Flickor Jämna serier Röd nivå (2023/24)

Gruppspel
Pantamera F Div. 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 13:30 193410003 Gimonäs Umeå IF/Nord - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Pontus Andersson, Otto Rylander Midgårdshallen
2023-10-21 14:30 193410001 Umeå City IBF/F11 - Sandåkerns SK 0 - 3 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2023-10-22 14:30 193410002 Hissjö SK - IBF Dalen /Svart 1 - 0 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Musköten 2
2023-11-11 193410005 Hissjö SK - Spöland Vännäs IF 3 - 4 Vildmannahallen
2023-11-12 193410004 Umeå City IBF/F11 - IBF Dalen /Svart 2 - 2 Vildmannahallen
2023-11-25 11:30 193410006 Umeå City IBF/F11 - Spöland Vännäs IF 5 - 0 Thor Schönfeldt, Thor Nordendahl Vildmannahallen
2023-11-25 14:30 193410007 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/Nord 5 - 4 Björn Glad, Viktoria Glad Musköten 2
2023-11-25 15:30 193410008 IBF Dalen /Svart - Sandåkerns SK 3 - 5 Björn Glad, Viktoria Glad Musköten 2
2023-12-02 193410009 Gimonäs Umeå IF/Nord - Umeå City IBF/F11 6 - 5 Midgårdshallen
2023-12-02 193410010 Sandåkerns SK - Hissjö SK 1 - 1 Musköten 1
2023-12-10 11:30 193410012 Umeå City IBF/F11 - Hissjö SK 6 - 3 Lowe Jellnor, Sebastian Arnlund Vildmannahallen
2023-12-10 16:00 193410013 IBF Dalen /Svart - Spöland Vännäs IF 1 - 3 Mats Lodesjö, Elias Norén Musköten 2
2023-12-10 17:00 193410011 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Nord 4 - 9 Mats Lodesjö, Nilas Forsberg Musköten 2
2023-12-16 193410014 Gimonäs Umeå IF/Nord - IBF Dalen /Svart 7 - 8 Sjöfruhallen
2023-12-17 193410015 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK 6 - 4 Hammarhallen Vännäs
2024-01-21 13:30 193410018 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Nord 1 - 6 Robin Lundberg, Joel Lindblad Hammarhallen Vännäs
2024-01-21 15:30 193410016 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/F11 0 - 4 , Patric Önander Umeå Energi Arena Vatten
2024-01-21 17:15 193410017 IBF Dalen /Svart - Hissjö SK 6 - 1 Elias Schmidt, Erik Kram Umeå Energi Arena Öst
2024-01-28 193410019 IBF Dalen /Svart - Umeå City IBF/F11 2 - 8 Musköten 2
2024-01-28 193410020 Spöland Vännäs IF - Hissjö SK 4 - 1 Hammarhallen Vännäs
2024-02-04 11:30 193410023 Sandåkerns SK - IBF Dalen /Svart 4 - 4 Nilas Forsberg, Elias Norén Musköten 2
2024-02-04 12:30 193410021 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/F11 2 - 4 Olle Nilsson, Rickard Strömgren Hammarhallen Vännäs
2024-02-04 12:30 193410022 Gimonäs Umeå IF/Nord - Hissjö SK 1 - 2 Adrian Vidmark, Thor Schönfeldt Sjöfruhallen
2024-02-24 193410025 Hissjö SK - Sandåkerns SK 2 - 0 Musköten 1
2024-02-25 193410024 Umeå City IBF/F11 - Gimonäs Umeå IF/Nord 2 - 2 Vildmannahallen
2024-03-16 193410026 IBF Dalen /Svart - Gimonäs Umeå IF/Nord Musköten 1
2024-03-16 193410027 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF Midgårdshallen
2024-03-23 13:30 193410029 Hissjö SK - Umeå City IBF/F11 Musköten 1
2024-03-23 15:10 193410028 Gimonäs Umeå IF/Nord - Sandåkerns SK Sjöfruhallen
2024-03-26 20:00 193410030 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen /Svart Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ F11 9 5 2 2 36-20 16 17
2. Gimonäs Umeå IF/ Nord 8 4 1 3 40-29 11 13
3. Hissjö SK 9 4 1 4 19-26 -7 13
4. Spöland Vännäs IF 8 4 0 4 22-29 -7 12
5. IBF Dalen / Svart 8 2 2 4 26-31 -5 8
6. Sandåkerns SK 8 2 2 4 21-29 -8 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-22 11:30 193412002 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Vit 3 - 2 Henny Häggström, Olle Nilsson Hammarhallen Vännäs
2023-10-22 14:00 193412001 Hörnefors IF - IBF Dalen /Södra 4 - 0 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2023-10-22 14:30 193412003 Gimonäs Umeå IF/Syd - Sävar IK 4 - 0 Daniel Johannesson, Adrian Vidmark Midgårdshallen
2023-11-04 193412005 Spöland Vännäs IF - Sävar IK 3 - 3 Hammarhallen Vännäs
2023-11-11 193412004 Hörnefors IF - IBF Dalen/Vit 1 - 2 Bråvallahallen
2023-11-25 14:30 193412007 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Syd 3 - 8 Henny Häggström, Naomi Tigabu Hammarhallen Vännäs
2023-11-26 13:00 193412006 Hörnefors IF - Sävar IK 9 - 3 , Mats Lodesjö Bråvallahallen
2023-11-26 17:00 193412008 IBF Dalen/Vit - IBF Dalen /Södra 1 - 8 Thor Schönfeldt, Ludvig Bjuhr Musköten 1
2023-12-02 193412009 Gimonäs Umeå IF/Syd - Hörnefors IF 9 - 0 Midgårdshallen
2023-12-02 193412010 IBF Dalen /Södra - Spöland Vännäs IF 3 - 4 Jubileumshallen Teg
2023-12-09 12:30 193412011 IBF Dalen /Södra - Gimonäs Umeå IF/Syd 3 - 5 , Ludvig Bjuhr Jubileumshallen Teg
2023-12-09 16:30 193412013 IBF Dalen/Vit - Sävar IK 6 - 3 Isak Folkesson, Nilas Forsberg Musköten 2
2023-12-10 14:30 193412012 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 1 - 3 Lucas Bergsdorf, Maja Bergsdorf Bråvallahallen
2023-12-16 193412015 Sävar IK - IBF Dalen /Södra 3 - 4 Umeå Energi Arena Öst
2023-12-17 193412014 Gimonäs Umeå IF/Syd - IBF Dalen/Vit 4 - 2 Sjöfruhallen
2024-01-20 11:15 193412017 IBF Dalen/Vit - Spöland Vännäs IF 1 - 1 Viktoria Glad, Björn Glad Musköten 1
2024-01-20 11:30 193412018 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Syd 2 - 6 Richard Jonsson, Adrian Vidmark Sävaråhallen
2024-01-21 12:00 193412016 IBF Dalen /Södra - Hörnefors IF 2 - 3 Mats Lodesjö, Mikael Lodesjö Jubileumshallen Teg
2024-01-27 193412019 IBF Dalen/Vit - Hörnefors IF 2 - 3 Musköten 2
2024-03-02 193412020 Sävar IK - Spöland Vännäs IF Sävaråhallen
2024-02-03 10:30 193412021 Sävar IK - Hörnefors IF 7 - 7 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Sävaråhallen
2024-02-03 12:30 193412023 IBF Dalen /Södra - IBF Dalen/Vit 2 - 3 Robin Lundberg, Ilgar Bahar Gogani Jubileumshallen Teg
2024-02-04 13:30 193412022 Gimonäs Umeå IF/Syd - Spöland Vännäs IF 0 - 2 , Thor Schönfeldt Sjöfruhallen
2024-02-24 193412024 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Syd Bråvallahallen
2024-02-24 193412025 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen /Södra 3 - 4 Liljahallen
2024-03-16 193412027 IBF Dalen /Södra - Sävar IK Jubileumshallen Teg
2024-03-17 193412026 IBF Dalen/Vit - Gimonäs Umeå IF/Syd Musköten 2
2024-03-23 16:00 193412028 Gimonäs Umeå IF/Syd - IBF Dalen /Södra Sjöfruhallen
2024-03-24 15:30 193412030 Sävar IK - IBF Dalen/Vit Sävaråhallen
2024-03-26 19:00 193412029 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ Syd 7 6 0 1 36-12 24 18
2. Spöland Vännäs IF 8 4 2 2 22-22 0 14
3. Hörnefors IF 8 4 1 3 28-28 0 13
4. IBF Dalen/ Vit 8 3 1 4 19-25 -6 10
5. IBF Dalen / Södra 8 3 0 5 26-26 0 9
6. Sävar IK 7 0 2 5 21-39 -18 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-14 15:00 193402002 Röbäcks IF - Röbäcks IF/F10 3 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Elofssonhallen
2023-10-21 12:30 193402005 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK 6 - 3 Pontus Andersson, Otto Rylander Midgårdshallen
2023-11-11 193402007 Röbäcks IF/F10 - Sävar IK 2 - 1 Elofssonhallen
2023-11-25 16:15 193402010 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 3 - 2 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2023-11-26 15:30 193402009 Röbäcks IF - Sävar IK 3 - 3 , Patrik Andersson Elofssonhallen
2023-12-03 193402013 Holmsund City IBC - Röbäcks IF/F10 0 - 5 Storsjöhallen
2023-12-01 18:20 193402016 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF/F10 3 - 2 Noah Norlander, Alexander Hedlund Umeå Energi Arena Väst
2023-12-10 13:30 193402014 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 2 - 2 , Elin Wirtala Storsjöhallen
2023-12-16 193402019 Sävar IK - Holmsund City IBC 2 - 5 Umeå Energi Arena Öst
2024-01-12 193402021 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF 3 - 6 Elofssonhallen
2024-01-30 18:40 193402023 Röbäcks IF/F10 - Röbäcks IF 6 - 1 Rickard Strömgren, Mats Lodesjö Elofssonhallen
2024-01-27 193402029 Sävar IK - Röbäcks IF/F10 2 - 2 Midgårdshallen
2024-02-09 193402031 Gimonäs Umeå IF - Röbäcks IF 7 - 1 Umeå Energi Arena Öst
2024-02-03 13:45 193402033 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF 1 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sävaråhallen
2024-02-24 193402035 Röbäcks IF/F10 - Holmsund City IBC 7 - 3 Elofssonhallen
2024-03-10 11:30 193402037 Sävar IK - Röbäcks IF Rickard Strömgren Sävaråhallen
2024-03-10 13:00 193402038 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF Elias Schmidt, Erik Kram Storsjöhallen
2024-03-17 193402039 Holmsund City IBC - Sävar IK Storsjöhallen
2024-03-23 12:30 193402040 Röbäcks IF - Holmsund City IBC Elofssonhallen
2024-03-23 13:30 193402042 Röbäcks IF/F10 - Gimonäs Umeå IF Elofssonhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF 6 6 0 0 29-12 17 18
2. Röbäcks IF/ F10 7 4 2 1 27-13 14 14
3. Holmsund City IBC 5 1 1 3 12-19 -7 4
4. Röbäcks IF 6 0 3 3 13-27 -14 3
5. Sävar IK 6 0 2 4 12-22 -10 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 2 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-28 14:15 193452001 Öjebyns IBF F11-12 - Byske FF F11-12 3 - 2 Axel Wernqvist, Isac Lundqvist Björklunda Sp
2023-10-29 12:00 193452004 Kågedalens AIF F12-13 - Skellefteå IBK F11 0 - 7 , Bobby Hjelte Eddahallen
2023-10-29 15:30 193452002 Boliden FFI F11-13 - Skellefteå IBS F12 1 - 11 , Lukas Johansson Boliden Sporthall
2023-11-19 11:30 193452003 Gamla Stan IBK F11-12 - Skellefteå IBS F11 4 - 4 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen B
2023-11-04 10:30 193452007 Skellefteå IBK F11 - Boliden FFI F11-13 6 - 2 Sammy Savonen, Erik Thonérfelth Eddahallen
2023-11-04 11:00 193452006 Skellefteå IBS F11 - Byske FF F11-12 0 - 4 Lukas Johansson, Gustav Johansson Balderhallen B
2023-11-04 11:30 193452008 Kågedalens AIF F12-13 - Gamla Stan IBK F11-12 4 - 3 Hugo Pettersson, Dexter Aldred Eddahallen
2023-11-04 12:00 193452005 Skellefteå IBS F12 - Öjebyns IBF F11-12 2 - 3 Gustav Johansson, Lukas Johansson Balderhallen B
2023-11-11 11:00 193452010 Skellefteå IBS F12 - Skellefteå IBK F11 2 - 7 Lukas Johansson, Gustav Johansson Balderhallen B
2023-11-11 12:00 193452011 Byske FF F11-12 - Kågedalens AIF F12-13 9 - 1 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2023-11-11 13:15 193452009 Öjebyns IBF F11-12 - Skellefteå IBS F11 3 - 11 Sean Limnerius, Robin Aidanpää Norrmalmia Sph
2023-11-12 15:30 193452012 Boliden FFI F11-13 - Gamla Stan IBK F11-12 1 - 18 , Lukas Johansson Boliden Sporthall
2023-11-25 11:00 193452013 Skellefteå IBK F11 - Öjebyns IBF F11-12 6 - 1 Per Andersson, Joakim Broman Eddahallen
2023-11-25 11:00 193452014 Kågedalens AIF F12-13 - Skellefteå IBS F11 2 - 7 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen B
2023-11-25 11:00 193452015 Gamla Stan IBK F11-12 - Skellefteå IBS F12 5 - 3 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen A
2023-11-26 15:30 193452016 Boliden FFI F11-13 - Byske FF F11-12 3 - 5 , Joakim Broman Boliden Sporthall
2023-12-02 12:30 193452019 Skellefteå IBS F11 - Boliden FFI F11-13 3 - 2 Jonas Fahlman, Gustav Johansson Balderhallen B
2023-12-02 13:15 193452017 Öjebyns IBF F11-12 - Kågedalens AIF F12-13 5 - 1 Sean Limnerius, Petter Lindkvist Björklunda Sp
2023-12-02 13:30 193452018 Skellefteå IBK F11 - Gamla Stan IBK F11-12 1 - 3 , Maxim Khamrakulov Morö Backe A
2023-12-02 13:30 193452020 Skellefteå IBS F12 - Byske FF F11-12 4 - 7 Gustav Johansson, Jonas Fahlman Balderhallen B
2023-12-09 12:00 193452023 Byske FF F11-12 - Skellefteå IBK F11 2 - 3 Byske Sporthall
2023-12-09 13:15 193452024 Skellefteå IBS F12 - Skellefteå IBS F11 3 - 12 Joakim Broman, Lukas Johansson Eddahallen
2023-12-09 13:30 193452021 Gamla Stan IBK F11-12 - Öjebyns IBF F11-12 13 - 1 , Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2023-12-10 15:30 193452022 Boliden FFI F11-13 - Kågedalens AIF F12-13 5 - 1 , Gustav Johansson Boliden Sporthall
2023-12-16 10:30 193452026 Gamla Stan IBK F11-12 - Byske FF F11-12 3 - 1 Joakim Broman, Johan Granström Balderhallen B
2023-12-16 11:00 193452027 Kågedalens AIF F12-13 - Skellefteå IBS F12 4 - 0 Signe Hasti, Tilda Lidström Eddahallen
2023-12-16 12:00 193452028 Skellefteå IBK F11 - Skellefteå IBS F11 2 - 5 Signe Hasti, Tilda Lidström Eddahallen
2024-02-10 13:30 193452025 Öjebyns IBF F11-12 - Boliden FFI F11-13 4 - 3 Petter Lindkvist, Per-Anders Blind Hortlax Sp
2024-01-13 10:00 193452032 Skellefteå IBK F11 - Kågedalens AIF F12-13 13 - 0 Joakim Broman, Jonas Fahlman Eddahallen
2024-01-13 11:00 193452029 Byske FF F11-12 - Öjebyns IBF F11-12 11 - 2 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2024-01-14 10:00 193452031 Skellefteå IBS F11 - Gamla Stan IBK F11-12 2 - 10 Erik Thonérfelth, Sammy Savonen Balderhallen B
2024-01-14 11:00 193452030 Skellefteå IBS F12 - Boliden FFI F11-13 2 - 1 Sammy Savonen, Erik Thonérfelth Balderhallen B
2024-01-20 12:00 193452034 Byske FF F11-12 - Skellefteå IBS F11 3 - 4 , Joakim Broman Byske Sporthall
2024-01-20 12:00 193452036 Gamla Stan IBK F11-12 - Kågedalens AIF F12-13 6 - 0 Lukas Johansson, Jonas Fahlman Balderhallen A
2024-01-20 17:15 193452033 Öjebyns IBF F11-12 - Skellefteå IBS F12 8 - 5 Isac Lundqvist, Kristian Rossi Hortlax Sp
2024-01-21 15:30 193452035 Boliden FFI F11-13 - Skellefteå IBK F11 8 - 14 , Lukas Johansson Boliden Sporthall
2024-02-03 10:30 193452038 Skellefteå IBK F11 - Skellefteå IBS F12 9 - 2 Oliver Fahlgren, Åke Lundgren Eddahallen
2024-02-03 11:00 193452040 Gamla Stan IBK F11-12 - Boliden FFI F11-13 7 - 0 Dexter Aldred, Sammy Savonen Balderhallen B
2024-02-03 11:30 193452037 Skellefteå IBS F11 - Öjebyns IBF F11-12 5 - 3 Oliver Fahlgren, Åke Lundgren Eddahallen
2024-02-05 19:00 193452039 Kågedalens AIF F12-13 - Byske FF F11-12 2 - 5 Johan Granström, Joakim Broman Morö Backe A
2024-02-17 10:30 193452043 Skellefteå IBS F12 - Gamla Stan IBK F11-12 0 - 9 Lukas Johansson, Joakim Broman Balderhallen A
2024-02-17 11:30   Uppskj. 193452042 Skellefteå IBS F11 - Kågedalens AIF F12-13 Uppskj. Balderhallen A
2024-02-17 17:15 193452041 Öjebyns IBF F11-12 - Skellefteå IBK F11 6 - 5 Lukas Johansson, Joakim Broman Norrmalmia Sph
2024-02-18 14:30 193452044 Byske FF F11-12 - Boliden FFI F11-13 6 - 2 , Gustav Johansson Byske Sporthall
2024-02-24 11:00 193452048 Byske FF F11-12 - Skellefteå IBS F12 6 - 3 Byske Sporthall
2024-02-24 13:00 193452045 Kågedalens AIF F12-13 - Öjebyns IBF F11-12 1 - 4 Oliver Fahlgren, Åke Lundgren Morö Backe A
2024-02-25 11:00 193452046 Gamla Stan IBK F11-12 - Skellefteå IBK F11 2 - 1 Jonas Fahlman, Johan Granström Balderhallen A
2024-02-25 15:30 193452047 Boliden FFI F11-13 - Skellefteå IBS F11 1 - 11 , Ida Brännström Boliden Sporthall
2024-03-16 10:30 193452052 Skellefteå IBS F11 - Skellefteå IBS F12 Balderhallen A
2024-03-16 11:00 193452051 Skellefteå IBK F11 - Byske FF F11-12 Eddahallen
2024-03-16 11:30 193452050 Kågedalens AIF F12-13 - Boliden FFI F11-13 Balderhallen A
2024-03-16 15:15 193452049 Öjebyns IBF F11-12 - Gamla Stan IBK F11-12 Rosvik Sporthall
2024-03-23 11:00 193452054 Byske FF F11-12 - Gamla Stan IBK F11-12 Byske Sporthall
2024-03-23 11:00 193452055 Skellefteå IBS F12 - Kågedalens AIF F12-13 Eddahallen
2024-03-23 12:00 193452056 Skellefteå IBS F11 - Skellefteå IBK F11 Eddahallen
2024-03-24 15:30 193452053 Boliden FFI F11-13 - Öjebyns IBF F11-12 Boliden Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK F11-12 12 10 1 1 83-18 65 31
2. Skellefteå IBS F11 11 8 1 2 64-37 27 25
3. Skellefteå IBK F11 12 8 0 4 74-33 41 24
4. Byske FF F11-12 12 8 0 4 61-30 31 24
5. Öjebyns IBF F11-12 12 7 0 5 43-65 -22 21
6. Skellefteå IBS F12 12 2 0 10 37-72 -35 6
7. Kågedalens AIF F12-13 11 2 0 9 16-64 -48 6
8. Boliden FFI F11-13 12 1 0 11 29-88 -59 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-22 13:30 193404002 Täfteå IK - IBF Dalen/Södra F10Svart 3 - 2 Robert Segerstedt, Viktoria Glad Täftehallen
2023-10-22 14:30 193404001 IBF Dalen /SSK Vit - Röbäcks IF/Röd 2 - 2 Arvid Johansson, Leo Lundgren Musköten 1
2023-11-10 193404004 IBF Dalen /SSK Vit - IBF Dalen/Södra F10Svart 2 - 6 Musköten 2
2023-11-26 12:15 193404007 Täfteå IK - Umeå City IBF/Vit-1 3 - 1 Axel Ahlm-Larsson, Erik Kram Täftehallen
2023-11-26 14:00 193404008 IBF Dalen/Södra F10Svart - Röbäcks IF/Röd 3 - 3 , David Lundberg Umeå Energi Arena Öst
2023-12-02 193404010 Röbäcks IF/Röd - Täfteå IK 1 - 2 Elofssonhallen
2023-12-03 193404009 Umeå City IBF/Vit-1 - IBF Dalen /SSK Vit 2 - 4 Vildmannahallen
2023-12-09 12:30 193404011 Röbäcks IF/Röd - Umeå City IBF/Vit-1 0 - 2 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Elofssonhallen
2023-12-09 15:30 193404012 IBF Dalen /SSK Vit - Täfteå IK 1 - 2 Isak Folkesson, Nilas Forsberg Musköten 2
2023-12-17 193404014 Umeå City IBF/Vit-1 - IBF Dalen/Södra F10Svart 3 - 2 Vildmannahallen
2024-01-20 11:30 193404017 IBF Dalen/Södra F10Svart - Täfteå IK 2 - 1 Patrik Andersson, Mats Lodesjö Jubileumshallen Teg
2024-01-20 12:30 193404016 Röbäcks IF/Röd - IBF Dalen /SSK Vit 1 - 2 Frida Thunell Elofssonhallen
2024-01-27 193404019 IBF Dalen/Södra F10Svart - IBF Dalen /SSK Vit 10 - 2 Jubileumshallen Teg
2024-02-03 11:30 193404022 Umeå City IBF/Vit-1 - Täfteå IK 2 - 1 David Karlström, Ludvig Bjuhr Vildmannahallen
2024-02-03 11:30 193404023 Röbäcks IF/Röd - IBF Dalen/Södra F10Svart 3 - 3 Rickard Strömgren, Robert Segerstedt Elofssonhallen
2024-02-24 193404024 IBF Dalen /SSK Vit - Umeå City IBF/Vit-1 4 - 2 Musköten 1
2024-02-24 193404025 Täfteå IK - Röbäcks IF/Röd 3 - 2 Täftehallen
2024-03-17 193404026 IBF Dalen/Södra F10Svart - Umeå City IBF/Vit-1 Jubileumshallen Teg
2024-03-23 13:30 193404028 Umeå City IBF/Vit-1 - Röbäcks IF/Röd Vildmannahallen
2024-03-24 13:30 193404029 Täfteå IK - IBF Dalen /SSK Vit Täftehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täfteå IK 7 5 0 2 15-11 4 15
2. IBF Dalen/ Södra F10Svart 7 3 2 2 28-17 11 11
3. IBF Dalen / SSK Vit 7 3 1 3 17-25 -8 10
4. Umeå City IBF/ Vit-1 6 3 0 3 12-14 -2 9
5. Röbäcks IF/ Röd 7 0 3 4 12-17 -5 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 12:30 193406002 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 4 - 7 Maud Mukkala, Naomi Tigabu Hammarhallen Vännäs
2023-10-21 13:30 193406001 Umeå City IBF/Vit-2 - Sävar IK 3 - 1 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2023-10-21 14:30 193406003 IBF Dalen/Södra F10Vit - Gimonäs Umeå IF /Svart 2 - 3 Thor Nordendahl, Thor Schönfeldt Jubileumshallen Teg
2023-11-04 193406005 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF /Svart 1 - 1 Hammarhallen Vännäs
2023-11-10 193406004 Umeå City IBF/Vit-2 - Holmsund City IBC 5 - 0 Vildmannahallen
2023-11-25 10:30 193406006 Umeå City IBF/Vit-2 - Gimonäs Umeå IF /Svart 12 - 1 Thor Schönfeldt, Thor Nordendahl Vildmannahallen
2023-11-25 13:30 193406007 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Södra F10Vit 1 - 6 Naomi Tigabu, Henny Häggström Hammarhallen Vännäs
2023-11-25 14:00 193406008 Holmsund City IBC - Sävar IK 1 - 2 Betty J-Ödmalm, Hilma Lindgren Storsjöhallen
2023-12-02 193406009 IBF Dalen/Södra F10Vit - Umeå City IBF/Vit-2 5 - 3 Jubileumshallen Teg
2023-12-03 193406010 Sävar IK - Spöland Vännäs IF 2 - 1 Sävaråhallen
2023-12-09 13:30 193406013 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF /Svart 9 - 0 Elias Schmidt, Erik Kram Storsjöhallen
2023-12-10 10:30 193406011 Sävar IK - IBF Dalen/Södra F10Vit 1 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Öst
2023-12-10 10:30 193406012 Umeå City IBF/Vit-2 - Spöland Vännäs IF 5 - 0 Lowe Jellnor, Sebastian Arnlund Vildmannahallen
2023-12-16 193406014 IBF Dalen/Södra F10Vit - Holmsund City IBC 4 - 2 Jubileumshallen Teg
2023-12-17 193406015 Gimonäs Umeå IF /Svart - Sävar IK 4 - 5 Sjöfruhallen
2024-01-20 13:30 193406017 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 3 - 1 , Tindra Edlund Storsjöhallen
2024-01-21 13:30 193406016 Sävar IK - Umeå City IBF/Vit-2 2 - 2 Tindra Edlund, Sanna Åslin Sävaråhallen
2024-01-21 16:30 193406018 Gimonäs Umeå IF /Svart - IBF Dalen/Södra F10Vit 1 - 6 Rickard Strömgren, Erik Hörnros Midgårdshallen
2024-01-27 193406019 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit-2 0 - 2 Storsjöhallen
2024-01-28 193406020 Gimonäs Umeå IF /Svart - Spöland Vännäs IF 3 - 3 Umeå Energi Arena Öst
2024-02-04 13:15 193406023 Sävar IK - Holmsund City IBC 2 - 2 Mikael Lodesjö, Mats Lodesjö Sävaråhallen
2024-02-04 13:30 193406022 IBF Dalen/Södra F10Vit - Spöland Vännäs IF 7 - 1 , Erik Hörnros Jubileumshallen Teg
2024-02-17 11:00 193406021 Gimonäs Umeå IF /Svart - Umeå City IBF/Vit-2 1 - 5 Erik Hörnros, Patrik Andersson Umeå Energi Arena Öst
2024-02-25 193406024 Umeå City IBF/Vit-2 - IBF Dalen/Södra F10Vit 2 - 3 Vildmannahallen
2024-02-25 193406025 Spöland Vännäs IF - Sävar IK 1 - 0 Hammarhallen Vännäs
2024-03-16 193406026 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Södra F10Vit Storsjöhallen
2024-03-16 193406027 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF /Svart Sävaråhallen
2024-03-23 14:15 193406030 Gimonäs Umeå IF /Svart - Holmsund City IBC Sjöfruhallen
2024-03-23 16:00 193406028 IBF Dalen/Södra F10Vit - Sävar IK Jubileumshallen Teg
2024-03-26 18:00 193406029 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Vit-2 Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Södra F10Vit 8 7 0 1 36-14 22 21
2. Umeå City IBF/ Vit-2 9 6 1 2 39-13 26 19
3. Sävar IK 8 3 2 3 15-17 -2 11
4. Holmsund City IBC 8 3 1 4 24-20 4 10
5. Spöland Vännäs IF 9 1 2 6 13-34 -21 5
6. Gimonäs Umeå IF / Svart 8 1 2 5 14-43 -29 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 14:30 193408001 Röbäcks IF/Blå - Sandåkerns SK 4 - 2 , Ludvig Bjuhr Elofssonhallen
2023-10-22 15:30 193408002 Gimonäs Umeå IF /Vit - IBF Dalen 1 - 0 Daniel Johannesson, Adrian Vidmark Midgårdshallen
2023-10-22 15:30 193408003 Umeå City IBF /Blå - Ersboda SK 10 - 1 Kalle Löfstedt, Axel Löfstedt Vildmannahallen
2023-11-12 193408004 Röbäcks IF/Blå - IBF Dalen 4 - 4 Elofssonhallen
2023-11-12 193408005 Gimonäs Umeå IF /Vit - Ersboda SK 4 - 3 Sjöfruhallen
2023-11-25 11:30 193408008 IBF Dalen - Sandåkerns SK 2 - 0 , Erik Hörnros Musköten 1
2023-11-25 15:30 193408006 Röbäcks IF/Blå - Ersboda SK 1 - 1 Mats Lodesjö, Patrik Andersson Elofssonhallen
2023-11-26 13:15 193408007 Gimonäs Umeå IF /Vit - Umeå City IBF /Blå 3 - 2 Robert Segerstedt, Björn Glad Sjöfruhallen
2023-12-02 193408010 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF /Vit 7 - 4 Musköten 1
2023-12-03 193408009 Umeå City IBF /Blå - Röbäcks IF/Blå 4 - 3 Vildmannahallen
2023-12-08 18:30 193408013 IBF Dalen - Ersboda SK 2 - 3 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Musköten 1
2023-12-09 14:05 193408011 Sandåkerns SK - Umeå City IBF /Blå 0 - 8 Ilgar Bahar Gogani, Elias Norén Vildmannahallen
2023-12-10 14:30 193408012 Röbäcks IF/Blå - Gimonäs Umeå IF /Vit 1 - 3 , Patrik Andersson Elofssonhallen
2023-12-16 193408014 Umeå City IBF /Blå - IBF Dalen 3 - 1 Vildmannahallen
2023-12-17 193408015 Ersboda SK - Sandåkerns SK 1 - 2 Ersängshallen
2024-01-20 11:30 193408018 Ersboda SK - Umeå City IBF /Blå 4 - 3 Linnea Westergren Holmström, Alvina Mukkala Ersängshallen
2024-01-20 12:10 193408017 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF /Vit 2 - 2 Björn Glad, Viktoria Glad Musköten 1
2024-01-21 14:30 193408016 Sandåkerns SK - Röbäcks IF/Blå 3 - 2 , Patric Önander Umeå Energi Arena Vatten
2024-01-27 193408019 IBF Dalen - Röbäcks IF/Blå 2 - 1 Musköten 2
2024-01-27 193408020 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF /Vit 2 - 2 Ersängshallen
2024-02-03 16:10 193408023 Sandåkerns SK - IBF Dalen 2 - 3 Herman Karlsson, Elias Norén Musköten 2
2024-02-04 11:30 193408021 Ersboda SK - Röbäcks IF/Blå 0 - 2 Robert Segerstedt, Björn Glad Ersängshallen
2024-02-23 18:30 193408022 Umeå City IBF /Blå - Gimonäs Umeå IF /Vit 2 - 2 Lowe Jellnor, Sebastian Arnlund Sjöfruhallen
2024-02-24 193408025 Gimonäs Umeå IF /Vit - Sandåkerns SK 3 - 0 Sjöfruhallen
2024-02-25 193408024 Röbäcks IF/Blå - Umeå City IBF /Blå 2 - 2 Elofssonhallen
2024-03-16 193408027 Sandåkerns SK - Ersboda SK Midgårdshallen
2024-03-17 193408026 IBF Dalen - Umeå City IBF /Blå Musköten 2
2024-03-24 11:30 193408030 Ersboda SK - IBF Dalen Ersängshallen
2024-03-24 12:30 193408029 Gimonäs Umeå IF /Vit - Röbäcks IF/Blå Sjöfruhallen
2024-03-24 14:30 193408028 Umeå City IBF /Blå - Sandåkerns SK Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF / Vit 9 5 3 1 24-19 5 18
2. Umeå City IBF / Blå 8 4 2 2 34-16 18 14
3. IBF Dalen 8 3 2 3 16-16 0 11
4. Röbäcks IF/ Blå 9 2 3 4 20-21 -1 9
5. Sandåkerns SK 8 3 0 5 16-27 -11 9
6. Ersboda SK 8 2 2 4 15-26 -11 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis