Herrjunior Svart (2022/23)

Gruppspel
HJ 18 Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 10:30 231000003 Linköping IBK Ungdom P 02-07 - Åby IBK Ungdom HJ 6 - 4 Jan Wentzell, Emil Magnusson Folkungahallen
2022-10-08 12:45 231000004 Hjulsbro IK HJ - Bergs IK HJ 3 - 3 Magnus Jakobsson, Sonny Weideborg Stureforshallen
2022-10-09 13:00 231000002 IBF Norrköping HJ A - Solfjäderstaden IBK HJ 4 - 16 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Borgsmohallen
2022-10-15 10:00 231000006 Åby IBK Ungdom HJ - IBF Norrköping HJ A 13 - 2 Patricio Boiardt, Johan Wiggur Åby Arena
2022-10-16 14:10 231000007 Solfjäderstaden IBK HJ - Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 4 - 7 Hampus Larsson, Peter Ström Motala Sporthall
2022-11-05 12:30 231000005 Bergs IK HJ - Linköping IBK Ungdom P 02-07 5 - 5 Thomas Nystrand, Jan Wentzell Ljungsbro Sporthall
2022-10-18 19:45 231000010 IBF Norrköping HJ A - Bergs IK HJ 2 - 11 Jimmy Eliasson, Johan Nordlander Borgsmohallen
2022-10-23 14:45 231000009 Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 - Åby IBK Ungdom HJ 7 - 1 Oscar Bard, Thomas Nystrand Wahlbeckshallen B
2022-11-09 20:00 231000011 Linköping IBK Ungdom P 02-07 - Hjulsbro IK HJ 0 - 6 Patricio Boiardt, Rikard Karlsson Wahlbeckshallen B
2022-10-29 10:00 231000015 Åby IBK Ungdom HJ - Solfjäderstaden IBK HJ 7 - 9 Jimmy Eliasson, Patricio Boiardt Åby Arena
2022-10-30 12:00 231000014 Bergs IK HJ - Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 4 - 2 Jan Wentzell, Christian Hagström Ljungsbro Sporthall
2022-11-26 12:15 231000013 Hjulsbro IK HJ - IBF Norrköping HJ A 6 - 7 Emil Magnusson, Lukas Rondahl Stureforshallen
2022-11-12 13:00 231000018 IBF Norrköping HJ A - Linköping IBK Ungdom P 02-07 3 - 7 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Borgsmohallen
2022-11-12 15:30 231000020 Solfjäderstaden IBK HJ - Bergs IK HJ 4 - 5 Oscar Bard, Thomas Nystrand Radiomasten Innebandycenter
2022-11-16 20:00 231000017 Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 - Hjulsbro IK HJ 6 - 3 Oscar Bard, Hampus Larsson Wahlbeckshallen B
2022-11-19 17:30 231000023 Bergs IK HJ - Åby IBK Ungdom HJ 3 - 3 Patricio Boiardt, Fernando Rocabado Kärnahallen
2022-11-20 12:45 231000022 Hjulsbro IK HJ - Solfjäderstaden IBK HJ 5 - 7 Thomas Nystrand, Oscar Bard Wahlbeckshallen B
2022-11-20 19:15 231000021 Linköping IBK Ungdom P 02-07 - Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 3 - 5 Lukas Rondahl, Joakim Bengtsson Folkungahallen
2022-11-23 20:00 231000027 Åby IBK Ungdom HJ - Hjulsbro IK HJ 5 - 7 Magnus Jakobsson, Alen Turcinhodzic Åby Arena
2022-11-25 19:00 231000028 Solfjäderstaden IBK HJ - Linköping IBK Ungdom P 02-07 10 - 4 Simon Eriksson, Marthin Andersson Radiomasten Innebandycenter
2022-11-27 18:00 231000025 Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 - IBF Norrköping HJ A 7 - 2 Johan Nordlander, Jimmy Eliasson Folkungahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Linköping IBK Ungdom P 06/ 07:77 6 5 0 1 34-17 17 15
2. Solfjäderstaden IBK HJ 6 4 0 2 50-32 18 12
3. Bergs IK HJ 6 3 3 0 31-19 12 12
4. Hjulsbro IK HJ 6 2 1 3 30-28 2 7
5. Linköping IBK Ungdom P 02-07 6 2 1 3 25-33 -8 7
6. Åby IBK Ungdom HJ 6 1 1 4 33-34 -1 4
7. IBF Norrköping HJ A 6 1 0 5 20-60 -40 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
HJ A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-12-10 17:00 231001003 Solfjäderstaden IBK HJ - Nykvarns IF 6 - 8 Peter Ström, Hampus Larsson Motala Sporthall
2022-12-11 19:15 231001004 Telge SIBK - Katrineholms IBF 5 - 4 Aarre Hietanen, Martin Morén Västergård Arena A
2023-03-26 16:00 231001002 Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 - Torshälla IBK 8 - 4 Daniel Hermansson, Peter Ström Kärnahallen
2022-12-16 19:30 231001006 Nykvarns IF - Telge SIBK 11 - 6 Bemir Brkic, Rasmus Widén Furuborghallen
2022-12-18 10:00 231001008 Bergs IK HJ - Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 1 - 2 Thomas Nystrand, Oscar Bard Wahlbeckshallen A
2022-12-18 18:00 231001007 Torshälla IBK - Solfjäderstaden IBK HJ 6 - 7 Jörgen Johansson, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2022-12-21 19:00 231001010 Solfjäderstaden IBK HJ - Bergs IK HJ 4 - 2 Thomas Nystrand, Oscar Bard Radiomasten Innebandycenter
2023-02-03 19:00 231001011 Telge SIBK - Torshälla IBK 5 - 17 Magnus Berg, Fredrik Åhlund Västergård Arena A
2023-04-16 13:00 231001012 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 5 - 13 Nicklas Pettersson, Karl-Gustav Bergström Sandbäckshallen
2023-01-14 11:15 231001015 Bergs IK HJ - Telge SIBK 10 - 4 Joakim Bengtsson, Johan Wiggur Wahlbeckshallen B
2023-01-17 20:00 231001014 Torshälla IBK - Katrineholms IBF 8 - 3 Stefan Öberg, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2023-01-23 19:00 231001016 Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 - Solfjäderstaden IBK HJ 4 - 7 Johan Wiggur, Joakim Bengtsson Wahlbeckshallen B
2023-01-21 16:30 231001020 Nykvarns IF - Torshälla IBK 8 - 5 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Furuborghallen
2023-01-22 14:00 231001018 Telge SIBK - Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 2 - 9 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Västergård Arena A
2023-01-25 19:30 231001019 Katrineholms IBF - Bergs IK HJ 2 - 7 Fredrik Strandlund, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2023-01-29 17:00 231001024 Solfjäderstaden IBK HJ - Telge SIBK 11 - 3 Oscar Bard, Håkan Karlsson Motala Sporthall
2023-02-10 19:30 231001022 Bergs IK HJ - Nykvarns IF 5 - 11 Rikard Karlsson, Christian Hagström Ljungsbro Sporthall
2023-03-16 18:45 231001023 Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 - Katrineholms IBF 12 - 10 Thomas Nystrand, Oscar Bard Stureforshallen
2023-02-03 19:00 231001026 Katrineholms IBF - Solfjäderstaden IBK HJ 4 - 8 Håkan Rask, Timo Granetin Duveholmshallen A
2023-02-05 12:45 231001027 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 4 - 5 Fredrik Åhlund, Peter Sigurbjörnsson Furuborghallen
2023-02-05 16:30 231001028 Torshälla IBK - Bergs IK HJ 2 - 4 Anton Carlsson, Michael Amberg Skjulstahallen A
2023-02-11 16:30 231001031 Nykvarns IF - Solfjäderstaden IBK HJ 9 - 4 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Furuborghallen
2023-02-12 16:30 231001030 Torshälla IBK - Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 5 - 14 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Skjulstahallen A
2023-04-02 12:30 231001032 Katrineholms IBF - Telge SIBK 5 - 7 Håkan Rask, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2023-02-27 19:00 231001036 Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 - Bergs IK HJ 12 - 1 Johan Wiggur, Fredrik Steisjö Wahlbeckshallen B
2023-03-17 20:00 231001035 Solfjäderstaden IBK HJ - Torshälla IBK 7 - 3 Christian Hagström, Hampus Larsson Motala Sporthall
2023-03-29 19:00 231001034 Telge SIBK - Nykvarns IF 5 - 8 Mats-Ola Svensson, Magnus Appelkvist Västergård Arena A
2023-03-07 19:30 231001038 Bergs IK HJ - Solfjäderstaden IBK HJ 4 - 3 Lukas Rondahl, Joakim Bengtsson Valkebohallen
2023-03-10 19:00 231001039 Torshälla IBK - Telge SIBK 9 - 6 Aarre Hietanen, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2023-03-31 19:30 231001040 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 7 - 2 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Furuborghallen
2023-03-03 19:45 231001044 Solfjäderstaden IBK HJ - Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 3 - 3 Johan Wiggur, Roger Balogh Motala Sporthall
2023-03-05 13:30 231001042 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 7 - 6 Håkan Rask, Fredrik Strandlund Duveholmshallen A
2023-03-24 19:30 231001043 Telge SIBK - Bergs IK HJ 6 - 3 Aarre Hietanen, Stefan Öberg Västergård Arena A
2023-03-11 15:30 231001047 Bergs IK HJ - Katrineholms IBF 9 - 4 Thomas Nystrand, Oscar Bard Folkungahallen
2023-03-12 13:30 231001046 Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 - Telge SIBK 12 - 3 Thomas Nystrand, Oscar Bard Wahlbeckshallen A
2023-03-12 16:30 231001048 Torshälla IBK - Nykvarns IF 9 - 9 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2023-03-19 13:30 231001050 Nykvarns IF - Bergs IK HJ 14 - 2 Amanda Sigurbjörnsson, Admir Brkic Furuborghallen
2023-03-19 17:30 231001052 Telge SIBK - Solfjäderstaden IBK HJ 3 - 10 Dennis Wagermark, Richard Himberg Västergård Arena A
2023-03-22 19:30 231001051 Katrineholms IBF - Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 5 - 9 Håkan Rask, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2023-03-25 13:45 231001055 Linköping IBK Ungdom P 06/07:77 - Nykvarns IF 7 - 2 Oscar Bard, Thomas Nystrand Valkebohallen
2023-03-26 11:00 WO enligt TK beslut 2023-03-24 231001056 Bergs IK HJ - Torshälla IBK OW (0 - 5) Noah Räni, Hugo Jacobsson Ljungsbro Sporthall
2023-03-26 14:00 231001054 Solfjäderstaden IBK HJ - Katrineholms IBF 7 - 6 Emil Magnusson, Christoffer Karlsson Motala Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Linköping IBK Ungdom P 06/ 07:77 12 10 1 1 97-47 50 31
2. Nykvarns IF 12 9 1 2 104-61 43 28
3. Solfjäderstaden IBK HJ 12 8 1 3 77-55 22 25
4. Bergs IK HJ 12 5 0 7 48-69 -21 15
5. Torshälla IBK 12 4 1 7 79-78 1 13
6. Telge SIBK 12 3 0 9 55-109 -54 9
7. Katrineholms IBF 12 1 0 11 57-98 -41 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
HJ B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-12-10 10:30 231002002 IBF Norrköping HJ A - Onyx IBS HJ 6 - 10 Jan Wentzell, Joakim Bengtsson Borgsmohallen
2022-12-11 18:00 231002004 Åby IBK Ungdom HJ - Strängnäs IBK 5 - 8 Rikard Karlsson, Patricio Boiardt Åby Arena
2023-01-06 13:30 231002003 Linköping IBK Ungdom P 02-07 - FM 21 7 - 7 Fredrik Steisjö, Patricio Boiardt Wahlbeckshallen A
2022-12-16 19:30 231002006 FM 21 - Åby IBK Ungdom HJ 11 - 11 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Hammarvallen
2022-12-17 16:00 231002007 Onyx IBS HJ - Linköping IBK Ungdom P 02-07 4 - 1 Mats-Ola Svensson, Magnus Appelkvist Rosvalla Arena A
2022-12-18 12:15 231002008 Hjulsbro IK HJ - IBF Norrköping HJ A 11 - 5 Thomas Nystrand, Oscar Bard Wahlbeckshallen A
2023-01-08 12:00 231002012 Strängnäs IBK - FM 21 11 - 12 Göran Engfors, Göran Karlsson Thomas Arena
2023-01-08 14:30 231002010 Linköping IBK Ungdom P 02-07 - Hjulsbro IK HJ 6 - 14 Emil Magnusson, Alen Turcinhodzic Folkungahallen
2023-01-25 19:00 231002011 Åby IBK Ungdom HJ - Onyx IBS HJ 3 - 9 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Åby Arena
2023-01-10 19:45 231002016 IBF Norrköping HJ A - Linköping IBK Ungdom P 02-07 3 - 4 Lukas Rondahl, Joakim Bengtsson Borgsmohallen
2023-01-13 19:30 231002015 Hjulsbro IK HJ - Åby IBK Ungdom HJ 5 - 5 Christoffer Karlsson, Emil Magnusson Valkebohallen
2023-01-14 13:00 231002014 Onyx IBS HJ - Strängnäs IBK 6 - 6 Camilla Örnebro, Stefan Öberg Ramdalens Sportcenter
2023-01-17 19:00 231002020 FM 21 - Onyx IBS HJ 6 - 5 Göran Engfors, Göran Karlsson Malmköpings Sporthall
2023-01-20 19:30 231002018 Åby IBK Ungdom HJ - IBF Norrköping HJ A 7 - 8 Jimmy Eliasson, Johan Nordlander Åby Arena
2023-01-22 18:00 231002019 Strängnäs IBK - Hjulsbro IK HJ 9 - 7 Mauricio Diaz, Stefan Öberg Thomas Arena
2023-01-21 09:30 231002023 IBF Norrköping HJ A - Strängnäs IBK 3 - 11 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Sandbyhovshallen
2023-01-28 10:30 231002022 Hjulsbro IK HJ - FM 21 2 - 10 Jan Wentzell, Joakim Bengtsson Kärnahallen
2023-02-01 19:45 231002024 Linköping IBK Ungdom P 02-07 - Åby IBK Ungdom HJ 4 - 4 Peter Ström, Roger Balogh Wahlbeckshallen A
2023-02-05 15:00 231002028 Onyx IBS HJ - Hjulsbro IK HJ 16 - 2 Mauricio Diaz, Amanda Sigurbjörnsson Ramdalens Sportcenter
2023-02-05 17:30 231002026 Strängnäs IBK - Linköping IBK Ungdom P 02-07 3 - 1 Stefan Öberg, Peter Palmelius Thomas Arena
2023-02-10 19:30 231002027 FM 21 - IBF Norrköping HJ A 9 - 6 Sigge Maurer, Magnus Appelkvist Hammarvallen
2023-02-11 10:00 231002030 Onyx IBS HJ - IBF Norrköping HJ A 9 - 6 Fredrik Åhlund, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2023-02-11 14:00 231002032 Strängnäs IBK - Åby IBK Ungdom HJ 5 - 7 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Karinslundshallen
2023-02-12 14:30 231002031 FM 21 - Linköping IBK Ungdom P 02-07 9 - 1 Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Hammarvallen
2023-02-17 19:30 231002034 Åby IBK Ungdom HJ - FM 21 5 - 9 Hugo Jacobsson, Noah Räni Åby Arena
2023-02-19 17:30 231002035 Linköping IBK Ungdom P 02-07 - Onyx IBS HJ 4 - 11 Johan Wiggur, Fredrik Steisjö Folkungahallen
2023-03-02 20:00 231002036 IBF Norrköping HJ A - Hjulsbro IK HJ 2 - 4 Christoffer Karlsson, Emil Magnusson Borgsmohallen
2023-02-24 19:00 231002039 Onyx IBS HJ - Åby IBK Ungdom HJ 4 - 4 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Rosvalla Arena A
2023-02-24 19:30 231002040 FM 21 - Strängnäs IBK 5 - 6 Mauricio Diaz, Aarre Hietanen Malmköpings Sporthall
2023-02-26 18:00 231002038 Hjulsbro IK HJ - Linköping IBK Ungdom P 02-07 5 - 5 Thomas Nystrand, Oscar Bard Folkungahallen
2023-03-05 10:00 231002043 Åby IBK Ungdom HJ - Hjulsbro IK HJ 9 - 5 Patricio Boiardt, Jimmy Eliasson Åby Arena
2023-03-05 10:00 231002044 Linköping IBK Ungdom P 02-07 - IBF Norrköping HJ A 8 - 5 Magnus Jakobsson, Sonny Weideborg Folkungahallen
2023-03-05 13:00 231002042 Strängnäs IBK - Onyx IBS HJ 5 - 5 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Karinslundshallen
2023-03-07 19:45 231002046 IBF Norrköping HJ A - Åby IBK Ungdom HJ 6 - 8 Magnus Jakobsson, Sonny Weideborg Borgsmohallen
2023-03-12 16:00 231002047 Hjulsbro IK HJ - Strängnäs IBK 8 - 12 Oscar Bard, Thomas Nystrand Wahlbeckshallen A
2023-03-14 19:30 231002048 Onyx IBS HJ - FM 21 10 - 2 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Ramdalens Sportcenter
2023-03-18 16:30 231002051 Strängnäs IBK - IBF Norrköping HJ A 6 - 8 Mauricio Diaz, Johan Engvall Thomas Arena
2023-03-24 19:00 231002050 FM 21 - Hjulsbro IK HJ 12 - 8 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Hammarvallen
2023-03-26 15:00 231002052 Åby IBK Ungdom HJ - Linköping IBK Ungdom P 02-07 8 - 4 Roger Balogh, Johan Wiggur Åby Arena
2023-03-25 11:30 231002056 Hjulsbro IK HJ - Onyx IBS HJ 0 - 11 Lukas Rondahl, Martin Dahl Valkebohallen
2023-03-25 16:00 231002054 Linköping IBK Ungdom P 02-07 - Strängnäs IBK 2 - 8 Thomas Nystrand, Oscar Bard Valkebohallen
2023-03-26 13:00 231002055 IBF Norrköping HJ A - FM 21 7 - 15 Fernando Rocabado, Patricio Boiardt Borgsmohallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onyx IBS HJ 12 8 3 1 100-45 55 27
2. FM 21 12 8 2 2 107-79 28 26
3. Strängnäs IBK 12 7 2 3 90-69 21 23
4. Åby IBK Ungdom HJ 12 4 4 4 76-78 -2 16
5. Hjulsbro IK HJ 12 3 2 7 71-102 -31 11
6. Linköping IBK Ungdom P 02-07 12 2 3 7 47-81 -34 9
7. IBF Norrköping HJ A 12 2 0 10 65-102 -37 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis