Pantamera Junior Division 3 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 3 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 16:30 150028001 Danderyds SK IBF - Ekerö IK (A) 3 - 11 Sabina Åström, Theodore Idevall Mörbyhallen
2021-09-26 11:00 150028004 Täby FC (E) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 5 Fadi Saffo, Sadjad Nima K-Rauta Arena
2021-10-13 19:30 150028002 AIK IBF (B) - Duvbo IK /Sundbybergs IK 5 - 3 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Ulriksdalshallen
2021-10-09 15:30 150028008 Högalids IF - AIK IBF (B) 4 - 7 Ken Johansson, Martin Mårtensson Skanstullshallen
2021-10-10 11:15 150028009 Duvbo IK /Sundbybergs IK - Danderyds SK IBF 6 - 0 Sadjad Nima, Johan Hessing Löthallen
2021-10-10 17:00 150028006 Sköndals IK (B) - Täby FC (E) 1 - 2 Hanna Woxmark, Niclas Woxmark Sköndalshallen
2021-10-16 15:15 150028015 Duvbo IK /Sundbybergs IK - Ekerö IK (A) 3 - 9 Imtiaz Karim, Gustav Levin Brotorpshallen
2021-10-17 13:00 150028012 AIK IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 3 Filip Lövenklint, Fabian Magnell Ulriksdalshallen
2021-11-14 16:15 150028011 Danderyds SK IBF - Högalids IF 1 - 7 Sadjad Nima, Johan Hessing Danderyds Gymnasium
2021-10-23 17:00 150028020 Ekerö IK (A) - Täby FC (E) 19 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Mälaröhallen
2021-10-24 13:00 150028018 Älvsjö AIK IBF (B) - Danderyds SK IBF 4 - 4 Petra Dynesius, Kent Budell Västertorpshallen
2021-10-24 15:45 150028017 Sköndals IK (B) - AIK IBF (B) 4 - 4 Niklas Lundberg, Kevin Helly Sköndalshallen
2021-11-13 10:00 150028019 Högalids IF - Duvbo IK /Sundbybergs IK 1 - 12 William Albrecht, Kari Malmros Hallonbergshallen
2021-10-30 16:45 150028024 Högalids IF - Ekerö IK (A) 2 - 7 Manne Jahnsson, Robert Milerud Skanstullshallen
2021-11-09 20:30 150028025 Duvbo IK /Sundbybergs IK - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 7 Gustav Levin, Peter Lassfolk Löthallen
2021-11-13 16:30 150028021 Danderyds SK IBF - Sköndals IK (B) 7 - 3 Mats Andersson, Mats Nordrup Mörbyhallen
2021-11-20 10:15 150028029 Älvsjö AIK IBF (B) - Högalids IF 3 - 5 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Västertorpshallen
2021-11-20 16:15 150028026 Täby FC (E) - AIK IBF (B) 4 - 7 Johan Hessing, Sadjad Nima K-Rauta Arena
2021-11-21 12:15 150028028 Sköndals IK (B) - Duvbo IK /Sundbybergs IK 3 - 1 Johnny Mikael Claesson, Niklas Lundberg Sköndalshallen
2021-11-27 16:15 150028033 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK (A) 3 - 3 My Källström Lyly, Heimo Lyly Kämpetorpshallen 2
2021-11-27 19:15 150028034 Högalids IF - Sköndals IK (B) 4 - 8 Daniel Bjerdahl, Jonas Jatko Skanstullshallen
2021-11-28 18:00 150028031 Danderyds SK IBF - Täby FC (E) 1 - 6 Sezgin Youmer, Sadjad Nima Mörbyhallen
2021-12-03 20:00 150028040 Ekerö IK (A) - AIK IBF (B) 7 - 9 Sezgin Youmer, Lars Reuterhagen Tappströms Bollhall
2021-12-05 13:45 150028037 Täby FC (E) - Duvbo IK /Sundbybergs IK 3 - 4 Björn Söderström, Dennis Svensson K-Rauta Arena
2021-12-05 14:00 150028039 Sköndals IK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 4 Niklas Lundberg, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2021-12-11 19:15 150028044 Högalids IF - Täby FC (E) 1 - 3 Erik Palmertz, Sezgin Youmer Skanstullshallen
2021-12-12 15:30 150028042 Sköndals IK (B) - Ekerö IK (A) 3 - 12 Magnus Berg, Niclas Woxmark Sköndalshallen
2022-01-22 16:30 150028041 Danderyds SK IBF - AIK IBF (B) 2 - 4 Niklas Forsman, Filip Lövenklint Mörbyhallen
2022-01-27 18:30 150028047 Älvsjö AIK IBF (B) - Täby FC (E) 9 - 3 Manne Jahnsson, Johnny Mikael Claesson Kämpetorpshallen 2
2022-02-17 20:00 150028049 Duvbo IK /Sundbybergs IK - AIK IBF (B) 4 - 3 Ella Lassen Eriksson, Noel Akdemir Löthallen
2022-02-20 12:30 150028050 Ekerö IK (A) - Danderyds SK IBF 6 - 1 Isak Ålenius, Mats Andersson Mälaröhallen
2022-01-22 16:15 150028054 Täby FC (E) - Sköndals IK (B) 6 - 2 Ella Lassen Eriksson, Isak Ålenius Grindtorpshallen
2022-01-23 18:15 150028052 AIK IBF (B) - Högalids IF 10 - 5 Gustav Levin, Johan Nima Ulriksdalshallen
2022-03-15 20:15 150028051 Danderyds SK IBF - Duvbo IK /Sundbybergs IK 4 - 5 Imtiaz Karim, Bjarne Hekkelstrand Mörbyhallen
2022-01-28 20:15 150028060 Ekerö IK (A) - Duvbo IK /Sundbybergs IK 15 - 5 Jonas Jatko, Patrik Andersén Tappströms Bollhall
2022-01-29 17:00 150028059 Högalids IF - Danderyds SK IBF 6 - 4 Patrik Andersén, Manne Jahnsson Skanstullshallen
2022-01-30 12:00 150028058 Älvsjö AIK IBF (B) - AIK IBF (B) 2 - 5 Patrik Andersén, Johan Hessing Västertorpshallen
2022-02-06 17:30 150028061 Danderyds SK IBF - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 7 Johannes Ekenberg, Jakub Horyna Mörbyhallen
2022-02-06 17:30 150028064 Täby FC (E) - Ekerö IK (A) 3 - 6 Erik Palmertz, Fredrik Hallenberg K-Rauta Arena
2022-02-10 19:30 150028062 AIK IBF (B) - Sköndals IK (B) 11 - 4 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Bagartorpshallen
2022-03-10 20:16 150028065 Duvbo IK /Sundbybergs IK - Högalids IF 3 - 3 Linus Söderblom, Thomas Gjutarenäfve Löthallen
2022-02-13 19:30 150028068 Sköndals IK (B) - Danderyds SK IBF 12 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Sköndalshallen
2022-02-24 18:45 150028069 Älvsjö AIK IBF (B) - Duvbo IK /Sundbybergs IK 2 - 3 Tobias Jansson, Robert Vangeus Kämpetorpshallen 2
2022-03-13 16:00 150028070 Ekerö IK (A) - Högalids IF 10 - 2 Mario Mallengren, Lars Sundlöf Tappströms Bollhall
2022-02-19 13:15 150028075 Duvbo IK /Sundbybergs IK - Sköndals IK (B) 10 - 5 William Albrecht, Fabian Magnell Brotorpshallen
2022-02-19 15:30 150028074 Högalids IF - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 5 Magnus Westerberg, Johnny Mikael Claesson Skanstullshallen
2022-02-20 14:30 150028072 AIK IBF (B) - Täby FC (E) 9 - 5 Jan Erik Kristofersson, Thomas Gjutarenäfve Ulriksdalshallen
2022-03-20 12:15 150028077 Täby FC (E) - Danderyds SK IBF 8 - 11 Niklas Forsman, Per Sundvall K-Rauta Arena
2022-03-20 18:00 150028079 Sköndals IK (B) - Högalids IF 7 - 4 Jesper Axelsson, Ella Lassen Eriksson Sköndalshallen
2022-04-24 17:00 150028080 Ekerö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 4 Tobias Jansson, Niklas Forsman Tappströms Bollhall
2022-03-26 12:00 150028085 Duvbo IK /Sundbybergs IK - Täby FC (E) 8 - 6 Erik Palmertz, Niklas Forsman Hallonbergshallen
2022-03-27 10:00 150028083 Älvsjö AIK IBF (B) - Sköndals IK (B) 9 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Västertorpshallen
2022-04-20 19:30 150028082 AIK IBF (B) - Ekerö IK (A) 6 - 6 Malva Sölvemark, Mattias Patrik Robert Thorsén Ulriksdalshallen
2022-04-01 20:00 150028090 Ekerö IK (A) - Sköndals IK (B) 2 - 4 Mats Nordrup, Patrik Andersén Tappströms Bollhall
2022-04-02 15:45 150028088 Täby FC (E) - Högalids IF 6 - 0 Maryan Hrabovuk, Niklas Forsman K-Rauta Arena
2022-04-27 20:30 150028086 AIK IBF (B) - Danderyds SK IBF 6 - 6 Isak Ålenius, Niklas Forsman Ulriksdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF (B) 14 10 3 1 92-59 33 33
2. Ekerö IK (A) 14 10 2 2 120-54 66 32
3. Duvbo IK / Sundbybergs IK 14 8 2 4 74-66 8 26
4. Älvsjö AIK IBF (B) 14 5 4 5 67-53 14 19
5. Täby FC (E) 14 5 1 8 66-83 -17 16
6. Sköndals IK (B) 14 5 1 8 59-81 -22 16
7. Högalids IF 14 3 1 10 45-86 -41 10
8. Danderyds SK IBF 14 2 2 10 50-91 -41 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-20 19:30 150029002 SK Vide - Väsby AIK (B) 3 - 1 Tony Nyberg, Per-Olof Svensson Alsike sporthall
2021-09-26 10:00 150029001 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 1 Jan Lingemark, Arne Brovig Viksjö Sporthall
2021-09-26 11:00 150029004 Bro IK - Täby FC (D) 3 - 13 Thomas Larsson, Gustav Levin Bro Sporthall
2021-09-26 15:00 150029003 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF (A) 6 - 3 William Hilmersson, Stefano Bianque Åkersberga Sporthall A
2021-10-09 11:00 150029007 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (B) 4 - 4 Sabina Åström, Johan Nima K-Rauta Arena
2021-10-10 15:30 150029009 Väsby AIK (B) - Järfälla IBK (B) 1 - 5 Erik Palmertz, Niklas Forsman Väsby skolan
2021-10-10 17:15 150029008 Vaxholms IBF (A) - SK Vide 2 - 4 Per Sundvall, Ida Nedin Vaxholm innebandyhallen
2021-11-13 15:00 150029010 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 5 Ricky Bagge, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2021-10-17 11:45 150029014 Bro IK - Rotebro IS IBK (B) 3 - 9 Kerin Maclean Mitchell, Amanda Törner Bro Sporthall
2021-10-17 15:00 150029015 Väsby AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 7 Martin Åkesson, Fredrik Nensén Väsby skolan
2021-10-17 16:30 150029011 Järfälla IBK (B) - Vaxholms IBF (A) 7 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2021-10-18 19:30 150029012 SK Vide - Täby FC (D) 6 - 1 Alexander Potapeiko, Simon Holm Schlemowitz Alsike sporthall
2021-10-23 17:45 150029020 Hässelby SK IBK (B) - Bro IK 9 - 2 Jakub Horyna, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2021-10-24 12:00 150029016 Rotebro IS IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 0 - 4 Michael Leimer, Robert Milerud Rotebrohallen (Nya)
2021-10-24 17:15 150029018 Täby FC (D) - Järfälla IBK (B) 2 - 5 Peter Lassfolk, Thomas Larsson K-Rauta Arena
2021-10-24 18:15 150029019 Vaxholms IBF (A) - Väsby AIK (B) 7 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Vaxholm innebandyhallen
2021-10-29 19:00 150029022 SK Vide - Rotebro IS IBK (B) 13 - 1 Maximilian Halvarsson, Victor Flemström CIK A
2021-10-30 19:15 150029024 Vaxholms IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 9 Sadjad Nima, Lars Reuterhagen Vaxholm innebandyhallen
2021-10-31 16:00 150029025 Väsby AIK (B) - Täby FC (D) 7 - 7 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Väsby skolan
2021-10-31 18:15 150029023 Åkersberga IBF (B) - Bro IK 14 - 0 Fredrik Hallenberg, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2021-11-21 12:30 150029027 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (B) 2 - 2 Per Sundvall, Lars Samuelsson Rotebrohallen (Nya)
2021-11-21 13:30 150029026 Bro IK - SK Vide 1 - 9 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Bro Sporthall
2021-11-21 13:45 150029029 Täby FC (D) - Vaxholms IBF (A) 7 - 2 Mario Mallengren, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2021-11-21 17:30 150029030 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Arne Brovig, Kjell Svensson Hässelbyhallen
2021-10-29 19:00 150029031 Järfälla IBK (B) - Bro IK 14 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Viksjö Sporthall
2021-11-13 13:30 150029032 SK Vide - Åkersberga IBF (B) 10 - 5 Mikael Rosenius, Victor Flemström CIK A
2021-11-14 18:45 150029033 Täby FC (D) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 4 Björn Söderström, Per Sundvall Grindtorpshallen
2021-11-28 13:15 150029035 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 3 Imtiaz Karim, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2021-12-05 14:00 150029040 Hässelby SK IBK (B) - SK Vide 7 - 5 Ricky Bagge, Thomas Josbrink Hässelbyhallen
2021-12-05 14:30 150029037 Bro IK - Väsby AIK (B) 0 - 7 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Bro Sporthall
2021-12-05 16:15 150029038 Rotebro IS IBK (B) - Vaxholms IBF (A) 6 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Töjnahallen
2021-12-05 20:30 150029036 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (B) 4 - 5 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Åkersberga Sporthall A
2021-12-12 13:00 150029043 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 1 Rikard Söderlund, Linus Söderblom K-Rauta Arena
2021-12-12 13:15 150029041 Järfälla IBK (B) - SK Vide 2 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Viksjö Sporthall
2021-12-12 13:30 150029045 Väsby AIK (B) - Åkersberga IBF (B) WO (5 - 0) Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Väsby skolan
2022-03-12 15:45 150029044 Vaxholms IBF (A) - Bro IK 13 - 3 Per Sundvall, Bjarne Hekkelstrand Vaxholm innebandyhallen
2022-01-09 12:30 150029047 Täby FC (D) - Bro IK 17 - 1 Jakob Iskander, Fabian Magnell Grindtorpshallen
2022-01-09 13:15 150029049 Väsby AIK (B) - SK Vide 5 - 3 Robert Lindén Säfström, Jan Erik Kristofersson Väsby skolan
2022-01-09 15:45 150029048 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 5 - 5 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2022-01-09 16:45 150029050 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (B) 7 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Hässelbyhallen
2022-01-23 10:00 150029055 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 1 Johan Nima, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2022-01-23 13:30 150029053 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (D) 2 - 4 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2022-03-09 18:45 150029051 Järfälla IBK (B) - Väsby AIK (B) 8 - 7 Patrik Andersén, Magnus Berg Viksjö Sporthall
2022-03-13 16:00 150029052 SK Vide - Vaxholms IBF (A) 4 - 7 Kevin Helly, Niklas Forsman CIK B
2022-01-29 10:00 150029060 Hässelby SK IBK (B) - Väsby AIK (B) 5 - 3 Michael Leimer, Robert Milerud Hässelbyhallen
2022-01-30 12:15 150029056 Rotebro IS IBK (B) - Bro IK 16 - 0 Fabian Magnell, Mauricio Castillo Rotebrohallen (Nya)
2022-01-30 18:00 150029058 Täby FC (D) - SK Vide 8 - 6 Svedje Ohlson, Petra Dynesius K-Rauta Arena
2022-03-25 20:15 150029059 Vaxholms IBF (A) - Järfälla IBK (B) 3 - 9 Patrik Andersén, Mats Nordrup Vaxholm innebandyhallen
2022-02-06 11:00 150029064 Bro IK - Hässelby SK IBK (B) 0 - 26 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Bro Sporthall
2022-02-06 13:30 150029065 Väsby AIK (B) - Vaxholms IBF (A) 6 - 4 Ken Johansson, Robert Lindén Säfström Väsby skolan
2022-02-06 17:30 150029063 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 1 - 3 Anton Fritshammar, Sabina Åström Åkersberga Sporthall A
2022-03-06 17:00 150029061 Järfälla IBK (B) - Täby FC (D) 10 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
2022-02-13 11:30 150029067 Rotebro IS IBK (B) - SK Vide 7 - 5 Martin Mårtensson, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2022-02-13 13:45 150029066 Bro IK - Åkersberga IBF (B) 2 - 13 Per Sundvall, Jouni Kekkonen Bro Sporthall
2022-02-13 14:45 150029070 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF (A) 5 - 3 Mats Andersson, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2022-02-13 19:30 150029069 Täby FC (D) - Väsby AIK (B) 4 - 6 Niklas Forsman, Tobias Jansson Grindtorpshallen
2022-02-18 19:00 150029072 SK Vide - Bro IK 10 - 1 Anton Ceder, Christoffer Stenlund CIK A
2022-02-19 15:00 150029074 Vaxholms IBF (A) - Täby FC (D) 5 - 7 Mario Mallengren, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2022-02-20 14:30 150029073 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 0 - 7 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Åkersberga Sporthall A
2022-02-20 16:45 150029071 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 8 Johan Nima, Håkan Taxén Viksjö Sporthall
2022-03-19 13:15 150029080 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (D) 5 - 6 Robert Milerud, Michael Leimer Riddersvik
2022-03-20 13:15 150029078 Rotebro IS IBK (B) - Väsby AIK (B) 2 - 3 Filip Lövenklint, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2022-03-20 13:30 150029077 Bro IK - Järfälla IBK (B) 4 - 23 Patrik Andersén, Martin Mårtensson Bro Sporthall
2022-03-20 16:30 150029076 Åkersberga IBF (B) - SK Vide 4 - 6 William Albrecht, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2022-03-25 19:00 150029082 SK Vide - Hässelby SK IBK (B) 2 - 7 Jonas Jatko, Sezgin Youmer CIK A
2022-03-27 12:00 150029081 Järfälla IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 16 - 2 Alexander Mattsson, Malva Sölvemark Viksjö Sporthall
2022-03-27 13:15 150029085 Väsby AIK (B) - Bro IK 7 - 0 Petra Dynesius, Linus Söderblom Väsby skolan
2022-03-27 15:45 150029084 Vaxholms IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) 1 - 2 Arash Sohrevardi, Elis Erbing Vaxholm innebandyhallen
2022-04-01 19:00 150029086 SK Vide - Järfälla IBK (B) 8 - 2 Christoffer Stenlund, Mikael Rosenius CIK A
2022-04-02 14:30 150029089 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (D) 1 - 4 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Rotebrohallen (Nya)
2022-04-03 14:30 150029088 Bro IK - Vaxholms IBF (A) 3 - 7 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Bro Sporthall
2022-04-03 17:00 150029087 Åkersberga IBF (B) - Väsby AIK (B) 4 - 7 Jakob Iskander, Patrik Andersén Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla IBK (B) 16 11 1 4 121-62 59 34
2. Hässelby SK IBK (B) 16 11 0 5 111-60 51 33
3. Täby FC (D) 16 10 2 4 101-68 33 32
4. SK Vide 16 10 0 6 97-61 36 30
5. Rotebro IS IBK (B) 16 9 1 6 73-58 15 28
6. Väsby AIK (B) 16 9 1 6 76-62 14 28
7. Åkersberga IBF (B) 16 4 2 10 72-84 -12 14
8. Vaxholms IBF (A) 16 4 1 11 71-86 -15 13
9. Bro IK 16 0 0 16 26-207 -181 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-26 16:30 150014005 Älta IF - Nynäshamns IBK 5 - 5 Didrik Axen, Wilmer Axén Stavsborgs sporthall
2021-10-09 14:15 150014006 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (B) 10 - 4 Niclas Woxmark, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2021-10-09 17:15 150014010 Sickla IF - Älta IF 9 - 0 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Järla Sporthall
2021-10-17 14:15 150014091 Vendelsö IK (B) - Nynäshamns IBK 7 - 4 Sezgin Youmer, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2021-10-17 18:45 150014014 FBI Tullinge (B) - Älta IF 6 - 5 William Albrecht, Aarre Hietanen Tullingehallen
2021-10-17 19:15 150014015 Nacka Wallenstam IBK - Sickla IF 8 - 3 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Ormingehallen
2021-10-23 12:15 150014092 Nynäshamns IBK - Älta IF 3 - 2 Mauricio Castillo, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2021-10-23 15:00 150014019 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 13 Niklas Lundberg, Magnus Berg Lyckeby Sporthall
2021-10-23 15:30 150014020 Sickla IF - FBI Tullinge (B) 8 - 8 Jonas Jatko, Wilmer Axén Järla Sporthall
2021-10-30 17:30 150014024 Vendelsö IK (B) - Sickla IF 14 - 5 Johnny Mikael Claesson, Karima Sharipova Lyckeby Sporthall
2021-10-31 17:30 150014093 Älta IF - FBI Tullinge (B) 5 - 7 Johnny Mikael Claesson, Shabbir Ahmed Stavsborgs sporthall
2021-11-13 14:15 150014028 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnängshallen
2021-11-13 14:45 150014094 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 15 - 2 Hanna Woxmark, Niclas Woxmark Lyckeby Sporthall
2021-11-14 19:30 150014095 Älta IF - Sickla IF 3 - 7 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Stavsborgs sporthall
150014096 FBI Tullinge (B) - Sickla IF
2021-11-20 16:15 150014104 Nacka Wallenstam IBK - Nynäshamns IBK 13 - 4 Wilmer Axén, Kevin Helly Ormingehallen
2021-11-28 14:15 150014034 Vendelsö IK (B) - Nynäshamns IBK 6 - 6 Jakub Horyna, Svedje Ohlson Lyckeby Sporthall
2022-03-13 17:45 150014035 Nacka Wallenstam IBK - Älta IF 4 - 0 Ida Sandberg, Maja Bergman Ormingehallen
2021-12-05 14:15 150014038 Älta IF - Vendelsö IK (B) 7 - 8 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Stavsborgs sporthall
2021-12-05 19:00 150014037 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK 3 - 5 Björn Landin, Roland Nester Tullingehallen
2021-12-11 13:30 150014044 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 13 - 2 Jonas Jatko, Kenneth Johansson Lyckeby Sporthall
2021-12-12 16:45 150014097 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK 6 - 5 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Stavsborgs sporthall
2021-12-18 13:00 150014042 Nynäshamns IBK - Sickla IF 7 - 12 Mauricio Castillo, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2021-12-19 14:15 150014098 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK (B) 3 - 4 Shabbir Ahmed, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2022-01-08 12:15 150014046 Nynäshamns IBK - Älta IF 5 - 8 Mauricio Castillo, Sezgin Youmer Kvarnängshallen
2022-01-08 14:15 150014100 Sickla IF - Vendelsö IK (B) 6 - 4 Daniel Karlsson, Kevin Helly Järla Sporthall
2022-01-08 19:00 150014099 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 5 Ken Johansson, Osama Abaied Tullingehallen
2022-01-23 15:30 150014055 Älta IF - Sickla IF 2 - 8 Roland Nester, Björn Landin Stavsborgs sporthall
2022-03-18 19:15 150014105 Sickla IF - Nacka Wallenstam IBK 11 - 10 Jonas Jatko, Daniel Karlsson Järla Sporthall
2022-04-01 18:10 150014054 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK 4 - 5 Magnus Berg, Tobias Jansson Tullingehallen
2022-01-29 17:45 150014060 Sickla IF - Nacka Wallenstam IBK 7 - 12 Wilmer Axén, Didrik Axen Järla Sporthall
2022-01-30 17:15 150014056 Älta IF - FBI Tullinge (B) 2 - 4 Niklas Lundberg, Didrik Axen Stavsborgs sporthall
2022-02-05 17:15 150014064 FBI Tullinge (B) - Sickla IF 8 - 8 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Tullingehallen
2022-02-06 18:30 150014065 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK (B) 6 - 6 Mats Nordrup, Linus Söderblom Ormingehallen
2022-02-12 14:30 150014101 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (B) 2 - 4 Jonas Jatko, Magnus Berg Kvarnängshallen
2022-02-12 15:15 150014070 Sickla IF - Vendelsö IK (B) 10 - 6 Ulf Hedlund, Mats Nordrup Järla Sporthall
2022-02-19 13:15 150014102 Vendelsö IK (B) - Älta IF 2 - 3 Viggo Modigh, Tobias Jansson Lyckeby Sporthall
2022-02-19 17:00 150014075 Nacka Wallenstam IBK - Nynäshamns IBK 7 - 3 Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
2022-02-19 19:15 150014103 FBI Tullinge (B) - Sickla IF 2 - 9 Erik Nyman, Kim Svedberg Tullingehallen
2022-03-12 13:30 150014106 Nynäshamns IBK - Sickla IF 11 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Kvarnängshallen
2022-03-19 17:15 150014079 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK (B) 3 - 3 Mauricio Castillo, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2022-03-20 19:15 150014078 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 17 Patrik Andersén, Sezgin Youmer Stavsborgs sporthall
2022-03-27 15:00 150014084 Vendelsö IK (B) - Älta IF 7 - 6 Niklas Lundberg, Anthon Rosén Lyckeby Sporthall
2022-03-27 18:30 150014085 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge (B) 5 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Ormingehallen
2022-04-02 17:45 150014090 Sickla IF - Nynäshamns IBK 8 - 4 Kevin Helly, Tobias Jansson Järla Sporthall
2022-04-03 16:15 150014088 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 3 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 15 11 1 3 119-61 58 34
2. Sickla IF 15 9 2 4 118-99 19 29
3. Vendelsö IK (B) 15 7 3 5 103-80 23 24
4. FBI Tullinge (B) 15 5 2 8 64-100 -36 17
5. Nynäshamns IBK 15 4 3 8 74-96 -22 15
6. Älta IF 15 3 1 11 55-97 -42 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis