Pantamera P 2011 B (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 17:45 150324001 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) 0 - 11 Shabbir Ahmed, William Tegnér Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-10-01 13:30 150324003 Hässelby SK IBK (A) - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 0 Michael Leimer, Robert Milerud Hässelbyhallen
2023-10-01 14:15 150324004 Sigtuna IF IBK - Väsby AIK (A) 3 - 2 Fredrik Nensén, Peter Saliba Gustafsson Prästängshallen
2023-10-01 15:45 150324002 FBC Sollentuna (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 7 Oliver Andersson-Lind, Ulf Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2023-10-07 09:30 150324011 Åkersberga IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 4 - 2 Hannes Hovmöller, Simon Fröberg Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-10-07 14:00 150324010 Rosersberg Arlanda IBK - FBC Sollentuna (A) 9 - 1 Sezgin Youmer, Fredrik Åhlund Rosershallen
2023-10-14 16:45 150324008 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (A) 2 - 2 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2023-10-21 11:45 150324009 Väsby AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 9 Oscar Björkman, Mattias Thomasson Väsby skolan
2023-10-14 09:00 150324018 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 2 - 2 Roger Nyström, Lars Reuterhagen Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-10-15 13:30 150324015 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 11 - 6 , Alexander Friberg Hässelbyhallen
2023-10-15 15:45 150324014 FBC Sollentuna (A) - Väsby AIK (A) 2 - 15 Jan Erik Kristofersson, Mohamed Abdirisak Rotebrohallen (Nya)
2023-10-15 17:45 150324013 Åkersberga IBF (B) - Rosersberg Arlanda IBK 1 - 3 William Tegnér, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2023-10-21 10:00 150324021 Vallentuna IBK (A) - FBC Sollentuna (A) 17 - 0 Hannes Hovmöller, Simon Fröberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-21 15:45 150324023 Rosersberg Arlanda IBK - Åkersberga IBF (A) 7 - 3 Aarre Hietanen, Jan Tuominen Ekilla Sporthall
2023-10-22 16:15 150324022 Väsby AIK (A) - Åkersberga IBF (B) 4 - 1 Per Sundvall, Roger Nyström Väsby skolan
2023-10-28 10:15 150324025 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (A) 1 - 8 Fredrik Åhlund, Mats Nordrup Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-10-28 14:00 150324029 Rosersberg Arlanda IBK - Täby FC (A) 2 - 6 Victor Flemström, Jan Lingemark Ekilla Sporthall
2023-10-29 09:15 150324030 Åkersberga IBF (A) - Väsby AIK (A) 4 - 12 Robin Johansson, Lars Reuterhagen Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-11-11 11:30 150324034 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 7 - 1 Josefine Ericson, Niklas Forsman Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-11 12:15 150324036 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 1 - 2 Hugo Zetterberg, Fredrik Åhlund Hägerneholmshallen
2023-11-12 15:00 150324035 Väsby AIK (A) - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 5 Arne Brovig, Jan Lingemark Väsby skolan
2023-11-18 12:45 150324041 Rosersberg Arlanda IBK - Vallentuna IBK (A) 2 - 2 Emma Dahlgren, Sonja Lagerberg Rosershallen
2023-11-19 14:45 150324040 Väsby AIK (A) - Täby FC (A) 7 - 1 William Edgren, Edvin Thunqvist Väsby skolan
2023-11-19 15:30 150324039 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF IBK 3 - 5 Olle Forsberg, Leo Haochen Li Hässelbyhallen
2023-11-25 10:30 150324048 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 6 Ulf Jonsson, Oscar Björkman Hägerneholmshallen
2023-11-26 12:15 150324043 Sigtuna IF IBK - FBC Sollentuna (A) 8 - 4 Fredrik Nensén, Oscar Björkman Prästängshallen
2023-11-26 17:15 150324047 Vallentuna IBK (A) - Väsby AIK (A) 4 - 5 Albin Bergström, Gustav Olsen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-02 13:30 150324050 FBC Sollentuna (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 9 Astrid Isaksson, Thea Augustinsson Rotebrohallen (Nya)
2023-12-03 10:15 150324051 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (A) 8 - 8 Lars Reuterhagen, Nova-Lee Ekelund Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-03 16:45 150324049 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 5 - 10 Bjarne Hekkelstrand, Anders Peterson Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-12-09 11:30 150324060 Täby FC (A) - FBC Sollentuna (A) 1 - 4 Hugo Zetterberg, Charlie Idevall Hägerneholmshallen
2023-12-09 17:00 150324055 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 7 - 3 Fredrik Åhlund, Sam Robertsson Hässelbyhallen
2023-12-10 14:00 150324056 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (A) 6 - 0 Kajsa Eklund, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2023-12-16 11:15 150324065 Rosersberg Arlanda IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ekilla Sporthall
2023-12-17 17:30 150324061 Åkersberga IBF (B) - FBC Sollentuna (A) 7 - 5 Hugo Zetterberg, Joel Forssell Åkersberga Sporthall A
2023-12-17 18:45 150324066 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 8 Hugo Zetterberg, Joel Forssell Åkersberga Sporthall A
2024-01-07 12:00 150324071 Åkersberga IBF (A) - FBC Sollentuna (A) 2 - 6 Björn Söderström, Ulf Jonsson Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-01-07 12:30 150324072 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Svante Ehn, Albin Bergström Hägerneholmshallen
2024-01-07 16:15 150324070 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK (A) 7 - 7 Albin Forsman, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2024-03-09 12:00 150324069 Väsby AIK (A) - Sigtuna IF IBK 4 - 4 William Edgren, Edvin Thunqvist Väsby skolan
2024-01-13 15:00 150324075 Hässelby SK IBK (A) - Väsby AIK (A) 10 - 2 Jakob Maeler, Hampus Hugozon Hässelbyhallen
2024-01-14 11:45 150324074 FBC Sollentuna (A) - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 5 Viggo Modigh, Mario Mallengren Rotebrohallen (Nya)
2024-01-14 16:00 150324073 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) 5 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-02-02 19:00 150324076 Vallentuna IBK (A) - Sigtuna IF IBK 3 - 1 Oscar Björkman, Charlie Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-20 10:15 150324084 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 9 - 3 Rebecca Johansson, Josefine Svensson Hägerneholmshallen
2024-01-20 11:15 150324081 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 1 Lars Reuterhagen, Albin Bergström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-20 11:30 150324083 Rosersberg Arlanda IBK - Åkersberga IBF (B) 3 - 2 Elizabeth Chandler, William Wallgren Sala Rosershallen
2024-01-21 13:45 150324082 Väsby AIK (A) - FBC Sollentuna (A) 3 - 4 Elin Holm, Linus Löfstedt Väsby skolan
2024-01-27 10:00 150324085 Åkersberga IBF (B) - Väsby AIK (A) 3 - 4 Filip Rylander, Lars Reuterhagen Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-01-28 13:30 150324090 Åkersberga IBF (A) - Rosersberg Arlanda IBK 0 - 10 Hannes Hovmöller, Robin Johansson Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-01-28 17:30 150324086 FBC Sollentuna (A) - Vallentuna IBK (A) 2 - 3 Judith Van der Sluijs Wollin, Emma Browall Töjnahallen
2024-02-03 11:45 150324094 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 7 - 2 Simon Fröberg, Hannes Hovmöller Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-03 12:45 150324096 Täby FC (A) - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 7 William Tegnér, Julia Tegnér Hägerneholmshallen
2024-02-04 18:00 150324095 Väsby AIK (A) - Åkersberga IBF (A) 7 - 3 Jan Erik Kristofersson, Alexander Mattsson Smedsgärdshallen
2024-02-10 10:30 150324101 Rosersberg Arlanda IBK - Väsby AIK (A) 4 - 5 Tamuz Hidir, Mattias Patrik Robert Thorsén Ekilla Sporthall
2024-02-11 12:15 150324100 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 3 - 2 Lars Reuterhagen, Johan Eklund Prästängshallen
2024-02-11 15:15 150324102 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 3 - 2 Anton Greberg, Robin Johansson Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-02-17 12:30 150324107 Vallentuna IBK (A) - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 3 Oscar Björkman, Isak Wallenius Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-18 13:15 150324103 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Lars Reuterhagen, Oliver Andersson-Lind Prästängshallen
2024-02-18 16:30 150324108 Täby FC (A) - Väsby AIK (A) 4 - 6 William Tegnér, Sabina Åström Hägerneholmshallen
2024-02-17 11:00 150324110 FBC Sollentuna (A) - Sigtuna IF IBK 5 - 5 Ludvig Rasmusson, Olle Forsberg Rotebrohallen (Nya)
2024-02-24 18:30 150324111 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 6 - 7 Ludwig Idevall, Charlie Idevall Hässelbyhallen
2024-02-25 12:00   Uppskj. 150324112 Väsby AIK (A) - Vallentuna IBK (A) WO (5 - 0) Väsby skolan
2024-03-10 09:30 150324115 Hässelby SK IBK (A) - FBC Sollentuna (A) 12 - 2 Emma Tryselius, Lotta Sirberg Hässelbyhallen
2024-03-10 10:15 150324120 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (A) 3 - 6 India Rauman, Fredrik Nensén Hägerneholmshallen
2024-03-10 13:45 150324116 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 6 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2024-02-10 14:00 150324121 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 8 Filip Rylander, Håkan Taxén Österåkers Multiarena Ingmarsö
2024-03-16 13:00 150324122 FBC Sollentuna (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Alexander Saverstam, Jakob Stenbom Rotebrohallen (Nya)
2024-03-16 15:30   Uppskj. 150324126 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK OW (0 - 5) Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-03-24 09:00 150324127 FBC Sollentuna (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 9 Ludvig Rasmusson, Andreas Theorén Rotebrohallen (Nya)
2024-03-24 12:45 150324129 Sigtuna IF IBK - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 9 Shabbir Ahmed, Viggo Holm Prästängshallen
2024-03-24 17:45 150324128 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 18 - 3 William Edgren, Edvin Thunqvist Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hässelby SK IBK (A) 16 11 2 3 121-66 55 35
2. Rosersberg Arlanda IBK 16 10 2 4 81-48 33 32
3. Väsby AIK (A) 16 10 1 5 90-61 29 31
4. Sigtuna IF IBK 16 9 4 3 68-51 17 31
5. Vallentuna IBK (A) 16 8 3 5 83-50 33 27
6. Täby FC (A) 16 5 2 9 74-71 3 17
7. FBC Sollentuna (A) 16 5 1 10 56-116 -60 16
8. Åkersberga IBF (A) 16 3 1 12 39-110 -71 10
9. Åkersberga IBF (B) 16 3 0 13 52-91 -39 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-01 11:00 150325001 Duvbo IK (B) - Vallentuna IBK (B) 2 - 7 Leo Haochen Li, Daniel Karlsson Löthallen
2023-10-07 15:00 150325012 Järfälla Bele IBK - Vallentuna IBK (B) 4 - 7 Sam Robertsson, Oliver Hallgren Björkebyhallen
2023-10-08 11:00 150325011 FBC Sollentuna (B) - Duvbo IK (B) 2 - 3 Anton Greberg, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2023-10-14 11:15 150325013 Duvbo IK (B) - Täby FC (B) 0 - 2 Jonathan Stertzell, Henrik Nilsson Hallonbergshallen
2023-10-15 14:30 150325018 FBC Sollentuna (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 2 Kajsa Eklund, Iselle Halldn Rotebrohallen (Nya)
2024-01-07 10:00 150325133 Åkersberga IBF (C) - Järfälla Bele IBK 4 - 6 Dante Perra, Edvin Carlsson Österåkers Multiarena Ingmarsö
2023-10-21 16:15 150325022 Åkersberga IBF (C) - Duvbo IK (B) 7 - 4 Fredrik Hallenberg, Peter Saliba Gustafsson Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-10-22 14:30 150325134 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 8 Sam Robertsson, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2023-10-22 18:00 150325023 Täby FC (B) - FBC Sollentuna (B) 0 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Gabriella Kallner Grindtorpshallen
2023-10-28 14:15 150325030 FBC Sollentuna (B) - Åkersberga IBF (C) 3 - 5 Oliver Andersson-Lind, Anton Ponnert Rotebrohallen (Nya)
2023-11-25 14:15 150325029 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B) 1 - 2 Vilmer Björkman, Isak Lampa Halling Hägerneholmshallen
2023-12-07 19:00 150325025 Duvbo IK (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 4 Rebecca Johansson, Victor Andersson Löthallen
2023-11-11 10:15 150325135 Vallentuna IBK (B) - Duvbo IK (B) 6 - 4 Josefine Ericson, Niklas Forsman Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-11 11:00 150325034 Hässelby SK IBK (B) - FBC Sollentuna (B) 2 - 4 Mattias Thomasson, Muhsin Bashir Ali Hässelbyhallen
2023-11-12 14:30 150325136 Järfälla Bele IBK - Täby FC (B) 4 - 0 Alfred Lampa Halling, Fredrik Åhlund Björkebyhallen
2023-12-17 13:00 150325035 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (B) 5 - 6 Jakob Iskander, Joel Forssell Åkersberga Sporthall A
2023-11-18 12:15 150325037 Duvbo IK (B) - Järfälla Bele IBK 1 - 4 Emma Theorén, Andreas Theorén Brotorpshallen
2023-11-19 09:15 150325040 Åkersberga IBF (C) - Vallentuna IBK (B) 5 - 5 Malte Jonson, Svante Ehn Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-11-19 12:45 150325041 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 6 Emmie Helleday, Linus Strandwitz Hägerneholmshallen
2023-11-25 09:30 150325047 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 3 - 3 Mattias Thomasson, Muhsin Bashir Ali Hässelbyhallen
2023-11-26 14:15 150325045 Järfälla Bele IBK - FBC Sollentuna (B) 7 - 4 Ricky Bagge, Johan Eklund Björkebyhallen
2024-01-13 16:00 150325150 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (C) 3 - 6 Filip Rylander, Oscar Björkman Österåkers Multiarena Ingmarsö
2024-03-24 16:30 150325137 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B) 4 - 15 Lars Reuterhagen, Kajsa Eklund Hägerneholmshallen
2023-12-02 11:00 150325051 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 4 - 7 Petrus Gebäck, Kasper Feiler Hässelbyhallen
2023-12-02 15:00 150325138 FBC Sollentuna (B) - Duvbo IK (B) 5 - 0 Oliver Magnusson, Jonas Vedin Töjnahallen
2023-12-03 14:00 150325053 Täby FC (B) - Järfälla Bele IBK 3 - 1 Martin Mårtensson, Nora Wagner Nottberg Hägerneholmshallen
2023-12-09 16:45 150325139 Duvbo IK (B) - Täby FC (B) 0 - 3 Elliot Karlsson, Ricky Bagge Brotorpshallen
2023-12-10 13:15 150325140 FBC Sollentuna (B) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 1 Alexander Saverstam, Emma Theorén Töjnahallen
2023-12-10 13:30 150325058 Järfälla Bele IBK - Åkersberga IBF (C) 11 - 4 Olof Sandström, Wilma Sundnäs Björkebyhallen
2023-12-16 09:30 150325063 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla Bele IBK 5 - 5 Magnus Berg, Alexander Friberg Hässelbyhallen
2023-12-16 17:00 150325141 Vallentuna IBK (B) - FBC Sollentuna (B) 4 - 3 Svante Ehn, Malte Jonson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-27 10:15 150325072 Vallentuna IBK (B) - Duvbo IK (B) 4 - 2 Albin Bergström, Gustav Olsen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-14 12:00 150325073 Duvbo IK (B) - FBC Sollentuna (B) 3 - 3 Marcus Lundelin, Fredrik Alzén Löthallen
2024-01-14 12:15 150325142 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 5 - 7 Elina Zibell, Ariana Javadi Hässelbyhallen
2024-01-14 14:30 150325078 Vallentuna IBK (B) - Järfälla Bele IBK 8 - 0 Ken Johansson, Jan Erik Kristofersson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-20 14:00 150325083 Täby FC (B) - Duvbo IK (B) 1 - 4 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Hägerneholmshallen
2024-01-20 15:15 150325143 Järfälla Bele IBK - Hässelby SK IBK (B) 5 - 0 Hanna Tärnblom, Mattias Thomasson Björkebyhallen
2024-01-21 12:45 150325084 Vallentuna IBK (B) - FBC Sollentuna (B) 1 - 4 Oscar Björkman, Hugo Zetterberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-27 15:45 150325085 Duvbo IK (B) - Åkersberga IBF (C) 0 - 3 Hanna Löfgren, Agnes Lövgren Brotorpshallen
2024-01-28 13:30 150325090 FBC Sollentuna (B) - Täby FC (B) 6 - 9 William Edgren, Ludvig Rasmusson Töjnahallen
2024-01-28 18:00 150325144 Järfälla Bele IBK - Vallentuna IBK (B) 3 - 4 Filip Rylander, Olof Sandström Björkebyhallen
2024-02-03 08:30 150325152 FBC Sollentuna (B) - Järfälla Bele IBK 2 - 3 William Wallgren Sala, Ludvig Rasmusson Silverdalshallen
2024-02-03 10:30 150325096 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 4 Albin Bergström, Gustav Olsen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-04 13:15 150325094 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK (B) 2 - 0 Emil Glenngård, Olle Forsberg Hässelbyhallen
2024-02-04 14:00 150325095 Åkersberga IBF (C) - FBC Sollentuna (B) 4 - 6 Albin Bergström, Fredrik Nensén Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-02-10 17:00 150325102 FBC Sollentuna (B) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 0 Felix Liljenberg, Filip Rylander Töjnahallen
2024-02-10 17:45 150325101 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (C) 11 - 2 Malte Jonson, Svante Ehn Grindtorpshallen
2024-02-11 14:30 150325145 Duvbo IK (B) - Järfälla Bele IBK 1 - 3 Love Andersson, Erik Gustafsson Löthallen
2024-02-11 16:15 150325151 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 2 - 5 Petrus Gebäck, Kasper Feiler Hässelbyhallen
2024-02-17 11:15 150325108 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 6 - 3 Oscar Björkman, Isak Wallenius Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-17 17:30 150325105 Järfälla Bele IBK - Duvbo IK (B) 3 - 1 Petrus Gebäck, Kasper Feiler Björkebyhallen
2024-02-18 16:15 150325107 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 1 - 5 Osama Abaied, Zana Guzel Hässelbyhallen
2024-02-18 16:00 150325114 FBC Sollentuna (B) - Järfälla Bele IBK 4 - 6 Vilmer Björkman, Fabian Gunnarsson Rotebrohallen (Nya)
2024-02-24 09:00 150325112 Åkersberga IBF (C) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-03-09 10:00 150325120 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 9 - 1 Gustav Olsen, Albin Bergström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-09 13:00 150325146 Åkersberga IBF (C) - Duvbo IK (B) 2 - 1 Lars Samuelsson, Robin Johansson Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-03-09 16:30 150325118 Järfälla Bele IBK - Täby FC (B) 4 - 0 Olof Sandström, Hanna Tärnblom Björkebyhallen
2024-03-16 10:30 150325124 Åkersberga IBF (C) - Järfälla Bele IBK 1 - 5 Dante Perra, Edvin Carlsson Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-03-16 11:30 150325148 Täby FC (B) - FBC Sollentuna (B) 6 - 7 William Wallgren Sala, Ludvig Rasmusson Hägerneholmshallen
2024-03-16 16:15 150325147 Duvbo IK (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 5 Filip Rylander, Joula Wahlström Brotorpshallen
2024-03-17 11:15 150325153 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 8 - 1 Josefine Svensson, Kajsa Eklund Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-23 16:15 150325131 Järfälla Bele IBK - Hässelby SK IBK (B) 9 - 3 Mattias Thomasson, Joula Wahlström Björkebyhallen
2024-03-24 15:15 150325149 Åkersberga IBF (C) - FBC Sollentuna (B) 2 - 4 Robin Johansson, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vallentuna IBK (B) 18 14 1 3 106-51 55 43
2. Järfälla Bele IBK 18 13 1 4 83-52 31 40
3. FBC Sollentuna (B) 18 10 1 7 77-58 19 31
4. Täby FC (B) 18 10 0 8 73-71 2 30
5. Åkersberga IBF (C) 18 6 3 9 68-91 -23 21
6. Hässelby SK IBK (B) 18 3 3 12 51-102 -51 12
7. Duvbo IK (B) 18 2 1 15 33-66 -33 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 12:15 150326003 Huddinge IBS (B) - Duvbo IK (A) 7 - 1 Ebba Ek, Love Månsson Patrickson Tomtbergahallen
2023-09-30 18:30 150326002 Nacka IBK (B) - Ekerö IK (A) 3 - 13 Emma Torbjörnsdotter, Hilma Durfors Järla Sporthall
2023-12-09 17:45 150326004 Örby IS - Karlbergs BK/Bromma KFUM 3 - 2 Rebecka Risberg, Rasmus Bergne Kämpetorpshallen 2
2023-10-07 12:00 150326009 Karlbergs BK/Bromma KFUM - Huddinge IBS (B) 0 - 7 Robert Järlemark, Bjarne Hekkelstrand Rödabergshallen
2023-10-08 10:45 150326010 Duvbo IK (A) - Nacka IBK (B) 2 - 4 Arne Brovig, Edvin Linder Löthallen
2023-10-08 18:15 150326007 IBF Offensiv Lidingö - Mariebergs SK/Ängby IF 4 - 5 Johan Eklund, Shabbir Ahmed Torsviks Idrottshall
2023-10-14 09:15 150326016 Örby IS - IBF Offensiv Lidingö 2 - 3 Alice Fritshammar, Filip Lövenklint Telefonplanshallen
2023-11-12 13:00 150326014 Nacka IBK (B) - Karlbergs BK/Bromma KFUM 5 - 1 Christian Ljunggren, Sadjad Nima Myrsjöskolan
2023-10-01 17:00 150326020 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IBS (B) 2 - 6 Sezgin Youmer, Andrii Semeniuk Torsviks Idrottshall
2023-10-22 13:45 150326023 Duvbo IK (A) - Ekerö IK (A) 6 - 2 Vilmer Björkman, Robert Milerud Löthallen
2023-10-24 19:30 150326028 Örby IS - Mariebergs SK/Ängby IF 3 - 4 Elina Zibell, Magnus Berg Kämpetorpshallen 1
2023-10-28 16:15 150326030 Ekerö IK (A) - Karlbergs BK/Bromma KFUM 3 - 2 Mattias Thomasson, Alexander Löfgren Mälaröhallen Plan 1
2023-10-28 16:30 150326026 Nacka IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 8 - 2 Rebecka Risberg, Elina Zibell Järla Sporthall
2023-11-11 11:15 150326031 Mariebergs SK/Ängby IF - Huddinge IBS (B) 6 - 7 Henrik Nilsson, Agnes Lövgren Stora Mossen 1
2023-11-11 14:45 150326035 Karlbergs BK/Bromma KFUM - Duvbo IK (A) 5 - 3 Mattias Thomasson, Jonathan Stertzell Rödabergshallen
2023-11-18 13:15 150326039 Huddinge IBS (B) - Örby IS 6 - 5 Erik Gustafsson, Nike Dahlberg Sandlin Tomtbergahallen
2023-11-18 14:30 150326038 Nacka IBK (B) - Mariebergs SK/Ängby IF 4 - 2 Elliot Andersson, Fredrik Åhlund Järla Sporthall
2023-11-18 17:15 150326042 Ekerö IK (A) - IBF Offensiv Lidingö 2 - 2 Johanna Kjebon, Mattias Thomasson Mälaröhallen Plan 1
2023-11-25 12:00 150326046 IBF Offensiv Lidingö - Duvbo IK (A) 7 - 2 Olof Sandström, Jakub Horyna Torsviks Idrottshall
2023-11-26 10:30 150326043 Örby IS - Nacka IBK (B) 1 - 0 Gustav Levin, Christoffer Sandström Telefonplanshallen
2023-12-02 12:15 150326052 Karlbergs BK/Bromma KFUM - IBF Offensiv Lidingö 5 - 5 Fredrik Nensén, Joel Forssell Rödabergshallen
2023-12-02 17:45 150326050 Nacka IBK (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 2 Gustav Henriksson, Fredrik Åhlund Järla Sporthall
2023-12-03 19:15 150326054 Ekerö IK (A) - Mariebergs SK/Ängby IF 3 - 10 Emma Tryselius, Samiolah Nori Tappströms Bollhall
2023-12-10 12:00 150326056 Örby IS - Ekerö IK (A) 4 - 2 Agnes Lövgren, Mattias Patrik Robert Thorsén Telefonplanshallen
2023-12-10 16:15 150326057 Mariebergs SK/Ängby IF - Duvbo IK (A) 5 - 3 Joula Wahlström, Leo Haochen Li Grimstahallen
2023-12-16 13:00 150326064 Karlbergs BK/Bromma KFUM - Mariebergs SK/Ängby IF 3 - 4 Isak Lampa Halling, Vilmer Björkman Rödabergshallen
2023-12-16 13:30 150326066 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS (B) 1 - 15 Olle Forsberg, Sam Robertsson Mälaröhallen Plan 1
2023-12-17 11:00 150326065 Duvbo IK (A) - Örby IS 7 - 3 Mario Mallengren, Bernard Larsson Löthallen
2024-01-07 10:45 150326070 Duvbo IK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Joel Forssell, Leo Haochen Li Löthallen
2024-01-14 18:30 150326071 Ekerö IK (A) - Nacka IBK (B) 3 - 4 Sam Robertsson, Jan Lingemark Tappströms Bollhall
2024-01-15 20:00 150326069 Karlbergs BK/Bromma KFUM - Örby IS 5 - 4 Anders Peterson, Peter Lassfolk Rödabergshallen
2024-01-13 14:45 150326075 Huddinge IBS (B) - Karlbergs BK/Bromma KFUM 4 - 4 Daniel Karlsson, Christian Berger Kvarnbergshallen
2024-01-13 17:00 150326074 Nacka IBK (B) - Duvbo IK (A) 1 - 4 Melvin Djäken, Jonas Djäken Järla Sporthall
2024-01-14 11:30 150326077 Mariebergs SK/Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 2 Wilma Sundnäs, William Wallgren Sala Grimstahallen
2024-01-21 17:00 150326080 IBF Offensiv Lidingö - Örby IS 2 - 3 Christoffer Hellström, Fredrik Alzén Torsviks Idrottshall
2024-01-27 09:00 150326082 Karlbergs BK/Bromma KFUM - Nacka IBK (B) 4 - 1 Oliver Andersson-Lind, Jonathan Stertzell Rödabergshallen
2024-01-27 12:15 150326087 Huddinge IBS (B) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 1 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Tomtbergahallen
2024-01-27 15:00 150326090 Ekerö IK (A) - Duvbo IK (A) 5 - 0 Ricky Bagge, Hugo Cleve Mälaröhallen Plan 1
2024-02-03 14:45 150326095 Karlbergs BK/Bromma KFUM - Ekerö IK (A) 2 - 4 Oscar Olsson Berglund, Leo Haochen Li Rödabergshallen
2024-02-04 13:45 150326091 Mariebergs SK/Ängby IF - Örby IS 3 - 3 Mattias Thomasson, Johanna Kjebon Grimstahallen
2024-03-23 10:00 150326093 IBF Offensiv Lidingö - Nacka IBK (B) 4 - 4 Fredrik Åhlund, Jonas Djäken Torsviks Idrottshall
2024-02-10 13:30 150326099 Huddinge IBS (B) - Mariebergs SK/Ängby IF 6 - 5 Agnes Lövgren, Erik Gustafsson Tomtbergahallen
2024-02-11 09:15 150326101 Duvbo IK (A) - Karlbergs BK/Bromma KFUM 3 - 4 Sam Robertsson, Mattias Patrik Robert Thorsén Löthallen
2024-02-17 11:00 150326104 Mariebergs SK/Ängby IF - Nacka IBK (B) 2 - 5 Vilmer Björkman, Isak Lampa Halling Stora Mossen 1
2024-02-17 14:30 150326106 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (A) 1 - 2 Samiolah Nori, Filip Rylander Torsviks Idrottshall
2024-02-18 12:15 150326103 Örby IS - Huddinge IBS (B) 3 - 2 Sam Robertsson, Dante Grähs Eriksson Telefonplanshallen
2024-02-04 16:00 150326113 Duvbo IK (A) - IBF Offensiv Lidingö 5 - 3 Ariana Javadi, Muhsin Bashir Ali Löthallen
2024-02-10 13:15 150326110 Nacka IBK (B) - Örby IS 4 - 1 Jonas Djäken, Isak Lampa Halling Myrsjöskolan
2024-03-09 11:15 150326115 Huddinge IBS (B) - Nacka IBK (B) 6 - 1 Emilia Risberg, Hilma Durfors Tomtbergahallen
2024-03-09 11:30 150326117 Mariebergs SK/Ängby IF - Ekerö IK (A) 2 - 4 Victoria Hu, Joula Wahlström Stora Mossen 1
2024-03-09 14:00 150326119 IBF Offensiv Lidingö - Karlbergs BK/Bromma KFUM 3 - 4 Isak Lampa Halling, Vilmer Björkman Torsviks Idrottshall
2024-03-17 10:00 150326125 Duvbo IK (A) - Mariebergs SK/Ängby IF 8 - 3 Isak Lampa Halling, Vilmer Björkman Hallonbergshallen
2024-03-17 16:30 150326126 Ekerö IK (A) - Örby IS 5 - 1 Edvin Liljekvist, Emanuel Schüssler Tappströms Bollhall
2024-03-21 19:00 150326130 Mariebergs SK/Ängby IF - Karlbergs BK/Bromma KFUM 4 - 5 Isak Lampa Halling, Jonas Holm Stora Mossen 1
2024-03-24 09:30 150326129 Örby IS - Duvbo IK (A) 4 - 2 Elina Zibell, Melanie Sundell Telefonplanshallen
2024-03-24 11:00 150326128 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK (A) 4 - 3 Casper Tholin, Agnes Lövgren Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (B) 14 10 1 3 78-40 38 31
2. Nacka IBK (B) 14 8 1 5 48-47 1 25
3. Ekerö IK (A) 14 7 1 6 52-56 -4 22
4. Karlbergs BK/ Bromma KFUM 14 6 2 6 46-53 -7 20
5. Mariebergs SK/ Ängby IF 14 6 1 7 58-60 -2 19
6. Örby IS 14 6 1 7 40-47 -7 19
7. Duvbo IK (A) 14 6 0 8 50-56 -6 18
8. IBF Offensiv Lidingö 14 2 3 9 41-54 -13 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medel D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 15:45 150327004 Salems IF - FBI Tullinge 5 - 4 Fredrik Åhlund, Erik Gustafsson Skogsängshallen
2023-10-01 17:00 150327006 Älta IF - Värmdö IF 7 - 2 Thomas Andersson, Elliot Andersson Stavsborgs sporthall
2024-02-11 12:30 150327152 Salems IF - Västerhaninge IBK 6 - 2 Jenz Röjehag, Adam Lönnborg Skogsängshallen
2024-03-17 15:00 150327153 Älvsjö AIK IBF (A) - Värmdö IF 7 - 3 Didrik Axen, Sam Robertsson Kämpetorpshallen 1
2023-10-07 13:15 150327012 Älvsjö AIK IBF (A) - Värmdö IF 18 - 1 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Kämpetorpshallen 1
2023-10-07 14:15 150327008 Västerhaninge IBK - Salems IF 0 - 14 Anna Mandelstam, Josefine Svensson Åbyhallen - Haninge
2023-10-07 17:15 150327009 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK 3 - 1 Fredrik Åhlund, Erik Gustafsson Tullingehallen
2023-10-15 12:00 150327015 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK 3 - 1 Jonas Jatko, Tommy Egman Kvarnängshallen
2023-10-15 12:30 150327016 Älta IF - Salems IF 1 - 4 Leo Haochen Li, Lars Sundlöf Stavsborgs sporthall
2023-12-03 10:30 150327151 Värmdö IF - FBI Tullinge 1 - 7 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2023-10-21 17:45 150327019 Värmdö IF - Salems IF 0 - 7 Leo Fristedt, Noah Hulin Värmdö sporthall
2023-10-22 14:30 150327020 Älta IF - Nynäshamns IBK 2 - 4 Christian Berger, Fredrik Bousset Stavsborgs sporthall
2023-10-28 10:00 150327027 Nynäshamns IBK - Värmdö IF 10 - 5 Fredrik Bousset, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2023-10-28 13:15 150327133 FBI Tullinge - Salems IF 3 - 1 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Storvretens Sporthall
2023-10-29 14:30 150327134 Älta IF - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 6 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Stavsborgs sporthall
2023-11-11 10:30 150327036 Älvsjö AIK IBF (A) - Salems IF 2 - 7 Vilmer Björkman, Isak Lampa Halling Kämpetorpshallen 1
2023-11-26 13:45 150327136 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 2 - 9 Sezgin Youmer, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2024-01-20 13:45 150327135 Västerhaninge IBK - Värmdö IF 5 - 2 Christian Berger, Lars Sundlöf Åbyhallen - Haninge
2023-11-18 11:30 150327040 Älvsjö AIK IBF (A) - FBI Tullinge 4 - 9 Marcus Rückert, Hanna Löfgren Kämpetorpshallen 1
2023-11-18 15:30 150327039 Nynäshamns IBK - Salems IF 2 - 5 Sezgin Youmer, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2023-11-18 16:30 150327137 Värmdö IF - Älta IF 2 - 7 Leo Fristedt, Martin Claësson Värmdö sporthall
2023-11-25 14:45 150327048 Älvsjö AIK IBF (A) - Nynäshamns IBK 5 - 8 Elliot Ålander, Stefan Ålander Kämpetorpshallen 1
2023-11-25 16:15 150327047 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge 1 - 5 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Åbyhallen - Haninge
2023-11-25 19:30 150327138 Salems IF - Värmdö IF 4 - 0 Fredrik Åhlund, Sezgin Youmer Skogsängshallen
2023-12-02 11:30 150327051 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 8 Love Månsson Patrickson, John Degerkvist Åbyhallen - Haninge
2023-12-02 12:30 150327139 Salems IF - Nynäshamns IBK 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2023-12-02 17:15 150327052 FBI Tullinge - Älta IF 6 - 3 Dante Grähs Eriksson, Stefan Asplund Tullingehallen
2023-12-09 13:45 150327058 Värmdö IF - FBI Tullinge 2 - 5 Casper Dahlberg, Leo Fristedt Värmdö sporthall
2023-12-09 15:30 150327140 Älvsjö AIK IBF (A) - Nynäshamns IBK 2 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Kämpetorpshallen 1
2023-12-10 15:15 150327059 Älta IF - Västerhaninge IBK 8 - 2 Casper Brusell, Melvin Fritzon Stavsborgs sporthall
2023-12-16 15:00 150327063 Västerhaninge IBK - Värmdö IF 5 - 4 Hanna Woxmark, Martin Claësson Åbyhallen - Haninge
2023-12-17 14:15 150327062 Älta IF - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 12 Elliot Andersson, Casper Brusell Stavsborgs sporthall
2024-01-06 13:45 150327069 FBI Tullinge - Salems IF 1 - 12 Fredrik Åhlund, Melanie Sundell Tullingehallen
2024-01-28 14:30 150327067 Värmdö IF - Älta IF 6 - 5 Stefan Ålander, Elliot Ålander Värmdö sporthall
2024-01-13 13:30 150327078 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF (A) 0 - 8 Leo Fristedt, Julian Jacoel Värmdö sporthall
2024-01-13 13:45 150327076 Salems IF - Västerhaninge IBK 4 - 3 Melvin Fritzon, Erik Gustafsson Skogsängshallen
2024-01-13 14:00 150327075 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 4 - 6 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Kvarnängshallen
2024-01-20 10:00 150327141 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 3 - 1 Erik Nyman, Daniel Karlsson Tullingehallen
2024-01-21 12:45 150327080 Salems IF - Älta IF 6 - 5 Stefan Ålander, Elliot Ålander Skogsängshallen
2024-01-23 17:30 150327081 Västerhaninge IBK - Nynäshamns IBK 2 - 1 Rasmus Bergne, Fredrik Bousset Åbyhallen - Haninge
2024-01-27 13:15 150327142 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 5 Shabbir Ahmed, Martin Claësson Åbyhallen - Haninge
2024-01-27 14:00 150327088 Salems IF - Värmdö IF 13 - 2 Viggo Modigh, Erik Nyman Skogsängshallen
2024-01-27 16:15 150327087 Nynäshamns IBK - Älta IF 5 - 2 Jonas Jatko, Håkan Sällström Kvarnängshallen
2024-02-03 13:15 150327144 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF (A) 0 - 2 Sezgin Youmer, Melhvin Pettersson Tullingehallen
2024-02-04 14:30 150327092 Värmdö IF - Nynäshamns IBK 2 - 3 Michael Westerberg, Leo Fristedt Hemmesta Sporthall
2024-02-04 15:00 150327143 Älta IF - Salems IF 4 - 6 Malva Sölvemark, Petra Dynesius Stavsborgs sporthall
2024-02-10 14:00 150327100 Salems IF - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 7 Sezgin Youmer, Fredrik Åhlund Skogsängshallen
2024-02-10 15:15 150327145 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK 5 - 4 Robert Järlemark, Rasmus Bergne Kvarnängshallen
2024-02-11 16:15 150327146 Älta IF - FBI Tullinge 1 - 5 William Wallgren Sala, Olle Forsberg Stavsborgs sporthall
2024-01-07 12:00 150327103 Salems IF - Nynäshamns IBK 9 - 3 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Skogsängshallen
2024-02-17 12:15 150327147 Västerhaninge IBK - Älta IF 3 - 2 Martin Claësson, Josefine Svensson Åbyhallen - Haninge
2024-02-17 15:30 150327108 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF (A) 9 - 8 Kim Svedberg, Liam Svedberg Rikstenshallen
2024-02-24 13:30 150327111 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 5 Sezgin Youmer, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2024-02-24 15:30 150327112 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 5 - 1 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tullingehallen
2024-03-09 10:30 150327120 Älvsjö AIK IBF (A) - Västerhaninge IBK 7 - 1 Mario Mallengren, Love Månsson Patrickson Kämpetorpshallen 1
2024-03-10 09:30 150327148 Värmdö IF - Nynäshamns IBK 1 - 11 Paulina Alzén, Anna Mandelstam Värmdö sporthall
2024-03-10 16:45 150327119 Älta IF - FBI Tullinge 2 - 13 Jonas Djäken, Melvin Djäken Stavsborgs sporthall
2024-03-02 09:45 150327123 Västerhaninge IBK - Älta IF 2 - 4 Niklas Lundberg, Kenneth Johansson Åbyhallen - Haninge
2024-03-16 13:30 150327149 Älvsjö AIK IBF (A) - Salems IF 5 - 1 Ariana Javadi, Elina Zibell Kämpetorpshallen 2
2024-03-17 09:30 150327124 FBI Tullinge - Värmdö IF 6 - 1 Magnus Berg, Sezgin Youmer Storvretens Sporthall
2024-03-24   Uppskj. 150327150 Nynäshamns IBK - Älta IF Uppskj. Kvarnängshallen
2024-03-23 15:00 150327132 Älvsjö AIK IBF (A) - Älta IF 6 - 5 Svante Lindholm, Viggo Holm Kämpetorpshallen 1
2024-03-24 13:45 150327131 Värmdö IF - Västerhaninge IBK 2 - 6 Leo Fristedt, Elvin Anderman Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge 18 15 0 3 99-52 47 45
2. Salems IF 18 14 0 4 109-49 60 42
3. Älvsjö AIK IBF (A) 18 13 0 5 117-59 58 39
4. Nynäshamns IBK 17 10 0 7 74-66 8 30
5. Västerhaninge IBK 18 5 0 13 43-88 -45 15
6. Älta IF 17 4 0 13 60-90 -30 12
7. Värmdö IF 18 1 0 17 36-134 -98 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis