Pantamera Junior Division 3 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 17:15 150029005 Vaxholms IBF (A) - Duvbo IK 5 - 3 Alexander Löfgren, Mario Mallengren Vaxholm innebandyhallen
2022-10-22 17:00 150029006 SK Vide - Täby FC (E) 3 - 10 Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson CIK B
2022-11-23 20:45 150029003 Högalids IF - Danderyds SK IBF (B) 3 - 6 Niklas Lundberg, Tobias Jansson Liljeholmshallen 1
2022-09-30 20:00 150029007 Täby FC (E) - Vaxholms IBF (A) 14 - 5 Sadjad Nima, Alexander Löfgren Grindtorpshallen
2022-10-01 13:00 150029012 Väsby AIK (C ) - SK Vide 4 - 6 Fredrik Nensén, Robert Lindén Säfström Smedsgärdshallen
2022-10-01 17:15 150029009 Älvsjö AIK IBF (B) - Högalids IF 13 - 3 Zana Guzel, Johan Nima Kämpetorpshallen 1
2022-10-08 15:15 150029017 Vaxholms IBF (A) - SK Vide 5 - 11 Per Sundvall, Alexander Löfgren Vaxholm innebandyhallen
2022-10-08 18:30 150029018 Hässelby SK IBK (C ) - Väsby AIK (C ) 4 - 6 Johan Nima, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2022-10-09 11:30 150029015 Högalids IF - Duvbo IK 5 - 5 Manne Jahnsson, Patrik Andersén Eriksdalshallen
2022-10-15 14:30 150029024 Väsby AIK (C ) - Vaxholms IBF (A) 10 - 7 Ricky Bagge, Robert Milerud Smedsgärdshallen
2022-10-16 17:45 150029020 Täby FC (E) - Högalids IF 8 - 2 Johnn Wahlgren, Håkan Taxén K-Rauta Arena
2022-12-04 13:15 150029023 Danderyds SK IBF (B) - Hässelby SK IBK (C ) 3 - 10 , Lars Reuterhagen Mörbyhallen
2022-10-23 14:30 150029027 Högalids IF - SK Vide 1 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Skanskvarnshallen
2022-10-23 16:30 150029030 Hässelby SK IBK (C ) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 3 Sadjad Nima, Mattias Thomasson Hässelbyhallen
2022-12-03 15:15 150029029 Danderyds SK IBF (B) - Väsby AIK (C ) 8 - 6 , Ricky Bagge Mörbyhallen
2022-10-29 13:15 150029035 Älvsjö AIK IBF (B) - Danderyds SK IBF (B) 5 - 7 Ella Lassen Eriksson, Mattias Patrik Robert Thorsén Kämpetorpshallen 1
2022-10-30 13:30 150029034 Duvbo IK - Hässelby SK IBK (C ) 5 - 6 Kevin Helly, Sam Robertsson Löthallen
2022-12-04 19:15 150029031 Vaxholms IBF (A) - Högalids IF 4 - 7 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Vaxholm innebandyhallen
2022-11-13 14:10 150029040 Älvsjö AIK IBF (B) - Väsby AIK (C ) 6 - 4 Sadjad Nima, Karl-Johan Leijon Telefonplanshallen
2022-11-13 15:00 150029042 Hässelby SK IBK (C ) - Täby FC (E) 0 - 6 Jonas Holm, Elin Holm Grimstahallen
2023-03-07 20:40 150029041 Danderyds SK IBF (B) - Duvbo IK Mörbyhallen
2022-11-19 14:30 150029045 SK Vide - Hässelby SK IBK (C ) 3 - 4 Ken Johansson, Niklas Forsman CIK A
2022-11-19 14:45 150029048 Väsby AIK (C ) - Högalids IF 6 - 5 Kevin Helly, Sadjad Nima Smedsgärdshallen
2022-11-20 10:30 150029047 Duvbo IK - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 6 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Löthallen
2022-11-20 19:15 150029046 Täby FC (E) - Danderyds SK IBF (B) 2 - 5 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk K-Rauta Arena
2022-11-26 10:15 150029054 Hässelby SK IBK (C ) - Vaxholms IBF (A) 4 - 7 Isak Ålenius, Anton Fritshammar Riddersvik
2022-11-26 14:30 150029052 Älvsjö AIK IBF (B) - Täby FC (E) 2 - 2 Martin Åkesson, Christian Berger Högdalshallen
2022-11-27 11:15 150029051 Duvbo IK - Väsby AIK (C ) 6 - 5 Mattias Dahlgren, Ilias Neffling Löthallen
2022-11-27 14:15 150029053 Danderyds SK IBF (B) - SK Vide 10 - 4 Martin Mårtensson, Patrik Andersén Mörbyhallen
2022-12-11 16:30 150029057 Vaxholms IBF (A) - Danderyds SK IBF (B) 8 - 8 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2023-01-22 13:00 150029058 SK Vide - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 8 Villiam Lööf, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2023-04-02 10:30 150029059 Täby FC (E) - Duvbo IK K-Rauta Arena
2022-12-17 11:15 150029066 Hässelby SK IBK (C ) - Högalids IF 4 - 5 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Riddersvik
2022-12-18 10:30 150029064 Älvsjö AIK IBF (B) - Vaxholms IBF (A) 7 - 4 Mathias Lindvall, Magnus Berg Västertorpshallen
2022-12-18 13:15 150029063 Duvbo IK - SK Vide 3 - 5 Shabbir Ahmed, Mario Mallengren Löthallen
2022-12-18 15:15 150029062 Täby FC (E) - Väsby AIK (C ) 1 - 9 Ella Lassen Eriksson, Fredrik Alzén K-Rauta Arena
2023-01-07 12:45 150029067 Täby FC (E) - SK Vide 6 - 1 Theodore Idevall, Shabbir Ahmed K-Rauta Arena
2023-01-07 17:15 150029069 Älvsjö AIK IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK 11 - 6 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Västertorpshallen
2023-03-25 15:00 150029068 Duvbo IK - Vaxholms IBF (A) Brotorpshallen
2023-03-25 15:05 150029070 Danderyds SK IBF (B) - Högalids IF Mörbyhallen
2023-01-14 17:15 150029077 Vaxholms IBF (A) - Täby FC (E) 6 - 4 Magnus Berg, Johan Hessing Vaxholm innebandyhallen
2023-01-15 13:30 150029075 Högalids IF - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 7 Johnny Mikael Claesson, Mohamed Abdirisak Eriksdalshallen
2023-02-05 12:30 150029076 Skogås/Trångsunds IBK - Duvbo IK Christian Berger, Sezgin Youmer Skogåshallen
2023-02-10 19:15 150029078 SK Vide - Väsby AIK (C ) CIK A
2023-01-20 19:15 150029079 SK Vide - Vaxholms IBF (A) 9 - 6 Anders Peterson, Alexander Löfgren CIK A
2023-01-21 10:15 150029084 Väsby AIK (C ) - Hässelby SK IBK (C ) 4 - 5 Patrik Andersén, Joel Holm Smedsgärdshallen
2023-01-21 17:15 150029080 Täby FC (E) - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 2 Viggo Modigh, Filip Lövenklint K-Rauta Arena
2023-01-22 12:30 150029081 Duvbo IK - Högalids IF 6 - 5 Robert Milerud, Fredrik Hallenberg Löthallen
2023-01-28 18:30 150029089 Vaxholms IBF (A) - Väsby AIK (C ) 11 - 7 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2023-01-29 12:00 150029088 Skogås/Trångsunds IBK - SK Vide 2 - 10 Shabbir Ahmed, Daniel Karlsson Skogåshallen
2023-01-29 16:45 150029090 Hässelby SK IBK (C ) - Danderyds SK IBF (B) Ricky Bagge, Robert Lindén Säfström Hässelbyhallen
2023-01-29 19:00 150029087 Högalids IF - Täby FC (E) Osama Abaied, Zana Guzel Västertorpshallen
2023-02-04 14:00 150029096 Väsby AIK (C ) - Danderyds SK IBF (B) Hugo Zetterberg, Anton Greberg Smedsgärdshallen
2023-02-04 15:45 150029095 Älvsjö AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (C ) Stefan Asplund, Kevin Helly Kämpetorpshallen 1
2023-02-04 18:30 150029091 Vaxholms IBF (A) - Skogås/Trångsunds IBK Johan Hessing, Sadjad Nima Vaxholm innebandyhallen
2023-02-05 13:00 150029092 SK Vide - Högalids IF Niklas Forsman Alsike sporthall
2023-02-12 14:45 150029100 Skogås/Trångsunds IBK - Väsby AIK (C ) Skarpäng gymnastikssal
2023-02-12 18:00 150029101 Danderyds SK IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (B) Mörbyhallen
2023-02-12 18:30 150029102 Hässelby SK IBK (C ) - Duvbo IK Hässelbyhallen
2023-02-12 19:00 150029099 Högalids IF - Vaxholms IBF (A) Eriksdalshallen
2023-02-18 17:00 150029106 Täby FC (E) - Hässelby SK IBK (C ) K-Rauta Arena
2023-02-19 10:00 150029103 Skogås/Trångsunds IBK - Högalids IF Skogåshallen
2023-02-19 13:00 150029107 Duvbo IK - Danderyds SK IBF (B) Hallonbergshallen
2023-03-10 20:00 150029108 Väsby AIK (C ) - Älvsjö AIK IBF (B) Smedsgärdshallen
2023-02-05 13:10 150029113 Danderyds SK IBF (B) - Täby FC (E) Sadjad Nima, Viggo Modigh Mörbyhallen
2023-03-11 13:30 150029112 Älvsjö AIK IBF (B) - Duvbo IK Kämpetorpshallen 1
2023-03-11 16:30 150029114 Hässelby SK IBK (C ) - SK Vide Hässelbyhallen
2023-03-12 11:30 150029111 Högalids IF - Väsby AIK (C ) Eriksdalshallen
2023-03-18 12:00 150029118 SK Vide - Danderyds SK IBF (B) CIK A
2023-03-18 12:30 150029120 Väsby AIK (C ) - Duvbo IK Smedsgärdshallen
2023-03-18 17:45 150029117 Vaxholms IBF (A) - Hässelby SK IBK (C ) Vaxholm innebandyhallen
2023-03-19 15:00 150029119 Täby FC (E) - Älvsjö AIK IBF (B) K-Rauta Arena
2022-10-09 13:15 150029125 Danderyds SK IBF (B) - Vaxholms IBF (A) 7 - 2 Per Sundvall, Alice Fritshammar Mörbyhallen
2023-03-25 14:45 150029124 Älvsjö AIK IBF (B) - SK Vide Kämpetorpshallen 2
2023-03-25 14:45 150029126 Hässelby SK IBK (C ) - Skogås/Trångsunds IBK Riddersvik
2023-03-26 13:15 150029123 Duvbo IK - Täby FC (E) Löthallen
2023-03-31 19:15 150029131 SK Vide - Duvbo IK CIK A
2023-04-01 11:30 150029132 Väsby AIK (C ) - Täby FC (E) Smedsgärdshallen
2023-04-01 16:45 150029130 Vaxholms IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) Vaxholm innebandyhallen
2023-04-02 11:15 150029128 Högalids IF - Hässelby SK IBK (C ) Eriksdalshallen
2023-04-02 15:00 150029129 Skogås/Trångsunds IBK - Danderyds SK IBF (B) Skogåshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF (B) 10 7 1 2 68-42 26 22
2. Täby FC (E) 10 6 1 3 61-35 26 19
3. Danderyds SK IBF (B) 8 6 1 1 54-40 14 19
4. SK Vide 11 6 0 5 60-59 1 18
5. Hässelby SK IBK (C ) 9 5 0 4 44-42 2 15
6. Vaxholms IBF (A) 12 4 1 7 70-91 -21 13
7. Väsby AIK (C ) 10 4 0 6 61-59 2 12
8. Duvbo IK 7 2 1 4 31-37 -6 7
9. Högalids IF 10 2 1 7 40-65 -25 7
10. Skogås/ Trångsunds IBK 3 0 0 3 10-29 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-25 14:15 150014006 Täby FC (D) - Nacka IBK (B) 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2022-10-08 17:45 150014002 Nynäshamns IBK (B) - FBI Tullinge (B) 4 - 2 Fredrik Åhlund, Magnus Berg Kvarnängshallen
2022-10-22 12:15 150014001 Segeltorps IF - Älta IF 5 - 4 Daniel Karlsson, Lars Sundlöf Glömstahallen
2023-01-14 13:15 150014003 Värmdö IF (B) - Visby IBK 6 - 7 Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Värmdö sporthall
2022-10-01 16:45 150014010 Visby IBK - Nynäshamns IBK (B) 7 - 4 Mauricio Castillo, Magnus Berg Kvarnängshallen
2022-10-02 16:15 150014011 FBI Tullinge (B) - Segeltorps IF 4 - 0 Fredrik Hallenberg, Martin Mårtensson Tullingehallen
2022-10-02 16:30 150014007 Nacka IBK (B) - Vendelsö IK (B) 11 - 5 Felix Fernström, Maja Bergman Ormingehallen
2022-10-02 16:30 150014009 Sköndals IK - Värmdö IF (B) 3 - 3 Johnny Mikael Claesson, Jonas Jatko Sköndalshallen
2023-02-12 12:15 150014012 Älta IF - Täby FC (D) Stavsborgs sporthall
2022-10-08 15:00 150014017 Vendelsö IK (B) - Täby FC (D) 7 - 1 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Lyckeby Sporthall
2022-12-03 17:15 150014014 Nynäshamns IBK (B) - Sköndals IK 2 - 3 Mauricio Castillo, Fredrik Hallenberg Kvarnängshallen
2022-12-17 12:30 150014013 Segeltorps IF - Visby IBK 2 - 14 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Glömstahallen
2023-03-26 17:30 150014018 FBI Tullinge (B) - Älta IF Tullingehallen
2022-10-15 12:15 150014022 Sköndals IK - Segeltorps IF 12 - 4 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2022-10-15 16:30 150014023 Visby IBK - FBI Tullinge (B) 14 - 1 Mauricio Castillo, Mathias Lindvall Kvarnängshallen
2022-10-16 15:45 150014024 Älta IF - Vendelsö IK (B) 2 - 17 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Stavsborgs sporthall
2022-12-03 10:45 150014020 Nacka IBK (B) - Värmdö IF (B) 2 - 1 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Värmdö sporthall
2022-10-01 12:00 150014029 Visby IBK - Älta IF 8 - 1 Magnus Berg, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2022-10-22 12:15 150014027 Värmdö IF (B) - Täby FC (D) 4 - 7 Maja Bergman, Kevin Helly Värmdö sporthall
2022-10-22 18:15 150014030 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK 2 - 2 Jonas Broström, Christian Berger Tullingehallen
2022-10-23 14:45 150014026 Nynäshamns IBK (B) - Nacka IBK (B) 3 - 3 Mauricio Castillo, Fredrik Bousset Kvarnängshallen
2022-10-09 16:00 150014031 Vendelsö IK (B) - Värmdö IF (B) 15 - 4 Ulf Hedlund, Mats Nordrup Lyckeby Sporthall
2022-10-29 15:15 150014032 Täby FC (D) - Nynäshamns IBK (B) 5 - 7 Imtiaz Karim, Mario Mallengren K-Rauta Arena
2022-10-30 15:15 150014033 Nacka IBK (B) - Segeltorps IF 5 - 4 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2022-11-26 14:15 150014035 Sköndals IK - Visby IBK 2 - 7 Mauricio Castillo, Nicholas Lindgren Kvarnängshallen
2022-11-12 12:15 150014037 Segeltorps IF - Täby FC (D) 4 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Glömstahallen
2022-11-12 17:00 150014038 Nynäshamns IBK (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 5 Zana Guzel, Patrik Andersén Kvarnängshallen
2022-11-13 19:30 150014040 Sköndals IK - Älta IF 3 - 3 Aarre Hietanen, Gustav Levin Sköndalshallen
2022-11-13 19:30 150014042 FBI Tullinge (B) - Nacka IBK (B) 5 - 3 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Tullingehallen
2022-11-19 15:15 150014046 Nacka IBK (B) - Visby IBK 1 - 4 Maja Bergman, Fredrik Alzén Ormingehallen
2022-11-20 12:15 150014044 Vendelsö IK (B) - Segeltorps IF 8 - 4 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Lyckeby Sporthall
2022-11-20 17:45 150014045 Täby FC (D) - FBI Tullinge (B) 5 - 3 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk K-Rauta Arena
2022-11-20 18:00 150014048 Älta IF - Värmdö IF (B) 0 - 5 Niklas Lundberg, Oscar Olsson Berglund Stavsborgs sporthall
2022-10-15 12:30 150014053 Visby IBK - Täby FC (D) 4 - 5 Mauricio Castillo, Mats Nordrup Kvarnängshallen
2022-11-26 17:45 150014054 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 2 - 5 Melhvin Pettersson, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2022-11-27 16:30 150014052 Sköndals IK - Nacka IBK (B) 3 - 4 Lars Sundlöf, Daniel Karlsson Sköndalshallen
2022-12-04 14:15 150014050 Nynäshamns IBK (B) - Värmdö IF (B) 0 - 6 Jonas Jatko, Sadjad Nima Kvarnängshallen
2022-12-11 15:30 150014060 Älta IF - Nynäshamns IBK (B) Stavsborgs sporthall
2022-12-11 15:45 150014058 Täby FC (D) - Sköndals IK 3 - 2 Jakob Iskander, Sadjad Nima Grindtorpshallen
2023-02-05 19:00 150014055 Värmdö IF (B) - Segeltorps IF Alexander Löfgren, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2023-03-26 11:00 150014057 Vendelsö IK (B) - Visby IBK ICA Maxi Arena
2022-12-16 19:45 150014062 Nacka IBK (B) - Älta IF 5 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Ormingehallen
2023-01-16 20:15 150014064 Sköndals IK - Vendelsö IK (B) 3 - 3 Niklas Lundberg, Ella Lassen Eriksson Skarpnäckshallen
2023-02-04 12:15 150014061 Segeltorps IF - Nynäshamns IBK (B) Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Glömstahallen
2023-03-24 20:00 150014066 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (B) Tullingehallen
2023-01-07 14:15 150014071 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK (B) 1 - 2 Patrik Andersén, Sezgin Youmer Tullingehallen
2023-01-08 13:45 150014067 Nacka IBK (B) - Täby FC (D) 9 - 8 Maja Bergman, Gustav Levin Ormingehallen
2023-01-08 18:15 150014072 Älta IF - Segeltorps IF 4 - 2 Alexander Rosén, Sadjad Nima Stavsborgs sporthall
2023-01-21 12:00 150014070 Visby IBK - Värmdö IF (B) 6 - 4 Alexander Löfgren, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2022-12-10 13:15 150014074 Nynäshamns IBK (B) - Visby IBK 3 - 3 Mauricio Castillo, Gustav Levin Kvarnängshallen
2022-12-10 15:45 150014077 Vendelsö IK (B) - Nacka IBK (B) 3 - 8 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Lyckeby Sporthall
2023-01-15 11:45 150014073 Segeltorps IF - FBI Tullinge (B) 5 - 3 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Glömstahallen
2023-01-15 17:30 150014075 Värmdö IF (B) - Sköndals IK 4 - 3 Emil Glenngård, Håkan Taxén Värmdö sporthall
2023-01-15 17:30 150014078 Täby FC (D) - Älta IF 5 - 4 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk K-Rauta Arena
2023-01-21 16:30 150014083 Visby IBK - Segeltorps IF 9 - 2 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Kvarnängshallen
2023-01-22 13:00 150014079 Täby FC (D) - Vendelsö IK (B) 4 - 7 Filip Lövenklint, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2023-01-22 18:45 150014084 Älta IF - FBI Tullinge (B) 1 - 5 Tommy Egman, Magnus Eriksson Stavsborgs sporthall
2023-02-12 10:15 150014082 Sköndals IK - Nynäshamns IBK (B) Sköndalshallen
2023-01-28 12:15 150014085 Segeltorps IF - Sköndals IK 5 - 5 Nicholas Lindgren, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2023-01-28 12:30 150014089 Vendelsö IK (B) - Älta IF 16 - 2 Martin Claësson, Håkan Taxén Lyckeby Sporthall
2023-01-28 14:15 150014087 Värmdö IF (B) - Nacka IBK (B) 6 - 8 Mattias Dahlgren, Maja Bergman Värmdö sporthall
2023-02-11 16:00 150014090 FBI Tullinge (B) - Visby IBK Tullingehallen
2023-02-04 13:00 150014096 Älta IF - Visby IBK Mats Nordrup, Ulf Hedlund Stavsborgs sporthall
2023-02-04 16:45 150014092 Täby FC (D) - Värmdö IF (B) Alexander Löfgren, Samuel Oreland K-Rauta Arena
2023-02-05 19:30 150014093 Nacka IBK (B) - Nynäshamns IBK (B) Max Sjöberg, Christoffer Hellström Ormingehallen
2023-03-12 11:45 150014095 Sköndals IK - FBI Tullinge (B) Sköndalshallen
2023-02-11 12:15 150014097 Segeltorps IF - Nacka IBK (B) Glömstahallen
2023-02-11 14:30 150014098 Nynäshamns IBK (B) - Täby FC (D) Kvarnängshallen
2023-02-12 15:30 150014099 Värmdö IF (B) - Vendelsö IK (B) Värmdö sporthall
2023-03-11 16:45 150014101 Visby IBK - Sköndals IK Kvarnängshallen
2023-02-18 13:45 150014104 Vendelsö IK (B) - Nynäshamns IBK (B) Lyckeby Sporthall
2023-02-18 14:00 150014105 Täby FC (D) - Segeltorps IF K-Rauta Arena
2023-02-19 19:30 150014106 Nacka IBK (B) - FBI Tullinge (B) Ormingehallen
2023-02-19 19:30 150014108 Älta IF - Sköndals IK Stavsborgs sporthall
2023-03-11 14:00 150014113 Visby IBK - Nacka IBK (B) Kvarnängshallen
2023-03-11 17:15 150014114 FBI Tullinge (B) - Täby FC (D) Tullingehallen
2023-03-12 12:45 150014109 Segeltorps IF - Vendelsö IK (B) Glömstahallen
2023-03-12 13:15 150014111 Värmdö IF (B) - Älta IF Värmdö sporthall
2023-03-18 13:30 150014117 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) Lyckeby Sporthall
2023-03-18 15:15 150014118 Täby FC (D) - Visby IBK K-Rauta Arena
2023-03-18 17:30 150014119 Nacka IBK (B) - Sköndals IK Ormingehallen
2023-03-19 18:15 150014115 Värmdö IF (B) - Nynäshamns IBK (B) Värmdö sporthall
2023-03-25 15:00 150014125 Visby IBK - Vendelsö IK (B) ICA Maxi Arena
2023-03-25 15:30 150014122 Nynäshamns IBK (B) - Älta IF Kvarnängshallen
2023-03-26 12:00 150014121 Segeltorps IF - Värmdö IF (B) Glömstahallen
2023-03-26 18:00 150014124 Sköndals IK - Täby FC (D) Sköndalshallen
2023-04-01 17:15 150014127 Nynäshamns IBK (B) - Segeltorps IF Kvarnängshallen
2023-04-02 15:00 150014130 Vendelsö IK (B) - Sköndals IK Lyckeby Sporthall
2023-04-02 16:00 150014128 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (B) Värmdö sporthall
2023-04-02 18:00 150014132 Älta IF - Nacka IBK (B) Stavsborgs sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Visby IBK 11 9 1 1 83-31 52 28
2. Vendelsö IK (B) 11 8 1 2 91-44 47 25
3. Nacka IBK (B) 12 8 1 3 61-48 13 25
4. Täby FC (D) 11 6 1 4 51-53 -2 19
5. Sköndals IK 11 2 5 4 41-40 1 11
6. Nynäshamns IBK (B) 9 3 2 4 28-35 -7 11
7. Värmdö IF (B) 10 3 1 6 43-51 -8 10
8. FBI Tullinge (B) 10 3 1 6 28-41 -13 10
9. Segeltorps IF 11 2 2 7 37-72 -35 8
10. Älta IF 10 1 1 8 23-71 -48 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis