Pojkar Jämna serier Röd nivå (2023/24)

Gruppspel
Pantamera P Div. 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-22 11:30 193310003 Röbäcks IF/Röd - Sävar IK 6 - 1 Thor Schönfeldt, Thor Nordendahl Elofssonhallen
2023-10-22 12:30 193310001 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF /CSÅ 9 - 7 Viktoria Glad, Robert Segerstedt Täftehallen
2023-11-13 193310004 Täfteå IK - Team Thorengruppen SK/P11-2 4 - 6 Täftehallen
2023-11-26 12:30 193310008 Team Thorengruppen SK/P11-2 - Gimonäs Umeå IF /CSÅ 8 - 2 Nilas Forsberg, Linus Viklund Jubileumshallen Teg
2023-11-27 20:20 193310006 Täfteå IK - Sävar IK 7 - 1 , Thomas Jonsson Täftehallen
2023-12-02 193310009 Röbäcks IF/Röd - Täfteå IK 7 - 6 Elofssonhallen
2023-12-09 13:10 193310011 Gimonäs Umeå IF /CSÅ - Röbäcks IF/Röd 2 - 3 Elias Norén, Ilgar Bahar Gogani Vildmannahallen
2023-12-09 15:30 193310013 Team Thorengruppen SK/P11-2 - Sävar IK 8 - 1 David Karlström, Ludvig Bjuhr Jubileumshallen Teg
2023-12-16 193310014 Röbäcks IF/Röd - Team Thorengruppen SK/P11-2 2 - 5 Elofssonhallen
2023-12-17 193310015 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF /CSÅ 3 - 4 Sävaråhallen
2024-01-20 10:30 193310018 Sävar IK - Röbäcks IF/Röd Richard Jonsson, Adrian Vidmark Sävaråhallen
2024-01-20 15:15 193310016 Gimonäs Umeå IF /CSÅ - Täfteå IK 4 - 7 Björn Glad, Viktoria Glad Midgårdshallen
2024-01-27 193310019 Team Thorengruppen SK/P11-2 - Täfteå IK Jubileumshallen Teg
2024-02-03 15:45 193310021 Sävar IK - Täfteå IK 9 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2024-02-03 16:10 193310023 Gimonäs Umeå IF /CSÅ - Team Thorengruppen SK/P11-2 4 - 5 Elias Schmidt, Erik Kram Sjöfruhallen
2024-02-24 193310024 Täfteå IK - Röbäcks IF/Röd 1 - 5 Täftehallen
2024-03-16 193310027 Gimonäs Umeå IF /CSÅ - Sävar IK Sjöfruhallen
2024-03-17 193310026 Team Thorengruppen SK/P11-2 - Röbäcks IF/Röd Jubileumshallen Teg
2024-03-24 12:30 193310028 Röbäcks IF/Röd - Gimonäs Umeå IF /CSÅ Elofssonhallen
2024-03-24 14:30 193310030 Sävar IK - Team Thorengruppen SK/P11-2 Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen SK/ P11-2 5 5 0 0 32-13 19 15
2. Röbäcks IF/ Röd 5 4 0 1 23-15 8 12
3. Täfteå IK 7 3 0 4 38-39 -1 9
4. Gimonäs Umeå IF / CSÅ 6 1 0 5 23-35 -12 3
5. Sävar IK 5 1 0 4 15-29 -14 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 12:30 193312003 Umeå City IBF - IBF Dalen 5 - 6 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2023-10-21 15:30 193312001 IBF Dalen /Vit - Gimonäs Umeå IF /Tomtebo 8 - 0 Patric Önander, Arvid Johansson Musköten 2
2023-10-21 16:30 193312002 Sandåkerns SK - IBF Dalen /Södra 2 - 9 , Arvid Johansson Musköten 2
2023-11-11 193312004 IBF Dalen /Vit - IBF Dalen /Södra 6 - 3 Midgårdshallen
2023-11-12 193312005 Sandåkerns SK - IBF Dalen 2 - 4 Vildmannahallen
2023-11-24 18:30 193312006 IBF Dalen /Vit - IBF Dalen 2 - 1 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Musköten 2
2023-11-25 11:30 193312008 IBF Dalen /Södra - Gimonäs Umeå IF /Tomtebo , Thanasis Provatas Jubileumshallen Teg
2023-11-25 12:30 193312007 Sandåkerns SK - Umeå City IBF 1 - 3 , Erik Hörnros Musköten 1
2023-12-02 193312009 Umeå City IBF - IBF Dalen /Vit 5 - 2 Vildmannahallen
2023-12-03 193312010 Gimonäs Umeå IF /Tomtebo - Sandåkerns SK 6 - 3 Midgårdshallen
2023-12-10 12:30 193312013 IBF Dalen /Södra - IBF Dalen Leo Lundgren, Erik Kram Jubileumshallen Teg
2023-12-10 14:10 193312012 IBF Dalen /Vit - Sandåkerns SK 4 - 3 Nilas Forsberg, Elias Norén Musköten 2
2023-12-10 16:30 193312011 Gimonäs Umeå IF /Tomtebo - Umeå City IBF 8 - 4 Erik Kram, Maud Mukkala Vildmannahallen
2023-12-17 193312014 Umeå City IBF - IBF Dalen /Södra 6 - 5 Vildmannahallen
2023-12-17 193312015 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF /Tomtebo 4 - 5 Musköten 1
2024-01-20 13:30 193312017 IBF Dalen /Södra - Sandåkerns SK Patrik Andersson, Mats Lodesjö Jubileumshallen Teg
2024-01-20 16:10 193312018 IBF Dalen - Umeå City IBF 7 - 1 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Musköten 2
2024-01-21 11:30 193312016 Gimonäs Umeå IF /Tomtebo - IBF Dalen /Vit 7 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Vatten
2024-01-26 193312020 IBF Dalen - Sandåkerns SK 4 - 2 Musköten 1
2024-01-28 193312019 IBF Dalen /Södra - IBF Dalen /Vit Jubileumshallen Teg
2024-02-02 18:30 193312021 IBF Dalen - IBF Dalen /Vit 2 - 10 Ludvig Bjuhr, David Karlström Musköten 2
2024-02-02 18:30 193312023 Gimonäs Umeå IF /Tomtebo - IBF Dalen /Södra 2 - 0 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2024-02-03 13:30 193312022 Umeå City IBF - Sandåkerns SK David Karlström, Ludvig Bjuhr Vildmannahallen
2024-02-25 193312024 IBF Dalen /Vit - Umeå City IBF 6 - 5 Musköten 1
2024-02-25 193312025 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF /Tomtebo 4 - 6 Musköten 1
2024-03-17 193312026 IBF Dalen /Södra - Umeå City IBF Jubileumshallen Teg
2024-03-17 193312027 Gimonäs Umeå IF /Tomtebo - IBF Dalen Sjöfruhallen
2024-03-23 12:30 193312028 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF /Tomtebo Vildmannahallen
2024-03-23 14:10 193312030 IBF Dalen - IBF Dalen /Södra Musköten 2
2024-03-23 16:00 193312029 Sandåkerns SK - IBF Dalen /Vit Musköten 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen / Vit 8 6 0 2 40-26 14 18
2. Gimonäs Umeå IF / Tomtebo 7 6 0 1 34-25 9 18
3. IBF Dalen 7 4 0 3 28-27 1 12
4. Umeå City IBF 7 3 0 4 29-35 -6 9
5. IBF Dalen / Södra 4 1 0 3 17-16 1 3
6. Sandåkerns SK 7 0 0 7 17-36 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 13:30 193314001 Spöland Vännäs IF - Tavelsjö AIK 12 - 2 Maud Mukkala, Naomi Tigabu Hammarhallen Vännäs
2023-10-22 14:30 193314003 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Svart 7 - 2 , Thanasis Provatas Storsjöhallen
2023-10-22 17:00 193314002 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Blå 2 - 7 , Arvid Johansson Elofssonhallen
2023-11-04 193314004 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Blå 5 - 3 Hammarhallen Vännäs
2023-11-12 193314005 Röbäcks IF - IBF Dalen/Svart 10 - 2 Elofssonhallen
2023-11-26 12:30 193314006 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Svart 11 - 0 , Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2023-11-26 13:30 193314008 Umeå City IBF/Blå - Tavelsjö AIK 1 - 6 , David Karlström Vildmannahallen
2023-11-26 14:30 193314007 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 5 - 3 , Patrik Andersson Elofssonhallen
2023-12-02 193314009 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 3 - 4 Storsjöhallen
2023-12-03 193314010 Tavelsjö AIK - Röbäcks IF 6 - 8 Ersängshallen
2023-12-09 15:00 193314013 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/Svart 5 - 5 Elias Norén, Ilgar Bahar Gogani Vildmannahallen
2023-12-09 17:00 193314011 Tavelsjö AIK - Holmsund City IBC 6 - 5 Robin Lundberg, Joel Lindblad Vildmannahallen
2023-12-10 13:15 193314012 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 9 - 3 , Maud Mukkala Liljahallen
2023-12-16 193314015 IBF Dalen/Svart - Tavelsjö AIK 8 - 2 Musköten 1
2023-12-17 193314014 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Blå 8 - 0 Storsjöhallen
2024-01-20 10:30 193314016 Tavelsjö AIK - Spöland Vännäs IF 0 - 8 Linnea Westergren Holmström, Ellen Westergren Holmström Ersängshallen
2024-01-20 13:30 193314017 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF 4 - 2 , Elias Norén Vildmannahallen
2024-01-20 15:15 193314018 IBF Dalen/Svart - Holmsund City IBC 3 - 13 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Musköten 2
2024-01-27 193314020 IBF Dalen/Svart - Röbäcks IF 5 - 4 Musköten 1
2024-01-28 193314019 Umeå City IBF/Blå - Spöland Vännäs IF 5 - 1 Vildmannahallen
2024-02-03 10:30 193314023 Tavelsjö AIK - Umeå City IBF/Blå 3 - 9 , Thor Schönfeldt Umeå Energi Arena Väst
2024-02-03 13:30 193314022 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 2 - 1 , Arvid Johansson Storsjöhallen
2024-02-03 16:15 193314021 IBF Dalen/Svart - Spöland Vännäs IF 9 - 3 Adrian Vidmark, Robert Segerstedt Musköten 1
2024-02-24 193314024 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 5 - 3 Liljahallen
2024-02-24 193314025 Röbäcks IF - Tavelsjö AIK 10 - 1 Elofssonhallen
2024-03-16 193314027 Tavelsjö AIK - IBF Dalen/Svart Ersängshallen
2024-03-17 193314026 Umeå City IBF/Blå - Holmsund City IBC Vildmannahallen
2024-03-18 19:10 193314030 IBF Dalen/Svart - Umeå City IBF/Blå Vildmannahallen
2024-03-23 14:30 193314029 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF Elofssonhallen
2024-03-24 12:30 193314028 Holmsund City IBC - Tavelsjö AIK Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Spöland Vännäs IF 9 7 0 2 58-28 30 21
2. Umeå City IBF/ Blå 8 4 1 3 34-32 2 13
3. Holmsund City IBC 8 4 0 4 44-26 18 12
4. Röbäcks IF 9 4 0 5 45-39 6 12
5. IBF Dalen/ Svart 8 3 1 4 34-55 -21 10
6. Tavelsjö AIK 8 2 0 6 26-61 -35 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-22 10:30 193302004 Röbäcks IF/Röd - Hörnefors IF 9 - 3 Thor Schönfeldt, Thor Nordendahl Elofssonhallen
2023-10-22 13:30 193302003 Vindelns IF/SSK - Umeå City IBF 5 - 4 , Erik Hörnros FC Vindeln
2023-10-28 13:30 193302007 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 9 - 9 , Maud Mukkala Bråvallahallen
2023-10-28 13:30 193302008 Röbäcks IF/Röd - Vindelns IF/SSK 5 - 2 , Patrik Andersson Elofssonhallen
2023-11-12 12:30 193302009 IBF Dalen/Södra/Vit - Umeå City IBF 12 - 1 , Robert Segerstedt Jubileumshallen Teg
2023-11-12 12:30 193302012 Gimonäs Umeå IF/Svart - Vindelns IF/SSK 1 - 3 Leo Lundgren, Elias Schmidt Sjöfruhallen
2023-11-18 11:30 193302014 Röbäcks IF/Röd - Umeå City IBF 10 - 2 , Mats Lodesjö Elofssonhallen
2023-11-18 13:30 193302013 Hörnefors IF - IBF Dalen/Södra/Vit 2 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Bråvallahallen
2023-11-26 11:00 193302018 Hörnefors IF - Vindelns IF/SSK 3 - 2 , Mats Lodesjö Bråvallahallen
2023-11-26 12:30 193302019 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Vildmannahallen
2023-11-26 13:00 193302017 IBF Dalen/Södra/Vit - Röbäcks IF/Röd 6 - 2 , David Lundberg Umeå Energi Arena Öst
2023-12-01 19:30 193302022 Gimonäs Umeå IF/Svart - Röbäcks IF/Röd 3 - 9 Pontus Andersson, Otto Rylander Sjöfruhallen
2023-12-16 11:30 193302021 Vindelns IF/SSK - IBF Dalen/Södra/Vit 4 - 3 Maud Mukkala, Olle Nilsson FC Vindeln
2023-12-10 11:30 193302025 IBF Dalen/Södra/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart 4 - 3 Erik Kram, Leo Lundgren Jubileumshallen Teg
2023-12-10 12:30 193302028 Hörnefors IF - Umeå City IBF 6 - 8 Bråvallahallen
2023-12-16 12:30 193302032 Hörnefors IF - Röbäcks IF/Röd 6 - 4 Arvid Johansson, Patric Önander Bråvallahallen
2023-12-17 10:30 193302031 Umeå City IBF - Vindelns IF/SSK 5 - 6 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Vildmannahallen
2024-01-14 11:00 193302036 Vindelns IF/SSK - Röbäcks IF/Röd 2 - 1 , Erik Hörnros FC Vindeln
2024-01-14 11:15 193302035 Gimonäs Umeå IF/Svart - Hörnefors IF 2 - 2 Erik Kram, Elias Schmidt Umeå Energi Arena Väst
2024-01-20 14:00 193302040 Vindelns IF/SSK - Gimonäs Umeå IF/Svart 3 - 2 , Erik Hörnros FC Vindeln
2024-02-09 18:00 193302037 Umeå City IBF - IBF Dalen/Södra/Vit 2 - 3 Patric Önander, Arvid Johansson Umeå Energi Arena Öst
2024-01-27 14:30 193302041 IBF Dalen/Södra/Vit - Hörnefors IF 7 - 1 Klas Höglund, Lasse Ekesryd Jubileumshallen Teg
2024-02-04 13:00 193302042 Umeå City IBF - Röbäcks IF/Röd 2 - 1 Alexander Hedlund, Elias Schmidt Vildmannahallen
2024-02-23 19:30 193302047 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF 0 - 0 Lowe Jellnor, Sebastian Arnlund Sjöfruhallen
2024-02-24 13:00 193302046 Vindelns IF/SSK - Hörnefors IF 7 - 6 , Mats Lodesjö FC Vindeln
2024-02-25 11:30 193302045 Röbäcks IF/Röd - IBF Dalen/Södra/Vit 3 - 2 Erik Kram, Elias Schmidt Elofssonhallen
2024-03-16 13:30 193302049 IBF Dalen/Södra/Vit - Vindelns IF/SSK Jubileumshallen Teg
2024-03-17 14:15 193302050 Röbäcks IF/Röd - Gimonäs Umeå IF/Svart Elofssonhallen
2024-03-24 13:30 193302056 Umeå City IBF - Hörnefors IF Vildmannahallen
2024-03-24 14:30 193302053 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen/Södra/Vit Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vindelns IF/ SSK 9 7 0 2 34-30 4 21
2. IBF Dalen/ Södra/ Vit 8 6 0 2 40-18 22 18
3. Röbäcks IF/ Röd 9 5 0 4 44-28 16 15
4. Hörnefors IF 9 2 2 5 38-51 -13 8
5. Umeå City IBF 9 2 1 6 25-47 -22 7
6. Gimonäs Umeå IF/ Svart 8 1 3 4 24-31 -7 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 193352002 Skellefteå IBK/Svart P09 - Skellefteå IBK/ Röd P09 Morö Backe A
2023-10-22 17:00 193352001 Kågedalens AIF P 09-10 - Skellefteå IBK / Svart P10-11 11 - 2 Gustav Johansson, Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2023-10-29 17:15 193352004 Gamla Stan IBK P09 - Skellefteå IBK / Svart P10-11 5 - 3 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2023-10-31 19:30 193352006 Skellefteå IBK/ Röd P09 - Kågedalens AIF P 09-10 4 - 5 , Johan Rönnberg Florahallen
2023-11-26 15:15 193352010 Skellefteå IBS P09 - Skellefteå IBK / Svart P10-11 8 - 0 , Patrik Häggström Balderhallen A
2023-12-02 193352011 Gamla Stan IBK P09 - Skellefteå IBS P09 5 - 4 Balderhallen A
2023-12-02 193352012 Kågedalens AIF P 09-10 - Skellefteå IBK/Svart P09 1 - 3 Morö Backe A
2023-12-03 193352013 Skellefteå IBK / Svart P10-11 - Skellefteå IBK/ Röd P09 0 - 11 Eddahallen
2023-12-10 15:30 193352014 Skellefteå IBK / Svart P10-11 - Skellefteå IBK/Svart P09 3 - 10 Alex Holmberg, Jonas Fahlman Eddahallen
2023-12-16 193352017 Skellefteå IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK P09 3 - 7 Eddahallen
2023-12-16 193352018 Skellefteå IBS P09 - Kågedalens AIF P 09-10 0 - 4 Balderhallen A
2024-01-14 193352021 Skellefteå IBK/Svart P09 - Skellefteå IBS P09 6 - 4 Morö Backe A
2024-01-23 193352020 Kågedalens AIF P 09-10 - Gamla Stan IBK P09 1 - 7 Florahallen
2024-01-20 193352023 Skellefteå IBK/ Röd P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 Morö Backe A
2024-01-20 11:00 193352022 Skellefteå IBK / Svart P10-11 - Kågedalens AIF P 09-10 2 - 10 Jonas Fahlman, Lukas Johansson Balderhallen A
2024-01-27 193352025 Skellefteå IBS P09 - Gamla Stan IBK P09 0 - 2 Balderhallen A
2024-01-28 193352026 Skellefteå IBK/Svart P09 - Kågedalens AIF P 09-10 5 - 7 Balderhallen A
2024-02-03 193352028 Kågedalens AIF P 09-10 - Skellefteå IBS P09 5 - 2 Eddahallen
2024-02-04 193352027 Gamla Stan IBK P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 4 - 5 Balderhallen B
2024-02-11 193352030 Gamla Stan IBK P09 - Kågedalens AIF P 09-10 3 - 5 Balderhallen B
2024-02-11 193352031 Skellefteå IBS P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 5 - 8 Balderhallen B
2024-02-17   Uppskj. 193352032 Skellefteå IBK / Svart P10-11 - Gamla Stan IBK P09 Uppskj. Eddahallen
2024-02-18 17:00 193352034 Kågedalens AIF P 09-10 - Skellefteå IBK/ Röd P09 , Johan Rönnberg Balderhallen A
2024-02-25 193352035 Skellefteå IBK/ Röd P09 - Skellefteå IBK / Svart P10-11 11 - 10 Florahallen
2024-03-10 17:00 193352038 Skellefteå IBK / Svart P10-11 - Skellefteå IBS P09 Balderhallen A
2024-03-23 14:00 193352040 Skellefteå IBK/Svart P09 - Skellefteå IBK / Svart P10-11 Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kågedalens AIF P 09-10 9 7 0 2 49-28 21 21
2. Gamla Stan IBK P09 7 5 0 2 33-21 12 15
3. Skellefteå IBK/ Svart P09 7 5 0 2 40-31 9 15
4. Skellefteå IBK/ Röd P09 3 2 0 1 26-15 11 6
5. Skellefteå IBS P09 7 1 0 6 23-30 -7 3
6. Skellefteå IBK / Svart P10-11 7 0 0 7 20-66 -46 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-14 14:00 193304002 Röbäcks IF/Blå - IBF Dalen/Vit 0 - 0 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2023-10-14 14:15 193304003 Umeå City IBF/Teg1 - IBF Dalen/Södra/Grön 1 - 9 Pontus Andersson, Otto Rylander Vildmannahallen
2023-10-15 11:30 193304001 Gimonäs Umeå IF/Grå - Obbola IK 2 - 6 Ingen Domare Sjöfruhallen
2023-10-21 13:30 193304004 IBF Dalen/Södra/Grön - Obbola IK 3 - 5 Thor Schönfeldt, Thor Nordendahl Jubileumshallen Teg
2023-10-21 15:45 193304005 Sandåkerns SK/Röd - Umeå City IBF/Teg1 5 - 1 , Ingen Domare Musköten 1
2023-10-21 16:45 193304006 IBF Dalen/Vit - Gimonäs Umeå IF/Grå 1 - 5 , Patric Önander Musköten 1
2023-11-10 193304007 IBF Dalen/Vit - Umeå City IBF/Teg1 1 - 0 Musköten 1
2023-11-24 19:30 193304008 IBF Dalen/Vit - IBF Dalen/Södra/Grön 5 - 3 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Musköten 2
2023-11-25 13:30 193304009 Röbäcks IF/Blå - Umeå City IBF/Teg1 6 - 3 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Elofssonhallen
2023-11-25 14:30 193304010 Sandåkerns SK/Röd - Obbola IK 3 - 3 , Erik Hörnros Musköten 1
2023-12-01 19:30 193304011 IBF Dalen/Södra/Grön - Sandåkerns SK/Röd 7 - 1 , Erik Hörnros Jubileumshallen Teg
2023-12-03 193304012 Gimonäs Umeå IF/Grå - Röbäcks IF/Blå 2 - 1 Midgårdshallen
2023-12-03 193304013 Obbola IK - IBF Dalen/Vit Olasjöhallen
2023-12-08 19:30 193304015 Gimonäs Umeå IF/Grå - Umeå City IBF/Teg1 3 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sjöfruhallen
2023-12-09 12:20 193304014 Obbola IK - Röbäcks IF/Blå 4 - 3 , David Lundberg Olasjöhallen
2023-12-10 13:15 193304016 Sandåkerns SK/Röd - IBF Dalen/Vit 6 - 5 , Marcus Lineruth Musköten 2
2023-12-15 18:30 193304017 Röbäcks IF/Blå - IBF Dalen/Södra/Grön 2 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2023-12-16 193304018 Sandåkerns SK/Röd - Gimonäs Umeå IF/Grå 3 - 3 Vildmannahallen
2023-12-16 193304019 Umeå City IBF/Teg1 - Obbola IK 0 - 7 Jubileumshallen Teg
2024-01-12 193304021 Röbäcks IF/Blå - Sandåkerns SK/Röd 1 - 5 Elofssonhallen
2024-01-13 15:30 193304020 Gimonäs Umeå IF/Grå - IBF Dalen/Södra/Grön 4 - 1 Sebastian Arnlund, Pontus Andersson Sjöfruhallen
2024-01-21 11:00 193304024 IBF Dalen/Södra/Grön - Umeå City IBF/Teg1 4 - 3 Mikael Lodesjö, Mats Lodesjö Jubileumshallen Teg
2024-01-21 16:15 193304023 IBF Dalen/Vit - Röbäcks IF/Blå 3 - 4 Vendela Bergström, Erik Kram Umeå Energi Arena Öst
2024-01-23 20:15 193304022 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/Grå 4 - 0 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Olasjöhallen
2024-01-26 19:30 193304025 Sandåkerns SK/Röd - IBF Dalen/Södra/Grön 2 - 2 David Karlström, Ludvig Bjuhr Musköten 1
2024-01-28 193304026 Röbäcks IF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Grå 4 - 2 Elofssonhallen
2024-01-28 193304029 Umeå City IBF/Teg1 - IBF Dalen/Vit 0 - 2 Jubileumshallen Teg
2024-02-02 18:15 193304027 IBF Dalen/Södra/Grön - Röbäcks IF/Blå 3 - 3 Erik Hörnros, Rickard Strömgren Jubileumshallen Teg
2024-02-04 193304028 Gimonäs Umeå IF/Grå - Sandåkerns SK/Röd 1 - 3 Sjöfruhallen
2024-02-10 15:45 193304030 IBF Dalen/Södra/Grön - Gimonäs Umeå IF/Grå 8 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Jubileumshallen Teg
2024-02-11 193304031 Sandåkerns SK/Röd - Röbäcks IF/Blå 5 - 3 Musköten 1
2024-02-17 15:00 193304032 Obbola IK - IBF Dalen/Södra/Grön 2 - 4 Maud Mukkala, Erik Kram Olasjöhallen
2024-02-18 11:15 193304034 Gimonäs Umeå IF/Grå - IBF Dalen/Vit 3 - 0 Lasse Ekesryd, Erik Kram Sjöfruhallen
2024-02-18 12:30 193304033 Umeå City IBF/Teg1 - Sandåkerns SK/Röd 0 - 8 Thor Schönfeldt, Thor Nordendahl Jubileumshallen Teg
2024-02-23 193304035 IBF Dalen/Vit - Obbola IK 2 - 4 Musköten 1
2024-03-10 11:30 193304037 Umeå City IBF/Teg1 - Röbäcks IF/Blå David Karlström, Arvid Johansson Jubileumshallen Teg
2024-03-10 11:30 193304038 Obbola IK - Sandåkerns SK/Röd Erik Kram, Elias Schmidt Olasjöhallen
2024-03-10 12:30 193304036 IBF Dalen/Södra/Grön - IBF Dalen/Vit Arvid Johansson, David Karlström Jubileumshallen Teg
2024-03-17 193304039 Obbola IK - Umeå City IBF/Teg1 Olasjöhallen
2024-03-23 11:30 193304040 Röbäcks IF/Blå - Obbola IK Elofssonhallen
2024-03-23 11:30 193304041 Umeå City IBF/Teg1 - Gimonäs Umeå IF/Grå Jubileumshallen Teg
2024-03-24 11:30 193304042 IBF Dalen/Vit - Sandåkerns SK/Röd Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK/ Röd 10 6 3 1 41-26 15 21
2. IBF Dalen/ Södra/ Grön 11 6 2 3 48-29 19 20
3. Obbola IK 8 6 1 1 35-17 18 19
4. Gimonäs Umeå IF/ Grå 11 5 1 5 26-32 -6 16
5. Röbäcks IF/ Blå 10 3 2 5 27-31 -4 11
6. IBF Dalen/ Vit 9 3 1 5 19-25 -6 10
7. Umeå City IBF/ Teg1 9 0 0 9 9-45 -36 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-29 10:00 193354002 Skellefteå IBS / Vit P12 - FBC Moröbacke P11 3 - 5 , Gustav Johansson Balderhallen B
2023-10-29 11:00 193354003 Gamla Stan IBK P11 - Gamla Stan IBK / Svart P12 8 - 0 , Gustav Johansson Balderhallen B
2023-10-29 13:00 193354001 Skellefteå IBK / Röd P10-11 - Kågedalens AIF P11-12 1 - 1 , Bobby Hjelte Eddahallen
2023-11-12 193354004 Skellefteå IBK / Röd P10-11 - FBC Moröbacke P11 7 - 3 Morö Backe A
2023-11-12 193354005 Skellefteå IBS / Vit P12 - Gamla Stan IBK / Svart P12 3 - 6 Balderhallen B
2023-11-25 12:00 193354006 Skellefteå IBK / Röd P10-11 - Gamla Stan IBK / Svart P12 8 - 4 Joakim Broman, Per Andersson Eddahallen
2023-11-26 11:30 193354007 Skellefteå IBS / Vit P12 - Gamla Stan IBK P11 1 - 1 Joakim Broman, Lukas Johansson Balderhallen B
2023-11-26 13:30 193354008 FBC Moröbacke P11 - Kågedalens AIF P11-12 4 - 2 Johan Granström, Joakim Broman Eddahallen
2023-12-02 193354009 Gamla Stan IBK P11 - Skellefteå IBK / Röd P10-11 2 - 10 Balderhallen A
2023-12-03 193354010 Kågedalens AIF P11-12 - Skellefteå IBS / Vit P12 8 - 3 Eddahallen
2023-12-10 10:30 193354011 Kågedalens AIF P11-12 - Gamla Stan IBK P11 4 - 4 Lukas Johansson, Joakim Broman Eddahallen
2023-12-10 11:30 193354012 Skellefteå IBK / Röd P10-11 - Skellefteå IBS / Vit P12 11 - 2 Lukas Johansson, Joakim Broman Eddahallen
2023-12-10 14:30 193354013 FBC Moröbacke P11 - Gamla Stan IBK / Svart P12 6 - 3 Alex Holmberg, Jonas Fahlman Eddahallen
2023-12-17 193354014 Gamla Stan IBK P11 - FBC Moröbacke P11 Balderhallen A
2023-12-17 193354015 Gamla Stan IBK / Svart P12 - Kågedalens AIF P11-12 4 - 7 Balderhallen B
2024-01-21 12:30 193354016 Kågedalens AIF P11-12 - Skellefteå IBK / Röd P10-11 3 - 3 Jonas Fahlman, Lukas Johansson Balderhallen B
2024-01-21 13:30 193354018 Gamla Stan IBK / Svart P12 - Gamla Stan IBK P11 6 - 7 Jonas Fahlman, Lukas Johansson Balderhallen B
2024-01-21 14:30 193354017 FBC Moröbacke P11 - Skellefteå IBS / Vit P12 6 - 3 , Jonas Fahlman Balderhallen B
2024-01-31 193354019 FBC Moröbacke P11 - Skellefteå IBK / Röd P10-11 Morö Backe A
2024-02-04 193354020 Gamla Stan IBK / Svart P12 - Skellefteå IBS / Vit P12 8 - 8 Balderhallen B
2024-02-18 12:30 193354022 Gamla Stan IBK P11 - Skellefteå IBS / Vit P12 Maxim Khamrakulov, Joakim Broman Balderhallen A
2024-02-18 13:30 193354021 Gamla Stan IBK / Svart P12 - Skellefteå IBK / Röd P10-11 2 - 6 Joakim Broman, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2024-02-26 19:00   Uppskj. 193354023 Kågedalens AIF P11-12 - FBC Moröbacke P11 Uppskj. Lejonströmshallen
2024-02-24 193354025 Skellefteå IBS / Vit P12 - Kågedalens AIF P11-12 3 - 7 Balderhallen A
2024-02-25 193354024 Skellefteå IBK / Röd P10-11 - Gamla Stan IBK P11 Florahallen
2024-03-17 193354026 FBC Moröbacke P11 - Gamla Stan IBK P11 Eddahallen
2024-03-17 193354027 Kågedalens AIF P11-12 - Gamla Stan IBK / Svart P12 Eddahallen
2024-03-23 13:00 193354028 Gamla Stan IBK P11 - Kågedalens AIF P11-12 Eddahallen
2024-03-24 15:00 193354029 Skellefteå IBS / Vit P12 - Skellefteå IBK / Röd P10-11 Balderhallen A
2024-03-24 16:00 193354030 Gamla Stan IBK / Svart P12 - FBC Moröbacke P11 Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK / Röd P10-11 7 5 2 0 46-17 29 17
2. Kågedalens AIF P11-12 7 3 3 1 32-22 10 12
3. FBC Moröbacke P11 5 4 0 1 24-18 6 12
4. Gamla Stan IBK P11 5 2 2 1 22-21 1 8
5. Gamla Stan IBK / Svart P12 8 1 1 6 33-53 -20 4
6. Skellefteå IBS / Vit P12 8 0 2 6 26-52 -26 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 13:30 193306001 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK/P11-1 4 - 3 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2023-10-22 11:10 193306003 Sävar IK - Umeå City IBF/Teg2 5 - 9 , Robert Segerstedt Sävaråhallen
2023-10-22 13:30 193306002 IBF Dalen/Svart - Bygdeå GIF 2 - 5 Arvid Johansson, Erik Kram Musköten 2
2023-11-11 193306004 Holmsund City IBC - Bygdeå GIF 3 - 1 Storsjöhallen
2023-11-11 193306005 IBF Dalen/Svart - Umeå City IBF/Teg2 4 - 0 Midgårdshallen
2023-11-25 11:00 193306008 Bygdeå GIF - Team Thorengruppen SK/P11-1 7 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Martinsonhallen
2023-11-26 13:30 193306006 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Teg2 7 - 0 Thor Schönfeldt, Ludvig Bjuhr Storsjöhallen
2023-11-26 16:00 193306007 IBF Dalen/Svart - Sävar IK 5 - 6 Ludvig Bjuhr, Thor Schönfeldt Musköten 1
2023-12-02 193306009 Sävar IK - Holmsund City IBC 0 - 6 Sävaråhallen
2023-12-02 193306010 Team Thorengruppen SK/P11-1 - IBF Dalen/Svart Jubileumshallen Teg
2023-12-09 11:00 193306013 Bygdeå GIF - Umeå City IBF/Teg2 9 - 1 , Thanasis Provatas Martinsonhallen
2023-12-09 12:30 193306012 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Svart 3 - 3 Elias Schmidt, Erik Kram Storsjöhallen
2023-12-09 14:30 193306011 Team Thorengruppen SK/P11-1 - Sävar IK 8 - 5 David Karlström, Ludvig Bjuhr Jubileumshallen Teg
2023-12-16 193306014 Sävar IK - Bygdeå GIF 4 - 6 Umeå Energi Arena Öst
2023-12-17 193306015 Umeå City IBF/Teg2 - Team Thorengruppen SK/P11-1 2 - 4 Jubileumshallen Teg
2024-01-20 11:00 193306017 Bygdeå GIF - IBF Dalen/Svart 2 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Martinsonhallen
2024-01-20 14:30 193306016 Team Thorengruppen SK/P11-1 - Holmsund City IBC 4 - 2 Thor Schönfeldt, Ludvig Bjuhr Jubileumshallen Teg
2024-01-20 15:30 193306018 Umeå City IBF/Teg2 - Sävar IK 7 - 3 Ludvig Bjuhr, Thor Schönfeldt Jubileumshallen Teg
2024-01-27 193306019 Bygdeå GIF - Holmsund City IBC 2 - 8 Martinsonhallen
2024-01-27 193306020 Umeå City IBF/Teg2 - IBF Dalen/Svart 6 - 4 Jubileumshallen Teg
2024-02-02 19:15 193306021 Umeå City IBF/Teg2 - Holmsund City IBC 2 - 4 Erik Hörnros, Rickard Strömgren Jubileumshallen Teg
2024-02-03 14:45 193306022 Sävar IK - IBF Dalen/Svart 3 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2024-02-04 12:30 193306023 Team Thorengruppen SK/P11-1 - Bygdeå GIF 4 - 8 , Erik Hörnros Jubileumshallen Teg
2024-02-23   Uppskj. 193306025 IBF Dalen/Svart - Team Thorengruppen SK/P11-1 Uppskj. Musköten 1
2024-02-24 193306024 Holmsund City IBC - Sävar IK Storsjöhallen
2024-03-16 193306026 Bygdeå GIF - Sävar IK Martinsonhallen
2024-03-16 193306027 Team Thorengruppen SK/P11-1 - Umeå City IBF/Teg2 Jubileumshallen Teg
2024-03-23 13:15 193306029 IBF Dalen/Svart - Holmsund City IBC Musköten 2
2024-03-23 15:00 193306028 Sävar IK - Team Thorengruppen SK/P11-1 Sävaråhallen
2024-03-24 11:30 193306030 Umeå City IBF/Teg2 - Bygdeå GIF Jubileumshallen Teg
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Holmsund City IBC 8 6 1 1 37-15 22 19
2. Bygdeå GIF 8 5 1 2 40-25 15 16
3. Team Thorengruppen SK/ P11-1 6 3 0 3 24-28 -4 9
4. Umeå City IBF/ Teg2 8 3 0 5 27-40 -13 9
5. IBF Dalen/ Svart 7 1 3 3 23-25 -2 6
6. Sävar IK 7 1 1 5 26-44 -18 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 10:30 193308002 Sävar IK/P10 - Röbäcks IF/Blå 9 - 1 Björn Glad, Viktoria Glad Sävaråhallen
2023-10-22 12:30 193308001 Gimonäs Umeå IF /Vit - Hörnefors IF 15 - 1 Adrian Vidmark, Daniel Johannesson Midgårdshallen
2023-10-22 13:30 193308003 Holmsund City IBC/P10 - Gimonäs Umeå IF/P10 1 - 3 , Thanasis Provatas Storsjöhallen
2023-11-10 193308004 Gimonäs Umeå IF /Vit - Röbäcks IF/Blå 1 - 2 Sjöfruhallen
2023-11-12 193308005 Sävar IK/P10 - Gimonäs Umeå IF/P10 7 - 2 Sävaråhallen
2023-11-25 12:30 193308007 Sävar IK/P10 - Holmsund City IBC/P10 0 - 9 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2023-11-25 14:30 193308008 Röbäcks IF/Blå - Hörnefors IF 6 - 3 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Elofssonhallen
2023-11-25 17:10 193308006 Gimonäs Umeå IF /Vit - Gimonäs Umeå IF/P10 3 - 1 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2023-12-02 193308009 Holmsund City IBC/P10 - Gimonäs Umeå IF /Vit 2 - 2 Storsjöhallen
2023-12-03 193308010 Hörnefors IF - Sävar IK/P10 1 - 16 Bråvallahallen
2023-12-10 13:30 193308011 Hörnefors IF - Holmsund City IBC/P10 1 - 4 Bråvallahallen
2023-12-10 13:30 193308013 Röbäcks IF/Blå - Gimonäs Umeå IF/P10 12 - 4 , Patrik Andersson Elofssonhallen
2023-12-10 15:30 193308012 Gimonäs Umeå IF /Vit - Sävar IK/P10 2 - 6 Klara Roos, Maud Mukkala Vildmannahallen
2023-12-16 193308015 Gimonäs Umeå IF/P10 - Hörnefors IF 5 - 3 Sjöfruhallen
2023-12-17 193308014 Holmsund City IBC/P10 - Röbäcks IF/Blå 4 - 2 Storsjöhallen
2024-01-21 10:30 193308018 Gimonäs Umeå IF/P10 - Holmsund City IBC/P10 4 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Vatten
2024-01-21 12:30 193308017 Röbäcks IF/Blå - Sävar IK/P10 2 - 5 Elias Schmidt, Erik Kram Elofssonhallen
2024-01-21 13:30 193308016 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF /Vit 6 - 2 , Thanasis Provatas Bråvallahallen
2024-01-27 193308019 Röbäcks IF/Blå - Gimonäs Umeå IF /Vit 1 - 10 Elofssonhallen
2024-01-27 193308020 Gimonäs Umeå IF/P10 - Sävar IK/P10 7 - 6 Sjöfruhallen
2024-02-02 19:30 193308021 Gimonäs Umeå IF/P10 - Gimonäs Umeå IF /Vit 0 - 4 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2024-02-03 13:00 193308023 Hörnefors IF - Röbäcks IF/Blå 2 - 3 , Adrian Vidmark Bråvallahallen
2024-02-04 11:30 193308022 Holmsund City IBC/P10 - Sävar IK/P10 8 - 2 Erik Kram, Patric Önander Storsjöhallen
2024-02-24 193308025 Sävar IK/P10 - Hörnefors IF Sävaråhallen
2024-02-25 193308024 Gimonäs Umeå IF /Vit - Holmsund City IBC/P10 2 - 2 Umeå Energi Arena Öst
2024-03-16 193308026 Röbäcks IF/Blå - Holmsund City IBC/P10 Elofssonhallen
2024-03-17 193308027 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/P10 Bråvallahallen
2024-03-23 12:25 193308030 Gimonäs Umeå IF/P10 - Röbäcks IF/Blå Sjöfruhallen
2024-03-24 11:30 193308028 Holmsund City IBC/P10 - Hörnefors IF Storsjöhallen
2024-03-24 13:30 193308029 Sävar IK/P10 - Gimonäs Umeå IF /Vit Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävar IK/ P10 8 5 0 3 51-32 19 15
2. Gimonäs Umeå IF / Vit 9 4 2 3 41-21 20 14
3. Holmsund City IBC/ P10 8 4 2 2 33-16 17 14
4. Röbäcks IF/ Blå 8 4 0 4 29-38 -9 12
5. Gimonäs Umeå IF/ P10 8 4 0 4 26-39 -13 12
6. Hörnefors IF 7 1 0 6 17-51 -34 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis