Allsvenskan Damer (2023/24)

Gruppspel
Damer Allsvenskan Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 11:00 580026002 IBK Luleå - IBF Dalen 2 - 5 Victor Hansson, Anton Backelind Kronanhallen
2023-09-23 13:00 580026001 Gamla Stan IBK - IBK Dalen 1 - 6 Ville Hedsberg, Simon Blom Balderhallen A
2023-09-24 13:00 580026003 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 2 Morgan Oberlauf Poopuu, Richard Öhneskog Umeå Energi Arena Väst
2023-09-24 16:00 580026004 Umeå City IBF - Sundsvalls IBF 2 - 5 Morgan Oberlauf Poopuu, Richard Öhneskog Thoren Arena
2023-09-30 13:00 580026005 IBK Dalen - AIK IBF 9 - 3 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Umeå Energi Arena Väst
2023-09-30 13:00 580026008 Sundsvalls IBF - Alunda IBF 6 - 5 Manuel Garzon, Tim Green Sundsvalls Sporthall-A
2023-09-30 15:00 580027008 Tyresö Trollbäcken IBK - Umeå City IBF 3 - 11 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Strandhallen - Tyresö
2023-09-30 16:00 580026006 IBF Dalen - Älvsjö AIK IBF 4 - 5 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Umeå Energi Arena Väst
2023-09-30 16:00 580026007 Örnsköldsvik IBK - Täby FC 6 - 2 Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Skyttis Arena
2023-09-30 16:00 580027006 Storvreta IBK - IBK Luleå 9 - 3 Daniel Larsson, Jakob Westerlund IFU Arena Gibon
2023-09-30 16:00 580027007 Nacka IBK - RIG Umeå IBF 7 - 10 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Ormingehallen
2023-09-30 16:05 580027005 IBF Falun Utveckling - Gamla Stan IBK 3 - 5 Roger Nilsson, Thomas Jonsson Guide Arena 1
2023-10-01 12:00 580026009 IBK Dalen - Älvsjö AIK IBF 7 - 4 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Umeå Energi Arena Väst
2023-10-01 13:00 580026012 Sundsvalls IBF - Täby FC 4 - 3 e.förl. Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-01 13:00 580027009 IBF Falun Utveckling - IBK Luleå 4 - 4 e.förl. Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena 1
2023-10-01 13:00 580027010 Storvreta IBK - Gamla Stan IBK 6 - 3 Hampus Viking, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2023-10-01 13:00 580027011 Nacka IBK - Umeå City IBF 4 - 1 Rasmus Widén, Daniel Bäckner Ormingehallen
2023-10-01 14:15 580027012 Tyresö Trollbäcken IBK - RIG Umeå IBF 2 - 7 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Tyresöhallen
2023-10-01 15:00 580026010 IBF Dalen - AIK IBF 3 - 5 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Umeå Energi Arena Väst
2023-10-01 15:00 580026011 Örnsköldsvik IBK - Alunda IBF 3 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2023-10-14 12:00 580027013 AIK IBF - Örnsköldsvik IBK 4 - 0 Richard Öhneskog, Henrik Hultin-Öberg Solnahallen
2023-10-14 13:00 580026015 RIG Umeå IBF - IBF Falun Utveckling 4 - 3 e.förl. Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Jubileumshallen Teg
2023-10-14 15:30 580027015 Täby FC - IBK Dalen 1 - 12 Jonas Holm, Christer Avasjö K-Rauta Arena
2023-10-14 15:45 580027014 Älvsjö AIK IBF - Sundsvalls IBF 2 - 5 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Västertorpshallen
2023-10-14 16:00 580026013 Gamla Stan IBK - Nacka IBK 1 - 9 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Balderhallen A
2023-10-14 16:00 580026014 IBK Luleå - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 8 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Kronanhallen
2023-10-14 16:00 580026016 Umeå City IBF - Storvreta IBK 6 - 3 Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Jubileumshallen Teg
2023-10-14 16:00 580027016 Alunda IBF - IBF Dalen 6 - 4 Richard Öhneskog, Henrik Hultin-Öberg Olandshallen
2023-10-15 12:00 580026020 Umeå City IBF - IBF Falun Utveckling 7 - 3 Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Jubileumshallen Teg
2023-10-15 12:00 580027017 AIK IBF - Sundsvalls IBF 3 - 2 Aldin Imamovic, Mona Franzon Solnahallen
2023-10-15 12:30 580027019 Täby FC - IBF Dalen 6 - 7 Richard Himberg, Handrin Thunqvist K-Rauta Arena
2023-10-15 13:00 580026017 Gamla Stan IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Balderhallen A
2023-10-15 13:00 580026018 IBK Luleå - Nacka IBK 2 - 10 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Kronanhallen
2023-10-15 13:30 580027018 Älvsjö AIK IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 3 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Västertorpshallen
2023-10-15 15:00 580026019 RIG Umeå IBF - Storvreta IBK 2 - 5 Linus Berglund, Albin Berglund Jubileumshallen Teg
2023-10-15 16:00 580027020 Alunda IBF - IBK Dalen 3 - 7 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Olandshallen
2023-10-24 19:45 580026022 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 2 - 6 Morgan Oberlauf Poopuu, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Väst
2023-10-27 19:30 580026023 Örnsköldsvik IBK - Umeå City IBF 4 - 3 Tony Cederholm, Viktor Grahn Skyttis Arena
2023-10-28 13:00 580026024 Sundsvalls IBF - Gamla Stan IBK 5 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-29 13:00 580026021 IBK Dalen - IBK Luleå 9 - 0 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Umeå Energi Arena Väst
2023-11-02 19:30 580026027 Gamla Stan IBK - IBK Luleå 7 - 2 Ludwig Broadhall, Simon Blom Balderhallen A
2023-11-03 19:30 580026026 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF 2 - 5 Manuel Garzon, Viktor Grahn Skyttis Arena
2023-11-05 19:00 580026025 IBK Dalen - IBF Dalen 10 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Thoren Arena
2023-11-07 19:45 580026028 RIG Umeå IBF - Umeå City IBF 11 - 5 Viktor Grahn, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Väst
2023-11-11 13:00 580026030 Sundsvalls IBF - RIG Umeå IBF 4 - 8 Aldin Imamovic, Jimmy Rittervall Sundsvalls Sporthall-A
2023-11-11 13:00 580026031 IBK Luleå - Örnsköldsvik IBK 1 - 2 e.förl. Victor Hansson, Oscar Sundbaum Kronanhallen
2023-11-12 13:00 580026029 IBF Dalen - Gamla Stan IBK 5 - 3 Tony Cederholm, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Väst
2023-12-01 19:00 580026032 Umeå City IBF - IBK Dalen 1 - 9 Manuel Garzon, Morgan Oberlauf Poopuu Thoren Arena
2023-11-17 19:30 580026034 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 3 - 3 e.förl. Manuel Garzon, Morgan Oberlauf Poopuu Skyttis Arena
2023-11-18 13:00 580026033 IBK Dalen - Sundsvalls IBF 11 - 3 Manuel Garzon, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2023-11-18 13:00 580026036 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF 3 - 1 Sean Norouz, Gustav Johansson Balderhallen A
2023-11-18 16:00 580026035 RIG Umeå IBF - IBK Luleå 11 - 1 Thomas Jonsson, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Väst
2023-11-25 13:00 580026040 Sundsvalls IBF - IBF Dalen 3 - 4 Richard Öhneskog, Jonas Tidsjö Baldershallen 4
2023-11-25 14:00 580026037 IBK Dalen - RIG Umeå IBF 6 - 0 Morgan Oberlauf Poopuu, Håkan Söderman Umeå Energi Arena Vatten
2023-11-25 15:00 580026038 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBK 2 - 3 e.förl. Robin Aidanpää, Anton Backelind Balderhallen A
2023-11-26 14:30 580026039 Umeå City IBF - IBK Luleå 8 - 4 Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Jubileumshallen Teg
2023-12-15 19:00 580026042 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK 7 - 4 Manuel Garzon, Morgan Oberlauf Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2023-12-16 13:00 580026044 IBK Luleå - Sundsvalls IBF 1 - 4 Sean Limnerius, Axel Wernqvist Kronanhallen
2023-12-16 16:00 580026041 Örnsköldsvik IBK - IBK Dalen 1 - 7 Alexander Bergman, Robin Palander Skyttis Arena
2023-12-19 18:30 580026043 IBF Dalen - Umeå City IBF 6 - 6 e.förl. Manuel Garzon, Viktor Grahn Umeå Energi Arena Väst
2024-01-12 19:30 580026047 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 1 - 7 Manuel Garzon, Morgan Oberlauf Poopuu Skyttis Arena
2024-01-13 13:00 580026048 Sundsvalls IBF - Umeå City IBF 5 - 5 e.förl. Josephine Eriksson, Edvin Lindelöf Sundsvalls Sporthall-A
2024-01-14 13:00 580026046 IBF Dalen - IBK Luleå 3 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Vatten
2024-01-14 19:00 580026045 IBK Dalen - Gamla Stan IBK 7 - 2 Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Umeå Energi Arena Vatten
2024-01-20 12:00 580027049 IBF Falun Utveckling - Örnsköldsvik IBK 3 - 7 Erik Bergström, Albin Jakobsson Guide Arena 1
2024-01-20 14:15 580027052 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Dalen 6 - 5 e.förl. Ola Bigestans, Håkan Augustsson Strandhallen - Tyresö
2024-01-20 15:00 580026049 Gamla Stan IBK - AIK IBF 2 - 4 Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Balderhallen A
2024-01-20 16:00 580026050 IBK Luleå - Älvsjö AIK IBF 0 - 7 Sean Limnerius, Axel Wernqvist Kronanhallen
2024-01-20 16:00 580026051 RIG Umeå IBF - Täby FC 7 - 2 Sean Norouz, Gustav Johansson Umeå Energi Arena Väst
2024-01-20 16:00 580026052 Umeå City IBF - Alunda IBF 2 - 1 Viktor Grahn, Tony Cederholm Thoren Arena
2024-01-20 16:00 580027050 Storvreta IBK - Sundsvalls IBF 8 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn IFU Arena Gibon
2024-01-20 16:00 580027051 Nacka IBK - IBK Dalen 2 - 9 Daniel Söderberg, Anders Westerberg Ormingehallen
2024-01-21 11:15 580027053 IBF Falun Utveckling - Sundsvalls IBF 4 - 1 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist Guide Arena 1
2024-01-21 12:00 580026055 RIG Umeå IBF - Alunda IBF 4 - 1 Sean Norouz, Gustav Johansson Umeå Energi Arena Väst
2024-01-21 13:00 580026053 Gamla Stan IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 6 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Balderhallen A
2024-01-21 13:00 580026054 IBK Luleå - AIK IBF 5 - 8 Anton Backelind, Robin Aidanpää Kronanhallen
2024-01-21 13:00 580027054 Storvreta IBK - Örnsköldsvik IBK 9 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm IFU Arena Gibon
2024-01-21 13:00 580027055 Nacka IBK - IBF Dalen 9 - 5 Richard Öhneskog, Richard Himberg Ormingehallen
2024-01-21 14:15 580027056 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Dalen 2 - 6 Hampus Viking, Andreas Bengtsson Degen Tyresöhallen
2024-01-21 15:00 580026056 Umeå City IBF - Täby FC 4 - 5 Albin Berglund, Linus Berglund Jubileumshallen Teg
2024-01-27 13:00 580026060 Sundsvalls IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Sundsvalls Sporthall-A
2024-01-27 14:00 580026058 IBF Dalen - Storvreta IBK 4 - 3 Can Asal, Daniel Bäckner Umeå Energi Arena Väst
2024-01-27 14:30 580027060 Alunda IBF - IBK Luleå 7 - 2 Johan Larsson, Stefano Bianque Olandshallen
2024-01-27 15:00 580027057 AIK IBF - RIG Umeå IBF 1 - 2 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Råstaparkhallen
2024-01-27 15:30 580027059 Täby FC - Gamla Stan IBK 6 - 5 e.förl. Didrik Axen, Svedje Ohlson K-Rauta Arena
2024-01-27 15:45 580027058 Älvsjö AIK IBF - Umeå City IBF 4 - 2 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Västertorpshallen
2024-01-27 17:00 580026057 IBK Dalen - IBF Falun Utveckling 11 - 1 Can Asal, Daniel Bäckner Umeå Energi Arena Väst
2024-01-27 18:00 580026059 Örnsköldsvik IBK - Nacka IBK 6 - 5 Nicklas Sundgren, Leif Borglund Skyttis Arena
2024-01-28 11:00 580026062 IBF Dalen - IBF Falun Utveckling 0 - 0 e.förl. Can Asal, Daniel Bäckner Umeå Energi Arena Väst
2024-01-28 12:30 580026064 Sundsvalls IBF - Nacka IBK 5 - 4 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Sundsvalls Sporthall-A
2024-01-28 12:30 580027063 Täby FC - IBK Luleå 6 - 4 David Berger, Richard Himberg K-Rauta Arena
2024-01-28 13:30 580027062 Älvsjö AIK IBF - RIG Umeå IBF 4 - 4 e.förl. Tobias Ekmark, Henrik Hultin-Öberg Västertorpshallen
2024-01-28 14:00 580026061 IBK Dalen - Storvreta IBK 7 - 4 Daniel Bäckner, Can Asal Umeå Energi Arena Vatten
2024-01-28 14:00 580027061 AIK IBF - Umeå City IBF 12 - 0 Rasmus Widén, Mohamed Abdirisak Solnahallen
2024-01-28 15:00 580026063 Örnsköldsvik IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 6 Leif Borglund, Nicklas Sundgren Skyttis Arena
2024-01-28 16:00 580027064 Alunda IBF - Gamla Stan IBK 4 - 2 Adam Jivegård, Gabriel Wall Olandshallen
2024-02-09 19:00 580026067 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 4 Thomas Jonsson, Oliver Halvarsson Thoren Arena
2024-02-10 13:00 580026068 Gamla Stan IBK - Sundsvalls IBF 4 - 7 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Balderhallen A
2024-02-10 16:00 580026065 IBK Luleå - IBK Dalen 2 - 12 Viktor Grahn, Tony Cederholm Kronanhallen
2024-02-13 19:45 580026066 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 5 - 4 Can Asal, Manuel Garzon Umeå Energi Arena Väst
2024-02-16 19:00 580026072 Umeå City IBF - RIG Umeå IBF 3 - 18 Can Asal, Manuel Garzon Jubileumshallen Teg
2024-02-17 13:00 580026070 Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 2 Handrin Thunqvist, Fredrik Andersson Sundsvalls Sporthall-A
2024-02-17 13:00 580026071 IBK Luleå - Gamla Stan IBK 1 - 8 Robin Aidanpää, Anton Backelind Kronanhallen
2024-02-17 18:00 580026069 IBF Dalen - IBK Dalen 5 - 7 Morgan Oberlauf Poopuu, Richard Öhneskog Umeå Energi Arena Väst
2024-02-24 14:00 580026073 Gamla Stan IBK - IBF Dalen 2 - 4 Can Asal, Manuel Garzon Balderhallen A
2024-02-24 16:00 580026075 Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå 9 - 2 Josephine Eriksson, Edvin Lindelöf Skyttis Arena
2024-02-25 16:00 580026074 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF 8 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Umeå Energi Arena Väst
2024-02-25 19:00 580026076 IBK Dalen - Umeå City IBF 12 - 1 Linus Berglund, Albin Berglund Umeå Energi Arena Vatten
2024-03-01 19:00 580026078 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK Lucas Werelius, Can Asal Umeå Energi Arena Väst
2024-03-02 13:00 580026079 IBK Luleå - RIG Umeå IBF Robin Aidanpää, Anton Backelind Kronanhallen
2024-03-03 12:30 580026077 Sundsvalls IBF - IBK Dalen Can Asal, Manuel Garzon Sundsvalls Sporthall-A
2024-03-03 13:00 580026080 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK Richard Öhneskog, Morgan Oberlauf Poopuu Thoren Arena
2024-03-09 15:00 580026084 IBF Dalen - Sundsvalls IBF Jubileumshallen Teg
2024-03-10 13:00 580026083 IBK Luleå - Umeå City IBF Kronanhallen
2024-03-10 15:00 580026082 Örnsköldsvik IBK - Gamla Stan IBK Skyttis Arena
2024-03-12 19:45 580026081 RIG Umeå IBF - IBK Dalen Umeå Energi Arena Väst
2024-03-17 13:00 580026085 IBK Dalen - Örnsköldsvik IBK Umeå Energi Arena
2024-03-17 13:00 580026086 Gamla Stan IBK - RIG Umeå IBF Balderhallen A
2024-03-17 13:00 580026087 Umeå City IBF - IBF Dalen Thoren Arena
2024-03-17 13:00 580026088 Sundsvalls IBF - IBK Luleå Sundsvalls Sporthall-A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Dalen 19 19 0 (0) 0 164-39 125 57
2. RIG Umeå IBF 19 15 2 (1) 2 126-60 66 48
3. Sundsvalls IBF 19 10 2 (1) 7 80-83 -3 33
4. IBF Dalen 19 7 4 (0) 8 76-89 -13 25
5. Örnsköldsvik IBK 19 6 3 (2) 10 66-79 -13 23
6. Gamla Stan IBK 19 5 2 (0) 12 64-89 -25 17
7. Umeå City IBF 19 5 2 (0) 12 71-116 -45 17
8. IBK Luleå 19 0 2 (0) 17 39-137 -98 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 14:00 580029004 FBC Partille - Växjö IBK 5 - 2 Adam Kruse, Petter Enlund Partillebohallen
2023-09-24 13:00 580029003 Fristads GoIF - Olofströms IBK 9 - 10 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Fristadhallen, Fristad
2023-09-24 14:00 580029002 Lindome IBK - Jönköpings IK 4 - 2 Richard Claesson, Henrik Carlsson Almåshallen A
2023-09-24 14:30 580029001 Lindås IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 5 Albert Enlund, Petter Enlund Lindås Waves Arena
2023-09-30 13:00 580028008 Västerås IBS - FBC Partille 2 - 4 John Awabdeh, Jonathan Varli Mälarenergi Arena A
2023-09-30 14:00 580028005 GS 86 AIF - Lindås IBK 3 - 6 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Forshaga Sporthall
2023-09-30 14:00 580029005 Craftstadens IBK Oskarshamn - Huddinge IBS 2 - 3 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-09-30 14:00 580029006 Jönköpings IK - Telge SIBK 6 - 4 Albert Enlund, Petter Enlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-09-30 14:00 580029007 Olofströms IBK - Bergs IK 2 - 4 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Olofströms Sporthall
2023-09-30 14:00 580029008 Växjö IBK - Lillån IBK 6 - 6 e.förl. Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Fortnox Arena A-hall
2023-09-30 16:00 580028006 Skoghalls IBK - Lindome IBK 6 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Hammarö Arena
2023-09-30 16:30 580028007 FBC Katrineholm - Fristads GoIF 8 - 2 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Duveholmshallen A
2023-10-01 12:45 580028012 Västerås IBS - Fristads GoIF 6 - 4 Lucas Werelius, Can Asal Mälarenergi Arena A
2023-10-01 13:00 580029009 Craftstadens IBK Oskarshamn - Telge SIBK 3 - 4 e.förl. Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-10-01 14:00 580028009 GS 86 AIF - Lindome IBK 1 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs Forshaga Sporthall
2023-10-01 14:00 580028011 FBC Katrineholm - FBC Partille 4 - 5 David Björketun, Alexander Lagerström Duveholmshallen A
2023-10-01 14:00 580029012 Växjö IBK - Bergs IK 8 - 0 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Fortnox Arena A-hall
2023-10-01 16:00 580028010 Skoghalls IBK - Lindås IBK 7 - 1 Erik Bergström, Christoffer Frykestam Hammarö Arena
2023-10-01 16:00 580029011 Olofströms IBK - Lillån IBK 4 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Olofströms Sporthall
2023-10-01 17:00 580029010 Jönköpings IK - Huddinge IBS 6 - 1 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-10-14 13:00 580028015 Bergs IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 5 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Ljungsbro Sporthall
2023-10-14 13:00 580028016 Lillån IBK - Jönköpings IK 6 - 7 e.förl. August Ericsson, Moltas Gunnarsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-10-14 14:00 580029013 Lindås IBK - FBC Katrineholm 7 - 2 Stefan Olsson, Måns Löfgren Lindås Waves Arena
2023-10-14 14:00 580029014 Lindome IBK - Västerås IBS 9 - 3 Albert Enlund, Petter Enlund Almåshallen A
2023-10-14 15:00 580028013 Huddinge IBS - Olofströms IBK 10 - 4 Jesper Jonsson, Mona Franzon Fleminghallen A
2023-10-14 16:30 580029015 Fristads GoIF - GS 86 AIF 9 - 2 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2023-10-14 16:45 580028014 Telge SIBK - Växjö IBK 8 - 7 e.förl. Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Västergård Arena A
2023-10-14 17:00 580029016 FBC Partille - Skoghalls IBK 5 - 4 Jacob Johansson, Frans Dahlstedt Partillebohallen
2023-10-13 19:40 580028019 Bergs IK - Jönköpings IK 5 - 8 Jesper Jonsson, Tomas Edstrand Ljungsbro Sporthall
2023-10-15 11:00 580028020 Lillån IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 - 4 Jesper Jonsson, Christoffer Danielsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-10-15 12:00 580028017 Huddinge IBS - Växjö IBK 6 - 5 e.förl. Lucas Werelius, Hampus Viking Fleminghallen A
2023-10-15 14:00 580028018 Telge SIBK - Olofströms IBK 17 - 5 Tomas Edstrand, Jonas Nordqvist Västergård Arena A
2023-10-15 14:00 580029018 Lindome IBK - FBC Katrineholm 6 - 5 Mathias Damgaard, Tobias Anderberg Almåshallen A
2023-10-15 14:00 580029019 Fristads GoIF - Skoghalls IBK 5 - 6 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2023-10-15 14:30 580029017 Lindås IBK - Västerås IBS 4 - 0 Albert Enlund, Petter Enlund Lindås Waves Arena
2023-10-15 16:00 580029020 FBC Partille - GS 86 AIF 9 - 2 Henrik Carlsson, Richard Claesson Partillebohallen
2023-10-28 13:30 580029022 Jönköpings IK - Fristads GoIF 12 - 2 Marthin Andersson, Simon Eriksson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-10-28 14:00 580029021 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lindome IBK 4 - 2 Filip Karlsson, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-10-28 14:00 580029023 Olofströms IBK - FBC Partille 3 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Olofströms Sporthall
2023-10-28 14:00 580029024 Växjö IBK - Lindås IBK 6 - 5 Petter Enlund, Albert Enlund Fortnox Arena A-hall
2023-11-03 19:45 580029026 Olofströms IBK - Växjö IBK 3 - 7 David Dornlöv, Fredrik Lundborg Olofströms Sporthall
2023-11-04 16:30 580029028 Fristads GoIF - FBC Partille 2 - 5 Andreas Lybacken, Tobias Anderberg Fristadhallen, Fristad
2023-11-05 14:00 580029025 Craftstadens IBK Oskarshamn - Jönköpings IK 0 - 8 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-11-08 19:30 580029027 Lindås IBK - Lindome IBK 2 - 6 Josefine Hedelind, Frans Dahlstedt Lindås Waves Arena
2023-11-11 14:00 580029029 Jönköpings IK - Lindås IBK 3 - 4 Edo Sabanovic, Richard Himberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-11-11 14:00 580029030 Växjö IBK - Fristads GoIF 6 - 3 David Björketun, Martin Johansson Fortnox Arena A-hall
2023-11-11 14:00 580029031 Olofströms IBK - Lindome IBK 3 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Olofströms Sporthall
2023-11-11 15:30 580029032 FBC Partille - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 4 Petter Enlund, Jacob Johansson Partillebohallen
2023-11-18 15:00 580029033 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK 4 - 5 Kevin Andersson, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-11-18 17:00 580029036 Lindås IBK - FBC Partille 4 - 4 e.förl. Adam Kruse, Måns Löfgren Lindås Waves Arena
2023-11-19 13:00 580029035 Fristads GoIF - Lindome IBK 4 - 6 Albert Enlund, Petter Enlund Fristadhallen, Fristad
2023-11-19 14:00 580029034 Olofströms IBK - Jönköpings IK 1 - 14 Henrik Carlsson, Alexander Lagerström Olofströms Sporthall
2023-11-22 19:00 580029039 FBC Partille - Lindome IBK 4 - 7 Albert Enlund, Kevin Ramle Partillebohallen
2023-11-25 14:00 580029037 Craftstadens IBK Oskarshamn - Fristads GoIF 11 - 3 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-11-25 14:00 580029040 Växjö IBK - Jönköpings IK 7 - 6 Sean Norouz, Richard Himberg Fortnox Arena A-hall
2023-11-25 14:30 580029038 Lindås IBK - Olofströms IBK 9 - 4 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Lindås Waves Arena
2023-12-16 14:00 580029041 Olofströms IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 2 e.förl. Emil Lindén, Adam Nikolausson Olofströms Sporthall
2023-12-16 14:00 580029043 Jönköpings IK - FBC Partille 4 - 1 Henrik Carlsson, Andreas Holm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-12-16 14:00 580029044 Lindome IBK - Växjö IBK 3 - 4 Petter Enlund, Albert Enlund Almåshallen A
2023-12-17 14:00 580029042 Fristads GoIF - Lindås IBK 3 - 5 Petter Enlund, Albert Enlund Fristadhallen, Fristad
2024-01-13 14:00 580029045 Lindome IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 3 e.förl. Pontus Ekengränd, Robin Boqvist Almåshallen A
2024-01-13 14:00 580029047 FBC Partille - Olofströms IBK 7 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Partillebohallen
2024-01-14 13:00 580029046 Fristads GoIF - Jönköpings IK 3 - 7 Martin Johansson, Christoffer Danielsson Fristadhallen, Fristad
2024-01-14 14:30 580029048 Lindås IBK - Växjö IBK 2 - 6 Petter Enlund, Mathias Damgaard Lindås Waves Arena
2024-01-20 13:00 580028051 Bergs IK - Fristads GoIF 9 - 3 Simon Eriksson, Marthin Andersson Folkungahallen
2024-01-20 13:30 580029050 Jönköpings IK - Västerås IBS 8 - 2 David Björketun, Robin Rosendal Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-01-20 14:00 580028052 Lillån IBK - FBC Partille 8 - 5 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-01-20 14:00 580029049 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Katrineholm 9 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-01-20 14:00 580029051 Olofströms IBK - GS 86 AIF 5 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Olofströms Sporthall
2024-01-20 14:00 580029052 Växjö IBK - Skoghalls IBK 3 - 3 e.förl. Martin Johansson, Christoffer Danielsson Fortnox Arena A-hall
2024-01-20 15:00 580028049 Huddinge IBS - Lindås IBK 5 - 6 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Fleminghallen A
2024-01-20 15:00 580028050 Telge SIBK - Lindome IBK 5 - 3 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Västergård Arena A
2024-01-21 11:00 580028056 Lillån IBK - Fristads GoIF 6 - 4 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Idrottshuset Örebro
2024-01-21 12:00 580028053 Huddinge IBS - Lindome IBK 10 - 5 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Fleminghallen A
2024-01-21 12:00 580029056 Växjö IBK - GS 86 AIF 4 - 6 Marcus Karlström, Joacim Olofsson Fortnox Arena A-hall
2024-01-21 14:00 580028054 Telge SIBK - Lindås IBK 9 - 4 Robert Jäderlund, Henrik Hultin-Öberg Västergård Arena A
2024-01-21 14:00 580029053 Craftstadens IBK Oskarshamn - Västerås IBS 2 - 0 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-01-21 14:00 580029054 Jönköpings IK - FBC Katrineholm 6 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-01-21 15:45 580028055 Bergs IK - FBC Partille 3 - 5 Rasmus Widén, Lucas Werelius Folkungahallen
2024-01-21 17:00 580029055 Olofströms IBK - Skoghalls IBK 0 - 7 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Olofströms Sporthall
2024-01-27 12:30 580028060 Västerås IBS - Växjö IBK 5 - 6 Christer Avasjö, Jonas Holm Mälarenergi Arena A
2024-01-27 14:00 580028057 GS 86 AIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 6 e.förl. Christoffer Frykestam, Claes Knutsson Forshaga Sporthall
2024-01-27 14:00 580029058 Lindome IBK - Lillån IBK 5 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Almåshallen A
2024-01-27 14:00 580029060 FBC Partille - Telge SIBK 7 - 6 Adam Kruse, Tobias Anderberg Partillebohallen
2024-01-27 14:30 580029057 Lindås IBK - Bergs IK 6 - 4 Albert Enlund, Petter Enlund Lindås Waves Arena
2024-01-27 16:00 580028058 Skoghalls IBK - Jönköpings IK 3 - 6 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2024-01-27 16:15 580029059 Fristads GoIF - Huddinge IBS 4 - 6 Martin Söderström, Daniel Envall Fristadhallen, Fristad
2024-01-27 18:00 580028059 FBC Katrineholm - Olofströms IBK 7 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Duveholmshallen A
2024-01-28 14:00 580028063 FBC Katrineholm - Växjö IBK 2 - 6 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Duveholmshallen A
2024-01-28 14:00 580029062 Lindome IBK - Bergs IK 3 - 4 e.förl. Tobias Anderberg, Jacob Johansson Almåshallen A
2024-01-28 14:00 580029063 Fristads GoIF - Telge SIBK 7 - 5 Richard Claesson, Henrik Carlsson Fristadhallen, Fristad
2024-01-28 14:30 580028061 GS 86 AIF - Jönköpings IK 2 - 8 Albin Jakobsson, Lars Larsson Forshaga Sporthall
2024-01-28 15:00 580029061 Lindås IBK - Lillån IBK 2 - 1 e.förl. Josefine Hedelind, Gabriel Adolfsson Lindås Waves Arena
2024-01-28 16:00 580028062 Skoghalls IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 8 - 2 Gabriel Nääs, Sebastian Asplund-Larsson Hammarö Arena
2024-01-28 16:00 580028064 Västerås IBS - Olofströms IBK 4 - 3 Aldin Imamovic, Jimmy Rittervall Mälarenergi Arena A
2024-01-28 16:00 580029064 FBC Partille - Huddinge IBS 5 - 1 Petter Enlund, Albert Enlund Partillebohallen
2024-02-10 14:00 580029066 Jönköpings IK - Lindome IBK 2 - 6 Petter Enlund, Albert Enlund Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-02-10 14:00 580029067 Olofströms IBK - Fristads GoIF 6 - 5 Linus Sandberg, Per Bratt Olofströms Sporthall
2024-02-11 14:00 580029065 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lindås IBK 3 - 4 Joacim Olofsson, Henrik Carlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-02-11 14:00 580029068 Växjö IBK - FBC Partille 8 - 5 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Fortnox Arena A-hall
2024-02-16 19:30 580029070 Växjö IBK - Olofströms IBK 10 - 1 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Fortnox Arena A-hall
2024-02-17 14:00 580029069 Jönköpings IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-02-17 14:00 580029071 Lindome IBK - Lindås IBK 6 - 7 e.förl. Mathias Damgaard, Robin Boqvist Almåshallen A
2024-02-18 14:30 580029072 FBC Partille - Fristads GoIF 4 - 2 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Partillebohallen
2024-02-24 14:00 580029075 Lindome IBK - Olofströms IBK 7 - 6 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Almåshallen A
2024-02-25 14:00 580029074 Fristads GoIF - Växjö IBK 4 - 8 Christoffer Danielsson, Martin Johansson Fristadhallen, Fristad
2024-02-25 14:00 580029076 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Partille 3 - 0 Jesper Jonsson, Edo Sabanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-02-25 14:30 580029073 Lindås IBK - Jönköpings IK 7 - 4 Måns Löfgren, Adam Kruse Lindås Waves Arena
2024-02-28 19:00 580029080 FBC Partille - Lindås IBK 5 - 2 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Partillebohallen
2024-03-02 13:30 580029078 Jönköpings IK - Olofströms IBK Rickard Olsen, David Björketun Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-03-02 14:00 580029079 Lindome IBK - Fristads GoIF Albert Enlund, Petter Enlund Almåshallen A
2024-03-03 14:00 580029077 Växjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Oskar Lööke, Viktor Bringstam Fortnox Arena A-hall
2024-03-09 14:00 580029084 Jönköpings IK - Växjö IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-03-10 14:00 580029081 Fristads GoIF - Craftstadens IBK Oskarshamn Fristadhallen, Fristad
2024-03-10 14:00 580029082 Olofströms IBK - Lindås IBK Olofströms Sporthall
2024-03-10 16:00 580029083 Lindome IBK - FBC Partille Almåshallen A
2024-03-16 13:00 580029085 Craftstadens IBK Oskarshamn - Olofströms IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-03-16 13:00 580029086 Lindås IBK - Fristads GoIF Lindås Waves Arena
2024-03-16 13:00 580029087 FBC Partille - Jönköpings IK Partillebohallen
2024-03-16 13:00 580029088 Växjö IBK - Lindome IBK Fortnox Arena A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Växjö IBK 19 13 4 (0) 2 114-77 37 43
2. Jönköpings IK 19 13 1 (1) 5 121-60 61 41
3. FBC Partille 20 13 1 (0) 6 93-75 18 40
4. Lindome IBK 19 11 3 (0) 5 90-78 12 36
5. Lindås IBK 20 10 3 (2) 7 91-86 5 35
6. Craftstadens IBK Oskarshamn 19 8 4 (1) 7 72-66 6 29
7. Olofströms IBK 19 3 1 (0) 15 68-138 -70 10
8. Fristads GoIF 19 2 0 (0) 17 78-128 -50 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 15:00 580028001 Huddinge IBS - GS 86 AIF 2 - 7 Johan Larsson, Stefano Bianque Fleminghallen A
2023-09-23 16:00 580028003 Bergs IK - FBC Katrineholm 7 - 6 e.förl. Alexander Lagerström, Robin Rosendal Ljungsbro Sporthall
2023-09-24 13:00 580028004 Lillån IBK - Västerås IBS 5 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs Idrottshuset Örebro
2023-09-24 14:00 580028002 Telge SIBK - Skoghalls IBK 1 - 2 David Björketun, Jesper Jonsson Västergård Arena A
2023-09-30 13:00 580028008 Västerås IBS - FBC Partille 2 - 4 Jonathan Varli, John Awabdeh Mälarenergi Arena A
2023-09-30 14:00 580028005 GS 86 AIF - Lindås IBK 3 - 6 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Forshaga Sporthall
2023-09-30 14:00 580029005 Craftstadens IBK Oskarshamn - Huddinge IBS 2 - 3 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-09-30 14:00 580029006 Jönköpings IK - Telge SIBK 6 - 4 Petter Enlund, Albert Enlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-09-30 14:00 580029007 Olofströms IBK - Bergs IK 2 - 4 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Olofströms Sporthall
2023-09-30 14:00 580029008 Växjö IBK - Lillån IBK 6 - 6 e.förl. Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Fortnox Arena A-hall
2023-09-30 16:00 580028006 Skoghalls IBK - Lindome IBK 6 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Hammarö Arena
2023-09-30 16:30 580028007 FBC Katrineholm - Fristads GoIF 8 - 2 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Duveholmshallen A
2023-10-01 12:45 580028012 Västerås IBS - Fristads GoIF 6 - 4 Lucas Werelius, Can Asal Mälarenergi Arena A
2023-10-01 13:00 580029009 Craftstadens IBK Oskarshamn - Telge SIBK 3 - 4 e.förl. Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-10-01 14:00 580028009 GS 86 AIF - Lindome IBK 1 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs Forshaga Sporthall
2023-10-01 14:00 580028011 FBC Katrineholm - FBC Partille 4 - 5 David Björketun, Alexander Lagerström Duveholmshallen A
2023-10-01 14:00 580029012 Växjö IBK - Bergs IK 8 - 0 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Fortnox Arena A-hall
2023-10-01 16:00 580028010 Skoghalls IBK - Lindås IBK 7 - 1 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2023-10-01 16:00 580029011 Olofströms IBK - Lillån IBK 4 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Olofströms Sporthall
2023-10-01 17:00 580029010 Jönköpings IK - Huddinge IBS 6 - 1 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-10-14 13:00 580028015 Bergs IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 5 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Ljungsbro Sporthall
2023-10-14 13:00 580028016 Lillån IBK - Jönköpings IK 6 - 7 e.förl. August Ericsson, Moltas Gunnarsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-10-14 14:00 580029013 Lindås IBK - FBC Katrineholm 7 - 2 Stefan Olsson, Måns Löfgren Lindås Waves Arena
2023-10-14 14:00 580029014 Lindome IBK - Västerås IBS 9 - 3 Petter Enlund, Albert Enlund Almåshallen A
2023-10-14 15:00 580028013 Huddinge IBS - Olofströms IBK 10 - 4 Jesper Jonsson, Mona Franzon Fleminghallen A
2023-10-14 16:30 580029015 Fristads GoIF - GS 86 AIF 9 - 2 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2023-10-14 16:45 580028014 Telge SIBK - Växjö IBK 8 - 7 e.förl. Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Västergård Arena A
2023-10-14 17:00 580029016 FBC Partille - Skoghalls IBK 5 - 4 Frans Dahlstedt, Jacob Johansson Partillebohallen
2023-10-13 19:40 580028019 Bergs IK - Jönköpings IK 5 - 8 Tomas Edstrand, Jesper Jonsson Ljungsbro Sporthall
2023-10-15 11:00 580028020 Lillån IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 1 - 4 Jesper Jonsson, Christoffer Danielsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-10-15 12:00 580028017 Huddinge IBS - Växjö IBK 6 - 5 e.förl. Hampus Viking, Lucas Werelius Fleminghallen A
2023-10-15 14:00 580028018 Telge SIBK - Olofströms IBK 17 - 5 Jonas Nordqvist, Tomas Edstrand Västergård Arena A
2023-10-15 14:00 580029018 Lindome IBK - FBC Katrineholm 6 - 5 Tobias Anderberg, Mathias Damgaard Almåshallen A
2023-10-15 14:00 580029019 Fristads GoIF - Skoghalls IBK 5 - 6 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2023-10-15 14:30 580029017 Lindås IBK - Västerås IBS 4 - 0 Albert Enlund, Petter Enlund Lindås Waves Arena
2023-10-15 16:00 580029020 FBC Partille - GS 86 AIF 9 - 2 Richard Claesson, Henrik Carlsson Partillebohallen
2023-10-26 20:00 580028023 FBC Katrineholm - Lillån IBK 5 - 6 e.förl. Jesper Liedberg, Robin Rosendal Duveholmshallen A
2023-10-28 13:00 580028022 Skoghalls IBK - Bergs IK 8 - 3 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Hammarö Arena
2023-10-28 15:00 580028021 GS 86 AIF - Telge SIBK 3 - 9 Sebastian Asplund-Larsson, Gabriel Nääs Forshaga Sporthall
2023-10-28 16:00 580028024 Västerås IBS - Huddinge IBS 2 - 5 Can Asal, Richard Himberg Mälarenergi Arena A
2023-11-03 19:30 580028025 GS 86 AIF - Skoghalls IBK 4 - 7 Roger Nilsson, Albin Jakobsson Forshaga Sporthall
2023-11-04 13:00 580028028 Bergs IK - Lillån IBK 4 - 1 Petter Enlund, Albert Enlund Ljungsbro Sporthall
2023-11-04 14:00 580028026 FBC Katrineholm - Västerås IBS 9 - 8 Gabriel Nääs, Sebastian Asplund-Larsson Duveholmshallen A
2023-11-05 17:00 580028027 Huddinge IBS - Telge SIBK 1 - 12 Rasmus Widén, Jesper Jonsson Fleminghallen A
2023-11-11 13:00 580028029 Skoghalls IBK - Huddinge IBS 10 - 1 Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2023-11-11 16:00 580028030 Västerås IBS - Bergs IK 8 - 1 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist Mälarenergi Arena A
2023-11-12 13:00 580028032 Lillån IBK - GS 86 AIF 6 - 5 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-11-12 14:00 580028031 Telge SIBK - FBC Katrineholm 6 - 3 Aldin Imamovic, Richard Himberg Västergård Arena A
2023-11-18 13:00 580028035 Bergs IK - Telge SIBK 3 - 5 Richard Claesson, Henrik Carlsson Ljungsbro Sporthall
2023-11-18 14:00 580028034 FBC Katrineholm - Skoghalls IBK 3 - 5 Marthin Andersson, David Björketun Duveholmshallen A
2023-11-18 15:00 580028033 GS 86 AIF - Västerås IBS 7 - 5 Gabriel Nääs, Sebastian Asplund-Larsson Forshaga Sporthall
2023-11-18 15:00 580028036 Huddinge IBS - Lillån IBK 6 - 5 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Fleminghallen A
2023-11-25 13:00 580028039 Lillån IBK - Telge SIBK 1 - 6 Jörgen Andersson, David Björketun Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-11-25 13:00 580028040 Västerås IBS - Skoghalls IBK 2 - 5 Christoffer Danielsson, Martin Johansson Mälarenergi Arena A
2023-11-25 15:00 580028038 Huddinge IBS - FBC Katrineholm 6 - 2 Peter Saliba Gustafsson, Mohamed Abdirisak Fleminghallen A
2023-11-25 15:30 580028037 GS 86 AIF - Bergs IK 7 - 5 Petter Enlund, Albert Enlund Forshaga Sporthall
2023-12-16 13:00 580028042 Bergs IK - Huddinge IBS 6 - 3 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Ljungsbro Sporthall
2023-12-16 13:00 580028043 Skoghalls IBK - Lillån IBK 5 - 3 Can Asal, Daniel Bäckner Hammarö Arena
2023-12-16 14:00 580028041 FBC Katrineholm - GS 86 AIF 8 - 3 Johan Larsson, Stefano Bianque Duveholmshallen A
2023-12-17 14:00 580028044 Telge SIBK - Västerås IBS 7 - 3 Eskil Simonsen, Petra Dynesius Västergård Arena A
2024-01-13 14:00 580028047 FBC Katrineholm - Bergs IK 7 - 4 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Duveholmshallen A
2024-01-13 17:00 580028045 GS 86 AIF - Huddinge IBS 3 - 3 e.förl. Richard Claesson, Henrik Carlsson Forshaga Sporthall
2024-01-14 14:00 580028046 Skoghalls IBK - Telge SIBK 5 - 4 e.förl. Erik Bergström, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2024-01-14 16:00 580028048 Västerås IBS - Lillån IBK 3 - 4 e.förl. Lucas Werelius, Aldin Imamovic Mälarenergi Arena A
2024-01-20 13:00 580028051 Bergs IK - Fristads GoIF 9 - 3 Simon Eriksson, Marthin Andersson Folkungahallen
2024-01-20 13:30 580029050 Jönköpings IK - Västerås IBS 8 - 2 David Björketun, Robin Rosendal Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-01-20 14:00 580028052 Lillån IBK - FBC Partille 8 - 5 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-01-20 14:00 580029049 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Katrineholm 9 - 2 Linus Sandberg, Senad Hamula Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-01-20 14:00 580029051 Olofströms IBK - GS 86 AIF 5 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Olofströms Sporthall
2024-01-20 14:00 580029052 Växjö IBK - Skoghalls IBK 3 - 3 e.förl. Christoffer Danielsson, Martin Johansson Fortnox Arena A-hall
2024-01-20 15:00 580028049 Huddinge IBS - Lindås IBK 5 - 6 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Fleminghallen A
2024-01-20 15:00 580028050 Telge SIBK - Lindome IBK 5 - 3 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Västergård Arena A
2024-01-21 11:00 580028056 Lillån IBK - Fristads GoIF 6 - 4 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Idrottshuset Örebro
2024-01-21 12:00 580028053 Huddinge IBS - Lindome IBK 10 - 5 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Fleminghallen A
2024-01-21 12:00 580029056 Växjö IBK - GS 86 AIF 4 - 6 Marcus Karlström, Joacim Olofsson Fortnox Arena A-hall
2024-01-21 14:00 580028054 Telge SIBK - Lindås IBK 9 - 4 Robert Jäderlund, Henrik Hultin-Öberg Västergård Arena A
2024-01-21 14:00 580029053 Craftstadens IBK Oskarshamn - Västerås IBS 2 - 0 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-01-21 14:00 580029054 Jönköpings IK - FBC Katrineholm 6 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2024-01-21 15:45 580028055 Bergs IK - FBC Partille 3 - 5 Rasmus Widén, Lucas Werelius Folkungahallen
2024-01-21 17:00 580029055 Olofströms IBK - Skoghalls IBK 0 - 7 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Olofströms Sporthall
2024-01-27 12:30 580028060 Västerås IBS - Växjö IBK 5 - 6 Jonas Holm, Christer Avasjö Mälarenergi Arena A
2024-01-27 14:00 580028057 GS 86 AIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 6 e.förl. Christoffer Frykestam, Claes Knutsson Forshaga Sporthall
2024-01-27 14:00 580029058 Lindome IBK - Lillån IBK 5 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Almåshallen A
2024-01-27 14:00 580029060 FBC Partille - Telge SIBK 7 - 6 Adam Kruse, Tobias Anderberg Partillebohallen
2024-01-27 14:30 580029057 Lindås IBK - Bergs IK 6 - 4 Petter Enlund, Albert Enlund Lindås Waves Arena
2024-01-27 16:00 580028058 Skoghalls IBK - Jönköpings IK 3 - 6 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2024-01-27 16:15 580029059 Fristads GoIF - Huddinge IBS 4 - 6 Martin Söderström, Daniel Envall Fristadhallen, Fristad
2024-01-27 18:00 580028059 FBC Katrineholm - Olofströms IBK 7 - 2 Christer Avasjö, Jonas Holm Duveholmshallen A
2024-01-28 14:00 580028063 FBC Katrineholm - Växjö IBK 2 - 6 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Duveholmshallen A
2024-01-28 14:00 580029062 Lindome IBK - Bergs IK 3 - 4 e.förl. Jacob Johansson, Tobias Anderberg Almåshallen A
2024-01-28 14:00 580029063 Fristads GoIF - Telge SIBK 7 - 5 Richard Claesson, Henrik Carlsson Fristadhallen, Fristad
2024-01-28 14:30 580028061 GS 86 AIF - Jönköpings IK 2 - 8 Lars Larsson, Albin Jakobsson Forshaga Sporthall
2024-01-28 15:00 580029061 Lindås IBK - Lillån IBK 2 - 1 e.förl. Josefine Hedelind, Gabriel Adolfsson Lindås Waves Arena
2024-01-28 16:00 580028062 Skoghalls IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 8 - 2 Gabriel Nääs, Sebastian Asplund-Larsson Hammarö Arena
2024-01-28 16:00 580028064 Västerås IBS - Olofströms IBK 4 - 3 Aldin Imamovic, Jimmy Rittervall Mälarenergi Arena A
2024-01-28 16:00 580029064 FBC Partille - Huddinge IBS 5 - 1 Albert Enlund, Petter Enlund Partillebohallen
2024-02-10 13:00 580028066 Bergs IK - Skoghalls IBK 4 - 5 e.förl. Jimmy Eliasson, Nicklas Sundgren Ljungsbro Sporthall
2024-02-10 15:00 580028068 Huddinge IBS - Västerås IBS 6 - 6 e.förl. Anders Westerberg, Daniel Söderberg Fleminghallen A
2024-02-11 13:00 580028067 Lillån IBK - FBC Katrineholm 3 - 0 Richard Claesson, Henrik Carlsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-02-11 14:00 580028065 Telge SIBK - GS 86 AIF 6 - 2 Rasmus Widén, Richard Himberg Västergård Arena A
2024-02-17 13:00 580028069 Skoghalls IBK - GS 86 AIF 3 - 5 Albin Jakobsson, Lars Larsson Hammarö Arena
2024-02-17 16:00 580028070 Västerås IBS - FBC Katrineholm 5 - 6 Christoffer Danielsson, Martin Johansson Mälarenergi Arena A
2024-02-17 16:00 580028072 Lillån IBK - Bergs IK 9 - 3 Jimmy Eliasson, Gustav Johansson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-02-18 14:00 580028071 Telge SIBK - Huddinge IBS 7 - 4 Robert Jäderlund, Hampus Viking Västergård Arena A
2024-02-24 13:00 580028074 Bergs IK - Västerås IBS 5 - 6 Jonas Holm, Christer Avasjö Ljungsbro Sporthall
2024-02-24 15:00 580028073 Huddinge IBS - Skoghalls IBK 6 - 2 Peter Saliba Gustafsson, Kerin Maclean Mitchell Fleminghallen A
2024-02-24 15:00 580028076 GS 86 AIF - Lillån IBK 2 - 3 Erik Bergström, Philip Aronsson-Elffors Forshaga Sporthall
2024-02-25 13:00 580028075 FBC Katrineholm - Telge SIBK 3 - 6 Tobias Berger, David Berger Duveholmshallen A
2024-03-03 13:00 580028077 Västerås IBS - GS 86 AIF Martin Eriksson, Aldin Imamovic Mälarenergi Arena A
2024-03-03 13:00 580028080 Lillån IBK - Huddinge IBS Tim Green, Viktor Snöborgs Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-03-03 14:00 580028078 Skoghalls IBK - FBC Katrineholm Petter Enlund, Albert Enlund Hammarö Arena
2024-03-03 14:00 580028079 Telge SIBK - Bergs IK Alexander Lagerström, Gustav Johansson Västergård Arena A
2024-03-09 13:00 580028084 Skoghalls IBK - Västerås IBS Hammarö Arena
2024-03-09 14:15 580028083 Telge SIBK - Lillån IBK Västergård Arena A
2024-03-10 13:00 580028081 Bergs IK - GS 86 AIF Folkungahallen
2024-03-10 14:00 580028082 FBC Katrineholm - Huddinge IBS Duveholmshallen A
2024-03-16 17:00 580028085 GS 86 AIF - FBC Katrineholm Forshaga Sporthall
2024-03-16 17:00 580028086 Huddinge IBS - Bergs IK Fleminghallen A
2024-03-16 17:00 580028087 Lillån IBK - Skoghalls IBK Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-03-16 17:00 580028088 Västerås IBS - Telge SIBK Mälarenergi Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Telge SIBK 19 12 3 (2) 4 127-72 55 41
2. Skoghalls IBK 19 12 3 (2) 4 101-60 41 41
3. Lillån IBK 19 8 5 (2) 6 83-79 4 31
4. Huddinge IBS 19 8 3 (1) 8 85-99 -14 28
5. FBC Katrineholm 19 6 2 (0) 11 84-102 -18 20
6. Bergs IK 19 5 3 (2) 11 80-105 -25 20
7. GS 86 AIF 19 5 2 (0) 12 72-107 -35 17
8. Västerås IBS 19 4 2 (0) 13 73-100 -27 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Allsvenskan Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 12:00 580027001 AIK IBF - IBF Falun Utveckling 5 - 5 e.förl. Peter Saliba Gustafsson, Mohamed Abdirisak Solnahallen
2023-09-23 16:00 580027004 Alunda IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Petra Dynesius, Eskil Simonsen Olandshallen
2023-09-24 15:00 580027002 Älvsjö AIK IBF - Storvreta IBK 7 - 1 Henrik Ibjer, Tomas Edstrand Västertorpshallen
2023-09-24 15:30 580027003 Täby FC - Nacka IBK 6 - 12 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall K-Rauta Arena
2023-09-30 13:00 580026005 IBK Dalen - AIK IBF 9 - 3 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Umeå Energi Arena Väst
2023-09-30 13:00 580026008 Sundsvalls IBF - Alunda IBF 6 - 5 Manuel Garzon, Tim Green Sundsvalls Sporthall-A
2023-09-30 15:00 580027008 Tyresö Trollbäcken IBK - Umeå City IBF 3 - 11 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Strandhallen - Tyresö
2023-09-30 16:00 580026006 IBF Dalen - Älvsjö AIK IBF 4 - 5 Edwin Simonian, Pierre Borghoff Umeå Energi Arena Väst
2023-09-30 16:00 580026007 Örnsköldsvik IBK - Täby FC 6 - 2 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Skyttis Arena
2023-09-30 16:00 580027006 Storvreta IBK - IBK Luleå 9 - 3 Daniel Larsson, Jakob Westerlund IFU Arena Gibon
2023-09-30 16:00 580027007 Nacka IBK - RIG Umeå IBF 7 - 10 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Ormingehallen
2023-09-30 16:05 580027005 IBF Falun Utveckling - Gamla Stan IBK 3 - 5 Thomas Jonsson, Roger Nilsson Guide Arena 1
2023-10-01 12:00 580026009 IBK Dalen - Älvsjö AIK IBF 7 - 4 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Umeå Energi Arena Väst
2023-10-01 13:00 580026012 Sundsvalls IBF - Täby FC 4 - 3 e.förl. Nicklas Sundgren, Arash Sohrevardi Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-01 13:00 580027009 IBF Falun Utveckling - IBK Luleå 4 - 4 e.förl. Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena 1
2023-10-01 13:00 580027010 Storvreta IBK - Gamla Stan IBK 6 - 3 Hampus Viking, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2023-10-01 13:00 580027011 Nacka IBK - Umeå City IBF 4 - 1 Rasmus Widén, Daniel Bäckner Ormingehallen
2023-10-01 14:15 580027012 Tyresö Trollbäcken IBK - RIG Umeå IBF 2 - 7 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Tyresöhallen
2023-10-01 15:00 580026010 IBF Dalen - AIK IBF 3 - 5 Pierre Borghoff, Edwin Simonian Umeå Energi Arena Väst
2023-10-01 15:00 580026011 Örnsköldsvik IBK - Alunda IBF 3 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2023-10-14 12:00 580027013 AIK IBF - Örnsköldsvik IBK 4 - 0 Richard Öhneskog, Henrik Hultin-Öberg Solnahallen
2023-10-14 13:00 580026015 RIG Umeå IBF - IBF Falun Utveckling 4 - 3 e.förl. Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Jubileumshallen Teg
2023-10-14 15:30 580027015 Täby FC - IBK Dalen 1 - 12 Jonas Holm, Christer Avasjö K-Rauta Arena
2023-10-14 15:45 580027014 Älvsjö AIK IBF - Sundsvalls IBF 2 - 5 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Västertorpshallen
2023-10-14 16:00 580026013 Gamla Stan IBK - Nacka IBK 1 - 9 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Balderhallen A
2023-10-14 16:00 580026014 IBK Luleå - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 8 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Kronanhallen
2023-10-14 16:00 580026016 Umeå City IBF - Storvreta IBK 6 - 3 Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Jubileumshallen Teg
2023-10-14 16:00 580027016 Alunda IBF - IBF Dalen 6 - 4 Richard Öhneskog, Henrik Hultin-Öberg Olandshallen
2023-10-15 12:00 580026020 Umeå City IBF - IBF Falun Utveckling 7 - 3 Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Jubileumshallen Teg
2023-10-15 12:00 580027017 AIK IBF - Sundsvalls IBF 3 - 2 Mona Franzon, Aldin Imamovic Solnahallen
2023-10-15 12:30 580027019 Täby FC - IBF Dalen 6 - 7 Richard Himberg, Handrin Thunqvist K-Rauta Arena
2023-10-15 13:00 580026017 Gamla Stan IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Balderhallen A
2023-10-15 13:00 580026018 IBK Luleå - Nacka IBK 2 - 10 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Kronanhallen
2023-10-15 13:30 580027018 Älvsjö AIK IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 3 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Västertorpshallen
2023-10-15 15:00 580026019 RIG Umeå IBF - Storvreta IBK 2 - 5 Linus Berglund, Albin Berglund Jubileumshallen Teg
2023-10-15 16:00 580027020 Alunda IBF - IBK Dalen 3 - 7 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Olandshallen
2023-10-28 16:00 580027023 Nacka IBK - Alunda IBF 9 - 1 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Ormingehallen
2023-10-29 13:45 580027021 IBF Falun Utveckling - Älvsjö AIK IBF 6 - 8 Tim Green, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2023-10-29 14:15 580027024 Tyresö Trollbäcken IBK - AIK IBF 8 - 3 Rasmus Widén, Simon Holm Schlemowitz Tyresöhallen
2023-10-29 16:00 580027022 Storvreta IBK - Täby FC 5 - 4 Pontus Orebrand, Jonas Tidsjö IFU Arena Gibon
2023-11-04 16:00 580027026 Nacka IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 11 - 4 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Ormingehallen
2023-11-05 13:00 580027025 IBF Falun Utveckling - Storvreta IBK 5 - 6 e.förl. Richard Öhneskog, Jonas Tidsjö Guide Arena 1
2023-11-05 16:30 580027028 Täby FC - Alunda IBF 1 - 5 Can Asal, Lucas Werelius K-Rauta Arena
2023-11-06 20:00 580027027 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 6 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Solnahallen
2023-11-08 19:00 580027029 Storvreta IBK - AIK IBF 8 - 6 Andreas Bengtsson Degen, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2023-11-11 16:00 580027032 Alunda IBF - IBF Falun Utveckling 5 - 3 Rasmus Widén, Jonatan Svahn Olandshallen
2023-11-12 13:30 580027030 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC 5 - 7 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Tyresöhallen
2023-11-12 15:00 580027031 Älvsjö AIK IBF - Nacka IBK 4 - 3 Rasmus Widén, Andreas Bengtsson Degen Västertorpshallen
2023-11-18 12:30 580027035 Täby FC - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Hampus Viking, Martin Eriksson K-Rauta Arena
2023-11-18 13:15 580027033 IBF Falun Utveckling - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 4 Tim Green, Henrik Hultin-Öberg Guide Arena 1
2023-11-19 16:00 580027036 AIK IBF - Alunda IBF 6 - 7 Aldin Imamovic, Jonatan Svahn Solnahallen
2023-12-02 16:00 580027034 Nacka IBK - Storvreta IBK 4 - 2 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Ormingehallen
2023-11-24 19:15 580027037 IBF Falun Utveckling - Täby FC 6 - 2 Jörgen Andersson, Fredrik Andersson Guide Arena 1
2023-11-25 16:00 580027039 Alunda IBF - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Olandshallen
2023-11-26 16:00 580027038 AIK IBF - Nacka IBK 6 - 5 Daniel Böcker, Simon Broman Solnahallen
2023-11-26 16:00 580027040 Tyresö Trollbäcken IBK - Storvreta IBK 5 - 10 Can Asal, Lucas Werelius Tyresöhallen
2023-12-15 19:00 580027042 Täby FC - AIK IBF 2 - 4 Hampus Viking, Robert Jäderlund K-Rauta Arena
2023-12-16 16:00 580027043 Storvreta IBK - Alunda IBF 5 - 3 Daniel Söderberg, Anders Westerberg IFU Arena Gibon
2023-12-17 12:30 580027041 IBF Falun Utveckling - Nacka IBK 3 - 2 Tim Green, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2023-12-17 15:00 580027044 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 1 Robert Jäderlund, Roger Nilsson Västertorpshallen
2024-01-12 20:00 580027047 Alunda IBF - Nacka IBK 2 - 8 Richard Öhneskog, Handrin Thunqvist Olandshallen
2024-01-13 12:00 580027048 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 5 Jacob Leijon, Jesper Jonsson Solnahallen
2024-01-13 12:30 580027046 Täby FC - Storvreta IBK 1 - 5 Andreas Bengtsson Degen, Jimmy Rittervall K-Rauta Arena
2024-01-14 15:00 580027045 Älvsjö AIK IBF - IBF Falun Utveckling 6 - 1 Rasmus Widén, Mohamed Abdirisak Västertorpshallen
2024-01-20 12:00 580027049 IBF Falun Utveckling - Örnsköldsvik IBK 3 - 7 Erik Bergström, Albin Jakobsson Guide Arena 1
2024-01-20 14:15 580027052 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Dalen 6 - 5 e.förl. Håkan Augustsson, Ola Bigestans Strandhallen - Tyresö
2024-01-20 15:00 580026049 Gamla Stan IBK - AIK IBF 2 - 4 Manuel Garzon, Oliver Halvarsson Balderhallen A
2024-01-20 16:00 580026050 IBK Luleå - Älvsjö AIK IBF 0 - 7 Sean Limnerius, Axel Wernqvist Kronanhallen
2024-01-20 16:00 580026051 RIG Umeå IBF - Täby FC 7 - 2 Sean Norouz, Gustav Johansson Umeå Energi Arena Väst
2024-01-20 16:00 580026052 Umeå City IBF - Alunda IBF 2 - 1 Viktor Grahn, Tony Cederholm Thoren Arena
2024-01-20 16:00 580027050 Storvreta IBK - Sundsvalls IBF 8 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn IFU Arena Gibon
2024-01-20 16:00 580027051 Nacka IBK - IBK Dalen 2 - 9 Daniel Söderberg, Anders Westerberg Ormingehallen
2024-01-21 11:15 580027053 IBF Falun Utveckling - Sundsvalls IBF 4 - 1 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist Guide Arena 1
2024-01-21 12:00 580026055 RIG Umeå IBF - Alunda IBF 4 - 1 Sean Norouz, Gustav Johansson Umeå Energi Arena Väst
2024-01-21 13:00 580026053 Gamla Stan IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 6 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Balderhallen A
2024-01-21 13:00 580026054 IBK Luleå - AIK IBF 5 - 8 Anton Backelind, Robin Aidanpää Kronanhallen
2024-01-21 13:00 580027054 Storvreta IBK - Örnsköldsvik IBK 9 - 4 Jonas Holm, Christer Avasjö IFU Arena Gibon
2024-01-21 13:00 580027055 Nacka IBK - IBF Dalen 9 - 5 Richard Öhneskog, Richard Himberg Ormingehallen
2024-01-21 14:15 580027056 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Dalen 2 - 6 Hampus Viking, Andreas Bengtsson Degen Tyresöhallen
2024-01-21 15:00 580026056 Umeå City IBF - Täby FC 4 - 5 Linus Berglund, Albin Berglund Jubileumshallen Teg
2024-01-27 13:00 580026060 Sundsvalls IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Sundsvalls Sporthall-A
2024-01-27 14:00 580026058 IBF Dalen - Storvreta IBK 4 - 3 Can Asal, Daniel Bäckner Umeå Energi Arena Väst
2024-01-27 14:30 580027060 Alunda IBF - IBK Luleå 7 - 2 Johan Larsson, Stefano Bianque Olandshallen
2024-01-27 15:00 580027057 AIK IBF - RIG Umeå IBF 1 - 2 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Råstaparkhallen
2024-01-27 15:30 580027059 Täby FC - Gamla Stan IBK 6 - 5 e.förl. Didrik Axen, Svedje Ohlson K-Rauta Arena
2024-01-27 15:45 580027058 Älvsjö AIK IBF - Umeå City IBF 4 - 2 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Västertorpshallen
2024-01-27 17:00 580026057 IBK Dalen - IBF Falun Utveckling 11 - 1 Daniel Bäckner, Can Asal Umeå Energi Arena Väst
2024-01-27 18:00 580026059 Örnsköldsvik IBK - Nacka IBK 6 - 5 Nicklas Sundgren, Leif Borglund Skyttis Arena
2024-01-28 11:00 580026062 IBF Dalen - IBF Falun Utveckling 0 - 0 e.förl. Can Asal, Daniel Bäckner Umeå Energi Arena Väst
2024-01-28 12:30 580026064 Sundsvalls IBF - Nacka IBK 5 - 4 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Sundsvalls Sporthall-A
2024-01-28 12:30 580027063 Täby FC - IBK Luleå 6 - 4 David Berger, Richard Himberg K-Rauta Arena
2024-01-28 13:30 580027062 Älvsjö AIK IBF - RIG Umeå IBF 4 - 4 e.förl. Tobias Ekmark, Henrik Hultin-Öberg Västertorpshallen
2024-01-28 14:00 580026061 IBK Dalen - Storvreta IBK 7 - 4 Daniel Bäckner, Can Asal Umeå Energi Arena Vatten
2024-01-28 14:00 580027061 AIK IBF - Umeå City IBF 12 - 0 Rasmus Widén, Mohamed Abdirisak Solnahallen
2024-01-28 15:00 580026063 Örnsköldsvik IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 6 Nicklas Sundgren, Leif Borglund Skyttis Arena
2024-01-28 16:00 580027064 Alunda IBF - Gamla Stan IBK 4 - 2 Adam Jivegård, Gabriel Wall Olandshallen
2024-02-10 12:00 580027065 IBF Falun Utveckling - AIK IBF 3 - 10 Richard Öhneskog, Richard Himberg Guide Arena 1
2024-02-10 16:00 580027067 Nacka IBK - Täby FC 5 - 1 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Ormingehallen
2024-02-11 15:45 580027068 Tyresö Trollbäcken IBK - Alunda IBF 3 - 8 Lucas Werelius, Daniel Bäckner Tyresöhallen
2024-02-11 16:00 580027066 Storvreta IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall IFU Arena Gibon
2024-02-17 16:00 580027072 Alunda IBF - Täby FC 5 - 4 Can Asal, Christer Avasjö Olandshallen
2024-02-18 13:30 580027070 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka IBK 3 - 4 e.förl. Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Degen Tyresöhallen
2024-02-18 15:00 580027069 Storvreta IBK - IBF Falun Utveckling 6 - 0 Jonas Tidsjö, Henrik Hultin-Öberg IFU Arena Gibon
2024-02-18 15:00 580027071 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 1 - 2 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Västertorpshallen
2024-02-22 19:00 580027074 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 4 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner K-Rauta Arena
2024-02-24 12:00 580027073 AIK IBF - Storvreta IBK 4 - 2 Henrik Hultin-Öberg, Tobias Ekmark Solnahallen
2024-02-24 16:00 580027075 Nacka IBK - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 John Awabdeh, Jonathan Varli Ormingehallen
2024-02-25 12:45 580027076 IBF Falun Utveckling - Alunda IBF 4 - 3 Handrin Thunqvist, Fredrik Andersson Guide Arena 1
2024-03-01 20:00 580027080 Alunda IBF - AIK IBF Martin Eriksson, Aldin Imamovic Olandshallen
2024-03-03 13:00 580027078 Storvreta IBK - Nacka IBK Jonas Nordqvist, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2024-03-03 14:15 580027077 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Falun Utveckling David Berger, Tobias Berger Tyresöhallen
2024-03-03 14:30 580027079 Älvsjö AIK IBF - Täby FC Rasmus Widén, Henrik Ibjer Västertorpshallen
2024-03-09 13:00 580027084 Storvreta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK IFU Arena Gibon
2024-03-09 16:00 580027082 Nacka IBK - AIK IBF Ormingehallen
2024-03-10 15:00 580027083 Älvsjö AIK IBF - Alunda IBF Västertorpshallen
2024-03-10 16:30 580027081 Täby FC - IBF Falun Utveckling K-Rauta Arena
2024-03-17 16:30 580027085 Nacka IBK - IBF Falun Utveckling Ormingehallen
2024-03-17 16:30 580027086 AIK IBF - Täby FC Solnahallen
2024-03-17 16:30 580027087 Alunda IBF - Storvreta IBK Olandshallen
2024-03-17 16:30 580027088 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF Tyresöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF 19 14 1 (0) 4 90-58 32 43
2. AIK IBF 19 12 1 (0) 6 97-75 22 37
3. Nacka IBK 19 11 1 (1) 7 118-73 45 35
4. Storvreta IBK 19 11 1 (1) 7 101-79 22 35
5. Alunda IBF 19 10 0 (0) 9 78-81 -3 30
6. Tyresö Trollbäcken IBK 19 5 2 (1) 12 80-111 -31 18
7. IBF Falun Utveckling 19 4 5 (0) 10 59-96 -37 17
8. Täby FC 19 3 2 (1) 14 65-109 -44 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis