Pojkar D Lätt (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Pojkar D (P10) Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 11:30 131061001 Hofterups IBF P10 - Höganäs IBF P09-11 3 - 4 Elin Silfver, Ellen Holmberg Tolvåkershallen A
2023-10-08 14:00 131061002 FBC Viljan P09 - IBK Lund P2010 Svart 5 - 4 Jessika Forsberg, Andreas Ljunggren Ljungbyheds Idrottshall
2023-10-08 16:30 131061003 Båstads GIF P10/11 - Röke IBK P10 5 - 5 , Per-Philip Nilsson Strandängsskolan
2023-10-14 12:00 131061006 Hofterups IBF P10 - FBC Viljan P09 3 - 7 Elin Silfver, David Ivarsson Tolvåkershallen A
2023-10-15 11:00 131061005 FBC Engelholm P11 - Höganäs IBF P09-11 6 - 3 Hampus Skog, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
2023-10-15 15:00 131061007 IBK Lund P2010 Svart - Båstads GIF P10/11 3 - 2 Aron Olsson, Victor Hermansson Lerbäckshallen A
2023-10-21 11:00 131061009 Röke IBK P10 - FBC Engelholm P11 9 - 6 Linus Andersson, William Hejman T4 Sporthall
2023-10-21 11:00 131061010 Höganäs IBF P09-11 - IBK Lund P2010 Svart 4 - 7 Daniel Eldh, Andreas Karlsson Höganäs Sportcenter B
2023-10-22 14:00 131061011 Båstads GIF P10/11 - Hofterups IBF P10 9 - 5 Emil Olsson, Per-Philip Nilsson Strandängsskolan
2023-10-28 11:00 131061015 Höganäs IBF P09-11 - Båstads GIF P10/11 9 - 5 Daniel Eldh, Andreas Karlsson Höganäs Sportcenter B
2023-10-28 13:00 131061014 IBK Lund P2010 Svart - Röke IBK P10 3 - 12 Aron Olsson, Johan Malmbjer Lerbäckshallen A
2023-10-29 14:00 131061013 FBC Viljan P09 - FBC Engelholm P11 5 - 9 Jonas Malmborg, Johan Gustafsson Ljungbyheds Idrottshall
2023-11-11 10:00 131061019 Röke IBK P10 - Hofterups IBF P10 7 - 1 Simon Ronner, Frank Sandqvist T4 Sporthall
2023-11-12 14:00 131061018 FBC Viljan P09 - Höganäs IBF P09-11 3 - 4 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Ljungbyheds Idrottshall
2023-12-09 12:30 131061017 FBC Engelholm P11 - IBK Lund P2010 Svart 11 - 3 Ida Farken Ericsson, Hampus Skog Ängelholms Idrottshall
2023-11-18 10:00 131061023 Hofterups IBF P10 - FBC Engelholm P11 3 - 5 David Ivarsson, Sixten Bischhaus Tolvåkershallen A
2023-11-19 11:00 131061021 Båstads GIF P10/11 - FBC Viljan P09 4 - 7 Jonas Malmborg, Viktor De Gregori Johnson Strandängsskolan
2023-11-19 13:30 131061022 Höganäs IBF P09-11 - Röke IBK P10 5 - 4 Andreas Karlsson, Ricky Andinsson Nöjd Höganäs Sportcenter B
2023-11-22 19:30 131061026 Röke IBK P10 - FBC Viljan P09 8 - 6 Simon Ronner, Frank Sandqvist Tyrs Hovs Sportcentra
2023-11-23 19:00 131061027 FBC Engelholm P11 - Båstads GIF P10/11 9 - 0 Ida Farken Ericsson, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
2023-11-24 19:30 131061025 IBK Lund P2010 Svart - Hofterups IBF P10 8 - 7 Rasmus Andersson, Albert Holm Killebäckshallen
2023-11-25 14:30 131061029 Höganäs IBF P09-11 - Hofterups IBF P10 5 - 3 Ricky Andinsson Nöjd, Daniel Eldh Höganäs Sportcenter B
2023-11-26 13:00 131061031 Röke IBK P10 - Båstads GIF P10/11 6 - 1 Emilio Olsson, William Hejman Qpoolen
2023-11-26 14:00 131061030 IBK Lund P2010 Svart - FBC Viljan P09 4 - 6 Aron Olsson, Malin Forssell Vipeholmshallen
2023-12-03 13:45 131061033 Höganäs IBF P09-11 - FBC Engelholm P11 5 - 11 Ronny Pradon, Ingemar Nilsson Höganäs Sportcenter B
2023-12-03 14:00 131061034 FBC Viljan P09 - Hofterups IBF P10 12 - 4 Johan Gustafsson, Jonas Malmborg Ljungbyheds Idrottshall
2023-12-03 14:00 131061035 Båstads GIF P10/11 - IBK Lund P2010 Svart 4 - 3 Kevin Karlsson, Claus Pettersson Strandängsskolan
2023-12-09 12:00 131061039 Hofterups IBF P10 - Båstads GIF P10/11 4 - 3 Kevin Prahl, Kevin Cardell Tolvåkershallen B
2023-12-10 12:30 131061037 FBC Engelholm P11 - Röke IBK P10 7 - 7 Erik Götborg, Simon Ronner Ängelholms Idrottshall
2023-12-10 14:30 131061038 IBK Lund P2010 Svart - Höganäs IBF P09-11 5 - 1 Aron Olsson, Victor Hermansson Lerbäckshallen A
2023-12-17 13:00 131061041 FBC Engelholm P11 - FBC Viljan P09 15 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Ängelholms Idrottshall
2023-12-17 13:00 131061042 Röke IBK P10 - IBK Lund P2010 Svart 6 - 6 Linus Andersson, William Hejman Qpoolen
2023-12-17 14:00 131061043 Båstads GIF P10/11 - Höganäs IBF P09-11 4 - 4 Emil Olsson, Per-Philip Nilsson Strandängsskolan
2024-01-13 14:30 131061046 Höganäs IBF P09-11 - FBC Viljan P09 4 - 3 Ricky Andinsson Nöjd, Daniel Eldh Höganäs Sportcenter B
2024-01-13 16:30 131061047 Hofterups IBF P10 - Röke IBK P10 2 - 10 Sixten Bischhaus, David Ivarsson Tolvåkershallen B
2024-01-14 12:30 131061045 IBK Lund P2010 Svart - FBC Engelholm P11 3 - 5 Johan Malmbjer, Ahmad Homsi Vipeholmshallen
2024-01-21 11:00 131061050 Röke IBK P10 - Höganäs IBF P09-11 5 - 2 Frank Sandqvist, Simon Ronner Qpoolen
2024-01-21 12:30 131061051 FBC Engelholm P11 - Hofterups IBF P10 8 - 3 Pontus Paulsson, Patrik Knutsson Ängelholms Idrottshall
2024-01-21 14:00 131061049 FBC Viljan P09 - Båstads GIF P10/11 5 - 5 Per-Ivar Kullman, William Hejman Ljungbyheds Idrottshall
2024-01-23 18:15 131061053 Hofterups IBF P10 - IBK Lund P2010 Svart 5 - 9 Ellen Holmberg, Sixten Bischhaus Tolvåkershallen B
2024-01-25 18:30 131061054 FBC Viljan P09 - Röke IBK P10 5 - 6 Björn Zorec, Johan Gustafsson Ljungbyheds Idrottshall
2024-01-25 19:00 131061055 Båstads GIF P10/11 - FBC Engelholm P11 6 - 4 Annie Axelsson, Mårten Högblom Strandängsskolan
2024-01-27 12:30 131061057 Hofterups IBF P10 - Höganäs IBF P09-11 1 - 5 Elin Silfver, Sixten Bischhaus Tolvåkershallen B
2024-01-28 14:00 131061058 FBC Viljan P09 - IBK Lund P2010 Svart 5 - 2 Johan Gustafsson, Andreas Ljunggren Ljungbyheds Idrottshall
2024-01-28 14:00 131061059 Båstads GIF P10/11 - Röke IBK P10 4 - 6 Per-Philip Nilsson, Emil Olsson Strandängsskolan
2024-02-03 12:00 131061062 Hofterups IBF P10 - FBC Viljan P09 OW (0 - 5) Tolvåkershallen B
2024-02-04 11:30 131061063 IBK Lund P2010 Svart - Båstads GIF P10/11 6 - 6 Uri Shmulevich, Henrik Lott Lerbäckshallen A
2024-02-04 13:00 131061061 FBC Engelholm P11 - Höganäs IBF P09-11 9 - 3 Jonas Malmborg, Ida Farken Ericsson Ängelholms Idrottshall
2024-02-10 14:30 131061066 Höganäs IBF P09-11 - IBK Lund P2010 Svart 5 - 5 Ricky Andinsson Nöjd, Daniel Eldh Höganäs Sportcenter B
2024-02-11 11:00 131061065 Röke IBK P10 - FBC Engelholm P11 6 - 3 Frank Sandqvist, Simon Ronner Qpoolen
2024-02-11 12:00 131061067 Båstads GIF P10/11 - Hofterups IBF P10 10 - 1 Jonas Malmborg, Per-Philip Nilsson Strandängsskolan
2024-02-17 10:30 131061071 Höganäs IBF P09-11 - Båstads GIF P10/11 5 - 6 Daniel Eldh, Ej offentliggjord Höganäs Sportcenter B
2024-02-18 14:00 131061069 FBC Viljan P09 - FBC Engelholm P11 5 - 9 Patrik Knutsson, Johan Gustafsson Ljungbyheds Idrottshall
2024-03-06 19:45 131061070 IBK Lund P2010 Svart - Röke IBK P10 4 - 2 Aron Olsson, Robin Martini Vipeholmshallen
2024-03-03 13:00 131061073 FBC Engelholm P11 - IBK Lund P2010 Svart 10 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2024-03-03 13:00 131061075 Röke IBK P10 - Hofterups IBF P10 8 - 3 Simon Björkman Rydnemalm, Simon Ronner Qpoolen
2024-03-03 14:00 131061074 FBC Viljan P09 - Höganäs IBF P09-11 6 - 6 Patrik Knutsson, Johan Gustafsson Ljungbyheds Idrottshall
2024-03-09 15:00 131061077 Båstads GIF P10/11 - FBC Viljan P09 2 - 5 Per-Philip Nilsson, Annie Axelsson Strandängsskolan
2024-03-09 17:00 131061079 Hofterups IBF P10 - FBC Engelholm P11 7 - 7 David Ivarsson, Pontus Pramhed Tolvåkershallen A
2024-03-10 13:00 131061078 Höganäs IBF P09-11 - Röke IBK P10 6 - 2 Andreas Karlsson, Ricky Andinsson Nöjd Höganäs Sportcenter B
2024-03-17 13:00 131061082 Röke IBK P10 - FBC Viljan P09 5 - 7 Simon Ronner, Ronja Ottosson Qpoolen
2024-03-17 13:00 131061083 FBC Engelholm P11 - Båstads GIF P10/11 6 - 5 Stefan Andersson, Mathias Orning Ängelholms Idrottshall
2024-03-17 15:45 131061081 IBK Lund P2010 Svart - Hofterups IBF P10 6 - 3 Ej offentliggjord, Aron Olsson Lerbäckshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm P11 18 13 2 3 140-77 63 41
2. Röke IBK P10 18 11 3 4 114-76 38 36
3. FBC Viljan P09 18 9 2 7 100-94 6 29
4. Höganäs IBF P09-11 18 8 3 7 80-88 -8 27
5. IBK Lund P2010 Svart 18 7 3 8 82-99 -17 24
6. Båstads GIF P10/ 11 18 5 4 9 81-93 -12 19
7. Hofterups IBF P10 18 1 1 16 58-128 -70 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar D (P10) Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 12:30 131062002 Skurups IBK PF10 - Malmhaug IBF P10/11 3 - 7 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Skurups Sparbank Arena
2023-10-08 11:00 131062001 IBS Svedala P10/11-2 - IBK Genarp PF10/11 1 - 30 Kevin Härstedt, Amir Larsson Aggarpshallen
2023-10-08 13:30 131062003 IBK Lund P2010 Grön - Lomma FBC P10/11 2 - 3 , Alexander Linderståhl Lerbäckshallen A
2023-10-08 13:30 131062005 FBC Ystad P10-11 - IK Stanstad P10/11 1 - 13 Hugo Stålhammar, Isac Larsson Västervånghallen
2023-10-14 12:30 131062008 Höllvikens IBF P11/10 - IBK Lund P2010 Grön 9 - 3 Linus Isgren, William Nilsson Gyahallen
2023-10-14 13:00 131062006 IBK Genarp PF10/11 - FBC Ystad P10-11 19 - 0 Cevin Ivarsson, Pelle Verhulst Genarps Idrottshall
2023-10-15 12:00 131062010 Malmhaug IBF P10/11 - IBS Svedala P10/11-2 9 - 1 Petter Niklasson, Ahmad Homsi Kulladals Sporthall
2023-10-15 16:00 131062009 Lomma FBC P10/11 - Skurups IBK PF10 3 - 1 Andreas Thorsell, Claus Pettersson Slättängshallen
2023-10-21 11:30 131062013 Skurups IBK PF10 - Höllvikens IBF P11/10 4 - 4 Hugo Stålhammar, Isac Larsson Skurups Sparbank Arena
2023-10-21 15:00 131062014 IBK Lund P2010 Grön - IK Stanstad P10/11 3 - 1 Aron Olsson, Victor Hermansson Lerbäckshallen A
2023-10-22 11:00 131062012 IBS Svedala P10/11-2 - Lomma FBC P10/11 1 - 16 Kevin Härstedt, Noah Isgren Aggarpshallen
2023-10-22 12:00 131062011 IBK Genarp PF10/11 - Malmhaug IBF P10/11 9 - 4 Leo Eltén, Nelly Skog Genarps Idrottshall
2023-10-24 18:30 131062020 IK Stanstad P10/11 - Höllvikens IBF P11/10 2 - 3 Nils Melander Hansson, Amina Ahrling Bråhögshallen
2023-10-28 09:30 131062019 FBC Ystad P10-11 - Lomma FBC P10/11 3 - 11 Isac Larsson, Jörgen Stålhammar Västervånghallen
2023-10-28 11:30 131062017 IBK Lund P2010 Grön - IBS Svedala P10/11-2 8 - 5 Aron Olsson, Victor Hermansson Lerbäckshallen A
2023-11-25 12:00 131062016 Skurups IBK PF10 - IBK Genarp PF10/11 5 - 4 Liam Rundqvist-Hylén, Johan Bolinder Skurups Sparbank Arena
2023-11-18 09:15 131062022 Höllvikens IBF P11/10 - FBC Ystad P10-11 10 - 0 Claus Pettersson, Mikael Härstedt Halörhallen
2023-11-18 13:00 131062021 IBK Genarp PF10/11 - IK Stanstad P10/11 9 - 3 Elias Lundberg, Jacob Minnarén Genarps Idrottshall
2023-11-18 16:00 131062024 Malmhaug IBF P10/11 - IBK Lund P2010 Grön 6 - 4 Ahmad Homsi, Mikael Härstedt Kulladals Sporthall
2023-12-21 18:00 131062025 IBS Svedala P10/11-2 - Skurups IBK PF10 0 - 9 , Matti Rouhiainen Aggarpshallen
2023-11-11 16:00 131062026 IBK Lund P2010 Grön - IBK Genarp PF10/11 1 - 4 Gustav Fransson, Victor Hermansson Lerbäckshallen A
2023-11-25 14:00 131062028 FBC Ystad P10-11 - IBS Svedala P10/11-2 5 - 5 Isac Larsson, Hugo Stålhammar Västervånghallen
2023-11-25 15:30 131062029 IK Stanstad P10/11 - Malmhaug IBF P10/11 4 - 6 Amina Ahrling, Sakarias Lövgren Bråhögshallen
2023-11-26 12:00 131062030 Höllvikens IBF P11/10 - Lomma FBC P10/11 7 - 2 Lukas Magnusson, Mikael Härstedt Gyahallen
2023-12-02 13:00 131062031 IBK Genarp PF10/11 - Höllvikens IBF P11/10 5 - 3 Erik Mårtensson, Leo Eltén Genarps Idrottshall
2023-12-02 16:45 131062033 Malmhaug IBF P10/11 - FBC Ystad P10-11 6 - 1 Ahmad Homsi, Isac Salomonsson Kulladals Sporthall
2023-12-03 11:30 131062032 Lomma FBC P10/11 - IK Stanstad P10/11 1 - 3 , Claus Pettersson Slättängshallen
2023-12-03 13:30 131062035 Skurups IBK PF10 - IBK Lund P2010 Grön 3 - 4 Adam Flink Hultgren, Johan Bolinder Skurups Sparbank Arena
2023-12-09 09:00 131062040 Lomma FBC P10/11 - Malmhaug IBF P10/11 1 - 5 Max Arheden, Pontus Pramhed Slättängshallen
2023-12-10 12:30 131062038 IK Stanstad P10/11 - Skurups IBK PF10 1 - 2 Nils Melander Hansson, Sakarias Lövgren Bråhögshallen
2023-12-10 13:30 131062037 FBC Ystad P10-11 - IBK Lund P2010 Grön 0 - 10 Isac Larsson, Hugo Stålhammar Västervånghallen
2023-12-10 14:00 131062039 Höllvikens IBF P11/10 - IBS Svedala P10/11-2 21 - 0 Dzenan Masic, Viktor Bergkvist Gyahallen
2023-12-16 13:30 131062044 Skurups IBK PF10 - FBC Ystad P10-11 7 - 0 Liam Rundqvist-Hylén, Johan Bolinder Skurups Sparbank Arena
2023-12-17 12:00 131062041 IBK Genarp PF10/11 - Lomma FBC P10/11 6 - 4 Leo Eltén, Jacob Minnarén Genarps Idrottshall
2023-12-17 12:00 131062042 Malmhaug IBF P10/11 - Höllvikens IBF P11/10 8 - 5 Kevin Prahl, Ahmad Homsi Kulladals Sporthall
2023-12-17 13:45 131062043 IBS Svedala P10/11-2 - IK Stanstad P10/11 2 - 9 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Aggarpshallen
2024-01-13 10:15 131062048 Lomma FBC P10/11 - IBK Lund P2010 Grön 3 - 1 , Ahmad Homsi Slättängshallen
2024-01-13 12:30 131062050 IK Stanstad P10/11 - FBC Ystad P10-11 6 - 1 Bengt Syrén, Erik Syrén Bråhögshallen
2024-01-14 12:00 131062047 Malmhaug IBF P10/11 - Skurups IBK PF10 4 - 4 Petter Niklasson, Isac Salomonsson Kulladals Sporthall
2024-01-20 13:30 131062046 IBK Genarp PF10/11 - IBS Svedala P10/11-2 15 - 0 Jacob Minnarén, Leo Eltén Genarps Idrottshall
2024-01-20 13:30 131062053 IBK Lund P2010 Grön - Höllvikens IBF P11/10 4 - 3 Robin Martini, Aron Olsson Vipeholmshallen
2024-01-21 10:00 131062055 IBS Svedala P10/11-2 - Malmhaug IBF P10/11 2 - 8 Amir Larsson, Kevin Härstedt Aggarpshallen
2024-01-21 13:00 131062054 Skurups IBK PF10 - Lomma FBC P10/11 4 - 2 Johan Bolinder, Adam Flink Hultgren Skurups Sparbank Arena
2024-01-21 13:30 131062051 FBC Ystad P10-11 - IBK Genarp PF10/11 3 - 19 Hugo Stålhammar, Liam Larsson Västervånghallen
2024-01-27 12:00 131062057 Lomma FBC P10/11 - IBS Svedala P10/11-2 2 - 2 Pontus Pramhed, Ludvig Hoff Slättängshallen
2024-01-27 12:15 131062056 Malmhaug IBF P10/11 - IBK Genarp PF10/11 3 - 5 Lukas Magnusson, William Nilsson Kulladals Sporthall
2024-01-27 16:15 131062059 IK Stanstad P10/11 - IBK Lund P2010 Grön 3 - 5 Nils Melander Hansson, Valter Wennerbeck Bråhögshallen
2024-01-28 12:30 131062058 Höllvikens IBF P11/10 - Skurups IBK PF10 1 - 1 Lukas Magnusson, Ahmad Homsi Gyahallen
2024-02-03 11:00 131062065 Höllvikens IBF P11/10 - IK Stanstad P10/11 3 - 6 Viktor Bergkvist, Isac Salomonsson Halörhallen
2024-02-03 12:00 131062061 IBK Genarp PF10/11 - Skurups IBK PF10 5 - 1 Leo Eltén, Elias Lundberg Genarps Idrottshall
2024-02-03 12:30 131062064 Lomma FBC P10/11 - FBC Ystad P10-11 6 - 1 Hugo Stålhammar, Isac Larsson Slättängshallen
2024-02-04 10:00 131062062 IBS Svedala P10/11-2 - IBK Lund P2010 Grön 3 - 4 Amir Larsson, Noah Isgren Svedala Sporthall
2024-02-10 12:30 131062070 Skurups IBK PF10 - IBS Svedala P10/11-2 7 - 2 Isac Larsson, Hugo Stålhammar Skurups Sparbank Arena
2024-02-10 16:00 131062066 IK Stanstad P10/11 - IBK Genarp PF10/11 3 - 4 Valter Wennerbeck, Nils Melander Hansson Bråhögshallen
2024-02-11 10:00 131062069 IBK Lund P2010 Grön - Malmhaug IBF P10/11 4 - 5 Malin Forssell, Uri Shmulevich Lerbäckshallen A
2024-02-11 13:30 131062067 FBC Ystad P10-11 - Höllvikens IBF P11/10 2 - 12 Hilario Januzi, Hugo Stålhammar Västervånghallen
2024-02-15 19:30 131062075 Lomma FBC P10/11 - Höllvikens IBF P11/10 3 - 6 Matti Rouhiainen, Mikael Härstedt Slättängshallen
2024-02-15 20:00 131062074 Malmhaug IBF P10/11 - IK Stanstad P10/11 4 - 2 Kevin Prahl, Erik Höst Sundsbrohallen
2024-02-16 18:30 131062071 IBK Genarp PF10/11 - IBK Lund P2010 Grön 6 - 4 Johan Gustafsson, Mikael Karlsson Genarps Idrottshall
2024-02-18 10:00 131062073 IBS Svedala P10/11-2 - FBC Ystad P10-11 8 - 3 Noah Isgren, Amir Larsson Aggarpshallen
2024-03-02 09:30 131062078 FBC Ystad P10-11 - Malmhaug IBF P10/11 3 - 6 Isac Larsson, Jörgen Stålhammar Västervånghallen
2024-03-02 10:00 131062080 IBK Lund P2010 Grön - Skurups IBK PF10 0 - 3 Jonathan Nilsson, Gustav Fransson Lerbäckshallen A
2024-03-02 12:15 131062076 Höllvikens IBF P11/10 - IBK Genarp PF10/11 2 - 2 Mikael Härstedt, Kevin Härstedt Halörhallen
2024-03-02 16:30 131062077 IK Stanstad P10/11 - Lomma FBC P10/11 3 - 3 Nils Rickard, Valter Wennerbeck Bråhögshallen
2024-03-09 12:00 131062083 Skurups IBK PF10 - IK Stanstad P10/11 5 - 4 Kevin Prahl, Oskar Lindvall Skurups Sparbank Arena
2024-03-09 13:00 131062082 IBK Lund P2010 Grön - FBC Ystad P10-11 0 - 4 Aron Olsson, Henrik Lott Lerbäckshallen A
2024-03-09 15:00 131062085 Malmhaug IBF P10/11 - Lomma FBC P10/11 3 - 2 Petter Niklasson, Kevin Prahl Sundsbrohallen
2024-03-10 10:00 131062084 IBS Svedala P10/11-2 - Höllvikens IBF P11/10 6 - 9 Amir Larsson, Erik Syrén Aggarpshallen
2024-03-16 12:30 131062087 Höllvikens IBF P11/10 - Malmhaug IBF P10/11 3 - 5 Isak Wettergren, Henrik Lott Halörhallen
2024-03-16 14:30 131062086 Lomma FBC P10/11 - IBK Genarp PF10/11 2 - 4 Linus Dahlström-Nilsson, Isac Salomonsson Slättängshallen
2024-03-17 13:30 131062088 IK Stanstad P10/11 - IBS Svedala P10/11-2 6 - 3 Amina Ahrling, Sakarias Lövgren Bråhögshallen
2024-03-17 13:30 131062089 FBC Ystad P10-11 - Skurups IBK PF10 3 - 11 Hilario Januzi, Liam Larsson Västervånghallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Genarp PF10/ 11 16 14 1 1 146-39 107 43
2. Malmhaug IBF P10/ 11 16 13 1 2 89-53 36 40
3. Skurups IBK PF10 16 9 3 4 70-44 26 30
4. Höllvikens IBF P11/ 10 16 8 3 5 101-53 48 27
5. IBK Lund P2010 Grön 16 7 0 9 57-61 -4 21
6. Lomma FBC P10/ 11 16 6 2 8 64-52 12 20
7. IK Stanstad P10/ 11 16 6 1 9 69-55 14 19
8. IBS Svedala P10/ 11-2 16 1 2 13 41-161 -120 5
9. FBC Ystad P10-11 16 1 1 14 30-149 -119 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis