Pantamera Junior Division 2 (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 12:15 150026002 Hässelby SK IBK (B) - IS Saga 4 - 4 Arash Sohrevardi, Linus Löfstedt Hässelbyhallen
2023-09-24 14:00 150026003 Järfälla Bele IBK (A) - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 9 Alexander Löfgren, Patrik Andersén Viksjö Sporthall
2023-09-27 20:15 150026005 Storvreta Ungdom IBK - IK Sirius FBC 5 - 3 Jan Tuominen, Haris Hodzic Storvreta IBK Sporthall
2023-09-29 19:30 150026011 IS Saga - Täby FC (B) 8 - 0 Pontus Rosendal, Mattias Patrik Robert Thorsén IFU Arena DHinox
2023-12-09 15:00 150026010 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK (B) 16 - 0 Mattias Patrik Robert Thorsén, Pontus Rosendal Ekilla Sporthall
2024-01-30 20:05 150026007 Danderyds SK IBF (A) - Storvreta Ungdom IBK 7 - 1 Fredrik Hallenberg, Anders Peterson Mörbyhallen
2024-03-18 20:00 150026009 FBC Sollentuna (A) - Järfälla Bele IBK (A) 10 - 3 Magnus Berg, Johan Eklund Rotebrohallen (Nya)
2023-09-30 12:45 150026014 Hässelby SK IBK (B) - FBC Sollentuna (A) 1 - 5 Magnus Berg, Oliver Hallgren Riddersvik
2023-09-30 13:00 150026013 Täby FC (B) - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 10 Alice Fritshammar, Simon Fröberg Hägerneholmshallen
2023-10-28 15:30 150026015 Järfälla Bele IBK (A) - IK Sirius FBC 0 - 6 Robert Lindén Säfström, Mohamed Abdirisak Jakobsbergs Sporthall
2023-10-07 15:45 150026021 IK Sirius FBC - Hässelby SK IBK (B) 3 - 4 Gabriel Wall, Johan Hällström IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-10-07 16:30 150026023 Rosersberg Arlanda IBK - IS Saga 5 - 5 Mathias Stegrud, Peter Hagelin Ekilla Sporthall
2023-10-08 09:30 150026022 FBC Sollentuna (A) - Täby FC (B) 4 - 3 Fredrik Hallenberg, Anton Greberg Rotebrohallen (Nya)
2023-10-08 15:45 150026020 Danderyds SK IBF (A) - Järfälla Bele IBK (A) 9 - 1 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Mörbyhallen
2023-10-13 20:30 150026030 IS Saga - FBC Sollentuna (A) 15 - 2 Niklas Forsman, Jesper Thorsbrink IFU Arena A
2024-03-09 14:30 150026025 Täby FC (B) - IK Sirius FBC 7 - 2 Manne Jahnsson, Mattias Patrik Robert Thorsén Grindtorpshallen
2024-03-13 19:30 150026026 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK IBF (A) 3 - 8 Mathias Stegrud, Niklas Forsman Mörbyhallen
2023-10-21 12:45 150026035 FBC Sollentuna (A) - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 11 Svedje Ohlson, Anders Peterson Rotebrohallen (Nya)
2023-10-22 16:20 150026031 Storvreta Ungdom IBK - Järfälla Bele IBK (A) 11 - 0 Pontus Rosendal, Jimmy Johansson Storvreta IBK Sporthall
2023-10-22 18:15 150026034 IK Sirius FBC - IS Saga 2 - 3 Jonas Nordqvist, Adam Jivegård IFU Arena DHinox
2024-02-13 20:05 150026033 Danderyds SK IBF (A) - Täby FC (B) 9 - 3 Emmie Helleday, Kevin Helly Mörbyhallen
2023-10-27 19:15 150026041 Rosersberg Arlanda IBK - IK Sirius FBC 8 - 3 Magnus Berg, Svedje Ohlson Ekilla Sporthall
2023-10-29 15:15 150026038 Hässelby SK IBK (B) - Storvreta Ungdom IBK 3 - 11 Ricky Bagge, Fredrik Landin Hässelbyhallen
2024-03-10 12:30 150026042 IS Saga - Danderyds SK IBF (A) 3 - 3 Felicia Hoff, Jan Tuominen IFU Arena A
2023-11-04 14:20 150026044 Storvreta Ungdom IBK - Täby FC (B) 6 - 2 Haris Hodzic, Jan Tuominen Storvreta IBK Sporthall
2023-11-07 19:55 150026046 Danderyds SK IBF (A) - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 4 Anders Peterson, Bjarne Hekkelstrand Mörbyhallen
2023-12-15 19:00 150026047 IK Sirius FBC - FBC Sollentuna (A) 4 - 5 Gabriel Wall, Christian Brundin IFU Arena Tell Media Group (B)
2023-11-10 20:00 150026054 IS Saga - Storvreta Ungdom IBK 4 - 4 Jan-Olov Cederholm, Johan Hällström IFU Arena Upplands Energi
2023-11-12 14:30 150026052 FBC Sollentuna (A) - Danderyds SK IBF (A) 4 - 7 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Rotebrohallen (Nya)
2024-02-10 17:30 150026050 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla Bele IBK (A) 13 - 2 Alexander Löfgren, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2023-11-18 17:30 150026055 Järfälla Bele IBK (A) - Täby FC (B) 2 - 2 Martin Mårtensson, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2023-11-22 20:20 150026057 Storvreta Ungdom IBK - Rosersberg Arlanda IBK 8 - 7 Lars Halvarsson, Bo Pettersson Loklint Storvreta IBK Sporthall
2024-03-03 16:00 150026059 Danderyds SK IBF (A) - IK Sirius FBC 7 - 6 Johan Eklund, Olle Forsberg Mörbyhallen
2023-11-24 19:30 150026064 FBC Sollentuna (A) - Storvreta Ungdom IBK 1 - 6 Agaton Östlund, Magnus Berg Rotebrohallen (Nya)
2023-11-26 17:00 150026066 IS Saga - Järfälla Bele IBK (A) 3 - 3 Haris Hodzic, Jan-Olov Cederholm IFU Arena Upplands Energi
2024-01-27 17:15 150026061 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 4 Shabbir Ahmed, Rasmus Bergne Grindtorpshallen
2023-12-08 18:45 150026068 IK Sirius FBC - Storvreta Ungdom IBK 5 - 9 Mattias Patrik Robert Thorsén, Andreas Persson Stenberg IFU Arena A
2023-12-10 16:15 150026071 IS Saga - Hässelby SK IBK (B) 5 - 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena Gibon
2024-03-14 20:15 150026070 Rosersberg Arlanda IBK - Järfälla Bele IBK (A) 16 - 5 Peter Hagelin, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2023-12-16 10:45 150026074 Hässelby SK IBK (B) - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 8 Alexander Friberg, Magnus Berg Hässelbyhallen
2023-12-16 11:15 150026073 Täby FC (B) - IS Saga 7 - 4 Robert Lindén Säfström, Hugo Zetterberg Hägerneholmshallen
2023-12-17 13:30 150026077 Storvreta Ungdom IBK - Danderyds SK IBF (A) 1 - 1 Adam Jivegård, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2023-12-17 17:00 150026075 Järfälla Bele IBK (A) - FBC Sollentuna (A) 1 - 7 Peter Saliba Gustafsson, Mathias Stegrud Jakobsbergs Sporthall
2024-01-07 16:30 150026082 FBC Sollentuna (A) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 4 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Rotebrohallen (Nya)
2024-01-07 17:00 150026081 IK Sirius FBC - Järfälla Bele IBK (A) 10 - 2 Bo Pettersson Loklint, Pontus Orebrand IFU Arena Gibon
2024-02-03 18:00 150026083 Rosersberg Arlanda IBK - Täby FC (B) 7 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Ekilla Sporthall
2024-01-14 15:00 150026090 IS Saga - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 5 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson IFU Arena Gibon
2024-02-01 20:15 150026087 Järfälla Bele IBK (A) - Danderyds SK IBF (A) 1 - 12 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Kallhälls sporthall
2024-02-11 19:00 150026085 Täby FC (B) - FBC Sollentuna (A) 3 - 6 Simon Fröberg, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2024-03-12 19:45 150026086 Hässelby SK IBK (B) - IK Sirius FBC 3 - 11 Johan Eklund, Magnus Berg Riddersvik
2024-01-20 13:45 150026095 FBC Sollentuna (A) - IS Saga 2 - 3 Tobias Jansson, Niklas Forsman Rotebrohallen (Nya)
2024-01-21 14:15 150026093 Danderyds SK IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 3 Jan Erik Kristofersson, Ken Johansson Mörbyhallen
2024-03-16 12:20 150026094 IK Sirius FBC - Täby FC (B) 5 - 2 Ronnie Eriksson, Andreas Pettersson IFU Arena A
2024-01-27 09:00 150026102 IS Saga - IK Sirius FBC 3 - 3 Andreas Pettersson, Jan Tuominen IFU Arena DHinox
2024-01-27 13:45 150026101 Rosersberg Arlanda IBK - FBC Sollentuna (A) 4 - 1 Håkan Taxén, Emil Glenngård Ekilla Sporthall
2024-01-28 15:00 150026099 Järfälla Bele IBK (A) - Storvreta Ungdom IBK 4 - 6 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Jakobsbergs Sporthall
2024-03-12 19:45 150026097 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF (A) 4 - 8 Anders Peterson, Bjarne Hekkelstrand Mörbyhallen
2024-02-03 14:05 150026106 Danderyds SK IBF (A) - IS Saga 6 - 4 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Mörbyhallen
2024-02-04 14:20 150026104 Storvreta Ungdom IBK - Hässelby SK IBK (B) 7 - 2 Georgios Papadakis, Pontus Rosendal Storvreta IBK Sporthall
2024-02-04 19:00 150026107 IK Sirius FBC - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 4 Jimmy Johansson, Christoffer Stenlund IFU Arena Tell Media Group (B)
2024-01-21 19:00 150026109 Täby FC (B) - Storvreta Ungdom IBK 0 - 10 Sabina Åström, Mohamed Abdirisak Hägerneholmshallen
2024-03-16 18:00 150026113 Rosersberg Arlanda IBK - Danderyds SK IBF (A) WO (5 - 0) Ekilla Sporthall
2024-03-22 19:20 150026112 FBC Sollentuna (A) - IK Sirius FBC 3 - 9 Manne Jahnsson, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2023-10-01 18:00 150026119 Danderyds SK IBF (A) - FBC Sollentuna (A) 5 - 4 Ludwig Idevall, Theodore Idevall Mörbyhallen
2024-02-17 14:50 150026117 Storvreta Ungdom IBK - IS Saga 4 - 3 Felicia Hoff, Jan Tuominen Storvreta IBK Sporthall
2024-02-18 18:00 150026115 Järfälla Bele IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 6 Emmie Helleday, Linus Strandwitz Jakobsbergs Sporthall
2024-03-09 13:30 150026125 Rosersberg Arlanda IBK - Storvreta Ungdom IBK 7 - 5 Jonas Holm, Ricky Bagge Ekilla Sporthall
2024-03-10 10:30 150026121 Täby FC (B) - Järfälla Bele IBK (A) 4 - 5 Malva Sölvemark, Petra Dynesius Grindtorpshallen
2024-03-10 16:30 150026123 IK Sirius FBC - Danderyds SK IBF (A) 2 - 4 Pontus Rosendal, Tony Nyberg IFU Arena Upplands Energi
2024-03-15 19:30 150026130 Storvreta Ungdom IBK - FBC Sollentuna (A) 2 - 1 Noah Gustafsson, Christoffer Fredriksson Storvreta IBK Sporthall
2024-03-17 12:15 150026128 Järfälla Bele IBK (A) - IS Saga 3 - 7 Linus Warrenstein, Henrik Nilsson Jakobsbergs Sporthall
2024-03-17 16:00 150026127 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 5 - 4 Johnn Wahlgren, Oliver Hallgren Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Danderyds SK IBF (A) 16 13 2 1 101-49 52 41
2. Rosersberg Arlanda IBK 16 12 2 2 126-64 62 38
3. Storvreta Ungdom IBK 16 12 2 2 96-50 46 38
4. IS Saga 16 6 7 3 79-55 24 25
5. FBC Sollentuna (A) 16 7 0 9 67-81 -14 21
6. IK Sirius FBC 16 5 1 10 77-69 8 16
7. Hässelby SK IBK (B) 16 4 1 11 62-113 -51 13
8. Täby FC (B) 16 3 1 12 59-95 -36 10
9. Järfälla Bele IBK (A) 16 1 2 13 40-131 -91 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 19:00 150027003 Salems IF - Farsta IBK 2 - 1 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Skogsängshallen
2023-09-27 18:00 150027002 IBF Offensiv Lidingö - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 1 Fredrik Hallenberg, Anders Peterson Torsviks Idrottshall
2023-10-15 16:30 150027001 IFK Haninge (B) - FBI Tullinge (A) 8 - 8 Mats Nordrup, Jonas Jatko Lyckeby Sporthall
2023-11-05 18:00 150027006 Huddinge IBS (A) - Nynäshamns IBK (A) 6 - 7 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Glömstahallen
2024-03-23 18:30 150027005 Djurgårdens IF IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 5 Aldin Imamovic, David Berger Hjorthagshallen
2023-11-10 19:00 150027011 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - IFK Haninge (B) 1 - 9 Daniel Karlsson, Erik Nyman Strandhallen - Tyresö
2024-01-11 20:45 150027007 Nynäshamns IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (B) 3 - 4 Mauricio Castillo, Magnus Berg Kvarnängshallen
2024-03-09 12:00 150027009 Visby IBK - Salems IF 4 - 6 Stefan Asplund, Håkan Taxén Gröndalshallen
2024-03-12 20:00 150027010 Farsta IBK - IBF Offensiv Lidingö 7 - 2 Aldin Imamovic, Anton Zaitsev Farstahallen 3
2024-03-17 20:15 150027012 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 6 Tobias Berger, Didrik Axen Tullingehallen
2023-09-30 18:15 150027015 Salems IF - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 0 Love Andersson, Sezgin Youmer Skogsängshallen
2023-09-30 19:00 150027017 Djurgårdens IF IBS (B) - Huddinge IBS (A) 6 - 6 Johnny Mikael Claesson, Thomas Gjutarenäfve Hjorthagshallen
2023-10-01 12:30 150027018 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 5 Oscar Olsson Berglund, Agaton Östlund Strandhallen - Tyresö
2023-10-08 19:30 150027013 IFK Haninge (B) - Farsta IBK 1 - 9 Jonas Jatko, Mats Nordrup Lyckeby Sporthall
2024-03-10 14:45 150027014 IBF Offensiv Lidingö - Visby IBK 9 - 3 Isak Wallenius, Mauricio Castillo Torsviks Idrottshall
2023-10-06 20:15 150027024 FBI Tullinge (A) - Djurgårdens IF IBS (B) 6 - 3 Jonas Jatko, Tobias Jansson Tullingehallen
2023-10-07 15:00 150027023 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 6 Mats Nordrup, Johan Nima Farstahallen 1
2023-10-07 17:30 150027021 Älvsjö AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö 5 - 3 Shabbir Ahmed, Alexander Löfgren Kämpetorpshallen 2
2023-10-08 13:30 150027020 Nynäshamns IBK (A) - Salems IF 5 - 5 Mauricio Castillo, Melhvin Pettersson Kvarnängshallen
2023-11-26 12:15 150027022 Visby IBK - IFK Haninge (B) 4 - 4 Jakub Horyna, Sezgin Youmer Kvarnängshallen
2023-10-14 11:45 150027029 Farsta IBK - FBI Tullinge (A) 5 - 5 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Farstahallen 1
2023-10-14 14:00 150027030 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Visby IBK 5 - 1 Kevin Helly, Maja Bergman Strandhallen - Tyresö
2023-10-14 16:45 150027026 IBF Offensiv Lidingö - Nynäshamns IBK (A) 4 - 2 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Torsviks Idrottshall
2023-10-14 17:15 150027027 Salems IF - Huddinge IBS (A) 7 - 0 Martin Åkesson, Kent Budell Skogsängshallen
2023-12-17 13:15 150027025 IFK Haninge (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 2 Mats Nordrup, Josefine Svensson Lyckeby Sporthall
2023-09-30 13:30 150027035 Visby IBK - Farsta IBK 4 - 3 Lars Pedersén, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2023-10-18 20:00 150027032 Huddinge IBS (A) - IBF Offensiv Lidingö 2 - 18 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Tomtbergahallen
2023-10-21 16:00 150027031 Djurgårdens IF IBS (B) - Salems IF 2 - 6 Robert Lindén Säfström, Mohamed Abdirisak Hjorthagshallen
2023-10-21 17:15 150027034 Älvsjö AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 3 Malva Sölvemark, Theodore Hurtig Kämpetorpshallen 1
2023-10-22 12:00 150027033 Nynäshamns IBK (A) - IFK Haninge (B) 9 - 9 Mauricio Castillo, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2023-10-28 09:00 150027041 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 3 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Farstahallen 1
2023-10-28 16:15 150027042 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nynäshamns IBK (A) 9 - 3 Hanna Woxmark, Manne Jahnsson Strandhallen - Tyresö
2023-10-29 13:15 150027037 IFK Haninge (B) - Huddinge IBS (A) 6 - 5 Linus Löfstedt, Mohamed Abdirisak Lyckeby Sporthall
2023-11-06 20:00 150027038 IBF Offensiv Lidingö - Djurgårdens IF IBS (B) 6 - 2 Fredrik Hallenberg, Niklas Lundberg Torsviks Idrottshall
2023-11-11 15:45 150027040 Visby IBK - FBI Tullinge (A) 9 - 4 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kvarnängshallen
2023-11-04 16:00 150027048 FBI Tullinge (A) - Salems IF 5 - 7 Johan Eklund, Melhvin Pettersson Tullingehallen
2023-11-04 18:45 150027045 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 6 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Kvarnbergshallen
2023-12-02 18:30 150027044 Djurgårdens IF IBS (B) - IFK Haninge (B) 2 - 7 Agaton Östlund, Johan Eklund Hjorthagshallen
2024-02-04 11:00 150027047 Älvsjö AIK IBF (B) - Visby IBK 6 - 6 Max Hellström, William Albrecht Västertorpshallen
2024-02-18 14:45 150027046 Nynäshamns IBK (A) - Farsta IBK 6 - 4 Johan Eklund, Håkan Taxén Kvarnängshallen
2023-11-11 14:45 150027053 Farsta IBK - Huddinge IBS (A) 6 - 2 Leo Fristedt, Anton Zaitsev Farstahallen 3
2023-11-11 15:45 150027050 IBF Offensiv Lidingö - Salems IF 7 - 4 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Torsviks Idrottshall
2023-11-21 19:15 150027054 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (B) 6 - 2 Petra Dynesius, Stefan Ålander Strandhallen - Tyresö
2023-12-03 09:30 150027052 Visby IBK - Nynäshamns IBK (A) 7 - 5 Lars Pedersén, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2024-01-28 10:00 150027051 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge (A) 4 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Tobias Jansson Västertorpshallen
2023-11-18 14:30 150027058 Huddinge IBS (A) - Visby IBK 5 - 8 Gustav Levin, Marcus Rückert Kvarnbergshallen
2023-11-18 19:15 150027055 Salems IF - IFK Haninge (B) 5 - 7 Karl-Johan Leijon, Kent Budell Skogsängshallen
2023-11-18 19:30 150027060 FBI Tullinge (A) - IBF Offensiv Lidingö 5 - 8 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Tullingehallen
2024-03-05 19:15 150027059 Nynäshamns IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 3 Mauricio Castillo, Aldin Imamovic Kvarnängshallen
2024-03-17 10:15 150027057 Djurgårdens IF IBS (B) - Farsta IBK 2 - 9 Marcus Rückert, Tamuz Hidir Liljeholmshallen 1
2023-11-25 17:00 150027066 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF 2 - 3 Marcus Rückert, David Berger Strandhallen - Tyresö
2023-11-25 17:30 150027063 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (A) 10 - 5 Wilmer Axén, Didrik Axen Kämpetorpshallen 2
2024-01-07 12:15 150027062 Nynäshamns IBK (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 4 Mauricio Castillo, Sezgin Youmer Kvarnängshallen
2024-01-20 13:30 150027064 Visby IBK - Djurgårdens IF IBS (B) 5 - 6 Sezgin Youmer, Mauricio Castillo Gröndalshallen
2024-03-17 16:30 150027061 IFK Haninge (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 4 Arash Sohrevardi, Tamuz Hidir Lyckeby Sporthall
2023-12-09 13:00 150027070 Farsta IBK - Salems IF 3 - 3 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Farstahallen 1
2023-12-10 13:30 150027067 Nynäshamns IBK (A) - Huddinge IBS (A) 12 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnängshallen
2023-12-10 18:15 150027072 FBI Tullinge (A) - IFK Haninge (B) 5 - 5 Stefan Asplund, Magnus Berg Tullingehallen
2024-01-14 10:00 150027068 Älvsjö AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 2 - 1 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Västertorpshallen
2024-02-09 19:15 150027071 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 6 Magnus Berg, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2023-12-16 14:15 150027077 Djurgårdens IF IBS (B) - Nynäshamns IBK (A) 1 - 7 Johan Hessing, Tobias Jansson Hjorthagshallen
2023-12-16 14:45 150027075 Salems IF - Visby IBK 5 - 6 Melhvin Pettersson, Erik Gustafsson Skogsängshallen
2023-12-16 14:45 150027078 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 5 Johan Eklund, William Albrecht Kvarnbergshallen
2023-12-16 15:00 150027073 IFK Haninge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 6 Magnus Berg, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2023-12-16 17:00 150027074 IBF Offensiv Lidingö - Farsta IBK 7 - 5 Jonas Edström, Jakub Horyna Torsviks Idrottshall
2024-01-06 15:45 150027083 Farsta IBK - IFK Haninge (B) 4 - 2 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Farstahallen 1
2024-01-06 16:45 150027081 Älvsjö AIK IBF (B) - Salems IF 5 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Johan Hessing Kämpetorpshallen 2
2024-01-13 12:30 150027082 Visby IBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 6 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Kvarnängshallen
2024-03-04 20:15 150027079 Huddinge IBS (A) - Djurgårdens IF IBS (B) 5 - 6 Julian Jacoel, Leo Fristedt Tomtbergahallen
2024-03-06 20:40 150027084 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 0 - 0 Magnus Berg, Marcus Rückert Tullingehallen
2024-01-13 14:30 150027089 Djurgårdens IF IBS (B) - FBI Tullinge (A) 2 - 10 Agaton Östlund, Olle Forsberg Hjorthagshallen
2024-01-13 15:45 150027085 IFK Haninge (B) - Visby IBK 15 - 9 Kari Malmros, Thomas Gjutarenäfve Lyckeby Sporthall
2024-01-13 16:30 150027090 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK 6 - 5 Johan Eklund, Magnus Berg Strandhallen - Tyresö
2024-01-13 17:30 150027087 Salems IF - Nynäshamns IBK (A) 4 - 7 Linus Löfstedt, Elin Holm Skogsängshallen
2024-02-11 17:30 150027086 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF (B) 16 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Torsviks Idrottshall
2024-01-20 16:15 150027095 Visby IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 1 Mauricio Castillo, Sezgin Youmer Gröndalshallen
2024-01-20 17:00 150027093 Nynäshamns IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 9 Gustav Levin, Kari Malmros Kvarnängshallen
2024-01-20 18:30 150027092 Huddinge IBS (A) - Salems IF 2 - 2 Alexander Friberg, Lars Reuterhagen Kvarnbergshallen
2024-01-21 14:30 150027094 Älvsjö AIK IBF (B) - IFK Haninge (B) 6 - 8 Manne Jahnsson, Johan Eklund Västertorpshallen
2024-01-24 20:40 150027096 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK 0 - 2 Magnus Berg, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2023-10-01 10:00 150027101 Farsta IBK - Visby IBK 3 - 7 Adam Hallenbring, Lars Pedersén Södervärnshallen
2024-01-27 14:45 150027097 IFK Haninge (B) - Nynäshamns IBK (A) 6 - 2 Christoffer Hellström, Fredrik Alzén Lyckeby Sporthall
2024-01-27 15:30 150027102 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 6 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Strandhallen - Tyresö
2024-01-27 16:30 150027099 Salems IF - Djurgårdens IF IBS (B) 3 - 1 Erik Nyman, Viggo Modigh Skogsängshallen
2024-01-28 17:15 150027098 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IBS (A) 4 - 5 Håkan Taxén, Emil Glenngård Torsviks Idrottshall
2024-02-03 17:00 150027104 Djurgårdens IF IBS (B) - IBF Offensiv Lidingö 2 - 9 Johnny Mikael Claesson, Kevin Helly Hjorthagshallen
2024-02-03 17:00 150027108 FBI Tullinge (A) - Visby IBK 10 - 2 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Tullingehallen
2024-02-03 17:15 150027107 Älvsjö AIK IBF (B) - Farsta IBK 5 - 6 Arash Sohrevardi, Erik Palmertz Kämpetorpshallen 2
2024-02-04 14:30 150027106 Nynäshamns IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 6 Fredrik Bousset, Sezgin Youmer Kvarnängshallen
2024-02-14 20:00 150027105 Huddinge IBS (A) - IFK Haninge (B) 16 - 4 Tamuz Hidir, Kent Budell Tomtbergahallen
2023-11-11 12:45 150027112 Visby IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 4 Fredrik Bousset, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2024-02-10 13:15 150027113 Farsta IBK - Nynäshamns IBK (A) 4 - 7 Johan Eklund, Magnus Berg Farstahallen 1
2024-02-10 15:00 150027109 IFK Haninge (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 7 - 7 Svedje Ohlson, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2024-02-10 15:45 150027114 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 7 - 7 Malva Sölvemark, Bjarne Hekkelstrand Strandhallen - Tyresö
2024-02-11 16:15 150027111 Salems IF - FBI Tullinge (A) 1 - 2 Manne Jahnsson, Erik Palmertz Skogsängshallen
2023-12-03 13:00 150027119 Nynäshamns IBK (A) - Visby IBK 6 - 1 Lars Pedersén, Robert Lyander ICA MAXI ARENA
2024-02-17 13:00 150027117 Djurgårdens IF IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 William Tegnér, Hampus Viking Hjorthagshallen
2024-02-17 17:00 150027118 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK 12 - 2 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Kvarnbergshallen
2024-03-13 19:30 150027115 Salems IF - IBF Offensiv Lidingö 6 - 2 Hugo Zetterberg, Erik Gustafsson Skogsängshallen
2024-03-13 20:40 150027120 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 2 Johnny Mikael Claesson, Magnus Berg Tullingehallen
2024-02-24 13:00 150027123 Älvsjö AIK IBF (B) - Nynäshamns IBK (A) 1 - 11 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Kämpetorpshallen 2
2024-03-09 15:00 150027124 Visby IBK - Huddinge IBS (A) 6 - 6 Håkan Taxén, Stefan Asplund Gröndalshallen
2024-03-09 15:15 150027122 IBF Offensiv Lidingö - FBI Tullinge (A) 7 - 7 Hugo Zetterberg, Isak Wallenius Torsviks Idrottshall
2024-03-10 14:30 150027121 IFK Haninge (B) - Salems IF 7 - 4 Manne Jahnsson, Erik Nyman Lyckeby Sporthall
2024-03-11 19:15 150027125 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS (B) 10 - 2 Manne Jahnsson, Håkan Taxén Farstahallen 1
2024-03-16 13:45 150027130 Djurgårdens IF IBS (B) - Visby IBK 1 - 3 Linus Löfstedt, Elin Holm Hjorthagshallen
2024-03-16 15:45 150027127 IBF Offensiv Lidingö - IFK Haninge (B) 8 - 6 Robert Milerud, Michael Leimer Torsviks Idrottshall
2024-03-16 16:00 150027128 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 2 Andreas Persson Stenberg, Casper Dahlberg Skogsängshallen
2024-03-16 17:00 150027131 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 3 Malva Sölvemark, Petra Dynesius Kvarnbergshallen
2024-03-16 19:30 150027132 FBI Tullinge (A) - Nynäshamns IBK (A) 7 - 5 Kevin Helly, Maja Bergman Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö 20 13 3 4 140-86 54 42
2. Salems IF 20 10 3 7 87-70 17 33
3. IFK Haninge (B) 20 9 6 5 120-116 4 33
4. Nynäshamns IBK (A) 20 9 3 8 120-97 23 30
5. Visby IBK 20 9 3 8 102-110 -8 30
6. FBI Tullinge (A) 20 7 8 5 101-87 14 29
7. Farsta IBK 20 9 2 9 97-84 13 29
8. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 20 8 5 7 86-81 5 29
9. Älvsjö AIK IBF (B) 20 8 2 10 78-109 -31 26
10. Huddinge IBS (A) 20 4 4 12 97-129 -32 16
11. Djurgårdens IF IBS (B) 20 3 3 14 59-118 -59 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis