Allsvenskan Damer (2022/23)

Gruppspel
Damer Allsvenskan Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-22 19:30 580026003 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF 3 - 2 Tony Cederholm, Thomas Jonsson Skyttis Arena
2022-09-24 13:00 580026001 IBK Luleå - IBF Dalen 4 - 4 e.förl. Axel Wernqvist, Oscar Sundbaum Kronanhallen
2022-09-24 13:00 580026002 Gamla Stan IBK - IBK Dalen 3 - 11 Sean Norouz, Gustav Johansson Balderhallen A
2022-09-25 17:00 580026004 RIG Umeå IBF - Klockarbergets BK 10 - 5 Manuel Garzon, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2022-10-01 13:00 580026005 IBF Dalen - Hagunda IF 3 - 4 Thomas Jonsson, Roger Nilsson Umeå Energi Arena
2022-10-01 15:00 580026008 Klockarbergets BK - Älvsjö AIK IBF 1 - 5 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Baldershallen 4
2022-10-01 15:00 580027008 KAIS Mora IF - RIG Umeå IBF 9 - 4 Tim Green, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2022-10-01 16:00 580026006 IBK Dalen - Storvreta IBK 7 - 3 Morgan Poopuu, Roger Collin Umeå Energi Arena
2022-10-01 16:00 580026007 Sundsvalls IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 7 Richard Öhneskog, Manuel Garzon Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-01 16:00 580027007 Alunda IBF - Örnsköldsvik IBK 6 - 1 Bo Pettersson Loklint, Handrin Thunqvist Olandshallen
2022-10-02 12:30 580027006 Täby FC - Gamla Stan IBK 4 - 6 Aldin Imamovic, Nicklas Sundgren K-Rauta Arena
2022-10-02 13:00 580027005 AIK IBF - IBK Luleå 8 - 1 Lucas Werelius, Can Asal Solnahallen
2022-10-01 15:00 580027009 AIK IBF - Gamla Stan IBK 8 - 4 Tobias Ekmark, Anders Westerberg Solnahallen
2022-10-01 15:30 580027010 Täby FC - IBK Luleå 4 - 3 e.förl. Daniel Söderberg, Nicklas Sundgren K-Rauta Arena
2022-10-02 11:00 580026009 IBF Dalen - Storvreta IBK 3 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Umeå Energi Arena
2022-10-02 13:00 580026011 Sundsvalls IBF - Älvsjö AIK IBF 6 - 2 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-02 13:00 580026012 Klockarbergets BK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 6 e.förl. Richard Öhneskog, Roger Collin Baldershallen 4
2022-10-02 14:00 580026010 IBK Dalen - Hagunda IF 17 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Umeå Energi Arena
2022-10-02 14:00 580027012 KAIS Mora IF - Örnsköldsvik IBK 8 - 1 Hampus Viking, Christoffer Frykestam Idre Fjäll Arena
2022-10-02 16:00 580027011 Alunda IBF - RIG Umeå IBF 3 - 4 Sean Norouz, Gustav Johansson Olandshallen
2022-10-15 13:00 580027014 Storvreta IBK - Klockarbergets BK 6 - 5 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint IFU Arena A
2022-10-15 13:00 580027015 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Dalen 4 - 1 David Berger, Daniel Söderberg Strandhallen - Tyresö
2022-10-15 14:00 580027013 Hagunda IF - Sundsvalls IBF 2 - 6 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking IFU Arena Gibon
2022-10-15 16:00 580026013 IBK Luleå - Alunda IBF 2 - 4 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2022-10-15 16:00 580026014 Gamla Stan IBK - KAIS Mora IF 4 - 5 e.förl. Sean Norouz, Gustav Johansson Balderhallen A
2022-10-15 16:00 580026015 Örnsköldsvik IBK - AIK IBF 4 - 4 e.förl. Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Skyttis Arena
2022-10-15 16:00 580026016 RIG Umeå IBF - Täby FC 5 - 9 Tony Cederholm, Viktor Grahn Jubileumshallen Teg
2022-10-15 16:30 580027016 Älvsjö AIK IBF - IBK Dalen 1 - 6 Robert Jäderlund, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2022-10-16 12:00 580026017 IBK Luleå - KAIS Mora IF 0 - 9 Victor Hansson, Oscar Sundbaum Kronanhallen
2022-10-16 12:30 580027020 Älvsjö AIK IBF - IBF Dalen 4 - 3 e.förl. Arash Sohrevardi, Richard Himberg Västertorpshallen
2022-10-16 13:00 580026018 Gamla Stan IBK - Alunda IBF 3 - 5 Sean Norouz, Jens Marklund Balderhallen A
2022-10-16 13:00 580026019 Örnsköldsvik IBK - Täby FC 4 - 3 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Skyttis Arena
2022-10-16 13:00 580027017 Hagunda IF - Klockarbergets BK 2 - 6 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist IFU Arena DHinox
2022-10-16 13:00 580027019 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Dalen 4 - 8 Shari Tingman, Elis Erbing Tyresöhallen
2022-10-16 14:00 580026020 RIG Umeå IBF - AIK IBF 9 - 5 Manuel Garzon, Roger Collin Jubileumshallen Teg
2022-10-16 15:00 580027018 Storvreta IBK - Sundsvalls IBF 5 - 3 Nicklas Sundgren, Daniel Söderberg IFU Arena Gibon
2022-10-21 19:30 580026021 IBF Dalen - Gamla Stan IBK 6 - 6 e.förl. Morgan Poopuu, Roger Collin Umeå Energi Arena Väst
2022-10-23 13:00 580026024 Klockarbergets BK - IBK Luleå 3 - 6 Roger Collin, Henrik Hultin-Öberg Baldershallen 4
2022-10-23 14:00 580026022 IBK Dalen - Örnsköldsvik IBK 8 - 5 Viktor Grahn, Tony Cederholm Umeå Energi Arena
2022-10-23 16:00 580026023 Sundsvalls IBF - RIG Umeå IBF 2 - 7 Roger Collin, Henrik Hultin-Öberg Sundsvalls Sporthall-A
2022-11-01 18:30 580026025 IBF Dalen - IBK Dalen 5 - 7 Manuel Garzon, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2022-11-01 20:00 580026026 Sundsvalls IBF - Klockarbergets BK 7 - 1 Henrik Hultin-Öberg, Jonas Tidsjö Sundsvalls Sporthall-A
2022-11-09 19:30 580026028 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 3 - 4 Thomas Jonsson, Tony Cederholm Skyttis Arena
2022-11-17 20:00 580026027 IBK Luleå - Gamla Stan IBK 3 - 5 Gustaf Vallgren, Jörgen Eriksson Kronanhallen
2022-11-15 19:45 580026032 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 5 - 2 Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Väst
2022-11-19 14:00 580026030 Klockarbergets BK - Örnsköldsvik IBK 5 - 5 e.förl. Felix Pettersson, Erik Andersson Baldershallen 5
2022-11-19 15:00 580026031 Gamla Stan IBK - Sundsvalls IBF 7 - 3 Manuel Garzon, Morgan Poopuu Balderhallen A
2022-11-19 16:00 580026029 IBK Dalen - IBK Luleå 9 - 0 Linus Berglund, Albin Berglund Jubileumshallen Teg
2022-11-26 13:00 580026036 IBK Luleå - RIG Umeå IBF 2 - 8 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Kronanhallen
2022-11-26 16:00 580026035 Örnsköldsvik IBK - Gamla Stan IBK 3 - 2 Manuel Garzon, Jonas Nordqvist Skyttis Arena
2022-11-27 13:00 580026033 Klockarbergets BK - IBF Dalen 5 - 4 Peter Palander, Robin Palander Baldershallen 5
2022-11-27 13:00 580026034 Sundsvalls IBF - IBK Dalen 2 - 9 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A
2022-11-29 19:45 580026039 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK 8 - 2 Morgan Poopuu, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Väst
2022-12-03 14:00 580026040 Klockarbergets BK - IBK Dalen Edvin Lindelöf, Peter Palander Baldershallen 4
2022-12-04 13:00 580026038 IBK Luleå - Sundsvalls IBF Richard Himberg, Rickard Olsen Kronanhallen
2022-12-04 16:00 580026037 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK Manuel Garzon, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2022-12-06 19:45 580026043 IBK Dalen - RIG Umeå IBF Morgan Poopuu, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Väst
2022-12-10 16:00 580026042 Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå Skyttis Arena
2022-12-10 16:00 580026044 Gamla Stan IBK - Klockarbergets BK Balderhallen A
2022-12-11 16:00 580026041 Sundsvalls IBF - IBF Dalen Sundsvalls Sporthall-A
2022-12-14 20:00 580026047 Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBK Sundsvalls Sporthall-A
2022-12-16 19:30 580026046 IBK Dalen - Gamla Stan IBK Umeå Energi Arena Väst
2022-12-17 14:00 580026048 Klockarbergets BK - RIG Umeå IBF Baldershallen 5
2022-12-17 16:00 580026045 IBF Dalen - IBK Luleå Umeå Energi Arena
2023-01-14 13:00 580026050 Gamla Stan IBK - Storvreta IBK Balderhallen A
2023-01-14 15:00 580027049 AIK IBF - Sundsvalls IBF Råstaparkhallen
2023-01-14 15:30 580027050 Täby FC - Klockarbergets BK K-Rauta Arena
2023-01-14 16:00 580026049 IBK Luleå - Hagunda IF Kronanhallen
2023-01-14 16:00 580026051 Örnsköldsvik IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Skyttis Arena
2023-01-14 16:00 580026052 RIG Umeå IBF - Älvsjö AIK IBF Umeå Energi Arena Väst
2023-01-14 16:00 580027051 Alunda IBF - IBF Dalen Olandshallen
2023-01-14 18:00 580027052 KAIS Mora IF - IBK Dalen Idre Fjäll Arena
2023-01-15 12:00 580026053 IBK Luleå - Storvreta IBK Kronanhallen
2023-01-15 12:30 580027054 Täby FC - Sundsvalls IBF K-Rauta Arena
2023-01-15 13:00 580026054 Gamla Stan IBK - Hagunda IF Balderhallen A
2023-01-15 13:00 580026055 Örnsköldsvik IBK - Älvsjö AIK IBF Skyttis Arena
2023-01-15 13:00 580026056 RIG Umeå IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Umeå Energi Arena Väst
2023-01-15 13:00 580027056 KAIS Mora IF - IBF Dalen Idre Fjäll Arena
2023-01-15 16:00 580027055 Alunda IBF - IBK Dalen Olandshallen
2023-01-15 17:00 580027053 AIK IBF - Klockarbergets BK Solnahallen
2023-01-21 13:00 580026057 IBF Dalen - AIK IBF Umeå Energi Arena
2023-01-21 13:00 580027057 Hagunda IF - Örnsköldsvik IBK IFU Arena DHinox
2023-01-21 14:45 580027060 Älvsjö AIK IBF - Gamla Stan IBK Västertorpshallen
2023-01-21 15:00 580026059 Sundsvalls IBF - Alunda IBF Skönsbergshallen
2023-01-21 15:00 580026060 Klockarbergets BK - KAIS Mora IF Baldershallen 5
2023-01-21 15:00 580027058 Storvreta IBK - RIG Umeå IBF IFU Arena Gibon
2023-01-21 16:00 580026058 IBK Dalen - Täby FC Umeå Energi Arena
2023-01-21 16:00 580027059 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Luleå Strandhallen - Tyresö
2023-01-22 11:00 580026061 IBF Dalen - Täby FC Umeå Energi Arena
2023-01-22 13:00 580026064 Klockarbergets BK - Alunda IBF Baldershallen 4
2023-01-22 13:00 580027061 Hagunda IF - RIG Umeå IBF IFU Arena Gibon
2023-01-22 13:00 580027064 Älvsjö AIK IBF - IBK Luleå Västertorpshallen
2023-01-22 13:30 580026063 Sundsvalls IBF - KAIS Mora IF Skönsbergshallen
2023-01-22 14:00 580026062 IBK Dalen - AIK IBF Umeå Energi Arena
2023-01-22 15:00 580027062 Storvreta IBK - Örnsköldsvik IBK IFU Arena A
2023-01-22 15:00 580027063 Tyresö Trollbäcken IBK - Gamla Stan IBK Tyresöhallen
2023-01-27 19:30 580026066 Örnsköldsvik IBK - IBK Dalen Skyttis Arena
2023-01-28 13:00 580026065 Gamla Stan IBK - IBF Dalen Balderhallen A
2023-01-28 13:00 580026067 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF Umeå Energi Arena Väst
2023-01-29 13:00 580026068 IBK Luleå - Klockarbergets BK Kronanhallen
2023-02-10 19:00 580026070 Klockarbergets BK - Sundsvalls IBF Baldershallen 4
2023-02-10 19:30 580026069 IBK Dalen - IBF Dalen Umeå Energi Arena Väst
2023-02-11 14:00 580026071 Gamla Stan IBK - IBK Luleå Balderhallen A
2023-02-14 19:45 580026072 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK Umeå Energi Arena Väst
2023-02-17 19:30 580026074 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK Skyttis Arena
2023-02-18 13:00 580026073 IBK Luleå - IBK Dalen Kronanhallen
2023-02-19 14:00 580026075 Sundsvalls IBF - Gamla Stan IBK Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-21 19:45 580026076 IBF Dalen - RIG Umeå IBF Umeå Energi Arena Väst
2023-02-25 13:00 580026078 IBK Dalen - Sundsvalls IBF Umeå Energi Arena
2023-02-25 14:00 580026079 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBK Balderhallen A
2023-02-26 13:00 580026077 IBF Dalen - Klockarbergets BK Umeå Energi Arena Väst
2023-02-26 16:00 580026080 RIG Umeå IBF - IBK Luleå Umeå Energi Arena Väst
2023-03-01 19:30 580026083 Gamla Stan IBK - RIG Umeå IBF Balderhallen A
2023-03-05 13:00 580026084 IBK Dalen - Klockarbergets BK Umeå Energi Arena
2023-03-05 14:00 580026082 Sundsvalls IBF - IBK Luleå Sundsvalls Sporthall-A
2023-03-05 15:00 580026081 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen Skyttis Arena
2023-03-12 13:00 580026085 IBF Dalen - Sundsvalls IBF Umeå Energi Arena Öst
2023-03-12 13:00 580026086 IBK Luleå - Örnsköldsvik IBK Kronanhallen
2023-03-12 13:00 580026087 RIG Umeå IBF - IBK Dalen Umeå Energi Arena Väst
2023-03-12 13:00 580026088 Klockarbergets BK - Gamla Stan IBK Baldershallen 4
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Dalen 9 9 0 (0) 0 82-24 58 27
2. RIG Umeå IBF 10 8 0 (0) 2 64-42 22 24
3. Örnsköldsvik IBK 9 3 2 (0) 4 29-42 -13 11
4. Gamla Stan IBK 10 3 2 (0) 5 42-56 -14 11
5. Sundsvalls IBF 9 3 0 (0) 6 35-43 -8 9
6. Klockarbergets BK 9 2 2 (0) 5 37-51 -14 8
7. IBK Luleå 9 1 2 (0) 6 21-54 -33 5
8. IBF Dalen 9 0 3 (0) 6 31-43 -12 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 13:00 580029001 Växjö IBK - Lindome IBK 3 - 7 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Fortnox Arena A-hall
2022-09-24 13:00 580029003 FBC Partille - Warberg IBF 7 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Partillebohallen
2022-09-24 14:00 580029002 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBK Göteborg 6 - 1 Senad Hamula, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-09-24 14:00 580029004 Jönköpings IK - Lindås IBK 6 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-01 14:00 580028005 Hagfors IF Uddeholm - Växjö IBK 2 - 10 Christoffer Frykestam, Hampus Viking Uddeholm Arena
2022-10-01 14:00 580028006 Skoghalls IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 2 Gabriel Nääs, Sebastian Asplund-Larsson Hammarö Arena
2022-10-01 14:00 580029005 Lindome IBK - Västerås IBS 3 - 7 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Almåshallen A
2022-10-01 14:00 580029008 Lindås IBK - IBK Lockerud Mariestad 8 - 4 Albert Enlund, Petter Enlund Salming Arena
2022-10-01 14:30 580028008 FBC Katrineholm - Jönköpings IK 4 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Duveholmshallen A
2022-10-01 14:45 580029006 IBK Göteborg - Telge SIBK 3 - 5 Peter Jaeger, Måns Löfgren Lundenhallen
2022-10-01 16:00 580028007 Bergs IK - FBC Partille 4 - 6 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Folkungahallen
2022-10-01 18:15 580029007 Warberg IBF - Fröjereds IF 4 - 7 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-09-30 19:40 580028011 Bergs IK - Jönköpings IK 6 - 7 Tomas Edstrand, Gustav Johansson Ljungsbro Sporthall
2022-10-02 14:00 580028009 Hagfors IF Uddeholm - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 Martin Johansson, Christoffer Danielsson Uddeholm Arena
2022-10-02 14:00 580029009 Lindome IBK - Telge SIBK 5 - 6 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Almåshallen A
2022-10-02 14:30 580028012 FBC Katrineholm - FBC Partille 5 - 6 Christer Avasjö, Jonas Holm Duveholmshallen A
2022-10-02 14:45 580029010 IBK Göteborg - Västerås IBS 3 - 2 e.förl. Josefine Hedelind, Adam Kruse Lundenhallen
2022-10-02 15:00 580029012 Lindås IBK - Fröjereds IF 7 - 1 Peter Jaeger, Måns Löfgren Salming Arena
2022-10-02 16:00 580028010 Skoghalls IBK - Växjö IBK 5 - 0 Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2022-10-02 16:00 580029011 Warberg IBF - IBK Lockerud Mariestad 3 - 8 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-10-15 14:00 580028014 Telge SIBK - Lindås IBK 1 - 5 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Västergård Arena A
2022-10-15 14:00 580029013 Växjö IBK - Bergs IK 4 - 2 Klas Sjölin, Kevin Cardell Fortnox Arena A-hall
2022-10-15 14:00 580029014 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Katrineholm 3 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-10-15 14:00 580029016 Jönköpings IK - Skoghalls IBK 1 - 3 Jonas Holm, Christer Avasjö Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-15 15:00 580028015 Fröjereds IF - Lindome IBK 2 - 3 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sparbankshallen, T-holm
2022-10-15 16:00 580028016 IBK Lockerud Mariestad - IBK Göteborg 6 - 4 Henrik Carlsson, Richard Claesson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-10-15 17:00 580029015 FBC Partille - Hagfors IF Uddeholm 8 - 3 Jesper Jonsson, David Björketun Partillebohallen
2022-10-15 18:30 580028013 Västerås IBS - Warberg IBF 2 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Mälarenergi Arena A
2022-10-16 13:00 580028017 Västerås IBS - Lindås IBK 4 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Mälarenergi Arena A
2022-10-16 14:00 580028018 Telge SIBK - Warberg IBF 7 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Västergård Arena A
2022-10-16 14:00 580029017 Växjö IBK - FBC Katrineholm 0 - 3 Viktor Bringstam, Henrik Carlsson Fortnox Arena A-hall
2022-10-16 14:00 580029018 Craftstadens IBK Oskarshamn - Bergs IK 6 - 0 Oscar Bard, Robin Rosendal Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-10-16 14:00 580029020 Jönköpings IK - Hagfors IF Uddeholm 7 - 2 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-16 15:00 580028019 Fröjereds IF - IBK Göteborg 3 - 5 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Sparbankshallen, T-holm
2022-10-16 16:00 580028020 IBK Lockerud Mariestad - Lindome IBK 6 - 4 Christoffer Danielsson, Martin Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-10-16 16:30 580029019 FBC Partille - Skoghalls IBK 4 - 3 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Partillebohallen
2022-10-22 14:00 580029024 Lindås IBK - Växjö IBK 3 - 3 e.förl. Mona Franzon, Josefine Hedelind Salming Arena
2022-10-22 15:00 580029021 Lindome IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 2 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Almåshallen A
2022-10-22 17:15 580029022 IBK Göteborg - FBC Partille 3 - 2 e.förl. Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Lundenhallen
2022-10-23 12:00 580029023 Warberg IBF - Jönköpings IK 5 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-11-05 14:00 580029027 Växjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Fortnox Arena A-hall
2022-11-05 15:30 580029028 FBC Partille - Jönköpings IK 6 - 4 Mathias Damgaard, Adam Kruse Partillebohallen
2022-11-09 19:30 580029026 Warberg IBF - Lindås IBK 3 - 7 Adam Kruse, Josefine Hedelind Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-11-16 19:30 580029025 Lindome IBK - IBK Göteborg 6 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Almåshallen A
2022-11-19 14:00 580029031 Craftstadens IBK Oskarshamn - Warberg IBF 5 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-11-19 14:45 580029029 IBK Göteborg - Växjö IBK 7 - 6 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Lundenhallen
2022-11-20 15:00 580029030 Lindås IBK - FBC Partille 4 - 3 Rickard Olsen, Richard Himberg Salming Arena
2022-11-20 16:00 580029032 Jönköpings IK - Lindome IBK 4 - 3 e.förl. Senad Hamula, Linus Sandberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-11-25 19:30 580029034 Warberg IBF - IBK Göteborg 3 - 2 Pontus Ekengränd, Robin Boqvist Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-11-26 14:15 580029035 FBC Partille - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 Mona Franzon, Josefine Hedelind Partillebohallen
2022-11-26 15:00 580029033 Lindome IBK - Lindås IBK 3 - 4 e.förl. Pontus Ekengränd, Adam Kruse Almåshallen A
2022-11-27 14:00 580029036 Växjö IBK - Jönköpings IK 3 - 5 Marcus Karlström, Alexander Lagerström Fortnox Arena A-hall
2022-12-03 14:00 580029037 Lindome IBK - FBC Partille Mathias Damgaard, Marcus Karlström Almåshallen A
2022-12-03 14:00 580029039 Jönköpings IK - Craftstadens IBK Oskarshamn , Svensk Innebandy Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-12-03 14:00 580029040 Lindås IBK - IBK Göteborg Carl Otterström, Peter Jaeger Salming Arena
2022-12-04 14:00 580029038 Växjö IBK - Warberg IBF David Dornlöv, Hussein Ibrahim Fortnox Arena A-hall
2022-12-08 19:30 580029041 Warberg IBF - Lindome IBK Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-12-10 14:00 580029044 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lindås IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-12-10 14:45 580029043 IBK Göteborg - Jönköpings IK Lundenhallen
2022-12-10 17:15 580029042 FBC Partille - Växjö IBK Partillebohallen
2022-12-15 18:00 580029046 FBC Partille - IBK Göteborg Partille Arena A-hallen
2022-12-17 14:00 580029045 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lindome IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-12-17 14:00 580029048 Växjö IBK - Lindås IBK Fortnox Arena A-hall
2022-12-20 18:30 580029047 Jönköpings IK - Warberg IBF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-01-14 13:00 580028049 Västerås IBS - Växjö IBK Mälarenergi Arena A
2023-01-14 14:00 580028050 Telge SIBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Västergård Arena A
2023-01-14 14:00 580029049 Lindome IBK - Bergs IK Almåshallen A
2023-01-14 14:00 580029052 Lindås IBK - Skoghalls IBK Salming Arena
2023-01-14 14:45 580029050 IBK Göteborg - FBC Katrineholm Lundenhallen
2023-01-14 15:00 580028051 Fröjereds IF - FBC Partille Sparbankshallen, T-holm
2023-01-14 15:00 580029051 Warberg IBF - Hagfors IF Uddeholm Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-01-14 16:00 580028052 IBK Lockerud Mariestad - Jönköpings IK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-01-15 12:00 580029055 Warberg IBF - Skoghalls IBK Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-01-15 12:30 580028053 Västerås IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn Mälarenergi Arena A
2023-01-15 14:00 580029053 Lindome IBK - FBC Katrineholm Almåshallen A
2023-01-15 14:45 580029054 IBK Göteborg - Bergs IK Lundenhallen
2023-01-15 15:00 580028054 Telge SIBK - Växjö IBK Västergård Arena A
2023-01-15 15:00 580028055 Fröjereds IF - Jönköpings IK Sparbankshallen, T-holm
2023-01-15 15:00 580029056 Lindås IBK - Hagfors IF Uddeholm Salming Arena
2023-01-15 16:00 580028056 IBK Lockerud Mariestad - FBC Partille ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-01-21 13:30 580028059 Bergs IK - Warberg IBF Linköpings Sporthall
2023-01-21 14:00 580028057 Hagfors IF Uddeholm - Lindome IBK Uddeholm Arena
2023-01-21 14:00 580029057 Växjö IBK - Fröjereds IF Fortnox Arena A-hall
2023-01-21 14:00 580029058 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBK Lockerud Mariestad Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-01-21 14:00 580029060 Jönköpings IK - Telge SIBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-01-21 14:30 580028060 FBC Katrineholm - Lindås IBK Duveholmshallen A
2023-01-21 15:30 580029059 FBC Partille - Västerås IBS Partillebohallen
2023-01-21 16:00 580028058 Skoghalls IBK - IBK Göteborg Hammarö Arena
2023-01-22 14:00 580028061 Hagfors IF Uddeholm - IBK Göteborg Uddeholm Arena
2023-01-22 14:00 580029061 Växjö IBK - IBK Lockerud Mariestad Fortnox Arena A-hall
2023-01-22 14:00 580029062 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fröjereds IF Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-01-22 14:00 580029064 Jönköpings IK - Västerås IBS Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-01-22 14:30 580028064 FBC Katrineholm - Warberg IBF Duveholmshallen A
2023-01-22 15:00 580028063 Bergs IK - Lindås IBK Folkungahallen
2023-01-22 16:00 580028062 Skoghalls IBK - Lindome IBK Hammarö Arena
2023-01-22 16:30 580029063 FBC Partille - Telge SIBK Partillebohallen
2023-01-27 19:30 580029067 Warberg IBF - FBC Partille Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-01-28 14:00 580029068 Lindås IBK - Jönköpings IK Salming Arena
2023-01-28 14:45 580029066 IBK Göteborg - Craftstadens IBK Oskarshamn Lundenhallen
2023-01-28 18:00 580029065 Lindome IBK - Växjö IBK Almåshallen A
2023-02-11 14:00 580029070 Lindås IBK - Warberg IBF Salming Arena
2023-02-11 14:00 580029071 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-02-11 14:45 580029069 IBK Göteborg - Lindome IBK Lundenhallen
2023-02-12 16:00 580029072 Jönköpings IK - FBC Partille Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-02-18 13:00 580029073 Växjö IBK - IBK Göteborg Fortnox Arena A-hall
2023-02-18 15:00 580029076 Lindome IBK - Jönköpings IK Almåshallen A
2023-02-19 16:00 580029075 Warberg IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-02-19 18:15 580029074 FBC Partille - Lindås IBK Partillebohallen
2023-02-25 14:00 580029079 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Partille Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-02-25 14:00 580029080 Jönköpings IK - Växjö IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-02-25 14:45 580029078 IBK Göteborg - Warberg IBF Lundenhallen
2023-02-26 15:00 580029077 Lindås IBK - Lindome IBK Salming Arena
2023-03-04 14:00 580029083 Craftstadens IBK Oskarshamn - Jönköpings IK Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-03-04 15:30 580029081 FBC Partille - Lindome IBK Partillebohallen
2023-03-04 17:15 580029084 IBK Göteborg - Lindås IBK Lundenhallen
2023-03-05 16:00 580029082 Warberg IBF - Växjö IBK Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-03-11 12:30 580029085 Lindome IBK - Warberg IBF Almåshallen A
2023-03-11 12:30 580029086 Växjö IBK - FBC Partille Fortnox Arena A-hall
2023-03-11 12:30 580029087 Jönköpings IK - IBK Göteborg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-03-11 12:30 580029088 Lindås IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Craftstadens IBK Oskarshamn 9 7 0 (0) 2 33-19 14 21
2. FBC Partille 9 6 1 (0) 2 44-34 10 19
3. Lindås IBK 9 5 2 (1) 2 45-28 17 18
4. Jönköpings IK 9 4 1 (1) 4 40-36 4 14
5. Lindome IBK 9 4 2 (0) 3 37-38 -1 14
6. IBK Göteborg 9 2 2 (2) 5 32-39 -7 10
7. Växjö IBK 9 2 1 (0) 6 31-37 -6 7
8. Warberg IBF 9 2 0 (0) 7 30-49 -19 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 14:00 580028001 Hagfors IF Uddeholm - Västerås IBS 1 - 6 Erik Andersson, Felix Pettersson Uddeholm Arena
2022-09-24 15:00 580028003 Fröjereds IF - Bergs IK 2 - 3 e.förl. Peter Jaeger, Måns Löfgren Sparbankshallen, T-holm
2022-09-24 16:00 580028004 IBK Lockerud Mariestad - FBC Katrineholm 5 - 4 Christoffer Danielsson, Martin Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-09-25 14:00 580028002 Telge SIBK - Skoghalls IBK 3 - 4 Johnny Lindberg, Aldin Imamovic Västergård Arena A
2022-10-01 14:00 580028005 Hagfors IF Uddeholm - Växjö IBK 2 - 10 Hampus Viking, Christoffer Frykestam Uddeholm Arena
2022-10-01 14:00 580028006 Skoghalls IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 2 Sebastian Asplund-Larsson, Gabriel Nääs Hammarö Arena
2022-10-01 14:00 580029005 Lindome IBK - Västerås IBS 3 - 7 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Almåshallen A
2022-10-01 14:00 580029008 Lindås IBK - IBK Lockerud Mariestad 8 - 4 Albert Enlund, Petter Enlund Salming Arena
2022-10-01 14:30 580028008 FBC Katrineholm - Jönköpings IK 4 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Duveholmshallen A
2022-10-01 14:45 580029006 IBK Göteborg - Telge SIBK 3 - 5 Peter Jaeger, Måns Löfgren Lundenhallen
2022-10-01 16:00 580028007 Bergs IK - FBC Partille 4 - 6 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Folkungahallen
2022-10-01 18:15 580029007 Warberg IBF - Fröjereds IF 4 - 7 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-09-30 19:40 580028011 Bergs IK - Jönköpings IK 6 - 7 Tomas Edstrand, Gustav Johansson Ljungsbro Sporthall
2022-10-02 14:00 580028009 Hagfors IF Uddeholm - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 Christoffer Danielsson, Martin Johansson Uddeholm Arena
2022-10-02 14:00 580029009 Lindome IBK - Telge SIBK 5 - 6 Mathias Damgaard, Tony Cederholm Almåshallen A
2022-10-02 14:30 580028012 FBC Katrineholm - FBC Partille 5 - 6 Christer Avasjö, Jonas Holm Duveholmshallen A
2022-10-02 14:45 580029010 IBK Göteborg - Västerås IBS 3 - 2 e.förl. Josefine Hedelind, Adam Kruse Lundenhallen
2022-10-02 15:00 580029012 Lindås IBK - Fröjereds IF 7 - 1 Peter Jaeger, Måns Löfgren Salming Arena
2022-10-02 16:00 580028010 Skoghalls IBK - Växjö IBK 5 - 0 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2022-10-02 16:00 580029011 Warberg IBF - IBK Lockerud Mariestad 3 - 8 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-10-15 14:00 580028014 Telge SIBK - Lindås IBK 1 - 5 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Västergård Arena A
2022-10-15 14:00 580029013 Växjö IBK - Bergs IK 4 - 2 Kevin Cardell, Klas Sjölin Fortnox Arena A-hall
2022-10-15 14:00 580029014 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Katrineholm 3 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-10-15 14:00 580029016 Jönköpings IK - Skoghalls IBK 1 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-15 15:00 580028015 Fröjereds IF - Lindome IBK 2 - 3 Jonas Einarsson, Thomas Bergström Sparbankshallen, T-holm
2022-10-15 16:00 580028016 IBK Lockerud Mariestad - IBK Göteborg 6 - 4 Henrik Carlsson, Richard Claesson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-10-15 17:00 580029015 FBC Partille - Hagfors IF Uddeholm 8 - 3 Jesper Jonsson, David Björketun Partillebohallen
2022-10-15 18:30 580028013 Västerås IBS - Warberg IBF 2 - 1 Mona Franzon, Josefine Hedelind Mälarenergi Arena A
2022-10-16 13:00 580028017 Västerås IBS - Lindås IBK 4 - 3 Josefine Hedelind, Mona Franzon Mälarenergi Arena A
2022-10-16 14:00 580028018 Telge SIBK - Warberg IBF 7 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Västergård Arena A
2022-10-16 14:00 580029017 Växjö IBK - FBC Katrineholm 0 - 3 Henrik Carlsson, Viktor Bringstam Fortnox Arena A-hall
2022-10-16 14:00 580029018 Craftstadens IBK Oskarshamn - Bergs IK 6 - 0 Oscar Bard, Robin Rosendal Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-10-16 14:00 580029020 Jönköpings IK - Hagfors IF Uddeholm 7 - 2 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-16 15:00 580028019 Fröjereds IF - IBK Göteborg 3 - 5 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Sparbankshallen, T-holm
2022-10-16 16:00 580028020 IBK Lockerud Mariestad - Lindome IBK 6 - 4 Martin Johansson, Christoffer Danielsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-10-16 16:30 580029019 FBC Partille - Skoghalls IBK 4 - 3 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Partillebohallen
2022-10-22 14:00 580028021 Hagfors IF Uddeholm - Telge SIBK 0 - 9 Erik Bergström, Christoffer Frykestam Uddeholm Arena
2022-10-22 14:00 580028022 Skoghalls IBK - Fröjereds IF 4 - 2 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2022-10-22 16:00 580028023 IBK Lockerud Mariestad - Bergs IK 8 - 1 Christoffer Danielsson, Martin Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-10-23 18:00 580028024 FBC Katrineholm - Västerås IBS 3 - 5 Jesper Jonsson, Rickard Olsen Duveholmshallen A
2022-11-04 19:40 580028026 Bergs IK - FBC Katrineholm 3 - 10 David Björketun, Jesper Jonsson Ljungsbro Sporthall
2022-11-06 13:00 580028027 Västerås IBS - Telge SIBK 8 - 1 Erik Bergström, Christoffer Frykestam Mälarenergi Arena A
2022-11-09 19:30 580028028 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad 4 - 5 e.förl. Martin Johansson, Christoffer Danielsson Sparbankshallen, T-holm
2022-11-09 20:00 580028025 Hagfors IF Uddeholm - Skoghalls IBK 5 - 6 Erik Bergström, Christoffer Frykestam Uddeholm Arena
2022-11-19 12:00 580028030 Fröjereds IF - FBC Katrineholm 4 - 7 Christoffer Danielsson, Martin Johansson Sparbankshallen, T-holm
2022-11-19 16:00 580028032 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IF Uddeholm 6 - 4 Martin Johansson, Christoffer Danielsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-11-20 13:00 580028029 Skoghalls IBK - Västerås IBS 2 - 4 Erik Bergström, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2022-11-20 14:00 580028031 Telge SIBK - Bergs IK 5 - 4 Johnny Lindberg, Arash Sohrevardi Västergård Arena A
2022-11-26 13:00 580028036 Västerås IBS - IBK Lockerud Mariestad 3 - 1 Robin Boqvist, Johnny Lindberg Mälarenergi Arena A
2022-11-26 14:00 580028033 Hagfors IF Uddeholm - FBC Katrineholm 5 - 10 Roger Nilsson, Thomas Jonsson Uddeholm Arena
2022-11-26 14:15 580028034 Bergs IK - Skoghalls IBK 5 - 8 Sean Norouz, Gustav Johansson Ljungsbro Sporthall
2022-11-26 15:00 580028035 Fröjereds IF - Telge SIBK 3 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Sparbankshallen, T-holm
2022-12-03 14:00 580028037 Hagfors IF Uddeholm - Fröjereds IF Christer Avasjö, Jonas Holm Uddeholm Arena
2022-12-03 14:30 580028040 FBC Katrineholm - Skoghalls IBK Tobias Berger, Jonas Nordqvist Duveholmshallen A
2022-12-03 16:00 580028039 IBK Lockerud Mariestad - Telge SIBK Josefine Hedelind, Mona Franzon ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-12-04 13:00 580028038 Västerås IBS - Bergs IK John Awabdeh, Jonathan Varli Mälarenergi Arena A
2022-12-10 15:00 580028042 Fröjereds IF - Västerås IBS Sparbankshallen, T-holm
2022-12-10 16:00 580028041 Bergs IK - Hagfors IF Uddeholm Ljungsbro Sporthall
2022-12-11 14:00 580028043 Skoghalls IBK - IBK Lockerud Mariestad Hammarö Arena
2022-12-11 14:00 580028044 Telge SIBK - FBC Katrineholm Västergård Arena A
2022-12-17 13:00 580028045 Västerås IBS - Hagfors IF Uddeholm Mälarenergi Arena A
2022-12-17 14:30 580028048 FBC Katrineholm - IBK Lockerud Mariestad Duveholmshallen A
2022-12-17 16:00 580028047 Bergs IK - Fröjereds IF Ljungsbro Sporthall
2022-12-18 16:00 580028046 Skoghalls IBK - Telge SIBK Hammarö Arena
2023-01-14 13:00 580028049 Västerås IBS - Växjö IBK Mälarenergi Arena A
2023-01-14 14:00 580028050 Telge SIBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Västergård Arena A
2023-01-14 14:00 580029049 Lindome IBK - Bergs IK Almåshallen A
2023-01-14 14:00 580029052 Lindås IBK - Skoghalls IBK Salming Arena
2023-01-14 14:45 580029050 IBK Göteborg - FBC Katrineholm Lundenhallen
2023-01-14 15:00 580028051 Fröjereds IF - FBC Partille Sparbankshallen, T-holm
2023-01-14 15:00 580029051 Warberg IBF - Hagfors IF Uddeholm Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-01-14 16:00 580028052 IBK Lockerud Mariestad - Jönköpings IK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-01-15 12:00 580029055 Warberg IBF - Skoghalls IBK Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-01-15 12:30 580028053 Västerås IBS - Craftstadens IBK Oskarshamn Mälarenergi Arena A
2023-01-15 14:00 580029053 Lindome IBK - FBC Katrineholm Almåshallen A
2023-01-15 14:45 580029054 IBK Göteborg - Bergs IK Lundenhallen
2023-01-15 15:00 580028054 Telge SIBK - Växjö IBK Västergård Arena A
2023-01-15 15:00 580028055 Fröjereds IF - Jönköpings IK Sparbankshallen, T-holm
2023-01-15 15:00 580029056 Lindås IBK - Hagfors IF Uddeholm Salming Arena
2023-01-15 16:00 580028056 IBK Lockerud Mariestad - FBC Partille ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-01-21 13:30 580028059 Bergs IK - Warberg IBF Linköpings Sporthall
2023-01-21 14:00 580028057 Hagfors IF Uddeholm - Lindome IBK Uddeholm Arena
2023-01-21 14:00 580029057 Växjö IBK - Fröjereds IF Fortnox Arena A-hall
2023-01-21 14:00 580029058 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBK Lockerud Mariestad Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-01-21 14:00 580029060 Jönköpings IK - Telge SIBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-01-21 14:30 580028060 FBC Katrineholm - Lindås IBK Duveholmshallen A
2023-01-21 15:30 580029059 FBC Partille - Västerås IBS Partillebohallen
2023-01-21 16:00 580028058 Skoghalls IBK - IBK Göteborg Hammarö Arena
2023-01-22 14:00 580028061 Hagfors IF Uddeholm - IBK Göteborg Uddeholm Arena
2023-01-22 14:00 580029061 Växjö IBK - IBK Lockerud Mariestad Fortnox Arena A-hall
2023-01-22 14:00 580029062 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fröjereds IF Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-01-22 14:00 580029064 Jönköpings IK - Västerås IBS Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-01-22 14:30 580028064 FBC Katrineholm - Warberg IBF Duveholmshallen A
2023-01-22 15:00 580028063 Bergs IK - Lindås IBK Folkungahallen
2023-01-22 16:00 580028062 Skoghalls IBK - Lindome IBK Hammarö Arena
2023-01-22 16:30 580029063 FBC Partille - Telge SIBK Partillebohallen
2023-01-28 15:00 580028066 Fröjereds IF - Skoghalls IBK Sparbankshallen, T-holm
2023-01-28 15:00 580028067 Bergs IK - IBK Lockerud Mariestad Ljungsbro Sporthall
2023-01-29 13:00 580028068 Västerås IBS - FBC Katrineholm Mälarenergi Arena A
2023-01-29 14:00 580028065 Telge SIBK - Hagfors IF Uddeholm Västergård Arena A
2023-02-08 19:00 580028069 Skoghalls IBK - Hagfors IF Uddeholm Hammarö Arena
2023-02-09 19:00 580028070 FBC Katrineholm - Bergs IK Duveholmshallen A
2023-02-11 16:00 580028072 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-02-12 14:00 580028071 Telge SIBK - Västerås IBS Västergård Arena A
2023-02-17 19:40 580028075 Bergs IK - Telge SIBK Ljungsbro Sporthall
2023-02-18 12:00 580028074 FBC Katrineholm - Fröjereds IF Duveholmshallen A
2023-02-18 14:00 580028076 Hagfors IF Uddeholm - IBK Lockerud Mariestad Uddeholm Arena
2023-02-19 13:00 580028073 Västerås IBS - Skoghalls IBK Mälarenergi Arena A
2023-02-25 14:30 580028077 FBC Katrineholm - Hagfors IF Uddeholm Duveholmshallen A
2023-02-25 16:00 580028080 IBK Lockerud Mariestad - Västerås IBS ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-02-26 14:00 580028079 Telge SIBK - Fröjereds IF Västergård Arena A
2023-02-26 16:00 580028078 Skoghalls IBK - Bergs IK Hammarö Arena
2023-03-04 15:00 580028081 Fröjereds IF - Hagfors IF Uddeholm Sparbankshallen, T-holm
2023-03-04 16:30 580028082 Bergs IK - Västerås IBS Ljungsbro Sporthall
2023-03-05 14:00 580028083 Telge SIBK - IBK Lockerud Mariestad Västergård Arena A
2023-03-05 16:00 580028084 Skoghalls IBK - FBC Katrineholm Hammarö Arena
2023-03-11 12:30 580028085 Hagfors IF Uddeholm - Bergs IK Uddeholm Arena
2023-03-11 12:30 580028086 Västerås IBS - Fröjereds IF Mälarenergi Arena A
2023-03-11 12:30 580028087 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-03-11 12:30 580028088 FBC Katrineholm - Telge SIBK Duveholmshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Västerås IBS 9 8 1 (0) 0 41-18 23 25
2. Skoghalls IBK 9 7 0 (0) 2 38-26 12 21
3. IBK Lockerud Mariestad 9 6 1 (1) 2 49-35 14 20
4. Telge SIBK 9 6 0 (0) 3 41-34 7 18
5. FBC Katrineholm 9 5 0 (0) 4 48-33 15 15
6. Fröjereds IF 9 1 2 (0) 6 28-42 -14 5
7. Bergs IK 9 0 1 (1) 8 28-56 -28 2
8. Hagfors IF Uddeholm 9 0 0 (0) 9 24-65 -41 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 15:00 580027001 Hagunda IF - AIK IBF 2 - 11 Jacob Leijon, Robert Jäderlund IFU Arena Gibon
2022-09-25 13:00 580027003 Tyresö Trollbäcken IBK - Alunda IBF 2 - 2 e.förl. Shari Tingman, Elis Erbing Tyresöhallen
2022-09-25 14:00 580027002 Storvreta IBK - Täby FC 5 - 6 Tobias Berger, David Berger IFU Arena Gibon
2022-09-25 14:30 580027004 Älvsjö AIK IBF - KAIS Mora IF 2 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Västertorpshallen
2022-10-01 13:00 580026005 IBF Dalen - Hagunda IF 3 - 4 Roger Nilsson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2022-10-01 15:00 580026008 Klockarbergets BK - Älvsjö AIK IBF 1 - 5 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Baldershallen 4
2022-10-01 15:00 580027008 KAIS Mora IF - RIG Umeå IBF 9 - 4 Tim Green, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2022-10-01 16:00 580026006 IBK Dalen - Storvreta IBK 7 - 3 Morgan Poopuu, Roger Collin Umeå Energi Arena
2022-10-01 16:00 580026007 Sundsvalls IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 7 Manuel Garzon, Richard Öhneskog Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-01 16:00 580027007 Alunda IBF - Örnsköldsvik IBK 6 - 1 Bo Pettersson Loklint, Handrin Thunqvist Olandshallen
2022-10-02 12:30 580027006 Täby FC - Gamla Stan IBK 4 - 6 Aldin Imamovic, Nicklas Sundgren K-Rauta Arena
2022-10-02 13:00 580027005 AIK IBF - IBK Luleå 8 - 1 Can Asal, Lucas Werelius Solnahallen
2022-10-01 15:00 580027009 AIK IBF - Gamla Stan IBK 8 - 4 Tobias Ekmark, Anders Westerberg Solnahallen
2022-10-01 15:30 580027010 Täby FC - IBK Luleå 4 - 3 e.förl. Nicklas Sundgren, Daniel Söderberg K-Rauta Arena
2022-10-02 11:00 580026009 IBF Dalen - Storvreta IBK 3 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Umeå Energi Arena
2022-10-02 13:00 580026011 Sundsvalls IBF - Älvsjö AIK IBF 6 - 2 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-02 13:00 580026012 Klockarbergets BK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 6 e.förl. Richard Öhneskog, Roger Collin Baldershallen 4
2022-10-02 14:00 580026010 IBK Dalen - Hagunda IF 17 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Umeå Energi Arena
2022-10-02 14:00 580027012 KAIS Mora IF - Örnsköldsvik IBK 8 - 1 Christoffer Frykestam, Hampus Viking Idre Fjäll Arena
2022-10-02 16:00 580027011 Alunda IBF - RIG Umeå IBF 3 - 4 Sean Norouz, Gustav Johansson Olandshallen
2022-10-15 13:00 580027014 Storvreta IBK - Klockarbergets BK 6 - 5 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint IFU Arena A
2022-10-15 13:00 580027015 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Dalen 4 - 1 David Berger, Daniel Söderberg Strandhallen - Tyresö
2022-10-15 14:00 580027013 Hagunda IF - Sundsvalls IBF 2 - 6 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz IFU Arena Gibon
2022-10-15 16:00 580026013 IBK Luleå - Alunda IBF 2 - 4 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2022-10-15 16:00 580026014 Gamla Stan IBK - KAIS Mora IF 4 - 5 e.förl. Sean Norouz, Gustav Johansson Balderhallen A
2022-10-15 16:00 580026015 Örnsköldsvik IBK - AIK IBF 4 - 4 e.förl. Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Skyttis Arena
2022-10-15 16:00 580026016 RIG Umeå IBF - Täby FC 5 - 9 Tony Cederholm, Viktor Grahn Jubileumshallen Teg
2022-10-15 16:30 580027016 Älvsjö AIK IBF - IBK Dalen 1 - 6 Daniel Kölborn, Robert Jäderlund Västertorpshallen
2022-10-16 12:00 580026017 IBK Luleå - KAIS Mora IF 0 - 9 Victor Hansson, Oscar Sundbaum Kronanhallen
2022-10-16 12:30 580027020 Älvsjö AIK IBF - IBF Dalen 4 - 3 e.förl. Arash Sohrevardi, Richard Himberg Västertorpshallen
2022-10-16 13:00 580026018 Gamla Stan IBK - Alunda IBF 3 - 5 Sean Norouz, Jens Marklund Balderhallen A
2022-10-16 13:00 580026019 Örnsköldsvik IBK - Täby FC 4 - 3 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Skyttis Arena
2022-10-16 13:00 580027017 Hagunda IF - Klockarbergets BK 2 - 6 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist IFU Arena DHinox
2022-10-16 13:00 580027019 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Dalen 4 - 8 Shari Tingman, Elis Erbing Tyresöhallen
2022-10-16 14:00 580026020 RIG Umeå IBF - AIK IBF 9 - 5 Manuel Garzon, Roger Collin Jubileumshallen Teg
2022-10-16 15:00 580027018 Storvreta IBK - Sundsvalls IBF 5 - 3 Nicklas Sundgren, Daniel Söderberg IFU Arena Gibon
2022-10-22 12:30 580027022 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 9 Rickard Olsen, Richard Himberg K-Rauta Arena
2022-10-22 15:00 580027024 KAIS Mora IF - Hagunda IF 5 - 1 Tim Green, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2022-10-22 16:00 580027023 Alunda IBF - Älvsjö AIK IBF 7 - 5 Anders Westerberg, Leif Borglund Olandshallen
2022-10-23 17:00 580027021 AIK IBF - Storvreta IBK 4 - 4 e.förl. Christoffer Markovski, Shari Tingman Solnahallen
2022-10-26 19:00 580027027 Hagunda IF - Storvreta IBK 1 - 3 Johannes Ekenberg, Jimmy Rittervall IFU Arena A
2022-11-05 16:00 580027026 Alunda IBF - KAIS Mora IF 2 - 6 Anders Westerberg, Elis Erbing Olandshallen
2022-11-06 15:00 580027028 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 1 - 4 Anders Westerberg, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2022-11-13 13:00 580027025 AIK IBF - Täby FC 7 - 1 Simon Holm Schlemowitz, Aldin Imamovic Solnahallen
2022-11-19 15:00 580027030 KAIS Mora IF - Tyresö Trollbäcken IBK 11 - 4 Erik Bergström, Johnny Lindberg Idre Fjäll Arena
2022-11-20 14:00 580027031 Storvreta IBK - Alunda IBF 5 - 6 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2022-11-20 14:30 580027032 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 6 - 9 Robert Jäderlund, Tobias Berger Västertorpshallen
2022-11-20 15:30 580027029 Täby FC - Hagunda IF 2 - 2 e.förl. Daniel Söderberg, Anders Westerberg K-Rauta Arena
2022-11-26 16:00 580027034 Alunda IBF - Täby FC 4 - 4 e.förl. Aldin Imamovic, Tobias Berger Olandshallen
2022-11-27 16:00 580027033 AIK IBF - KAIS Mora IF 3 - 4 Simon Broman, Martin Matti Solnahallen
2022-11-27 16:00 580027035 Tyresö Trollbäcken IBK - Storvreta IBK 2 - 3 e.förl. Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2022-11-27 16:00 580027036 Hagunda IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 6 Aldin Imamovic, Johannes Ekenberg IFU Arena Gibon
2022-12-03 15:00 580027040 KAIS Mora IF - Täby FC Viktor Snöborgs, Tim Green Idre Fjäll Arena
2022-12-04 14:30 580027039 Älvsjö AIK IBF - Storvreta IBK Anders Westerberg, Leif Borglund Västertorpshallen
2022-12-04 15:30 580027038 Hagunda IF - Alunda IBF Johan Larsson, Sebastian Öhman IFU Arena A
2022-12-04 17:00 580027037 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Gustaf Reimer, William Rennerfelt Solnahallen
2022-12-10 16:00 580027041 Alunda IBF - AIK IBF Olandshallen
2022-12-11 12:00 580027044 Storvreta IBK - KAIS Mora IF IFU Arena Gibon
2022-12-11 12:30 580027043 Täby FC - Älvsjö AIK IBF K-Rauta Arena
2022-12-11 13:00 580027042 Tyresö Trollbäcken IBK - Hagunda IF Tyresöhallen
2022-12-17 16:00 580027048 Hagunda IF - KAIS Mora IF IFU Arena Gibon
2022-12-18 14:00 580027045 Storvreta IBK - AIK IBF IFU Arena Gibon
2022-12-18 14:30 580027047 Älvsjö AIK IBF - Alunda IBF Västertorpshallen
2022-12-18 16:00 580027046 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC Tyresöhallen
2023-01-14 13:00 580026050 Gamla Stan IBK - Storvreta IBK Balderhallen A
2023-01-14 15:00 580027049 AIK IBF - Sundsvalls IBF Råstaparkhallen
2023-01-14 15:30 580027050 Täby FC - Klockarbergets BK K-Rauta Arena
2023-01-14 16:00 580026049 IBK Luleå - Hagunda IF Kronanhallen
2023-01-14 16:00 580026051 Örnsköldsvik IBK - Tyresö Trollbäcken IBK Skyttis Arena
2023-01-14 16:00 580026052 RIG Umeå IBF - Älvsjö AIK IBF Umeå Energi Arena Väst
2023-01-14 16:00 580027051 Alunda IBF - IBF Dalen Olandshallen
2023-01-14 18:00 580027052 KAIS Mora IF - IBK Dalen Idre Fjäll Arena
2023-01-15 12:00 580026053 IBK Luleå - Storvreta IBK Kronanhallen
2023-01-15 12:30 580027054 Täby FC - Sundsvalls IBF K-Rauta Arena
2023-01-15 13:00 580026054 Gamla Stan IBK - Hagunda IF Balderhallen A
2023-01-15 13:00 580026055 Örnsköldsvik IBK - Älvsjö AIK IBF Skyttis Arena
2023-01-15 13:00 580026056 RIG Umeå IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Umeå Energi Arena Väst
2023-01-15 13:00 580027056 KAIS Mora IF - IBF Dalen Idre Fjäll Arena
2023-01-15 16:00 580027055 Alunda IBF - IBK Dalen Olandshallen
2023-01-15 17:00 580027053 AIK IBF - Klockarbergets BK Solnahallen
2023-01-21 13:00 580026057 IBF Dalen - AIK IBF Umeå Energi Arena
2023-01-21 13:00 580027057 Hagunda IF - Örnsköldsvik IBK IFU Arena DHinox
2023-01-21 14:45 580027060 Älvsjö AIK IBF - Gamla Stan IBK Västertorpshallen
2023-01-21 15:00 580026059 Sundsvalls IBF - Alunda IBF Skönsbergshallen
2023-01-21 15:00 580026060 Klockarbergets BK - KAIS Mora IF Baldershallen 5
2023-01-21 15:00 580027058 Storvreta IBK - RIG Umeå IBF IFU Arena Gibon
2023-01-21 16:00 580026058 IBK Dalen - Täby FC Umeå Energi Arena
2023-01-21 16:00 580027059 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Luleå Strandhallen - Tyresö
2023-01-22 11:00 580026061 IBF Dalen - Täby FC Umeå Energi Arena
2023-01-22 13:00 580026064 Klockarbergets BK - Alunda IBF Baldershallen 4
2023-01-22 13:00 580027061 Hagunda IF - RIG Umeå IBF IFU Arena Gibon
2023-01-22 13:00 580027064 Älvsjö AIK IBF - IBK Luleå Västertorpshallen
2023-01-22 13:30 580026063 Sundsvalls IBF - KAIS Mora IF Skönsbergshallen
2023-01-22 14:00 580026062 IBK Dalen - AIK IBF Umeå Energi Arena
2023-01-22 15:00 580027062 Storvreta IBK - Örnsköldsvik IBK IFU Arena A
2023-01-22 15:00 580027063 Tyresö Trollbäcken IBK - Gamla Stan IBK Tyresöhallen
2023-01-27 19:30 580027065 AIK IBF - Hagunda IF Solnahallen
2023-01-28 15:00 580027068 KAIS Mora IF - Älvsjö AIK IBF Idre Fjäll Arena
2023-01-29 16:00 580027067 Alunda IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Olandshallen
2023-02-07 20:00 580027066 Täby FC - Storvreta IBK K-Rauta Arena
2023-02-11 15:00 580027070 KAIS Mora IF - Alunda IBF Idre Fjäll Arena
2023-02-12 12:30 580027069 Täby FC - AIK IBF K-Rauta Arena
2023-02-12 14:00 580027071 Storvreta IBK - Hagunda IF IFU Arena Gibon
2023-02-12 14:30 580027072 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Västertorpshallen
2023-02-17 20:00 580027075 Alunda IBF - Storvreta IBK Olandshallen
2023-02-19 13:00 580027074 Tyresö Trollbäcken IBK - KAIS Mora IF Tyresöhallen
2023-02-19 13:00 580027076 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF Solnahallen
2023-02-19 14:00 580027073 Hagunda IF - Täby FC IFU Arena A
2023-02-25 15:00 580027077 KAIS Mora IF - AIK IBF Idre Fjäll Arena
2023-02-26 12:30 580027078 Täby FC - Alunda IBF K-Rauta Arena
2023-02-26 14:30 580027080 Älvsjö AIK IBF - Hagunda IF Västertorpshallen
2023-02-26 15:00 580027079 Storvreta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK IFU Arena Gibon
2023-03-04 16:00 580027082 Alunda IBF - Hagunda IF Olandshallen
2023-03-05 12:30 580027084 Täby FC - KAIS Mora IF K-Rauta Arena
2023-03-05 14:00 580027083 Storvreta IBK - Älvsjö AIK IBF IFU Arena Gibon
2023-03-05 15:00 580027081 Tyresö Trollbäcken IBK - AIK IBF Tyresöhallen
2023-03-12 16:30 580027085 AIK IBF - Alunda IBF Solnahallen
2023-03-12 16:30 580027086 Hagunda IF - Tyresö Trollbäcken IBK IFU Arena Gibon
2023-03-12 16:30 580027087 Älvsjö AIK IBF - Täby FC Västertorpshallen
2023-03-12 16:30 580027088 KAIS Mora IF - Storvreta IBK Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. KAIS Mora IF 9 8 1 (1) 0 62-21 41 26
2. AIK IBF 9 5 2 (0) 2 59-35 24 17
3. Alunda IBF 9 5 2 (0) 2 39-32 7 17
4. Storvreta IBK 9 4 2 (1) 3 38-37 1 15
5. Tyresö Trollbäcken IBK 9 3 3 (0) 3 39-45 -6 12
6. Älvsjö AIK IBF 9 3 1 (1) 5 35-43 -8 11
7. Täby FC 9 2 3 (1) 4 39-45 -6 10
8. Hagunda IF 9 1 1 (0) 7 20-59 -39 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis