Ingelstads Sporthall

Adress
Gamla Växjövägen 1, 36044 Ingelstad
Telefon
0470-30270 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Oktober
2021-10-23 11:45 Pantamera P Västra Blå Gr5 (-10) 142807020 Ingelstad IBK P10-11 - KaRo IBF P10-11
2021-10-24 13:45 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401018 Ingelstad IBK F05-06 - FBC Karlskrona F05-06
2021-10-29 18:40 Pantamera F Mellersta Blå Gr1 (-09) 141503023 Ingelstad IBK F08-09 - Växjö IBK Utveckling F08-09/1
2021-10-30 14:00 Herrar Division 4 Sydvästra 142402027 Ingelstad IBK B - Alvesta IBK
2021-10-31 13:45 Pantamera F SydÖstra Blå Gr2 (-10) 141504022 Ingelstad IBK F10-11 - CL98IC F10-11/1
November
2021-11-02 19:45 Herrar Division 2 142200046 Ingelstad IBK - Moheda IBK
2021-11-05 19:45 Pantamera P Västra Röd Gr2 (-06) 141452005 Ingelstad IBK P05-06 - Gransholms IF P06-07
2021-11-06 15:00 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602022 Ingelstad IBK F11 - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F10
2021-11-06 15:55 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602023 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF F10 - Hovshaga AIF F11
2021-11-06 16:50 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602024 Hovshaga AIF F11 - Ingelstad IBK F11
2021-11-12 19:45 Pantamera P Västra Röd Gr2 (-06) 141452021 Ingelstad IBK P05-06 - Älmhults IBK P05-06
2021-11-13 11:45 Pantamera F SydÖstra Blå Gr2 (-10) 141504030 Ingelstad IBK F10-11 - Hovshaga AIF F10/2
2021-11-13 13:45 Pantamera P Västra Blå Gr5 (-10) 142807029 Ingelstad IBK P10-11 - Öjaby Sport IBK P11
2021-11-13 15:45 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401027 Ingelstad IBK F05-06 - Slätafly/SK IBK F05-06
2021-11-14 13:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203024 Ingelstad IBK - Sandbäckshults IBK
2021-11-20 10:30 Cupdag P V&Ö Röd Gr2 (-06) 141550001 Ingelstad IBK P07 - CL98IC P06/2
2021-11-20 11:45 Cupdag P V&Ö Röd Gr2 (-06) 141550002 Carlshamns IBK P06-07 - Hovshaga AIF P06
2021-11-20 13:00 Cupdag P V&Ö Röd Gr2 (-06) 141550003 Ingelstad IBK P07 - Hovshaga AIF P06
2021-11-20 14:15 Cupdag P V&Ö Röd Gr2 (-06) 141550004 CL98IC P06/2 - Carlshamns IBK P06-07
2021-11-20 15:30 Cupdag P V&Ö Röd Gr2 (-06) 141550005 Hovshaga AIF P06 - CL98IC P06/2
2021-11-20 16:45 Cupdag P V&Ö Röd Gr2 (-06) 141550006 Carlshamns IBK P06-07 - Ingelstad IBK P07
2021-11-26 19:45 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401036 Ingelstad IBK F05-06 - Alvesta IBK /Gransholms IF F05-06
2021-11-27 11:45 Pantamera P Västra Blå Gr5 (-10) 142807038 Ingelstad IBK P10-11 - Älmhults IBK P11
2021-11-27 13:45 Pantamera F SydÖstra Blå Gr2 (-10) 141504039 Ingelstad IBK F10-11 - Gransholms IF F09-11
2021-11-27 15:45 Pantamera P Västra Röd Gr6 (-08) 142705036 Ingelstad IBK P08-09 - Vetlanda IBF P07-08
2021-11-27 18:00 Herrar Division 4 Sydvästra 142402045 Ingelstad IBK B - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK
December
2021-12-03 20:00 Herrar Division 2 142200083 Ingelstad IBK - Vetlanda IBF
2021-12-04 11:30 Pantamera F Mellersta Blå Gr1 (-09) 141503033 Ingelstad IBK F08-09 - Rottne IF F08-09
2021-12-05 13:30 Pantamera P Östra Röd Gr2 (-06) 141454028 Ingelstad IBK P07 - CL98IC P06/2
2021-12-10 19:45 Pantamera P Västra Röd Gr2 (-06) 141452029 Ingelstad IBK P05-06 - Växjö IBK Utveckling P07/1
2021-12-11 14:30 Pantamera F SydÖstra Blå Gr2 (-10) 141504047 Ingelstad IBK F10-11 - Växjö IBK Utveckling F10
2021-12-11 16:30 Pantamera F Mellersta Blå Gr1 (-09) 141503040 Ingelstad IBK F08-09 - Alvesta IBK F08-09
2021-12-12 11:45 Pantamera P Västra Blå Gr5 (-10) 142807046 Ingelstad IBK P10-11 - Alvesta IBK P10-11
2021-12-12 13:45 Pantamera P Östra Röd Gr2 (-06) 141454030 Ingelstad IBK P07 - FBC Kalmarsund Ungdom P06
2021-12-17 20:00 Herrar Division 2 142200095 Ingelstad IBK - Slätafly/SK IBK
2021-12-18 11:45 Pantamera P Västra Röd Gr6 (-08) 142705054 Ingelstad IBK P08-09 - Ryds SK P07-09
2021-12-18 13:45 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401054 Ingelstad IBK F05-06 - Nybro IBK F05-06
2021-12-18 16:00 Herrar Division 4 Sydvästra 142402062 Ingelstad IBK B - Rottne IF
2021-12-19 13:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203044 Ingelstad IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF
Januari
2022-01-08 11:45 Pantamera F Mellersta Blå Gr1 (-09) 141503048 Ingelstad IBK F08-09 - Sandbäckshults IBK F08-09
2022-01-09 13:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203049 Ingelstad IBK - Färjestadens IBS
2022-01-14 20:00 Herrar Division 2 142200107 Ingelstad IBK - Hovmantorps GOIF
2022-01-15 10:45 Pantamera F SydÖstra Blå Gr2 (-10) 141504058 Ingelstad IBK F10-11 - FBC Karlskrona F10/1
2022-01-15 12:45 Pantamera P Västra Blå Gr5 (-10) 142807057 Ingelstad IBK P10-11 - Öjaby Sport IBK P09-10/2
2022-01-15 14:45 Pantamera P Västra Röd Gr6 (-08) 142705056 Ingelstad IBK P08-09 - Carlshamns IBK P08
2022-01-15 16:45 Pantamera P Östra Röd Gr2 (-06) 141454039 Ingelstad IBK P07 - FBC Karlskrona P06/2
2022-01-15 19:00 Herrar Division 4 Sydvästra 142402075 Ingelstad IBK B - Ljungby IB
2022-01-16 11:45 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401056 Ingelstad IBK F05-06 - Nässjö IBF F05-06
2022-01-16 13:45 Pantamera P Västra Röd Gr2 (-06) 141452037 Ingelstad IBK P05-06 - Växjö IBK Utveckling P07/1
2022-01-22 13:45 Pantamera F Mellersta Blå Gr1 (-09) 141503059 Ingelstad IBK F08-09 - CL98IC F08-09
2022-01-23 13:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203060 Ingelstad IBK - Väckelsångs IK
2022-01-28 19:45 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401068 Ingelstad IBK F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05
2022-01-29 11:45 Pantamera P Västra Blå Gr5 (-10) 142807070 Ingelstad IBK P10-11 - Växjö IBK Utveckling P10/4
2022-01-29 13:45 Pantamera P Västra Röd Gr6 (-08) 142705068 Ingelstad IBK P08-09 - Växjö IBK Utveckling P09/1
2022-01-29 16:00 Herrar Division 4 Sydvästra 142402087 Ingelstad IBK B - KF Ljungby
2022-01-30 13:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203064 Ingelstad IBK - Mörbylånga GOIF
Februari
2022-02-04 20:00 Herrar Division 2 142200129 Ingelstad IBK - KFUM Jönköping
2022-02-08 19:45 Herrar Division 4 Sydvästra 142402098 Ingelstad IBK B - Lagan IBK B
2022-02-09 19:30 Pantamera P Västra Röd Gr2 (-06) 141452045 Ingelstad IBK P05-06 - Hovshaga AIF P06
2022-02-11 20:00 Herrar Division 2 142200145 Ingelstad IBK - Nybro IBK
2022-02-12 16:00 Pantamera F Mellersta Blå Gr1 (-09) 141503063 Ingelstad IBK F08-09 - Växjö IBK Utveckling F08-09/2
2022-02-13 12:00 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602058 Ingelstad IBK F11 - Växjö IBK Utveckling F11/1
2022-02-13 12:55 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602059 Växjö IBK Utveckling F11/1 - Älmhults IBK F10
2022-02-13 13:50 Poolspel Flickor 4-4 S Gr 2 141602060 Älmhults IBK F10 - Ingelstad IBK F11
2022-02-18 19:45 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401077 Ingelstad IBK F05-06 - Växjö IBK Utveckling F07/1
2022-02-19 11:45 Pantamera F SydÖstra Blå Gr2 (-10) 141504080 Ingelstad IBK F10-11 - Carlshamns IBK F09-10
2022-02-19 13:45 Pantamera P Västra Blå Gr5 (-10) 142807079 Ingelstad IBK P10-11 - Moheda IBK P10
2022-02-19 16:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203074 Ingelstad IBK - Craftstadens IBK O-hamn B
2022-02-19 19:00 Herrar Division 4 Sydvästra 142402103 Ingelstad IBK B - Ryds SK
2022-02-20 11:45 Pantamera P Östra Röd Gr2 (-06) 141454048 Ingelstad IBK P07 - Sandbäckshults IBK P06-07
2022-02-20 13:45 Pantamera P Västra Röd Gr6 (-08) 142705077 Ingelstad IBK P08-09 - Hovshaga AIF P08
2022-02-25 20:00 Herrar Division 2 142200161 Ingelstad IBK - FBC Karlskrona
2022-02-27 13:00 Pantamera F Mellersta Blå Gr1 (-09) 141503073 Ingelstad IBK F08-09 - Hovshaga AIF F09
Mars
2022-03-04 20:00 Herrar Division 2 142200168 Ingelstad IBK - Gnosjö IBK
2022-03-06 13:45 Pantamera P Östra Röd Gr2 (-06) 141454049 Ingelstad IBK P07 - Slätafly/SK IBK P06-07
2022-03-11 19:45 Pantamera P Västra Röd Gr2 (-06) 141452053 Ingelstad IBK P05-06 - Älmhults IBK P05-06
2022-03-12 11:45 Pantamera P Västra Röd Gr6 (-08) 142705086 Ingelstad IBK P08-09 - Öjaby Sport IBK P07-08
2022-03-12 13:45 Pantamera F Östra Röd Gr1 (-05) 141401086 Ingelstad IBK F05-06 - CL98IC F05-07
2022-03-13 13:00 Damer Division 2 SydÖstra 141203084 Ingelstad IBK - Westerviks IBK
2022-03-18 19:30 Herrar Division 2 142200180 Ingelstad IBK - Jönköping IK Utveckling

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis