Ersängshallen

Adress
Ostvägen 20, 90629 Umeå
Underlag
Gummi 
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
November
2022-11-12 Pantamera P Div. 24 194724005 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF
2022-11-12 15:20 Pantamera P Div. 25 194525005 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF
2022-11-13 12:00 Pojkar 14 Umeå 195101009 Ersboda SK - Umeå City IBF /Blå
2022-11-20 09:40 Pojkar 14 Umeå 195101010 Ersboda SK - Holmsund City IBC
2022-11-26 14:00 Pantamera P Div. 24 194724007 Ersboda SK - Sävar IK
December
2022-12-04 10:00 Pojkar 14 Umeå 195101028 Ersboda SK - Sandåkerns SK /Röd
2022-12-17 14:00   Uppskj. Damer Division 1 192120073 Ersboda SK - Team Thorengruppen SK
Januari
2023-01-14 11:20 Pantamera P Div. 25 194525017 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/TBG-A
2023-01-15 10:00 Pojkar 14 Umeå 195101046 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF /TBG
2023-01-22 15:00 Pantamera F Div. 14 194414017 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF /Sjöfru-CSÅ
2023-01-28 11:30   Uppskj. Herrar Division 2 Södra 191123063 IBK Umeå Norr - Obbola IK
Februari
2023-02-02 Pantamera F Div. 14 194414014 Gimonäs Umeå IF /Vit - Ersboda SK
2023-02-02 18:35 Pantamera F Div. 13 194213014 Gimonäs Umeå IF /Vit - Ersboda SK
2023-02-04 Pantamera F Div. 14 194414019 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF
2023-02-04 11:30 Pojkar 14 Umeå 195101064 Ersboda SK - Umeå City IBF/Vit
2023-02-04 12:40 Pantamera F Div. 13 194213019 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF
2023-02-08 20:30 Herrar Division 2 Norra 191122069 Täfteå IK - IBS Dalen
2023-02-10 19:30 Herrar Division 2 Södra 191123069 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF
2023-02-11 10:20 Pantamera P Div. 25 194525022 Ersboda SK - Sandåkerns SK/Vit
2023-02-11 11:30 Pantamera P Div. 21 194121022 Tavelsjö AIK - Spöland Vännäs IF
2023-02-11 12:30 Pantamera F Div. 1 193201023 Ersboda SK - Sävar IK/Täfteå IK
2023-02-11 14:00 Damer Division 1 192120110 Ersboda SK - Röbäcks IF
2023-02-16 20:00 Damer Division 1 192120001 Ersboda SK - IBS Dalen
2023-02-18 11:30 Herrar Division 2 Norra 191122079 Täfteå IK - Umeå City IBF
2023-02-18 14:00 Herrar Division 2 Södra 191123079 IBK Umeå Norr - Vindelns IF
2023-02-25 Pantamera P Div. 20 194320025 Tavelsjö AIK - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo
2023-02-25 Pantamera P Div. 24 194724025 Ersboda SK - IBF Dalen /Södra
2023-02-25 11:20 Pantamera P Div. 25 194525027 Ersboda SK - IBF Dalen /Södra
2023-02-25 12:30 Pantamera P Div. 21 194121027 Tavelsjö AIK - Gimonäs Umeå IF/Tomtebo
2023-02-25 14:00 Pantamera F Div. 13 194213026 Ersboda SK - IBF Dalen
2023-02-26 11:30 Herrar Division 2 Norra 191122082 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF
2023-02-26 14:00 Damer Division 1 192120121 Ersboda SK - FC Dalen
Mars
2023-03-05 13:00 Herrar Division 2 Södra 191123088 IBK Umeå Norr - Umeå City IBF
2023-03-19 Pantamera F Div. 14 194414026 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF /Vit
2023-03-19 11:30 Pantamera F Div. 1 193201028 Ersboda SK - IBF Dalen/SSK
2023-03-19 12:30 Pantamera F Div. 13 194213029 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF /Vit
2023-03-25 11:30 Pojkar 14 Umeå 195101100 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/Sjöfru
2023-03-25 13:00 Pantamera P Div. 24 194724029 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF /TBG
2023-03-25 14:30 Pantamera P Div. 20 194320029 Tavelsjö AIK - IBF Dalen /Vit

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis