Herrar Division 1 (2012/13)

Gruppspel
Herrar Division 1 Mellersta Svealand
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-28 19:30 1258033001 Linköping IBK Ungd. - Söderköpings IBK 10 - 4 Peter Palmelius, Stefan Öberg Linköpings Sporthall
2012-09-28 19:30 1258033004 Mjölby IBK - Kumla IBK 9 - 5 Andreas Holm, Martin Mosskull Lagmanshallen
2012-09-29 15:30 1258033006 Craftstadens IBK O-hamn - WSK Lindesberg 9 - 3 Johan Myhr, Peter Bergstrand Oskarshamns Sporthall A-hall
2012-09-30 15:00 1258033002 Finspång IBK - Onyx IBK 8 - 7 Johan Myhr, Peter Bergstrand Arena Grosvad
2012-09-30 17:00 1258033003 IBF Örebro - Trosa Edanö IBK 6 - 4 Curre Schwela, Mats Jonsson Mellringehallen
2013-01-05 16:00 1258033005 Nykvarns IF - Westerviks IBK 8 - 4 Curre Schwela, Mats Jonsson Björkestahallen
2012-10-06 14:00 1258033011 Söderköpings IBK - Nykvarns IF 8 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Berger Sporthallen Vikingen
2012-10-06 15:00 1258033009 Westerviks IBK - IBF Örebro 8 - 11 Andreas Holm, Tobias Lindgren Bökensved Sporthall
2012-10-06 16:00 1258033008 Kumla IBK - Finspång IBK 9 - 8 e.förl. Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Kumlahallen
2012-10-06 17:00 1258033010 WSK Lindesberg - Mjölby IBK 3 - 9 Arash Sohrevardi, Pierre Borghoff Stadsskogskolan
2012-10-07 16:00 1258033007 Trosa Edanö IBK - Linköping IBK Ungd. 10 - 5 Stefan Öberg, Peter Palmelius Hedebyhallen
2012-10-07 17:00 1258033012 Onyx IBK - Craftstadens IBK O-hamn 4 - 5 e.förl. Roger Öfversten, Johan Jäderlund Nyköpings Sporthall
2012-10-12 19:30 1258033013 Linköping IBK Ungd. - Onyx IBK 6 - 5 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Linköpings Sporthall
2012-10-12 19:30 1258033014 Finspång IBK - Söderköpings IBK 5 - 4 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Arena Grosvad
2012-10-12 19:30 1258033018 Craftstadens IBK O-hamn - Westerviks IBK 11 - 3 Andreas Holm, Martin Mosskull Oskarshamns Sporthall A-hall
2012-10-13 14:30 1258033016 Mjölby IBK - Trosa Edanö IBK 5 - 3 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Lagmanshallen
2012-10-13 16:00 1258033017 Nykvarns IF - WSK Lindesberg 6 - 9 Peter Eriksson, Kari Karke Björkestahallen
2012-10-14 17:00 1258033015 IBF Örebro - Kumla IBK 10 - 3 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Mellringehallen
2012-10-19 19:30 1258033019 Westerviks IBK - Linköping IBK Ungd. 3 - 5 Martin Aspegren, Martin Mosskull Bökensved Sporthall
2012-10-20 14:00 1258033021 Söderköpings IBK - IBF Örebro 5 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Sporthallen Vikingen
2012-10-20 15:00 1258033022 Onyx IBK - Mjölby IBK 4 - 5 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Nyköpings Sporthall
2012-10-20 16:00 1258033024 Kumla IBK - Craftstadens IBK O-hamn 2 - 4 Leif Borglund, Shari Tingman Kumlahallen
2012-10-20 17:00 1258033020 WSK Lindesberg - Finspång IBK 6 - 8 Anders Pettersson Karlstad, Majed Hammami Stadsskogskolan
2012-10-21 16:00 1258033023 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 7 - 4 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Hedebyhallen
2012-10-26 19:30 1258033026 Finspång IBK - Westerviks IBK 6 - 5 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Arena Grosvad
2012-10-26 19:30 1258033028 Mjölby IBK - Söderköpings IBK 10 - 7 Håkan Söderman, Robert Dahlslätt Lagmanshallen
2012-10-27 12:00 1258033025 Linköping IBK Ungd. - WSK Lindesberg 9 - 4 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Linköpings Sporthall
2012-10-28 15:30 1258033030 Craftstadens IBK O-hamn - Trosa Edanö IBK 7 - 5 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2012-10-28 17:00 1258033027 IBF Örebro - Onyx IBK 10 - 3 Micael Svensson, Marco Mustonen Mellringehallen
2013-02-09 16:00 1258033029 Nykvarns IF - Kumla IBK 14 - 3 Curre Schwela, Mats Jonsson Björkestahallen
2012-11-09 19:30 1258033034 Westerviks IBK - Mjölby IBK 6 - 7 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Bökensved Sporthall
2012-11-10 16:00 1258033033 Kumla IBK - Linköping IBK Ungd. 5 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Kumlahallen
2012-11-10 16:00 1258033035 Nykvarns IF - Onyx IBK 10 - 3 Curre Schwela, Mats Jonsson Björkestahallen
2012-11-10 17:00 1258033032 WSK Lindesberg - IBF Örebro 5 - 6 Anders Pettersson Karlstad, Majed Hammami Stadsskogskolan
2012-11-11 16:00 1258033031 Trosa Edanö IBK - Finspång IBK 8 - 7 Mats Jonsson, Curre Schwela Hedebyhallen
2012-11-11 16:00 1258033036 Söderköpings IBK - Craftstadens IBK O-hamn 4 - 7 Martin Larsson, Sven Persson Sporthallen Vikingen
2012-11-16 19:00 1258033042 Kumla IBK - WSK Lindesberg 9 - 6 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Kumlahallen
2012-11-16 20:00 1258033037 Linköping IBK Ungd. - IBF Örebro 2 - 3 e.förl. Stefan Öberg, Peter Palmelius Linköpings Sporthall
2012-11-17 14:00 1258033040 Söderköpings IBK - Trosa Edanö IBK 7 - 3 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Sporthallen Vikingen
2012-11-17 15:00 1258033041 Onyx IBK - Westerviks IBK 13 - 9 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Nyköpings Sporthall
2012-11-17 15:30 1258033039 Craftstadens IBK O-hamn - Mjölby IBK 6 - 6 Martin Mosskull, Andreas Holm Oskarshamns Sporthall A-hall
2012-11-18 15:00 1258033038 Finspång IBK - Nykvarns IF 9 - 10 Peter Eriksson, Kari Karke Arena Grosvad
2012-11-22 20:00 1258033046 Westerviks IBK - Söderköpings IBK 7 - 6 Robert Dahlslätt, Tobias Lindgren Bökensved Sporthall
2012-11-23 19:30 1258033043 Mjölby IBK - Finspång IBK 3 - 8 Tobias Lindgren, Martin Aspegren Lagmanshallen
2012-11-24 16:00 1258033044 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungd. 7 - 4 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Björkestahallen
2012-11-25 16:00 1258033048 Trosa Edanö IBK - WSK Lindesberg 5 - 8 Arash Sohrevardi, Pierre Borghoff Hedebyhallen
2012-11-25 17:00 1258033045 IBF Örebro - Craftstadens IBK O-hamn 8 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mellringehallen
2013-03-02 15:00 1258033047 Onyx IBK - Kumla IBK 8 - 6 Peter Palmelius, Stefan Öberg Nyköpings Sporthall
2012-11-02 19:45 1258033051 Finspång IBK - Craftstadens IBK O-hamn 7 - 6 Stefan Öberg, Peter Palmelius Mässhallen A
2012-12-01 14:00 1258033052 Söderköpings IBK - Kumla IBK 5 - 4 Shari Tingman, Leif Borglund Sporthallen Vikingen
2012-12-01 17:00 1258033054 WSK Lindesberg - Onyx IBK 8 - 8 Peter Palmelius, Stefan Öberg Stadsskogskolan
2012-12-02 16:00 1258033053 Trosa Edanö IBK - Westerviks IBK 7 - 7 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Hedebyhallen
2012-12-02 17:00 1258033049 IBF Örebro - Nykvarns IF 10 - 4 Peter Palmelius, Stefan Öberg Mellringehallen
2012-12-07 19:30 1258033050 Linköping IBK Ungd. - Mjölby IBK 6 - 10 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Linköpings Sporthall
2012-12-14 19:30 1258033055 Finspång IBK - Linköping IBK Ungd. 7 - 4 Peter Palmelius, Stefan Öberg Arena Grosvad
2012-12-15 14:30 1258033056 Mjölby IBK - IBF Örebro 2 - 5 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Lagmanshallen
2012-12-15 15:00 1258033058 Onyx IBK - Söderköpings IBK 7 - 4 Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Nyköpings Sporthall
2012-12-15 15:30 1258033057 Craftstadens IBK O-hamn - Nykvarns IF 3 - 8 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Oskarshamns Sporthall A-hall
2012-12-15 16:00 1258033059 Kumla IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Kumlahallen
2012-12-15 17:00 1258033060 WSK Lindesberg - Westerviks IBK 8 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Stadsskogskolan
2012-12-22 13:00 1258033061 Linköping IBK Ungd. - Craftstadens IBK O-hamn 3 - 8 Curre Schwela, Mats Jonsson Linköpings Sporthall
2012-12-22 14:00 1258033064 Söderköpings IBK - WSK Lindesberg 8 - 10 David Geiser Mellkvist, Henrik Nilsson Sporthallen Vikingen
2012-12-22 15:00 1258033066 Westerviks IBK - Kumla IBK 13 - 8 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Bökensved Sporthall
2012-12-22 16:00 1258033063 Nykvarns IF - Mjölby IBK 11 - 4 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Björkestahallen
2012-12-22 16:00 1258033065 Trosa Edanö IBK - Onyx IBK 2 - 7 Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Hedebyhallen
2012-12-23 17:00 1258033062 IBF Örebro - Finspång IBK 20 - 10 Marco Mustonen, Lars Fridell Mellringehallen
2012-09-29 15:00 1258033071 Westerviks IBK - Nykvarns IF 6 - 5 e.förl. Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Bökensved Sporthall
2013-01-05 14:00 1258033067 Söderköpings IBK - Linköping IBK Ungd. 3 - 4 e.förl. Peter Palmelius, Stefan Öberg Sporthallen Vikingen
2013-01-05 15:00 1258033068 Onyx IBK - Finspång IBK 7 - 6 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Nyköpings Sporthall
2013-01-05 16:00 1258033070 Kumla IBK - Mjölby IBK 11 - 8 Peter Eriksson, Kari Karke Kumlahallen
2013-01-05 17:00 1258033072 WSK Lindesberg - Craftstadens IBK O-hamn 2 - 10 Micael Svensson, Joakim Björnstad Stadsskogskolan
2013-01-06 16:00 1258033069 Trosa Edanö IBK - IBF Örebro 5 - 12 Anders Asp, Per Rosén Hedebyhallen
2013-01-11 19:30 1258033073 Linköping IBK Ungd. - Trosa Edanö IBK 6 - 2 Henrik Nilsson, David Geiser Mellkvist Linköpings Sporthall
2013-01-12 14:30 1258033076 Mjölby IBK - WSK Lindesberg 8 - 7 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Lagmanshallen
2013-01-12 15:30 1258033078 Craftstadens IBK O-hamn - Onyx IBK 12 - 6 Mattias Alm-Nielsen, Anders Nyberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2013-01-12 16:00 1258033077 Nykvarns IF - Söderköpings IBK 8 - 3 Kari Karke, Peter Eriksson Björkestahallen
2013-01-13 14:00 1258033075 IBF Örebro - Westerviks IBK 20 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen
2013-01-13 15:00 1258033074 Finspång IBK - Kumla IBK 8 - 6 Henrik Nilsson, David Geiser Mellkvist Arena Grosvad
2013-01-18 19:30 1258033084 Westerviks IBK - Craftstadens IBK O-hamn 5 - 6 e.förl. Henrik Nilsson, David Geiser Mellkvist Bökensved Sporthall
2013-01-19 14:00 1258033080 Söderköpings IBK - Finspång IBK 5 - 11 Henrik Nilsson, David Geiser Mellkvist Sporthallen Vikingen
2013-01-19 15:00 1258033079 Onyx IBK - Linköping IBK Ungd. 6 - 7 e.förl. Shari Tingman, Leif Borglund Nyköpings Sporthall
2013-01-19 16:00 1258033081 Kumla IBK - IBF Örebro 3 - 7 Lars Fridell, Marco Mustonen Kumlahallen
2013-01-19 17:00 1258033083 WSK Lindesberg - Nykvarns IF 5 - 10 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Stadsskogskolan
2013-01-20 16:00 1258033082 Trosa Edanö IBK - Mjölby IBK 4 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Hedebyhallen
2013-01-23 19:30 1258033085 Linköping IBK Ungd. - Westerviks IBK 7 - 5 Stefan Öberg, Christoffer Markovski Linköpings Sporthall
2013-01-26 14:30 1258033088 Mjölby IBK - Onyx IBK 5 - 4 Tobias Lindgren, Emil Jungåker Lagmanshallen
2013-01-26 15:30 1258033090 Craftstadens IBK O-hamn - Kumla IBK 11 - 4 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Oskarshamns Sporthall A-hall
2013-01-26 16:00 1258033089 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 4 - 1 Per Rosén, Per-Ove Duvert Björkestahallen
2013-01-27 11:00 1258033087 IBF Örebro - Söderköpings IBK 16 - 4 Ki Sandholm, Micael Svensson Mellringehallen
2013-01-27 15:00 1258033086 Finspång IBK - WSK Lindesberg 12 - 7 Curre Schwela, Mats Jonsson Arena Grosvad
2012-10-27 16:00 1258033095 Kumla IBK - Nykvarns IF 8 - 7 Peter Eriksson, Patric Terelius Kumlahallen
2013-02-08 19:30 1258033092 Westerviks IBK - Finspång IBK 8 - 9 e.förl. Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Bökensved Sporthall
2013-02-09 14:00 1258033094 Söderköpings IBK - Mjölby IBK 5 - 6 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Sporthallen Vikingen
2013-02-09 15:00 1258033093 Onyx IBK - IBF Örebro 4 - 8 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Nyköpings Sporthall
2013-02-09 17:00 1258033091 WSK Lindesberg - Linköping IBK Ungd. 9 - 8 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Stadsskogskolan
2013-02-10 16:00 1258033096 Trosa Edanö IBK - Craftstadens IBK O-hamn 4 - 6 Shari Tingman, Leif Borglund Hedebyhallen
2013-02-15 19:30 1258033099 Linköping IBK Ungd. - Kumla IBK 1 - 12 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Linköpings Sporthall
2013-02-15 19:30 1258033100 Mjölby IBK - Westerviks IBK 7 - 9 Lars Fridell, Marco Mustonen Lagmanshallen
2013-02-16 15:00 1258033101 Onyx IBK - Nykvarns IF 9 - 12 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Nyköpings Sporthall
2013-02-16 15:30 1258033102 Craftstadens IBK O-hamn - Söderköpings IBK 13 - 3 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2013-02-17 15:00 1258033097 Finspång IBK - Trosa Edanö IBK 6 - 8 Anders Asp, Per Rosén Arena Grosvad
2013-02-17 17:00 1258033098 IBF Örebro - WSK Lindesberg 18 - 6 Marco Mustonen, Lars Fridell Mellringehallen
2013-02-22 20:00 1258033107 Westerviks IBK - Onyx IBK 7 - 9 Andreas Holm, Martin Mosskull Bökensved Sporthall
2013-02-23 14:30 1258033105 Mjölby IBK - Craftstadens IBK O-hamn 4 - 9 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Lagmanshallen
2013-02-23 16:00 1258033104 Nykvarns IF - Finspång IBK 8 - 7 e.förl. Shari Tingman, Leif Borglund Björkestahallen
2013-02-23 17:00 1258033108 WSK Lindesberg - Kumla IBK 3 - 10 Micael Svensson, Ki Sandholm Stadsskogskolan
2013-02-24 16:00 1258033106 Trosa Edanö IBK - Söderköpings IBK 10 - 8 Mats Jonsson, Curre Schwela Hedebyhallen
2013-02-24 17:00 1258033103 IBF Örebro - Linköping IBK Ungd. 9 - 6 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Mellringehallen
2012-11-24 16:00 1258033111 Kumla IBK - Onyx IBK 6 - 7 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Kumlahallen
2013-03-01 20:00 1258033110 Söderköpings IBK - Westerviks IBK 8 - 7 e.förl. Stefan Öberg, Peter Palmelius Sporthallen Vikingen
2013-03-02 15:30 1258033109 Craftstadens IBK O-hamn - IBF Örebro 3 - 5 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Oskarshamns Sporthall A-hall
2013-03-02 17:00 1258033112 WSK Lindesberg - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Leif Borglund, Shari Tingman Stadsskogskolan
2013-03-03 15:00 1258033113 Finspång IBK - Mjölby IBK 8 - 9 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Arena Grosvad
2013-03-03 17:00 1258033114 Linköping IBK Ungd. - Nykvarns IF 8 - 5 Henrik Nilsson, David Geiser Mellkvist Linköpings Sporthall
2013-03-08 19:30 1258033116 Mjölby IBK - Linköping IBK Ungd. 7 - 6 e.förl. Mattias Alm-Nielsen, Anders Nyberg Lagmanshallen
2013-03-09 15:00 1258033120 Onyx IBK - WSK Lindesberg 21 - 2 Mattias Alm-Nielsen, Anders Nyberg Nyköpings Sporthall
2013-03-09 15:30 1258033117 Craftstadens IBK O-hamn - Finspång IBK 9 - 5 Jimmie Nilsson, Jonas Widenstedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2013-03-09 16:00 1258033118 Kumla IBK - Söderköpings IBK 10 - 5 Peter Palmelius, Stefan Öberg Kumlahallen
2013-03-09 16:30 1258033119 Westerviks IBK - Trosa Edanö IBK 9 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Bökensved Sporthall
2013-03-13 19:15 1258033115 Nykvarns IF - IBF Örebro 4 - 9 Shari Tingman, Leif Borglund Björkestahallen
2013-03-15 19:30 1258033121 Linköping IBK Ungd. - Finspång IBK 11 - 7 Stefan Öberg, Peter Palmelius Linköpings Sporthall
2013-03-16 14:00 1258033124 Söderköpings IBK - Onyx IBK 2 - 8 Marco Mustonen, Lars Fridell Sporthallen Vikingen
2013-03-16 15:00 1258033126 Westerviks IBK - WSK Lindesberg 13 - 11 Per Rosén, Anders Asp Bökensved Sporthall
2013-03-16 16:00 1258033123 Nykvarns IF - Craftstadens IBK O-hamn 9 - 4 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Björkestahallen
2013-03-17 16:00 1258033125 Trosa Edanö IBK - Kumla IBK 5 - 1 Peter Palmelius, Stefan Öberg Hedebyhallen
2013-03-17 17:00 1258033122 IBF Örebro - Mjölby IBK 12 - 5 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Mellringehallen
2013-03-23 17:00 1258033127 Craftstadens IBK O-hamn - Linköping IBK Ungd. 9 - 3 Martin Matti, Simon Broman Oskarshamns Sporthall A-hall
2013-03-23 17:00 1258033128 Finspång IBK - IBF Örebro 5 - 14 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Arena Grosvad
2013-03-23 17:00 1258033129 Mjölby IBK - Nykvarns IF 8 - 16 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Lagmanshallen
2013-03-23 17:00 1258033130 WSK Lindesberg - Söderköpings IBK 10 - 9 e.förl. Peter Eriksson, Kari Karke Stadsskogskolan
2013-03-23 17:00 1258033131 Onyx IBK - Trosa Edanö IBK 12 - 8 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Nyköpings Sporthall
2013-03-23 17:00 1258033132 Kumla IBK - Westerviks IBK 4 - 8 Mats Jonsson, Curre Schwela Kumlahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Örebro 22 21 1 (1) 0 225-98 127 65
2. Craftstadens IBK O-hamn 22 14 3 (2) 5 160-103 57 47
3. Nykvarns IF 22 13 2 (1) 7 177-132 45 42
4. Mjölby IBK 22 11 2 (1) 9 139-155 -16 36
5. Finspång IBK 22 10 3 (1) 9 167-174 -7 34
6. Onyx IBK 22 10 3 (0) 9 162-148 14 33
7. Linköping IBK Ungd. 22 8 4 (2) 10 125-140 -15 30
8. Trosa Edanö IBK 22 9 1 (0) 12 115-135 -20 28
9. Westerviks IBK 22 6 5 (1) 11 153-181 -28 24
10. Kumla IBK 22 7 1 (1) 14 131-155 -24 23
11. WSK Lindesberg 22 5 2 (1) 15 136-207 -71 18
12. Söderköpings IBK 22 3 3 (1) 16 117-179 -62 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Norra Norrland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-29 14:00 1258031002 RIG Umeå IBF - IBK Runsten 12 - 11 Johan Krispinsson, Joel Andersson Umeå Energi Arena Öst
2012-09-29 14:00 1258031006 Örnsköldsvik IBK - Brunflo FK 4 - 8 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Skyttis Arena
2012-09-29 17:00 1258031001 TBS Umeå SK - Hudik/Björkberg IBK 5 - 11 Joel Andersson, Johan Krispinsson Umeå Energi Arena Väst
2012-09-30 15:00 1258031003 Skellefteå IBK - Kiruna AIF 7 - 5 Johan Krispinsson, Joel Andersson Eddahallen
2012-09-30 15:00 1258031005 TGC IBK - Jemtland Innebandy 8 - 4 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Vildmannahallen
2012-09-30 17:00 1258031004 IBK Luleå - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 6 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Hälsans hus
2012-10-06 13:00 1258031008 Brunflo FK - Jemtland Innebandy 7 - 12 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Östersunds sporthall
2012-10-06 17:00 1258031007 Hudik/Björkberg IBK - IBK Runsten 9 - 4 Dennis Wall, Anders Nilsson Håstaholmen
2012-10-13 15:00 1258031013 Wibax Patriot IBK Piteå - TGC IBK 2 - 5 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Norrmalmia Sph
2012-10-13 15:00 1258031014 Kiruna AIF - Örnsköldsvik IBK 4 - 9 Johan Krispinsson, Tobias Skogsberg Rakethallen Kiruna
2012-10-13 16:00 1258031010 Brunflo FK - IBK Luleå 7 - 5 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Torvalla Sporthall
2012-10-13 17:00 1258031017 Hudik/Björkberg IBK - RIG Umeå IBF 5 - 14 Daniel Södergren, Håkan Thunman Håstaholmen
2012-10-13 18:45 1258031009 Jemtland Innebandy - Skellefteå IBK 1 - 13 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Östersunds sporthall
2012-10-14 11:45 1258031011 Brunflo FK - Skellefteå IBK 3 - 7 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Torvalla Sporthall
2012-10-14 14:00 1258031016 Kiruna AIF - TGC IBK 3 - 6 Tobias Skogsberg, Johan Krispinsson Rakethallen Kiruna
2012-10-14 14:00 1258031018 IBK Runsten - TBS Umeå SK 11 - 7 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik
2012-10-14 14:30 1258031012 Jemtland Innebandy - IBK Luleå 7 - 2 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Östersunds sporthall
2012-10-14 15:00 1258031015 Wibax Patriot IBK Piteå - Örnsköldsvik IBK 5 - 4 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Norrmalmia Sph
2012-10-19 19:30 1258031019 Skellefteå IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 7 - 6 Nariman Navaee, Roland Alexandersson Eddahallen
2012-10-20 14:00 1258031020 IBK Luleå - Kiruna AIF 9 - 6 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Hälsans hus
2012-10-20 15:30 1258031021 Örnsköldsvik IBK - Hudik/Björkberg IBK 8 - 17 Anders Nilsson, Dennis Wall Skyttis Arena
2012-10-20 16:00 1258031022 TGC IBK - IBK Runsten 6 - 10 Peter Poopuu, Thomas Jonsson Ersängshallen
2012-10-24 19:30 1258031023 TBS Umeå SK - RIG Umeå IBF 5 - 6 e.förl. Roland Alexandersson, Nariman Navaee Elofssonhallen
2012-10-26 19:00 1258031024 Örnsköldsvik IBK - TBS Umeå SK 5 - 9 Peter Poopuu, Joakim Hagy Skyttis Arena
2012-10-26 19:30 1258031028 RIG Umeå IBF - Skellefteå IBK 12 - 9 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Umeå Energi Arena Väst
2012-10-27 16:00 1258031027 TGC IBK - IBK Luleå 4 - 2 Joakim Hagy, Peter Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2012-10-27 17:00 1258031025 Hudik/Björkberg IBK - Jemtland Innebandy 10 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Håstaholmen
2012-10-28 14:00 1258031026 IBK Runsten - Brunflo FK 9 - 1 Anders Fredriksson, Mårten Hanold
2012-10-28 15:00 1258031029 Wibax Patriot IBK Piteå - Kiruna AIF 5 - 9 Joel Andersson, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph
2012-11-10 12:00 1258031036 RIG Umeå IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 12 - 7 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Musköten 1
2012-11-10 13:00 1258031030 Skellefteå IBK - Hudik/Björkberg IBK 8 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2012-11-10 13:00 1258031035 Brunflo FK - TGC IBK 6 - 4 Peter Boije, Anders Nilsson Torvalla Sporthall
2012-11-10 15:00 1258031037 TBS Umeå SK - Kiruna AIF 13 - 5 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Elofssonhallen
2012-11-10 16:00 1258031031 IBK Luleå - IBK Runsten 6 - 7 e.förl. Johan Krispinsson, Joel Andersson Hälsans hus
2012-11-11 12:00 1258031032 Skellefteå IBK - IBK Runsten 6 - 4 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Eddahallen
2012-11-11 13:00 1258031033 IBK Luleå - Hudik/Björkberg IBK 9 - 10 e.förl. Johan Krispinsson, Joel Andersson Hälsans hus
2012-11-11 14:00 1258031034 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBK 5 - 9 Anders Nilsson, Robert Olofsson Östersunds sporthall
2012-11-13 20:15 1258031038 TGC IBK - TBS Umeå SK 9 - 7 Joel Andersson, Johan Krispinsson Umeå Energi Arena Väst
2012-11-16 19:00 1258031043 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 9 - 14 Nariman Navaee, Roland Alexandersson Skyttis Arena
2012-11-17 15:00 1258031041 Wibax Patriot IBK Piteå - Brunflo FK 6 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Norrmalmia Sph
2012-11-17 15:00 1258031042 Kiruna AIF - Jemtland Innebandy 10 - 11 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Rakethallen Kiruna
2012-11-18 14:00 1258031039 Wibax Patriot IBK Piteå - Jemtland Innebandy 9 - 7 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Norrmalmia Sph
2012-11-18 14:00 1258031040 Kiruna AIF - Brunflo FK 10 - 5 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Rakethallen Kiruna
2012-11-24 13:00 1258031046 RIG Umeå IBF - IBK Luleå 11 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Umeå Energi Arena Öst
2012-11-24 16:00 1258031047 TBS Umeå SK - Skellefteå IBK 7 - 6 Nariman Navaee, Roland Alexandersson Umeå Energi Arena Väst
2012-11-24 17:00 1258031044 Hudik/Björkberg IBK - TGC IBK 4 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Håstaholmen
2012-11-25 14:00 1258031045 IBK Runsten - Örnsköldsvik IBK 8 - 5 Peter Hagelin, Edwin Simonian
2012-12-01 13:00 1258031049 Brunflo FK - TBS Umeå SK 7 - 9 Dennis Wall, Anders Nilsson Torvalla Sporthall
2012-12-01 16:00 1258031048 Jemtland Innebandy - RIG Umeå IBF 7 - 16 Dennis Wall, Anders Nilsson Östersunds sporthall
2012-12-01 16:00 1258031052 IBK Luleå - Örnsköldsvik IBK 7 - 7 Andreas Lybacken, Stefan Olsson Hälsans hus
2012-12-02 13:00 1258031050 Brunflo FK - RIG Umeå IBF 5 - 15 Anders Nilsson, Dennis Wall Torvalla Sporthall
2012-12-02 13:00 1258031053 Skellefteå IBK - TGC IBK 9 - 5 Joel Andersson, Johan Krispinsson Eddahallen
2012-12-02 15:30 1258031051 Jemtland Innebandy - TBS Umeå SK 5 - 6 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2012-12-11 20:15 1258031060 RIG Umeå IBF - TGC IBK 13 - 3 Joakim Hagy, Erik Johansson Umeå Energi Arena Väst
2012-12-15 12:00 1258031059 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå IBK 6 - 8 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Skyttis Arena
2012-12-15 14:00 1258031055 IBK Runsten - Kiruna AIF 7 - 6 e.förl. Daniel Wahlström, Fredrik Olsson
2012-12-15 17:00 1258031054 Hudik/Björkberg IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 11 - 12 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Håstaholmen
2012-12-16 11:00 1258031057 Hudik/Björkberg IBK - Kiruna AIF 15 - 9 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Håstaholmen
2012-12-16 12:30 1258031056 IBK Runsten - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 1 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson
2012-12-16 16:00 1258031058 TBS Umeå SK - IBK Luleå 7 - 8 Ola Nilsson, Roger Persson Umeå Energi Arena Öst
2012-12-19 19:00 1258031065 Kiruna AIF - RIG Umeå IBF 8 - 13 Joel Andersson, Johan Krispinsson Rakethallen Kiruna
2012-12-20 20:00 1258031066 TGC IBK - Örnsköldsvik IBK 10 - 6 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Ersängshallen
2012-12-22 13:00 1258031063 Brunflo FK - Hudik/Björkberg IBK 3 - 7 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Torvalla Sporthall
2012-12-22 15:00 1258031061 Wibax Patriot IBK Piteå - TBS Umeå SK 2 - 3 Johan Krispinsson, Joel Andersson Norrmalmia Sph
2012-12-22 16:00 1258031062 IBK Luleå - Skellefteå IBK 6 - 12 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Hälsans hus
2012-12-22 16:00 1258031064 Jemtland Innebandy - IBK Runsten 4 - 5 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Östersunds sporthall
2013-01-04 19:30 1258031070 Wibax Patriot IBK Piteå - IBK Luleå 4 - 4 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Norrmalmia Sph
2013-01-05 12:30 1258031071 Jemtland Innebandy - TGC IBK 11 - 4 Dennis Wall, Anders Nilsson Östersunds sporthall
2013-01-05 16:00 1258031072 Brunflo FK - Örnsköldsvik IBK 6 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Torvalla Sporthall
2013-01-05 17:00 1258031067 Hudik/Björkberg IBK - TBS Umeå SK 7 - 12 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Håstaholmen
2013-01-06 14:00 1258031069 Kiruna AIF - Skellefteå IBK 8 - 5 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Rakethallen Kiruna
2013-01-09 19:00 1258031068 IBK Runsten - RIG Umeå IBF 4 - 12 Edwin Simonian, Peter Hagelin
2013-01-11 19:00 1258031074 Jemtland Innebandy - Brunflo FK 10 - 5 Dennis Wall, Anders Nilsson Östersunds sporthall
2013-01-11 20:00 1258031073 IBK Runsten - Hudik/Björkberg IBK 9 - 7 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson
2013-01-19 13:00 1258031075 Skellefteå IBK - Jemtland Innebandy 9 - 11 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Eddahallen
2013-01-19 13:00 1258031076 IBK Luleå - Brunflo FK 6 - 7 e.förl. Peter Poopuu, Thomas Jonsson Hälsans hus
2013-01-19 13:00 1258031079 TGC IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 7 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Ersängshallen
2013-01-19 13:30 1258031083 RIG Umeå IBF - Hudik/Björkberg IBK 8 - 4 Johan Krispinsson, Joel Andersson Umeå Energi Arena Väst
2013-01-19 16:00 1258031080 Örnsköldsvik IBK - Kiruna AIF 8 - 6 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Skyttis Arena
2013-01-19 16:30 1258031084 TBS Umeå SK - IBK Runsten 6 - 15 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Umeå Energi Arena Väst
2013-01-20 12:00 1258031081 Örnsköldsvik IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 3 - 9 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Skyttis Arena
2013-01-20 12:00 1258031082 TGC IBK - Kiruna AIF 8 - 7 e.förl. David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Ersängshallen
2013-01-20 15:00 1258031077 Skellefteå IBK - Brunflo FK 5 - 3 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2013-01-20 16:00 1258031078 IBK Luleå - Jemtland Innebandy 6 - 5 e.förl. Joel Andersson, Johan Krispinsson Hälsans hus
2013-01-22 20:15 1258031089 RIG Umeå IBF - TBS Umeå SK 8 - 6 Joel Andersson, Johan Krispinsson Umeå Energi Arena Väst
2013-01-25 19:30 1258031085 Wibax Patriot IBK Piteå - Skellefteå IBK 5 - 6 Nariman Navaee, Jonas Ahlehjelm Norrmalmia Sph
2013-01-26 14:00 1258031088 IBK Runsten - TGC IBK 11 - 0 Håkan Thunman, Magnus Nordahl
2013-01-26 17:00 1258031087 Hudik/Björkberg IBK - Örnsköldsvik IBK 8 - 5 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Håstaholmen
2013-01-27 13:00 1258031086 Kiruna AIF - IBK Luleå 9 - 8 e.förl. Johan Krispinsson, Joel Andersson Rakethallen Kiruna
2013-02-06 20:30 1258031094 Skellefteå IBK - RIG Umeå IBF 7 - 9 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2013-02-09 12:00 1258031090 TBS Umeå SK - Örnsköldsvik IBK 6 - 4 Nariman Navaee, Roland Alexandersson Elofssonhallen
2013-02-09 13:00 1258031092 Brunflo FK - IBK Runsten 4 - 12 Per Rosén, Roger Lundbäck Torvalla Sporthall
2013-02-09 13:00 1258031093 IBK Luleå - TGC IBK 8 - 4 Per-Anders Blind, Peter Poopuu Hälsans hus
2013-02-09 16:00 1258031091 Jemtland Innebandy - Hudik/Björkberg IBK 3 - 6 Per Rosén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
2013-02-10 13:00 1258031095 Kiruna AIF - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 2 Per-Anders Blind, Peter Poopuu Rakethallen Kiruna
2013-02-16 14:00 1258031097 IBK Runsten - IBK Luleå 10 - 3 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén
2013-02-16 14:00 1258031100 Örnsköldsvik IBK - Jemtland Innebandy 10 - 4 Erik Johansson, Joakim Hagy Skyttis Arena
2013-02-16 16:00 1258031101 TGC IBK - Brunflo FK 17 - 4 Dennis Wall, Anders Nilsson Vildmannahallen
2013-02-16 17:00 1258031096 Hudik/Björkberg IBK - Skellefteå IBK 4 - 8 Peter Eriksson, Kari Karke Håstaholmen
2013-02-17 11:00 1258031099 Hudik/Björkberg IBK - IBK Luleå 3 - 3 e.förl. Kari Karke, Peter Eriksson Håstaholmen
2013-02-17 14:00 1258031098 IBK Runsten - Skellefteå IBK 7 - 6 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck
2013-02-17 14:00 1258031103 Kiruna AIF - TBS Umeå SK 4 - 10 Joel Andersson, Johan Krispinsson Rakethallen Kiruna
2013-02-17 15:00 1258031102 Wibax Patriot IBK Piteå - RIG Umeå IBF 4 - 4 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Norrmalmia Sph
2013-02-23 13:00 1258031105 Brunflo FK - Kiruna AIF 12 - 9 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Torvalla Sporthall
2013-02-23 15:00 1258031108 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 11 - 10 e.förl. Erik Johansson, Joakim Hagy Umeå Energi Arena Väst
2013-02-23 16:00 1258031104 Jemtland Innebandy - Wibax Patriot IBK Piteå 6 - 5 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Östersunds sporthall
2013-02-24 11:30 1258031106 Brunflo FK - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 5 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Torvalla Sporthall
2013-02-24 14:00 1258031107 Jemtland Innebandy - Kiruna AIF 5 - 10 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
2013-02-26 20:15 1258031109 TBS Umeå SK - TGC IBK 8 - 3 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Umeå Energi Arena Väst
2013-03-01 19:30 1258031113 Skellefteå IBK - TBS Umeå SK 4 - 5 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2013-03-02 15:30 1258031111 Örnsköldsvik IBK - IBK Runsten 4 - 10 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Skyttis Arena
2013-03-03 15:30 1258031110 TGC IBK - Hudik/Björkberg IBK 5 - 9 Tomas Hugosson Wallgren, Mats Öster Ersängshallen
2013-03-03 16:00 1258031112 IBK Luleå - RIG Umeå IBF 8 - 14 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Hälsans hus
2013-03-09 12:00 1258031119 TGC IBK - Skellefteå IBK 3 - 2 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Umeå Energi Arena Öst
2013-03-09 14:00 1258031118 Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå 7 - 9 Daniel Södergren, Håkan Thunman Skyttis Arena
2013-03-09 15:00 1258031114 RIG Umeå IBF - Jemtland Innebandy 15 - 2 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Umeå Energi Arena Väst
2013-03-09 15:00 1258031115 TBS Umeå SK - Brunflo FK 17 - 4 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Elofssonhallen
2013-03-10 11:00 1258031116 RIG Umeå IBF - Brunflo FK 19 - 2 Håkan Thunman, Daniel Södergren Umeå Energi Arena Väst
2013-03-10 14:00 1258031117 TBS Umeå SK - Jemtland Innebandy 8 - 7 Daniel Södergren, Håkan Thunman Umeå Energi Arena Öst
2013-03-12 20:00 1258031126 TGC IBK - RIG Umeå IBF 6 - 18 Viktor Grahn, Peter Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2013-03-16 15:00 1258031120 Wibax Patriot IBK Piteå - Hudik/Björkberg IBK 8 - 6 Tobias Skogsberg, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph
2013-03-16 16:00 1258031121 Kiruna AIF - IBK Runsten 5 - 8 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Rakethallen Kiruna
2013-03-16 16:00 1258031124 IBK Luleå - TBS Umeå SK 7 - 4 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Hälsans hus
2013-03-16 16:00 1258031125 Skellefteå IBK - Örnsköldsvik IBK 12 - 3 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Eddahallen
2013-03-17 13:00 1258031122 Wibax Patriot IBK Piteå - IBK Runsten 6 - 4 Tobias Skogsberg, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph
2013-03-17 14:00 1258031123 Kiruna AIF - Hudik/Björkberg IBK 9 - 8 e.förl. Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Rakethallen Kiruna
2013-03-24 14:00 1258031127 TBS Umeå SK - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Umeå Energi Arena Öst
2013-03-24 14:00 1258031128 Skellefteå IBK - IBK Luleå 6 - 2 Nariman Navaee, Roland Alexandersson Eddahallen
2013-03-24 14:00 1258031129 Hudik/Björkberg IBK - Brunflo FK 12 - 3 Jonas Tidsjö, Håkan Thunman Håstaholmen
2013-03-24 14:00 1258031130 IBK Runsten - Jemtland Innebandy 16 - 5 Anders Fredriksson, Mårten Hanold
2013-03-24 14:00 1258031131 RIG Umeå IBF - Kiruna AIF 11 - 4 Joakim Hagy, Erik Johansson Umeå Energi Arena Väst
2013-03-24 14:00 1258031132 Örnsköldsvik IBK - TGC IBK 11 - 6 Mats Öster, Tomas Hugosson Wallgren Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 22 19 3 (2) 0 267-131 136 62
2. IBK Runsten 22 15 2 (2) 5 187-121 66 49
3. Skellefteå IBK 22 14 0 (0) 8 162-118 44 42
4. TBS Umeå SK 22 12 2 (1) 8 164-144 20 39
5. Wibax Patriot IBK Piteå 22 11 2 (0) 9 122-120 2 35
6. Hudik/ Björkberg IBK 22 10 3 (1) 9 176-156 20 34
7. TGC IBK 22 9 1 (1) 12 125-162 -37 29
8. IBK Luleå 22 5 8 (1) 9 127-157 -30 24
9. Jemtland Innebandy 22 7 2 (0) 13 138-189 -51 23
10. Kiruna AIF 22 5 4 (2) 13 151-185 -34 21
11. Örnsköldsvik IBK 22 5 2 (0) 15 142-182 -40 17
12. Brunflo FK 22 5 1 (1) 16 109-205 -96 17
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Södra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-28 19:19 1258036003 IBK Landskrona - Malmhaug KFUM IBF 5 - 1 Magnus Dandanell, Martin Envall Landskrona Idrottshall
2012-09-29 14:00 1258036004 FBC Engelholm - Lagan IBK 8 - 4 Magnus Dandanell, Rickard Nilsson Kungsgårdshallen
2012-09-29 15:00 1258036005 Höllvikens IBF - Slätafly/SK IBK 9 - 7 Tony Holmer, Mattias Linell Halörhallen
2012-09-29 16:00 1258036001 Åstorp/Kvidinge IBS - Sävsjö IBK 4 - 3 e.förl. Tony Olsson, Klas Sjölin Åstorps Sporthall
2012-09-29 17:00 1258036002 Husqvarna IK - Lönsboda IBK 2 - 3 Tobias Lindgren, Robert Dahlslätt Huskvarna Sporthall A
2012-10-05 19:30 1258036010 Munka-Ljungby IBK - FBC Engelholm 5 - 6 e.förl. Roger Persson, Ola Nilsson Munkahallen
2012-10-06 15:00 1258036009 Slätafly/SK IBK - IBK Landskrona 4 - 4 Mattias Alm-Nielsen, Anders Nyberg Torsås Sporthall
2012-10-06 15:30 1258036007 Malmhaug KFUM IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 7 Roger Persson, Ola Nilsson Kulladals Sporthall
2012-10-06 15:30 1258036011 Sävsjö IBK - Höllvikens IBF 6 - 10 Lars-Göran Harlin, Johan Cronqvist Sävsjö Sporthall
2012-10-07 13:30 1258036008 Lagan IBK - Husqvarna IK 4 - 1 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sunnerbohallen
2012-10-12 19:19 1258036015 IBK Landskrona - Lagan IBK 6 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Landskrona Idrottshall
2012-10-12 19:45 1258036013 Åstorp/Kvidinge IBS - Lönsboda IBK 7 - 6 Roger Persson, Ola Nilsson Åstorps Sporthall
2012-10-12 20:15 1258036014 Husqvarna IK - Sävsjö IBK 7 - 3 Robert Dahlslätt, Håkan Söderman Huskvarna Sporthall A
2012-10-13 14:00 1258036016 FBC Engelholm - Malmhaug KFUM IBF 5 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Kungsgårdshallen
2012-10-13 15:00 1258036017 Höllvikens IBF - Munka-Ljungby IBK 10 - 5 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Halörhallen
2012-10-19 19:30 1258036023 Malmhaug KFUM IBF - Höllvikens IBF 5 - 10 Ola Nilsson, Roger Persson Kulladals Sporthall
2012-10-20 15:00 1258036019 Slätafly/SK IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 5 Håkan Söderman, Martin Aspegren Torsås Sporthall
2012-10-20 15:00 1258036022 Lönsboda IBK - FBC Engelholm 10 - 4 Martin Persson, Tony Hellborg Lönsboda Sporthall
2012-10-21 15:30 1258036021 Sävsjö IBK - IBK Landskrona 4 - 5 Lars-Göran Harlin, Johan Cronqvist Sävsjö Sporthall
2012-10-21 16:00 1258036020 Munka-Ljungby IBK - Husqvarna IK 6 - 1 Ola Nilsson, Roger Persson Munkahallen
2012-10-26 19:00 1258036025 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka-Ljungby IBK 4 - 6 Tony Holmer, Daniel Böcker Åstorps Sporthall
2012-10-27 13:30 1258036027 IBK Landskrona - Lönsboda IBK 5 - 2 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Landskrona Idrottshall
2012-10-27 17:00 1258036026 Husqvarna IK - Slätafly/SK IBK 11 - 12 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Huskvarna Sporthall A
2012-10-27 17:00 1258036028 FBC Engelholm - Sävsjö IBK 7 - 4 Rickard Nilsson, Jan Lord Kungsgårdshallen
2012-10-27 17:00 1258036029 Höllvikens IBF - Lagan IBK 8 - 4 Klas Sjölin, Tony Olsson Halörhallen
2012-11-09 19:30 1258036032 Munka-Ljungby IBK - IBK Landskrona 3 - 1 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Munkahallen
2012-11-09 19:30 1258036033 Lagan IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 7 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Sunnerbohallen
2012-11-10 14:00 1258036031 Malmhaug KFUM IBF - Husqvarna IK 3 - 2 Jan Lord, Rickard Nilsson Kulladals Sporthall
2012-11-10 15:00 1258036034 Slätafly/SK IBK - FBC Engelholm 7 - 8 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Torsås Sporthall
2012-11-10 15:00 1258036035 Höllvikens IBF - Lönsboda IBK 9 - 2 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Halörhallen
2012-11-16 19:45 1258036037 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Landskrona 8 - 5 Martin Envall, Magnus Dandanell Åstorps Sporthall
2012-11-17 12:30 1258036042 Lagan IBK - Munka-Ljungby IBK 9 - 1 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Sunnerbohallen
2012-11-17 15:00 1258036041 Lönsboda IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 6 Tony Holmer, Daniel Böcker Lönsboda Sporthall
2012-11-17 15:30 1258036040 Sävsjö IBK - Malmhaug KFUM IBF 4 - 5 Jimmie Nilsson, Jonas Widenstedt Sävsjö Sporthall
2012-11-17 17:00 1258036038 Husqvarna IK - Höllvikens IBF 5 - 9 Sven Persson, Martin Larsson Huskvarna Sporthall A
2012-11-24 14:00 1258036043 FBC Engelholm - Husqvarna IK 6 - 9 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Kungsgårdshallen
2012-11-24 14:00 1258036048 Malmhaug KFUM IBF - Munka-Ljungby IBK 6 - 4 Tony Olsson, Klas Sjölin Kulladals Sporthall
2012-11-24 15:00 1258036044 Höllvikens IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 3 Daniel Böcker, Tony Holmer Halörhallen
2012-11-24 15:00 1258036047 Lönsboda IBK - Lagan IBK 10 - 3 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Lönsboda Sporthall
2012-11-25 16:00 1258036046 Slätafly/SK IBK - Sävsjö IBK 7 - 5 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Torsås Sporthall
2012-11-29 19:19 1258036049 IBK Landskrona - Höllvikens IBF 6 - 7 e.förl. Roger Persson, Ola Nilsson Landskrona Idrottshall
2012-11-30 19:45 1258036050 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 8 - 1 Martin Mosskull, Andreas Holm Åstorps Sporthall
2012-12-01 15:30 1258036052 Sävsjö IBK - Lagan IBK 7 - 6 e.förl. Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Sävsjö Sporthall
2012-12-02 16:00 1258036053 Malmhaug KFUM IBF - Slätafly/SK IBK 4 - 8 John Gundin, Tomas Magnusson Kulladals Sporthall
2012-12-02 16:00 1258036054 Munka-Ljungby IBK - Lönsboda IBK 1 - 8 Ola Nilsson, Roger Persson Munkahallen
2012-12-14 20:00 1258036059 Lagan IBK - Malmhaug KFUM IBF 5 - 7 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Sunnerbohallen
2012-12-15 14:00 1258036060 Munka-Ljungby IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 7 Tony Olsson, Klas Sjölin Munkahallen
2012-12-15 15:00 1258036058 Lönsboda IBK - Sävsjö IBK 9 - 2 Peter Kellgren, Dennie Lind Lönsboda Sporthall
2012-12-15 17:00 1258036055 Husqvarna IK - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 8 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Huskvarna Sporthall A
2012-12-15 17:00 1258036056 FBC Engelholm - IBK Landskrona 5 - 4 Peter Jaeger, Måns Löfgren Kungsgårdshallen
2012-12-21 20:00 1258036065 Malmhaug KFUM IBF - Lönsboda IBK 6 - 9 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Kulladals Sporthall
2012-12-22 15:00 1258036063 Höllvikens IBF - FBC Engelholm 11 - 5 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Halörhallen
2012-12-22 15:30 1258036064 Sävsjö IBK - Munka-Ljungby IBK 8 - 9 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Sävsjö Sporthall
2012-12-22 16:16 1258036062 IBK Landskrona - Husqvarna IK 12 - 3 Roger Persson, Ola Nilsson Landskrona Idrottshall
2012-12-22 17:00 1258036066 Slätafly/SK IBK - Lagan IBK 11 - 5 Mattias Alm-Nielsen, Anders Nyberg Torsås Sporthall
2013-01-04 19:30 1258036070 Lagan IBK - FBC Engelholm 5 - 5 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Sunnerbohallen
2013-01-05 15:00 1258036068 Lönsboda IBK - Husqvarna IK 2 - 2 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Lönsboda Sporthall
2013-01-05 15:30 1258036069 Malmhaug KFUM IBF - IBK Landskrona 4 - 6 Roger Persson, Ola Nilsson Kulladals Sporthall
2013-01-06 15:30 1258036067 Sävsjö IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 10 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Sävsjö Sporthall
2013-02-02 17:00 1258036071 Slätafly/SK IBK - Höllvikens IBF 5 - 6 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Torsås Sporthall
2013-01-11 19:30 1258036073 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmhaug KFUM IBF 7 - 3 Magnus Dandanell, Martin Envall Åstorps Sporthall
2013-01-11 19:30 1258036076 FBC Engelholm - Munka-Ljungby IBK 6 - 5 Klas Sjölin, Tony Olsson Kungsgårdshallen
2013-01-12 15:00 1258036077 Höllvikens IBF - Sävsjö IBK 10 - 3 Martin Envall, Magnus Dandanell Halörhallen
2013-01-12 17:00 1258036074 Husqvarna IK - Lagan IBK 6 - 3 Lars Fridell, Marco Mustonen Huskvarna Sporthall A
2013-01-13 16:16 1258036075 IBK Landskrona - Slätafly/SK IBK 4 - 5 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Landskrona Idrottshall
2013-01-18 19:30 1258036081 Lagan IBK - IBK Landskrona 5 - 4 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Sunnerbohallen
2013-01-18 19:30 1258036083 Munka-Ljungby IBK - Höllvikens IBF 5 - 3 Tony Olsson, Klas Sjölin Munkahallen
2013-01-19 14:00 1258036082 Malmhaug KFUM IBF - FBC Engelholm 6 - 7 e.förl. Klas Sjölin, Tony Olsson Kulladals Sporthall
2013-01-19 15:00 1258036079 Lönsboda IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 8 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Lönsboda Sporthall
2013-01-20 15:30 1258036080 Sävsjö IBK - Husqvarna IK 10 - 4 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Sävsjö Sporthall
2013-01-26 14:00 1258036088 FBC Engelholm - Lönsboda IBK 5 - 6 Martin Envall, Rickard Nilsson Kungsgårdshallen
2013-01-26 15:00 1258036089 Höllvikens IBF - Malmhaug KFUM IBF 11 - 7 Tony Holmer, Daniel Böcker Halörhallen
2013-01-26 16:00 1258036085 Åstorp/Kvidinge IBS - Slätafly/SK IBK 9 - 8 e.förl. Tony Olsson, Klas Sjölin Åstorps Sporthall
2013-01-26 16:16 1258036087 IBK Landskrona - Sävsjö IBK 6 - 4 Ola Nilsson, Roger Persson Landskrona Idrottshall
2013-01-26 17:00 1258036086 Husqvarna IK - Munka-Ljungby IBK 6 - 5 Mattias Alm-Nielsen, Anders Nyberg Huskvarna Sporthall A
2013-02-08 19:30 1258036091 Munka-Ljungby IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 3 - 6 Tony Olsson, Klas Sjölin Munkahallen
2013-02-09 15:00 1258036093 Lönsboda IBK - IBK Landskrona 6 - 5 Roger Persson, Ola Nilsson Lönsboda Sporthall
2013-02-10 13:30 1258036095 Lagan IBK - Höllvikens IBF 2 - 5 Martin Aspegren, Julian Poulsen Sosefo Sunnerbohallen
2013-02-10 15:30 1258036094 Sävsjö IBK - FBC Engelholm 7 - 9 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Sävsjö Sporthall
2013-02-10 16:00 1258036092 Slätafly/SK IBK - Husqvarna IK 6 - 4 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Torsås Sporthall
2013-02-14 19:19 1258036098 IBK Landskrona - Munka-Ljungby IBK 10 - 2 Daniel Böcker, Rickard Nilsson Landskrona Idrottshall
2013-02-15 19:45 1258036099 Åstorp/Kvidinge IBS - Lagan IBK 6 - 7 e.förl. Klas Sjölin, Tony Olsson Åstorps Sporthall
2013-02-16 14:00 1258036100 FBC Engelholm - Slätafly/SK IBK 4 - 5 e.förl. Ola Nilsson, Roger Persson Kungsgårdshallen
2013-02-16 15:00 1258036101 Lönsboda IBK - Höllvikens IBF 6 - 5 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Lönsboda Sporthall
2013-02-16 17:00 1258036097 Husqvarna IK - Malmhaug KFUM IBF 5 - 4 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Huskvarna Sporthall A
2013-02-22 19:19 1258036103 IBK Landskrona - Åstorp/Kvidinge IBS 7 - 6 Magnus Dandanell, Martin Envall Landskrona Idrottshall
2013-02-23 13:30 1258036104 Höllvikens IBF - Husqvarna IK 8 - 11 Måns Löfgren, Peter Jaeger Halörhallen
2013-02-23 15:00 1258036107 Slätafly/SK IBK - Lönsboda IBK 7 - 4 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Torsås Sporthall
2013-02-23 15:30 1258036106 Malmhaug KFUM IBF - Sävsjö IBK 10 - 3 Peter Kellgren, Dennie Lind Kulladals Sporthall
2013-02-24 16:00 1258036108 Munka-Ljungby IBK - Lagan IBK 5 - 3 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Munkahallen
2013-03-01 19:30 1258036111 Lagan IBK - Lönsboda IBK 4 - 3 e.förl. Emil Jungåker, Tobias Lindgren Sunnerbohallen
2013-03-01 19:30 1258036112 Munka-Ljungby IBK - Malmhaug KFUM IBF 6 - 2 Rickard Nilsson, Magnus Dandanell Munkahallen
2013-03-01 19:45 1258036114 Åstorp/Kvidinge IBS - Höllvikens IBF 4 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Åstorps Sporthall
2013-03-02 17:00 1258036113 Husqvarna IK - FBC Engelholm 9 - 2 Stefan Hultqvist, Robert Dahlslätt Huskvarna Sporthall A
2013-03-03 15:30 1258036110 Sävsjö IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 7 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Sävsjö Sporthall
2013-03-09 15:00 1258036115 Höllvikens IBF - IBK Landskrona 9 - 8 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Halörhallen
2013-03-09 15:00 1258036119 Slätafly/SK IBK - Malmhaug KFUM IBF 9 - 10 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Torsås Sporthall
2013-03-09 15:00 1258036120 Lönsboda IBK - Munka-Ljungby IBK 3 - 4 e.förl. Dennie Lind, Peter Kellgren Lönsboda Sporthall
2013-03-09 17:00 1258036116 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Kungsgårdshallen
2013-03-10 16:00 1258036118 Lagan IBK - Sävsjö IBK 5 - 9 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sunnerbohallen
2013-03-15 19:19 1258036122 IBK Landskrona - FBC Engelholm 17 - 8 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Landskrona Idrottshall
2013-03-16 11:11 1258036125 Malmhaug KFUM IBF - Lagan IBK 2 - 3 Måns Löfgren, Peter Jaeger Kulladals Sporthall
2013-03-16 15:00 1258036126 Slätafly/SK IBK - Munka-Ljungby IBK 6 - 2 Rickard Nilsson, Magnus Dandanell Torsås Sporthall
2013-03-16 16:00 1258036121 Åstorp/Kvidinge IBS - Husqvarna IK 8 - 7 Peter Jaeger, Måns Löfgren Åstorps Sporthall
2013-03-17 15:30 1258036124 Sävsjö IBK - Lönsboda IBK 6 - 3 Martin Matti, Simon Broman Sävsjö Sporthall
2013-03-23 17:00 1258036128 Husqvarna IK - IBK Landskrona 9 - 6 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Huskvarna Sporthall A
2013-03-23 17:00 1258036129 FBC Engelholm - Höllvikens IBF 5 - 12 Daniel Böcker, Tony Holmer Kungsgårdshallen
2013-03-23 17:00 1258036130 Munka-Ljungby IBK - Sävsjö IBK 7 - 5 Dennie Lind, Peter Kellgren Munkahallen
2013-03-23 17:00 1258036131 Lönsboda IBK - Malmhaug KFUM IBF 2 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Lönsboda Sporthall
2013-03-23 17:00 1258036132 Lagan IBK - Slätafly/SK IBK 5 - 2 Martin Larsson, Sven Persson Sunnerbohallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Höllvikens IBF 20 16 1 (1) 3 163-104 59 50
2. Åstorp/ Kvidinge IBS 20 12 3 (2) 5 132-99 33 41
3. Slätafly/ SK IBK 20 11 3 (1) 6 133-111 22 37
4. IBK Landskrona 20 10 2 (0) 8 126-100 26 32
5. Lönsboda IBK 20 9 3 (0) 8 101-94 7 30
6. Munka-Ljungby IBK 20 8 2 (1) 10 88-110 -22 27
7. Husqvarna IK 20 8 1 (0) 11 108-120 -12 25
8. Malmhaug KFUM IBF 20 8 1 (0) 11 96-118 -22 25
9. Lagan IBK 20 6 4 (2) 10 95-113 -18 24
10. FBC Engelholm 20 6 4 (2) 10 110-147 -37 24
11. Sävsjö IBK 20 3 2 (1) 15 104-140 -36 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Södra Norrland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-29 15:00 1258032005 IBF Hedemora - Hagfors IBS 7 - 8 e.förl. Peter Kirch, Pierre Borghoff
2012-09-29 18:30 1258032002 Uppsala IBK - Surahammars IBF 6 - 6 Nicklas Sundgren, Björn Hedman Allianshallen A
2012-09-30 12:30 1258032003 Gottsunda IBF - Västerås IBS 4 - 6 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2012-09-30 17:00 1258032001 Sandvikens AIK - Hagunda IF 4 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Arena Jernvallen
2012-09-30 17:00 1258032006 IBF Falun Ungdom - Arvika IBF 8 - 7 e.förl. Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Lugnet D
2013-01-05 16:00 1258032004 IBK Köping - Livets Ord IF 15 - 2 Lars Fridell, Marco Mustonen
2012-10-06 12:00 1258032012 Surahammars IBF - IBF Falun Ungdom 4 - 6 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Mälarenergi Arena Surahammar
2012-10-06 17:00 1258032009 Hagfors IBS - Gottsunda IBF 10 - 7 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Älvstrandshallen
2012-10-06 17:00 1258032010 Arvika IBF - IBK Köping 7 - 5 Anders Pettersson Karlstad, Majed Hammami Arvika Sporthall
2012-10-07 12:00 1258032007 Västerås IBS - Sandvikens AIK 7 - 7 Peter Eriksson, Kari Karke Kristiansborgshallen
2012-10-07 14:00 1258032011 Hagunda IF - IBF Hedemora 6 - 3 Mats Korpi, Peter Kirch Allianshallen A
2012-10-07 17:00 1258032008 Livets Ord IF - Uppsala IBK 7 - 8 e.förl. Peter Kirch, Mats Korpi Allianshallen A
2012-10-10 19:30 1258032015 Gottsunda IBF - Livets Ord IF 7 - 3 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Allianshallen A
2012-10-12 20:00 1258032018 IBF Falun Ungdom - Hagfors IBS 9 - 5 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Guide Arena
2012-10-13 15:00 1258032017 IBF Hedemora - Arvika IBF 4 - 5 e.förl. Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson
2012-10-13 16:00 1258032016 IBK Köping - Västerås IBS 7 - 4 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus
2012-10-14 16:00 1258032014 Uppsala IBK - Hagunda IF 6 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Allianshallen A
2012-10-14 17:00 1258032013 Sandvikens AIK - Surahammars IBF 11 - 2 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Arena Jernvallen
2012-10-19 19:30 1258032022 Surahammars IBF - IBK Köping 6 - 7 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Mälarenergi Arena Surahammar
2012-10-19 19:30 1258032023 Västerås IBS - IBF Hedemora 6 - 5 e.förl. Johan Jäderlund, Roger Öfversten Kristiansborgshallen
2012-10-20 14:00 1258032019 Hagfors IBS - Sandvikens AIK 7 - 12 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Älvstrandshallen
2012-10-21 15:00 1258032020 Arvika IBF - Uppsala IBK 7 - 6 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Arvika Sporthall
2012-10-21 15:30 1258032024 Livets Ord IF - IBF Falun Ungdom 3 - 5 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Allianshallen A
2012-10-21 18:30 1258032021 Hagunda IF - Gottsunda IBF 9 - 4 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Allianshallen A
2012-10-27 12:30 1258032026 Uppsala IBK - Hagfors IBS 9 - 3 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2012-10-27 15:30 1258032027 Gottsunda IBF - Surahammars IBF 4 - 7 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2012-10-27 16:00 1258032028 IBK Köping - Hagunda IF 7 - 8 e.förl. Shari Tingman, Leif Borglund
2012-10-28 16:00 1258032025 Sandvikens AIK - Arvika IBF 10 - 11 Håkan Thunman, Daniel Södergren Arena Jernvallen
2012-10-28 16:00 1258032030 IBF Falun Ungdom - Västerås IBS 3 - 6 Mikael Körning, Peter Kallin Guide Arena
2012-10-28 17:00 1258032029 IBF Hedemora - Livets Ord IF 6 - 11 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus
2012-11-09 19:30 1258032031 Västerås IBS - Uppsala IBK 4 - 8 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Kristiansborgshallen
2012-11-09 19:30 1258032035 IBF Hedemora - Surahammars IBF 7 - 8 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg
2012-11-10 17:00 1258032032 Arvika IBF - Gottsunda IBF 4 - 7 Martin Larsson, Sven Persson Arvika Sporthall
2012-11-10 17:00 1258032034 Hagfors IBS - IBK Köping 4 - 8 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Älvstrandshallen
2012-11-11 16:00 1258032036 Hagunda IF - IBF Falun Ungdom 2 - 5 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2012-11-11 18:30 1258032033 Livets Ord IF - Sandvikens AIK 5 - 6 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2012-11-17 12:00 1258032041 Surahammars IBF - Hagfors IBS 7 - 4 Kari Karke, Peter Eriksson Mälarenergi Arena Surahammar
2012-11-18 12:30 1258032038 Uppsala IBK - IBF Hedemora 13 - 3 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Allianshallen A
2012-11-18 12:30 1258032039 IBF Falun Ungdom - IBK Köping 6 - 4 Curre Schwela, Mats Jonsson Guide Arena
2012-11-18 15:30 1258032042 Livets Ord IF - Arvika IBF 11 - 8 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Allianshallen A
2012-11-18 17:00 1258032037 Sandvikens AIK - Gottsunda IBF 12 - 7 Mats Jonsson, Curre Schwela Arena Jernvallen
2012-11-18 18:30 1258032040 Hagunda IF - Västerås IBS 7 - 3 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2012-11-24 12:00 1258032047 Surahammars IBF - Livets Ord IF 9 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mälarenergi Arena Surahammar
2012-11-24 12:30 1258032045 Gottsunda IBF - IBF Falun Ungdom 7 - 3 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2012-11-24 14:00 1258032046 Hagfors IBS - Hagunda IF 4 - 10 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Älvstrandshallen
2012-11-24 16:00 1258032043 IBK Köping - Uppsala IBK 7 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson
2012-11-24 16:00 1258032044 IBF Hedemora - Sandvikens AIK 3 - 7 Mats Jonsson, Curre Schwela
2012-11-25 15:00 1258032048 Västerås IBS - Arvika IBF 6 - 5 Curre Schwela, Mats Jonsson Kristiansborgshallen
2012-12-01 11:00 1258032049 Gottsunda IBF - IBF Hedemora 7 - 3 Mårten Hanold, Anders Fredriksson Allianshallen A
2012-12-02 13:00 1258032053 Västerås IBS - Hagfors IBS 4 - 5 e.förl. Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Kristiansborgshallen
2012-12-02 15:00 1258032054 Arvika IBF - Surahammars IBF 9 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arvika Sporthall
2012-12-02 16:00 1258032051 Uppsala IBK - IBF Falun Ungdom 4 - 7 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2012-12-02 17:00 1258032050 Sandvikens AIK - IBK Köping 2 - 4 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Arena Jernvallen
2012-12-08 14:10 1258032052 Hagunda IF - Livets Ord IF 9 - 4 Curre Schwela, Mats Jonsson Fyrishov A
2012-12-12 19:30 1258032057 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora 9 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Guide Arena
2012-12-14 20:00 1258032060 Arvika IBF - Hagfors IBS 8 - 3 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Arvika Sporthall
2012-12-15 11:00 1258032055 Uppsala IBK - Sandvikens AIK 6 - 4 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Allianshallen A
2012-12-15 12:00 1258032058 Surahammars IBF - Hagunda IF 7 - 4 Mats Jonsson, Curre Schwela Mälarenergi Arena Surahammar
2012-12-15 16:00 1258032056 IBK Köping - Gottsunda IBF 7 - 8 e.förl. Mats Jonsson, Curre Schwela
2012-12-16 18:30 1258032059 Livets Ord IF - Västerås IBS 5 - 9 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2012-12-08 15:30 1258032062 Gottsunda IBF - Uppsala IBK 4 - 9 Arash Sohrevardi, Pierre Borghoff Allianshallen A
2012-12-20 19:30 1258032063 IBF Hedemora - IBK Köping 7 - 12 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg
2012-12-21 19:30 1258032061 Sandvikens AIK - IBF Falun Ungdom 6 - 7 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Arena Jernvallen
2012-12-21 19:30 1258032065 Västerås IBS - Surahammars IBF 4 - 5 Kari Karke, Peter Eriksson Kristiansborgshallen
2012-12-22 15:30 1258032064 Hagunda IF - Arvika IBF 4 - 3 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Allianshallen A
2012-12-22 16:00 1258032066 Hagfors IBS - Livets Ord IF 10 - 8 Andreas Jansson, Henrik Jansson Älvstrandshallen
2012-09-30 18:30 1258032070 Livets Ord IF - IBK Köping 8 - 6 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2013-01-04 19:30 1258032068 Surahammars IBF - Uppsala IBK 6 - 5 e.förl. Peter Eriksson, Kari Karke Mälarenergi Arena Surahammar
2013-01-05 17:00 1258032071 Hagfors IBS - IBF Hedemora 11 - 4 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Älvstrandshallen
2013-01-05 17:00 1258032072 Arvika IBF - IBF Falun Ungdom 5 - 6 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Arvika Sporthall
2013-01-08 20:00 1258032069 Västerås IBS - Gottsunda IBF 3 - 7 Peter Palmelius, Stefan Öberg Kristiansborgshallen
2013-02-15 19:30 1258032067 Hagunda IF - Sandvikens AIK 8 - 10 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Allianshallen A
2013-01-12 15:00 1258032077 IBF Hedemora - Hagunda IF 6 - 11 Johan Jäderlund, Roger Öfversten
2013-01-12 16:00 1258032076 IBK Köping - Arvika IBF 9 - 4 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg
2013-01-12 16:00 1258032078 IBF Falun Ungdom - Surahammars IBF 6 - 7 e.förl. Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Guide Arena
2013-01-13 12:30 1258032075 Gottsunda IBF - Hagfors IBS 5 - 8 Andreas Lybacken, Stefan Olsson Allianshallen A
2013-01-13 17:00 1258032073 Sandvikens AIK - Västerås IBS 9 - 4 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Arena Jernvallen
2013-01-15 19:30 1258032074 Uppsala IBK - Livets Ord IF 7 - 5 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2013-01-18 19:30 1258032082 Västerås IBS - IBK Köping 1 - 8 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Kristiansborgshallen
2013-01-18 20:00 1258032084 Hagfors IBS - IBF Falun Ungdom 5 - 4 Petter Seger Undén, Joakim Björnstad Älvstrandshallen
2013-01-19 12:00 1258032079 Surahammars IBF - Sandvikens AIK 8 - 10 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Mälarenergi Arena Surahammar
2013-01-19 12:30 1258032081 Livets Ord IF - Gottsunda IBF 6 - 9 Mats Jonsson, Curre Schwela Allianshallen A
2013-01-19 15:30 1258032080 Hagunda IF - Uppsala IBK 5 - 6 Curre Schwela, Mats Jonsson Allianshallen A
2013-01-19 17:00 1258032083 Arvika IBF - IBF Hedemora 7 - 8 Percy Lundkvist, Majed Hammami Arvika Sporthall
2013-01-24 19:00 1258032088 IBK Köping - Surahammars IBF 9 - 6 Erik Lundgren, Johnny Lindberg
2013-01-25 19:30 1258032087 Gottsunda IBF - Hagunda IF 2 - 4 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2013-01-26 15:00 1258032089 IBF Hedemora - Västerås IBS 3 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg
2013-01-27 14:00 1258032086 Uppsala IBK - Arvika IBF 9 - 6 Arash Sohrevardi, Pierre Borghoff Allianshallen A
2013-01-27 17:00 1258032085 Sandvikens AIK - Hagfors IBS 8 - 5 Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2013-02-03 18:30 1258032090 IBF Falun Ungdom - Livets Ord IF 4 - 5 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Guide Arena
2013-02-09 12:00 1258032093 Surahammars IBF - Gottsunda IBF 6 - 5 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Mälarenergi Arena Surahammar
2013-02-09 12:30 1258032094 Hagunda IF - IBK Köping 7 - 7 Marco Mustonen, Lars Fridell Allianshallen A
2013-02-09 14:00 1258032092 Hagfors IBS - Uppsala IBK 10 - 6 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Älvstrandshallen
2013-02-09 17:00 1258032091 Arvika IBF - Sandvikens AIK 8 - 7 e.förl. Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Arvika Sporthall
2013-02-10 15:00 1258032096 Västerås IBS - IBF Falun Ungdom 5 - 4 e.förl. Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Kristiansborgshallen
2013-02-10 15:30 1258032095 Livets Ord IF - IBF Hedemora 5 - 6 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Allianshallen A
2013-02-16 12:00 1258032101 Surahammars IBF - IBF Hedemora 6 - 2 Lars Fridell, Marco Mustonen Mälarenergi Arena Surahammar
2013-02-16 14:00 1258032098 Gottsunda IBF - Arvika IBF 8 - 7 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Allianshallen A
2013-02-16 16:00 1258032100 IBK Köping - Hagfors IBS 5 - 8 Lars Fridell, Marco Mustonen
2013-02-16 17:00 1258032097 Uppsala IBK - Västerås IBS 4 - 3 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Allianshallen A
2013-02-17 15:00 1258032102 IBF Falun Ungdom - Hagunda IF 3 - 5 Arash Sohrevardi, Pierre Borghoff Guide Arena
2013-02-17 17:00 1258032099 Sandvikens AIK - Livets Ord IF 9 - 6 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Arena Jernvallen
2013-02-23 15:00 1258032104 IBF Hedemora - Uppsala IBK 5 - 9 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud
2013-02-23 16:00 1258032105 IBK Köping - IBF Falun Ungdom 8 - 4 Mats Jonsson, Curre Schwela
2013-02-23 17:00 1258032107 Hagfors IBS - Surahammars IBF 6 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Älvstrandshallen
2013-02-23 17:00 1258032108 Arvika IBF - Livets Ord IF 13 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Arvika Sporthall
2013-02-24 15:00 1258032106 Västerås IBS - Hagunda IF 4 - 5 e.förl. Micael Svensson, Ki Sandholm Kristiansborgshallen
2013-02-24 16:30 1258032103 Gottsunda IBF - Sandvikens AIK 2 - 8 Joel Andersson, Johan Krispinsson Allianshallen A
2013-03-02 13:30 1258032111 Livets Ord IF - Surahammars IBF 6 - 4 David Geiser Mellkvist, Henrik Nilsson Allianshallen A
2013-03-02 16:00 1258032110 Hagunda IF - Hagfors IBS 11 - 2 David Geiser Mellkvist, Henrik Nilsson Allianshallen A
2013-03-02 17:00 1258032112 Arvika IBF - Västerås IBS 9 - 4 Kari Karke, Peter Eriksson Arvika Sporthall
2013-03-03 13:00 1258032109 IBF Falun Ungdom - Gottsunda IBF 9 - 6 Shari Tingman, Leif Borglund Guide Arena
2013-03-03 17:00 1258032114 Sandvikens AIK - IBF Hedemora 10 - 5 Leif Borglund, Shari Tingman Arena Jernvallen
2013-03-03 18:30 1258032113 Uppsala IBK - IBK Köping 11 - 6 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Allianshallen A
2013-03-08 19:30 1258032115 IBF Hedemora - Gottsunda IBF 1 - 6 Roger Öfversten, Johan Jäderlund
2013-03-09 11:00 1258032117 IBF Falun Ungdom - Uppsala IBK 5 - 6 e.förl. Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Guide Arena
2013-03-09 12:00 1258032120 Surahammars IBF - Arvika IBF 10 - 9 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Mälarenergi Arena Surahammar
2013-03-09 13:00 1258032119 Hagfors IBS - Västerås IBS 3 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Älvstrandshallen
2013-03-09 15:30 1258032118 Livets Ord IF - Hagunda IF 6 - 7 Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Allianshallen A
2013-03-09 16:00 1258032116 IBK Köping - Sandvikens AIK 5 - 9 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik
2013-03-15 20:00 1258032126 Hagfors IBS - Arvika IBF 5 - 9 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Älvstrandshallen
2013-03-16 14:00 1258032122 Gottsunda IBF - IBK Köping 9 - 4 Mats Jonsson, Curre Schwela Allianshallen A
2013-03-16 15:00 1258032123 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 4 - 8 Shari Tingman, Leif Borglund
2013-03-16 17:00 1258032124 Hagunda IF - Surahammars IBF 10 - 7 Mats Jonsson, Curre Schwela Allianshallen A
2013-03-17 13:30 1258032125 Västerås IBS - Livets Ord IF 9 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Kristiansborgshallen
2013-03-17 17:00 1258032121 Sandvikens AIK - Uppsala IBK 7 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Arena Jernvallen
2013-03-24 17:00 1258032127 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK 3 - 5 Curre Schwela, Mats Jonsson Guide Arena
2013-03-24 17:00 1258032128 Uppsala IBK - Gottsunda IBF 5 - 6 e.förl. Peter Palmelius, Glenn Boström Fyrishov B
2013-03-24 17:00 1258032129 IBK Köping - IBF Hedemora 6 - 8 Leif Borglund, Shari Tingman
2013-03-24 17:00 1258032130 Arvika IBF - Hagunda IF 12 - 9 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arvika Sporthall
2013-03-24 17:00 1258032131 Surahammars IBF - Västerås IBS 5 - 4 Henrik Nilsson, David Geiser Mellkvist Mälarenergi Arena Surahammar
2013-03-24 17:00 1258032132 Livets Ord IF - Hagfors IBS 6 - 5 e.förl. Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Allianshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sandvikens AIK 22 15 2 (0) 5 173-124 49 47
2. Hagunda IF 22 13 3 (2) 6 151-115 36 44
3. Uppsala IBK 22 12 5 (2) 5 154-121 33 43
4. IBF Falun Ungdom 22 11 4 (1) 7 124-113 11 38
5. IBK Köping 22 11 3 (0) 8 156-134 22 36
6. Surahammars IBF 22 10 3 (2) 9 136-140 -4 35
7. Arvika IBF 22 9 3 (2) 10 163-148 15 32
8. Gottsunda IBF 22 9 2 (2) 11 131-134 -3 31
9. Hagfors IBS 22 8 3 (2) 11 131-158 -27 29
10. Västerås IBS 22 7 5 (2) 10 108-119 -11 28
11. Livets Ord IF 22 5 2 (1) 15 123-171 -48 18
12. IBF Hedemora 22 3 3 (0) 16 104-177 -73 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Västra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-23 13:00 1258035003 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lidköping 9 - 6 Sven Persson, Martin Larsson Wallenstam Arena
2012-09-28 20:00 1258035006 FBC Lerum - IBK Alingsås 6 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Rydsbergshallen
2012-09-29 13:00 1258035005 Stenungsunds IBK - Sandö IBK 7 - 6 Andreas Lybacken, Stefan Olsson Stenungsund Arena
2012-09-29 14:00 1258035004 Skattkärrs IK - Floda IBK 6 - 7 e.förl. Nicklas Johansson, Majed Hammami Colorama Arena
2012-09-30 17:00 1258035001 Sjöstads IF - Frölunda IBK 7 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Colorama Arena
2012-10-06 13:00 1258035011 Frölunda IBK - Stenungsunds IBK 4 - 7 Måns Löfgren, Peter Jaeger Frölunda Kulturhus
2012-10-06 14:00 1258035008 Floda IBK - Partille IBS 3 - 8 Stefan Olsson, Andreas Lybacken Rydsbergshallen
2012-10-06 16:00 1258035010 IBK Alingsås - Skattkärrs IK 5 - 8 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Nolhagahallen, Alingsås
2012-10-07 16:00 1258035007 IBK Lidköping - Sjöstads IF 6 - 6 Måns Löfgren, Peter Jaeger Idrottens hus i Lidköping
2012-10-28 14:30 1258035009 Sandö IBK - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 e.förl. Johan Myhr, Peter Bergstrand Vallda Idrottshall
2012-10-10 19:00 1258035017 Stenungsunds IBK - IBK Alingsås 4 - 7 Peter Bergstrand, Johan Myhr Stenungsund Arena
2012-10-12 19:00 1258035015 Pixbo Wallenstam IBF - Floda IBK 1 - 10 Stefan Olsson, Andreas Lybacken Wallenstam Arena
2012-10-12 20:00 1258035018 FBC Lerum - Sandö IBK 9 - 2 Måns Löfgren, Peter Jaeger Rydsbergshallen
2012-10-13 13:00 1258035016 Skattkärrs IK - IBK Lidköping 7 - 10 Sven Persson, Martin Larsson Colorama Arena
2012-10-13 16:00 1258035014 Partille IBS - Frölunda IBK 14 - 1 Måns Löfgren, Peter Jaeger Partillebohallen
2012-10-20 13:00 1258035021 Frölunda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 5 Jonas Hansson, Robin Boqvist Frölunda Kulturhus
2012-10-20 14:00 1258035024 Floda IBK - FBC Lerum 4 - 5 e.förl. Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Rydsbergshallen
2012-10-20 16:00 1258035019 Sandö IBK - Sjöstads IF 1 - 7 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Aranäshallen
2012-10-20 16:00 1258035020 IBK Alingsås - Partille IBS 3 - 6 Tobias Lindgren, Emil Jungåker Nolhagahallen, Alingsås
2012-10-21 16:00 1258035023 IBK Lidköping - Stenungsunds IBK 7 - 8 Jonas Hansson, Robin Boqvist Idrottens hus i Lidköping
2012-10-24 19:00 1258035029 Stenungsunds IBK - Floda IBK 8 - 7 Sven Persson, Martin Larsson Stenungsund Arena
2012-10-26 20:00 1258035030 FBC Lerum - IBK Lidköping 4 - 2 Jonas Hansson, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2012-10-27 14:00 1258035028 Skattkärrs IK - Frölunda IBK 12 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Colorama Arena
2012-10-27 16:00 1258035026 Partille IBS - Sandö IBK 19 - 1 Robin Boqvist, Jonas Hansson Partillebohallen
2012-10-28 17:00 1258035025 Sjöstads IF - IBK Alingsås 6 - 9 Martin Larsson, Sven Persson Colorama Arena
2012-11-10 13:00 1258035036 Frölunda IBK - FBC Lerum 3 - 10 Peter Bergstrand, Andreas Lybacken Frölunda Kulturhus
2012-11-10 14:00 1258035033 Floda IBK - Sjöstads IF 4 - 9 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Rydsbergshallen
2012-11-10 16:00 1258035032 IBK Alingsås - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 5 e.förl. Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Nolhagahallen, Alingsås
2012-11-10 16:00 1258035034 Sandö IBK - Skattkärrs IK 6 - 12 Jonas Hansson, Robin Boqvist Vallda Idrottshall
2012-11-11 16:00 1258035031 IBK Lidköping - Partille IBS 7 - 8 Peter Jaeger, Måns Löfgren Idrottens hus i Lidköping
2012-11-17 13:00 1258035040 Frölunda IBK - IBK Lidköping 4 - 10 Robin Boqvist, Jonas Hansson Frölunda Kulturhus
2012-11-17 14:00 1258035039 FBC Lerum - Skattkärrs IK 6 - 1 Andreas Lybacken, Stefan Olsson Rydsbergshallen
2012-11-17 16:00 1258035038 Partille IBS - Stenungsunds IBK 15 - 2 Peter Jaeger, Måns Löfgren Partillebohallen
2012-11-17 17:00 1258035042 Floda IBK - IBK Alingsås 4 - 8 Stefan Olsson, Andreas Lybacken Rydsbergshallen
2012-11-18 17:00 1258035037 Sjöstads IF - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 4 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Colorama Arena
2012-11-19 19:30 1258035048 IBK Lidköping - IBK Alingsås 4 - 8 Andreas Lybacken, Stefan Olsson Idrottens hus i Lidköping
2012-11-24 13:00 1258035044 Stenungsunds IBK - Sjöstads IF 6 - 4 Peter Jaeger, Måns Löfgren Stenungsund Arena
2012-11-24 14:00 1258035043 Skattkärrs IK - Partille IBS 4 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Colorama Arena
2012-11-24 16:00 1258035046 Sandö IBK - Frölunda IBK 7 - 10 Johan Myhr, Peter Bergstrand Vallda Idrottshall
2012-12-09 19:30 1258035045 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 5 - 6 e.förl. Peter Bergstrand, Johan Myhr Wallenstam Arena
2012-11-30 19:00 1258035049 Pixbo Wallenstam IBF - Stenungsunds IBK 3 - 1 Jonas Hansson, Robin Boqvist Wallenstam Arena
2012-11-30 19:45 1258035051 Partille IBS - FBC Lerum 4 - 6 Johan Myhr, Peter Bergstrand Partillebohallen
2012-12-01 13:00 1258035052 Frölunda IBK - Floda IBK 6 - 7 Peter Bergstrand, Johan Myhr Frölunda Kulturhus
2012-12-02 16:00 1258035053 IBK Lidköping - Sandö IBK 7 - 4 Peter Bergstrand, Johan Myhr Idrottens hus i Lidköping
2012-12-05 19:00 1258035050 Sjöstads IF - Skattkärrs IK 15 - 4 Anders Pettersson Karlstad, Majed Hammami Colorama Arena
2012-12-14 20:00 1258035057 FBC Lerum - Stenungsunds IBK 3 - 6 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Rydsbergshallen
2012-12-15 14:00 1258035056 Skattkärrs IK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 5 Majed Hammami, Henrik Jansson Colorama Arena
2012-12-15 14:15 1258035059 Floda IBK - IBK Lidköping 4 - 8 Johan Myhr, Peter Bergstrand Rydsbergshallen
2012-12-15 16:00 1258035055 Partille IBS - Sjöstads IF 12 - 7 Robin Boqvist, Jonas Hansson Partillebohallen
2012-12-15 16:00 1258035060 IBK Alingsås - Sandö IBK 10 - 5 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Nolhagahallen, Alingsås
2012-12-21 19:00 1258035062 Pixbo Wallenstam IBF - Partille IBS 2 - 4 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Wallenstam Arena
2012-12-22 13:00 1258035063 Stenungsunds IBK - Skattkärrs IK 8 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Stenungsund Arena
2012-12-22 13:00 1258035064 Frölunda IBK - IBK Alingsås 4 - 8 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Frölunda Kulturhus
2012-12-22 16:00 1258035061 Sjöstads IF - FBC Lerum 8 - 7 Ki Sandholm, Micael Svensson Colorama Arena
2013-03-23 13:00 1258035066 Sandö IBK - Floda IBK 6 - 13 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Vallda Idrottshall
2012-12-08 13:00 1258035067 Frölunda IBK - Sjöstads IF 4 - 16 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Frölunda Kulturhus
2013-01-04 19:30 1258035069 IBK Lidköping - Pixbo Wallenstam IBF 9 - 6 Martin Larsson, Sven Persson Idrottens hus i Lidköping
2013-01-05 14:15 1258035070 Floda IBK - Skattkärrs IK 10 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Rydsbergshallen
2013-01-05 16:00 1258035071 Sandö IBK - Stenungsunds IBK 1 - 10 Johan Myhr, Peter Bergstrand Vallda Idrottshall
2013-01-05 16:00 1258035072 IBK Alingsås - FBC Lerum 9 - 8 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Nolhagahallen, Alingsås
2013-01-09 19:00 1258035077 Stenungsunds IBK - Frölunda IBK 4 - 1 Johan Myhr, Peter Bergstrand Stenungsund Arena
2013-01-11 19:00 1258035075 Pixbo Wallenstam IBF - Sandö IBK 5 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Wallenstam Arena
2013-01-12 12:00 1258035074 Partille IBS - Floda IBK 9 - 5 Peter Jaeger, Måns Löfgren Partillebohallen
2013-01-12 14:00 1258035076 Skattkärrs IK - IBK Alingsås 4 - 5 e.förl. Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Colorama Arena
2013-01-13 13:00 1258035073 Sjöstads IF - IBK Lidköping 10 - 9 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Colorama Arena
2013-01-17 19:00 1258035083 IBK Alingsås - Stenungsunds IBK 5 - 5 Jonas Hansson, Robin Boqvist Nolhagahallen, Alingsås
2013-01-19 13:00 1258035080 Frölunda IBK - Partille IBS 2 - 10 Ola Hamberg, Daniel Skoog Frölunda Kulturhus
2013-01-19 14:15 1258035081 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Rydsbergshallen
2013-01-19 16:00 1258035084 Sandö IBK - FBC Lerum 2 - 17 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Vallda Idrottshall
2013-01-20 16:00 1258035082 IBK Lidköping - Skattkärrs IK 9 - 2 Sven Persson, Martin Larsson Idrottens hus i Lidköping
2013-01-25 19:00 1258035087 Pixbo Wallenstam IBF - Frölunda IBK 6 - 5 Peter Bergstrand, Johan Myhr Wallenstam Arena
2013-01-25 20:00 1258035090 FBC Lerum - Floda IBK 3 - 4 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Rydsbergshallen
2013-01-26 13:00 1258035089 Stenungsunds IBK - IBK Lidköping 6 - 8 Sven Persson, Martin Larsson Stenungsund Arena
2013-01-26 16:00 1258035086 Partille IBS - IBK Alingsås 10 - 3 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Partillebohallen
2013-01-27 17:00 1258035085 Sjöstads IF - Sandö IBK 23 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Colorama Arena
2013-02-09 13:00 1258035094 Frölunda IBK - Skattkärrs IK 7 - 8 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Frölunda Kulturhus
2013-02-09 14:15 1258035095 Floda IBK - Stenungsunds IBK 3 - 5 Måns Löfgren, Andreas Lybacken Rydsbergshallen
2013-02-09 16:00 1258035091 IBK Alingsås - Sjöstads IF 4 - 6 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Nolhagahallen, Alingsås
2013-02-09 16:00 1258035092 Sandö IBK - Partille IBS 0 - 14 Rickard Nilsson, Magnus Dandanell Vallda Idrottshall
2013-02-10 16:00 1258035096 IBK Lidköping - FBC Lerum 10 - 18 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Idrottens hus i Lidköping
2013-02-15 19:00 1258035098 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Alingsås 6 - 9 Måns Löfgren, Peter Jaeger Wallenstam Arena
2013-02-15 20:00 1258035102 FBC Lerum - Frölunda IBK 10 - 9 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Rydsbergshallen
2013-02-16 13:00 1258035100 Skattkärrs IK - Sandö IBK 11 - 4 Sven Persson, Martin Larsson Colorama Arena
2013-02-16 16:00 1258035097 Partille IBS - IBK Lidköping 7 - 1 Andreas Lybacken, Stefan Olsson Partillebohallen
2013-02-16 16:00 1258035099 Sjöstads IF - Floda IBK 5 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Colorama Arena
2013-02-20 19:00 1258035104 Stenungsunds IBK - Partille IBS 3 - 6 Måns Löfgren, Andreas Lybacken Stenungsund Arena
2013-02-23 13:00 1258035103 Pixbo Wallenstam IBF - Sjöstads IF 11 - 6 Ola Nilsson, Roger Persson Wallenstam Arena
2013-02-23 14:00 1258035105 Skattkärrs IK - FBC Lerum 5 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Colorama Arena
2013-02-23 16:00 1258035108 IBK Alingsås - Floda IBK 8 - 7 Johan Myhr, Peter Bergstrand Nolhagahallen, Alingsås
2013-02-24 16:00 1258035106 IBK Lidköping - Frölunda IBK 12 - 3 Johan Myhr, Peter Bergstrand Idrottens hus i Lidköping
2013-03-01 20:00 1258035109 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Rydsbergshallen
2013-03-02 13:00 1258035110 Frölunda IBK - Sandö IBK 12 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Frölunda Kulturhus
2013-03-02 16:00 1258035112 IBK Alingsås - IBK Lidköping 7 - 2 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Nolhagahallen, Alingsås
2013-03-02 16:00 1258035113 Partille IBS - Skattkärrs IK 5 - 0 Måns Löfgren, Peter Jaeger Partillebohallen
2013-03-02 16:00 1258035114 Sjöstads IF - Stenungsunds IBK 7 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Colorama Arena
2013-03-06 19:00 1258035115 Stenungsunds IBK - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 3 Sven Persson, Martin Larsson Stenungsund Arena
2013-03-06 19:30 1258035116 Skattkärrs IK - Sjöstads IF 7 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Colorama Arena
2013-03-08 20:00 1258035117 FBC Lerum - Partille IBS 6 - 9 Andreas Lybacken, Stefan Olsson Rydsbergshallen
2013-03-09 14:00 1258035118 Floda IBK - Frölunda IBK 5 - 6 Peter Bergstrand, Robin Boqvist Rydsbergshallen
2013-03-09 16:00 1258035119 Sandö IBK - IBK Lidköping 4 - 8 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Vallda Idrottshall
2013-03-13 19:00 1258035123 Stenungsunds IBK - FBC Lerum 6 - 5 e.förl. Martin Larsson, Sven Persson Stenungsund Arena
2013-03-16 12:00 1258035122 Pixbo Wallenstam IBF - Skattkärrs IK 7 - 3 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Wallenstam Arena
2013-03-16 16:00 1258035126 Sandö IBK - IBK Alingsås 2 - 11 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Vallda Idrottshall
2013-03-17 13:00 1258035125 IBK Lidköping - Floda IBK 7 - 7 Robin Boqvist, Jonas Hansson Idrottens hus i Lidköping
2013-03-17 17:00 1258035121 Sjöstads IF - Partille IBS 4 - 5 Percy Lundkvist, Majed Hammami Colorama Arena
2012-12-22 17:00 1258035132 Floda IBK - Sandö IBK 14 - 0 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Rydsbergshallen
2013-03-23 13:00 1258035127 FBC Lerum - Sjöstads IF 7 - 6 Stefan Olsson, Måns Löfgren Rydsbergshallen
2013-03-23 13:00 1258035128 Partille IBS - Pixbo Wallenstam IBF 13 - 3 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Partillebohallen
2013-03-23 13:00 1258035129 Skattkärrs IK - Stenungsunds IBK 4 - 5 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Colorama Arena
2013-03-23 13:00 1258035130 IBK Alingsås - Frölunda IBK 9 - 10 e.förl. Peter Bergstrand, Johan Myhr Nolhagahallen, Alingsås
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Partille IBS 20 19 0 (0) 1 186-63 123 57
2. FBC Lerum 20 12 3 (2) 5 147-102 45 41
3. IBK Alingsås 20 11 4 (2) 5 138-112 26 39
4. Stenungsunds IBK 20 12 2 (1) 6 111-103 8 39
5. Sjöstads IF 20 11 3 (0) 6 168-116 52 36
6. IBK Lidköping 20 9 2 (0) 9 142-132 10 29
7. Floda IBK 20 7 4 (1) 9 129-116 13 26
8. Skattkärrs IK 20 6 3 (0) 11 113-138 -25 21
9. Pixbo Wallenstam IBF 20 6 3 (0) 11 95-123 -28 21
10. Frölunda IBK 20 3 1 (1) 16 102-172 -70 11
11. Sandö IBK 20 1 1 (1) 18 68-222 -154 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Östra Svealand
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-09-29 14:00 1258034006 Åkersberga IBF - Bollstanäs SK 7 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Åkersberga Sporthall
2012-09-29 16:00 1258034002 Hässelby SK IBK - Värmdö IF 4 - 2 Daniel Södergren, Håkan Thunman Hässelbyhallen
2012-09-29 16:00 1258034004 Nacka Wallenstam IBK - Södertälje IBS 14 - 4 Peter Eriksson, Kari Karke Ormingehallen
2012-09-30 12:30 1258034005 Salems IF - Farsta IBK 7 - 2 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Skogsängshallen
2012-09-30 14:00 1258034003 Kungsängens IF - Vallentuna IBK 6 - 5 e.förl. Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Ekhammarshallen
2012-09-30 16:45 1258034001 Älvsjö AIK - Täby FC 8 - 7 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2012-10-06 13:15 1258034009 Farsta IBK - Kungsängens IF 12 - 4 Mats Jonsson, Curre Schwela Farstahallen
2012-10-06 14:00 1258034007 Vallentuna IBK - Älvsjö AIK 6 - 7 e.förl. Kari Karke, Peter Eriksson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2012-10-06 15:00 1258034012 Värmdö IF - Åkersberga IBF 5 - 6 e.förl. Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Värmdö sporthall
2012-10-07 13:00 1258034011 Täby FC - Salems IF 5 - 6 e.förl. Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Tibblehallen
2012-10-07 15:30 1258034010 Bollstanäs SK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 5 Leif Borglund, Shari Tingman Smedsgärdshallen
2012-10-07 17:00 1258034008 Södertälje IBS - Hässelby SK IBK 3 - 8 Curre Schwela, Mats Jonsson Wasa Sporthall
2012-10-13 14:00 1258034018 Åkersberga IBF - Farsta IBK 2 - 8 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Åkersberga Sporthall
2012-10-14 12:30 1258034017 Salems IF - Bollstanäs SK 9 - 3 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Skogsängshallen
2012-10-14 14:00 1258034015 Kungsängens IF - Södertälje IBS 6 - 3 Peter Eriksson, Kari Karke Ekhammarshallen
2012-10-14 16:45 1258034013 Älvsjö AIK - Värmdö IF 9 - 7 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Västertorpshallen
2012-12-08 16:00 1258034016 Nacka Wallenstam IBK - Vallentuna IBK 12 - 2 Kari Karke, Peter Eriksson Ormingehallen
2013-01-19 16:00 1258034014 Hässelby SK IBK - Täby FC 4 - 5 Arash Sohrevardi, Pierre Borghoff Hässelbyhallen
2012-10-20 14:00 1258034023 Vallentuna IBK - Salems IF 8 - 11 Per Rosén, Daniel Södergren Rosendalsskolan Norra Sporthall
2012-10-20 15:00 1258034022 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK 6 - 7 e.förl. Mats Jonsson, Curre Schwela Värmdö sporthall
2012-10-21 12:30 1258034021 Täby FC - Kungsängens IF 10 - 3 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Tibblehallen
2012-10-21 15:30 1258034020 Bollstanäs SK - Hässelby SK IBK 7 - 6 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Smedsgärdshallen
2012-10-21 17:00 1258034024 Södertälje IBS - Åkersberga IBF 4 - 8 Peter Eriksson, Kari Karke Wasa Sporthall
2012-12-08 13:15 1258034019 Farsta IBK - Älvsjö AIK 5 - 6 Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Farstahallen
2012-10-27 14:00 1258034030 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 18 - 6 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Åkersberga Sporthall
2012-10-27 16:00 1258034026 Hässelby SK IBK - Farsta IBK 4 - 7 Mikael Körning, Peter Kallin Hässelbyhallen
2012-10-27 16:00 1258034028 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC 8 - 10 Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Ormingehallen
2012-10-28 12:30 1258034029 Salems IF - Södertälje IBS 8 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Peter Eriksson Skogsängshallen
2012-10-28 14:00 1258034027 Kungsängens IF - Värmdö IF 6 - 7 e.förl. Johan Jäderlund, Roger Öfversten Ekhammarshallen
2012-10-28 16:45 1258034025 Älvsjö AIK - Bollstanäs SK 6 - 2 Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Västertorpshallen
2012-11-04 16:00 1258034036 Täby FC - Åkersberga IBF 6 - 3 Arash Sohrevardi, Pierre Borghoff Tibblehallen
2012-11-10 13:15 1258034034 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK 7 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Farstahallen
2012-11-10 14:00 1258034031 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK 8 - 9 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Rosendalsskolan Norra Sporthall
2012-11-11 12:30 1258034035 Salems IF - Värmdö IF 4 - 16 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Skogsängshallen
2012-11-11 15:30 1258034032 Bollstanäs SK - Kungsängens IF 10 - 5 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Smedsgärdshallen
2012-11-11 17:00 1258034033 Södertälje IBS - Älvsjö AIK 4 - 6 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Wasa Sporthall
2012-11-17 13:00 1258034038 Hässelby SK IBK - Salems IF 7 - 8 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Hässelbyhallen
2012-11-17 15:00 1258034041 Värmdö IF - Farsta IBK 5 - 7 Curre Schwela, Mats Jonsson Värmdö sporthall
2012-11-18 16:00 1258034040 Täby FC - Vallentuna IBK 12 - 2 Peter Palmelius, Stefan Öberg Tibblehallen
2012-11-18 16:30 1258034039 Åkersberga IBF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 7 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Åkersberga Sporthall
2012-11-18 16:45 1258034037 Älvsjö AIK - Kungsängens IF 10 - 4 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Västertorpshallen
2012-11-18 17:00 1258034042 Södertälje IBS - Bollstanäs SK 1 - 3 Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Wasa Sporthall
2012-11-24 13:15 1258034046 Farsta IBK - Täby FC 1 - 9 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Farstahallen
2012-11-24 14:00 1258034048 Vallentuna IBK - Bollstanäs SK 2 - 7 Shari Tingman, Leif Borglund Rosendalsskolan Norra Sporthall
2012-11-24 15:00 1258034047 Värmdö IF - Södertälje IBS 9 - 6 Tobias Berger, David Berger Värmdö sporthall
2012-11-24 16:00 1258034043 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK 5 - 7 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Ormingehallen
2012-11-25 12:30 1258034044 Salems IF - Älvsjö AIK 6 - 9 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Skogsängshallen
2012-11-25 14:00 1258034045 Kungsängens IF - Åkersberga IBF 8 - 7 e.förl. Peter Eriksson, Kari Karke Ekhammarshallen
2012-11-30 19:30 1258034052 Täby FC - Södertälje IBS 9 - 3 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Tibblehallen
2012-12-01 13:00 1258034051 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 2 - 8 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Hässelbyhallen
2012-12-01 14:00 1258034053 Vallentuna IBK - Farsta IBK 8 - 4 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2012-12-02 14:00 1258034049 Kungsängens IF - Salems IF 12 - 9 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Ekhammarshallen
2012-12-02 15:30 1258034054 Bollstanäs SK - Värmdö IF 6 - 9 Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Smedsgärdshallen
2012-12-02 16:45 1258034050 Älvsjö AIK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 5 Peter Eriksson, Kari Karke Västertorpshallen
2012-12-15 13:00 1258034055 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK 7 - 4 Håkan Thunman, Daniel Södergren Hässelbyhallen
2012-12-15 14:00 1258034057 Åkersberga IBF - Salems IF 10 - 12 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Åkersberga Sporthall
2012-12-15 15:00 1258034058 Värmdö IF - Täby FC 7 - 8 e.förl. Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Värmdö sporthall
2012-12-15 16:00 1258034056 Nacka Wallenstam IBK - Kungsängens IF 11 - 8 Peter Eriksson, Kari Karke Ormingehallen
2012-12-16 15:30 1258034060 Bollstanäs SK - Farsta IBK 5 - 7 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Smedsgärdshallen
2012-12-16 17:00 1258034059 Södertälje IBS - Vallentuna IBK 10 - 8 Kari Karke, Peter Eriksson Wasa Sporthall
2012-12-09 15:00 1258034062 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK 10 - 8 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Ekhammarshallen
2012-12-12 20:00 1258034064 Täby FC - Bollstanäs SK 10 - 6 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Tibblehallen
2012-12-19 19:30 1258034063 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK 7 - 4 Mats Jonsson, Curre Schwela Skogsängshallen
2012-12-22 13:15 1258034066 Farsta IBK - Södertälje IBS 5 - 4 e.förl. Tobias Berger, David Berger Farstahallen
2012-12-22 14:00 1258034065 Vallentuna IBK - Värmdö IF 3 - 9 Peter Eriksson, Kari Karke Rosendalsskolan Norra Sporthall
2012-12-22 15:00 1258034061 Älvsjö AIK - Åkersberga IBF 9 - 7 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2013-01-05 13:15 1258034071 Farsta IBK - Salems IF 6 - 9 Martin Mosskull, Andreas Holm Farstahallen
2013-01-05 14:00 1258034069 Vallentuna IBK - Kungsängens IF 4 - 7 Leif Borglund, Shari Tingman Rosendalsskolan Norra Sporthall
2013-01-05 15:30 1258034068 Värmdö IF - Hässelby SK IBK 6 - 7 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Värmdö sporthall
2013-01-06 16:30 1258034072 Bollstanäs SK - Åkersberga IBF 6 - 5 Peter Eriksson, Kari Karke Smedsgärdshallen
2013-01-06 17:00 1258034070 Södertälje IBS - Nacka Wallenstam IBK 4 - 12 Martin Mosskull, Andreas Holm Wasa Sporthall
2013-01-16 20:00 1258034067 Täby FC - Älvsjö AIK 8 - 7 Kari Karke, Peter Eriksson Tibblehallen
2013-01-12 14:00 1258034078 Åkersberga IBF - Värmdö IF 1 - 8 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Åkersberga Sporthall
2013-01-12 16:00 1258034074 Hässelby SK IBK - Södertälje IBS 7 - 2 Daniel Södergren, Håkan Thunman Hässelbyhallen
2013-01-12 16:00 1258034076 Nacka Wallenstam IBK - Bollstanäs SK 7 - 2 Leif Borglund, Shari Tingman Ormingehallen
2013-01-13 12:30 1258034077 Salems IF - Täby FC 4 - 5 e.förl. Mats Jonsson, Curre Schwela Skogsängshallen
2013-01-13 14:00 1258034075 Kungsängens IF - Farsta IBK 6 - 2 Stefan Öberg, Anders Lindqvist Ekhammarshallen
2013-01-13 16:45 1258034073 Älvsjö AIK - Vallentuna IBK 15 - 6 Kari Karke, Peter Eriksson Västertorpshallen
2012-10-14 12:30 1258034080 Täby FC - Hässelby SK IBK 6 - 5 e.förl. Shari Tingman, Leif Borglund Tibblehallen
2013-01-19 13:15 1258034084 Farsta IBK - Åkersberga IBF 3 - 6 Anders Asp, Per Rosén Farstahallen
2013-01-19 14:00 1258034082 Vallentuna IBK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 10 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Rosendalsskolan Norra Sporthall
2013-01-19 15:30 1258034079 Värmdö IF - Älvsjö AIK 11 - 8 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Värmdö sporthall
2013-01-20 15:30 1258034083 Bollstanäs SK - Salems IF 4 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Smedsgärdshallen
2013-01-20 17:00 1258034081 Södertälje IBS - Kungsängens IF 6 - 5 Arash Sohrevardi, Pierre Borghoff Wasa Sporthall
2013-01-26 13:00 1258034086 Hässelby SK IBK - Bollstanäs SK 4 - 3 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Hässelbyhallen
2013-01-26 14:00 1258034090 Åkersberga IBF - Södertälje IBS 8 - 3 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Åkersberga Sporthall
2013-01-26 16:00 1258034088 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF 4 - 5 e.förl. Curre Schwela, Mats Jonsson Ormingehallen
2013-01-27 12:30 1258034089 Salems IF - Vallentuna IBK 12 - 0 Per-Ove Duvert, Per Rosén Skogsängshallen
2013-01-27 14:00 1258034087 Kungsängens IF - Täby FC 4 - 7 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Ekhammarshallen
2013-01-27 16:45 1258034085 Älvsjö AIK - Farsta IBK 6 - 5 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Västertorpshallen
2013-02-03 13:00 1258034094 Täby FC - Nacka Wallenstam IBK 7 - 10 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Tibblehallen
2013-02-09 13:15 1258034092 Farsta IBK - Hässelby SK IBK 4 - 9 Mats Korpi, Daniel Söderberg Farstahallen
2013-02-09 14:00 1258034096 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 3 - 16 Per-Ove Duvert, Shari Tingman Rosendalsskolan Norra Sporthall
2013-02-09 15:00 1258034093 Värmdö IF - Kungsängens IF 8 - 9 Magnus Nordahl, Håkan Thunman Värmdö sporthall
2013-02-10 15:30 1258034091 Bollstanäs SK - Älvsjö AIK 9 - 8 e.förl. Arash Sohrevardi, Pierre Borghoff Smedsgärdshallen
2013-02-10 17:00 1258034095 Södertälje IBS - Salems IF 5 - 7 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Wasa Sporthall
2013-02-16 14:00 1258034102 Åkersberga IBF - Täby FC 3 - 5 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Åkersberga Sporthall
2013-02-16 15:30 1258034101 Värmdö IF - Salems IF 8 - 5 Mats Jonsson, Curre Schwela Värmdö sporthall
2013-02-16 16:00 1258034097 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK 20 - 6 Anders Asp, Per Rosén Hässelbyhallen
2013-02-16 16:00 1258034100 Nacka Wallenstam IBK - Farsta IBK 5 - 8 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Ormingehallen
2013-02-17 14:00 1258034098 Kungsängens IF - Bollstanäs SK 6 - 7 e.förl. Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Ekhammarshallen
2013-02-17 16:45 1258034099 Älvsjö AIK - Södertälje IBS 2 - 3 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Västertorpshallen
2013-02-23 13:15 1258034107 Farsta IBK - Värmdö IF 6 - 3 Johan Krispinsson, Joel Andersson Farstahallen
2013-02-23 14:00 1258034106 Vallentuna IBK - Täby FC 3 - 11 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2013-02-23 16:00 1258034105 Nacka Wallenstam IBK - Åkersberga IBF 8 - 3 Joel Andersson, Johan Krispinsson Ormingehallen
2013-02-24 12:30 1258034104 Salems IF - Hässelby SK IBK 5 - 8 Johan Krispinsson, Joel Andersson Skogsängshallen
2013-02-24 14:00 1258034103 Kungsängens IF - Älvsjö AIK 11 - 16 Peter Eriksson, Kari Karke Ekhammarshallen
2013-02-24 15:30 1258034108 Bollstanäs SK - Södertälje IBS 8 - 5 Daniel Wahlström, Fredrik Olsson Smedsgärdshallen
2013-03-01 19:00 1258034110 Täby FC - Farsta IBK 5 - 7 Peter Eriksson, Kari Karke Tibblehallen
2013-03-02 13:00 1258034113 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 8 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Hässelbyhallen
2013-03-02 14:00 1258034109 Åkersberga IBF - Kungsängens IF 11 - 5 Anders Asp, Per Rosén Åkersberga Sporthall
2013-03-03 16:30 1258034112 Bollstanäs SK - Vallentuna IBK 14 - 2 Mikael Waldenvik, Lars Johnsson Smedsgärdshallen
2013-03-03 17:00 1258034111 Södertälje IBS - Värmdö IF 6 - 4 Kari Karke, Peter Eriksson Wasa Sporthall
2013-03-13 19:45 1258034114 Älvsjö AIK - Salems IF 9 - 8 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Västertorpshallen
2013-03-09 13:15 1258034119 Farsta IBK - Vallentuna IBK 15 - 5 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Farstahallen
2013-03-09 14:00 1258034117 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 10 - 5 Curre Schwela, Mats Jonsson Åkersberga Sporthall
2013-03-09 15:00 1258034120 Värmdö IF - Bollstanäs SK 5 - 6 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Värmdö sporthall
2013-03-09 16:00 1258034116 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK 7 - 4 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Ormingehallen
2013-03-10 12:30 1258034115 Salems IF - Kungsängens IF 9 - 7 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Skogsängshallen
2013-03-10 17:00 1258034118 Södertälje IBS - Täby FC 3 - 14 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Wasa Sporthall
2013-03-16 13:15 1258034126 Farsta IBK - Bollstanäs SK 1 - 2 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Farstahallen
2013-03-16 14:00 1258034125 Vallentuna IBK - Södertälje IBS 2 - 10 Håkan Thunman, Jonas Tidsjö Rosendalsskolan Norra Sporthall
2013-03-17 12:30 1258034123 Salems IF - Åkersberga IBF 6 - 9 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Skogsängshallen
2013-03-17 13:00 1258034124 Täby FC - Värmdö IF 7 - 2 Leif Borglund, Shari Tingman Tibblehallen
2013-03-17 14:00 1258034122 Kungsängens IF - Nacka Wallenstam IBK 9 - 5 Mats Jonsson, Curre Schwela Ekhammarshallen
2013-03-17 16:45 1258034121 Älvsjö AIK - Hässelby SK IBK 4 - 5 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2013-03-24 13:00 1258034127 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK 8 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Åkersberga Sporthall
2013-03-24 13:00 1258034128 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF 9 - 10 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Hässelbyhallen
2013-03-24 13:00 1258034129 Nacka Wallenstam IBK - Salems IF 6 - 7 e.förl. Lars Fridell, Marco Mustonen Ormingehallen
2013-03-24 13:00 1258034130 Bollstanäs SK - Täby FC 7 - 6 e.förl. Roger Öfversten, Johan Jäderlund Smedsgärdshallen
2013-03-24 13:00 1258034131 Värmdö IF - Vallentuna IBK 23 - 0 Peter Eriksson, Kari Karke Värmdö sporthall
2013-03-24 13:00 1258034132 Södertälje IBS - Farsta IBK 5 - 8 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Wasa Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Täby FC 22 14 5 (3) 3 172-106 66 50
2. Salems IF 22 12 3 (2) 7 165-147 18 41
3. Nacka Wallenstam IBK 22 11 6 (1) 5 167-122 45 40
4. Älvsjö AIK 22 12 3 (1) 7 163-141 22 40
5. Hässelby SK IBK 22 12 1 (0) 9 150-131 19 37
6. Åkersberga IBF 22 11 2 (1) 9 160-129 31 36
7. Bollstanäs SK 22 9 4 (3) 9 127-122 5 34
8. Farsta IBK 22 10 2 (1) 10 130-122 8 33
9. Värmdö IF 22 8 5 (2) 9 165-125 40 31
10. Kungsängens IF 22 8 4 (2) 10 151-176 -25 30
11. Södertälje IBS 22 5 1 (0) 16 98-161 -63 16
12. Vallentuna IBK 22 1 2 (0) 19 92-258 -166 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis