Pantamera F 2008/2009 B (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 11:30 150311004 Hässelby SK IBK - FBC Sollentuna 0 - 2 Magnus Berg, Oliver Hallgren Riddersvik
2023-11-25 13:30 150311103 Vallentuna IBK - FBC Sollentuna 4 - 2 Melker Vallen, William Tegnér Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-25 18:45 150311105 Järfälla Bele IBK - Hässelby SK IBK 0 - 2 Johnn Wahlgren, Shabbir Ahmed Björkebyhallen
2023-10-07 13:30 150311007 FBC Sollentuna - Huddinge IBS (B) 2 - 4 Imtiaz Karim, Anders Peterson Rotebrohallen (Nya)
2023-10-07 18:45 150311006 Järfälla Bele IBK - Hässelby SK IBK 2 - 2 Oliver Hallgren, Agaton Östlund Björkebyhallen
2023-10-14 14:30 150311013 Huddinge IBS (B) - Järfälla Bele IBK 2 - 1 Shabbir Ahmed, Erik Gustafsson Kvarnbergshallen
2023-10-15 10:45 150311091 FBC Sollentuna - Hässelby SK IBK 8 - 3 Kajsa Eklund, Charlie Idevall Rotebrohallen (Nya)
2023-10-15 17:00 150311015 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 7 - 3 Hugo Zetterberg, Hannes Hovmöller Hägerneholmshallen
2023-10-21 13:15 150311092 Huddinge IBS (B) - FBC Sollentuna 3 - 3 Adam Lönnborg, Christian Berger Kvarnbergshallen
2023-10-22 11:30 150311093 Täby FC (A) - Järfälla Bele IBK 12 - 0 Hannes Hovmöller, Hugo Zetterberg Hägerneholmshallen
2023-11-12 14:15 150311020 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK 1 - 6 William Tegnér, Nora Wagner Nottberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-28 17:00 150311023 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK 3 - 3 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Kvarnbergshallen
2023-11-21 20:10 150311025 Täby FC (A) - FBC Sollentuna 5 - 3 Peter Lassfolk, William Tegnér Skarpäng gymnastikssal
2023-11-26 13:30 150311094 Vallentuna IBK - Järfälla Bele IBK 3 - 1 Sabina Åström, Hannes Hovmöller Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-12 13:15 150311028 Järfälla Bele IBK - Täby FC (A) 1 - 5 Fredrik Åhlund, Alfred Lampa Halling Björkebyhallen
2023-12-02 17:00 150311030 Vallentuna IBK - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Mario Mallengren, Martin Mårtensson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-18 12:00 150311033 FBC Sollentuna - Vallentuna IBK 3 - 3 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2023-11-18 17:00 150311096 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 8 - 3 Angel-Grace Åkesson, Martin Åkesson Hässelbyhallen
2023-11-19 17:15 150311095 Järfälla Bele IBK - Huddinge IBS (B) 1 - 3 Oscar Olsson Berglund, Erik Allerborg Björkebyhallen
2023-12-09 13:15 150311037 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 3 - 2 Gustav Levin, Fredrik Åhlund Hässelbyhallen
2023-12-10 17:30 150311097 Vallentuna IBK - Huddinge IBS (B) 1 - 2 Isak Wallenius, Albin Bergström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-12 18:45 150311039 Järfälla Bele IBK - FBC Sollentuna 3 - 3 Peter Lassfolk, Jan Lingemark Viksjö Sporthall
2023-12-16 15:00 150311042 Järfälla Bele IBK - Vallentuna IBK 5 - 4 Charlie Idevall, Hanna Löfgren Björkebyhallen
2023-12-17 11:30 150311045 Täby FC (A) - Huddinge IBS (B) 3 - 1 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Hägerneholmshallen
2024-01-14 10:45 150311098 Huddinge IBS (B) - Täby FC (A) 3 - 3 Rasmus Bergne, Viggo Holm Kvarnbergshallen
2024-01-14 13:00 150311047 FBC Sollentuna - Hässelby SK IBK 0 - 6 Viggo Modigh, Mario Mallengren Rotebrohallen (Nya)
2024-01-20 14:30 150311053 Huddinge IBS (B) - FBC Sollentuna 2 - 2 Emilia Risberg, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2024-01-21 12:15 150311054 Hässelby SK IBK - Järfälla Bele IBK 2 - 1 Rebecca Johansson, Olle Forsberg Hässelbyhallen
2024-02-20 20:10 150311099 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 1 - 1 William Edgren, Hannes Hovmöller Skarpäng gymnastikssal
2024-01-27 11:30 150311060 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 0 - 2 Albin Bergström, Gustav Olsen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-28 11:30 150311057 Järfälla Bele IBK - Huddinge IBS (B) 1 - 1 Fredrik Åhlund, Magnus Berg Viksjö Sporthall
2024-02-11 14:00 150311064 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK 2 - 1 Sadjad Nima, Johnny Mikael Claesson Hässelbyhallen
2024-02-24 10:30 150311100 FBC Sollentuna - Täby FC (A) 3 - 2 Joel Forssell, Hugo Nilsson Rotebrohallen (Nya)
2024-02-10 11:30 150311066 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS (B) 1 - 0 William Edgren, Petra Dynesius Hässelbyhallen
2024-02-11 12:00 150311069 FBC Sollentuna - Täby FC (A) 5 - 6 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Rotebrohallen (Nya)
2024-02-10 12:15 150311075 Täby FC (A) - Järfälla Bele IBK 3 - 1 Sabina Åström, Fredrik Alzén Hägerneholmshallen
2024-02-17 15:45 150311073 Huddinge IBS (B) - Vallentuna IBK 3 - 2 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Kvarnbergshallen
2024-03-09 14:30 150311101 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK 0 - 3 Arash Sohrevardi, Erik Gustafsson Kvarnbergshallen
2024-03-15 19:00 150311080 Vallentuna IBK - FBC Sollentuna 5 - 3 Gustav Olsen, Albin Bergström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-17 11:30 150311085 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 1 - 2 Shabbir Ahmed, Oscar Björkman Hägerneholmshallen
2024-03-21 19:00 150311083 FBC Sollentuna - Järfälla Bele IBK 1 - 2 Peter Lassfolk, Imtiaz Karim Töjnahallen
2023-12-17 14:45 150311102 FBC Sollentuna - Järfälla Bele IBK 2 - 5 Olof Sandström, Anton Ponnert Rotebrohallen (Nya)
2024-02-18 11:30 150311104 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK 4 - 2 Johan Hessing, Edvin Linder Hässelbyhallen
2024-03-23 14:30 150311090 Vallentuna IBK - Järfälla Bele IBK 3 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Tobias Jansson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-23 15:45 150311087 Huddinge IBS (B) - Täby FC (A) 1 - 8 Veronica Varahram, Rebecka Risberg Kvarnbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hässelby SK IBK 15 11 2 2 47-26 21 35
2. Täby FC (A) 15 9 2 4 63-35 28 29
3. Huddinge IBS (B) 15 5 5 5 31-38 -7 20
4. Vallentuna IBK 15 4 3 8 37-47 -10 15
5. FBC Sollentuna 15 3 4 8 42-53 -11 13
6. Järfälla Bele IBK 15 3 4 8 27-48 -21 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 11:15 150312002 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (A) 4 - 2 Kenneth Johansson, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2023-10-01 11:30 150312003 Sköndals IK - Huddinge IBS (A) 4 - 3 Love Månsson Patrickson, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
2023-10-01 16:45 150312004 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 3 Johan Eklund, Melker Vallen Hägerneholmshallen
2023-10-07 13:30 150312008 Huddinge IBS (A) - Nynäshamns IBK 2 - 7 Magnus Westerberg, Jonas Jatko Kvarnbergshallen
2023-10-07 14:00 150312007 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 0 - 1 Oscar Ekman, Viggo Modigh Strandhallen - Tyresö
2023-10-08 14:30 150312006 Värmdö IF /Ingarö IF - Täby FC (B) 1 - 3 Anton Zaitsev, Christoffer Sandström Charlottendalshallen
2023-10-14 18:30 150312015 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK IBF 2 - 0 Elin Holm, Linus Löfstedt Tullingehallen
2023-10-15 12:30 150312013 Sköndals IK - Värmdö IF /Ingarö IF 1 - 4 Adam Lönnborg, Fredrik Bousset Sköndalshallen
2023-10-15 16:30 150312012 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 0 Kenneth Johansson, Rasmus Bergne Kvarnängshallen
2023-10-21 14:30 150312019 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (A) 0 - 0 My Källström Lyly, Heimo Lyly Kvarnbergshallen
2023-10-21 15:45 150312020 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) 1 - 4 Shabbir Ahmed, Stefan Asplund Kämpetorpshallen 2
2023-10-22 15:45 150312017 Värmdö IF /Ingarö IF - Nynäshamns IBK 3 - 6 Kevin Helly, Maja Bergman Charlottendalshallen
2023-10-28 18:15 150312024 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF 5 - 6 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2023-10-29 15:45 150312023 Sköndals IK - Täby FC (B) 2 - 16 Christian Berger, Tuva Egman Sköndalshallen
2023-10-29 19:15 150312025 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 0 Viggo Modigh, Erik Gustafsson Tullingehallen
2023-11-11 11:15 150312028 Värmdö IF /Ingarö IF - FBI Tullinge (A) 2 - 2 Linus Klingberg, Lars Reuterhagen Värmdö sporthall
2023-11-11 13:15 150312029 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (A) 1 - 0 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Strandhallen - Tyresö
2023-11-11 14:30 150312030 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 4 - 6 Alice Fritshammar, Adam Lönnborg Kämpetorpshallen 2
2024-03-09 12:00 150312026 Täby FC (B) - Nynäshamns IBK 0 - 2 Jonathan Stertzell, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2023-11-18 16:45 150312033 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 0 - 4 Filip Hållander, Adam Lönnborg Strandhallen - Tyresö
2023-11-19 12:00 150312034 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF /Ingarö IF 1 - 1 Isak Eriksson, Marcus Lundelin Kvarnbergshallen
2023-11-19 12:15 150312032 Nynäshamns IBK - Sköndals IK 7 - 3 Petra Dynesius, Theodore Hurtig Kvarnängshallen
2023-12-09 15:00 150312039 Värmdö IF /Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Casper Dahlberg, Leo Fristedt Värmdö sporthall
2023-12-09 15:15 150312040 Älvsjö AIK IBF - Nynäshamns IBK 0 - 3 Rasmus Bergne, Rebecka Risberg Kämpetorpshallen 2
2023-12-09 16:30 150312037 Täby FC (B) - FBI Tullinge (A) 4 - 4 Astrid Isaksson, Gabriella Kallner Hägerneholmshallen
2023-12-16 13:30 150312044 Huddinge IBS (A) - Täby FC (B) 1 - 4 William Albrecht, Johan Eklund Kvarnbergshallen
2023-12-17 10:30 150312042 Värmdö IF /Ingarö IF - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Jonas Jatko, Lars Reuterhagen Värmdö sporthall
2024-01-20 11:15 150312045 FBI Tullinge (A) - Sköndals IK 2 - 1 Daniel Karlsson, Erik Nyman Tullingehallen
2024-01-13 09:15 150312049 FBI Tullinge (A) - Nynäshamns IBK 0 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2024-01-13 12:45 150312047 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (B) 2 - 5 William Albrecht, Johan Eklund Strandhallen - Tyresö
2024-01-13 16:00 150312048 Huddinge IBS (A) - Sköndals IK 2 - 3 Daniel Karlsson, Christian Berger Kvarnbergshallen
2024-01-20 13:15 150312052 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (A) 9 - 0 Jonas Jatko, Anna Mandelstam Kvarnängshallen
2024-01-21 09:00 150312053 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 5 Melanie Sundell, Christian Ljunggren Sköndalshallen
2024-01-21 12:45 150312054 Täby FC (B) - Värmdö IF /Ingarö IF 1 - 2 Erik Palmertz, Peter Hagelin Hägerneholmshallen
2024-01-27 11:00 150312057 Värmdö IF /Ingarö IF - Sköndals IK 4 - 0 Oliver Liard Göthberg, Linus Klingberg Värmdö sporthall
2024-02-10 17:15 150312058 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamns IBK 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2024-03-11 19:30 150312060 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge (A) 2 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Sätrahallen
2024-02-03 10:45 150312062 Nynäshamns IBK - Värmdö IF /Ingarö IF 3 - 3 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2024-02-04 18:30 150312065 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 2 Magnus Berg, Melanie Sundell Tullingehallen
2024-03-24 13:45 150312064 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF 6 - 4 Alexander Saverstam, Jakob Stenbom Grindtorpshallen
2023-10-21 10:45 150312069 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (A) 3 - 2 Ulf Hedlund, Love Månsson Patrickson Strandhallen - Tyresö
2024-02-10 17:45 150312070 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (A) 3 - 2 Oscar Björkman, Fredrik Åhlund Kämpetorpshallen 2
2024-03-22 19:45 150312066 Täby FC (B) - Sköndals IK 8 - 3 Oscar Björkman, Albin Bergström Grindtorpshallen
2024-02-17 13:00 150312075 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF /Ingarö IF 3 - 2 Jonas Holm, Adam Lönnborg Storvretens Sporthall
2024-02-18 12:00 150312072 Nynäshamns IBK - Täby FC (B) 3 - 3 Kenneth Johansson, Håkan Taxén Kvarnängshallen
2024-02-18 13:15 150312073 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 1 - 5 Emilia Risberg, Veronica Varahram Sköndalshallen
2024-03-20 20:00 150312074 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 1 My Källström Lyly, Heimo Lyly Tomtbergahallen
2024-03-09 13:45 150312080 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Emilia Risberg, Olof Sandström Kämpetorpshallen 2
2024-03-09 15:30 150312079 Värmdö IF /Ingarö IF - Huddinge IBS (A) 6 - 3 Shabbir Ahmed, Lucas Edberg Värmdö sporthall
2024-03-10 15:45 150312076 Sköndals IK - Nynäshamns IBK 0 - 7 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Sköndalshallen
2024-03-16 13:30 150312083 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF /Ingarö IF 2 - 2 Viggo Holm, Svante Lindholm Strandhallen - Tyresö
2024-03-16 13:30 150312085 FBI Tullinge (A) - Täby FC (B) 2 - 1 Elliot Helin Boucher, Adam Lönnborg Storvretens Sporthall
2024-03-17 17:00 150312082 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF 15 - 2 Fredrik Åhlund, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2024-02-16 19:00 150312088 Täby FC (B) - Huddinge IBS (A) 9 - 2 Joel Forssell, Hannes Hovmöller Hägerneholmshallen
2024-03-23 15:15 150312090 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF /Ingarö IF 3 - 4 Amina Jerbi, Filippa Wijnbladh Kämpetorpshallen 2
2024-03-26 17:30 150312087 Sköndals IK - FBI Tullinge (A) 3 - 6 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nynäshamns IBK 14 12 2 0 80-20 60 38
2. Täby FC (B) 14 9 2 3 70-32 38 29
3. FBI Tullinge (A) 14 8 3 3 33-28 5 27
4. Värmdö IF / Ingarö IF 14 6 4 4 39-32 7 22
5. Älvsjö AIK IBF 14 5 0 9 38-56 -18 15
6. Tyresö Trollbäcken IBK 14 4 2 8 24-39 -15 14
7. Sköndals IK 14 4 0 10 29-73 -44 12
8. Huddinge IBS (A) 14 0 3 11 24-57 -33 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis