Pojkar E Höst (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar E (P09) Norra Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 11:00 131071005 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - Willands IBK P08/09-2 3 - 6 Åstorps Sporthall
2021-10-16 12:30 131071004 FBC Engelholm P09 - Emmaljunga GOIF P08/09 3 - 2 Ängelholms Idrottshall
2021-10-16 13:00 131071003 Munka-Ljungby IBK - FC Helsingborg P10 16 - 6 Munkahallen
2021-10-17 12:30 131071001 Röke IBK P09 - FC Helsingborg P08/09 A 2 - 10 Hugo Forsback, Linus Andersson Qpoolen
2021-10-23 09:00 131071009 FC Helsingborg P10 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 2 - 11 Helsingborg Arena B
2021-10-23 10:30 131071008 FC Helsingborg P08/09 A - Munka-Ljungby IBK 9 - 4 Helsingborg Arena B
2021-10-23 11:00 131071006 Perstorp Bälinge IK P08 - Röke IBK P09 5 - 8 Ugglehallen
2021-10-23 11:00 131071010 Willands IBK P08/09-2 - FBC Engelholm P09 6 - 6 Elliot Jongenburger, Linus Andersson Nosabyhallen
2021-10-30 10:15 131071015 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - FC Helsingborg P08/09 A 6 - 4 Åstorps Sporthall
2021-10-30 12:30 131071014 FBC Engelholm P09 - FC Helsingborg P10 16 - 4 Ängelholms Idrottshall
2021-10-31 10:30 131071011 Munka-Ljungby IBK - Perstorp Bälinge IK P08 14 - 6 Munkahallen
2021-10-31 14:00 131071013 Emmaljunga GOIF P08/09 - Willands IBK P08/09-2 2 - 7 Vittsjö Idrottshall
2021-11-13 11:00 131071017 Perstorp Bälinge IK P08 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 2 - 12 Ugglehallen
2021-11-13 13:00 131071018 FC Helsingborg P08/09 A - FBC Engelholm P09 5 - 7 Helsingborg Arena A
2021-11-13 15:00 131071019 FC Helsingborg P10 - Emmaljunga GOIF P08/09 3 - 5 Harlyckans Sporthall
2021-11-14 10:30 131071016 Röke IBK P09 - Munka-Ljungby IBK 7 - 8 Hugo Forsback Qpoolen
2021-11-20 10:30 131071023 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - Röke IBK P09 2 - 1 Åstorps Sporthall
2021-11-20 12:30 131071021 FBC Engelholm P09 - Perstorp Bälinge IK P08 2 - 7 Ängelholms Idrottshall
2021-11-20 15:00 131071025 Emmaljunga GOIF P08/09 - FC Helsingborg P08/09 A 5 - 8 Vittsjö Idrottshall
2021-11-21 14:00 131071024 Willands IBK P08/09-2 - FC Helsingborg P10 14 - 1 Linus Andersson, Marcus Jongenburger Nosabyhallen
2021-11-27 11:00 131071028 Perstorp Bälinge IK P08 - Emmaljunga GOIF P08/09 6 - 3 Ugglehallen
2021-11-28 10:30 131071026 Munka-Ljungby IBK - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 4 - 4 Munkahallen
2021-11-28 11:00 131071029 FC Helsingborg P08/09 A - Willands IBK P08/09-2 1 - 2 Helsingborg Arena B
2021-11-28 14:00 131071027 Röke IBK P09 - FBC Engelholm P09 7 - 7 Smilla Birgersson, Ronja Ottosson Qpoolen
2021-12-04 12:30 131071034 FBC Engelholm P09 - Munka-Ljungby IBK 7 - 8 Ängelholms Idrottshall
2021-12-05 09:00 131071035 FC Helsingborg P10 - FC Helsingborg P08/09 A 2 - 6 Helsingborg Arena B
2021-12-05 11:00 131071031 Willands IBK P08/09-2 - Perstorp Bälinge IK P08 12 - 2 Alvin Lindh, Elliot Jongenburger Nosabyhallen
2021-12-16 18:00 131071033 Emmaljunga GOIF P08/09 - Röke IBK P09 1 - 3 Vittsjö Idrottshall
2021-12-11 10:30 131071039 Perstorp Bälinge IK P08 - FC Helsingborg P10 15 - 0 Ugglehallen
2021-12-11 15:30 131071036 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - FBC Engelholm P09 2 - 4 Åstorps Sporthall
2021-12-12 10:30 131071037 Munka-Ljungby IBK - Emmaljunga GOIF P08/09 5 - 4 Munkahallen
2021-12-12 12:00 131071038 Röke IBK P09 - Willands IBK P08/09-2 1 - 8 Hugo Forsback Qpoolen
2021-11-06 11:00 131071044 Willands IBK P08/09-2 - Munka-Ljungby IBK 2 - 4 Nosabyhallen
2021-12-18 11:15 131071041 FC Helsingborg P08/09 A - Perstorp Bälinge IK P08 6 - 7 Helsingborg Arena B
2021-12-19 12:00 131071045 Emmaljunga GOIF P08/09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 2 - 3 Vittsjö Idrottshall
2021-12-19 14:00 131071043 FC Helsingborg P10 - Röke IBK P09 1 - 11 Västergårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Willands IBK P08/ 09-2 8 6 1 1 57-20 37 19
2. Munka-Ljungby IBK 8 6 1 1 63-45 18 19
3. Åstorp/ Kvidinge IBS P09/ 10-2 8 5 1 2 43-25 18 16
4. FBC Engelholm P09 8 4 2 2 52-41 11 14
5. FC Helsingborg P08/ 09 A 8 4 0 4 49-35 14 12
6. Perstorp Bälinge IK P08 8 4 0 4 50-57 -7 12
7. Röke IBK P09 8 3 1 4 40-42 -2 10
8. Emmaljunga GOIF P08/ 09 8 1 0 7 24-38 -14 3
9. FC Helsingborg P10 8 0 0 8 19-94 -75 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar E (P09) Södra Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 15:00 131072004 Lomma FBC P09 - IBK Landskrona P09 3 - 0 Slättängshallen
2021-10-17 12:00 131072001 IBS Svedala P/F 09 - IBK Lund P09 L 2 - 9 Aggarpshallen
2021-10-17 15:00 131072003 IBK Genarp PF09/10 - IBK Lund P09 Sandby 5 - 6 Genarps Idrottshall
2021-10-17 16:30 131072005 Malmö FBC P09 - Frosta IBF P08/09 7 - 1 , Marcus Rundström Kirsebergs Sporthall
2021-10-23 12:30 131072006 Hofterups IBF P09-10 Svart - IBS Svedala P/F 09 1 - 5 Ville Olsson, Anna Mesch Lödde Idrottshall
2021-10-23 15:00 131072010 Frosta IBF P08/09 - Lomma FBC P09 1 - 13 Höörs Idrottshall
2021-10-24 15:30 131072009 IBK Lund P09 Sandby - Malmö FBC P09 7 - 5 Killebäckshallen
2021-11-10 19:30 131072008 IBK Lund P09 L - IBK Genarp PF09/10 7 - 2 Östratornhallen
2021-10-30 12:00 131072013 IBK Landskrona P09 - Frosta IBF P08/09 16 - 2 Landskrona Idrottshall
2021-10-30 13:00 131072011 IBK Genarp PF09/10 - Hofterups IBF P09-10 Svart 13 - 3 Genarps Idrottshall
2021-10-31 13:30 131072015 Malmö FBC P09 - IBK Lund P09 L 5 - 11 Isabel Jägerdén, Erik Landin Kirsebergs Sporthall
2021-11-24 18:15 131072014 Lomma FBC P09 - IBK Lund P09 Sandby 5 - 2 Slättängshallen
2021-11-13 14:00 131072017 Hofterups IBF P09-10 Svart - Malmö FBC P09 2 - 11 Ville Olsson, Anna Mesch Lödde Idrottshall
2021-11-14 11:00 131072018 IBK Lund P09 L - Lomma FBC P09 1 - 8 Lerbäckshallen A
2021-11-14 13:00 131072019 IBK Lund P09 Sandby - IBK Landskrona P09 2 - 3 Killebäckshallen
2021-12-02 18:00 131072016 IBS Svedala P/F 09 - IBK Genarp PF09/10 9 - 9 Aggarpshallen
2021-11-20 09:30 131072025 IBK Landskrona P09 - IBK Lund P09 L 2 - 0 Landskrona Idrottshall
2021-11-20 13:30 131072021 Lomma FBC P09 - Hofterups IBF P09-10 Svart 3 - 1 Slättängshallen
2021-11-21 13:00 131072023 Malmö FBC P09 - IBS Svedala P/F 09 10 - 1 Alvin Stålbrand, Erik Landin Kirsebergs Sporthall
2021-11-21 15:30 131072024 Frosta IBF P08/09 - IBK Lund P09 Sandby 0 - 20 Höörs Idrottshall
2021-11-27 11:00 131072028 Hofterups IBF P09-10 Svart - IBK Landskrona P09 1 - 7 Ville Olsson, Anna Mesch Lödde Idrottshall
2021-11-27 13:30 131072027 IBS Svedala P/F 09 - Lomma FBC P09 3 - 11 , Kevin Härstedt Aggarpshallen
2021-11-28 10:30 131072029 IBK Lund P09 L - Frosta IBF P08/09 16 - 0 Lerbäckshallen A
2021-11-28 12:30 131072026 IBK Genarp PF09/10 - Malmö FBC P09 3 - 6 Genarps Idrottshall
2021-12-04 10:00 131072031 Frosta IBF P08/09 - Hofterups IBF P09-10 Svart 1 - 7 Höörs Idrottshall
2021-12-04 13:00 131072034 Lomma FBC P09 - IBK Genarp PF09/10 9 - 2 Slättängshallen
2021-12-05 13:00 131072033 IBK Landskrona P09 - IBS Svedala P/F 09 17 - 1 Borstahusens Idrottshall
2021-12-05 17:00 131072035 IBK Lund P09 Sandby - IBK Lund P09 L 5 - 3 Killebäckshallen
2021-12-11 15:00 131072038 IBS Svedala P/F 09 - Frosta IBF P08/09 9 - 6 Magnus Isgren, Linus Isgren Aggarpshallen
2021-12-11 15:00 131072039 Hofterups IBF P09-10 Svart - IBK Lund P09 Sandby 0 - 15 Ville Olsson, Elin Silfver Lödde Idrottshall
2021-12-12 13:30 131072036 Malmö FBC P09 - Lomma FBC P09 12 - 6 Linus Törnebladh, Erik Landin Kirsebergs Sporthall
2021-12-12 15:00 131072037 IBK Genarp PF09/10 - IBK Landskrona P09 4 - 7 Genarps Idrottshall
2021-12-18 10:00 131072044 Frosta IBF P08/09 - IBK Genarp PF09/10 1 - 9 Höörs Idrottshall
2021-12-18 10:30 131072041 IBK Lund P09 L - Hofterups IBF P09-10 Svart 11 - 4 Lerbäckshallen A
2021-12-18 14:00 131072045 IBK Landskrona P09 - Malmö FBC P09 4 - 7 Landskrona Idrottshall
2021-12-19 15:30 131072043 IBK Lund P09 Sandby - IBS Svedala P/F 09 11 - 0 Killebäckshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lomma FBC P09 8 7 0 1 58-22 36 21
2. IBK Lund P09 Sandby 8 6 0 2 68-21 47 18
3. IBK Landskrona P09 8 6 0 2 56-20 36 18
4. Malmö FBC P09 8 6 0 2 63-35 28 18
5. IBK Lund P09 L 8 5 0 3 58-28 30 15
6. IBK Genarp PF09/ 10 8 2 1 5 47-48 -1 7
7. IBS Svedala P/ F 09 8 2 1 5 30-74 -44 7
8. Hofterups IBF P09-10 Svart 8 1 0 7 19-66 -47 3
9. Frosta IBF P08/ 09 8 0 0 8 12-97 -85 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis