Röd Klass P14-16 år (2022/23)

Gruppspel
Pantamera P Norra Röd Gr 2 (-07)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 13:00 141451003 KFUM Jönköping P07 - Sävsjö IBK P07/1 2 - 3 Peter Nykvist, Emil Lindén KFUM Sporthall, Jönköping
2022-10-09 13:30 141451001 Aneby SK P06-08 - Gnosjö IBK P07-08 0 - 4 Christian Österström, Michael Johansson FB-hallen
2022-10-27 20:00 141451005 Husqvarna IK P06-07 - Gränna AIS P06-08/1 4 - 6 Emil Lindén, Anders A Nilsson Fagerslätt Idrottshall
2022-10-28 19:00 141451004 IBF Tranås P07 - Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 6 - 1 , Hampus Bergholm Tranås Idrottshall
2022-10-15 11:30 141451010 Jönköpings IK P07 Röd - Aneby SK P06-08 11 - 3 Emil Lindén, Peter Nykvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-15 14:00 141451007 Gränna AIS P06-08/1 - IBF Tranås P07 5 - 3 Adam Rydholm, Emil Lindén Ribbahallen A-hall
2022-10-15 16:00 141451008 Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 - KFUM Jönköping P07 3 - 2 Josef Albertsson, Michael Johansson Malmbäcks Sporthall
2022-10-16 14:00 141451006 Gnosjö IBK P07-08 - Husqvarna IK P06-07 5 - 3 Suvad Kaltak, Jan Blohm Töllstorpshallen
2022-10-22 12:00 141451012 Aneby SK P06-08 - Sävsjö IBK P07/1 5 - 7 Christian Österström, Mattias Tokic FB-hallen
2022-10-22 12:30 141451015 Husqvarna IK P06-07 - IBF Tranås P07 0 - 1 Nicklas Bard, Jonas Kvant Huskvarna Sporthall A
2022-10-22 13:00 141451014 KFUM Jönköping P07 - Gränna AIS P06-08/1 0 - 6 Daniel Pettersson, Johnny Edh KFUM Sporthall, Jönköping
2022-10-23 16:00 141451011 Gnosjö IBK P07-08 - Jönköpings IK P07 Röd 8 - 3 Sakib Batic, Gustav Perman Töllstorpshallen
2022-10-29 13:00 141451019 Husqvarna IK P06-07 - Sävsjö IBK P07/1 6 - 4 Peter Nykvist, Mattias Tokic Fagerslätt Idrottshall
2022-10-30 11:00 141451017 KFUM Jönköping P07 - Aneby SK P06-08 9 - 1 Tina Sandberg, Alva Perman KFUM Sporthall, Jönköping
2022-10-30 14:00 141451020 Gränna AIS P06-08/1 - Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 6 - 3 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Ribbahallen A-hall
2022-10-30 17:00 141451018 IBF Tranås P07 - Jönköpings IK P07 Röd 3 - 6 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Tranås Idrottshall
2022-11-12 14:30 141451023 Sävsjö IBK P07/1 - IBF Tranås P07 4 - 2 Christian Österström, Felix Lindh Hofgårdshallen
2022-11-13 11:30 141451024 Jönköpings IK P07 Röd - KFUM Jönköping P07 6 - 4 Gustav Perman, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-11-13 14:00 141451025 Gnosjö IBK P07-08 - Gränna AIS P06-08/1 2 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Töllstorpshallen
2022-11-13 15:00 141451022 Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 - Husqvarna IK P06-07 6 - 8 Kalle Rygert, Nicklas Bard Bodafors Sporthall
2022-11-19 11:15 141451028 Husqvarna IK P06-07 - Aneby SK P06-08 5 - 0 Johnny Edh, Emrik Dahlman Fagerslätt Idrottshall
2022-11-19 14:30 141451026 KFUM Jönköping P07 - Gnosjö IBK P07-08 4 - 2 Therese Spjut, Niklas Dahlberg KFUM Sporthall, Jönköping
2022-11-20 15:00 141451030 Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 - Sävsjö IBK P07/1 5 - 4 Christian Österström, Lars Öst Malmbäcks Sporthall
2022-11-20 16:00 141451029 Gränna AIS P06-08/1 - Jönköpings IK P07 Röd 2 - 6 Anders A Nilsson, Johnny Edh Ribbahallen A-hall
2022-11-25 19:00 141451031 Aneby SK P06-08 - IBF Tranås P07 3 - 5 Jonas Kvant, Peter Nykvist FB-hallen
2022-11-26 13:30 141451034 Jönköpings IK P07 Röd - Husqvarna IK P06-07 4 - 4 Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-11-27 14:00 141451035 Gnosjö IBK P07-08 - Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 3 - 9 Bengt Helgesson, Anders Lindqvist Töllstorpshallen
2022-11-27 14:15 141451033 Sävsjö IBK P07/1 - Gränna AIS P06-08/1 4 - 4 Tina Sandberg, Alva Perman Hofgårdshallen
2022-12-04 12:00 141451037 Husqvarna IK P06-07 - KFUM Jönköping P07 4 - 4 Peter Nykvist, Nicklas Bard Huskvarna Sporthall A
2022-12-04 13:45 141451040 Sävsjö IBK P07/1 - Jönköpings IK P07 Röd 3 - 3 Sakib Batic, Suvad Kaltak Hofgårdshallen
2022-12-04 14:00 141451036 IBF Tranås P07 - Gnosjö IBK P07-08 5 - 6 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Tranås Idrottshall
2022-12-04 15:00 141451039 Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 - Aneby SK P06-08 13 - 5 Jonas Säleby, Patrick Eberhardsson Bodafors Sporthall
2022-12-09 19:00 141451041 Aneby SK P06-08 - Gränna AIS P06-08/1 2 - 11 Mattias Tokic, Emrik Dahlman FB-hallen
2022-12-10 15:00 141451043 KFUM Jönköping P07 - IBF Tranås P07 4 - 6 Mattias Tokic, Peter Nykvist KFUM Sporthall, Jönköping
2022-12-11 11:30 141451044 Jönköpings IK P07 Röd - Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 8 - 6 Alva Perman, Tina Sandberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-12-11 14:00 141451045 Gnosjö IBK P07-08 - Sävsjö IBK P07/1 4 - 6 Andreas Karlsson, Jan Blohm Töllstorpshallen
2022-12-17 12:45 141451048 Sävsjö IBK P07/1 - KFUM Jönköping P07 7 - 2 Sakib Batic, Suvad Kaltak Hofgårdshallen
2022-12-18 12:00 141451046 Gränna AIS P06-08/1 - Husqvarna IK P06-07 4 - 3 Nicklas Bard, Viktoria Wallström Ribbahallen A-hall
2022-12-18 15:00 141451047 Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 - IBF Tranås P07 12 - 7 Malmbäcks Sporthall
2023-02-26 14:00 141451050 Gnosjö IBK P07-08 - Aneby SK P06-08 5 - 4 Alva Perman, Tina Sandberg Töllstorpshallen
2023-01-14 13:00 141451051 Aneby SK P06-08 - Jönköpings IK P07 Röd 4 - 9 Emrik Dahlman, Jonas Kvant FB-hallen
2023-01-14 13:00 141451053 KFUM Jönköping P07 - Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 11 - 6 Johnny Edh, Daniel Pettersson KFUM Sporthall, Jönköping
2023-01-14 16:30 141451055 Husqvarna IK P06-07 - Gnosjö IBK P07-08 8 - 5 Jonas Kvant, Peter Nykvist Fagerslätt Idrottshall
2023-01-15 17:30 141451054 IBF Tranås P07 - Gränna AIS P06-08/1 6 - 7 Jonas Säleby, Hampus Bergholm Tranås Idrottshall
2023-01-21 12:45 141451059 Sävsjö IBK P07/1 - Aneby SK P06-08 7 - 1 Christian Österström, Michael Johansson Hofgårdshallen
2023-01-21 16:30 141451060 Jönköpings IK P07 Röd - Gnosjö IBK P07-08 10 - 5 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-01-22 14:00 141451057 Gränna AIS P06-08/1 - KFUM Jönköping P07 7 - 1 Magnus Widlund, Johan Ferm Ribbahallen A-hall
2023-01-22 18:00 141451056 IBF Tranås P07 - Husqvarna IK P06-07 7 - 4 Michael Johansson, Hampus Bergholm Tranås Idrottshall
2023-01-28 13:30 141451064 Jönköpings IK P07 Röd - IBF Tranås P07 4 - 2 Andreas Rundqvist, Tamuz Hidir Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-01-28 15:00 141451061 Aneby SK P06-08 - KFUM Jönköping P07 4 - 5 Jonas Säleby, Felix Kratz FB-hallen
2023-01-29 15:00 141451062 Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 - Gränna AIS P06-08/1 4 - 5 Peter Nykvist, Jonas Kvant Malmbäcks Sporthall
2023-01-29 16:30 141451063 Sävsjö IBK P07/1 - Husqvarna IK P06-07 12 - 4 Gustav Perman, Jan Blohm Sävsjö Sporthall
2023-02-04 13:00 141451069 Husqvarna IK P06-07 - Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 10 - 6 Andreas Rundqvist, Kalle Rygert Fagerslätt Idrottshall
2023-02-05 08:30 141451067 KFUM Jönköping P07 - Jönköpings IK P07 Röd 1 - 8 Gustav Perman, Anders Perman KFUM Sporthall, Jönköping
2023-02-05 14:00 141451070 Gränna AIS P06-08/1 - Gnosjö IBK P07-08 5 - 1 Johan Ferm, Josef Albertsson Ribbahallen A-hall
2023-02-25 17:00 141451068 IBF Tranås P07 - Sävsjö IBK P07/1 6 - 3 Oskar Lööke, Pontus Knutsson Tranås Idrottshall
2023-02-10 18:00 141451071 Aneby SK P06-08 - Husqvarna IK P06-07 0 - 9 Jonny Nilsson, Nicklas Bard FB-hallen
2023-02-24 19:00 141451073 Sävsjö IBK P07/1 - Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 8 - 5 Christian Österström, Felix Lindh Sävsjö Sporthall
2023-02-26 14:00 141451074 Jönköpings IK P07 Röd - Gränna AIS P06-08/1 8 - 1 Gustav Perman, Pontus Knutsson Ribbahallen A-hall
2023-03-23 18:30 141451075 Gnosjö IBK P07-08 - KFUM Jönköping P07 5 - 2 Alva Perman, Tina Sandberg Töllstorpshallen
2023-03-05 09:30 141451077 IBF Tranås P07 - Aneby SK P06-08 10 - 2 Hampus Igefors, Emrik Dahlman Tranås Idrottshall
2023-03-05 09:30 141451078 Husqvarna IK P06-07 - Jönköpings IK P07 Röd 3 - 9 Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt Fagerslätt Idrottshall
2023-03-05 14:00 141451079 Gränna AIS P06-08/1 - Sävsjö IBK P07/1 1 - 5 Peter Nykvist, Jonas Kvant Ribbahallen A-hall
2023-03-05 15:00 141451080 Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 - Gnosjö IBK P07-08 4 - 13 Adam Rydholm, Jonas Säleby Bodafors Sporthall
2023-03-11 15:00 141451081 Aneby SK P06-08 - Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 5 - 14 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby FB-hallen
2023-03-12 11:30 141451084 Jönköpings IK P07 Röd - Sävsjö IBK P07/1 5 - 4 Mattias Tokic, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-03-12 14:00 141451085 Gnosjö IBK P07-08 - IBF Tranås P07 1 - 6 Johnny Edh, Jan Blohm Töllstorpshallen
2023-03-26 10:30 141451083 KFUM Jönköping P07 - Husqvarna IK P06-07 8 - 5 Anders A Nilsson, Suvad Kaltak KFUM Sporthall, Jönköping
2023-03-18 14:00 141451086 IBF Tranås P07 - KFUM Jönköping P07 4 - 0 Pontus Knutsson, Hampus Bergholm Tranås Idrottshall
2023-03-19 12:00 141451090 Sävsjö IBK P07/1 - Gnosjö IBK P07-08 9 - 3 Viktor Bringstam, Sakib Batic Hofgårdshallen
2023-03-19 16:00 141451089 Bodafors IBS /Malmbäcks IF P06-07 - Jönköpings IK P07 Röd 5 - 10 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Malmbäcks Sporthall
2023-03-27 19:00 141451088 Gränna AIS P06-08/1 - Aneby SK P06-08 6 - 3 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Ribbahallen A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK P07 Röd 16 13 2 1 110-58 52 41
2. Gränna AIS P06-08/ 1 16 12 1 3 79-55 24 37
3. Sävsjö IBK P07/ 1 16 10 2 4 90-58 32 32
4. IBF Tranås P07 16 9 0 7 79-62 17 27
5. Gnosjö IBK P07-08 16 7 0 9 72-81 -9 21
6. Husqvarna IK P06-07 16 6 2 8 80-81 -1 20
7. Bodafors IBS / Malmbäcks IF P06-07 16 6 0 10 102-111 -9 18
8. KFUM Jönköping P07 16 5 1 10 59-77 -18 16
9. Aneby SK P06-08 16 0 0 16 42-130 -88 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Västra Röd Gr 2 (-07)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-09 10:00 141452002 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Hovshaga AIF P07 8 - 2 David Hoff, Joel Wenström Fortnox Arena A-hall
2022-10-15 11:30 141452007 Växjö IBK Utveckling P08/1 - CL98IC P08/1 4 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Johan Oxenmyr Fortnox Arena A-hall
2022-10-22 16:00 141452009 Älmhults IBK P07 - Växjö IBK Utveckling P07/2 2 - 10 Christian Adolfsson, Dragan Zaharijev Haganäshallen
2022-10-23 13:30 141452011 Ingelstad IBK P06-07/2 - Hovshaga AIF P07 5 - 3 Joel Wenström, Mirza Karisik Ingelstads Sporthall
2022-11-06 13:30 141452013 Växjö IBK Utveckling P07/2 - CL98IC P08/1 3 - 3 Sakib Batic, Linus Broberg Fortnox Arena A-hall
2022-10-29 12:00 141452018 CL98IC P08/1 - Hovshaga AIF P07 5 - 6 Michael Claesson, Mikael Nilsson Falkenbergshallen
2022-10-30 13:30 141452016 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Ingelstad IBK P06-07/2 4 - 4 Mirza Karisik, Linus Broberg Fortnox Arena A-hall
2022-12-16 19:00 141452020 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Ingelstad IBK P06-07/2 4 - 8 Melvin Harlin, Robin Töth Fortnox Arena B-hall
2022-11-11 19:30 141452023 Älmhults IBK P07 - CL98IC P08/1 6 - 2 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Haganäshallen
2022-11-11 19:45 141452025 Ingelstad IBK P06-07/2 - Växjö IBK Utveckling P08/1 0 - 13 Robin Töth, Mirza Karisik Ingelstads Sporthall
2022-11-13 13:30 141452024 Hovshaga AIF P07 - Växjö IBK Utveckling P08/1 4 - 6 David Hoff, Linus Broberg Hovshaga Sporthall
2022-11-18 18:30 141452029 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Hovshaga AIF P07 9 - 1 Robin Töth, Filip Håkansson Fortnox Arena B-hall
2022-11-20 14:30 141452027 CL98IC P08/1 - Växjö IBK Utveckling P07/2 3 - 2 Jan Karlsson, Christopher Skäär Gröndalshallen
2022-11-23 18:30 141452033 Älmhults IBK P07 - Växjö IBK Utveckling P08/1 2 - 9 Johan Oxenmyr, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2022-11-26 13:30 141452032 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Ingelstad IBK P06-07/2 6 - 3 Joel Wenström, David Hoff Fortnox Arena B-hall
2022-12-11 11:30 141452035 Ingelstad IBK P06-07/2 - Hovshaga AIF P07 3 - 1 David Hoff, Joel Wenström Ingelstads Sporthall
2022-12-04 11:00 141452040 Älmhults IBK P07 - Hovshaga AIF P07 7 - 4 Kevin Andersson, Johan Oxenmyr Haganäshallen
2022-12-04 11:30 141452038 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Växjö IBK Utveckling P07/2 4 - 6 David Hoff, Joel Wenström Fortnox Arena A-hall
2022-12-04 14:30 141452036 CL98IC P08/1 - Ingelstad IBK P06-07/2 3 - 8 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Gröndalshallen
2022-12-10 10:30 141452044 Hovshaga AIF P07 - Växjö IBK Utveckling P07/2 1 - 6 Therese Spjut, Filip Håkansson Hovshaga Sporthall
2022-12-10 17:45 141452045 Ingelstad IBK P06-07/2 - Älmhults IBK P07 13 - 4 Joel Wenström, Linus Broberg Ingelstads Sporthall
2022-12-13 20:00 141452046 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Växjö IBK Utveckling P07/2 2 - 4 Robin Töth, Linus Broberg Fortnox Arena A-hall
2022-12-17 15:00 141452048 Älmhults IBK P07 - CL98IC P08/1 4 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Haganäshallen
2022-12-18 09:00 141452049 Hovshaga AIF P07 - Växjö IBK Utveckling P07/2 0 - 15 Joel Wenström, David Hoff Hovshaga Sporthall
2023-01-15 13:30 141452052 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Älmhults IBK P07 9 - 2 Peter Rosholm, Linus Broberg Fortnox Arena A-hall
2023-01-15 14:30 141452054 CL98IC P08/1 - Växjö IBK Utveckling P08/1 6 - 3 Jan Karlsson, Pelle Hallström Gröndalshallen
2023-01-14 14:30 141452060 Hovshaga AIF P07 - Ingelstad IBK P06-07/2 5 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Mikael Friberg Hovshaga Sporthall
2023-01-21 11:30 141452057 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Älmhults IBK P07 3 - 5 Linus Broberg, Leif Johansson Fortnox Arena A-hall
2023-01-21 15:00 141452056 CL98IC P08/1 - Ingelstad IBK P06-07/2 5 - 9 Linus Sjöö, Stefan Hultgren Gröndalshallen
2023-01-28 13:00 141452063 Älmhults IBK P07 - Hovshaga AIF P07 3 - 10 Peter Rosholm, Johan Oxenmyr Haganäshallen
2023-01-29 11:00 141452064 Hovshaga AIF P07 - CL98IC P08/1 4 - 6 David Hoff, Linus Broberg Hovshaga Sporthall
2023-01-29 13:30 141452065 Ingelstad IBK P06-07/2 - Växjö IBK Utveckling P07/2 4 - 9 Robin Töth, Peter Rosholm Ingelstads Sporthall
2023-02-03 18:30 141452070 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Ingelstad IBK P06-07/2 8 - 2 Robin Töth, Linus Broberg Fortnox Arena B-hall
2023-02-05 15:30 141452068 CL98IC P08/1 - Älmhults IBK P07 4 - 4 Linus Sjöö, Andreas Nilsson Rinkabyholms Sporthall
2023-02-12 11:30 141452072 Växjö IBK Utveckling P07/2 - CL98IC P08/1 9 - 4 Kevin Rosén, Robin Brunell Fortnox Arena A-hall
2023-02-12 13:30 141452075 Ingelstad IBK P06-07/2 - Älmhults IBK P07 5 - 3 Robin Töth, Mirza Karisik Ingelstads Sporthall
2023-03-05 18:45 141452073 Älmhults IBK P07 - Växjö IBK Utveckling P07/2 2 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Leif Johansson Haganäshallen
2023-03-18 09:30 141452074 Hovshaga AIF P07 - Växjö IBK Utveckling P08/1 3 - 9 Kevin Rosén, Leif Johansson Hovshaga Sporthall
2023-02-14 19:00 141452079 Växjö IBK Utveckling P08/1 - Älmhults IBK P07 7 - 2 David Hoff, Linus Broberg Fortnox Arena B-hall
2023-02-26 10:30 141452077 CL98IC P08/1 - Växjö IBK Utveckling P08/1 5 - 6 Linus Sjöö, Stefan Hultgren Gröndalshallen
2023-03-10 18:30 141452082 Växjö IBK Utveckling P07/2 - Växjö IBK Utveckling P08/1 4 - 4 Robin Töth, Leif Johansson Fortnox Arena B-hall
2023-03-10 19:45 141452084 Hovshaga AIF P07 - Älmhults IBK P07 7 - 7 Hani Mousaviyan-Utter, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2023-03-11 14:45 141452085 Ingelstad IBK P06-07/2 - CL98IC P08/1 9 - 1 Christopher Skäär, Oscar Johansson Ingelstads Sporthall
2023-03-19 14:30 141452086 CL98IC P08/1 - Hovshaga AIF P07 6 - 2 Linus Sjöö, Stefan Hultgren Gröndalshallen
2023-03-25 13:30 141452090 Älmhults IBK P07 - Ingelstad IBK P06-07/2 3 - 3 David Hoff, Linus Broberg Haganäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling P07/ 2 15 11 3 1 104-40 64 36
2. Växjö IBK Utveckling P08/ 1 15 9 1 5 91-55 36 28
3. Ingelstad IBK P06-07/ 2 15 8 2 5 79-72 7 26
4. CL98IC P08/ 1 15 4 3 8 60-79 -19 15
5. Älmhults IBK P07 15 3 4 8 56-99 -43 13
6. Hovshaga AIF P07 15 3 1 11 53-98 -45 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Östra Röd Gr 1 (-06)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 10:30 141453001 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Hovshaga AIF P06-07 2 - 3 Robin Töth, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2022-10-12 20:00 141453004 Hovshaga AIF P06-07 - Ingelstad IBK P06-07/1 4 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthall
2022-10-14 19:30 141453005 Gransholms IF P06-08 - Växjö IBK Utveckling P07/1 3 - 3 Kevin Andersson, David Hoff Gemla Sporthall
2022-10-23 12:30 141453008 Hovshaga AIF P06-07 - Gransholms IF P06-08 2 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Hovshaga Sporthall
2022-10-23 18:30 141453009 Växjö IBK Utveckling P07/1 - CL98IC P06 4 - 8 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Fortnox Arena A-hall
2022-10-29 16:00 141453010 Gransholms IF P06-08 - Ingelstad IBK P06-07/1 0 - 4 Peter Rosholm, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2022-10-30 15:00 141453012 CL98IC P06 - Hovshaga AIF P06-07 5 - 3 Linus Sjöö, Stefan Hultgren Falkenbergshallen
2022-11-10 19:30 141453014 Gransholms IF P06-08 - CL98IC P06 10 - 9 David Hoff, Joel Wenström Gemla Sporthall
2022-11-19 16:00 141453016 CL98IC P06 - Ingelstad IBK P06-07/1 8 - 1 Alexia Rasmussen, Linus Sjöö Falkenbergshallen
2022-11-27 13:30 141453019 Ingelstad IBK P06-07/1 - Växjö IBK Utveckling P07/1 2 - 1 Linus Sjöö, Stefan Hultgren Ingelstads Sporthall
2022-12-03 16:30 141453022 Hovshaga AIF P06-07 - Växjö IBK Utveckling P07/1 3 - 1 Robin Töth, Mirza Karisik Hovshaga Sporthall
2022-11-06 14:30 141453025 Ingelstad IBK P06-07/1 - Hovshaga AIF P06-07 2 - 1 David Hoff, Joel Wenström Ingelstads Sporthall
2023-03-04 15:00 141453026 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Gransholms IF P06-08 5 - 7 Johan Oxenmyr, David Hoff Fortnox Arena B-hall
2022-12-16 19:30 141453029 Gransholms IF P06-08 - Hovshaga AIF P06-07 7 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2022-12-17 14:00 141453030 CL98IC P06 - Växjö IBK Utveckling P07/1 8 - 3 Linus Sjöö, Daniel Gyllander Falkenbergshallen
2023-01-14 18:30 141453033 Hovshaga AIF P06-07 - CL98IC P06 2 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Mikael Friberg Hovshaga Sporthall
2023-02-16 19:45 141453031 Ingelstad IBK P06-07/1 - Gransholms IF P06-08 3 - 8 Mikael Nilsson, Michael Claesson Ingelstads Sporthall
2023-02-05 15:30 141453035 CL98IC P06 - Gransholms IF P06-08 12 - 3 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Falkenbergshallen
2023-01-22 13:30 141453037 Ingelstad IBK P06-07/1 - CL98IC P06 4 - 7 Robin Töth, Mirza Karisik Ingelstads Sporthall
2023-01-27 18:30 141453040 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Ingelstad IBK P06-07/1 4 - 5 David Hoff, Linus Broberg Fortnox Arena A-hall
2023-02-05 12:30 141453043 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Hovshaga AIF P06-07 7 - 2 Therese Spjut, Robin Brunell Fortnox Arena A-hall
2023-02-10 19:30 141453047 Gransholms IF P06-08 - Växjö IBK Utveckling P07/1 3 - 3 Robin Töth, Linus Broberg Gemla Sporthall
2023-02-11 16:30 141453046 Hovshaga AIF P06-07 - Ingelstad IBK P06-07/1 1 - 5 Kevin Rosén, Linus Broberg Hovshaga Sporthall
2023-02-18 16:00 141453050 Hovshaga AIF P06-07 - Gransholms IF P06-08 3 - 6 Johan Oxenmyr, Mirza Karisik Hovshaga Sporthall
2023-02-19 11:30 141453051 Växjö IBK Utveckling P07/1 - CL98IC P06 3 - 2 David Hoff, Linus Broberg Fortnox Arena A-hall
2023-02-26 15:00 141453054 CL98IC P06 - Hovshaga AIF P06-07 2 - 3 Jan Karlsson, Daniel Gyllander Falkenbergshallen
2023-03-23 19:30 141453052 Gransholms IF P06-08 - Ingelstad IBK P06-07/1 5 - 6 Kevin Rosén, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2023-03-05 13:00 141453056 Gransholms IF P06-08 - CL98IC P06 3 - 7 Filip Håkansson, Leif Johansson Gemla Sporthall
2023-03-12 15:00 141453058 CL98IC P06 - Ingelstad IBK P06-07/1 3 - 1 Jan Karlsson, Daniel Gyllander Falkenbergshallen
2023-03-18 17:45 141453061 Ingelstad IBK P06-07/1 - Växjö IBK Utveckling P07/1 3 - 5 Robin Töth, Mirza Karisik Ingelstads Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC P06 12 9 0 3 77-40 37 27
2. Gransholms IF P06-08 12 6 2 4 60-63 -3 20
3. Ingelstad IBK P06-07/ 1 12 6 0 6 39-47 -8 18
4. Hovshaga AIF P06-07 12 4 0 8 33-51 -18 12
5. Växjö IBK Utveckling P07/ 1 12 3 2 7 41-49 -8 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Östra Röd Gr 2 (-07)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 13:00 141454002 Nybro IBK P07-08 - Hovmantorps GOIF P07-08 2 - 3 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen OG-Hallen
2022-10-08 16:00 141454003 CL98IC P07/2 - Slätafly/SK IBK P07-08 3 - 2 Frans Bladh, Malte Blomqvist Falkenbergshallen
2022-10-09 13:00 141454001 FBC Karlskrona P07 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 2 - 4 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Vedeby Sporthall A
2022-10-09 18:45 141454004 Carlshamns IBK P06-08 - KaRo IBF P06-07 5 - 5 Roger Gardell, Michell Rohde Sparbanken Arena
2022-10-15 11:00 141454010 Hovmantorps GOIF P07-08 - FBC Karlskrona P07 8 - 3 Linus Broberg, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2022-10-15 12:00 141454008 KaRo IBF P06-07 - CL98IC P07/2 2 - 5 Mikael Lundin, Christian Adolfsson Kallinge Sporthall
2022-10-16 11:30 141454007 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Carlshamns IBK P06-08 4 - 6 David Hoff, Joel Wenström Fortnox Arena A-hall
2022-10-16 14:00 141454009 Slätafly/SK IBK P07-08 - Nybro IBK P07-08 1 - 0 Christopher Skäär, Linus Häggblom Torsås Sporthall
2022-10-22 14:00 141454013 Nybro IBK P07-08 - KaRo IBF P06-07 7 - 6 Linus Häggblom, Oscar Johansson OG-Hallen
2022-10-22 15:00 141454011 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - Hovmantorps GOIF P07-08 3 - 2 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Ölands Bank Center A
2022-10-22 16:00 141454014 CL98IC P07/2 - Växjö IBK Utveckling P08/2 3 - 5 Malte Blomqvist, Pelle Hallström Falkenbergshallen
2022-11-06 10:45 141454012 FBC Karlskrona P07 - Slätafly/SK IBK P07-08 3 - 7 Axel Carlsson, Michael Claesson Vedeby Sporthall B
2022-10-29 11:30 141454020 Växjö IBK Utveckling P08/2 - KaRo IBF P06-07 8 - 4 Joel Wenström, David Hoff Fortnox Arena B-hall
2022-10-30 10:30 141454017 CL98IC P07/2 - FBC Karlskrona P07 7 - 0 Michael Claesson, Mikael Nilsson Gröndalshallen
2022-10-30 12:00 141454016 Nybro IBK P07-08 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 4 - 2 Malou Hallström, Oscar Johansson OG-Hallen
2022-10-30 18:45 141454018 Carlshamns IBK P06-08 - Hovmantorps GOIF P07-08 3 - 1 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2022-11-12 11:00 141454024 Hovmantorps GOIF P07-08 - CL98IC P07/2 1 - 3 Linus Sandberg, Senad Hamula Allhallen, Hovmantorp
2022-11-12 17:15 141454025 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - Växjö IBK Utveckling P08/2 4 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Ölands Bank Center A
2022-11-13 14:00 141454023 Slätafly/SK IBK P07-08 - Carlshamns IBK P06-08 2 - 2 Senad Hamula, Andreas Nilsson Torsås Sporthall
2022-12-10 12:30 141454021 FBC Karlskrona P07 - Nybro IBK P07-08 4 - 5 Michael Claesson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall B
2022-11-18 19:30 141454026 CL98IC P07/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 5 - 3 Linus Sjöö, Oscar Johansson Falkenbergshallen
2022-11-19 11:30 141454029 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Hovmantorps GOIF P07-08 5 - 6 Robin Töth, Mirza Karisik Fortnox Arena A-hall
2022-11-19 12:00 141454030 KaRo IBF P06-07 - Slätafly/SK IBK P07-08 1 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2022-11-20 18:45 141454027 Carlshamns IBK P06-08 - Nybro IBK P07-08 3 - 1 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2022-11-26 12:00 141454032 Nybro IBK P07-08 - CL98IC P07/2 2 - 2 Robert Risberg, Jan Karlsson OG-Hallen
2022-11-26 14:00 141454031 FBC Karlskrona P07 - Carlshamns IBK P06-08 1 - 2 Dragan Zaharijev, Christian Adolfsson Vedeby Sporthall A
2022-11-26 16:00 141454035 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - KaRo IBF P06-07 6 - 3 Christopher Skäär, Oscar Johansson Ölands Bank Center A
2022-11-27 16:30 141454033 Slätafly/SK IBK P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/2 5 - 1 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Torsås Sporthall
2022-12-03 11:30 141454038 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Nybro IBK P07-08 0 - 11 Linus Broberg, Kim Westlund Fortnox Arena A-hall
2022-12-04 18:45 141454036 Carlshamns IBK P06-08 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 8 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Sparbanken Arena
2023-03-05 11:00 141454040 Slätafly/SK IBK P07-08 - Hovmantorps GOIF P07-08 6 - 4 Linus Sjöö, Oscar Johansson Torsås Sporthall
2023-03-22 18:30 141454039 KaRo IBF P06-07 - FBC Karlskrona P07 10 - 5 Andreas Karlsson, Michael Claesson Kallinge Sporthall
2022-12-10 11:00 141454044 Hovmantorps GOIF P07-08 - KaRo IBF P06-07 3 - 0 Joel Wenström, Senad Hamula Allhallen, Hovmantorp
2022-12-10 11:30 141454045 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - Slätafly/SK IBK P07-08 4 - 5 Jan Karlsson, Pelle Hallström Ölands Bank Center B
2022-12-11 10:00 141454043 CL98IC P07/2 - Carlshamns IBK P06-08 5 - 3 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Falkenbergshallen
2022-12-18 10:45 141454041 FBC Karlskrona P07 - Växjö IBK Utveckling P08/2 4 - 12 Andreas Nilsson, Mikael Lundin Vedeby Sporthall A
2022-12-17 10:00 141454048 Slätafly/SK IBK P07-08 - CL98IC P07/2 4 - 2 Ulf Åberg, Oscar Johansson Torsås Sporthall
2022-12-17 11:00 141454049 Hovmantorps GOIF P07-08 - Nybro IBK P07-08 5 - 7 Linus Sandberg, Senad Hamula Allhallen, Hovmantorp
2023-01-15 17:00 141454050 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - FBC Karlskrona P07 6 - 3 Andreas Nilsson, Robert Risberg Ölands Bank Center A
2023-01-18 18:30 141454047 KaRo IBF P06-07 - Carlshamns IBK P06-08 7 - 7 Michell Rohde, Mikael Nilsson Kallinge Sporthall
2023-01-14 13:00 141454052 Nybro IBK P07-08 - Slätafly/SK IBK P07-08 2 - 3 Linus Häggblom, Oscar Johansson OG-Hallen
2023-01-14 14:00 141454053 CL98IC P07/2 - KaRo IBF P06-07 6 - 3 Christopher Skäär, Linus Sjöö Falkenbergshallen
2023-02-12 18:45 141454054 Carlshamns IBK P06-08 - Växjö IBK Utveckling P08/2 2 - 5 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2023-03-25 11:00 141454051 FBC Karlskrona P07 - Hovmantorps GOIF P07-08 WO (5 - 0) Andreas Karlsson, Michael Claesson Vedeby Sporthall A
2023-01-21 11:00 141454060 Hovmantorps GOIF P07-08 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 1 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2023-01-21 12:00 141454058 KaRo IBF P06-07 - Nybro IBK P07-08 5 - 6 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Kallinge Sporthall
2023-01-22 13:00 141454057 Växjö IBK Utveckling P08/2 - CL98IC P07/2 7 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Fortnox Arena B-hall
2023-01-22 15:00 141454059 Slätafly/SK IBK P07-08 - FBC Karlskrona P07 5 - 1 Michael Claesson, Andreas Karlsson Torsås Sporthall
2023-01-28 11:00 141454065 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - Nybro IBK P07-08 3 - 6 Malou Hallström, Pelle Hallström Ölands Bank Center A
2023-01-28 12:00 141454062 KaRo IBF P06-07 - Växjö IBK Utveckling P08/2 3 - 9 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2023-01-29 16:30 141454064 Hovmantorps GOIF P07-08 - Carlshamns IBK P06-08 3 - 3 David Hoff, Linus Broberg Allhallen, Hovmantorp
2023-02-12 14:30 141454061 FBC Karlskrona P07 - CL98IC P07/2 0 - 5 Dragan Zaharijev, Christian Adolfsson Vedeby Sporthall A
2023-02-04 14:00 141454067 CL98IC P07/2 - Hovmantorps GOIF P07-08 6 - 2 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Falkenbergshallen
2023-02-04 15:30 141454070 Växjö IBK Utveckling P08/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 4 - 4 David Hoff, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena A-hall
2023-02-05 18:45 141454068 Carlshamns IBK P06-08 - Slätafly/SK IBK P07-08 2 - 3 Anton Norrby, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena
2023-03-26 11:30 141454066 Nybro IBK P07-08 - FBC Karlskrona P07 19 - 1 Jan Karlsson, Leffe Henryson OG-Hallen
2023-02-12 14:00 141454073 Slätafly/SK IBK P07-08 - KaRo IBF P06-07 7 - 0 Christopher Skäär, Andreas Karlsson Torsås Sporthall
2023-02-17 19:00 141454075 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - CL98IC P07/2 4 - 4 Andreas Nilsson, Stefan Hultgren Ölands Bank Center B
2023-03-04 11:00 141454074 Hovmantorps GOIF P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/2 5 - 3 Linus Sandberg, Senad Hamula Allhallen, Hovmantorp
2023-03-17 19:00 141454072 Nybro IBK P07-08 - Carlshamns IBK P06-08 4 - 5 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson OG-Hallen
2023-02-25 16:00 141454076 CL98IC P07/2 - Nybro IBK P07-08 6 - 0 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Falkenbergshallen
2023-03-04 12:00 141454080 KaRo IBF P06-07 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 3 - 4 Christian Adolfsson, Johan Oxenmyr Kallinge Sporthall
2023-03-05 18:45 141454077 Carlshamns IBK P06-08 - FBC Karlskrona P07 11 - 2 Mikael Nilsson, Ari Ojala Sparbanken Arena
2023-03-26 11:30 141454079 Växjö IBK Utveckling P08/2 - Slätafly/SK IBK P07-08 6 - 5 Leif Johansson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2023-03-11 11:00 141454084 Hovmantorps GOIF P07-08 - Slätafly/SK IBK P07-08 4 - 5 David Hoff, Mikael Friberg Allhallen, Hovmantorp
2023-03-12 11:45 141454085 FBC Kalmarsund Ungdom P07 - Carlshamns IBK P06-08 4 - 2 Stefan Karlsson, Stefan Hultgren Ölands Bank Center A
2023-03-12 14:00 141454082 Nybro IBK P07-08 - Växjö IBK Utveckling P08/2 8 - 7 Andreas Nilsson, Robert Risberg OG-Hallen
2023-03-21 18:45 141454081 FBC Karlskrona P07 - KaRo IBF P06-07 3 - 2 Mikael Lundin, Robin Brunell Vedeby Sporthall A
2023-03-19 11:30 141454088 Växjö IBK Utveckling P08/2 - FBC Karlskrona P07 18 - 3 David Hoff, Leif Johansson Fortnox Arena A-hall
2023-03-19 12:00 141454089 KaRo IBF P06-07 - Hovmantorps GOIF P07-08 6 - 7 Per Bratt, Mikael Nilsson Kallinge Sporthall
2023-03-19 14:00 141454090 Slätafly/SK IBK P07-08 - FBC Kalmarsund Ungdom P07 1 - 5 Michael Claesson, Andreas Karlsson Torsås Sporthall
2023-03-19 18:45 141454086 Carlshamns IBK P06-08 - CL98IC P07/2 5 - 6 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Slätafly/ SK IBK P07-08 16 12 1 3 65-40 25 37
2. CL98IC P07/ 2 16 11 2 3 72-43 29 35
3. Nybro IBK P07-08 16 9 1 6 84-56 28 28
4. FBC Kalmarsund Ungdom P07 16 8 2 6 59-56 3 26
5. Växjö IBK Utveckling P08/ 2 16 8 1 7 97-77 20 25
6. Carlshamns IBK P06-08 16 7 4 5 69-56 13 25
7. Hovmantorps GOIF P07-08 16 7 1 8 55-60 -5 22
8. FBC Karlskrona P07 16 2 0 14 40-121 -81 6
9. KaRo IBF P06-07 16 1 2 13 60-92 -32 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis