Division 3 Herr (2023/24)

Gruppspel
Herrar division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 10:15 150002005 Duvbo IK (A) - Roslags-Kulla IF (A) 4 - 5 Alexander Mattsson, Magnus Eriksson Brotorpshallen
2023-09-23 11:00 150002004 Hammarby IF IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 3 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Sjöstadshallen
2023-09-24 11:30 150002001 Högalids IF (A) - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 5 Osama Abaied, Zana Guzel Eriksdalshallen
2023-09-24 17:00 150002003 Hässelby SK IBK (B) - Hammarbyhöjden IBK 6 - 7 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Hässelbyhallen
2023-12-05 20:30 150002002 Vaxholms IBF (A) - Danderyd FC 4 - 6 Peter Lassfolk, Jan Lingemark Vaxholm innebandyhallen
2023-09-30 14:00 150002007 IBF Offensiv Lidingö (A) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 5 Johnny Mikael Claesson, Stefano Bianque Torsviks Idrottshall
2023-09-30 14:00 150002009 Danderyd FC - Högalids IF (A) 8 - 5 Daniel Karlsson, Erik Nyman Mörbyhallen
2023-09-30 17:00 150002010 Rosersberg Arlanda IBK - Duvbo IK (A) 7 - 5 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ekilla Sporthall
2023-10-01 20:00 150002008 Hammarbyhöjden IBK - Vaxholms IBF (A) 6 - 2 Manne Jahnsson, Svedje Ohlson Västertorpshallen
2023-10-08 17:30 150002006 Roslags-Kulla IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 6 Mohamed Abdirisak, Johnny Mikael Claesson Österåkers Multiarena 1
2023-10-14 14:00 150002015 Danderyd FC - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 6 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Mörbyhallen
2023-10-14 15:30 150002012 Vaxholms IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 4 - 5 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Vaxholm innebandyhallen
2023-10-14 17:15 150002014 Hammarby IF IBF (B) - Duvbo IK (A) 6 - 7 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Sjöstadshallen
2023-10-15 19:00 150002011 Högalids IF (A) - Hammarbyhöjden IBK 4 - 9 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Eriksdalshallen
2024-02-16 20:15 150002013 Hässelby SK IBK (B) - Roslags-Kulla IF (A) 4 - 6 William Albrecht, Tamuz Hidir Hässelbyhallen
2023-10-07 13:15 150002016 Duvbo IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 6 Elin Holm, Linus Löfstedt Hallonbergshallen
2023-10-20 19:15 150002020 Rosersberg Arlanda IBK - Hammarby IF IBF (B) 5 - 3 Mohamed Abdirisak, Peter Hagelin Ekilla Sporthall
2023-10-21 14:15 150002018 IBF Offensiv Lidingö (A) - Högalids IF (A) 20 - 3 Jakub Horyna, Jonas Edström Torsviks Idrottshall
2023-10-21 17:45 150002017 Roslags-Kulla IF (A) - Vaxholms IBF (A) 6 - 4 Fredrik Hallenberg, Peter Saliba Gustafsson Österåkers Multiarena 1
2023-10-22 19:30 150002019 Hammarbyhöjden IBK - Danderyd FC 2 - 2 Mauricio Castillo, Erik Palmertz Västertorpshallen
2023-11-04 14:00 150002022 Vaxholms IBF (A) - Duvbo IK (A) 4 - 5 David Berger, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
2023-11-04 16:45 150002023 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 7 Kevin Helly, Maja Bergman Hässelbyhallen
2023-11-05 13:30 150002021 Högalids IF (A) - Roslags-Kulla IF (A) 3 - 6 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Eriksdalshallen
2023-11-05 16:15 150002025 Danderyd FC - IBF Offensiv Lidingö (A) 7 - 5 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Mörbyhallen
2023-11-05 20:00 150002024 Hammarbyhöjden IBK - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 7 Kari Malmros, Tobias Berger Västertorpshallen
2023-11-12 13:00 150002030 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK (B) 9 - 9 Niklas Forsman, Jonas Edström Ekilla Sporthall
2023-11-18 14:15 150002029 IBF Offensiv Lidingö (A) - Hammarbyhöjden IBK 5 - 1 Anthon Rosén, Alexander Rosén Torsviks Idrottshall
2023-11-18 19:00 150002026 Hammarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF (A) 5 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Sjöstadshallen
2024-03-05 20:30 150002028 Roslags-Kulla IF (A) - Danderyd FC Magnus Eriksson, Peter Hagelin Österåkers Multiarena 2
2024-03-18 20:30 150002027 Duvbo IK (A) - Högalids IF (A) Tobias Berger, Aldin Imamovic Brotorpshallen
2023-11-25 14:00 150002035 Danderyd FC - Duvbo IK (A) 8 - 6 Didrik Axen, Wilmer Axén Mörbyhallen
2023-11-25 15:00 150002033 IBF Offensiv Lidingö (A) - Rosersberg Arlanda IBK 12 - 4 Niklas Forsman, Johnny Mikael Claesson Torsviks Idrottshall
2023-11-26 19:00 150002034 Hammarbyhöjden IBK - Roslags-Kulla IF (A) 3 - 9 William Albrecht, Magnus Eriksson Västertorpshallen
2023-11-26 19:15 150002031 Högalids IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 9 Håkan Taxén, Fredrik Landin Eriksdalshallen
2024-01-18 20:30 150002032 Vaxholms IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 9 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2023-12-01 19:15 150002040 Rosersberg Arlanda IBK - Vaxholms IBF (A) 8 - 3 Peter Hagelin, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2023-12-02 10:45 150002038 Duvbo IK (A) - Hammarbyhöjden IBK 5 - 9 Imtiaz Karim, Tobias Berger Brotorpshallen
2023-12-02 14:00 150002037 Hammarby IF IBF (B) - Danderyd FC 5 - 5 Mauricio Castillo, William Albrecht Sjöstadshallen
2023-12-02 16:45 150002039 Roslags-Kulla IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 5 - 8 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Österåkers Multiarena 1
2023-12-03 19:00 150002036 Hässelby SK IBK (B) - Högalids IF (A) 4 - 2 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2023-12-14 19:55 150002045 Danderyd FC - Hässelby SK IBK (B) 7 - 4 Fredrik Alzén, Christoffer Hellström Mörbyhallen
2023-12-16 14:00 150002042 Roslags-Kulla IF (A) - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 3 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Österåkers Multiarena 1
2023-12-16 15:15 150002043 IBF Offensiv Lidingö (A) - Duvbo IK (A) 3 - 2 Jonas Edström, Jakub Horyna Torsviks Idrottshall
2023-12-17 17:15 150002041 Högalids IF (A) - Vaxholms IBF (A) 7 - 9 Johan Hessing, Emil Glenngård Eriksdalshallen
2023-12-17 19:45 150002044 Hammarbyhöjden IBK - Hammarby IF IBF (B) 7 - 3 Tobias Berger, Jonas Edström Västertorpshallen
2024-01-05 19:15 150002050 Rosersberg Arlanda IBK - Högalids IF (A) 8 - 4 Tobias Berger, Erik Palmertz Ekilla Sporthall
2024-01-06 14:00 150002047 IBF Offensiv Lidingö (A) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 2 Tobias Berger, Mattias Lönnborg Torsviks Idrottshall
2024-01-06 14:00 150002049 Danderyd FC - Vaxholms IBF (A) 9 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Mörbyhallen
2024-01-07 20:00 150002048 Hammarbyhöjden IBK - Hässelby SK IBK (B) 15 - 5 Tamuz Hidir, Svedje Ohlson Västertorpshallen
2024-01-21 18:15 150002046 Roslags-Kulla IF (A) - Duvbo IK (A) 8 - 4 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Österåkers Multiarena 1
2024-01-13 10:45 150002053 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 8 - 2 Peter Hagelin, Erik Palmertz Hässelbyhallen
2024-01-13 11:15 150002055 Duvbo IK (A) - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Brotorpshallen
2024-01-13 15:30 150002052 Vaxholms IBF (A) - Hammarbyhöjden IBK 5 - 8 Johan Hessing, Imtiaz Karim Vaxholm innebandyhallen
2024-01-14 11:00 150002051 Högalids IF (A) - Danderyd FC 6 - 6 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Eriksdalshallen
2024-03-10 11:00 150002054 Hammarby IF IBF (B) - Roslags-Kulla IF (A) Osama Abaied, Zana Guzel Farstahallen 3
2024-01-27 14:15 150002058 IBF Offensiv Lidingö (A) - Vaxholms IBF (A) 9 - 1 Mauricio Castillo, Niklas Forsman Torsviks Idrottshall
2024-01-27 15:00 150002056 Duvbo IK (A) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 6 Jonas Edström, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2024-01-27 15:45 150002060 Rosersberg Arlanda IBK - Danderyd FC 2 - 5 Emil Glenngård, Håkan Taxén Ekilla Sporthall
2024-01-27 17:00 150002057 Roslags-Kulla IF (A) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 5 Ulf Jonsson, Björn Söderström Österåkers Multiarena 1
2024-01-27 17:30 150002059 Hammarbyhöjden IBK - Högalids IF (A) 6 - 6 Niklas Forsman, Fredrik Bousset Kämpetorpshallen 1
2024-02-03 14:45 150002064 Hammarby IF IBF (B) - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 4 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Sjöstadshallen
2024-02-04 13:30 150002062 Vaxholms IBF (A) - Roslags-Kulla IF (A) 8 - 5 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Vaxholm innebandyhallen
2024-02-04 14:45 150002061 Högalids IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 11 Niklas Lundberg, Magnus Eriksson Eriksdalshallen
2024-02-04 14:45 150002063 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK (A) 7 - 7 Emil Glenngård, Jakub Horyna Hässelbyhallen
2024-02-18 16:15 150002065 Danderyd FC - Hammarbyhöjden IBK 8 - 4 Svedje Ohlson, Jonas Edström Mörbyhallen
2024-02-10 11:15 150002067 Duvbo IK (A) - Vaxholms IBF (A) 5 - 9 Håkan Taxén, Emil Glenngård Brotorpshallen
2024-02-10 15:15 150002068 Roslags-Kulla IF (A) - Högalids IF (A) 7 - 5 Håkan Taxén, Manne Jahnsson Österåkers Multiarena 1
2024-02-10 15:15 150002069 IBF Offensiv Lidingö (A) - Danderyd FC 6 - 3 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Torsviks Idrottshall
2024-02-10 17:30 150002066 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 9 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Sjöstadshallen
2024-02-11 11:00 150002070 Rosersberg Arlanda IBK - Hammarbyhöjden IBK 5 - 3 Peter Hagelin, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2024-02-24 15:30 150002072 Vaxholms IBF (A) - Hammarby IF IBF (B) 7 - 7 Tobias Berger, Zana Guzel Vaxholm innebandyhallen
2024-02-25 16:45 150002073 Hässelby SK IBK (B) - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 4 Magnus Berg, Sezgin Youmer Hässelbyhallen
2024-02-25 17:15 150002075 Danderyd FC - Roslags-Kulla IF (A) 9 - 6 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Mörbyhallen
2024-02-25 17:30 150002071 Högalids IF (A) - Duvbo IK (A) 4 - 4 Tamuz Hidir, Arash Sohrevardi Eriksdalshallen
2024-02-25 19:30 150002074 Hammarbyhöjden IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) 8 - 5 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Västertorpshallen
2024-03-02 10:00 150002078 Duvbo IK (A) - Danderyd FC Alexander Rosén, Anthon Rosén Brotorpshallen
2024-03-02 13:45 150002080 Rosersberg Arlanda IBK - IBF Offensiv Lidingö (A) Robert Lindén Säfström, Jonas Edström Ekilla Sporthall
2024-03-02 14:45 150002079 Roslags-Kulla IF (A) - Hammarbyhöjden IBK Sabina Åström, Agaton Östlund Österåkers Multiarena 1
2024-03-02 16:30 150002077 Hammarby IF IBF (B) - Högalids IF (A) Kevin Helly, Maja Bergman Sjöstadshallen
2024-03-03 15:45 150002076 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF (A) Kim Svedberg, Erik Palmertz Hässelbyhallen
2024-03-16 11:15 150002084 Hammarbyhöjden IBK - Duvbo IK (A) Svedje Ohlson, Erik Palmertz Västertorpshallen
2024-03-16 13:45 150002082 Vaxholms IBF (A) - Rosersberg Arlanda IBK Tobias Berger, Jakub Horyna Vaxholm innebandyhallen
2024-03-16 14:15 150002083 IBF Offensiv Lidingö (A) - Roslags-Kulla IF (A) Peter Saliba Gustafsson, Johan Larsson Torsviks Idrottshall
2024-03-17 11:15 150002081 Högalids IF (A) - Hässelby SK IBK (B) Mohamed Abdirisak, Rasmus Widén Vintervikshallen
2024-03-17 17:45 150002085 Danderyd FC - Hammarby IF IBF (B) Emil Glenngård, Jakub Horyna Mörbyhallen
2024-03-22 20:30 150002089 Duvbo IK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) William Albrecht, Tobias Jansson Löthallen
2024-03-23 13:15 150002090 Rosersberg Arlanda IBK - Roslags-Kulla IF (A) Mohamed Abdirisak, Peter Hagelin Ekilla Sporthall
2024-03-23 15:00 150002087 Hässelby SK IBK (B) - Danderyd FC Alexander Mattsson, Svedje Ohlson Hässelbyhallen
2024-03-23 15:30 150002086 Vaxholms IBF (A) - Högalids IF (A) Aarre Hietanen, Tobias Berger Vaxholm innebandyhallen
2024-03-23 17:45 150002088 Hammarby IF IBF (B) - Hammarbyhöjden IBK Ej offentliggjord, Christoffer Sandström Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö (A) 15 10 2 3 104-59 45 32
2. Danderyd FC 14 9 3 2 85-64 21 30
3. Roslags-Kulla IF (A) 13 9 0 4 77-66 11 27
4. Hammarbyhöjden IBK 15 8 2 5 94-77 17 26
5. Rosersberg Arlanda IBK 15 8 2 5 82-74 8 26
6. Hässelby SK IBK (B) 15 6 2 7 89-93 -4 20
7. Hammarby IF IBF (B) 14 4 5 5 69-68 1 17
8. Vaxholms IBF (A) 15 4 1 10 77-100 -23 13
9. Duvbo IK (A) 14 2 2 10 62-87 -25 8
10. Högalids IF (A) 14 1 3 10 61-112 -51 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 15:45 150003005 Tungelsta IF (A) - Högdalens AIS (A) 9 - 2 Aarre Hietanen, Kari Malmros Åbyhallen - Haninge
2023-09-24 12:45 150003002 Sköndals IK (A) - FBI Tullinge (B) 16 - 2 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sköndalshallen
2023-09-24 13:45 150003001 Andino United IF - Värmdö IF (B) 7 - 2 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-09-24 14:00 150003004 Nacka IBK (B) - IK Tomtberga (A) 6 - 3 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Ormingehallen
2023-10-28 17:15 150003003 Salems IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 4 Osama Abaied, Zana Guzel Skogsängshallen
2023-09-30 11:30 150003009 FBI Tullinge (B) - Andino United IF 4 - 8 Jonas Edström, Zana Guzel Tullingehallen
2023-09-30 14:45 150003006 Högdalens AIS (A) - Nacka IBK (B) 11 - 2 Ola Bigestans, Håkan Augustsson Högdalshallen
2023-10-01 12:00 150003008 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Sköndals IK (A) 6 - 11 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Tyresöhallen
2023-10-01 13:15 150003007 IK Tomtberga (A) - Salems IF (B) 3 - 7 Robin Vall, Fredrik Landin Kvarnbergshallen
2023-10-01 17:45 150003010 Värmdö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 7 - 10 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Värmdö sporthall
2023-10-07 12:45 150003014 Salems IF (B) - Högdalens AIS (A) 1 - 5 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2023-10-07 15:15 150003012 Andino United IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 9 Didrik Axen, Theodore Hurtig Lyckeby Sporthall
2023-10-08 14:30 150003015 Nacka IBK (B) - Tungelsta IF (A) 4 - 10 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2023-10-08 14:45 150003011 Skogås/Trångsunds IBK (A) - FBI Tullinge (B) 4 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Skogåshallen
2023-10-08 17:45 150003013 Sköndals IK (A) - IK Tomtberga (A) 5 - 3 Håkan Taxén, Anders Westerberg Sköndalshallen
2023-10-14 12:00 150003017 Högdalens AIS (A) - Sköndals IK (A) 4 - 3 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Högdalshallen
2023-10-14 16:45 150003016 Tungelsta IF (A) - Salems IF (B) 11 - 1 Mauricio Castillo, Emil Glenngård Tungelsta Sporthall
2023-10-15 14:45 150003018 IK Tomtberga (A) - Andino United IF 3 - 6 Tobias Berger, Fredrik Landin Glömstahallen
2023-10-15 15:00 150003019 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 7 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Tyresöhallen
2023-10-15 20:15 150003020 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (B) 5 - 4 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Tullingehallen
2023-10-21 11:00 150003021 Skogås/Trångsunds IBK (A) - IK Tomtberga (A) 5 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Skogåshallen
2023-10-21 12:15 150003024 Salems IF (B) - Nacka IBK (B) 9 - 4 Elin Holm, Jonas Holm Skogsängshallen
2023-10-21 14:15 150003022 Andino United IF - Högdalens AIS (A) 6 - 7 Manne Jahnsson, William Albrecht Lyckeby Sporthall
2023-10-22 14:30 150003023 Sköndals IK (A) - Tungelsta IF (A) 2 - 2 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Sköndalshallen
2023-10-22 17:15 150003025 Värmdö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 7 Osama Abaied, Zana Guzel Värmdö sporthall
2023-11-04 12:45 150003027 Tungelsta IF (A) - Andino United IF 6 - 2 Niklas Lundberg, Imtiaz Karim Åbyhallen - Haninge
2023-11-04 14:15 150003028 Högdalens AIS (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 1 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2023-11-04 15:30 150003029 IK Tomtberga (A) - Värmdö IF (B) 3 - 1 Svedje Ohlson, Niklas Forsman Kvarnbergshallen
2023-11-05 15:30 150003030 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge (B) 11 - 3 Osama Abaied, Zana Guzel Tyresöhallen
2023-11-05 16:00 150003026 Nacka IBK (B) - Sköndals IK (A) 6 - 7 Kerin Maclean Mitchell, Peter Saliba Gustafsson Ormingehallen
2023-11-12 10:15 150003031 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Tungelsta IF (A) 5 - 3 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Skogåshallen
2023-11-12 13:45 150003032 Andino United IF - Nacka IBK (B) 10 - 3 Arash Sohrevardi, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2023-11-12 14:30 150003035 Värmdö IF (B) - Högdalens AIS (A) 4 - 3 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Värmdö sporthall
2023-11-12 18:30 150003033 Sköndals IK (A) - Salems IF (B) 11 - 1 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Sköndalshallen
2023-11-12 20:00 150003034 FBI Tullinge (B) - IK Tomtberga (A) 3 - 2 Fredrik Hallenberg, Håkan Taxén Tullingehallen
2023-11-18 14:15 150003038 Tungelsta IF (A) - Värmdö IF (B) 7 - 6 Kari Malmros, Johan Hessing Åbyhallen - Haninge
2023-11-18 15:15 150003039 Högdalens AIS (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 1 Mauricio Castillo, Jonas Edström Högdalshallen
2023-11-19 13:30 150003040 IK Tomtberga (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 6 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Kvarnbergshallen
2023-11-19 15:45 150003036 Salems IF (B) - Andino United IF 4 - 8 Kent Budell, Linus Löfstedt Skogsängshallen
2023-11-19 16:00 150003037 Nacka IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 9 Jakub Horyna, Martin Åkesson Ormingehallen
2023-11-25 12:30 150003042 Andino United IF - Sköndals IK (A) 3 - 6 Malva Sölvemark, Kevin Helly Lyckeby Sporthall
2023-11-26 10:45 150003043 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Högdalens AIS (A) 8 - 3 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Tyresöhallen
2023-11-26 11:15 150003041 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Salems IF (B) 7 - 0 Andreas Persson Stenberg, Anton Fritshammar Skogåshallen
2023-11-26 14:45 150003045 Värmdö IF (B) - Nacka IBK (B) 7 - 6 Johnny Mikael Claesson, Håkan Augustsson Värmdö sporthall
2023-11-26 17:15 150003044 FBI Tullinge (B) - Tungelsta IF (A) 1 - 7 Peter Saliba Gustafsson, Maja Bergman Tullingehallen
2023-12-01 18:45 150003048 Nacka IBK (B) - FBI Tullinge (B) 4 - 2 Svedje Ohlson, Niklas Lundberg Ormingehallen
2023-12-02 14:00 150003047 Salems IF (B) - Värmdö IF (B) 2 - 5 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2023-12-02 15:00 150003050 Högdalens AIS (A) - IK Tomtberga (A) 4 - 1 Osama Abaied, Zana Guzel Högdalshallen
2023-12-02 16:00 150003049 Tungelsta IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 3 Arash Sohrevardi, Anton Zaitsev Åbyhallen - Haninge
2023-12-03 19:30 150003046 Sköndals IK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 5 David Berger, Tobias Berger Sköndalshallen
2023-12-09 17:45 150003054 FBI Tullinge (B) - Salems IF (B) 4 - 2 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Tullingehallen
2023-12-10 13:00 150003053 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka IBK (B) 6 - 3 Kent Budell, Fredrik Landin Tyresöhallen
2023-12-10 13:30 150003052 IK Tomtberga (A) - Tungelsta IF (A) 1 - 15 Magnus Berg, Fredrik Bousset Kvarnbergshallen
2023-12-10 15:45 150003051 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Andino United IF 4 - 3 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Skogåshallen
2023-12-10 17:45 150003055 Värmdö IF (B) - Sköndals IK (A) 5 - 6 Jonas Edström, David Berger Värmdö sporthall
2023-12-16 11:45 150003059 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK (A) 3 - 6 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2023-12-16 13:00 150003056 Högdalens AIS (A) - Tungelsta IF (A) 2 - 4 Alexander Rosén, Anthon Rosén Högdalshallen
2023-12-17 15:00 150003057 IK Tomtberga (A) - Nacka IBK (B) 2 - 5 Osama Abaied, Zana Guzel Glömstahallen
2023-12-17 16:30 150003060 Värmdö IF (B) - Andino United IF 6 - 8 Maja Bergman, David Berger Värmdö sporthall
2024-03-10 18:45 150003058 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Salems IF (B) Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tyresöhallen
2024-01-06 13:15 150003062 Andino United IF - FBI Tullinge (B) 5 - 5 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Lyckeby Sporthall
2024-01-06 15:00 150003061 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Värmdö IF (B) 6 - 5 Manne Jahnsson, Håkan Taxén Skogåshallen
2024-01-06 15:45 150003064 Salems IF (B) - IK Tomtberga (A) 4 - 1 Osama Abaied, Zana Guzel Skogsängshallen
2024-01-07 16:15 150003065 Nacka IBK (B) - Högdalens AIS (A) 4 - 8 Alexander Rosén, Anthon Rosén Ormingehallen
2024-01-07 16:30 150003063 Sköndals IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 7 Elin Holm, Jonas Holm Sköndalshallen
2024-01-13 12:15 150003067 Högdalens AIS (A) - Salems IF (B) 3 - 4 Håkan Taxén, Emil Glenngård Högdalshallen
2024-01-13 13:45 150003066 Tungelsta IF (A) - Nacka IBK (B) 7 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Åbyhallen - Haninge
2024-01-14 13:45 150003068 IK Tomtberga (A) - Sköndals IK (A) 2 - 5 Niklas Lundberg, Manne Jahnsson Kvarnbergshallen
2024-01-14 17:00 150003069 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Andino United IF 2 - 8 Tommy Egman, Tuva Egman Tyresöhallen
2024-01-14 17:15 150003070 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 7 Elin Holm, Linus Löfstedt Tullingehallen
2024-01-21 11:45 150003073 Sköndals IK (A) - Högdalens AIS (A) 3 - 2 David Berger, Christoffer Markovski Sköndalshallen
2024-01-21 12:45 150003071 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 6 Aarre Hietanen, Jakub Horyna Skogåshallen
2024-01-21 15:00 150003072 Andino United IF - IK Tomtberga (A) 6 - 5 Jonas Edström, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2024-01-21 16:45 150003074 Salems IF (B) - Tungelsta IF (A) 2 - 9 Alexander Mattsson, Svedje Ohlson Skogsängshallen
2024-01-21 17:00 150003075 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (B) 7 - 1 Theodore Hurtig, Anton Zaitsev Värmdö sporthall
2024-01-26 19:30 150003076 Nacka IBK (B) - Salems IF (B) 4 - 3 Jakub Horyna, Niklas Lundberg Ormingehallen
2024-01-27 12:45 150003078 Högdalens AIS (A) - Andino United IF 9 - 4 Elin Holm, Linus Löfstedt Högdalshallen
2024-01-27 16:15 150003077 Tungelsta IF (A) - Sköndals IK (A) 5 - 6 Mohamed Abdirisak, Peter Hagelin Åbyhallen - Haninge
2024-01-28 12:00 150003079 IK Tomtberga (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 2 - 6 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kvarnbergshallen
2024-01-28 13:30 150003080 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Värmdö IF (B) 6 - 2 Magnus Eriksson, Johnny Mikael Claesson Tyresöhallen
2024-02-02 20:30 150003084 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 6 Imtiaz Karim, Johan Hessing Tullingehallen
2024-02-03 13:00 150003082 Andino United IF - Tungelsta IF (A) 2 - 5 Jakub Horyna, Jonas Edström Lyckeby Sporthall
2024-02-04 15:30 150003081 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Högdalens AIS (A) 6 - 5 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Skogåshallen
2024-02-04 17:30 150003083 Sköndals IK (A) - Nacka IBK (B) 7 - 7 Anton Fritshammar, Fredrik Landin Sköndalshallen
2024-02-04 17:45 150003085 Värmdö IF (B) - IK Tomtberga (A) 6 - 3 William Albrecht, Kari Malmros Värmdö sporthall
2024-02-10 14:45 150003088 Tungelsta IF (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 3 Osama Abaied, Zana Guzel Åbyhallen - Haninge
2024-02-10 14:45 150003089 Högdalens AIS (A) - Värmdö IF (B) 7 - 6 Theodore Idevall, Alexander Potapeiko Högdalshallen
2024-02-11 13:45 150003090 IK Tomtberga (A) - FBI Tullinge (B) 0 - 6 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Kvarnbergshallen
2024-02-11 14:45 150003086 Salems IF (B) - Sköndals IK (A) 1 - 5 Manne Jahnsson, Erik Palmertz Skogsängshallen
2024-02-11 16:15 150003087 Nacka IBK (B) - Andino United IF 10 - 6 Kerin Maclean Mitchell, Jakub Horyna Ormingehallen
2024-02-24 14:15 150003094 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS (A) 4 - 8 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tullingehallen
2024-02-25 11:45 150003093 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - IK Tomtberga (A) 6 - 0 Maja Bergman, Niklas Lundberg Fornuddshallen
2024-02-25 13:45 150003091 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nacka IBK (B) 9 - 5 Johan Nima, Imtiaz Karim Skogåshallen
2024-02-25 13:45 150003092 Andino United IF - Salems IF (B) 4 - 8 Mauricio Castillo, Ulf Hedlund Lyckeby Sporthall
2024-02-25 14:00 150003095 Värmdö IF (B) - Tungelsta IF (A) 4 - 2 Didrik Axen, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2024-03-02 11:30 150003099 Tungelsta IF (A) - FBI Tullinge (B) Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Åbyhallen - Haninge
2024-03-02 14:30 150003100 Högdalens AIS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Jonas Holm, Linus Warrenstein Högdalshallen
2024-03-02 16:15 150003097 Salems IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) Svedje Ohlson, Erik Palmertz Skogsängshallen
2024-03-03 16:45 150003096 Sköndals IK (A) - Andino United IF Alexander Mattsson, Stefano Bianque Sköndalshallen
2024-03-03 17:15 150003098 Nacka IBK (B) - Värmdö IF (B) Maja Bergman, Kevin Helly Ormingehallen
2024-03-16 16:30 150003104 FBI Tullinge (B) - Nacka IBK (B) Anton Zaitsev, Theodore Hurtig Tullingehallen
2024-03-17 13:15 150003102 IK Tomtberga (A) - Högdalens AIS (A) Alexander Rosén, Anthon Rosén Kvarnbergshallen
2024-03-17 14:15 150003101 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Sköndals IK (A) Filip Lövenklint, Theodore Idevall Skogåshallen
2024-03-17 14:15 150003103 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tungelsta IF (A) Svedje Ohlson, Alexander Mattsson Tyresöhallen
2024-03-17 18:15 150003105 Värmdö IF (B) - Salems IF (B) Kent Budell, Martin Åkesson Värmdö sporthall
2024-02-18 17:15 150003109 Nacka IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 11 - 10 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Ormingehallen
2024-03-19 20:30 150003108 Salems IF (B) - FBI Tullinge (B) Aldin Imamovic, Mohamed Abdirisak Skogsängshallen
2024-03-23 14:30 150003106 Andino United IF - Skogås/Trångsunds IBK (A) Magnus Eriksson, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2024-03-23 16:30 150003110 Tungelsta IF (A) - IK Tomtberga (A) Osama Abaied, Zana Guzel Åbyhallen - Haninge
2024-03-24 18:30 150003107 Sköndals IK (A) - Värmdö IF (B) Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skogås/ Trångsunds IBK (A) 17 14 2 1 100-60 40 44
2. Sköndals IK (A) 17 12 3 2 109-64 45 39
3. Tungelsta IF (A) 17 12 2 3 114-48 66 38
4. Högdalens AIS (A) 18 11 0 7 89-71 18 33
5. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 17 7 4 6 107-96 11 25
6. Andino United IF 18 8 1 9 99-98 1 25
7. Värmdö IF (B) 17 7 0 10 86-89 -3 21
8. Nacka IBK (B) 18 6 1 11 89-126 -37 19
9. Salems IF (B) 16 5 1 10 53-88 -35 16
10. FBI Tullinge (B) 17 4 1 12 54-100 -46 13
11. IK Tomtberga (A) 18 1 1 16 42-102 -60 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis