Träningsmatcher Stockholm (2021/22)

Övriga matcher
Träningsmatcher 21-22
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
155000121 Nynäshamns IBK HJ - Vendelsö IK HJ
2021-08-21 16:00 155000003 Tyresö Trollbäcken IBK Elit (A) - Strängnäs IBK AS Fornuddshallen
2021-08-22 16:45 155000011 Vendelsö IK DamA - Sköndals IK Dam Niclas Woxmark, Håkan Taxén Lyckeby Sporthall
2021-08-25 19:30 155000016 Ingarö IF Herr B - Högdalens AIS Herrar , William Albrecht Ingarö Sporthall
2021-08-27 19:00 155000001 FBI Tullinge Herr A - Tyresö Trollbäcken IBK Elit (A) Botkyrkahallen
2021-08-27 19:45 155000018 Farsta IBK Herr A Div 1 - Ekerö IK Herrlag A div 2 7 - 4 Elis Erbing, Daniel Mårtensson Farstahallen 3
2021-08-28 11:00 155000006 Nacka Wallenstam IBK DJ - Vaksala SK F06 Svart Kevin Helly, Alexander Löfgren Ormingehallen
2021-08-28 15:00 155000005 Danderyds SK IBF Ljusröd Medellätt P07/08 - Täby FC (E) 07 Gribby Alexander Löfgren, Mattias Patrik Robert Thorsén Mörbyhallen
2021-08-28 15:15 155000010 FBI Tullinge DJ1/JAS - Huddinge IBS Dj19 1 (A) Svedje Ohlson, Petra Dynesius Tullingehallen
2021-08-28 17:00 155000009 FBI Tullinge HJ - Värmdö IF HJ Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tullingehallen
2021-08-29 10:00 155000013 Nacka Wallenstam IBK DJ - Åkersberga IBF Röd M F06 Mellan Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
2021-08-29 12:30 155000015 Stockholm P16 - Hässelby SK IBK Herr Div 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Stora Mossen 1
2021-08-29 14:00 155000002 FBI Tullinge Herr A - Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan Botkyrkahallen
2021-08-29 16:00 155000008 Ingarö IF dam div 2 - Älvsjö AIK IBF DJ JAS Can Asal, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2021-08-29 16:30 155000012 FBI Tullinge DJ1/JAS - Huddinge IBS Dj19 1 (A) Sabina Åström, Ida Sandberg Tullingehallen
2021-08-30 20:20 155000014 Tungelsta IF Herr B - Farsta IBK Herr B Div 5 4 - 9 Alexander Hellström, Magnus Berg Åbyhallen - Haninge
2021-09-02 19:00 155000024 Djurgårdens IF IBS HJ - Hammarbyhöjden IBK Inst. Liljeholmshallen 1
2021-09-02 20:15 155000022 Rotebro IS IBK Dam D1 - IK Sirius IBK Damallsvenskan Fabian Fahimi, Jan Erik Kristofersson Rotebrohallen (Nya)
2021-09-04 13:00 155000029 Tyresö Trollbäcken IBK P09(A) - Älta IF P09 Svart Zana Guzel, Thomas Gjutarenäfve Strandhallen - Tyresö
2021-09-04 14:30 155000030 Tyresö Trollbäcken IBK P09(A) - Älvsjö AIK IBF P09 Medellätt Thomas Gjutarenäfve, Zana Guzel Strandhallen - Tyresö
2021-09-04 15:00 155000027 Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan - Farsta IBK Herr A Div 1 Inst. Jakobsbergs Sporthall
2021-09-05 10:15 155000031 Segeltorps IF 06 - Älvsjö AIK IBF P06 MR Medel WO (5 - 0) Hampus Bergholm, Thomas Gjutarenäfve Fleminghallen A
2021-09-05 11:00 155000034 Tyresö Trollbäcken IBK P07(A) - AIK IBF P07 , Alexander Hellström Strandhallen - Tyresö
2021-09-05 14:00 155000020 Åkersberga IBF Allsvenskan Dam - FBC Katrineholm Allsvenskan Dam Aarre Hietanen, Ricky Bagge Åkersberga Sporthall A
2021-09-05 15:00 155000038 Älvsjö AIK IBF Allsvenskan Dam - AIK IBF D1 Anders Asp, Jan Erik Kristofersson Västertorpshallen
2021-09-06 19:30 155000007 Tyresö Trollbäcken IBK Allsvenskan Dam - Nacka IBK SSL dam Andreas Bengtsson Degen, Johannes Ekenberg Tyresöhallen
2021-09-07 19:25 155000019 Tyresö Trollbäcken IBK HJ2 - Farsta IBK HJ B 4 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Strandhallen - Tyresö
2021-09-08 20:30 155000043 Danderyds SK IBF Herr Div 3 - Tungelsta IF Herr A Div 2 Erik Palmertz, Jonatan Svahn Mörbyhallen
2021-09-08 20:30 155000035 Sköndals IK HJ19 - Älvsjö AIK IBF HJ Niklas Lundberg, William Albrecht Skarpnäckshallen
2021-09-08 21:00 155000042 Segeltorps IF - Mellansjö MK Shabbir Ahmed, Max Hellström Glömstahallen
2021-09-09 19:30 155000048 Balrog Botkyrka IK - Bele Barkarby IF IBF Herrar Div Allsvenskan 2 - 12 Botkyrkahallen
2021-09-09 20:00 155000044 Älvsjö AIK IBF Div 3 - IS Bar Central Nytorget 8 - 5 Niklas Lundberg, Max Hellström Kämpetorpshallen 1
2021-09-09 20:00 155000028 Rotebro IS IBK Dam D1 - Järfälla IBK Dam A Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Rotebrohallen (Nya)
2021-09-09 20:20 155000021 FBI Tullinge Dam A - Trosa Edanö IBK D1 3 - 1 Aarre Hietanen, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2021-09-10 20:00 155000023 AIK IBF Norra Allsvenskan - IBF Örebro Allsv Råstaparkhallen
2021-09-10 20:15 155000051 Hässelby SK IBK HJ Div 2 - Salems IF JAS HJ18 Alexander Hellström, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2021-09-11 13:30 155000045 Tyresö Trollbäcken IBK P05/06(A) - Vendelsö IK P06 Grön Niklas Lundberg, Max Sjöberg Strandhallen - Tyresö
2021-09-11 14:30 155000025 Djurgårdens IF IBS HJ - SK Vide HJ Inst. Hjorthagshallen
2021-09-12 11:00 155000047 Tyresö Trollbäcken IBK P07(A) - Farsta IBK P07 LJ M Inst. Strandhallen - Tyresö
2021-09-12 11:30 155000041 Segeltorps IF 07 - Skogås/Trångsunds IBK P0708 Sam Robertsson, Viggo Modigh Glömstahallen
2021-09-12 12:00 155000026 Djurgårdens IF IBS HJ - Torshälla IBK HJ Inst. Hjorthagshallen
2021-09-12 13:00 155000032 AIK IBF Norra Allsvenskan - Lillån IBK Allsvenskan Solnahallen
2021-09-12 13:30 155000046 Tyresö Trollbäcken IBK P05/06(A) - Älvsjö AIK IBF P06 MR Medel Jakob Jansson, Sixten Thorén Strandhallen - Tyresö
2021-09-12 14:30 155000004 Älvsjö AIK IBF Allsvenskan Dam - FBC Katrineholm Allsvenskan Dam Anders Westerberg, Anders Asp Västertorpshallen
2021-09-12 17:00 155000017 Nacka Wallenstam IBK DJ - Värmdö IF U16 Kevin Helly, Alexander Mattsson Ormingehallen
2021-09-13 19:00 155000050 IBF Offensiv Lidingö P05/06 - Täby FC P05 Attunda(MR svår) Alexander Hellström, Kerin Maclean Mitchell Bosön
2021-09-15 18:15 155000058 Farsta IBK P06 MR Medel - Älvsjö AIK IBF P06 MR Medel Hampus Viking, Alexander Hellström Farstahallen 1
2021-09-15 20:30 155000033 Älvsjö AIK IBF Herr div 1 - Nacka Wallenstam IBK HERR Niklas Forsman, Anders Westerberg Västertorpshallen
2021-09-16 19:30 155000059 Balrog Botkyrka IK - Huddinge IBS H3 Södra Botkyrkahallen
2021-09-16 19:30 155000055 Rotebro IS IBK Dam D1 - Hammarby IF IBF Allsvenskan Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Rotebrohallen (Nya)
2021-09-18 10:45 155000061 Tyresö Trollbäcken IBK P07(A) - Farsta IBK P07 LJ M Karima Sharipova, Svedje Ohlson Fornuddshallen
2021-09-18 14:00 155000063 Nacka IBK F08/09 - Nynäshamns IBK F-09/10 Andreas Skånberg, Mattias Thomasson Myrsjöskolan
2021-09-18 15:00 155000056 Vaxholms IBF Div 4 Norra - Sköndals IK Herr (A) Alexander Hellström, Zana Guzel Vaxholm innebandyhallen
2021-09-18 15:30 155000054 Tyresö Trollbäcken IBK P05/06(A) - Danderyds SK IBF Mörkröd Medel Norra P06 Karima Sharipova, Hampus Bergholm Strandhallen - Tyresö
2021-09-19 10:45 155000036 Segeltorps IF 06 - Mariebergs SK P06/07 Filip Lövenklint, Magnus Berg Fleminghallen A
2021-09-19 11:30 155000039 Bele Barkarby IF IBF F-Röd S - Täby FC F06 Gribby Röd MS Ricky Bagge, Elliot Karlsson Björkebyhallen
2021-09-19 13:00 155000037 Vaxholms IBF F03/04/05 DJ Div 2 Norra - Västerhaninge IBK Röd Svår Osama Abaied, Zana Guzel Vaxholm innebandyhallen
2021-09-19 14:30 155000057 Vendelsö IK DamA - Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag Magnus Berg, William Albrecht Lyckeby Sporthall
2021-09-19 15:30 155000060 Tyresö Trollbäcken IBK P05/06 (A) - Nacka IBK P06 SVART Manne Jahnsson, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2021-09-19 15:30 155000040 Bele Barkarby IF IBF F-Röd S - Täby FC F06 Skarpäng P Ricky Bagge, Niklas Forsman Björkebyhallen
2021-09-21 21:15 155000066 Älvsjö AIK IBF Div 3 - FBI Tullinge Herr B Erik Palmertz, Imtiaz Karim Kämpetorpshallen 1
2021-09-22 18:00 155000053 Farsta IBK P06 MR Medel - Huddinge IBS MR-Medel (05-06) 8 - 3 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Farstahallen 1
2021-09-25 12:30 155000064 Segeltorps IF 07 - Älvsjö AIK IBF P07 LR ML Anna Mandelstam, Elliot Helin Boucher Glömstahallen
2021-09-25 14:00 155000062 Vendelsö IK P06 Grön - Tungelsta IF P06 Mörkröd Medel Lätt södra Ella Lassen Eriksson, Hanna Woxmark Lyckeby Sporthall
2021-09-26 11:15 155000065 Tyresö Trollbäcken IBK P05/06(A) - AIK IBF P06 Ella Lassen Eriksson, Amanda Kaiser Strandhallen - Tyresö
2021-09-26 14:00 155000068 Tyresö Trollbäcken IBK P09(A) - Älta IF P09 Svart Ella Lassen Eriksson, Sam Robertsson Strandhallen - Tyresö
2021-09-26 16:15 155000067 Danderyds SK IBF Mörkröd Medel Norra P06 - Täby FC P06 MR ML Arne Brovig, Sadjad Nima Mörbyhallen
2021-10-01 18:00 155000070 Nacka IBK F08/09 - Värmdö IF F08/09 Oscar Olsson Berglund, Anna Mandelstam Myrsjöskolan
2021-10-03 15:00 155000069 Tungelsta IF Dam Div 3 - Töjnan IBK DJ Inst. Tungelsta Sporthall
2021-10-09 10:30 155000071 Tyresö Trollbäcken IBK P08(A) - Nacka IBK P08 BLÅ Sam Robertsson, Kari Malmros Fornuddshallen
2021-10-20 20:30 155000072 Älvsjö AIK IBF Div 3 - Älvsjö AIK IBF Herr div 1 William Albrecht, Erik Palmertz Västertorpshallen
2021-10-23 15:00 155000073 Djurgårdens IF IBS P09 - AIK IBF P10/11 Blå Medel Lätt B
2021-10-24 12:00 155000074 Djurgårdens IF IBS P09 - Norrtulls SK P09 Håkan Taxén Hjorthagshallen
2021-10-30 15:15 155000075 Vallentuna IBK D2 - Högalids IF Damer Div 2 0 - 0 Svedje Ohlson, Erik Palmertz Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-11-09 19:30 155000077 Ingarö IF dam div 2 - Älta IF A-lag dam Svedje Ohlson, Kenneth Johansson Ingarö Sporthall
2021-11-13 15:30 155000079 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (A) - IBF Offensiv Lidingö P08 , Sam Robertsson Viksjö Sporthall
2021-11-14 12:15 155000076 Vallentuna IBK D2 - Högdalens AIS Damer 0 - 0 Roger Nyström, Patrik Andersén Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-11-18 20:15 155000078 Tungelsta IF Dam Div 3 - Högdalens AIS Damer Imtiaz Karim, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2021-12-11 10:45 155000086 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (A) - Hässelby SK IBK P08 Vit Medel Lars Reuterhagen Kallhälls sporthall
2021-12-15 19:50 155000087 FBI Tullinge Herr A - Farsta IBK Herr A Div 1 Fleminghallen A
2022-01-03 18:00 155000088 FBI Tullinge F07 Röd MS Norra - Ekerö IK 2006/07/08F röd MS Viggo Modigh, Roland Nester Tullingehallen
2022-01-04 15:00 155000089 FBI Tullinge F07 Röd MS Norra - Nykvarns IF F07-08 Tobias Jansson, Viggo Modigh Tullingehallen
2022-01-04 16:00 155000090 FBI Tullinge F07 Röd MS Norra - Hammarby IF IBF F0607 Röd Medel Tobias Jansson, Viggo Modigh Tullingehallen
2022-01-05 19:40 155000103 Bele Barkarby IF IBF F-Röd MS - Väsby AIK F-Röd Medelsvår Inst. Jakobsbergs Sporthall
2022-01-06 14:00 155000091 Danderyds SK IBF Mörkröd Medel Norra P06 - Vallentuna IBK P06 MR M S 7 - 7 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Mörbyhallen
2022-01-06 16:00 155000092 IBF Offensiv Lidingö P05/06 - Hässelby SK IBK P05 Mörkröd Medel 2 - 5 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Mörbyhallen
2022-01-06 16:30 155000104 Bele Barkarby IF IBF F-Röd MS - Tyresö Trollbäcken IBK F Röd Medelsvår(05-07) Inst. Björkebyhallen
2022-01-06 18:00 155000093 Väsby AIK Mörkröd Medel-Svår - Åkersberga IBF P06 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Mörbyhallen
2022-01-07 14:00 155000094 Hässelby SK IBK P05 Mörkröd Medel - Åkersberga IBF P06 Aarre Hietanen, Roland Nester Mörbyhallen
2022-01-07 16:00 155000095 Danderyds SK IBF Mörkröd Medel Norra P06 - IBF Offensiv Lidingö P05/06 -1 - -1 Aarre Hietanen, Roland Nester Mörbyhallen
2022-01-07 18:00 155000096 Vallentuna IBK P06 MR M S - Väsby AIK Mörkröd Medel-Svår Aarre Hietanen, Roland Nester Mörbyhallen
2022-01-08 14:00 155000097 Åkersberga IBF P06 - Vallentuna IBK P06 MR M S Isabelle Lassfolk, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2022-01-08 15:00 155000080 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (A) - AIK IBF P08 Ljusröd Medelsvår Norra Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Viksjö Sporthall
2022-01-08 16:00 155000098 Väsby AIK Mörkröd Medel-Svår - IBF Offensiv Lidingö P05/06 4 - 6 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Mörbyhallen
2022-01-08 18:00 155000099 Danderyds SK IBF Mörkröd Medel Norra P06 - Hässelby SK IBK P05 Mörkröd Medel 14 - 2 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Mörbyhallen
2022-01-09 12:30 155000100 IBF Offensiv Lidingö P05/06 - Vallentuna IBK P06 MR M S 6 - 4 Johan Nima, Lars Reuterhagen Mörbyhallen
2022-01-09 15:00 155000081 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (A) - Hässelby SK IBK P08 Vit Medel Mattias Thomasson, Hugo Jenelius Björkebyhallen
2022-01-09 16:00 155000101 Väsby AIK Mörkröd Medel-Svår - Hässelby SK IBK P05 Mörkröd Medel Sadjad Nima, Johan Hessing Mörbyhallen
2022-01-09 18:00 155000102 Danderyds SK IBF Mörkröd Medel Norra P06 - Åkersberga IBF P06 Sadjad Nima, Johan Hessing Mörbyhallen
2022-01-16 15:30 155000082 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (A) - Väsby AIK P07 Röd LJ Medel A Thomas Josbrink, Ricky Bagge Björkebyhallen
2022-01-16 17:15 155000083 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (A) - Huddinge IBS LR-Medel (A) (07) 4 - 3 Thomas Josbrink, Ricky Bagge Björkebyhallen
2022-01-22 13:15 155000109 Vallentuna IBK P10 SL - Täby FC P10 Vit Blå ML Robert Lindén Säfström, Sebastian Ericson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-01-23 12:30 155000084 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (A) - Ekerö IK 2008P ljusröd MS Mattias Thomasson, Roger Nyström Kallhälls sporthall
2022-01-29 15:30 155000085 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (A) - Salems IF Pljusröd Alexander Friberg, Oliver Hallgren Jakobsbergs Sporthall
2022-01-29 17:30 155000110 Tyresö Trollbäcken IBK P07(A) - Nacka IBK P07 SVART Ella Lassen Eriksson, Hampus Bergholm Strandhallen - Tyresö
2022-02-01 18:30 155000105 Bele Barkarby IF IBF F-Röd S - Hagunda IF F05/06 Inst. Jakobsbergs Sporthall
2022-02-02 19:30 155000107 Bele Barkarby IF IBF DJ - Täby FC DJ1 DM JAS Christian Högberg, Jan Erik Kristofersson Björkebyhallen
2022-02-02 19:30 155000106 Bele Barkarby IF IBF F-Röd S - Täby FC F06 Skarpäng Röd Svår Inst. Björkebyhallen
2022-02-11 19:20 155000112 Sickla IF HJ - Högalids IF HJ Osama Abaied, Mats Nordrup Järla Sporthall
2022-02-19 16:30 155000108 Djurgårdens IF IBS P09 - Vallentuna IBK P09A SL Thomas Gjutarenäfve Hjorthagshallen
2022-02-19 17:45 155000111 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (A) - Vallentuna IBK P07 LR M Isak Ålenius, Martin Mårtensson Björkebyhallen
2022-03-24 19:00 155000114 Bele Barkarby IF IBF Allsvenskan - Hässelby SK IBK Dam Div 1 Arash Sohrevardi, Malva Sölvemark Jakobsbergs Sporthall
2022-03-26 14:30 155000113 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (A) - Segeltorps IF 07 , Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2022-04-10 15:15 155000119 Tungelsta IF Dam Div 3 - Nynäshamns IBK D2 Sezgin Youmer, Ella Lassen Eriksson Tungelsta Sporthall
2022-04-24 10:30 155000115 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (A) - Åkersberga IBF P08 M Ricky Bagge, Fredrik Åhlund Kallhälls sporthall
2022-04-24 12:30 155000116 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (B) - Rotebro IS IBK P08 Ljusröd Medel Fredrik Åhlund, Ricky Bagge Kallhälls sporthall
2022-05-01 10:30 155000117 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (B) - Vallentuna IBK P07 LR M Ricky Bagge, Magnus Berg Kallhälls sporthall
2022-05-01 12:30 155000118 Bele Barkarby IF IBF P07/08 (B) - Täby FC P08 Tibble Ljusröd M Ricky Bagge, Magnus Berg Kallhälls sporthall
2022-05-05 20:15 155000120 Tungelsta IF Dam Div 3 - FBC Kungsholmen Dam Kevin Helly, Daniel Kölborn Tungelsta Sporthall
2022-05-14 10:00 155000125 Nynäshamns IBK HJ - Vendelsö IK HJ Tobias Jansson, Magnus Berg Kvarnängshallen
2022-05-14 11:30 155000122 Nynäshamns IBK P-06 - Vendelsö IK PMörkrödB Tobias Jansson, Magnus Berg Kvarnängshallen
2022-05-14 14:00 155000123 Vendelsö IK HJ - Nynäshamns IBK HJ Tobias Jansson, Magnus Berg Kvarnängshallen
2022-05-14 15:30 155000124 Vendelsö IK PMörkrödB - Nynäshamns IBK P-06 Tobias Jansson, Magnus Berg Kvarnängshallen
2022-05-15 14:30 155000126 Norrtulls SK P09 - Nacka IBK P10 BLÅ Isak Ålenius, Tobias Jansson S:t Erikshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis