Pantamera F 2008/2009 C (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-01 14:30 150313001 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 1 Isabelle Lassfolk, Hugo Zetterberg Grindtorpshallen
2022-11-23 19:00 150313002 Sundbybergs IK - Täby FC (B) 9 - 3 Anders Peterson, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2022-12-03 11:00 150313006 Vallentuna IBK - Nynäshamns IBK (B) 5 - 4 Sebastian Ericson, Max Åstrand Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-08 11:00 150313007 Nynäshamns IBK (B) - Väsby AIK 6 - 2 Rasmus Bergne, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2022-10-08 15:30 150313012 Tyresö Trollbäcken IBK - Vallentuna IBK 2 - 1 Ulf Hedlund, Gustav Levin Strandhallen - Tyresö
2022-10-09 09:00 150313011 Täby FC (B) - Täby FC (C) 2 - 1 Emmie Helleday, Maurits Jolsen Hägerneholmshallen
2022-10-09 14:15 150313009 Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö 9 - 3 Mattias Dahlgren, Ilias Neffling Grimstahallen
2022-10-15 12:00 150313014 Sundbybergs IK - Ängby IF 2 - 2 Hugo Nilsson, Fredrik Åhlund Hallonbergshallen
2022-10-15 15:45 150313018 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 1 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Grindtorpshallen
2022-10-16 13:15 150313017 Väsby AIK - Vallentuna IBK 8 - 2 Jan Lingemark, Lars Samuelsson Väsby skolan
2022-10-22 17:00 150313024 Tyresö Trollbäcken IBK - Väsby AIK 1 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Håkan Taxén Strandhallen - Tyresö
2022-10-23 13:15 150313020 Nynäshamns IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 2 Mauricio Castillo, Fredrik Bousset Kvarnängshallen
2022-11-26 16:30 150313022 Ängby IF - Täby FC (C) 6 - 3 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Stora Mossen 1
2022-10-29 10:15 150313027 IBF Offensiv Lidingö - Vallentuna IBK 6 - 7 Fredrik Nensén, Magnus Berg Torsviks Idrottshall
2022-10-29 15:15 150313026 Sundbybergs IK - Nynäshamns IBK (B) 3 - 2 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Brotorpshallen
2022-11-12 12:15 150313030 Täby FC (B) - Ängby IF 1 - 7 Linus Strandwitz, William Tegnér Hägerneholmshallen
2022-11-13 12:00 150313031 Väsby AIK - IBF Offensiv Lidingö 8 - 2 Joel Holm, Jonas Vedin Väsby skolan
2022-11-13 13:15 150313032 Vallentuna IBK - Sundbybergs IK 0 - 6 Isak Wallenius, Edvin Svensson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-11-13 15:00 150313033 Nynäshamns IBK (B) - Täby FC (C) 5 - 3 Ilias Neffling, Rasmus Bergne Kvarnängshallen
2022-11-19 13:15 150313038 Sundbybergs IK - Väsby AIK 4 - 5 Filip Geber, Axel Mickelsson Hallonbergshallen
2022-11-19 16:30 150313040 Ängby IF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Johan Nima, Mario Mallengren Stora Mossen 1
2022-11-20 11:45 150313042 Täby FC (B) - Nynäshamns IBK (B) 2 - 5 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Hägerneholmshallen
2022-11-20 15:15 150313037 Täby FC (C) - Vallentuna IBK 10 - 2 William Tegnér, Sabina Åström Grindtorpshallen
2022-11-27 12:00 150313044 Väsby AIK - Täby FC (C) 1 - 3 Camilla Karlsson, Thea Augustinsson Väsby skolan
2022-11-27 12:00 150313045 Vallentuna IBK - Täby FC (B) 0 - 4 Alexander Löfgren, Sebastian Ericson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-11-27 16:15 150313048 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Offensiv Lidingö 6 - 3 Magnus Berg, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2022-12-03 10:15 150313054 Täby FC (B) - Väsby AIK 2 - 4 Hugo Zetterberg, Lars Reuterhagen Hägerneholmshallen
2022-12-03 14:15 150313050 Sundbybergs IK - IBF Offensiv Lidingö 12 - 2 Alfred Lampa Halling, Emilio Wigren Hallonbergshallen
2022-12-04 15:15 150313052 Ängby IF - Nynäshamns IBK (B) 0 - 5 , Jonas Vedin Grimstahallen
2022-12-11 17:30 150313058 Vallentuna IBK - Ängby IF 4 - 5 Max Åstrand, Simon Dahlberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-26 12:20 150313060 Tyresö Trollbäcken IBK - Sundbybergs IK 0 - 1 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Strandhallen - Tyresö
2023-03-30 19:00 150313055 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (C) 1 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Anders Peterson Torsviks Idrottshall
2022-12-17 12:00 150313066 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 1 Anders Peterson, Mario Mallengren Hägerneholmshallen
2022-12-17 12:30 150313062 Nynäshamns IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 0 Zana Guzel, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2022-12-18 15:30 150313061 Täby FC (C) - Sundbybergs IK 3 - 2 Hugo Zetterberg, Jonas Vedin Grindtorpshallen
2022-12-18 15:30 150313064 Ängby IF - Väsby AIK 3 - 2 Camilla Karlsson, Andreas Theorén Grimstahallen
2023-01-07 10:45 150313067 Nynäshamns IBK (B) - Vallentuna IBK 5 - 1 Jonas Jatko, Josefine Svensson Kvarnängshallen
2023-01-07 11:30 150313071 Täby FC (B) - Sundbybergs IK 1 - 1 , Shabbir Ahmed Hägerneholmshallen
2023-03-24 19:00 150313072 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (C) 0 - 2 John Degerkvist, Love Månsson Patrickson Fornuddshallen
2023-01-15 09:00 150313073 Täby FC (C) - Täby FC (B) 7 - 1 Veronica Varahram, Rebecka Risberg Hägerneholmshallen
2023-01-15 13:00 150313078 Vallentuna IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 0 Robert Lindén Säfström, Johan Hessing Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-15 14:00 150313077 Väsby AIK - Nynäshamns IBK (B) 3 - 7 Fredrik Nensén, Anders Peterson Väsby skolan
2023-02-11 11:30 150313075 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF 4 - 9 , Stefano Bianque Torsviks Idrottshall
2023-01-21 12:15 150313084 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (B) 1 - 2 Gustav Levin, Ulf Hedlund Strandhallen - Tyresö
2023-01-21 16:45 150313082 Ängby IF - Sundbybergs IK 4 - 5 Simon Dahlberg, Robert Milerud Stora Mossen 1
2023-01-22 13:00 150313079 Vallentuna IBK - Väsby AIK 2 - 2 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-12-04 12:00 150313089 Väsby AIK - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 4 Camilla Karlsson, Carl Theorén Väsby skolan
2023-01-28 12:45 150313085 Täby FC (C) - Ängby IF 5 - 1 Emmie Helleday, Astrid Isaksson Hägerneholmshallen
2023-01-28 15:00 150313087 IBF Offensiv Lidingö - Nynäshamns IBK (B) 1 - 12 Gustav Levin, Hugo Zetterberg Torsviks Idrottshall
2023-02-04 13:45 150313093 Nynäshamns IBK (B) - Sundbybergs IK 4 - 0 Kenneth Johansson, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2023-02-04 14:15 150313095 Ängby IF - Täby FC (B) 4 - 4 Mattias Thomasson, Joula Wahlström Stora Mossen 1
2023-02-05 12:30 150313092 Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö 9 - 4 Aarre Hietanen, Max Åstrand Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-02-11 12:00 150313098 Sundbybergs IK - Vallentuna IBK 0 - 4 Imtiaz Karim, Alexander Löfgren Hallonbergshallen
2023-02-12 16:30 150313097 Täby FC (C) - Nynäshamns IBK (B) 2 - 4 Isak Wallenius, Isabelle Lassfolk Grindtorpshallen
2023-02-12 18:30 150313099 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK 5 - 5 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Torsviks Idrottshall
2023-02-18 13:30 150313106 Nynäshamns IBK (B) - Täby FC (B) 6 - 2 Rasmus Bergne, Agaton Östlund Kvarnängshallen
2023-02-18 15:30 150313108 Tyresö Trollbäcken IBK - Ängby IF 2 - 5 Love Månsson Patrickson, Fredrik Alzén Strandhallen - Tyresö
2023-02-18 17:15 150313105 Vallentuna IBK - Täby FC (C) 3 - 6 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-02-19 12:00 150313104 Väsby AIK - Sundbybergs IK 3 - 4 Emmie Helleday, Fredrik Nensén Väsby skolan
2023-03-11 16:15 150313114 Täby FC (B) - Vallentuna IBK 4 - 2 Maurits Jolsen, Theo Briston Grindtorpshallen
2023-03-11 17:30 150313109 Täby FC (C) - Väsby AIK 2 - 5 Maurits Jolsen, Theo Briston Grindtorpshallen
2023-03-23 19:30 150313111 IBF Offensiv Lidingö - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Torsviks Idrottshall
2023-03-18 13:30 150313117 Väsby AIK - Täby FC (B) 6 - 2 Robert Lindén Säfström, Mattias Thomasson Väsby skolan
2023-03-18 14:30 150313115 IBF Offensiv Lidingö - Sundbybergs IK 2 - 6 Martin Mårtensson, Mattias Patrik Robert Thorsén Torsviks Idrottshall
2023-03-29 19:10 150313119 Nynäshamns IBK (B) - Ängby IF 5 - 3 Mauricio Castillo, Magnus Berg Kvarnängshallen
2023-03-25 10:00 150313124 Ängby IF - Vallentuna IBK 4 - 3 Anton Fritshammar, Ricky Bagge Grimstahallen
2023-03-25 13:45 150313122 Sundbybergs IK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hallonbergshallen
2023-04-04 19:30 150313121 Täby FC (C) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 4 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Skarpäng gymnastikssal
2023-03-12 17:00 150313128 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) 5 - 4 Magnus Berg, Fredrik Åhlund Torsviks Idrottshall
2023-04-01 14:15 150313127 Sundbybergs IK - Täby FC (C) 1 - 2 Oliver Hallgren, Vilmer Björkman Brotorpshallen
2023-04-01 14:30 150313132 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamns IBK (B) 1 - 8 Ella Lassen Eriksson, Emma Torbjörnsdotter Strandhallen - Tyresö
2023-04-02 12:15 150313130 Väsby AIK - Ängby IF 2 - 4 Thea Augustinsson, Jan Lingemark Väsby skolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nynäshamns IBK (B) 16 14 0 2 90-30 60 42
2. Täby FC (C) 16 11 0 5 63-39 24 33
3. Ängby IF 16 9 2 5 68-53 15 29
4. Sundbybergs IK 16 8 3 5 59-40 19 27
5. Väsby AIK 16 7 2 7 61-53 8 23
6. Täby FC (B) 16 6 2 8 40-60 -20 20
7. Vallentuna IBK 16 5 1 10 47-70 -23 16
8. Tyresö Trollbäcken IBK 16 4 2 10 29-50 -21 14
9. IBF Offensiv Lidingö 16 1 2 13 49-111 -62 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-01 11:00 150315004 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK (A) 2 - 1 Christian Berger, Josefine Svensson Lyckeby Sporthall
2022-10-01 13:15 150315002 FBI Tullinge (B) - Täby FC (A) 5 - 3 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Tullingehallen
2022-10-01 13:30 150315005 Salems IF - Sköndals IK 1 - 2 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Skogsängshallen
2022-10-01 16:15 150315001 Nacka IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 5 Christoffer Hellström, Jacob Hult Ormingehallen
2022-10-02 10:00 150315003 Huddinge IBS - Värmdö IF / Ingarö IF 0 - 3 Viggo Holm, Svante Lindholm Kvarnbergshallen
2022-10-08 12:30 150315010 Älvsjö AIK IBF - Salems IF 6 - 1 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Kämpetorpshallen 2
2022-10-08 14:15 150315007 Vendelsö IK - Huddinge IBS 2 - 3 Jakob Jansson, Sixten Thorén Torvalla Träningshall
2022-10-08 17:15 150315009 Täby FC (A) - Nacka IBK 6 - 7 Lukas Edenström, Otto Alberius Grindtorpshallen
2022-12-03 11:15 150315008 Värmdö IF / Ingarö IF - FBI Tullinge (B) 5 - 1 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Ingarö Sporthall
2023-01-22 13:00 150315006 Sköndals IK - Nynäshamns IBK (A) 2 - 4 Hilma Durfors, John Degerkvist Sköndalshallen
2022-10-14 20:00 150315012 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK 2 - 3 Isak Eriksson, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2022-10-15 10:30 150315013 Huddinge IBS - Sköndals IK 4 - 3 Ella Lassen Eriksson, Marcus Rückert Kvarnbergshallen
2022-10-15 13:00 150315011 Nacka IBK - Värmdö IF / Ingarö IF 1 - 3 Lars Samuelsson, William Warman Tollare Bollhall
2022-10-15 14:00 150315014 Nynäshamns IBK (A) - Salems IF 8 - 2 Mauricio Castillo, Mats Nordrup Kvarnängshallen
2022-10-15 14:30 150315015 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Grindtorpshallen
2022-10-29 12:15 150315020 Älvsjö AIK IBF - Nynäshamns IBK (A) 6 - 2 Hanna Claesson, Johnny Mikael Claesson Kämpetorpshallen 2
2022-10-29 12:30 150315016 Salems IF - Huddinge IBS 2 - 3 Jakob Jansson, Erik Palmertz Skogsängshallen
2022-10-29 14:15 150315019 Värmdö IF / Ingarö IF - Täby FC (A) 4 - 1 Leo Fristedt, Julian Jacoel Ingarö Sporthall
2022-10-30 13:15 150315017 Sköndals IK - FBI Tullinge (B) 1 - 2 Ella Lassen Eriksson, Love Månsson Patrickson Sköndalshallen
2022-12-04 12:30 150315018 Vendelsö IK - Nacka IBK 1 - 4 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2022-11-12 13:30 150315025 Täby FC (A) - Vendelsö IK 1 - 3 Linus Strandwitz, William Tegnér Hägerneholmshallen
2022-11-12 15:45 150315023 Huddinge IBS - Nynäshamns IBK (A) 5 - 1 Viggo Holm, Svante Lindholm Kvarnbergshallen
2022-11-12 17:30 150315024 Värmdö IF / Ingarö IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 0 Leo Fristedt, Julian Jacoel Ingarö Sporthall
2022-11-12 18:30 150315022 FBI Tullinge (B) - Salems IF 9 - 0 Melhvin Pettersson, Viggo Modigh Tullingehallen
2022-11-13 16:30 150315021 Nacka IBK - Sköndals IK 2 - 2 Fredrik Alzén, Mario Mallengren Ormingehallen
2022-11-19 12:15 150315029 Vendelsö IK - Värmdö IF / Ingarö IF 2 - 6 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2022-11-19 12:15 150315030 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 1 - 3 Aarre Hietanen, Sam Robertsson Kämpetorpshallen 2
2022-11-19 15:30 150315026 Nynäshamns IBK (A) - FBI Tullinge (B) 2 - 5 Håkan Taxén, Niclas Woxmark Kvarnängshallen
2022-11-20 12:30 150315028 Sköndals IK - Täby FC (A) 0 - 6 Emilia Risberg, Hilma Durfors Sköndalshallen
2023-03-31 19:15 150315027 Salems IF - Nacka IBK 2 - 6 Casper Dahlberg, Petra Dynesius Skogsängshallen
2022-11-26 11:30 150315035 Täby FC (A) - Salems IF 4 - 1 Anna Mandelstam, Emmie Helleday Hägerneholmshallen
2022-11-26 16:00 150315034 Värmdö IF / Ingarö IF - Sköndals IK 3 - 1 Leo Fristedt, Julian Jacoel Ingarö Sporthall
2022-11-26 16:30 150315032 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS 1 - 1 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Tullingehallen
2022-11-27 12:45 150315033 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 5 - 5 Malva Sölvemark, Kevin Helly Lyckeby Sporthall
2022-11-27 18:15 150315031 Nacka IBK - Nynäshamns IBK (A) 4 - 3 Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Ormingehallen
2022-12-10 08:00 150315036 Huddinge IBS - Nacka IBK 3 - 4 , Melhvin Pettersson Kvarnbergshallen
2022-12-10 14:30 150315040 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge (B) 3 - 2 Marcus Lundelin, John Degerkvist Kämpetorpshallen 2
2022-12-10 14:45 150315037 Nynäshamns IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 3 Gustav Levin, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2022-12-10 19:00 150315038 Salems IF - Värmdö IF / Ingarö IF 2 - 5 Skogsängshallen
2022-12-11 15:30 150315039 Sköndals IK - Vendelsö IK 6 - 3 Love Månsson Patrickson, Christian Ljunggren Sköndalshallen
2022-12-18 11:15 150315042 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 2 - 2 Agaton Östlund, Kenneth Johansson Sköndalshallen
2022-12-18 14:15 150315045 Täby FC (A) - Huddinge IBS 2 - 6 Hugo Zetterberg, Jonas Vedin Grindtorpshallen
2022-12-18 14:30 150315041 Nacka IBK - FBI Tullinge (B) 4 - 1 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2023-03-12 19:00 150315044 Värmdö IF / Ingarö IF - Nynäshamns IBK (A) 2 - 2 Fredrik Alzén, Michael Westerberg Värmdö sporthall
2023-04-02 16:30 150315043 Vendelsö IK - Salems IF 3 - 0 Christian Berger, Martin Claësson Lyckeby Sporthall
2023-01-14 09:30 150315046 Sköndals IK - Salems IF 8 - 0 Ella Lassen Eriksson, John Degerkvist Sköndalshallen
2023-01-14 12:45 150315050 Älvsjö AIK IBF - Nacka IBK 10 - 3 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Kämpetorpshallen 2
2023-01-14 13:00 150315048 Värmdö IF / Ingarö IF - Huddinge IBS 2 - 4 Fredrik Alzén, Isak Eriksson Ingarö Sporthall
2023-01-14 14:15 150315049 Täby FC (A) - FBI Tullinge (B) 4 - 0 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Grindtorpshallen
2023-01-15 13:00 150315047 Nynäshamns IBK (A) - Vendelsö IK 1 - 4 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Kvarnängshallen
2022-10-22 16:00 150315054 Nynäshamns IBK (A) - Sköndals IK 1 - 3 Rasmus Bergne, Sadjad Nima Kvarnängshallen
2023-01-21 10:30 150315052 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF / Ingarö IF 0 - 2 Sadjad Nima, Melhvin Pettersson Tullingehallen
2023-01-22 11:00 150315055 Salems IF - Älvsjö AIK IBF 3 - 9 Love Andersson, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2023-01-22 11:45 150315053 Huddinge IBS - Vendelsö IK 3 - 1 Viggo Modigh, Oscar Ekman Kvarnbergshallen
2023-01-22 15:45 150315051 Nacka IBK - Täby FC (A) 5 - 5 Fredrik Alzén, Christoffer Castwall Ormingehallen
2023-01-28 11:15 150315059 Värmdö IF / Ingarö IF - Nacka IBK 4 - 3 Christian Berger, Shabbir Ahmed Ingarö Sporthall
2023-01-28 12:30 150315056 Salems IF - Nynäshamns IBK (A) 1 - 7 Erik Gustafsson, Love Andersson Skogsängshallen
2023-01-28 15:00 150315060 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (A) 3 - 2 Alice Fritshammar, Oscar Olsson Berglund Kämpetorpshallen 2
2023-01-29 11:30 150315057 Sköndals IK - Huddinge IBS 2 - 1 Love Månsson Patrickson, Mats Andersson Sköndalshallen
2023-01-29 15:30 150315058 Vendelsö IK - FBI Tullinge (B) 1 - 0 Jakob Jansson, Sixten Thorén Lyckeby Sporthall
2023-02-04 12:30 150315064 Nynäshamns IBK (A) - Älvsjö AIK IBF 5 - 1 Kenneth Johansson, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2023-02-04 15:30 150315065 Täby FC (A) - Värmdö IF / Ingarö IF 1 - 3 Alexander Löfgren, Samuel Oreland Hägerneholmshallen
2023-02-05 12:15 150315063 Huddinge IBS - Salems IF 4 - 0 Niclas Woxmark, Marcus Lundelin Kvarnbergshallen
2023-02-05 18:15 150315061 Nacka IBK - Vendelsö IK 3 - 2 Max Sjöberg, Christoffer Hellström Ormingehallen
2023-03-26 11:00 150315062 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK 1 - 2 Martin Claësson, Elliot Helin Boucher Storvretens Sporthall
2023-02-11 13:15 150315066 Nynäshamns IBK (A) - Huddinge IBS 2 - 4 Christian Berger, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2023-02-11 13:30 150315070 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF / Ingarö IF 2 - 3 Hampus Bergholm, Marcus Lundelin Kämpetorpshallen 2
2023-02-12 10:45 150315069 Vendelsö IK - Täby FC (A) 3 - 4 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-02-12 15:45 150315067 Salems IF - FBI Tullinge (B) 0 - 2 Fredrik Åhlund, Hampus Bergholm Skogsängshallen
2023-02-12 18:30 150315068 Sköndals IK - Nacka IBK 2 - 3 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Sköndalshallen
2023-02-18 12:15 150315074 Värmdö IF / Ingarö IF - Vendelsö IK 3 - 2 Leo Fristedt, Julian Jacoel Ingarö Sporthall
2023-02-18 14:30 150315075 Täby FC (A) - Sköndals IK 3 - 1 Lukas Edenström, Otto Alberius Grindtorpshallen
2023-02-18 15:45 150315073 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 4 - 3 Rebecka Risberg, Veronica Varahram Kvarnbergshallen
2023-02-19 13:00 150315071 Nacka IBK - Salems IF 8 - 1 Felix Fernström, Marcus Lundelin Ormingehallen
2023-02-19 17:30 150315072 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK (A) 5 - 2 Melhvin Pettersson, Adam Lönnborg Tullingehallen
2022-12-03 13:15 150315077 Nynäshamns IBK (A) - Nacka IBK 3 - 3 Hanna Woxmark, Niclas Woxmark Kvarnängshallen
2023-03-11 14:30 150315080 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 7 - 5 Shabbir Ahmed, Adam Lönnborg Kämpetorpshallen 2
2023-03-11 15:45 150315078 Salems IF - Täby FC (A) 3 - 4 Love Andersson, Christian Berger Skogsängshallen
2023-03-12 12:15 150315076 Huddinge IBS - FBI Tullinge (B) 4 - 3 Emilia Risberg, Hilma Durfors Kvarnbergshallen
2023-03-19 17:45 150315079 Sköndals IK - Värmdö IF / Ingarö IF 4 - 4 Mauricio Castillo, John Degerkvist Sköndalshallen
2023-03-16 19:30 150315083 Vendelsö IK - Sköndals IK 0 - 6 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-03-18 16:15 150315081 Nacka IBK - Huddinge IBS 0 - 5 Maja Bergman, Felix Fernström Ormingehallen
2023-03-18 16:30 150315082 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Oscar Olsson Berglund, Melhvin Pettersson Tullingehallen
2023-03-19 10:15 150315085 Täby FC (A) - Nynäshamns IBK (A) 6 - 2 Mathias Stegrud, Jonatan Svahn Hägerneholmshallen
2023-03-24 19:30 150315084 Värmdö IF / Ingarö IF - Salems IF 8 - 0 Sadjad Nima, Leo Fristedt Ingarö Sporthall
2023-03-25 12:30 150315088 Nynäshamns IBK (A) - Värmdö IF / Ingarö IF 0 - 5 Shabbir Ahmed, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2023-03-25 13:30 150315090 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 9 - 4 Sixten Thorén, Jakob Jansson Kämpetorpshallen 2
2023-03-25 17:00 150315087 Huddinge IBS - Täby FC (A) 1 - 1 Martin Claësson, Stefan Asplund Tomtbergahallen
2023-03-26 09:30 150315086 FBI Tullinge (B) - Nacka IBK 1 - 0 Sezgin Youmer, Martin Claësson Storvretens Sporthall
2023-03-26 13:15 150315089 Salems IF - Vendelsö IK 1 - 6 Karl-Johan Leijon, Erik Gustafsson Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF / Ingarö IF 18 15 2 1 70-26 44 47
2. Huddinge IBS 18 13 2 3 58-33 25 41
3. Älvsjö AIK IBF 18 10 2 6 79-60 19 32
4. Nacka IBK 18 9 3 6 64-59 5 30
5. FBI Tullinge (B) 18 8 1 9 45-41 4 25
6. Täby FC (A) 18 7 3 8 58-53 5 24
7. Sköndals IK 18 7 3 8 51-49 2 24
8. Vendelsö IK 18 7 1 10 48-56 -8 22
9. Nynäshamns IBK (A) 18 4 3 11 49-63 -14 15
10. Salems IF 18 0 0 18 20-102 -82 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis