Träningsmatcher Skåne (2023/24)

Övriga matcher
Träningsmatcher blå nivå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-11-12 10:00 136560001 Höllvikens IBF P12 - Malmhaug IBF Pojkar 12/13 Blå Svart Gyahallen
2023-11-12 11:00 136560002 Malmhaug IBF Pojkar 12/13 Blå Svart - Gårdarike IBK P/F11-12 Gyahallen
2023-11-12 12:00 136560003 Gårdarike IBK P/F11-12 - Höllvikens IBF P12 Gyahallen
Träningsmatcher Damer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-08-12 15:00 136557001 Malmö FBC - FBC Partille 10 - 5 Martin Matti, Simon Broman Kirsebergs Sporthall
2023-08-18 19:00 136557002 Gantofta IBK Damer - VV-84 SK Bjuv Dam 6 - 7 Gantoftahallen
2023-08-19 14:00 136557006 IBK Lund Elit SSL Dam - Craftstadens IBK Oskarshamn DA Lerbäckshallen A
2023-08-19 16:30 136557003 Gantofta IBK Damer - IBK Lund D2 5 - 3 Gantoftahallen
2023-08-20 13:30 136557007 IBK Lund Elit SSL Dam - Växjö IBK Dam 4 - 0 Lerbäckshallen A
2023-08-21 20:15 136557005 Malmö FBC JAS Dam - Gantofta IBK JAS Stadions Sporthall
2023-08-26 11:15 136557008 IBK Lund Elit SSL Dam - Lindås IBK Dam 6 - 3 Lerbäckshallen A
2023-08-27 15:00 136557009 Åstorp/Kvidinge IBS Dam A - FBC Ljungby Dam 6 - 3 Arena Åstorp
2023-09-06 19:30 136557010 Malmhaug IBF Dam - Palmstaden IK D2 8 - 2 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2023-09-08 19:30 136557011 Åstorp/Kvidinge IBS JAS - Gantofta IBK JAS Arena Åstorp
2023-09-09 10:00 136557012 Åstorp/Kvidinge IBS Dam B - Häljarps SK 9 - 5 Arena Åstorp
2023-09-12 19:00 136557016 Båstads GIF Damer - Förslövs IF D2 1 - 3 Strandängsskolan
2023-09-14 19:30 136557015 Gantofta IBK Damer - FC Helsingborg Dam A 10 - 0 Kevin Prahl, Ahmad Homsi Gantoftahallen
2023-09-15 19:00 136557018 IBK Landskrona D1 - Palmstaden IK D2 2 - 5 Johan Gustafsson, Andreas Ljunggren Landskrona Idrottshall
2023-09-15 19:30 136557019 Åstorp/Kvidinge IBS Dam A - Värnamo IK D1 5 - 3 Arena Åstorp
2023-09-16 10:00 136557013 Åstorp/Kvidinge IBS Dam B - Värnamo IK DJ20 1 - 3 Arena Åstorp
2023-09-16 13:40 136557020 Åstorp/Kvidinge IBS JAS - Värnamo IK DJ-JAS 1 - 2 Arena Åstorp
2023-09-19 19:15 136557017 Båstads GIF Damer - Halmstads IBK F06/08 0 - 3 Strandängsskolan
2023-09-29 19:00 136557014 Båstads GIF Damer - Åstorp/Kvidinge IBS Dam B 1 - 9 Strandängsskolan
2023-09-29 19:00 136557004 Gantofta IBK JAS - Kustens IF Dam JAS 1 - 1 Henrik Lott, Björn Zorec Gantoftahallen
Träningsmatcher Herrar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-08-08 18:15 136556001 Höllvikens IBF Herr - IBK Lund Elit HA Martin Matti, Simon Broman Halörhallen
2023-08-16 19:00 136556003 FC Helsingborg SSL Herr - Höllvikens IBF Herr 5 - 3 Simon Broman, Martin Matti Helsingborg Arena A
2023-08-17 19:30 136556006 IBS Svedala H3 - FC Helsingborg JAS 3 - 9 Aggarpshallen
2023-08-22 18:15 136556002 Höllvikens IBF Herr - IBK Genarp Herrar A 8 - 4 Martin Matti, Simon Broman Halörhallen
2023-08-23 19:00 136556004 FC Helsingborg SSL Herr - Warberg IC Herr 1 - 8 Simon Broman, Martin Matti Helsingborg Arena A
2023-08-26 14:00 136556008 IBK Lund Elit HA - Hovslätts IK A 5 - 7 Lerbäckshallen A
2023-08-27 13:00 136556005 FC Helsingborg SSL Herr - Hovslätts IK A 12 - 3 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Idrottens Hus A
2023-08-30 20:00 136556011 Röke IBK H2 - Frosta IBF A-lag Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Qpoolen
2023-09-05 19:30 136556010 Malmö FBC Herr A - Palmstaden IK H2 4 - 4 Daniel Böcker, Ola Nilsson Kirsebergs Sporthall
2023-09-06 20:15 136556013 Malmö FBC JAS Herr - IBK Genarp JAS /HJ18 Linus Isgren, William Nilsson Toftanäs Sporthall
2023-09-09 13:00 136556009 IBK Lund Elit HA - Olofströms IBK Herrar Div 1 9 - 3 Hussein Ibrahim, David Dornlöv Lerbäckshallen A
2023-09-10 18:30 136556015 Röke IBK H2 - FBC Helsingborg Qpoolen
2023-09-12 19:30 136556012 Bjärreds IBK H2 - Malmö FBC Herr A 8 - 4 Bjärehovhallen
2023-09-12 19:30 136556007 Höganäs IBF - Åstorp/Kvidinge IBS HJ 2 - 10 Pierre Bergsten, Jürgen Neuenhofen Höganäs Sportcenter B
2023-09-14 19:45 136556014 IBK Lund Elit HA - IBK Genarp Herrar A 15 - 3 Daniel Böcker, Ola Nilsson Lerbäckshallen A
2023-09-16 14:00 136556016 Malmö FBC Herr A - Munka-Ljungby IBK H1 1 - 8 Måns Gilén, Ali Tourabi Kirsebergs Sporthall
2023-09-20 20:00 136556018 FC Helsingborg JAS - IBK Genarp JAS /HJ18 Helsingborg Arena B
2023-09-23 14:00 136556017 Willands IBK H4 - Carlshamns IBK H4 3 - 6 , Mathias Orning Nosabyhallen
2023-11-02 20:30 136556019 IBK Landskrona H2 - Hofterups IBF A-lag 5 - 6 Kevin Karlsson, Claus Pettersson Landskrona Idrottshall
Träningsmatcher SPU F13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-10 09:20 136561001 Malmö - Pixbo Ludvig Hoff, Henrik Lott Landskrona Idrottshall
2023-09-10 09:40 136561002 Falun - Lund Ludvig Hoff, Henrik Lott Landskrona Idrottshall
2023-09-10 10:20 136561003 Pixbo - Lund Ludvig Hoff, Henrik Lott Landskrona Idrottshall
2023-09-10 10:40 136561004 Falun - Malmö Ludvig Hoff, Henrik Lott Landskrona Idrottshall
2023-09-10 11:20 136561005 Falun - Pixbo Ludvig Hoff, Henrik Lott Landskrona Idrottshall
2023-09-10 11:40 136561006 Lund - Malmö Henrik Lott, Pelle Verhulst Landskrona Idrottshall
2023-09-10 12:20 136561007 Grupp 3:a - Grupp 4:a Cevin Ivarsson, Pelle Verhulst Landskrona Idrottshall
2023-09-10 12:40 136561008 Grupp 1:a - Grupp 2:a Cevin Ivarsson, Pelle Verhulst Landskrona Idrottshall
Träningsmatcher Ungdom
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-08-19 12:00 136555002 Häljarps SK F07/08 - Malmö FBC F07/08 6 - 4 Häljarps Idrottshall
2023-08-22 19:30 136555001 Lomma FBC/Bjärreds IBK F08/09 - Häljarps SK F07/08 6 - 4 Slättängshallen
2023-08-26 10:00 136555004 Gantofta IBK F11/12 - Häljarps SK F11/12 7 - 1 Påarps Sporthall
2023-09-02 14:00 136555003 Gantofta IBK F09 - IBK Landskrona F09/10 7 - 0 Gantoftahallen
2023-09-09 14:00 136555009 Malmö FBC P09-10 - IK Stanstad P10/11 William Nilsson, Hannes Holmberg Toftanäs Sporthall
2023-09-16 11:00 136555010 Häljarps SK F07/08 2 - FBC Engelholm F08/F09 2 - 4 Häljarps Idrottshall
2023-09-16 12:00 136555011 Åstorp/Kvidinge IBS F08/09/10 - Värnamo IK DJ17 1 - 4 Arena Åstorp
2023-09-16 13:00 136555012 Malmö FBC F07/08 - Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 3 - 12 Linus Isgren, Marcus Rundström Toftanäs Sporthall
2023-09-23 11:00 136555018 Häljarps SK F07/08 - Munka-Ljungby IBK F08 2 - 2 Häljarps Idrottshall
2023-09-23 12:30 136555007 Gantofta IBK F11/12 - Höganäs IBF F11 Bella Edvardsson, Kornelia Beben Gantoftahallen
2023-09-23 13:00 136555014 Malmö FBC P07-08 - Röke IBK Pojkar 07-08 3 - 2 Ahmad Homsi, Kevin Prahl Toftanäs Sporthall
2023-09-23 14:00 136555005 Gantofta IBK F11/12 - Höganäs IBF F11 Bella Edvardsson, Kornelia Beben Gantoftahallen
2023-09-23 15:00 136555013 Malmö FBC P07-08 - IK Stanstad P07 1 - 0 Erik Syrén, Bengt Syrén Toftanäs Sporthall
2023-09-24 13:30 136555008 Gantofta IBK F09 - FBC Engelholm F08/F09 1 - 5 Mikael Karlsson, Kornelia Beben Gantoftahallen
2023-09-25 18:30 136555017 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 - Röke IBK Pojkar 09 1 - 1 , Kjell-Åke Olsson Tingdalshallen
2023-09-26 19:00 136555019 Malmhaug IBF Flickor 07/08 - Lomma FBC/Bjärreds IBK F08/09 4 - 2 Kevin Prahl, Ahmad Homsi Kulladals Sporthall
2023-09-27 19:00 136555015 Örkelljunga IF F07/09 - Häljarps SK F07/08 2 - 5 FORUM Örkelljunga
2023-09-30 11:15 136555016 Åkarps IBK P12/13 - IBS Svedala P12/13 0 - 0 Burlövs Sporthall
2023-10-01 13:30 136555006 Gantofta IBK F11/12 - Bjärreds IBK F09/10 Björn Zorec, Kornelia Beben Gantoftahallen
2023-10-03 18:45 136555021 Malmhaug IBF/Tygelsjö IK - Palmstaden IK P11-13 12 - 4 Gottorpshallen
2023-10-05 17:00 136555020 Malmö FBC P10-12 Husie/Slottstaden - Malmhaug IBF/Tygelsjö IK 3 - 4 Siri Åhrberg, Alva Fredin Kirsebergs Sporthall
2023-10-23 17:30 136555023 Höllvikens IBF P12 - Malmhaug IBF/Tygelsjö IK 2 - 7 Gyahallen
2023-10-28 11:00 136555022 IBS Svedala P12/13 - Åkarps IBK P12/13 Marbäckhallen
2023-11-09 19:00 136555025 Häljarps SK F07/08 2 - Malmö FBC F07/08 Häljarps Idrottshall
2023-11-13 19:15 136555026 Häljarps SK F09/10 - Hjärnarps IBK F08-10 5 - 7 Wilma Brandt, Ellie Ekstrand Häljarps Idrottshall
2023-11-15 19:00 136555027 Malmhaug IBF/Tygelsjö IK - IBK Lund P2011 Dalby 3 - 13 Pilbäckshallen
2023-11-23 19:00 136555028 Malmhaug IBF P11/12 - Höllvikens IBF P12 2 - 5 Gottorpshallen
2024-01-28 12:30 136555024 FBC Engelholm F08/F09 - Carlshamns IBK F09/10 Kungsgårdshallen
2024-01-29 20:15 136555029 Åstorp/Kvidinge IBS F07 - FBC Engelholm/Munka Ljungby IBK Mikael Karlsson, Simon Delfin Tingdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis