Flickor Röd (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Klass A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-23 17:20 232200003 Linköping IBK Ungdom F 06 - Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd 5 - 1 Mikael Sörman, Ellen Brunnström Ekholmskolan
2022-03-05 10:00 232200005 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd - Onyx IBS F 07/08 3 - 2 Oscar Bard, Håkan Karlsson Motala Sporthall
2022-03-05 15:30 232200008 Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården - Linköping IBK Ungdom F 06 2 - 3 Christoffer Karlsson, Emil Magnusson Billbäcks Arena
2021-11-14 13:15 232200012 Onyx IBS F 07/08 - Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården 5 - 0 Amanda Sigurbjörnsson, Mauricio Diaz Rosvalla C-hall
2021-11-20 10:00 232200015 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd - Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården 8 - 0 Fredrik Steisjö, Mikael Sörman Motala Sporthall
2021-11-20 11:00 232200014 Linköping IBK Ungdom F 06 - Onyx IBS F 07/08 2 - 4 Jamiro Liebe, Håkan Karlsson Wahlbeckshallen B
2021-11-23 19:00 232200018 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd - Linköping IBK Ungdom F 06 3 - 4 Oscar Bard, Robin Rosendal Motala Sporthall
2021-11-28 12:15 232200020 Onyx IBS F 07/08 - Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd 1 - 7 Jacob Lindblom, Niclas Andersson Rosvalla C-hall
2021-12-05 09:30 232200023 Linköping IBK Ungdom F 06 - Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården 8 - 1 Ellen Brunnström, Jamiro Liebe Kärnahallen
2021-12-11 16:00 232200027 Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården - Onyx IBS F 07/08 1 - 8 Johan Nordlander, William Wengelin Åby Arena
2021-12-18 10:30 232200030 Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården - Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd 1 - 6 Christoffer Karlsson, Andreas A Karlsson Åby Arena
2021-12-19 14:00 232200029 Onyx IBS F 07/08 - Linköping IBK Ungdom F 06 5 - 7 Mats-Ola Svensson, Niclas Andersson Rosvalla C-hall
2022-01-16 12:00 232200033 Linköping IBK Ungdom F 06 - Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd 7 - 6 Jamiro Liebe, Ellen Brunnström Rydshallen
2022-03-20 12:30 232200035 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd - Onyx IBS F 07/08 2 - 4 Ellen Brunnström, Erik Karlsson Motala Sporthall
2022-01-30 15:30 232200038 Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården - Linköping IBK Ungdom F 06 2 - 4 Johan Nordlander, William Wengelin Åby Arena
2022-01-15 11:45 232200042 Onyx IBS F 07/08 - Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården 6 - 3 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Ramdalens Sportcenter
2022-02-05 10:30 232200045 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd - Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården 2 - 2 Oscar Bard, Erik Karlsson Motala Sporthall
2022-02-28 19:00 232200044 Linköping IBK Ungdom F 06 - Onyx IBS F 07/08 9 - 8 Alvin Andersson, Felix Jonsson Wahlbeckshallen A
2022-02-12 11:30 232200048 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd - Linköping IBK Ungdom F 06 7 - 7 Simon Eriksson, Ellen Brunnström Motala Sporthall
2022-03-06 13:00 232200050 Onyx IBS F 07/08 - Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd 3 - 4 Camilla Örnebro, Leo Lindh Ramdalens Sportcenter
2022-03-13 15:15 232200053 Linköping IBK Ungdom F 06 - Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården 1 - 3 Johan Nordlander, Elin Andersson Wahlbeckshallen A
2022-03-19 17:00 232200057 Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården - Onyx IBS F 07/08 7 - 5 Fredrik Steisjö, Joakim Bengtsson Billbäcks Arena
2022-02-09 19:30 232200059 Onyx IBS F 07/08 - Linköping IBK Ungdom F 06 4 - 8 Arne Brattehag, Niclas Andersson Rosvalla C-hall
2022-03-26 13:30 232200060 Åby IBK Ungdom /IBF Kolmården - Solfjäderstaden IBK F 05/07 Röd 6 - 6 Sonny Weideborg, Christoffer Karlsson Åby Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Linköping IBK Ungdom F 06 12 9 1 2 65-46 19 28
2. Solfjäderstaden IBK F 05/ 07 Röd 12 5 3 4 55-42 13 18
3. Onyx IBS F 07/ 08 12 5 0 7 55-53 2 15
4. Åby IBK Ungdom / IBF Kolmården 12 2 2 8 28-62 -34 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 11:15 232201003 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart - Boets IK F 07-08 8 - 0 Erik Karlsson, Håkan Karlsson Motala Sporthall
2021-10-17 11:45 232201001 Hjulsbro IK Röd (Gul) - Linghems SK/Ekängens IF 2 - 3 Roger Balogh, Johan Wiggur Folkungahallen
2021-10-22 18:30 232201005 Boets IK F 07-08 - Linghems SK/Ekängens IF 4 - 3 Simon Eriksson, Marthin Andersson Lysingsskolan
2021-10-24 16:45 232201004 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - Hjulsbro IK Röd (Gul) 5 - 3 Rikard Karlsson, Mattias Vernersson Wahlbeckshallen A
2021-10-30 17:30 232201007 Hjulsbro IK Röd (Gul) - Boets IK F 07-08 2 - 2 Fredrik Steisjö, Joakim Bengtsson Stureforshallen
2021-10-31 11:15 232201008 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart 2 - 8 Noah Räni, Pontus Karlsson Wahlbeckshallen A
2021-11-12 19:00 232201010 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart - Hjulsbro IK Röd (Gul) 5 - 2 Erik Karlsson, Hampus Larsson Motala Sporthall
2021-11-13 09:30 232201012 Linghems SK/Ekängens IF - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 4 - 1 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Kärnahallen
2021-11-19 18:30 232201015 Boets IK F 07-08 - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 1 - 2 Jamiro Liebe, Ellen Brunnström Lysingsskolan
2021-11-21 10:15 232201014 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart - Linghems SK/Ekängens IF 6 - 1 Hampus Larsson, Erik Karlsson Motala Sporthall
2021-11-26 18:30 232201018 Boets IK F 07-08 - Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart 0 - 5 Markus Hilmerson, Emil Magnusson Lysingsskolan
2022-01-22 15:00 232201016 Linghems SK/Ekängens IF - Hjulsbro IK Röd (Gul) 2 - 1 Noah Räni, Roger Balogh Kärnahallen
2021-12-04 14:00 232201019 Hjulsbro IK Röd (Gul) - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 4 - 5 Christian Hagström, Hampus Larsson Stureforshallen
2022-03-23 17:30 232201020 Linghems SK/Ekängens IF - Boets IK F 07-08 OW (0 - 5) Lysingsskolan
2021-12-10 18:30 232201022 Boets IK F 07-08 - Hjulsbro IK Röd (Gul) 3 - 5 Christoffer Karlsson, Andreas A Karlsson Lysingsskolan
2021-12-12 13:00 232201023 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 9 - 1 Fredrik Steisjö, Jan Wentzell Mariebergshallen
2022-01-15 15:30 232201025 Hjulsbro IK Röd (Gul) - Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart 1 - 7 Christian Hagström, Jan Wentzell Stureforshallen
2022-01-16 13:30 232201027 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - Linghems SK/Ekängens IF 0 - 4 Lisa Norén, Ellen Brunnström Rydshallen
2022-01-23 12:15 232201029 Linghems SK/Ekängens IF - Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart 2 - 4 Vincent Svenmar, Henning Selse Kärnahallen
2022-03-04 19:15 232201030 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - Boets IK F 07-08 1 - 2 Alfred Fager, Henning Selse Folkungahallen
2022-01-29 15:30 232201031 Hjulsbro IK Röd (Gul) - Linghems SK/Ekängens IF 1 - 4 Johan Wiggur, Christian Hagström Stureforshallen
2022-02-27 11:30 232201033 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart - Boets IK F 07-08 5 - 2 Christian Hagström, Erik Karlsson Motala Sporthall
2022-02-02 18:30 232201035 Boets IK F 07-08 - Linghems SK/Ekängens IF 3 - 7 Ellen Brunnström, Oscar Bard Lysingsskolan
2022-02-06 10:00 232201034 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - Hjulsbro IK Röd (Gul) 1 - 2 Elin Andersson, Lisa Norén Rydshallen
2022-02-12 14:15 232201037 Hjulsbro IK Röd (Gul) - Boets IK F 07-08 1 - 4 Max Sjöberg, Mikael Sörman Stureforshallen
2022-02-13 14:00 232201038 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart 4 - 4 Max Sjöberg, Ellen Brunnström Wahlbeckshallen A
2022-02-15 19:00 232201040 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart - Hjulsbro IK Röd (Gul) 6 - 1 Oscar Bard, Håkan Karlsson Motala Sporthall
2022-02-18 19:15 232201042 Linghems SK/Ekängens IF - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 9 - 1 Ellen Brunnström, Lisa Norén Kärnahallen
2022-03-11 18:30 232201045 Boets IK F 07-08 - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 2 - 3 Jamiro Liebe, Ellen Brunnström Lysingsskolan
2022-03-12 12:30 232201044 Solfjäderstaden IBK F 05/07 Svart - Linghems SK/Ekängens IF 1 - 2 Håkan Karlsson, Hampus Larsson Motala Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK F 05/ 07 Svart 12 10 1 1 68-18 50 31
2. Linghems SK/ Ekängens IF 12 8 0 4 41-29 12 24
3. Boets IK F 07-08 12 4 1 7 28-42 -14 13
4. Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 12 4 1 7 26-52 -26 13
5. Hjulsbro IK Röd (Gul) 12 2 1 9 25-47 -22 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-15 19:30 232202002 Boxholms IBK F Röd - Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart 4 - 4 Ellen Brunnström, Stefan Karlsson Boxholm Sporthall
2021-10-17 15:00 232202001 Ekängens IF/Linghems SK - Solfjäderstaden IBK F 08 Röd 3 - 4 Ludvig Arvidsson, Vincent Svenmar Kärnahallen
2021-10-22 19:30 232202006 Boxholms IBK F Röd - Hjulsbro IK Röd (Lila) 2 - 6 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Boxholm Sporthall
2021-10-24 11:20 232202004 Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart - Ekängens IF/Linghems SK 4 - 4 Alexander Johansson, Toivo Andersson Åby Arena
2021-10-30 12:00 232202009 Solfjäderstaden IBK F 08 Röd - Boxholms IBK F Röd 3 - 0 Simon Eriksson, Erik Karlsson Motala Sporthall
2021-10-31 11:30 232202008 Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart - Hjulsbro IK Röd (Lila) 4 - 2 Alen Turcinhodzic, Lisa Norén Åby Arena
2021-11-13 12:30 232202010 Hjulsbro IK Röd (Lila) - Ekängens IF/Linghems SK 5 - 3 Magnus Jakobsson, Daniel Hermansson Stureforshallen
2021-11-13 12:30 232202012 Solfjäderstaden IBK F 08 Röd - Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart 5 - 2 Håkan Karlsson, Erik Karlsson Mariebergshallen
2021-11-20 09:30 232202013 Ekängens IF/Linghems SK - Boxholms IBK F Röd 7 - 9 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2021-11-21 11:00 232202014 Hjulsbro IK Röd (Lila) - Solfjäderstaden IBK F 08 Röd 5 - 3 Tim Andersson, Rikard Karlsson Kärnahallen
2021-11-28 09:00 232202016 Solfjäderstaden IBK F 08 Röd - Ekängens IF/Linghems SK 5 - 3 Hampus Larsson, Jan Wentzell Motala Sporthall
2021-11-28 13:00 232202017 Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart - Boxholms IBK F Röd 6 - 3 Rågher Godin, Jan Hanna Åby Arena
2021-12-03 19:30 232202021 Boxholms IBK F Röd - Hjulsbro IK Röd (Lila) 3 - 6 Oscar Bard, Ellen Brunnström Boxholm Sporthall
2021-12-04 18:30 232202019 Ekängens IF/Linghems SK - Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart 3 - 5 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Kärnahallen
2021-12-10 19:30 232202024 Boxholms IBK F Röd - Solfjäderstaden IBK F 08 Röd 6 - 7 Markus Hilmerson, Ellen Brunnström Boxholm Sporthall
2021-12-11 12:45 232202023 Hjulsbro IK Röd (Lila) - Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart 7 - 8 Meja Bergström, Evelina Söderqvist Stureforshallen
2022-01-12 19:00 232202027 Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart - Solfjäderstaden IBK F 08 Röd 2 - 2 Fredrik Steisjö, Mikael Sörman Hultdalskolan
2022-01-15 11:00 232202025 Ekängens IF/Linghems SK - Hjulsbro IK Röd (Lila) 3 - 3 Henning Selse, Alfred Fager Kärnahallen
2022-01-21 19:30 232202028 Boxholms IBK F Röd - Ekängens IF/Linghems SK 3 - 4 Jan Wentzell, Evelina Söderqvist Boxholm Sporthall
2022-01-23 11:30 232202029 Solfjäderstaden IBK F 08 Röd - Hjulsbro IK Röd (Lila) 5 - 2 Oscar Bard, Joakim Bengtsson Motala Sporthall
2022-01-28 19:30 232202032 Boxholms IBK F Röd - Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart 2 - 4 Rickard Olsen, Ellen Brunnström Boxholm Sporthall
2022-01-30 10:30 232202031 Ekängens IF/Linghems SK - Solfjäderstaden IBK F 08 Röd 3 - 4 Jamiro Liebe, Evelina Söderqvist Folkungahallen
2022-02-05 15:30 232202034 Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart - Ekängens IF/Linghems SK 2 - 2 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Åby Arena
2022-03-05 12:00 232202036 Hjulsbro IK Röd (Lila) - Boxholms IBK F Röd 3 - 0 Ellen Brunnström, Roger Balogh Kärnahallen
2022-02-12 10:00 232202039 Solfjäderstaden IBK F 08 Röd - Boxholms IBK F Röd 0 - 1 Ellen Brunnström, Simon Eriksson Motala Sporthall
2022-02-13 10:00 232202038 Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart - Hjulsbro IK Röd (Lila) 1 - 3 Jan Hanna, Mikael Sörman Åby Arena
2022-02-12 12:45 232202040 Hjulsbro IK Röd (Lila) - Ekängens IF/Linghems SK 6 - 5 Elin Andersson, Max Sjöberg Stureforshallen
2022-02-20 09:00 232202042 Solfjäderstaden IBK F 08 Röd - Åby IBK Ungdom F 07/09 Svart 0 - 2 Peter Ström, Hampus Larsson Motala Sporthall
2022-03-06 13:30 232202043 Ekängens IF/Linghems SK - Boxholms IBK F Röd 2 - 2 Ellen Brunnström, Lisa Norén Kärnahallen
2022-03-12 14:00 232202044 Hjulsbro IK Röd (Lila) - Solfjäderstaden IBK F 08 Röd 0 - 3 Noah Räni, Hugo Jacobsson Stureforshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK F 08 Röd 12 8 1 3 41-29 12 25
2. Hjulsbro IK Röd (Lila) 12 7 1 4 48-40 8 22
3. Åby IBK Ungdom F 07/ 09 Svart 12 6 4 2 44-37 7 22
4. Boxholms IBK F Röd 12 2 2 8 35-52 -17 8
5. Ekängens IF/ Linghems SK 12 1 4 7 42-52 -10 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 12:30 232203002 Solfjäderstaden IBK F 08 Svart - IBF Kolmården F07/09 19 - 0 Håkan Karlsson, Erik Karlsson Motala Sporthall
2021-10-17 12:15 232203003 Rimforsa IF F-08/09 - Solfjäderstaden IBK F 09 5 - 9 Erik Karlsson, Ellen Brunnström Hackelhallen
2021-10-17 14:00 232203001 Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 - Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit 3 - 10 Felix Jonsson, Alvin Andersson Wahlbeckshallen B
2021-10-17 17:30 232203004 Borensberg IBC F08/11 Orange - Bergs IK F 09/10 1 - 12 Pontus Karlsson, Rikard Karlsson Hällaskolan
2021-10-23 09:00 232203005 Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit - Bergs IK F 09/10 1 - 5 Felix Jonsson, Alvin Andersson Åby Arena
2021-10-24 10:00 232203006 Solfjäderstaden IBK F 09 - Borensberg IBC F08/11 Orange 9 - 7 Emil Magnusson, Joakim Bengtsson Mariebergshallen
2021-10-24 15:00 232203008 Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 - Solfjäderstaden IBK F 08 Svart 3 - 9 Mattias Vernersson, Rikard Karlsson Wahlbeckshallen A
2021-10-24 15:15 232203007 IBF Kolmården F07/09 - Rimforsa IF F-08/09 5 - 0 Christoffer Karlsson, Lukas Rondahl Råsslahallen
2021-10-30 11:15 232203010 Rimforsa IF F-08/09 - Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 2 - 2 Johan Wiggur, Mattias Vernersson Hackelhallen
2021-10-30 13:45 232203012 Bergs IK F 09/10 - Solfjäderstaden IBK F 09 8 - 0 Meja Bergström, Evelina Söderqvist Ljungsbro Sporthall
2021-10-30 14:00 232203011 Borensberg IBC F08/11 Orange - IBF Kolmården F07/09 2 - 7 Toivo Andersson, Tomas Turesson Hällaskolan
2021-10-31 13:00 232203009 Solfjäderstaden IBK F 08 Svart - Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit 7 - 1 Erik Karlsson, Joakim Bengtsson Motala Sporthall
2021-11-14 10:30 232203016 Solfjäderstaden IBK F 08 Svart - Rimforsa IF F-08/09 18 - 1 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Mariebergshallen
2021-11-14 11:00 232203015 Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 - Borensberg IBC F08/11 Orange 2 - 1 Evelina Söderqvist, Oscar Bard Wahlbeckshallen A
2021-11-14 13:00 232203013 Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit - Solfjäderstaden IBK F 09 10 - 2 Christoffer Karlsson, Sonny Weideborg Åby Arena
2021-11-14 17:00 232203014 IBF Kolmården F07/09 - Bergs IK F 09/10 1 - 6 Patricio Boiardt, Jan Hanna Råsslahallen
2021-11-20 09:00 232203019 Bergs IK F 09/10 - Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 6 - 1 Joakim Bengtsson, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2021-11-20 11:15 232203017 Rimforsa IF F-08/09 - Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit 1 - 10 Christian Hagström, Jan Wentzell Hackelhallen
2021-11-21 12:00 232203020 Solfjäderstaden IBK F 09 - IBF Kolmården F07/09 5 - 2 Erik Karlsson, Oscar Bard Motala Sporthall
2021-11-24 19:00 232203018 Borensberg IBC F08/11 Orange - Solfjäderstaden IBK F 08 Svart 2 - 10 Oscar Bard, Mikael Sörman Hällaskolan
2021-11-27 10:00 232203023 Solfjäderstaden IBK F 08 Svart - Bergs IK F 09/10 6 - 0 Mattias Vernersson, Oscar Bard Motala Sporthall
2021-11-27 11:15 232203024 Rimforsa IF F-08/09 - Borensberg IBC F08/11 Orange 8 - 3 Hampus Larsson, Peter Ström Hackelhallen
2021-11-27 13:15 232203022 Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 - Solfjäderstaden IBK F 09 5 - 3 Alfred Fager, Henning Selse Folkungahallen
2021-11-28 10:00 232203021 Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit - IBF Kolmården F07/09 4 - 7 Jan Hanna, Andreas A Karlsson Åby Arena
2021-12-04 09:30 232203027 Solfjäderstaden IBK F 09 - Solfjäderstaden IBK F 08 Svart 0 - 7 Jan Wentzell, Oscar Bard Motala Sporthall
2021-12-04 12:30 232203025 Borensberg IBC F08/11 Orange - Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit 3 - 6 Johan Nordlander, Alexander Lagerström Hällaskolan
2021-12-04 15:30 232203026 Bergs IK F 09/10 - Rimforsa IF F-08/09 5 - 2 Mattias Vernersson, Thomas Nystrand Ljungsbro Sporthall
2021-12-05 14:30 232203028 IBF Kolmården F07/09 - Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 6 - 2 Eric Lundell, Mikael Sörman Råsslahallen
2021-12-11 10:00 232203032 Bergs IK F 09/10 - Borensberg IBC F08/11 Orange 13 - 1 Ellen Brunnström, Lisa Norén Ljungsbro Sporthall
2021-12-12 10:00 232203031 Solfjäderstaden IBK F 09 - Rimforsa IF F-08/09 2 - 2 Jan Wentzell, Fredrik Steisjö Mariebergshallen
2021-12-12 15:00 232203030 IBF Kolmården F07/09 - Solfjäderstaden IBK F 08 Svart 0 - 7 Peter Ström, Daniel Johansson Råsslahallen
2021-12-12 15:20 232203029 Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit - Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 4 - 3 Tomas Edstrand, Jan Hanna Åby Arena
2022-01-15 11:15 232203035 Rimforsa IF F-08/09 - IBF Kolmården F07/09 4 - 5 William Wengelin, Oscar Bard Hackelhallen
2022-01-15 12:30 232203033 Bergs IK F 09/10 - Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit 8 - 2 Evelina Söderqvist, Hampus Larsson Kärnahallen
2022-01-15 15:00 232203034 Borensberg IBC F08/11 Orange - Solfjäderstaden IBK F 09 2 - 2 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Hällaskolan
2022-01-16 15:15 232203036 Solfjäderstaden IBK F 08 Svart - Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 7 - 0 Oscar Bard, Hampus Larsson Mariebergshallen
2022-01-23 10:15 232203040 Solfjäderstaden IBK F 09 - Bergs IK F 09/10 3 - 6 Oscar Bard, Joakim Bengtsson Motala Sporthall
2022-01-23 15:15 232203038 Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 - Rimforsa IF F-08/09 4 - 3 Alvin Andersson, Felix Jonsson Kärnahallen
2022-02-16 19:00 232203037 Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit - Solfjäderstaden IBK F 08 Svart 1 - 10 Christoffer Karlsson, Andreas A Karlsson Hultdalskolan
2022-03-07 18:00 232203039 IBF Kolmården F07/09 - Borensberg IBC F08/11 Orange 7 - 2 Joakim Bengtsson, Lisa Norén Råsslahallen
2022-01-30 12:30 232203043 Borensberg IBC F08/11 Orange - Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 4 - 2 Ellen Brunnström, Lisa Norén Hällaskolan
2022-01-30 13:00 232203041 Solfjäderstaden IBK F 09 - Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit 2 - 6 Oscar Bard, Erik Karlsson Mariebergshallen
2022-03-05 09:00 232203042 Bergs IK F 09/10 - IBF Kolmården F07/09 4 - 1 Fredrik Steisjö, Mikael Sörman Ljungsbro Sporthall
2022-03-05 11:15 232203044 Rimforsa IF F-08/09 - Solfjäderstaden IBK F 08 Svart 2 - 10 Noah Räni, Hugo Jacobsson Hackelhallen
2022-02-06 11:30 232203047 Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 - Bergs IK F 09/10 4 - 9 Ellen Brunnström, Evelina Söderqvist Rydshallen
2022-02-06 12:00 232203045 Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit - Rimforsa IF F-08/09 5 - 2 Mikael Sörman, Fredrik Steisjö Åby Arena
2022-02-06 13:45 232203046 Solfjäderstaden IBK F 08 Svart - Borensberg IBC F08/11 Orange 11 - 2 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Motala Sporthall
2022-02-06 14:30 232203048 IBF Kolmården F07/09 - Solfjäderstaden IBK F 09 2 - 3 Toivo Andersson, Alexander Johansson Råsslahallen
2022-02-12 12:30 232203052 Borensberg IBC F08/11 Orange - Rimforsa IF F-08/09 11 - 2 Hampus Larsson, Peter Ström Hällaskolan
2022-02-13 11:45 232203051 Bergs IK F 09/10 - Solfjäderstaden IBK F 08 Svart 0 - 6 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Kärnahallen
2022-02-13 13:00 232203050 Solfjäderstaden IBK F 09 - Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 4 - 5 Hampus Larsson, Erik Karlsson Mariebergshallen
2022-02-13 14:30 232203049 IBF Kolmården F07/09 - Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit 2 - 4 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Råsslahallen
2022-02-19 09:00 232203055 Solfjäderstaden IBK F 08 Svart - Solfjäderstaden IBK F 09 9 - 1 Simon Eriksson, Marthin Andersson Motala Sporthall
2022-02-19 10:00 232203053 Åby IBK Ungdom F 07/09 Vit - Borensberg IBC F08/11 Orange 3 - 1 Lisa Norén, Ellen Brunnström Åby Arena
2022-02-19 11:15 232203054 Rimforsa IF F-08/09 - Bergs IK F 09/10 1 - 8 Christoffer Karlsson, Elin Andersson Hackelhallen
2022-02-20 09:45 232203056 Linköping IBK Ungdom F 08/09:89 - IBF Kolmården F07/09 7 - 1 Melker Vesterlund, Ellen Brunnström Folkungahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK F 08 Svart 14 14 0 0 136-13 123 42
2. Bergs IK F 09/ 10 14 12 0 2 90-30 60 36
3. Åby IBK Ungdom F 07/ 09 Vit 14 9 0 5 67-56 11 27
4. IBF Kolmården F07/ 09 14 6 0 8 46-69 -23 18
5. Linköping IBK Ungdom F 08/ 09:89 14 5 1 8 43-69 -26 16
6. Solfjäderstaden IBK F 09 14 4 2 8 45-76 -31 14
7. Borensberg IBC F08/ 11 Orange 14 2 1 11 42-94 -52 7
8. Rimforsa IF F-08/ 09 14 1 2 11 35-97 -62 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis