Röd Klass P14-16 år (2021/22)

Gruppspel
Pantamera P Norra Röd Gr1 (-05)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 11:30 141450001 Jönköpings IK Utveckling P05 - Nässjö IBF P05-06 10 - 2 Ebba Bladh, Viktoria Wallström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-03 14:00 141450003 IBF Tranås P05-06 - KFUM Jönköping P05-06 2 - 10 Anders A Nilsson, Kim Bjurek Tranås Idrottshall
2021-10-03 14:00 141450004 Gnosjö IBK P05-06 - Växjö IBK Utveckling P06/2 1 - 4 Andreas Karlsson, Jan Blohm Töllstorpshallen
2021-10-16 09:30 141450005 Husqvarna IK P05 - Månsarps IBK P06/1 5 - 1 Emil Lindén, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall A
2021-10-08 19:00 141450009 KFUM Jönköping P05-06 - Bankeryds Skid o MK P05 16 - 4 Lucas Rosén, Kim Westlund KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-09 10:00 141450006 Nässjö IBF P05-06 - Husqvarna IK P05 5 - 2 Adam Rydholm, Jonas Säleby Handskerydshallen
2021-10-09 13:00 141450007 Månsarps IBK P06/1 - Gnosjö IBK P05-06 9 - 0 Anders Perman, Gustav Perman Norrahammars Sporthall
2021-10-10 14:30 141450008 Växjö IBK Utveckling P06/2 - IBF Tranås P05-06 6 - 7 Anders A Nilsson, Ali Al-salem Tranås Idrottshall
2021-10-16 09:30 141450012 Jönköpings IK Utveckling P05 - KFUM Jönköping P05-06 3 - 8 Nicklas Bard, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-16 12:00 141450013 Bankeryds Skid o MK P05 - Växjö IBK Utveckling P06/2 5 - 7 Peter Nykvist, Daniel Persson Torpshallen
2021-10-17 14:45 141450015 Husqvarna IK P05 - Gnosjö IBK P05-06 8 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2021-10-17 16:30 141450014 IBF Tranås P05-06 - Månsarps IBK P06/1 8 - 10 Isak Mörnstål, Johnny Edh Tranås Idrottshall
2021-10-22 20:00 141450019 Husqvarna IK P05 - KFUM Jönköping P05-06 1 - 10 Kim Bjurek, Oscar Persson Huskvarna Sporthall B
2021-10-24 14:30 141450017 IBF Tranås P05-06 - Jönköpings IK Utveckling P05 5 - 7 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Tranås Idrottshall
2021-10-24 16:15 141450016 Bankeryds Skid o MK P05 - Nässjö IBF P05-06 6 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Torpshallen
2021-10-24 17:00 141450020 Månsarps IBK P06/1 - Växjö IBK Utveckling P06/2 5 - 8 Oscar Persson, Kim Bjurek Norrahammars Sporthall
2021-10-29 18:20 141450023 KFUM Jönköping P05-06 - Gnosjö IBK P05-06 14 - 2 Peter Nykvist, Ebba Bladh KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-30 09:30 141450021 Jönköpings IK Utveckling P05 - Bankeryds Skid o MK P05 5 - 9 Jonas Kvant, Kim Westlund Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-30 11:30 141450022 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Husqvarna IK P05 6 - 7 Malou Hallström, Pelle Hallström Fortnox Arena A-hall
2021-10-30 17:00 141450025 Nässjö IBF P05-06 - Månsarps IBK P06/1 5 - 6 Michael Johansson, Jonas Jägerby Nässjö Sporthall
2021-11-12 20:00 141450028 Husqvarna IK P05 - Jönköpings IK Utveckling P05 3 - 6 Oscar Persson, Kim Bjurek Huskvarna Sporthall B
2021-11-13 13:30 141450030 Växjö IBK Utveckling P06/2 - KFUM Jönköping P05-06 1 - 7 Therese Spjut, Annie Nordmark Fortnox Arena A-hall
2021-11-13 14:00 141450027 Gnosjö IBK P05-06 - Bankeryds Skid o MK P05 2 - 11 Gustav Perman, Alva Perman Töllstorpshallen
2021-11-14 10:00 141450026 IBF Tranås P05-06 - Nässjö IBF P05-06 6 - 4 Hannes Ragnar, Kim Bjurek Tranås Idrottshall
2021-11-20 11:00 141450035 Nässjö IBF P05-06 - Växjö IBK Utveckling P06/2 5 - 4 Adam Rydholm, Hannes Ragnar Handskerydshallen
2021-11-21 13:30 141450031 Jönköpings IK Utveckling P05 - Gnosjö IBK P05-06 5 - 1 Gustav Jarnegren, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-12-01 20:30 141450033 KFUM Jönköping P05-06 - Månsarps IBK P06/1 5 - 2 Anders Perman, Alva Perman KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-19 13:30 141450032 Bankeryds Skid o MK P05 - IBF Tranås P05-06 9 - 9 Oscar Persson, Nicklas Bard Torpshallen
2021-11-28 14:00 141450036 Gnosjö IBK P05-06 - Nässjö IBF P05-06 2 - 5 Adam Nikolausson, Alexander Gonzalez Töllstorpshallen
2021-12-04 11:00 141450038 Månsarps IBK P06/1 - Bankeryds Skid o MK P05 4 - 4 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Norrahammars Sporthall
2022-02-12 15:45 141450037 Husqvarna IK P05 - IBF Tranås P05-06 5 - 4 Kalle Rygert, Kim Bjurek Huskvarna Sporthall A
2022-03-06 13:00 141450039 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Jönköpings IK Utveckling P05 3 - 3 Peter Rosholm, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena B-hall
2021-12-05 10:00 141450045 Nässjö IBF P05-06 - KFUM Jönköping P05-06 7 - 10 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Nässjö Sporthall
2021-12-05 12:00 141450043 IBF Tranås P05-06 - Gnosjö IBK P05-06 7 - 1 Peter Nykvist, Mattias Tokic Tranås Idrottshall
2021-12-05 15:30 141450041 Jönköpings IK Utveckling P05 - Månsarps IBK P06/1 4 - 3 Adam Nikolausson, Jonas Säleby Stadsgården, Råslätt
2021-12-14 20:05 141450042 Bankeryds Skid o MK P05 - Husqvarna IK P05 14 - 6 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Torpshallen
2021-12-10 19:30 141450046 Månsarps IBK P06/1 - Husqvarna IK P05 6 - 2 Peter Nykvist, Jonas Kvant Norrahammars Sporthall
2021-12-11 14:00 141450048 KFUM Jönköping P05-06 - IBF Tranås P05-06 8 - 2 Johnny Edh, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2021-12-12 13:00 141450050 Nässjö IBF P05-06 - Jönköpings IK Utveckling P05 9 - 13 Peter Nykvist, Mattias Tokic Nässjö Sporthall
2021-12-12 13:30 141450047 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Gnosjö IBK P05-06 4 - 1 Robin Töth, Anton Zaitsev Fortnox Arena A-hall
2021-12-19 11:30 141450053 Växjö IBK Utveckling P06/2 - IBF Tranås P05-06 6 - 5 Christopher Skäär, Filip Karlsson Fortnox Arena B-hall
2021-12-19 16:30 141450052 Bankeryds Skid o MK P05 - KFUM Jönköping P05-06 2 - 11 Nicklas Bard, Josef Bard Torpshallen
2022-02-07 19:00 141450054 Gnosjö IBK P05-06 - Månsarps IBK P06/1 2 - 5 Sakib Batic, Jan Blohm Töllstorpshallen
2022-03-12 09:30 141450055 Husqvarna IK P05 - Nässjö IBF P05-06 5 - 6 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Huskvarna Sporthall A
2022-01-14 18:20 141450059 KFUM Jönköping P05-06 - Jönköpings IK Utveckling P05 11 - 1 Thomas Bergström, Jonas Einarsson KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-15 13:00 141450058 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Bankeryds Skid o MK P05 4 - 9 Pascal Saalmuller, Johan Oxenmyr Fortnox Arena B-hall
2022-01-16 15:00 141450057 Månsarps IBK P06/1 - IBF Tranås P05-06 4 - 9 Kalle Rygert, Ricky Karlquist Norrahammars Sporthall
2022-03-16 19:30 141450056 Gnosjö IBK P05-06 - Husqvarna IK P05 5 - 4 Tina Sandberg, Jan Blohm Töllstorpshallen
2022-01-21 19:30 141450063 KFUM Jönköping P05-06 - Husqvarna IK P05 6 - 3 Christian Österström, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-22 13:30 141450061 Jönköpings IK Utveckling P05 - IBF Tranås P05-06 6 - 7 Jonas Kvant, Tina Sandberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-02-28 19:30 141450065 Nässjö IBF P05-06 - Bankeryds Skid o MK P05 4 - 16 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Handskerydshallen
2022-03-20 11:30 141450062 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Månsarps IBK P06/1 3 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Peter Rosholm Fortnox Arena B-hall
2022-01-29 12:00 141450066 Bankeryds Skid o MK P05 - Jönköpings IK Utveckling P05 7 - 7 Josef Bard, Jonny Nilsson Torpshallen
2022-01-30 13:30 141450070 Månsarps IBK P06/1 - Nässjö IBF P05-06 5 - 4 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Norrahammars Sporthall
2022-03-04 19:30 141450068 Gnosjö IBK P05-06 - KFUM Jönköping P05-06 0 - 10 Sakib Batic, Mirza Karisik Töllstorpshallen
2022-03-05 13:30 141450069 Husqvarna IK P05 - Växjö IBK Utveckling P06/2 4 - 5 Viktoria Wallström, Adam Nikolausson Fagerslätt Idrottshall
2022-02-04 19:30 141450073 KFUM Jönköping P05-06 - Växjö IBK Utveckling P06/2 4 - 3 Christian Österström, Nicklas Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2022-02-06 13:30 141450071 Jönköpings IK Utveckling P05 - Husqvarna IK P05 6 - 7 Alva Perman, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-26 17:15 141450072 Bankeryds Skid o MK P05 - Gnosjö IBK P05-06 18 - 1 Oscar Persson, Johnny Edh Torpshallen
2022-03-15 19:45 141450075 Nässjö IBF P05-06 - IBF Tranås P05-06 10 - 4 Christian Österström, Oscar Tjärnström Handskerydshallen
2022-02-22 20:00 141450079 Månsarps IBK P06/1 - KFUM Jönköping P05-06 3 - 3 Peter Nykvist, Kim Bjurek Norrahammars Sporthall
2022-02-27 17:00 141450076 IBF Tranås P05-06 - Bankeryds Skid o MK P05 5 - 9 Michael Johansson, Christian Österström Tranås Idrottshall
2022-03-19 15:30 141450080 Växjö IBK Utveckling P06/2 - Nässjö IBF P05-06 8 - 5 Therese Spjut, Anton Zaitsev Fortnox Arena A-hall
2022-03-20 12:00 141450077 Gnosjö IBK P05-06 - Jönköpings IK Utveckling P05 3 - 11 Andreas Karlsson, Jan Blohm Töllstorpshallen
2021-11-28 17:30 141450081 Jönköpings IK Utveckling P05 - Växjö IBK Utveckling P06/2 4 - 7 Viktor Bringstam, Viktoria Wallström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-05 11:00 141450085 Nässjö IBF P05-06 - Gnosjö IBK P05-06 12 - 3 Anders A Nilsson, Emil Lindén Handskerydshallen
2022-03-05 12:30 141450082 Bankeryds Skid o MK P05 - Månsarps IBK P06/1 7 - 3 Gustav Jarnegren, Peter Nykvist Torpshallen
2022-03-06 12:00 141450083 IBF Tranås P05-06 - Husqvarna IK P05 6 - 5 Christian Österström, Isak Mörnstål Tranås Idrottshall
2022-03-13 12:00 141450090 KFUM Jönköping P05-06 - Nässjö IBF P05-06 8 - 2 Emil Lindén, Peter Nykvist KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-13 13:00 141450088 Månsarps IBK P06/1 - Jönköpings IK Utveckling P05 6 - 5 Viktoria Wallström, Kim Westlund Norrahammars Sporthall
2022-03-13 14:00 141450086 Gnosjö IBK P05-06 - IBF Tranås P05-06 2 - 7 Suvad Kaltak, Sakib Batic Töllstorpshallen
2022-03-13 15:00 141450087 Husqvarna IK P05 - Bankeryds Skid o MK P05 OW (0 - 5) Lucas Rosén, Diako Ahmadi Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KFUM Jönköping P05-06 16 15 1 0 141-38 103 46
2. Bankeryds Skid o MK P05 16 10 3 3 135-87 48 33
3. Växjö IBK Utveckling P06/ 2 16 9 1 6 79-73 6 28
4. Jönköpings IK Utveckling P05 16 7 2 7 96-91 5 23
5. Månsarps IBK P06/ 1 16 7 2 7 73-74 -1 23
6. IBF Tranås P05-06 16 7 1 8 93-102 -9 22
7. Nässjö IBF P05-06 16 6 0 10 88-108 -20 18
8. Husqvarna IK P05 16 5 0 11 67-98 -31 15
9. Gnosjö IBK P05-06 16 1 0 15 33-134 -101 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Norra Röd Gr2 (-06)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 12:30 141451005 Aneby SK P05-06 - KFUM Jönköping P06 3 - 12 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby FB-hallen
2021-10-03 16:00 141451001 Vimmerby IBK P06 - Tenhults IF P05-06 4 - 3 Torbjörn Klasson, Gabriel Adolfsson Vimmerby Idrottshall
2021-10-15 17:30 141451003 Forserums IF P06 - Jönköpings IK P06/1 6 - 10 Jonas Kvant, Peter Nykvist Forserums Sporthall
2021-11-21 16:30 141451002 Värnamo IK P05-06 - Vetlanda IBF P06-07 11 - 0 Magnus Widlund, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2022-03-20 16:30 141451004 Hovslätts IK /BSMK P06-07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 3 - 6 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-08 19:30 141451010 Vetlanda IBF P06-07 - Vimmerby IBK P06 5 - 15 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-10-09 10:00 141451008 Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 - Forserums IF P06 13 - 1 Daniel Persson, Peter Nykvist Habo Sporthall A-hall
2021-10-09 15:00 141451007 KFUM Jönköping P06 - Hovslätts IK /BSMK P06-07 2 - 4 Peter Nykvist, Johan Ferm KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-09 16:30 141451006 Tenhults IF P05-06 - Aneby SK P05-06 8 - 1 Lucas Rosén, Diako Ahmadi Tenhults Sporthall
2021-11-28 17:00 141451009 Jönköpings IK P06/1 - Värnamo IK P05-06 2 - 7 Adam Rydholm, Josef Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2021-10-16 10:15 141451014 Forserums IF P06 - KFUM Jönköping P06 0 - 4 Jonas Säleby, Patrick Eberhardsson Forserums Sporthall
2021-10-16 13:30 141451011 Tenhults IF P05-06 - Vetlanda IBF P06-07 9 - 2 Daniel Pettersson, Fredrik Fältskog Tenhults Sporthall
2021-10-16 15:00 141451015 Aneby SK P05-06 - Hovslätts IK /BSMK P06-07 3 - 8 Anders A Nilsson, Adam Rydholm FB-hallen
2021-10-16 16:30 141451012 Vimmerby IBK P06 - Jönköpings IK P06/1 3 - 5 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Vimmerby Idrottshall
2021-10-17 16:00 141451013 Värnamo IK P05-06 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 4 - 4 Michael Johansson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2021-10-23 11:00 141451016 Värnamo IK P05-06 - Tenhults IF P05-06 4 - 2 Emil Lindén, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2021-10-23 14:00 141451017 Forserums IF P06 - Vimmerby IBK P06 4 - 7 Viktoria Wallström, Viktor Bringstam Forserums Sporthall
2021-10-23 15:00 141451019 Aneby SK P05-06 - Jönköpings IK P06/1 2 - 10 Claes Axelsson, Jens Axelsson FB-hallen
2021-10-24 15:30 141451018 Hovslätts IK /BSMK P06-07 - Vetlanda IBF P06-07 18 - 3 Lucas Rosén, Diako Ahmadi Stadsgården, Råslätt
2021-12-17 19:00 141451020 KFUM Jönköping P06 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 4 - 3 Emil Lindén, Alva Perman KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-30 09:30 141451024 Vetlanda IBF P06-07 - Forserums IF P06 6 - 8 Alexander Gonzalez, Suvad Kaltak Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-10-30 10:00 141451022 Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 - Aneby SK P05-06 19 - 0 Josef Bard, Mattias Tokic Habo Sporthall A-hall
2021-10-30 12:00 141451021 Vimmerby IBK P06 - Värnamo IK P05-06 4 - 9 Andreas Karlsson, Jan Blohm Vimmerby Idrottshall
2021-10-30 13:30 141451025 Tenhults IF P05-06 - KFUM Jönköping P06 1 - 6 Johnny Edh, Nicklas Bard Tenhults Sporthall
2021-10-31 18:00 141451023 Jönköpings IK P06/1 - Hovslätts IK /BSMK P06-07 6 - 5 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-13 10:30 141451028 Aneby SK P05-06 - Vimmerby IBK P06 4 - 16 Diako Ahmadi, Lucas Rosén FB-hallen
2021-11-13 14:00 141451026 Forserums IF P06 - Tenhults IF P05-06 6 - 4 Peter Nykvist, Lucas Rosén Forserums Sporthall
2021-11-13 15:00 141451029 KFUM Jönköping P06 - Vetlanda IBF P06-07 11 - 2 Nicklas Bard, Magnus Davidsson KFUM Sporthall, Jönköping
2021-11-14 12:00 141451030 Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 - Jönköpings IK P06/1 10 - 5 Peter Nykvist, Mattias Tokic Habo Sporthall C-hall
2021-11-14 17:30 141451027 Hovslätts IK /BSMK P06-07 - Värnamo IK P05-06 2 - 2 Peter Nykvist, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2021-11-19 19:45 141451032 Värnamo IK P05-06 - Forserums IF P06 4 - 1 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Värnamo Sporthall
2021-11-19 20:00 141451033 Jönköpings IK P06/1 - KFUM Jönköping P06 3 - 2 Jonas Kvant, Peter Nykvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-11-20 13:00 141451031 Vimmerby IBK P06 - Hovslätts IK /BSMK P06-07 6 - 5 Johan Magnusson, Niklas Dahlberg Vimmerby Idrottshall
2021-11-20 13:30 141451035 Tenhults IF P05-06 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 2 - 6 Jonas Kvant, Peter Nykvist Tenhults Sporthall
2021-11-20 14:30 141451034 Vetlanda IBF P06-07 - Aneby SK P05-06 8 - 5 Anders Stenberg, Andreas Nilsson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-11-27 17:00 141451038 KFUM Jönköping P06 - Värnamo IK P05-06 2 - 1 Alva Perman, Peter Nykvist KFUM Sporthall, Jönköping
2021-11-28 13:00 141451037 Aneby SK P05-06 - Forserums IF P06 2 - 7 Gustav Perman, Johnny Edh FB-hallen
2022-02-26 13:30 141451036 Hovslätts IK /BSMK P06-07 - Tenhults IF P05-06 4 - 2 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-19 14:00 141451039 Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 - Vimmerby IBK P06 WO (5 - 0) Adam Rydholm Alléhallen
2022-03-19 15:30 141451040 Jönköpings IK P06/1 - Vetlanda IBF P06-07 9 - 7 Peter Nykvist, Oscar Persson Jönköpings Idrottshus B-hall
2021-11-07 12:00 141451041 Vimmerby IBK P06 - KFUM Jönköping P06 1 - 8 Muhidin Bahtanovic, Torbjörn Klasson Vimmerby Idrottshall
2021-12-04 12:00 141451044 Vetlanda IBF P06-07 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 3 - 10 Johan Magnusson, Viktor Bringstam Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-12-04 13:30 141451045 Tenhults IF P05-06 - Jönköpings IK P06/1 3 - 7 Emil Lindén, Nicklas Bard Tenhults Sporthall
2021-12-04 14:00 141451043 Forserums IF P06 - Hovslätts IK /BSMK P06-07 4 - 4 Diako Ahmadi, Lucas Rosén Forserums Sporthall
2021-12-05 16:45 141451042 Värnamo IK P05-06 - Aneby SK P05-06 3 - 3 Alva Perman, Anders Perman Värnamo Sporthall
2021-12-11 09:30 141451048 Jönköpings IK P06/1 - Forserums IF P06 7 - 3 Jens Axelsson, Claes Axelsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-12-12 09:00 141451046 KFUM Jönköping P06 - Aneby SK P05-06 11 - 2 Josef Bard, Nicklas Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2021-12-12 14:30 141451049 Vetlanda IBF P06-07 - Värnamo IK P05-06 2 - 8 Anders Perman, Adam Nikolausson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-12-12 15:30 141451047 Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 - Hovslätts IK /BSMK P06-07 12 - 1 Oscar Persson, Anders A Nilsson Habo Sporthall C-hall
2022-01-08 16:45 141451050 Tenhults IF P05-06 - Vimmerby IBK P06 4 - 8 Anders A Nilsson, Diako Ahmadi Tenhults Sporthall
2021-12-18 11:00 141451053 Forserums IF P06 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 0 - 9 Magnus Davidsson, Kim Bjurek Forserums Sporthall
2021-12-18 13:00 141451051 Vimmerby IBK P06 - Vetlanda IBF P06-07 18 - 2 Torbjörn Klasson, Gabriel Adolfsson Vimmerby Idrottshall
2021-12-18 15:00 141451055 Aneby SK P05-06 - Tenhults IF P05-06 1 - 6 Claes Axelsson, Jens Axelsson FB-hallen
2021-12-18 16:45 141451052 Värnamo IK P05-06 - Jönköpings IK P06/1 4 - 3 Alexander Gonzalez, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2021-12-19 15:30 141451054 Hovslätts IK /BSMK P06-07 - KFUM Jönköping P06 3 - 7 Johnny Edh, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2022-01-15 11:00 141451057 KFUM Jönköping P06 - Forserums IF P06 9 - 1 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-15 11:30 141451056 Hovslätts IK /BSMK P06-07 - Aneby SK P05-06 10 - 1 Jonas Kvant, Peter Nykvist Stadsgården, Råslätt
2022-01-15 16:30 141451059 Jönköpings IK P06/1 - Vimmerby IBK P06 2 - 7 Oscar Persson, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-01-16 11:00 141451060 Vetlanda IBF P06-07 - Tenhults IF P05-06 4 - 6 Johan Palm, Johan Magnusson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-02-03 19:00 141451058 Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 - Värnamo IK P05-06 3 - 1 Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt Habo Sporthall C-hall
2022-01-22 15:30 141451063 Jönköpings IK P06/1 - Aneby SK P05-06 9 - 1 Jonas Kvant, Tina Sandberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-01-23 11:00 141451064 Vetlanda IBF P06-07 - Hovslätts IK /BSMK P06-07 5 - 15 Adam Rydholm, Jonas Säleby Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-02-20 13:00 141451061 Vimmerby IBK P06 - Forserums IF P06 11 - 4 Torbjörn Klasson, Oskar Kedmalm Vimmerby Idrottshall
2022-02-27 13:00 141451065 Tenhults IF P05-06 - Värnamo IK P05-06 0 - 7 Daniel Pettersson, Johnny Edh Tenhults Sporthall
2022-03-09 20:30 141451062 Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 - KFUM Jönköping P06 6 - 1 Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt Habo Sporthall A-hall
2022-01-29 09:00 141451070 KFUM Jönköping P06 - Tenhults IF P05-06 4 - 0 Kim Bjurek, Oscar Persson KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-29 13:00 141451069 Aneby SK P05-06 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 1 - 12 Oscar Tjärnström, Lars Öst FB-hallen
2022-02-26 11:00 141451066 Värnamo IK P05-06 - Vimmerby IBK P06 6 - 5 Tina Sandberg, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2022-03-01 19:00 141451068 Hovslätts IK /BSMK P06-07 - Jönköpings IK P06/1 4 - 4 Robert Dahlslätt, Theo Dahlslätt Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-31 18:30 141451067 Forserums IF P06 - Vetlanda IBF P06-07 6 - 8 Johnny Edh, Daniel Pettersson Forserums Sporthall
2022-02-05 11:00 141451072 Värnamo IK P05-06 - Hovslätts IK /BSMK P06-07 8 - 1 Filip Karlsson, Gustav Jarnegren Värnamo Sporthall
2022-02-05 12:00 141451071 Vimmerby IBK P06 - Aneby SK P05-06 14 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Idrottshall
2022-02-05 13:00 141451074 Vetlanda IBF P06-07 - KFUM Jönköping P06 1 - 14 Jonas Jägerby, Christian Österström Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-02-06 12:30 141451075 Tenhults IF P05-06 - Forserums IF P06 4 - 3 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Tenhults Sporthall
2022-02-27 17:30 141451073 Jönköpings IK P06/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 4 - 11 Kim Bjurek, Oscar Persson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-27 13:30 141451077 Hovslätts IK /BSMK P06-07 - Vimmerby IBK P06 4 - 3 Lucas Rosén, Diako Ahmadi Stadsgården, Råslätt
2022-03-04 19:00 141451076 Forserums IF P06 - Värnamo IK P05-06 2 - 9 Kalle Rygert, Magnus Davidsson Forserums Sporthall
2022-03-16 20:20 141451080 Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 - Tenhults IF P05-06 4 - 2 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Habo Sporthall A-hall
2022-03-20 12:00 141451078 Aneby SK P05-06 - Vetlanda IBF P06-07 3 - 16 Mattias Tokic, Christian Österström FB-hallen
2022-03-20 12:15 141451079 KFUM Jönköping P06 - Jönköpings IK P06/1 2 - 1 Kalle Rygert, Kim Westlund KFUM Sporthall, Jönköping
2022-02-26 11:00 141451083 Forserums IF P06 - Aneby SK P05-06 7 - 4 Alva Perman, Jonas Kvant Forserums Sporthall
2022-03-05 12:30 141451084 Vetlanda IBF P06-07 - Jönköpings IK P06/1 9 - 4 Jonas Säleby, Suvad Kaltak Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-03-05 14:00 141451081 Vimmerby IBK P06 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 3 - 6 Adam Rydholm, Oscar Tjärnström Vimmerby Idrottshall
2022-03-06 12:30 141451085 Tenhults IF P05-06 - Hovslätts IK /BSMK P06-07 5 - 7 Jens Axelsson, Claes Axelsson Tenhults Sporthall
2022-03-06 16:45 141451082 Värnamo IK P05-06 - KFUM Jönköping P06 3 - 3 Sakib Batic, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2022-03-12 09:45 141451089 Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 - Vetlanda IBF P06-07 WO (5 - 0) Habo Sporthall A-hall
2022-03-12 15:00 141451088 KFUM Jönköping P06 - Vimmerby IBK P06 6 - 1 Tina Sandberg, Alva Perman KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-13 15:30 141451086 Hovslätts IK /BSMK P06-07 - Forserums IF P06 7 - 3 Kalle Rygert, Emil Lindén Stadsgården, Råslätt
2022-03-13 17:30 141451090 Jönköpings IK P06/1 - Tenhults IF P05-06 1 - 3 Jonas Kvant, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-19 15:00 141451087 Aneby SK P05-06 - Värnamo IK P05-06 3 - 8 Suvad Kaltak, Mattias Tokic FB-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK Ungdom P06 18 16 1 1 144-35 109 49
2. KFUM Jönköping P06 18 14 1 3 108-36 72 43
3. Värnamo IK P05-06 18 12 4 2 99-42 57 40
4. Vimmerby IBK P06 18 10 0 8 126-84 42 30
5. Hovslätts IK / BSMK P06-07 18 9 3 6 105-82 23 30
6. Jönköpings IK P06/ 1 18 9 1 8 92-89 3 28
7. Tenhults IF P05-06 18 6 0 12 64-79 -15 18
8. Forserums IF P06 18 4 1 13 66-122 -56 13
9. Vetlanda IBF P06-07 18 4 0 14 83-175 -92 12
10. Aneby SK P05-06 18 0 1 17 41-184 -143 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Västra Röd Gr2 (-06)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:00 141452004 Älmhults IBK P05-06 - Gransholms IF P06-07 4 - 9 , Johan Oxenmyr Haganäshallen
2022-03-19 09:30 141452001 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Ingelstad IBK P05-06 11 - 2 Pascal Saalmuller, Johan Oxenmyr Fortnox Arena A-hall
2022-03-20 16:00 141452003 Hovshaga AIF P06 - Carlshamns IBK P06-07 2 - 5 Robin Töth, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2021-11-05 19:45 141452005 Ingelstad IBK P05-06 - Gransholms IF P06-07 1 - 10 Robin Töth, Mirza Karisik Ingelstads Sporthall
2021-12-19 15:00 141452008 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Carlshamns IBK P06-07 3 - 3 Filip Karlsson, Christopher Skäär Fortnox Arena B-hall
2022-03-16 19:00 141452006 Carlshamns IBK P06-07 - Älmhults IBK P05-06 WO (5 - 0) Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2021-10-17 13:00 141452012 Gransholms IF P06-07 - Carlshamns IBK P06-07 11 - 0 Peter Rosholm, Mirza Karisik Gemla Sporthall
2021-10-17 16:00 141452010 Hovshaga AIF P06 - Växjö IBK Utveckling P07/1 0 - 4 Robin Töth, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2022-01-08 14:00 141452011 Älmhults IBK P05-06 - Carlshamns IBK P06-07 4 - 7 Annie Nordmark, Therese Spjut Haganäshallen
2022-02-12 17:15 141452009 Carlshamns IBK P06-07 - Ingelstad IBK P05-06 5 - 5 Michael Claesson, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2021-10-24 11:30 141452015 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Älmhults IBK P05-06 3 - 3 Christer Jonsson, Roger Gardell Fortnox Arena A-hall
2021-10-24 11:45 141452013 Ingelstad IBK P05-06 - Carlshamns IBK P06-07 2 - 1 Kevin Andersson, Robin Töth Ingelstads Sporthall
2022-03-21 19:00 141452014 Gransholms IF P06-07 - Växjö IBK Utveckling P07/1 4 - 3 Therese Spjut, Annie Nordmark Gemla Sporthall
2021-10-29 19:00 141452018 Älmhults IBK P05-06 - Gransholms IF P06-07 2 - 4 Viktor Krantz, Johan Oxenmyr Haganäshallen
2021-10-30 14:00 141452020 Carlshamns IBK P06-07 - Hovshaga AIF P06 8 - 4 Adam Carlsson, Michael Claesson Sparbanken Arena
2021-10-31 12:30 141452019 Gransholms IF P06-07 - Växjö IBK Utveckling P07/1 7 - 2 Therese Spjut, Bengt Helgesson Gemla Sporthall
2021-10-31 16:00 141452017 Hovshaga AIF P06 - Ingelstad IBK P05-06 8 - 4 Anton Zaitsev, Bengt Helgesson Hovshaga Sporthall
2021-11-12 19:45 141452021 Ingelstad IBK P05-06 - Älmhults IBK P05-06 7 - 6 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Ingelstads Sporthall
2021-11-14 10:00 141452022 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Carlshamns IBK P06-07 9 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2021-11-14 11:00 141452024 Hovshaga AIF P06 - Älmhults IBK P05-06 7 - 8 Edvin Nordek, Anton Zaitsev Hovshaga Sporthall
2021-12-04 14:30 141452027 Carlshamns IBK P06-07 - Gransholms IF P06-07 3 - 2 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2021-12-04 17:00 141452025 Älmhults IBK P05-06 - Ingelstad IBK P05-06 7 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Bengt Helgesson Haganäshallen
2021-12-05 12:00 141452026 Gransholms IF P06-07 - Hovshaga AIF P06 6 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Peter Rosholm Gemla Sporthall
2021-12-10 19:00 141452032 Gransholms IF P06-07 - Älmhults IBK P05-06 10 - 2 Therese Spjut, Annie Nordmark Gemla Sporthall
2021-12-10 19:45 141452029 Ingelstad IBK P05-06 - Växjö IBK Utveckling P07/1 2 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Pascal Saalmuller Ingelstads Sporthall
2021-12-12 18:40 141452031 Carlshamns IBK P06-07 - Hovshaga AIF P06 4 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Sparbanken Arena
2021-12-18 12:00 141452033 Gransholms IF P06-07 - Ingelstad IBK P05-06 10 - 2 Robin Brunell, Axel Carlsson Gemla Sporthall
2021-12-19 10:30 141452035 Hovshaga AIF P06 - Ingelstad IBK P05-06 6 - 2 Anton Zaitsev, Robin Töth Hovshaga Sporthall
2022-02-28 19:00 141452034 Älmhults IBK P05-06 - Carlshamns IBK P06-07 3 - 6 Johan Oxenmyr, Mirza Karisik Haganäshallen
2022-01-15 17:00 141452038 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Hovshaga AIF P06 3 - 2 Therese Spjut, Annie Nordmark Fortnox Arena B-hall
2022-01-16 13:45 141452037 Ingelstad IBK P05-06 - Växjö IBK Utveckling P07/1 3 - 7 Bengt Helgesson, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2022-02-12 16:00 141452039 Hovshaga AIF P06 - Älmhults IBK P05-06 5 - 5 Robin Töth, Anton Zaitsev Hovshaga Sporthall
2022-02-13 18:45 141452040 Carlshamns IBK P06-07 - Gransholms IF P06-07 2 - 8 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2022-01-21 19:00 141452043 Älmhults IBK P05-06 - Växjö IBK Utveckling P07/1 4 - 12 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Haganäshallen
2022-01-22 12:00 141452042 Gransholms IF P06-07 - Hovshaga AIF P06 8 - 2 Johan Oxenmyr, Peter Rosholm Gemla Sporthall
2022-01-23 14:00 141452044 Hovshaga AIF P06 - Växjö IBK Utveckling P07/1 1 - 4 Irma Korac, Annie Nordmark Hovshaga Sporthall
2022-03-13 09:45 141452041 Carlshamns IBK P06-07 - Ingelstad IBK P05-06 5 - 1 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Väggahallen
2022-02-09 19:30 141452045 Ingelstad IBK P05-06 - Hovshaga AIF P06 1 - 6 Bengt Helgesson, Mirza Karisik Ingelstads Sporthall
2022-02-19 09:30 141452047 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Gransholms IF P06-07 7 - 7 Robin Töth, Johan Oxenmyr Fortnox Arena B-hall
2022-03-05 11:00 141452051 Gransholms IF P06-07 - Ingelstad IBK P05-06 9 - 3 Robin Töth, Anton Zaitsev Gemla Sporthall
2022-03-05 14:00 141452050 Carlshamns IBK P06-07 - Växjö IBK Utveckling P07/1 3 - 4 Michael Claesson, Dragan Zaharijev Sparbanken Arena
2022-03-05 14:00 141452052 Älmhults IBK P05-06 - Hovshaga AIF P06 6 - 7 Gustav Perman, Daniel Pettersson Haganäshallen
2022-01-05 19:00 141452056 Växjö IBK Utveckling P07/1 - Älmhults IBK P05-06 6 - 5 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Fortnox Arena A-hall
2022-03-11 19:45 141452053 Ingelstad IBK P05-06 - Älmhults IBK P05-06 5 - 2 Bengt Helgesson, Peter Rosholm Ingelstads Sporthall
2022-03-13 11:00 141452054 Hovshaga AIF P06 - Gransholms IF P06-07 4 - 5 Bengt Helgesson, Irma Korac Hovshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gransholms IF P06-07 15 13 1 1 110-42 68 40
2. Växjö IBK Utveckling P07/ 1 15 9 4 2 80-49 31 31
3. Carlshamns IBK P06-07 15 7 2 6 60-63 -3 23
4. Hovshaga AIF P06 15 5 1 9 64-73 -9 16
5. Ingelstad IBK P05-06 15 3 2 10 41-95 -54 11
6. Älmhults IBK P05-06 15 2 2 11 61-94 -33 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Östra Röd Gr1 (-05)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 17:00 141453005 KaRo IBF P05-06 - CL98IC P05 4 - 8 Christian Adolfsson, Anders Stenberg Kallinge Sporthall
2021-10-29 19:30 141453004 CL98IC P06/1 - Växjö IBK Utveckling P06/1 7 - 1 Martin Skov Nielsen, Stefan Karlsson SBB Arena
2021-10-08 19:30 141453007 CL98IC P05 - CL98IC P06/1 2 - 5 Martin Skov Nielsen, Alexia Rasmussen SBB Arena
2021-10-09 11:00 141453006 Nybro IBK P05-06 - KaRo IBF P05-06 8 - 3 Jan Karlsson, Andreas Nilsson OG-Hallen
2021-12-05 15:00 141453008 Växjö IBK Utveckling P06/1 - Öjaby Sport IBK P06-07 2 - 5 Filip Karlsson, Lars Hjelm Fortnox Arena B-hall
2021-10-16 12:00 141453015 KaRo IBF P05-06 - CL98IC P06/1 4 - 4 Christian Adolfsson, Mirza Karisik Kallinge Sporthall
2021-10-17 15:15 141453013 Lagan IBK P05 - Växjö IBK Utveckling P06/1 5 - 6 Johan Oxenmyr, Lars Hjelm Åbyhallen
2022-03-12 16:00 141453014 Öjaby Sport IBK P06-07 - CL98IC P05 4 - 6 Lars Hjelm, Bengt Helgesson Pär Lagerkvistskolan
2021-10-23 12:00 141453016 Lagan IBK P05 - Nybro IBK P05-06 5 - 6 Filip Karlsson, Lars Hjelm Åbyhallen
2021-10-23 16:30 141453020 CL98IC P05 - Växjö IBK Utveckling P06/1 4 - 4 Andreas Nilsson, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2021-10-28 20:15 141453025 Nybro IBK P05-06 - CL98IC P05 3 - 2 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist OG-Hallen
2021-10-31 10:00 141453022 Växjö IBK Utveckling P06/1 - KaRo IBF P05-06 6 - 2 Filip Karlsson, Robin Töth Fortnox Arena A-hall
2021-11-13 12:30 141453027 CL98IC P06/1 - Lagan IBK P05 8 - 5 Christer Jonsson, Bengt Andersson SBB Arena
2021-11-13 13:30 141453026 Öjaby Sport IBK P06-07 - Nybro IBK P05-06 3 - 1 Peter Rosholm, Anton Zaitsev Pär Lagerkvistskolan
2021-11-20 12:00 141453032 Lagan IBK P05 - Öjaby Sport IBK P06-07 4 - 5 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Åbyhallen
2021-11-21 11:00 141453035 Nybro IBK P05-06 - Växjö IBK Utveckling P06/1 3 - 4 Rolf Vatvedt, Malou Hallström OG-Hallen
2021-11-27 12:00 141453037 KaRo IBF P05-06 - Öjaby Sport IBK P06-07 2 - 10 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kallinge Sporthall
2021-11-28 12:30 141453036 CL98IC P06/1 - Nybro IBK P05-06 6 - 2 Robert Risberg, Malte Blomqvist SBB Arena
2022-03-20 11:00 141453038 CL98IC P05 - Lagan IBK P05 7 - 3 Johan Magnusson, Frans Bladh Falkenbergshallen
2021-12-04 11:00 141453042 Lagan IBK P05 - KaRo IBF P05-06 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2021-12-04 13:30 141453043 Öjaby Sport IBK P06-07 - CL98IC P06/1 2 - 5 Robin Töth, Kristian Constantinescu Pär Lagerkvistskolan
2021-12-11 10:30 141453047 Växjö IBK Utveckling P06/1 - CL98IC P06/1 5 - 4 Anton Zaitsev, Stefan Karlsson Fortnox Arena A-hall
2021-12-11 14:00 141453046 CL98IC P05 - KaRo IBF P05-06 11 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Falkenbergshallen
2021-12-17 19:30 141453054 CL98IC P06/1 - CL98IC P05 5 - 7 Alexia Rasmussen, Malte Blomqvist SBB Arena
2021-12-18 13:30 141453053 Öjaby Sport IBK P06-07 - Växjö IBK Utveckling P06/1 6 - 4 Johan Oxenmyr, Pascal Saalmuller Pär Lagerkvistskolan
2021-12-18 15:00 141453055 KaRo IBF P05-06 - Nybro IBK P05-06 3 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2022-01-14 19:30 141453056 CL98IC P06/1 - KaRo IBF P05-06 13 - 2 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson SBB Arena
2022-01-16 10:00 141453058 Växjö IBK Utveckling P06/1 - Lagan IBK P05 4 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena A-hall
2022-03-13 11:00 141453057 CL98IC P05 - Öjaby Sport IBK P06-07 4 - 7 Alexia Rasmussen, Stefan Karlsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-01-21 18:30 141453062 Växjö IBK Utveckling P06/1 - CL98IC P05 3 - 2 Robin Töth, Irma Korac Fortnox Arena B-hall
2022-01-23 11:00 141453065 Nybro IBK P05-06 - Lagan IBK P05 WO (5 - 0) OG-Hallen
2022-01-30 17:00 141453069 KaRo IBF P05-06 - Växjö IBK Utveckling P06/1 1 - 11 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2022-03-24 19:15 141453070 CL98IC P05 - Nybro IBK P05-06 4 - 6 Christopher Skäär, Tomas Akthagen Falkenbergshallen
2022-02-05 11:00 141453075 Nybro IBK P05-06 - Öjaby Sport IBK P06-07 1 - 2 Rolf Vatvedt, Hannes Berggren OG-Hallen
2022-02-05 12:00 141453072 Lagan IBK P05 - CL98IC P06/1 2 - 5 Johan Oxenmyr, Peter Rosholm Åbyhallen
2022-02-12 15:30 141453076 Öjaby Sport IBK P06-07 - Lagan IBK P05 6 - 4 Johan Oxenmyr, Therese Spjut Pär Lagerkvistskolan
2022-03-12 15:00 141453080 Växjö IBK Utveckling P06/1 - Nybro IBK P05-06 7 - 1 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Fortnox Arena B-hall
2022-03-04 19:00 141453083 Öjaby Sport IBK P06-07 - KaRo IBF P05-06 WO (5 - 0) Anton Zaitsev, Irma Korac Pär Lagerkvistskolan
2022-03-05 11:00 141453085 Nybro IBK P05-06 - CL98IC P06/1 3 - 7 Rolf Vatvedt, Alexia Rasmussen OG-Hallen
2022-03-05 12:00 141453082 Lagan IBK P05 - CL98IC P05 10 - 6 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Åbyhallen
2022-03-11 19:30 141453086 CL98IC P06/1 - Öjaby Sport IBK P06-07 4 - 3 Bengt Andersson, Malte Blomqvist SBB Arena
2022-03-12 12:00 141453087 KaRo IBF P05-06 - Lagan IBK P05 3 - 10 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC P06/ 1 12 9 1 2 73-38 35 28
2. Öjaby Sport IBK P06-07 12 9 0 3 58-37 21 27
3. Växjö IBK Utveckling P06/ 1 12 8 1 3 57-42 15 25
4. Nybro IBK P05-06 12 6 0 6 43-46 -3 18
5. CL98IC P05 12 5 1 6 63-56 7 16
6. Lagan IBK P05 11 2 0 9 50-61 -11 6
7. KaRo IBF P05-06 11 0 1 10 26-90 -64 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Östra Röd Gr2 (-06)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 12:30 141454002 FBC Kalmarsund Ungdom P06 - Ingelstad IBK P07 6 - 4 Andreas Nilsson, Pelle Hallström Ölands Bank Center A
2021-10-13 18:00 141454001 CL98IC P06/2 - Slätafly/SK IBK P06-07 10 - 1 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Rinkabyholms Sporthall
2021-10-09 16:00 141454008 CL98IC P06/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P06 10 - 1 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2021-10-10 13:45 141454007 Ingelstad IBK P07 - Craftstadens IBK Oskarshamn P06-07 4 - 2 Peter Rosholm, Anton Zaitsev Ingelstads Sporthall
2021-10-18 19:00 141454010 Craftstadens IBK Oskarshamn P06-07 - CL98IC P06/2 1 - 15 Johan Magnusson, Torbjörn Klasson Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-02-05 15:00 141454009 FBC Kalmarsund Ungdom P06 - Slätafly/SK IBK P06-07 6 - 5 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Ölands Bank Center B
2022-02-13 11:00 141454011 FBC Karlskrona P06/2 - Ingelstad IBK P07 8 - 4 Mikael Lundin, Ej offentliggjord, Marcus Ingolf Vedeby Sporthall A
2021-10-24 14:00 141454015 CL98IC P06/2 - FBC Karlskrona P06/2 9 - 1 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Falkenbergshallen
2021-12-04 15:00 141454016 FBC Kalmarsund Ungdom P06 - Craftstadens IBK Oskarshamn P06-07 2 - 6 Christopher Skäär, Malte Blomqvist Ölands Bank Center B
2021-10-30 14:30 141454017 Craftstadens IBK Oskarshamn P06-07 - Slätafly/SK IBK P06-07 8 - 4 Torbjörn Klasson, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2021-11-21 17:00 141454018 FBC Karlskrona P06/2 - FBC Kalmarsund Ungdom P06 6 - 5 Dragan Zaharijev, Christian Adolfsson Vedeby Sporthall A
2021-11-14 13:00 141454024 Craftstadens IBK Oskarshamn P06-07 - FBC Karlskrona P06/2 5 - 5 Oskar Kedmalm, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-01-23 14:00 141454021 Slätafly/SK IBK P06-07 - Ingelstad IBK P07 5 - 5 Oliver Eriksson, Jonas Nilsson Torsås Sporthall
2021-12-05 13:30 141454028 Ingelstad IBK P07 - CL98IC P06/2 2 - 7 Robin Töth, Bengt Helgesson Ingelstads Sporthall
2022-02-26 15:00 141454025 FBC Karlskrona P06/2 - Slätafly/SK IBK P06-07 8 - 8 Michael Claesson, Mikael Lundin Vedeby Sporthall A
2021-12-12 14:00 141454029 Slätafly/SK IBK P06-07 - CL98IC P06/2 0 - 6 Robert Risberg, Daniel Gyllander Torsås Sporthall
2022-03-19 12:00 141454030 Ingelstad IBK P07 - FBC Kalmarsund Ungdom P06 7 - 2 Therese Spjut, Anton Zaitsev Ingelstads Sporthall
2021-12-18 11:45 141454036 FBC Kalmarsund Ungdom P06 - CL98IC P06/2 0 - 8 Malou Hallström, Pelle Hallström Ölands Bank Center A
2021-12-19 13:30 141454035 Craftstadens IBK Oskarshamn P06-07 - Ingelstad IBK P07 2 - 2 Oskar Kedmalm, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall B-hall
2022-01-15 12:30 141454038 CL98IC P06/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P06-07 8 - 2 Andreas Nilsson, Christopher Skäär Falkenbergshallen
2022-01-15 16:45 141454039 Ingelstad IBK P07 - FBC Karlskrona P06/2 7 - 7 Mikael Lundin, Robin Brunell Ingelstads Sporthall
2022-01-16 15:00 141454037 Slätafly/SK IBK P06-07 - FBC Kalmarsund Ungdom P06 5 - 5 Christopher Skäär, Daniel Gyllander Torsås Sporthall
2022-01-29 12:00 141454043 FBC Karlskrona P06/2 - CL98IC P06/2 2 - 2 Dragan Zaharijev, Michael Claesson Vedeby Sporthall A
2022-01-29 16:45 141454044 Craftstadens IBK Oskarshamn P06-07 - FBC Kalmarsund Ungdom P06 6 - 4 Oskar Kedmalm, Christopher Skäär Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-02-13 13:00 141454045 Slätafly/SK IBK P06-07 - Craftstadens IBK Oskarshamn P06-07 5 - 7 Andreas Nilsson, Robert Risberg Torsås Sporthall
2022-02-20 15:15 141454046 FBC Kalmarsund Ungdom P06 - FBC Karlskrona P06/2 4 - 2 Alexia Rasmussen, Malte Blomqvist Torslundahallen
2022-03-05 15:00 141454052 FBC Karlskrona P06/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn P06-07 4 - 1 Christian Adolfsson, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2022-03-06 13:45 141454049 Ingelstad IBK P07 - Slätafly/SK IBK P06-07 10 - 0 Irma Korac, Bengt Helgesson Ingelstads Sporthall
2022-03-13 15:00 141454053 Slätafly/SK IBK P06-07 - FBC Karlskrona P06/2 9 - 7 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Torsås Sporthall
2022-03-17 19:15 141454056 CL98IC P06/2 - Ingelstad IBK P07 6 - 3 Oskar Kedmalm, Alexia Rasmussen Falkenbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC P06/ 2 10 9 1 0 81-13 68 28
2. Craftstadens IBK Oskarshamn P06-07 10 4 2 4 40-53 -13 14
3. FBC Karlskrona P06/ 2 10 3 4 3 50-54 -4 13
4. Ingelstad IBK P07 10 3 3 4 48-45 3 12
5. FBC Kalmarsund Ungdom P06 10 3 1 6 35-59 -24 10
6. Slätafly/ SK IBK P06-07 10 1 3 6 42-72 -30 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis