Herrar Division 1 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Div 1 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-18 13:00 580033002 Surahammars IBF - KAIS Mora IF 4 - 8 Christer Avasjö, Jonas Holm Mälarenergi Arena Surahammar
2021-09-18 14:00 580033006 LI20 IBF - Skälby IBK 3 - 7 Daniel Larsson, Amir Zilic Mockfjärds Sporthall
2021-09-18 16:15 580033001 IBF Västerås - Sandvikens AIK 5 - 6 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Mälarenergi Arena A
2021-09-19 16:00 580033003 Örebro SK IBK - Hälsinggårdens AIK 1 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm Mellringehallen - Örebro
2021-09-19 18:00 580033004 IBF Falun Utveckling - Kumla IBK 15 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena
2021-09-21 20:00 580033005 IBK Runsten - IBF Borlänge 6 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2021-09-24 19:30 580033008 Hälsinggårdens AIK - Surahammars IBF 5 - 6 e.förl. Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Guide Arena 1
2021-09-25 11:00 580033010 IBF Borlänge - IBF Falun Utveckling 1 - 9 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Maserhallen
2021-09-25 16:00 580033012 Kumla IBK - LI20 IBF 4 - 7 Christer Avasjö, Jonas Holm Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-09-26 16:00 580033007 KAIS Mora IF - IBF Västerås 10 - 4 Albin Jakobsson, Lars Larsson Idre Fjäll Arena
2021-09-26 17:00 580033009 Sandvikens AIK - Örebro SK IBK 7 - 5 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Arena Jernvallen
2021-10-16 16:00 580033011 Skälby IBK - IBK Runsten 9 - 6 Tomas Edstrand, Edo Sabanovic Mälarenergi Arena A
2021-10-01 19:30 580033017 IBF Borlänge - KAIS Mora IF 8 - 9 e.förl. Albin Jakobsson, Lars Larsson Maserhallen
2021-10-02 13:00 580033015 Surahammars IBF - Sandvikens AIK 8 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Mälarenergi Arena Surahammar
2021-10-02 13:00 580033018 Kumla IBK - IBK Runsten 8 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-10-02 19:00 580033013 IBF Västerås - IBF Falun Utveckling 5 - 9 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Mälarenergi Arena A
2021-10-03 13:00 580033016 Skälby IBK - Hälsinggårdens AIK 10 - 0 Anders Westerberg, Arash Sohrevardi Mälarenergi Arena A
2021-10-03 15:30 580033014 Örebro SK IBK - LI20 IBF 4 - 9 Leif Borglund, Edo Sabanovic Mellringehallen - Örebro
2021-10-09 11:00 580033020 IBF Falun Utveckling - Örebro SK IBK 7 - 2 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Guide Arena
2021-10-09 14:00 580033021 LI20 IBF - Surahammars IBF 13 - 7 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Rättvik Arena
2021-10-10 13:00 580033022 Skälby IBK - Sandvikens AIK 8 - 2 Johnny Lindberg, Anders Westerberg Mälarenergi Arena A
2021-10-10 14:00 580033019 IBK Runsten - IBF Västerås 3 - 12 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2021-10-10 16:00 580033023 Hälsinggårdens AIK - IBF Borlänge 3 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena 1
2021-10-10 16:00 580033024 KAIS Mora IF - Kumla IBK 10 - 4 Albin Jakobsson, Lars Larsson Idre Fjäll Arena
2021-10-23 13:00 580033026 IBF Borlänge - Sandvikens AIK 5 - 3 Anders Fredriksson, Håkan Thunman Maserhallen
2021-10-23 16:00 580033025 IBF Västerås - LI20 IBF 9 - 5 Edo Sabanovic, Jesper Jonsson Mälarenergi Arena A
2021-10-23 16:00 580033027 Kumla IBK - Hälsinggårdens AIK 5 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-10-24 14:00 580033028 IBK Runsten - Surahammars IBF 12 - 6 John Awabdeh, Jonathan Varli Alfahallen - Gavlehov
2021-10-24 16:00 580033029 IBF Falun Utveckling - Skälby IBK 3 - 6 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena
2021-10-24 17:00 580033030 KAIS Mora IF - Örebro SK IBK 5 - 6 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Idre Fjäll Arena
2021-10-29 20:00 580033033 Hälsinggårdens AIK - IBF Västerås Jörgen Andersson, Amir Zilic Guide Arena 1
2021-10-30 13:00 580033034 Surahammars IBF - IBF Falun Utveckling John Awabdeh, Jonathan Varli Mälarenergi Arena Surahammar
2021-10-30 19:00 580033035 Skälby IBK - KAIS Mora IF Richard Himberg, Daniel Edlund Mälarenergi Arena A
2021-10-31 14:00 580033031 LI20 IBF - IBF Borlänge Richard Öhneskog, Amir Zilic Rättvik Arena
2021-10-31 15:30 580033036 Örebro SK IBK - IBK Runsten Pierre Borghoff, Edwin Simonian Mellringehallen - Örebro
2021-10-31 17:00 580033032 Sandvikens AIK - Kumla IBK Robert Jäderlund, Jacob Leijon Arena Jernvallen
2021-11-02 19:00 580033039 Kumla IBK - Örebro SK IBK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-11-02 19:30 580033037 IBF Västerås - Skälby IBK Mälarenergi Arena A
2021-11-02 19:30 580033038 IBF Borlänge - Surahammars IBF Maserhallen
2021-11-02 20:00 580033041 IBK Runsten - Sandvikens AIK Alfahallen - Gavlehov
2021-11-03 19:00 580033042 KAIS Mora IF - LI20 IBF Idre Fjäll Arena
2021-12-03 18:30 580033040 IBF Falun Utveckling - Hälsinggårdens AIK Guide Arena
2021-11-06 12:30 580033046 Hälsinggårdens AIK - KAIS Mora IF Guide Arena 1
2021-11-06 13:00 580033043 Surahammars IBF - Kumla IBK Mälarenergi Arena Surahammar
2021-11-06 14:00 580033047 Sandvikens AIK - IBF Falun Utveckling Arena Jernvallen
2021-11-06 16:00 580033044 Skälby IBK - Örebro SK IBK Mälarenergi Arena A
2021-11-07 11:00 580033045 IBF Borlänge - IBF Västerås Maserhallen
2021-11-07 17:00 580033048 IBK Runsten - LI20 IBF Alfahallen - Gavlehov
2021-11-12 19:30 580033052 IBF Falun Utveckling - IBK Runsten Guide Arena
2021-11-13 14:00 580033054 LI20 IBF - Hälsinggårdens AIK Rättvik Arena
2021-11-13 19:00 580033049 IBF Västerås - Surahammars IBF Mälarenergi Arena A
2021-11-14 14:00 580033050 Kumla IBK - Skälby IBK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-11-14 15:30 580033051 Örebro SK IBK - IBF Borlänge Mellringehallen - Örebro
2021-12-11 13:00 580033053 KAIS Mora IF - Sandvikens AIK Idre Fjäll Arena
2021-11-19 19:30 580033059 Hälsinggårdens AIK - IBK Runsten Guide Arena 1
2021-11-20 14:00 580033055 Kumla IBK - IBF Västerås Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-11-21 14:00 580033060 LI20 IBF - Sandvikens AIK Rättvik Arena
2021-11-21 15:30 580033057 Örebro SK IBK - Surahammars IBF Mellringehallen - Örebro
2021-11-21 16:00 580033058 KAIS Mora IF - IBF Falun Utveckling Idre Fjäll Arena
2021-11-21 19:00 580033056 Skälby IBK - IBF Borlänge Mälarenergi Arena A
2021-11-23 19:45 580033066 IBF Falun Utveckling - LI20 IBF Guide Arena
2021-11-27 13:00 580033061 IBF Västerås - Örebro SK IBK Mälarenergi Arena A
2021-11-27 13:00 580033062 Surahammars IBF - Skälby IBK Mälarenergi Arena Surahammar
2021-11-27 13:00 580033063 IBF Borlänge - Kumla IBK Maserhallen
2021-11-28 16:00 580033064 IBK Runsten - KAIS Mora IF Alfahallen - Gavlehov
2021-11-28 17:00 580033065 Sandvikens AIK - Hälsinggårdens AIK Arena Jernvallen
2021-12-11 16:00 580033072 Skälby IBK - LI20 IBF Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2021-12-18 13:00 580033070 Kumla IBK - IBF Falun Utveckling Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-12-18 17:00 580033071 IBF Borlänge - IBK Runsten Maserhallen
2021-12-19 16:00 580033069 Hälsinggårdens AIK - Örebro SK IBK Guide Arena 1
2021-12-19 17:00 580033067 Sandvikens AIK - IBF Västerås Arena Jernvallen
2022-01-06 16:00 580033068 KAIS Mora IF - Surahammars IBF Idre Fjäll Arena
2022-01-08 13:00 580033073 IBF Västerås - KAIS Mora IF Mälarenergi Arena A
2022-01-08 13:00 580033074 Surahammars IBF - Hälsinggårdens AIK Mälarenergi Arena Surahammar
2022-01-08 14:00 580033077 IBK Runsten - Skälby IBK Alfahallen - Gavlehov
2022-01-08 14:00 580033078 LI20 IBF - Kumla IBK Rättvik Arena
2022-01-09 11:00 580033076 IBF Falun Utveckling - IBF Borlänge Guide Arena
2022-01-09 15:30 580033075 Örebro SK IBK - Sandvikens AIK Mellringehallen - Örebro
2022-01-14 19:00 580033083 KAIS Mora IF - IBF Borlänge Idre Fjäll Arena
2022-01-15 14:00 580033080 LI20 IBF - Örebro SK IBK Rättvik Arena
2022-01-15 15:45 580033082 Hälsinggårdens AIK - Skälby IBK Guide Arena 1
2022-01-16 14:00 580033084 IBK Runsten - Kumla IBK Alfahallen - Gavlehov
2022-01-16 17:00 580033081 Sandvikens AIK - Surahammars IBF Arena Jernvallen
2022-01-16 18:00 580033079 IBF Falun Utveckling - IBF Västerås Guide Arena
2022-01-18 19:30 580033089 IBF Borlänge - Hälsinggårdens AIK Maserhallen
2022-01-22 13:00 580033087 Surahammars IBF - LI20 IBF Mälarenergi Arena Surahammar
2022-01-22 16:00 580033090 Kumla IBK - KAIS Mora IF Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-01-22 19:00 580033085 IBF Västerås - IBK Runsten Mälarenergi Arena A
2022-01-23 15:30 580033086 Örebro SK IBK - IBF Falun Utveckling Mellringehallen - Örebro
2022-01-23 17:00 580033088 Sandvikens AIK - Skälby IBK Arena Jernvallen
2022-01-29 14:00 580033091 LI20 IBF - IBF Västerås Rättvik Arena
2022-01-29 15:45 580033093 Hälsinggårdens AIK - Kumla IBK Guide Arena 1
2022-01-29 16:00 580033095 Skälby IBK - IBF Falun Utveckling Mälarenergi Arena A
2022-01-30 12:00 580033094 Surahammars IBF - IBK Runsten Mälarenergi Arena Surahammar
2022-01-30 15:30 580033096 Örebro SK IBK - KAIS Mora IF Mellringehallen - Örebro
2022-01-30 18:30 580033092 Sandvikens AIK - IBF Borlänge Arena Jernvallen
2022-02-11 19:30 580033100 IBF Falun Utveckling - Surahammars IBF Guide Arena
2022-02-12 13:00 580033097 IBF Borlänge - LI20 IBF Maserhallen
2022-02-12 13:00 580033098 Kumla IBK - Sandvikens AIK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-02-12 19:00 580033099 IBF Västerås - Hälsinggårdens AIK Mälarenergi Arena A
2022-02-13 14:00 580033102 IBK Runsten - Örebro SK IBK Alfahallen - Gavlehov
2022-02-13 18:00 580033101 KAIS Mora IF - Skälby IBK Idre Fjäll Arena
2022-02-15 19:30 580033104 Surahammars IBF - IBF Borlänge Mälarenergi Arena Surahammar
2022-02-15 20:00 580033106 Hälsinggårdens AIK - IBF Falun Utveckling Guide Arena 1
2022-02-16 19:30 580033103 Skälby IBK - IBF Västerås Mälarenergi Arena A
2022-02-16 19:30 580033108 LI20 IBF - KAIS Mora IF Rättvik Arena
2022-02-17 19:30 580033105 Örebro SK IBK - Kumla IBK Mellringehallen - Örebro
2022-02-17 19:30 580033107 Sandvikens AIK - IBK Runsten Arena Jernvallen
2022-02-19 14:00 580033109 Kumla IBK - Surahammars IBF Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-02-19 14:00 580033114 LI20 IBF - IBK Runsten Rättvik Arena
2022-02-19 16:00 580033111 IBF Västerås - IBF Borlänge Mälarenergi Arena A
2022-02-20 15:30 580033110 Örebro SK IBK - Skälby IBK Mellringehallen - Örebro
2022-02-20 16:00 580033112 KAIS Mora IF - Hälsinggårdens AIK Idre Fjäll Arena
2022-02-20 16:00 580033113 IBF Falun Utveckling - Sandvikens AIK Guide Arena
2022-02-25 19:00 580033118 IBK Runsten - IBF Falun Utveckling Alfahallen - Gavlehov
2022-02-25 19:30 580033120 Hälsinggårdens AIK - LI20 IBF Guide Arena 1
2022-02-26 13:00 580033115 Surahammars IBF - IBF Västerås Mälarenergi Arena Surahammar
2022-02-26 19:00 580033116 Skälby IBK - Kumla IBK Mälarenergi Arena A
2022-02-27 17:00 580033117 IBF Borlänge - Örebro SK IBK Maserhallen
2022-02-27 17:00 580033119 Sandvikens AIK - KAIS Mora IF Arena Jernvallen
2022-03-05 13:00 580033123 Surahammars IBF - Örebro SK IBK Mälarenergi Arena Surahammar
2022-03-05 19:00 580033121 IBF Västerås - Kumla IBK Mälarenergi Arena A
2022-03-06 14:00 580033125 IBK Runsten - Hälsinggårdens AIK Alfahallen - Gavlehov
2022-03-06 16:00 580033124 IBF Falun Utveckling - KAIS Mora IF Guide Arena
2022-03-06 17:00 580033122 IBF Borlänge - Skälby IBK Maserhallen
2022-03-06 17:00 580033126 Sandvikens AIK - LI20 IBF Arena Jernvallen
2022-03-12 16:30 580033127 Örebro SK IBK - IBF Västerås Mellringehallen - Örebro
2022-03-12 16:30 580033128 Skälby IBK - Surahammars IBF Mälarenergi Arena A
2022-03-12 16:30 580033129 Kumla IBK - IBF Borlänge Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-03-12 16:30 580033130 KAIS Mora IF - IBK Runsten Idre Fjäll Arena
2022-03-12 16:30 580033131 Hälsinggårdens AIK - Sandvikens AIK Guide Arena 1
2022-03-12 16:30 580033132 LI20 IBF - IBF Falun Utveckling Rättvik Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Skälby IBK 5 5 0 (0) 0 40-14 26 15
2. IBF Falun Utveckling 5 4 0 (0) 1 43-19 24 12
3. KAIS Mora IF 5 3 1 (1) 1 42-26 16 11
4. LI20 IBF 5 3 0 (0) 2 37-31 6 9
5. IBF Västerås 5 2 1 (0) 2 35-33 2 7
6. IBF Borlänge 5 2 1 (0) 2 24-30 -6 7
7. Hälsinggårdens AIK 5 2 1 (0) 2 20-27 -7 7
8. IBK Runsten 5 2 0 (0) 3 33-40 -7 6
9. Sandvikens AIK 5 1 1 (1) 3 24-31 -7 5
10. Surahammars IBF 5 1 1 (1) 3 31-44 -13 5
11. Örebro SK IBK 5 1 0 (0) 4 18-33 -15 3
12. Kumla IBK 5 1 0 (0) 4 26-45 -19 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Norrland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-18 13:00 580038002 IBK Luleå - Gimonäs Umeå IF 6 - 5 Jari Korpi, Johan Nyström Kronanhallen
2021-09-18 13:00 580038003 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gamla Stan IBK 7 - 6 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Umeå Energi Arena Väst
2021-09-18 14:00 580038001 Wibax-Piteå IBK - Holmsund City IBC 7 - 8 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2021-09-19 13:00 580038004 Timrå IBC - RIG Umeå IBF 6 - 16 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Timrå Sporthall
2021-09-19 16:00 580038005 Sundsvall FBC - IBF Dalen 11 - 2 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Sundsvalls Sporthall-A
2021-09-24 19:15 580038008 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 11 - 5 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Umeå Energi Arena Väst
2021-09-25 12:30 580038007 Håsta IBK - Wibax-Piteå IBK 3 - 10 Jonas Tidsjö, Håkan Thunman Håstaholmen
2021-09-25 13:00 580038006 Gamla Stan IBK - Timrå IBC 8 - 5 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Balderhallen A
2021-09-25 16:00 580038010 Holmsund City IBC - Sundsvall FBC 2 - 8 Elis Erbing, Shari Tingman Storsjöhallen
2021-09-25 17:00 580038009 FBC Bollnäs - IBK Luleå 3 - 5 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Bollnäs Sporthall A
2021-09-26 12:00 580038012 Håsta IBK - IBK Luleå 7 - 9 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Håstaholmen
2021-09-26 13:00 580038011 Gamla Stan IBK - Sundsvall FBC 5 - 9 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Balderhallen A
2021-09-26 13:00 580038013 FBC Bollnäs - Wibax-Piteå IBK 7 - 10 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Bollnäs Sporthall A
2021-09-26 13:00 580038014 Holmsund City IBC - Timrå IBC 9 - 7 Elis Erbing, Shari Tingman Storsjöhallen
2021-09-27 18:30 580038016 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen Ungdom SK 4 - 7 Tony Cederholm, Oliver Halvarsson Sjöfruhallen
2021-09-28 19:45 580038015 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 4 - 9 Oliver Halvarsson, Tony Cederholm Umeå Energi Arena Väst
2021-10-01 19:30 580038019 Sundsvall FBC - Håsta IBK 8 - 6 Henrik Hultin-Öberg, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A
2021-10-02 15:00 580038017 Holmsund City IBC - FBC Bollnäs 6 - 12 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Storsjöhallen
2021-10-02 15:00 580038020 Timrå IBC - Gimonäs Umeå IF 18 - 0 Nicklas Sundgren, Patric Terelius Timrå Sporthall
2021-10-03 13:00 580038021 RIG Umeå IBF - Wibax-Piteå IBK 7 - 5 David Björketun, Jesper Jonsson Sjöfruhallen
2021-10-03 18:00 580038018 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBF Dalen 7 - 6 Olle Eliasson, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2021-10-08 19:00 580038026 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 3 - 16 Viktor Grahn, Oliver Halvarsson Sjöfruhallen
2021-10-09 13:00 580038022 Team Thorengruppen Ungdom SK - Håsta IBK 12 - 3 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Umeå Energi Arena Väst
2021-10-09 13:00 580038024 IBK Luleå - Sundsvall FBC 3 - 10 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Kronanhallen
2021-10-09 14:00 580038023 Wibax-Piteå IBK - Timrå IBC 4 - 11 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Norrmalmia Sph
2021-10-09 16:00 580038025 IBF Dalen - FBC Bollnäs 8 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Umeå Energi Arena Väst
2021-10-08 19:00 580038031 Gamla Stan IBK - RIG Umeå IBF 5 - 12 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Balderhallen A
2021-10-10 12:00 580038027 IBF Dalen - Håsta IBK 5 - 8 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Umeå Energi Arena
2021-10-10 13:00 580038028 IBK Luleå - Timrå IBC 3 - 6 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Kronanhallen
2021-10-10 14:00 580038029 Wibax-Piteå IBK - Sundsvall FBC 1 - 6 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Norrmalmia Sph
2021-10-10 15:00 580038030 Team Thorengruppen Ungdom SK - FBC Bollnäs 6 - 10 Roger Collin, Olle Eliasson Vildmannahallen
2021-10-23 12:30 580038035 RIG Umeå IBF - Håsta IBK 13 - 3 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Umeå Energi Arena Väst
2021-10-23 13:00 580038034 Gamla Stan IBK - IBF Dalen 7 - 5 Roger Collin, Viktor Grahn Balderhallen A
2021-10-23 16:00 580038032 Holmsund City IBC - IBK Luleå 9 - 7 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Storsjöhallen
2021-10-24 14:00 580038033 Gimonäs Umeå IF - Sundsvall FBC 6 - 18 Roger Collin, Viktor Grahn Sjöfruhallen
2021-10-26 19:30 580038036 Wibax-Piteå IBK - IBK Luleå Tony Cederholm, Viktor Grahn Norrmalmia Sph
2021-10-26 19:45 580038042 Holmsund City IBC - RIG Umeå IBF Oliver Halvarsson, Jonas Nordqvist Storsjöhallen
2021-10-30 15:00 580038043 Timrå IBC - IBF Dalen Elis Erbing, Shari Tingman Timrå Sporthall
2021-10-30 16:00 580038039 FBC Bollnäs - Gimonäs Umeå IF Marcus Svedinger, Tobias Ekmark Bollnäs Sporthall A
2021-10-30 16:30 580038038 Håsta IBK - Gamla Stan IBK Håstaholmen
2021-10-31 13:00 580038041 FBC Bollnäs - Gamla Stan IBK Elis Erbing, Shari Tingman Bollnäs Sporthall A
2021-10-31 14:00 580038040 Håsta IBK - Gimonäs Umeå IF Christoffer Markovski, Patric Terelius Håstaholmen
2021-12-04 16:00 580038037 Sundsvall FBC - Team Thorengruppen Ungdom SK Sundsvalls Sporthall-A
2021-11-06 13:00 580038045 IBK Luleå - Gamla Stan IBK Kronanhallen
2021-11-06 13:00 580038046 IBF Dalen - Holmsund City IBC Umeå Energi Arena Väst
2021-11-06 15:30 580038047 FBC Bollnäs - RIG Umeå IBF Bollnäs Sporthall A
2021-11-06 16:00 580038044 Gimonäs Umeå IF - Wibax-Piteå IBK Sjöfruhallen
2021-11-07 13:30 580038048 Team Thorengruppen Ungdom SK - Timrå IBC Midgårdshallen
2021-11-13 13:00 580038049 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF Balderhallen A
2021-11-13 13:00 580038050 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBK Luleå Umeå Energi Arena
2021-11-13 14:00 580038051 Wibax-Piteå IBK - IBF Dalen Norrmalmia Sph
2021-11-13 15:00 580038052 Timrå IBC - FBC Bollnäs Timrå Sporthall
2021-11-14 12:30 580038053 Holmsund City IBC - Håsta IBK Storsjöhallen
2021-11-14 14:00 580038054 RIG Umeå IBF - Sundsvall FBC Umeå Energi Arena Öst
2021-11-18 19:30 580038056 Wibax-Piteå IBK - Gamla Stan IBK Norrmalmia Sph
2021-11-19 19:00 580038055 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen Ungdom SK Storsjöhallen
2021-11-19 20:00 580038058 Håsta IBK - Timrå IBC Håstaholmen
2021-11-20 13:00 580038060 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF Umeå Energi Arena Väst
2021-11-21 13:00 580038057 IBF Dalen - IBK Luleå Umeå Energi Arena Väst
2021-11-21 16:00 580038059 Sundsvall FBC - FBC Bollnäs Sundsvalls Sporthall-A
2021-11-26 19:00 580038063 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen Sjöfruhallen
2021-11-27 13:00 580038061 Gamla Stan IBK - Holmsund City IBC Balderhallen A
2021-11-27 13:00 580038064 IBK Luleå - RIG Umeå IBF Kronanhallen
2021-11-27 15:00 580038065 Timrå IBC - Sundsvall FBC Timrå Sporthall
2021-11-28 13:00 580038062 Team Thorengruppen Ungdom SK - Wibax-Piteå IBK Umeå Energi Arena Väst
2021-11-28 14:00 580038066 FBC Bollnäs - Håsta IBK Bollnäs Sporthall A
2021-12-17 19:30 580038069 Gamla Stan IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK Balderhallen A
2021-12-18 12:30 580038067 Holmsund City IBC - Wibax-Piteå IBK Storsjöhallen
2021-12-18 16:00 580038071 IBF Dalen - Sundsvall FBC Umeå Energi Arena Väst
2021-12-19 13:00 580038068 Gimonäs Umeå IF - IBK Luleå Sjöfruhallen
2021-12-19 16:00 580038070 RIG Umeå IBF - Timrå IBC Sjöfruhallen
2022-01-08 12:00 580038074 Team Thorengruppen Ungdom SK - RIG Umeå IBF Thoren Arena
2022-01-08 13:00 580038075 IBK Luleå - FBC Bollnäs Kronanhallen
2022-01-08 15:00 580038072 Timrå IBC - Gamla Stan IBK Timrå Sporthall
2022-01-08 15:00 580038076 Sundsvall FBC - Holmsund City IBC Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-08 16:00 580038073 Wibax-Piteå IBK - Håsta IBK Norrmalmia Sph
2022-01-09 13:00 580038078 IBK Luleå - Håsta IBK Kronanhallen
2022-01-09 14:30 580038079 Wibax-Piteå IBK - FBC Bollnäs Norrmalmia Sph
2022-01-09 14:30 580038080 Timrå IBC - Holmsund City IBC Timrå Sporthall
2022-01-09 15:00 580038077 Sundsvall FBC - Gamla Stan IBK Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-09 15:00 580038082 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gimonäs Umeå IF Thoren Arena
2022-01-11 19:45 580038081 RIG Umeå IBF - IBF Dalen Umeå Energi Arena Väst
2022-01-15 12:00 580038085 Håsta IBK - Sundsvall FBC Håstaholmen
2022-01-15 13:00 580038084 IBF Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK Umeå Energi Arena Väst
2022-01-15 16:00 580038083 FBC Bollnäs - Holmsund City IBC Bollnäs Sporthall A
2022-01-15 16:00 580038086 Gimonäs Umeå IF - Timrå IBC Sjöfruhallen
2022-01-16 16:00 580038087 Wibax-Piteå IBK - RIG Umeå IBF Norrmalmia Sph
2022-01-22 12:30 580038090 Sundsvall FBC - IBK Luleå Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-22 13:00 580038089 Timrå IBC - Wibax-Piteå IBK Timrå Sporthall
2022-01-22 15:00 580038088 Håsta IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK Håstaholmen
2022-01-22 15:30 580038091 FBC Bollnäs - IBF Dalen Bollnäs Sporthall A
2022-01-22 16:00 580038092 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF Storsjöhallen
2022-01-23 13:00 580038094 Timrå IBC - IBK Luleå Timrå Sporthall
2022-01-23 13:00 580038097 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK Umeå Energi Arena Väst
2022-01-23 15:00 580038093 Håsta IBK - IBF Dalen Håstaholmen
2022-01-23 15:00 580038095 Sundsvall FBC - Wibax-Piteå IBK Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-23 15:30 580038096 FBC Bollnäs - Team Thorengruppen Ungdom SK Bollnäs Sporthall A
2022-01-29 11:00 580038100 IBF Dalen - Gamla Stan IBK Umeå Energi Arena
2022-01-29 13:00 580038098 IBK Luleå - Holmsund City IBC Kronanhallen
2022-01-30 14:00 580038101 Håsta IBK - RIG Umeå IBF Håstaholmen
2022-01-30 16:00 580038099 Sundsvall FBC - Gimonäs Umeå IF Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-11 19:15 580038108 RIG Umeå IBF - Holmsund City IBC Umeå Energi Arena Väst
2022-02-12 13:00 580038103 Team Thorengruppen Ungdom SK - Sundsvall FBC Umeå Energi Arena Väst
2022-02-12 15:00 580038104 Gamla Stan IBK - Håsta IBK Balderhallen A
2022-02-12 16:00 580038102 IBK Luleå - Wibax-Piteå IBK Kronanhallen
2022-02-12 16:00 580038105 Gimonäs Umeå IF - FBC Bollnäs Sjöfruhallen
2022-02-13 13:00 580038106 Gimonäs Umeå IF - Håsta IBK Umeå Energi Arena Väst
2022-02-13 13:00 580038107 Gamla Stan IBK - FBC Bollnäs Balderhallen A
2022-02-13 16:00 580038109 IBF Dalen - Timrå IBC Umeå Energi Arena Väst
580038114 Timrå IBC - Team Thorengruppen Ungdom SK Timrå Sporthall
2022-02-18 19:00 580038112 Holmsund City IBC - IBF Dalen Storsjöhallen
2022-02-19 14:00 580038110 Wibax-Piteå IBK - Gimonäs Umeå IF Norrmalmia Sph
2022-02-19 16:00 580038113 RIG Umeå IBF - FBC Bollnäs Umeå Energi Arena Väst
2022-02-20 13:00 580038111 Gamla Stan IBK - IBK Luleå Balderhallen A
2022-02-25 19:00 580038120 Sundsvall FBC - RIG Umeå IBF Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-26 15:30 580038118 FBC Bollnäs - Timrå IBC Bollnäs Sporthall A
2022-02-26 16:00 580038115 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK Sjöfruhallen
2022-02-26 16:00 580038116 IBK Luleå - Team Thorengruppen Ungdom SK Kronanhallen
2022-02-26 18:00 580038117 IBF Dalen - Wibax-Piteå IBK Umeå Energi Arena
2022-02-27 12:00 580038119 Håsta IBK - Holmsund City IBC Håstaholmen
2022-03-04 19:00 580038126 Gimonäs Umeå IF - RIG Umeå IBF Sjöfruhallen
2022-03-05 13:00 580038123 IBK Luleå - IBF Dalen Kronanhallen
2022-03-05 15:30 580038125 FBC Bollnäs - Sundsvall FBC Bollnäs Sporthall A
2022-03-06 13:00 580038121 Team Thorengruppen Ungdom SK - Holmsund City IBC Thoren Arena
2022-03-06 13:00 580038122 Gamla Stan IBK - Wibax-Piteå IBK Balderhallen A
2022-03-06 14:30 580038124 Timrå IBC - Håsta IBK Timrå Sporthall
2022-03-13 16:30 580038127 Holmsund City IBC - Gamla Stan IBK Storsjöhallen
2022-03-13 16:30 580038128 Wibax-Piteå IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK Norrmalmia Sph
2022-03-13 16:30 580038129 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF Umeå Energi Arena Väst
2022-03-13 16:30 580038130 RIG Umeå IBF - IBK Luleå Umeå Energi Arena Öst
2022-03-13 16:30 580038131 Sundsvall FBC - Timrå IBC Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-13 16:30 580038132 Håsta IBK - FBC Bollnäs Håstaholmen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC 7 7 0 (0) 0 70-25 45 21
2. RIG Umeå IBF 6 6 0 (0) 0 68-28 40 18
3. Holmsund City IBC 6 4 0 (0) 2 50-44 6 12
4. Team Thorengruppen Ungdom SK 6 4 0 (0) 2 44-40 4 12
5. Timrå IBC 6 3 0 (0) 3 53-40 13 9
6. IBK Luleå 6 3 0 (0) 3 33-40 -7 9
7. FBC Bollnäs 5 2 0 (0) 3 38-35 3 6
8. Wibax-Piteå IBK 6 2 0 (0) 4 37-42 -5 6
9. Gamla Stan IBK 5 2 0 (0) 3 31-38 -7 6
10. IBF Dalen 6 1 0 (0) 5 30-48 -18 3
11. Håsta IBK 6 1 0 (0) 5 30-57 -27 3
12. Gimonäs Umeå IF 5 0 0 (0) 5 18-65 -47 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Södra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-16 20:00 580035002 Halmstads IBK - IK Zenith 7 - 4 Daniel Hultberg, Stefan Olsson Halmstad Arena A 1
2021-09-18 13:00 580035003 IBK Landskrona - Mölndals IBF 2 - 4 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Landskrona Idrottshall
2021-09-18 14:00 580035001 Olofströms IBK - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 6 Marcus Karlström, Joacim Olofsson Olofströms Sporthall
2021-09-19 13:00 580035004 Varla IBK - IBK Lund Elit 5 - 9 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Kungsbacka Sporthall A
2021-09-19 16:30 580035005 FBC Partille - Munka-Ljungby IBK 4 - 4 e.förl. Kevin Larsson, Adam Kruse Partillebohallen
2021-09-24 19:15 580035008 Mölndals IBF - Halmstads IBK 5 - 2 Kevin Larsson, Adam Kruse Aktiviteten A-Hall
2021-09-25 14:00 580035007 IK Zenith - Olofströms IBK 9 - 2 Måns Löfgren, Robin Boqvist Björlanda Idrottshall
2021-09-26 13:00 580035009 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Landskrona 8 - 5 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Wallenstam Arena A
2021-09-26 16:00 580035010 Munka-Ljungby IBK - Varla IBK 3 - 5 Erik Hindemith, Hussein Ibrahim Munkahallen
2021-10-02 14:00 580035013 Olofströms IBK - Varla IBK 7 - 8 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Olofströms Sporthall
2021-10-03 15:00 580035015 Halmstads IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 4 Viktor Bringstam, Jesper Rygert Halmstad Arena A 1
2021-10-03 16:00 580035017 Munka-Ljungby IBK - IK Zenith 6 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Munkahallen
2021-10-03 16:00 580035018 IBK Lund Elit - FBC Partille 2 - 7 Rickard Nilsson, Johan Holmåker Lerbäckshallen A
2021-10-09 13:00 580035020 Varla IBK - IBK Landskrona 5 - 0 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Kungsbacka Sporthall A
2021-10-09 14:00 580035024 IK Zenith - IBK Lund Elit 3 - 8 Josefine Hedelind, Adam Kruse Björlanda Idrottshall
2021-10-10 16:30 580035023 Mölndals IBF - Munka-Ljungby IBK 3 - 2 Peter Novakovic, Henrik Nilsson Aktiviteten A-Hall
2021-12-03 19:30 580035019 FBC Partille - Olofströms IBK Partillebohallen
2021-10-23 13:00 580035027 IBK Lund Elit - Mölndals IBF 6 - 5 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Lerbäckshallen A
2021-10-23 14:00 580035030 IK Zenith - IBK Landskrona 7 - 3 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Björlanda Idrottshall
2021-10-23 15:30 580035028 FBC Partille - Halmstads IBK 10 - 4 Daniel Hultberg, Peter Jaeger Partillebohallen
2021-10-24 16:00 580035026 Munka-Ljungby IBK - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 8 e.förl. Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Munkahallen
2021-10-30 13:30 580035032 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lund Elit Adnan Mehmedagic, Oliver Engström Wallenstam Arena A
2021-10-30 14:00 580035033 Mölndals IBF - Olofströms IBK Måns Löfgren, Peter Jaeger Aktiviteten A-Hall
2021-10-30 14:00 580035034 Halmstads IBK - Varla IBK Pontus Ekengränd, Adam Kruse Halmstad Arena A 1
2021-10-31 13:00 580035036 IBK Landskrona - FBC Partille Erik Hindemith, Rickard Nilsson Landskrona Idrottshall
2021-11-03 19:30 580035041 FBC Partille - Pixbo Wallenstam IBF Partillebohallen
2021-11-03 19:45 580035039 IBK Lund Elit - IBK Landskrona Lerbäckshallen A
2021-11-04 19:30 580035038 Munka-Ljungby IBK - Halmstads IBK Munkahallen
2021-12-02 20:15 580035040 Varla IBK - Mölndals IBF Kungsbacka Sporthall A
2021-11-05 19:45 580035047 Pixbo Wallenstam IBF - Varla IBK Wallenstam Arena A
2021-11-06 15:00 580035043 Halmstads IBK - IBK Lund Elit Hallägrahallen
2021-11-07 16:00 580035045 Munka-Ljungby IBK - Olofströms IBK Munkahallen
2021-11-08 20:00 580035046 Mölndals IBF - IK Zenith Aktiviteten A-Hall
2021-11-13 13:00 580035052 Varla IBK - FBC Partille Kungsbacka Sporthall A
2021-11-13 14:00 580035049 Olofströms IBK - Halmstads IBK Olofströms Sporthall
2021-11-13 14:00 580035053 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF Björlanda Idrottshall
2021-11-14 13:00 580035051 IBK Landskrona - Munka-Ljungby IBK Landskrona Idrottshall
2021-11-19 19:15 580035059 Mölndals IBF - FBC Partille Aktiviteten A-Hall
2021-11-20 13:00 580035055 IBK Lund Elit - Olofströms IBK Lerbäckshallen A
2021-11-20 13:00 580035057 IBK Landskrona - Halmstads IBK Landskrona Idrottshall
2021-11-20 14:00 580035058 IK Zenith - Varla IBK Björlanda Idrottshall
2021-11-24 19:30 580035064 FBC Partille - IK Zenith Partillebohallen
2021-11-26 19:45 580035065 Pixbo Wallenstam IBF - Mölndals IBF Wallenstam Arena A
2021-11-27 14:00 580035061 Olofströms IBK - IBK Landskrona Olofströms Sporthall
2021-11-28 16:00 580035063 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund Elit Munkahallen
2021-12-04 15:15 580035067 Pixbo Wallenstam IBF - Olofströms IBK Wallenstam Arena A
2021-12-17 20:00 580035069 Mölndals IBF - IBK Landskrona Aktiviteten A-Hall
2021-12-18 13:00 580035070 IBK Lund Elit - Varla IBK Lerbäckshallen A
2021-12-18 17:00 580035068 IK Zenith - Halmstads IBK Björlanda Idrottshall
2021-12-19 16:00 580035071 Munka-Ljungby IBK - FBC Partille Munkahallen
2021-12-11 13:00 580035076 Varla IBK - Munka-Ljungby IBK Lindälvshallen
2022-01-08 14:00 580035073 Olofströms IBK - IK Zenith Olofströms Sporthall
2022-01-08 15:00 580035074 Halmstads IBK - Mölndals IBF Hallägrahallen
2022-01-16 13:00 580035075 IBK Landskrona - Pixbo Wallenstam IBF Landskrona Idrottshall
2022-01-14 19:45 580035081 Pixbo Wallenstam IBF - Halmstads IBK Wallenstam Arena A
2022-01-15 13:00 580035079 Varla IBK - Olofströms IBK Kungsbacka Sporthall A
2022-01-15 15:30 580035084 FBC Partille - IBK Lund Elit Partillebohallen
2022-01-16 14:00 580035083 IK Zenith - Munka-Ljungby IBK Björlanda Idrottshall
2022-01-22 13:00 580035086 IBK Landskrona - Varla IBK Landskrona Idrottshall
2022-01-22 13:00 580035090 IBK Lund Elit - IK Zenith Lerbäckshallen A
2022-01-22 14:00 580035085 Olofströms IBK - FBC Partille Olofströms Sporthall
2022-01-23 16:00 580035089 Munka-Ljungby IBK - Mölndals IBF Munkahallen
2022-01-29 13:00 580035096 IBK Landskrona - IK Zenith Landskrona Idrottshall
2022-01-30 16:00 580035092 Pixbo Wallenstam IBF - Munka-Ljungby IBK Wallenstam Arena A
2022-01-30 17:00 580035094 Halmstads IBK - FBC Partille Halmstad Arena A 1
2022-01-30 17:30 580035093 Mölndals IBF - IBK Lund Elit Aktiviteten A-Hall
2022-02-12 13:00 580035098 IBK Lund Elit - Pixbo Wallenstam IBF Lerbäckshallen A
2022-02-12 13:00 580035100 Varla IBK - Halmstads IBK Kungsbacka Sporthall A
2022-02-12 14:00 580035099 Olofströms IBK - Mölndals IBF Olofströms Sporthall
2022-02-12 14:30 580035102 FBC Partille - IBK Landskrona Partillebohallen
2022-02-15 19:30 580035105 IBK Landskrona - IBK Lund Elit Landskrona Idrottshall
2022-02-16 19:00 580035104 Halmstads IBK - Munka-Ljungby IBK Halmstad Arena A 2
2022-02-16 20:00 580035106 Mölndals IBF - Varla IBK Aktiviteten A-Hall
2022-02-17 19:30 580035107 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Partille Wallenstam Arena A
2022-02-18 19:00 580035112 IK Zenith - Mölndals IBF Björlanda Idrottshall
2022-02-19 13:00 580035109 IBK Lund Elit - Halmstads IBK Lerbäckshallen A
2022-02-19 13:00 580035113 Varla IBK - Pixbo Wallenstam IBF Kungsbacka Sporthall A
2022-02-19 14:00 580035111 Olofströms IBK - Munka-Ljungby IBK Olofströms Sporthall
2022-02-24 20:00 580035119 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith Wallenstam Arena A
2022-02-26 11:00 580035115 Halmstads IBK - Olofströms IBK Halmstad Arena A 1
2022-02-26 15:30 580035118 FBC Partille - Varla IBK Partillebohallen
2022-02-27 16:00 580035117 Munka-Ljungby IBK - IBK Landskrona Munkahallen
2022-03-05 13:00 580035124 Varla IBK - IK Zenith Kungsbacka Sporthall A
2022-03-05 14:00 580035121 Olofströms IBK - IBK Lund Elit Olofströms Sporthall
2022-03-05 15:30 580035125 FBC Partille - Mölndals IBF Partillebohallen
2022-03-06 15:00 580035123 Halmstads IBK - IBK Landskrona Hallägrahallen
2022-03-13 12:30 580035127 IBK Landskrona - Olofströms IBK Landskrona Idrottshall
2022-03-13 12:30 580035129 IBK Lund Elit - Munka-Ljungby IBK Lerbäckshallen A
2022-03-13 12:30 580035130 IK Zenith - FBC Partille Björlanda Idrottshall
2022-03-13 12:30 580035131 Mölndals IBF - Pixbo Wallenstam IBF Aktiviteten A-Hall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Lund Elit 4 3 0 (0) 1 25-20 5 9
2. Mölndals IBF 4 3 0 (0) 1 17-12 5 9
3. Varla IBK 4 3 0 (0) 1 23-19 4 9
4. FBC Partille 3 2 1 (0) 0 21-10 11 7
5. Munka-Ljungby IBK 5 1 2 (1) 2 24-22 2 6
6. IK Zenith 5 2 0 (0) 3 25-26 -1 6
7. Halmstads IBK 4 2 0 (0) 2 19-23 -4 6
8. Pixbo Wallenstam IBF 4 1 1 (0) 2 26-28 -2 4
9. Olofströms IBK 3 1 0 (0) 2 17-23 -6 3
10. IBK Landskrona 4 0 0 (0) 4 10-24 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-18 14:00 580031004 Stenungsunds IBK - Hagfors IBS 5 - 11 Josefine Hedelind, Daniel Fathi-Najafi Stenungsund Arena
2021-09-18 14:00 580031006 Floda IBK - IBK Lidköping 5 - 6 Robert Forslind Lovrencic, Stefan Olsson Nova Floda Sportcenter
2021-09-18 15:00 580031001 IBK Lockerud Mariestad - Fristads GoIF 7 - 5 Kevin Larsson, Jesper Rygert ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-09-18 15:00 580031002 Karlstad IBF Ungdom - IBK Alingsås 5 - 5 e.förl. Lars Larsson, Claes Knutsson Colorama Arena
2021-09-19 14:00 580031003 Nilsby IK - IBK Kungälv 5 - 12 Lars Larsson, Claes Knutsson ECG Arena
2021-09-25 14:00 580031007 IBK Alingsås - IBK Lockerud Mariestad 8 - 10 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Stadsskogshallen, Alingsås
2021-09-25 14:00 580031009 Fristads GoIF - Nilsby IK 6 - 10 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Fristadhallen, Fristad
2021-09-25 14:00 580031012 Hagfors IBS - Floda IBK 6 - 4 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Uddeholm Arena
2021-09-25 16:00 580031010 Skoghalls IBK - Stenungsunds IBK 12 - 1 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2021-09-26 15:00 580031008 IBK Kungälv - Karlstad IBF Ungdom 6 - 5 Måns Löfgren, Peter Jaeger Mimershus A-hallen
2021-10-02 13:00 580031015 Karlstad IBF Ungdom - Fristads GoIF 7 - 5 Henrik Jansson, Pierre Malmgren Colorama Arena
2021-10-02 14:00 580031014 Nilsby IK - Floda IBK 5 - 4 e.förl. Tomas Edstrand, Roger Nilsson ECG Arena
2021-10-02 15:00 580031013 IBK Lockerud Mariestad - Stenungsunds IBK 8 - 5 Christer Avasjö, Jonas Holm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-10-02 16:00 580031017 Skoghalls IBK - IBK Alingsås 10 - 4 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2021-10-03 15:00 580031016 IBK Lidköping - IBK Kungälv 5 - 6 Lars Larsson, Joakim Mattsson Idrottens hus i Lidköping
2021-10-09 14:00 580031020 Stenungsunds IBK - Nilsby IK 0 - 4 Robin Boqvist, Peter Novakovic Stenungsund Arena
2021-10-09 14:00 580031022 Fristads GoIF - IBK Lidköping 8 - 8 e.förl. Daniel Edlund, Richard Himberg Fristadhallen, Fristad
2021-10-09 14:00 580031024 IBK Alingsås - Hagfors IBS 5 - 7 Pontus Ekengränd, Carl Otterström Stadsskogshallen, Alingsås
2021-10-09 15:30 580031021 Floda IBK - Karlstad IBF Ungdom 6 - 5 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Nova Floda Sportcenter
2021-10-10 15:00 580031023 IBK Kungälv - Skoghalls IBK 5 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Mimershus A-hallen
2021-10-23 13:30 580031030 IBK Alingsås - Nilsby IK 5 - 8 Måns Löfgren, Stefan Olsson Stadsskogshallen, Alingsås
2021-10-23 14:00 580031027 Hagfors IBS - IBK Kungälv 8 - 4 Albin Jakobsson, Lars Larsson Uddeholm Arena
2021-10-23 16:00 580031026 Skoghalls IBK - Fristads GoIF 2 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Hammarö Arena
2021-10-24 13:00 580031025 IBK Lockerud Mariestad - Floda IBK 4 - 4 e.förl. Albin Jakobsson, Lars Larsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-10-24 18:00 580031029 Stenungsunds IBK - IBK Lidköping 5 - 9 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Stenungsund Arena
2021-10-30 14:00 580031032 Fristads GoIF - Hagfors IBS Christer Avasjö, Jonas Holm Fristadhallen, Fristad
2021-10-30 15:30 580031031 Floda IBK - Skoghalls IBK Albin Jakobsson, Lars Larsson Nova Floda Sportcenter
2021-10-31 13:00 580031033 IBK Lockerud Mariestad - IBK Kungälv Måns Löfgren, Carl Otterström ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-12-10 19:30 580031035 IBK Lidköping - IBK Alingsås Idrottens hus i Lidköping
2021-12-12 18:00 580031034 Karlstad IBF Ungdom - Stenungsunds IBK Colorama Arena
2021-11-03 19:00 580031038 Skoghalls IBK - Karlstad IBF Ungdom Hammarö Arena
2021-11-03 19:30 580031037 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lidköping ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-03 19:30 580031040 Stenungsunds IBK - IBK Kungälv Stenungsund Arena
2021-11-03 20:00 580031039 Hagfors IBS - Nilsby IK Uddeholm Arena
2021-11-04 19:30 580031042 IBK Alingsås - Floda IBK Stadsskogshallen, Alingsås
2021-11-05 19:30 580031043 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS Colorama Arena
2021-11-06 14:00 580031047 Fristads GoIF - Stenungsunds IBK Fristadhallen, Fristad
2021-11-06 15:00 580031044 IBK Lidköping - Nilsby IK Idrottens hus i Lidköping
2021-11-06 15:00 580031045 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-07 15:00 580031046 IBK Kungälv - IBK Alingsås Mimershus A-hallen
2021-11-11 19:30 580031051 Nilsby IK - Skoghalls IBK ECG Arena
2021-11-13 14:00 580031050 Hagfors IBS - IBK Lidköping Uddeholm Arena
2021-11-13 14:00 580031053 IBK Alingsås - Fristads GoIF Stadsskogshallen, Alingsås
2021-11-13 15:00 580031049 IBK Lockerud Mariestad - Karlstad IBF Ungdom ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-13 15:30 580031054 Floda IBK - IBK Kungälv Nova Floda Sportcenter
2021-11-20 14:00 580031056 IBK Lidköping - Skoghalls IBK Idrottens hus i Lidköping
2021-11-20 14:00 580031057 Nilsby IK - Karlstad IBF Ungdom ECG Arena
2021-11-20 14:00 580031058 IBK Alingsås - Stenungsunds IBK Stadsskogshallen, Alingsås
2021-11-20 15:30 580031060 Floda IBK - Fristads GoIF Nova Floda Sportcenter
2021-11-20 17:00 580031055 Hagfors IBS - IBK Lockerud Mariestad Uddeholm Arena
2021-11-25 19:00 580031063 Skoghalls IBK - Hagfors IBS Hammarö Arena
2021-11-27 12:00 580031066 Stenungsunds IBK - Floda IBK Stenungsund Arena
2021-11-27 14:00 580031065 Fristads GoIF - IBK Kungälv Fristadhallen, Fristad
2021-11-27 15:00 580031061 IBK Lockerud Mariestad - Nilsby IK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-28 18:00 580031062 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lidköping Colorama Arena
2021-12-18 14:00 580031067 Fristads GoIF - IBK Lockerud Mariestad Fristadhallen, Fristad
2021-12-18 14:00 580031068 IBK Alingsås - Karlstad IBF Ungdom Stadsskogshallen, Alingsås
2021-12-18 14:00 580031070 Hagfors IBS - Stenungsunds IBK Uddeholm Arena
2021-12-19 15:00 580031069 IBK Kungälv - Nilsby IK Mimershus A-hallen
2021-12-19 15:00 580031072 IBK Lidköping - Floda IBK Idrottens hus i Lidköping
2022-01-08 13:00 580031074 Karlstad IBF Ungdom - IBK Kungälv Colorama Arena
2022-01-08 14:00 580031075 Nilsby IK - Fristads GoIF ECG Arena
2022-01-08 14:00 580031076 Stenungsunds IBK - Skoghalls IBK Stenungsund Arena
2022-01-08 14:00 580031078 Floda IBK - Hagfors IBS Nova Floda Sportcenter
2022-01-09 13:00 580031073 IBK Lockerud Mariestad - IBK Alingsås ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-01-15 14:00 580031079 Stenungsunds IBK - IBK Lockerud Mariestad Stenungsund Arena
2022-01-15 14:00 580031081 Fristads GoIF - Karlstad IBF Ungdom Fristadhallen, Fristad
2022-01-15 14:00 580031083 IBK Alingsås - Skoghalls IBK Stadsskogshallen, Alingsås
2022-01-15 15:30 580031080 Floda IBK - Nilsby IK Nova Floda Sportcenter
2022-01-16 15:00 580031082 IBK Kungälv - IBK Lidköping Mimershus A-hallen
2022-01-22 13:00 580031087 Karlstad IBF Ungdom - Floda IBK Colorama Arena
2022-01-22 14:00 580031086 Nilsby IK - Stenungsunds IBK ECG Arena
2022-01-22 14:00 580031090 Hagfors IBS - IBK Alingsås Uddeholm Arena
2022-01-22 16:00 580031089 Skoghalls IBK - IBK Kungälv Hammarö Arena
2022-01-23 15:00 580031088 IBK Lidköping - Fristads GoIF Idrottens hus i Lidköping
2022-01-29 14:00 580031092 Fristads GoIF - Skoghalls IBK Fristadhallen, Fristad
2022-01-29 14:00 580031095 IBK Lidköping - Stenungsunds IBK Idrottens hus i Lidköping
2022-01-29 14:00 580031096 Nilsby IK - IBK Alingsås ECG Arena
2022-01-29 15:30 580031091 Floda IBK - IBK Lockerud Mariestad Nova Floda Sportcenter
2022-01-30 15:00 580031093 IBK Kungälv - Hagfors IBS Mimershus A-hallen
2022-02-12 14:00 580031098 Hagfors IBS - Fristads GoIF Uddeholm Arena
2022-02-12 14:00 580031100 Stenungsunds IBK - Karlstad IBF Ungdom Stenungsund Arena
2022-02-12 14:00 580031101 IBK Alingsås - IBK Lidköping Stadsskogshallen, Alingsås
2022-02-12 16:00 580031097 Skoghalls IBK - Floda IBK Hammarö Arena
2022-02-13 15:00 580031099 IBK Kungälv - IBK Lockerud Mariestad Mimershus A-hallen
2022-02-15 19:00 580031105 Nilsby IK - Hagfors IBS ECG Arena
2022-02-15 20:00 580031108 Floda IBK - IBK Alingsås Nova Floda Sportcenter
2022-02-16 19:00 580031104 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Colorama Arena
2022-02-17 19:00 580031106 IBK Kungälv - Stenungsunds IBK Mimershus A-hallen
2022-02-17 19:30 580031103 IBK Lidköping - IBK Lockerud Mariestad Idrottens hus i Lidköping
2022-02-19 14:00 580031110 Nilsby IK - IBK Lidköping ECG Arena
2022-02-19 14:00 580031113 Stenungsunds IBK - Fristads GoIF Stenungsund Arena
2022-02-19 16:00 580031111 Skoghalls IBK - IBK Lockerud Mariestad Hammarö Arena
2022-02-19 17:00 580031109 Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom Uddeholm Arena
2022-02-19 17:00 580031112 IBK Alingsås - IBK Kungälv Stadsskogshallen, Alingsås
2022-02-23 19:00 580031117 Skoghalls IBK - Nilsby IK Hammarö Arena
2022-02-26 11:30 580031115 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad Colorama Arena
2022-02-26 14:00 580031119 Fristads GoIF - IBK Alingsås Fristadhallen, Fristad
2022-02-26 15:00 580031116 IBK Lidköping - Hagfors IBS Idrottens hus i Lidköping
2022-02-27 15:00 580031120 IBK Kungälv - Floda IBK Mimershus A-hallen
2022-03-04 19:30 580031123 Karlstad IBF Ungdom - Nilsby IK Colorama Arena
2022-03-05 14:00 580031124 Stenungsunds IBK - IBK Alingsås Stenungsund Arena
2022-03-05 14:00 580031126 Fristads GoIF - Floda IBK Fristadhallen, Fristad
2022-03-05 15:00 580031121 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IBS ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-03-05 16:00 580031122 Skoghalls IBK - IBK Lidköping Hammarö Arena
2022-03-13 16:30 580031127 Nilsby IK - IBK Lockerud Mariestad ECG Arena
2022-03-13 16:30 580031128 IBK Lidköping - Karlstad IBF Ungdom Idrottens hus i Lidköping
2022-03-13 16:30 580031129 Hagfors IBS - Skoghalls IBK Uddeholm Arena
2022-03-13 16:30 580031131 IBK Kungälv - Fristads GoIF Mimershus A-hallen
2022-03-13 16:30 580031132 Floda IBK - Stenungsunds IBK Nova Floda Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hagfors IBS 4 4 0 (0) 0 32-18 14 12
2. IBK Kungälv 5 4 0 (0) 1 33-26 7 12
3. Nilsby IK 5 3 1 (1) 1 32-27 5 11
4. IBK Lockerud Mariestad 4 3 1 (0) 0 29-22 7 10
5. IBK Lidköping 4 2 1 (0) 1 28-24 4 7
6. Skoghalls IBK 4 2 0 (0) 2 27-13 14 6
7. Karlstad IBF Ungdom 4 1 2 (0) 1 22-22 0 5
8. Floda IBK 5 0 3 (1) 2 23-26 -3 4
9. Fristads GoIF 5 1 1 (0) 3 27-34 -7 4
10. IBK Alingsås 5 0 1 (0) 4 27-40 -13 1
11. Stenungsunds IBK 5 0 0 (0) 5 16-44 -28 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Östra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 19:30 580034005 Vimmerby IBK - Ledberg IBF 3 - 11 David Björketun, Jesper Jonsson Vimmerby Idrottshall
2021-09-18 11:00 580034001 Linköping FBC - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 2 e.förl. Daniel Mårtensson, Hampus Viking Linköpings Sporthall
2021-09-18 12:00 580034006 CL98IC - Hovslätts IK 4 - 6 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-09-18 13:00 580034002 FBC Kalmarsund Ungdom - Solfjäderstaden IBK 5 - 3 Daniel Edlund, Richard Himberg Färjehallen
2021-09-18 13:00 580034003 Bergs IK - Hovshaga AIF 8 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ljungsbro Sporthall
2021-09-18 15:00 580034004 Växjö IBK U - FBC Nyköping 1 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena B-hall
2021-09-25 13:00 580034007 FBC Kalmarsund Ungdom - Linköping FBC 5 - 4 e.förl. Jesper Jonsson, Joacim Olofsson KIFAB Arena
2021-09-25 13:00 580034008 Hovshaga AIF - Solfjäderstaden IBK 4 - 8 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Hovshaga Sporthall
2021-09-25 13:00 580034009 Craftstadens IBK Oskarshamn - Bergs IK 4 - 7 Viktor Bringstam, Marcus Karlström Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-09-25 13:00 580034012 FBC Nyköping - CL98IC 7 - 6 e.förl. Kent Erlandsson, Richard Himberg Nyköpings Sporthall
2021-09-25 14:00 580034011 Hovslätts IK - Vimmerby IBK 16 - 4 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-09-26 12:30 580034010 Växjö IBK U - Ledberg IBF 5 - 5 e.förl. Tomas Edstrand, Rickard Olsen Fortnox Arena B-hall
2021-10-02 12:00 580034014 CL98IC - Bergs IK 3 - 3 e.förl. Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-10-02 13:00 580034018 FBC Nyköping - Vimmerby IBK 5 - 5 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Nyköpings Sporthall
2021-10-02 15:00 580034017 Ledberg IBF - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 6 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Campushallen-Ebbepark
2021-10-02 17:00 580034016 Hovslätts IK - Hovshaga AIF 7 - 4 Joakim Mattsson, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-02 18:00 580034013 Linköping FBC - Växjö IBK U 6 - 6 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Linköpings Sporthall
2021-10-03 17:00 580034015 Solfjäderstaden IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 10 - 3 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Motala Sporthall
2021-10-08 19:30 580034019 Vimmerby IBK - Linköping FBC 4 - 8 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Vimmerby Idrottshall
2021-10-09 12:00 580034021 CL98IC - Solfjäderstaden IBK 5 - 6 e.förl. Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-10-09 13:00 580034020 Bergs IK - Växjö IBK U 7 - 4 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Ljungsbro Sporthall
2021-10-09 13:00 580034022 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovslätts IK 1 - 15 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-10-09 13:00 580034023 Hovshaga AIF - Ledberg IBF 5 - 6 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Hovshaga Sporthall
2021-10-09 13:00 580034024 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Nyköping 9 - 1 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Färjehallen
2021-10-22 19:00 580034029 Växjö IBK U - Hovslätts IK 9 - 8 Jesper Rygert, Håkan Söderman Fortnox Arena A-hall
2021-10-22 19:30 580034028 Vimmerby IBK - Solfjäderstaden IBK 4 - 10 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Vimmerby Idrottshall
2021-10-23 13:00 580034027 FBC Nyköping - Hovshaga AIF 4 - 5 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Nyköpings Sporthall
2021-10-23 13:00 580034030 FBC Kalmarsund Ungdom - Bergs IK 5 - 4 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Färjehallen
2021-10-23 14:30 580034025 Linköping FBC - CL98IC 8 - 7 e.förl. Kent Erlandsson, Richard Himberg Linköpings Sporthall
2021-10-23 15:00 580034026 Ledberg IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn 16 - 2 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Campushallen-Ebbepark
2021-10-29 19:40 580034036 Bergs IK - Vimmerby IBK Tomas Edstrand, Rickard Olsen Ljungsbro Sporthall
2021-10-30 12:00 580034031 CL98IC - Ledberg IBF Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-10-30 13:00 580034033 Hovshaga AIF - Linköping FBC David Björketun, Edo Sabanovic Hovshaga Sporthall
2021-10-30 14:00 580034035 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund Ungdom Björn Hedman, Nicklas Sundgren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-31 13:00 580034032 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Nyköping Marcus Karlström, Jesper Rygert Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-10-31 17:00 580034034 Solfjäderstaden IBK - Växjö IBK U Motala Sporthall
2021-11-02 19:30 580034041 Vimmerby IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Vimmerby Idrottshall
2021-11-03 19:00 580034039 FBC Nyköping - Bergs IK Nyköpings Sporthall
2021-11-03 19:00 580034040 Växjö IBK U - Hovshaga AIF Fortnox Arena A-hall
2021-11-03 19:00 580034042 FBC Kalmarsund Ungdom - CL98IC Färjehallen
2021-11-03 19:30 580034037 Linköping FBC - Hovslätts IK Linköpings Sporthall
2021-11-04 19:30 580034038 Ledberg IBF - Solfjäderstaden IBK Campushallen-Ebbepark
2021-11-05 19:30 580034047 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK U Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-11-05 19:30 580034048 Vimmerby IBK - CL98IC Vimmerby Idrottshall
2021-11-06 13:00 580034046 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund Ungdom Hovshaga Sporthall
2021-11-06 17:00 580034044 Hovslätts IK - Bergs IK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-07 17:00 580034043 Solfjäderstaden IBK - FBC Nyköping Motala Sporthall
2021-11-07 17:00 580034045 Ledberg IBF - Linköping FBC Campushallen-Ebbepark
2021-11-12 19:00 580034052 Växjö IBK U - Vimmerby IBK Fortnox Arena A-hall
2021-11-12 19:30 580034049 Linköping FBC - Solfjäderstaden IBK Linköpings Sporthall
2021-11-12 19:30 580034054 CL98IC - Hovshaga AIF Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-11-12 19:40 580034051 Bergs IK - Ledberg IBF Ljungsbro Sporthall
2021-11-13 13:00 580034050 FBC Nyköping - Hovslätts IK Nyköpings Sporthall
2021-11-13 13:00 580034053 FBC Kalmarsund Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn Färjehallen
2021-11-18 19:30 580034059 Hovshaga AIF - Vimmerby IBK Hovshaga Sporthall
2021-11-19 19:30 580034060 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-11-19 19:40 580034057 Bergs IK - Solfjäderstaden IBK Ljungsbro Sporthall
2021-11-20 13:00 580034055 FBC Nyköping - Linköping FBC Nyköpings Sporthall
2021-11-20 13:00 580034058 FBC Kalmarsund Ungdom - Växjö IBK U Färjehallen
2021-11-20 14:00 580034056 Hovslätts IK - Ledberg IBF Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-26 19:30 580034064 Vimmerby IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Vimmerby Idrottshall
2021-11-26 19:30 580034066 CL98IC - Växjö IBK U KIFAB Arena
2021-11-26 19:40 580034061 Bergs IK - Linköping FBC Ljungsbro Sporthall
2021-11-26 20:00 580034065 Craftstadens IBK Oskarshamn - Hovshaga AIF Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-11-27 15:00 580034063 Ledberg IBF - FBC Nyköping Campushallen-Ebbepark
2021-11-28 17:00 580034062 Solfjäderstaden IBK - Hovslätts IK Motala Sporthall
2021-12-17 19:30 580034071 Ledberg IBF - Vimmerby IBK Campushallen-Ebbepark
2021-12-18 13:00 580034067 Craftstadens IBK Oskarshamn - Linköping FBC Oskarshamns Sporthall A-hall
2021-12-18 13:00 580034069 Hovshaga AIF - Bergs IK Hovshaga Sporthall
2021-12-18 13:00 580034070 FBC Nyköping - Växjö IBK U Nyköpings Sporthall
2021-12-18 14:00 580034072 Hovslätts IK - CL98IC Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-12-19 17:00 580034068 Solfjäderstaden IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Motala Sporthall
2022-01-07 19:30 580034077 Vimmerby IBK - Hovslätts IK Vimmerby Idrottshall
2022-01-08 13:00 580034075 Bergs IK - Craftstadens IBK Oskarshamn Ljungsbro Sporthall
2022-01-08 15:00 580034076 Ledberg IBF - Växjö IBK U Campushallen-Ebbepark
2022-01-09 12:00 580034073 Linköping FBC - FBC Kalmarsund Ungdom Linköpings Sporthall
2022-01-09 17:00 580034074 Solfjäderstaden IBK - Hovshaga AIF Motala Sporthall
2022-01-09 17:00 580034078 CL98IC - FBC Nyköping Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-01-15 13:00 580034080 Bergs IK - CL98IC Ljungsbro Sporthall
2022-01-15 13:00 580034082 Hovshaga AIF - Hovslätts IK Hovshaga Sporthall
2022-01-15 13:00 580034083 FBC Kalmarsund Ungdom - Ledberg IBF Färjehallen
2022-01-15 14:00 580034081 Craftstadens IBK Oskarshamn - Solfjäderstaden IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-01-15 14:00 580034084 Vimmerby IBK - FBC Nyköping Vimmerby Idrottshall
2022-01-15 17:00 580034079 Växjö IBK U - Linköping FBC Fortnox Arena A-hall
2022-01-21 19:30 580034085 Linköping FBC - Vimmerby IBK Linköpings Sporthall
2022-01-22 13:00 580034090 FBC Nyköping - FBC Kalmarsund Ungdom Nyköpings Sporthall
2022-01-22 15:00 580034086 Växjö IBK U - Bergs IK Fortnox Arena A-hall
2022-01-22 15:00 580034089 Ledberg IBF - Hovshaga AIF Campushallen-Ebbepark
2022-01-22 17:00 580034088 Hovslätts IK - Craftstadens IBK Oskarshamn Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-01-23 17:00 580034087 Solfjäderstaden IBK - CL98IC Motala Sporthall
2022-01-29 12:00 580034091 CL98IC - Linköping FBC Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-01-29 13:00 580034093 Hovshaga AIF - FBC Nyköping Hovshaga Sporthall
2022-01-29 13:00 580034096 Bergs IK - FBC Kalmarsund Ungdom Ljungsbro Sporthall
2022-01-29 14:00 580034095 Hovslätts IK - Växjö IBK U Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-01-30 14:00 580034092 Craftstadens IBK Oskarshamn - Ledberg IBF Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-01-30 17:00 580034094 Solfjäderstaden IBK - Vimmerby IBK Motala Sporthall
2022-02-11 19:30 580034102 Vimmerby IBK - Bergs IK Vimmerby Idrottshall
2022-02-12 13:00 580034098 FBC Nyköping - Craftstadens IBK Oskarshamn Nyköpings Sporthall
2022-02-12 13:00 580034101 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovslätts IK Färjehallen
2022-02-12 14:30 580034099 Linköping FBC - Hovshaga AIF Linköpings Sporthall
2022-02-12 15:00 580034097 Ledberg IBF - CL98IC Campushallen-Ebbepark
2022-02-12 15:00 580034100 Växjö IBK U - Solfjäderstaden IBK Fortnox Arena A-hall
2022-02-15 20:00 580034108 CL98IC - FBC Kalmarsund Ungdom Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-02-16 19:30 580034103 Hovslätts IK - Linköping FBC Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-16 19:30 580034104 Solfjäderstaden IBK - Ledberg IBF Motala Sporthall
2022-02-16 19:30 580034107 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vimmerby IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-02-16 19:40 580034105 Bergs IK - FBC Nyköping Ljungsbro Sporthall
2022-02-16 20:00 580034106 Hovshaga AIF - Växjö IBK U Hovshaga Sporthall
2022-02-18 19:00 580034113 Växjö IBK U - Craftstadens IBK Oskarshamn Fortnox Arena A-hall
2022-02-18 19:30 580034111 Linköping FBC - Ledberg IBF Linköpings Sporthall
2022-02-18 19:30 580034114 CL98IC - Vimmerby IBK Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-02-19 13:00 580034109 FBC Nyköping - Solfjäderstaden IBK Nyköpings Sporthall
2022-02-19 13:00 580034110 Bergs IK - Hovslätts IK Ljungsbro Sporthall
2022-02-19 13:00 580034112 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovshaga AIF Färjehallen
2022-02-24 19:30 580034120 Hovshaga AIF - CL98IC Hovshaga Sporthall
2022-02-25 19:00 580034117 Ledberg IBF - Bergs IK Campushallen-Ebbepark
2022-02-25 19:30 580034118 Vimmerby IBK - Växjö IBK U Vimmerby Idrottshall
2022-02-25 19:30 580034119 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-02-26 17:00 580034116 Hovslätts IK - FBC Nyköping Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-27 17:00 580034115 Solfjäderstaden IBK - Linköping FBC Motala Sporthall
2022-03-04 19:00 580034124 Växjö IBK U - FBC Kalmarsund Ungdom Fortnox Arena A-hall
2022-03-04 19:30 580034121 Linköping FBC - FBC Nyköping Linköpings Sporthall
2022-03-04 19:30 580034125 Vimmerby IBK - Hovshaga AIF Vimmerby Idrottshall
2022-03-04 19:30 580034126 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-03-05 15:00 580034122 Ledberg IBF - Hovslätts IK Campushallen-Ebbepark
2022-03-06 17:00 580034123 Solfjäderstaden IBK - Bergs IK Motala Sporthall
2022-03-12 16:30 580034127 Linköping FBC - Bergs IK Linköpings Sporthall
2022-03-12 16:30 580034128 Hovslätts IK - Solfjäderstaden IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-12 16:30 580034129 FBC Nyköping - Ledberg IBF Nyköpings Sporthall
2022-03-12 16:30 580034130 FBC Kalmarsund Ungdom - Vimmerby IBK Färjehallen
2022-03-12 16:30 580034131 Hovshaga AIF - Craftstadens IBK Oskarshamn Hovshaga Sporthall
2022-03-12 16:30 580034132 Växjö IBK U - CL98IC Fortnox Arena A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom 5 3 2 (2) 0 30-17 13 13
2. Hovslätts IK 5 4 0 (0) 1 52-22 30 12
3. Ledberg IBF 5 3 2 (0) 0 43-21 22 11
4. Solfjäderstaden IBK 5 3 1 (1) 1 37-21 16 11
5. Bergs IK 5 3 1 (0) 1 29-21 8 10
6. Linköping FBC 5 1 4 (2) 0 29-24 5 9
7. FBC Nyköping 5 1 3 (1) 1 23-26 -3 7
8. Växjö IBK U 5 1 2 (0) 2 25-32 -7 5
9. CL98IC 5 0 4 (0) 1 25-30 -5 4
10. Hovshaga AIF 5 0 1 (1) 4 23-33 -10 2
11. Vimmerby IBK 5 0 1 (0) 4 20-50 -30 1
12. Craftstadens IBK Oskarshamn 5 0 1 (0) 4 12-51 -39 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 1 Östra Svealand
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 20:00 580032005 Vallentuna IBK - Hammarby IF IBF 2 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-09-18 13:00 580032002 Värmdö IF - Järfälla IBK 3 - 2 e.förl. Pierre Borghoff, Mathias Stegrud Värmdö sporthall
2021-09-18 17:00 580032004 Björklinge BK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 7 Pierre Borghoff, Edwin Simonian IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-09-19 15:00 580032003 Farsta IBK - IBK Uppsala Teknologer 13 - 8 Christoffer Markovski, Patric Terelius Farstahallen 1
2021-09-19 17:30 580032001 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 10 - 4 Daniel Edlund, Richard Himberg Västertorpshallen
2021-09-24 20:00 580032009 Rotebro IS IBK - Farsta IBK 4 - 8 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Rotebrohallen (Nya)
2021-09-26 13:00 580032007 Järfälla IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 6 Tobias Ekmark, Patric Terelius Jakobsbergs Sporthall
2021-09-26 14:00 580032008 IBK Uppsala Teknologer - Värmdö IF 7 - 6 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-09-26 17:15 580032010 Hammarby IF IBF - Björklinge BK 3 - 6 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Sjöstadshallen
2021-10-12 19:30 580032011 Balrog Botkyrka IK - Vallentuna IBK 3 - 5 Christoffer Markovski, Nicklas Sundgren Botkyrkahallen
2021-10-01 20:00 580032016 Balrog Botkyrka IK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 5 Elis Erbing, Shari Tingman Botkyrkahallen
2021-10-02 13:00 580032015 Värmdö IF - Rotebro IS IBK 7 - 1 Leif Borglund, Anders Westerberg Värmdö sporthall
2021-10-02 14:00 580032017 Hammarby IF IBF - Järfälla IBK 7 - 6 Pierre Borghoff, Shari Tingman Sjöstadshallen
2021-10-03 13:00 580032018 Tyresö Trollbäcken IBK - Vallentuna IBK 7 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2021-10-03 17:30 580032013 Älvsjö AIK IBF - Björklinge BK 6 - 1 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Västertorpshallen
2021-10-08 20:00 580032019 Vallentuna IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 9 Tobias Ekmark, Daniel Wahlström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-08 20:00 580032020 Björklinge BK - Farsta IBK 7 - 6 e.förl. Anders Westerberg, Alexander Sommensjö IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-08 20:00 580032022 Rotebro IS IBK - Balrog Botkyrka IK 7 - 8 e.förl. Elis Erbing, Shari Tingman Rotebrohallen (Nya)
2021-10-09 16:00 580032023 IBK Uppsala Teknologer - Hammarby IF IBF 9 - 3 Robert Jäderlund, Jacob Leijon IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-09 16:00 580032024 Järfälla IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 7 e.förl. Jonas Backman, Oliver Halvarsson Jakobsbergs Sporthall
2021-10-22 20:00 580032028 Vallentuna IBK - Värmdö IF 3 - 7 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-23 14:00 580032026 Hammarby IF IBF - Rotebro IS IBK 5 - 3 Tobias Berger, Leif Borglund Sjöstadshallen
2021-10-23 16:00 580032029 Björklinge BK - Balrog Botkyrka IK 4 - 3 Anders Westerberg, Alexander Sommensjö IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-23 16:00 580032030 Järfälla IBK - Farsta IBK 8 - 8 e.förl. John Awabdeh, Jonathan Varli Jakobsbergs Sporthall
2021-10-24 13:00 580032027 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Uppsala Teknologer 3 - 9 Kent Erlandsson, Richard Himberg Strandhallen - Tyresö
2021-10-16 13:15 580032036 Farsta IBK - Vallentuna IBK 6 - 6 e.förl. Daniel Edlund, Richard Himberg Farstahallen 1
2021-10-29 20:00 580032032 Rotebro IS IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Rotebrohallen (Nya)
2021-10-30 13:00 580032034 Värmdö IF - Björklinge BK Robert Jäderlund, Jacob Leijon Värmdö sporthall
2021-10-30 13:00 580032035 Balrog Botkyrka IK - Järfälla IBK Tobias Berger, Mathias Stegrud Botkyrkahallen
2021-10-30 16:00 580032033 IBK Uppsala Teknologer - Älvsjö AIK IBF Kent Erlandsson, Arash Sohrevardi IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-02 20:00 580032040 Björklinge BK - IBK Uppsala Teknologer IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-03 19:30 580032038 Hammarby IF IBF - Värmdö IF Sjöstadshallen
2021-11-03 19:45 580032037 Älvsjö AIK IBF - Balrog Botkyrka IK Västertorpshallen
2021-11-03 20:00 580032039 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK Tyresöhallen
2021-11-04 20:00 580032041 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-11-06 13:00 580032043 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK Värmdö sporthall
2021-11-06 13:00 580032044 Balrog Botkyrka IK - Farsta IBK Botkyrkahallen
2021-11-06 14:00 580032045 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF Sjöstadshallen
2021-11-06 16:00 580032046 IBK Uppsala Teknologer - Järfälla IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-08 20:00 580032047 Rotebro IS IBK - Björklinge BK Rotebrohallen (Nya)
2021-11-13 13:15 580032051 Farsta IBK - Hammarby IF IBF Farstahallen 1
2021-11-13 14:00 580032052 Björklinge BK - Vallentuna IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-13 16:00 580032053 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK Jakobsbergs Sporthall
2021-11-14 16:00 580032050 Tyresö Trollbäcken IBK - Balrog Botkyrka IK Tyresöhallen
2021-11-14 17:30 580032049 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF Västertorpshallen
2021-11-20 13:00 580032056 Balrog Botkyrka IK - Hammarby IF IBF Botkyrkahallen
2021-11-20 13:15 580032057 Farsta IBK - Värmdö IF Farstahallen 1
2021-11-20 14:00 580032059 IBK Uppsala Teknologer - Vallentuna IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-20 16:00 580032058 Järfälla IBK - Björklinge BK Jakobsbergs Sporthall
2021-11-21 13:00 580032055 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF Tyresöhallen
2021-11-26 20:00 580032064 Vallentuna IBK - Järfälla IBK Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-11-26 20:00 580032065 Rotebro IS IBK - IBK Uppsala Teknologer Rotebrohallen (Nya)
2021-11-27 13:00 580032062 Värmdö IF - Balrog Botkyrka IK Värmdö sporthall
2021-11-27 14:00 580032063 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Sjöstadshallen
2021-11-28 16:45 580032061 Älvsjö AIK IBF - Farsta IBK Västertorpshallen
2021-12-17 20:00 580032067 Rotebro IS IBK - Älvsjö AIK IBF Rotebrohallen (Nya)
2021-12-18 14:00 580032069 IBK Uppsala Teknologer - Farsta IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-18 16:00 580032071 Hammarby IF IBF - Vallentuna IBK Sjöstadshallen
2021-12-19 13:00 580032068 Järfälla IBK - Värmdö IF Jakobsbergs Sporthall
2021-12-19 16:00 580032070 Tyresö Trollbäcken IBK - Björklinge BK Tyresöhallen
2022-01-08 13:00 580032074 Värmdö IF - IBK Uppsala Teknologer Värmdö sporthall
2022-01-08 13:15 580032075 Farsta IBK - Rotebro IS IBK Farstahallen 1
2022-01-08 14:00 580032076 Björklinge BK - Hammarby IF IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-09 13:30 580032077 Vallentuna IBK - Balrog Botkyrka IK Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-01-09 17:30 580032073 Älvsjö AIK IBF - Järfälla IBK Västertorpshallen
2022-01-14 20:00 580032079 Björklinge BK - Älvsjö AIK IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-14 20:00 580032081 Rotebro IS IBK - Värmdö IF Rotebrohallen (Nya)
2022-01-14 20:00 580032084 Vallentuna IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-01-15 16:00 580032082 IBK Uppsala Teknologer - Balrog Botkyrka IK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-15 16:00 580032083 Järfälla IBK - Hammarby IF IBF Jakobsbergs Sporthall
2022-01-20 20:00 580032088 Balrog Botkyrka IK - Rotebro IS IBK Botkyrkahallen
2022-01-22 13:00 580032089 Hammarby IF IBF - IBK Uppsala Teknologer Sjöstadshallen
2022-01-22 13:15 580032086 Farsta IBK - Björklinge BK Farstahallen 1
2022-01-22 16:00 580032090 Tyresö Trollbäcken IBK - Järfälla IBK Strandhallen - Tyresö
2022-01-23 17:30 580032085 Älvsjö AIK IBF - Vallentuna IBK Västertorpshallen
2022-01-28 20:00 580032092 Rotebro IS IBK - Hammarby IF IBF Rotebrohallen (Nya)
2022-01-29 13:00 580032095 Balrog Botkyrka IK - Björklinge BK Botkyrkahallen
2022-01-29 17:00 580032093 IBK Uppsala Teknologer - Tyresö Trollbäcken IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-30 13:00 580032094 Värmdö IF - Vallentuna IBK Värmdö sporthall
2022-01-30 17:15 580032096 Farsta IBK - Järfälla IBK Farstahallen 1
2022-02-11 20:00 580032102 Vallentuna IBK - Farsta IBK Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-12 16:00 580032100 Björklinge BK - Värmdö IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-12 16:00 580032101 Järfälla IBK - Balrog Botkyrka IK Jakobsbergs Sporthall
2022-02-13 13:00 580032098 Tyresö Trollbäcken IBK - Rotebro IS IBK Tyresöhallen
2022-02-13 16:45 580032099 Älvsjö AIK IBF - IBK Uppsala Teknologer Västertorpshallen
2022-02-15 20:00 580032103 Balrog Botkyrka IK - Älvsjö AIK IBF Botkyrkahallen
2022-02-15 20:00 580032104 Värmdö IF - Hammarby IF IBF Värmdö sporthall
2022-02-16 19:45 580032105 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Farstahallen 1
2022-02-16 20:00 580032106 IBK Uppsala Teknologer - Björklinge BK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-17 20:00 580032107 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK Rotebrohallen (Nya)
2022-02-19 13:15 580032110 Farsta IBK - Balrog Botkyrka IK Farstahallen 1
2022-02-19 14:00 580032113 Björklinge BK - Rotebro IS IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-20 13:00 580032112 Järfälla IBK - IBK Uppsala Teknologer Viksjö Sporthall
2022-02-20 16:00 580032109 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF Tyresöhallen
2022-02-20 17:30 580032111 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF Västertorpshallen
2022-02-24 20:00 580032116 Balrog Botkyrka IK - Tyresö Trollbäcken IBK Botkyrkahallen
2022-02-25 20:00 580032118 Vallentuna IBK - Björklinge BK Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-26 13:00 580032115 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF Värmdö sporthall
2022-02-26 16:00 580032117 Hammarby IF IBF - Farsta IBK Sjöstadshallen
2022-02-27 18:00 580032119 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK Rotebrohallen (Nya)
2022-03-04 20:00 580032125 Vallentuna IBK - IBK Uppsala Teknologer Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-03-05 13:00 580032123 Värmdö IF - Farsta IBK Värmdö sporthall
2022-03-05 16:00 580032124 Björklinge BK - Järfälla IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-06 11:30 580032122 Hammarby IF IBF - Balrog Botkyrka IK Sjöstadshallen
2022-03-06 17:30 580032121 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Västertorpshallen
2022-03-12 16:30 580032127 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF Farstahallen 1
2022-03-12 16:30 580032128 Balrog Botkyrka IK - Värmdö IF Botkyrkahallen
2022-03-12 16:30 580032129 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF Strandhallen - Tyresö
2022-03-12 16:30 580032130 Järfälla IBK - Vallentuna IBK Jakobsbergs Sporthall
2022-03-12 16:30 580032131 IBK Uppsala Teknologer - Rotebro IS IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF 4 4 0 (0) 0 31-11 20 12
2. IBK Uppsala Teknologer 5 4 0 (0) 1 38-28 10 12
3. Farsta IBK 5 2 3 (0) 0 41-33 8 9
4. Hammarby IF IBF 5 3 0 (0) 2 24-26 -2 9
5. Värmdö IF 4 2 1 (1) 1 23-13 10 8
6. Björklinge BK 5 2 1 (1) 2 24-25 -1 8
7. Tyresö Trollbäcken IBK 4 2 1 (0) 1 24-28 -4 7
8. Vallentuna IBK 6 1 1 (0) 4 25-38 -13 4
9. Järfälla IBK 5 0 3 (0) 2 26-31 -5 3
10. Balrog Botkyrka IK 4 0 1 (1) 3 17-21 -4 2
11. Rotebro IS IBK 5 0 1 (0) 4 19-38 -19 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis