Pojkar Röd (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd Klass A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-17 14:30 232000001 Linköping IBK Ungdom P 04/05 - Westerviks IBK P 05/06 4 - 3 Jamiro Liebe, Hampus Larsson Wahlbeckshallen A
2021-10-17 16:30 232000003 Linghems SK P 00/05 - IBF Kolmården P03/05 4 - 5 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Kärnahallen
2021-10-23 09:30 232000004 Linköping IBK Ungdom Röd A - Linköping IBK Ungdom P 04/05 10 - 5 Emil Magnusson, Eric Lundell Wahlbeckshallen B
2021-10-24 12:00 232000005 IBF Kolmården P03/05 - Westerviks IBK P 05/06 4 - 6 Lukas Rondahl, Rågher Godin Råsslahallen
2021-10-30 10:30 232000007 Linköping IBK Ungdom P 04/05 - IBF Kolmården P03/05 2 - 6 Oscar Bard, Hampus Larsson Kärnahallen
2021-10-31 14:45 232000008 Linköping IBK Ungdom Röd A - Linghems SK P 00/05 3 - 5 Jan Wentzell, Christian Hagström Kärnahallen
2021-11-13 11:00 232000010 Linghems SK P 00/05 - Linköping IBK Ungdom P 04/05 1 - 5 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Kärnahallen
2021-11-14 12:45 232000012 Westerviks IBK P 05/06 - Linköping IBK Ungdom Röd A 9 - 6 Peter Ström, Roger Balogh Bökensved Sporthall
2021-11-21 12:30 232000014 Linghems SK P 00/05 - Westerviks IBK P 05/06 3 - 9 Tim Andersson, Rikard Karlsson Kärnahallen
2021-11-21 14:00 232000015 IBF Kolmården P03/05 - Linköping IBK Ungdom Röd A 3 - 5 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Råsslahallen
2021-11-23 19:00 232000018 IBF Kolmården P03/05 - Linghems SK P 00/05 1 - 2 Sonny Weideborg, Patricio Boiardt Råsslahallen
2021-11-23 19:30 232000016 Westerviks IBK P 05/06 - Linköping IBK Ungdom P 04/05 6 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2021-11-26 19:15 232000019 Linköping IBK Ungdom P 04/05 - Linköping IBK Ungdom Röd A 0 - 5 Joakim Bengtsson, Patricio Boiardt Kärnahallen
2021-11-28 14:30 232000020 Westerviks IBK P 05/06 - IBF Kolmården P03/05 5 - 4 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Skogshaga Sporthall
2021-12-04 17:00 232000023 Linghems SK P 00/05 - Linköping IBK Ungdom Röd A 2 - 6 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Kärnahallen
2021-12-05 16:00 232000022 IBF Kolmården P03/05 - Linköping IBK Ungdom P 04/05 5 - 6 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Råsslahallen
2021-12-12 12:30 232000025 Linköping IBK Ungdom P 04/05 - Linghems SK P 00/05 8 - 6 Roger Balogh, Emil Magnusson Folkungahallen
2021-12-12 14:15 232000027 Linköping IBK Ungdom Röd A - Westerviks IBK P 05/06 8 - 6 Roger Balogh, Emil Magnusson Folkungahallen
2021-12-19 14:30 232000029 Westerviks IBK P 05/06 - Linghems SK P 00/05 7 - 5 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2022-03-17 10:00 232000030 Linköping IBK Ungdom Röd A - IBF Kolmården P03/05 WO (5 - 0) Folkungahallen
2022-01-15 14:00 232000033 Linghems SK P 00/05 - IBF Kolmården P03/05 1 - 6 Joakim Bengtsson, Rågher Godin Kärnahallen
2022-03-31 19:30 232000031 Linköping IBK Ungdom P 04/05 - Westerviks IBK P 05/06 5 - 14 Emil Magnusson, Göran Stenius Wahlbeckshallen A
2022-02-17 19:45 232000034 Linköping IBK Ungdom Röd A - Linköping IBK Ungdom P 04/05 5 - 1 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Wahlbeckshallen A
2022-03-05 14:15 Matchresultat ändrat från 4-10 till 5-0 enligt TK beslut 2022-03-09 232000035 IBF Kolmården P03/05 - Westerviks IBK P 05/06 5 - 0 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Råsslahallen
2022-01-30 09:30 232000038 Linköping IBK Ungdom Röd A - Linghems SK P 00/05 11 - 4 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Kärnahallen
2022-03-31 19:45 232000037 Linköping IBK Ungdom P 04/05 - IBF Kolmården P03/05 WO (5 - 0) Wahlbeckshallen A
2022-02-01 19:00 232000042 Westerviks IBK P 05/06 - Linköping IBK Ungdom Röd A 4 - 6 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2022-02-04 19:15 232000040 Linghems SK P 00/05 - Linköping IBK Ungdom P 04/05 4 - 4 Joakim Bengtsson, Emil Magnusson Kärnahallen
2022-02-12 14:30 232000044 Linghems SK P 00/05 - Westerviks IBK P 05/06 5 - 7 Ludvig Arvidsson, Vincent Svenmar Kärnahallen
2022-02-13 12:45 232000045 IBF Kolmården P03/05 - Linköping IBK Ungdom Röd A 3 - 7 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Råsslahallen
2022-02-20 16:00 232000048 IBF Kolmården P03/05 - Linghems SK P 00/05 1 - 8 Sonny Weideborg, Jan Wentzell Råsslahallen
2022-03-06 13:00 232000046 Westerviks IBK P 05/06 - Linköping IBK Ungdom P 04/05 9 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Bökensved Sporthall
2022-03-10 20:00 232000049 Linköping IBK Ungdom P 04/05 - Linköping IBK Ungdom Röd A 5 - 6 Thomas Nystrand, Rickard Olsen Wahlbeckshallen A
2022-03-13 13:15 232000050 Westerviks IBK P 05/06 - IBF Kolmården P03/05 WO (5 - 0) Bökensved Sporthall
2022-03-16 19:00 232000052 IBF Kolmården P03/05 - Linköping IBK Ungdom P 04/05 OW (0 - 5) Råsslahallen
2022-03-17 19:45 232000053 Linghems SK P 00/05 - Linköping IBK Ungdom Röd A 3 - 7 Johan Nordlander, William Wengelin Ekholmskolan
2022-03-20 09:30 232000055 Linköping IBK Ungdom P 04/05 - Linghems SK P 00/05 3 - 5 Jamiro Liebe, Oscar Bard Kärnahallen
2022-03-20 12:45 232000057 Linköping IBK Ungdom Röd A - Westerviks IBK P 05/06 5 - 4 Thomas Nystrand, Daniel Hermansson Kärnahallen
2022-03-26 15:30 232000060 Linköping IBK Ungdom Röd A - IBF Kolmården P03/05 WO (5 - 0) Kärnahallen
2022-03-27 13:45 232000059 Westerviks IBK P 05/06 - Linghems SK P 00/05 12 - 5 Sonny Weideborg, Jan Wentzell Bökensved Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Linköping IBK Ungdom Röd A 16 14 0 2 100-54 46 42
2. Westerviks IBK P 05/ 06 16 11 0 5 106-67 39 33
3. Linköping IBK Ungdom P 04/ 05 16 6 1 9 60-85 -25 19
4. Linghems SK P 00/ 05 16 4 1 11 63-95 -32 13
5. IBF Kolmården P03/ 05 16 4 0 12 43-71 -28 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 12:30 232001001 Hjulsbro IK Röd (Grå) - Mjölby IBK P Röd 1 6 - 4 Alexander Lagerström, Oscar Bard Stureforshallen
2021-10-16 13:30 232001002 Söderköpings IBK P 03/05 - Åby IBK Ungdom P Röd B 4 - 4 Peter Ström, Emil Magnusson Sporthallen Vikingen
2021-10-17 16:15 232001003 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd - Solfjäderstaden IBK P 05/06 5 - 2 Jamiro Liebe, Hampus Larsson Wahlbeckshallen A
2021-10-23 15:30 232001006 Rimforsa IF P-04-06 - Hjulsbro IK Röd (Grå) 4 - 4 Alen Turcinhodzic, Jamiro Liebe Hackelhallen
2021-10-24 10:00 232001005 Åby IBK Ungdom P Röd B - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd 2 - 7 Toivo Andersson, Alexander Johansson Åby Arena
2021-10-24 11:00 232001004 Mjölby IBK P Röd 1 - Söderköpings IBK P 03/05 2 - 5 Hampus Larsson, Christian Hagström Lagmanshallen
2021-10-25 19:00 232001007 Hjulsbro IK Röd (Grå) - Åby IBK Ungdom P Röd B 5 - 5 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Stureforshallen
2021-10-27 19:00 232001008 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd - Mjölby IBK P Röd 1 10 - 2 Eric Lundell, Lukas Rondahl Skäggetorpshallen
2021-10-27 19:00 232001009 Solfjäderstaden IBK P 05/06 - Rimforsa IF P-04-06 5 - 2 Håkan Karlsson, Hampus Larsson Mariebergshallen
2021-10-30 14:30 232001010 Hjulsbro IK Röd (Grå) - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd 2 - 9 Christian Hagström, Jan Wentzell Stureforshallen
2021-10-31 10:00 232001011 Söderköpings IBK P 03/05 - Rimforsa IF P-04-06 4 - 5 Patricio Boiardt, Simon Eriksson Sporthallen Vikingen
2021-10-31 10:00 232001012 Åby IBK Ungdom P Röd B - Solfjäderstaden IBK P 05/06 2 - 3 Lukas Rondahl, Alen Turcinhodzic Åby Arena
2021-11-13 13:00 232001015 Rimforsa IF P-04-06 - Åby IBK Ungdom P Röd B 4 - 4 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Hackelhallen
2021-11-14 09:00 232001014 Solfjäderstaden IBK P 05/06 - Mjölby IBK P Röd 1 7 - 1 Rikard Karlsson, Tim Andersson Mariebergshallen
2021-11-14 12:30 232001013 Söderköpings IBK P 03/05 - Hjulsbro IK Röd (Grå) 1 - 7 Joakim Bengtsson, Rågher Godin Sporthallen Vikingen
2021-11-20 13:30 232001018 Söderköpings IBK P 03/05 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd 5 - 8 Oscar Bard, Alexander Lagerström Sporthallen Vikingen
2021-11-20 14:15 232001016 Hjulsbro IK Röd (Grå) - Solfjäderstaden IBK P 05/06 3 - 6 Simon Eriksson, Marthin Andersson Stureforshallen
2021-11-20 17:00 232001017 Mjölby IBK P Röd 1 - Rimforsa IF P-04-06 3 - 0 Claes Waernholm, Malin Gelin Lagmanshallen
2021-11-27 14:45 232001021 Rimforsa IF P-04-06 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd 3 - 4 Oscar Bard, Mattias Vernersson Hackelhallen
2021-11-28 10:30 232001020 Solfjäderstaden IBK P 05/06 - Söderköpings IBK P 03/05 4 - 3 Hampus Larsson, Jan Wentzell Motala Sporthall
2021-11-28 11:30 232001019 Åby IBK Ungdom P Röd B - Mjölby IBK P Röd 1 5 - 2 Rågher Godin, Andreas A Karlsson Åby Arena
2021-11-29 19:00 232001022 Mjölby IBK P Röd 1 - Hjulsbro IK Röd (Grå) 5 - 4 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Lagmanshallen
2021-11-30 19:00 232001024 Solfjäderstaden IBK P 05/06 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd 3 - 1 Håkan Karlsson, Rikard Karlsson Motala Sporthall
2021-12-01 19:00 232001023 Åby IBK Ungdom P Röd B - Söderköpings IBK P 03/05 3 - 3 Patricio Boiardt, Joakim Bengtsson Åby Arena
2021-12-04 13:30 232001026 Söderköpings IBK P 03/05 - Mjölby IBK P Röd 1 4 - 1 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Sporthallen Vikingen
2021-12-04 15:30 232001025 Hjulsbro IK Röd (Grå) - Rimforsa IF P-04-06 3 - 2 Hampus Larsson, Christian Hagström Stureforshallen
2021-12-05 15:45 232001027 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd - Åby IBK Ungdom P Röd B 6 - 2 Jamiro Liebe, Joakim Bengtsson Kärnahallen
2021-12-12 10:00 232001028 Mjölby IBK P Röd 1 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd 2 - 7 Robin Andersson, Felix Ekholm Lagmanshallen
2021-12-12 12:15 232001030 Rimforsa IF P-04-06 - Solfjäderstaden IBK P 05/06 3 - 4 Rikard Karlsson, Jamiro Liebe Hackelhallen
2021-12-12 13:45 232001029 Åby IBK Ungdom P Röd B - Hjulsbro IK Röd (Grå) 4 - 3 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Åby Arena
2021-12-18 11:00 232001031 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd - Hjulsbro IK Röd (Grå) 6 - 0 Jamiro Liebe, Ellen Brunnström Kärnahallen
2021-12-18 13:45 232001032 Solfjäderstaden IBK P 05/06 - Åby IBK Ungdom P Röd B 5 - 2 Oscar Bard, Simon Eriksson Mariebergshallen
2021-12-18 14:45 232001033 Rimforsa IF P-04-06 - Söderköpings IBK P 03/05 3 - 5 Roger Balogh, Alexander Lagerström Hackelhallen
2022-01-15 12:30 232001034 Hjulsbro IK Röd (Grå) - Söderköpings IBK P 03/05 6 - 7 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Stureforshallen
2022-01-15 16:30 232001035 Mjölby IBK P Röd 1 - Solfjäderstaden IBK P 05/06 2 - 7 Ludvig Arvidsson, Hampus Larsson Lagmanshallen
2022-03-27 16:00 232001036 Åby IBK Ungdom P Röd B - Rimforsa IF P-04-06 10 - 2 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Åby Arena
2022-01-23 12:45 232001038 Solfjäderstaden IBK P 05/06 - Hjulsbro IK Röd (Grå) 6 - 3 Toivo Andersson, Fredrik Steisjö Motala Sporthall
2022-02-16 19:15 232001037 Söderköpings IBK P 03/05 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd 1 - 7 Rågher Godin, Joakim Bengtsson Sporthallen Vikingen
2022-03-06 14:30 232001039 Rimforsa IF P-04-06 - Mjölby IBK P Röd 1 5 - 3 Emil Magnusson, Christoffer Karlsson Hackelhallen
2022-02-07 19:00 232001040 Mjölby IBK P Röd 1 - Åby IBK Ungdom P Röd B 3 - 8 Robin Andersson, Jan Wentzell Lagmanshallen
2022-03-02 19:15 232001041 Söderköpings IBK P 03/05 - Solfjäderstaden IBK P 05/06 4 - 4 Joakim Bengtsson, Christoffer Karlsson Sporthallen Vikingen
2022-03-15 18:00 232001042 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd - Rimforsa IF P-04-06 8 - 3 Christoffer Karlsson, Roger Balogh Wahlbeckshallen A
2022-01-27 20:00 232001044 Söderköpings IBK P 03/05 - Åby IBK Ungdom P Röd B 3 - 3 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Sporthallen Vikingen
2022-01-30 15:00 232001043 Hjulsbro IK Röd (Grå) - Mjölby IBK P Röd 1 6 - 3 Rågher Godin, Lukas Rondahl Folkungahallen
2022-03-09 19:00 232001045 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd - Solfjäderstaden IBK P 05/06 2 - 5 Rikard Karlsson, Jamiro Liebe Skäggetorpshallen
2022-02-05 10:20 232001047 Åby IBK Ungdom P Röd B - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd 2 - 0 Joakim Bengtsson, Patricio Boiardt Åby Arena
2022-02-05 16:45 232001048 Rimforsa IF P-04-06 - Hjulsbro IK Röd (Grå) 3 - 4 Rikard Karlsson, Jamiro Liebe Hackelhallen
2022-02-27 14:00 232001046 Mjölby IBK P Röd 1 - Söderköpings IBK P 03/05 4 - 7 Roger Balogh, Johan Wiggur Lagmanshallen
2022-02-12 15:45 232001049 Hjulsbro IK Röd (Grå) - Åby IBK Ungdom P Röd B 1 - 6 Mikael Sörman, Max Sjöberg Stureforshallen
2022-02-13 11:30 232001051 Solfjäderstaden IBK P 05/06 - Rimforsa IF P-04-06 7 - 4 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Motala Sporthall
2022-02-13 15:30 232001050 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd - Mjölby IBK P Röd 1 11 - 5 Max Sjöberg, Rikard Karlsson Wahlbeckshallen A
2022-02-18 19:30 232001054 Åby IBK Ungdom P Röd B - Solfjäderstaden IBK P 05/06 3 - 3 Patricio Boiardt, Emil Magnusson Åby Arena
2022-02-20 10:30 232001053 Söderköpings IBK P 03/05 - Rimforsa IF P-04-06 4 - 2 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Sporthallen Vikingen
2022-03-07 19:30 232001052 Hjulsbro IK Röd (Grå) - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd 2 - 5 Patricio Boiardt, Jan Wentzell Stureforshallen
2022-03-12 13:00 232001057 Rimforsa IF P-04-06 - Åby IBK Ungdom P Röd B 2 - 9 Alexander Lagerström, Johan Nordlander Hackelhallen
2022-03-12 13:30 232001055 Söderköpings IBK P 03/05 - Hjulsbro IK Röd (Grå) 2 - 3 Rågher Godin, Anders Asp Sporthallen Vikingen
2022-03-13 15:00 232001056 Solfjäderstaden IBK P 05/06 - Mjölby IBK P Röd 1 10 - 3 Emil Magnusson, Jamiro Liebe Motala Sporthall
2022-03-19 15:30 232001059 Mjölby IBK P Röd 1 - Rimforsa IF P-04-06 7 - 4 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Lagmanshallen
2022-03-19 16:15 232001058 Hjulsbro IK Röd (Grå) - Solfjäderstaden IBK P 05/06 1 - 4 Emil Magnusson, Johan Nordlander Stureforshallen
2022-03-20 11:15 232001060 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd - Söderköpings IBK P 03/05 9 - 4 Jamiro Liebe, Oscar Bard Kärnahallen
2022-03-26 12:00 232001061 Åby IBK Ungdom P Röd B - Mjölby IBK P Röd 1 11 - 4 Sonny Weideborg, Christoffer Karlsson Åby Arena
2022-03-26 12:30 232001062 Solfjäderstaden IBK P 05/06 - Söderköpings IBK P 03/05 6 - 2 Hampus Larsson, Rikard Karlsson Motala Sporthall
2022-03-26 14:45 232001063 Rimforsa IF P-04-06 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Röd 4 - 3 Max Sjöberg, Emil Magnusson Hackelhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK P 05/ 06 18 15 2 1 91-46 45 47
2. Linköping IBK Ungdom P 07:71/ 77 Röd 18 14 0 4 108-49 59 42
3. Åby IBK Ungdom P Röd B 18 8 6 4 85-60 25 30
4. Söderköpings IBK P 03/ 05 18 6 4 8 68-81 -13 22
5. Hjulsbro IK Röd (Grå) 18 6 2 10 63-82 -19 20
6. Rimforsa IF P-04-06 18 3 2 13 55-91 -36 11
7. Mjölby IBK P Röd 1 18 3 0 15 56-117 -61 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 10:00 232002003 Linköping IBK Ungdom P 06 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå 5 - 6 Gustav Berge, Hannes Grafström Wahlbeckshallen A
2021-10-17 10:30 232002001 IBF Norrköping P 05/06 - Bergs IK P 06/07 Gul 0 - 1 Toivo Andersson, Alexander Johansson Borgsmohallen
2021-10-17 17:45 232002002 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart - Mjölby IBK P Röd 2 7 - 4 Jamiro Liebe, Hampus Larsson Wahlbeckshallen A
2021-10-22 19:40 232002004 Bergs IK P 06/07 Gul - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart 3 - 5 Ludvig Arvidsson, Vincent Svenmar Ljungsbro Sporthall
2021-10-23 10:00 232002005 Mjölby IBK P Röd 2 - Linköping IBK Ungdom P 06 5 - 8 Claes Waernholm, Malin Gelin Lagmanshallen
2021-10-31 09:30 232002008 Linköping IBK Ungdom P 06 - Bergs IK P 06/07 Gul 1 - 4 Andreas A Karlsson, William Wengelin Kärnahallen
2021-10-31 11:00 232002007 IBF Norrköping P 05/06 - Mjölby IBK P Röd 2 4 - 9 Toivo Andersson, Göran Stenius Borgsmohallen
2021-11-09 19:30 232002012 Mjölby IBK P Röd 2 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå 2 - 4 Rikard Karlsson, Simon Eriksson Lagmanshallen
2021-11-09 20:00 232002010 IBF Norrköping P 05/06 - Linköping IBK Ungdom P 06 4 - 6 Emil Magnusson, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2021-11-14 15:00 232002013 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart - IBF Norrköping P 05/06 7 - 3 Gustav Berge, Vincent Svenmar Wahlbeckshallen B
2021-11-14 16:30 232002014 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå - Bergs IK P 06/07 Gul 1 - 5 Gustav Berge, Vincent Svenmar Wahlbeckshallen B
2021-11-20 11:00 232002016 IBF Norrköping P 05/06 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå 3 - 6 Oscar Bard, Alexander Lagerström Borgsmohallen
2022-01-12 19:00 232002018 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart - Linköping IBK Ungdom P 06 10 - 4 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Skäggetorpshallen
2021-11-27 13:00 232002019 Mjölby IBK P Röd 2 - Bergs IK P 06/07 Gul 1 - 10 Alvin Andersson, Felix Jonsson Lagmanshallen
2021-11-28 12:00 232002020 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart 10 - 5 Roger Balogh, Patricio Boiardt Folkungahallen
2021-12-04 14:00 232002022 Bergs IK P 06/07 Gul - IBF Norrköping P 05/06 3 - 2 Didrik Axen, Joakim Bengtsson Ljungsbro Sporthall
2021-12-05 11:30 232002023 Mjölby IBK P Röd 2 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart 3 - 9 Oscar Bard, Jan Wentzell Lagmanshallen
2021-12-05 14:00 232002024 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå - Linköping IBK Ungdom P 06 3 - 3 Rikard Karlsson, Roger Balogh Wahlbeckshallen A
2021-12-08 18:00 232002026 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart - Bergs IK P 06/07 Gul 3 - 4 Vincent Svenmar, Ellen Brunnström Skäggetorpshallen
2022-03-03 20:00 232002027 Linköping IBK Ungdom P 06 - Mjölby IBK P Röd 2 4 - 5 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Lagmanshallen
2021-12-11 13:30 232002028 Bergs IK P 06/07 Gul - Linköping IBK Ungdom P 06 10 - 0 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Ljungsbro Sporthall
2021-12-12 13:00 232002029 Mjölby IBK P Röd 2 - IBF Norrköping P 05/06 6 - 3 Robin Andersson, Felix Ekholm Lagmanshallen
2021-12-18 12:30 232002032 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå - Mjölby IBK P Röd 2 5 - 3 Jamiro Liebe, Ellen Brunnström Kärnahallen
2021-12-18 14:00 232002031 Linköping IBK Ungdom P 06 - IBF Norrköping P 05/06 6 - 2 Andreas A Karlsson, Elin Andersson Kärnahallen
2022-01-14 19:40 232002035 Bergs IK P 06/07 Gul - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå 3 - 2 Joakim Bengtsson, Jamiro Liebe Ljungsbro Sporthall
2022-01-15 14:00 232002034 IBF Norrköping P 05/06 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart 5 - 10 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2022-03-06 10:30 232002038 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå - IBF Norrköping P 05/06 1 - 7 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Kärnahallen
2022-03-06 12:00 232002037 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart - Linköping IBK Ungdom P 06 8 - 3 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Kärnahallen
2022-01-29 10:30 232002040 Bergs IK P 06/07 Gul - Mjölby IBK P Röd 2 9 - 1 Jamiro Liebe, Jan Wentzell Ljungsbro Sporthall
2022-01-30 14:30 232002041 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå WW (-5 - -5) Kärnahallen
2022-02-06 13:00 232002044 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart - Mjölby IBK P Röd 2 3 - 1 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Rydshallen
2022-02-06 14:30 232002045 Linköping IBK Ungdom P 06 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå 3 - 6 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Rydshallen
2022-02-06 15:00 232002043 IBF Norrköping P 05/06 - Bergs IK P 06/07 Gul 7 - 1 Fredrik Steisjö, Mikael Sörman Borgsmohallen
2022-02-08 18:30 232002046 Bergs IK P 06/07 Gul - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart 4 - 4 Fredrik Steisjö, Mikael Sörman Rydshallen
2022-02-08 19:30 232002047 Mjölby IBK P Röd 2 - Linköping IBK Ungdom P 06 2 - 3 Robin Andersson, Jan Wentzell Lagmanshallen
2022-02-13 11:00 232002049 IBF Norrköping P 05/06 - Mjölby IBK P Röd 2 7 - 5 Joakim Bengtsson, Christoffer Karlsson Borgsmohallen
2022-02-13 14:00 232002050 Linköping IBK Ungdom P 06 - Bergs IK P 06/07 Gul 1 - 6 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Kärnahallen
2022-02-17 20:00 232002054 Mjölby IBK P Röd 2 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå 3 - 4 Jan Wentzell, Max Sjöberg Lagmanshallen
2022-03-27 13:30 232002052 IBF Norrköping P 05/06 - Linköping IBK Ungdom P 06 1 - 5 Toivo Andersson, Emil Magnusson Borgsmohallen
2022-03-13 10:00 232002056 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå - Bergs IK P 06/07 Gul 1 - 7 Joakim Bengtsson, Göran Stenius Wahlbeckshallen A
2022-03-13 11:45 232002055 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart - IBF Norrköping P 05/06 7 - 1 Joakim Bengtsson, Göran Stenius Wahlbeckshallen A
2022-03-18 19:30 232002060 Linköping IBK Ungdom P 06 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart 4 - 12 Rikard Karlsson, Jamiro Liebe Stureforshallen
2022-03-20 13:00 232002058 IBF Norrköping P 05/06 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå 3 - 6 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Borgsmohallen
2022-03-25 19:15 232002062 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Blå - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Svart 1 - 8 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Folkungahallen
2022-03-27 14:30 232002061 Mjölby IBK P Röd 2 - Bergs IK P 06/07 Gul 0 - 11 Oscar Bard, Ellen Brunnström Lagmanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bergs IK P 06/ 07 Gul 15 12 1 2 81-29 52 37
2. Linköping IBK Ungdom P 07:71/ 77 Svart 15 11 1 3 98-55 43 34
3. Linköping IBK Ungdom P 07:71/ 77 Blå 15 8 1 6 56-65 -9 25
4. Linköping IBK Ungdom P 06 15 5 1 9 56-84 -28 16
5. IBF Norrköping P 05/ 06 15 3 0 12 52-79 -27 9
6. Mjölby IBK P Röd 2 15 3 0 12 50-91 -41 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 10:00 232003002 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - Bergs IK P 06/07 Svart 9 - 2 Håkan Karlsson, Erik Karlsson Motala Sporthall
2021-10-17 14:00 232003003 Rimforsa IF P-07/08 vit - Westerviks IBK P 07 2 - 5 Ellen Brunnström, Erik Karlsson Hackelhallen
2021-10-17 19:00 232003001 Borensberg IBC P05/07 - KFUM Norrköping/IBF Norrköping 6 - 1 Pontus Karlsson, Rikard Karlsson Hällaskolan
2021-10-23 09:30 232003005 Bergs IK P 06/07 Svart - Rimforsa IF P-07/08 vit 3 - 4 Peter Ström, Roger Balogh Kärnahallen
2021-10-24 11:15 232003006 Linghems SK P 06/08 - Borensberg IBC P05/07 3 - 5 Oscar Bard, Ludvig Arvidsson Kärnahallen
2021-10-24 16:45 232003004 KFUM Norrköping/IBF Norrköping - Solfjäderstaden IBK P 07 Röd 1 - 4 Alvin Andersson, Felix Jonsson Bråvallahallen
2021-10-30 12:30 232003007 Borensberg IBC P05/07 - Bergs IK P 06/07 Svart 6 - 2 Toivo Andersson, Tomas Turesson Hällaskolan
2021-10-30 13:00 232003008 Rimforsa IF P-07/08 vit - KFUM Norrköping/IBF Norrköping 5 - 3 Johan Wiggur, Mattias Vernersson Hackelhallen
2021-10-31 12:45 232003009 Westerviks IBK P 07 - Linghems SK P 06/08 8 - 0 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Skogshaga Sporthall
2021-11-13 12:30 232003010 Borensberg IBC P05/07 - Rimforsa IF P-07/08 vit 8 - 3 Jamiro Liebe, Ellen Brunnström Hällaskolan
2021-11-14 11:45 232003012 Bergs IK P 06/07 Svart - Westerviks IBK P 07 4 - 3 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Kärnahallen
2021-11-14 12:00 232003011 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - Linghems SK P 06/08 6 - 4 Rikard Karlsson, Tim Andersson Mariebergshallen
2021-11-16 19:00 232003013 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - Borensberg IBC P05/07 8 - 5 Oscar Bard, Håkan Karlsson Motala Sporthall
2021-11-16 19:00 232003014 Westerviks IBK P 07 - KFUM Norrköping/IBF Norrköping 6 - 4 Claes Waernholm, Malin Gelin Bökensved Sporthall
2021-11-18 19:45 232003015 Linghems SK P 06/08 - Bergs IK P 06/07 Svart 5 - 6 Lukas Rondahl, Eric Lundell Ekholmskolan
2021-11-20 12:30 232003016 Borensberg IBC P05/07 - Westerviks IBK P 07 5 - 3 Fredrik Steisjö, Mikael Sörman Hällaskolan
2021-11-20 14:15 232003017 KFUM Norrköping/IBF Norrköping - Linghems SK P 06/08 3 - 4 Alexander Johansson, Toivo Andersson Bråvallahallen
2021-11-21 17:15 232003018 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - Rimforsa IF P-07/08 vit 7 - 0 Oscar Bard, Alexander Lagerström Motala Sporthall
2021-11-27 11:00 232003019 Bergs IK P 06/07 Svart - KFUM Norrköping/IBF Norrköping 3 - 5 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Kärnahallen
2021-11-28 10:30 232003021 Linghems SK P 06/08 - Rimforsa IF P-07/08 vit 3 - 5 Roger Balogh, Patricio Boiardt Folkungahallen
2021-11-28 11:00 232003020 Westerviks IBK P 07 - Solfjäderstaden IBK P 07 Röd 4 - 1 Magnus Jakobsson, Sonny Weideborg Skogshaga Sporthall
2021-12-04 12:30 232003023 Bergs IK P 06/07 Svart - Solfjäderstaden IBK P 07 Röd 6 - 4 Didrik Axen, Joakim Bengtsson Ljungsbro Sporthall
2021-12-04 14:15 232003022 KFUM Norrköping/IBF Norrköping - Borensberg IBC P05/07 0 - 4 Toivo Andersson, Alexander Johansson Bråvallahallen
2021-12-05 13:00 232003024 Westerviks IBK P 07 - Rimforsa IF P-07/08 vit 6 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2021-12-09 19:00 232003025 Borensberg IBC P05/07 - Linghems SK P 06/08 2 - 6 Rikard Karlsson, Emil Magnusson Hällaskolan
2021-12-12 14:00 232003027 Rimforsa IF P-07/08 vit - Bergs IK P 06/07 Svart 2 - 10 Rikard Karlsson, Jamiro Liebe Hackelhallen
2022-03-17 19:30 232003026 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - KFUM Norrköping/IBF Norrköping 4 - 5 Jan Wentzell, Fredrik Steisjö Mariebergshallen
2021-12-11 14:15 232003028 KFUM Norrköping/IBF Norrköping - Rimforsa IF P-07/08 vit 7 - 4 Ellen Brunnström, Alen Turcinhodzic Bråvallahallen
2021-12-16 19:45 232003030 Linghems SK P 06/08 - Westerviks IBK P 07 4 - 3 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Ekholmskolan
2022-01-25 18:45 232003029 Bergs IK P 06/07 Svart - Borensberg IBC P05/07 8 - 0 Eric Lundell, Lukas Rondahl Rydshallen
2021-12-18 17:45 232003033 Linghems SK P 06/08 - Solfjäderstaden IBK P 07 Röd 3 - 5 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Stureforshallen
2021-12-19 12:45 232003032 Westerviks IBK P 07 - Bergs IK P 06/07 Svart 1 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2022-01-20 18:30 232003031 Rimforsa IF P-07/08 vit - Borensberg IBC P05/07 1 - 10 Oscar Bard, Alexander Lagerström Hackelhallen
2022-01-15 10:30 232003036 Bergs IK P 06/07 Svart - Linghems SK P 06/08 7 - 1 Joakim Bengtsson, Christoffer Karlsson Ljungsbro Sporthall
2022-01-15 14:15 232003035 KFUM Norrköping/IBF Norrköping - Westerviks IBK P 07 0 - 6 Toivo Andersson, Alexander Johansson Bråvallahallen
2022-03-07 19:00 232003034 Borensberg IBC P05/07 - Solfjäderstaden IBK P 07 Röd 2 - 4 Ellen Brunnström, Håkan Karlsson Hällaskolan
2022-01-23 10:45 232003039 Linghems SK P 06/08 - KFUM Norrköping/IBF Norrköping 9 - 2 Emil Magnusson, Jamiro Liebe Kärnahallen
2022-01-23 14:30 232003037 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - Rimforsa IF P-07/08 vit 6 - 0 Toivo Andersson, Fredrik Steisjö Motala Sporthall
2022-03-05 13:00 232003038 Westerviks IBK P 07 - Borensberg IBC P05/07 5 - 2 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2022-01-29 14:45 232003042 Rimforsa IF P-07/08 vit - Linghems SK P 06/08 0 - 7 Peter Ström, Hampus Larsson Hackelhallen
2022-03-05 10:00 232003040 KFUM Norrköping/IBF Norrköping - Bergs IK P 06/07 Svart 1 - 11 Joakim Bengtsson, Christoffer Karlsson Bråvallahallen
2022-03-06 11:00 232003041 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - Westerviks IBK P 07 1 - 2 Hampus Larsson, Oscar Bard Motala Sporthall
2022-02-05 12:00 232003044 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - Bergs IK P 06/07 Svart 3 - 4 Oscar Bard, Erik Karlsson Motala Sporthall
2022-02-05 14:00 232003043 Borensberg IBC P05/07 - KFUM Norrköping/IBF Norrköping 9 - 2 Simon Eriksson, William Wengelin Hällaskolan
2022-03-10 19:15 232003045 Rimforsa IF P-07/08 vit - Westerviks IBK P 07 3 - 6 Rikard Karlsson, Jamiro Liebe Hackelhallen
2022-02-12 16:00 232003048 Linghems SK P 06/08 - Borensberg IBC P05/07 7 - 1 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Kärnahallen
2022-02-12 16:45 232003047 Bergs IK P 06/07 Svart - Rimforsa IF P-07/08 vit 4 - 4 Toivo Andersson, Alexander Johansson Ljungsbro Sporthall
2022-02-13 15:15 232003046 KFUM Norrköping/IBF Norrköping - Solfjäderstaden IBK P 07 Röd 2 - 5 Alvin Andersson, Felix Jonsson Bråvallahallen
2022-02-14 19:00 232003049 Borensberg IBC P05/07 - Bergs IK P 06/07 Svart 2 - 4 Jan Wentzell, Hampus Larsson Hällaskolan
2022-02-15 19:30 232003050 Rimforsa IF P-07/08 vit - KFUM Norrköping/IBF Norrköping 6 - 2 Rikard Karlsson, Jamiro Liebe Hackelhallen
2022-03-01 19:00 232003051 Westerviks IBK P 07 - Linghems SK P 06/08 9 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2022-02-17 19:00 232003052 Borensberg IBC P05/07 - Rimforsa IF P-07/08 vit 5 - 3 Johan Nordlander, William Wengelin Hällaskolan
2022-02-19 15:30 232003054 Bergs IK P 06/07 Svart - Westerviks IBK P 07 4 - 8 Robin Rosendal, Oscar Bard Ljungsbro Sporthall
2022-02-20 10:30 232003053 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - Linghems SK P 06/08 6 - 6 Peter Ström, Hampus Larsson Motala Sporthall
2022-03-12 10:00 232003055 Solfjäderstaden IBK P 07 Röd - Borensberg IBC P05/07 4 - 1 Håkan Karlsson, Hampus Larsson Motala Sporthall
2022-03-12 12:30 232003057 Linghems SK P 06/08 - Bergs IK P 06/07 Svart 1 - 4 Alfred Fager, Daniel Hermansson Kärnahallen
2022-03-13 11:30 232003056 Westerviks IBK P 07 - KFUM Norrköping/IBF Norrköping WO (5 - 0) Bökensved Sporthall
2022-03-19 11:15 232003060 Rimforsa IF P-07/08 vit - Solfjäderstaden IBK P 07 Röd 3 - 6 Claes Waernholm, Malin Gelin Hackelhallen
2022-03-19 12:30 232003058 Borensberg IBC P05/07 - Westerviks IBK P 07 2 - 5 Oscar Bard, Håkan Karlsson Hällaskolan
2022-03-19 14:15 232003059 KFUM Norrköping/IBF Norrköping - Linghems SK P 06/08 3 - 1 Emil Magnusson, Johan Nordlander Bråvallahallen
2022-03-26 15:45 232003061 Bergs IK P 06/07 Svart - KFUM Norrköping/IBF Norrköping 6 - 1 Roger Balogh, Oscar Bard Ljungsbro Sporthall
2022-03-26 18:30 232003063 Linghems SK P 06/08 - Rimforsa IF P-07/08 vit 6 - 3 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2022-03-27 12:00 232003062 Westerviks IBK P 07 - Solfjäderstaden IBK P 07 Röd 5 - 6 Sonny Weideborg, Jan Wentzell Bökensved Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Westerviks IBK P 07 18 13 1 4 90-41 49 40
2. Solfjäderstaden IBK P 07 Röd 18 12 1 5 89-55 34 37
3. Bergs IK P 06/ 07 Svart 18 11 2 5 89-60 29 35
4. Borensberg IBC P05/ 07 18 9 0 9 75-69 6 27
5. Linghems SK P 06/ 08 18 7 1 10 71-78 -7 22
6. Rimforsa IF P-07/ 08 vit 18 4 1 13 49-104 -55 13
7. KFUM Norrköping/ IBF Norrköping 18 4 0 14 42-98 -56 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 10:00 232004005 IBF Norrköping/KFUM Norrköping - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit 3 - 5 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2021-10-23 11:15 232004006 Linköping IBK Ungdom P 08:86 - Bergs IK P 08 5 - 2 Emil Magnusson, Eric Lundell Wahlbeckshallen B
2021-10-24 15:00 232004009 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit - Finspång IBK PF 06/08 Röd 2 - 3 Roger Balogh, Jacob Stenius Wahlbeckshallen B
2021-10-31 13:00 232004012 Linköping IBK Ungdom P 08:86 - Linköping IBK Ungdom P 07:75 7 - 5 Jan Wentzell, Christian Hagström Kärnahallen
2021-11-13 14:30 232004018 IBF Norrköping/KFUM Norrköping - Linköping IBK Ungdom P 08:86 3 - 5 Alvin Andersson, Felix Jonsson Borgsmohallen
2021-11-14 13:30 232004016 Linköping IBK Ungdom P 07:75 - Bergs IK P 08 2 - 4 Mattias Vernersson, Alfred Fager Wahlbeckshallen B
2021-11-20 10:30 232004021 Bergs IK P 08 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit 3 - 8 Joakim Bengtsson, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2021-11-21 14:00 232004024 Linköping IBK Ungdom P 08:86 - Finspång IBK PF 06/08 Röd 15 - 4 Joakim Bengtsson, Jamiro Liebe Wahlbeckshallen A
2021-11-21 15:30 232004022 Linköping IBK Ungdom P 07:75 - IBF Norrköping/KFUM Norrköping 1 - 3 Joakim Bengtsson, Jamiro Liebe Wahlbeckshallen A
2021-11-28 10:30 232004026 IBF Norrköping/KFUM Norrköping - Bergs IK P 08 3 - 4 Lukas Rondahl, Eric Lundell Borgsmohallen
2021-11-28 14:30 232004028 Finspång IBK PF 06/08 Röd - Linköping IBK Ungdom P 07:75 4 - 2 Toivo Andersson, Alexander Johansson Bergska Skolan
2021-12-04 11:00 232004032 IBF Norrköping/KFUM Norrköping - Finspång IBK PF 06/08 Röd 0 - 6 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Borgsmohallen
2021-12-12 11:00 232004039 Linköping IBK Ungdom P 08:86 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit 4 - 7 Christoffer Karlsson, Elin Andersson Folkungahallen
2021-12-12 14:00 232004036 Finspång IBK PF 06/08 Röd - Bergs IK P 08 12 - 4 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Arena Grosvad
2021-12-18 13:30 232004091 Bergs IK P 08 - Linköping IBK Ungdom P 08:86 3 - 10 Rågher Godin, Henning Selse Ljungsbro Sporthall
2021-12-18 18:30 232004045 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit - Linköping IBK Ungdom P 07:75 3 - 1 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2022-01-09 10:00 232004093 IBF Norrköping/KFUM Norrköping - Linköping IBK Ungdom P 08:86 5 - 7 Patricio Boiardt, Fredrik Steisjö Borgsmohallen
2022-01-09 14:00 232004092 Linköping IBK Ungdom P 07:75 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit 4 - 3 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2022-01-16 13:30 232004094 Finspång IBK PF 06/08 Röd - Bergs IK P 08 3 - 6 Joakim Bengtsson, Mikael Sörman Arena Grosvad
2022-01-16 15:00 232004050 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit - IBF Norrköping/KFUM Norrköping 6 - 3 Ellen Brunnström, Lisa Norén Rydshallen
2022-02-02 18:30 232004054 Finspång IBK PF 06/08 Röd - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit 2 - 4 Noah Räni, Hugo Jacobsson, Ej offentliggjord Arena Grosvad
2022-03-02 19:15 232004095 Linköping IBK Ungdom P 07:75 - IBF Norrköping/KFUM Norrköping 2 - 2 Emil Magnusson, Jamiro Liebe Wahlbeckshallen A
2022-03-06 10:00 232004051 Bergs IK P 08 - Linköping IBK Ungdom P 08:86 7 - 13 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Ljungsbro Sporthall
2022-01-29 17:00 232004096 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit - Bergs IK P 08 7 - 2 Fredrik Steisjö, Mikael Sörman Kärnahallen
2022-01-30 13:00 232004057 Linköping IBK Ungdom P 07:75 - Linköping IBK Ungdom P 08:86 4 - 4 Noah Räni, Hugo Jacobsson Wahlbeckshallen A
2022-01-30 14:00 232004097 Finspång IBK PF 06/08 Röd - IBF Norrköping/KFUM Norrköping 6 - 2 Joakim Bengtsson, Alexander Johansson Arena Grosvad
2022-02-05 11:00 232004098 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit - Finspång IBK PF 06/08 Röd 7 - 4 Henning Selse, Alfred Fager Kärnahallen
2022-02-05 14:00 232004063 Linköping IBK Ungdom P 08:86 - IBF Norrköping/KFUM Norrköping 15 - 5 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2022-02-06 10:00 232004061 Bergs IK P 08 - Linköping IBK Ungdom P 07:75 1 - 5 Göran Stenius, Vincent Svenmar Kärnahallen
2022-02-13 11:00 232004066 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit - Bergs IK P 08 4 - 4 Noah Räni, Hugo Jacobsson Wahlbeckshallen A
2022-02-13 14:00 232004069 Finspång IBK PF 06/08 Röd - Linköping IBK Ungdom P 08:86 3 - 7 Oscar Bard, Marthin Andersson Arena Grosvad
2022-02-13 14:30 232004067 IBF Norrköping/KFUM Norrköping - Linköping IBK Ungdom P 07:75 4 - 3 Jan Hanna, Mikael Sörman Borgsmohallen
2022-02-19 10:30 232004071 Bergs IK P 08 - IBF Norrköping/KFUM Norrköping 1 - 4 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Ljungsbro Sporthall
2022-02-19 11:00 232004073 Linköping IBK Ungdom P 07:75 - Finspång IBK PF 06/08 Röd 2 - 2 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2022-03-08 19:00 232004099 Linköping IBK Ungdom P 08:86 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit 7 - 2 Noah Räni, Hugo Jacobsson Ekholmskolan
2022-03-15 19:00 232004100 Linköping IBK Ungdom P 08:86 - Linköping IBK Ungdom P 07:75 21 - 2 Fredrik Steisjö, Rågher Godin Ekholmskolan
2022-03-06 15:00 232004101 Linköping IBK Ungdom P 07:75 - Finspång IBK PF 06/08 Röd 3 - 5 Fredrik Steisjö, Ellen Brunnström Kärnahallen
2022-03-12 09:30 232004103 IBF Norrköping/KFUM Norrköping - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit 4 - 5 Emil Magnusson, Christoffer Karlsson Sandbyhovshallen
2022-03-13 13:45 232004102 Bergs IK P 08 - Linköping IBK Ungdom P 07:75 4 - 3 Ellen Brunnström, Magnus Jakobsson Kärnahallen
2022-03-13 15:00 232004077 Finspång IBK PF 06/08 Röd - IBF Norrköping/KFUM Norrköping 7 - 2 Rågher Godin, Fredrik Steisjö Arena Grosvad
2022-03-19 16:00 232004081 Bergs IK P 08 - Finspång IBK PF 06/08 Röd 9 - 2 Noah Räni, Hugo Jacobsson Ljungsbro Sporthall
2022-03-22 19:00 232004084 Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit - Linköping IBK Ungdom P 08:86 4 - 6 Noah Räni, Hugo Jacobsson Ekholmskolan
2022-03-26 14:00 232004090 Linköping IBK Ungdom P 07:75 - Linköping IBK Ungdom P 07:71/77 Vit 5 - 6 Oscar Bard, Jan Wentzell Kärnahallen
2022-03-27 10:00 232004105 IBF Norrköping/KFUM Norrköping - Bergs IK P 08 4 - 7 Toivo Andersson, Emil Magnusson Borgsmohallen
2022-03-27 10:30 232004104 Finspång IBK PF 06/08 Röd - Linköping IBK Ungdom P 08:86 7 - 8 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Arena Grosvad
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Linköping IBK Ungdom P 08:86 15 13 1 1 134-63 71 40
2. Linköping IBK Ungdom P 07:71/ 77 Vit 15 10 1 4 73-55 18 31
3. Finspång IBK PF 06/ 08 Röd 15 7 1 7 70-73 -3 22
4. Bergs IK P 08 15 6 1 8 61-85 -24 19
5. IBF Norrköping/ KFUM Norrköping 15 3 1 11 47-80 -33 10
6. Linköping IBK Ungdom P 07:75 15 2 3 10 44-73 -29 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 11:30 232005004 Linköping IBK Ungdom P 08:88 - Rimforsa IF P-07/08 svart 9 - 4 Gustav Berge, Hannes Grafström Wahlbeckshallen A
2021-10-16 13:30 232005002 Bergs IK P 09 Svart - Söderköpings IBK P 07/09 blå 6 - 2 Melker Vesterlund, Elin Andersson Ljungsbro Sporthall
2021-10-17 12:00 232005003 Westerviks IBK P 08 - Solfjäderstaden IBK P 08 Röd 8 - 0 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Skogshaga Sporthall
2021-10-23 11:15 232005008 Rimforsa IF P-07/08 svart - Bergs IK P 09 Svart 2 - 13 Alen Turcinhodzic, Jamiro Liebe Hackelhallen
2021-10-23 14:00 232005009 IBK Mantorp P/F 08 - Westerviks IBK P 08 1 - 6 Oscar Bard, Hampus Larsson Klämmetorpshallen
2021-10-24 13:45 232005007 Solfjäderstaden IBK P 08 Röd - Hjulsbro IK Röd (Lila ) 4 - 10 Emil Magnusson, Joakim Bengtsson Mariebergshallen
2021-10-31 11:00 232005015 Westerviks IBK P 08 - Linköping IBK Ungdom P 08:88 3 - 2 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Skogshaga Sporthall
2021-10-31 11:45 232005012 Söderköpings IBK P 07/09 blå - Rimforsa IF P-07/08 svart 5 - 7 Lennart Lyrehag, Simon Eriksson Sporthallen Vikingen
2021-11-22 18:30 232005013 Hjulsbro IK Röd (Lila ) - IBK Mantorp P/F 08 10 - 3 Joakim Bengtsson, Fredrik Steisjö Stureforshallen
2021-11-14 10:30 232005019 Linköping IBK Ungdom P 08:88 - Hjulsbro IK Röd (Lila ) 8 - 2 Noah Räni, Hugo Jacobsson Wahlbeckshallen B
2021-11-14 11:00 232005020 Westerviks IBK P 08 - Bergs IK P 09 Svart 3 - 6 Peter Ström, Roger Balogh Bökensved Sporthall
2021-11-14 12:00 232005017 IBK Mantorp P/F 08 - Solfjäderstaden IBK P 08 Röd 3 - 9 Elin Andersson, Ellen Brunnström Klämmetorpshallen
2021-11-20 09:00 232005023 Solfjäderstaden IBK P 08 Röd - Linköping IBK Ungdom P 08:88 3 - 8 Fredrik Steisjö, Mikael Sörman Motala Sporthall
2021-11-20 12:30 232005025 Hjulsbro IK Röd (Lila ) - Bergs IK P 09 Svart 2 - 5 Simon Eriksson, Marthin Andersson Stureforshallen
2021-11-20 15:15 232005024 Söderköpings IBK P 07/09 blå - Westerviks IBK P 08 1 - 6 Oscar Bard, Alexander Lagerström Sporthallen Vikingen
2021-11-27 09:30 232005029 Bergs IK P 09 Svart - Solfjäderstaden IBK P 08 Röd 6 - 4 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Kärnahallen
2021-11-27 14:15 232005030 Hjulsbro IK Röd (Lila ) - Söderköpings IBK P 07/09 blå 3 - 2 Jan Hanna, Jan Wentzell Stureforshallen
2021-11-28 12:45 232005028 Westerviks IBK P 08 - Rimforsa IF P-07/08 svart 8 - 5 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Skogshaga Sporthall
2021-11-28 15:00 232005027 Linköping IBK Ungdom P 08:88 - IBK Mantorp P/F 08 9 - 3 Simon Eriksson, Marthin Andersson Folkungahallen
2021-12-04 14:45 232005034 Rimforsa IF P-07/08 svart - Hjulsbro IK Röd (Lila ) 4 - 8 Peter Ström, Roger Balogh Hackelhallen
2021-12-05 13:45 232005035 Solfjäderstaden IBK P 08 Röd - Söderköpings IBK P 07/09 blå 0 - 6 Jan Wentzell, Oscar Bard Motala Sporthall
2021-12-05 17:00 232005033 IBK Mantorp P/F 08 - Bergs IK P 09 Svart 2 - 14 Toivo Andersson, Alexander Lagerström Klämmetorpshallen
2021-12-11 11:45 232005037 Bergs IK P 09 Svart - Linköping IBK Ungdom P 08:88 2 - 6 Erik Karlsson, Gustav Berge Ljungsbro Sporthall
2021-12-12 13:00 232005039 Söderköpings IBK P 07/09 blå - IBK Mantorp P/F 08 6 - 2 Patricio Boiardt, Hampus Larsson Sporthallen Vikingen
2021-12-12 14:30 232005040 Solfjäderstaden IBK P 08 Röd - Rimforsa IF P-07/08 svart 7 - 4 Jan Wentzell, Fredrik Steisjö Mariebergshallen
2021-12-18 15:30 232005043 Linköping IBK Ungdom P 08:88 - Söderköpings IBK P 07/09 blå 14 - 1 Elin Andersson, Christoffer Karlsson Kärnahallen
2021-12-19 11:00 232005042 Westerviks IBK P 08 - Hjulsbro IK Röd (Lila ) 6 - 2 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2021-12-19 14:30 232005045 IBK Mantorp P/F 08 - Rimforsa IF P-07/08 svart 4 - 10 Ellen Brunnström, Jamiro Liebe Klämmetorpshallen
2022-01-15 13:00 232005049 Rimforsa IF P-07/08 svart - Linköping IBK Ungdom P 08:88 1 - 6 Oscar Bard, William Wengelin Hackelhallen
2022-01-15 13:30 232005047 Söderköpings IBK P 07/09 blå - Bergs IK P 09 Svart 1 - 10 Mikael Sörman, Jan Hanna Sporthallen Vikingen
2022-01-16 13:45 232005048 Solfjäderstaden IBK P 08 Röd - Westerviks IBK P 08 3 - 3 Oscar Bard, Hampus Larsson Mariebergshallen
2022-01-22 10:30 232005053 Bergs IK P 09 Svart - Rimforsa IF P-07/08 svart 11 - 1 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Kärnahallen
2022-01-22 15:30 232005052 Hjulsbro IK Röd (Lila ) - Solfjäderstaden IBK P 08 Röd 3 - 2 Johan Nordlander, Hampus Larsson Stureforshallen
2022-03-06 11:00 232005054 Westerviks IBK P 08 - IBK Mantorp P/F 08 3 - 2 Claes Waernholm, Malin Gelin Bökensved Sporthall
2022-01-29 13:00 232005057 Rimforsa IF P-07/08 svart - Söderköpings IBK P 07/09 blå 7 - 7 Claes Waernholm, Malin Gelin Hackelhallen
2022-01-30 14:00 232005058 IBK Mantorp P/F 08 - Hjulsbro IK Röd (Lila ) 3 - 5 Christian Hagström, Jan Wentzell Klämmetorpshallen
2022-03-12 11:00 232005060 Linköping IBK Ungdom P 08:88 - Westerviks IBK P 08 3 - 6 Alfred Fager, Daniel Hermansson Kärnahallen
2022-02-05 12:45 232005064 Hjulsbro IK Röd (Lila ) - Linköping IBK Ungdom P 08:88 3 - 4 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Stureforshallen
2022-02-06 11:45 232005065 Bergs IK P 09 Svart - Westerviks IBK P 08 5 - 1 Gustav Berge, Jan Wentzell Kärnahallen
2022-02-06 16:15 232005062 Solfjäderstaden IBK P 08 Röd - IBK Mantorp P/F 08 7 - 6 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Motala Sporthall
2022-02-12 18:15 232005070 Bergs IK P 09 Svart - Hjulsbro IK Röd (Lila ) 3 - 4 Toivo Andersson, Alexander Johansson Ljungsbro Sporthall
2022-02-13 12:30 232005068 Linköping IBK Ungdom P 08:88 - Solfjäderstaden IBK P 08 Röd 12 - 3 Noah Räni, Hugo Jacobsson Wahlbeckshallen A
2022-02-13 14:00 232005069 Westerviks IBK P 08 - Söderköpings IBK P 07/09 blå 5 - 3 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2022-02-17 18:00 232005074 Solfjäderstaden IBK P 08 Röd - Bergs IK P 09 Svart 4 - 4 Simon Eriksson, Marthin Andersson Mariebergshallen
2022-02-19 13:00 232005073 Rimforsa IF P-07/08 svart - Westerviks IBK P 08 3 - 8 Elin Andersson, Christoffer Karlsson Hackelhallen
2022-02-20 14:00 232005072 IBK Mantorp P/F 08 - Linköping IBK Ungdom P 08:88 1 - 10 Roger Balogh, Fredrik Steisjö Klämmetorpshallen
2022-03-06 12:15 232005075 Söderköpings IBK P 07/09 blå - Hjulsbro IK Röd (Lila ) 4 - 1 Alvin Andersson, Felix Jonsson Sporthallen Vikingen
2022-03-11 19:15 232005078 Bergs IK P 09 Svart - IBK Mantorp P/F 08 8 - 1 Pontus Karlsson, Göran Stenius Kärnahallen
2022-03-12 15:15 232005080 Söderköpings IBK P 07/09 blå - Solfjäderstaden IBK P 08 Röd 6 - 1 Rågher Godin, Anders Asp Sporthallen Vikingen
2022-03-12 15:30 232005079 Hjulsbro IK Röd (Lila ) - Rimforsa IF P-07/08 svart 2 - 4 Noah Räni, Hugo Jacobsson Stureforshallen
2022-03-19 12:30 232005082 Linköping IBK Ungdom P 08:88 - Bergs IK P 09 Svart 4 - 4 Göran Stenius, Sonny Weideborg Kärnahallen
2022-03-19 13:00 232005085 Rimforsa IF P-07/08 svart - Solfjäderstaden IBK P 08 Röd 6 - 3 Claes Waernholm, Malin Gelin Hackelhallen
2022-03-20 14:00 232005084 IBK Mantorp P/F 08 - Söderköpings IBK P 07/09 blå 2 - 2 Alfred Fager, Jan Wentzell Klämmetorpshallen
2022-03-26 12:30 232005087 Hjulsbro IK Röd (Lila ) - Westerviks IBK P 08 3 - 1 Ellen Brunnström, Jamiro Liebe Stureforshallen
2022-03-26 13:00 232005090 Rimforsa IF P-07/08 svart - IBK Mantorp P/F 08 7 - 5 Max Sjöberg, Emil Magnusson Hackelhallen
2022-03-27 10:30 232005088 Söderköpings IBK P 07/09 blå - Linköping IBK Ungdom P 08:88 8 - 4 Göran Stenius, Ellen Brunnström Sporthallen Vikingen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bergs IK P 09 Svart 14 10 2 2 97-37 60 32
2. Linköping IBK Ungdom P 08:88 14 10 1 3 99-44 55 31
3. Westerviks IBK P 08 14 10 1 3 67-39 28 31
4. Hjulsbro IK Röd (Lila ) 14 8 0 6 58-53 5 24
5. Söderköpings IBK P 07/ 09 blå 14 5 2 7 54-68 -14 17
6. Rimforsa IF P-07/ 08 svart 14 5 1 8 65-96 -31 16
7. Solfjäderstaden IBK P 08 Röd 14 3 2 9 50-85 -35 11
8. IBK Mantorp P/ F 08 14 0 1 13 38-106 -68 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass G Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 13:00 232007003 Mjölby IBK P Röd 4 - Rimforsa IF P-09 3 - 5 Simon Eriksson, Marthin Andersson Lagmanshallen
2021-10-20 17:20 232007001 Bergs IK P 09 Gul - Borensberg IBC P08/09 4 - 5 Christian Hagström, Jan Wentzell Hällaskolan
2021-10-23 15:00 232007004 Borensberg IBC P08/09 - Ledberg IBF P 09 Grön 9 - 5 Claes Waernholm, Malin Gelin Hällaskolan
2021-10-24 11:15 232007006 Solfjäderstaden IBK P 09 Röd - Bergs IK P 09 Gul 4 - 6 Emil Magnusson, Joakim Bengtsson Mariebergshallen
2021-10-26 19:30 232007009 Rimforsa IF P-09 - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd 0 - 8 Jacob Stenius, Göran Stenius Hackelhallen
2021-10-27 19:00 232007008 Mjölby IBK P Röd 4 - Borensberg IBC P08/09 4 - 4 Erik Karlsson, Emil Magnusson Lagmanshallen
2021-10-30 12:15 232007010 Bergs IK P 09 Gul - Mjölby IBK P Röd 4 6 - 3 Henning Selse, Christoffer Karlsson Ljungsbro Sporthall
2021-10-31 11:15 232007011 Ledberg IBF P 09 Grön - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd 3 - 6 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Kärnahallen
2021-11-13 11:15 232007014 Rimforsa IF P-09 - Borensberg IBC P08/09 3 - 4 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Hackelhallen
2021-11-13 14:15 232007013 Ledberg IBF P 09 Grön - Bergs IK P 09 Gul 4 - 4 Peter Ström, Roger Balogh Kärnahallen
2021-11-15 19:00 232007017 Borensberg IBC P08/09 - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd 6 - 5 Jan Wentzell, Erik Karlsson Hällaskolan
2021-11-16 18:45 232007016 Bergs IK P 09 Gul - Rimforsa IF P-09 10 - 3 Pontus Karlsson, Rikard Karlsson Rydshallen
2021-11-17 18:30 232007018 Ledberg IBF P 09 Grön - Mjölby IBK P Röd 4 7 - 3 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2021-11-20 13:00 232007020 Rimforsa IF P-09 - Ledberg IBF P 09 Grön 4 - 12 Jan Wentzell, Christian Hagström Hackelhallen
2021-11-21 09:00 232007021 Solfjäderstaden IBK P 09 Röd - Mjölby IBK P Röd 4 11 - 0 Hampus Larsson, Erik Karlsson Motala Sporthall
2021-11-27 12:30 232007022 Borensberg IBC P08/09 - Bergs IK P 09 Gul 6 - 6 Oscar Bard, Mattias Vernersson Hällaskolan
2021-11-27 13:00 232007024 Rimforsa IF P-09 - Mjölby IBK P Röd 4 3 - 13 Peter Ström, Hampus Larsson Hackelhallen
2021-12-04 11:00 232007025 Bergs IK P 09 Gul - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd 5 - 1 Erik Karlsson, Alfred Fager Ljungsbro Sporthall
2021-12-04 14:00 232007026 Ledberg IBF P 09 Grön - Borensberg IBC P08/09 4 - 5 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2021-12-06 19:00 232007028 Borensberg IBC P08/09 - Mjölby IBK P Röd 4 6 - 7 Fredrik Steisjö, Håkan Karlsson Hällaskolan
2021-12-12 11:30 232007030 Solfjäderstaden IBK P 09 Röd - Rimforsa IF P-09 8 - 9 Jan Wentzell, Fredrik Steisjö Mariebergshallen
2021-12-19 10:00 232007031 Mjölby IBK P Röd 4 - Bergs IK P 09 Gul 3 - 7 Peter Ström, Hampus Larsson Lagmanshallen
2021-12-19 14:15 232007033 Solfjäderstaden IBK P 09 Röd - Ledberg IBF P 09 Grön 1 - 4 Jan Wentzell, Oscar Bard Motala Sporthall
2022-01-15 09:00 232007034 Bergs IK P 09 Gul - Ledberg IBF P 09 Grön 3 - 3 Joakim Bengtsson, Christoffer Karlsson Ljungsbro Sporthall
2022-01-15 16:30 232007035 Borensberg IBC P08/09 - Rimforsa IF P-09 12 - 4 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Hällaskolan
2022-01-22 18:00 232007037 Ledberg IBF P 09 Grön - Mjölby IBK P Röd 4 1 - 6 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2022-01-23 09:00 232007039 Solfjäderstaden IBK P 09 Röd - Borensberg IBC P08/09 3 - 4 Joakim Bengtsson, Oscar Bard Motala Sporthall
2022-01-23 14:00 232007038 Rimforsa IF P-09 - Bergs IK P 09 Gul 1 - 8 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Hackelhallen
2022-01-26 19:00 232007042 Mjölby IBK P Röd 4 - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd 2 - 2 Ellen Brunnström, Jamiro Liebe Lagmanshallen
2022-03-06 16:30 232007041 Ledberg IBF P 09 Grön - Rimforsa IF P-09 2 - 7 Fredrik Steisjö, Ellen Brunnström Kärnahallen
2022-03-02 19:00 232007045 Mjölby IBK P Röd 4 - Rimforsa IF P-09 6 - 4 Ellen Brunnström, Pontus Karlsson Lagmanshallen
2022-03-05 10:30 232007043 Bergs IK P 09 Gul - Borensberg IBC P08/09 5 - 2 Fredrik Steisjö, Mikael Sörman Ljungsbro Sporthall
2022-02-05 09:00 232007048 Solfjäderstaden IBK P 09 Röd - Bergs IK P 09 Gul 5 - 7 Oscar Bard, Erik Karlsson Motala Sporthall
2022-02-05 12:30 232007046 Borensberg IBC P08/09 - Ledberg IBF P 09 Grön 4 - 8 Simon Eriksson, William Wengelin Hällaskolan
2022-02-12 11:15 232007051 Rimforsa IF P-09 - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd 4 - 9 Daniel Hermansson, Oscar Bard Hackelhallen
2022-02-13 11:00 232007050 Mjölby IBK P Röd 4 - Borensberg IBC P08/09 3 - 6 Roger Balogh, Tomas Turesson Lagmanshallen
2022-02-19 09:00 232007052 Bergs IK P 09 Gul - Mjölby IBK P Röd 4 11 - 5 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Ljungsbro Sporthall
2022-02-20 14:30 232007053 Ledberg IBF P 09 Grön - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd 12 - 8 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Kärnahallen
2022-03-12 11:15 232007056 Rimforsa IF P-09 - Borensberg IBC P08/09 3 - 4 Alexander Lagerström, Johan Nordlander Hackelhallen
2022-03-13 10:00 232007055 Ledberg IBF P 09 Grön - Bergs IK P 09 Gul 7 - 8 Jamiro Liebe, Ellen Brunnström Kärnahallen
2022-03-19 14:00 232007060 Mjölby IBK P Röd 4 - Ledberg IBF P 09 Grön 3 - 4 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Lagmanshallen
2022-03-19 17:30 232007058 Bergs IK P 09 Gul - Rimforsa IF P-09 5 - 3 Ellen Brunnström, Göran Stenius Ljungsbro Sporthall
2022-03-20 13:00 232007059 Borensberg IBC P08/09 - Solfjäderstaden IBK P 09 Röd 3 - 6 Pontus Karlsson, Rikard Karlsson Hällaskolan
2022-03-26 11:00 232007063 Solfjäderstaden IBK P 09 Röd - Mjölby IBK P Röd 4 4 - 3 Hampus Larsson, Rikard Karlsson Motala Sporthall
2022-03-26 11:15 232007062 Rimforsa IF P-09 - Ledberg IBF P 09 Grön 7 - 4 Max Sjöberg, Emil Magnusson Hackelhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bergs IK P 09 Gul 15 11 3 1 95-55 40 36
2. Borensberg IBC P08/ 09 15 9 2 4 80-70 10 29
3. Ledberg IBF P 09 Grön 15 6 2 7 80-78 2 20
4. Solfjäderstaden IBK P 09 Röd 15 6 1 8 81-68 13 19
5. Mjölby IBK P Röd 4 15 4 2 9 64-81 -17 14
6. Rimforsa IF P-09 15 4 0 11 60-108 -48 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass G Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 15:15 232006002 Söderköpings IBK P 07/09 vit - Ekängens IF P09 7 - 8 Peter Ström, Emil Magnusson Sporthallen Vikingen
2021-10-20 18:30 232006004 Finspång IBK PF 09/10 - Söderköpings IBK P 07/09 vit 9 - 5 Rågher Godin, Joakim Bengtsson Arena Grosvad
2021-10-24 15:05 232006009 Åby IBK Ungdom P 07/09 - Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart 6 - 5 Mikael Sörman, Jan Hanna Åby Arena
2021-10-30 13:30 232006012 Ekängens IF P09 - Åby IBK Ungdom P 07/09 1 - 5 Melker Vesterlund, Hannes Grafström Kärnahallen
2021-10-31 13:30 232006011 Söderköpings IBK P 07/09 vit - Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart 2 - 6 Lennart Lyrehag, Simon Eriksson Sporthallen Vikingen
2021-11-09 19:05 232006014 Åby IBK Ungdom P 07/09 - Finspång IBK PF 09/10 6 - 7 Lennart Lyrehag, Sonny Weideborg Hultdalskolan
2021-11-10 18:00 232006015 Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart - Ekängens IF P09 3 - 6 Noah Räni, Hugo Jacobsson Skäggetorpshallen
2021-11-13 12:30 232006017 Finspång IBK PF 09/10 - Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart 10 - 4 Rågher Godin, Joakim Bengtsson Billbäcks Arena
2021-11-20 10:00 232006020 Åby IBK Ungdom P 07/09 - Söderköpings IBK P 07/09 vit 2 - 3 Christoffer Karlsson, Ellen Brunnström Åby Arena
2021-11-20 11:00 232006019 Ekängens IF P09 - Finspång IBK PF 09/10 7 - 8 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2021-11-28 11:00 232006023 Ekängens IF P09 - Söderköpings IBK P 07/09 vit 3 - 3 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Kärnahallen
2021-12-04 15:15 232006026 Söderköpings IBK P 07/09 vit - Finspång IBK PF 09/10 4 - 11 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Sporthallen Vikingen
2021-12-11 12:00 232006030 Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart - Åby IBK Ungdom P 07/09 5 - 7 Henning Selse, Sonny Weideborg Kärnahallen
2021-12-18 09:00 232006032 Åby IBK Ungdom P 07/09 - Ekängens IF P09 6 - 4 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Åby Arena
2021-12-18 17:00 232006033 Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart - Söderköpings IBK P 07/09 vit 3 - 5 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2022-01-15 09:30 232006036 Ekängens IF P09 - Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart 1 - 3 Henning Selse, Alfred Fager Kärnahallen
2022-01-16 15:00 232006035 Finspång IBK PF 09/10 - Åby IBK Ungdom P 07/09 5 - 4 Joakim Bengtsson, Mikael Sörman Arena Grosvad
2022-01-29 13:30 232006039 Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart - Finspång IBK PF 09/10 2 - 11 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Kärnahallen
2022-01-22 15:15 232006041 Söderköpings IBK P 07/09 vit - Åby IBK Ungdom P 07/09 2 - 8 Rågher Godin, Joakim Bengtsson Sporthallen Vikingen
2022-01-23 12:30 232006040 Finspång IBK PF 09/10 - Ekängens IF P09 5 - 6 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Arena Grosvad
2022-01-24 18:30 232006044 Söderköpings IBK P 07/09 vit - Ekängens IF P09 5 - 3 Alvin Andersson, Felix Jonsson Sporthallen Vikingen
2022-02-06 14:00 232006046 Finspång IBK PF 09/10 - Söderköpings IBK P 07/09 vit 4 - 9 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Arena Grosvad
2022-02-08 19:05 232006051 Åby IBK Ungdom P 07/09 - Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart 9 - 7 Andreas A Karlsson, Joakim Bengtsson Hultdalskolan
2022-02-13 10:00 232006054 Ekängens IF P09 - Åby IBK Ungdom P 07/09 2 - 12 Pontus Karlsson, Rikard Karlsson Kärnahallen
2022-03-06 14:00 232006053 Söderköpings IBK P 07/09 vit - Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart 2 - 3 Alvin Andersson, Felix Jonsson Sporthallen Vikingen
2022-03-13 10:00 232006056 Åby IBK Ungdom P 07/09 - Finspång IBK PF 09/10 5 - 7 Patricio Boiardt, Fredrik Steisjö Åby Arena
2022-03-13 13:30 232006057 Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart - Ekängens IF P09 2 - 11 Johan Nordlander, Elin Andersson Wahlbeckshallen A
2022-03-20 17:30 232006059 Finspång IBK PF 09/10 - Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart 5 - 5 Robin Rosendal, Alexander Lagerström Arena Grosvad
2022-03-26 17:00 232006061 Ekängens IF P09 - Finspång IBK PF 09/10 5 - 3 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2022-03-27 14:30 232006062 Åby IBK Ungdom P 07/09 - Söderköpings IBK P 07/09 vit 4 - 5 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Åby Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Finspång IBK PF 09/ 10 12 8 1 3 85-62 23 25
2. Åby IBK Ungdom P 07/ 09 12 7 0 5 74-53 21 21
3. Ekängens IF P09 12 5 1 6 57-62 -5 16
4. Söderköpings IBK P 07/ 09 vit 12 5 1 6 52-64 -12 16
5. Linköping IBK Ungdom P 09:90 Svart 12 3 1 8 48-75 -27 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Klass H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-17 14:30 232008002 IBF Kolmården P08/09 - Ledberg IBF P 09 Vit 5 - 5 Toivo Andersson, Alexander Johansson Råsslahallen
2021-10-17 17:30 232008003 Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit - Boxholms IBK P Röd 1 10 - 7 Alvin Andersson, Felix Jonsson Wahlbeckshallen B
2021-10-23 15:45 232008004 Ledberg IBF P 09 Vit - IF Trym P 07/10 6 - 6 Lennart Lyrehag, Joakim Bengtsson Kärnahallen
2021-10-24 13:45 232008006 IBF Kolmården P08/09 - Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit 11 - 3 Lukas Rondahl, Christoffer Karlsson Råsslahallen
2021-10-30 12:00 232008008 Ledberg IBF P 09 Vit - Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit 13 - 2 Melker Vesterlund, Hannes Grafström Kärnahallen
2021-10-31 12:00 232008007 IF Trym P 07/10 - Boxholms IBK P Röd 1 5 - 6 Malin Gelin, Claes Waernholm Vammarskolan
2021-11-14 12:30 232008010 Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit - IF Trym P 07/10 10 - 10 Oscar Bard, Meja Bergström Wahlbeckshallen A
2021-11-14 15:30 232008011 IBF Kolmården P08/09 - Boxholms IBK P Röd 1 2 - 5 Patricio Boiardt, Jan Hanna Råsslahallen
2021-11-20 16:00 232008015 Boxholms IBK P Röd 1 - Ledberg IBF P 09 Vit 3 - 6 Fredrik Steisjö, Henning Selse Boxholm Sporthall
2021-11-21 10:00 232008013 IF Trym P 07/10 - IBF Kolmården P08/09 4 - 3 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Vammarskolan
2021-11-27 14:00 232008018 Boxholms IBK P Röd 1 - Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit 10 - 3 Emil Magnusson, Christoffer Karlsson Boxholm Sporthall
2021-11-27 16:15 232008017 Ledberg IBF P 09 Vit - IBF Kolmården P08/09 9 - 2 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2021-12-05 10:00 232008019 IF Trym P 07/10 - Ledberg IBF P 09 Vit 5 - 4 Mikael Sörman, Jan Hanna Vammarskolan
2021-12-05 13:00 232008021 IBF Kolmården P08/09 - Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit 9 - 7 Mikael Sörman, Eric Lundell Råsslahallen
2021-12-11 10:30 232008023 Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit - Ledberg IBF P 09 Vit 1 - 16 Hugo Jacobsson, Noah Räni Kärnahallen
2021-12-11 14:00 232008022 Boxholms IBK P Röd 1 - IF Trym P 07/10 5 - 9 Emil Magnusson, Pontus Karlsson Boxholm Sporthall
2022-01-16 10:00 232008025 IF Trym P 07/10 - Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit 8 - 7 Patricio Boiardt, Jan Hanna Vammarskolan
2022-03-05 14:00 232008026 Boxholms IBK P Röd 1 - IBF Kolmården P08/09 3 - 2 Göran Stenius, Jamiro Liebe Boxholm Sporthall
2022-02-12 12:00 232008030 Ledberg IBF P 09 Vit - Boxholms IBK P Röd 1 5 - 1 Alfred Fager, Henning Selse Kärnahallen
2022-03-20 15:00 232008028 IBF Kolmården P08/09 - IF Trym P 07/10 15 - 4 Fredrik Steisjö, Toivo Andersson Råsslahallen
2022-02-15 18:30 232008033 Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit - Boxholms IBK P Röd 1 2 - 4 Göran Stenius, Ellen Brunnström Stureforshallen
2022-03-27 16:00 232008032 IBF Kolmården P08/09 - Ledberg IBF P 09 Vit 6 - 3 Toivo Andersson, Emil Magnusson Råsslahallen
2022-02-05 12:30 232008036 Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit - IBF Kolmården P08/09 2 - 5 Ellen Brunnström, Mattias Vernersson Kärnahallen
2022-02-05 15:30 232008034 Ledberg IBF P 09 Vit - IF Trym P 07/10 6 - 3 Simon Eriksson, Oscar Bard Kärnahallen
2022-02-13 14:00 232008037 IF Trym P 07/10 - Boxholms IBK P Röd 1 3 - 14 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Vammarskolan
2022-02-17 17:30 232008038 Ledberg IBF P 09 Vit - Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit 7 - 2 Alfred Fager, Ellen Brunnström Wahlbeckshallen A
2022-02-19 12:30 232008040 Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit - IF Trym P 07/10 3 - 11 Göran Stenius, Erik Karlsson Kärnahallen
2022-02-20 14:30 232008041 IBF Kolmården P08/09 - Boxholms IBK P Röd 1 2 - 7 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Råsslahallen
2022-03-12 14:00 232008045 Boxholms IBK P Röd 1 - Ledberg IBF P 09 Vit 5 - 6 Ellen Brunnström, Jamiro Liebe Boxholm Sporthall
2022-03-13 10:00 232008043 IF Trym P 07/10 - IBF Kolmården P08/09 13 - 2 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Vammarskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ledberg IBF P 09 Vit 12 8 2 2 86-41 45 26
2. Boxholms IBK P Röd 1 12 7 0 5 70-55 15 21
3. IF Trym P 07/ 10 12 6 2 4 81-81 0 20
4. IBF Kolmården P08/ 09 12 5 1 6 64-65 -1 16
5. Linköping IBK Ungdom P 09:93 Vit 12 1 1 10 52-111 -59 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis