Division 4 Herr (2021/22)

Gruppspel
Herrar division 4 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 13:45 150007004 Hässelby SK IBK (C) - Högdalens AIS (A) 5 - 3 Martin Mårtensson, Thomas Josbrink Hässelbyhallen
2021-09-25 17:30 150007002 Lokomotiv Stockholm IK - Hammarby IF IBF (B) 1 - 4 Magnus Berg, Zana Guzel Skanstullshallen
2021-09-26 13:45 150007005 Sköndals IK (B) - Westermalms IBK 7 - 3 Magnus Berg, Mauricio Castillo Sköndalshallen
2021-11-13 15:15 150007003 Värtans IK - Ängby IF 6 - 7 Daniel Söderberg, Karl-Johan Leijon Skanstullshallen
2022-03-10 20:45 150007001 Älta IF - IBK Bandhagen 4 - 11 Tobias Jansson, Magnus Berg Stavsborgs sporthall
2021-10-02 11:45 150007010 IBK Bandhagen - Sköndals IK (B) 6 - 10 Christian Neemé, Kevin Neemé Högdalshallen
2021-10-02 13:15 150007007 Högdalens AIS (A) - Värtans IK 7 - 2 Christian Neemé, Kevin Neemé Högdalshallen
2021-10-02 19:00 150007009 Hammarby IF IBF (B) - Älta IF 7 - 6 Johnn Wahlgren, Alexander Hellström Sjöstadshallen
2021-10-03 14:45 150007008 Ängby IF - Lokomotiv Stockholm IK 10 - 5 Thomas Josbrink, Ricky Bagge Grimstahallen
2021-10-03 17:15 150007006 Westermalms IBK - Hässelby SK IBK (C) 5 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Skanstullshallen
2021-10-09 17:00 150007015 Hammarby IF IBF (B) - IBK Bandhagen 6 - 6 Erik Palmertz, Totte Hallgren Sjöstadshallen
2021-10-09 19:15 150007013 Värtans IK - Westermalms IBK 2 - 2 Ken Johansson, Jonas Jatko Hjorthagshallen
2021-10-10 16:15 150007014 Hässelby SK IBK (C) - Sköndals IK (B) 9 - 4 Johan Hessing, Sadjad Nima Hässelbyhallen
2021-10-10 16:30 150007011 Älta IF - Ängby IF 6 - 6 Didrik Axen, Wilmer Axén Stavsborgs sporthall
2021-10-31 15:15 150007012 Lokomotiv Stockholm IK - Högdalens AIS (A) 3 - 7 Alexander Rosén, Arne Brovig Eriksdalshallen
2021-10-16 15:30 150007020 IBK Bandhagen - Hässelby SK IBK (C) 5 - 7 Mauricio Castillo, Osama Abaied Högdalshallen
2021-10-16 17:00 150007017 Westermalms IBK - Lokomotiv Stockholm IK 6 - 6 Alexander Hellström, Per Sundvall Skanstullshallen
2021-10-17 13:30 150007016 Sköndals IK (B) - Värtans IK 3 - 5 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Sköndalshallen
2021-10-19 20:30 150007018 Högdalens AIS (A) - Älta IF 3 - 8 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Högdalshallen
2022-02-02 21:00 150007019 Ängby IF - Hammarby IF IBF (B) 9 - 8 Ricky Bagge, Bjarne Hekkelstrand Grimstahallen
2021-11-06 11:30 150007025 Hammarby IF IBF (B) - Högdalens AIS (A) 4 - 7 Kent Budell, Kim Svedberg Sjöstadshallen
2021-11-06 15:30 150007023 Värtans IK - Hässelby SK IBK (C) 6 - 9 Karl-Johan Leijon, Ayub Aden Hjorthagshallen
2021-11-07 14:00 150007021 Älta IF - Westermalms IBK 3 - 2 Kari Malmros, Manne Jahnsson Stavsborgs sporthall
2022-02-19 17:00 150007022 Lokomotiv Stockholm IK - Sköndals IK (B) 6 - 3 Johnny Mikael Claesson, Magnus Westerberg Skanstullshallen
2022-02-23 21:00 150007024 Ängby IF - IBK Bandhagen 5 - 9 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Grimstahallen
2021-11-20 12:00 150007030 IBK Bandhagen - Värtans IK 6 - 6 William Albrecht, Johan Nima Högdalshallen
2021-11-20 13:30 150007029 Högdalens AIS (A) - Ängby IF 13 - 7 Imtiaz Karim, Johan Nima Högdalshallen
2021-11-20 15:30 150007028 Westermalms IBK - Hammarby IF IBF (B) 4 - 5 Mats Nordrup, Osama Abaied Skanstullshallen
2021-11-21 19:00 150007026 Hässelby SK IBK (C) - Lokomotiv Stockholm IK 8 - 7 Arne Brovig, Kjell Svensson Hässelbyhallen
2021-11-21 19:00 150007027 Sköndals IK (B) - Älta IF 2 - 6 Zana Guzel, Osama Abaied Sköndalshallen
2021-11-27 14:00 150007033 Högdalens AIS (A) - IBK Bandhagen 8 - 5 Kari Malmros, Mauricio Castillo Högdalshallen
2021-11-28 10:15 150007035 Hammarby IF IBF (B) - Sköndals IK (B) 7 - 1 Jonas Jatko, Mats Nordrup Eriksdalshallen
2021-11-28 13:15 150007032 Lokomotiv Stockholm IK - Värtans IK 2 - 7 Jonas Jatko, Mats Nordrup Eriksdalshallen
2021-11-28 19:15 150007031 Älta IF - Hässelby SK IBK (C) 6 - 3 Wilmer Axén, Mauricio Castillo Stavsborgs sporthall
2021-12-04 15:00 150007034 Ängby IF - Westermalms IBK 6 - 11 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Stora Mossen 1
2021-12-11 13:15 150007040 IBK Bandhagen - Lokomotiv Stockholm IK 9 - 6 Magnus Berg, Niklas Lundberg Högdalshallen
2021-12-11 17:45 150007036 Värtans IK - Älta IF 9 - 3 Filip Lövenklint, Linus Löfstedt Hjorthagshallen
2021-12-11 17:45 150007037 Hässelby SK IBK (C) - Hammarby IF IBF (B) 6 - 7 Lars Reuterhagen, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2021-12-12 17:00 150007038 Sköndals IK (B) - Ängby IF 3 - 7 Magnus Berg, Niclas Woxmark Sköndalshallen
2022-03-17 21:35 150007039 Westermalms IBK - Högdalens AIS (A) 7 - 14 Imtiaz Karim, Anton Fritshammar Liljeholmshallen 1
2021-12-18 13:00 150007043 Högdalens AIS (A) - Sköndals IK (B) 7 - 3 Karl-Johan Leijon, Imtiaz Karim Högdalshallen
2021-12-18 17:00 150007045 Hammarby IF IBF (B) - Värtans IK 4 - 6 Vince Faso, Arash Sohrevardi Skanstullshallen
2021-12-18 18:30 150007042 Westermalms IBK - IBK Bandhagen 4 - 10 Vince Faso, Arash Sohrevardi Skanstullshallen
2021-12-19 12:30 150007044 Ängby IF - Hässelby SK IBK (C) 7 - 1 Johan Hessing, Magnus Berg Grimstahallen
2021-12-19 16:30 150007041 Älta IF - Lokomotiv Stockholm IK 5 - 5 Johan Hessing, Sadjad Nima Stavsborgs sporthall
2022-01-08 14:15 150007050 IBK Bandhagen - Älta IF 9 - 5 Johan Nima, Roland Nester Högdalshallen
2022-01-08 15:15 150007046 Westermalms IBK - Sköndals IK (B) 2 - 4 Anton Fritshammar, Kenny Ly Skanstullshallen
2022-01-08 17:30 150007049 Hammarby IF IBF (B) - Lokomotiv Stockholm IK 3 - 7 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Sjöstadshallen
2022-01-18 20:30 150007047 Högdalens AIS (A) - Hässelby SK IBK (C) 6 - 4 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Högdalshallen
2022-03-30 21:00 150007048 Ängby IF - Värtans IK 4 - 11 Alexander Mattsson, Ricky Bagge Grimstahallen
2022-01-16 19:00 150007055 Sköndals IK (B) - IBK Bandhagen 4 - 4 Aldin Imamovic, Linus Söderblom Sköndalshallen
2022-01-22 14:30 150007051 Älta IF - Hammarby IF IBF (B) 3 - 7 Sadjad Nima, William Albrecht Stavsborgs sporthall
2022-01-22 17:45 150007052 Lokomotiv Stockholm IK - Ängby IF 7 - 3 Sadjad Nima, Lars Sundlöf Skanstullshallen
2022-01-23 15:45 150007054 Hässelby SK IBK (C) - Westermalms IBK 3 - 10 William Albrecht, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2022-03-26 19:00 150007053 Värtans IK - Högdalens AIS (A) 4 - 10 Erik Palmertz, Viggo Modigh Hjorthagshallen
2022-01-29 13:30 150007058 Högdalens AIS (A) - Lokomotiv Stockholm IK 4 - 4 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Högdalshallen
2022-01-29 15:00 150007060 IBK Bandhagen - Hammarby IF IBF (B) 5 - 5 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Högdalshallen
2022-01-29 15:30 150007057 Westermalms IBK - Värtans IK 3 - 8 Manne Jahnsson, Patrik Andersén Skanstullshallen
2022-01-30 20:15 150007056 Sköndals IK (B) - Hässelby SK IBK (C) 8 - 7 Jonas Edström, Linus Söderblom Sköndalshallen
2022-03-16 21:00 150007059 Ängby IF - Älta IF 8 - 9 Per Sundvall, Sezgin Youmer Grimstahallen
2022-02-05 13:45 150007064 Hässelby SK IBK (C) - IBK Bandhagen 4 - 12 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Riddersvik
2022-02-05 16:15 150007063 Värtans IK - Sköndals IK (B) 8 - 4 Michael Leimer, Robert Milerud Hjorthagshallen
2022-02-05 17:00 150007065 Hammarby IF IBF (B) - Ängby IF 12 - 5 Wilmer Axén, Didrik Axen Sjöstadshallen
2022-02-06 15:30 150007061 Älta IF - Högdalens AIS (A) 6 - 8 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Stavsborgs sporthall
2022-03-10 21:35 150007062 Lokomotiv Stockholm IK - Westermalms IBK 3 - 8 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Liljeholmshallen 1
2022-02-12 12:00 150007070 IBK Bandhagen - Ängby IF 9 - 3 Kent Budell, Kim Svedberg Högdalshallen
2022-02-12 13:15 150007066 Hässelby SK IBK (C) - Värtans IK 6 - 5 Johan Hessing, Sadjad Nima Hässelbyhallen
2022-02-12 13:30 150007069 Högdalens AIS (A) - Hammarby IF IBF (B) 6 - 6 Kent Budell, Kim Svedberg Högdalshallen
2022-02-13 18:00 150007067 Sköndals IK (B) - Lokomotiv Stockholm IK 4 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2022-02-23 21:10 150007068 Westermalms IBK - Älta IF 4 - 7 Ulf Hedlund, Mats Nordrup Järla Sporthall
2022-02-26 13:00 150007074 Ängby IF - Högdalens AIS (A) 6 - 11 Michael Leimer, Robert Milerud Stora Mossen 1
2022-02-26 14:15 150007073 Värtans IK - IBK Bandhagen 4 - 6 Niklas Lundberg, Mario Mallengren Hjorthagshallen
2022-02-26 17:45 150007072 Lokomotiv Stockholm IK - Hässelby SK IBK (C) 8 - 9 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Skanstullshallen
2022-02-26 19:30 150007075 Hammarby IF IBF (B) - Westermalms IBK 6 - 3 Erik Palmertz, Jonatan Svahn Sjöstadshallen
2022-02-27 16:00 150007071 Älta IF - Sköndals IK (B) OW (0 - 5) Niklas Lundberg, Johnny Mikael Claesson Stavsborgs sporthall
2022-03-05 11:15 150007077 Hässelby SK IBK (C) - Älta IF 9 - 2 Johan Nima, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2022-03-05 12:15 150007080 IBK Bandhagen - Högdalens AIS (A) 8 - 6 Mauricio Castillo, Gustav Levin Högdalshallen
2022-03-05 14:00 150007076 Värtans IK - Lokomotiv Stockholm IK 9 - 6 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hjorthagshallen
2022-03-05 15:30 150007079 Westermalms IBK - Ängby IF 10 - 7 Fredrik Hallenberg, Mauricio Castillo Skanstullshallen
2022-03-06 11:30 150007078 Sköndals IK (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 5 Niklas Lundberg, Tobias Jansson Sköndalshallen
2022-03-19 14:00 150007082 Lokomotiv Stockholm IK - IBK Bandhagen 6 - 7 Simon Holm Schlemowitz, Thomas Gjutarenäfve Skanstullshallen
2022-03-20 17:45 150007081 Älta IF - Värtans IK 6 - 8 Sezgin Youmer, Patrik Andersén Stavsborgs sporthall
2022-03-22 20:40 150007083 Högdalens AIS (A) - Westermalms IBK 10 - 1 Kari Malmros, Magnus Berg Högdalshallen
2022-03-26 13:15 150007085 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) 7 - 8 Daniel Söderberg, Ulf Hedlund Sjöstadshallen
2022-03-26 16:30 150007084 Ängby IF - Sköndals IK (B) 5 - 4 Ricky Bagge, Arne Brovig Stora Mossen 1
2022-03-26 17:30 150007090 IBK Bandhagen - Westermalms IBK 10 - 3 Oscar Olsson Berglund, Osama Abaied Högdalshallen
2022-03-30 21:05 150007086 Lokomotiv Stockholm IK - Älta IF 7 - 7 Magnus Berg, Patrik Andersén Järla Sporthall
2022-04-02 16:15 150007088 Hässelby SK IBK (C) - Ängby IF 11 - 1 Elin Holm, Jonas Holm Hässelbyhallen
2022-04-02 18:30 150007087 Värtans IK - Hammarby IF IBF (B) 21 - 6 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Hjorthagshallen
2022-04-03 16:45 150007089 Sköndals IK (B) - Högdalens AIS (A) 0 - 6 Karl-Johan Leijon, Aldin Imamovic Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS (A) 18 13 2 3 136-83 53 41
2. IBK Bandhagen 18 11 4 3 137-96 41 37
3. Värtans IK 18 10 2 6 127-94 33 32
4. Hässelby SK IBK (C) 18 10 0 8 113-109 4 30
5. Hammarby IF IBF (B) 18 9 3 6 109-108 1 30
6. Älta IF 18 6 3 9 92-113 -21 21
7. Sköndals IK (B) 18 6 1 11 73-96 -23 19
8. Ängby IF 18 6 1 11 106-146 -40 19
9. Westermalms IBK 18 5 2 11 88-115 -27 17
10. Lokomotiv Stockholm IK 18 3 4 11 92-113 -21 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 19:15 150005005 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF (B) 1 - 7 Arne Brovig, Fredrik Nensén Prästängshallen
2021-09-25 12:00 150005002 IK Frej Täby IBK (A) - Jakobsbergs IBF (B) 5 - 1 Mario Mallengren, Thomas Larsson Vikingavallen
2021-09-25 15:00 150005001 Väsby AIK (B) - Duvbo IK 4 - 1 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Smedsgärdshallen
2021-09-26 14:00 150005003 Töjnan IBK - IBF Täby 5 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Töjnahallen
2021-09-26 14:30 150005004 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 7 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-02 10:30 150005010 Duvbo IK - Sigtuna IF IBK 11 - 3 Lars Sundlöf, Osama Abaied Brotorpshallen
2021-10-02 17:15 150005007 Bele Barkarby IF IBF (B) - Töjnan IBK 3 - 5 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
2021-10-02 18:30 150005006 Vaxholms IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 4 - 5 Jan Lingemark, Arne Brovig Vaxholm innebandyhallen
2021-10-03 14:30 150005009 Jakobsbergs IBF (B) - Väsby AIK (B) 12 - 3 Totte Hallgren, Patrik Andersén Viksjö Sporthall
2021-10-03 14:45 150005008 IBF Täby - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 9 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Tibblehallen CC
2021-10-09 13:30 150005012 IK Frej Täby IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 6 Fredrik Hallenberg, Mario Mallengren Vikingavallen
2021-10-09 15:00 150005011 Väsby AIK (B) - IBF Täby 2 - 4 Julius Olesen, Magnus Johansson Smedsgärdshallen
2021-10-10 15:30 150005014 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK 4 - 4 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-10 17:00 150005013 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (B) 4 - 8 Johan Nima, William Albrecht Töjnahallen
2021-10-10 17:45 150005015 Jakobsbergs IBF (B) - Duvbo IK 7 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Anton Fritshammar Viksjö Sporthall
2021-10-15 20:00 150005016 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK 5 - 3 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Prästängshallen
2021-10-16 13:45 150005020 Duvbo IK - Vallentuna IBK (B) 5 - 1 Gustav Levin, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2021-10-16 17:15 150005017 Vaxholms IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 1 Lars Samuelsson, Thomas Larsson Vaxholm innebandyhallen
2021-10-16 17:15 150005018 Bele Barkarby IF IBF (B) - Väsby AIK (B) 3 - 6 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
2021-10-17 16:30 150005019 IBF Täby - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 14 Mario Mallengren, Sadjad Nima Tibblehallen CC
2021-11-06 13:15 150005021 Väsby AIK (B) - Vaxholms IBF (B) 4 - 7 Mario Mallengren, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2021-11-06 16:00 150005022 IK Frej Täby IBK (A) - Sigtuna IF IBK 3 - 2 Lars Reuterhagen, Arne Brovig Vikingavallen
2021-11-07 11:45 150005023 Töjnan IBK - Vallentuna IBK (B) 4 - 5 William Albrecht, Mario Mallengren Töjnahallen
2021-11-07 11:45 150005024 IBF Täby - Duvbo IK 4 - 5 Anton Fritshammar, Patrik Andersén Tibblehallen CC
2021-11-07 20:00 150005025 Jakobsbergs IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 8 Ricky Bagge, Thomas Josbrink Viksjö Sporthall
2021-11-19 19:15 150005027 Sigtuna IF IBK - Väsby AIK (B) 2 - 0 Lars Reuterhagen, Martin Mårtensson Prästängshallen
2021-11-20 11:45 150005030 Duvbo IK - Töjnan IBK 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Hallonbergshallen
2021-11-20 16:00 150005028 Vaxholms IBF (B) - Jakobsbergs IBF (B) 2 - 4 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2021-11-21 14:45 150005026 Vallentuna IBK (B) - IK Frej Täby IBK (A) 3 - 5 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-11-21 14:45 150005029 Bele Barkarby IF IBF (B) - IBF Täby 10 - 5 Ricky Bagge, Niklas Forsman Björkebyhallen
2021-11-27 11:00 150005032 IK Frej Täby IBK (A) - Töjnan IBK 4 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Vikingavallen
2021-11-27 12:15 150005031 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK (B) 4 - 5 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2021-11-28 14:45 150005034 IBF Täby - Vaxholms IBF (B) 2 - 8 Rikard Söderlund, Erik Palmertz Tibblehallen CC
2021-11-28 15:00 150005035 Jakobsbergs IBF (B) - Sigtuna IF IBK 7 - 5 Ayub Aden, Johan Nima Viksjö Sporthall
2021-11-28 18:00 150005033 Bele Barkarby IF IBF (B) - Duvbo IK 7 - 4 Linus Söderblom, Ricky Bagge Björkebyhallen
2021-12-11 16:30 150005039 Vaxholms IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 6 Kenny Ly, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2021-12-11 17:30 150005040 Duvbo IK - IK Frej Täby IBK (A) 6 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Brotorpshallen
2021-12-12 15:30 150005037 Vallentuna IBK (B) - Jakobsbergs IBF (B) 7 - 5 Sabina Åström, Johan Nima Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-12-12 15:45 150005038 Sigtuna IF IBK - IBF Täby 7 - 7 Roland Nester, Jonas Edström Prästängshallen
2021-12-12 17:30 150005036 Töjnan IBK - Väsby AIK (B) 7 - 5 Mario Mallengren, Lars Sundlöf Töjnahallen
2021-12-18 10:45 150005041 Väsby AIK (B) - IK Frej Täby IBK (A) 6 - 7 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2021-12-18 13:30 150005042 Vaxholms IBF (B) - Duvbo IK 2 - 7 Roger Nyström, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2021-12-19 14:45 150005044 IBF Täby - Vallentuna IBK (B) 5 - 8 Vince Faso, Arash Sohrevardi Tibblehallen CC
2021-12-19 15:00 150005045 Jakobsbergs IBF (B) - Töjnan IBK 7 - 2 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2022-03-06 16:00 150005043 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF IBK 6 - 7 Tobias Jansson, Mario Mallengren Björkebyhallen
2022-01-08 10:00 150005050 Duvbo IK - Väsby AIK (B) 5 - 4 Noel Akdemir, Johnn Wahlgren Brotorpshallen
2022-01-08 15:00 150005046 Vaxholms IBF (B) - Sigtuna IF IBK 1 - 5 Magnus Berg, Bjarne Hekkelstrand Vaxholm innebandyhallen
2022-01-09 12:45 150005047 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 2 - 10 Kevin Neemé, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2022-01-09 14:45 150005048 IBF Täby - Töjnan IBK 4 - 6 Robin Vall, Emilia Tuomela Tibblehallen CC
2022-03-12 14:45 150005049 Jakobsbergs IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 8 - 2 Imtiaz Karim, Linus Söderblom Kallhälls sporthall
2022-01-21 19:15 150005055 Sigtuna IF IBK - Duvbo IK 2 - 4 Mario Mallengren, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2022-01-22 13:30 150005052 IK Frej Täby IBK (A) - IBF Täby 3 - 5 Johan Nima, Dennis Svensson Vikingavallen
2022-02-19 14:30 150005051 Väsby AIK (B) - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 7 Jan Erik Kristofersson, Patrik Andersén Smedsgärdshallen
2022-02-19 17:15 150005054 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF (B) 3 - 6 Magnus Berg, Patrik Andersén Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-22 20:15 150005053 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Imtiaz Karim Töjnahallen
2022-01-29 12:30 150005060 Duvbo IK - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 3 Erik Palmertz, William Albrecht Brotorpshallen
2022-01-29 16:00 150005057 Vaxholms IBF (B) - Töjnan IBK 12 - 2 Theodore Idevall, Svedje Ohlson Vaxholm innebandyhallen
2022-01-30 14:45 150005059 IBF Täby - Väsby AIK (B) 4 - 12 Andreas Persson Stenberg, Christian Högberg Tibblehallen CC
2022-01-30 17:00 150005058 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 2 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Björkebyhallen
2022-03-11 19:15 150005056 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (B) 8 - 6 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Prästängshallen
2022-02-05 12:00 150005062 IK Frej Täby IBK (A) - Vaxholms IBF (B) 3 - 10 Johnn Wahlgren, Rikard Söderlund Vikingavallen
2022-02-05 14:30 150005061 Väsby AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 4 Fabian Magnell, Magnus Westerberg Väsby skolan
2022-02-06 13:15 150005065 Jakobsbergs IBF (B) - IBF Täby 9 - 5 Ricky Bagge, Thomas Josbrink Viksjö Sporthall
2022-02-06 15:30 150005064 Vallentuna IBK (B) - Duvbo IK 6 - 1 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-06 16:30 150005063 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK 9 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Johan Hessing Töjnahallen
2022-02-12 12:00 150005070 Duvbo IK - IBF Täby 3 - 4 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Brotorpshallen
2022-02-12 16:00 150005068 Vaxholms IBF (B) - Väsby AIK (B) 8 - 5 Lars Samuelsson, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2022-02-13 14:00 150005067 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 5 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Prästängshallen
2022-02-13 17:30 150005069 Bele Barkarby IF IBF (B) - Jakobsbergs IBF (B) 5 - 7 Thomas Josbrink, Ricky Bagge Björkebyhallen
2022-02-13 17:45 150005066 Vallentuna IBK (B) - Töjnan IBK 6 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Patrik Andersén Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-20 14:45 150005073 Töjnan IBK - Duvbo IK 5 - 7 Magnus Berg, Patrik Andersén Töjnahallen
2022-02-26 12:00 150005071 Väsby AIK (B) - Sigtuna IF IBK 6 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Christian Högberg Smedsgärdshallen
2022-02-26 12:45 150005072 IK Frej Täby IBK (A) - Vallentuna IBK (B) 2 - 9 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Vikingavallen
2022-02-27 13:15 150005074 IBF Täby - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 10 Ricky Bagge, Niklas Forsman Tibblehallen CC
2022-02-27 15:00 150005075 Jakobsbergs IBF (B) - Vaxholms IBF (B) 4 - 6 Magnus Berg, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2022-03-04 19:15 150005078 Sigtuna IF IBK - Jakobsbergs IBF (B) 3 - 5 Maryan Hrabovuk, Erik Palmertz Prästängshallen
2022-03-05 13:45 150005079 Vaxholms IBF (B) - IBF Täby 8 - 4 Lars Reuterhagen, Bjarne Hekkelstrand Vaxholm innebandyhallen
2022-03-06 11:30 150005076 Töjnan IBK - IK Frej Täby IBK (A) 10 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Ricky Bagge Töjnahallen
2022-03-06 14:15 150005077 Vallentuna IBK (B) - Väsby AIK (B) 6 - 6 Sezgin Youmer, Magnus Berg Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-03-12 10:45 150005080 Duvbo IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 3 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Brotorpshallen
2022-03-19 11:15 150005081 Väsby AIK (B) - Töjnan IBK 3 - 2 Andreas Persson Stenberg, Aldin Imamovic Smedsgärdshallen
2022-03-19 14:30 150005082 IK Frej Täby IBK (A) - Duvbo IK 4 - 6 Johan Nima, Patrik Andersén Vikingavallen
2022-03-19 17:15 150005083 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF (B) 9 - 8 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
2022-03-20 15:45 150005085 Jakobsbergs IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 4 Johnn Wahlgren, Aarre Hietanen Viksjö Sporthall
2022-03-27 17:00 150005084 IBF Täby - Sigtuna IF IBK 2 - 3 Stefano Bianque, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2022-04-01 19:15 150005089 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 10 Erik Palmertz, Niklas Forsman Prästängshallen
2022-04-01 19:30 150005086 IK Frej Täby IBK (A) - Väsby AIK (B) 3 - 4 Arash Sohrevardi, Gustav Levin Vikingavallen
2022-04-02 11:00 150005090 Duvbo IK - Vaxholms IBF (B) 8 - 4 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Brotorpshallen
2022-04-03 17:30 150005087 Töjnan IBK - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 8 Lars Samuelsson, Magnus Berg Töjnahallen
2022-04-03 17:45 150005088 Vallentuna IBK (B) - IBF Täby 15 - 3 Jan Lingemark, Erik Palmertz Rosendalsskolan Norra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Duvbo IK 18 13 0 5 96-73 23 39
2. Jakobsbergs IBF (B) 18 12 0 6 118-79 39 36
3. Vaxholms IBF (B) 18 12 0 6 110-77 33 36
4. Vallentuna IBK (B) 18 11 2 5 107-75 32 35
5. Bele Barkarby IF IBF (B) 18 8 1 9 108-102 6 25
6. IK Frej Täby IBK (A) 18 8 0 10 73-90 -17 24
7. Väsby AIK (B) 18 7 1 10 83-90 -7 22
8. Sigtuna IF IBK 18 6 2 10 70-96 -26 20
9. Töjnan IBK 18 6 1 11 81-98 -17 19
10. IBF Täby 18 3 1 14 71-137 -66 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 11:00 150006005 Tumba GOIF - Bergfoten IBK 11 - 6 Mauricio Castillo, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2021-09-25 14:00 150006004 Nynäshamns IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 6 Magnus Berg, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2021-09-26 10:45 150006003 Tyresö IBS - Tungelsta IF (B) 4 - 8 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tyresöhallen
2021-09-26 12:00 150006001 IK Tomtberga (A) - Malmens SF 9 - 1 Osama Abaied, Zana Guzel Kvarnbergshallen
2021-10-02 16:30 150006010 Malmens SF - Tumba GOIF 3 - 23 Fredrik Bousset, Niclas Woxmark Vendelsömalmshallen
2021-10-03 14:45 150006009 Skogås/Trångsunds IBK (B) - IK Tomtberga (A) 4 - 9 Sadjad Nima, Johan Hessing Skogåshallen
2021-10-03 18:15 150006006 Bergfoten IBK - Nynäshamns IBK (A) 6 - 2 Mauricio Castillo, Johan Nima Tyresöhallen
2021-10-03 18:45 150006007 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö IBS 4 - 2 Didrik Axen, Kevin Helly Ormingehallen
2021-10-09 17:00 150006014 Nynäshamns IBK (A) - Tumba GOIF 6 - 11 Niclas Woxmark, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2021-10-10 11:00 150006013 Tyresö IBS - Bergfoten IBK 4 - 7 Anton Fritshammar, Björn Landin Tyresöhallen
2021-10-10 12:00 150006011 IK Tomtberga (A) - Tungelsta IF (B) 5 - 3 Aarre Hietanen, Magnus Berg Kvarnbergshallen
2021-10-10 14:15 150006015 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Malmens SF 6 - 5 Alexander Hellström, Aarre Hietanen Skogåshallen
2021-10-16 13:15 150006016 Tumba GOIF - Tyresö IBS 1 - 6 Magnus Berg, Sadjad Nima Storvretens Sporthall
2021-10-16 16:30 150006020 Malmens SF - Nynäshamns IBK (A) 1 - 10 Fredrik Bousset, Niclas Woxmark Vendelsömalmshallen
2021-10-17 14:15 150006019 Tungelsta IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 2 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tungelsta Sporthall
2021-10-17 16:15 150006018 Nacka Wallenstam IBK (B) - IK Tomtberga (A) 4 - 3 Magnus Berg, Mauricio Castillo Ormingehallen
2021-11-06 11:30 150006024 Tungelsta IF (B) - Malmens SF 13 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Ayub Aden Tungelsta Sporthall
2021-11-06 13:30 150006021 IK Tomtberga (A) - Bergfoten IBK 4 - 4 Daniel Bjerdahl, Osama Abaied Kvarnbergshallen
2021-11-07 10:30 150006023 Tyresö IBS - Nynäshamns IBK (A) 4 - 4 Lars Reuterhagen, Oscar Olsson Berglund Tyresöhallen
2021-11-07 12:15 150006025 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 11 Niclas Woxmark, Sadjad Nima Skogåshallen
2021-11-19 20:00 150006029 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF (B) 5 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Magnus Berg Ormingehallen
2021-11-20 13:30 150006027 Tumba GOIF - IK Tomtberga (A) 4 - 9 Thomas Gjutarenäfve, Patrik Andersén Storvretens Sporthall
2021-11-20 16:30 150006030 Malmens SF - Tyresö IBS 2 - 12 Niklas Lundberg, Erik Palmertz Vendelsömalmshallen
2021-11-21 16:30 150006028 Bergfoten IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 3 Sadjad Nima, Niclas Woxmark Strandhallen - Tyresö
2021-11-27 15:15 150006034 Tungelsta IF (B) - Bergfoten IBK 4 - 4 Johan Larsson, Osama Abaied Tungelsta Sporthall
2021-11-27 16:30 150006031 IK Tomtberga (A) - Nynäshamns IBK (A) 8 - 3 Johan Nima, Patrik Andersén Kvarnbergshallen
2021-11-28 15:15 150006033 Nacka Wallenstam IBK (B) - Malmens SF 15 - 0 Niclas Woxmark, Zana Guzel Ormingehallen
2021-12-05 13:45 150006035 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tumba GOIF 2 - 8 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Skogåshallen
2021-12-11 13:15 150006038 Tumba GOIF - Tungelsta IF (B) 7 - 10 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2021-12-11 14:30 150006037 Nynäshamns IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 12 - 2 Ida Sandberg, Sezgin Youmer Kvarnängshallen
2021-12-12 13:00 150006039 Bergfoten IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 5 Magnus Berg, Niklas Lundberg Tyresöhallen
2021-12-12 14:30 150006036 Tyresö IBS - IK Tomtberga (A) 4 - 7 Jonas Jatko, Johan Hessing Tyresöhallen
2021-12-18 13:45 150006045 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tyresö IBS 4 - 12 Johan Nima, Patrik Andersén Skogåshallen
2021-12-18 14:45 150006044 Tungelsta IF (B) - Nynäshamns IBK (A) 6 - 1 Sadjad Nima, Johan Hessing Tungelsta Sporthall
2021-12-19 10:30 150006042 Bergfoten IBK - Malmens SF 11 - 2 Svedje Ohlson, Fredrik Hallenberg Tyresöhallen
2021-12-19 18:15 150006043 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tumba GOIF 4 - 3 Didrik Axen, Magnus Berg Ormingehallen
2022-01-08 16:30 150006050 Malmens SF - IK Tomtberga (A) 3 - 18 Niklas Lundberg, Sezgin Youmer Vendelsömalmshallen
2022-01-09 10:15 150006046 Bergfoten IBK - Tumba GOIF 11 - 11 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Tyresöhallen
2022-01-09 14:00 150006048 Tungelsta IF (B) - Tyresö IBS 1 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tungelsta Sporthall
2022-01-09 14:15 150006047 Nacka Wallenstam IBK (B) - Nynäshamns IBK (A) 5 - 1 Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
2022-01-22 12:30 150006055 Tumba GOIF - Malmens SF 23 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Storvretens Sporthall
2022-01-22 13:30 150006051 IK Tomtberga (A) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 8 - 4 Michael Leimer, Robert Milerud Kvarnbergshallen
2022-01-22 14:30 150006054 Nynäshamns IBK (A) - Bergfoten IBK 4 - 10 Erik Palmertz, Roland Nester Kvarnängshallen
2022-01-22 16:15 150006053 Tyresö IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 6 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Fornuddshallen
2022-01-29 16:30 150006060 Malmens SF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 6 Fredrik Bousset, Fredrik Hallenberg Vendelsömalmshallen
2022-01-30 10:30 150006057 Bergfoten IBK - Tyresö IBS 10 - 10 Didrik Axen, William Albrecht Tyresöhallen
2022-02-17 20:00 150006056 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK (A) 11 - 4 Magnus Berg, Patrik Andersén Storvretens Sporthall
2022-02-24 20:15 150006059 Tungelsta IF (B) - IK Tomtberga (A) 6 - 4 Mauricio Castillo, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2022-02-05 14:30 150006061 IK Tomtberga (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 0 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Lars Sundlöf Kvarnbergshallen
2022-02-05 14:45 150006065 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tungelsta IF (B) 2 - 6 Kent Budell, Niclas Woxmark Skogåshallen
2022-02-05 17:00 150006064 Nynäshamns IBK (A) - Malmens SF 10 - 5 Jonas Jatko, Mario Mallengren Kvarnängshallen
2022-02-06 13:30 150006063 Tyresö IBS - Tumba GOIF 4 - 5 Johan Nima, Niklas Lundberg Tyresöhallen
2022-02-12 13:00 150006066 Nynäshamns IBK (A) - Tyresö IBS 2 - 5 Jonas Jatko, Magnus Berg Kvarnängshallen
2022-02-12 16:30 150006070 Malmens SF - Tungelsta IF (B) 0 - 8 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Vendelsömalmshallen
2022-02-13 17:45 150006069 Nacka Wallenstam IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 11 - 3 Kevin Helly, Manne Jahnsson Ormingehallen
2022-02-13 18:15 150006068 Bergfoten IBK - IK Tomtberga (A) 3 - 10 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tyresöhallen
2022-02-20 18:15 150006073 Tyresö IBS - Malmens SF 13 - 3 Jonas Jatko, Filip Lövenklint Tyresöhallen
2022-02-26 11:30 150006074 Tungelsta IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 3 Jonas Jatko, Lars Sundlöf Tungelsta Sporthall
2022-02-26 15:00 150006071 IK Tomtberga (A) - Tumba GOIF 4 - 6 Niclas Woxmark, Tobias Jansson Kvarnbergshallen
2022-02-27 12:30 150006075 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Bergfoten IBK 5 - 16 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Skogåshallen
2022-03-05 11:00 150006078 Tumba GOIF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 17 - 5 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Storvretens Sporthall
2022-03-05 13:00 150006077 Nynäshamns IBK (A) - IK Tomtberga (A) 4 - 4 Sezgin Youmer, Johan Hessing Kvarnängshallen
2022-03-05 16:30 150006080 Malmens SF - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 30 Jonas Jatko, Niklas Lundberg Vendelsömalmshallen
2022-03-06 16:45 150006079 Bergfoten IBK - Tungelsta IF (B) 6 - 8 Kent Budell, Martin Åkesson Tyresöhallen
2022-03-19 11:00 150006085 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nynäshamns IBK (A) 3 - 8 Maryan Hrabovuk, Erik Palmertz Skogåshallen
2022-03-19 13:30 150006081 IK Tomtberga (A) - Tyresö IBS 4 - 3 William Albrecht, Aarre Hietanen Kvarnbergshallen
2022-03-19 15:00 150006084 Tungelsta IF (B) - Tumba GOIF 6 - 4 Johnny Mikael Claesson, Daniel Karlsson Tungelsta Sporthall
2022-03-20 16:00 150006083 Nacka Wallenstam IBK (B) - Bergfoten IBK 11 - 3 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Ormingehallen
2022-04-02 11:00 150006089 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 13 Tobias Jansson, Osama Abaied Storvretens Sporthall
2022-04-02 14:45 150006088 Nynäshamns IBK (A) - Tungelsta IF (B) 6 - 2 Magnus Berg, Patrik Andersén Kvarnängshallen
2022-04-02 16:00 150006090 Malmens SF - Bergfoten IBK 6 - 8 Sezgin Youmer, Malva Sölvemark Torvalla Träningshall
2022-04-03 13:30 150006087 Tyresö IBS - Skogås/Trångsunds IBK (B) 11 - 3 Johan Hessing, Sadjad Nima Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK (B) 16 12 2 2 141-45 96 38
2. Tungelsta IF (B) 16 11 2 3 96-60 36 35
3. IK Tomtberga (A) 16 10 2 4 106-64 42 32
4. Tumba GOIF 16 9 1 6 147-97 50 28
5. Bergfoten IBK 16 8 4 4 119-100 19 28
6. Tyresö IBS 16 7 3 6 103-71 32 24
7. Nynäshamns IBK (A) 16 5 2 9 78-89 -11 17
8. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 16 2 0 14 56-152 -96 6
9. Malmens SF 16 0 0 16 47-215 -168 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis