Pantamera P 2011 A (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 16:00 150309002 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 3 - 4 Robert Järlemark, Fredrik Alzén Vaxholm innebandyhallen
2023-10-01 16:00 150309004 Hässelby SK IBK - Järfälla Bele IBK 5 - 5 Anders Peterson, Alice Fritshammar Hässelbyhallen
2023-10-22 09:00 150309001 Täby FC (A) - Täby FC (C) 4 - 4 Astrid Isaksson, Emmie Helleday Hägerneholmshallen
2023-10-22 10:15 150309005 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (A) 2 - 11 Emmie Helleday, Astrid Isaksson Hägerneholmshallen
2023-10-06 18:45 150309007 Järfälla Bele IBK - Jakobsbergs IBF 3 - 5 Sadjad Nima, Agaton Östlund Björkebyhallen
2023-10-08 10:15 150309010 Täby FC (C) - Täby FC (B) 6 - 1 Oscar Björkman, Gabriella Kallner Hägerneholmshallen
2023-10-08 12:00 150309006 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK 4 - 2 Camilla Karlsson, Sabina Åström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-08 12:30 150309009 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 4 - 4 Ulf Jonsson, Björn Söderström Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-10-14 10:15 150309015 Åkersberga IBF - Täby FC (C) 7 - 4 Roger Nyström, Lars Reuterhagen Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-10-14 14:00 150309014 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 3 - 7 Sam Robertsson, Agaton Östlund Riddersvik
2023-10-14 17:00 150309012 Vaxholms IBF - Järfälla Bele IBK 1 - 8 Albin Bergström, Fredrik Åhlund Vaxholm innebandyhallen
2023-10-15 12:15 150309013 Jakobsbergs IBF - Vallentuna IBK (A) 3 - 4 Niklas Forsman, Oliver Hallgren Viksjö Sporthall
2023-10-28 11:30 150309020 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK 6 - 3 Hannes Hovmöller, Johan Eklund Hägerneholmshallen
2023-10-29 14:00 150309016 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF 11 - 5 Julia Tegnér, Hugo Zetterberg Hägerneholmshallen
2023-11-19 16:00 150309017 Vallentuna IBK (A) - Vaxholms IBF 6 - 3 Peter Lassfolk, Jan Lingemark Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-19 16:15 150309018 Järfälla Bele IBK - Täby FC (A) 6 - 5 William Tegnér, Sabina Åström Viksjö Sporthall
2023-11-11 12:45 150309025 Åkersberga IBF - Järfälla Bele IBK 1 - 7 William Tegnér, Julia Svanholt Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-11-11 16:00 150309021 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (A) 2 - 5 Olle Forsberg, Melker Vallen Hägerneholmshallen
2023-11-11 16:30 150309022 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 1 - 10 Ulf Jonsson, Samiolah Nori Vaxholm innebandyhallen
2023-11-12 12:45 150309023 Jakobsbergs IBF - Hässelby SK IBK 4 - 3 Agnes Lövgren, Hanna Löfgren Viksjö Sporthall
2023-11-18 10:15 150309027 Täby FC (B) - Täby FC (A) 5 - 6 Albin Bergström, Julia Tegnér Hägerneholmshallen
2023-11-25 11:00 150309028 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF 4 - 3 Melker Vallen, Josefine Ericson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-26 12:00 150309030 Täby FC (C) - Jakobsbergs IBF 4 - 2 Hugo Zetterberg, Astrid Isaksson Hägerneholmshallen
2023-11-26 17:30 150309026 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF 4 - 7 Isak Eriksson, Marcus Lundelin Hässelbyhallen
2023-12-02 09:30 150309035 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 2 - 10 Per Sundvall, Roger Nyström Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-12-02 13:30 150309032 Vaxholms IBF - Jakobsbergs IBF 1 - 3 Julian Jacoel, Leo Fristedt Vaxholm innebandyhallen
2023-12-02 16:15 150309033 Järfälla Bele IBK - Täby FC (C) 4 - 5 Per Sundvall, Oliver Hallgren Björkebyhallen
2023-12-03 12:45 150309031 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 4 - 1 Nora Wagner Nottberg, Martin Mårtensson Hägerneholmshallen
2023-12-09 10:15 150309040 Täby FC (C) - Vaxholms IBF 6 - 2 Charlie Idevall, Hugo Zetterberg Hägerneholmshallen
2023-12-09 12:00 150309039 Vallentuna IBK (A) - Järfälla Bele IBK 5 - 4 Emmie Helleday, Lars Reuterhagen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-10 14:45 150309036 Jakobsbergs IBF - Täby FC (A) 2 - 5 Stefan Ålander, Rasmus Bolk Viksjö Sporthall
2023-12-10 17:30 150309037 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 11 - 4 Anton Ponnert, Rebecca Johansson Hässelbyhallen
2023-12-16 09:30 150309045 Åkersberga IBF - Jakobsbergs IBF 2 - 4 Malva Sölvemark, Petra Dynesius Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-12-16 16:15 150309043 Järfälla Bele IBK - Täby FC (B) 4 - 7 Charlie Idevall, Hanna Löfgren Björkebyhallen
2023-12-17 10:30 150309042 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (C) 4 - 4 Sezgin Youmer, Magnus Berg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-17 14:45 150309041 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 5 - 3 Shabbir Ahmed, Mattias Thomasson Grindtorpshallen
2024-01-13 12:45 150309046 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (B) 7 - 3 Martin Mårtensson, Lars Reuterhagen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-14 09:30 150309050 Täby FC (C) - Täby FC (A) 4 - 6 Lucas Jansson, David Jansson Hägerneholmshallen
2024-01-14 17:15 150309049 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 6 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-01-14 17:45 150309047 Järfälla Bele IBK - Hässelby SK IBK 7 - 1 Joel Forssell, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2024-01-20 15:15 150309051 Täby FC (A) - Åkersberga IBF 7 - 1 Edvin Carlsson, Filip Rylander Hägerneholmshallen
2024-01-21 09:00 150309055 Täby FC (B) - Täby FC (C) 2 - 3 Ida Nedin, Petra Dynesius Hägerneholmshallen
2024-01-21 13:30 150309054 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK (A) 2 - 1 Alexander Friberg, Olle Forsberg Hässelbyhallen
2024-01-21 13:45 150309053 Jakobsbergs IBF - Järfälla Bele IBK 3 - 3 Martin Mårtensson, Oliver Hallgren Viksjö Sporthall
2024-01-27 15:15 150309057 Vallentuna IBK (A) - Jakobsbergs IBF 3 - 3 Kevin Lenstad, Melker Vallen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-28 09:15 150309060 Täby FC (C) - Åkersberga IBF 5 - 4 Julia Tegnér, Gabriella Kallner Hägerneholmshallen
2024-01-28 10:15 150309058 Järfälla Bele IBK - Vaxholms IBF 6 - 1 Magnus Berg, Jonathan Stertzell Viksjö Sporthall
2024-01-28 15:45 150309056 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 8 - 3 Sabina Åström, Olof Sandström Hägerneholmshallen
2024-02-03 15:15 150309061 Täby FC (A) - Järfälla Bele IBK 2 - 6 Fredrik Åhlund, William Tegnér Hägerneholmshallen
2024-02-03 18:45 150309064 Hässelby SK IBK - Täby FC (C) 2 - 2 Alvin Aronsson, Arvid Klomark Hässelbyhallen
2024-02-04 15:00 150309062 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (A) 4 - 2 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Vaxholm innebandyhallen
2024-02-04 16:00 150309063 Jakobsbergs IBF - Täby FC (B) 3 - 4 Olof Sandström, Wilma Sundnäs Viksjö Sporthall
2024-02-10 12:30 150309068 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 11 John Degerkvist, India Rauman Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-10 16:15 150309069 Järfälla Bele IBK - Åkersberga IBF 0 - 1 Alexander Löfgren, Erik Allerborg Björkebyhallen
2024-02-10 18:00 150309066 Hässelby SK IBK - Jakobsbergs IBF 7 - 3 Sadjad Nima, Emma Tryselius Hässelbyhallen
2024-02-11 10:45 150309067 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 4 - 3 Oliver Andersson-Lind, Gabriella Kallner Hägerneholmshallen
2024-02-17 17:30 150309072 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK 6 - 9 Isak Wallenius, Hugo Zetterberg Vaxholm innebandyhallen
2024-02-17 18:00 150309071 Täby FC (A) - Täby FC (B) 4 - 3 Edvin Thunqvist, William Edgren Hägerneholmshallen
2024-02-18 11:15 150309073 Jakobsbergs IBF - Täby FC (C) 3 - 3 Alvin Aronsson, Arvid Klomark Viksjö Sporthall
2024-02-18 12:45 150309075 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK (A) 0 - 2 Melker Vallen, Kevin Lenstad Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-03-10 11:30 150309076 Jakobsbergs IBF - Vaxholms IBF 6 - 1 Ludvig Finnhammar, Fredrik Åhlund Viksjö Sporthall
2024-03-10 11:30 150309078 Täby FC (B) - Åkersberga IBF 6 - 8 Fredrik Nensén, India Rauman Hägerneholmshallen
2024-03-10 18:30 150309077 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 3 - 6 Michael Leimer, Robert Milerud Hässelbyhallen
2024-03-10 18:30 150309080 Täby FC (C) - Järfälla Bele IBK 6 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Julia Tegnér Hägerneholmshallen
2024-02-24 10:15 150309085 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 4 - 2 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-03-16 15:15 150309082 Vaxholms IBF - Täby FC (C) 2 - 5 Jakub Horyna, Joel Forssell Vaxholm innebandyhallen
2024-03-17 10:30 150309083 Järfälla Bele IBK - Vallentuna IBK (A) 4 - 1 Oliver Hallgren, Hanna Tärnblom Björkebyhallen
2024-03-17 19:15 150309081 Täby FC (A) - Jakobsbergs IBF 4 - 2 Joel Forssell, India Rauman Grindtorpshallen
2024-03-23 18:30 150309090 Täby FC (C) - Vallentuna IBK (A) 6 - 4 Oscar Björkman, Albin Bergström Hägerneholmshallen
2024-03-24 14:00 150309089 Täby FC (B) - Järfälla Bele IBK 8 - 2 Lars Reuterhagen, Kajsa Eklund Hägerneholmshallen
2024-03-24 15:00 150309087 Jakobsbergs IBF - Åkersberga IBF 2 - 5 Rasmus Bolk, Oliver Hallgren Viksjö Sporthall
2024-03-24 18:15 150309086 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 3 - 7 Isak Wallenius, India Rauman Vaxholm innebandyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) 16 11 2 3 82-57 25 35
2. Täby FC (C) 16 10 4 2 73-55 18 34
3. Vallentuna IBK (A) 16 9 2 5 68-56 12 29
4. Täby FC (B) 16 9 0 7 91-71 20 27
5. Järfälla Bele IBK 16 7 2 7 74-57 17 23
6. Åkersberga IBF 16 7 1 8 56-75 -19 22
7. Jakobsbergs IBF 16 5 3 8 53-63 -10 18
8. Hässelby SK IBK 16 4 2 10 61-78 -17 14
9. Vaxholms IBF 16 2 0 14 45-91 -46 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 18:15 150321001 FBI Tullinge - Vallentuna IBK (B) 11 - 3 Melhvin Pettersson, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2023-10-01 15:30 150321002 Täby FC (D) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 5 Melker Vallen, Simon Fröberg Hägerneholmshallen
2023-10-01 18:30 150321004 Huddinge IBS - Nynäshamns IBK 8 - 2 Martin Claësson, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2023-10-21 10:15 150321003 Älvsjö AIK IBF - Västerhaninge IBK 7 - 5 Mats Nordrup, Fredrik Åhlund Kämpetorpshallen 1
2023-10-07 10:45 150321008 Västerhaninge IBK - Täby FC (D) 5 - 5 Josefine Svensson, Fredrik Bousset Åbyhallen - Haninge
2023-10-07 15:30 150321006 Nacka IBK - Huddinge IBS 3 - 10 Christoffer Hellström, Fredrik Alzén Järla Sporthall
2023-10-07 16:30 150321009 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 6 - 2 Love Månsson Patrickson, Svante Lindholm Strandhallen - Tyresö
2023-10-08 12:00 150321007 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF 0 - 4 Mauricio Castillo, Melhvin Pettersson Kvarnängshallen
2023-10-14 10:15 150321012 Täby FC (D) - Nynäshamns IBK 6 - 2 Hannes Hovmöller, William Tegnér Grindtorpshallen
2023-10-14 11:30 150321015 Tyresö Trollbäcken IBK - Vallentuna IBK (B) 2 - 7 Love Månsson Patrickson, John Degerkvist Strandhallen - Tyresö
2023-10-14 12:00 150321013 Älvsjö AIK IBF - Nacka IBK 8 - 1 Dante Grähs Eriksson, Marcus Lundelin Kämpetorpshallen 1
2023-10-14 19:45 150321011 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 3 - 1 Linus Löfstedt, Elin Holm Tullingehallen
2023-10-21 11:00 150321017 Nacka IBK - Täby FC (D) 6 - 4 Christoffer Sandström, Ariana Javadi Järla Sporthall
2023-10-28 11:30 150321019 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 13 Håkan Sällström, Mauricio Castillo Åbyhallen - Haninge
2023-10-28 12:30 150321018 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 2 - 7 Kenneth Johansson, Fredrik Bousset Kvarnängshallen
2023-10-28 16:30 150321020 Vallentuna IBK (B) - Huddinge IBS 4 - 5 , Oscar Björkman Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-11 11:15 150321021 FBI Tullinge - Nacka IBK 12 - 2 Love Månsson Patrickson, John Degerkvist Tullingehallen
2023-11-11 12:00 150321025 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamns IBK 5 - 3 Christian Berger, Tomas Jansson Strandhallen - Tyresö
2023-11-11 13:00 150321023 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 1 - 4 Isak Lampa Halling, Vilmer Björkman Kämpetorpshallen 1
2023-11-11 15:45 150321024 Västerhaninge IBK - Vallentuna IBK (B) 3 - 5 Jonas Jatko, Thomas Gjutarenäfve Åbyhallen - Haninge
2023-11-25 11:00 150321029 Nynäshamns IBK - Västerhaninge IBK 3 - 6 Mauricio Castillo, Mattias Patrik Robert Thorsén Kvarnängshallen
2023-11-25 12:15 150321030 Vallentuna IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Melker Vallen, Josefine Ericson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-25 14:30 150321026 Huddinge IBS - Täby FC (D) 2 - 3 Tuva Egman, Elina Zibell Tomtbergahallen
2023-11-26 13:30 150321028 Nacka IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 6 Linn Wilhelmson, Christoffer Hellström Myrsjöskolan
2023-11-18 15:45 150321032 Täby FC (D) - Älvsjö AIK IBF 1 - 4 Michael Leimer, Robert Milerud Grindtorpshallen
2023-12-02 12:45 150321034 Västerhaninge IBK - Nacka IBK 6 - 4 John Degerkvist, Love Månsson Patrickson Åbyhallen - Haninge
2023-12-03 13:45 150321033 Nynäshamns IBK - Vallentuna IBK (B) 2 - 4 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Kvarnängshallen
2024-01-07 18:30 150321031 FBI Tullinge - Huddinge IBS 4 - 2 Stefan Asplund, Dante Grähs Eriksson Tullingehallen
2023-12-08 18:45 150321037 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 6 John Degerkvist, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2023-12-09 10:45 150321040 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (D) 10 - 6 Emmie Helleday, William Tegnér Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-09 16:30 150321036 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 2 - 4 Rebecka Risberg, Rasmus Bergne Kämpetorpshallen 2
2023-12-10 14:00 150321039 Nacka IBK - Nynäshamns IBK 4 - 1 Michael Westerberg, Melanie Sundell Myrsjöskolan
2023-11-18 15:45 150321042 Nacka IBK - Vallentuna IBK (B) 5 - 4 Fredrik Åhlund, Elliot Andersson Järla Sporthall
2023-12-16 09:00 150321041 FBI Tullinge - Täby FC (D) 5 - 1 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2023-12-16 12:30 150321044 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS 4 - 4 Niclas Woxmark, Hanna Woxmark Åbyhallen - Haninge
2023-12-16 13:00 150321045 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 6 Mario Mallengren, Håkan Sällström Strandhallen - Tyresö
2024-01-13 10:15 150321048 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK IBF 14 - 4 Martin Åkesson, Kent Budell Åbyhallen - Haninge
2024-01-13 14:00 150321049 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (D) 3 - 4 Magnus Berg, Johan Eklund Strandhallen - Tyresö
2024-01-13 14:00 150321050 Vallentuna IBK (B) - FBI Tullinge 2 - 3 Martin Mårtensson, Lars Reuterhagen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-14 13:45 150321047 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS 4 - 6 Jonas Jatko, Fredrik Bousset Kvarnängshallen
2024-01-20 11:30 150321053 Älvsjö AIK IBF - Nynäshamns IBK 3 - 3 Elliot Andersson, Oscar Björkman Kämpetorpshallen 1
2024-01-20 17:45 150321051 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Jonas Jatko, John Degerkvist Tullingehallen
2024-01-21 18:00 150321052 Täby FC (D) - Västerhaninge IBK 9 - 3 Hannes Hovmöller, Peter Lassfolk Grindtorpshallen
2024-01-21 18:30 150321054 Huddinge IBS - Nacka IBK 8 - 2 Shabbir Ahmed, Martin Claësson Tomtbergahallen
2024-01-27 12:45 150321060 Vallentuna IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 5 Melker Vallen, Kevin Lenstad Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-27 14:30 150321059 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge 0 - 5 Shabbir Ahmed, Martin Claësson Åbyhallen - Haninge
2024-01-27 14:45 150321057 Nacka IBK - Älvsjö AIK IBF 0 - 5 Hugo Strandberg Edgardh, Jonas Djäken Järla Sporthall
2024-01-28 12:00 150321058 Nynäshamns IBK - Täby FC (D) 3 - 7 Mauricio Castillo, Håkan Sällström Kvarnängshallen
2024-02-03 11:15 150321064 Huddinge IBS - Vallentuna IBK (B) 6 - 5 Petra Dynesius, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2024-02-03 15:45 150321061 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK 5 - 0 Melhvin Pettersson, Sezgin Youmer Tullingehallen
2024-02-04 11:30 150321062 Täby FC (D) - Nacka IBK 8 - 4 Kevin Lenstad, Melker Vallen Grindtorpshallen
2024-03-08 19:00 150321065 Tyresö Trollbäcken IBK - Västerhaninge IBK 4 - 1 John Degerkvist, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2024-02-10 11:15 150321070 Vallentuna IBK (B) - Västerhaninge IBK 6 - 4 John Degerkvist, India Rauman Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-10 14:45 150321066 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF 4 - 5 Agnes Lövgren, Elvira Elfgren Tomtbergahallen
2024-02-11 13:30 150321069 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 6 Olof Sandström, Johan Larsson Kvarnängshallen
2024-02-11 16:00 150321068 Nacka IBK - FBI Tullinge 4 - 5 Christoffer Hellström, Michael Westerberg Myrsjöskolan
2024-02-17 13:30 150321074 Västerhaninge IBK - Nynäshamns IBK 2 - 3 Martin Claësson, Josefine Svensson Åbyhallen - Haninge
2024-02-17 15:00 150321073 Älvsjö AIK IBF - Vallentuna IBK (B) 2 - 3 Ella Lassen Eriksson, Stefan Ålander Kämpetorpshallen 1
2024-02-17 18:00 150321075 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka IBK 5 - 2 Maximilian Andersson, Johan Eklund Strandhallen - Tyresö
2024-02-18 14:00 150321072 Täby FC (D) - Huddinge IBS 1 - 11 Albin Bergström, Mario Mallengren Hägerneholmshallen
2024-03-09 10:00 150321077 Huddinge IBS - FBI Tullinge 4 - 3 Hilma Durfors, Emilia Risberg Tomtbergahallen
2024-03-09 12:45 150321080 Vallentuna IBK (B) - Nynäshamns IBK 7 - 5 Oliver Hallgren, Agaton Östlund Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-09 13:00 150321076 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (D) 4 - 3 Henrik Nilsson, Martin Claësson Kämpetorpshallen 1
2024-03-24 09:00 150321079 Nacka IBK - Västerhaninge IBK 3 - 4 India Rauman, Olof Sandström Ormingehallen
2024-03-16 13:00 150321083 Nynäshamns IBK - Nacka IBK 4 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2024-03-16 14:00 150321082 Täby FC (D) - Vallentuna IBK (B) 4 - 6 Oscar Olsson Berglund, Shabbir Ahmed Hägerneholmshallen
2024-03-16 14:45 150321085 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 4 - 3 Svante Lindholm, Viggo Holm Strandhallen - Tyresö
2024-03-17 17:00 150321081 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 9 - 2 Martin Claësson, Didrik Axen Tullingehallen
2024-03-23 12:30 150321088 Huddinge IBS - Västerhaninge IBK 3 - 4 Adam Lönnborg, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2024-03-23 13:15 150321090 Vallentuna IBK (B) - Nacka IBK 6 - 5 Tobias Jansson, Mattias Patrik Robert Thorsén Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-23 13:45 150321087 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 5 Emilio Wigren, Alfred Lampa Halling Kämpetorpshallen 1
2024-03-23 17:15 150321086 Täby FC (D) - FBI Tullinge 3 - 7 Albin Bergström, Oscar Björkman Hägerneholmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge 16 14 0 2 89-37 52 42
2. Tyresö Trollbäcken IBK 16 11 0 5 82-53 29 33
3. Vallentuna IBK (B) 16 10 0 6 78-72 6 30
4. Huddinge IBS 16 9 1 6 83-55 28 28
5. Älvsjö AIK IBF 16 9 1 6 67-65 2 28
6. Täby FC (D) 16 6 1 9 67-80 -13 19
7. Västerhaninge IBK 16 5 2 9 63-81 -18 17
8. Nacka IBK 16 3 0 13 53-96 -43 9
9. Nynäshamns IBK 16 2 1 13 40-83 -43 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis