Herrar Div 2 (2022/23)

Gruppspel
Herrar Div 2 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-22 20:00 131001006 Bjärreds IBK - IBK Landskrona 7 - 7 e.förl. Måns Gilén, Ali Tourabi Bjärehovhallen
2022-09-23 19:30 131001003 IBK Lund A - Palmstaden IK A 4 - 3 Ali Tourabi, Måns Gilén Lerbäckshallen A
2022-09-23 19:30 131001004 Höllvikens IBF B - Malmhaug IBF A 5 - 6 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Halörhallen
2022-09-23 20:00 131001005 FBC Helsingborg - Lomma FBC A 9 - 8 e.förl. Tony Olsson, Petter Niklasson Mariahallen
2022-09-25 13:00 131001001 Röke IBK - Skurups IBK A 2 - 6 Pierre Bergsten, Tony Olsson Qpoolen
2022-09-25 15:00 131001002 IBK Genarp - Frosta IBF 10 - 3 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Genarps Idrottshall
2022-09-30 19:30 131001007 Palmstaden IK A - Röke IBK 11 - 2 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Söderslättshallen B
2022-09-30 19:30 131001012 Frosta IBF - Bjärreds IBK 3 - 4 Pierre Bergsten, Tony Olsson Höörs Idrottshall
2022-10-01 12:00 131001011 Skurups IBK A - FBC Helsingborg 9 - 5 Rickard Nilsson, Petter Niklasson Rydsgårds Arena
2022-10-01 13:00 131001010 IBK Landskrona - Höllvikens IBF B 5 - 7 Jonas Pettersson, Tony Olsson Landskrona Idrottshall
2022-10-01 15:15 131001008 Malmhaug IBF A - IBK Genarp 17 - 5 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Kulladals Sporthall
2022-10-01 15:30 131001009 Lomma FBC A - IBK Lund A 5 - 6 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Slättängshallen
2022-10-07 19:30 131001015 IBK Lund A - Malmhaug IBF A 4 - 9 Måns Gilén, Ali Tourabi Lerbäckshallen A
2022-10-07 19:30 131001016 Höllvikens IBF B - Palmstaden IK A 4 - 6 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Halörhallen
2022-10-07 19:30 131001017 FBC Helsingborg - IBK Landskrona 5 - 3 Ola Nilsson, Tony Olsson Mariahallen
2022-10-07 19:45 131001018 Bjärreds IBK - Lomma FBC A 4 - 0 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Bjärehovhallen
2022-10-07 20:00 131001014 IBK Genarp - Skurups IBK A 8 - 6 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Genarps Idrottshall
2022-10-09 16:00 131001013 Röke IBK - Frosta IBF 4 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Mårten Högblom Tyrs Hovs Sportcentra
2022-10-12 20:30 131001019 Lomma FBC A - Röke IBK 6 - 5 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Slättängshallen
2022-10-14 19:30 131001022 Frosta IBF - Höllvikens IBF B 4 - 5 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Höörs Idrottshall
2022-10-14 19:30 131001023 Palmstaden IK A - FBC Helsingborg 11 - 7 Ali Tourabi, Måns Gilén Söderslättshallen B
2022-10-15 13:00 131001020 IBK Landskrona - IBK Genarp 9 - 11 Petter Niklasson, Ahmad Homsi Landskrona Idrottshall
2022-10-15 15:00 131001021 Skurups IBK A - IBK Lund A 7 - 2 Matti Rouhiainen, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
2022-10-15 15:15 131001024 Malmhaug IBF A - Bjärreds IBK 6 - 3 Tobias Jörgensen, Steffen Leholk Kulladals Sporthall
2022-10-20 20:00 131001030 Bjärreds IBK - Palmstaden IK A 4 - 5 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Bjärehovhallen
2022-10-21 19:30 131001029 FBC Helsingborg - Malmhaug IBF A 2 - 7 Tony Olsson, Mårten Högblom Helsingborg Arena B
2022-10-23 15:00 131001026 IBK Genarp - Lomma FBC A 6 - 7 e.förl. Ahmad Homsi, Tobias Garhem Genarps Idrottshall
2022-10-23 15:15 131001027 IBK Lund A - Frosta IBF 10 - 2 Rickard Nilsson, Petter Niklasson Lerbäckshallen A
2022-10-23 16:00 131001025 Röke IBK - IBK Landskrona 5 - 7 Jonas Pettersson, Mikael Björkqvist Tyrs Hovs Sportcentra
2022-11-15 20:15 131001028 Höllvikens IBF B - Skurups IBK A 5 - 6 e.förl. Mårten Högblom, Jonas Pettersson Halörhallen
2022-10-26 20:15 131001035 FBC Helsingborg - Frosta IBF 10 - 1 Ali Tourabi, Måns Gilén Helsingborg Arena B
2022-10-28 20:00 131001034 Lomma FBC A - Höllvikens IBF B 2 - 3 Tony Olsson, Mårten Högblom Slättängshallen
2022-10-29 12:00 131001036 Skurups IBK A - Bjärreds IBK 3 - 11 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Skurups Sparbank Arena
2022-10-29 13:00 131001032 IBK Landskrona - IBK Lund A 10 - 7 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Landskrona Idrottshall
2022-10-29 15:00 131001031 Palmstaden IK A - IBK Genarp 4 - 5 e.förl. Petter Niklasson, Rickard Nilsson Söderslättshallen B
2022-11-21 20:00 131001033 Malmhaug IBF A - Röke IBK 9 - 1 Ola Nilsson, Erik Hindemith Kulladals Sporthall
2022-11-09 19:30 131001042 Malmhaug IBF A - IBK Landskrona 4 - 3 e.förl. Ahmad Homsi, Tobias Garhem Kulladals Sporthall
2022-11-11 19:30 131001040 Skurups IBK A - Palmstaden IK A 7 - 5 Daniel Böcker, Martin Matti Skurups Sparbank Arena
2022-11-11 19:30 131001041 Frosta IBF - Lomma FBC A 6 - 10 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Höörs Idrottshall
2022-11-11 20:00 131001038 IBK Genarp - FBC Helsingborg 11 - 7 Fredrik Lundborg, David Dornlöv Genarps Idrottshall
2022-11-13 18:00 131001037 Röke IBK - IBK Lund A 5 - 15 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Qpoolen
2022-11-13 18:00 131001039 Bjärreds IBK - Höllvikens IBF B 6 - 8 Daniel Böcker, Ola Nilsson Bjärehovhallen
2022-11-18 19:30 131001043 Höllvikens IBF B - IBK Genarp 3 - 7 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Halörhallen
2022-11-18 19:30 131001044 FBC Helsingborg - Röke IBK 8 - 5 Tony Olsson, Petter Niklasson Helsingborg Arena B
2022-11-18 19:30 131001047 Frosta IBF - Malmhaug IBF A 5 - 14 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Höörs Idrottshall
2022-11-18 20:00 131001046 Lomma FBC A - Skurups IBK A 4 - 6 Ali Tourabi, Måns Gilén Slättängshallen
2022-11-20 15:00 131001048 Palmstaden IK A - IBK Landskrona 10 - 3 Ali Tourabi, Måns Gilén Söderslättshallen B
2022-11-20 17:30 131001045 IBK Lund A - Bjärreds IBK 3 - 5 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Lerbäckshallen A
2022-11-25 19:30 131001052 Skurups IBK A - Malmhaug IBF A 4 - 8 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Skurups Sparbank Arena
2022-11-25 19:30 131001054 IBK Landskrona - Frosta IBF 8 - 5 Ali Tourabi, Måns Gilén Landskrona Idrottshall
2022-11-26 15:00 131001053 Palmstaden IK A - Lomma FBC A 7 - 4 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Söderslättshallen B
2022-11-26 16:45 131001049 IBK Lund A - FBC Helsingborg 6 - 11 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Lerbäckshallen A
2022-11-27 15:00 131001050 Röke IBK - Höllvikens IBF B 7 - 8 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Qpoolen
2022-11-27 15:00 131001051 IBK Genarp - Bjärreds IBK 7 - 4 Ahmad Homsi, Hussein Ibrahim Genarps Idrottshall
2022-12-01 20:00 131001060 IBK Landskrona - Lomma FBC A 3 - 7 Måns Gilén, Ali Tourabi Landskrona Idrottshall
2022-12-02 19:30 131001056 Höllvikens IBF B - IBK Lund A 11 - 7 Ahmad Homsi, Tony Olsson Halörhallen
2022-12-02 19:30 131001058 Frosta IBF - Skurups IBK A 2 - 5 Ali Tourabi, Måns Gilén Höörs Idrottshall
2022-12-02 20:00 131001055 IBK Genarp - Röke IBK 10 - 9 e.förl. Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Genarps Idrottshall
2022-12-03 15:15 131001059 Malmhaug IBF A - Palmstaden IK A 7 - 6 Rickard Nilsson, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2022-12-04 18:00 131001057 Bjärreds IBK - FBC Helsingborg 5 - 8 Tony Olsson, Ahmad Homsi Bjärehovhallen
2022-12-09 19:30 131001063 FBC Helsingborg - Höllvikens IBF B 5 - 5 e.förl. Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Helsingborg Arena B
2022-12-09 19:30 131001065 Palmstaden IK A - Frosta IBF 11 - 2 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Söderslättshallen B
2022-12-09 20:00 131001064 Skurups IBK A - IBK Landskrona 8 - 5 Tony Olsson, Petter Niklasson Skurups Sparbank Arena
2022-12-09 20:00 131001066 Lomma FBC A - Malmhaug IBF A 7 - 6 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Slättängshallen
2022-12-10 13:00 131001062 IBK Lund A - IBK Genarp 4 - 8 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Lerbäckshallen A
2022-12-11 15:00 131001061 Röke IBK - Bjärreds IBK 6 - 6 e.förl. Ali Tourabi, Måns Gilén Qpoolen
2022-12-16 19:30 131001068 Frosta IBF - IBK Genarp 5 - 11 Ali Tourabi, Måns Gilén Höörs Idrottshall
2022-12-16 20:00 131001071 Lomma FBC A - FBC Helsingborg 7 - 6 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Slättängshallen
2022-12-17 13:00 131001072 IBK Landskrona - Bjärreds IBK 3 - 11 Mårten Högblom, Petter Niklasson Landskrona Idrottshall
2022-12-17 15:00 131001069 Palmstaden IK A - IBK Lund A 6 - 5 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Söderslättshallen B
2022-12-18 17:00 131001067 Skurups IBK A - Röke IBK WO (5 - 0) Skurups Sparbank Arena
2023-01-10 19:45 131001070 Malmhaug IBF A - Höllvikens IBF B 5 - 5 e.förl. Petter Niklasson, Tony Olsson Kulladals Sporthall
2023-01-13 19:30 131001076 Höllvikens IBF B - IBK Landskrona 5 - 2 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Halörhallen
2023-01-13 20:00 131001074 IBK Genarp - Malmhaug IBF A 8 - 6 Ali Tourabi, Måns Gilén Genarps Idrottshall
2023-01-15 12:30 131001075 IBK Lund A - Lomma FBC A 11 - 5 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Lerbäckshallen A
2023-01-15 13:00 131001073 Röke IBK - Palmstaden IK A 4 - 8 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Qpoolen
2023-01-15 17:00 131001077 FBC Helsingborg - Skurups IBK A 10 - 3 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Helsingborg Arena B
2023-01-15 18:30 131001078 Bjärreds IBK - Frosta IBF 19 - 6 Tony Olsson, Petter Niklasson Bjärehovhallen
2023-01-18 20:00 131001079 Frosta IBF - Röke IBK 3 - 10 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Höörs Idrottshall
2023-01-18 20:30 131001084 Lomma FBC A - Bjärreds IBK 8 - 12 Petter Niklasson, Tony Olsson Slättängshallen
2023-01-19 19:30 131001081 Malmhaug IBF A - IBK Lund A 10 - 3 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Kulladals Sporthall
2023-01-19 19:30 131001082 Palmstaden IK A - Höllvikens IBF B 10 - 5 Mikael Björkqvist, Ali Tourabi Söderslättshallen B
2023-01-19 20:00 131001083 IBK Landskrona - FBC Helsingborg 3 - 7 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Landskrona Idrottshall
2023-02-02 20:00 131001080 Skurups IBK A - IBK Genarp 7 - 10 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Skurups Sparbank Arena
2023-01-21 16:00 131001088 Höllvikens IBF B - Frosta IBF 15 - 2 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Halörhallen
2023-01-22 14:00 131001089 FBC Helsingborg - Palmstaden IK A 6 - 10 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Helsingborg Arena B
2023-01-22 16:00 131001085 Röke IBK - Lomma FBC A 13 - 7 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Qpoolen
2023-01-22 17:00 131001086 IBK Genarp - IBK Landskrona 15 - 7 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Genarps Idrottshall
2023-01-22 18:00 131001090 Bjärreds IBK - Malmhaug IBF A 8 - 10 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Bjärehovhallen
2023-01-31 19:45 131001087 IBK Lund A - Skurups IBK A 6 - 2 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Vipeholmshallen
2023-01-26 19:30 131001094 Skurups IBK A - Höllvikens IBF B 6 - 5 e.förl. Måns Gilén, Ali Tourabi Skurups Sparbank Arena
2023-01-27 19:30 131001093 Frosta IBF - IBK Lund A 4 - 12 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Höörs Idrottshall
2023-01-28 13:00 131001091 IBK Landskrona - Röke IBK 3 - 6 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Landskrona Idrottshall
2023-01-28 15:00 131001096 Palmstaden IK A - Bjärreds IBK 3 - 16 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Söderslättshallen B
2023-01-28 15:15 131001095 Malmhaug IBF A - FBC Helsingborg 4 - 5 Måns Gilén, Mikael Björkqvist Kulladals Sporthall
2023-01-28 16:00 131001092 Lomma FBC A - IBK Genarp 3 - 15 Petter Niklasson, Tony Olsson Slättängshallen
2023-02-03 19:30 131001100 Höllvikens IBF B - Lomma FBC A 5 - 5 e.förl. Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Halörhallen
2023-02-03 19:30 131001101 Frosta IBF - FBC Helsingborg 3 - 13 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Höörs Idrottshall
2023-02-03 20:00 131001097 IBK Genarp - Palmstaden IK A 8 - 3 Tony Olsson, Magnus Dandanell Genarps Idrottshall
2023-02-04 13:15 131001098 IBK Lund A - IBK Landskrona 3 - 4 Robin Jönsson, Niclas Eriksson Lerbäckshallen A
2023-02-04 15:00 131001102 Bjärreds IBK - Skurups IBK A 10 - 3 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bjärehovhallen
2023-02-05 16:00   Uppskj. 131001099 Röke IBK - Malmhaug IBF A Uppskj. Tyrs Hovs Sportcentra
2023-02-10 19:30 131001104 FBC Helsingborg - IBK Genarp Ahmad Homsi, Tobias Garhem Helsingborg Arena B
2023-02-10 19:30 131001105 Höllvikens IBF B - Bjärreds IBK Måns Gilén, Ali Tourabi Halörhallen
2023-02-10 20:00 131001107 Lomma FBC A - Frosta IBF Robin Jönsson, Niclas Eriksson Slättängshallen
2023-02-11 13:00 131001103 IBK Lund A - Röke IBK Ali Tourabi, Måns Gilén Lerbäckshallen A
2023-02-11 13:00 131001108 IBK Landskrona - Malmhaug IBF A Petter Niklasson, Rickard Nilsson Landskrona Idrottshall
2023-02-11 15:00 131001106 Palmstaden IK A - Skurups IBK A Robin Jönsson, Niclas Eriksson Söderslättshallen B
2023-02-13 19:30 131001111 Bjärreds IBK - IBK Lund A Jonas Pettersson, Mårten Högblom Bjärehovhallen
2023-02-13 19:30 131001113 Malmhaug IBF A - Frosta IBF Ahmad Homsi, Tobias Garhem Kulladals Sporthall
2023-02-15 20:00 131001112 Skurups IBK A - Lomma FBC A Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Skurups Sparbank Arena
2023-02-16 20:00 131001114 IBK Landskrona - Palmstaden IK A Ali Tourabi, Måns Gilén Landskrona Idrottshall
2023-02-17 20:00 131001109 IBK Genarp - Höllvikens IBF B Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2023-02-19 16:00 131001110 Röke IBK - FBC Helsingborg Jonas Pettersson, Mårten Högblom Qpoolen
2023-03-02 19:30 131001118 Malmhaug IBF A - Skurups IBK A Kulladals Sporthall
2023-03-03 19:30 131001115 FBC Helsingborg - IBK Lund A Helsingborg Arena B
2023-03-03 19:30 131001116 Höllvikens IBF B - Röke IBK Halörhallen
2023-03-03 19:30 131001120 Frosta IBF - IBK Landskrona Höörs Idrottshall
2023-03-03 20:00 131001119 Lomma FBC A - Palmstaden IK A Slättängshallen
2023-03-05 18:00 131001117 Bjärreds IBK - IBK Genarp Bjärehovhallen
2023-03-10 19:30 131001123 FBC Helsingborg - Bjärreds IBK Helsingborg Arena B
2023-03-10 20:00 131001124 Skurups IBK A - Frosta IBF Skurups Sparbank Arena
2023-03-11 15:00 131001125 Palmstaden IK A - Malmhaug IBF A Söderslättshallen B
2023-03-11 15:30 131001126 Lomma FBC A - IBK Landskrona Slättängshallen
2023-03-12 13:00 131001121 Röke IBK - IBK Genarp Qpoolen
2023-03-12 13:45 131001122 IBK Lund A - Höllvikens IBF B Lerbäckshallen A
2023-03-19 15:00 131001127 Bjärreds IBK - Röke IBK Bjärehovhallen
2023-03-19 15:00 131001128 IBK Genarp - IBK Lund A Genarps Idrottshall
2023-03-19 15:00 131001129 Höllvikens IBF B - FBC Helsingborg Halörhallen
2023-03-19 15:00 131001130 IBK Landskrona - Skurups IBK A Landskrona Idrottshall
2023-03-19 15:00 131001131 Frosta IBF - Palmstaden IK A Höörs Idrottshall
2023-03-19 15:00 131001132 Malmhaug IBF A - Lomma FBC A Kulladals Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Genarp 17 13 3 (2) 1 155-104 51 44
2. Malmhaug IBF A 16 11 2 (1) 3 128-74 54 36
3. Palmstaden IK A 17 11 1 (0) 5 119-93 26 34
4. FBC Helsingborg 17 9 2 (1) 6 124-101 23 30
5. Bjärreds IBK 17 9 2 (0) 6 135-89 46 29
6. Höllvikens IBF B 17 8 5 (0) 4 104-91 13 29
7. Skurups IBK A 17 8 2 (2) 7 93-98 -5 28
8. IBK Lund A 17 7 0 (0) 10 108-107 1 21
9. Lomma FBC A 17 5 3 (1) 9 95-123 -28 19
10. IBK Landskrona 17 4 2 (0) 11 85-123 -38 14
11. Röke IBK 16 3 2 (0) 11 84-117 -33 11
12. Frosta IBF 17 1 0 (0) 16 61-171 -110 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis