Tabell och resultat - Damjunior

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2024-02-24 17:00 Solfjäderstaden IBK - Telge SIBK 9 - 5 Radiomasten Innebandycenter
2024-02-24 13:00 Solfjäderstaden IBK - Telge SIBK 3 - 4 Radiomasten Innebandycenter
2024-02-24 10:00 Nykvarns IBF - Trosa Edanö IBK 5 - 4 Furuborghallen
2024-02-18 17:00 Telge SIBK - Solfjäderstaden IBK 8 - 3 Västergård Arena A
2024-02-18 15:00 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 4 - 7 Hedebyhallen
2024-02-17 15:00 Nykvarns IBF - Solfjäderstaden IBK 9 - 1 Furuborghallen
2024-02-17 12:30 Hjulsbro IK - Åby IBK Ungdom 4 - 5 Stureforshallen
2024-02-17 12:30 Telge SIBK - Strängnäs IBK 2 - 11 Västergård Arena A
2024-02-11 13:15 Onyx IBS - Solfjäderstaden IBK 9 - 1 Ramdalens Sportcenter
2024-02-11 11:00 Telge SIBK - Hjulsbro IK 4 - 5 Västergård Arena A
2024-02-10 18:30 Åby IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 2 - 6 Billbäcks Arena
2024-02-10 14:00 Hjulsbro IK - Strängnäs IBK 2 - 13 Stureforshallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Plac. Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
SDV
= Sudden death-vinster,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
1. Strängnäs IBK 16 12 3 1 141-61 80 39 7 6 1 (0) 0 68-26 42 19 9 6 2 (0) 1 73-35 38 20
2. Onyx IBS 17 9 2 6 109-91 18 29 9 3 2 (0) 4 55-56 -1 11 8 6 0 (0) 2 54-35 19 18
3. Åby IBK Ungdom 17 8 4 5 73-69 4 28 9 3 3 (0) 3 36-34 2 12 8 5 1 (0) 2 37-35 2 16
4. Trosa Edanö IBK 16 8 3 5 90-81 9 27 8 5 0 (0) 3 48-43 5 15 8 3 3 (0) 2 42-38 4 12
5. Nykvarns IBF 16 7 1 8 75-84 -9 22 9 3 1 (0) 5 46-45 1 10 7 4 0 (0) 3 29-39 -10 12
6. Telge SIBK 18 7 1 10 102-112 -10 22 9 3 1 (0) 5 50-53 -3 10 9 4 0 (0) 5 52-59 -7 12
7. Hjulsbro IK 17 4 2 11 72-126 -54 14 8 2 0 (0) 6 34-64 -30 6 9 2 2 (0) 5 38-62 -24 8
8. Solfjäderstaden IBK 17 4 0 13 69-107 -38 12 8 2 0 (0) 6 32-41 -9 6 9 2 0 (0) 7 37-66 -29 6
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
2023-12-03 13:00   Uppskj. Nykvarns IBF - Strängnäs IBK Furuborghallen
2024-02-25 15:00 Trosa Edanö IBK - Solfjäderstaden IBK Hedebyhallen
2024-02-28 19:45 Åby IBK Ungdom - Onyx IBS Åby Arena
2024-03-01 19:30 Åby IBK Ungdom - Nykvarns IBF Åby Arena
2024-03-02 18:00 Strängnäs IBK - Solfjäderstaden IBK Thomas Arena
2024-03-03 10:30 Hjulsbro IK - Onyx IBS Wahlbeckshallen A
2024-03-09 14:00 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK Hedebyhallen
2024-03-09 16:00 Solfjäderstaden IBK - Hjulsbro IK Radiomasten Innebandycenter
2024-03-09 17:15 Telge SIBK - Åby IBK Ungdom Västergård Arena A
2024-03-09 19:00 Strängnäs IBK - Nykvarns IBF Thomas Arena
2024-03-10 13:00 Nykvarns IBF - Onyx IBS Furuborghallen
2024-03-11 19:00 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK Västergård Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis