Division 5 Herr (2019/20)

Gruppspel
Herrar division 5 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 12:30 150009001 Väsby AIK (B) - Lokomotiv Kista IBF 13 - 4 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Väsby skolan
2019-09-22 13:30 150009002 IBF Täby (B) - Rotebro IS IBK (C) 3 - 4 Johan Eklund, Shabbir Ahmed Tibblehallen CC
2019-09-22 15:00 150009003 Sigtuna IF IBK (A) - Kungsängens IF 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Anders Haag Prästängshallen
2019-09-22 17:00 150009005 Töjnan IBK - IK Frej Täby IBK (B) 5 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Arena Satelliten
2019-10-05 11:45 150009008 Kungsängens IF - IBF Täby (B) 3 - 2 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Hagnäshallen
2019-10-05 13:00 150009010 Lokomotiv Kista IBF - Töjnan IBK 5 - 6 Johan Engvall, Lars Sundlöf Ärvingehallen
2019-10-05 13:15 150009009 Rotebro IS IBK (C) - Väsby AIK (B) 4 - 15 Fredrik Hallenberg, Magnus Westerberg Rotebrohallen (Nya)
2019-10-06 16:00 150009007 Vaxholms IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A) 13 - 3 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2019-10-12 14:45 150009011 Väsby AIK (B) - Kungsängens IF 8 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2019-10-13 11:00 150009015 Rotebro IS IBK (C) - Lokomotiv Kista IBF 5 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Rotebrohallen (Nya)
2019-10-13 13:15 150009013 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 1 - 4 Lars Samuelsson, Sezgin Youmer Prästängshallen
2019-10-13 16:30 150009012 IBF Täby (B) - Vaxholms IBF (B) 1 - 11 Sampo Friberg, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2019-10-19 11:45 150009019 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK (C) 6 - 3 Sezgin Youmer, Mikael Ferneback Hagnäshallen
2019-10-19 16:00 150009017 IK Frej Täby IBK (B) - IBF Täby (B) 4 - 3 Rikard Söderlund, Ken Johansson Vikingavallen
2019-10-20 15:45 150009016 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 2 Lars Sundlöf, Johnny Mikael Claesson Arena Satelliten
2019-10-20 17:30 150009018 Vaxholms IBF (B) - Väsby AIK (B) 6 - 7 Per Sundvall, Anton Fritshammar Vaxholm innebandyhallen
2019-11-02 10:00 150009025 Rotebro IS IBK (C) - Vaxholms IBF (B) 4 - 12 Erik Palmertz, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2019-11-02 14:00 150009021 Väsby AIK (B) - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 4 Imtiaz Karim, Rikard Söderlund Smedsgärdshallen
2019-11-03 17:00 150009022 IBF Täby (B) - Töjnan IBK 3 - 9 Rikard Söderlund, Ken Johansson Tibblehallen CC
2019-11-16 10:00 150009024 Kungsängens IF - Lokomotiv Kista IBF 9 - 6 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Hagnäshallen
2019-11-09 13:00 150009030 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 8 Robert Milerud, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2019-11-09 16:00 150009028 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (C) 2 - 7 Jan Lingemark, Magnus Westerberg Vikingavallen
2019-11-10 13:45 150009027 Töjnan IBK - Väsby AIK (B) 4 - 7 Imtiaz Karim, Rikard Söderlund Arena Satelliten
2019-11-10 18:30 150009029 Vaxholms IBF (B) - Kungsängens IF 7 - 1 Fredrik Hallenberg, Bjarne Hekkelstrand Vaxholm innebandyhallen
2019-11-23 11:45 150009034 Kungsängens IF - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Hagnäshallen
2019-11-23 19:30 150009033 Vaxholms IBF (B) - Lokomotiv Kista IBF 12 - 5 Martin Mårtensson, Anders Haag Vaxholm innebandyhallen
2019-11-24 12:15 150009032 IBF Täby (B) - Sigtuna IF IBK (A) 3 - 10 Lucas Werelius, Can Asal Tibblehallen CC
2019-11-24 12:15 150009035 Rotebro IS IBK (C) - Töjnan IBK 1 - 4 Åsa Gustavsson, Johnn Wahlgren Rotebrohallen (Nya)
2019-11-30 13:00 150009040 Lokomotiv Kista IBF - IBF Täby (B) 5 - 5 Tobias Jansson, Thomas Gjutarenäfve Ärvingehallen
2019-11-30 15:30 150009039 IK Frej Täby IBK (B) - Vaxholms IBF (B) 3 - 11 Lars Reuterhagen, Sampo Friberg Vikingavallen
2019-12-01 12:00 150009036 Sigtuna IF IBK (A) - Väsby AIK (B) 4 - 10 Åsa Gustavsson, Richard Jonsson Prästängshallen
2019-12-01 13:30 150009038 Töjnan IBK - Kungsängens IF 9 - 1 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Arena Satelliten
2019-12-07 11:00 150009045 Rotebro IS IBK (C) - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 5 Michael Leimer, Robert Milerud Rotebrohallen (Nya)
2019-12-07 15:30 150009041 Väsby AIK (B) - IBF Täby (B) 7 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Smedsgärdshallen
2019-12-07 15:45 150009042 IK Frej Täby IBK (B) - Lokomotiv Kista IBF 10 - 3 Lars Reuterhagen, Linus Löfstedt Vikingavallen
2019-12-08 18:15 150009043 Vaxholms IBF (B) - Töjnan IBK 4 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Vaxholm innebandyhallen
2020-01-11 12:45 150009048 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK (A) 5 - 6 Johan Engvall, Ricky Bagge Hagnäshallen
2020-01-11 13:15 150009050 Lokomotiv Kista IBF - Väsby AIK (B) 4 - 7 Mario Mallengren, Linus Warrenstein Ärvingehallen
2020-01-11 14:00 150009046 IK Frej Täby IBK (B) - Töjnan IBK 3 - 10 Sadjad Nima, Johan Hessing Vikingavallen
2020-01-11 17:30 150009049 Rotebro IS IBK (C) - IBF Täby (B) 5 - 6 Niklas Forsman, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2020-01-24 19:30 150009052 IBF Täby (B) - Kungsängens IF 4 - 4 Johan Nima, Daniel Bjerdahl Grindtorpshallen
2020-01-25 13:45 150009051 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK (C) 8 - 1 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Smedsgärdshallen
2020-01-26 11:30 150009055 Töjnan IBK - Lokomotiv Kista IBF 10 - 3 Anders Asp, Ricky Bagge Arena Satelliten
2020-01-26 12:30 150009053 Sigtuna IF IBK (A) - Vaxholms IBF (B) 5 - 7 Roger Nyström, Magnus Westerberg Prästängshallen
2020-02-01 11:30 150009059 Kungsängens IF - Väsby AIK (B) 2 - 9 Johnn Wahlgren, Lars Reuterhagen Hagnäshallen
2020-02-01 13:15 150009060 Lokomotiv Kista IBF - Rotebro IS IBK (C) 12 - 4 Sampo Friberg, Daniel Bjerdahl Ärvingehallen
2020-02-01 15:45 150009057 IK Frej Täby IBK (B) - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 12 Magnus Johnsson, Anton Fritshammar Vikingavallen
2020-02-02 16:15 150009058 Vaxholms IBF (B) - IBF Täby (B) 10 - 2 Peter Kirch, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2020-02-08 10:15 150009062 IBF Täby (B) - IK Frej Täby IBK (B) 3 - 8 Fredrik Hallenberg, Daniel Bjerdahl Tibblehallen CC
2020-02-08 11:00 150009061 Väsby AIK (B) - Vaxholms IBF (B) 2 - 2 Johan Nima, Magnus Johnsson Smedsgärdshallen
2020-02-08 14:30 150009065 Rotebro IS IBK (C) - Kungsängens IF 3 - 4 Ken Johansson, Linus Löfstedt Rotebrohallen (Nya)
2020-02-09 14:00 150009063 Sigtuna IF IBK (A) - Töjnan IBK 9 - 2 Per Sundvall, Björn Söderström Prästängshallen
2020-02-16 19:30 150009068 IK Frej Täby IBK (B) - Väsby AIK (B) 5 - 15 Per Sundvall, Bjarne Hekkelstrand Vikingavallen
2020-02-22 13:00 150009070 Lokomotiv Kista IBF - Kungsängens IF 3 - 16 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Ärvingehallen
2020-02-23 16:30 150009067 Töjnan IBK - IBF Täby (B) 3 - 1 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Arena Satelliten
2020-02-23 18:45 150009069 Vaxholms IBF (B) - Rotebro IS IBK (C) 15 - 3 Roland Nester, Niklas Forsman Vaxholm innebandyhallen
2019-12-08 15:30 150009073 Sigtuna IF IBK (A) - Lokomotiv Kista IBF 18 - 1 Mario Mallengren, Ken Johansson Prästängshallen
2020-01-18 16:00 150009075 Rotebro IS IBK (C) - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 8 Alexander Löfgren, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2020-02-29 11:45 150009074 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (B) 2 - 3 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Hagnäshallen
2020-02-29 12:30 150009071 Väsby AIK (B) - Töjnan IBK 10 - 5 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Smedsgärdshallen
2020-03-07 13:00 150009080 Lokomotiv Kista IBF - Vaxholms IBF (B) 2 - 8 Ricky Bagge, Johan Jäderlund Ärvingehallen
2020-03-07 16:00 150009079 IK Frej Täby IBK (B) - Kungsängens IF 8 - 7 Imtiaz Karim, Kenny Ly Vikingavallen
2020-03-08 13:30 150009076 Sigtuna IF IBK (A) - IBF Täby (B) WO (5 - 0) Prästängshallen
2020-03-08 15:45 150009078 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK (C) 10 - 2 Kevin Neemé, Christian Neemé Arena Satelliten
150009081 Väsby AIK (B) - Sigtuna IF IBK (A)
150009082 IBF Täby (B) - Lokomotiv Kista IBF
150009083 Vaxholms IBF (B) - IK Frej Täby IBK (B)
150009084 Kungsängens IF - Töjnan IBK
150009086 IBF Täby (B) - Väsby AIK (B) Grindtorpshallen
150009087 Sigtuna IF IBK (A) - Rotebro IS IBK (C) Prästängshallen
150009089 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (B) Arena Satelliten
150009090 Lokomotiv Kista IBF - IK Frej Täby IBK (B) Ärvingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Väsby AIK (B) 14 13 1 0 125-51 74 40
2. Vaxholms IBF (B) 14 11 1 2 121-45 76 34
3. Töjnan IBK 14 10 1 3 84-52 32 31
4. Sigtuna IF IBK (A) 14 9 1 4 94-62 32 28
5. IK Frej Täby IBK (B) 14 7 0 7 69-92 -23 21
6. Kungsängens IF 15 5 1 9 72-82 -10 16
7. Rotebro IS IBK (C) 15 3 0 12 54-114 -60 9
8. IBF Täby (B) 14 1 2 11 39-88 -49 5
9. Lokomotiv Kista IBF 14 1 1 12 59-131 -72 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 11:00 150010005 IK Ängen/Sätra - Fullersta IBK (B) 5 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skärholmshallen
2019-09-21 14:00 150010004 IK Tomtberga (B) - Kvarnbergsplans IBK 4 - 7 Johan Nima, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2019-09-21 15:00 150010001 Högdalens AIS (B) - Mellansjö MK 15 - 1 Kevin Neemé, Oscar Olsson Berglund Högdalshallen
2019-09-22 11:00 150010003 Segeltorps IF - Balrog B/S IK (B) 4 - 4 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Glömstahallen
2019-09-22 16:00 150010002 Älvsjö AIK IBF (C) - IBK Bandhagen 4 - 4 Sadjad Nima, Stefano Bianque Västertorpshallen
2019-10-05 15:00 150010010 Mellansjö MK - IK Ängen/Sätra 3 - 18 Johan Hessing, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2019-10-05 15:15 150010008 Balrog B/S IK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 1 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Berglund Sonesson Botkyrkahallen
2019-10-05 16:30 150010007 Kvarnbergsplans IBK - Segeltorps IF 5 - 1 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2019-10-07 19:40 150010006 Fullersta IBK (B) - IK Tomtberga (B) 6 - 6 Johan Hessing, Sadjad Nima Glömstahallen
2019-10-26 17:15 150010009 IBK Bandhagen - Högdalens AIS (B) 5 - 7 Roger Nyström, Magnus Westerberg Högdalshallen
2019-10-12 16:00 150010011 Högdalens AIS (B) - Balrog B/S IK (B) 12 - 5 Daniel Karlsson, Jonas Jatko Högdalshallen
2019-10-12 17:30 150010015 IBK Bandhagen - Mellansjö MK 14 - 4 Jonas Jatko, Daniel Karlsson Högdalshallen
2019-10-13 12:00 150010012 Älvsjö AIK IBF (C) - Kvarnbergsplans IBK 10 - 6 Marko Maikkunen, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2019-10-13 12:15 150010013 Segeltorps IF - Fullersta IBK (B) 6 - 9 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Glömstahallen
2019-10-14 19:35 150010014 IK Tomtberga (B) - IK Ängen/Sätra 3 - 2 Karl-Johan Leijon, Marko Maikkunen Glömstahallen
2019-10-19 10:15 150010018 Kvarnbergsplans IBK - Högdalens AIS (B) 3 - 7 Åsa Gustavsson, Niclas Woxmark Kvarnbergshallen
2019-10-19 11:00 150010016 IK Ängen/Sätra - Segeltorps IF 4 - 1 Daniel Karlsson, Tobias Jansson Skärholmshallen
2019-10-19 14:15 150010019 Balrog B/S IK (B) - IBK Bandhagen 5 - 12 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Botkyrkahallen
2019-10-19 18:30 150010020 Mellansjö MK - IK Tomtberga (B) 1 - 13 Johan Nima, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2019-10-20 14:00 150010017 Fullersta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 6 Amanda Törner, William Albrecht Glömstahallen
2019-11-02 12:15 150010024 Balrog B/S IK (B) - Mellansjö MK 13 - 5 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Botkyrkahallen
2019-11-02 13:30 150010021 Högdalens AIS (B) - Fullersta IBK (B) 12 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Daniel Enkulla Högdalshallen
2019-11-03 13:00 150010023 Segeltorps IF - IK Tomtberga (B) 4 - 3 Daniel Karlsson, Erik Nyman Glömstahallen
2019-11-03 14:15 150010022 Älvsjö AIK IBF (C) - IK Ängen/Sätra 4 - 5 Imtiaz Karim, Karl-Johan Leijon Västertorpshallen
2020-01-18 10:15 150010025 IBK Bandhagen - Kvarnbergsplans IBK 6 - 7 Christian Ljunggren, Mattias Nordlund Högdalshallen
2019-11-09 14:30 150010029 Kvarnbergsplans IBK - Balrog B/S IK (B) 10 - 13 Johan Hessing, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2019-11-09 16:00 150010030 Mellansjö MK - Segeltorps IF 9 - 10 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2019-11-10 12:30 150010026 IK Tomtberga (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 5 Sadjad Nima, Jouni Kekkonen Kvarnbergshallen
2019-11-10 13:00 150010028 Fullersta IBK (B) - IBK Bandhagen 3 - 16 Martin Mårtensson, Kent Budell Glömstahallen
2019-11-16 10:15 150010027 IK Ängen/Sätra - Högdalens AIS (B) 2 - 2 Alexander Löfgren, Sadjad Nima Skärholmshallen
2019-11-16 14:15 150010034 Balrog B/S IK (B) - Fullersta IBK (B) 9 - 7 Tobias Jansson, Zana Guzel Botkyrkahallen
2019-11-23 16:45 150010035 IBK Bandhagen - IK Ängen/Sätra 6 - 7 Mauricio Castillo, Tobias Jansson Högdalshallen
2019-11-23 17:45 150010033 Kvarnbergsplans IBK - Mellansjö MK 15 - 3 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2019-11-24 20:00 150010032 Älvsjö AIK IBF (C) - Segeltorps IF 6 - 7 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Västertorpshallen
2019-11-25 19:35 150010031 IK Tomtberga (B) - Högdalens AIS (B) 6 - 13 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2019-11-16 12:30 150010037 IK Tomtberga (B) - IBK Bandhagen 2 - 6 Mauricio Castillo, Kevin Neemé Glömstahallen
2019-11-30 11:00 150010038 IK Ängen/Sätra - Balrog B/S IK (B) 9 - 2 Osama Abaied, Sampo Friberg Skärholmshallen
2019-11-30 17:30 150010036 Högdalens AIS (B) - Segeltorps IF 14 - 5 Mikael Ferneback, Magnus Johansson Högdalshallen
2019-11-30 18:00 150010040 Mellansjö MK - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 14 Fredrik Berglund Sonesson, Niklas Forsman Kvarnbergshallen
2019-12-01 12:15 150010039 Fullersta IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK 6 - 2 Daniel Karlsson, Erik Nyman Glömstahallen
2019-12-07 15:30 150010041 Högdalens AIS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 8 - 7 Kerin Maclean Mitchell, Erik Nyman Högdalshallen
2019-12-07 17:00 150010045 IBK Bandhagen - Segeltorps IF 7 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Erik Nyman Högdalshallen
2019-12-08 14:30 150010042 Fullersta IBK (B) - Mellansjö MK 17 - 3 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Glömstahallen
2019-12-15 16:00 150010043 Kvarnbergsplans IBK - IK Ängen/Sätra 8 - 5 Jonatan Svahn, Alexander Rosén Fleminghallen A
2020-01-04 13:00 150010044 Balrog B/S IK (B) - IK Tomtberga (B) 8 - 11 Alexander Rosén, Kerin Maclean Mitchell Botkyrkahallen
2020-01-11 10:15 150010050 Mellansjö MK - Högdalens AIS (B) 4 - 22 Ken Johansson, Kenny Ly Kvarnbergshallen
2020-01-11 12:00 150010048 Balrog B/S IK (B) - Segeltorps IF 7 - 7 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Botkyrkahallen
2020-01-11 16:00 150010049 IBK Bandhagen - Älvsjö AIK IBF (C) 9 - 8 Fadi Saffo, Oscar Forstadius Högdalshallen
2020-01-11 18:45 150010047 Kvarnbergsplans IBK - IK Tomtberga (B) 8 - 5 Magnus Berg, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2020-01-12 14:30 150010046 Fullersta IBK (B) - IK Ängen/Sätra 5 - 4 Erik Nyman, Daniel Karlsson Glömstahallen
2020-01-25 11:00 150010055 IK Ängen/Sätra - Mellansjö MK 16 - 0 Johnny Mikael Claesson, Magnus Berg Skärholmshallen
2020-01-25 15:45 150010051 Högdalens AIS (B) - IBK Bandhagen 4 - 3 Magnus Berg, Max Hellström Högdalshallen
2020-01-26 11:15 150010054 IK Tomtberga (B) - Fullersta IBK (B) 8 - 6 Alexander Hellström, Niclas Woxmark Kvarnbergshallen
2020-01-26 12:00 150010052 Älvsjö AIK IBF (C) - Balrog B/S IK (B) 13 - 6 Max Hellström, Tommy Egman Västertorpshallen
2020-01-26 14:30 150010053 Segeltorps IF - Kvarnbergsplans IBK 3 - 10 Aldin Imamovic, Magnus Johansson Glömstahallen
2020-02-01 11:00 150010056 IK Ängen/Sätra - IK Tomtberga (B) 5 - 1 Åsa Gustavsson, Aarre Hietanen Skärholmshallen
2020-02-01 13:15 150010059 Balrog B/S IK (B) - Högdalens AIS (B) 2 - 10 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Malmsjö Sporthall
2020-02-01 13:30 150010058 Kvarnbergsplans IBK - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 5 Magnus Berg, Elis Erbing Kvarnbergshallen
2020-02-01 15:00 150010060 Mellansjö MK - IBK Bandhagen 3 - 28 Magnus Berg, Elis Erbing Kvarnbergshallen
2020-02-02 14:30 150010057 Fullersta IBK (B) - Segeltorps IF 3 - 10 Johnny Mikael Claesson, Tobias Jansson Glömstahallen
2020-02-08 16:00 150010061 Högdalens AIS (B) - Kvarnbergsplans IBK 6 - 9 Martin Åkesson, Kent Budell Högdalshallen
2020-02-08 17:30 150010065 IBK Bandhagen - Balrog B/S IK (B) 14 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Högdalshallen
2020-02-09 11:15 150010063 Segeltorps IF - IK Ängen/Sätra 2 - 8 Fredrik Hallenberg, Bjarne Hekkelstrand Glömstahallen
2020-02-09 12:00 150010062 Älvsjö AIK IBF (C) - Fullersta IBK (B) 12 - 5 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Västertorpshallen
2020-02-09 12:00 150010064 IK Tomtberga (B) - Mellansjö MK 8 - 5 Magnus Berg, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2020-02-22 11:00 150010067 IK Ängen/Sätra - Älvsjö AIK IBF (C) 5 - 5 Osama Abaied, Alexander Hellström Skärholmshallen
2020-02-22 13:15 150010069 Kvarnbergsplans IBK - IBK Bandhagen 3 - 3 Åsa Gustavsson, Roland Nester Kvarnbergshallen
2020-02-22 14:45 150010066 IK Tomtberga (B) - Segeltorps IF 5 - 7 Åsa Gustavsson, Roland Nester Kvarnbergshallen
2020-02-22 16:15 150010070 Mellansjö MK - Balrog B/S IK (B) 7 - 5 Roland Nester, Sampo Friberg Kvarnbergshallen
2020-02-23 12:30 150010068 Fullersta IBK (B) - Högdalens AIS (B) 5 - 8 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Glömstahallen
2020-02-29 12:15 150010074 Balrog B/S IK (B) - Kvarnbergsplans IBK 2 - 15 Sam Varahram, Johan Nima Botkyrkahallen
2020-02-29 14:15 150010071 Högdalens AIS (B) - IK Ängen/Sätra 3 - 7 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Högdalshallen
2020-02-29 15:45 150010075 IBK Bandhagen - Fullersta IBK (B) 12 - 4 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Högdalshallen
2020-03-01 10:00 150010073 Segeltorps IF - Mellansjö MK 32 - 1 Osama Abaied, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2020-03-01 11:30 150010072 Älvsjö AIK IBF (C) - IK Tomtberga (B) 4 - 5 Jonas Jatko, Tony Verho Västertorpshallen
2020-03-07 11:00 150010078 IK Ängen/Sätra - IBK Bandhagen 3 - 3 Max Hellström, Mauricio Castillo Skärholmshallen
2020-03-07 12:45 150010077 Högdalens AIS (B) - IK Tomtberga (B) 5 - 0 Högdalshallen
2020-03-07 17:00 150010080 Mellansjö MK - Kvarnbergsplans IBK 0 - 12 Noel Akdemir, Mikael Ferneback Kvarnbergshallen
2020-03-08 10:45 150010079 Fullersta IBK (B) - Balrog B/S IK (B) 13 - 4 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Glömstahallen
2020-03-08 12:15 150010076 Segeltorps IF - Älvsjö AIK IBF (C) 4 - 10 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Glömstahallen
150010081 Segeltorps IF - Högdalens AIS (B)
150010082 Älvsjö AIK IBF (C) - Mellansjö MK
150010083 Kvarnbergsplans IBK - Fullersta IBK (B)
150010084 Balrog B/S IK (B) - IK Ängen/Sätra
150010085 IBK Bandhagen - IK Tomtberga (B)
150010086 Älvsjö AIK IBF (C) - Högdalens AIS (B) Västertorpshallen
150010087 Segeltorps IF - IBK Bandhagen Glömstahallen
150010088 IK Tomtberga (B) - Balrog B/S IK (B) Kvarnbergshallen
150010089 IK Ängen/Sätra - Kvarnbergsplans IBK Skärholmshallen
150010090 Mellansjö MK - Fullersta IBK (B) Kvarnbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS (B) 16 13 1 2 148-67 81 40
2. IK Ängen/ Sätra 16 10 3 3 105-49 56 33
3. Kvarnbergsplans IBK 16 10 1 5 123-79 44 31
4. IBK Bandhagen 16 9 3 4 148-74 74 30
5. Älvsjö AIK IBF (C) 16 9 2 5 117-80 37 29
6. Segeltorps IF 16 6 2 8 106-105 1 20
7. IK Tomtberga (B) 16 6 1 9 84-92 -8 19
8. Fullersta IBK (B) 16 5 1 10 96-123 -27 16
9. Balrog B/ S IK (B) 16 3 2 11 93-153 -60 11
10. Mellansjö MK 16 1 0 15 54-252 -198 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 12:00 150008005 Mariebergs SK A-lag - Adelsö IF 4 - 4 Shabbir Ahmed, Anton Fritshammar Stora Mossen 1
2019-09-21 13:45 150008001 Högalids IF (B) - Järfälla IBK (C) 7 - 9 Thomas Andersson, Kerin Maclean Mitchell Skanstullshallen
2019-09-22 10:30 150008002 IK Stym - Hässelby SK IBK (C) 2 - 3 Emilia Tuomela, Elin Holm Råstaparkhallen
2019-09-22 11:00 150008003 Ängby IF (B) - Lokomotiv Stockholm IK 1 - 11 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Grimstahallen
2020-01-19 18:00 150008004 Westermalms IBK - Vällingby BK 6 - 4 Magnus Eriksson, Alexander Hellström Grimstahallen
2019-09-29 18:45 150008009 Hässelby SK IBK (C) - Högalids IF (B) 9 - 10 Alexander Hellström, Sampo Friberg Hässelbyhallen
2019-10-05 17:30 150008006 Adelsö IF - Westermalms IBK 4 - 7 Imtiaz Karim, Lars Reuterhagen Mälaröhallen
2019-10-05 18:30 150008008 Lokomotiv Stockholm IK - IK Stym 8 - 11 Mario Mallengren, Kevin Neemé Engelbrektshallen
2019-10-06 14:45 150008010 Järfälla IBK (C) - Mariebergs SK A-lag 7 - 10 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Viksjö Sporthall
2019-10-06 20:15 150008007 Vällingby BK - Ängby IF (B) 4 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Vällingbyhallen
2019-10-12 12:30 150008011 Högalids IF (B) - Lokomotiv Stockholm IK 7 - 5 Johan Nima, Gustav Levin Liljeholmshallen 1
2019-10-12 18:45 150008014 Westermalms IBK - Mariebergs SK A-lag 9 - 5 Oscar Olsson Berglund, Roland Nester Hjorthagshallen
2019-10-13 16:45 150008012 IK Stym - Vällingby BK 5 - 5 Johan Eklund, Ricky Bagge Tallbackaskolan
2019-10-13 20:15 150008013 Ängby IF (B) - Adelsö IF 4 - 3 Michael Leimer, Robert Milerud Grimstahallen
2019-10-26 11:30 150008015 Hässelby SK IBK (C) - Järfälla IBK (C) 3 - 6 Åsa Gustavsson, Magnus Berg Riddersvik
2019-10-19 10:30 150008016 Mariebergs SK A-lag - Ängby IF (B) 9 - 6 Mauricio Castillo, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2019-10-19 19:00 150008019 Lokomotiv Stockholm IK - Hässelby SK IBK (C) 9 - 5 Per Sundvall, Oskar Sevefjord Skanstullshallen
2019-10-20 13:30 150008017 Adelsö IF - IK Stym 4 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Peter Kirch Mälaröhallen
2019-10-20 19:15 150008020 Järfälla IBK (C) - Westermalms IBK 4 - 6 Aldin Imamovic, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2019-10-20 20:15 150008018 Vällingby BK - Högalids IF (B) 7 - 6 Sezgin Youmer, Sam Varahram Vällingbyhallen
2019-11-02 10:00 150008021 Högalids IF (B) - Adelsö IF 7 - 6 Johan Nima, Kevin Helly Liljeholmshallen 1
2019-11-03 10:00 150008022 IK Stym - Mariebergs SK A-lag 3 - 4 Imtiaz Karim, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2019-11-03 11:00 150008024 Lokomotiv Stockholm IK - Järfälla IBK (C) 5 - 4 Sadjad Nima, Osama Abaied Eriksdalshallen
2019-11-03 12:30 150008023 Ängby IF (B) - Westermalms IBK 3 - 1 Fadi Saffo, Ken Johansson Grimstahallen
2019-11-03 16:30 150008025 Hässelby SK IBK (C) - Vällingby BK 9 - 8 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Hässelbyhallen
2019-11-09 15:30 150008028 Adelsö IF - Hässelby SK IBK (C) 7 - 6 Johnn Wahlgren, Fredrik Hallenberg Mälaröhallen
2019-11-09 16:30 150008027 Mariebergs SK A-lag - Högalids IF (B) 6 - 6 William Albrecht, Sampo Friberg Stora Mossen 1
2019-11-09 17:45 150008026 Westermalms IBK - IK Stym 8 - 2 Johan Engvall, Alexander Löfgren Hjorthagshallen
2019-11-10 17:45 150008030 Järfälla IBK (C) - Ängby IF (B) 2 - 3 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Viksjö Sporthall
2019-11-17 20:15 150008029 Vällingby BK - Lokomotiv Stockholm IK 1 - 10 Imtiaz Karim, Ricky Bagge Vällingbyhallen
2019-11-23 10:00 150008035 Hässelby SK IBK (C) - Mariebergs SK A-lag 4 - 8 Kevin Neemé, Johan Nima Hässelbyhallen
2019-11-23 12:00 150008031 Högalids IF (B) - Westermalms IBK 6 - 15 Robert Vangeus, Roland Nester Liljeholmshallen 1
2019-11-24 09:30 150008034 Lokomotiv Stockholm IK - Adelsö IF 8 - 5 Karl-Johan Leijon, Johan Nima Eriksdalshallen
2019-11-24 10:00 150008032 IK Stym - Ängby IF (B) 7 - 0 Kevin Neemé, Magnus Berg Råstaparkhallen
2019-11-24 20:15 150008033 Vällingby BK - Järfälla IBK (C) 4 - 4 Ricky Bagge, Imtiaz Karim Vällingbyhallen
2019-11-30 17:15 150008038 Mariebergs SK A-lag - Lokomotiv Stockholm IK 6 - 9 Johnny Mikael Claesson, Ken Johansson Engelbrektshallen
2019-11-30 19:15 150008037 Westermalms IBK - Hässelby SK IBK (C) 9 - 4 Lars Sundlöf, Roland Nester Hjorthagshallen
2019-12-01 18:00 150008040 Järfälla IBK (C) - IK Stym 1 - 7 Michael Leimer, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2019-12-01 20:00 150008036 Ängby IF (B) - Högalids IF (B) 3 - 8 Jonatan Svahn, Ken Johansson Grimstahallen
2019-12-01 20:15 150008039 Vällingby BK - Adelsö IF 8 - 4 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Vällingbyhallen
2019-12-07 10:45 150008044 Lokomotiv Stockholm IK - Westermalms IBK 6 - 6 Johan Nima, Zana Guzel Eriksdalshallen
2019-12-07 12:30 150008041 Högalids IF (B) - IK Stym 3 - 2 Aarre Hietanen, Imtiaz Karim Liljeholmshallen 1
2019-12-07 15:00 150008042 Adelsö IF - Järfälla IBK (C) 3 - 11 Zana Guzel, Lars Sundlöf Mälaröhallen
2019-12-08 18:00 150008045 Hässelby SK IBK (C) - Ängby IF (B) 3 - 3 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-12-15 20:15 150008043 Vällingby BK - Mariebergs SK A-lag 5 - 3 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Vällingbyhallen
2020-01-11 12:30 150008049 Hässelby SK IBK (C) - IK Stym 3 - 4 Christian Högberg, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2020-01-11 17:30 150008046 Adelsö IF - Mariebergs SK A-lag 2 - 11 Bjarne Hekkelstrand, Jonatan Svahn Mälaröhallen
2020-01-11 19:30 150008048 Lokomotiv Stockholm IK - Ängby IF (B) 7 - 6 Mauricio Castillo, Svedje Ohlson Skanstullshallen
2020-01-12 16:15 150008050 Järfälla IBK (C) - Högalids IF (B) 10 - 6 Jonatan Svahn, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2020-01-12 20:15 150008047 Vällingby BK - Westermalms IBK 3 - 7 Kerin Maclean Mitchell, Anton Fritshammar Vällingbyhallen
2020-01-25 10:45 150008051 Högalids IF (B) - Hässelby SK IBK (C) 12 - 2 Osama Abaied, Sezgin Youmer Liljeholmshallen 1
2020-01-25 19:15 150008054 Westermalms IBK - Adelsö IF 3 - 5 Johan Engvall, Bjarne Hekkelstrand Hjorthagshallen
2020-01-26 09:30 150008052 IK Stym - Lokomotiv Stockholm IK 2 - 8 Imtiaz Karim, Ken Johansson Råstaparkhallen
2020-01-26 15:15 150008055 Mariebergs SK A-lag - Järfälla IBK (C) 1 - 13 Robert Milerud, Michael Leimer Stora Mossen 1
2020-01-26 18:15 150008053 Ängby IF (B) - Vällingby BK 6 - 7 Johan Nima, Kari Malmros Grimstahallen
2020-02-01 13:00 150008056 Mariebergs SK A-lag - Westermalms IBK 5 - 7 William Albrecht, Niklas Forsman Stora Mossen 1
2020-02-01 17:30 150008057 Adelsö IF - Ängby IF (B) 4 - 5 Sampo Friberg, Daniel Bjerdahl Mälaröhallen
2020-02-01 19:15 150008059 Lokomotiv Stockholm IK - Högalids IF (B) 4 - 5 Aarre Hietanen, Niklas Forsman Skanstullshallen
2020-02-02 19:00 150008060 Järfälla IBK (C) - Hässelby SK IBK (C) 8 - 5 Johan Hessing, Alexander Löfgren Viksjö Sporthall
2020-02-02 20:15 150008058 Vällingby BK - IK Stym 10 - 6 Ricky Bagge, Osama Abaied Vällingbyhallen
2020-02-08 10:30 150008061 Högalids IF (B) - Vällingby BK 8 - 9 Kerin Maclean Mitchell, Mikael Ferneback Liljeholmshallen 1
2020-02-08 17:15 150008064 Westermalms IBK - Järfälla IBK (C) 7 - 2 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Hjorthagshallen
2020-02-09 09:30 150008062 IK Stym - Adelsö IF 5 - 4 Imtiaz Karim, Lars Samuelsson Råstaparkhallen
2020-02-09 14:00 150008065 Hässelby SK IBK (C) - Lokomotiv Stockholm IK 6 - 11 Ricky Bagge, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2020-02-09 18:30 150008063 Ängby IF (B) - Mariebergs SK A-lag 5 - 5 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Grimstahallen
2020-02-16 20:15 150008069 Vällingby BK - Hässelby SK IBK (C) 3 - 6 Johnn Wahlgren, Ken Johansson Vällingbyhallen
2020-02-22 11:00 150008067 Mariebergs SK A-lag - IK Stym 5 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Stora Mossen 1
2020-02-22 12:30 150008068 Adelsö IF - Högalids IF (B) 2 - 10 Emilia Tuomela, Elin Holm Mälaröhallen
2020-02-22 15:00 150008066 Westermalms IBK - Ängby IF (B) 9 - 2 Imtiaz Karim, Daniel Bjerdahl Hjorthagshallen
2020-02-23 11:00 150008070 Järfälla IBK (C) - Lokomotiv Stockholm IK 10 - 7 Imtiaz Karim, Totte Hallgren Viksjö Sporthall
2020-02-29 09:30 150008074 Lokomotiv Stockholm IK - Vällingby BK 14 - 6 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Liljeholmshallen 1
2020-02-29 11:00 150008071 Högalids IF (B) - Mariebergs SK A-lag 9 - 7 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Liljeholmshallen 1
2020-02-29 11:30 150008075 Hässelby SK IBK (C) - Adelsö IF 9 - 4 Kevin Neemé, Johnn Wahlgren Hässelbyhallen
2020-03-01 10:00 150008072 IK Stym - Westermalms IBK 4 - 7 Imtiaz Karim, Johan Nima Råstaparkhallen
2020-03-01 11:00 150008073 Ängby IF (B) - Järfälla IBK (C) 6 - 2 Johnn Wahlgren, Ricky Bagge Grimstahallen
2020-03-07 12:45 150008079 Adelsö IF - Lokomotiv Stockholm IK 4 - 12 Johan Hessing, Sadjad Nima Mälaröhallen
2020-03-07 13:00 150008078 Mariebergs SK A-lag - Hässelby SK IBK (C) 10 - 4 Fredrik Hallenberg, Åsa Gustavsson Stora Mossen 1
2020-03-07 15:30 150008077 Westermalms IBK - Högalids IF (B) 6 - 4 Magnus Westerberg, Adam Sundbom Hjorthagshallen
2020-03-08 15:45 150008076 Ängby IF (B) - IK Stym 7 - 5 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Grimstahallen
2020-03-08 18:00 150008080 Järfälla IBK (C) - Vällingby BK 6 - 9 William Albrecht, Johnny Mikael Claesson Viksjö Sporthall
150008081 Högalids IF (B) - Ängby IF (B)
150008082 IK Stym - Järfälla IBK (C)
150008083 Adelsö IF - Vällingby BK
150008084 Lokomotiv Stockholm IK - Mariebergs SK A-lag
150008085 Hässelby SK IBK (C) - Westermalms IBK
150008086 IK Stym - Högalids IF (B) Råstaparkhallen
150008087 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (C) Grimstahallen
150008088 Westermalms IBK - Lokomotiv Stockholm IK Hjorthagshallen
150008089 Mariebergs SK A-lag - Vällingby BK Stora Mossen 1
150008090 Järfälla IBK (C) - Adelsö IF Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Westermalms IBK 16 13 1 2 113-63 50 40
2. Lokomotiv Stockholm IK 16 11 1 4 134-85 49 34
3. Högalids IF (B) 16 9 1 6 114-102 12 28
4. Mariebergs SK A-lag 16 7 3 6 99-97 2 24
5. Vällingby BK 16 7 3 6 93-104 -11 24
6. Järfälla IBK (C) 16 7 1 8 99-89 10 22
7. Ängby IF (B) 16 6 3 7 64-87 -23 21
8. IK Stym 16 5 2 9 73-80 -7 17
9. Hässelby SK IBK (C) 16 4 1 11 81-114 -33 13
10. Adelsö IF 16 2 2 12 65-114 -49 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 14:30 150011002 Ingarö IF (C) - Sköndals IK (B) 1 - 4 Mikael Ferneback, Magnus Berg Ingarö Sporthall
2019-09-22 11:00 150011005 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Värmdö IF (C) 1 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Skogåshallen
2019-09-22 14:15 150011003 Nacka Wallenstam IBK (B) - Nynäshamns IBK 5 - 5 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Ormingehallen
2019-09-22 18:20 150011001 Älta IF - Tungelsta IF 4 - 8 Sadjad Nima, Johan Nima Järla Sporthall
2019-10-01 20:45 150011009 Sköndals IK (B) - Älta IF 6 - 8 William Albrecht, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2019-10-05 15:00 150011008 Nynäshamns IBK - Ingarö IF (C) 10 - 10 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Kvarnängshallen
2019-10-06 14:15 150011010 Tungelsta IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 3 Johan Nima, Sadjad Nima Tungelsta Sporthall
2019-11-16 15:00 150011007 Västerhaninge IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 7 Mikael Ferneback, Magnus Johansson Åbyhallen - Haninge
2019-10-08 20:45 150011015 Sköndals IK (B) - Tungelsta IF 8 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Håkan Augustsson Sköndalshallen
2019-10-12 16:30 150011011 Älta IF - Nynäshamns IBK 2 - 3 Theodore Hurtig, Karl-Johan Leijon Järla Sporthall
2019-10-12 17:00 150011012 Ingarö IF (C) - Västerhaninge IBK (B) 7 - 8 Mauricio Castillo, Sampo Friberg Ingarö Sporthall
2019-10-13 18:15 150011013 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF (C) 4 - 3 Zana Guzel, Johan Nima Ormingehallen
2019-10-19 13:30 150011016 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 4 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Skogåshallen
2019-10-19 14:00 150011019 Nynäshamns IBK - Sköndals IK (B) 2 - 11 Sadjad Nima, Johan Nima Kvarnängshallen
2019-10-19 15:30 150011018 Västerhaninge IBK (B) - Älta IF 10 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Gabriel Nääs Åbyhallen - Haninge
2019-10-19 17:15 150011017 Värmdö IF (C) - Ingarö IF (C) 7 - 3 Magnus Berg, Daniel Karlsson Värmdö sporthall
2019-10-26 18:15 150011021 Älta IF - Värmdö IF (C) 4 - 6 Alexander Rosén, Anthon Rosén Järla Sporthall
2019-10-29 20:45 150011025 Sköndals IK (B) - Västerhaninge IBK (B) 6 - 5 Aldin Imamovic, Magnus Johansson Sköndalshallen
2019-11-02 10:15 150011024 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF 0 - 6 Sezgin Youmer, Sampo Friberg Kvarnängshallen
2019-11-02 11:45 150011022 Ingarö IF (C) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 2 Didrik Axen, Alexander Hellström Ingarö Sporthall
2019-11-09 13:30 150011029 Västerhaninge IBK (B) - Nynäshamns IBK 2 - 8 Theodore Hurtig, Sampo Friberg Åbyhallen - Haninge
2019-11-09 16:15 150011030 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 7 Roland Nester, Erik Nyman Tungelsta Sporthall
2019-11-10 13:15 150011027 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Älta IF 2 - 3 Emilia Tuomela, Elin Holm Skogåshallen
2019-11-10 17:30 150011028 Värmdö IF (C) - Sköndals IK (B) 4 - 4 Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-11-19 20:45 150011035 Sköndals IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 8 - 7 Magnus Berg, Jonas Jatko Sköndalshallen
2019-11-23 13:15 150011034 Nynäshamns IBK - Värmdö IF (C) 3 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Daniel Karlsson Kvarnängshallen
2019-11-23 16:45 150011032 Ingarö IF (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 11 - 10 Alexander Rosén, Anthon Rosén Ingarö Sporthall
2019-11-23 16:45 150011033 Västerhaninge IBK (B) - Tungelsta IF 0 - 13 Lars Sundlöf, Magnus Berg Åbyhallen - Haninge
2019-11-30 13:30 150011038 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nynäshamns IBK 7 - 11 Martin Claësson, Viking Claësson Skogåshallen
2019-11-30 17:30 150011036 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF 4 - 2 Sadjad Nima, Didrik Axen Ormingehallen
2019-12-01 14:15 150011039 Värmdö IF (C) - Västerhaninge IBK (B) 17 - 3 Arash Sohrevardi, Sampo Friberg Värmdö sporthall
2019-12-01 15:30 150011040 Tungelsta IF - Ingarö IF (C) 6 - 7 Mikael Ferneback, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2019-12-07 14:15 150011043 Västerhaninge IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åbyhallen - Haninge
2019-12-07 16:45 150011041 Älta IF - Ingarö IF (C) 4 - 9 Magnus Berg, Kari Malmros Järla Sporthall
2019-12-08 13:45 150011042 Värmdö IF (C) - Tungelsta IF 6 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Värmdö sporthall
2020-02-06 19:00 150011045 Sköndals IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 6 Jonas Jatko, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2020-01-11 14:30 150011048 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 11 Zana Guzel, Theodore Hurtig Kvarnängshallen
2020-01-11 15:30 150011050 Tungelsta IF - Älta IF 5 - 5 Björn Landin, Roland Nester Tungelsta Sporthall
2020-01-12 15:00 150011046 Värmdö IF (C) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2020-02-04 20:45 150011049 Sköndals IK (B) - Ingarö IF (C) 6 - 5 Noel Akdemir, Mikael Ferneback Sköndalshallen
2020-01-25 16:30 150011051 Älta IF - Sköndals IK (B) 0 - 5 Björn Landin, Roland Nester Järla Sporthall
2020-01-25 17:00 150011052 Ingarö IF (C) - Nynäshamns IBK 7 - 10 Eskil Simonsen, Alexander Hellström Ingarö Sporthall
2020-01-26 10:00 150011055 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tungelsta IF 5 - 9 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogåshallen
2020-01-26 17:45 150011053 Nacka Wallenstam IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) 14 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, William Albrecht Ormingehallen
2020-01-18 17:00 150011058 Västerhaninge IBK (B) - Ingarö IF (C) 5 - 16 Mauricio Castillo, Johan Nima Åbyhallen - Haninge
2020-02-01 15:15 150011059 Nynäshamns IBK - Älta IF 7 - 4 Martin Åkesson, Kent Budell Kvarnängshallen
2020-02-01 16:45 150011060 Tungelsta IF - Sköndals IK (B) 3 - 7 Janne Ahonen, Aleksi Partanen Tungelsta Sporthall
2020-02-02 13:15 150011057 Värmdö IF (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 9 Zana Guzel, Osama Abaied Värmdö sporthall
2019-12-08 16:15 150011065 Sköndals IK (B) - Nynäshamns IBK 5 - 8 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Sköndalshallen
2020-02-08 17:00 150011062 Ingarö IF (C) - Värmdö IF (C) 4 - 14 Kevin Helly, Mikael Ferneback Ingarö Sporthall
2020-02-09 19:30 150011063 Nacka Wallenstam IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 15 - 1 Erik Hellgren, Fredrik Hallenberg Ormingehallen
2020-03-11 20:45 150011061 Älta IF - Västerhaninge IBK (B) 4 - 4 Magnus Berg, Imtiaz Karim Järla Sporthall
2020-02-22 12:00 150011069 Västerhaninge IBK (B) - Sköndals IK (B) 1 - 4 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Åbyhallen - Haninge
2020-02-22 12:00 150011070 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK 7 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tungelsta Sporthall
2020-02-23 11:00 150011067 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Ingarö IF (C) 3 - 6 Mattias Nordlund, Johan Nima Skogåshallen
2020-02-23 11:15 150011068 Värmdö IF (C) - Älta IF 7 - 4 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Värmdö sporthall
2020-01-19 17:30 150011075 Sköndals IK (B) - Värmdö IF (C) 3 - 8 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Sköndalshallen
2020-02-29 11:00 150011074 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK (B) 9 - 3 Filip Lövenklint, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2020-02-29 16:15 150011071 Älta IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 4 - 7 Johnny Mikael Claesson, Sezgin Youmer Järla Sporthall
2020-03-01 18:00 150011073 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF 5 - 6 Zana Guzel, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2020-03-07 12:30 150011080 Tungelsta IF - Västerhaninge IBK (B) 10 - 0 Mikael Ferneback, Lars Sundlöf Tungelsta Sporthall
2020-03-07 16:45 150011076 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF (C) 8 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Ormingehallen
2020-03-07 16:45 150011079 Värmdö IF (C) - Nynäshamns IBK 4 - 4 Kevin Helly, Noah Hulin Värmdö sporthall
2020-03-08 10:45 150011078 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Sköndals IK (B) 5 - 7 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Skogåshallen
150011081 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (B)
150011082 Ingarö IF (C) - Tungelsta IF
150011083 Västerhaninge IBK (B) - Värmdö IF (C)
150011084 Nynäshamns IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B)
150011086 Ingarö IF (C) - Älta IF Ingarö Sporthall
150011087 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sköndals IK (B) Ormingehallen
150011089 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) Skogåshallen
150011090 Tungelsta IF - Värmdö IF (C) Tungelsta Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (C) 14 10 2 2 101-55 46 32
2. Sköndals IK (B) 15 10 1 4 86-66 20 31
3. Nacka Wallenstam IBK (B) 14 9 1 4 109-59 50 28
4. Tungelsta IF 14 9 1 4 94-62 32 28
5. Nynäshamns IBK 15 7 3 5 90-91 -1 24
6. Ingarö IF (C) 14 6 1 7 98-97 1 19
7. Västerhaninge IBK (B) 14 3 1 10 50-121 -71 10
8. Älta IF 14 2 2 10 50-83 -33 8
9. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 14 2 0 12 58-102 -44 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis