Träningsmatcher Stockholm (2023/24)

Övriga matcher
Träningsmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
155000046 Salems IF Herr A - Onyx IBS H2
2023-05-25 18:50 155000001 Bromma KFUK-KFUM P10 - Älvsjö AIK IBF P10 Joula Wahlström, Love Månsson Patrickson Stora Mossen 1
2023-08-11 20:30 155000014 Stockholm HJ17 - Stockholm HJ17 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Österåkers Multiarena 1
2023-08-12 13:50 155000015 Stockholm HJ17 - Stockholm HJ17 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Österåkers Multiarena 1
2023-08-12 20:50 155000016 Stockholm HJ17 - Stockholm HJ17 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Österåkers Multiarena 1
2023-08-13 10:00 155000017 Stockholm HJ17 - Stockholm HJ17 Anton Fritshammar, Erik Palmertz K-Rauta Arena
2023-08-13 14:30 155000020 Stockholm HJ17 - Stockholm HJ17 Håkan Taxén, Emil Glenngård Österåkers Multiarena 1
2023-08-13 14:30 155000018 Stockholm HJ17 - Stockholm HJ17 Zana Guzel, Osama Abaied K-Rauta Arena
2023-08-13 16:00 155000026 Stockholm HJ17 - Stockholm HJ17 Zana Guzel, Osama Abaied K-Rauta Arena
2023-08-13 16:00 155000019 Stockholm HJ17 - Stockholm HJ17 Manne Jahnsson, William Albrecht Österåkers Multiarena 1
2023-08-13 18:00 155000027 Stockholm HJ17 - Stockholm HJ17 Anton Fritshammar, Erik Palmertz K-Rauta Arena
2023-08-15 20:00 155000032 Värmdö IF Herr div 1 - Hammarby IF IBF Div 2 Värmdö sporthall
2023-08-16 20:15 155000028 Hammarby IF IBF Div 2 - Farsta IBK Herr A Div 1 3 - 12 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Sjöstadshallen
2023-08-19 12:00 155000047 Salems IF Herr A - Onyx IBS H2 2 - 4 Skogsängshallen
2023-08-19 14:45 155000013 Hammarby IF IBF Div 1 - Högdalens AIS Damer (A) Manne Jahnsson, William Albrecht Sjöstadshallen
2023-08-19 15:00 155000039 Hammarby IF IBF Div 2 - Nacka IBK HERR A Fredrik Landin, Anders Westerberg Ormingehallen
2023-08-19 16:00 155000037 IBF Offensiv Lidingö Herrar div3 - FBC Sollentuna Herrar Div2 3 - 3 Patrik Andersén Torsviks Idrottshall
2023-08-20 11:00 155000012 Danderyd FC HJ2 - Täby FC HJ2 Norra Jan Erik Kristofersson, Theodore Idevall Mörbyhallen
2023-08-20 11:45 155000043 Danderyd FC F07/08 Röd Svår - Väsby AIK F-Röd Svår Fredrik Nensén, Isak Eriksson Danderyds Gymnasium
2023-08-20 13:00 155000040 Värmdö IF Herr div 1 - Tyresö Trollbäcken IBK Allsvenskan Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
2023-08-20 13:00 155000006 Älvsjö AIK IBF - FBC Katrineholm A-lag Isak Norén, Simon Hillerius Öberg IFU Arena A
2023-08-20 15:00 155000025 Danderyd FC F07/08 Röd Svår - Åkersberga IBF FU16 Röd Svår Isak Eriksson, Anders Peterson Danderyds Gymnasium
2023-08-20 15:00 155000009 AIK IBF SSL Herr - Hagunda IF SSL Herr 9 - 8 e.förl. Patric Terelius, Thomas Andersson Solnahallen
2023-08-20 16:00 155000029 Vallentuna IBK D1 - FBC Sollentuna Dam D1 6 - 2 Jan Erik Kristofersson, Theodore Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-08-20 16:20 155000021 FBI Tullinge Dam Div 1 - Onyx IBS D1 Henrik Ibjer, Tomas Edstrand Tullingehallen
2023-08-22 19:30 155000052 Hässelby SK IBK Herr A - FBC Sollentuna Herrar Div2 10 - 2 Hässelbyhallen
2023-08-24 20:00 155000055 Vallentuna IBK H1 - IS Bar Central Nytorget 0 - 0 e.förl. Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-08-24 20:00 155000035 Tyresö Trollbäcken IBK Allsvenskan - Farsta IBK Herr A Div 1 Tobias Berger, Emil Glenngård Strandhallen - Tyresö
2023-08-24 20:30 155000053 Hässelby SK IBK Herr A - Järfälla IBK Div 2 herrar 15 - 3 Hässelbyhallen
2023-08-26 10:30 155000033 Ekerö IK Dam, div 2 - Hässelby SK IBK Dam A 3 - 8 Ricky Bagge, Shabbir Ahmed Mälaröhallen Plan 1
2023-08-26 13:00 155000038 Karlbergs BK - Skogås/Trångsunds IBK Herr B/C 6 - 8 Shabbir Ahmed, Oscar Björkman Rödabergshallen
2023-08-26 13:00 155000007 AIK IBF SSL Herr - IK Sirius IBK 8 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Solnahallen
2023-08-26 14:00 155000010 Sköndals IK Herr (A) - SK Vide Herr Simon Lundberg, Niklas Lundberg Högdalshallen
2023-08-27 13:00 155000062 Ingarö IF Herr A - Sköndals IK Herr (A) Maja Bergman, Kevin Helly Ingarö Sporthall
2023-08-27 13:00 155000008 AIK IBF SSL Herr - Älvsjö AIK IBF HA 8 - 6 Stefano Bianque, Mathias Stegrud Solnahallen
2023-08-27 13:00 155000004 Åkersberga IBF Herr - Vaksala SK IBK 9 - 4 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Österåkers Multiarena 1
2023-08-27 14:00 155000034 Ekerö IK Dam, div 2 - Älvsjö AIK IBF Dam Div 1 WW (-5 - -5) Shabbir Ahmed, Ricky Bagge Mälaröhallen Plan 1
2023-08-27 15:45 155000049 Järfälla Bele IBF Herrar Allsvenskan - Nacka IBK HERR A 9 - 3 Håkan Taxén, Jakub Horyna Jakobsbergs Sporthall
2023-08-27 16:00 155000057 Salems IF Herr A - Huddinge IBS (A) - H2 1 - 5 Skogsängshallen
2023-08-27 16:00 155000056 IBF Offensiv Lidingö P08 - Djurgårdens IF IBS P08 Erik Palmertz, Alice Fritshammar Torsviks Idrottshall
2023-08-28 19:30 155000065 Farsta IBK Herr A Div 1 - Djurgårdens IF IBS Herr 4 - 3 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Farstahallen 1
2023-08-28 20:00 155000058 Tyresö Trollbäcken IBK Allsvenskan - Strängnäs IBK AS Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Strandhallen - Tyresö
2023-08-28 20:00 155000023 Järfälla Bele IBF D1 - Ekerö IK Dam, div 2 3 - 4 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Bas Barkarby
2023-08-30 20:00 155000071 Ingarö IF - IS Bar Central Nytorget Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Charlottendalshallen
2023-08-30 20:30 155000068 IK Stym - Högalids IF Herr Jan Lingemark, Jan Erik Kristofersson Solnahallen
2023-09-01 20:00 155000054 Hässelby SK IBK Herr A - Djurgårdens IF IBS Herr 1 - 5 Hässelbyhallen
2023-09-02 08:45 155000044 Tyresö Trollbäcken IBK P Ljusröd(B) - Älvsjö AIK IBF P08/09 Ulf Hedlund, Anna Mandelstam Strandhallen - Tyresö
2023-09-02 12:00 155000074 Älvsjö AIK IBF Herr Div 2 - Ingarö IF Herr A 7 - 8 Emil Glenngård, Håkan Taxén Kämpetorpshallen 2
2023-09-02 12:15 155000045 Tyresö Trollbäcken IBK P Ljusröd(B) - Älvsjö AIK IBF P08/09 Christian Berger, Ulf Hedlund Strandhallen - Tyresö
2023-09-02 13:00 155000003 Åkersberga IBF Herr - Järfälla Bele IBF Herrar Allsvenskan 1 - 1 e.förl. Stefano Bianque, Fredrik Landin Österåkers Multiarena 1
2023-09-02 13:15 155000085 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF HA Hampus Viking, John Awabdeh Farstahallen 1
2023-09-02 15:00 155000059 Balrog B/S IK - Nykvarns IF H2 1 - 3 Magnus Berg, Patrik Andersén Botkyrkahallen
2023-09-02 16:00 155000078 Åkersberga IBF FU16 Röd Svår - Huddinge IBS Röd-Svår (07-08) 6 - 1 Stefano Bianque, Fredrik Landin Österåkers Multiarena 1
2023-09-03 13:30 155000041 Järfälla Bele IBK P09/10 Södra - Jakobsbergs IBF P09 Ljusröd medelsvår 4 - 2 Mattias Thomasson, Martin Mårtensson Bas Barkarby
2023-09-03 15:15 155000080 Järfälla Bele IBK F Röd - IFK Haninge F Röd 07/09 Martin Mårtensson, Shabbir Ahmed Bas Barkarby
2023-09-03 16:30 155000073 Järfälla Bele IBK F-Röd MS - Norrtulls SK F08-09 Martin Mårtensson, Shabbir Ahmed Bas Barkarby
2023-09-03 17:00 155000066 Värmdö IF HJ/JAS - Huddinge IBS Hj19-2 Södra (B) Lucas Werelius, Christoffer Hellström Värmdö sporthall
2023-09-03 18:00 155000084 Järfälla IBK Dam Div 3 - Nacka IBK Dam Veteran 9 - 1 , Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2023-09-03 19:00 155000067 Värmdö IF HJ/JAS - Huddinge IBS JAS HJ18 Lucas Werelius, Christoffer Hellström Värmdö sporthall
2023-09-04 20:00 155000087 Vallentuna IBK H1 - Nykvarns IF H2 0 - 0 e.förl. Johannes Ekenberg, Fredrik Landin Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-09-06 20:00 155000093 Ingarö IF - Nacka IBK HERR A Charlottendalshallen
2023-09-07 20:00 155000086 Balrog B/S IK - Telge SIBK H2 5 - 5 e.förl. Botkyrkahallen
2023-09-09 11:00 155000050 Salems IF Dam - Onyx IBS D1 0 - 2 Skogsängshallen
2023-09-09 13:00 155000030 Vallentuna IBK D1 - IK Sirius FBC D1 3 - 6 Magnus Berg, Theodore Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-09-09 14:15 155000095 Älvsjö AIK IBF P08/09 - Älvsjö AIK IBF P08/09 Christian Berger, Sam Robertsson Kämpetorpshallen 2
2023-09-09 15:00 155000060 Balrog B/S IK - IBF Norrköping H1 9 - 6 Botkyrkahallen
2023-09-09 15:30 155000096 Älvsjö AIK IBF P08/09 - Älvsjö AIK IBF P08/09 Sam Robertsson, Christian Berger Kämpetorpshallen 1
2023-09-09 16:15 155000069 Danderyds SK IBF P10 B - IBF Offensiv Lidingö P09/10 Patrik Andersén, Magnus Berg Mörbyhallen
2023-09-09 16:30 155000101 Vallentuna IBK P11 Svart LR-M - AIK IBF P09 6 - 1 Charlie Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-09-10 13:30 155000042 Järfälla Bele IBK P09/10 Södra - FBC Sollentuna P09 Ljusröd Medel/Medelsvår 5 - 2 Anna Mandelstam, Mattias Thomasson Björkebyhallen
2023-09-10 14:00 155000102 Vallentuna IBK F Röd Svår - Täby FC F08 0 - 0 e.förl. Fredrik Hallenberg, Charlie Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-09-10 14:45 155000092 Sigtuna IF IBK P09 - Vallentuna IBK P09 LR M , Peter Hagelin Prästängshallen
2023-09-10 15:00 155000099 Älta IF Herr A - Högalids IF Herr B Patrik Andersén, Shabbir Ahmed Stavsborgs sporthall
2023-09-10 15:15 155000070 Danderyd FC P10 - Högalids IF P11 Dante Perra, Edvin Carlsson Mörbyhallen
2023-09-10 15:30 155000097 Älvsjö AIK IBF HA - IK Sirius IBK 3 - 5 Johan Larsson, Stefano Bianque Västertorpshallen
2023-09-10 16:00 155000083 Vallentuna IBK Damveteran - Hässelby SK IBK Dam veteran 3 - 12 Thomas Gjutarenäfve, Magnus Berg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-09-12 19:00 155000100 Älvsjö AIK IBF HJ - Vallentuna IBK HJ2 0 - 3 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Kämpetorpshallen 2
2023-09-13 19:15 155000104 Järfälla IBK Div 2 herrar - Ekerö IK Herr TT, div 1 5 - 11 Robert Lindén Säfström, Jakub Horyna Jakobsbergs Sporthall
2023-09-13 20:15 155000098 Älvsjö AIK IBF HA - Farsta IBK Herr A Div 1 3 - 8 Mohamed Abdirisak, Svedje Ohlson Västertorpshallen
2023-09-14 19:00 155000105 Salems IF Herr A - Telge SIBK H2 Skogsängshallen
2023-09-14 20:15 155000110 Skogås/Trångsunds IBK Herr A - Skogås/Trångsunds IBK Herr B/C 12 - 3 Christian Berger, Shabbir Ahmed Skogåshallen
2023-09-15 20:15 155000109 Salems IF DJ/JAS - Trosa Edanö IBK D1 2 - 3 Skogsängshallen
2023-09-16 12:00 155000011 Åkersberga IBF Herr - Vallentuna IBK H1 7 - 1 Tobias Berger, Jonas Edström Österåkers Multiarena 1
2023-09-16 12:45 155000090 Tungelsta IF DJ div 2 - Nynäshamns IBK DJ2 Ulf Hedlund, Lars Sundlöf Tungelsta Sporthall
2023-09-16 13:20 155000103 Hammarby IF IBF Div 3 - Andino United IF 8 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Vintervikshallen
2023-09-16 13:30 155000064 Tyresö Trollbäcken IBK Dam Allsvenskan - Nykvarns IBF D1 4 - 3 Anders Westerberg, David Berger Fornuddshallen
2023-09-16 15:00 155000024 Järfälla Bele IBF D1 - Trosa Edanö IBK D1 6 - 1 Alexander Mattsson, Stefano Bianque Jakobsbergs Sporthall
2023-09-16 16:00 155000031 Vallentuna IBK D1 - Sandvikens AIK Dam 4 - 6 Jan Erik Kristofersson, Theodore Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-09-17 10:30 155000106 Tungelsta IF F11/12 Blå Medel Lätt - FBI Tullinge F11 Blå MS Shabbir Ahmed, Rasmus Bergne Tungelsta Sporthall
2023-09-17 14:30 155000036 Tyresö Trollbäcken IBK Allsvenskan - Lillån IBK Allsvenskan Herr 4 - 7 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Tyresöhallen
2023-09-17 16:30 155000112 Huddinge IBS - Farsta IBK Glömstahallen
2023-09-17 17:15 155000108 Sköndals IK Herr (B) - IFK Haninge Herr Zana Guzel, Osama Abaied Sköndalshallen
2023-09-18 20:00 155000081 Järfälla Bele IBF Herrar Allsvenskan - Alunda IBF Herr 12 - 3 Stefano Bianque, Fredrik Landin Jakobsbergs Sporthall
2023-09-19 20:00 155000111 Älta IF Herr A - Ingarö IF Herr B Ulf Hedlund, Magnus Berg Stavsborgs sporthall
2023-09-21 20:00 155000114 Danderyd FC Herr - Skogås/Trångsunds IBK Herr A Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Mörbyhallen
2023-09-22 18:15 155000115 Åkersberga IBF P08 - Täby FC P08 Tibble Jakob Iskander, Patrik Andersén Österåkers Multiarena 1
2023-09-24 16:15 155000113 Danderyd FC P10 - Norrtulls SK P10 Mörbyhallen
2023-09-28 19:40 155000116 Älta IF P-08 M - Farsta IBK Mörkröd Magnus Berg, Shabbir Ahmed Stavsborgs sporthall
2023-10-21 11:30 155000117 Vallentuna IBK P10 LR MS - Huddinge IBS LR-Medel (B) (2010) 0 - 0 e.förl. Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-12 15:00 155000118 Järfälla Bele IBK F12 - Hässelby SK IBK F12 5 - 3 Martin Mårtensson, William Wallgren Sala Bas Barkarby
2023-11-16 19:30 155000119 Sköndals IK Herr (A) - Högalids IF Herr 5 - 1 Zana Guzel, Osama Abaied Sköndalshallen
2023-12-10 12:15 155000120 Tungelsta IF HJ div 3 - Farsta IBK HJ2 2 - 9 Robert Järlemark, Mats Nordrup Tungelsta Sporthall
2024-01-28 14:45 155000121 Västerhaninge IBK Dam - Nynäshamns IBK D2 4 - 2 Johan Eklund, Mats Nordrup Lyckeby Sporthall
2024-01-31 20:00 155000122 Järfälla Bele IBK Div 4/5 - Bro IK Veteraner Anders Peterson, William Albrecht Bas Barkarby
2024-02-24 14:15 155000123 Tungelsta IF DJ div 2 - Nynäshamns IBK DJ2 3 - 4 Fredrik Bousset, Johnny Mikael Claesson Tungelsta Sporthall
2024-02-24 14:30 155000124 Järfälla Bele IBK P09/10 Södra - Rosersberg Arlanda IBK P08-10 Ricky Bagge, William Wallgren Sala Björkebyhallen
2024-03-03 14:30 155000125 Järfälla Bele IBK P09/10 Södra - FBI Tullinge P09 Ljusröd MS William Wallgren Sala, Joel Forssell Björkebyhallen
2024-03-10 17:00 155000127 Vallentuna IBK F Röd Lätt - FBC Sollentuna Mitt F11/12 Röd Lätt Alexander Balfe Panič, Joel Forssell Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-31 10:15 155000126 Järfälla Bele IBK P09/10 Södra - Huddinge IBS LR-Medel-Svår (09) Björkebyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis