Svenska Cupen Damer (2021/22)

Gruppspel
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-27 18:00 581501001 Örnsköldsvik IBK - Thorengruppen IBK 0 - 23 Roger Collin, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2021-08-27 20:30 581501002 RIG Umeå IBF - IBK Dalen 7 - 12 Roger Collin, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2021-08-25 19:30 581501004 Thorengruppen IBK - RIG Umeå IBF 20 - 1 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena
2021-08-26 19:30 581501003 IBK Dalen - Örnsköldsvik IBK 5 - 2 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena
2021-08-29 12:00 581501006 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 5 - 2 Roger Collin, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2021-08-29 15:30 581501005 IBK Dalen - Thorengruppen IBK 5 - 18 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Thorengruppen IBK 3 3 0 0 61-6 55 9
2. IBK Dalen 3 2 0 1 22-27 -5 6
3. Örnsköldsvik IBK 3 1 0 2 7-30 -23 3
5. RIG Umeå IBF 3 0 0 3 10-37 -27 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-27 18:00 581502001 KAIS Mora IF - IBF Borlänge 9 - 2 Roger Nilsson, Henrik Hultin-Öberg Idre Fjäll Arena
2021-08-27 20:30 581502002 IBF Falun - Sundsvalls IBF 12 - 1 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Idre Fjäll Arena
2021-08-28 13:30 581502004 IBF Borlänge - IBF Falun 1 - 21 Elis Erbing, Shari Tingman Idre Fjäll Arena
2021-08-28 16:00 581502003 Sundsvalls IBF - KAIS Mora IF 2 - 4 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Idre Fjäll Arena
2021-08-26 19:00 581502006 KAIS Mora IF - IBF Falun 0 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Idre Fjäll Arena
2021-08-29 13:00 581502005 Sundsvalls IBF - IBF Borlänge 1 - 3 Daniel Larsson, Marcus Svedinger Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun 3 3 0 0 37-2 35 9
2. KAIS Mora IF 3 2 0 1 13-8 5 6
3. IBF Borlänge 3 1 0 2 6-31 -25 3
5. Sundsvalls IBF 3 0 0 3 4-19 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-27 17:30 581503001 Karlstad IBF - Västerås IBS 7 - 0 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2021-08-27 20:00 581503002 Skoghalls IBK - GS 86 AIF 5 - 2 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Hammarö Arena
2021-08-28 13:00 581503003 GS 86 AIF - Karlstad IBF 1 - 11 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2021-08-28 16:00 581503004 Västerås IBS - Skoghalls IBK 2 - 2 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2021-08-29 11:00 581503005 Västerås IBS - GS 86 AIF 3 - 1 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Hammarö Arena
2021-08-29 14:00 581503006 Skoghalls IBK - Karlstad IBF 1 - 8 Roger Nilsson, Henrik Hultin-Öberg Hammarö Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlstad IBF 3 3 0 0 26-2 24 9
2. Skoghalls IBK 3 1 1 1 8-12 -4 4
3. Västerås IBS 3 1 1 1 5-10 -5 4
5. GS 86 AIF 3 0 0 3 4-19 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-26 19:30 581504001 Täby FC IBK - Gävle GIK 12 - 2 Elis Erbing, Shari Tingman K-Rauta Arena
2021-08-27 20:30 581504002 Telge SIBK - IK Sirius FBC 2 - 2 Mona Franzon, Madelene Westerberg K-Rauta Arena
2021-08-28 12:00 581504003 IK Sirius FBC - Täby FC IBK 7 - 4 Kent Erlandsson, Richard Himberg K-Rauta Arena
2021-08-28 15:00 581504004 Gävle GIK - Telge SIBK 2 - 11 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg K-Rauta Arena
2021-08-29 12:00 581504006 Täby FC IBK - Telge SIBK 6 - 3 Kent Erlandsson, Richard Himberg K-Rauta Arena
2021-08-29 15:00 581504005 IK Sirius FBC - Gävle GIK 9 - 1 Mona Franzon, Madelene Westerberg K-Rauta Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC 3 2 1 0 18-7 11 7
2. Täby FC IBK 3 2 0 1 22-12 10 6
3. Telge SIBK 3 1 1 1 16-10 6 4
5. Gävle GIK 3 0 0 3 5-32 -27 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-27 20:00 581505002 Nacka IBK - Åkersberga IBF 3 - 3 Jörgen Andersson, Olle Eliasson ICA Maxi Arena
2021-08-28 12:30 581505006 Endre IF - Nacka IBK 6 - 4 Jörgen Andersson, Olle Eliasson ICA Maxi Arena
2021-08-29 12:30 581505003 Åkersberga IBF - Endre IF 2 - 6 Jörgen Andersson, Olle Eliasson ICA Maxi Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Endre IF 2 2 0 0 12-6 6 6
2. Nacka IBK 2 0 1 1 7-9 -2 1
3. Åkersberga IBF 2 0 1 1 5-9 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-26 19:30 581506004 Västerås Rönnby IBK - Jönköpings IK 13 - 1 Tobias Ekmark, Daniel Wahlström Mälarenergi Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås Rönnby IBK 1 1 0 (0) 0 13-1 12 3
3. Jönköpings IK 1 0 0 (0) 1 1-13 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-25 19:00 581507001 IBK Lund Elit - Malmö FBC 6 - 11 Kevin Cardell, Klas Sjölin Baltiska Hallen A
2021-08-25 19:00 581507002 Warberg IC - Munka-Ljungby IBK 10 - 3 Daniel Hultberg, Josefine Hedelind Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-08-27 19:00 581507004 Malmö FBC - Warberg IC 6 - 2 Kevin Cardell, Klas Sjölin Baltiska Hallen A
2021-08-27 19:30 581507003 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund Elit 0 - 7 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Lerbäckshallen A
2021-08-29 13:00 581507005 Malmö FBC - Munka-Ljungby IBK 7 - 1 Rickard Nilsson, Stefan Olsson Baltiska Hallen A
2021-08-29 15:00 581507006 IBK Lund Elit - Warberg IC 4 - 3 Kevin Cardell, Klas Sjölin Lerbäckshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmö FBC 3 3 0 0 24-9 15 9
2. IBK Lund Elit 3 2 0 1 17-14 3 6
3. Warberg IC 3 1 0 2 15-13 2 3
5. Munka-Ljungby IBK 3 0 0 3 4-24 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Svenska Cupen Damer Omg 2 Grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-24 19:00 581508004 IBK Göteborg - Lindome IBK 2 - 2 Måns Löfgren, Stefan Olsson Lundenhallen
2021-08-27 19:00 581508003 IBK Lockerud Mariestad - Pixbo Wallenstam IBK 1 - 11 Joakim Mattsson, Martin Jonsson Wallenstam Arena A
2021-08-28 12:00 581508002 IBK Lockerud Mariestad - IBK Göteborg 3 - 6 Måns Löfgren, Adam Kruse Wallenstam Arena A
2021-08-28 15:00 581508001 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBK 1 - 7 Josefine Hedelind, Daniel Hultberg Wallenstam Arena A
2021-08-29 11:45 581508005 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 4 Måns Löfgren, Kevin Larsson Almåshallen A
2021-08-29 11:45 581508006 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Göteborg 11 - 2 Josefine Hedelind, Daniel Hultberg Wallenstam Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBK 3 3 0 0 29-4 25 9
2. IBK Göteborg 3 1 1 1 10-16 -6 4
3. Lindome IBK 3 0 2 1 7-13 -6 2
4. IBK Lockerud Mariestad 3 0 1 2 8-21 -13 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Svenska Cupen Damer Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-11-06 12:00 581512001 Thorengruppen IBK - Pixbo Wallenstam IBK 7 - 6 e.förl. Jörgen Andersson, Olle Eliasson Alfahallen - Gavlehov
Svenska Cupen Damer Omg 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-19 20:00 581500009 Munka-Ljungby IBK - Onsala IBK 7 - 2 Måns Löfgren, Daniel Hultberg Munkahallen
2021-08-20 21:00 581500001 RIG Umeå IBF - IBK Luleå 4 - 1 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Väst
2021-08-21 15:00 581500003 IBF Borlänge - Hudik/Björkberg IBK 3 - 1 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Maserhallen
2021-08-21 16:00 581500004 Kumla IBK - GS 86 AIF 2 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-08-21 18:00 581500010 IBK Lockerud Mariestad - FBC Partille 6 - 1 Viktor Bringstam, Edo Sabanovic ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-08-22 13:00 581500008 Gransholms IF - FBC Karlskrona 3 - 13 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Gemla Sporthall
2021-08-22 14:00 581500007 Åkersberga IBF - Bergs IK 6 - 1 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Åkersberga Sporthall A
2021-08-22 14:00 581500005 Nykvarns IBF Ungdom - Västerås IBS 2 - 3 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Furuborgshallen
2021-08-22 15:00 581500002 Sundsvalls IBF - Jemtland Innebandy 6 - 1 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Sundsvalls Sporthall-A
2021-08-22 18:00 581500006 Hagunda IF - Gävle GIK 3 - 5 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
Svenska Cupen Damer Omg 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-14 18:30 581509001 IBF Falun - Thorengruppen IBK 3 - 10 Kevin Cardell, Klas Sjölin Guide Arena
2021-09-14 20:00 581509003 Västerås Rönnby IBK - Endre IF 4 - 5 Jörgen Andersson, Amir Zilic Mälarenergi Arena A
2021-09-15 19:00 581509004 Malmö FBC - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 9 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Baltiska Hallen A
2021-09-15 19:30 581509002 Karlstad IBF - IK Sirius FBC 6 - 4 Thomas Jonsson, Roger Nilsson Colorama Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis