Kval till Allsvenskan Damer (2021/22)

Gruppspel
Kval till Allsv Dam Play Off 1A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-20 15:00 580092001 Örnsköldsvik IBF - Gamla Stan IBK 4 - 2 Richard Öhneskog, Henrik Hultin-Öberg Skyttis Arena
2022-03-26 16:00 580092002 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBF 8 - 5 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Balderhallen A
Kval till Allsv Dam Play Off 1B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-19 13:00 580093001 Öjebyns IBF - Klockarbergets BK 3 - 6 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Norrmalmia Sph
2022-03-27 12:00 580093002 Klockarbergets BK - Öjebyns IBF 7 - 6 Daniel Kölborn, Nicklas Sundgren Njurundahallen
Kval till Allsv Dam Play Off 1C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 15:00 580094001 Lillån IBK - IBK Uppsala Teknologer 9 - 0 Edo Sabanovic, Tomas Edstrand Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-04-09 14:00 580094002 IBK Uppsala Teknologer - Lillån IBK 4 - 2 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
Kval till Allsv Dam Play Off 1D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 14:00 580095001 Hagunda IF - Onyx IBS 7 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall IFU Arena A
2022-04-09 14:00 580095002 Onyx IBS - Hagunda IF 6 - 9 Elis Erbing, Richard Öhneskog Rosvalla Arena
Kval till Allsv Dam Play Off 1E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 16:45 580096001 Täby FC - GS 86 AIF 4 - 2 Felix Pettersson, Erik Andersson K-Rauta Arena
2022-04-09 15:00 580096002 GS 86 AIF - Täby FC 3 - 7 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Forshaga Sporthall
Kval till Allsv Dam Play Off 1F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 14:00 580097001 Gävle GIK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Elis Erbing, Shari Tingman Alfahallen - Gavlehov
2022-04-09 13:00 580097002 Bele Barkarby IF IBF - Gävle GIK 5 - 6 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Jakobsbergs Sporthall
Kval till Allsv Dam Play Off 1G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-02 15:00 580098001 BKI Sunnanå - AIK IBF 2 - 5 Lars Larsson, Albin Jakobsson ECG Arena
2022-04-09 15:00 580098002 AIK IBF - BKI Sunnanå 3 - 4 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn K-Rauta Arena
Kval till Allsv Dam Play Off 1H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-02 15:00 580100001 Bergs IK - IBK Alingsås 6 - 2 David Björketun, Jesper Jonsson Ljungsbro Sporthall
2022-04-10 15:00 580100002 IBK Alingsås - Bergs IK 4 - 3 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Stadsskogshallen, Alingsås
Kval till Allsv Dam Play Off 1I
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 19:00 580101001 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Onsala IBK 7 - 0 Edo Sabanovic, Tomas Edstrand Mälarenergi Arena A
2022-04-09 17:00 580101002 Onsala IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 1 - 6 Peter Jaeger, Måns Löfgren Presse Idrottshall
Kval till Allsv Dam Play Off 1J
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 17:00 580102001 FBC Partille - CL98IC 10 - 5 Kevin Larsson, Stefan Olsson Partillebohallen
2022-04-09 14:00 580102002 CL98IC - FBC Partille 1 - 12 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson KIFAB Arena
Kval till Allsv Dam Play Off 1K
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 18:00 580103001 Växjö IBK - Olofströms IBK 5 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Fortnox Arena A-hall
2022-04-09 14:00 580103002 Olofströms IBK - Växjö IBK 2 - 5 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Olofströms Sporthall
Kval till Allsv Dam Play Off 1L
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 12:45 580104001 FBC Lerum - Höllvikens IBF 8 - 8 Adam Kruse, Mathias Damgaard Lerum Arena A
2022-04-09 15:00 580104002 Höllvikens IBF - FBC Lerum 2 - 7 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Halörhallen
Kval till Allsv Dam Play Off 2A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-14 19:00 580111001 Hagunda IF - Lillån IBK 3 - 3 Elis Erbing, Richard Öhneskog IFU Arena A
2022-04-17 15:00 580111002 Lillån IBK - Hagunda IF 7 - 8 Albin Jakobsson, Lars Larsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
Kval till Allsv Dam Play Off 2B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-14 19:30 580112001 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 2 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Jakobsbergs Sporthall
2022-04-17 16:00 580112002 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 4 - 4 Tomas Edstrand, Rickard Olsen K-Rauta Arena
Kval till Allsv Dam Play Off 2C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-15 15:00 580113001 Bergs IK - AIK IBF 3 - 5 Jesper Liedberg, Edo Sabanovic Ljungsbro Sporthall
2022-04-17 15:00 580113002 AIK IBF - Bergs IK 2 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Solnahallen
Kval till Allsv Dam Play Off 2D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-14 19:30 580114001 FBC Partille - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 3 Kevin Larsson, Mathias Damgaard Partillebohallen
2022-04-17 17:00 580114002 Rönnby Västerås IBK Ungdom - FBC Partille 4 - 4 David Björketun, Jesper Jonsson Mälarenergi Arena A
Kval till Allsv Dam Play Off 2E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-14 19:45 580115001 FBC Lerum - Växjö IBK 3 - 3 Josefine Hedelind, Daniel Hultberg Lerum Arena A
2022-04-17 17:00 580115002 Växjö IBK - FBC Lerum 3 - 2 Hussein Ibrahim, David Dornlöv Fortnox Arena A-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis