Herrar Div 4 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Div 4 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 19:30 131003001 Emmaljunga GOIF - SS Sofiero 3 - 4 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Vittsjö Idrottshall
2021-09-25 12:00 131003004 Örkelljunga IF - Perstorp Bälinge IK 6 - 3 Ali Tourabi, Måns Gilén FORUM Örkelljunga
2021-09-25 12:00 131003006 Höganäs IBF - Willands IBK 7 - 11 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Höganäs Sportcenter B
2021-09-25 13:00 131003003 Lönsboda IBK - Bromölla IBK 11 - 3 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Lönsboda Sporthall
2021-09-25 13:00 131003005 FBC Engelholm B - Eslövs IBF B 6 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Kungsgårdshallen
2021-10-01 19:30 131003007 Bromölla IBK - Emmaljunga GOIF 6 - 3 Magnus Svensson, Henrik Lott Tianshallen
2021-10-02 14:00 131003010 Willands IBK - Örkelljunga IF 10 - 12 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Nosabyhallen
2021-10-03 13:45 131003011 SS Sofiero - FBC Engelholm B 4 - 5 Petter Lundgren, Erik Höst Harlyckehallen
2021-10-03 15:00 131003009 Eslövs IBF B - Lönsboda IBK 1 - 11 Per-Philip Nilsson, Erik Lövström Sallerupshallen
2021-10-09 12:00 131003016 Örkelljunga IF - Bromölla IBK 10 - 4 Andreas Ljunggren, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2021-10-09 12:00 131003018 Höganäs IBF - Eslövs IBF B 2 - 9 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Höganäs Sportcenter B
2021-10-09 13:00 131003017 FBC Engelholm B - Willands IBK 4 - 3 Per-Ivar Kullman, Ronja Ottosson Kungsgårdshallen
2021-10-09 16:30 131003015 Lönsboda IBK - Perstorp Bälinge IK 7 - 2 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lönsboda Sporthall
2021-10-15 19:30 131003023 Bromölla IBK - FBC Engelholm B 5 - 8 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Tianshallen
2021-10-16 15:00 131003024 Perstorp Bälinge IK - Höganäs IBF 11 - 5 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Ugglehallen
2021-10-17 12:30 131003021 SS Sofiero - Lönsboda IBK 1 - 10 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Helsingborg Arena B
2021-10-17 16:00 131003019 Eslövs IBF B - Emmaljunga GOIF 6 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Sallerupshallen
2021-10-22 19:30 131003025 Emmaljunga GOIF - Willands IBK 5 - 10 Ronja Ottosson, Malena Björnlund Vittsjö Idrottshall
2021-10-23 12:00 131003028 Örkelljunga IF - SS Sofiero 6 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson FORUM Örkelljunga
2021-10-23 12:00 131003030 Höganäs IBF - Bromölla IBK 2 - 9 Emil Stenmark Rasmussen, Kevin Karlsson Höganäs Sportcenter B
2021-10-24 13:00 131003029 FBC Engelholm B - Perstorp Bälinge IK 6 - 6 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Ängelholms Idrottshall
2021-10-29 19:00 131003032 Willands IBK - Lönsboda IBK 4 - 8 Magnus Svensson, Claus Pettersson Nosabyhallen
2021-10-29 19:30 131003033 Perstorp Bälinge IK - Emmaljunga GOIF 5 - 5 Adam Jivegård, Mårten Högblom Ugglehallen
2021-10-30 16:15 131003036 SS Sofiero - Höganäs IBF 8 - 2 Petter Lundgren, Erik Höst Helsingborg Arena B
2021-10-31 16:00 131003034 Eslövs IBF B - Örkelljunga IF 2 - 7 Marcus Rundström, William Nilsson Sallerupshallen
2021-11-10 19:00 131003039 Höganäs IBF - Örkelljunga IF 0 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Höganäs Sportcenter B
2021-11-12 19:30 131003037 Emmaljunga GOIF - Lönsboda IBK 4 - 9 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Vittsjö Idrottshall
2021-11-13 13:30 131003040 SS Sofiero - Bromölla IBK 11 - 2 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Mariahallen
2021-11-13 15:00 131003042 Perstorp Bälinge IK - Willands IBK 2 - 8 Mikael Karlsson, Kevin Karlsson Ugglehallen
2021-11-19 19:30 131003048 Bromölla IBK - Willands IBK 6 - 14 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Tianshallen
2021-11-20 15:00 131003045 Lönsboda IBK - Höganäs IBF 17 - 2 Per-Ivar Kullman, Ronja Ottosson Lönsboda Sporthall
2021-11-21 16:00 131003046 Eslövs IBF B - SS Sofiero 4 - 7 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Sallerupshallen
2021-12-15 20:00 131003044 FBC Engelholm B - Emmaljunga GOIF 7 - 2 Tony Olsson, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
2021-11-26 19:30 131003050 Emmaljunga GOIF - Örkelljunga IF 2 - 5 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2021-11-26 19:30 131003053 Bromölla IBK - Eslövs IBF B 12 - 2 Robert Persson, Erik Höst Tianshallen
2021-11-28 14:00 131003052 SS Sofiero - Perstorp Bälinge IK 6 - 4 Robert Persson, Jens Staaf Västergårdshallen
2021-11-28 16:00 131003049 Lönsboda IBK - FBC Engelholm B 7 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Lönsboda Sporthall
2021-12-04 13:00 131003060 Willands IBK - Eslövs IBF B 10 - 5 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Kristianstad Arena
2021-12-04 15:00 131003059 Perstorp Bälinge IK - Bromölla IBK 8 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ugglehallen
2021-12-05 13:45 131003057 Höganäs IBF - FBC Engelholm B 7 - 7 Andreas Ljunggren, Robert Persson Höganäs Sportcenter B
2022-01-26 20:00 131003056 Örkelljunga IF - Lönsboda IBK 4 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson FORUM Örkelljunga
2021-12-10 19:30 131003061 Emmaljunga GOIF - Höganäs IBF 9 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Vittsjö Idrottshall
2021-12-11 13:00 131003063 FBC Engelholm B - Örkelljunga IF 5 - 5 Robert Persson, Niklas Jeppsson Kungsgårdshallen
2021-12-12 14:10 131003064 SS Sofiero - Willands IBK 8 - 11 Adam Johnsson, Adam Jivegård Helsingborg Arena B
2021-12-12 19:45 131003066 Eslövs IBF B - Perstorp Bälinge IK 6 - 11 Adam Johnsson, Adam Jivegård Sallerupshallen
2021-12-17 19:00 131003072 Willands IBK - Höganäs IBF 12 - 1 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Nosabyhallen
2021-12-17 19:30 131003069 Bromölla IBK - Lönsboda IBK 2 - 11 Erik Götborg, Malena Björnlund Tianshallen
2021-12-18 13:00 131003067 SS Sofiero - Emmaljunga GOIF 2 - 4 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Helsingborg Arena B
2021-12-19 16:00 131003070 Perstorp Bälinge IK - Örkelljunga IF 1 - 7 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ugglehallen
2021-12-19 17:00 131003071 Eslövs IBF B - FBC Engelholm B 6 - 8 Dzenan Masic, Kenan Masic Sallerupshallen
2022-01-12 20:00 131003076 Örkelljunga IF - Willands IBK 5 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2022-01-12 20:00 131003077 FBC Engelholm B - SS Sofiero 6 - 8 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
2022-01-13 19:30 131003073 Emmaljunga GOIF - Bromölla IBK 3 - 7 Jürgen Neuenhofen, Pierre Bergsten Vittsjö Idrottshall
2022-02-09 20:00 131003075 Lönsboda IBK - Eslövs IBF B 14 - 2 Kjell-Åke Olsson, Jürgen Neuenhofen Lönsboda Sporthall
2022-01-07 20:00 131003083 Willands IBK - FBC Engelholm B 8 - 5 Magnus Svensson, Claus Pettersson Nosabyhallen
2022-01-14 19:30 131003082 Bromölla IBK - Örkelljunga IF 2 - 7 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Tianshallen
2022-01-16 16:00 131003084 Eslövs IBF B - Höganäs IBF 7 - 8 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Sallerupshallen
2022-02-15 19:30 131003081 Perstorp Bälinge IK - Lönsboda IBK 0 - 6 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ugglehallen
2022-01-22 11:45 131003090 Höganäs IBF - Perstorp Bälinge IK 3 - 2 Emil Stenmark Rasmussen, Kevin Karlsson Höganäs Sportcenter B
2022-01-22 15:00 131003087 Lönsboda IBK - SS Sofiero 6 - 5 Ronja Ottosson, Adam Johnsson Lönsboda Sporthall
2022-03-10 19:30 131003085 Emmaljunga GOIF - Eslövs IBF B 8 - 1 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Vittsjö Idrottshall
2022-03-16 20:00 131003089 FBC Engelholm B - Bromölla IBK 8 - 6 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Ängelholms Idrottshall
2022-01-29 15:00 131003095 Perstorp Bälinge IK - FBC Engelholm B 5 - 9 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Ugglehallen
2022-01-30 13:00 131003094 SS Sofiero - Örkelljunga IF 6 - 7 Adam Johnsson, Adam Jivegård Helsingborg Arena C
2022-02-24 20:00 131003096 Bromölla IBK - Höganäs IBF 18 - 5 Claus Pettersson, Magnus Svensson Tianshallen
2022-03-01 19:30 131003091 Willands IBK - Emmaljunga GOIF 13 - 2 Claus Pettersson, Magnus Svensson Nosabyhallen
2022-02-05 12:00 131003100 Örkelljunga IF - Eslövs IBF B 12 - 2 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson FORUM Örkelljunga
2022-02-05 12:00 131003102 Höganäs IBF - SS Sofiero 3 - 8 Adam Jivegård, Adam Johnsson Höganäs Sportcenter B
2022-02-27 14:00 131003099 Emmaljunga GOIF - Perstorp Bälinge IK 5 - 1 Pierre Bergsten, Erik Götborg Vittsjö Idrottshall
2022-03-08 20:00 131003098 Lönsboda IBK - Willands IBK 6 - 4 Jürgen Neuenhofen, Emil Stenmark Rasmussen Lönsboda Sporthall
2022-02-11 19:00 131003108 Willands IBK - Perstorp Bälinge IK 11 - 7 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Nosabyhallen
2022-02-11 19:30 131003105 Örkelljunga IF - Höganäs IBF 10 - 2 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn FORUM Örkelljunga
2022-02-11 19:30 131003106 Bromölla IBK - SS Sofiero 2 - 12 Pierre Bergsten, Per-Ivar Kullman Tianshallen
2022-02-11 20:00 131003103 Lönsboda IBK - Emmaljunga GOIF 8 - 2 Adam Johnsson, Adam Jivegård Lönsboda Sporthall
2022-02-16 19:30 131003110 Emmaljunga GOIF - FBC Engelholm B 2 - 8 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Vittsjö Idrottshall
2022-02-19 11:45 131003111 Höganäs IBF - Lönsboda IBK 0 - 14 Mikael Karlsson, Tony Olsson Höganäs Sportcenter B
2022-02-19 14:00 131003114 Willands IBK - Bromölla IBK 10 - 5 Magnus Svensson, Claus Pettersson Nosabyhallen
2022-02-27 16:00 131003112 SS Sofiero - Eslövs IBF B 13 - 4 Adam Jivegård, Adam Johnsson Helsingborg Arena B
2022-03-04 19:30 131003116 Örkelljunga IF - Emmaljunga GOIF 7 - 2 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson FORUM Örkelljunga
2022-03-04 20:00 131003115 FBC Engelholm B - Lönsboda IBK 1 - 7 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Ängelholms Idrottshall
2022-03-05 15:00 131003118 Perstorp Bälinge IK - SS Sofiero 3 - 4 Jonas Pettersson, Malena Björnlund Ugglehallen
2022-03-06 16:00 131003119 Eslövs IBF B - Bromölla IBK 3 - 6 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Sallerupshallen
2022-03-11 19:30 131003125 Bromölla IBK - Perstorp Bälinge IK 4 - 6 Malena Björnlund, Robert Persson Tianshallen
2022-03-11 20:00 131003123 FBC Engelholm B - Höganäs IBF 4 - 6 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Kungsgårdshallen
2022-03-12 15:00 131003122 Lönsboda IBK - Örkelljunga IF 10 - 1 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Lönsboda Sporthall
2022-03-13 16:00 131003126 Eslövs IBF B - Willands IBK 1 - 6 Henrik Lott, Casper Johansson Sallerupshallen
2022-03-19 12:00 131003127 Höganäs IBF - Emmaljunga GOIF 8 - 2 Tojje Sildén-Glemark, Ronja Ottosson Höganäs Sportcenter B
2022-03-20 18:00 131003129 Örkelljunga IF - FBC Engelholm B 9 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2022-03-20 18:00 131003130 Willands IBK - SS Sofiero 7 - 4 Magnus Svensson, Claus Pettersson Nosabyhallen
2022-03-20 18:00 131003132 Perstorp Bälinge IK - Eslövs IBF B 7 - 5 Erik Götborg, Adam Johnsson Ugglehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lönsboda IBK 18 18 0 0 167-41 126 54
2. Örkelljunga IF 18 15 1 2 127-69 58 46
3. Willands IBK 18 13 0 5 156-93 63 39
4. SS Sofiero 18 10 0 8 114-89 25 30
5. FBC Engelholm B 18 9 3 6 106-99 7 30
6. Bromölla IBK 18 6 0 12 104-134 -30 18
7. Perstorp Bälinge IK 18 5 2 11 84-108 -24 17
8. Emmaljunga GOIF 18 4 1 13 67-110 -43 13
9. Höganäs IBF 18 4 1 13 66-165 -99 13
10. Eslövs IBF B 18 2 0 16 69-152 -83 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 4 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 20:00 131004002 Hofterups IBF - Teknologkårens IF 5 - 1 Marcus Rundström, William Nilsson Lödde Idrottshall
2021-09-25 12:00 131004006 Burlöv HIBF - Lomma FBC B 6 - 2 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Burlövs Sporthall
2021-09-25 13:00 131004004 Västra Ingelstad IS - IBS Svedala 0 - 8 Henrik Lott, Erik Höst Västra Ingelstad Sporthall
2021-09-25 14:00 131004003 IBK Lund B - Malmö FBC C 13 - 2 Dzenan Masic, Magnus Svensson Lerbäckshallen A
2021-09-30 20:40 131004012 Teknologkårens IF - Burlöv HIBF 6 - 7 Magnus Svensson, Matti Rouhiainen Östratornhallen
2021-10-01 19:30 131004007 Malmö FBC C - Skurups IBK B 4 - 6 Niklas Jeppsson, Ahmad Homsi Toftanäs Sporthall
2021-10-01 20:15 131004008 IBS Svedala - Hofterups IBF 3 - 5 Petter Lundgren, Erik Höst Aggarpshallen
2021-10-02 14:30 131004010 Lomma FBC B - Västra Ingelstad IS 7 - 4 Erik Höst, Petter Niklasson Slättängshallen
2021-10-03 13:00 131004009 Palmstaden IK B - IBK Lund B 3 - 8 Claus Pettersson, Magnus Svensson Söderslättshallen B
2021-10-09 12:00 131004018 Burlöv HIBF - Palmstaden IK B 8 - 2 Magnus Svensson, Mikael Björkqvist Burlövs Sporthall
2021-10-09 16:30 131004015 IBK Lund B - IBS Svedala 3 - 8 Dzenan Masic, Kenan Masic Lerbäckshallen A
2021-10-10 18:00 131004013 Skurups IBK B - Teknologkårens IF 1 - 3 Ahmad Homsi, Claus Pettersson Skurups Sparbank Arena
2021-10-20 19:00 131004016 Västra Ingelstad IS - Malmö FBC C 6 - 4 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Västra Ingelstad Sporthall
2021-10-15 20:15 131004024 IBS Svedala - Burlöv HIBF 5 - 5 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Aggarpshallen
2021-10-16 16:00 131004022 Teknologkårens IF - Västra Ingelstad IS 1 - 8 Marcus Rundström, William Nilsson Vipeholmshallen
2021-10-17 13:00 131004019 Palmstaden IK B - Skurups IBK B 7 - 1 Petter Lundgren, Erik Höst Söderslättshallen B
2021-10-25 20:30 131004020 Lomma FBC B - Hofterups IBF 2 - 5 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Slättängshallen
2021-10-22 20:00 131004026 Hofterups IBF - Palmstaden IK B 9 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Lödde Idrottshall
2021-10-24 15:30 131004025 Skurups IBK B - Lomma FBC B 3 - 2 Claus Pettersson, Magnus Svensson Skurups Sparbank Arena
2021-10-26 20:15 131004030 Burlöv HIBF - Malmö FBC C 19 - 2 Petter Lundgren, Erik Höst Burlövs Sporthall
2021-12-07 19:45 131004027 IBK Lund B - Teknologkårens IF 6 - 5 Ahmad Homsi, William Nilsson Vipeholmshallen
2021-10-29 20:00 131004032 Lomma FBC B - IBK Lund B 2 - 2 Ali Tourabi, Måns Gilén Slättängshallen
2021-10-29 20:15 131004033 IBS Svedala - Skurups IBK B 6 - 2 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Aggarpshallen
2021-10-31 13:00 131004034 Palmstaden IK B - Västra Ingelstad IS 4 - 4 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Söderslättshallen B
2021-11-10 20:30 131004031 Malmö FBC C - Hofterups IBF 1 - 8 Kevin Prahl, Kevin Härstedt Kirsebergs Sporthall
2021-09-25 15:00 131004041 Teknologkårens IF - Palmstaden IK B 4 - 7 Marcus Rundström, William Nilsson Östratornhallen
2021-11-12 20:15 131004042 IBS Svedala - Lomma FBC B 4 - 4 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Aggarpshallen
2021-11-13 15:45 131004039 Burlöv HIBF - Västra Ingelstad IS 8 - 0 Magnus Svensson, Claus Pettersson Burlövs Sporthall
2021-11-14 17:30 131004037 Skurups IBK B - IBK Lund B 6 - 7 William Nilsson, Marcus Rundström Skurups Sparbank Arena
2021-11-19 19:30 131004045 IBK Lund B - Burlöv HIBF 6 - 7 Claus Pettersson, Magnus Svensson Lerbäckshallen A
2021-11-19 19:30 131004048 Malmö FBC C - Lomma FBC B 3 - 5 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Toftanäs Sporthall
2021-11-20 13:00 131004043 Västra Ingelstad IS - Hofterups IBF 3 - 8 Claus Pettersson, Magnus Svensson Västra Ingelstad Sporthall
2021-11-20 15:00 131004047 Teknologkårens IF - IBS Svedala 1 - 7 Dzenan Masic, Kenan Masic Östratornhallen
2021-11-26 19:30 131004050 Skurups IBK B - Västra Ingelstad IS 5 - 7 Ahmad Homsi, Niklas Jeppsson Skurups Sparbank Arena
2021-11-26 19:30 131004053 Malmö FBC C - Palmstaden IK B 3 - 9 Petter Lundgren, Henrik Lott Kirsebergs Sporthall
2021-11-26 20:00 131004051 Hofterups IBF - Burlöv HIBF 3 - 4 Magnus Svensson, Claus Pettersson Lödde Idrottshall
2021-11-27 16:00 131004054 Lomma FBC B - Teknologkårens IF 8 - 1 Magnus Svensson, Claus Pettersson Slättängshallen
2021-12-03 20:00 131004055 Hofterups IBF - Skurups IBK B 5 - 5 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Lödde Idrottshall
2021-12-03 20:00 131004060 Lomma FBC B - Palmstaden IK B 1 - 5 Peter Dahlberg, Ahmad Homsi Slättängshallen
2021-12-04 13:00 131004056 Västra Ingelstad IS - IBK Lund B 5 - 3 Dzenan Masic, Kenan Masic Västra Ingelstad Sporthall
2021-12-06 19:00 131004059 IBS Svedala - Malmö FBC C 13 - 2 Claus Pettersson, Magnus Svensson Aggarpshallen
2021-12-10 19:30 131004062 IBK Lund B - Hofterups IBF 2 - 3 Erik Höst, Petter Lundgren Vipeholmshallen
2021-12-10 19:30 131004065 Malmö FBC C - Teknologkårens IF 3 - 3 Niklas Jeppsson, Peter Dahlberg Kirsebergs Sporthall
2021-12-12 13:00 131004066 Palmstaden IK B - IBS Svedala 2 - 11 Claus Pettersson, Magnus Svensson Liljeskolan
2021-12-12 15:00 131004061 Skurups IBK B - Burlöv HIBF 6 - 3 Bengt Syrén, Oskar Syrén Skurups Sparbank Arena
2021-12-17 19:30 131004069 Malmö FBC C - IBK Lund B 2 - 6 Claus Pettersson, Magnus Svensson Toftanäs Sporthall
2021-12-17 20:00 131004072 Lomma FBC B - Burlöv HIBF 6 - 6 Marcus Rundström, Kevin Prahl Slättängshallen
2021-12-17 20:15 131004070 IBS Svedala - Västra Ingelstad IS 4 - 2 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Aggarpshallen
2022-02-10 20:30 131004068 Teknologkårens IF - Hofterups IBF 5 - 8 Magnus Svensson, Claus Pettersson Östratornhallen
2022-01-11 19:45 131004075 IBK Lund B - Palmstaden IK B 5 - 13 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Vipeholmshallen
2022-01-11 20:00 131004073 Skurups IBK B - Malmö FBC C 6 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Skurups Sparbank Arena
2022-02-05 12:00 131004078 Burlöv HIBF - Teknologkårens IF 7 - 5 Erik Höst, Henrik Lott Burlövs Sporthall
2022-02-16 19:30 131004076 Västra Ingelstad IS - Lomma FBC B 5 - 2 Erik Höst, Marcus Rundström Västra Ingelstad Sporthall
2022-03-15 20:15 131004074 Hofterups IBF - IBS Svedala 5 - 4 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Lödde Idrottshall
2022-01-15 12:00 131004084 Palmstaden IK B - Burlöv HIBF 1 - 1 Tony Olsson, Rickard Nilsson Söderslättshallen B
2022-02-08 20:30 131004082 Malmö FBC C - Västra Ingelstad IS 7 - 6 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Toftanäs Sporthall
2022-03-03 19:30 131004081 IBS Svedala - IBK Lund B 0 - 6 Petter Niklasson, Peter Dahlberg Aggarpshallen
2022-03-17 20:30 131004079 Teknologkårens IF - Skurups IBK B 3 - 6 Claus Pettersson, Magnus Svensson Östratornhallen
2022-01-22 12:00 131004090 Burlöv HIBF - IBS Svedala 5 - 8 Claus Pettersson, Petter Niklasson Burlövs Sporthall
2022-02-03 20:00 131004085 Skurups IBK B - Palmstaden IK B 4 - 7 Claus Pettersson, Magnus Svensson Skurups Sparbank Arena
2022-03-02 19:30 131004088 Västra Ingelstad IS - Teknologkårens IF 7 - 6 Claus Pettersson, Magnus Svensson Västra Ingelstad Sporthall
2022-03-03 20:15 131004086 Hofterups IBF - Lomma FBC B 4 - 2 Marcus Rundström, William Nilsson Lödde Idrottshall
2022-01-28 19:30 131004096 Malmö FBC C - Burlöv HIBF 4 - 5 Kevin Svensson, Claus Pettersson Kirsebergs Sporthall
2022-01-28 20:00 131004091 Lomma FBC B - Skurups IBK B 5 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Slättängshallen
2022-02-24 20:30 131004093 Teknologkårens IF - IBK Lund B 1 - 9 Marcus Rundström, William Nilsson Östratornhallen
2022-02-27 13:00 131004092 Palmstaden IK B - Hofterups IBF 6 - 7 Claus Pettersson, Magnus Svensson Söderslättshallen B
2022-02-04 20:00 131004097 Hofterups IBF - Malmö FBC C 8 - 2 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Lödde Idrottshall
2022-02-05 13:00 131004100 Västra Ingelstad IS - Palmstaden IK B 6 - 4 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Västra Ingelstad Sporthall
2022-02-06 14:30 131004098 IBK Lund B - Lomma FBC B 7 - 6 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Vipeholmshallen
2022-02-06 16:00 131004099 Skurups IBK B - IBS Svedala 1 - 8 Kenan Masic, Dzenan Masic Skurups Sparbank Arena
2022-02-11 20:00 131004108 Lomma FBC B - IBS Svedala 6 - 7 Claus Pettersson, Magnus Svensson Slättängshallen
2022-02-12 13:00 131004105 Västra Ingelstad IS - Burlöv HIBF 4 - 10 Kenan Masic, Dzenan Masic Västra Ingelstad Sporthall
2022-02-13 12:45 131004103 IBK Lund B - Skurups IBK B 6 - 4 Robert Persson, Peter Dahlberg Vipeholmshallen
2022-02-13 13:00 131004107 Palmstaden IK B - Teknologkårens IF 4 - 5 Magnus Svensson, Iulia Cismaru Söderslättshallen B
2022-02-18 20:00 131004109 Hofterups IBF - Västra Ingelstad IS 8 - 5 Emil Stenmark Rasmussen, Kevin Karlsson Lödde Idrottshall
2022-02-19 12:00 131004111 Burlöv HIBF - IBK Lund B 6 - 5 Kenan Masic, Kevin Prahl Burlövs Sporthall
2022-02-19 12:00 131004114 Lomma FBC B - Malmö FBC C 3 - 4 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Slättängshallen
2022-03-07 19:30 131004113 IBS Svedala - Teknologkårens IF 8 - 4 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Aggarpshallen
2022-03-05 12:00 131004117 Burlöv HIBF - Hofterups IBF 7 - 2 Petter Lundgren, Erik Höst Burlövs Sporthall
2022-03-05 15:30 131004116 Västra Ingelstad IS - Skurups IBK B 2 - 5 Claus Pettersson, Magnus Svensson Västra Ingelstad Sporthall
2022-03-06 13:00 131004119 Palmstaden IK B - Malmö FBC C 8 - 5 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Söderslättshallen B
2022-03-06 13:00 131004120 Teknologkårens IF - Lomma FBC B 0 - 11 Dzenan Masic, Kenan Masic Vipeholmshallen
2022-03-11 19:30 131004125 Malmö FBC C - IBS Svedala 2 - 11 Henrik Lott, Casper Johansson Toftanäs Sporthall
2022-03-12 13:00 131004126 Palmstaden IK B - Lomma FBC B 3 - 4 Kenan Masic, Dzenan Masic Söderslättshallen B
2022-03-12 15:00 131004121 Skurups IBK B - Hofterups IBF 4 - 6 William Nilsson, Magnus Svensson Skurups Sparbank Arena
2022-03-13 15:00 131004122 IBK Lund B - Västra Ingelstad IS 8 - 0 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Lerbäckshallen A
2022-03-19 12:00 131004127 Burlöv HIBF - Skurups IBK B 9 - 1 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Burlövs Sporthall
2022-03-19 12:00 131004128 Hofterups IBF - IBK Lund B 3 - 9 Claus Pettersson, Magnus Svensson Lödde Idrottshall
2022-03-19 12:00 131004132 IBS Svedala - Palmstaden IK B 7 - 7 Petter Lundgren, Erik Höst Aggarpshallen
2022-03-19 12:15 131004131 Teknologkårens IF - Malmö FBC C 4 - 3 Ahmad Homsi, Pierre Bergsten Vipeholmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hofterups IBF 18 14 1 3 102-68 34 43
2. Burlöv HIBF 18 13 3 2 123-68 55 42
3. IBS Svedala 18 12 3 3 122-62 60 39
4. IBK Lund B 18 11 1 6 111-76 35 34
5. Palmstaden IK B 18 7 3 8 95-93 2 24
6. Västra Ingelstad IS 18 7 1 10 74-102 -28 22
7. Skurups IBK B 18 6 2 10 71-93 -22 20
8. Lomma FBC B 18 5 4 9 78-74 4 19
9. Teknologkårens IF 18 3 1 14 58-115 -57 10
10. Malmö FBC C 18 2 1 15 56-139 -83 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis