Pantamera F 2008/2009 C (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 16:15 150314005 Ekerö IK - Hammarby IF IBF 7 - 1 Shabbir Ahmed, Emil Pernkrans Tappströms Bollhall
2021-10-05 19:30 150314006 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK 4 - 5 Christian Ljunggren, Hampus Bergholm Kvarnbergshallen
2021-10-27 19:20 150314001 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) 2 - 4 , Isabelle Lassfolk Skarpängskolan A
2021-10-09 13:45 150314007 Hässelby SK IBK - Ekerö IK 4 - 5 Oliver Hallgren, Elliot Karlsson Hässelbyhallen
2021-10-09 17:00 150314012 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (B) 0 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman Åkersberga Sporthall A
2021-10-23 12:30 150314017 Ekerö IK - Huddinge IBS (B) 6 - 7 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Tappströms Bollhall
2021-10-23 11:30 150314021 Hammarby IF IBF - IK Tomtberga (B) 2 - 1 Ella Lassen Eriksson, Kevin Helly Sjöstadshallen
2021-10-24 12:15 150314024 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK 5 - 3 Jakob Iskander, Tore Dernell Åkersberga Sporthall A
2021-10-30 16:15 150314025 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 8 - 1 Simon Fröberg, Hugo Zetterberg Hägerneholmshallen
2021-10-31 15:00 150314026 IK Tomtberga (B) - Hässelby SK IBK 1 - 0 Tony Verho, Karl-Johan Leijon Kvarnbergshallen
2021-11-06 17:45 150314153 Hammarby IF IBF - Ekerö IK 2 - 3 Sezgin Youmer, Sam Robertsson Sjöstadshallen
2021-11-13 13:15 150314032 Huddinge IBS (B) - IK Tomtberga (B) 1 - 5 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Kvarnbergshallen
2021-11-13 13:45 150314033 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 4 - 6 Fredrik Hallenberg, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2021-11-20 10:15 150314037 Täby FC (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hägerneholmshallen
2021-11-20 14:30 150314038 IK Tomtberga (B) - Ekerö IK 4 - 2 Adam Lönnborg, Tobias Jansson Kvarnbergshallen
2021-11-21 16:00 150314133 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF 7 - 4 Imtiaz Karim, Robert Milerud Hässelbyhallen
2021-11-27 11:30 150314044 Ekerö IK - Täby FC (B) 1 - 8 Hampus Pernkrans, Emil Pernkrans Mälaröhallen Plan 1
2021-11-28 12:45 150314134 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK 4 - 5 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2021-12-04 12:15 150314051 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) 4 - 3 Lars Sundlöf, Fabian Magnell Sjöstadshallen
2021-12-04 13:30 150314136 IK Tomtberga (B) - Täby FC (B) 1 - 7 Melhvin Pettersson, Ayub Aden Kvarnbergshallen
2021-12-04 16:30 150314135 Ekerö IK - Huddinge IBS (B) 8 - 2 Roland Nester, Sam Robertsson Tappströms Bollhall
150314059 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF Uppskj.
2022-01-09 12:30 150314137 Täby FC (B) - Ekerö IK 4 - 4 Malva Sölvemark, Steffanie Bramer Hägerneholmshallen
2022-02-06 15:00 150314060 Åkersberga IBF (A) - IK Tomtberga (B) 7 - 4 Melhvin Pettersson, Gustav Levin Kvarnbergshallen
2021-11-28 11:00 150314061 Täby FC (B) - IK Tomtberga (B) 4 - 2 Emmie Helleday, Per Sundvall Hägerneholmshallen
2021-12-18 10:45 150314063 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (B) 1 - 9 Gustav Levin, Sezgin Youmer Sjöstadshallen
2021-12-18 16:30 150314138 Ekerö IK - IK Tomtberga (B) 5 - 1 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen Plan 1
2021-12-19 11:00 150314062 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (A) 1 - 6 Alexander Friberg, Olle Forsberg Hässelbyhallen
2022-01-08 11:45 150314068 Hammarby IF IBF - Ekerö IK 5 - 3 Johan Ståhl, Anton Zaitsev Sjöstadshallen
2022-01-09 14:00 150314067 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS (B) 2 - 3 Kjell Svensson, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2022-01-16 12:30 150314072 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) 2 - 7 Tore Dernell, Arne Brovig Åkersberga Sporthall A
2022-01-15 15:45 150314078 Huddinge IBS (B) - Åkersberga IBF (A) 3 - 4 Adam Lönnborg, Johan Engvall Kvarnbergshallen
2022-01-16 09:30 150314139 IK Tomtberga (B) - Hammarby IF IBF 1 - 3 Jakob Jansson, Sixten Thorén Kvarnbergshallen
2022-03-20 12:30 150314077 Ekerö IK - Hässelby SK IBK 4 - 2 Mattias Thomasson, Olle Forsberg Tappströms Bollhall
2022-01-23 11:15 150314079 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK 6 - 0 Ines Löfstedt, Veronica Varahram Kvarnbergshallen
2022-01-23 13:45 150314141 IK Tomtberga (B) - Hässelby SK IBK 2 - 10 Ines Löfstedt, Veronica Varahram Kvarnbergshallen
2022-01-30 16:15 150314140 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) 1 - 5 William Tegnér, Emmie Helleday Åkersberga Sporthall A
2022-01-29 10:15 150314142 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 7 - 1 Lukas Edenström, Otto Alberius Hägerneholmshallen
2022-01-29 16:00 150314089 Ekerö IK - Åkersberga IBF (A) 5 - 7 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Tappströms Bollhall
2022-01-30 12:00 150314086 IK Tomtberga (B) - Hammarby IF IBF 4 - 5 Stefan Asplund, Dante Grähs Eriksson Kvarnbergshallen
2022-02-05 13:30 150314093 Hässelby SK IBK - IK Tomtberga (B) 4 - 5 Leo Pennebrink, Olle Forsberg Hässelbyhallen
2022-02-05 15:45 150314094 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 3 - 3 Didrik Axen, Wilmer Axén Sjöstadshallen
2022-02-05 17:00 150314143 Ekerö IK - Åkersberga IBF (A) 2 - 3 Tobias Jansson, Erik Palmertz Mälaröhallen Plan 1
2022-02-12 19:00 150314145 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (B) 6 - 2 Marcus Rückert, Viggo Modigh Sjöstadshallen
2022-02-13 12:15 150314144 IK Tomtberga (B) - Åkersberga IBF (A) 3 - 3 Thomas Josbrink, Kenny Ly Åkersberga Sporthall A
2022-02-13 19:00 150314097 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 6 - 3 William Tegnér, Linus Strandwitz Hägerneholmshallen
2022-03-19 15:15 150314098 IK Tomtberga (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 9 Aarre Hietanen, Alexander Rosén Kvarnbergshallen
2022-02-19 12:00 150314146 Åkersberga IBF (A) - Hammarby IF IBF 2 - 2 Kenny Ly, Johan Nima Åkersberga Sporthall A
2022-02-19 15:00 150314104 Ekerö IK - IK Tomtberga (B) 6 - 2 Fredrik Åhlund, Sam Robertsson Mälaröhallen Plan 1
2022-02-20 16:00 150314105 Huddinge IBS (B) - Täby FC (B) 2 - 8 Zana Guzel, Heimo Lyly Tomtbergahallen
2022-03-06 12:15 150314148 Huddinge IBS (B) - Åkersberga IBF (A) 4 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Kvarnbergshallen
2022-03-06 15:45 150314149 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 6 - 6 Patrik Andersén, Fabian Magnell Hägerneholmshallen
2022-03-06 16:00 150314147 Hässelby SK IBK - Ekerö IK 4 - 0 Mattias Thomasson, Alice Fritshammar Hässelbyhallen
2022-03-13 09:00 150314109 Täby FC (B) - Ekerö IK 2 - 2 Simon Fröberg, Jan Lingemark Hägerneholmshallen
2022-03-12 11:30 150314151 IK Tomtberga (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 5 Jonas Broström, Adam Lönnborg Tomtbergahallen
2022-03-13 10:15 150314150 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF (A) 3 - 0 Alice Fritshammar, Matilda Jennersjö Hässelbyhallen
2022-03-20 13:30 150314120 Åkersberga IBF (A) - Hammarby IF IBF 3 - 3 Sabina Åström, William Albrecht Åkersberga Sporthall A
2022-03-26 10:30 150314122 IK Tomtberga (B) - Åkersberga IBF (A) 0 - 3 Casper Dahlberg, Hampus Bergholm Kvarnbergshallen
2022-03-26 12:00 150314123 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK 3 - 6 Viggo Holm, Svante Lindholm Sjöstadshallen
2022-03-26 14:30 150314152 Huddinge IBS (B) - Täby FC (B) 1 - 6 Wilmer Axén, William Albrecht Kvarnbergshallen
2022-04-02 13:30 150314131 Huddinge IBS (B) - Hammarby IF IBF 0 - 4 Martin Claësson, Stefan Asplund Kvarnbergshallen
2022-04-02 14:00 150314132 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK 3 - 5 Rikard Söderlund, Theo Briston Åkersberga Sporthall A
2022-04-02 16:00 150314127 IK Tomtberga (B) - Täby FC (B) 0 - 6 Stefan Asplund, Hampus Bergholm Kvarnbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (B) 18 13 4 1 99-41 58 43
2. Åkersberga IBF (A) 18 9 3 6 62-60 2 30
3. Hammarby IF IBF 17 7 4 6 55-68 -13 25
4. Hässelby SK IBK 17 8 0 9 66-63 3 24
5. Ekerö IK 18 7 2 9 66-69 -3 23
6. Huddinge IBS (B) 18 7 0 11 69-77 -8 21
7. IK Tomtberga (B) 18 4 1 13 43-82 -39 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:30 150313003 Täby FC (A) - Enebybergs IF 4 - 2 Thomas Larsson, Sezgin Youmer Grindtorpshallen
2021-10-02 17:00 150313002 Åkersberga IBF (B) - Väsby AIK 3 - 4 Anna Mandelstam, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2021-11-07 16:30 150313001 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 2 - 2 Simon Fröberg, Tobias Jansson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-08 19:30 150313010 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) 0 - 1 Per Sundvall, Roger Nyström Grindtorpshallen
2021-10-09 20:00 150313007 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 0 Max Åstrand, Lars Reuterhagen Vaxholm innebandyhallen
2021-10-23 16:00 150313011 Väsby AIK - Vallentuna IBK 9 - 0 Lea Gergi, Ludwig Idevall Väsby skolan
2021-10-16 11:00 150313016 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 1 - 4 Agaton Östlund, Shabbir Ahmed Rotebrohallen (Nya)
2021-10-16 13:30 150313018 Väsby AIK - Töjnan IBK 5 - 6 Joel Holm, Hugo Nilsson Väsby skolan
2021-10-17 14:30 150313013 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 3 - 1 Emmie Helleday, Theodore Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-23 16:30 150313020 Vaxholms IBF - Enebybergs IF 4 - 2 Lars Samuelsson, Isak Wallenius Vaxholm innebandyhallen
2021-10-24 12:45 150313023 Täby FC (A) - Väsby AIK 2 - 8 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Hägerneholmshallen
2021-10-24 14:30 150313024 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Wilmer Jonsson, Shabbir Ahmed Töjnahallen
2021-10-30 14:15 150313028 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Kjell Svensson, Alexander Hellström Rotebrohallen (Nya)
2021-10-31 13:00 150313029 Täby FC (A) - Töjnan IBK 1 - 3 Joel Holm, Noel Huss Grindtorpshallen
2021-12-06 18:00 150313026 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 2 - 5 Peter Lassfolk, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2021-11-13 09:30 150313036 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK 0 - 4 Peter Lassfolk, Jan Lingemark Edsbergshallen
2021-11-14 13:15 150313031 Bele Barkarby IF IBF - Enebybergs IF 3 - 4 Carl Theorén, Filip Saverstam Björkebyhallen
2021-11-14 13:45 150313033 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 3 - 1 Fredrik Nensén, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2021-10-24 17:15 150313039 Enebybergs IF - Rotebro IS IBK 5 - 1 Jonas Vedin, Vincent Holmgren Töjnahallen
2021-11-21 14:45 150313042 Väsby AIK - Vaxholms IBF 4 - 1 Jan Erik Kristofersson, Thomas Josbrink Väsby skolan
2022-01-31 18:00 150313038 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2021-11-27 13:45 150313043 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (B) 4 - 4 Noel Huss, Mattias Thomasson Rotebrohallen (Nya)
2021-11-27 15:45 150313046 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 5 - 2 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2021-11-27 16:00 150313044 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 4 - 2 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Björkebyhallen
2021-11-28 14:00 150313048 Töjnan IBK - Enebybergs IF 4 - 3 Jonas Vedin, Joel Holm Töjnahallen
2021-12-04 16:00 150313049 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK 3 - 2 Sebastian Ericson, Emmie Helleday Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-12-05 15:45 150313054 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 1 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Väsby skolan
2021-12-05 16:30 150313050 Åkersberga IBF (B) - Enebybergs IF 1 - 6 Magnus Eriksson, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2021-12-11 11:30 150313056 Rotebro IS IBK - Väsby AIK 8 - 1 Emmie Helleday, Martin Mårtensson Rotebrohallen (Nya)
2021-12-12 18:00 150313057 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 2 - 1 Oliver Hallgren, Martin Mårtensson Björkebyhallen
2021-12-12 19:30 150313055 Enebybergs IF - Vallentuna IBK 2 - 2 Agaton Östlund, Leo Pennebrink Danderyds Gymnasium
2022-01-16 16:00 150313060 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (B) 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Oscar Olsson Berglund Töjnahallen
2021-12-18 16:45 150313062 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 1 - 0 Roger Nyström, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2021-12-19 13:00 150313061 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 1 - 2 Edvin Johansson, Johan Nima Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-12-19 16:00 150313066 Väsby AIK - Enebybergs IF 2 - 3 Mario Mallengren, Mimma Spasic Väsby skolan
2022-03-20 17:00 150313065 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 3 - 3 Roger Nyström, Per Sundvall Hägerneholmshallen
2022-01-08 12:00 150313071 Väsby AIK - Åkersberga IBF (B) 4 - 2 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Väsby skolan
2022-01-09 13:15 150313072 Töjnan IBK - Vallentuna IBK 7 - 3 Martin Mårtensson, Ludwig Idevall Töjnahallen
2022-01-09 16:45 150313070 Enebybergs IF - Täby FC (A) 4 - 0 Lea Gergi, Thea Augustinsson Danderyds Gymnasium
2022-01-15 16:00 150313077 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 1 - 3 Isak Ålenius, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2022-01-17 18:00 150313074 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) 9 - 2 Johan Hessing, Noel Akdemir Åkersberga Sporthall A
2022-02-13 14:00 150313073 Vallentuna IBK - Väsby AIK 3 - 6 Roger Nyström, Filip Bolinder Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-01-22 09:30 150313084 Töjnan IBK - Väsby AIK 2 - 5 Jonas Vedin, Joel Holm Edsbergshallen
2022-01-23 16:30 150313080 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 4 - 1 Roger Nyström, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2022-01-23 18:30 150313083 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 3 - 1 Sabina Åström, Bjarne Hekkelstrand Hägerneholmshallen
2022-01-29 12:00 150313090 Väsby AIK - Täby FC (A) 12 - 2 Jonas Vedin, Joel Holm Väsby skolan
2022-01-30 13:15 150313089 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK 2 - 3 Matilda Jennersjö, Alice Fritshammar Björkebyhallen
2022-01-30 19:30 150313087 Enebybergs IF - Vaxholms IBF 7 - 4 Isabelle Lassfolk, Mario Mallengren Danderyds Gymnasium
2022-02-05 14:30 150313093 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 4 - 0 Jonathan Ström, Emmie Helleday Vaxholm innebandyhallen
2022-02-05 15:00 150313096 Töjnan IBK - Täby FC (A) 5 - 2 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Rotebrohallen (Nya)
2022-02-06 11:45 150313091 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 3 - 4 Oliver Hallgren, Oscar Isacsson Björkebyhallen
2022-02-12 13:30 150313097 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 1 - 8 Edvin Johansson, Max Åstrand Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-12 17:00 150313100 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK 6 - 3 Anton Greberg, Hugo Nilsson Rotebrohallen (Nya)
2022-03-20 18:00 150313099 Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 0 Isak Eriksson, Fredrik Hallenberg Mörbyhallen
2022-02-19 09:45 150313103 Rotebro IS IBK - Enebybergs IF 4 - 4 Carl Theorén, Hugo Nilsson Rotebrohallen (Nya)
2022-02-20 12:00 150313104 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (B) 2 - 3 Annie Mattsson, Thea Augustinsson Björkebyhallen
2022-02-20 14:30 150313106 Vaxholms IBF - Väsby AIK 2 - 2 Björn Söderström, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2022-03-12 16:15 150313113 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 1 - 3 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Hägerneholmshallen
2022-03-13 15:15 150313110 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK 3 - 3 Theo Briston, Maurits Jolsen Åkersberga Sporthall A
2022-03-13 16:00 150313109 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 2 Nathalie Lövenklint, Fredrik Nensén Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-03-13 17:15 150313111 Enebybergs IF - Töjnan IBK 6 - 3 Emmie Helleday, Johan Hessing Mörbyhallen
2022-03-19 13:15 150313117 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK 0 - 2 Oscar Isacsson, Oliver Hallgren Kallhälls sporthall
2022-03-22 19:30 150313115 Enebybergs IF - Åkersberga IBF (B) 5 - 1 Malin Wigren, Sezgin Youmer Danderyds Gymnasium
2022-03-27 18:00 150313116 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 1 - 1 Mimma Spasic, Anton Greberg Rotebrohallen (Nya)
2022-03-26 15:15 150313121 Vallentuna IBK - Enebybergs IF 5 - 3 Theo Briston, Roger Nyström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-03-26 15:30 150313126 Väsby AIK - Rotebro IS IBK 4 - 4 Kajsa Eklund, Fabian Magnell Väsby skolan
2022-03-27 12:00 150313125 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Ludwig Idevall, Maryan Hrabovuk Hägerneholmshallen
2022-04-04 18:00 150313122 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK 3 - 1 Peter Lassfolk, Sezgin Youmer Åkersberga Sporthall A
2022-04-02 13:15 150313129 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 9 - 1 Anton Dalerå, Anton Greberg Rotebrohallen (Nya)
2022-04-02 17:30 150313127 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 1 - 2 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Åkersberga Sporthall A
2022-04-03 16:15 150313132 Töjnan IBK - Vaxholms IBF 0 - 4 Jonas Vedin, Joel Holm Töjnahallen
2022-04-03 18:30 150313128 Enebybergs IF - Väsby AIK 2 - 5 Linus Strandwitz, William Tegnér Danderyds Gymnasium
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vaxholms IBF 16 13 1 2 60-25 35 40
2. Väsby AIK 16 11 2 3 79-41 38 35
3. Enebybergs IF 16 9 2 5 61-43 18 29
4. Rotebro IS IBK 16 6 6 4 60-47 13 24
5. Åkersberga IBF (B) 16 7 2 7 43-48 -5 23
6. Töjnan IBK 16 7 1 8 45-54 -9 22
7. Vallentuna IBK 16 5 3 8 35-56 -21 18
8. Bele Barkarby IF IBF 16 3 0 13 32-53 -21 9
9. Täby FC (A) 16 2 1 13 26-74 -48 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 14:30 150315006 Vendelsö IK - Huddinge IBS (A) 2 - 5 Didrik Axen, Hanna Woxmark Lyckeby Sporthall
2021-10-03 15:00 150315005 IK Tomtberga (A) - FBI Tullinge 5 - 0 Heimo Lyly, My Källström Lyly Kvarnbergshallen
150315009 Hammarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF
2021-10-08 20:00 150315007 Huddinge IBS (A) - IK Tomtberga (A) 7 - 1 Max Sjöberg, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2021-10-16 12:30 150315015 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 6 - 2 Niklas Lundberg, Mattias Thomasson Kämpetorpshallen 2
2021-10-17 15:00 150315017 IK Tomtberga (A) - Vendelsö IK 1 - 3 Marcus Rückert, Adam Lönnborg Kvarnbergshallen
2021-10-21 18:45 150315020 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF 5 - 1 Imtiaz Karim, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2021-10-30 11:00 150315027 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 1 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Telefonplanshallen
2021-11-13 14:30 150315031 IK Tomtberga (A) - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Kvarnbergshallen
150315047 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF (B)
150315052 Hammarby IF IBF (B) - Huddinge IBS (A)
150315058 Vendelsö IK - Hammarby IF IBF (B)
2021-12-10 18:30 150315059 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge 8 - 2 Sezgin Youmer, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2021-12-18   Uppskj. 150315064 Hammarby IF IBF (B) - IK Tomtberga (A) Uppskj. Högdalshallen
2021-12-18 13:30 150315063 FBI Tullinge - Vendelsö IK 1 - 4 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Tullingehallen
2022-01-08 12:30 150315068 FBI Tullinge - IK Tomtberga (A) 0 - 3 Michael Hillblom, Viggo Modigh Tullingehallen
2022-01-11 19:45 150315067 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK 8 - 3 Melhvin Pettersson, Viggo Modigh Kvarnbergshallen
2022-01-15 09:30 150315077 IK Tomtberga (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 5 Melhvin Pettersson, Filip Grgic Kvarnbergshallen
2022-01-15 17:45 150315075 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF (B) 2 - 4 Hampus Bergholm, Karima Sharipova Kämpetorpshallen 2
2022-01-22 12:15 150315081 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 2 - 2 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Tullingehallen
2022-03-13 12:30 150315079 Vendelsö IK - IK Tomtberga (A) 5 - 2 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2022-01-29 15:00 150315087 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (A) 0 - 6 Erik Palmertz, Stefan Asplund Kämpetorpshallen 2
2022-02-13 16:20 150315092 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 2 - 2 Nicholas Lindgren, Kenneth Johansson Lyckeby Sporthall
2022-02-20 12:00 150315099 Älvsjö AIK IBF - IK Tomtberga (A) 5 - 0 Tobias Jansson, Fredrik Hallenberg Västertorpshallen
2022-03-12 18:30 150315112 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge 1 - 1 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Sjöstadshallen
2022-03-18 18:30 150315119 Huddinge IBS (A) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 2 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Tomtbergahallen
2022-03-26 15:45 150315124 Hammarby IF IBF (B) - Vendelsö IK 1 - 9 Marcus Lundelin, Isak Eriksson Sjöstadshallen
2022-03-27 16:30 150315123 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) 0 - 1 Hampus Bergholm, Tommy Egman Tullingehallen
2022-03-20 15:30 150315131 Vendelsö IK - FBI Tullinge 3 - 1 Ella Lassen Eriksson, Kenneth Johansson Lyckeby Sporthall
2022-04-02 14:45 150315130 IK Tomtberga (A) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 3 Martin Claësson, Stefan Asplund Kvarnbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (A) 9 8 1 0 47-15 32 25
2. Vendelsö IK 9 6 1 2 36-22 14 19
3. IK Tomtberga (A) 9 4 0 5 22-29 -7 12
4. Älvsjö AIK IBF 9 2 2 5 20-28 -8 8
5. Hammarby IF IBF (B) 5 1 2 2 11-18 -7 5
6. FBI Tullinge 9 0 2 7 9-33 -24 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis