Division 5 Herr (2021/22)

Gruppspel
Herrar division 5 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 10:30 150004006 Adelsö IF - Högdalens AIS (B) 3 - 5 Michael Leimer, Robert Milerud Mälaröhallen Plan 1
2021-09-25 12:00 150004002 Mariebergs SK - Högalids IF (B) 5 - 7 Linus Söderblom, Fredrik Nensén Stora Mossen 1
2021-09-25 16:30 150004005 Atletic Blåsut FC - Farsta IBK (B) 5 - 11 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Sjöstadshallen
2021-10-02 14:45 150004007 Högdalens AIS (B) - Atletic Blåsut FC 4 - 7 Sadjad Nima, Johan Hessing Högdalshallen
2021-10-03 09:30 150004011 Högalids IF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 5 - 4 Patrik Andersén, Kerin Maclean Mitchell Eriksdalshallen
2021-10-03 19:30 150004008 Farsta IBK (B) - Kungsängens IF (B) 7 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Alexander Hellström Farstahallen 1
2021-10-07 20:00 150004010 Älvsjö AIK IBF (C) - Mariebergs SK 6 - 7 Erik Palmertz, Niclas Woxmark Kämpetorpshallen 2
2021-10-09 18:30 150004013 Djurgårdens IF IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 5 Niklas Forsman, Sadjad Nima Skanstullshallen
2021-10-10 11:00 150004016 Kungsängens IF (B) - Högdalens AIS (B) 12 - 2 Ricky Bagge, Fredrik Nensén Kungshallen Sporthallen
2022-03-12 11:00 150004017 Atletic Blåsut FC - Adelsö IF 7 - 3 Patrik Andersén, Per Sundvall Farstahallen 1
2021-10-16 15:15 150004023 Älvsjö AIK IBF (C) - Högalids IF (B) 5 - 3 Lars Sundlöf, Niklas Lundberg Kämpetorpshallen 2
2021-10-16 15:30 150004021 Farsta IBK (B) - Mariebergs SK 12 - 5 Erik Palmertz, Kenny Ly Farstahallen 1
2021-10-16 17:45 150004019 Adelsö IF - Kungsängens IF (B) 3 - 11 Imtiaz Karim, Sadjad Nima Mälaröhallen Plan 1
2021-10-23 15:15 150004026 Mariebergs SK - Högdalens AIS (B) 10 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Stora Mossen 1
2021-10-23 17:15 150004025 Djurgårdens IF IBS (B) - Farsta IBK (B) 6 - 14 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Hjorthagshallen
2021-10-24 11:30 150004028 Kungsängens IF (B) - Atletic Blåsut FC 15 - 3 Ricky Bagge, Thomas Josbrink Kungshallen Sporthallen
2021-10-30 12:45 150004033 Högdalens AIS (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 8 - 8 Tony Verho, Erik Palmertz Högdalshallen
2021-10-30 13:45 150004034 Farsta IBK (B) - Högalids IF (B) 4 - 7 Elin Holm, Linus Löfstedt Farstahallen 1
2021-10-30 17:45 150004032 Adelsö IF - Mariebergs SK 3 - 10 Imtiaz Karim, Jan Lingemark Mälaröhallen Plan 1
2021-11-06 11:45 150004038 Mariebergs SK - Atletic Blåsut FC 16 - 2 Arne Brovig, Johan Nima Stora Mossen 1
2021-11-06 12:00 150004041 Älvsjö AIK IBF (C) - Farsta IBK (B) 7 - 1 William Albrecht, Jonas Edström Kämpetorpshallen 2
2021-11-06 14:00 150004037 Djurgårdens IF IBS (B) - Adelsö IF 8 - 5 Ayub Aden, Karl-Johan Leijon Hjorthagshallen
2021-12-01 20:45 150004042 Högalids IF (B) - Högdalens AIS (B) 9 - 8 Arne Brovig, Mario Mallengren Liljeholmshallen 1
2021-11-20 13:30 150004044 Atletic Blåsut FC - Djurgårdens IF IBS (B) 8 - 13 Johan Hessing, Sadjad Nima Sjöstadshallen
2021-11-20 15:00 150004046 Högdalens AIS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 8 Johan Nima, Imtiaz Karim Högdalshallen
2021-11-20 18:30 150004045 Adelsö IF - Högalids IF (B) 5 - 12 Shabbir Ahmed, Mario Mallengren Mälaröhallen Plan 1
2021-11-21 11:15 150004043 Kungsängens IF (B) - Mariebergs SK 7 - 6 Ricky Bagge, Bjarne Hekkelstrand Kungshallen Sporthallen
2021-11-27 14:45 150004053 Älvsjö AIK IBF (C) - Adelsö IF 9 - 8 Heimo Lyly, My Källström Lyly Kämpetorpshallen 2
2021-11-28 14:45 150004054 Högalids IF (B) - Atletic Blåsut FC 7 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Eriksdalshallen
2021-12-01 20:00 150004049 Djurgårdens IF IBS (B) - Kungsängens IF (B) 5 - 7 Fredrik Nensén, Sezgin Youmer Kungshallen Sporthallen
2021-12-04 13:30 150004057 Atletic Blåsut FC - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 6 Lars Sundlöf, Fabian Magnell Sjöstadshallen
2021-12-05 10:30 150004056 Kungsängens IF (B) - Högalids IF (B) 9 - 4 Per Sundvall, Sezgin Youmer Kungshallen Sporthallen
2022-03-08 20:40 150004059 Högdalens AIS (B) - Farsta IBK (B) 5 - 12 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Högdalshallen
2021-12-11 15:30 150004063 Farsta IBK (B) - Adelsö IF 16 - 5 Erik Palmertz, Ulf Hedlund Farstahallen 3
2021-12-11 19:15 150004061 Djurgårdens IF IBS (B) - Mariebergs SK 11 - 10 Filip Lövenklint, Linus Löfstedt Hjorthagshallen
2021-12-12 11:00 150004065 Älvsjö AIK IBF (C) - Kungsängens IF (B) 5 - 6 Sezgin Youmer, Patrik Andersén Västertorpshallen
2021-12-18 11:30 150004067 Högdalens AIS (B) - Adelsö IF 8 - 6 Imtiaz Karim, Karl-Johan Leijon Högdalshallen
2021-12-18 12:45 150004068 Farsta IBK (B) - Atletic Blåsut FC 5 - 4 Niklas Lundberg, Mario Mallengren Farstahallen 1
2022-01-15 10:30 150004071 Högalids IF (B) - Mariebergs SK 2 - 7 Arne Brovig, Jan Lingemark Stora Mossen 1
2022-01-08 13:15 150004073 Djurgårdens IF IBS (B) - Högalids IF (B) 4 - 6 Ola Bigestans, Fabian Magnell Hjorthagshallen
2022-01-08 15:45 150004077 Atletic Blåsut FC - Högdalens AIS (B) 3 - 8 Sadjad Nima, Johan Hessing Farstahallen 1
2022-02-20 13:30 150004076 Kungsängens IF (B) - Farsta IBK (B) 9 - 8 Mario Mallengren, Fabian Magnell Kungshallen Sporthallen
2022-03-02 19:30 150004074 Mariebergs SK - Älvsjö AIK IBF (C) 7 - 4 Jonas Jatko, Magnus Berg Engelbrektshallen
2022-01-27 21:15 150004083 Älvsjö AIK IBF (C) - Djurgårdens IF IBS (B) 16 - 8 Viggo Modigh, Magnus Berg Kämpetorpshallen 2
2022-02-15 20:40 150004080 Högdalens AIS (B) - Kungsängens IF (B) 5 - 9 Mario Mallengren, Johnn Wahlgren Högdalshallen
2022-03-26 16:30 150004079 Adelsö IF - Atletic Blåsut FC 6 - 8 Imtiaz Karim, Totte Hallgren Mälaröhallen Plan 1
2022-01-22 12:30 150004086 Mariebergs SK - Farsta IBK (B) 4 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Stora Mossen 1
2022-01-23 12:00 150004088 Kungsängens IF (B) - Adelsö IF 14 - 2 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Kungshallen Sporthallen
2022-02-09 20:45 150004090 Högalids IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 6 - 7 Patrik Andersén, Magnus Berg Liljeholmshallen 1
2022-02-05 11:00 150004091 Atletic Blåsut FC - Kungsängens IF (B) 1 - 8 Gustav Levin, Johan Engvall Farstahallen 3
2022-02-05 13:30 150004093 Högdalens AIS (B) - Mariebergs SK 8 - 6 Magnus Berg, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2022-02-05 14:15 150004094 Farsta IBK (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 11 - 7 Gustav Levin, Johan Engvall Farstahallen 1
2022-02-12 17:15 150004098 Mariebergs SK - Adelsö IF 5 - 2 Per Sundvall, Martin Claësson Engelbrektshallen
2022-02-12 17:45 150004097 Djurgårdens IF IBS (B) - Högdalens AIS (B) 10 - 6 Kerin Maclean Mitchell, Imtiaz Karim Hjorthagshallen
2022-02-13 09:30 150004102 Högalids IF (B) - Farsta IBK (B) 3 - 8 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Eriksdalshallen
2022-02-26 11:00 150004107 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 0 Mats Nordrup, Thomas Gjutarenäfve Farstahallen 3
2022-02-26 11:30 150004105 Adelsö IF - Djurgårdens IF IBS (B) 1 - 10 Aldin Imamovic, Kim Svedberg Mälaröhallen Plan 1
2022-02-26 11:45 150004106 Högdalens AIS (B) - Högalids IF (B) 8 - 6 Gustav Levin, Magnus Berg Högdalshallen
2022-02-26 12:30 150004104 Atletic Blåsut FC - Mariebergs SK 0 - 14 Mats Nordrup, Thomas Gjutarenäfve Farstahallen 3
2022-03-05 11:45 150004113 Älvsjö AIK IBF (C) - Högdalens AIS (B) 12 - 5 Osama Abaied, Magnus Berg Kämpetorpshallen 2
2022-03-05 12:30 150004109 Djurgårdens IF IBS (B) - Atletic Blåsut FC 18 - 7 Arne Brovig, Jan Lingemark Hjorthagshallen
2022-03-05 14:45 150004110 Mariebergs SK - Kungsängens IF (B) 4 - 3 Sadjad Nima, Mats Nordrup Stora Mossen 1
2022-03-05 17:00 150004114 Högalids IF (B) - Adelsö IF 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Ken Johansson Skanstullshallen
2022-03-19 12:30 150004116 Kungsängens IF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 13 - 7 Martin Mårtensson, Lars Reuterhagen Hagnäshallen
2022-03-19 17:45 150004117 Atletic Blåsut FC - Högalids IF (B) 14 - 6 Emilia Tuomela, Jonas Holm Sjöstadshallen
2022-03-19 18:00 150004118 Adelsö IF - Älvsjö AIK IBF (C) 2 - 7 Linus Söderblom, Per Sundvall Mälaröhallen Plan 1
2022-03-26 15:30 150004123 Farsta IBK (B) - Högdalens AIS (B) 11 - 4 Mauricio Castillo, Robert Vangeus Farstahallen 1
2022-03-27 11:30 150004125 Älvsjö AIK IBF (C) - Atletic Blåsut FC 7 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Västertorpshallen
2022-03-27 13:45 150004126 Högalids IF (B) - Kungsängens IF (B) 3 - 8 Magnus Johansson, Julius Olesen Eriksdalshallen
2022-04-02 13:45 150004131 Adelsö IF - Farsta IBK (B) 3 - 11 Fabian Magnell, Mario Mallengren Mälaröhallen Plan 1
2022-04-03 12:45 150004127 Mariebergs SK - Djurgårdens IF IBS (B) 17 - 3 Magnus Berg, Ricky Bagge Grimstahallen
2022-04-03 12:45 150004129 Kungsängens IF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 11 - 1 Martin Mårtensson, Tobias Jansson Hagnäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kungsängens IF (B) 16 14 0 2 148-66 82 42
2. Farsta IBK (B) 16 13 0 3 141-80 61 39
3. Älvsjö AIK IBF (C) 16 10 1 5 105-86 19 31
4. Mariebergs SK 16 10 0 6 133-80 53 30
5. Högalids IF (B) 16 7 1 8 90-102 -12 22
6. Djurgårdens IF IBS (B) 16 6 2 8 127-139 -12 20
7. Högdalens AIS (B) 16 5 1 10 91-132 -41 16
8. Atletic Blåsut FC 16 4 0 12 81-147 -66 12
9. Adelsö IF 16 0 1 15 61-145 -84 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-26 11:45 150009001 AIK IBF (B) - Mariebergs SK (B) 7 - 2 Johan Nima, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2021-09-26 16:15 150009005 Järfälla IBK (B) - Kungsängens IF (A) 14 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Björn Söderström Viksjö Sporthall
2021-11-14 20:15 150009002 Vällingby BK - Roslags-Kulla IF 2 - 15 Thomas Gjutarenäfve, Imtiaz Karim Vällingbyhallen
2021-10-02 19:30 150009012 Mariebergs SK (B) - IK Stym 2 - 9 Sadjad Nima, Johan Hessing Engelbrektshallen
2021-10-03 11:30 150009008 Kungsängens IF (A) - Lokomotiv Kista IBF 4 - 6 Fredrik Nensén, Oscar Olsson Berglund Kungshallen Sporthallen
2021-10-03 17:15 150009010 Täby FC (B) - Vällingby BK 7 - 3 Arne Brovig, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2022-02-20 17:45 150009011 Roslags-Kulla IF - AIK IBF (B) 3 - 2 Roger Nyström, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2021-10-10 11:30 150009013 AIK IBF (B) - Täby FC (B) 5 - 9 Jonas Edström, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2021-10-10 16:45 150009018 Roslags-Kulla IF - Mariebergs SK (B) 26 - 3 Petra Dynesius, Magnus Johansson Åkersberga Sporthall A
2021-10-10 19:15 150009017 Järfälla IBK (B) - IK Stym 14 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Anton Fritshammar Viksjö Sporthall
2021-10-16 15:45 150009023 Täby FC (B) - Roslags-Kulla IF 7 - 5 Jonas Edström, Anton Fritshammar K-Rauta Arena
2021-10-17 10:00 150009021 Kungsängens IF (A) - Vällingby BK 4 - 10 Ricky Bagge, Thomas Josbrink Kungshallen Sporthallen
2021-10-17 13:00 150009019 IK Stym - Lokomotiv Kista IBF 13 - 0 Robert Lindén Säfström, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2021-11-13 19:30 150009024 Mariebergs SK (B) - Järfälla IBK (B) 7 - 11 Johan Hessing, Ken Johansson Engelbrektshallen
2021-10-23 10:00 150009028 Lokomotiv Kista IBF - Järfälla IBK (B) 5 - 8 Fredrik Nensén, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2021-10-24 10:15 150009025 AIK IBF (B) - Kungsängens IF (A) 17 - 6 Linus Warrenstein, William Hilmersson Råstaparkhallen
2021-10-24 18:00 150009029 Täby FC (B) - Mariebergs SK (B) 17 - 2 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Grindtorpshallen
2021-10-31 12:00 150009032 IK Stym - Vällingby BK 3 - 6 Ricky Bagge, Anders Asp Råstaparkhallen
2021-10-31 15:30 150009034 Kungsängens IF (A) - Roslags-Kulla IF 4 - 15 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Kungshallen Sporthallen
2021-11-14 16:00 150009036 Mariebergs SK (B) - Lokomotiv Kista IBF 4 - 14 Mats Nordrup, Patrik Andersén Stora Mossen 1
2021-11-07 20:15 150009038 Vällingby BK - Järfälla IBK (B) 10 - 5 Sadjad Nima, Imtiaz Karim Vällingbyhallen
2021-11-13 19:00 150009041 Täby FC (B) - Kungsängens IF (A) 28 - 2 Fredrik Nensén, Imtiaz Karim K-Rauta Arena
2021-11-14 10:15 150009037 AIK IBF (B) - IK Stym 4 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Råstaparkhallen
2021-11-20 10:00 150009043 Lokomotiv Kista IBF - Vällingby BK 4 - 11 Fredrik Nensén, Thomas Gjutarenäfve Ärvingehallen
2021-11-21 11:45 150009045 IK Stym - Roslags-Kulla IF 0 - 9 Lucas Werelius, Can Asal Råstaparkhallen
2021-11-21 12:30 150009044 Järfälla IBK (B) - AIK IBF (B) 4 - 9 Sadjad Nima, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2021-11-27 17:45 150009051 Kungsängens IF (A) - Mariebergs SK (B) 10 - 5 Lars Reuterhagen, Sadjad Nima Kungshallen Sporthallen
2021-11-28 11:45 150009049 AIK IBF (B) - Lokomotiv Kista IBF 5 - 1 Patrik Andersén, Martin Mårtensson Råstaparkhallen
2021-11-28 17:00 150009054 Roslags-Kulla IF - Järfälla IBK (B) 15 - 2 Jakob Iskander, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
2021-11-28 17:30 150009053 Täby FC (B) - IK Stym 9 - 5 Erik Palmertz, Per Sundvall K-Rauta Arena
2021-12-04 11:00 150009056 Lokomotiv Kista IBF - Roslags-Kulla IF 4 - 9 Fredrik Nensén, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2021-12-05 13:30 150009057 Järfälla IBK (B) - Täby FC (B) 8 - 9 Jan Erik Kristofersson, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2022-01-29 14:15 150009060 Mariebergs SK (B) - Vällingby BK 6 - 4 Johan Nima, Jesper Axelsson Stora Mossen 1
2021-12-12 12:15 150009061 AIK IBF (B) - Vällingby BK 5 - 3 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Råstaparkhallen
2021-12-12 12:15 150009063 Kungsängens IF (A) - IK Stym 6 - 12 Ricky Bagge, Fredrik Hallenberg Kungshallen Sporthallen
2021-12-12 14:30 150009065 Täby FC (B) - Lokomotiv Kista IBF 6 - 5 Rikard Söderlund, Linus Söderblom K-Rauta Arena
2021-12-18 10:00 150009072 Mariebergs SK (B) - AIK IBF (B) 4 - 17 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Stora Mossen 2
2021-12-19 11:30 150009068 Kungsängens IF (A) - Järfälla IBK (B) 5 - 11 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Kungshallen Sporthallen
2022-03-12 10:00 150009071 Roslags-Kulla IF - Vällingby BK 11 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2022-01-08 10:15 150009076 Lokomotiv Kista IBF - Kungsängens IF (A) 7 - 3 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Ärvingehallen
2022-01-09 20:15 150009074 Vällingby BK - Täby FC (B) 5 - 18 Magnus Berg, Imtiaz Karim Vällingbyhallen
2022-02-01 20:40 150009078 IK Stym - Mariebergs SK (B) 5 - 3 William Albrecht, Bjarne Hekkelstrand Solnahallen
2022-03-02 19:30 150009073 AIK IBF (B) - Roslags-Kulla IF 7 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Tobias Jansson Ulriksdalshallen
2022-01-15 16:30 150009084 Mariebergs SK (B) - Roslags-Kulla IF 3 - 23 Oscar Olsson Berglund, Ken Johansson Engelbrektshallen
2022-01-16 11:00 150009079 IK Stym - Järfälla IBK (B) 6 - 1 Jonas Laurell, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2022-01-30 19:30 150009083 Täby FC (B) - AIK IBF (B) 7 - 7 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar K-Rauta Arena
2022-01-22 10:15 150009088 Lokomotiv Kista IBF - IK Stym 5 - 7 Jan Lingemark, Magnus Berg Ärvingehallen
2022-01-23 11:45 150009090 Roslags-Kulla IF - Täby FC (B) 3 - 4 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2022-01-23 20:15 150009086 Vällingby BK - Kungsängens IF (A) 7 - 1 Ricky Bagge, Fredrik Hallenberg Vällingbyhallen
2022-02-09 21:10 150009089 Järfälla IBK (B) - Mariebergs SK (B) 11 - 3 Ricky Bagge, Niklas Forsman Viksjö Sporthall
2022-02-06 11:30 150009094 Kungsängens IF (A) - AIK IBF (B) 4 - 10 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Kungshallen Sporthallen
2022-02-06 14:45 150009091 Järfälla IBK (B) - Lokomotiv Kista IBF 11 - 6 Ricky Bagge, Thomas Josbrink Viksjö Sporthall
2022-02-26 15:30 150009096 Mariebergs SK (B) - Täby FC (B) 6 - 10 Jan Lingemark, Niklas Forsman Stora Mossen 2
2022-02-12 10:00 150009100 Lokomotiv Kista IBF - Mariebergs SK (B) 9 - 5 Arne Brovig, Jan Lingemark Ärvingehallen
2022-02-13 14:45 150009102 Roslags-Kulla IF - Kungsängens IF (A) 11 - 4 Linus Söderblom, Jakub Horyna Åkersberga Sporthall A
2022-02-13 20:15 150009098 Vällingby BK - IK Stym 2 - 3 Ricky Bagge, Malva Sölvemark Vällingbyhallen
2022-02-27 11:30 150009107 Kungsängens IF (A) - Täby FC (B) 2 - 22 Tobias Jansson, Anton Fritshammar Kungshallen Sporthallen
2022-02-27 11:45 150009105 IK Stym - AIK IBF (B) 4 - 5 Linus Warrenstein, Fabian Magnell Råstaparkhallen
2022-02-27 16:30 150009104 Järfälla IBK (B) - Vällingby BK 7 - 5 Imtiaz Karim, Magnus Berg Viksjö Sporthall
2022-03-06 11:00 150009114 Roslags-Kulla IF - IK Stym 9 - 4 Johnn Wahlgren, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2022-03-06 11:45 150009109 AIK IBF (B) - Järfälla IBK (B) 4 - 3 Sezgin Youmer, Stefano Bianque Råstaparkhallen
2022-03-06 20:15 150009110 Vällingby BK - Lokomotiv Kista IBF 8 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Vällingbyhallen
2022-03-19 10:00 150009116 Lokomotiv Kista IBF - AIK IBF (B) 0 - 11 Lars Reuterhagen, Lars Sundlöf Ärvingehallen
2022-03-20 13:00 150009118 IK Stym - Täby FC (B) 10 - 12 Jonas Jatko, Magnus Berg Råstaparkhallen
2022-03-20 17:15 150009117 Järfälla IBK (B) - Roslags-Kulla IF 5 - 11 Aarre Hietanen, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2022-03-27 18:15 150009120 Mariebergs SK (B) - Kungsängens IF (A) 7 - 5 Mario Mallengren, Erik Palmertz Grimstahallen
2022-03-26 09:30 150009122 Mariebergs SK (B) - Vällingby BK 5 - 6 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Stora Mossen 1
2022-03-26 16:00 150009126 Roslags-Kulla IF - Lokomotiv Kista IBF 19 - 2 Jakob Iskander, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2022-03-27 14:45 150009125 Täby FC (B) - Järfälla IBK (B) 14 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud K-Rauta Arena
2022-04-02 10:15 150009129 Lokomotiv Kista IBF - Täby FC (B) 2 - 19 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Ärvingehallen
2022-04-03 11:45 150009131 IK Stym - Kungsängens IF (A) 2 - 2 Patrik Andersén, Fredrik Hallenberg Råstaparkhallen
2022-04-03 20:15 150009127 Vällingby BK - AIK IBF (B) 8 - 9 Sezgin Youmer, Ken Johansson Vällingbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (B) 16 15 1 0 198-72 126 46
2. Roslags-Kulla IF 16 13 1 2 191-56 135 40
3. AIK IBF (B) 16 12 2 2 124-68 56 38
4. Järfälla IBK (B) 16 8 0 8 117-119 -2 24
5. IK Stym 16 7 1 8 90-89 1 22
6. Vällingby BK 16 7 0 9 93-108 -15 21
7. Lokomotiv Kista IBF 16 4 0 12 75-143 -68 12
8. Mariebergs SK (B) 16 2 0 14 67-184 -117 6
9. Kungsängens IF (A) 16 1 1 14 68-184 -116 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 13:00 150010005 Salems IF (C) - Mellansjö MK 6 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Skogsängshallen
2021-09-25 14:15 150010003 Ingarö IF (B) - Västerhaninge IBK (B) 7 - 8 Didrik Axen, Arne Brovig Ingarö Sporthall
2021-09-25 15:30 150010004 Djurgårdens IF IBS (C ) - Balrog B/S IK (B) 12 - 7 Johan Hessing, Thomas Gjutarenäfve Hjorthagshallen
2021-09-25 16:30 150010001 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Fullersta IBK (B) 6 - 2 Can Asal, Alexander Hellström Strandhallen - Tyresö
2021-10-02 12:00 150010009 Balrog B/S IK (B) - Ingarö IF (B) 2 - 14 Alexander Hellström, Tony Verho Storvretens Sporthall
2021-10-02 17:00 150010010 Västerhaninge IBK (B) - Andino United IF 6 - 13 Stefano Bianque, William Hilmersson Åbyhallen - Haninge
2021-10-02 18:15 150010008 Mellansjö MK - Djurgårdens IF IBS (C ) 4 - 14 Linus Söderblom, Patrik Andersén Kvarnbergshallen
2021-10-03 11:30 150010007 Segeltorps IF - Salems IF (C) 6 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Glömstahallen
2021-10-09 13:00 150010014 Andino United IF - Balrog B/S IK (B) 27 - 1 Osama Abaied, Kari Malmros Torvalla Träningshall
2021-10-09 14:00 150010016 Djurgårdens IF IBS (C ) - Segeltorps IF 7 - 3 Patrik Andersén, Christian Ljunggren Hjorthagshallen
2021-10-09 17:15 150010015 Ingarö IF (B) - Mellansjö MK 11 - 2 Oscar Olsson Berglund, Osama Abaied Ingarö Sporthall
2021-10-10 15:45 150010013 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Västerhaninge IBK (B) 10 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tyresöhallen
2021-10-16 12:15 150010022 Balrog B/S IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 5 - 20 Sezgin Youmer, Lars Sundlöf Botkyrkahallen
2021-10-17 11:30 150010024 Fullersta IBK (B) - Salems IF (C) 8 - 11 Alexander Hellström, Sadjad Nima Glömstahallen
2021-10-17 11:45 150010021 Mellansjö MK - Andino United IF 4 - 23 Anthon Rosén, Alexander Rosén Kvarnbergshallen
2022-02-02 20:30 150010020 Segeltorps IF - Ingarö IF (B) 3 - 1 Viggo Modigh, Tobias Jansson Glömstahallen
2021-10-22 19:30 150010029 Västerhaninge IBK (B) - Fullersta IBK (B) 13 - 5 Johan Hessing, Mats Nordrup Åbyhallen - Haninge
2021-10-23 13:00 150010026 Andino United IF - Segeltorps IF 8 - 2 Kari Malmros, Shabbir Ahmed Torvalla Träningshall
2021-10-23 18:45 150010028 Djurgårdens IF IBS (C ) - Salems IF (C) 4 - 1 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Hjorthagshallen
2021-10-24 16:30 150010025 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Mellansjö MK 19 - 3 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Fornuddshallen
2021-10-30 15:15 150010033 Segeltorps IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 2 - 6 Zana Guzel, Osama Abaied Tomtbergahallen
2021-10-30 15:15 150010035 Balrog B/S IK (B) - Västerhaninge IBK (B) 4 - 7 Arne Brovig, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2021-10-31 09:30 150010036 Fullersta IBK (B) - Djurgårdens IF IBS (C ) 6 - 17 Mario Mallengren, Fredrik Hallenberg Glömstahallen
2021-10-31 15:45 150010031 Salems IF (C) - Ingarö IF (B) 5 - 4 Magnus Berg, Mario Mallengren Skogsängshallen
2021-11-06 11:00 150010040 Balrog B/S IK (B) - Fullersta IBK (B) 4 - 8 Karl-Johan Leijon, Sadjad Nima Storvretens Sporthall
2021-11-06 13:00 150010038 Andino United IF - Salems IF (C) 6 - 3 Ulf Hedlund, Tony Verho Torvalla Träningshall
2021-11-06 13:30 150010039 Ingarö IF (B) - Djurgårdens IF IBS (C ) 3 - 7 Max Sjöberg, Sadjad Nima Ingarö Sporthall
2021-11-06 14:15 150010041 Västerhaninge IBK (B) - Mellansjö MK 39 - 4 Mats Andersson, Niclas Woxmark Åbyhallen - Haninge
2021-11-20 16:00 150010044 Salems IF (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 2 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2021-11-21 09:15 150010046 Segeltorps IF - Västerhaninge IBK (B) 10 - 7 Patrik Andersén, Jouni Kekkonen Glömstahallen
2021-11-21 12:00 150010047 Mellansjö MK - Balrog B/S IK (B) 5 - 8 Jouni Kekkonen, Lars Sundlöf Kvarnbergshallen
2021-11-21 13:00 150010043 Djurgårdens IF IBS (C ) - Andino United IF 10 - 1 Tony Verho, Patrik Andersén Telefonplanshallen
2021-12-14 20:00 150010048 Fullersta IBK (B) - Ingarö IF (B) 8 - 15 Imtiaz Karim, Zana Guzel Glömstahallen
2021-11-27 12:00 150010052 Balrog B/S IK (B) - Segeltorps IF 3 - 8 Mario Mallengren, Johan Nima Botkyrkahallen
2021-11-27 13:30 150010051 Mellansjö MK - Fullersta IBK (B) 9 - 9 Anders Asp, Daniel Kölborn Kvarnbergshallen
2022-02-19 13:00 150010050 Andino United IF - Ingarö IF (B) 9 - 2 Erik Palmertz, Thomas Gjutarenäfve Torvalla Träningshall
2022-02-20 13:15 150010049 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Djurgårdens IF IBS (C ) 6 - 5 Ulf Hedlund, Mats Nordrup Strandhallen - Tyresö
2021-12-04 12:45 150010055 Ingarö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 3 - 10 Erik Nyman, Johnny Mikael Claesson Ingarö Sporthall
2021-12-05 10:30 150010059 Segeltorps IF - Mellansjö MK 14 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2021-12-05 12:00 150010060 Fullersta IBK (B) - Andino United IF 1 - 17 Emilia Tuomela, Elin Holm Glömstahallen
2021-12-05 17:15 150010057 Salems IF (C) - Västerhaninge IBK (B) 2 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Skogsängshallen
2021-12-11 12:00 150010064 Balrog B/S IK (B) - Salems IF (C) 8 - 4 Johan Nima, Patrik Andersén Botkyrkahallen
2021-12-11 14:30 150010065 Västerhaninge IBK (B) - Djurgårdens IF IBS (C ) 7 - 12 Emilia Tuomela, Elin Holm Åbyhallen - Haninge
2021-12-12 14:30 150010062 Segeltorps IF - Fullersta IBK (B) 6 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2022-01-30 14:00 150010061 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Andino United IF 8 - 7 William Albrecht, Didrik Axen Tyresöhallen
2021-11-13 12:15 150010069 Balrog B/S IK (B) - Djurgårdens IF IBS (C ) 5 - 16 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Botkyrkahallen
2021-12-18 16:30 150010070 Västerhaninge IBK (B) - Ingarö IF (B) 10 - 5 Aldin Imamovic, Mauricio Castillo Åbyhallen - Haninge
2021-12-18 17:15 150010068 Mellansjö MK - Salems IF (C) 7 - 9 Johnny Mikael Claesson, Linus Söderblom Kvarnbergshallen
2021-12-19 10:30 150010072 Fullersta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 3 - 17 Shabbir Ahmed, Jonas Jatko Glömstahallen
2022-01-08 12:15 150010075 Ingarö IF (B) - Balrog B/S IK (B) 8 - 2 Per Sundvall, Magnus Berg Ingarö Sporthall
2022-01-09 09:30 150010076 Djurgårdens IF IBS (C ) - Mellansjö MK 41 - 1 Johan Nima, Fredrik Hallenberg Eriksdalshallen
2022-01-23 11:30 150010074 Andino United IF - Västerhaninge IBK (B) 8 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Torvalla Träningshall
2022-03-13 17:45 150010077 Salems IF (C) - Segeltorps IF 7 - 10 Kent Budell, Linus Söderblom Skogsängshallen
2022-01-15 12:00 150010082 Balrog B/S IK (B) - Andino United IF 4 - 13 Magnus Berg, Johan Nima Botkyrkahallen
2022-01-15 14:00 150010083 Västerhaninge IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 6 - 6 Roland Nester, Björn Landin Åbyhallen - Haninge
2022-01-16 10:45 150010080 Segeltorps IF - Djurgårdens IF IBS (C ) 2 - 4 Johan Hessing, Hampus Bergholm Glömstahallen
2022-01-16 12:00 150010081 Mellansjö MK - Ingarö IF (B) 0 - 16 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2022-01-22 13:00 150010086 Andino United IF - Mellansjö MK 21 - 4 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Torvalla Träningshall
2022-01-22 14:30 150010087 Ingarö IF (B) - Segeltorps IF 6 - 4 Jimmy Rittervall, Per Sundvall Ingarö Sporthall
2022-01-23 16:00 150010089 Salems IF (C) - Fullersta IBK (B) 7 - 3 Hampus Viking, William Rennerfelt Skogsängshallen
2022-03-13 15:30 150010085 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Balrog B/S IK (B) 18 - 1 Jonas Holm, Tobias Jansson Tyresöhallen
2022-02-05 16:00 150010094 Mellansjö MK - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 0 - 13 Lars Sundlöf, Karl-Johan Leijon Kvarnbergshallen
2022-02-06 13:15 150010096 Fullersta IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) 3 - 12 Magnus Berg, Gustav Levin Kvarnbergshallen
2022-02-06 14:30 150010093 Segeltorps IF - Andino United IF 4 - 8 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2022-02-06 16:15 150010091 Salems IF (C) - Djurgårdens IF IBS (C ) 6 - 5 Kent Budell, Tobias Jansson Skogsängshallen
2022-02-12 13:45 150010097 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Segeltorps IF 16 - 7 , Niklas Lundberg Strandhallen - Tyresö
2022-02-12 14:45 150010099 Ingarö IF (B) - Salems IF (C) 10 - 8 Can Asal, Kenny Ly Ingarö Sporthall
2022-02-12 18:30 150010101 Västerhaninge IBK (B) - Balrog B/S IK (B) 13 - 6 Magnus Berg, Zana Guzel Åbyhallen - Haninge
2022-02-13 19:15 150010100 Djurgårdens IF IBS (C ) - Fullersta IBK (B) 18 - 1 Stefano Bianque, Robert Milerud Eriksdalshallen
2022-02-26 13:30 150010107 Mellansjö MK - Västerhaninge IBK (B) 5 - 9 Tobias Jansson, Niclas Woxmark Kvarnbergshallen
2022-02-26 15:45 150010103 Djurgårdens IF IBS (C ) - Ingarö IF (B) 13 - 2 Niklas Lundberg, Mats Nordrup Hjorthagshallen
2022-02-27 12:45 150010104 Salems IF (C) - Andino United IF 2 - 7 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2022-02-27 13:00 150010108 Fullersta IBK (B) - Balrog B/S IK (B) 3 - 11 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Glömstahallen
2022-03-05 12:00 150010112 Balrog B/S IK (B) - Mellansjö MK 10 - 3 Tobias Jansson, Lars Sundlöf Botkyrkahallen
2022-03-05 15:15 150010113 Västerhaninge IBK (B) - Segeltorps IF 4 - 6 Sezgin Youmer, Johan Hessing Åbyhallen - Haninge
2022-03-06 17:30 150010110 Andino United IF - Djurgårdens IF IBS (C ) 6 - 6 Aarre Hietanen, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2022-03-06 18:15 150010109 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Salems IF (C) 12 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Tyresöhallen
2022-03-12 14:30 150010111 Ingarö IF (B) - Fullersta IBK (B) 12 - 2 Maja Bergman, Tobias Jansson Ingarö Sporthall
2022-03-19 16:45 150010115 Ingarö IF (B) - Andino United IF 4 - 10 Tobias Jansson, Jonas Jatko Ingarö Sporthall
2022-03-20 13:00 150010119 Segeltorps IF - Balrog B/S IK (B) 5 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Johan Hessing Glömstahallen
2022-03-20 14:15 150010116 Djurgårdens IF IBS (C ) - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 3 - 13 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Eriksdalshallen
2022-03-20 14:30 150010120 Fullersta IBK (B) - Mellansjö MK 5 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Johan Hessing Glömstahallen
2022-03-26 16:00 150010121 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Ingarö IF (B) 13 - 4 Håkan Taxén, Mario Mallengren Strandhallen - Tyresö
2022-03-26 16:00 150010122 Andino United IF - Fullersta IBK (B) 27 - 1 , Aldin Imamovic Torvalla Träningshall
2022-03-26 16:00 150010125 Västerhaninge IBK (B) - Salems IF (C) 7 - 11 Linus Söderblom, Jesper Axelsson Åbyhallen - Haninge
2022-03-27 12:00 150010123 Mellansjö MK - Segeltorps IF 1 - 19 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Kvarnbergshallen
2022-04-02 13:00 150010127 Andino United IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 6 - 7 Mats Nordrup, Sezgin Youmer Torvalla Träningshall
2022-04-02 13:45 150010130 Salems IF (C) - Balrog B/S IK (B) 10 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2022-04-02 19:00 150010129 Djurgårdens IF IBS (C ) - Västerhaninge IBK (B) 16 - 3 Malva Sölvemark, Mats Nordrup Skanstullshallen
2022-04-03 12:00 150010132 Fullersta IBK (B) - Segeltorps IF 3 - 9 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Kvarnbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 18 17 1 0 206-66 140 52
2. Andino United IF 18 14 1 3 217-74 143 43
3. Djurgårdens IF IBS (C ) 18 14 1 3 210-77 133 43
4. Segeltorps IF 18 11 0 7 120-93 27 33
5. Västerhaninge IBK (B) 18 9 1 8 165-133 32 28
6. Ingarö IF (B) 18 8 0 10 127-116 11 24
7. Salems IF (C) 18 8 0 10 100-117 -17 24
8. Balrog B/ S IK (B) 18 4 0 14 88-194 -106 12
9. Fullersta IBK (B) 18 2 1 15 73-214 -141 7
10. Mellansjö MK 18 0 1 17 64-286 -222 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis