Pantamera P 2009 A (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 16:15 150371005 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge (B) 3 - 1 Petra Dynesius, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 1
2023-10-01 14:30 150371003 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) 7 - 6 Mario Mallengren, Fredrik Hallenberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-02 12:15 150371001 IBF Offensiv Lidingö - Duvbo IK 2 - 3 Viggo Modigh, Anders Peterson Torsviks Idrottshall
2023-12-03 10:00 150371004 Nacka IBK (B) - Ekerö IK 0 - 8 Petra Dynesius, Shabbir Ahmed Järla Sporthall
2023-10-07 17:30 150371007 Ekerö IK - Vallentuna IBK (B) 4 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Mälaröhallen 1
2023-10-08 09:30 150371010 Duvbo IK - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Joula Wahlström, Arne Brovig Löthallen
2023-10-21 13:00 150371006 FBI Tullinge (B) - Nacka IBK (B) 1 - 2 Robert Järlemark, Sam Robertsson Tullingehallen
2023-12-03 14:30 150371009 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 2 Sezgin Youmer, Erik Palmertz Ulriksdalshallen
2023-10-14 16:30 150371014 Nacka IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Robert Järlemark, Love Månsson Patrickson Ormingehallen
2023-10-15 13:45 150371015 AIK IBF - Duvbo IK 2 - 1 Elin Holm, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2023-10-15 15:00 150371013 Vallentuna IBK (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 4 Niklas Forsman, Peter Hagelin Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-15 16:45 150371011 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) 5 - 6 Håkan Taxén, Johan Eklund Torsviks Idrottshall
2023-10-20 19:30 150371016 Älvsjö AIK IBF - Vallentuna IBK (B) 0 - 5 Johan Eklund, Niklas Lundberg Västertorpshallen
2023-10-22 12:15 150371020 Duvbo IK - Nacka IBK (B) 0 - 1 Robert Milerud, Dante Grähs Eriksson Löthallen
2023-10-22 18:45 150371019 Täby FC (B) - AIK IBF 3 - 2 Peter Lassfolk, Fredrik Åhlund Hägerneholmshallen
2024-03-24 19:30 150371018 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö 6 - 2 Sezgin Youmer, Joel Forssell Tappströms Bollhall
2023-10-28 09:15 150371023 Vallentuna IBK (B) - Nacka IBK (B) 5 - 3 Oscar Björkman, Lars Reuterhagen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-28 10:30 150371021 IBF Offensiv Lidingö - FBI Tullinge (B) 3 - 4 Oliver Hallgren, Agaton Östlund Torsviks Idrottshall
2023-10-29 16:30 150371025 AIK IBF - Ekerö IK 4 - 2 Emmie Helleday, Linus Strandwitz Ulriksdalshallen
2023-11-11 15:00 150371024 Täby FC (B) - Duvbo IK 7 - 5 William Tegnér, Fredrik Åhlund Grindtorpshallen
2023-11-18 12:00 150371028 FBI Tullinge (B) - AIK IBF 0 - 2 Melhvin Pettersson, Ebba Ek Tullingehallen
2023-11-18 12:45 150371027 Älvsjö AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 5 - 0 Hilma Durfors, Emilia Risberg Kämpetorpshallen 1
2023-11-19 09:30 150371030 Duvbo IK - Vallentuna IBK (B) 5 - 3 Sezgin Youmer, Lars Reuterhagen Hallonbergshallen
2023-11-19 20:15 150371029 Ekerö IK - Täby FC (B) 11 - 0 Sadjad Nima, Fredrik Åhlund Tappströms Bollhall
2023-11-25 10:45 150371031 IBF Offensiv Lidingö - Nacka IBK (B) 5 - 6 Johan Eklund, Jakub Horyna Torsviks Idrottshall
2023-11-26 13:15 150371034 Täby FC (B) - FBI Tullinge (B) 8 - 4 Astrid Isaksson, Hugo Zetterberg Hägerneholmshallen
2023-11-26 14:45 150371035 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF 6 - 3 Filip Geber, Axel Mickelsson Ulriksdalshallen
2023-11-26 19:00 150371033 Ekerö IK - Duvbo IK 8 - 2 Johan Eklund, Ricky Bagge Tappströms Bollhall
2023-12-09 11:15 150371038 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) 2 - 5 Sezgin Youmer, Melanie Sundell Kämpetorpshallen 1
2023-12-09 12:15 150371039 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK 2 - 11 Agaton Östlund, Petra Dynesius Tullingehallen
2023-12-09 13:15 150371036 Vallentuna IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 0 - 2 Melker Vallen, Lars Reuterhagen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-10 16:45 150371037 Nacka IBK (B) - AIK IBF 4 - 1 Christoffer Sandström, Melhvin Pettersson Ormingehallen
2023-12-16 15:15 150371042 FBI Tullinge (B) - Duvbo IK 5 - 3 Shabbir Ahmed, Melanie Sundell Botkyrkahallen
2023-12-17 09:00 150371044 Täby FC (B) - Nacka IBK (B) 3 - 6 Linus Strandwitz, Emmie Helleday Hägerneholmshallen
2023-12-17 14:30 150371043 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 7 - 0 Joula Wahlström, Olle Forsberg Mälaröhallen 1
2023-12-17 17:00 150371045 AIK IBF - Vallentuna IBK (B) 4 - 2 Oscar Björkman, Hugo Nilsson Ulriksdalshallen
2024-01-13 10:30 150371046 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF 1 - 6 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Tullingehallen
2024-01-13 14:45 150371047 Ekerö IK - Nacka IBK (B) 5 - 5 Michael Leimer, Robert Milerud Mälaröhallen 1
2024-01-14 10:45 150371050 Duvbo IK - IBF Offensiv Lidingö 3 - 5 Marcus Lundelin, Agaton Östlund Löthallen
2024-01-14 12:00 150371048 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 4 Hugo Zetterberg, Isak Wallenius Hägerneholmshallen
2024-01-20 14:00 150371055 Älvsjö AIK IBF - Duvbo IK 4 - 4 Magnus Berg, Linus Löfstedt Kämpetorpshallen 1
2024-01-21 16:30 150371054 Nacka IBK (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Leo Fristedt, Julian Jacoel Ormingehallen
2024-02-17 16:15 150371051 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF 1 - 5 Magnus Berg, Fredrik Åhlund Torsviks Idrottshall
2024-03-17 16:45 150371053 Vallentuna IBK (B) - Ekerö IK 0 - 3 Sadjad Nima, Johan Hessing Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-27 11:45 150371059 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 2 Simon Fröberg, Hannes Hovmöller Hägerneholmshallen
2024-01-27 13:15 150371060 Duvbo IK - AIK IBF 5 - 5 Alexander Friberg, Camilla Karlsson Brotorpshallen
2024-01-27 13:30 150371056 Älvsjö AIK IBF - Nacka IBK (B) 2 - 2 Melanie Sundell, Joel Forssell Västertorpshallen
2024-01-28 17:30 150371057 FBI Tullinge (B) - Vallentuna IBK (B) 4 - 2 Melhvin Pettersson, Petra Dynesius Tullingehallen
2024-02-03 15:15 150371061 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK 5 - 4 Oliver Hallgren, Martin Claësson Torsviks Idrottshall
2024-02-03 16:30 150371063 Vallentuna IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 1 - 2 Peter Hagelin, Magnus Eriksson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-04 18:00 150371065 AIK IBF - Täby FC (B) 4 - 3 Erik Palmertz, Anton Ponnert Ulriksdalshallen
2024-02-22 18:00 150371064 Nacka IBK (B) - Duvbo IK 8 - 1 Manne Jahnsson, Fredrik Landin Ormingehallen
2024-02-10 16:00 150371069 Ekerö IK - AIK IBF 7 - 5 Johan Eklund, Robert Milerud Mälaröhallen 1
2024-02-10 16:30 150371068 FBI Tullinge (B) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 4 Martin Claësson, Oscar Ekman Tullingehallen
2024-02-11 10:30 150371070 Duvbo IK - Täby FC (B) 2 - 2 Joel Forssell, Mattias Patrik Robert Thorsén Löthallen
2024-02-19 20:45 150371066 Nacka IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 1 - 2 Viggo Holm, Joel Forssell Myrsjöskolan
2024-02-17 17:15 150371073 Vallentuna IBK (B) - Duvbo IK 6 - 1 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-18 12:45 150371074 Täby FC (B) - Ekerö IK 3 - 2 Peter Lassfolk, Simon Fröberg Hägerneholmshallen
2024-02-18 16:15 150371075 AIK IBF - FBI Tullinge (B) 7 - 4 Leo Haochen Li, Martin Mårtensson Tallbackaskolan
2024-03-11 19:00 150371071 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Svedje Ohlson, Bjarne Hekkelstrand Torsviks Idrottshall
2024-03-09 11:45 150371078 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 5 - 4 Mario Mallengren, Love Månsson Patrickson Kämpetorpshallen 1
2024-03-09 17:00 150371079 FBI Tullinge (B) - Täby FC (B) 3 - 3 Sezgin Youmer, Fredrik Alzén Tullingehallen
2024-03-10 12:30 150371077 Nacka IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 2 Leo Fristedt, Julian Jacoel Ormingehallen
2024-03-10 13:00 150371080 Duvbo IK - Ekerö IK 0 - 6 Oscar Björkman, Jonas Vedin Hallonbergshallen
2024-03-16 12:45 150371084 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Oscar Olsson Berglund, Shabbir Ahmed Hägerneholmshallen
2024-03-16 13:30 150371083 Ekerö IK - FBI Tullinge (B) 5 - 3 Martin Mårtensson, Angel-Grace Åkesson Tappströms Bollhall
2024-03-16 17:15 150371081 IBF Offensiv Lidingö - Vallentuna IBK (B) Robert Milerud, Michael Leimer Torsviks Idrottshall
2024-03-17 16:00 150371085 AIK IBF - Nacka IBK (B) 11 - 6 Simon Fröberg, Hugo Nilsson Ulriksdalshallen
2024-03-23 16:15 150371089 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK 4 - 4 Viggo Holm, Svante Lindholm Kämpetorpshallen 1
2024-03-23 16:30 150371088 Nacka IBK (B) - Täby FC (B) 8 - 2 Erik Nyman, Daniel Karlsson Ormingehallen
2024-03-24 12:30 150371090 Duvbo IK - FBI Tullinge (B) 5 - 9 Imtiaz Karim, Robert Lindén Säfström Löthallen
2024-03-24 15:30 150371087 Vallentuna IBK (B) - AIK IBF 3 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Rosendalsskolan Norra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK 16 11 2 3 93-37 56 35
2. AIK IBF 16 10 2 4 68-51 17 32
3. Nacka IBK (B) 16 9 3 4 66-55 11 30
4. Täby FC (B) 16 7 2 7 59-71 -12 23
5. Älvsjö AIK IBF 16 6 4 6 50-55 -5 22
6. Vallentuna IBK (B) 15 6 1 8 44-45 -1 19
7. FBI Tullinge (B) 16 5 2 9 51-69 -18 17
8. IBF Offensiv Lidingö 15 4 1 10 44-61 -17 13
9. Duvbo IK 16 3 3 10 44-75 -31 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 13:00 150370004 Stenhagens KK - Järfälla Bele IBK 4 - 7 Christoffer Fredriksson, Jesper Thorsbrink Stenhagen BoKC
2023-09-30 19:00 150370003 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 4 - 2 William Tegnér, Arne Brovig Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-10-01 13:45 150370001 Väsby AIK - Vallentuna IBK (A) 2 - 2 Oscar Björkman, Mattias Patrik Robert Thorsén Väsby skolan
2023-10-01 15:00 150370005 FBC Sollentuna - Täby FC (C) 4 - 5 Joula Wahlström, Isak Lampa Halling Töjnahallen
2023-10-01 16:45 150370002 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 0 - 8 Peter Saliba Gustafsson, Kerin Maclean Mitchell Prästängshallen
2023-10-08 14:00 150370010 Vallentuna IBK (A) - FBC Sollentuna 2 - 4 Jan Tuominen, Sabina Åström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-08 15:15 150370006 Täby FC (C) - Stenhagens KK 6 - 11 Peter Hagelin, Oscar Björkman Hägerneholmshallen
2023-10-08 16:45 150370008 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 2 - 5 William Tegnér, Fredrik Alzén Vaxholm innebandyhallen
2023-10-08 17:45 150370009 Täby FC (A) - Väsby AIK 3 - 8 Linus Strandwitz, Emmie Helleday Grindtorpshallen
2023-10-08 18:45 150370007 Järfälla Bele IBK - Åkersberga IBF 11 - 1 Sadjad Nima, Martin Mårtensson Björkebyhallen
2023-10-14 15:00 150370014 Stenhagens KK - FBC Sollentuna 5 - 6 Felicia Hoff, Mattias Patrik Robert Thorsén Stenhagen BoKC
2023-10-14 16:30 150370015 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (A) 0 - 2 Linus Strandwitz, William Tegnér Grindtorpshallen
2023-10-15 10:30 150370012 Sigtuna IF IBK - Järfälla Bele IBK 1 - 6 Marcus Lundelin, Isak Eriksson Prästängshallen
2023-10-15 15:00 150370011 Väsby AIK - Vaxholms IBF 10 - 6 Joula Wahlström, Fredrik Nensén Väsby skolan
2023-12-03 19:15 150370013 Åkersberga IBF - Täby FC (C) 2 - 1 Anders Peterson, Bjarne Hekkelstrand Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-10-21 16:00 150370018 Järfälla Bele IBK - Väsby AIK 6 - 6 Agaton Östlund, Isak Eriksson Viksjö Sporthall
2023-10-21 16:00 150370019 Vaxholms IBF - Täby FC (A) 4 - 3 Lars Samuelsson, Hugo Zetterberg Vaxholm innebandyhallen
2023-10-21 17:45 150370017 Täby FC (C) - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Johan Eklund, Gabriella Kallner Grindtorpshallen
2023-10-22 13:15 150370020 Vallentuna IBK (A) - Stenhagens KK 6 - 6 Anton Greberg, Mattias Patrik Robert Thorsén Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-12 17:30 150370016 FBC Sollentuna - Åkersberga IBF 0 - 3 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Rotebrohallen (Nya)
2023-10-28 11:30 150370023 Åkersberga IBF - Stenhagens KK 3 - 10 Mats Nordrup, Fredrik Åhlund Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-10-28 13:30 150370024 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (A) 2 - 8 Hugo Zetterberg, Isak Wallenius Vaxholm innebandyhallen
2023-10-29 11:00 150370022 Sigtuna IF IBK - FBC Sollentuna 4 - 1 Olof Sandström, Niklas Forsman Prästängshallen
2023-10-29 11:30 150370025 Täby FC (A) - Järfälla Bele IBK 4 - 5 Lars Samuelsson, Hugo Zetterberg Hägerneholmshallen
2023-10-29 14:30 150370021 Väsby AIK - Täby FC (C) 8 - 5 Arne Brovig, Lars Samuelsson Väsby skolan
2023-11-18 15:30 150370026 Stenhagens KK - Sigtuna IF IBK 7 - 2 Marko Spasic, Niklas Arvidsson Stenhagen BoKC
2023-11-18 16:15 150370030 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF 10 - 2 Emmie Helleday, Robert Lindén Säfström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-19 16:30 150370027 FBC Sollentuna - Väsby AIK 2 - 4 Magnus Berg, Jonas Vedin Töjnahallen
2023-11-19 19:15 150370029 Järfälla Bele IBK - Vaxholms IBF 5 - 2 William Tegnér, Sabina Åström Viksjö Sporthall
2024-03-16 19:00 150370028 Täby FC (C) - Täby FC (A) 6 - 8 Hannes Hovmöller, Arne Brovig Grindtorpshallen
2023-11-25 15:15 150370034 Vaxholms IBF - Täby FC (C) 6 - 5 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Vaxholm innebandyhallen
2023-11-26 10:45 150370033 Järfälla Bele IBK - Vallentuna IBK (A) 3 - 2 Oliver Andersson-Lind, Henrik Nilsson Viksjö Sporthall
2023-11-26 13:30 150370032 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 3 - 0 Oscar Björkman, Fredrik Nensén Prästängshallen
2023-11-26 18:45 150370035 Täby FC (A) - FBC Sollentuna 6 - 1 Sabina Åström, William Tegnér Hägerneholmshallen
2024-02-11 16:00 150370031 Väsby AIK - Stenhagens KK 4 - 4 Mattias Patrik Robert Thorsén, Fredrik Nensén Väsby skolan
2023-12-02 16:30 150370039 Täby FC (C) - Järfälla Bele IBK 2 - 4 Rebecca Johansson, Simon Fröberg Grindtorpshallen
2023-12-09 09:30 150370040 Vallentuna IBK (A) - Sigtuna IF IBK 7 - 4 William Tegnér, Emmie Helleday Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-09 15:00 150370037 Stenhagens KK - Täby FC (A) 10 - 3 Johan Hällström, Andreas Pettersson Stenhagen BoKC
2023-12-09 16:45 150370038 FBC Sollentuna - Vaxholms IBF 6 - 2 Anton Ponnert, Joel Holm Töjnahallen
2023-12-10 15:15 150370036 Åkersberga IBF - Väsby AIK 3 - 4 Jan Lingemark, Simon Fröberg Österåkers Multiarena Ljusterö
2023-12-16 14:45 150370044 Vaxholms IBF - Stenhagens KK 5 - 8 Fredrik Nensén, Erik Allerborg Vaxholm innebandyhallen
2023-12-17 15:00 150370041 Väsby AIK - Sigtuna IF IBK 4 - 3 Ken Johansson, Oscar Björkman Väsby skolan
2023-12-17 16:00 150370042 Täby FC (C) - Vallentuna IBK (A) 1 - 3 Shabbir Ahmed, Jonas Jatko Grindtorpshallen
2023-12-17 16:45 150370043 Järfälla Bele IBK - FBC Sollentuna 2 - 4 Viktoria Larsson, Alexander Mattsson Bas Barkarby
2023-12-17 17:15 150370045 Täby FC (A) - Åkersberga IBF 6 - 5 Shabbir Ahmed, Jonas Jatko Grindtorpshallen
2023-11-12 14:30 150370046 Täby FC (C) - FBC Sollentuna 5 - 7 Ulf Jonsson, Gabriella Kallner Hägerneholmshallen
2024-01-13 15:15 150370050 Vallentuna IBK (A) - Väsby AIK 7 - 7 Martin Mårtensson, Lars Reuterhagen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-14 13:15 150370049 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 4 - 4 Isak Wallenius, Hugo Zetterberg Hägerneholmshallen
2024-01-14 16:30 150370047 Järfälla Bele IBK - Stenhagens KK 5 - 7 Joel Forssell, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2024-01-14 17:15 150370048 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 4 - 3 Johan Eklund, Fredrik Alzén Vaxholm innebandyhallen
2024-01-20 12:30 150370053 Åkersberga IBF - Järfälla Bele IBK 1 - 1 Björn Söderström, Jakob Iskander Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-01-20 15:30 150370054 Stenhagens KK - Täby FC (C) 12 - 3 Emil Gustafsson, Alexander Stolt Stenhagen BoKC
2024-01-21 13:00 150370052 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 2 - 4 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Prästängshallen
2024-01-21 15:00 150370051 Väsby AIK - Täby FC (A) 5 - 7 Linus Löfstedt, Elin Holm Väsby skolan
2024-01-21 16:45 150370055 FBC Sollentuna - Vallentuna IBK (A) 4 - 4 Anton Ponnert, Lars Reuterhagen Töjnahallen
2024-01-27 16:30 150370060 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (A) 1 - 10 Melker Vallen, Oscar Björkman Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-27 17:15 150370058 Järfälla Bele IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 2 Johnn Wahlgren, Rebecca Johansson Jakobsbergs Sporthall
2024-01-28 10:30 150370057 Täby FC (C) - Åkersberga IBF 5 - 3 Gabriella Kallner, Julia Tegnér Hägerneholmshallen
2024-01-28 12:15 150370056 FBC Sollentuna - Stenhagens KK 5 - 2 Emil Glenngård, Hugo Zetterberg Töjnahallen
2024-01-28 18:15 150370059 Vaxholms IBF - Väsby AIK 3 - 5 Hugo Zetterberg, Isak Wallenius Vaxholm innebandyhallen
2024-02-03 11:45 150370063 Åkersberga IBF - FBC Sollentuna 0 - 6 Lars Reuterhagen, Oliver Andersson-Lind Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-02-03 16:00 150370064 Stenhagens KK - Vallentuna IBK (A) 2 - 5 Christoffer Fredriksson, Noah Gustafsson Stenhagen BoKC
2024-02-03 16:30 150370065 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 7 - 5 Isak Wallenius, William Tegnér Hägerneholmshallen
2024-02-04 14:15 150370062 Sigtuna IF IBK - Täby FC (C) 8 - 3 Camilla Karlsson, Shabbir Ahmed Prästängshallen
2024-02-16 19:00 150370061 Väsby AIK - Järfälla Bele IBK 5 - 5 Jan Lingemark, Rebecca Johansson Väsby skolan
2024-02-09 19:30 150370068 Täby FC (C) - Väsby AIK 4 - 5 Oscar Björkman, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2024-02-10 10:00 150370070 Vallentuna IBK (A) - Vaxholms IBF 4 - 4 Lars Samuelsson, Olof Sandström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-10 15:00 150370066 Stenhagens KK - Åkersberga IBF WO (5 - 0) Stenhagen BoKC
2024-02-11 14:15 150370067 FBC Sollentuna - Sigtuna IF IBK 3 - 3 Hugo Nilsson, Anton Ponnert Töjnahallen
2024-02-11 17:00 150370069 Järfälla Bele IBK - Täby FC (A) 1 - 2 Maja Bergman, William Rennerfelt Viksjö Sporthall
2024-02-12 19:45 150370072 Sigtuna IF IBK - Stenhagens KK 2 - 3 Fredrik Nensén, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2024-02-16 19:30 150370075 Täby FC (A) - Täby FC (C) 2 - 3 Sadjad Nima, William Tegnér Grindtorpshallen
2024-02-17 18:45 150370074 Vaxholms IBF - Järfälla Bele IBK 2 - 5 Isak Wallenius, Hugo Zetterberg Vaxholm innebandyhallen
2024-02-18 14:00 150370073 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK (A) 4 - 2 Jakob Iskander, William Tegnér Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-02-18 15:00 150370071 Väsby AIK - FBC Sollentuna 2 - 2 Fredrik Nensén, William Albrecht Väsby skolan
2024-03-09 10:00 150370079 Täby FC (C) - Vaxholms IBF 3 - 8 Isak Wallenius, Magnus Berg Hägerneholmshallen
2024-03-09 14:00 150370080 Vallentuna IBK (A) - Järfälla Bele IBK 3 - 7 Agaton Östlund, Oliver Hallgren Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-09 16:15 150370077 Stenhagens KK - Väsby AIK 3 - 2 Victor Flemström, Emil Gustafsson Stenhagen BoKC
2024-03-09 16:45 150370078 FBC Sollentuna - Täby FC (A) 2 - 4 Anton Greberg, Thomas Gjutarenäfve Töjnahallen
2024-03-20 19:15 150370076 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK 1 - 5 Fredrik Hallenberg, Johan Hessing Österåkers Multiarena Ljusterö
2024-03-16 20:15 150370084 Vaxholms IBF - FBC Sollentuna 2 - 8 Niklas Forsman, Hugo Zetterberg Vaxholm innebandyhallen
2024-03-17 12:45 150370085 Täby FC (A) - Stenhagens KK 3 - 2 Magnus Berg, William Tegnér Hägerneholmshallen
2024-03-17 13:45 150370081 Väsby AIK - Åkersberga IBF 2 - 1 Emmie Helleday, Thea Augustinsson Väsby skolan
2024-03-17 17:30 150370083 Järfälla Bele IBK - Täby FC (C) 6 - 2 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Viksjö Sporthall
2024-03-18 19:45 150370082 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (A) 4 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Prästängshallen
2024-03-15 18:30 150370089 FBC Sollentuna - Järfälla Bele IBK 4 - 1 Alexander Friberg, Camilla Karlsson Silverdalshallen
2024-03-23 17:45 150370088 Stenhagens KK - Vaxholms IBF 15 - 6 Emil Gustafsson, Jimmy Johansson Stenhagen BoKC
2024-03-24 12:45 150370087 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 3 - 3 Rebecca Johansson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2024-03-24 15:15 150370086 Sigtuna IF IBK - Väsby AIK 4 - 10 Viggo Holm, Shabbir Ahmed Prästängshallen
2024-03-24 15:15 150370090 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (C) 4 - 6 Lars Reuterhagen, Kajsa Eklund Hägerneholmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla Bele IBK 18 11 3 4 84-54 30 36
2. Väsby AIK 18 10 6 2 93-70 23 36
3. Stenhagens KK 18 11 2 5 116-73 43 35
4. Täby FC (A) 18 10 2 6 83-67 16 32
5. FBC Sollentuna 18 9 3 6 69-56 13 30
6. Vallentuna IBK (A) 18 6 5 7 73-72 1 23
7. Sigtuna IF IBK 18 6 2 10 60-73 -13 20
8. Vaxholms IBF 18 5 1 12 69-106 -37 16
9. Täby FC (C) 18 5 0 13 70-105 -35 15
10. Åkersberga IBF 18 4 2 12 39-80 -41 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 15:00 150372004 IFK Haninge/Västerhaninge IBK - Salems IF 4 - 4 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-10-01 17:00 150372002 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 3 Daniel Karlsson, Erik Nyman Tullingehallen
2023-11-12 16:30 150372005 Nacka IBK - Huddinge IBS 1 - 6 Leo Fristedt, Isak Eriksson Ormingehallen
2023-10-07 11:15 150372007 Salems IF - Segeltorps IF IBF 10 - 1 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2023-10-07 15:15 150372009 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF 6 - 3 Svante Lindholm, Love Månsson Patrickson Strandhallen - Tyresö
2023-10-07 15:30 150372006 Huddinge IBS - IFK Haninge/Västerhaninge IBK 4 - 5 John Degerkvist, Martin Claësson Tomtbergahallen
2023-10-12 20:15 150372013 Segeltorps IF IBF - Huddinge IBS 1 - 3 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Tomtbergahallen
2023-10-14 14:00 150372012 FBI Tullinge (A) - Salems IF 4 - 8 Fredrik Åhlund, Elliot Helin Boucher Storvretens Sporthall
2023-10-15 13:45 150372014 IFK Haninge/Västerhaninge IBK - Nacka IBK 3 - 2 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-10-22 09:00 150372016 Nacka IBK - Segeltorps IF IBF 5 - 4 Felix Fernström, Josefine Svensson Ormingehallen
2023-10-22 15:30 150372018 Salems IF - Värmdö IF 3 - 2 Martin Åkesson, Kent Budell Skogsängshallen
2023-10-22 18:00 150372017 Huddinge IBS - FBI Tullinge (A) 3 - 7 Håkan Taxén, Emil Glenngård Glömstahallen
2023-10-28 15:00 150372025 Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF 0 - 4 Manne Jahnsson, Hanna Woxmark Strandhallen - Tyresö
2023-10-28 19:45 150372022 FBI Tullinge (A) - Nacka IBK 4 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Niklas Forsman Tullingehallen
2023-10-29 13:15 150372021 Värmdö IF - Huddinge IBS 5 - 4 Anton Zaitsev, Lars Sundlöf Värmdö sporthall
2023-11-05 12:00 150372023 Segeltorps IF IBF - IFK Haninge/Västerhaninge IBK 2 - 1 Shabbir Ahmed, Christoffer Sandström Kvarnbergshallen
2023-11-18 18:30 150372027 Nacka IBK - Värmdö IF 5 - 6 Christoffer Sandström, Fredrik Åhlund Myrsjöskolan
2023-11-19 13:45 150372026 IFK Haninge/Västerhaninge IBK - FBI Tullinge (A) 8 - 7 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Lyckeby Sporthall
2023-11-24 18:45 150372028 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Stefan Ålander, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2023-11-25 11:30 150372035 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka IBK 4 - 5 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Strandhallen - Tyresö
2023-11-25 17:45 150372031 Värmdö IF - IFK Haninge/Västerhaninge IBK 11 - 7 Christoffer Hellström, Fredrik Alzén Värmdö sporthall
2023-11-25 18:15 150372032 FBI Tullinge (A) - Segeltorps IF IBF 4 - 1 Niclas Woxmark, Stefan Ålander Tullingehallen
2023-12-09 14:45 150372039 Huddinge IBS - Salems IF 4 - 5 Erik Gustafsson, Oscar Ekman Tomtbergahallen
2023-12-10 10:15 150372036 Segeltorps IF IBF - Värmdö IF 4 - 5 Daniel Karlsson, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2024-01-07 11:00 150372037 IFK Haninge/Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 8 Niclas Woxmark, Manne Jahnsson Lyckeby Sporthall
2023-12-16 13:30 150372043 Salems IF - Nacka IBK 3 - 5 Melhvin Pettersson, Erik Gustafsson Skogsängshallen
2023-12-16 14:15 150372045 Tyresö Trollbäcken IBK - Segeltorps IF IBF 4 - 1 Mario Mallengren, Håkan Sällström Strandhallen - Tyresö
2023-12-17 11:45 150372041 Värmdö IF - FBI Tullinge (A) 4 - 10 Oscar Ekman, Viggo Modigh Värmdö sporthall
2024-01-13 12:30 150372047 Salems IF - IFK Haninge/Västerhaninge IBK 3 - 2 Erik Gustafsson, Tobias Jansson Skogsängshallen
2024-01-13 13:45 150372046 Huddinge IBS - Nacka IBK 4 - 4 Martin Claësson, Jakub Horyna Tomtbergahallen
2024-01-13 15:15 150372049 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (A) 2 - 4 Magnus Berg, Johan Eklund Strandhallen - Tyresö
2024-01-20 16:45 150372054 IFK Haninge/Västerhaninge IBK - Huddinge IBS 6 - 8 Isak Eriksson, Shabbir Ahmed Lyckeby Sporthall
2024-01-21 11:45 150372053 Segeltorps IF IBF - Salems IF 3 - 3 Sezgin Youmer, Lars Reuterhagen Glömstahallen
2024-01-21 13:45 150372051 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 7 Michael Westerberg, Noah Hulin Värmdö sporthall
2024-01-27 11:30 150372058 Salems IF - FBI Tullinge (A) 4 - 0 Tobias Jansson, Lars Sundlöf Skogsängshallen
2024-01-27 13:30 150372057 Huddinge IBS - Segeltorps IF IBF 7 - 2 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Tomtbergahallen
2024-01-27 16:30 150372056 Nacka IBK - IFK Haninge/Västerhaninge IBK 3 - 1 Leo Fristedt, Kari Malmros Ormingehallen
2024-02-03 10:45 150372063 Segeltorps IF IBF - Nacka IBK 3 - 6 Max Hellström, Fredrik Åhlund Glömstahallen
2024-02-03 16:15 150372061 Värmdö IF - Salems IF 3 - 7 Julian Jacoel, Leo Fristedt Värmdö sporthall
2024-03-10 20:00 150372062 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS 2 - 7 Stefan Ålander, Petra Dynesius Tullingehallen
2024-02-10 12:15 150372068 Huddinge IBS - Värmdö IF 5 - 0 Agnes Lövgren, Erik Gustafsson Tomtbergahallen
2024-02-10 13:45 150372066 IFK Haninge/Västerhaninge IBK - Segeltorps IF IBF 11 - 2 Svedje Ohlson, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2024-02-10 15:15 150372069 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 4 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Skogsängshallen
2024-02-11 13:30 150372067 Nacka IBK - FBI Tullinge (A) 5 - 4 Oscar Olsson Berglund, Christoffer Castwall Ormingehallen
2024-02-17 18:15 150372072 FBI Tullinge (A) - IFK Haninge/Västerhaninge IBK 4 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Erik Gustafsson Tullingehallen
2024-02-18 11:45 150372071 Värmdö IF - Nacka IBK 3 - 2 Leo Fristedt, Julian Jacoel Värmdö sporthall
2024-02-18 14:30 150372075 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS 2 - 2 Jakub Horyna, John Degerkvist Strandhallen - Tyresö
2024-03-09 15:30 150372077 IFK Haninge/Västerhaninge IBK - Värmdö IF 6 - 6 Viggo Holm, Love Månsson Patrickson Lyckeby Sporthall
2024-03-10 09:45 150372076 Segeltorps IF IBF - FBI Tullinge (A) 1 - 5 Viggo Modigh, Karl-Johan Leijon Glömstahallen
2024-03-10 18:30 150372078 Nacka IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Erik Allerborg, Oscar Olsson Berglund Ormingehallen
2024-03-15 17:45 150372083 Salems IF - Huddinge IBS 5 - 2 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Skogsängshallen
2024-03-16 17:30 150372081 Värmdö IF - Segeltorps IF IBF WO (5 - 0) , Leo Fristedt Värmdö sporthall
2024-03-16 17:30 150372085 Tyresö Trollbäcken IBK - IFK Haninge/Västerhaninge IBK 7 - 5 Stefan Ålander, Niklas Lundberg Strandhallen - Tyresö
2024-03-23 16:00 150372086 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF 1 - 3 Mattias Dahlgren, Ilias Neffling Tullingehallen
2024-03-23 17:45 150372089 Nacka IBK - Salems IF 3 - 7 Erik Nyman, Daniel Karlsson Ormingehallen
2024-03-24 13:15 150372087 Segeltorps IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK OW (0 - 5) Glömstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF 14 11 2 1 71-37 34 35
2. Tyresö Trollbäcken IBK 14 8 1 5 57-45 12 25
3. Nacka IBK 14 8 1 5 56-54 2 25
4. Värmdö IF 14 7 1 6 61-67 -6 22
5. Huddinge IBS 14 6 2 6 61-48 13 20
6. IFK Haninge/ Västerhaninge IBK 14 5 2 7 68-71 -3 17
7. FBI Tullinge (A) 14 5 0 9 57-60 -3 15
8. Segeltorps IF IBF 14 1 1 12 25-74 -49 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis