Röd F14-16år (Distriktsdomare) (2023/24)

Gruppspel
Pantamera F M Röd Gr1 -07
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 10:00 141402002 Carlshamns IBK F07 - FBC Ljungby F07-08 5 - 4 Nellie Skarpsvärd, Ingela Hedlund Sparbanken Arena
2023-10-07 13:00 141402003 Rottne IF F08-09 - CL98IC F08 0 - 2 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Rottne Sporthall
2023-10-07 16:00 141402001 Sandbäckshults IBK F08-09 - Växjö IBK Utveckling F08-09/1 0 - 4 Ulrika Harrysson, Oscar Johansson Krungårdshallen
2023-10-14 14:00 141402005 CL98IC F08 - Sandbäckshults IBK F08-09 9 - 0 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Falkenbergshallen
2023-10-14 16:00 141402004 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - FBC Karlskrona F07-09 5 - 4 Elias Ekstrand, Oliwer Jonsson Arabypark Arena
2023-10-15 11:00 141402006 Rottne IF F08-09 - Carlshamns IBK F07 0 - 1 Elias Ekstrand, Oliwer Jonsson Rottne Sporthall
2023-10-22 13:00 141402009 Sandbäckshults IBK F08-09 - Carlshamns IBK F07 3 - 9 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Krungårdshallen
2023-10-22 15:00 141402007 FBC Karlskrona F07-09 - FBC Ljungby F07-08 6 - 0 Roger Gardell, Michell Rohde Vedeby Sporthall A
2023-10-22 16:30 141402008 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - CL98IC F08 2 - 9 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Fortnox Arena A-hall
2023-10-21 13:30 141402011 FBC Ljungby F07-08 - Rottne IF F08-09 0 - 1 Engla Spjut, Mirza Karisik Innebandyhallen
2023-10-28 16:00 141402012 Carlshamns IBK F07 - Växjö IBK Utveckling F08-09/1 4 - 0 Lucas Hallberg, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2024-01-14 16:30 141402010 CL98IC F08 - FBC Karlskrona F07-09 5 - 0 Christopher Skäär, Stefan Hultgren Falkenbergshallen
2023-11-11 12:00 141402013 FBC Karlskrona F07-09 - Rottne IF F08-09 0 - 1 Ingela Hedlund, Michael Claesson Vedeby Sporthall A
2023-11-12 12:00 141402014 CL98IC F08 - Carlshamns IBK F07 4 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Falkenbergshallen
2023-11-12 13:30 141402015 FBC Ljungby F07-08 - Sandbäckshults IBK F08-09 3 - 4 Suvad Kaltak, Sakib Batic Innebandyhallen
2023-11-19 12:00 141402017 Sandbäckshults IBK F08-09 - Rottne IF F08-09 0 - 7 Stefan Hultgren, Linus Sjöö Mönsterås Sporthall A-hall
2023-11-19 17:30 141402018 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - FBC Ljungby F07-08 2 - 2 Henrik Gilliusson, Bengt Andersson Fortnox Arena A-hall
2023-11-26 19:00 141402016 Carlshamns IBK F07 - FBC Karlskrona F07-09 1 - 3 Jonas Nilsson, Christian Adolfsson Sparbanken Arena
2023-11-25 12:00 141402021 CL98IC F08 - FBC Ljungby F07-08 4 - 1 Oskar Kedmalm, Philip Tigerstrand Falkenbergshallen
2023-11-25 17:00 141402019 FBC Karlskrona F07-09 - Sandbäckshults IBK F08-09 5 - 4 Andreas Karlsson, Camilla Carlsson Vedeby Sporthall B
2023-11-26 15:00 141402020 Rottne IF F08-09 - Växjö IBK Utveckling F08-09/1 5 - 4 Michael Johansson, Elias Ekstrand Rottne Sporthall
2023-12-01 19:30 141402024 CL98IC F08 - Rottne IF F08-09 6 - 5 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Falkenbergshallen
2023-12-02 15:00 141402022 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - Sandbäckshults IBK F08-09 7 - 2 Philip Tigerstrand, Linus Häggblom Fortnox Arena B-hall
2023-12-03 13:30 141402023 FBC Ljungby F07-08 - Carlshamns IBK F07 3 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2023-12-09 13:00 141402026 Sandbäckshults IBK F08-09 - CL98IC F08 1 - 13 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Krungårdshallen
2023-12-09 14:00 141402027 Carlshamns IBK F07 - Rottne IF F08-09 2 - 2 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Sparbanken Arena
2023-12-09 16:30 141402025 FBC Karlskrona F07-09 - Växjö IBK Utveckling F08-09/1 2 - 5 Michael Claesson, Nellie Skarpsvärd Vedeby Sporthall A
2023-12-17 13:30 141402028 FBC Ljungby F07-08 - FBC Karlskrona F07-09 3 - 0 Mirza Karisik, Filip Karlsson Innebandyhallen
2023-12-17 15:40 141402030 Carlshamns IBK F07 - Sandbäckshults IBK F08-09 7 - 0 Lucas Hallberg, Christian Adolfsson Sparbanken Arena
2023-12-17 16:30 141402029 CL98IC F08 - Växjö IBK Utveckling F08-09/1 7 - 0 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Falkenbergshallen
2024-01-07 15:30 141402032 FBC Ljungby F07-08 - Rottne IF F08-09 2 - 1 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Innebandyhallen
2024-01-14 16:30 141402033 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - Carlshamns IBK F07 0 - 1 Kristian Constantinescu, Kevin Rosén Fortnox Arena A-hall
2024-02-18 11:00 141402031 FBC Karlskrona F07-09 - CL98IC F08 1 - 9 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Vedeby Sporthall B
2024-01-13 11:00 141402036 Sandbäckshults IBK F08-09 - FBC Ljungby F07-08 7 - 4 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Mönsterås Sporthall A-hall
2024-01-13 14:30 141402035 Carlshamns IBK F07 - CL98IC F08 3 - 4 Jonas Nilsson, Ingela Hedlund Sparbanken Arena
2024-01-20 18:30 141402034 Rottne IF F08-09 - FBC Karlskrona F07-09 5 - 1 Daniel Gyllander, Christer Jonsson Rottne Sporthall
2024-01-21 11:00 141402038 Rottne IF F08-09 - Sandbäckshults IBK F08-09 6 - 1 Linus Broberg, Kevin Andersson Rottne Sporthall
2024-01-21 13:30 141402039 FBC Ljungby F07-08 - Växjö IBK Utveckling F08-09/1 3 - 5 Jan Blohm, Andreas Karlsson Innebandyhallen
2024-01-21 15:00 141402037 FBC Karlskrona F07-09 - Carlshamns IBK F07 0 - 3 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Vedeby Sporthall B
2024-01-27 11:30 141402041 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - Rottne IF F08-09 2 - 3 Mikael Björkman, Axel Magnusson Fortnox Arena A-hall
2024-01-28 14:00 141402040 Sandbäckshults IBK F08-09 - FBC Karlskrona F07-09 8 - 7 Niklas Harrisen, Oskar Kedmalm Krungårdshallen
2024-01-28 16:00 141402042 FBC Ljungby F07-08 - CL98IC F08 3 - 3 Kevin Andersson, Axel Magnusson Innebandyhallen
2024-02-03 10:00 141402044 Carlshamns IBK F07 - FBC Ljungby F07-08 2 - 2 Andreas Karlsson, Lucas Hallberg Sparbanken Arena
2024-02-04 11:00 141402045 Rottne IF F08-09 - CL98IC F08 1 - 6 Therese Spjut, Engla Spjut Rottne Sporthall
2024-03-08 19:30 141402043 Sandbäckshults IBK F08-09 - Växjö IBK Utveckling F08-09/1 6 - 6 Stefan Hultgren, Erik Hultgren Krungårdshallen
2024-02-10 11:00 141402046 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - FBC Karlskrona F07-09 1 - 1 Stina Agermark, Filip Håkansson Fortnox Arena A-hall
2024-02-11 10:00 141402047 CL98IC F08 - Sandbäckshults IBK F08-09 14 - 1 Jan Karlsson, Leo Karlsson Bergroth Falkenbergshallen
2024-02-11 13:00 141402048 Rottne IF F08-09 - Carlshamns IBK F07 2 - 0 Mirza Karisik, Emil Lejonklou Rottne Sporthall
2023-12-02 15:30 141402049 FBC Karlskrona F07-09 - FBC Ljungby F07-08 4 - 7 Jonas Nilsson, Ingela Hedlund Vedeby Sporthall A
2024-02-18 12:00 141402051 Sandbäckshults IBK F08-09 - Carlshamns IBK F07 5 - 4 Niklas Harrisen, Oliver Andersson Krungårdshallen
2024-03-03 13:00 141402050 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - CL98IC F08 5 - 3 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Fortnox Arena B-hall
2024-01-28 18:30 141402054 Carlshamns IBK F07 - Växjö IBK Utveckling F08-09/1 2 - 2 Lucas Hallberg, Anton Norrby Sparbanken Arena
2024-02-24 12:00 141402052 CL98IC F08 - FBC Karlskrona F07-09 3 - 3 Bengt Andersson, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2024-02-27 18:45 141402053 Rottne IF F08-09 - FBC Ljungby F07-08 3 - 3 Therese Spjut, Engla Spjut Rottne Sporthall
2024-03-02 14:30 141402055 FBC Karlskrona F07-09 - Rottne IF F08-09 2 - 6 Joel Wenström, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall B
2024-03-02 17:00 141402056 CL98IC F08 - Carlshamns IBK F07 4 - 1 Michael Claesson, Viktor De Gregori Johnson Falkenbergshallen
2024-03-03 16:30 141402057 FBC Ljungby F07-08 - Sandbäckshults IBK F08-09 2 - 1 Alfons Bardh, Sakib Batic Innebandyhallen
2024-03-09 16:30 141402060 Växjö IBK Utveckling F08-09/1 - FBC Ljungby F07-08 5 - 2 Therese Spjut, Michael Claesson Fortnox Arena B-hall
2024-03-10 18:30 141402058 Carlshamns IBK F07 - FBC Karlskrona F07-09 8 - 0 Lucas Hallberg, Sixten Granlund Sparbanken Arena
2024-03-19 19:00 141402059 Sandbäckshults IBK F08-09 - Rottne IF F08-09 3 - 4 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Krungårdshallen
2024-03-16 12:30 141402063 FBC Ljungby F07-08 - CL98IC F08 3 - 8 Dragan Zaharijev, Mikael Björkman Innebandyhallen
2024-03-17 12:00 141402061 FBC Karlskrona F07-09 - Sandbäckshults IBK F08-09 3 - 0 Michael Claesson, Viktor De Gregori Johnson Vedeby Sporthall A
2024-03-17 19:00 141402062 Rottne IF F08-09 - Växjö IBK Utveckling F08-09/1 5 - 5 Therese Spjut, Engla Spjut Rottne Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC F08 18 14 3 1 113-34 79 45
2. Rottne IF F08-09 18 10 3 5 57-40 17 33
3. Carlshamns IBK F07 18 9 4 5 64-38 26 31
4. Växjö IBK Utveckling F08-09/ 1 18 7 5 6 60-61 -1 26
5. FBC Ljungby F07-08 18 4 4 10 47-68 -21 16
6. FBC Karlskrona F07-09 18 4 2 12 42-74 -32 14
7. Sandbäckshults IBK F08-09 18 4 1 13 46-114 -68 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F MS Röd Gr3 -09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 12:30 141403003 Carlshamns IBK F09-10 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 4 - 4 Nellie Skarpsvärd, Ingela Hedlund Sparbanken Arena
2023-10-08 11:45 141403004 Ingelstad IBK F09-10/1 - Hovshaga AIF F09-10 5 - 5 Kevin Rosén, Elias Ekstrand Ingelstads Sporthall
2023-10-14 11:30 141403006 FBC Ljungby F09-10 - Växjö IBK Utveckling F09-10 6 - 1 Kim Westlund, Viktor Krantz Innebandyhallen
2023-10-14 14:00 141403009 FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 - Olofströms IBK F08-09 3 - 6 Jan Karlsson, Leo Karlsson Bergroth Ölands Bank Center B
2023-10-15 12:00 141403008 Hovshaga AIF F09-10 - Carlshamns IBK F09-10 4 - 4 Filip Håkansson, Viktor Krantz Hovshaga Sporthall
2023-10-21 09:30 141403015 Växjö IBK Utveckling F09-10 - Ingelstad IBK F09-10/1 4 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2023-10-22 11:00 141403013 Olofströms IBK F08-09 - Hovshaga AIF F09-10 17 - 0 Olofströms Sporthall
2023-10-29 10:00 141403016 Olofströms IBK F08-09 - FBC Ljungby F09-10 4 - 3 Olofströms Sporthall
2023-10-29 10:30 141403019 Växjö IBK Utveckling F09-10 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 5 - 1 Per Bratt, Filip Karlsson Fortnox Arena A-hall
2023-11-10 19:00 141403023 FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 - Ingelstad IBK F09-10/1 3 - 2 Niklas Harrisen, Oliver Andersson Ölands Bank Center B
2023-11-10 19:30 141403022 Hovshaga AIF F09-10 - Växjö IBK Utveckling F09-10 1 - 3 Mirza Karisik, Pierre Mario Lovazzano Hovshaga Sporthall
2023-11-18 12:00 141403026 Carlshamns IBK F09-10 - FBC Ljungby F09-10 4 - 3 Jonas Nilsson, Christian Adolfsson Sparbanken Arena
2023-11-18 17:00 141403027 Ingelstad IBK F09-10/1 - Olofströms IBK F08-09 2 - 8 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Ingelstads Sporthall
2023-11-19 14:00 141403030 Hovshaga AIF F09-10 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 4 - 9 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Hovshaga Sporthall
2023-11-25 09:30 141403035 FBC Ljungby F09-10 - Hovshaga AIF F09-10 3 - 1 Suvad Kaltak, Sakib Batic Innebandyhallen
2023-11-26 15:00 141403032 Olofströms IBK F08-09 - Carlshamns IBK F09-10 3 - 2 Olofströms Sporthall
2023-12-03 11:45 141403036 Ingelstad IBK F09-10/1 - FBC Ljungby F09-10 3 - 4 Dragan Zaharijev, Lucas Hallberg Ingelstads Sporthall
2023-12-03 14:30 141403037 Växjö IBK Utveckling F09-10 - Carlshamns IBK F09-10 3 - 4 Elias Ekstrand, Oliwer Jonsson Fortnox Arena A-hall
2023-12-09 09:00 141403043 Carlshamns IBK F09-10 - Ingelstad IBK F09-10/1 1 - 3 Roger Gardell, Christian Adolfsson Sparbanken Arena
2023-12-10 11:00 141403042 Olofströms IBK F08-09 - Växjö IBK Utveckling F09-10 8 - 1 Olofströms Sporthall
2023-12-10 11:30 141403045 FBC Ljungby F09-10 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 0 - 3 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Innebandyhallen
2023-12-16 11:00 141403047 Hovshaga AIF F09-10 - Ingelstad IBK F09-10/1 4 - 7 Senad Hamula, Hani Mousaviyan-Utter Hovshaga Sporthall
2023-12-16 17:00 141403048 FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 - Carlshamns IBK F09-10 5 - 5 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Ölands Bank Center B
2024-01-13 10:00 141403053 Carlshamns IBK F09-10 - Hovshaga AIF F09-10 5 - 4 Jonas Nilsson, Ingela Hedlund Sparbanken Arena
2024-01-20 10:30 141403052 Olofströms IBK F08-09 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 2 - 2 Olofströms Sporthall
2024-01-20 17:00 141403055 Växjö IBK Utveckling F09-10 - FBC Ljungby F09-10 2 - 4 Therese Spjut, Michael Claesson Fortnox Arena A-hall
2024-01-21 11:00 141403058 Hovshaga AIF F09-10 - Olofströms IBK F08-09 2 - 6 Engla Spjut, Emil Lejonklou Hovshaga Sporthall
2024-01-21 11:45 141403056 Ingelstad IBK F09-10/1 - Växjö IBK Utveckling F09-10 2 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Mirza Karisik Ingelstads Sporthall
2024-01-27 11:30 141403065 FBC Ljungby F09-10 - Olofströms IBK F08-09 2 - 3 Senad Hamula, Filip Karlsson Innebandyhallen
2024-01-27 16:30 141403063 FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 - Växjö IBK Utveckling F09-10 1 - 3 Oscar Johansson, Philip Tigerstrand Ölands Bank Center B
2024-02-03 11:30 141403069 Växjö IBK Utveckling F09-10 - Hovshaga AIF F09-10 2 - 4 Stina Agermark, Axel Magnusson Fortnox Arena A-hall
2024-02-04 11:45 141403068 Ingelstad IBK F09-10/1 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 2 - 2 Elias Ekstrand, Oliwer Jonsson Ingelstads Sporthall
2024-02-04 11:30 141403075 FBC Ljungby F09-10 - Carlshamns IBK F09-10 3 - 3 Anton Berg, Axel Magnusson Innebandyhallen
2024-02-10 16:15 141403073 FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 - Hovshaga AIF F09-10 6 - 2 Robin Töth, Erik Hultgren Ölands Bank Center B
2024-02-11 11:00 141403072 Olofströms IBK F08-09 - Ingelstad IBK F09-10/1 6 - 6 Olofströms Sporthall
2024-03-02 11:00 141403076 Carlshamns IBK F09-10 - Olofströms IBK F08-09 5 - 6 Mikael Björkman, Christian Adolfsson Sparbanken Arena
2024-03-02 14:00 141403080 Hovshaga AIF F09-10 - FBC Ljungby F09-10 1 - 7 Hani Mousaviyan-Utter, Johan Andersson Hovshaga Sporthall
2024-03-09 09:30 141403085 FBC Ljungby F09-10 - Ingelstad IBK F09-10/1 4 - 2 Mirza Karisik, Johan Oxenmyr Innebandyhallen
2024-03-09 17:00 141403083 Carlshamns IBK F09-10 - Växjö IBK Utveckling F09-10 2 - 1 Dragan Zaharijev, Lucas Hallberg Väggahallen
2024-03-03 17:15 141403087 Växjö IBK Utveckling F09-10 - Olofströms IBK F08-09 0 - 4 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Fortnox Arena A-hall
2024-03-16 11:00 141403086 Ingelstad IBK F09-10/1 - Carlshamns IBK F09-10 3 - 3 Rolf Vatvedt, Christer Jonsson Ingelstads Sporthall
2024-03-19 18:15 141403090 FBC Kalmarsund Ungdom F09/2 - FBC Ljungby F09-10 1 - 7 Christopher Skäär, Pelle Hallström Ölands Bank Center A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Olofströms IBK F08-09 12 10 2 0 73-28 45 32
2. FBC Ljungby F09-10 12 7 1 4 46-28 18 22
3. Carlshamns IBK F09-10 12 4 5 3 42-42 0 17
4. FBC Kalmarsund Ungdom F09/ 2 12 4 4 4 40-42 -2 16
5. Växjö IBK Utveckling F09-10 12 4 1 7 27-40 -13 13
6. Ingelstad IBK F09-10/ 1 12 2 5 5 40-46 -6 11
7. Hovshaga AIF F09-10 12 1 2 9 32-74 -42 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F N Röd Gr2 -08
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-06 19:15 141401003 Sävsjö IBK F08-09 - Månsarps IBK F08 3 - 5 Christian Österström, Alfons Bardh Hofgårdshallen
2023-10-08 10:30 141401002 Aneby SK F07-08 - IBF Tranås F08-09 4 - 2 Emrik Dahlman, Hampus Igefors FB-hallen
2023-12-10 10:30 141401001 Hovslätts IK F08-09 - Vimmerby IBK F08-09 6 - 0 Mujo Hadzimesic, Jonathan Johansson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-14 12:00 141401010 IBF Tranås F08-09 - Hovslätts IK F08-09 1 - 4 Emrik Dahlman, Kim Bjurek Tranås Idrottshall
2023-10-14 14:00 141401009 Månsarps IBK F08 - Aneby SK F07-08 6 - 2 Peter Nykvist, Gustav Perman Stadsgården, Råslätt
2024-02-23 19:00 141401006 Vimmerby IBK F08-09 - Nässjö IBF F08-09 4 - 0 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Idrottshall
2023-10-21 15:00 141401011 Vimmerby IBK F08-09 - IBF Tranås F08-09 4 - 4 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Vimmerby Idrottshall
2023-10-22 16:30 141401015 Nässjö IBF F08-09 - Jönköpings IK F08-09 1 - 4 Patrick Eberhardsson, Andreas Rundqvist Nässjö Sporthall
2023-12-03 16:30 141401012 Hovslätts IK F08-09 - Månsarps IBK F08 3 - 3 Elmar Delimehic, Mattias Tokic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-10-28 10:30 141401018 Jönköpings IK F08-09 - IBF Tranås F08-09 1 - 2 Ebba Bladh, Andreas Rundqvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-10-28 12:45 141401017 Sävsjö IBK F08-09 - Hovslätts IK F08-09 4 - 6 Daniel Persson, Mattias Tokic Sävsjö Sporthall
2023-10-29 13:30 141401019 Nässjö IBF F08-09 - Månsarps IBK F08 3 - 8 Christian Österström, Mattias Tokic Nässjö Sporthall
2024-02-25 12:00 141401016 Aneby SK F07-08 - Vimmerby IBK F08-09 6 - 4 Mujo Hadzimesic, Bujar Kuroshi FB-hallen
2023-11-11 09:00 141401023 Månsarps IBK F08 - Jönköpings IK F08-09 4 - 1 Kim Bjurek, Peter Nykvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-11-12 10:00 141401024 IBF Tranås F08-09 - Sävsjö IBK F08-09 4 - 3 Dawan Mofak, Mikael Fransson Tranås Idrottshall
2023-11-12 12:30 141401021 Hovslätts IK F08-09 - Aneby SK F07-08 11 - 2 Mattias Tokic, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-11-17 19:30 141401026 Sävsjö IBK F08-09 - Vimmerby IBK F08-09 6 - 2 Alfons Bardh, Sakib Batic Sävsjö Sporthall
2023-11-18 11:00 141401028 Nässjö IBF F08-09 - Hovslätts IK F08-09 4 - 6 Elmar Delimehic, Bujar Kuroshi Handskerydshallen
2023-11-18 17:45 141401027 Jönköpings IK F08-09 - Aneby SK F07-08 1 - 1 Ebba Bladh, Kim Westlund Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-11-25 13:00 141401032 Aneby SK F07-08 - Sävsjö IBK F08-09 2 - 6 Anders A Nilsson, Bujar Kuroshi FB-hallen
2023-11-26 14:00 141401034 IBF Tranås F08-09 - Nässjö IBF F08-09 8 - 4 Elmar Delimehic, Bujar Kuroshi Tranås Idrottshall
2023-11-26 15:30 141401031 Hovslätts IK F08-09 - Jönköpings IK F08-09 3 - 1 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-02 16:30 141401036 Jönköpings IK F08-09 - Vimmerby IBK F08-09 7 - 2 Kim Westlund, Örjan Stenberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-10 14:45 141401040 Månsarps IBK F08 - IBF Tranås F08-09 2 - 4 Norrahammars Sporthall
2024-01-19 18:00 141401037 Nässjö IBF F08-09 - Sävsjö IBK F08-09 3 - 6 Elmar Delimehic, Mujo Hadzimesic Handskerydshallen
2023-11-25 13:00 141401045 Vimmerby IBK F08-09 - Månsarps IBK F08 3 - 6 Michael Johansson, Dawan Mofak Vimmerby Idrottshall
2023-12-09 10:30 141401042 Aneby SK F07-08 - Nässjö IBF F08-09 4 - 2 Oskar Lööke, Anders A Nilsson FB-hallen
2023-12-09 13:00 141401043 Sävsjö IBK F08-09 - Jönköpings IK F08-09 1 - 3 Magnus Davidsson, Daniel Persson Sävsjö Sporthall
2023-12-15 19:30 141401048 Månsarps IBK F08 - Sävsjö IBK F08-09 4 - 10 Mikaela Bossius, Viktoria Wallström Norrahammars Sporthall
2023-12-16 12:00 141401050 Vimmerby IBK F08-09 - Hovslätts IK F08-09 6 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Vimmerby Idrottshall
2023-12-17 10:00 141401049 IBF Tranås F08-09 - Aneby SK F07-08 6 - 0 Elmar Delimehic, Bujar Kuroshi Tranås Idrottshall
2024-01-13 10:30 141401052 Aneby SK F07-08 - Månsarps IBK F08 2 - 5 Elmar Delimehic, Mujo Hadzimesic FB-hallen
2024-01-13 15:00 141401055 Nässjö IBF F08-09 - Vimmerby IBK F08-09 5 - 7 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Handskerydshallen
2024-01-14 15:30 141401051 Hovslätts IK F08-09 - IBF Tranås F08-09 6 - 3 Tina Sandberg, Alva Perman Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-01-19 19:30 141401059 Månsarps IBK F08 - Hovslätts IK F08-09 4 - 5 Jonas Kvant, Peter Nykvist Norrahammars Sporthall
2024-01-21 09:30 141401056 Jönköpings IK F08-09 - Nässjö IBF F08-09 4 - 1 Simon Bolmvik, Casper Karlsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-01-21 16:00 141401060 IBF Tranås F08-09 - Vimmerby IBK F08-09 11 - 5 Mujo Hadzimesic, Jonathan Johansson Tranås Idrottshall
2024-01-27 12:00 141401065 Vimmerby IBK F08-09 - Aneby SK F07-08 2 - 5 Muhidin Bahtanovic, Alexia Rasmussen Vimmerby Idrottshall
2024-01-27 15:30 141401061 Hovslätts IK F08-09 - Sävsjö IBK F08-09 3 - 3 Mujo Hadzimesic, Jonathan Johansson Jönköpings Idrottshus B-hall
2024-01-28 10:00 141401064 IBF Tranås F08-09 - Jönköpings IK F08-09 5 - 5 Daniel Pettersson, Johan Ferm Tranås Idrottshall
2024-01-28 17:00 141401063 Månsarps IBK F08 - Nässjö IBF F08-09 7 - 0 Nicklas Bard, Pontus Hildinge Mickelsson Norrahammars Sporthall
2024-02-03 10:30 141401066 Aneby SK F07-08 - Hovslätts IK F08-09 5 - 7 Lars Öst, Sebastian Kullander FB-hallen
2024-02-03 10:30 141401067 Sävsjö IBK F08-09 - IBF Tranås F08-09 2 - 0 Robin Rosendal, Emil Lindén Sävsjö Sporthall
2024-02-24 16:30 141401068 Jönköpings IK F08-09 - Månsarps IBK F08 9 - 1 Theo Dahlslätt, Gustav Perman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-17 11:00 141401075 Vimmerby IBK F08-09 - Sävsjö IBK F08-09 5 - 6 Hannes Berggren, Linus Häggblom Vimmerby Idrottshall
2024-02-18 17:00 141401071 Hovslätts IK F08-09 - Nässjö IBF F08-09 9 - 0 Mattias Tokic, Sakib Batic Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-23 19:30 141401072 Aneby SK F07-08 - Jönköpings IK F08-09 1 - 4 Elmar Delimehic, Bujar Kuroshi FB-hallen
2024-02-24 11:00 141401078 Nässjö IBF F08-09 - IBF Tranås F08-09 2 - 5 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Nässjö Sporthall
2024-03-02 12:30 141401076 Sävsjö IBK F08-09 - Aneby SK F07-08 4 - 4 Tina Sandberg, Jan Blohm Sävsjö Sporthall
2024-03-08 19:40 141401077 Jönköpings IK F08-09 - Hovslätts IK F08-09 4 - 3 Mujo Hadzimesic, Jonathan Johansson Hisingstorp Sporthall
2024-03-09 11:00 141401083 Sävsjö IBK F08-09 - Nässjö IBF F08-09 3 - 2 Elmar Delimehic, Bujar Kuroshi Sävsjö Sporthall
2024-03-10 12:30 141401084 IBF Tranås F08-09 - Månsarps IBK F08 6 - 6 Elmar Delimehic, Hampus Igefors Tranås Idrottshall
2024-03-10 15:00 141401085 Vimmerby IBK F08-09 - Jönköpings IK F08-09 3 - 4 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Vimmerby Idrottshall
2024-03-16 15:30 141401086 Jönköpings IK F08-09 - Sävsjö IBK F08-09 3 - 4 Mattias Tokic, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-17 15:00 141401090 Månsarps IBK F08 - Vimmerby IBK F08-09 WO (5 - 0) Emrik Dahlman, Hampus Igefors Norrahammars Sporthall
2024-03-27 19:00 141401087 Nässjö IBF F08-09 - Aneby SK F07-08 2 - 1 Patrick Eberhardsson, Jonas Säleby Handskerydshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK F08-09 14 11 2 1 79-40 39 35
2. Jönköpings IK F08-09 14 8 2 4 51-32 19 26
3. Månsarps IBK F08 14 8 2 4 66-51 15 26
4. Sävsjö IBK F08-09 14 8 2 4 61-46 15 26
5. IBF Tranås F08-09 14 7 3 4 61-48 13 24
6. Aneby SK F07-08 14 4 2 8 39-62 -23 14
7. Vimmerby IBK F08-09 14 2 1 11 47-78 -31 7
8. Nässjö IBF F08-09 14 1 0 13 29-76 -47 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F N Röd Gr3 -09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 12:00 141400004 Hestra Skid O SK F09-10 - Aneby SK F09-10 8 - 3 Tina Sandberg, Alva Perman Hestra Sporthall
2023-10-08 16:30 141400005 Jönköpings IK F09 - Ölmstads IS F09 5 - 3 Anders A Nilsson, Viktoria Wallström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-08 17:00 141400003 Värnamo IK F10 - Vetlanda IBF F09-10 4 - 1 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Värnamo Sporthall
2023-10-12 19:45 141400002 Månsarps IBK F09 - Hovslätts IK F10 2 - 4 Suvad Kaltak, Sakib Batic Barnarps Sporthall
2023-10-14 10:30 141400008 Aneby SK F09-10 - Värnamo IK F10 2 - 2 Dawan Mofak, Nicklas Bard FB-hallen
2023-10-15 15:00 141400007 Ölmstads IS F09 - Hestra Skid O SK F09-10 4 - 6 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Ribbahallen A-hall
2023-11-05 15:00 141400009 Vetlanda IBF F09-10 - Månsarps IBK F09 2 - 2 Roger Dahlberg, Mikael Fransson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-10-21 15:00 141400013 Månsarps IBK F09 - Aneby SK F09-10 5 - 1 Simon Bolmvik, Casper Karlsson Barnarps Sporthall
2023-10-22 13:30 141400015 Jönköpings IK F09 - Hestra Skid O SK F09-10 6 - 1 Jonas Kvant, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-10-22 14:00 141400014 Värnamo IK F10 - Ölmstads IS F09 1 - 3 Värnamo Sporthall
2023-10-28 10:00 141400018 Hestra Skid O SK F09-10 - Hovslätts IK F10 4 - 3 Kim Westlund, Örjan Stenberg Hestra Sporthall
2023-10-29 11:30 141400019 Jönköpings IK F09 - Vetlanda IBF F09-10 5 - 0 Tina Sandberg, Alva Perman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-10-29 13:30 141400020 Ölmstads IS F09 - Aneby SK F09-10 5 - 3 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Ribbahallen B-hall
2023-11-11 16:00 141400022 Aneby SK F09-10 - Jönköpings IK F09 0 - 2 Jonas Säleby, Michael Johansson FB-hallen
2023-11-12 10:30 141400024 Hovslätts IK F10 - Värnamo IK F10 1 - 0 Mattias Tokic, Peter Nykvist Stadsgården, Råslätt
2023-11-12 14:00 141400023 Vetlanda IBF F09-10 - Hestra Skid O SK F09-10 3 - 6 Michael Johansson, Christian Österström Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-11-18 10:30 141400030 Aneby SK F09-10 - Vetlanda IBF F09-10 2 - 4 Christian Österström, Felix Kratz FB-hallen
2023-11-19 14:00 141400027 Hestra Skid O SK F09-10 - Månsarps IBK F09 6 - 2 Tina Sandberg, Alva Perman Hestra Sporthall
2023-11-19 14:00 141400029 Ölmstads IS F09 - Hovslätts IK F10 1 - 4 Emrik Dahlman, Hampus Igefors Ribbahallen B-hall
2023-11-25 09:30 141400034 Hovslätts IK F10 - Jönköpings IK F09 1 - 3 Simon Bolmvik, Casper Karlsson Stadsgården, Råslätt
2023-11-25 13:00 141400033 Vetlanda IBF F09-10 - Ölmstads IS F09 0 - 3 Mikael Fransson, Roger Dahlberg Hasses Sportcenter LF, Vetlanda
2023-11-26 16:00 141400032 Månsarps IBK F09 - Värnamo IK F10 8 - 5 Anders Perman, Tina Sandberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-12-01 19:30 141400040 Vetlanda IBF F09-10 - Hovslätts IK F10 2 - 4 Elmar Delimehic, Bujar Kuroshi Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-12-02 10:00 141400038 Ölmstads IS F09 - Månsarps IBK F09 4 - 4 Simon Bolmvik, Casper Karlsson Ribbahallen A-hall
2023-12-03 12:00 141400037 Jönköpings IK F09 - Värnamo IK F10 4 - 1 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-12-09 17:00 141400043 Värnamo IK F10 - Hestra Skid O SK F09-10 3 - 5 Värnamo Sporthall
2023-12-09 17:30 141400042 Månsarps IBK F09 - Jönköpings IK F09 4 - 8 Gustav Jarnegren, Christian Österström Norrahammars Sporthall
2024-02-24 13:00 141400044 Hovslätts IK F10 - Aneby SK F09-10 5 - 1 Pontus Hildinge Mickelsson, Simon Bolmvik Barnarps Sporthall
2023-12-15 19:30 141400046 Ölmstads IS F09 - Jönköpings IK F09 2 - 10 Jonas Kvant, Peter Nykvist Ribbahallen A-hall
2023-12-16 10:30 141400047 Aneby SK F09-10 - Hestra Skid O SK F09-10 0 - 6 Mattias Tokic, Suvad Kaltak FB-hallen
2023-12-16 12:00 141400048 Vetlanda IBF F09-10 - Värnamo IK F10 2 - 1 Christian Österström, Elmar Delimehic Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-12-17 09:30 141400049 Hovslätts IK F10 - Månsarps IBK F09 4 - 2 Suvad Kaltak Stadsgården, Råslätt
2024-01-13 10:00 141400054 Hestra Skid O SK F09-10 - Ölmstads IS F09 5 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2024-01-14 11:30 141400053 Värnamo IK F10 - Aneby SK F09-10 5 - 2 Park Arena
2024-01-14 14:45 141400052 Månsarps IBK F09 - Vetlanda IBF F09-10 3 - 2 Andreas Rundqvist, Viktoria Wallström Norrahammars Sporthall
2024-01-20 10:30 141400058 Aneby SK F09-10 - Månsarps IBK F09 2 - 5 Elmar Delimehic, Joakim Palmér FB-hallen
2024-01-21 14:00 141400057 Ölmstads IS F09 - Värnamo IK F10 4 - 2 Suvad Kaltak, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2024-01-21 16:00 141400056 Hestra Skid O SK F09-10 - Jönköpings IK F09 4 - 7 Pontus Hildinge Mickelsson, Örjan Stenberg Hestra Sporthall
2024-01-26 19:00 141400062 Aneby SK F09-10 - Ölmstads IS F09 5 - 7 Elmar Delimehic, Joakim Palmér FB-hallen
2024-01-27 13:30 141400063 Vetlanda IBF F09-10 - Jönköpings IK F09 1 - 7 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2024-03-08 19:00 141400064 Hovslätts IK F10 - Hestra Skid O SK F09-10 7 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Barnarps Sporthall
2024-02-03 14:00 141400067 Värnamo IK F10 - Hovslätts IK F10 0 - 3 Park Arena
2024-02-04 13:30 141400069 Jönköpings IK F09 - Aneby SK F09-10 9 - 0 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-02-04 16:00 141400068 Hestra Skid O SK F09-10 - Vetlanda IBF F09-10 6 - 2 Kim Bjurek, Örjan Stenberg Hestra Sporthall
2024-02-10 13:30 141400073 Vetlanda IBF F09-10 - Aneby SK F09-10 1 - 1 Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2024-02-18 11:30 141400074 Hovslätts IK F10 - Ölmstads IS F09 8 - 4 Joakim Palmér, Felix Kratz Stadsgården, Råslätt
2024-02-25 10:00 141400072 Månsarps IBK F09 - Hestra Skid O SK F09-10 6 - 2 Norrahammars Sporthall
2024-02-25 12:00 141400079 Ölmstads IS F09 - Vetlanda IBF F09-10 2 - 4 Mattias Tokic, Kevin Rosén Ribbahallen A-hall
2024-03-02 14:00 141400076 Värnamo IK F10 - Månsarps IBK F09 1 - 1 Tinas Ö
2024-03-03 11:00 141400078 Jönköpings IK F09 - Hovslätts IK F10 2 - 1 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-09 12:00 141400083 Värnamo IK F10 - Jönköpings IK F09 0 - 11 Tinas Ö
2024-03-09 18:00 141400082 Månsarps IBK F09 - Ölmstads IS F09 6 - 3 Kim Westlund, Alva Perman Norrahammars Sporthall
2024-03-10 11:30 141400084 Hovslätts IK F10 - Vetlanda IBF F09-10 8 - 2 Peter Nykvist, Nicklas Bard Stadsgården, Råslätt
2024-03-16 13:00 141400089 Aneby SK F09-10 - Hovslätts IK F10 1 - 4 Mujo Hadzimesic, Felix Kratz FB-hallen
2024-03-17 10:00 141400087 Jönköpings IK F09 - Månsarps IBK F09 5 - 2 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2024-03-17 16:00 141400086 Hestra Skid O SK F09-10 - Värnamo IK F10 5 - 2 Jonas Kvant, Peter Nykvist Hestra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK F09 14 14 0 0 84-20 64 42
2. Hovslätts IK F10 14 11 0 3 57-29 28 33
3. Hestra Skid O SK F09-10 14 10 0 4 69-49 20 30
4. Månsarps IBK F09 14 6 3 5 52-49 3 21
5. Ölmstads IS F09 14 5 1 8 46-63 -17 16
6. Vetlanda IBF F09-10 14 3 2 9 26-54 -28 11
7. Värnamo IK F10 14 2 2 10 27-52 -25 8
8. Aneby SK F09-10 14 0 2 12 23-68 -45 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Ö Röd Gr3 -09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 10:00 141404002 FBC Karlskrona F09-10 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 1 - 7 Dragan Zaharijev, Lucas Hallberg Vedeby Sporthall A
2023-10-07 12:00 141404005 Nybro IBK F09 - Växjö IBK Utveckling F10 2 - 11 Niklas Harrisen, Erik Hultgren OG-Hallen
2023-10-08 12:00 141404004 Jämjö IBK F09-11 - Ingelstad IBK F09-10/2 6 - 1 Niklas Harrisen, Oliver Andersson Jämjö Sporthall
2023-10-13 19:30 141404010 FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 11 - 1 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Ölands Bank Center A
2023-10-14 10:00 141404009 CL98IC F10-11/1 - FBC Karlskrona F09-10 3 - 2 Falkenbergshallen
2023-10-15 13:45 141404007 Växjö IBK Utveckling F10 - Jämjö IBK F09-11 6 - 1 Therese Spjut, Engla Spjut Arabypark Arena
2023-10-21 11:00 141404012 Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 - CL98IC F10-11/1 3 - 9 Stefan Karlsson, Mikael Pettersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-10-21 11:30 141404013 FBC Karlskrona F09-10 - Ingelstad IBK F09-10/2 2 - 4 Ingela Hedlund, Andreas Karlsson Vedeby Sporthall A
2023-10-21 12:00 141404015 Nybro IBK F09 - Jämjö IBK F09-11 3 - 4 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand OG-Hallen
2023-10-26 19:00 141404018 Jämjö IBK F09-11 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 0 - 5 Anton Norrby, Jonas Nilsson Jämjö Sporthall
2023-10-28 12:00 141404019 Nybro IBK F09 - CL98IC F10-11/1 3 - 9 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand OG-Hallen
2023-10-28 15:00 141404020 Växjö IBK Utveckling F10 - Ingelstad IBK F09-10/2 2 - 1 Elias Ekstrand, Oliwer Jonsson Fortnox Arena B-hall
2023-11-11 09:30 141404023 CL98IC F10-11/1 - Jämjö IBK F09-11 8 - 4 Falkenbergshallen
2023-11-11 12:00 141404021 Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 - FBC Karlskrona F09-10 1 - 3 Jan Karlsson, Leo Karlsson Bergroth Oskarshamns Sporthall B-hall
2023-11-11 17:00 141404022 Ingelstad IBK F09-10/2 - Nybro IBK F09 8 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Ingelstads Sporthall
2023-11-18 12:00 141404028 Nybro IBK F09 - Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 6 - 1 Jan Karlsson, Leo Karlsson Bergroth OG-Hallen
2023-11-18 12:45 141404029 Växjö IBK Utveckling F10 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 3 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Azur Icagic Pär Lagerkvistskolan
2023-11-19 11:45 141404030 Ingelstad IBK F09-10/2 - CL98IC F10-11/1 10 - 1 Michael Johansson, Alfons Bardh Ingelstads Sporthall
2023-11-19 12:00 141404027 Jämjö IBK F09-11 - FBC Karlskrona F09-10 1 - 7 Jonas Nilsson, Ingela Hedlund Jämjö Sporthall
2023-11-23 18:45 141404034 FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 - Nybro IBK F09 4 - 4 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Ölands Bank Center B
2023-11-25 10:00 141404033 CL98IC F10-11/1 - Växjö IBK Utveckling F10 3 - 1 Falkenbergshallen
2024-01-27 11:30 141404031 Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 - Jämjö IBK F09-11 1 - 1 Frans Bladh, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall B-hall
2023-12-03 09:30 141404040 CL98IC F10-11/1 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 1 - 5 Falkenbergshallen
2023-12-03 11:30 141404038 Växjö IBK Utveckling F10 - FBC Karlskrona F09-10 5 - 2 Linus Sandberg, Eldar Icagic Fortnox Arena B-hall
2024-03-02 17:00 141404039 Ingelstad IBK F09-10/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 4 - 3 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Ingelstads Sporthall
2023-12-09 11:00 141404041 Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 - Växjö IBK Utveckling F10 1 - 14 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2023-12-09 15:00 141404044 FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 - Ingelstad IBK F09-10/2 0 - 4 Leffe Henryson, Per Elofsson Ölands Bank Center B
2023-12-10 11:00 141404042 FBC Karlskrona F09-10 - Nybro IBK F09 6 - 2 Nellie Skarpsvärd, Ingela Hedlund Vedeby Sporthall A
2023-12-17 13:30 141404046 Växjö IBK Utveckling F10 - Nybro IBK F09 6 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Melvin Harlin Fortnox Arena B-hall
2023-12-17 14:00 141404049 FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 - FBC Karlskrona F09-10 5 - 2 Oscar Johansson, Alexia Rasmussen Ölands Bank Center A
2023-12-17 15:00 141404047 Ingelstad IBK F09-10/2 - Jämjö IBK F09-11 4 - 1 Linus Broberg, Oliwer Jonsson Ingelstads Sporthall
2024-01-14 11:00 141404051 Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 1 - 4 Niklas Harrisen, Oliver Andersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-01-14 11:00 141404052 FBC Karlskrona F09-10 - CL98IC F10-11/1 2 - 5 Michael Claesson, Viktor De Gregori Johnson Vedeby Sporthall A
2024-01-14 12:00 141404054 Jämjö IBK F09-11 - Växjö IBK Utveckling F10 4 - 7 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Jämjö Sporthall
2024-01-20 10:00 141404059 CL98IC F10-11/1 - Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 7 - 1 Falkenbergshallen
2024-01-20 17:00 141404058 Ingelstad IBK F09-10/2 - FBC Karlskrona F09-10 7 - 1 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Ingelstads Sporthall
2024-01-21 12:00 141404056 Jämjö IBK F09-11 - Nybro IBK F09 2 - 2 Michael Claesson, Viktor De Gregori Johnson Jämjö Sporthall
2024-01-27 16:00 141404063 CL98IC F10-11/1 - Nybro IBK F09 2 - 3 Rinkabyholms Sporthall
2024-01-28 12:45 141404064 FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 - Jämjö IBK F09-11 3 - 1 Jan Karlsson, Leo Karlsson Bergroth Ölands Bank Center A
2024-01-28 14:00 141404062 Ingelstad IBK F09-10/2 - Växjö IBK Utveckling F10 6 - 2 Elias Ekstrand, Stefan Hultgren Ingelstads Sporthall
2024-02-03 11:00 141404066 FBC Karlskrona F09-10 - Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 5 - 2 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Vedeby Sporthall A
2024-02-03 12:00 141404069 Nybro IBK F09 - Ingelstad IBK F09-10/2 3 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg OG-Hallen
2024-02-04 12:00 141404068 Jämjö IBK F09-11 - CL98IC F10-11/1 0 - 7 Roger Gardell, Ingela Hedlund Jämjö Sporthall
2024-02-10 12:45 141404074 FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 - Växjö IBK Utveckling F10 4 - 4 Robin Töth, Erik Hultgren Ölands Bank Center B
2024-02-10 14:00 141404073 CL98IC F10-11/1 - Ingelstad IBK F09-10/2 1 - 2 Allaktivitetshuset, Rockneby
2024-02-18 11:00 141404071 Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 - Nybro IBK F09 2 - 5 Jan Karlsson, Leo Karlsson Bergroth Oskarshamns Sporthall B-hall
2024-03-01 19:00 141404072 FBC Karlskrona F09-10 - Jämjö IBK F09-11 0 - 4 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Vedeby Sporthall A
2024-02-25 12:00 141404077 Jämjö IBK F09-11 - Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 6 - 0 Ingela Hedlund, Andreas Karlsson Jämjö Sporthall
2024-03-02 12:00 141404078 Nybro IBK F09 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 3 - 6 Stefan Hultgren, Erik Hultgren OG-Hallen
2024-03-02 13:00 141404079 Växjö IBK Utveckling F10 - CL98IC F10-11/1 5 - 3 Engla Spjut, Stina Agermark Fortnox Arena B-hall
2024-03-09 11:00 141404082 FBC Karlskrona F09-10 - Växjö IBK Utveckling F10 2 - 1 Anton Norrby, Nellie Skarpsvärd Vedeby Sporthall A
2024-03-09 16:45 141404084 FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 - CL98IC F10-11/1 6 - 1 Oscar Johansson, Erik Hultgren Ölands Bank Center A
2024-03-10 11:00 141404081 Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 - Ingelstad IBK F09-10/2 3 - 5 Jan Karlsson, Leo Karlsson Bergroth Oskarshamns Sporthall A-hall
2024-03-15 19:00 141404087 Nybro IBK F09 - FBC Karlskrona F09-10 4 - 6 Oliver Andersson, Erik Hultgren OG-Hallen
2024-03-16 16:00 141404088 Växjö IBK Utveckling F10 - Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 WO (5 - 0) Stina Agermark, Engla Spjut Fortnox Arena A-hall
2024-03-17 11:45 141404089 Ingelstad IBK F09-10/2 - FBC Kalmarsund Ungdom F09/1 3 - 0 Roger Gardell, Michell Rohde Ingelstads Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingelstad IBK F09-10/ 2 14 12 0 2 64-27 37 36
2. FBC Kalmarsund Ungdom F09/ 1 14 10 2 2 69-29 40 32
3. Växjö IBK Utveckling F10 14 9 1 4 72-40 32 28
4. CL98IC F10-11/ 1 14 8 0 6 60-47 13 24
5. FBC Karlskrona F09-10 14 6 0 8 41-51 -10 18
6. Jämjö IBK F09-11 14 4 2 8 35-54 -19 14
7. Nybro IBK F09 14 3 2 9 44-72 -28 11
8. Craftstadens IBK Oskarshamn F09-10 14 0 1 13 20-85 -65 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis