Herrjunior Svart (2023/24)

Gruppspel
Herrjunior
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:30 231002005 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Torshälla IBK HJ 1 - 3 Patricio Boiardt, Fredrik Steisjö Åby Arena
2023-10-07 12:15 231002001 Onyx IBS HJ - Strängnäs IBK Herrjunior 6 - 5 Sigge Maurer, Håkan Rask Rosvalla Arena A
2023-10-08 14:30 231002007 Linköping IBK Ungdom HJ Vit - Bergs IK HJ 3 - 8 Pontus Karlsson, Rikard Karlsson Kärnahallen
2023-10-08 17:00 231002003 Solfjäderstaden IBK HJ - Telge SIBK HJ 9 - 3 Jan Wentzell, Ellen Brunnström Radiomasten Innebandycenter
2023-12-15 19:45 231002004 Nykvarns IF HJ - Linköping IBK Ungdom HJ Svart 9 - 5 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Björkestahallen
2023-10-13 19:30 231002009 Telge SIBK HJ - Strängnäs IBK Herrjunior 2 - 2 Aarre Hietanen, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2023-10-14 14:00 231002008 KFUM Norrköping IBF P 07/08 - Onyx IBS HJ 4 - 1 Fredrik Steisjö, Alen Turcinhodzic Bråvallahallen
2023-10-15 10:00 231002012 Hjulsbro IK HJ - Nykvarns IF HJ 7 - 5 Johan Nordlander, Didrik Carlsson Kärnahallen
2023-10-15 18:00 231002011 Torshälla IBK HJ - Solfjäderstaden IBK HJ 6 - 4 Göran Karlsson, Hampus Larsson Skjulstahallen A
2023-10-19 18:15 231002013 Bergs IK HJ - Åby IBK Ungdom Herrjunior 3 - 2 Oscar Bard, Thomas Nystrand Rydshallen
2023-10-20 19:30 231002019 Solfjäderstaden IBK HJ - Bergs IK HJ 13 - 1 Rikard Karlsson, Elias Carlander Motala Sporthall
2023-10-22 10:00 231002017 Strängnäs IBK Herrjunior - Torshälla IBK HJ 5 - 5 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Karinslundshallen
2023-10-22 11:30 231002020 Nykvarns IF HJ - Linköping IBK Ungdom HJ Vit 7 - 8 Hampus Larsson, Göran Engfors Furuborghallen
2023-10-22 13:00 231002015 Onyx IBS HJ - Telge SIBK HJ 12 - 8 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2023-10-22 19:00 231002016 KFUM Norrköping IBF P 07/08 - Linköping IBK Ungdom HJ Svart 5 - 5 Fernando Rocabado, Patricio Boiardt Bråvallahallen
2023-10-27 19:30 231002023 Torshälla IBK HJ - Telge SIBK HJ 7 - 0 Hampus Larsson, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2023-10-28 12:00 231002022 Linköping IBK Ungdom HJ Svart - Onyx IBS HJ 3 - 2 Johan Wiggur, Joakim Bengtsson Valkebohallen
2023-10-28 14:15 231002025 Bergs IK HJ - Strängnäs IBK Herrjunior 7 - 4 Fredrik Steisjö, Roger Balogh Ljungsbro Sporthall
2023-10-28 15:30 231002024 Hjulsbro IK HJ - KFUM Norrköping IBF P 07/08 5 - 7 Thomas Nystrand, Oscar Bard Stureforshallen
2023-10-29 13:00 231002028 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Nykvarns IF HJ 8 - 7 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Åby Arena
2023-11-04 11:00 231002035 Nykvarns IF HJ - Solfjäderstaden IBK HJ 4 - 5 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Björkestahallen
2023-11-04 14:00 231002032 KFUM Norrköping IBF P 07/08 - Linköping IBK Ungdom HJ Vit 6 - 7 Joakim Bengtsson, Peter Ström Bråvallahallen
2023-11-04 14:30 231002029 Onyx IBS HJ - Torshälla IBK HJ 5 - 7 Magnus Appelkvist, Robin Hynninen Ramdalens Sportcenter
2023-11-05 09:30 231002030 Linköping IBK Ungdom HJ Svart - Hjulsbro IK HJ 4 - 4 Roger Balogh, Johan Wiggur Folkungahallen
2023-11-05 15:15 231002031 Telge SIBK HJ - Bergs IK HJ 10 - 9 Leo Lindh, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2023-11-11 14:00 231002036 Hjulsbro IK HJ - Onyx IBS HJ 5 - 8 Hugo Angberg, Erik Karlsson Stureforshallen
2023-11-12 14:00 231002037 Bergs IK HJ - Torshälla IBK HJ 3 - 5 Johan Wiggur, Roger Balogh Kärnahallen
2023-11-12 14:00 231002041 Nykvarns IF HJ - Strängnäs IBK Herrjunior 8 - 7 Kent Erlandsson, Peter Palmelius Furuborghallen
2023-11-12 16:00 231002038 Linköping IBK Ungdom HJ Vit - Linköping IBK Ungdom HJ Svart 12 - 3 Linus Söderblom, Louise Ramebäck Kärnahallen
2023-11-15 20:15 231002040 KFUM Norrköping IBF P 07/08 - Åby IBK Ungdom Herrjunior 8 - 5 Lukas Rondahl, Joakim Bengtsson Bråvallahallen
2023-11-18 14:00 231002048 KFUM Norrköping IBF P 07/08 - Solfjäderstaden IBK HJ 1 - 15 Alen Turcinhodzic, Johnny Håkansson Bråvallahallen
2023-11-18 17:30 231002044 Hjulsbro IK HJ - Linköping IBK Ungdom HJ Vit 1 - 6 Alen Turcinhodzic, Joakim Bengtsson Stureforshallen
2023-11-19 09:30 231002046 Linköping IBK Ungdom HJ Svart - Åby IBK Ungdom Herrjunior 2 - 14 Noah Räni, Hugo Jacobsson Folkungahallen
2023-11-19 13:15 231002043 Onyx IBS HJ - Bergs IK HJ 4 - 7 Leo Lindh, Amanda Sigurbjörnsson Ramdalens Sportcenter
2023-11-19 13:15 231002047 Telge SIBK HJ - Nykvarns IF HJ 4 - 1 Mathias Lindvall, Aarre Hietanen Västergård Arena A
2023-11-25 12:45 231002056 Strängnäs IBK Herrjunior - KFUM Norrköping IBF P 07/08 3 - 4 Karl-Gustav Bergström, Peter Sigurbjörnsson Thomas Arena
2023-11-26 15:30 231002052 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Hjulsbro IK HJ 11 - 4 Sonny Weideborg, Anton Nilsson Åby Arena
2023-11-26 16:00 231002054 Solfjäderstaden IBK HJ - Linköping IBK Ungdom HJ Svart 13 - 5 Simon Eriksson, Marthin Andersson Radiomasten Innebandycenter
2023-11-26 16:45 231002053 Nykvarns IF HJ - Torshälla IBK HJ 1 - 13 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Björkestahallen
2023-11-26 18:30 231002050 Linköping IBK Ungdom HJ Vit - Onyx IBS HJ 14 - 4 Jimmy Eliasson, Johan Nordlander Folkungahallen
2023-12-02 11:30 231002058 Linköping IBK Ungdom HJ Vit - Åby IBK Ungdom Herrjunior 7 - 6 Joakim Bengtsson, Alen Turcinhodzic Valkebohallen
2023-12-02 14:00 231002062 Linköping IBK Ungdom HJ Svart - Strängnäs IBK Herrjunior WO (5 - 0) Alen Turcinhodzic, Joakim Bengtsson Valkebohallen
2023-12-02 15:30 231002059 Bergs IK HJ - Nykvarns IF HJ 3 - 6 Daniel Johansson, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2023-12-02 18:30 231002060 Hjulsbro IK HJ - Solfjäderstaden IBK HJ 2 - 6 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Stureforshallen
2024-01-12 19:30 231002063 Telge SIBK HJ - KFUM Norrköping IBF P 07/08 7 - 5 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Västergård Arena A
2023-12-07 19:45 231002066 Solfjäderstaden IBK HJ - Linköping IBK Ungdom HJ Vit 7 - 4 Håkan Karlsson, Johan Wiggur Motala Sporthall
2023-12-09 14:00 231002069 KFUM Norrköping IBF P 07/08 - Torshälla IBK HJ 3 - 12 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Bråvallahallen
2023-12-09 14:15 231002070 Telge SIBK HJ - Linköping IBK Ungdom HJ Svart 3 - 7 Aarre Hietanen, Mauricio Diaz Västergård Arena A
2023-12-10 13:00 231002064 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Onyx IBS HJ 18 - 1 Alen Turcinhodzic, Fredrik Steisjö Åby Arena
2024-01-07 13:00 231002068 Strängnäs IBK Herrjunior - Hjulsbro IK HJ 8 - 7 Stefan Öberg, Christian Johnsson Thomas Arena
2023-12-13 19:30 231002072 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Solfjäderstaden IBK HJ 2 - 15 Rågher Godin, Tomas Edstrand Åby Arena
2023-12-16 12:45 231002076 Hjulsbro IK HJ - Telge SIBK HJ 5 - 5 Daniel Hermansson, Love Arvidsson Stureforshallen
2023-12-16 14:45 231002071 Onyx IBS HJ - Nykvarns IF HJ 6 - 6 Sigge Maurer, Robin Hynninen Rosvalla Arena A
2023-12-17 14:30 231002074 Linköping IBK Ungdom HJ Vit - Strängnäs IBK Herrjunior 6 - 0 Patricio Boiardt, Johan Wiggur Folkungahallen
2023-12-17 15:30 231002077 Torshälla IBK HJ - Linköping IBK Ungdom HJ Svart 12 - 2 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Skjulstahallen A
2024-01-16 20:00 231002075 Bergs IK HJ - KFUM Norrköping IBF P 07/08 10 - 2 Johan Wiggur, Patricio Boiardt Valkebohallen
2024-01-12 19:30 231002083 Linköping IBK Ungdom HJ Svart - Bergs IK HJ 4 - 4 Joakim Bengtsson, Lukas Rondahl Valkebohallen
2024-01-13 11:15 231002080 Strängnäs IBK Herrjunior - Åby IBK Ungdom Herrjunior 7 - 8 Mathias Lindvall, Amanda Sigurbjörnsson Thomas Arena
2024-01-14 14:15 231002082 Telge SIBK HJ - Linköping IBK Ungdom HJ Vit 5 - 7 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2024-01-14 16:00 231002078 Solfjäderstaden IBK HJ - Onyx IBS HJ 11 - 4 Roger Balogh, Johan Nordlander Radiomasten Innebandycenter
2024-01-14 18:00 231002084 Torshälla IBK HJ - Hjulsbro IK HJ 9 - 5 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2024-01-19 19:30 231002090 Torshälla IBK HJ - Linköping IBK Ungdom HJ Vit 8 - 4 Göran Karlsson, Martin Morén Skjulstahallen A
2024-01-20 11:30 231002087 Nykvarns IF HJ - KFUM Norrköping IBF P 07/08 4 - 3 Mikael Andersson, Christer Avasjö Furuborghallen
2024-01-20 16:00 231002088 Åby IBK Ungdom Herrjunior - Telge SIBK HJ 10 - 8 Alvin Andersson, Joakim Bengtsson Åby Arena
2024-01-20 18:00 231002086 Strängnäs IBK Herrjunior - Solfjäderstaden IBK HJ 3 - 14 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Thomas Arena
2024-01-21 12:30 231002091 Bergs IK HJ - Hjulsbro IK HJ 5 - 7 Rikard Karlsson, Patricio Boiardt Wahlbeckshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Torshälla IBK HJ 11 10 1 0 87-33 54 31
2. Solfjäderstaden IBK HJ 11 10 0 1 112-35 77 30
3. Linköping IBK Ungdom HJ Vit 11 8 0 3 78-55 23 24
4. Åby IBK Ungdom Herrjunior 11 6 0 5 85-65 20 18
5. Bergs IK HJ 11 5 1 5 60-60 0 16
6. Nykvarns IF HJ 11 4 1 6 58-69 -11 13
7. KFUM Norrköping IBF P 07/ 08 11 4 1 6 48-74 -26 13
8. Linköping IBK Ungdom HJ Svart 11 3 3 5 45-78 -33 12
9. Telge SIBK HJ 11 3 2 6 55-74 -19 11
10. Onyx IBS HJ 11 3 1 7 53-88 -35 10
11. Hjulsbro IK HJ 11 2 2 7 52-74 -22 8
12. Strängnäs IBK Herrjunior 11 1 2 8 44-72 -28 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-11 10:30 231000002 Linköping IBK Ungdom Vit - Bergs IK 11 - 2 Roger Balogh, Johan Wiggur Wahlbeckshallen B
2024-02-13 19:45 231000003 Torshälla IBK - Nykvarns IF 4 - 3 Stefan Öberg, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2024-02-14 19:40 231000001 Solfjäderstaden IBK - Åby IBK Ungdom 6 - 4 Marthin Andersson, Oscar Bard Radiomasten Innebandycenter
2024-02-16 19:15 231000006 Linköping IBK Ungdom Vit - Torshälla IBK 4 - 3 Noah Räni, Hugo Jacobsson Folkungahallen
2024-02-18 17:30 231000005 Nykvarns IF - Åby IBK Ungdom 9 - 2 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Furuborghallen
2024-03-05 20:00 231000004 Bergs IK - Solfjäderstaden IBK Valkebohallen
2024-02-21 19:50 231000009 Åby IBK Ungdom - Linköping IBK Ungdom Vit 3 - 3 Anton Nilsson, Sonny Weideborg Åby Arena
2024-02-24 18:30 231000008 Bergs IK - Torshälla IBK Thomas Nystrand, Oscar Bard Ljungsbro Sporthall
2024-02-25 13:00 231000007 Solfjäderstaden IBK - Nykvarns IF Daniel Hermansson, Minh Hong Pham Radiomasten Innebandycenter
2024-03-01 19:30 231000010 Torshälla IBK - Solfjäderstaden IBK Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Skjulstahallen A
2024-03-03 15:30 231000011 Linköping IBK Ungdom Vit - Nykvarns IF Patricio Boiardt, Johan Wiggur Kärnahallen
2024-03-03 16:30 231000012 Åby IBK Ungdom - Bergs IK Joakim Bengtsson, Hugo Jacobsson Åby Arena
2024-03-08 19:30 231000014 Torshälla IBK - Åby IBK Ungdom Skjulstahallen A
2024-03-09 18:00 231000013 Solfjäderstaden IBK - Linköping IBK Ungdom Vit Radiomasten Innebandycenter
2024-03-10 16:00 231000015 Nykvarns IF - Bergs IK Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Linköping IBK Ungdom Vit 3 2 1 0 18-8 10 7
2. Nykvarns IF 2 1 0 1 12-6 6 3
3. Solfjäderstaden IBK 1 1 0 0 6-4 2 3
4. Torshälla IBK 2 1 0 1 7-7 0 3
5. Åby IBK Ungdom 3 0 1 2 9-18 -9 1
6. Bergs IK 1 0 0 1 2-11 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-10 15:00 231001001 KFUM Norrköping IBF - Strängnäs IBK 3 - 4 Didrik Carlsson, Mikael Sörman Bråvallahallen
2024-02-11 13:00 231001002 Linköping IBK Ungdom Svart - Onyx IBS 6 - 7 Roger Balogh, Johan Wiggur Wahlbeckshallen B
2024-02-11 19:15 231001003 Telge SIBK - Hjulsbro IK 8 - 12 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Västergård Arena A
2024-02-18 12:00 231001005 Hjulsbro IK - Strängnäs IBK 8 - 6 Jamiro Liebe, Minh Hong Pham Kärnahallen
2024-02-18 14:30 231001004 Onyx IBS - KFUM Norrköping IBF 12 - 9 Magnus Appelkvist, Robin Hynninen Ramdalens Sportcenter
2024-02-18 14:30 231001006 Linköping IBK Ungdom Svart - Telge SIBK 4 - 9 Jamiro Liebe, Minh Hong Pham Kärnahallen
2024-02-20 19:15 231001008 Onyx IBS - Telge SIBK 7 - 4 Admir Brkic, Sigge Maurer Rosvalla C-hall
2024-02-25 11:00 231001009 Strängnäs IBK - Linköping IBK Ungdom Svart Stefan Öberg, Amanda Sigurbjörnsson Karinslundshallen
2024-02-28 20:15 231001007 KFUM Norrköping IBF - Hjulsbro IK Patricio Boiardt, Linus Söderblom Bråvallahallen
2024-03-02 17:30 231001011 Linköping IBK Ungdom Svart - Hjulsbro IK Elias Carlander, Erik Karlsson Kärnahallen
2024-03-03 10:00 231001010 Telge SIBK - KFUM Norrköping IBF Ej offentliggjord Västergård Arena A
2024-03-03 11:30 231001012 Strängnäs IBK - Onyx IBS Stefan Öberg, Amanda Sigurbjörnsson Karinslundshallen
2024-03-08 19:00 231001014 Telge SIBK - Strängnäs IBK Västergård Arena A
2024-03-09 15:30 231001015 Hjulsbro IK - Onyx IBS Alvin Andersson, Felix Jonsson Valkebohallen
2024-03-10 15:00 231001013 KFUM Norrköping IBF - Linköping IBK Ungdom Svart Bråvallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBS 3 3 0 0 26-19 7 9
2. Hjulsbro IK 2 2 0 0 20-14 6 6
3. Strängnäs IBK 2 1 0 1 10-11 -1 3
4. Telge SIBK 3 1 0 2 21-23 -2 3
5. KFUM Norrköping IBF 2 0 0 2 12-16 -4 0
6. Linköping IBK Ungdom Svart 2 0 0 2 10-16 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis