038 CL98IC - Vetlanda IBF 9 - 9 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Falkenbergshallen
2021-11-14 14:00 580706036 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 10 - 3 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-14 16:00 580706039 Husqvarna IK - Värnamo IK 4 - 12 Oskar Lööke, Daniel Pettersson Huskvarna Sporthall A
2021-11-28 12:00 580706037 KFUM Jönköping - FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 6 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam KFUM Sporthall, Jönköping
2021-11-20 14:00 580706044 Jönköpings IK Utveckling - Husqvarna IK 9 - 2 Johnny Edh, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-11-21 10:00 580706045 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Växjö IBK Utveckling 5 - 11 Johnny Edh, Kim Bjurek Habo Sporthall A-hall
2021-11-21 14:00 580706041 Värnamo IK - CL98IC 10 - 6 Jan Blohm, Magnus Widlund Värnamo Sporthall
2021-11-21 16:30 580706043 FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK 4 - 6 Nicklas Hult, Christer Jonsson Färjehallen
2021-11-23 19:30 580706042 Vetlanda IBF - KFUM Jönköping 4 - 8 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-12-10 19:00 580706048 Växjö IBK Utveckling - FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom 1 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2021-12-11 12:00 580706046 CL98IC - KFUM Jönköping 3 - 2 Nicklas Hult, Christer Jonsson Falkenbergshallen
2021-12-12 12:00 580706049 Jönköpings IK Utveckling - Vetlanda IBF 12 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-12-12 17:30 580706047 Husqvarna IK - Hovslätts IK 1 - 8 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2021-12-15 19:30 580706050 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Värnamo IK 4 - 8 Jonas Einarsson, Anders A Nilsson Habo Sporthall A-hall
2021-12-18 16:00 580706053 FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom - Husqvarna IK 4 - 2 Niklas Rosberg, Rolf Vatvedt Färjehallen
2021-12-19 14:00 580706054 Hovslätts IK - CL98IC 8 - 8 Senad Hamula, Linus Sandberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-12-19 14:15 580706051 Värnamo IK - Jönköpings IK Utveckling 4 - 4 Adam Rydholm, Emil Lindén Värnamo Sporthall
2021-12-20 19:30 580706052 Vetlanda IBF - Växjö IBK Utveckling 5 - 10 Oskar Lööke, Adam Rydholm Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-02-02 20:30 580706055 KFUM Jönköping - Fagerhult Habo IBK Ungdom 6 - 4 Daniel Pettersson, Johnny Edh KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-11 20:00 580706060 Jönköpings IK Utveckling - Fagerhult Habo IBK Ungdom 10 - 3 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-01-12 20:00 580706058 Husqvarna IK - Vetlanda IBF 5 - 6 Gustav Jarnegren, Fredrik Billemark Huskvarna Sporthall A
2022-01-13 20:00 580706056 Hovslätts IK - KFUM Jönköping 6 - 5 Johnny Edh, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-15 19:00 580706059 Växjö IBK Utveckling - Värnamo IK 8 - 2 Kevin Andersson, Filip Karlsson Fortnox Arena A-hall
2022-03-09 20:15 580706057 CL98IC - FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 1 Anders Stenberg, Johan Magnusson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-01-16 12:30 580706063 Växjö IBK Utveckling - KFUM Jönköping 6 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena A-hall
2022-01-16 18:00 580706064 Jönköpings IK Utveckling - Hovslätts IK 1 - 2 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-01-26 19:30 580706062 Husqvarna IK - CL98IC 1 - 14 Jonas Einarsson, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2022-02-06 14:15 580706061 Värnamo IK - FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom 13 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Värnamo Sporthall
2022-02-10 20:00 580706065 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Vetlanda IBF 5 - 7 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Habo Sporthall A-hall
2022-01-22 12:00 580706070 CL98IC - Fagerhult Habo IBK Ungdom 12 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Falkenbergshallen
2022-01-31 20:00 580706067 FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom - Jönköpings IK Utveckling 2 - 8 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Färjehallen
2022-02-10 19:30 580706068 Hovslätts IK - Växjö IBK Utveckling 4 - 14 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-21 19:30 580706066 Vetlanda IBF - Värnamo IK 7 - 8 Jonas Einarsson, Isak Mörnstål Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-02-21 20:30 580706069 KFUM Jönköping - Husqvarna IK 13 - 0 Nicklas Bard, Andreas Karlsson KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-30 14:00 580706071 Värnamo IK - KFUM Jönköping 10 - 6 Johan Ferm, Magnus Widlund Värnamo Sporthall
2022-02-01 19:30 580706072 Vetlanda IBF - Hovslätts IK 6 - 14 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-02-05 16:00 580706074 Jönköpings IK Utveckling - CL98IC 8 - 7 Johnny Edh, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-09 19:00 580706073 Växjö IBK Utveckling - Husqvarna IK 5 - 2 Michael Johansson, Jonas Jägerby Fortnox Arena B-hall
2022-02-18 20:00 580706075 Fagerhult Habo IBK Ungdom - FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 6 Johnny Edh, Kim Bjurek Habo Sporthall A-hall
2022-02-09 20:00 580706077 Hovslätts IK - Värnamo IK 11 - 7 Anders A Nilsson, Magnus Widlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-13 16:00 580706076 FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom - Vetlanda IBF 11 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2022-02-27 15:00 580706080 Husqvarna IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 5 - 9 Daniel Pettersson, Viktor Bringstam Huskvarna Sporthall A
2022-03-05 16:30 580706079 CL98IC - Växjö IBK Utveckling 4 - 4 Per Elofsson, Leffe Henryson Falkenbergshallen
2022-03-09 20:30 580706078 KFUM Jönköping - Jönköpings IK Utveckling 5 - 6 Jonny Nilsson, Nicklas Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2022-02-20 12:30 580706084 Jönköpings IK Utveckling - Växjö IBK Utveckling 9 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-02-20 16:00 580706082 Vetlanda IBF - CL98IC 5 - 11 Andreas Nilsson, Linus Sandberg Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-02-20 16:00 580706083 FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom - KFUM Jönköping 3 - 3 Bengt Andersson, Rasmus Wirstam Färjehallen
2022-02-23 19:30 580706081 Värnamo IK - Husqvarna IK 6 - 1 Gustav Jarnegren, Filip Karlsson Värnamo Sporthall
2022-03-04 19:30 580706085 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Hovslätts IK 5 - 10 Niklas Dahlberg, Anders A Nilsson Habo Sporthall A-hall
2022-02-25 20:00 580706088 CL98IC - Värnamo IK 4 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Falkenbergshallen
2022-02-26 12:00 580706090 Växjö IBK Utveckling - Fagerhult Habo IBK Ungdom 7 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2022-02-26 17:00 580706087 KFUM Jönköping - Vetlanda IBF 9 - 2 Oscar Tjärnström, Lars Östh KFUM Sporthall, Jönköping
2022-02-27 13:30 580706086 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund /FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 9 Johan Ferm, Magnus Widlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-28 19:30 580706089 Husqvarna IK - Jönköpings IK Utveckling 3 - 23 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Utveckling 18 14 2 2 130-68 62 44
2. Växjö IBK Utveckling 18 13 3 2 127-73 54 42
3. CL98IC 18 11 4 3 143-101 42 37
4. Hovslätts IK 18 12 1 5 131-102 29 37
5. Värnamo IK 18 11 1 6 131-98 33 34
6. FBC Kalmarsund / FBC Kalmarsund Ungdom 18 8 4 6 121-107 14 28
7. KFUM Jönköping 18 5 2 11 100-92 8 17
8. Vetlanda IBF 18 4 1 13 103-156 -53 13
9. Fagerhult Habo IBK Ungdom 18 2 2 14 89-146 -57 8
10. Husqvarna IK 18 0 0 18 54-186 -132 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H1 HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 18:15 580707004 IBK Alingsås - IBK Kungälv 7 - 4 Harri Tjäder, Nebojsa Stefanovski Stadsskogshallen, Alingsås
2021-09-19 16:00 580707003 IBK Göteborg - Kärra IBK / Floda IBK 9 - 5 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Torpahallen
2021-10-15 20:15 580707001 FBC Lerum Utveckling - Ale IBF 11 - 1 Wessam Abdellrazek, Amir Huseinovic Rydsbergshallen
2021-09-24 19:30 580707007 Kärra IBK / Floda IBK - IK Zenith 10 - 2 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Nova Floda Sportcenter
2021-09-24 20:00 580707008 IBK Kungälv - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 9 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Kastellegårdshallen
2021-09-24 20:00 580708005 Lindås Rasta IBK - FBC Lerum Utveckling 1 - 6 Jesper Björklund Greter, Robin Boqvist Salming Arena
2021-09-24 20:00 580708006 Lindome IBK - FBC Partille 4 - 7 Hajrudin Begic, Adam Jällfält Almåshallen A
2021-09-28 19:00 580707005 Ale IBF - Fristads GoIF 6 - 11 Robin Boqvist, Pierre Eberhard Berg Ale Kulturrum
2021-11-07 13:15 580708007 Mölndals IBF - IBK Göteborg 6 - 6 Pierre Eberhard Berg, Torbjörn Zahner Aktiviteten A-Hall
2021-09-28 20:00 580708009 Lindås Rasta IBK - FBC Partille 1 - 5 Linda Lindskog, Pontus Ekengränd Salming Arena
2021-09-29 19:45 580707012 IBK Kungälv - IK Zenith 6 - 1 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2021-09-29 20:00 580707011 Kärra IBK / Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 6 Oliver Engström, Adnan Tongur Nova Floda Sportcenter
2021-09-30 19:00 580707009 Ale IBF - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 4 - 3 Robin Cederdahl, Alexander Pavlovic Ale Kulturrum
2021-10-01 20:00 580708010 Lindome IBK - FBC Lerum Utveckling 6 - 7 Robin Cederdahl, Martin Almsberg Almåshallen A
2021-10-01 20:00 580708011 Mölndals IBF - IBK Alingsås 7 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2021-10-01 19:30 580707015 IBK Göteborg - Lindås Rasta IBK 3 - 7 Robin Boqvist, Hajrudin Begic Torpahallen
2021-10-02 12:00 580708014 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - IBK Kungälv 4 - 12 Christian Jensen, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2021-10-02 17:00 580708015 IK Zenith - Ale IBF 5 - 2 Robin Cederdahl, Pelle Hellberg Björlanda Idrottshall
2021-10-03 17:45 580708013 Fristads GoIF - Kärra IBK / Floda IBK 1 - 8 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2021-12-11 13:30 580707016 IBK Alingsås - Lindome IBK 3 - 5 Richard Claesson, Sven Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2021-12-22 19:30 580707013 FBC Lerum Utveckling - Mölndals IBF 6 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2021-10-08 18:15 580707020 IBK Alingsås - Lindås Rasta IBK 3 - 5 Harri Tjäder, David Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2021-10-08 18:45 580708018 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - Kärra IBK / Floda IBK 3 - 11 Robin Cederdahl, Carl Flyning Tuve Sporthall
2021-10-08 19:00 580708020 Pixbo Wallenstam IBF - Ale IBF 14 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Wallenstam Arena A
2021-10-10 19:00 580708017 Fristads GoIF - IBK Kungälv 6 - 5 Carl Larsson, Ola Forsberg Idrottshallen, Viskafors
2021-10-10 19:30 580707018 FBC Partille - Mölndals IBF 4 - 3 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Partillebohallen
2021-10-15 19:30 580707019 IBK Göteborg - Lindome IBK 5 - 4 Oliver Engström, Adnan Tongur Torpahallen
2021-10-20 19:45 580707024 IBK Kungälv - FBC Lerum Utveckling 5 - 9 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Kastellegårdshallen
2021-10-22 19:30 580707023 Kärra IBK / Floda IBK - IBK Alingsås 4 - 6 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Nova Floda Sportcenter
2021-10-24 12:30 580707021 Ale IBF - FBC Partille 5 - 12 Martin Almsberg, Oscar Skogsberg Ale Kulturrum
2021-10-05 20:15 580707027 FBC Lerum Utveckling - FBC Partille 3 - 2 Oscar Skogsberg, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2021-11-05 19:30 580707028 IBK Göteborg - IBK Alingsås 4 - 5 Joakim Jögi, Marcus Orrhult Torpahallen
2021-11-07 19:00 580707026 Kärra IBK / Floda IBK - IBK Kungälv 6 - 7 Alexander Pavlovic, Marcus Orrhult Nova Floda Sportcenter
2021-11-12 20:00 580707030 IBK Kungälv - IBK Göteborg 9 - 5 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2021-11-14 11:30 580707032 IBK Alingsås - Ale IBF 11 - 3 Sven Persson, Alma Ernstsson Stadsskogshallen, Alingsås
2021-11-14 18:10 580707031 FBC Partille - Kärra IBK / Floda IBK 4 - 8 Jesper Björklund Greter, Felix Bark Peterson Partillebohallen
2021-11-17 20:00 580707036 FBC Lerum Utveckling - IBK Alingsås 8 - 3 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Rydsbergshallen
2021-11-18 19:00 580707033 Ale IBF - IBK Kungälv 0 - 20 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Ale Kulturrum
2021-12-10 19:30 580707035 IBK Göteborg - FBC Partille 4 - 8 Adnan Tongur, Oscar Skogsberg Torpahallen
2021-11-19 20:15 580707038 FBC Lerum Utveckling - Kärra IBK / Floda IBK 3 - 4 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2021-11-21 11:30 580707037 Ale IBF - IBK Göteborg 4 - 5 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Ale Kulturrum
2021-11-21 14:00 580707039 IBK Alingsås - FBC Partille 6 - 4 Henrik Carlsson, Richard Claesson Stadsskogshallen, Alingsås
2021-12-03 19:30 580707042 IBK Göteborg - FBC Lerum Utveckling 3 - 12 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Torpahallen
2021-12-11 15:30 580707044 FBC Partille - IBK Kungälv 6 - 2 Wessam Abdellrazek, Martin Almsberg Qvisthallen
2022-01-28 19:30 580707041 Kärra IBK / Floda IBK - Ale IBF 15 - 2 Goran Kuduzovic, Pierre Eberhard Berg Nova Floda Sportcenter
2021-12-17 20:00 580707048 IBK Kungälv - IBK Alingsås 9 - 7 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Kastellegårdshallen
2021-12-19 12:30 580707045 Ale IBF - FBC Lerum Utveckling 4 - 13 Christer Carlberg, Mats Sällberg Ale Kulturrum
2021-12-22 19:30 580707047 Kärra IBK / Floda IBK - IBK Göteborg 7 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Nova Floda Sportcenter
2022-01-14 18:30 580707052 IBK Alingsås - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 8 Christoffer Danielsson, Martin Johansson Stadsskogshallen, Alingsås
2022-01-14 18:45 580707050 FBC Partille - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 13 - 3 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Qvisthallen
2022-01-14 19:30 580707051 IBK Göteborg - IK Zenith 2 - 4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Torpahallen
2022-01-14 20:00 580708050 Lindome IBK - IBK Kungälv 3 - 5 Martin Almsberg, Oscar Skogsberg Almåshallen A
2022-01-16 16:00 580707049 FBC Lerum Utveckling - Fristads GoIF 6 - 3 Martin Almsberg, Oscar Skogsberg Rydsbergshallen
2022-01-19 20:15 580708051 Mölndals IBF - Ale IBF 7 - 2 Almir Mehmedagic, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2022-02-02 20:45 580708049 Lindås Rasta IBK - Kärra IBK / Floda IBK 5 - 3 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Salming Arena
2022-02-04 19:30 580707055 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 9 Aldin Hadziselmovic, Goran Kuduzovic Torpahallen
2022-02-04 20:00 580708054 Lindome IBK - Kärra IBK / Floda IBK 1 - 9 Hajrudin Begic, Robin Boqvist Almåshallen A
2022-02-04 20:15 580707053 FBC Lerum Utveckling - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 16 - 1 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Rydsbergshallen
2022-02-07 20:45 580708053 Lindås Rasta IBK - IBK Kungälv 3 - 8 Carl Flyning, Joakim Jögi Salming Arena
2022-02-09 20:00 580707054 FBC Partille - Fristads GoIF 4 - 1 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Partillebohallen
2022-03-15 19:30 580707056 IBK Alingsås - IK Zenith 6 - 1 Dan Pettersson, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2022-01-23 14:00 580707059 Kärra IBK / Floda IBK - Mölndals IBF 9 - 2 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Nova Floda Sportcenter
2022-01-26 19:45 580708059 IK Zenith - FBC Lerum Utveckling 3 - 9 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Björlanda Idrottshall
2022-02-01 20:45 580708057 Fristads GoIF - IBK Göteborg 7 - 4 Harri Tjäder, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad
2022-02-05 16:30 580708060 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Partille 9 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
2022-03-09 20:00 580708058 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - IBK Alingsås 1 - 11 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Lundbystrand 1
2022-03-17 19:00 580707057 Ale IBF - Lindås Rasta IBK 1 - 11 Wessam Abdellrazek, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2022-01-28 19:00 580708062 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - IBK Göteborg 4 - 5 Emma Lindell, Robin Boqvist Tuve Sporthall
2022-01-28 19:00 580708064 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum Utveckling 6 - 2 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Wallenstam Arena A
2022-01-28 20:00 580707064 IBK Kungälv - Mölndals IBF 14 - 5 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Kastellegårdshallen
2022-01-29 14:00 580708063 IK Zenith - FBC Partille 2 - 8 Jesper Stolt-Hermansson, Jesper Björklund Greter Björlanda Idrottshall
2022-01-30 12:30 580707061 Ale IBF - Lindome IBK 6 - 4 Mats Sällberg, Christian Jensen Ale Kulturrum
2022-03-18 19:30 580708061 Fristads GoIF - IBK Alingsås 2 - 6 Carl Larsson, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2022-02-08 20:00 580707065 FBC Partille - Ale IBF 11 - 4 Martin Almsberg, Oscar Skogsberg Qvisthallen
2022-02-11 18:30 580707067 IBK Alingsås - Kärra IBK / Floda IBK 9 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås
2022-02-11 20:15 580707068 FBC Lerum Utveckling - IBK Kungälv 9 - 4 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Rydsbergshallen
2022-02-20 14:00 580707072 IBK Alingsås - IBK Göteborg 8 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2022-02-22 20:15 580707071 FBC Partille - FBC Lerum Utveckling 4 - 6 Oscar Skogsberg, Alexander Pavlovic Qvisthallen
2022-02-23 20:00 580707070 IBK Kungälv - Kärra IBK / Floda IBK 9 - 4 Carl Flyning, Alexander Pavlovic Kastellegårdshallen
2022-02-25 19:30 580707075 Kärra IBK / Floda IBK - FBC Partille 7 - 5 Robin Boqvist, Hajrudin Begic Nova Floda Sportcenter
2022-03-18 19:30 580707074 IBK Göteborg - IBK Kungälv 3 - 7 Marcus Orrhult, Martin Almsberg Torpahallen
2022-03-21 20:15 580707076 Ale IBF - IBK Alingsås 5 - 22 Hajrudin Begic, Oscar Skogsberg Kronan Älvängen
2022-03-02 20:00 580707077 IBK Kungälv - Ale IBF 8 - 2 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Kastellegårdshallen
2022-03-02 20:00 580707079 FBC Partille - IBK Göteborg 7 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Partillebohallen
2022-03-23 18:00 580707080 IBK Alingsås - FBC Lerum Utveckling 0 - 9 Henrik Carlsson, Harri Tjäder Stadsskogshallen, Alingsås
2022-03-04 19:30 580707081 IBK Göteborg - Ale IBF 11 - 2 Torbjörn Zahner, Pierre Eberhard Berg Torpahallen
2022-03-04 19:30 580707082 Kärra IBK / Floda IBK - FBC Lerum Utveckling 2 - 14 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Nova Floda Sportcenter
2022-03-06 19:30 580707083 FBC Partille - IBK Alingsås 4 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Qvisthallen
2022-03-11 20:00 580707088 IBK Kungälv - FBC Partille 6 - 8 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Kastellegårdshallen
2022-03-11 20:15 580707086 FBC Lerum Utveckling - IBK Göteborg 11 - 8 Gabriel Adolfsson, Jesper Björklund Greter Rydsbergshallen
2022-03-12 17:00 580707085 Ale IBF - Kärra IBK / Floda IBK 4 - 7 Pierre Eberhard Berg, Håkan Krafft Ale Kulturrum
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum Utveckling 19 17 0 2 160-64 96 51
2. IBK Kungälv 19 12 1 6 149-97 52 37
3. FBC Partille 19 12 1 6 119-80 39 37
4. Kärra IBK / Floda IBK 19 12 0 7 134-96 38 36
5. IBK Alingsås 19 11 1 7 122-91 31 34
6. IBK Göteborg 19 5 1 13 89-126 -37 16
7. Ale IBF 19 2 0 17 61-201 -140 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H2 HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-19 11:30 580708001 Fristads GoIF - Lindås Rasta IBK 3 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2021-09-19 14:00 580708002 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - Lindome IBK 2 - 10 Adnan Tongur, Alexander Pavlovic Tuve Sporthall
2021-09-19 14:00 580708003 IK Zenith - Mölndals IBF 4 - 4 Linda Lindskog, Sandra Lindskog Björlanda Idrottshall
2021-09-24 19:30 580707007 Kärra IBK / Floda IBK - IK Zenith 10 - 2 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Nova Floda Sportcenter
2021-09-24 20:00 580707008 IBK Kungälv - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 9 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Kastellegårdshallen
2021-09-24 20:00 580708005 Lindås Rasta IBK - FBC Lerum Utveckling 1 - 6 Jesper Björklund Greter, Robin Boqvist Salming Arena
2021-09-24 20:00 580708006 Lindome IBK - FBC Partille 4 - 7 Hajrudin Begic, Adam Jällfält Almåshallen A
2021-09-28 19:00 580707005 Ale IBF - Fristads GoIF 6 - 11 Robin Boqvist, Pierre Eberhard Berg Ale Kulturrum
2021-11-07 13:15 580708007 Mölndals IBF - IBK Göteborg 6 - 6 Pierre Eberhard Berg, Torbjörn Zahner Aktiviteten A-Hall
2021-09-28 20:00 580708009 Lindås Rasta IBK - FBC Partille 1 - 5 Linda Lindskog, Pontus Ekengränd Salming Arena
2021-09-29 19:45 580707012 IBK Kungälv - IK Zenith 6 - 1 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2021-09-29 20:00 580707011 Kärra IBK / Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 6 Oliver Engström, Adnan Tongur Nova Floda Sportcenter
2021-09-30 19:00 580707009 Ale IBF - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 4 - 3 Robin Cederdahl, Alexander Pavlovic Ale Kulturrum
2021-10-01 20:00 580708010 Lindome IBK - FBC Lerum Utveckling 6 - 7 Robin Cederdahl, Martin Almsberg Almåshallen A
2021-10-01 20:00 580708011 Mölndals IBF - IBK Alingsås 7 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2021-10-01 19:30 580707015 IBK Göteborg - Lindås Rasta IBK 3 - 7 Robin Boqvist, Hajrudin Begic Torpahallen
2021-10-02 12:00 580708014 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - IBK Kungälv 4 - 12 Christian Jensen, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2021-10-02 17:00 580708015 IK Zenith - Ale IBF 5 - 2 Robin Cederdahl, Pelle Hellberg Björlanda Idrottshall
2021-10-03 17:45 580708013 Fristads GoIF - Kärra IBK / Floda IBK 1 - 8 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2021-12-11 13:30 580707016 IBK Alingsås - Lindome IBK 3 - 5 Richard Claesson, Sven Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2021-12-22 19:30 580707013 FBC Lerum Utveckling - Mölndals IBF 6 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2021-10-08 18:15 580707020 IBK Alingsås - Lindås Rasta IBK 3 - 5 Harri Tjäder, David Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2021-10-08 18:45 580708018 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - Kärra IBK / Floda IBK 3 - 11 Robin Cederdahl, Carl Flyning Tuve Sporthall
2021-10-08 19:00 580708020 Pixbo Wallenstam IBF - Ale IBF 14 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Wallenstam Arena A
2021-10-10 19:00 580708017 Fristads GoIF - IBK Kungälv 6 - 5 Carl Larsson, Ola Forsberg Idrottshallen, Viskafors
2021-10-10 19:30 580707018 FBC Partille - Mölndals IBF 4 - 3 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Partillebohallen
2021-10-15 19:30 580707019 IBK Göteborg - Lindome IBK 5 - 4 Oliver Engström, Adnan Tongur Torpahallen
2021-10-22 20:00 580708021 Lindås Rasta IBK - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 14 - 0 Adam Jällfält, Thomas Johansson Salming Arena
2021-10-22 20:00 580708022 Lindome IBK - IK Zenith 3 - 1 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Almåshallen A
2021-10-22 20:00 580708023 Mölndals IBF - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 14 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Aktiviteten A-Hall
2021-11-05 19:30 580708025 Lindås Rasta IBK - Lindome IBK 6 - 3 Aldin Hadziselmovic, Adnan Mehmedagic Salming Arena
2021-11-06 17:00 580708028 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 14 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Björlanda Idrottshall
2021-11-07 17:45 580708027 Fristads GoIF - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 6 - 1 Harri Tjäder, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2021-11-12 20:00 580708029 Lindome IBK - Fristads GoIF 6 - 5 Aldin Hadziselmovic, Almir Mehmedagic Almåshallen A
2021-11-14 17:30 580708032 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås Rasta IBK 5 - 3 Goran Kuduzovic, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
2021-11-14 19:30 580708031 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - Mölndals IBF 4 - 7 Amir Huseinovic, Adam Jällfält Tuve Sporthall
2021-11-16 19:45 580708036 Fristads GoIF - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 10 Pedram Koublani, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad
2021-11-17 20:00 580708034 Mölndals IBF - Lindome IBK 3 - 2 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Aktiviteten A-Hall
2021-11-17 20:20 580708035 IK Zenith - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 11 - 0 Alexander Pavlovic, Christian Jensen Björlanda Idrottshall
2021-11-19 19:30 580708037 Lindås Rasta IBK - IK Zenith 9 - 2 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Salming Arena
2021-11-20 13:15 580708039 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 21 - 3 Albert Enlund, Petter Enlund Wallenstam Arena A
2021-11-21 17:45 580708038 Fristads GoIF - Mölndals IBF 5 - 0 Pedram Koublani, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad
2021-12-03 20:00 580708043 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 4 Roger Zahnér, Aldin Hadziselmovic Almåshallen A
2021-12-11 14:00 580708042 IK Zenith - Fristads GoIF 3 - 7 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Björlanda Idrottshall
2021-12-11 17:00 580708041 Mölndals IBF - Lindås Rasta IBK 3 - 7 Marcus Orrhult, Pontus Ekengränd Aktiviteten A-Hall
2021-12-15 20:15 580708045 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - Lindås Rasta IBK 2 - 1 Aldin Hadziselmovic, Joakim Jögi Lundbystrand 1
2021-12-17 19:00 580708046 IK Zenith - Lindome IBK 6 - 4 Goran Kuduzovic, Wessam Abdellrazek Björlanda Idrottshall
2021-12-19 11:30 580708047 Pixbo Wallenstam IBF - Mölndals IBF 14 - 0 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Wallenstam Arena A
2022-01-14 18:30 580707052 IBK Alingsås - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 8 Christoffer Danielsson, Martin Johansson Stadsskogshallen, Alingsås
2022-01-14 18:45 580707050 FBC Partille - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 13 - 3 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Qvisthallen
2022-01-14 19:30 580707051 IBK Göteborg - IK Zenith 2 - 4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Torpahallen
2022-01-14 20:00 580708050 Lindome IBK - IBK Kungälv 3 - 5 Martin Almsberg, Oscar Skogsberg Almåshallen A
2022-01-16 16:00 580707049 FBC Lerum Utveckling - Fristads GoIF 6 - 3 Martin Almsberg, Oscar Skogsberg Rydsbergshallen
2022-01-19 20:15 580708051 Mölndals IBF - Ale IBF 7 - 2 Almir Mehmedagic, Aldin Hadziselmovic Aktiviteten A-Hall
2022-02-02 20:45 580708049 Lindås Rasta IBK - Kärra IBK / Floda IBK 5 - 3 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Salming Arena
2022-02-04 19:30 580707055 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 9 Aldin Hadziselmovic, Goran Kuduzovic Torpahallen
2022-02-04 20:00 580708054 Lindome IBK - Kärra IBK / Floda IBK 1 - 9 Hajrudin Begic, Robin Boqvist Almåshallen A
2022-02-04 20:15 580707053 FBC Lerum Utveckling - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 16 - 1 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Rydsbergshallen
2022-02-07 20:45 580708053 Lindås Rasta IBK - IBK Kungälv 3 - 8 Carl Flyning, Joakim Jögi Salming Arena
2022-02-09 20:00 580707054 FBC Partille - Fristads GoIF 4 - 1 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Partillebohallen
2022-03-15 19:30 580707056 IBK Alingsås - IK Zenith 6 - 1 Dan Pettersson, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2022-01-23 14:00 580707059 Kärra IBK / Floda IBK - Mölndals IBF 9 - 2 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Nova Floda Sportcenter
2022-01-26 19:45 580708059 IK Zenith - FBC Lerum Utveckling 3 - 9 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Björlanda Idrottshall
2022-02-01 20:45 580708057 Fristads GoIF - IBK Göteborg 7 - 4 Harri Tjäder, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad
2022-02-05 16:30 580708060 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Partille 9 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
2022-03-09 20:00 580708058 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - IBK Alingsås 1 - 11 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Lundbystrand 1
2022-03-17 19:00 580707057 Ale IBF - Lindås Rasta IBK 1 - 11 Wessam Abdellrazek, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2022-01-28 19:00 580708062 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - IBK Göteborg 4 - 5 Emma Lindell, Robin Boqvist Tuve Sporthall
2022-01-28 19:00 580708064 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum Utveckling 6 - 2 Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Wallenstam Arena A
2022-01-28 20:00 580707064 IBK Kungälv - Mölndals IBF 14 - 5 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Kastellegårdshallen
2022-01-29 14:00 580708063 IK Zenith - FBC Partille 2 - 8 Jesper Stolt-Hermansson, Jesper Björklund Greter Björlanda Idrottshall
2022-01-30 12:30 580707061 Ale IBF - Lindome IBK 6 - 4 Mats Sällberg, Christian Jensen Ale Kulturrum
2022-03-18 19:30 580708061 Fristads GoIF - IBK Alingsås 2 - 6 Carl Larsson, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2022-02-11 19:30 580708065 Lindås Rasta IBK - Fristads GoIF 7 - 6 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Salming Arena
2022-02-11 20:00 580708066 Lindome IBK - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 5 - 1 Martin Almsberg, Linda Lindskog Almåshallen A
2022-02-11 20:00 580708067 Mölndals IBF - IK Zenith 4 - 3 Joakim Jögi, Marcus Orrhult Aktiviteten A-Hall
2022-02-08 19:45 580708072 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith 12 - 5 Adam Jällfält, Pierre Eberhard Berg Wallenstam Arena A
2022-02-20 19:30 580708071 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - Fristads GoIF 3 - 16 Jesper Björklund Greter, Marcus Orrhult Tuve Sporthall
2022-03-27 20:00 580708069 Lindome IBK - Lindås Rasta IBK 3 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Almåshallen A
2022-02-26 17:00 580708075 Mölndals IBF - IBF Backadalen/IBF Älvstranden 4 - 1 Joakim Jögi, Marcus Orrhult Aktiviteten A-Hall
2022-02-27 17:00 580708073 Fristads GoIF - Lindome IBK 8 - 2 Dan Pettersson, Richard Claesson Fristadhallen, Fristad
2022-02-27 18:00 580708076 Lindås Rasta IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 5 Adnan Tongur, Felix Bark Peterson Salming Arena
2022-03-02 20:30 580708079 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - IK Zenith 0 - 5 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Lundbystrand 1
2022-03-03 18:30 580708080 Pixbo Wallenstam IBF - Fristads GoIF 8 - 4 Joakim Jögi, Pontus Ekengränd Wallenstam Arena A
2022-03-16 19:00 580708078 Lindome IBK - Mölndals IBF 2 - 5 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Almåshallen A
2022-03-04 19:00 580708083 IBF Backadalen/IBF Älvstranden - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 16 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Tuve Sporthall
2022-03-04 20:00 580708082 Mölndals IBF - Fristads GoIF 5 - 8 Joakim Jögi, Gabriel Adolfsson Aktiviteten A-Hall
2022-03-06 17:00 580708081 IK Zenith - Lindås Rasta IBK 2 - 3 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Björlanda Idrottshall
2022-03-11 19:30 580708085 Lindås Rasta IBK - Mölndals IBF 7 - 7 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Salming Arena
2022-03-12 16:00 580708086 Fristads GoIF - IK Zenith 8 - 4 Dan Pettersson, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2022-03-14 20:00 580708087 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 22 - 0 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Wallenstam Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 19 16 2 1 206-64 142 50
2. Lindås Rasta IBK 19 12 2 5 105-70 35 38
3. Fristads GoIF 19 10 0 9 111-93 18 30
4. Mölndals IBF 19 7 3 9 77-116 -39 24
5. IK Zenith 19 5 1 13 66-111 -45 16
6. Lindome IBK 19 5 0 14 70-110 -40 15
7. IBF Backadalen/ IBF Älvstranden 19 1 0 18 38-188 -150 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan I HJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-19 12:30 580709002 Warberg IBF - FC Helsingborg 5 - 5 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-09-19 16:00 580709003 Varla IBK - Höllvikens IBF 1 - 9 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Lindälvshallen
2021-11-26 20:00 580709004 IBK Lund/Elit - Träslövsläge IF 4 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Lerbäckshallen A
2021-09-24 19:00 580709008 Träslövsläge IF - Varla IBK 4 - 3 Henrik Andersson, Mikael Lindgren Ankarhallen
2021-09-25 13:00 580709009 Höllvikens IBF - Warberg IBF 5 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Halörhallen
2021-09-26 10:30 580709006 Munka-Ljungby IBK - IBK Genarp 1 - 5 Erik Höst, Petter Lundgren Munkahallen
2021-09-29 19:00 580709011 Munka-Ljungby IBK - FC Helsingborg 5 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Munkahallen
2021-09-30 20:00 580709013 Warberg IBF - Träslövsläge IF 2 - 3 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-09-30 20:00 580709015 IBK Genarp - IBK Lund/Elit 7 - 0 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Genarps Idrottshall
2021-10-02 15:00 580709016 Warberg IBF - Munka-Ljungby IBK 6 - 5 Eino Kozan, Mikael Lindgren Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-11-05 20:00 580709019 IBK Genarp - Höllvikens IBF 7 - 3 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2021-11-17 20:00 580709018 IBK Lund/Elit - FC Helsingborg 6 - 5 Kevin Prahl, Ahmad Homsi Lerbäckshallen A
2021-10-09 12:30 580709024 FC Helsingborg - Varla IBK 4 - 2 Tony Olsson, Erik Götborg Helsingborg Arena C
2021-10-09 15:30 580709022 Träslövsläge IF - IBK Genarp 3 - 3 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Ankarhallen
2021-10-12 20:00 580709023 Höllvikens IBF - IBK Lund/Elit 3 - 3 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Halörhallen
2021-10-23 14:00 580709030 Träslövsläge IF - Höllvikens IBF 2 - 8 Henrik Andersson, Mikael Lindgren Brearedshallen
2021-10-24 16:10 580709027 IBK Lund/Elit - Warberg IBF 1 - 7 Niklas Jeppsson, Leon Fuchs Lerbäckshallen A
2021-12-05 12:45 580709026 Varla IBK - Munka-Ljungby IBK 0 - 7 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Lindälvshallen
2021-11-06 12:30 580709035 Munka-Ljungby IBK - Träslövsläge IF 9 - 6 Pierre Bergsten, Erik Götborg Munkahallen
2021-11-07 11:00 580709034 FC Helsingborg - IBK Genarp 2 - 6 Petter Niklasson, Jonas Karlsson Idrottens Hus A
2021-11-07 12:00 580709032 Warberg IBF - Varla IBK 4 - 4 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-11-10 20:00 580709036 IBK Lund/Elit - Munka-Ljungby IBK 7 - 3 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Lerbäckshallen A
2021-11-14 16:00 580709037 IBK Genarp - Varla IBK 8 - 0 Leon Fuchs, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2021-11-23 20:00 580709040 Höllvikens IBF - FC Helsingborg 3 - 4 Leon Fuchs, Mats Ekblad-Thun Halörhallen
2021-11-20 15:00 580709045 Munka-Ljungby IBK - Höllvikens IBF 6 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2021-11-20 16:00 580709042 Warberg IBF - IBK Genarp 4 - 6 Stefan Olsson, Mikael Lindgren Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-11-21 16:00 580709044 FC Helsingborg - Träslövsläge IF 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2022-01-16 12:45 580709043 Varla IBK - IBK Lund/Elit 4 - 3 Peter Bergstrand, Tobias Sandblom Lindälvshallen
2021-11-28 16:15 580709049 FC Helsingborg - Warberg IBF 3 - 7 Erik Höst, Petter Lundgren Västergårdshallen
2022-03-06 18:00 580709048 Höllvikens IBF - Varla IBK 14 - 5 Petter Niklasson, Shaban Sadiku Herrestorpshallen
2022-03-07 20:15 580709047 Träslövsläge IF - IBK Lund/Elit 7 - 2 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Ankarhallen
2021-12-18 14:00 580709055 IBK Genarp - Munka-Ljungby IBK 4 - 6 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2021-12-18 16:00 580709053 Varla IBK - Träslövsläge IF 3 - 3 Tobias Sandblom, Mats Lian Lindälvshallen
2021-12-19 13:30 580709052 Warberg IBF - Höllvikens IBF 3 - 9 Stefan Olsson, Carl Otterström Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2022-01-11 20:00 580709060 FC Helsingborg - Munka-Ljungby IBK 3 - 4 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Helsingborg Arena B
2022-01-14 19:30 580709056 IBK Lund/Elit - IBK Genarp 1 - 6 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Lerbäckshallen A
2022-03-02 20:00 580709058 Träslövsläge IF - Warberg IBF 1 - 7 Henrik Andersson, Mikael Lindgren Ankarhallen
2022-01-27 20:00 580709063 Höllvikens IBF - IBK Genarp 6 - 4 Niklas Jeppsson, Erik Höst Halörhallen
2022-02-02 20:00 580709065 Munka-Ljungby IBK - Warberg IBF 4 - 4 Pierre Bergsten, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2022-02-09 20:00 580709064 FC Helsingborg - IBK Lund/Elit 5 - 1 Måns Gilén, Ali Tourabi Helsingborg Arena B
2022-01-23 15:00 580709067 Varla IBK - FC Helsingborg 0 - 4 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Lindälvshallen
2022-01-29 16:00 580709069 IBK Genarp - Träslövsläge IF 7 - 5 Erik Höst, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2022-02-07 20:30 580709068 IBK Lund/Elit - Höllvikens IBF 4 - 8 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Halörhallen
2022-01-30 17:00 580709073 Höllvikens IBF - Träslövsläge IF 5 - 4 Niklas Jeppsson, Petter Niklasson Herrestorpshallen
2022-02-22 20:00 580709075 Munka-Ljungby IBK - Varla IBK 5 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2022-03-10 20:00 580709072 Warberg IBF - IBK Lund/Elit 11 - 2 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2022-02-11 20:00 580709078 IBK Genarp - FC Helsingborg 6 - 4 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Genarps Idrottshall
2022-02-11 20:15 580709076 Varla IBK - Warberg IBF 3 - 3 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Lindälvshallen
2022-02-12 14:00 580709080 Träslövsläge IF - Munka-Ljungby IBK 3 - 3 Marcus Gustafsson, Jonas Söderberg Ankarhallen
2022-02-16 20:00 580709084 FC Helsingborg - Höllvikens IBF 7 - 5 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Helsingborg Arena B
2022-02-17 19:00 580709085 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund/Elit 1 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2022-02-20 15:00 580709083 Varla IBK - IBK Genarp 1 - 15 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Lindälvshallen
2022-01-16 16:00 580709089 Träslövsläge IF - FC Helsingborg 0 - 3 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Ankarhallen
2022-02-04 20:00 580709087 IBK Genarp - Warberg IBF 5 - 6 Petter Niklasson, Mats Ekblad-Thun Genarps Idrottshall
2022-02-04 20:15 580709086 IBK Lund/Elit - Varla IBK 8 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Vipeholmshallen
2022-02-26 11:00 580709090 Höllvikens IBF - Munka-Ljungby IBK 7 - 5 Petter Niklasson, Jens Staaf Halörhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Genarp 14 10 1 3 89-42 47 31
2. Höllvikens IBF 14 9 2 3 91-58 33 29
3. FC Helsingborg 14 7 2 5 58-53 5 23
4. Warberg IBF 14 6 4 4 72-56 16 22
5. Munka-Ljungby IBK 14 5 4 5 64-62 2 19
6. IBK Lund/ Elit 14 4 2 8 46-75 -29 14
7. Träslövsläge IF 14 3 4 7 48-63 -15 13
8. Varla IBK 14 1 3 10 32-91 -59 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis