Division 4 Herr (2022/23)

Gruppspel
Herrar division 4 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 14:30 150007001 Djurgårdens IF IBS (B) - Mariebergs SK (A) 8 - 8 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Hjorthagshallen
2022-09-24 16:45 150007005 Hässelby SK IBK (C) - Hammarby IF IBF (B) 9 - 11 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Hässelbyhallen
2022-09-25 12:30 150007002 AIK IBF (B) - Sköndals IK (B) 3 - 4 Tobias Jansson, Johnny Mikael Claesson Råstaparkhallen
2022-09-25 16:15 150007003 Älta IF - Värtans IK 5 - 5 Anton Zaitsev, Ulf Hedlund Stavsborgs sporthall
2022-10-01 15:15 150007010 Mariebergs SK (A) - Hässelby SK IBK (C) 10 - 2 Patrik Andersén, Isak Ålenius Stora Mossen 1
2022-10-01 17:00 150007008 Värtans IK - AIK IBF (B) 13 - 5 Johnny Mikael Claesson, Kenny Ly Hjorthagshallen
2022-10-02 15:00 150007009 Sköndals IK (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 3 - 13 Jonas Jatko, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2022-10-02 18:30 150007007 Älvsjö AIK IBF (C) - Älta IF 6 - 3 Johnny Mikael Claesson, Thomas Gjutarenäfve Västertorpshallen
2022-10-09 13:00 150007011 Djurgårdens IF IBS (B) - Värtans IK 8 - 7 Patrik Andersén, Manne Jahnsson Eriksdalshallen
2022-10-15 10:00 150007012 AIK IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 7 - 5 Linus Warrenstein, Johnn Wahlgren Råstaparkhallen
2022-10-16 12:45 150007015 Sköndals IK (B) - Mariebergs SK (A) 7 - 6 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Sköndalshallen
2022-10-16 18:45 150007013 Älta IF - Hammarby IF IBF (B) 4 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Stavsborgs sporthall
2022-10-22 16:45 150007018 Älvsjö AIK IBF (C) - Djurgårdens IF IBS (B) 3 - 10 Magnus Berg, Mathias Lindvall Kämpetorpshallen 1
2022-10-22 17:00 150007016 Hässelby SK IBK (C) - Älta IF 8 - 8 Ricky Bagge, Niklas Forsman Hässelbyhallen
2022-10-22 17:30 150007019 Värtans IK - Sköndals IK (B) 11 - 0 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Hjorthagshallen
2022-10-22 19:00 150007017 Hammarby IF IBF (B) - AIK IBF (B) 8 - 3 Kevin Helly, Malva Sölvemark Sjöstadshallen
2022-11-05 12:15 150007024 Värtans IK - Mariebergs SK (A) 6 - 8 Magnus Berg, Johan Nima Hjorthagshallen
2022-11-05 13:45 150007021 Djurgårdens IF IBS (B) - Hammarby IF IBF (B) 7 - 11 Magnus Berg, Robert Lindén Säfström Hjorthagshallen
2022-11-06 11:15 150007025 Sköndals IK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 1 - 3 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Sköndalshallen
2022-11-06 12:30 150007022 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) 7 - 3 Mauricio Castillo, Lukas Jellnor Råstaparkhallen
2022-11-12 15:00 150007029 Älvsjö AIK IBF (C) - Värtans IK 4 - 17 Christian Berger, Fredrik Åhlund Kämpetorpshallen 1
2022-11-12 15:45 150007028 Hammarby IF IBF (B) - Sköndals IK (B) 8 - 2 Sebastian Öhman, Johan Larsson Sjöstadshallen
2022-11-12 18:00 150007030 Mariebergs SK (A) - Älta IF 3 - 3 Robert Milerud, Michael Leimer Engelbrektshallen
2022-11-13 16:30 150007027 Hässelby SK IBK (C) - Djurgårdens IF IBS (B) 5 - 6 Johan Nima, Magnus Berg Grimstahallen
2022-11-26 16:00 150007033 Älvsjö AIK IBF (C) - Mariebergs SK (A) 5 - 7 Christian Berger, Martin Åkesson Högdalshallen
2022-11-26 18:30 150007034 Värtans IK - Hammarby IF IBF (B) 4 - 7 Mats Nordrup, Niklas Forsman Hjorthagshallen
2022-11-27 14:45 150007032 AIK IBF (B) - Älta IF 4 - 5 Stefano Bianque, Jonas Edström Råstaparkhallen
2022-11-27 15:00 150007035 Sköndals IK (B) - Hässelby SK IBK (C) 8 - 5 Linus Löfstedt, Martin Åkesson Sköndalshallen
2022-11-19 15:00 150007040 Mariebergs SK (A) - AIK IBF (B) 6 - 1 Johan Nima, Mario Mallengren Stora Mossen 1
2022-12-03 17:15 150007039 Hammarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (C) 7 - 5 Mattias Dahlgren, Mats Nordrup Sjöstadshallen
2022-12-04 19:00 150007038 Hässelby SK IBK (C) - Värtans IK 4 - 9 Fredrik Nensén, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2023-02-18 150007036 Älta IF - Djurgårdens IF IBS (B) Stavsborgs sporthall
150007043 Älvsjö AIK IBF (C) - Hässelby SK IBK (C)
2022-10-30 14:30 150007045 Sköndals IK (B) - Älta IF 5 - 5 Johan Nima, Christian Berger Sköndalshallen
2022-12-10 13:30 150007042 Hammarby IF IBF (B) - Mariebergs SK (A) 4 - 5 Can Asal, Patrik Andersén Sjöstadshallen
2023-03-11 17:30 150007041 Djurgårdens IF IBS (B) - AIK IBF (B) Hjorthagshallen
2022-12-17 18:00 150007046 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) 10 - 3 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Sjöstadshallen
2022-12-17 19:30 150007048 Värtans IK - Älta IF 2 - 1 Erik Palmertz, Håkan Taxén Hjorthagshallen
2022-12-18 14:45 150007049 Sköndals IK (B) - AIK IBF (B) 7 - 6 Jonas Jatko, Aarre Hietanen Sköndalshallen
2023-01-22 15:30 150007050 Mariebergs SK (A) - Djurgårdens IF IBS (B) 11 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Stora Mossen 1
2023-01-07 14:45 150007051 Djurgårdens IF IBS (B) - Sköndals IK (B) 5 - 2 Linus Söderblom, Tobias Jansson Hjorthagshallen
2023-01-08 12:30 150007052 AIK IBF (B) - Värtans IK 6 - 2 Linus Warrenstein, Peter Saliba Gustafsson Råstaparkhallen
2023-01-08 15:15 150007053 Älta IF - Älvsjö AIK IBF (C) 3 - 3 Sadjad Nima, Alexander Rosén Stavsborgs sporthall
2023-01-08 15:45 150007055 Hässelby SK IBK (C) - Mariebergs SK (A) 2 - 8 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Hässelbyhallen
2023-01-14 13:30 150007060 Mariebergs SK (A) - Sköndals IK (B) 9 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Stora Mossen 1
2023-01-14 18:45 150007059 Värtans IK - Djurgårdens IF IBS (B) 8 - 4 Samuel Oreland, Christian Berger Hjorthagshallen
2023-01-21 11:15 150007057 Hammarby IF IBF (B) - Älta IF 10 - 1 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sjöstadshallen
2023-01-21 15:45 150007058 Älvsjö AIK IBF (C) - AIK IBF (B) 6 - 3 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Kämpetorpshallen 1
2023-01-28 14:00 150007062 AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) Johan Hessing, Sadjad Nima Råstaparkhallen
2023-01-29 16:30 150007065 Sköndals IK (B) - Värtans IK Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Sköndalshallen
2023-01-29 17:15 150007063 Älta IF - Hässelby SK IBK (C) Magnus Berg, Niclas Woxmark Stavsborgs sporthall
2023-01-29 17:45 150007061 Djurgårdens IF IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Robert Milerud, Michael Leimer Hjorthagshallen
2023-02-04 11:30 150007070 Mariebergs SK (A) - Värtans IK Sezgin Youmer, Mattias Nordlund Stora Mossen 1
2023-02-04 14:00 150007067 Hässelby SK IBK (C) - AIK IBF (B) , Ricky Bagge Riddersvik
2023-02-04 17:15 150007069 Älvsjö AIK IBF (C) - Sköndals IK (B) Malva Sölvemark, Kevin Helly Kämpetorpshallen 1
2023-03-03 19:30 150007068 Hammarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Sjöstadshallen
2023-02-11 15:45 150007071 Djurgårdens IF IBS (B) - Hässelby SK IBK (C) Aarre Hietanen, Ken Johansson Hjorthagshallen
2023-02-11 17:15 150007074 Värtans IK - Älvsjö AIK IBF (C) Aarre Hietanen, Ken Johansson Hjorthagshallen
2023-02-12 16:45 150007075 Sköndals IK (B) - Hammarby IF IBF (B) Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Sköndalshallen
2023-02-12 18:00 150007073 Älta IF - Mariebergs SK (A) My Källström Lyly, Heimo Lyly Stavsborgs sporthall
2023-02-25 10:30 150007078 Hässelby SK IBK (C) - Sköndals IK (B) Alexander Rosén, Anthon Rosén Hässelbyhallen
2023-02-25 16:15 150007080 Mariebergs SK (A) - Älvsjö AIK IBF (C) Tuva Egman, Tommy Egman Stora Mossen 1
2023-02-25 19:30 150007079 Hammarby IF IBF (B) - Värtans IK Svedje Ohlson, Mats Nordrup Sjöstadshallen
2023-02-26 17:15 150007076 Älta IF - AIK IBF (B) Magnus Berg, Shabbir Ahmed Stavsborgs sporthall
2023-03-18 14:15 150007082 AIK IBF (B) - Mariebergs SK (A) Råstaparkhallen
2023-03-18 16:30 150007084 Värtans IK - Hässelby SK IBK (C) Hjorthagshallen
2023-03-18 17:00 150007083 Älvsjö AIK IBF (C) - Hammarby IF IBF (B) Kämpetorpshallen 2
2023-03-19 11:15 150007081 Djurgårdens IF IBS (B) - Älta IF Per Sundvall, Roger Nyström Eriksdalshallen
2023-03-25 16:00 150007090 Mariebergs SK (A) - Hammarby IF IBF (B) Stora Mossen 1
2023-03-25 17:45 150007089 Hässelby SK IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (C) Hässelbyhallen
2023-03-26 13:15 150007086 AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) Råstaparkhallen
2023-03-26 19:15 150007087 Älta IF - Sköndals IK (B) Stavsborgs sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Mariebergs SK (A) 11 8 2 1 81-44 37 26
2. Hammarby IF IBF (B) 10 8 1 1 80-43 37 25
3. Värtans IK 11 6 1 4 84-52 32 19
4. Djurgårdens IF IBS (B) 9 5 1 3 64-58 6 16
5. Sköndals IK (B) 11 4 1 6 42-74 -32 13
6. Älvsjö AIK IBF (C) 9 3 1 5 40-58 -18 10
7. Älta IF 10 1 6 3 38-50 -12 9
8. AIK IBF (B) 10 3 0 7 45-59 -14 9
9. Hässelby SK IBK (C) 9 0 1 8 41-77 -36 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 15:15 150005001 Täby FC (B) - Roslags-Kulla IF 6 - 10 Ricky Bagge, Jakob Iskander K-Rauta Arena
2022-09-25 12:15 150005003 Sigtuna IF IBK - Väsby AIK (B) 6 - 3 Alexander Löfgren, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2022-09-25 15:00 150005005 Kungsängens IF (A) - IK Frej Täby IBK (A) WO (5 - 0) Ricky Bagge, Jan Lingemark Kungshallen Sporthallen
2022-10-09 12:45 150005002 IK Stym - Vallentuna IBK (B) 7 - 4 Johnny Mikael Claesson, Magnus Berg Råstaparkhallen
2022-10-01 14:00 150005006 IK Frej Täby IBK (A) - Jakobsbergs IBF (B) 10 - 5 Jan Lingemark, Arne Brovig Vikingavallen
2022-10-02 14:30 150005008 Väsby AIK (B) - IK Stym 3 - 2 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Väsby skolan
2022-10-02 17:15 150005009 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (B) 6 - 8 Mathias Lindvall, Magnus Berg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-02 18:30 150005010 Roslags-Kulla IF - Kungsängens IF (A) 7 - 7 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Österåkers Multiarena 1
2022-10-16 15:00 150005013 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby IBK (A) 9 - 7 Mattias Patrik Robert Thorsén, Sadjad Nima Prästängshallen
2022-10-16 15:15 150005014 Jakobsbergs IBF (B) - Kungsängens IF (A) 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Mauricio Castillo Viksjö Sporthall
2022-10-16 16:00 150005015 Vallentuna IBK (B) - Roslags-Kulla IF 3 - 6 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-16 19:15 150005011 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) 7 - 9 Magnus Berg, Johnn Wahlgren K-Rauta Arena
2022-10-22 14:00 150005017 IK Frej Täby IBK (A) - IK Stym 6 - 1 Johan Nima, Robert Lindén Säfström Vikingavallen
2022-10-22 14:30 150005019 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK (B) 12 - 4 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Smedsgärdshallen
2022-10-23 14:30 150005016 Kungsängens IF (A) - Sigtuna IF IBK 6 - 3 Gustav Levin, Magnus Berg Kungshallen Sporthallen
2022-10-23 15:30 150005020 Roslags-Kulla IF - Jakobsbergs IBF (B) 10 - 5 Kari Malmros, Fredrik Hallenberg Österåkers Multiarena 1
2022-11-05 12:15 150005021 Täby FC (B) - IK Frej Täby IBK (A) 10 - 4 Sabina Åström, Maryan Hrabovuk K-Rauta Arena
2022-11-05 14:45 150005024 Väsby AIK (B) - Roslags-Kulla IF 1 - 4 Lars Sundlöf, Kevin Neemé Smedsgärdshallen
2022-11-06 12:00 150005023 Sigtuna IF IBK - Jakobsbergs IBF (B) 7 - 5 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Prästängshallen
2022-11-06 14:00 150005022 IK Stym - Kungsängens IF (A) 6 - 4 Mauricio Castillo, Lukas Jellnor Råstaparkhallen
2022-11-12 12:45 150005028 IK Frej Täby IBK (A) - Vallentuna IBK (B) 6 - 8 Ken Johansson, Alexander Löfgren Vikingavallen
2022-11-13 13:15 150005027 Kungsängens IF (A) - Täby FC (B) 6 - 6 Per Sundvall, Ricky Bagge Kungshallen Sporthallen
2022-11-13 15:45 150005030 Roslags-Kulla IF - Sigtuna IF IBK 16 - 5 Fredrik Hallenberg, Jakob Iskander Österåkers Multiarena 1
2022-11-13 19:15 150005026 Jakobsbergs IBF (B) - IK Stym 7 - 2 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Viksjö Sporthall
2022-11-26 11:00 150005034 Väsby AIK (B) - IK Frej Täby IBK (A) 5 - 3 Linus Warrenstein, Jan Erik Kristofersson Smedsgärdshallen
2022-11-27 12:30 150005031 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF (B) 3 - 7 Shabbir Ahmed, Johan Hessing K-Rauta Arena
2022-11-27 16:00 150005035 Vallentuna IBK (B) - Kungsängens IF (A) 2 - 7 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-02-22 21:00 150005032 IK Stym - Sigtuna IF IBK Zana Guzel, Osama Abaied Solnahallen
2022-12-04 12:15 150005038 Kungsängens IF (A) - Väsby AIK (B) 3 - 5 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Kungshallen Sporthallen
2022-12-04 14:15 150005036 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 5 - 7 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2022-12-04 14:45 150005037 Jakobsbergs IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 4 - 9 Mario Mallengren, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2022-12-04 17:15 150005040 Roslags-Kulla IF - IK Stym 19 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Österåkers Multiarena 1
2022-12-10 16:15 150005044 Väsby AIK (B) - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 6 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Smedsgärdshallen
2022-12-11   Uppskj. 150005045 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK Uppskj. Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-02-19 12:30 150005041 Täby FC (B) - IK Stym Max Sjöberg, Ken Johansson K-Rauta Arena
2023-03-04 13:00 150005042 IK Frej Täby IBK (A) - Roslags-Kulla IF Vikingavallen
2022-12-17 13:30 150005046 IK Frej Täby IBK (A) - Kungsängens IF (A) 4 - 7 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Vikingavallen
2022-12-18 14:30 150005049 Vallentuna IBK (B) - IK Stym 9 - 1 Magnus Berg, Samuel Oreland Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-15 12:00 150005048 Väsby AIK (B) - Sigtuna IF IBK 4 - 4 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Vilundahallen
2023-03-11 17:15 150005050 Roslags-Kulla IF - Täby FC (B) Österåkers Multiarena 1
2023-01-08 14:00 150005052 IK Stym - Väsby AIK (B) 3 - 3 Linus Warrenstein, Peter Saliba Gustafsson Råstaparkhallen
2023-01-08 14:30 150005051 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (B) 5 - 8 Peter Lassfolk, Niklas Forsman K-Rauta Arena
2023-01-08 14:45 150005054 Jakobsbergs IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 7 - 6 Mauricio Castillo, Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2023-03-12 12:00 150005055 Kungsängens IF (A) - Roslags-Kulla IF Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Kungshallen Sporthallen
2023-01-21 12:15 150005057 IK Frej Täby IBK (A) - Sigtuna IF IBK 8 - 7 Fredrik Hallenberg, Ken Johansson Vikingavallen
2023-01-21 13:15 150005059 Väsby AIK (B) - Täby FC (B) 3 - 5 Fredrik Landin, Patrik Andersén Smedsgärdshallen
2023-01-22 17:30 150005056 Kungsängens IF (A) - Jakobsbergs IBF (B) 5 - 7 Robert Lindén Säfström, Niklas Forsman Kungshallen Sporthallen
2023-01-22 18:00 150005060 Roslags-Kulla IF - Vallentuna IBK (B) 10 - 2 Lars Reuterhagen, Johnn Wahlgren Österåkers Multiarena 1
2023-01-29 12:30 150005062 IK Stym - IK Frej Täby IBK (A) Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Råstaparkhallen
2023-01-29 15:00 150005064 Jakobsbergs IBF (B) - Roslags-Kulla IF Gustav Levin, Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2023-01-29 15:15 150005065 Vallentuna IBK (B) - Väsby AIK (B) Johan Hessing, Sadjad Nima Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-29 17:00 150005063 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF (A) Erik Palmertz, Niklas Forsman Prästängshallen
2023-02-04 13:15 150005068 IK Frej Täby IBK (A) - Täby FC (B) Emil Glenngård, Shabbir Ahmed Vikingavallen
2023-02-04 13:45 150005067 Kungsängens IF (A) - IK Stym Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Hagnäshallen
2023-02-05 18:30 150005070 Roslags-Kulla IF - Väsby AIK (B) Jonas Edström, Daniel Bäckner Österåkers Multiarena 1
2023-02-05 18:45 150005066 Jakobsbergs IBF (B) - Sigtuna IF IBK Martin Mårtensson, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2023-02-11 15:00 150005072 IK Stym - Jakobsbergs IBF (B) Filip Saverstam, Ludwig Idevall Råstaparkhallen
2023-02-12 10:15 150005071 Täby FC (B) - Kungsängens IF (A) Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi K-Rauta Arena
2023-02-12 14:45 150005073 Sigtuna IF IBK - Roslags-Kulla IF Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2023-02-12 18:00 150005075 Vallentuna IBK (B) - IK Frej Täby IBK (A) Jan Lingemark, Lars Samuelsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-02-25 12:30 150005079 IK Frej Täby IBK (A) - Väsby AIK (B) Jonas Laurell, Fredrik Dahl Vikingavallen
2023-02-26 12:30 150005077 Jakobsbergs IBF (B) - Täby FC (B) Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Viksjö Sporthall
2023-02-26 16:30 150005078 Kungsängens IF (A) - Vallentuna IBK (B) Robert Lindén Säfström, Alexander Löfgren Kungshallen Sporthallen
2023-03-12 16:50 150005076 Sigtuna IF IBK - IK Stym Prästängshallen
2023-03-18 12:45 150005082 IK Stym - Roslags-Kulla IF Råstaparkhallen
2023-03-18 14:00 150005084 Väsby AIK (B) - Kungsängens IF (A) Per Sundvall, Roger Nyström Smedsgärdshallen
2023-03-18 16:45 150005081 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK K-Rauta Arena
2023-03-19 18:00 150005085 Vallentuna IBK (B) - Jakobsbergs IBF (B) Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-25 14:30 150005090 Roslags-Kulla IF - IK Frej Täby IBK (A) Österåkers Multiarena 2
2023-03-26 11:45 150005088 Jakobsbergs IBF (B) - Väsby AIK (B) Viksjö Sporthall
2023-03-26 16:15 150005086 IK Stym - Täby FC (B) Ej offentliggjord Ulriksdalshallen
2023-03-26 16:30 150005087 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (B) Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Roslags-Kulla IF 8 7 1 0 82-34 48 22
2. Jakobsbergs IBF (B) 10 6 0 4 59-61 -2 18
3. Väsby AIK (B) 11 5 2 4 52-47 5 17
4. Kungsängens IF (A) 10 4 2 4 55-46 9 14
5. Täby FC (B) 9 4 1 4 57-58 -1 13
6. Vallentuna IBK (B) 10 4 0 6 55-66 -11 12
7. Sigtuna IF IBK 8 3 1 4 46-56 -10 10
8. IK Frej Täby IBK (A) 10 3 0 7 54-64 -10 9
9. IK Stym 8 2 1 5 27-55 -28 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 12:30 150006003 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 6 - 6 Zana Guzel, Imtiaz Karim Skogåshallen
2022-09-25 13:45 150006002 Vendelsö IK (A) - Bergfoten IBK (A) 7 - 7 Håkan Taxén, Gustav Levin Lyckeby Sporthall
2022-10-08 12:30 150006001 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK (A) 0 - 0 Johan Hessing, Sadjad Nima Storvretens Sporthall
2022-10-29 14:30 150006004 Andino United IF - Tyresö IBS 8 - 2 Lars Sundlöf, Jonas Jatko Lyckeby Sporthall
150006008 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Vendelsö IK (A) Uppskj. Lyckeby Sporthall
2022-10-02 14:15 150006007 Tyresö IBS - Skogås/Trångsunds IBK (B) 10 - 2 Kenny Ly, Niklas Lundberg Tyresöhallen
2022-10-02 17:15 150006009 Bergfoten IBK (A) - Tumba GOIF 3 - 5 Kenny Ly, Niklas Lundberg Tyresöhallen
2022-10-30 13:45 150006010 Nynäshamns IBK (A) - Farsta IBK (B) 9 - 5 Jonas Jatko, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2022-10-08 12:35 150006014 Andino United IF - Farsta IBK (B) 9 - 5 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Lyckeby Sporthall
2022-10-15 16:30 150006011 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 4 - 5 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Storvretens Sporthall
2022-10-16 18:00 150006015 Bergfoten IBK (A) - Nynäshamns IBK (A) 3 - 10 Sadjad Nima, Mauricio Castillo Tyresöhallen
2023-01-14 15:30 150006012 Vendelsö IK (A) - Tyresö IBS 6 - 4 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2022-10-22 13:45 150006019 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Bergfoten IBK (A) 5 - 4 Håkan Taxén, Bjarne Hekkelstrand Strandhallen - Tyresö
2022-10-22 14:30 150006020 Nynäshamns IBK (A) - Andino United IF 1 - 9 Mikael Ferneback, Sadjad Nima Kvarnängshallen
2022-10-22 15:15 150006018 Tyresö IBS - Tumba GOIF 3 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Håkan Taxén Strandhallen - Tyresö
2022-10-22 16:15 150006016 Farsta IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 3 - 8 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2022-11-06 10:45 150006025 Bergfoten IBK (A) - Tyresö IBS 6 - 3 Alexander Rosén, Christian Berger Tyresöhallen
2022-11-06 12:15 150006022 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (B) 11 - 6 Niklas Lundberg, Ulf Hedlund Lyckeby Sporthall
2022-11-06 12:15 150006024 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Nynäshamns IBK (A) 11 - 3 Osama Abaied, Christian Berger Tyresöhallen
2022-11-06 12:45 150006023 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Andino United IF 4 - 4 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Skogåshallen
2022-11-12 13:00 150006026 Andino United IF - Vendelsö IK (A) 8 - 7 Magnus Berg, Erik Palmertz Lyckeby Sporthall
2022-11-12 13:45 150006030 Nynäshamns IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 7 Patrik Andersén, Zana Guzel Kvarnängshallen
2022-11-13 11:45 150006029 Tyresö IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 1 - 0 Johan Nima, Johan Hessing Tyresöhallen
2023-03-04 16:00 150006027 Farsta IBK (B) - Tumba GOIF Farstahallen 3
2022-11-26 11:30 150006031 Tumba GOIF - Andino United IF 2 - 6 Erik Palmertz, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2022-11-27 10:45 150006033 Tyresö IBS - Nynäshamns IBK (A) 1 - 4 Mauricio Castillo, Mathias Lindvall Tyresöhallen
2022-11-27 14:15 150006032 Vendelsö IK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 8 - 6 Malva Sölvemark, Kevin Helly Lyckeby Sporthall
2022-11-27 18:30 150006035 Bergfoten IBK (A) - Farsta IBK (B) 7 - 5 Magnus Berg, Mathias Lindvall Tyresöhallen
2022-12-03 13:45 150006038 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 2 - 13 Mohamed Abdirisak, Bjarne Hekkelstrand Farstahallen 1
2022-12-03 14:00 150006037 Andino United IF - Bergfoten IBK (A) 6 - 6 Niklas Lundberg, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2022-12-03 15:45 150006040 Nynäshamns IBK (A) - Vendelsö IK (A) 8 - 2 Fredrik Hallenberg, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2022-12-04 11:45 150006036 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tumba GOIF 3 - 9 Robert Jäderlund, Linus Söderblom Skogåshallen
150006044 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Andino United IF Uppskj. Tyresöhallen
2023-02-19 18:00 150006045 Bergfoten IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (B) Magnus Berg, Christian Berger Tyresöhallen
2023-02-22 21:15 150006043 Tyresö IBS - Farsta IBK (B) Niklas Lundberg, Fredrik Hallenberg Tyresöhallen
2023-03-12 12:00 150006041 Tumba GOIF - Vendelsö IK (A) Botkyrkahallen
2022-12-17 15:00 150006050 Nynäshamns IBK (A) - Tumba GOIF 7 - 5 Osama Abaied, Zana Guzel Kvarnängshallen
2022-12-18 11:00 150006048 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 10 - 3 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Strandhallen - Tyresö
2022-12-18 12:30 150006047 Tyresö IBS - Andino United IF 2 - 10 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Strandhallen - Tyresö
2022-12-18 15:30 150006049 Bergfoten IBK (A) - Vendelsö IK (A) 5 - 7 Linus Söderblom, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2023-01-07 14:15 150006052 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 4 - 12 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Lyckeby Sporthall
2023-01-07 15:15 150006051 Tumba GOIF - Bergfoten IBK (A) 4 - 0 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Storvretens Sporthall
2023-01-08 13:30 150006053 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tyresö IBS 7 - 5 Christian Berger, Magnus Berg Skogåshallen
2023-01-08 17:15 150006055 Farsta IBK (B) - Nynäshamns IBK (A) 3 - 5 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Farstahallen 1
2023-01-21 14:30 150006056 Farsta IBK (B) - Andino United IF 3 - 12 Christian Berger, Anton Zaitsev Farstahallen 3
2023-01-21 15:00 150006060 Nynäshamns IBK (A) - Bergfoten IBK (A) 6 - 4 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Kvarnängshallen
2023-01-22 11:00 150006058 Tyresö IBS - Vendelsö IK (A) 2 - 3 Osama Abaied, Zana Guzel Tyresöhallen
2023-01-22 12:30 150006059 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Tumba GOIF 7 - 8 Magnus Berg, David Berger Tyresöhallen
2023-01-14 13:45 150006064 Andino United IF - Nynäshamns IBK (A) 11 - 6 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2023-01-28 14:30 150006061 Tumba GOIF - Tyresö IBS Mathias Lindvall, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2023-01-28 16:30 150006063 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Farsta IBK (B) Nicholas Lindgren, Mauricio Castillo Skogåshallen
2023-01-29 16:30 150006065 Bergfoten IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) Mikael Ferneback, Mauricio Castillo Tyresöhallen
2023-02-04 15:15 150006070 Nynäshamns IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) Magnus Berg, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2023-02-04 17:30 150006067 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (A) Osama Abaied, Zana Guzel Farstahallen 1
2023-02-05 13:45 150006066 Andino United IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-02-05 14:00 150006069 Tyresö IBS - Bergfoten IBK (A) Maja Bergman, Magnus Berg Strandhallen - Tyresö
2023-02-11 12:15 150006073 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nynäshamns IBK (A) Ulf Hedlund, Tommy Egman Skogåshallen
2023-02-11 16:15 150006071 Tumba GOIF - Farsta IBK (B) Zana Guzel, Martin Claësson Storvretens Sporthall
2023-02-12 12:00 150006074 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Tyresö IBS Håkan Taxén, Gustav Levin Tyresöhallen
2023-02-12 13:45 150006072 Vendelsö IK (A) - Andino United IF Samuel Oreland, Nicholas Lindgren Lyckeby Sporthall
2023-02-25 13:15 150006078 Farsta IBK (B) - Bergfoten IBK (A) Niklas Lundberg, Emil Glenngård Farstahallen 3
2023-02-26 13:00 150006077 Andino United IF - Tumba GOIF Mikael Ferneback, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-02-26 13:15 150006080 Nynäshamns IBK (A) - Tyresö IBS Mauricio Castillo, Kari Malmros Kvarnängshallen
2023-02-26 13:45 150006076 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Vendelsö IK (A) William Rennerfelt, Gustaf Reimer Skogåshallen
2023-03-18 15:00 150006085 Bergfoten IBK (A) - Andino United IF Artem Zolotar, Tamuz Hidir Strandhallen - Tyresö
2023-03-18 16:30 150006081 Tumba GOIF - Skogås/Trångsunds IBK (B) Storvretens Sporthall
2023-03-18 16:30 150006084 Tyresö Trollbäcken IBK (B ) - Farsta IBK (B) Artem Zolotar, Tamuz Hidir Strandhallen - Tyresö
2023-03-19 13:45 150006082 Vendelsö IK (A) - Nynäshamns IBK (A) Lyckeby Sporthall
2023-03-25 10:45 150006089 Farsta IBK (B) - Tyresö IBS Farstahallen 1
2023-03-25 13:00 150006088 Andino United IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B ) Torvalla Träningshall
2023-03-25 14:30 150006087 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Bergfoten IBK (A) Skogåshallen
2023-03-25 14:45 150006086 Vendelsö IK (A) - Tumba GOIF Lyckeby Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Andino United IF 10 8 2 0 83-38 45 26
2. Nynäshamns IBK (A) 12 7 1 4 64-61 3 22
3. Tyresö Trollbäcken IBK (B ) 9 6 1 2 69-35 34 19
4. Tumba GOIF 9 5 1 3 44-34 10 16
5. Vendelsö IK (A) 9 5 1 3 55-58 -3 16
6. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 9 3 2 4 46-60 -14 11
7. Bergfoten IBK (A) 10 2 2 6 45-58 -13 8
8. Tyresö IBS 10 2 0 8 33-53 -20 6
9. Farsta IBK (B) 8 0 0 8 32-74 -42 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis