Damjunior Svart A (2023/24)

Gruppspel
Damjunior
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-07 11:15 231100002 Nykvarns IBF - Telge SIBK 8 - 3 Christian Johnsson, Fredrik Wernqvist Furuborghallen
2023-10-08 09:30 231100001 Hjulsbro IK - Trosa Edanö IBK 6 - 3 Johan Wiggur, Fredrik Steisjö Kärnahallen
2023-10-08 11:00 231100004 Onyx IBS - Strängnäs IBK 6 - 6 Sigge Maurer, Magnus Appelkvist Rosvalla Arena A
2023-10-08 14:00 231100003 Solfjäderstaden IBK - Åby IBK Ungdom 3 - 7 Jan Wentzell, Ellen Brunnström Radiomasten Innebandycenter
2023-10-13 19:00 231100007 Strängnäs IBK - Nykvarns IBF 10 - 1 Mauricio Diaz, Johan Engvall Thomas Arena
2023-10-14 13:00 231100006 Åby IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Patricio Boiardt, Didrik Carlsson Åby Arena
2023-10-14 13:15 231100008 Onyx IBS - Solfjäderstaden IBK 6 - 4 Admir Brkic, Håkan Rask Ramdalens Sportcenter
2023-10-15 17:00 231100005 Telge SIBK - Hjulsbro IK 7 - 7 Christer Avasjö, Mattias Lönnborg Västergård Arena A
2023-10-20 19:30 231100009 Åby IBK Ungdom - Hjulsbro IK 3 - 3 Fernando Rocabado, Patricio Boiardt Åby Arena
2023-10-21 13:00 231100012 Nykvarns IBF - Solfjäderstaden IBK 4 - 7 Mikael Tegel, Joacim Hansson Furuborghallen
2023-10-21 17:00 231100010 Telge SIBK - Strängnäs IBK 7 - 3 Dennis Wagermark, Jesper Asplund Västergård Arena A
2023-10-22 14:00 231100011 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 9 - 8 Kjell Rolin, Sigge Maurer Hedebyhallen
2023-10-27 19:30 231100013 Strängnäs IBK - Hjulsbro IK 12 - 3 Karl-Gustav Bergström, Mauricio Diaz Karinslundshallen
2023-10-28 10:00 231100014 Onyx IBS - Åby IBK Ungdom 3 - 4 Sigge Maurer, Niclas Andersson Ramdalens Sportcenter
2023-10-28 13:00 231100016 Nykvarns IBF - Trosa Edanö IBK 3 - 6 Andreas Eriksson, Martin Morén Furuborghallen
2024-02-24 13:00 231100015 Solfjäderstaden IBK - Telge SIBK 3 - 4 Elias Carlander, Jacob Glavenius Radiomasten Innebandycenter
2023-11-04 10:00 231100019 Åby IBK Ungdom - Nykvarns IBF 6 - 1 Johnny Håkansson, Christoffer Karlsson Åby Arena
2023-11-04 12:30 231100017 Hjulsbro IK - Onyx IBS 2 - 10 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Stureforshallen
2023-11-05 14:00 231100018 Solfjäderstaden IBK - Strängnäs IBK 6 - 8 Simon Eriksson, Marthin Andersson Motala Sporthall
2023-11-05 17:30 231100020 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 5 - 6 Leo Lindh, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2023-11-10 19:30 231100021 Solfjäderstaden IBK - Hjulsbro IK 6 - 5 Erik Karlsson, Fredrik Steisjö Radiomasten Innebandycenter
2023-11-11 14:00 231100024 Telge SIBK - Åby IBK Ungdom 2 - 5 Amanda Sigurbjörnsson, Aarre Hietanen Västergård Arena A
2023-11-12 11:45 231100022 Nykvarns IBF - Onyx IBS 2 - 4 Göran Engfors, Michael Amberg Furuborghallen
2023-11-12 14:00 231100023 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 4 - 9 Dennis Wagermark, Mats Hällgren Hedebyhallen
2023-11-18 18:00 231100028 Strängnäs IBK - Åby IBK Ungdom 11 - 4 Stefan Öberg, Mauricio Diaz Thomas Arena
2023-11-19 14:00 231100026 Trosa Edanö IBK - Solfjäderstaden IBK 9 - 6 Mauricio Diaz, Sigge Maurer Hedebyhallen
2023-11-19 15:30 231100027 Onyx IBS - Telge SIBK 6 - 8 Amanda Sigurbjörnsson, Leo Lindh Ramdalens Sportcenter
2023-11-24 19:30 231100025 Hjulsbro IK - Nykvarns IBF 5 - 6 Jesper Rosenberg, Albin Häll Valkebohallen
2023-11-24 19:00 231100032 Strängnäs IBK - Onyx IBS 9 - 5 Andreas Eriksson, Mattias Lönnborg Thomas Arena
2023-11-25 13:30 231100031 Åby IBK Ungdom - Solfjäderstaden IBK 4 - 6 Daniel Johansson, Peter Ström Åby Arena
2023-11-26 14:00 231100030 Telge SIBK - Nykvarns IBF 8 - 3 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Västergård Arena A
2023-11-26 15:00 231100029 Trosa Edanö IBK - Hjulsbro IK 10 - 1 Oscar Gärling, Leo Lindh Hedebyhallen
2023-12-01 19:30 231100036 Solfjäderstaden IBK - Onyx IBS 1 - 4 Fredrik Steisjö, Hampus Larsson Radiomasten Innebandycenter
2023-12-02 16:00 231100033 Hjulsbro IK - Telge SIBK 6 - 13 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Stureforshallen
2023-12-03 15:00 231100034 Trosa Edanö IBK - Åby IBK Ungdom 6 - 5 Richard Himberg, Mats Hällgren Hedebyhallen
2024-03-12 19:00 231100035 Nykvarns IBF - Strängnäs IBK 3 - 3 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Thomas Arena
2023-12-09 12:00 231100040 Solfjäderstaden IBK - Nykvarns IBF 2 - 5 Fredrik Steisjö, Erik Karlsson Motala Sporthall
2023-12-10 11:15 231100039 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 8 - 8 Sigge Maurer, Niclas Andersson Ramdalens Sportcenter
2023-12-10 11:45 231100038 Strängnäs IBK - Telge SIBK 11 - 5 Mauricio Diaz, Johan Engvall Thomas Arena
2023-12-10 15:30 231100037 Åby IBK Ungdom - Hjulsbro IK 6 - 3 Fredrik Steisjö, Alen Turcinhodzic Åby Arena
2023-12-15 19:30 231100042 Åby IBK Ungdom - Onyx IBS 1 - 6 Fredrik Steisjö, Johnny Håkansson Åby Arena
2023-12-16 15:00 231100041 Hjulsbro IK - Strängnäs IBK 2 - 8 Love Arvidsson, Daniel Hermansson Stureforshallen
2023-12-17 14:00 231100044 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IBF 2 - 4 Amanda Sigurbjörnsson, Sigge Maurer Hedebyhallen
2024-02-18 17:00 231100043 Telge SIBK - Solfjäderstaden IBK 8 - 3 Mauricio Diaz, Mats Hällgren Västergård Arena A
2024-01-13 12:45 231100047 Nykvarns IBF - Åby IBK Ungdom 4 - 4 Peter Palmelius, Stefan Öberg Furuborghallen
2024-01-14 12:00 231100045 Onyx IBS - Hjulsbro IK 10 - 6 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Ramdalens Sportcenter
2024-01-14 13:30 231100046 Strängnäs IBK - Solfjäderstaden IBK 10 - 3 Joacim Hansson, Mikael Tegel Thomas Arena
2024-01-14 15:00 231100048 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 4 - 3 Amanda Sigurbjörnsson, Leo Lindh Hedebyhallen
2024-01-20 11:45 231100051 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 5 - 5 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Thomas Arena
2024-01-20 17:30 231100049 Hjulsbro IK - Solfjäderstaden IBK 7 - 6 Patricio Boiardt, Toivo Andersson Stureforshallen
2024-01-21 10:45 231100050 Onyx IBS - Nykvarns IBF 6 - 9 Mats-Ola Svensson, Admir Brkic Rosvalla Arena A
2024-01-21 14:30 231100052 Åby IBK Ungdom - Telge SIBK WO (5 - 0) Felix Jonsson, Alvin Andersson Åby Arena
2024-01-26 19:30 231100053 Nykvarns IBF - Hjulsbro IK 4 - 5 Dennis Wagermark, Filip Skoglund Furuborghallen
2024-01-28 14:30 231100055 Telge SIBK - Onyx IBS 7 - 10 Mattias Lönnborg, Christer Avasjö Västergård Arena A
2024-01-28 19:00 231100056 Åby IBK Ungdom - Strängnäs IBK 5 - 5 Albin Häll, Fredrik Steisjö Åby Arena
2024-02-25 15:00 231100054 Trosa Edanö IBK - Solfjäderstaden IBK 2 - 8 Leo Lindh, Amanda Sigurbjörnsson Hedebyhallen
2024-02-02 19:30 231100058 Nykvarns IBF - Telge SIBK 7 - 11 Mathias Lindvall, Filip Skoglund Furuborghallen
2024-02-03 17:00 231100059 Solfjäderstaden IBK - Åby IBK Ungdom 2 - 3 Simon Eriksson, Marthin Andersson Radiomasten Innebandycenter
2024-02-04 12:30 231100060 Onyx IBS - Strängnäs IBK 1 - 10 Sigge Maurer, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2024-03-15 19:30 231100057 Hjulsbro IK - Trosa Edanö IBK 4 - 5 Roger Balogh, Albin Häll Kärnahallen
2024-02-10 18:30 231100062 Åby IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 2 - 6 Fredrik Steisjö, Jesper Rosenberg Billbäcks Arena
2024-02-11 11:00 231100061 Telge SIBK - Hjulsbro IK 4 - 5 Kjell Rolin, Josef Johancsik Västergård Arena A
2024-02-11 13:15 231100064 Onyx IBS - Solfjäderstaden IBK 9 - 1 Mauricio Diaz, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2024-03-09 19:00 231100063 Strängnäs IBK - Nykvarns IBF 3 - 3 Mauricio Diaz, Johan Engvall Thomas Arena
2024-02-17 12:30 231100065 Hjulsbro IK - Åby IBK Ungdom 4 - 5 Jamiro Liebe, Minh Hong Pham Stureforshallen
2024-02-17 12:30 231100066 Telge SIBK - Strängnäs IBK 2 - 11 Axel Andersen, Filip Skoglund Västergård Arena A
2024-02-17 15:00 231100068 Nykvarns IBF - Solfjäderstaden IBK 9 - 1 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Furuborghallen
2024-02-18 15:00 231100067 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 4 - 7 Filip Skoglund, Axel Andersen Hedebyhallen
2024-02-10 14:00 231100069 Hjulsbro IK - Strängnäs IBK 2 - 13 Minh Hong Pham, Daniel Hermansson Stureforshallen
2024-02-24 10:00 231100072 Nykvarns IBF - Trosa Edanö IBK 5 - 4 Kent Erlandsson, Peter Palmelius Furuborghallen
2024-02-24 17:00 231100071 Solfjäderstaden IBK - Telge SIBK 9 - 5 Erik Karlsson, Minh Hong Pham Radiomasten Innebandycenter
2024-02-28 19:45 231100070 Åby IBK Ungdom - Onyx IBS 4 - 6 Tomas Edstrand, Rågher Godin Åby Arena
2024-03-01 19:30 231100075 Åby IBK Ungdom - Nykvarns IBF 6 - 2 Albin Häll, Alexander Carlström Åby Arena
2024-03-02 18:00 231100074 Strängnäs IBK - Solfjäderstaden IBK 9 - 4 Mauricio Diaz, Peter Sigurbjörnsson Thomas Arena
2024-03-03 10:30 231100073 Hjulsbro IK - Onyx IBS 6 - 6 Alexander Carlström, Toivo Andersson Wahlbeckshallen A
2024-03-11 19:00 231100076 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 12 - 8 Stefan Öberg, Mathias Lindvall Västergård Arena A
2024-03-09 14:00 231100079 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 1 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2024-03-09 16:00 231100077 Solfjäderstaden IBK - Hjulsbro IK 6 - 7 Minh Hong Pham, Erik Karlsson Radiomasten Innebandycenter
2024-03-09 17:15 231100080 Telge SIBK - Åby IBK Ungdom 7 - 7 Mikael Tegel, Joacim Hansson Västergård Arena A
2024-03-10 13:00 231100078 Nykvarns IBF - Onyx IBS 1 - 5 Amanda Sigurbjörnsson, Leo Lindh Furuborghallen
2024-03-15 19:00 231100084 Strängnäs IBK - Åby IBK Ungdom 3 - 0 Peter Sigurbjörnsson, Mauricio Diaz Thomas Arena
2024-03-16 13:00 231100083 Onyx IBS - Telge SIBK 13 - 1 Niclas Andersson, Mats-Ola Svensson Rosvalla Arena A
2024-03-16 14:30 231100082 Solfjäderstaden IBK - Trosa Edanö IBK 3 - 3 Minh Hong Pham, Jamiro Liebe Radiomasten Innebandycenter
2024-03-16 16:00 231100081 Hjulsbro IK - Nykvarns IBF 5 - 7 Roger Balogh, Fredrik Steisjö Stureforshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Strängnäs IBK 21 15 5 1 163-72 91 50
2. Onyx IBS 21 12 3 6 139-103 36 39
3. Åby IBK Ungdom 21 9 5 7 90-87 3 32
4. Trosa Edanö IBK 21 9 4 8 109-112 -3 31
5. Nykvarns IBF 21 8 3 10 91-106 -15 27
6. Telge SIBK 21 8 2 11 122-140 -18 26
7. Hjulsbro IK 21 5 3 13 94-150 -56 18
8. Solfjäderstaden IBK 21 5 1 15 90-128 -38 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis