Mellringehallen - Örebro

Adress
Återbruksvägen, 70353 Örebro
Underlag
Gummi 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2021-08-10 19:00 Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF 129000010 Örebro SK IBK - Lillån IBK Allsvenskan
2021-08-16 19:00 Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF 129000018 Örebro SK IBK - IBF Örebro Allsv
2021-08-30 20:00 Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF 129000022 Örebro SK IBK - WSK Lindesberg H2
September
2021-09-06 18:30 Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF 129000025 IBF Örebro Utv HJ17 - Lillån IBK HJ
2021-09-19 18:30 Träningsmatcher Herr/Pojk ÖLIBF 129000034 Örebro SK Ungdomsklubb P07 - Hovsta IF PK4 (P0708)
Oktober
2021-10-16   Uppskj. HJ17 Region 218010025 IBF Örebro Utv HJ17 - GS 86 AIF
2021-10-17 15:30 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122008 Örebro SK IBK D2 - IK Råby Västerås D2
2021-10-22 20:00 Juniorallsvenskan C HJ18 580702029 Örebro SK Ungdomsklubb - Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF
2021-10-23 10:30 P16 Region Poolspel C 183172001 Örebro SK Ung - Skälby IBK
2021-10-23 11:45 P16 Region Poolspel C 183172002 Säffle SK/Åmåls IBK - Karlstad IBF Ungdom
2021-10-23 13:15 P16 Region Poolspel C 183172003 Örebro SK Ung - Säffle SK/Åmåls IBK
2021-10-23 14:30 P16 Region Poolspel C 183172004 Skälby IBK - Karlstad IBF Ungdom
2021-10-23 16:00 P16 Region Poolspel C 183172005 Säffle SK/Åmåls IBK - Skälby IBK
2021-10-23 17:15 P16 Region Poolspel C 183172006 Karlstad IBF Ungdom - Örebro SK Ung
2021-10-24 10:00 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122015 IBF Örebro Ung D2 - Örebro SK IBK D2
2021-10-24 12:30 HerrJunior (01-04) 218011004 Lillån IBK/Lillån IBK Utv HJ - Askersunds IBK HJ
2021-10-30 12:30 HJ17 Region 218010037 IBF Örebro Utv HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling
2021-10-30 17:30 Pantamera FK2 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124018018 IBF Örebro Utv 08-09 FK2 - Per-Ols IBF 08/09 FK2
2021-10-31 10:00 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122017 Örebro SK IBK D2 - IFK Arboga IBK D2
2021-10-31 12:30 HJ17 Region 218010041 Örebro SK Ung HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF
2021-10-31 15:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033036 Örebro SK IBK - IBK Runsten
November
2021-11-05 20:00 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122021 Örebro SK IBK D2 - Lillån IBK Ung D2
2021-11-06 15:00 Herr 3 ÖLIBF 121050018 Örebro SK Ung H3 - IBK Öster Örebro H3
2021-11-07 12:30 HJ17 Region 218010047 Örebro SK Ung HJ17 - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17
2021-11-07 15:30 Juniorallsvenskan C HJ18 580702035 Lillån IBK/Ungdom - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom
2021-11-12 20:00 Juniorallsvenskan C HJ18 580702038 Örebro SK Ungdomsklubb - Karlskoga IBF
2021-11-14 15:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033051 Örebro SK IBK - IBF Borlänge
2021-11-20 11:30 Pantamera PK4 Lätt RÖD (08-09) ÖLIBF/VIBF 124011025 IBF Örebro Utv PK4 Lätt P08/09 - IBK Köping PK4 Lätt
2021-11-20 13:30 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122035 IBF Örebro Ung D2 - Skiljebo SK D2
2021-11-20 16:00 Herr 3 ÖLIBF 121050027 Örebro SK Ung H3 - Lillån IBK Ung H3
2021-11-21 10:00 HJ17 Region 218010058 Örebro SK Ung HJ17 - Lillån IBK HJ17 Vit
2021-11-21 15:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033057 Örebro SK IBK - Surahammars IBF
2021-11-28 10:00 USM Pojkar 16 Grupp 12 580373001 Örebro SK Ungdomsklubb - Bergs Innebandyklubb (IK)
2021-11-28 11:10 USM Pojkar 16 Grupp 12 580373002 Linköping IBK Ungdom - Ledberg IBF
2021-11-28 13:10 USM Pojkar 16 Grupp 12 580373003 Bergs Innebandyklubb (IK) - Ledberg IBF
2021-11-28 14:20 USM Pojkar 16 Grupp 12 580373004 Örebro SK Ungdomsklubb - Linköping IBK Ungdom
2021-11-28 16:20 USM Pojkar 16 Grupp 12 580373005 Linköping IBK Ungdom - Bergs Innebandyklubb (IK)
2021-11-28 17:30 USM Pojkar 16 Grupp 12 580373006 Ledberg IBF - Örebro SK Ungdomsklubb
December
2021-12-03 20:00 HJ17 Region 218010061 IBF Örebro Utv HJ17 - Lillån IBK HJ17 Grön
2021-12-04 13:30 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122045 IBF Örebro Ung D2 - IK Råby Västerås D2
2021-12-04 16:00 Pantamera FK1 RÖD (06-07) VIBF/ÖLIBF 212010027 Lillån IBK 05-07 FK1 - IBK Hallsta 06-07 FK1
2021-12-05 13:00 Herr 3 ÖLIBF 121050036 Örebro SK Ung H3 - Askersunds IBK H3
2021-12-05 15:30 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122042 Örebro SK IBK D2 - Skiljebo SK D2
2021-12-11 15:30 Juniorallsvenskan C HJ18 580702046 Örebro SK Ungdomsklubb - Skoghalls IBK Utveckling
2021-12-12 15:30 Herr 3 ÖLIBF 121050042 Lillån IBK Ung H3 - Gropens IF H3
2021-12-18 17:30 HJ17 Region 218010073 IBF Örebro Utv HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit
2021-12-19 13:00 HJ17 Region 218010078 Lillån IBK HJ17 Grön - Örebro SK Ung HJ17
2021-12-19 15:30 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122048 Örebro SK IBK D2 - Nora IBK D2
Januari
2022-01-09 15:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033075 Örebro SK IBK - Sandvikens AIK
2022-01-11 18:45 Juniorallsvenskan C HJ18 580702057 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Utveckling/IBK Köping
2022-01-12 20:00 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122051 IBF Örebro Ung D2 - IFK Arboga IBK D2
2022-01-14 20:00 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122060 Lillån IBK Ung D2 - IFK Arboga IBK D2
2022-01-15 12:00 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122059 Örebro SK IBK D2 - IBF Örebro Ung D2
2022-01-15 17:30 HJ17 Region 218010079 Örebro SK Ung HJ17 - IBF Örebro Utv HJ17
2022-01-16 11:00 Juniorallsvenskan E DJ18 580735052 Lillån IBK Ungdom/IBK - Skoghalls IBK Utveckling/IBK
2022-01-16 13:30 Pantamera PK10 GRÖN 2014 ÖLIBF 128887019 IBF Örebro Utv PK10 Röd - Örebro SK Ung PK10 P14 Vit
2022-01-16 13:30 Pantamera PK10 GRÖN 2014 ÖLIBF 128887020 IBF Örebro Utv PK10 Svart - Lillån IBK PK10
2022-01-16 14:30 Pantamera FK2 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124018070 IBF Örebro Utv 08-09 FK2 - Västerås IBS Ung 07-08 FK2
2022-01-21 20:00 Juniorallsvenskan C HJ18 580702070 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK/Ungdom
2022-01-22 10:00 Pantamera PK2 RÖD Svår (06-07) ÖLIBF/VIBF 123019055 Lillån IBK PK2 Svår - Tillberga IK Ung PK2 Svår
2022-01-22 17:30 Herr 3 ÖLIBF 121050054 Örebro SK Ung H3 - Ekeby IF H3
2022-01-23 10:00 Damer Utv Junior 214045030 Lillån IBK/Lillån IBK Ung Jun - IBK Köping/IBK Hallsta DJ
2022-01-23 12:00 Herr 3 ÖLIBF 121050052 Lillån IBK Ung H3 - Lillån IBS H3
2022-01-23 15:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033086 Örebro SK IBK - IBF Falun Utveckling
2022-01-29 12:30 HJ17 Region 218010093 Örebro SK Ung HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling
2022-01-29 15:00 Herr 3 ÖLIBF 121050056 Örebro SK Ung H3 - Gropens IF H3
2022-01-30 15:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033096 Örebro SK IBK - KAIS Mora IF
Februari
2022-02-04 20:00 Herr 2 VIBF/ÖLIBF 211000094 IBF Örebro Ung H2 - Tillberga IK Roosters
2022-02-06 11:00 Pantamera PK1 RÖD (05-06) VIBF/ÖLIBF 211012062 Lillån IBK PK1 - Kumla IBK PK1
2022-02-12 15:30 HJ17 Region 218010101 Örebro SK Ung HJ17 - Skattkärrs IK HJ17
2022-02-12 18:00 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122074 Örebro SK IBK D2 - Surahammars IBF D2
2022-02-13 10:30 HJ17 Region 218010099 IBF Örebro Utv HJ17 - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17
2022-02-13 13:00 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122071 IBF Örebro Ung D2 - Skogsgymnastikens IBS D2
2022-02-17 19:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033105 Örebro SK IBK - Kumla IBK
2022-02-19 14:30 Pantamera FK2 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF 124018098 IBF Örebro Utv 08-09 FK2 - IBK Hallsta F08 FK2
2022-02-19 17:30 HerrJunior (01-04) 218011034 Lillån IBK/Lillån IBK Utv HJ - Askersunds IBK HJ
2022-02-20 10:00 Herr 3 ÖLIBF 121050068 Örebro SK Ung H3 - Lillån IBS H3
2022-02-20 12:30 Juniorallsvenskan C HJ18 580702083 IBF Örebro Utveckling/IBK Köping - Skoghalls IBK Utveckling
2022-02-20 15:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033110 Örebro SK IBK - Skälby IBK
2022-02-25 20:00 Juniorallsvenskan C HJ18 580702088 Örebro SK Ungdomsklubb - Karlstad IBF Ungdom
2022-02-26 15:00 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122084 Örebro SK IBK D2 - Skogsgymnastikens IBS D2
2022-02-27 13:00 Damer Div 2 Västmanland/Örebro Län 211122081 IBF Örebro Ung D2 - Nora IBK D2
Mars
2022-03-06 13:30 HJ17 Region 218010120 Örebro SK Ung HJ17 - GS 86 AIF
2022-03-06 16:00 Herr 3 ÖLIBF 121050077 Örebro SK Ung H3 - KFUM Örebro Div H3
2022-03-12 16:30 Herrar Div 1 Mellersta 580033127 Örebro SK IBK - IBF Västerås
2022-03-13 16:00 Juniorallsvenskan E DJ18 580735088 IBF Örebro Utveckling - Surahammars IBF
2022-03-20 13:00 HJ17 Region 218010131 Örebro SK Ung HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit
2022-03-20 15:30 Herr 3 ÖLIBF 121050086 Örebro SK Ung H3 - Kopparbergs BK H3
2022-03-26 09:45 P16 Region Poolspel I 183178001 Örebro SK Ung - IBK Sala
2022-03-26 10:00 P16 Region Poolspel I 183178002 Skoghalls IBK Utveckling - Hultsberg IBF
2022-03-26 11:30 P16 Region Poolspel I 183178003 Örebro SK Ung - Skoghalls IBK Utveckling
2022-03-26 12:45 P16 Region Poolspel I 183178004 IBK Sala - Hultsberg IBF
2022-03-26 14:15 P16 Region Poolspel I 183178005 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Sala
2022-03-26 15:30 P16 Region Poolspel I 183178006 Hultsberg IBF - Örebro SK Ung

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis