Pojkar C Lätt (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar C (P07) Norra Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 14:00 131051002 Häljarps SK P07 - IK Stanstad P07 10 - 2 Häljarps Idrottshall
2021-10-10 10:00 131051004 Röke IBK Pojkar 07-08 - IBK Lund P07/08 Svart 4 - 8 Erik Götborg, Hugo Forsback Qpoolen
2021-10-10 11:30 131051001 IBS Svedala P 07-2 - Förslövs IF P07/08 3 - 4 Aggarpshallen
2021-10-10 12:30 131051003 FBC Engelholm 07 - Örkelljunga IF P07/09 6 - 3 Ängelholms Idrottshall
2021-10-16 09:30 131051007 IBK Lund P07/08 Svart - Häljarps SK P07 5 - 5 Lerbäckshallen A
2021-10-16 15:00 131051006 IK Stanstad P07 - IBS Svedala P 07-2 0 - 4 Cevin Ivarsson, Sara Berglind Bråhögshallen
2021-10-17 09:30 131051008 Förslövs IF P07/08 - FBC Engelholm 07 5 - 6 Förslövs Idrottshall
2021-10-31 10:00 131051014 Röke IBK Pojkar 07-08 - Örkelljunga IF P07/09 5 - 4 Erik Götborg, Amanda Jönsson Qpoolen
2021-10-31 10:30 131051012 IBS Svedala P 07-2 - Häljarps SK P07 6 - 5 , Ej offentliggjord Aggarpshallen
2021-10-31 14:00 131051011 FBC Engelholm 07 - IK Stanstad P07 3 - 1 Ängelholms Idrottshall
2021-11-13 12:00 131051019 Örkelljunga IF P07/09 - IBK Lund P07/08 Svart 5 - 3 Örkelljunga Idrottshall
2021-11-14 12:00 131051016 IBS Svedala P 07-2 - FBC Engelholm 07 5 - 6 Ej offentliggjord, Kevin Härstedt Aggarpshallen
2021-11-14 13:00 131051018 Förslövs IF P07/08 - Röke IBK Pojkar 07-08 7 - 2 Förslövs Idrottshall
2021-11-20 15:45 131051025 IBK Lund P07/08 Svart - Förslövs IF P07/08 5 - 2 Vipeholmshallen
2021-11-21 10:30 131051021 Röke IBK Pojkar 07-08 - IK Stanstad P07 5 - 2 Smilla Birgersson, Ronja Ottosson Qpoolen
2021-11-21 12:30 131051022 FBC Engelholm 07 - Häljarps SK P07 4 - 5 Ängelholms Idrottshall
2021-11-27 10:30 131051027 IBS Svedala P 07-2 - Röke IBK Pojkar 07-08 6 - 1 Magnus Isgren, Linus Isgren Aggarpshallen
2021-11-28 12:00 131051028 IK Stanstad P07 - IBK Lund P07/08 Svart 2 - 5 Lina Lilja, Cevin Ivarsson Bråhögshallen
2021-12-06 19:00 131051030 Häljarps SK P07 - Örkelljunga IF P07/09 12 - 1 Häljarps Idrottshall
2021-12-03 19:30 131051033 IBK Lund P07/08 Svart - IBS Svedala P 07-2 4 - 3 Killebäckshallen
2021-12-04 10:00 131051035 Örkelljunga IF P07/09 - Förslövs IF P07/08 2 - 7 Örkelljunga Idrottshall
2021-12-05 10:30 131051034 Röke IBK Pojkar 07-08 - FBC Engelholm 07 3 - 11 Smilla Birgersson, Amanda Jönsson Qpoolen
2021-12-11 14:00 131051040 Häljarps SK P07 - Förslövs IF P07/08 3 - 6 Häljarps Idrottshall
2021-12-12 14:00 131051037 FBC Engelholm 07 - IBK Lund P07/08 Svart 11 - 2 Ängelholms Idrottshall
2021-12-12 15:00 131051039 IK Stanstad P07 - Örkelljunga IF P07/09 4 - 0 Nils Rickard, Lina Lilja Bråhögshallen
2021-12-18 12:00 131051043 Örkelljunga IF P07/09 - IBS Svedala P 07-2 5 - 4 FORUM Örkelljunga
2021-12-19 09:30 131051041 Förslövs IF P07/08 - IK Stanstad P07 6 - 3 Förslövs Idrottshall
2021-12-19 10:30 131051042 Röke IBK Pojkar 07-08 - Häljarps SK P07 3 - 9 Smilla Birgersson, Amanda Jönsson Qpoolen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm 07 7 6 0 1 47-24 23 18
2. Förslövs IF P07/ 08 7 5 0 2 37-24 13 15
3. Häljarps SK P07 7 4 1 2 49-27 22 13
4. IBK Lund P07/ 08 Svart 7 4 1 2 32-32 0 13
5. IBS Svedala P 07-2 7 3 0 4 31-25 6 9
6. Örkelljunga IF P07/ 09 7 2 0 5 20-41 -21 6
7. Röke IBK Pojkar 07-08 7 2 0 5 23-47 -24 6
8. IK Stanstad P07 7 1 0 6 14-33 -19 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar C (P07) Södra Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 19:00 131052003 Malmö FBC P07-08 - IBS Svedala P 07-1 3 - 7 Magnus Svensson, Claus Pettersson Toftanäs Sporthall
2021-10-10 13:00 131052002 IBK Genarp/Skurups IBK P07/08 - Hofterups IBF/Kävlinge IBK P06 3 - 5 Genarps Idrottshall
2021-10-10 13:30 131052001 Lomma FBC P08 - Oxie SK P07/08 5 - 10 Slättängshallen
2021-10-10 14:00 131052004 Bjärreds IBK P07 Gul - Kävlinge IBK P06/07 9 - 3 Bjärehovhallen
2021-10-16 13:30 131052010 IK Stanstad P07 - Bjärreds IBK P07 Gul 4 - 2 Nils Rickard, Cevin Ivarsson Bråhögshallen
2021-10-16 14:00 131052007 Kävlinge IBK P06/07 - IBK Genarp/Skurups IBK P07/08 3 - 5 Korsbackahallen
2021-10-16 15:00 131052006 Hofterups IBF/Kävlinge IBK P06 - Lomma FBC P08 1 - 11 Pontus Hernsell, David Ivarsson Lödde Idrottshall
2021-10-17 11:00 131052008 Oxie SK P07/08 - Malmö FBC P07-08 6 - 1 Oxievångs Sporthall
2021-10-28 18:30 131052012 Lomma FBC P08 - IBK Genarp/Skurups IBK P07/08 4 - 1 Slättängshallen
2021-10-30 11:00 131052013 Kävlinge IBK P06/07 - IK Stanstad P07 2 - 4 Korsbackahallen
2021-10-30 13:30 131052011 Malmö FBC P07-08 - Hofterups IBF/Kävlinge IBK P06 4 - 2 Bengt Syrén, Erik Syrén Toftanäs Sporthall
2021-10-30 16:15 131052014 Bjärreds IBK P07 Gul - IBS Svedala P 07-1 5 - 2 Bjärehovhallen
2021-11-13 14:30 131052016 Lomma FBC P08 - Malmö FBC P07-08 5 - 3 Slättängshallen
2021-11-13 14:30 131052019 IBS Svedala P 07-1 - Kävlinge IBK P06/07 2 - 4 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Aggarpshallen
2021-11-14 11:00 131052018 Oxie SK P07/08 - Bjärreds IBK P07 Gul 6 - 5 Oxievångs Sporthall
2021-11-14 13:00 131052020 IBK Genarp/Skurups IBK P07/08 - IK Stanstad P07 3 - 0 Genarps Idrottshall
2021-11-20 15:45 131052021 Bjärreds IBK P07 Gul - Hofterups IBF/Kävlinge IBK P06 8 - 2 Bjärehovhallen
2021-11-20 18:00 131052025 Kävlinge IBK P06/07 - Oxie SK P07/08 2 - 9 Niklas Jeppsson, Joel Nihlgränd Korsbackahallen
2021-11-21 14:00 131052024 IK Stanstad P07 - IBS Svedala P 07-1 1 - 8 Nils Rickard, Cevin Ivarsson Bråhögshallen
2021-11-25 19:15 131052022 Malmö FBC P07-08 - IBK Genarp/Skurups IBK P07/08 2 - 6 Ahmad Homsi, Oliver Eriksson Toftanäs Sporthall
2021-11-27 12:30 131052028 Hofterups IBF/Kävlinge IBK P06 - Kävlinge IBK P06/07 3 - 2 Ville Olsson, Anna Mesch Lödde Idrottshall
2021-11-28 13:15 131052027 Lomma FBC P08 - Bjärreds IBK P07 Gul 7 - 3 Slättängshallen
2021-11-28 17:15 131052030 IBK Genarp/Skurups IBK P07/08 - IBS Svedala P 07-1 1 - 1 Genarps Idrottshall
2021-11-29 19:00 131052029 Oxie SK P07/08 - IK Stanstad P07 9 - 1 Oxievångs Sporthall
2021-12-02 19:00 131052033 Kävlinge IBK P06/07 - Lomma FBC P08 3 - 6 Korsbackahallen
2021-12-04 12:00 131052031 IK Stanstad P07 - Hofterups IBF/Kävlinge IBK P06 8 - 2 Lina Lilja, Elin Martinsson Bråhögshallen
2021-12-04 12:00 131052035 IBS Svedala P 07-1 - Oxie SK P07/08 1 - 6 Linus Isgren, Magnus Isgren Aggarpshallen
2021-12-04 16:00 131052034 Bjärreds IBK P07 Gul - Malmö FBC P07-08 5 - 1 Bjärehovhallen
2021-12-10 19:00 131052037 Malmö FBC P07-08 - Kävlinge IBK P06/07 3 - 7 Oliver Eriksson, Marcus Rundström Toftanäs Sporthall
2021-12-11 13:30 131052039 Hofterups IBF/Kävlinge IBK P06 - IBS Svedala P 07-1 5 - 6 Ville Olsson, Elin Silfver Lödde Idrottshall
2021-12-11 15:30 131052038 Lomma FBC P08 - IK Stanstad P07 10 - 2 Slättängshallen
2021-12-12 13:00 131052040 IBK Genarp/Skurups IBK P07/08 - Oxie SK P07/08 6 - 8 Genarps Idrottshall
2021-12-17 19:40 131052042 Bjärreds IBK P07 Gul - IBK Genarp/Skurups IBK P07/08 8 - 4 Bjärehovhallen
2021-12-18 13:30 131052044 IK Stanstad P07 - Malmö FBC P07-08 4 - 2 Nils Rickard, Elin Silfver Bråhögshallen
2021-12-19 10:30 131052043 IBS Svedala P 07-1 - Lomma FBC P08 6 - 3 Magnus Isgren, Linus Isgren Aggarpshallen
2021-12-19 11:00 131052041 Oxie SK P07/08 - Hofterups IBF/Kävlinge IBK P06 4 - 8 Oxievångs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Oxie SK P07/ 08 8 7 0 1 58-29 29 21
2. Lomma FBC P08 8 6 0 2 51-29 22 18
3. Bjärreds IBK P07 Gul 8 5 0 3 45-29 16 15
4. IBS Svedala P 07-1 8 4 1 3 33-28 5 13
5. IK Stanstad P07 8 4 0 4 24-38 -14 12
6. IBK Genarp/ Skurups IBK P07/ 08 8 3 1 4 29-31 -2 10
7. Hofterups IBF/ Kävlinge IBK P06 8 3 0 5 28-46 -18 9
8. Kävlinge IBK P06/ 07 8 2 0 6 26-41 -15 6
9. Malmö FBC P07-08 8 1 0 7 19-42 -23 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis