Damer Division 2 (2022/23)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-15 13:00 230350002 IBF Norrköping - IBF Linköping U-lag 2 - 8 Fredrik Steisjö, Mikael Sörman Borgsmohallen
2022-10-15 13:30 230350001 Söderköpings IBK - Solfjäderstaden IBK 0 - 21 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Sporthallen Vikingen
2022-10-15 13:30 230350005 Linköping IBK Ungdom U-lag - IBK Åtvidaberg 8 - 3 Andreas A Karlsson, Christoffer Karlsson Folkungahallen
2022-10-16 13:00 230350004 IBK Mantorp - Svärtinge SK 4 - 7 Christian Hagström, Jan Wentzell Klämmetorpshallen
2022-10-21 19:15 230350006 IBF Linköping U-lag - Söderköpings IBK 22 - 1 Ellen Brunnström, Rikard Karlsson Folkungahallen
2022-10-21 19:15 230350010 Linköping IBK Ungdom U-lag - IBK Mantorp 3 - 4 Emil Magnusson, Didrik Axen Kärnahallen
2022-10-23 15:30 230350008 Svärtinge SK - IBF Norrköping 9 - 5 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Billbäcks Arena
2022-11-16 19:30 230350007 Borensberg IBC - Solfjäderstaden IBK 3 - 4 Christian Hagström, Jan Wentzell Hällaskolan
2022-10-27 19:40 230350013 Solfjäderstaden IBK - IBK Åtvidaberg 11 - 3 Hampus Larsson, Oscar Bard Motala Sporthall
2022-10-30 17:30 230350014 IBF Norrköping - Linköping IBK Ungdom U-lag 4 - 12 Johan Wiggur, Roger Balogh Borgsmohallen
2022-12-03 15:30 230350011 Söderköpings IBK - Borensberg IBC 2 - 10 Jimmy Eliasson, Sonny Weideborg Sporthallen Vikingen
2022-12-04 18:45 230350012 IBF Linköping U-lag - Svärtinge SK 4 - 2 Ellen Brunnström, Emil Magnusson Folkungahallen
2022-11-06 12:00 230350018 Linköping IBK Ungdom U-lag - IBF Linköping U-lag 9 - 7 Hugo Jacobsson, Noah Räni Folkungahallen
2022-11-06 14:00 230350017 IBK Åtvidaberg - Borensberg IBC 5 - 10 Rikard Karlsson, Jamiro Liebe Åtvidaberg Sporthall
2022-11-06 15:30 230350016 Svärtinge SK - Söderköpings IBK 26 - 3 Lukas Rondahl, Jan Wentzell Billbäcks Arena
2022-11-08 19:45 230350019 IBK Mantorp - Solfjäderstaden IBK 4 - 8 Peter Ström, Roger Balogh Klämmetorpshallen
2022-11-11 19:30 230350021 Söderköpings IBK - IBK Åtvidaberg 2 - 12 Lukas Rondahl, Joakim Bengtsson Sporthallen Vikingen
2022-11-13 18:30 230350022 Svärtinge SK - Linköping IBK Ungdom U-lag 5 - 7 Ellen Brunnström, Jamiro Liebe Billbäcks Arena
2022-11-23 19:30 230350023 Borensberg IBC - IBK Mantorp 1 - 0 Jan Wentzell, Emil Magnusson Hällaskolan
2022-12-11 11:30 230350025 Solfjäderstaden IBK - IBF Norrköping 9 - 2 Oscar Bard, Peter Ström Radiomasten Innebandycenter
2022-11-19 14:00 230350027 IBK Mantorp - IBK Åtvidaberg 6 - 2 Max Sjöberg, Didrik Axen Klämmetorpshallen
2022-11-19 16:15 230350026 Linköping IBK Ungdom U-lag - Söderköpings IBK 16 - 1 Hugo Jacobsson, Noah Räni Valkebohallen
2022-11-20 16:30 230350029 IBF Norrköping - Borensberg IBC 2 - 8 Ellen Brunnström, Jamiro Liebe Borgsmohallen
2023-01-27 19:15 230350030 Solfjäderstaden IBK - IBF Linköping U-lag 8 - 3 Christian Hagström, Jan Wentzell Motala Sporthall
2022-11-25 19:30 230350035 Borensberg IBC - IBF Linköping U-lag 5 - 1 Jan Wentzell, Daniel Hermansson Hällaskolan
2022-11-26 10:00 230350034 Svärtinge SK - Solfjäderstaden IBK 3 - 7 Patricio Boiardt, Joakim Bengtsson Billbäcks Arena
2022-11-26 15:30 230350031 Söderköpings IBK - IBK Mantorp 1 - 19 Claes Waernholm, Malin Gelin Sporthallen Vikingen
2022-12-21 19:30 230350033 IBK Åtvidaberg - IBF Norrköping 5 - 8 Roger Balogh, Didrik Carlsson Åtvidaberg Sporthall
2022-12-02 19:15   Uppskj. 230350039 IBF Linköping U-lag - IBK Åtvidaberg Uppskj. Christian Hagström, Max Sjöberg Folkungahallen
2022-12-02 19:30 230350040 Borensberg IBC - Svärtinge SK 9 - 4 Jamiro Liebe, Ellen Brunnström Hällaskolan
2022-12-04 13:00 230350037 IBF Norrköping - IBK Mantorp 6 - 3 Joakim Bengtsson, Lukas Rondahl Borgsmohallen
2022-12-04 16:00 230350038 Solfjäderstaden IBK - Linköping IBK Ungdom U-lag 5 - 4 Hampus Larsson, Håkan Karlsson Motala Sporthall
2022-11-27 10:00 230350044 Linköping IBK Ungdom U-lag - Borensberg IBC 7 - 4 Noah Räni, Hugo Jacobsson Kärnahallen
2022-12-10 13:30 230350041 Söderköpings IBK - IBF Norrköping 4 - 5 Ellen Brunnström, Joakim Bengtsson Sporthallen Vikingen
2023-01-24 19:45 230350043 IBK Mantorp - IBF Linköping U-lag 3 - 4 Simon Eriksson, Felix Ekholm Klämmetorpshallen
2023-01-31 20:00 230350045 IBK Åtvidaberg - Svärtinge SK 9 - 8 Ellen Brunnström, Jamiro Liebe Åtvidaberg Sporthall
2022-12-17 15:00 230350050 IBK Åtvidaberg - Linköping IBK Ungdom U-lag 12 - 4 Jamiro Liebe, Erik Karlsson Åtvidaberg Sporthall
2022-12-17 16:00 230350047 IBF Linköping U-lag - IBF Norrköping 6 - 0 Christoffer Karlsson, Emil Magnusson Valkebohallen
2022-12-18 15:30 230350049 Svärtinge SK - IBK Mantorp 3 - 4 Johan Nordlander, Jimmy Eliasson Billbäcks Arena
2023-01-07 13:00 230350046 Solfjäderstaden IBK - Söderköpings IBK 20 - 0 Oscar Bard, Håkan Karlsson Radiomasten Innebandycenter
2023-01-14 15:30 230350051 Söderköpings IBK - IBF Linköping U-lag 4 - 11 Alexander Johansson, Toivo Andersson Sporthallen Vikingen
2023-01-14 15:30 230350055 IBK Mantorp - Linköping IBK Ungdom U-lag 3 - 10 Ellen Brunnström, Johan Wiggur Klämmetorpshallen
2023-01-15 13:00 230350053 IBF Norrköping - Svärtinge SK 1 - 11 Patricio Boiardt, Alvin Andersson Borgsmohallen
2023-01-15 14:00 230350052 Solfjäderstaden IBK - Borensberg IBC 4 - 3 Håkan Karlsson, Hampus Larsson Motala Sporthall
2023-01-20 19:30 230350056 Borensberg IBC - Söderköpings IBK 19 - 4 Ellen Brunnström, Christian Hagström Hällaskolan
2023-01-22 09:45 230350059 Linköping IBK Ungdom U-lag - IBF Norrköping 8 - 0 Christoffer Karlsson, Emil Magnusson Folkungahallen
2023-01-22 14:00 230350058 IBK Åtvidaberg - Solfjäderstaden IBK 10 - 14 Pontus Karlsson, Rikard Karlsson Åtvidaberg Sporthall
2023-01-22 18:30 230350057 Svärtinge SK - IBF Linköping U-lag 8 - 9 Alen Turcinhodzic, Fredrik Steisjö Billbäcks Arena
2023-01-28 10:00 230350062 Borensberg IBC - IBK Åtvidaberg 7 - 2 Ellen Brunnström, Jamiro Liebe Hällaskolan
2023-01-28 14:00 230350063 IBF Linköping U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag 8 - 3 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Valkebohallen
2023-01-29 14:00 230350064 Solfjäderstaden IBK - IBK Mantorp 3 - 2 Håkan Karlsson, Oscar Bard Motala Sporthall
2023-01-29 18:00 230350061 Söderköpings IBK - Svärtinge SK 4 - 14 Alvin Andersson, Didrik Carlsson Sporthallen Vikingen
2023-02-04 16:15 230350068 IBK Mantorp - Borensberg IBC 4 - 5 Jan Wentzell, Christian Hagström Klämmetorpshallen
2023-02-05 13:00 230350070 IBF Norrköping - Solfjäderstaden IBK 5 - 10 Lukas Rondahl, Joakim Bengtsson Borgsmohallen
2023-02-05 14:00 230350066 IBK Åtvidaberg - Söderköpings IBK 28 - 3 Jamiro Liebe, Rikard Karlsson Åtvidaberg Sporthall
2023-02-05 17:00 230350067 Linköping IBK Ungdom U-lag - Svärtinge SK 12 - 5 Jan Wentzell, Christian Hagström Folkungahallen
2023-02-11 13:00 230350072 IBK Åtvidaberg - IBK Mantorp Hampus Larsson, Peter Ström Åtvidaberg Sporthall
2023-02-11 15:15 230350075 IBF Linköping U-lag - Solfjäderstaden IBK Noah Räni, Hugo Jacobsson Valkebohallen
2023-02-11 17:00 230350074 Borensberg IBC - IBF Norrköping Jan Wentzell, Ellen Brunnström Hällaskolan
2023-02-11 17:30 230350071 Söderköpings IBK - Linköping IBK Ungdom U-lag Mikael Sörman, Didrik Carlsson Sporthallen Vikingen
2023-02-18 14:00 230350076 IBK Mantorp - Söderköpings IBK Klämmetorpshallen
2023-02-19 13:00 230350078 IBF Norrköping - IBK Åtvidaberg Borgsmohallen
2023-02-19 15:15 230350080 IBF Linköping U-lag - Borensberg IBC Folkungahallen
2023-02-19 17:00 230350079 Solfjäderstaden IBK - Svärtinge SK Motala Sporthall
2023-02-25 13:00 230350084 IBK Åtvidaberg - IBF Linköping U-lag Åtvidaberg Sporthall
2023-02-26 10:30 230350083 Linköping IBK Ungdom U-lag - Solfjäderstaden IBK Folkungahallen
2023-02-26 13:30 230350082 IBK Mantorp - IBF Norrköping Klämmetorpshallen
2023-02-26 15:30 230350085 Svärtinge SK - Borensberg IBC Billbäcks Arena
2023-03-04 15:00 230350088 IBF Linköping U-lag - IBK Mantorp Kärnahallen
2023-03-04 15:00 230350089 Borensberg IBC - Linköping IBK Ungdom U-lag Hällaskolan
2023-03-04 15:00 230350090 Svärtinge SK - IBK Åtvidaberg Billbäcks Arena
2023-03-05 14:00 230350086 IBF Norrköping - Söderköpings IBK Borgsmohallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK 13 13 0 (0) 0 124-42 82 39
2. Borensberg IBC 12 9 0 (0) 3 84-39 45 27
3. Linköping IBK Ungdom U-lag 13 9 0 (0) 4 103-61 42 27
4. IBF Linköping U-lag 11 8 0 (0) 3 83-45 38 24
5. Svärtinge SK 13 5 0 (0) 8 105-78 27 15
6. IBK Åtvidaberg 11 4 0 (0) 7 91-81 10 12
7. IBK Mantorp 12 4 0 (0) 8 56-53 3 12
8. IBF Norrköping 12 3 0 (0) 9 40-93 -53 9
9. Söderköpings IBK 13 0 0 (0) 13 29-223 -194 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis