Juniorallsvenskan DJ18 (2022/23)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-18 14:00 580730003 RIG Umeå IBF - Gullänget-Kroksta IBS 24 - 0 Peter Saari, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Väst
2022-09-25 13:00 580730004 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF 5 - 3 Göran Norberg, Isac Rönkä Skyttis Arena
2022-10-26 19:45 580730001 Umeå Västra IF /IBK - Umeå Västra IBF 2 - 3 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Öst
2022-12-11 12:30 580730002 Örnsköldsvik IBF - Luleå SK/IBK Luleå 4 - 0 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2022-09-28 20:30 580730006 Umeå Västra IBF - IBF Dalen/FC Dalen 2 - 6 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Öst
2022-10-03 19:30 580730009 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF 3 - 8 Christer Nensén, Peter Näslund Skyttis Arena
2022-10-05 19:00 580730008 Sundsvalls IBF - RIG Umeå IBF 0 - 7 Josephine Eriksson, Edvin Lindelöf Baldershallen 4
2022-10-29 15:30 580730010 Luleå SK/IBK Luleå - Umeå Västra IF /IBK 2 - 5 Petter Lindkvist, Sean Limnerius Kronanhallen
2022-10-07 19:30 580730015 IBF Dalen/FC Dalen - Örnsköldsvik IBK 1 - 2 Manuel Garzon, Kevin Neemé Jubileumshallen Teg
2022-10-08 16:00 580730013 Örnsköldsvik IBF - Sundsvalls IBF 3 - 7 Mikael Körning, Peter Näslund Skyttis Arena
2022-10-08 17:00 580730011 Umeå Västra IBF - Luleå SK/IBK Luleå 4 - 3 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sävaråhallen
2022-11-16 19:30 580730012 Umeå Västra IF /IBK - Gullänget-Kroksta IBS 11 - 2 Therese Edin, Tindra Edlund Umeå Energi Arena Öst
2022-10-14 19:30 580730019 IBF Dalen/FC Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 2 Tindra Edlund, Sanna Åslin Midgårdshallen
2022-10-19 20:30 580730017 Umeå Västra IF /IBK - RIG Umeå IBF 1 - 10 Therese Edin, Tindra Edlund Umeå Energi Arena Öst
2022-12-07 19:30 580730016 Örnsköldsvik IBF - Umeå Västra IBF 2 - 3 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2022-12-11 15:00 580730018 Örnsköldsvik IBK - Luleå SK/IBK Luleå 2 - 1 Mikael Körning, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2022-10-21 19:30 580730023 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBK 5 - 5 Peter Näslund, Christer Nensén Skyttis Arena
2022-10-22 12:00 580730021 Umeå Västra IF /IBK - Örnsköldsvik IBF 3 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Midgårdshallen
2022-10-22 14:00 580730022 Sundsvalls IBF - IBF Dalen/FC Dalen 4 - 7 Josephine Eriksson, Edvin Lindelöf Baldershallen 4
2022-10-26 18:00 580730024 Luleå SK/IBK Luleå - RIG Umeå IBF 1 - 2 Lars-Johan Rylander, Sean Limnerius Kronanhallen
2022-11-11 19:00 580730028 IBF Dalen/FC Dalen - Umeå Västra IF /IBK 3 - 1 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Musköten 1
2022-11-12 12:00 580730026 RIG Umeå IBF - Umeå Västra IBF 14 - 1 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2022-11-13 14:00 580730030 Sundsvalls IBF - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 1 Markus Helsing, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2022-12-21 19:30 580730027 Örnsköldsvik IBK - Örnsköldsvik IBF 5 - 2 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2022-11-19 14:00 580730035 Umeå Västra IBF - Sundsvalls IBF 2 - 5 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Öst
2022-11-19 16:00 580730032 Örnsköldsvik IBF - RIG Umeå IBF 1 - 20 Ivan Wahlström, Johan Nyberg Skyttis Arena
2022-11-26 12:00 580730031 Umeå Västra IF /IBK - Örnsköldsvik IBK 4 - 6 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Midgårdshallen
2023-02-18 16:00 580730034 Luleå SK/IBK Luleå - IBF Dalen/FC Dalen 1 - 7 Kristian Rossi, Per-Anders Blind Örnäsets Sp
2022-11-12 14:00 580730040 Gullänget-Kroksta IBS - Luleå SK/IBK Luleå 3 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2022-11-22 20:30 580730037 IBF Dalen/FC Dalen - RIG Umeå IBF 4 - 5 Mats Erelund, Peter Saari Jubileumshallen Teg
2022-11-25 19:30 580730036 Örnsköldsvik IBK - Umeå Västra IBF 4 - 3 Christer Nensén, Peter Näslund Skyttis Arena
2022-11-27 16:00 580730039 Sundsvalls IBF - Umeå Västra IF /IBK 3 - 4 Markus Helsing, Teodor Lundgren Baldershallen 5
2022-12-02 19:30 580730042 Örnsköldsvik IBF - IBF Dalen/FC Dalen 1 - 7 Christer Nensén, Peter Näslund Skyttis Arena
2022-12-03 14:00 580730045 Umeå Västra IBF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 3 Tindra Edlund, Sanna Åslin Midgårdshallen
2022-12-03 16:00 580730043 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 0 Tindra Edlund, Sanna Åslin Midgårdshallen
2022-12-03 18:00 580730044 Luleå SK/IBK Luleå - Sundsvalls IBF 1 - 4 Petter Lindkvist, Anton Backelind Kronanhallen
2022-10-30 16:30 580730049 Luleå SK/IBK Luleå - Örnsköldsvik IBF 6 - 4 Lars-Johan Rylander, Christer Uggla Kronanhallen
2022-12-09 19:30 580730048 Gullänget-Kroksta IBS - RIG Umeå IBF 0 - 9 Thomas Eriksson, Pierre Björklund Skyttis Arena
2022-12-15 20:00 580730047 Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBK 4 - 7 Daniel Lindberg, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-28 19:45 580730050 Umeå Västra IBF - Umeå Västra IF /IBK 3 - 4 Tindra Edlund, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2022-10-09 11:30 580730051 Umeå Västra IF /IBK - Luleå SK/IBK Luleå 9 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2022-12-18 13:00 580730053 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF 6 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Umeå Energi Arena Väst
2022-12-19 19:30 580730052 Örnsköldsvik IBF - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 3 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2022-12-20 20:30 580730055 IBF Dalen/FC Dalen - Umeå Västra IBF 6 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2023-01-14 13:30 580730059 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå Västra IF /IBK 3 - 4 Peter Näslund, Christer Nensén Skyttis Arena
2023-01-18 19:30 580730056 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/FC Dalen 3 - 1 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2023-01-25 19:30 580730058 Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBF 6 - 3 Teodor Lundgren, Pierre Björklund Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-12 13:00 580730060 Luleå SK/IBK Luleå - Umeå Västra IBF 2 - 2 Robin Aidanpää, Per-Anders Blind Kronanhallen
2023-01-21 14:00 580730065 Umeå Västra IBF - Örnsköldsvik IBF 4 - 2 Tindra Edlund, Sanna Åslin Thoren Arena
2023-01-24 19:45 580730061 RIG Umeå IBF - Umeå Västra IF /IBK 13 - 2 Tindra Edlund, Louise Ramebäck Umeå Energi Arena Väst
2023-01-28 15:00 580730064 Luleå SK/IBK Luleå - Örnsköldsvik IBK 4 - 4 Christer Uggla, Johan Kemi Örnäsets Sp
2023-02-15 19:30 580730063 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen/FC Dalen 2 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2022-11-13 13:30 580730067 RIG Umeå IBF - Luleå SK/IBK Luleå 9 - 2 Manuel Garzon, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Öst
2023-01-28 13:30 580730066 Örnsköldsvik IBF - Umeå Västra IF /IBK 2 - 4 Ivan Wahlström, Johan Nyberg Skyttis Arena
2023-01-29 14:00 580730069 IBF Dalen/FC Dalen - Sundsvalls IBF 9 - 4 Tindra Edlund, Sanna Åslin Musköten 1
2023-02-06 19:30 580730068 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 1 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2023-02-07 19:45 580730075 Umeå Västra IBF - RIG Umeå IBF 4 - 0 Tindra Edlund, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2023-02-12 13:00 580730071 Umeå Västra IF /IBK - IBF Dalen/FC Dalen 6 - 5 Louise Ramebäck, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Öst
2023-02-13 19:30 580730072 Örnsköldsvik IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 6 Ivica Matanovic, Christer Nensén Skyttis Arena
2023-02-22 19:30 580730073 Gullänget-Kroksta IBS - Sundsvalls IBF 6 - 7 Mikael Körning, Christer Nensén Skyttis Arena
2022-11-19 13:00 580730078 IBF Dalen/FC Dalen - Luleå SK/IBK Luleå 4 - 3 Tindra Edlund, Matilda Karlsson Jubileumshallen Teg
2023-02-18 13:30 580730077 Örnsköldsvik IBK - Umeå Västra IF /IBK 4 - 2 Isac Rönkä, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2023-02-18 15:30 580730076 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF 9 - 0 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2023-02-18 16:00 580730080 Sundsvalls IBF - Umeå Västra IBF 3 - 3 Markus Helsing, Pierre Björklund Baldershallen 4
2023-02-24 19:00 580730083 RIG Umeå IBF - IBF Dalen/FC Dalen 8 - 1 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Väst
2023-02-25 13:30 580730085 Umeå Västra IBF - Örnsköldsvik IBK 4 - 0 Tindra Edlund, Sanna Åslin Jubileumshallen Teg
2023-02-25 15:00 580730084 Luleå SK/IBK Luleå - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 5 Johan Kemi, Christer Uggla Kronanhallen
2023-02-25 16:00 580730081 Umeå Västra IF /IBK - Sundsvalls IBF 6 - 5 Louise Ramebäck, Sanna Åslin Thoren Arena
2023-03-02 19:30 580730090 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå Västra IBF 5 - 5 Christer Nensén, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2023-03-03 19:30 580730086 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 3 - 7 Markus Helsing, Teodor Lundgren Skyttis Arena
2023-03-03 19:30 580730087 IBF Dalen/FC Dalen - Örnsköldsvik IBF 6 - 2 Simon Blom, Mattias Karlsson Musköten 1
2023-03-04 18:00 580730089 Sundsvalls IBF - Luleå SK/IBK Luleå 0 - 3 Daniel Lindberg, Peter Palander Baldershallen 4
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 16 15 0 1 146-23 123 45
2. Örnsköldsvik IBK 16 11 2 3 61-48 13 35
3. IBF Dalen/ FC Dalen 16 10 1 5 72-49 23 31
4. Umeå Västra IF / IBK 16 9 1 6 68-69 -1 28
5. Umeå Västra IBF 16 7 3 6 50-61 -11 24
6. Sundsvalls IBF 16 6 1 9 65-73 -8 19
7. Luleå SK/ IBK Luleå 16 3 2 11 38-68 -30 11
8. Örnsköldsvik IBF 16 3 1 12 45-92 -47 10
9. Gullänget-Kroksta IBS 16 1 3 12 44-106 -62 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 19:30 580731004 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 2 - 11 Martin Brolin, Magnus Nordahl Testebo Arena
2022-09-23 19:30 580731005 Storvreta IBK/Ungdom - IBK Östhammar 15 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2022-09-25 18:00 580731002 Bälinge IF - IBF Borlänge WO (5 - 0) Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2022-09-23 19:00 580731009 KFUM Falun - Bälinge IF 2 - 2 William Lundström, Fredrick Lundin Lugnet C
2022-10-11 19:30 580731007 IBK Östhammar - Strömsbro IF 3 - 4 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2022-11-12 15:00 580731006 IBF Falun Utveckling - Storvreta IBK/Ungdom 4 - 3 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Guide Arena 1
2022-10-07 19:30 580731015 Storvreta IBK/Ungdom - Strömsbro IF 8 - 1 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2022-10-08 11:15 580731013 Bälinge IF - KAIS Mora UIF 0 - 6 Albin Karlsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena Gibon
2022-10-12 20:00 580731011 IBF Falun Utveckling - IBF Borlänge 9 - 3 Robin Flood, Mattias Papmehl-Dufay Guide Arena 1
2022-10-09 14:30 580731019 Storvreta IBK/Ungdom - KFUM Falun 10 - 3 Anton Ceder, Gabriel Wall Storvreta IBK Sporthall
2022-10-14 19:30 580731018 Strömsbro IF - IBF Borlänge 4 - 1 Erik Lindberg, Pontus Grönberg Testebo Arena
2022-10-15 11:30 580731016 Bälinge IF - IBF Falun Utveckling 1 - 8 Albin Karlsson, Anton Ceder IFU Arena Gibon
2022-10-15 14:00 580731020 IBK Östhammar - KAIS Mora UIF 6 - 11 Thomas Tanskanen, Daniel Ahlin Frösåkersskolan
2022-10-22 11:00 580731023 KFUM Falun - Strömsbro IF 7 - 5 Emil Karlsson, Mikael Svenske Lugnet A
2022-10-22 13:30 580731025 IBF Falun Utveckling - IBK Östhammar 4 - 0 Jussi Nissinen, Tim Nissinen Eriksson Guide Arena 1
2022-10-30 14:00 580731022 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK/Ungdom 2 - 2 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2022-11-08 19:30 580731030 KAIS Mora UIF - KFUM Falun 9 - 2 Robin Bjelkesten, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2022-11-11 19:30 580731027 Strömsbro IF - Bälinge IF 4 - 4 Martin Stenberg, Reine Schröder Testebo Arena
2022-11-12 13:00 580731029 IBK Östhammar - IBF Borlänge 6 - 9 Thomas Tanskanen, Fabian Fahimi Frösåkersskolan
2022-11-16 19:30 580731035 IBF Falun Utveckling - KAIS Mora UIF 7 - 0 Mikael Svenske, Robin Flood Guide Arena 1
2022-11-19 11:30 580731034 IBF Borlänge - Storvreta IBK/Ungdom 0 - 7 Mikael Svenske, William Lundström Ornäs Sporthall
2022-11-19 17:00 580731033 KFUM Falun - IBK Östhammar 7 - 2 Tim Green, Johan Forsström Lugnet C
2022-11-22 19:20 580731038 Bälinge IF - IBK Östhammar 4 - 2 Bo Pettersson Loklint, Thomas Tanskanen Vattholma Sporthall
2022-11-24 18:30 580731040 KFUM Falun - IBF Borlänge 2 - 5 Anton Mårtensson, Mikael Svenske Lugnet C
2022-11-25 19:30 580731036 Strömsbro IF - IBF Falun Utveckling 2 - 5 Erik Lindberg, Mats Fernlund Testebo Arena
2022-11-29 19:20 580731042 Bälinge IF - Storvreta IBK/Ungdom 1 - 7 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Vattholma Sporthall
2022-12-03 15:30 580731044 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 1 - 4 Mattias Papmehl-Dufay, Per Nordström Ornäs Sporthall
2023-02-20 20:00 580731045 IBF Falun Utveckling - KFUM Falun 8 - 3 Linus Isberg, Mikael Svenske Guide Arena 1
2022-12-10 12:45 580731046 IBK Östhammar - Storvreta IBK/Ungdom 1 - 7 Dan Vikström, Jonas Nordqvist Frösåkersskolan
2022-12-11 14:30 580731049 IBF Borlänge - Bälinge IF 5 - 6 Johan Forsström, Phichet Phaetaya Maserhallen
2022-12-11 16:00 580731047 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 7 - 2 Conny Törehed, Robin Bjelkesten Idre Fjäll Arena
2022-12-16 19:30 580731054 Strömsbro IF - IBK Östhammar 11 - 2 Martin Stenberg, Reine Schröder Testebo Arena
2022-12-17 14:30 580731055 Storvreta IBK/Ungdom - IBF Falun Utveckling 4 - 1 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Storvreta IBK Sporthall
2022-12-18 12:00 580731052 Bälinge IF - KFUM Falun 1 - 3 Erik Andersson, Thomas Lundqvist IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-01-10 19:30 580731056 Strömsbro IF - Storvreta IBK/Ungdom 0 - 13 Magnus Nordahl, Magnus Undén Testebo Arena
2023-01-14 13:00 580731058 KAIS Mora UIF - Bälinge IF 5 - 1 Carl Halvarsson, Robin Bjelkesten Idre Fjäll Arena
2023-01-15 13:00 580731060 IBF Borlänge - IBF Falun Utveckling 5 - 5 Viktor Snöborgs, William Lundström Ornäs Sporthall
2023-01-20 19:30 580731063 KFUM Falun - Storvreta IBK/Ungdom 3 - 6 William Lundström, Mattias Hedberg Ornäs Sporthall
2023-01-22 13:30 580731062 KAIS Mora UIF - IBK Östhammar 12 - 2 Nicklas Sjöström, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2023-01-22 17:30 580731065 IBF Falun Utveckling - Bälinge IF 9 - 2 Per Nordström, Mikael Svenske Guide Arena 1
2023-01-24 19:30 580731064 IBF Borlänge - Strömsbro IF 3 - 2 Johan Forsström, Linus Isberg Maserhallen
2023-01-27 19:30 580731068 Strömsbro IF - KFUM Falun 2 - 7 Magnus Nordahl, Petter Lundgren Testebo Arena
2023-01-27 20:00 580731070 IBK Östhammar - IBF Falun Utveckling 5 - 6 Johnny Söderqvist, Jonas Nordqvist Frösåkersskolan
2023-01-28 14:30 580731069 Storvreta IBK/Ungdom - KAIS Mora UIF 2 - 2 Oskar Wallin, Anton Ceder Storvreta IBK Sporthall
2023-02-10 19:30 580731072 Bälinge IF - Strömsbro IF 4 - 1 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena A
2023-02-12 16:00 580731073 KFUM Falun - KAIS Mora UIF 4 - 4 Tim Green, Viktor Snöborgs Lugnet A
2023-03-05 13:00 580731074 IBF Borlänge - IBK Östhammar 7 - 3 Mikael Svenske, William Lundström, Ej offentliggjord Paradishallen
2023-02-17 19:30 580731080 KAIS Mora UIF - IBF Falun Utveckling 5 - 3 Jonas Matsson, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2023-02-18 13:30 580731079 IBK Östhammar - KFUM Falun 6 - 8 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2023-02-18 14:30 580731078 Storvreta IBK/Ungdom - IBF Borlänge 6 - 0 Fabian Fahimi, Fredrik Karlsson Storvreta IBK Sporthall
2023-02-25 10:30 580731085 IBF Falun Utveckling - Strömsbro IF 8 - 0 Phichet Phaetaya, Simon Halldén Guide Arena 2
2023-02-25 11:15 580731084 IBF Borlänge - KFUM Falun 5 - 2 Linus Isberg, William Lundström Maserhallen
2023-03-03 20:00 580731082 IBK Östhammar - Bälinge IF 2 - 6 Thomas Tanskanen, Emil Sanderfors Frösåkersskolan
2023-02-05 16:00 580731090 KFUM Falun - IBF Falun Utveckling 2 - 8 Terje Severinsson, Conny Törehed Lugnet C
2023-03-01 19:30 580731089 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 2 - 1 Nicklas Sjöström, Roger Pernling Idre Fjäll Arena
2023-03-04 14:30 580731087 Storvreta IBK/Ungdom - Bälinge IF 7 - 2 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Storvreta IBK Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK/ Ungdom 14 11 2 1 97-22 75 35
2. IBF Falun Utveckling 14 11 1 2 85-35 50 34
3. KAIS Mora UIF 14 10 3 1 80-35 45 33
4. KFUM Falun 14 5 2 7 55-73 -18 17
5. Bälinge IF 14 5 2 7 39-61 -22 17
6. IBF Borlänge 14 5 1 8 45-63 -18 16
7. Strömsbro IF 14 3 1 10 40-83 -43 10
8. IBK Östhammar 14 0 0 14 42-111 -69 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 19:15 580732005 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK /IK Frej 6 - 4 Viggo Modigh, Arash Sohrevardi Jakobsbergs Sporthall
2022-09-23 19:30 580732001 Åkersberga IBF - IK Sirius IBK/FBC 4 - 0 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Österåkers Multiarena 1
2022-09-23 19:30 580732003 Vaksala SK /Björklinge BK - Täby FC 0 - 5 Albin Karlsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena A
2022-09-30 19:00 580732010 Ekerö IK - Åkersberga IBF 4 - 1 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2022-10-02 12:30 580732006 IK Sirius IBK/FBC - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius IFU Arena A
2023-02-18 18:45 580732007 Vallentuna IBK /IK Frej - Hagunda IF 0 - 4 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-07 19:30 580732012 Åkersberga IBF - Täby FC 3 - 5 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Österåkers Multiarena 1
2022-10-07 19:30 580732014 Vaksala SK /Björklinge BK - Vallentuna IBK /IK Frej 4 - 4 Anton Ceder, Christoffer Fredriksson IFU Arena Tell Media Group (B)
2022-10-07 20:00 580732015 Bele Barkarby IF IBF - Hagunda IF 3 - 2 Imtiaz Karim, Peter Saliba Gustafsson Björkebyhallen
2022-10-15 17:30 580732011 IK Sirius IBK/FBC - Ekerö IK 5 - 1 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena Upplands Energi
2022-10-14 19:15 580732019 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 5 - 6 Imtiaz Karim, Alexander Mattsson Jakobsbergs Sporthall
2022-10-14 19:30 580732017 Vaksala SK /Björklinge BK - Åkersberga IBF 7 - 4 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena A
2022-10-14 19:30 580732018 Hagunda IF - Ekerö IK 6 - 0 Gabriel Wall, Thomas Lundqvist IFU Arena Tell Media Group (B)
2022-10-21 19:00 580732023 Täby FC - Hagunda IF 4 - 4 William Albrecht, Manne Jahnsson K-Rauta Arena
2022-10-21 20:00 580732024 Ekerö IK - Vaksala SK /Björklinge BK 7 - 3 Imtiaz Karim, Isak Ålenius Tappströms Bollhall
2022-10-22 14:45 580732025 IK Sirius IBK/FBC - Vallentuna IBK /IK Frej 8 - 2 Handrin Thunqvist, Fredrik Andersson IFU Arena Gibon
2022-11-09 20:00 580732026 Vaksala SK /Björklinge BK - IK Sirius IBK/FBC 2 - 5 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund Lindbackens Sporthall
2022-11-11 19:15 580732028 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 3 - 1 William Albrecht, Manne Jahnsson Jakobsbergs Sporthall
2023-02-03 19:30 580732029 Vallentuna IBK /IK Frej - Ekerö IK 2 - 6 Jan Erik Kristofersson, Robert Lindén Säfström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-11-18 18:30 580732034 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Viggo Modigh, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2022-11-18 19:00 580732033 Täby FC - Vallentuna IBK /IK Frej 18 - 3 Andrii Semeniuk, Tamuz Hidir K-Rauta Arena
2022-11-18 19:30 580732031 Åkersberga IBF - Hagunda IF 1 - 6 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Österåkers Multiarena 1
2022-11-25 19:15 580732037 Bele Barkarby IF IBF - Vaksala SK /Björklinge BK 4 - 2 Ida Nedin, Petra Dynesius Jakobsbergs Sporthall
2022-11-25 19:30 580732036 Hagunda IF - IK Sirius IBK/FBC 7 - 0 Anton Ceder, Christoffer Fredriksson IFU Arena Tell Media Group (B)
2022-11-25 20:00 580732040 Täby FC - Ekerö IK 12 - 1 Johan Hessing, Fredrik Hallenberg K-Rauta Arena
2022-12-02 19:30 580732041 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK /IK Frej 7 - 1 Patrik Andersén, Jan Lingemark Österåkers Multiarena 1
2022-12-02 19:30 580732043 Vaksala SK /Björklinge BK - Hagunda IF 2 - 8 Thomas Lundqvist, Anton Ceder IFU Arena Tell Media Group (B)
2022-12-03 18:15 580732045 IK Sirius IBK/FBC - Täby FC 2 - 10 Gabriel Wall, Martin Hallén Almroth IFU Arena Gibon
2022-12-09 19:15 580732046 Vallentuna IBK /IK Frej - Bele Barkarby IF IBF 3 - 13 Johan Nima, Imtiaz Karim Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-12-09 20:30 580732048 Täby FC - Vaksala SK /Björklinge BK 9 - 1 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk K-Rauta Arena
2022-12-10 16:15 580732050 IK Sirius IBK/FBC - Åkersberga IBF 5 - 5 Handrin Thunqvist, Fredrik Andersson IFU Arena Gibon
2022-12-16 19:15 580732055 Bele Barkarby IF IBF - IK Sirius IBK/FBC 3 - 3 Kevin Helly, Gustav Levin Jakobsbergs Sporthall
2022-12-16 19:30 580732054 Hagunda IF - Vallentuna IBK /IK Frej 9 - 2 Albin Karlsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena A
2022-12-19 19:30 580732051 Åkersberga IBF - Ekerö IK 4 - 0 Peter Lassfolk, Johan Hessing Åkersberga Sporthall A
2023-01-13 19:00 580732060 Ekerö IK - IK Sirius IBK/FBC 2 - 4 Peter Saliba Gustafsson, Peter Lassfolk Tappströms Bollhall
2023-01-13 19:30 580732056 Hagunda IF - Bele Barkarby IF IBF 6 - 2 Albin Karlsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-01-13 20:30 580732059 Täby FC - Åkersberga IBF 6 - 0 Aldin Imamovic, Håkan Taxén K-Rauta Arena
2023-01-25 19:45 580732057 Vallentuna IBK /IK Frej - Vaksala SK /Björklinge BK 3 - 4 Erik Palmertz, Johan Hessing Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-20 19:30 580732061 Åkersberga IBF - Vaksala SK /Björklinge BK 2 - 1 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Österåkers Multiarena 1
2023-01-20 20:00 580732063 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 9 - 3 Imtiaz Karim, Johan Hessing K-Rauta Arena
2023-01-20 20:30 580732064 Ekerö IK - Hagunda IF OW (0 - 5) Fredrik Hallenberg, Petra Dynesius Tappströms Bollhall
2023-01-27 19:15 580732070 Vallentuna IBK /IK Frej - IK Sirius IBK/FBC 2 - 5 Jan Lingemark, Imtiaz Karim Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-27 19:30 580732067 Vaksala SK /Björklinge BK - Ekerö IK 4 - 2 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2023-01-28 15:00 580732068 Hagunda IF - Täby FC 3 - 5 Gabriel Wall, Adam Jivegård IFU Arena A
2023-02-10 19:30 580732071 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Patrik Andersén, Jakob Iskander Österåkers Multiarena 1
2023-02-10 20:15 580732074 Ekerö IK - Vallentuna IBK /IK Frej 3 - 1 Jan Lingemark, William Albrecht Mälaröhallen Plan 1
2023-02-11 16:30 580732075 IK Sirius IBK/FBC - Vaksala SK /Björklinge BK 4 - 3 Fabian Fahimi, Fredrik Karlsson IFU Arena Gibon
2023-02-17 19:15 580732079 Vallentuna IBK /IK Frej - Täby FC 1 - 10 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-02-17 19:45 580732077 Hagunda IF - Åkersberga IBF 3 - 3 Gabriel Wall, Fabian Fahimi IFU Arena Upplands Energi
2023-02-17 20:00 580732078 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 10 - 2 Mohamed Abdirisak, Johan Hessing Björkebyhallen
2023-02-24 19:30 580732083 Vaksala SK /Björklinge BK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Niklas Arvidsson, Elin Bexell IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-02-24 20:15 580732084 Ekerö IK - Täby FC 2 - 5 Jan Lingemark, Imtiaz Karim Mälaröhallen Plan 1
2023-02-25 15:15 580732085 IK Sirius IBK/FBC - Hagunda IF 2 - 5 Thomas Tanskanen, Pontus Orebrand IFU Arena DHinox
2023-02-24 19:15 580732088 Vallentuna IBK /IK Frej - Åkersberga IBF 0 - 5 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-03 19:30 580732086 Hagunda IF - Vaksala SK /Björklinge BK 5 - 3 Albin Karlsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-03-03 20:00 580732090 Täby FC - IK Sirius IBK/FBC 6 - 3 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk K-Rauta Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 14 13 1 0 110-31 79 40
2. Hagunda IF 14 10 2 2 73-27 46 32
3. Bele Barkarby IF IBF 14 7 4 3 65-47 18 25
4. IK Sirius IBK/ FBC 14 6 2 6 47-57 -10 20
5. Åkersberga IBF 14 5 3 6 42-43 -1 18
6. Ekerö IK 14 4 1 9 33-65 -32 13
7. Vaksala SK / Björklinge BK 14 3 2 9 39-65 -26 11
8. Vallentuna IBK / IK Frej 14 0 1 13 28-102 -74 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 19:15 580733001 Sköndals IK - Huddinge IBS 0 - 5 Kevin Helly, Malva Sölvemark Sköndalshallen
2022-09-23 20:00 580733004 Telge SIBK - Värmdö IF/Nacka IBK 2 - 4 Aarre Hietanen, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2022-10-28 19:45 580733005 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 4 - 2 Johan Hessing, Johnny Mikael Claesson Västertorpshallen
2022-09-28 19:15 580733008 Värmdö IF/Nacka IBK - Salems IF 4 - 2 Arash Sohrevardi, Daniel Mårtensson Värmdö sporthall
2022-09-30 19:30 580733006 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 6 - 1 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Glömstahallen
2022-09-30 19:30 580733007 FBI Tullinge - Telge SIBK 8 - 1 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Tullingehallen
2022-10-07 19:30 580733013 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF/Nacka IBK 4 - 5 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Fornuddshallen
2022-10-07 19:45 580733015 Älvsjö AIK IBF - Telge SIBK 0 - 5 Arash Sohrevardi, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2022-10-07 20:30 580733014 Salems IF - FBI Tullinge 2 - 2 Kent Budell, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2022-10-14 19:30 580733016 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 4 - 3 Tobias Jansson, Arash Sohrevardi Fornuddshallen
2022-10-14 20:30 580733017 Salems IF - Sköndals IK 1 - 2 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Skogsängshallen
2022-10-16 16:15 580733020 FBI Tullinge - Värmdö IF/Nacka IBK 2 - 4 Peter Saliba Gustafsson, Kerin Maclean Mitchell Tullingehallen
2022-10-19 19:15 580733022 Värmdö IF/Nacka IBK - Älvsjö AIK IBF 7 - 6 Daniel Kölborn, Daniel Mårtensson Värmdö sporthall
2022-10-21 19:15 580733021 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 5 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Sköndalshallen
2022-10-21 19:30 580733025 Huddinge IBS - FBI Tullinge 3 - 3 Mathias Lindvall, Magnus Berg Glömstahallen
2022-11-11 19:45 580733028 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 1 - 7 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Västertorpshallen
2022-11-11 20:00 580733027 Telge SIBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 1 Andreas Eriksson, Martin Morén Västergård Arena A
2022-11-11 20:30 580733026 Salems IF - Huddinge IBS 3 - 5 Johnny Mikael Claesson, Imtiaz Karim Skogsängshallen
2022-11-18 19:15 580733031 Sköndals IK - Telge SIBK 5 - 1 Niklas Lundberg, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2022-11-18 19:30 580733032 Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF 2 - 8 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Fornuddshallen
2022-11-18 19:30 580733035 Huddinge IBS - Värmdö IF/Nacka IBK 5 - 3 Mathias Lindvall, Magnus Berg Glömstahallen
2022-11-25 19:00 580733039 Värmdö IF/Nacka IBK - Sköndals IK 2 - 4 Arash Sohrevardi, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2022-11-25 19:30 580733038 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Mathias Lindvall, Magnus Berg Tullingehallen
2022-11-25 19:45 580733037 Älvsjö AIK IBF - Salems IF 1 - 4 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Västertorpshallen
2022-11-25 20:00 580733036 Telge SIBK - Huddinge IBS 1 - 5 Oscar Gärling, Leo Lindh Västergård Arena A
2022-12-01 20:45 580733041 Sköndals IK - FBI Tullinge 3 - 1 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Sköndalshallen
2022-12-02 19:30 580733042 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Alice Fritshammar, Bjarne Hekkelstrand Fornuddshallen
2022-12-02 20:30 580733043 Salems IF - Telge SIBK 7 - 1 Aarre Hietanen, Magnus Berg Skogsängshallen
2022-12-07 19:15 580733047 Värmdö IF/Nacka IBK - Telge SIBK 5 - 3 Mohamed Abdirisak, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2022-12-09 19:30 580733050 Huddinge IBS - Sköndals IK 2 - 2 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2022-12-11 16:15 580733046 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Osama Abaied, Mauricio Castillo Tullingehallen
2022-12-16 19:45 580733055 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 1 - 10 Shabbir Ahmed, Bjarne Hekkelstrand Västertorpshallen
2022-12-16 20:00 580733054 Telge SIBK - FBI Tullinge 4 - 3 Aarre Hietanen, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2022-12-18 18:00 580733053 Salems IF - Värmdö IF/Nacka IBK 6 - 7 Daniel Bäckner, Martin Åkesson Skogsängshallen
2023-01-11 19:15 580733058 Värmdö IF/Nacka IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 0 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Värmdö sporthall
2023-01-13 20:00 580733056 Telge SIBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Aarre Hietanen, Mattias Lönnborg Västergård Arena A
2023-01-29 16:15 580733057 FBI Tullinge - Salems IF 2 - 3 Aarre Hietanen, Martin Åkesson Tullingehallen
2023-01-18 19:15 580733062 Värmdö IF/Nacka IBK - FBI Tullinge 8 - 5 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2023-01-20 18:45 580733065 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Kevin Helly, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2023-01-20 19:15 580733061 Sköndals IK - Salems IF 3 - 3 Magnus Berg, Mathias Lindvall Sköndalshallen
2023-01-27 18:00 580733070 FBI Tullinge - Huddinge IBS 1 - 4 Aarre Hietanen, Sezgin Youmer Tullingehallen
2023-01-27 19:30 580733066 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 1 - 5 Kevin Helly, Niklas Lundberg Fornuddshallen
2023-01-28 16:30 580733069 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF/Nacka IBK 1 - 9 Alice Fritshammar, Matilda Jennersjö Kämpetorpshallen 2
2023-02-10 18:45 580733075 Huddinge IBS - Salems IF 4 - 4 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Glömstahallen
2023-02-10 19:15 580733071 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 24 - 0 Stefano Bianque, Martin Eriksson Sköndalshallen
2023-02-10 19:30 580733072 Tyresö Trollbäcken IBK - Telge SIBK 0 - 12 Imtiaz Karim, Johan Nima Fornuddshallen
2023-02-15 19:15 580733080 Värmdö IF/Nacka IBK - Huddinge IBS 3 - 3 Kevin Helly, Malva Sölvemark Värmdö sporthall
2023-02-17 20:30 580733076 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 5 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Skogsängshallen
2023-02-19 18:00 580733077 Telge SIBK - Sköndals IK 5 - 2 Andreas Eriksson, Martin Morén Västergård Arena A
2023-02-21 19:45 580733082 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 1 - 1 Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Fornuddshallen
2023-02-24 19:15 580733081 Sköndals IK - Värmdö IF/Nacka IBK 7 - 4 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Sköndalshallen
2023-02-24 19:30 580733085 Huddinge IBS - Telge SIBK 5 - 1 Kevin Helly, Malva Sölvemark Glömstahallen
2023-02-24 20:30 580733083 Salems IF - Älvsjö AIK IBF 14 - 2 Mathias Lindvall, Magnus Berg Skogsängshallen
2023-02-12 19:30 580733088 FBI Tullinge - Sköndals IK 1 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Tullingehallen
2023-03-03 19:45 580733087 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 1 Kevin Helly, Malva Sölvemark Västertorpshallen
2023-03-03 20:00 580733086 Telge SIBK - Salems IF 3 - 1 Andreas Eriksson, Martin Morén Västergård Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 14 9 4 1 64-29 35 31
2. Värmdö IF/ Nacka IBK 14 10 1 3 70-50 20 31
3. Sköndals IK 14 9 2 3 71-32 39 29
4. Telge SIBK 14 7 0 7 46-48 -2 21
5. Salems IF 14 5 4 5 63-43 20 19
6. FBI Tullinge 14 3 3 8 42-48 -6 12
7. Tyresö Trollbäcken IBK 14 3 2 9 33-66 -33 11
8. Älvsjö AIK IBF 14 2 0 12 28-101 -73 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-21 19:45 580734002 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK/Ungdom 4 - 3 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Colorama Arena
2022-09-25 12:00 580734003 Skoghalls IBK Utveckling / IBK - Surahammars IBF 1 - 1 Vilmer Jonsson, William Grefve Hammarö Arena
2022-09-25 14:00 580734001 Hertzöga BK - Västerås IBS Ung 1 - 4 Christian Fröding, Nicklas Mattsson Hultsbergshallen
2022-09-25 15:00 580734005 IBK Lockerud Mariestad - GS 86 AIF /Munkfors IBK 8 - 2 Daniel Envall, Kjell Persson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-09-30 20:00 580734010 Lillån IBK/Ungdom - Hertzöga BK 10 - 1 Oscar Harryson, Gustav Salmela Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-10-02 13:00 580734007 GS 86 AIF /Munkfors IBK - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 3 - 5 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Forshaga Sporthall
2022-10-30 19:30 580734006 Västerås IBS Ung - IBK Lockerud Mariestad 1 - 7 Francisco Contreras, Edvin Vare Mälarenergi Arena A
2022-12-11 13:00 580734009 Surahammars IBF - Karlstad IBF Ungdom 4 - 3 Andre Hagelin, Joel Andersson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-05 20:00 580734015 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 2 - 1 Martin Söderström, Daniel Envall ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-10-07 19:30 580734011 Västerås IBS Ung - Lillån IBK/Ungdom 2 - 8 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena A
2022-10-09 12:00 580734014 Skoghalls IBK Utveckling / IBK - GS 86 AIF /Munkfors IBK 0 - 4 Christoffer Risberg, Christian Fröding Hammarö Arena
2022-10-09 13:00 580734012 Hertzöga BK - Surahammars IBF 2 - 8 Ali Husseini, Ahmad Alzain Hultsbergshallen
2022-10-14 19:30 580734017 Skoghalls IBK Utveckling / IBK - Hertzöga BK 0 - 5 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Hammarö Arena
2022-10-14 19:30 580734018 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Lillån IBK/Ungdom 6 - 2 Francisco Contreras, Edvin Vare Mälarenergi Arena B
2022-10-15 12:00 580734019 IBK Lockerud Mariestad - Surahammars IBF 3 - 2 Per Johansson, Kjell Persson UW-Elasthallen, Mariestad
2023-01-08 13:30 580734016 Karlstad IBF Ungdom - Västerås IBS Ung 11 - 1 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Colorama Arena
2022-10-19 20:00 580734023 Surahammars IBF - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 3 - 4 Andre Hagelin, Joel Andersson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-22 13:00 580734025 Västerås IBS Ung - GS 86 AIF /Munkfors IBK 2 - 5 Moltas Gunnarsson, August Ericsson Mälarenergi Arena B
2022-10-23 15:30 580734021 Hertzöga BK - Karlstad IBF Ungdom 1 - 10 Christoffer Risberg, Christian Fröding Hultsbergshallen
2022-11-11 20:00 580734024 Lillån IBK/Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling / IBK 10 - 0 Elmer Log, Viggo Liljeberg Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-11-12 15:00 580734028 IBK Lockerud Mariestad - Hertzöga BK 6 - 2 Kevin Karlsson, Kjell Persson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-11-12 17:00 580734027 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 3 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena A
2022-11-12 18:00 580734029 GS 86 AIF /Munkfors IBK - Lillån IBK/Ungdom 6 - 6 Jörgen Grändefors, Albin Höjer Forshaga Sporthall
2022-11-13 10:30 580734026 Skoghalls IBK Utveckling / IBK - Västerås IBS Ung 2 - 4 Albin Höjer, Albin Lämmel Hammarö Arena
2022-11-15 20:00 580734034 Lillån IBK/Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 2 - 5 Fredrik Alm, Fredrik Knutsson Norrbyhallen
2022-11-18 19:30 580734032 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling / IBK 7 - 1 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Colorama Arena
2022-11-19 13:30 580734031 Hertzöga BK - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 2 - 9 Björn Svensson, Nicklas Mattsson Hultsbergshallen
2022-11-20 17:30 580734033 Surahammars IBF - GS 86 AIF /Munkfors IBK 5 - 0 Moltas Gunnarsson, Philip Groop Mälarenergi Arena Surahammar
2022-11-25 19:30 580734036 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Västerås IBS Ung 14 - 1 Gerry Törnqvist, Burak Unsal Mälarenergi Arena A
2022-11-25 19:30 580734040 Surahammars IBF - Lillån IBK/Ungdom 4 - 3 Francisco Contreras, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-11-27 15:30 580734037 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK Utveckling / IBK 6 - 0 Daniel Larm, Sebastian Åberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-11-27 17:30 580734038 GS 86 AIF /Munkfors IBK - Karlstad IBF Ungdom 3 - 5 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Forshaga Sporthall
2022-12-04 11:00 580734041 Hertzöga BK - GS 86 AIF /Munkfors IBK 3 - 4 Anders Leander, Ali Husseini Hultsbergshallen
2022-12-04 17:30 580734042 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 3 - 4 Johan Brunzell, Kim Persson Colorama Arena
2023-01-20 19:30 580734043 Skoghalls IBK Utveckling / IBK - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 0 - 8 Christian Fröding, Edwin Sundström Hammarö Arena B
2023-02-03 19:00 580734045 Västerås IBS Ung - Surahammars IBF 2 - 5 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2022-12-10 14:00 580734046 GS 86 AIF /Munkfors IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 5 Christoffer Frykestam, Adrian Blomquist Munkfors Arena
2022-12-11 13:00 580734050 Västerås IBS Ung - Hertzöga BK 1 - 1 Yotsaphong Chaiphring, Philip Groop Mälarenergi Arena B
2023-01-15 10:00 580734049 Lillån IBK/Ungdom - Karlstad IBF Ungdom 2 - 6 Fredrik Alm, Anna Palmqvist Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-02-10 19:45 580734048 Surahammars IBF - Skoghalls IBK Utveckling / IBK 8 - 1 Andre Hagelin, William Ringkvist Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-02 13:00 580734052 Karlstad IBF Ungdom - Surahammars IBF 5 - 2 Christian Fröding, Christoffer Risberg Ramirent Arena
2022-12-18 12:00 580734055 IBK Lockerud Mariestad - Västerås IBS Ung 10 - 1 Kjell Persson, Eino Vuoluterä ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-12-18 13:30 580734051 Hertzöga BK - Lillån IBK/Ungdom 2 - 5 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Hultsbergshallen
2022-12-18 16:00 580734054 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - GS 86 AIF /Munkfors IBK 5 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Mälarenergi Arena A
2023-01-11 20:00 580734060 Lillån IBK/Ungdom - Västerås IBS Ung 6 - 4 Elmer Log, Fredrik Knutsson Norrbyhallen
2023-01-13 19:00 580734057 GS 86 AIF /Munkfors IBK - Skoghalls IBK Utveckling / IBK 9 - 1 Isac Lindell-Green, Emil Ahlström Munkfors Arena
2023-01-15 14:30 580734059 Surahammars IBF - Hertzöga BK 4 - 3 Viktor Ericsson, Casper Vare Mälarenergi Arena Surahammar
2023-01-15 19:00 580734056 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - IBK Lockerud Mariestad 11 - 1 Francisco Contreras, Viktor Ericsson Mälarenergi Arena A
2023-01-22 13:00 580734061 Hertzöga BK - Skoghalls IBK Utveckling / IBK 5 - 1 Edwin Sundström, Isac Lindell-Green Hultsbergshallen
2023-01-24 20:00 580734064 Lillån IBK/Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 7 - 7 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Norrbyhallen
2023-02-05 13:00 580734063 Surahammars IBF - IBK Lockerud Mariestad 4 - 3 Viktor Ericsson, Casper Vare Mälarenergi Arena Surahammar
2023-02-05 13:00 580734065 Västerås IBS Ung - Karlstad IBF Ungdom 3 - 8 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena A
2023-01-27 19:30 580734068 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Surahammars IBF 4 - 1 Viktor Ericsson, Casper Vare Mälarenergi Arena A
2023-01-28 16:00 580734070 GS 86 AIF /Munkfors IBK - Västerås IBS Ung 3 - 2 Hannes Bergenfur, Robert Andersson Forshaga Sporthall
2023-01-29 11:15 580734066 Karlstad IBF Ungdom - Hertzöga BK 5 - 5 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Colorama Arena
2023-01-29 13:00 580734067 Skoghalls IBK Utveckling / IBK - Lillån IBK/Ungdom 0 - 9 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Hammarö Arena
2023-02-10 20:00 580734074 Lillån IBK/Ungdom - GS 86 AIF /Munkfors IBK 6 - 3 Philip Franzén, Jonathan Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-02-11 13:00 580734075 Västerås IBS Ung - Skoghalls IBK Utveckling / IBK 0 - 3 Viktor Ericsson, Casper Vare Mälarenergi Arena B
2023-02-12 11:15 580734072 Karlstad IBF Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 8 - 6 Adina Jansson, Gabriel Nääs Colorama Arena
2023-02-12 15:00 580734071 Hertzöga BK - IBK Lockerud Mariestad 0 - 13 Adina Jansson, Klara Eldh Hultsbergshallen
2023-02-15 19:30 580734078 IBK Lockerud Mariestad - Lillån IBK/Ungdom 6 - 4 Martin Johansson, Kjell Persson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-02-19 16:00 580734077 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Hertzöga BK 4 - 2 Philip Groop, Conrad Hjelm Mälarenergi Arena A
2023-02-22 20:00 580734076 Skoghalls IBK Utveckling / IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 - 13 Emil Ahlström, Christoffer Risberg Hammarö Arena
2023-02-26 14:00 580734079 GS 86 AIF /Munkfors IBK - Surahammars IBF 0 - 5 Adina Jansson, Klara Eldh Munkfors Arena
2023-01-22 11:15 580734082 Karlstad IBF Ungdom - GS 86 AIF /Munkfors IBK 7 - 1 Ragnar Clarström, Adrian Blomquist Colorama Arena
2023-02-24 19:30 580734085 Västerås IBS Ung - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 1 - 8 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2023-02-24 20:00 580734084 Lillån IBK/Ungdom - Surahammars IBF 4 - 2 Gustav Salmela, Viggo Liljeberg Norrbyhallen
2023-02-25 12:30 580734083 Skoghalls IBK Utveckling / IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 9 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Hammarö Arena
2023-02-20 19:45 580734090 Surahammars IBF - Västerås IBS Ung 2 - 2 Viktor Ericsson, Casper Vare Mälarenergi Arena Surahammar
2023-03-04 16:00 580734087 IBK Lockerud Mariestad - Karlstad IBF Ungdom 6 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-03-05 13:00 580734086 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Skoghalls IBK Utveckling / IBK 12 - 1 Mattias Strid, Conrad Hjelm Mälarenergi Arena A
2023-03-05 14:00 580734088 GS 86 AIF /Munkfors IBK - Hertzöga BK 3 - 7 Edwin Sundström, Anders Leander Forshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad 16 14 0 2 94-38 56 42
2. Rönnby Västerås IBK Ung/ Skälby IBK 16 13 1 2 108-40 68 40
3. Karlstad IBF Ungdom 16 11 1 4 101-47 54 34
4. Surahammars IBF 16 9 2 5 60-40 20 29
5. Lillån IBK/ Ungdom 16 8 2 6 87-58 29 26
6. GS 86 AIF / Munkfors IBK 16 5 1 10 50-72 -22 16
7. Hertzöga BK 16 3 2 11 42-87 -45 11
8. Västerås IBS Ung 16 2 2 12 31-94 -63 8
9. Skoghalls IBK Utveckling / IBK 16 1 1 14 13-110 -97 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F1 DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 14:00 580735002 Trosa Edanö IBK - Solfjäderstaden IBK 5 - 2 Leo Lindh, Oscar Gärling Hedebyhallen
2022-09-25 12:00 580735001 Nykvarns IBF Ungdom - Bergs Innebandyklubb (IK) 8 - 2 Dennis Wagermark, Oscar Gärling Furuborghallen
2022-09-25 13:30 580735003 IBF Linköping - Onyx IBS 9 - 0 Marthin Andersson, Simon Eriksson Folkungahallen
2022-10-07 19:00 580735004 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 1 - 4 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Ramdalens Sportcenter
2022-10-08 14:00 580735005 Solfjäderstaden IBK - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 7 Joakim Bengtsson, Jan Wentzell Radiomasten Innebandycenter
2022-10-18 19:30 580735006 Bergs Innebandyklubb (IK) - IBF Linköping 6 - 3 Joakim Bengtsson, Lukas Rondahl Valkebohallen
2022-10-14 19:30 580735007 Nykvarns IBF Ungdom - Onyx IBS 14 - 0 Dennis Wagermark, Jörgen Johansson Furuborghallen
2022-10-14 19:30 580735009 Trosa Edanö IBK - IBF Linköping 4 - 5 Robin Hynninen, Oscar Gärling Hedebyhallen
2022-12-06 19:30 580735008 Bergs Innebandyklubb (IK) - Solfjäderstaden IBK 3 - 1 Rågher Godin, Robin Andersson Valkebohallen
2022-10-21 19:00 580735011 Onyx IBS - Bergs Innebandyklubb (IK) 2 - 10 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2022-10-21 19:30 580735010 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IBF Ungdom 0 - 6 Leo Lindh, Oscar Gärling Hedebyhallen
2022-10-23 10:00 580735012 IBF Linköping - Solfjäderstaden IBK 4 - 0 Emil Magnusson, Christoffer Karlsson Folkungahallen
2022-11-12 12:30 580735014 Solfjäderstaden IBK - Onyx IBS 5 - 2 Thomas Nystrand, Oscar Bard Radiomasten Innebandycenter
2022-11-13 16:30 580735015 Nykvarns IBF Ungdom - IBF Linköping 4 - 2 Dennis Wagermark, Oscar Gärling Furuborghallen
2022-11-18 20:00 580735013 Bergs Innebandyklubb (IK) - Trosa Edanö IBK 3 - 2 Simon Eriksson, Marthin Andersson Valkebohallen
2022-11-19 12:45 580735016 Nykvarns IBF Ungdom - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 7 - 5 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Furuborghallen
2022-11-19 14:30 580735019 IBF Linköping - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 3 - 6 Simon Eriksson, Marthin Andersson Valkebohallen
2022-11-20 12:00 580735018 Onyx IBS - Värnamo IK /Skillingaryd 3 - 5 Camilla Örnebro, Aarre Hietanen Rosvalla Arena A
2023-01-14 17:00 580736017 FBC Kalmarsund - Solfjäderstaden IBK 3 - 1 Bengt Andersson, Anders Stenberg Torslundahallen
2023-02-03 20:00 580736016 CL98IC - Bergs Innebandyklubb (IK) WO (5 - 0) Hannes Berggren, Linus Häggblom Falkenbergshallen
2022-11-26 14:00 580736020 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Onyx IBS 10 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2022-11-26 16:30 580735020 Bergs Innebandyklubb (IK) - FBC Kalmarsund 4 - 3 Noah Räni, Hugo Jacobsson Ljungsbro Sporthall
2022-11-26 17:00 580736019 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Trosa Edanö IBK 8 - 0 Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-11-27 11:00 580736021 Värnamo IK /Skillingaryd - IBF Linköping 1 - 2 Viktor Bringstam, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2023-02-24 20:00 580735021 Solfjäderstaden IBK - CL98IC 1 - 7 Hampus Larsson, Jan Wentzell Motala Sporthall
2022-12-03 16:15 580735025 IBF Linköping - FBC Kalmarsund 5 - 0 Peter Ström, Roger Balogh Valkebohallen
2022-12-03 17:00 580735022 Nykvarns IBF Ungdom - Värnamo IK /Skillingaryd 1 - 2 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Furuborghallen
2022-12-04 12:30 580735024 Onyx IBS - CL98IC 4 - 9 Sigge Maurer, Magnus Appelkvist Rosvalla Arena A
2022-12-04 15:45 580735023 Trosa Edanö IBK - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 0 - 3 Oscar Gärling, Aarre Hietanen Hedebyhallen
2023-01-26 20:00 580736022 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Bergs Innebandyklubb (IK) 5 - 3 Johan Ferm, Magnus Widlund Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-12-10 16:00 580736027 CL98IC - IBF Linköping 1 - 3 Senad Hamula, Per Bratt Falkenbergshallen
2022-12-11 13:30 580736024 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Nykvarns IBF Ungdom 3 - 2 Adam Rydholm, Emil Lindén Fortnox Arena B-hall
2022-12-11 14:00 580736025 Värnamo IK /Skillingaryd - Trosa Edanö IBK 4 - 1 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Värnamo Sporthall
2022-12-11 14:30 580735026 Solfjäderstaden IBK - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 0 - 12 Oscar Bard, Roger Balogh Motala Sporthall
2022-12-11 15:15 580736026 FBC Kalmarsund - Onyx IBS 9 - 0 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Ölands Bank Center B
2022-12-17 14:10 580735031 Solfjäderstaden IBK - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 3 - 2 Jan Wentzell, Ellen Brunnström Radiomasten Innebandycenter
2022-12-17 16:30 580735029 Trosa Edanö IBK - FBC Kalmarsund 5 - 6 Bemir Brkic, Rasmus Widén Hedebyhallen
2022-12-17 18:15 580735030 Bergs Innebandyklubb (IK) - Värnamo IK /Skillingaryd 1 - 8 Jamiro Liebe, Erik Karlsson Ljungsbro Sporthall
2022-12-18 12:00 580735028 Nykvarns IBF Ungdom - CL98IC 1 - 3 Henrik Ibjer, Aarre Hietanen Furuborghallen
2023-01-13 20:00 580736028 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Onyx IBS 4 - 2 Johnny Edh, Andreas Karlsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-20 19:15 580735032 IBF Linköping - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 3 - 0 Simon Eriksson, Marthin Andersson Kärnahallen
2023-01-21 15:00 580736033 Värnamo IK /Skillingaryd - Solfjäderstaden IBK 4 - 2 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Värnamo Sporthall
2023-01-21 16:00 580736030 FBC Kalmarsund - Nykvarns IBF Ungdom 0 - 16 Hannes Berggren, Oscar Johansson Ölands Bank Center A
2023-01-22 15:00 580736031 CL98IC - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Ulrika Harrysson, Tomas Akthagen Falkenbergshallen
2023-02-05 14:00 580736032 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Bergs Innebandyklubb (IK) 6 - 1 Roger Gardell, Michell Rohde Fortnox Arena B-hall
2023-01-28 14:30 580735035 Solfjäderstaden IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 6 Ellen Brunnström, Jamiro Liebe Radiomasten Innebandycenter
2023-01-28 17:30 580735034 Bergs Innebandyklubb (IK) - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 4 Simon Eriksson, Marthin Andersson Ljungsbro Sporthall
2023-01-31 19:30 580735036 Onyx IBS - IBF Linköping 0 - 5 Magnus Appelkvist, Camilla Örnebro Ramdalens Sportcenter
2023-02-10 19:30 580735037 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 3 - 5 Leo Lindh, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2023-02-11 13:15 580735039 IBF Linköping - Bergs Innebandyklubb (IK) 3 - 3 Noah Räni, Hugo Jacobsson Valkebohallen
2023-02-12 17:00 580735038 Nykvarns IBF Ungdom - Solfjäderstaden IBK 6 - 2 Martin Morén, Andreas Eriksson Furuborghallen
2023-02-13 18:00 580735041 Solfjäderstaden IBK - Bergs Innebandyklubb (IK) 3 - 4 Simon Eriksson, Oscar Bard Motala Sporthall
2023-02-17 19:00 580735040 Onyx IBS - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 7 Sigge Maurer, Camilla Örnebro Ramdalens Sportcenter
2023-02-19 13:00 580735042 IBF Linköping - Trosa Edanö IBK 5 - 2 Thomas Nystrand, Oskar Mattsson Folkungahallen
2023-02-24 19:30 580735043 Nykvarns IBF Ungdom - Trosa Edanö IBK 7 - 2 Martin Morén, Andreas Eriksson Furuborghallen
2023-02-26 14:00 580735045 Solfjäderstaden IBK - IBF Linköping 2 - 6 Peter Ström, Roger Balogh Motala Sporthall
2023-02-28 19:30 580735044 Bergs Innebandyklubb (IK) - Onyx IBS 8 - 0 Noah Räni, Hugo Jacobsson Valkebohallen
2023-03-03 19:30 580735046 Trosa Edanö IBK - Bergs Innebandyklubb (IK) 6 - 4 Niclas Andersson, Mats-Ola Svensson Hedebyhallen
2023-03-04 13:30 580735047 Onyx IBS - Solfjäderstaden IBK 5 - 2 Camilla Örnebro, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2023-03-05 14:45 580735048 IBF Linköping - Nykvarns IBF Ungdom 3 - 2 Simon Eriksson, Marthin Andersson Folkungahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Linköping 15 11 1 3 61-31 30 34
2. Nykvarns IBF Ungdom 15 11 0 4 92-32 60 33
3. Bergs Innebandyklubb (IK) 15 7 1 7 54-59 -5 22
4. Trosa Edanö IBK 15 4 1 10 44-65 -21 13
5. Solfjäderstaden IBK 15 2 0 13 30-76 -46 6
6. Onyx IBS 15 2 0 13 26-104 -78 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F2 DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 19:00 580736003 FBC Kalmarsund - CL98IC 2 - 8 Johan Palm, Johan Magnusson Ölands Bank Center A
2022-09-25 14:00 580736002 Värnamo IK /Skillingaryd - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 3 - 3 Johnny Edh, Daniel Pettersson Skillingaryds Arena
2022-10-07 19:30 580736005 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 2 - 3 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Fortnox Arena B-hall
2023-02-18 10:00 580736004 CL98IC - Värnamo IK /Skillingaryd 1 - 2 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Falkenbergshallen
2022-10-02 17:00 580736007 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - CL98IC 3 - 1 Adam Nikolausson, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-10-16 14:00 580736009 Värnamo IK /Skillingaryd - FBC Kalmarsund 4 - 2 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Skillingaryds Arena
2022-10-22 14:00 580736010 Värnamo IK /Skillingaryd - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 6 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Skillingaryds Arena
2022-11-10 19:30 580736012 FBC Kalmarsund - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 3 - 3 Jonas Hellberg, Alexia Rasmussen Torslundahallen
2022-11-12 17:00 580736015 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - FBC Kalmarsund 12 - 0 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-11-17 19:30 580736014 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - CL98IC 3 - 2 Therese Spjut, Kevin Andersson Fortnox Arena A-hall
2022-11-19 12:45 580735016 Nykvarns IBF Ungdom - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 7 - 5 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Furuborghallen
2022-11-19 14:30 580735019 IBF Linköping - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 3 - 6 Simon Eriksson, Marthin Andersson Valkebohallen
2022-11-20 12:00 580735018 Onyx IBS - Värnamo IK /Skillingaryd 3 - 5 Camilla Örnebro, Aarre Hietanen Rosvalla Arena A
2023-01-14 17:00 580736017 FBC Kalmarsund - Solfjäderstaden IBK 3 - 1 Bengt Andersson, Anders Stenberg Torslundahallen
2023-02-03 20:00 580736016 CL98IC - Bergs Innebandyklubb (IK) WO (5 - 0) Hannes Berggren, Linus Häggblom Falkenbergshallen
2022-11-26 14:00 580736020 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Onyx IBS 10 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2022-11-26 16:30 580735020 Bergs Innebandyklubb (IK) - FBC Kalmarsund 4 - 3 Noah Räni, Hugo Jacobsson Ljungsbro Sporthall
2022-11-26 17:00 580736019 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Trosa Edanö IBK 8 - 0 Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-11-27 11:00 580736021 Värnamo IK /Skillingaryd - IBF Linköping 1 - 2 Viktor Bringstam, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2023-02-24 20:00 580735021 Solfjäderstaden IBK - CL98IC 1 - 7 Hampus Larsson, Jan Wentzell Motala Sporthall
2022-12-03 16:15 580735025 IBF Linköping - FBC Kalmarsund 5 - 0 Peter Ström, Roger Balogh Valkebohallen
2022-12-03 17:00 580735022 Nykvarns IBF Ungdom - Värnamo IK /Skillingaryd 1 - 2 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Furuborghallen
2022-12-04 12:30 580735024 Onyx IBS - CL98IC 4 - 9 Sigge Maurer, Magnus Appelkvist Rosvalla Arena A
2022-12-04 15:45 580735023 Trosa Edanö IBK - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 0 - 3 Oscar Gärling, Aarre Hietanen Hedebyhallen
2023-01-26 20:00 580736022 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Bergs Innebandyklubb (IK) 5 - 3 Johan Ferm, Magnus Widlund Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-12-10 16:00 580736027 CL98IC - IBF Linköping 1 - 3 Senad Hamula, Per Bratt Falkenbergshallen
2022-12-11 13:30 580736024 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Nykvarns IBF Ungdom 3 - 2 Adam Rydholm, Emil Lindén Fortnox Arena B-hall
2022-12-11 14:00 580736025 Värnamo IK /Skillingaryd - Trosa Edanö IBK 4 - 1 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Värnamo Sporthall
2022-12-11 14:30 580735026 Solfjäderstaden IBK - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 0 - 12 Oscar Bard, Roger Balogh Motala Sporthall
2022-12-11 15:15 580736026 FBC Kalmarsund - Onyx IBS 9 - 0 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Ölands Bank Center B
2022-12-17 14:10 580735031 Solfjäderstaden IBK - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 3 - 2 Jan Wentzell, Ellen Brunnström Radiomasten Innebandycenter
2022-12-17 16:30 580735029 Trosa Edanö IBK - FBC Kalmarsund 5 - 6 Bemir Brkic, Rasmus Widén Hedebyhallen
2022-12-17 18:15 580735030 Bergs Innebandyklubb (IK) - Värnamo IK /Skillingaryd 1 - 8 Jamiro Liebe, Erik Karlsson Ljungsbro Sporthall
2022-12-18 12:00 580735028 Nykvarns IBF Ungdom - CL98IC 1 - 3 Henrik Ibjer, Aarre Hietanen Furuborghallen
2023-01-13 20:00 580736028 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Onyx IBS 4 - 2 Johnny Edh, Andreas Karlsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-20 19:15 580735032 IBF Linköping - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 3 - 0 Simon Eriksson, Marthin Andersson Kärnahallen
2023-01-21 15:00 580736033 Värnamo IK /Skillingaryd - Solfjäderstaden IBK 4 - 2 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Värnamo Sporthall
2023-01-21 16:00 580736030 FBC Kalmarsund - Nykvarns IBF Ungdom 0 - 16 Hannes Berggren, Oscar Johansson Ölands Bank Center A
2023-01-22 15:00 580736031 CL98IC - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Ulrika Harrysson, Tomas Akthagen Falkenbergshallen
2023-02-05 14:00 580736032 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Bergs Innebandyklubb (IK) 6 - 1 Roger Gardell, Michell Rohde Fortnox Arena B-hall
2023-01-27 20:00 580736036 CL98IC - FBC Kalmarsund 5 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Falkenbergshallen
2023-01-29 13:00 580736035 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - Värnamo IK /Skillingaryd 4 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena A-hall
2023-02-11 14:00 580736038 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 8 - 3 Adam Rydholm, Emil Lindén Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-12 14:00 580736037 Värnamo IK /Skillingaryd - CL98IC 0 - 6 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Värnamo Sporthall
2023-02-18 15:30 580736042 FBC Kalmarsund - Värnamo IK /Skillingaryd 0 - 4 Nicklas Hult, Christer Jonsson Ölands Bank Center A
2023-02-19 16:00 580736040 CL98IC - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 2 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Falkenbergshallen
2023-02-26 11:00 580736043 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Värnamo IK /Skillingaryd 7 - 2 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-26 17:00 580736045 Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK - FBC Kalmarsund 10 - 0 Therese Spjut, Malou Hallström Fortnox Arena A-hall
2023-03-03 19:30 580736047 CL98IC - Växjö IBK Utveckling/Växjö IBK 2 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen
2023-03-05 17:30 580736048 FBC Kalmarsund - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 4 - 7 Johan Magnusson, Rasmus Wirstam Ölands Bank Center A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Utv/ Jönköpings IK 14 12 0 2 84-35 49 36
2. Växjö IBK Utveckling/ Växjö IBK 14 9 2 3 62-32 30 29
3. Värnamo IK / Skillingaryd 14 8 1 5 47-40 7 25
4. CL98IC 14 7 1 6 56-34 22 22
5. FBC Kalmarsund 14 3 1 10 36-84 -48 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 18:00 580737004 Lindås Rasta IBK - IBK Alingsås 5 - 7 Albert Enlund, Petter Enlund Lindås Waves Arena
2022-09-23 19:45 580737003 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - IBF Älvstranden / Ale IBF 6 - 4 Roger Zahnér, Pierre Eberhard Berg Stenungsund Arena
2022-09-23 20:00 580737002 FBC Lerum - FBC Partille 4 - 1 Henrik Sjöberg, David Karlsson Rydsbergshallen
2022-09-25 11:00 580737001 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 2 - 1 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Wallenstam Arena A
2022-09-30 18:45 580737010 FBC Partille - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 8 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Qvisthallen
2022-09-30 19:00 580737008 IBK Alingsås - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 5 - 5 David Karlsson, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
2022-09-30 19:30 580737009 IBF Älvstranden / Ale IBF - FBC Lerum 6 - 6 Rasmus Eriksson, Sebastian Sannerholm Tuve Sporthall
2022-09-30 20:00 580737006 Landvetter IBK - IK Zenith/Öckerö IBK 6 - 0 Goran Kuduzovic, Amir Huseinovic Önnerödshallen
2022-10-07 19:00 580737012 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Älvstranden / Ale IBF 6 - 2 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Wallenstam Arena A
2022-10-07 19:30 580737015 IK Zenith/Öckerö IBK - Lindås Rasta IBK 0 - 3 Jesper Dammert, Joakim Jögi Hedenskolans Idrottshall
2022-10-07 20:00 580737011 Landvetter IBK - FBC Partille 4 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Pinntorps Idrottshall
2022-10-07 20:00 580737013 FBC Lerum - IBK Alingsås 4 - 2 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Rydsbergshallen
2022-10-14 18:40 580737019 IK Zenith/Öckerö IBK - IBF Älvstranden / Ale IBF 4 - 4 Joakim Jögi, Jesper Dammert Björlanda Idrottshall
2022-10-14 19:45 580737017 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 9 Adnan Mehmedagic, Adnan Tongur Stenungsund Arena
2022-10-14 20:00 580737016 FBC Lerum - Landvetter IBK 2 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Rydsbergshallen
2022-10-14 20:30 580737018 Lindås Rasta IBK - FBC Partille 4 - 4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Lindås Waves Arena
2022-10-19 19:00 580737022 IBK Alingsås - IK Zenith/Öckerö IBK 4 - 3 Harri Tjäder, David Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2022-10-21 19:00 580737023 IBF Älvstranden / Ale IBF - Lindås Rasta IBK 6 - 8 Petter Enlund, Martin Almsberg Ale Kulturrum
2022-10-22 11:45 580737021 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 3 - 2 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
2022-10-23 19:15 580737024 FBC Partille - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 1 - 4 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Partillebohallen
2022-11-10 18:15 580737030 IBK Alingsås - IBF Älvstranden / Ale IBF 8 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2022-11-11 19:30 580737027 Lindås Rasta IBK - FBC Lerum 3 - 7 Aldin Hadziselmovic, Adnan Tongur Lindås Waves Arena
2022-11-11 19:30 580737028 IK Zenith/Öckerö IBK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 10 Adam Jällfält, Thomas Johansson Hedenskolans Idrottshall
2022-11-11 20:00 580737026 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - Landvetter IBK 5 - 5 Alexander Pavlovic, Hajrudin Begic Kastellegårdshallen
2022-11-15 20:00 580737034 FBC Partille - IK Zenith/Öckerö IBK 8 - 3 Gabriel Adolfsson, Joakim Jögi Qvisthallen
2022-11-18 20:00 580737035 Landvetter IBK - IBK Alingsås 8 - 1 Petter Enlund, Wessam Abdellrazek Pinntorps Idrottshall
2022-11-19 11:00 580737031 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås Rasta IBK 3 - 4 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Wallenstam Arena A
2022-11-20 17:00 580737032 FBC Lerum - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 5 - 1 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Rydsbergshallen
2022-11-25 18:40 580737037 IK Zenith/Öckerö IBK - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 0 - 6 Erik Hulthén, Lucas Venderot Björlanda Idrottshall
2022-11-25 19:30 580737036 Lindås Rasta IBK - Landvetter IBK 3 - 6 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Lindås Waves Arena
2022-11-25 19:30 580737040 IBF Älvstranden / Ale IBF - FBC Partille 4 - 7 Elias Löfgren, Wessam Abdellrazek Tuve Sporthall
2022-11-27 17:00 580737039 IBK Alingsås - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 6 Patrik Augustsson, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
2022-12-02 19:00 580737044 FBC Partille - IBK Alingsås 6 - 6 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Qvisthallen
2022-12-02 19:45 580737043 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - Lindås Rasta IBK 3 - 4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Stenungsund Arena
2022-12-02 20:00 580737045 Landvetter IBK - IBF Älvstranden / Ale IBF 3 - 1 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Pinntorps Idrottshall
2022-12-04 18:00 580737042 FBC Lerum - IK Zenith/Öckerö IBK 8 - 3 Felix Bark Peterson, Håkan Krafft Rydsbergshallen
2022-12-09 19:00 580737048 IBF Älvstranden / Ale IBF - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 3 - 4 Jesper Björklund Greter, Håkan Krafft Ale Kulturrum
2022-12-09 19:00 580737049 FBC Partille - FBC Lerum 2 - 3 Linda Lindskog, Sandra Lindskog Qvisthallen
2022-12-09 20:00 580737050 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 3 Joakim Jögi, Gabriel Adolfsson Pinntorps Idrottshall
2022-12-10 11:00 580737047 IBK Alingsås - Lindås Rasta IBK 5 - 5 Daniel Larm, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
2022-12-16 19:30 580737055 IK Zenith/Öckerö IBK - Landvetter IBK 3 - 8 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Hedenskolans Idrottshall
2022-12-16 20:00 580737052 FBC Lerum - IBF Älvstranden / Ale IBF 3 - 2 Adam Jällfält, Thomas Johansson Rydsbergshallen
2022-12-16 20:00 580737053 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - IBK Alingsås 7 - 7 Amir Huseinovic, Oscar Skogsberg Kastellegårdshallen
2022-12-17 18:40 580737051 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Partille 11 - 2 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Wallenstam Arena A
2023-01-10 20:00 580737060 FBC Partille - Landvetter IBK 1 - 6 Albert Enlund, Petter Enlund Qvisthallen
2023-01-13 19:00 580737059 IBF Älvstranden / Ale IBF - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 8 Joakim Jögi, Oscar Gärling Ale Kulturrum
2023-01-13 19:30 580737056 Lindås Rasta IBK - IK Zenith/Öckerö IBK 5 - 1 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Lindås Waves Arena
2023-01-14 11:00 580737058 IBK Alingsås - FBC Lerum 3 - 1 Pedram Koublani, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
2023-01-17 20:00 580737064 FBC Partille - Lindås Rasta IBK 3 - 6 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Qvisthallen
2023-01-20 19:00 580737063 IBF Älvstranden / Ale IBF - IK Zenith/Öckerö IBK 5 - 0 Christian Jensen, Marcus Orrhult Santoshallen
2023-01-20 20:00 580737065 Landvetter IBK - FBC Lerum 3 - 3 Joakim Jögi, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
2023-01-22 17:30 580737061 Pixbo Wallenstam IBF - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 4 - 4 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Wallenstam Arena A
2023-01-27 18:00 580737068 Lindås Rasta IBK - IBF Älvstranden / Ale IBF 4 - 2 Albert Enlund, Petter Enlund Lindås Waves Arena
2023-01-27 18:40 580737069 IK Zenith/Öckerö IBK - IBK Alingsås 1 - 8 Marcus Larsson, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2023-01-27 20:00 580737066 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 6 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Rydsbergshallen
2023-01-28 15:00 580737067 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - FBC Partille 3 - 0 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2023-02-10 580737071 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith/Öckerö IBK WO (5 - 0) Wallenstam Arena A
2023-02-10 19:00 580737073 IBF Älvstranden / Ale IBF - IBK Alingsås 3 - 2 William Malmqvist, Oscar Skogsberg Ale Kulturrum
2023-02-10 20:00 580737072 FBC Lerum - Lindås Rasta IBK 3 - 3 Petter Enlund, Albert Enlund Rydsbergshallen
2023-02-10 20:00 580737075 Landvetter IBK - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 7 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Pinntorps Idrottshall
2023-02-07 19:40 580737078 IK Zenith/Öckerö IBK - FBC Partille 4 - 3 Joakim Jögi, Jesper Dammert Torshallen
2023-02-17 20:00 580737076 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - FBC Lerum 3 - 5 Joakim Jögi, Gabriel Adolfsson Kastellegårdshallen
2023-02-20 18:30 580737080 IBK Alingsås - Landvetter IBK 2 - 6 Christian Ragnevi, David Karlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2023-02-20 19:30 580737077 Lindås Rasta IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 3 Joakim Jögi, Linus Söderblom Lindås Waves Arena
2023-02-24 19:45 580737083 Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - IK Zenith/Öckerö IBK 6 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Stenungsund Arena
2023-02-24 20:00 580737085 Landvetter IBK - Lindås Rasta IBK 6 - 5 Albert Enlund, Petter Enlund Pinntorps Idrottshall
2023-02-25 11:00 580737081 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Alingsås 6 - 3 Mats Sällberg, Christer Carlberg Wallenstam Arena A
2023-02-26 19:00 580737084 FBC Partille - IBF Älvstranden / Ale IBF 7 - 7 Adam Jällfält, Thomas Johansson Partillebohallen
2023-03-03 18:15 580737089 IBK Alingsås - FBC Partille 6 - 3 Magnus Jansson, Johan Gripestam Stadsskogshallen, Alingsås
2023-03-03 18:40 580737087 IK Zenith/Öckerö IBK - FBC Lerum 1 - 4 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2023-03-03 19:30 580737086 Lindås Rasta IBK - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv 7 - 3 Linda Lindskog, Sandra Lindskog Lindås Waves Arena
2023-03-03 19:30 580737090 IBF Älvstranden / Ale IBF - Landvetter IBK 4 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Tuve Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 16 14 1 1 93-37 56 43
2. Landvetter IBK 16 11 2 3 77-41 36 35
3. FBC Lerum 16 9 3 4 61-45 16 30
4. Lindås Rasta IBK 16 8 3 5 71-62 9 27
5. IBK Alingsås 16 6 4 6 70-72 -2 22
6. Stenungsunds IBK/ IBK Kungälv 16 6 4 6 69-71 -2 22
7. IBF Älvstranden / Ale IBF 16 3 3 10 60-79 -19 12
8. FBC Partille 16 2 3 11 54-83 -29 9
9. IK Zenith/ Öckerö IBK 16 1 1 14 28-93 -65 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 19:30 580738003 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 4 - 3 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Arena Åstorp
2022-09-24 14:00 580738004 Träslövsläge IF - Onsala IBK 0 - 3 Jan Svensson, Sven-Gunnar Niklasson Brearedshallen
2022-09-25 16:00 580738001 Malmö FBC - IBK Lund/Elit 1 - 6 Iulia Cismaru, Kevin Karlsson Stadions Sporthall
2022-09-25 16:00 580738002 Warberg IBF - Varla IBK/Lindome IBK 6 - 2 Jonas Söderberg, Christoffer Söderström Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-09-30 20:00 580738009 FBC Engelholm - Warberg IBF 5 - 7 Kevin Karlsson, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
2022-10-01 13:00 580738008 Onsala IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 9 - 7 Jonas Löfwander, Mats Lian Presse Idrottshall
2022-10-02 12:00 580738007 Bjärreds IBK/Lomma FBC - Träslövsläge IF 1 - 6 Marcus Rundström, William Nilsson Bjärehovhallen
2022-10-02 15:30 580738010 Varla IBK/Lindome IBK - Malmö FBC 8 - 2 Jan Svensson, Eino Kozan Lindälvshallen
2022-10-09 16:00 580738011 IBK Lund/Elit - Varla IBK/Lindome IBK 3 - 1 Marcus Rundström, William Nilsson Lerbäckshallen A
2022-10-09 16:00 580738012 Malmö FBC - FBC Engelholm 5 - 1 Claus Pettersson, Magnus Svensson Stadions Sporthall
2022-10-09 16:00 580738013 Warberg IBF - Onsala IBK 5 - 7 Jonas Söderberg, Hampus Abrahamsson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-10-09 19:00 580738014 Åstorp/Kvidinge IBS - Bjärreds IBK/Lomma FBC 4 - 5 Tony Olsson, Pierre Bergsten Arena Åstorp
2022-10-16 13:30 580738018 Träslövsläge IF - Varla IBK/Lindome IBK 6 - 3 Oscar Brynsäther, Hampus Abrahamsson Brearedshallen
2022-10-16 14:00 580738017 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC 4 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Arena Åstorp
2022-10-16 15:00 580738020 Bjärreds IBK/Lomma FBC - Onsala IBK 1 - 16 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Bjärehovhallen
2022-11-16 17:30 580738016 Warberg IBF - IBK Lund/Elit 4 - 6 Oscar Brynsäther, Hampus Abrahamsson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-10-21 20:00 580738021 Malmö FBC - Warberg IBF 2 - 7 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Stadions Sporthall
2022-10-22 15:30 580738025 IBK Lund/Elit - Bjärreds IBK/Lomma FBC 8 - 1 Claus Pettersson, Magnus Svensson Lerbäckshallen A
2022-10-23 15:00 580738023 FBC Engelholm - Träslövsläge IF 1 - 3 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Ängelholms Idrottshall
2022-10-23 15:30 580738024 Varla IBK/Lindome IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 4 Kim Nielsen, Jonas Löfwander Lindälvshallen
2022-11-11 19:45 580738026 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/Elit 1 - 4 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Arena Åstorp
2022-11-13 14:00 580738027 Träslövsläge IF - Warberg IBF 3 - 2 Jonas Söderberg, Jan Svensson Brearedshallen
2022-11-13 15:00 580738029 Bjärreds IBK/Lomma FBC - Varla IBK/Lindome IBK 1 - 5 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Bjärehovhallen
2022-11-13 15:30 580738030 Onsala IBK - FBC Engelholm 8 - 5 Oscar Brynsäther, Hampus Abrahamsson Presse Idrottshall
2022-11-19 12:30 580738035 IBK Lund/Elit - Onsala IBK 4 - 1 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Lerbäckshallen A
2022-11-20 12:30 580738032 Warberg IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 3 Oscar Strömberg, Hampus Abrahamsson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-11-20 13:00 580738031 Malmö FBC - Träslövsläge IF 3 - 6 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Stadions Sporthall
2022-11-20 15:00 580738033 FBC Engelholm - Bjärreds IBK/Lomma FBC 10 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2022-11-25 20:00 580738040 FBC Engelholm - Varla IBK/Lindome IBK 1 - 3 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Nyhemshallen
2022-11-26 14:00 580738036 Träslövsläge IF - IBK Lund/Elit 1 - 1 Mats Lian, Hampus Abrahamsson Brearedshallen
2022-11-26 16:30 580738038 Bjärreds IBK/Lomma FBC - Warberg IBF 1 - 10 Mats Ekblad-Thun, Robert Persson Slättängshallen
2022-11-27 15:30 580738039 Onsala IBK - Malmö FBC 9 - 2 Dennis Jelse, Jonas Olsson Presse Idrottshall
2022-12-02 20:00 580738044 Varla IBK/Lindome IBK - Onsala IBK 0 - 6 Christoffer Söderström, Jonas Löfwander Lindälvshallen
2022-12-04 13:00 580738041 Malmö FBC - Bjärreds IBK/Lomma FBC 7 - 5 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Stadions Sporthall
2022-12-04 14:00 580738043 Åstorp/Kvidinge IBS - Träslövsläge IF 1 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Arena Åstorp
2022-12-04 18:00 580738045 IBK Lund/Elit - FBC Engelholm 6 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Lerbäckshallen A
2022-12-07 18:45 580738050 IBK Lund/Elit - Malmö FBC 9 - 5 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Lerbäckshallen A
2022-12-09 19:30 580738048 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 4 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Kungsgårdshallen
2022-12-11 15:30 580738047 Onsala IBK - Träslövsläge IF 4 - 1 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Presse Idrottshall
2022-12-11 15:30 580738049 Varla IBK/Lindome IBK - Warberg IBF 1 - 5 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Lindälvshallen
2022-12-18 14:00 580738053 Åstorp/Kvidinge IBS - Onsala IBK 0 - 7 Andreas Ljunggren, Pierre Bergsten Arena Åstorp
2022-12-18 14:00 580738054 Träslövsläge IF - Bjärreds IBK/Lomma FBC 7 - 2 Björn Ekberg, Eino Kozan Brearedshallen
2022-12-18 16:00 580738051 Malmö FBC - Varla IBK/Lindome IBK 2 - 5 Tobias Garhem, Erik Höst Stadions Sporthall
2022-12-18 16:00 580738052 Warberg IBF - FBC Engelholm 1 - 3 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-01-12 19:45 580738058 Onsala IBK - Warberg IBF 5 - 5 Christoffer Söderström, Thomas Roos Presse Idrottshall
2023-01-15 15:00 580738059 FBC Engelholm - Malmö FBC 2 - 3 Niklas Jeppsson, Pierre Bergsten Ängelholms Idrottshall
2023-01-15 15:30 580738060 Varla IBK/Lindome IBK - IBK Lund/Elit 7 - 2 Mats Lian, Christer Arntzen Lindälvshallen
2023-01-15 16:00 580738057 Bjärreds IBK/Lomma FBC - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 3 Tony Olsson, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2023-01-20 20:00 580738064 Varla IBK/Lindome IBK - Träslövsläge IF 3 - 0 Jonas Löfwander, Christer Arntzen Lindälvshallen
2023-01-22 15:30 580738062 Onsala IBK - Bjärreds IBK/Lomma FBC 6 - 0 Mats Andersson, Christoffer Söderström Presse Idrottshall
2023-01-22 16:00 580738061 Malmö FBC - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kirsebergs Sporthall
2023-02-01 20:15 580738065 IBK Lund/Elit - Warberg IBF 4 - 2 Claus Pettersson, Petter Niklasson Lerbäckshallen A
2023-01-28 12:00 580738070 Bjärreds IBK/Lomma FBC - IBK Lund/Elit 2 - 4 Tony Olsson, Petter Niklasson Slättängshallen
2023-01-29 12:30 580738066 Warberg IBF - Malmö FBC 5 - 1 Jacob Johansson, Victor Strömberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-01-29 14:00 580738067 Åstorp/Kvidinge IBS - Varla IBK/Lindome IBK 0 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Arena Åstorp
2023-01-29 14:00 580738068 Träslövsläge IF - FBC Engelholm 1 - 3 Dennis Jelse, Jonas Söderberg Brearedshallen
2023-02-05 15:30 580738073 FBC Engelholm - Onsala IBK 3 - 3 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Ängelholms Idrottshall
2023-02-10 19:15 580738075 IBK Lund/Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 13 - 2 Claus Pettersson, Magnus Svensson Lerbäckshallen A
2023-02-11 13:30 580738074 Varla IBK/Lindome IBK - Bjärreds IBK/Lomma FBC 13 - 0 Mats Lian, Thomas Roos Lindälvshallen
2023-02-12 16:00 580738072 Warberg IBF - Träslövsläge IF 2 - 1 Jonas Söderberg, Jan Svensson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-09-18 15:30 580738080 Onsala IBK - IBK Lund/Elit 1 - 5 Jonas Löfwander, Mats Andersson Presse Idrottshall
2022-10-29 14:00 580738077 Träslövsläge IF - Malmö FBC 2 - 4 Victor Strömberg, Christoffer Söderström Brearedshallen
2023-02-16 19:00 580738079 Bjärreds IBK/Lomma FBC - FBC Engelholm 2 - 7 Marcus Rundström, William Nilsson Bjärehovhallen
2023-02-16 19:30 580738076 Åstorp/Kvidinge IBS - Warberg IBF 3 - 11 Kevin Karlsson, Mårten Högblom Arena Åstorp
2022-12-10 19:00 580738085 IBK Lund/Elit - Träslövsläge IF 4 - 1 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Lerbäckshallen A
2023-02-26 15:30 580738084 Varla IBK/Lindome IBK - FBC Engelholm 4 - 2 Albin Persson, Jonas Löfwander Lindälvshallen
2023-02-26 16:00 580738081 Malmö FBC - Onsala IBK 6 - 2 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Stadions Sporthall
2023-03-04 18:00 580738082 Warberg IBF - Bjärreds IBK/Lomma FBC 23 - 1 Sven-Gunnar Niklasson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-02-27 19:15 580738088 Bjärreds IBK/Lomma FBC - Malmö FBC 4 - 10 Tony Olsson, Petter Niklasson Slättängshallen
2023-03-03 19:30 580738089 Onsala IBK - Varla IBK/Lindome IBK 6 - 0 Christoffer Söderström, Christer Arntzen Presse Idrottshall
2023-03-04 14:00 580738086 Träslövsläge IF - Åstorp/Kvidinge IBS 15 - 1 Christoffer Söderström, Jonas Söderberg Brearedshallen
2023-03-05 15:00 580738090 FBC Engelholm - IBK Lund/Elit 6 - 4 Petter Niklasson, Jonas Karlsson Ängelholms Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund/ Elit 16 13 1 2 83-38 45 40
2. Onsala IBK 16 11 2 3 93-44 49 35
3. Warberg IBF 16 10 1 5 101-48 53 31
4. Varla IBK/ Lindome IBK 16 9 0 7 58-46 12 27
5. Träslövsläge IF 16 8 1 7 57-38 19 25
6. Malmö FBC 16 7 1 8 64-76 -12 22
7. FBC Engelholm 16 6 1 9 60-59 1 19
8. Åstorp/ Kvidinge IBS 16 2 1 13 42-102 -60 7
9. Bjärreds IBK/ Lomma FBC 16 2 0 14 32-139 -107 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis